Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Granda! Szerencsés vagy, ha jól viseled a diétát. Persze gondolom, ebben a helyzetben az ember mindent megtesz a saját és a magzata egészsége érdekében. Másrészről én is azt hallottam, hogy ez a diéta tulajdonképpen csak a ma is ajánlott egészséges étkezés elveit követi (a sok zöldségre és a többszöri kisebb mennyiségű étkezésre gondolok). Azt nem tudom, mennyiségre mennyire kielégítő. Tetszett a mondás, amit írtál...

Nem vagyunk itt túl sokan. Gyertek harmincévesek!

Ma már csináltam kíváncsiságból egy LH tesztet (mert ugye a legrövidebb ciklust figyelemebe véve már aktuális lehet) de még semmi. Nem baj, ma úgyis elfáradtunk a halpucolásban és a halászléfőzésben. :)
Vendég
 


Sziasztok!

Granda! Szerencsés vagy, ha jól viseled a diétát. Persze gondolom, ebben a helyzetben az ember mindent megtesz a saját és a magzata egészsége érdekében. Másrészről én is azt hallottam, hogy ez a diéta tulajdonképpen csak a ma is ajánlott egészséges étkezés elveit követi (a sok zöldségre és a többszöri kisebb mennyiségű étkezésre gondolok). Azt nem tudom, mennyiségre mennyire kielégítő. Tetszett a mondás, amit írtál...

Nem vagyunk itt túl sokan. Gyertek harmincévesek!

Ma már csináltam kíváncsiságból egy LH tesztet (mert ugye a legrövidebb ciklust figyelemebe véve már aktuális lehet) de még semmi. Nem baj, ma úgyis elfáradtunk a halpucolásban és a halászléfőzésben. :)
Vendég
 


Sziasztok!

Rég jártam itt,mert egy kicsit lassan indult be a topik,de remélhetőleg mostmár jobb lessz.
Granda:Ha megengedsz egy véleményt,láttam,hogy terhességi cukrod van és diétáznod kell.Én is cukorbeteg vagyok,inzulinos,a gyümölcsökben,és a diabetikus csokikban ugyanugy van Ch mint a zöldségekben,ugyhogy azzal is kell vigyázni.Ha kérdésed van szivesen válaszolok.elég nagy tapasztalatra tettem szert.
Mégegyszer bocs,hogy beleszóltam....

Kép

Kép
ancsa03
 
 

 
 

Sziasztok harmincasok! :wink:
A cukorbetegségről: az apukám és a nagymamám is cukros volt. Egy kicsit tartok tőle, hogy a babavárás időszakában én is megkaphatom. :?
Granda! Valóban jó, hogy a diétát ilyen klasszul be tudod taratni, bár bizonyára nem egyszerű dolog. Nagy önfegyelem és örökös kontroll.
Ancsa! Te szúrod is magad? Naponta hányszor? A babavárás alatt derült ki, hogy cukros vagy?
Virág! A napokban érdemes lesz tesztelgetned! Nemsokára tuti + lesz!!!!!!! :wink:
Meri, Hédi, Alíz! Nézzetek be ti is!
Vendég
 


Mororo:Igen szurom magam naponta háromszor.nagyon szar,de a babáért mindent.Előtte is cukros voltam,de diétával tudtuk tartani.A terhesség alatt azonban eléggé felment,és már a diéta nem volt elég.Eggyetlen előnye van,hogy 3 kiló plussz van rajtam.

Kép

Kép
ancsa03
 
 


Ancsa! Sajnálom. Nehéz lehet ezt végigcsinálni, de a BABÁDÉRT MINDENT!!!! Kalóriát és szénhidrátot is számoltok a diéta alatt?
Milyen ételeket kell kerülni? Mennyire szigorú diéta ez? Milyen gyakran ellenőriznek? Gondolom, sűrűbben kell járnod vérvételekre és vizsgálatokra....

Lányok van babás képetek? Kíváncsi vagyok az UH képekre. Mutassátok őket!!!
Vendég
 


Mororo:Hát nem egyszerű!!!!!!!!!!
Amit szinte kerülni kell,mert tele van szénhidráttal,az a krumpli,rizs,tészta,Szőlő,banán,kenyér.magyarul minden,amivel talán jól lehet lakni.Elég szigorú a diéta,én 180g CH-ot ehetek meg egy nap.Minden héten járunk ellenőrzésre,és vérvételre.Magyarul hetente ellenőrzik a cukrot.Kalóriát nem számolok.

Kép

Kép
ancsa03
 
 


Ancsa! Ezt tényleg nehéz lehet végigcsinálni, de az egészségetek érdekében biztosan szükségetek van rá. Jól tudsz így lakni azért? Most csak magamon gondolkodom, hogy tömény szénhidráttartalmú ételek nélkül, csak fehérjével ez elég nehéz. Nem tudom, mennyire csak megszokás kérdése lehet, vajon. A nehézség ellenére viszont valóban elgondolkodtató a csekély súlygyarapodás. Így biztosan nem hízik túl sokat az ember. Azért a hetenkénti ellenőrzésért nem irigyellek.

Mo! A cukortól egy kicsit én is tartok, sajnos fordult már elő, hogy határközeli értékket mértek nálam. Pedig nem vagyok (és soha nem voltam) túlsúlyos sem. Úgy tudom, az rizikótényező. Viszont valóban öröklődik. Azért bízzunk a legjobbakban. :)
Vendég
 


Virág:Nem mindig sikerül jól lakni,de hát ez van.
Amúgy meg nagyon sokan a túlsúlyra fogják a cukorbetegséget,de semmi köze hozzá.Az én barátnőm 120kg,és szinte alacsony a cukra,és vannak sovány kismamák közöttünk,akik régóta cukorbetegek.

Kép

Kép
ancsa03
 
 


Én is szeretnék csatlakozni hozzátok lányok:)
A topic címnek abszolúte megfelelek..
.Magamról anynit, hogy 8 hónapja nézema hőmet, hogy úgy minden rendben van-e, szedek C-vitamint, folsavat..és valószínű decemberben vágunk bele a NAGY CSODÁBA...
:)
Mindenkinek üdv! :D
Vendég
 


Én is szeretnék csatlakozni hozzátok lányok:)
A topic címnek abszolúte megfelelek..
.Magamról anynit, hogy 8 hónapja nézema hőmet, hogy úgy minden rendben van-e, szedek C-vitamint, folsavat..és valószínű decemberben vágunk bele a NAGY CSODÁBA...
:)
Mindenkinek üdv! :D
Vendég
 


Szia Pöttye!

8 hónapja mérsz? Akkor már nagy tapasztalatod lehet. Nekem ez a harmadik mért hónapom, és ebben a ciklusban kezdtük.

Miért csak decemberben, ha lehetek kíváncsi?
Vendég
 


Jaj, azt hiszem rájöttem: az első vonalzó jelzi a leendő esküvődet? Tehát akkortól.. Sok boldogságot kívánok nektek! :D
Vendég
 


:) háát, tulajdonképpen ez a válasz... de azért, mert a párom igazi férfi, és midnig van kifogás..mert fél..és aggódik, hoyg minden meglesz-e....satb..stb..stb... :)
De remélem decemberben már tényleg belevágunk:D

a hőmérőzés már igen jól megy... ha van kérdés, szívesen segítek :)
Vendég
 


Szia Pöttye!

Tehát igazi férfi - igen, ezt sokan mondják, hogy a férfiak már csak ilyenek. Másrészről ezt akár felelősségteljességnek is nevezhetjük - csak ne halogassa túl sokáig.

A hőmérőzésről interneten próbáltam tájékozódni és természetesen sok ellentmondó dolgot találtam. Még télen mértem két ciklust, csak úgy, ami enyhén szólva káoszos lett. Kicsit meg is ijedtem. Persze egy csomó mindent nem tartottam be, ami állítólag fontos. Most nyáron újrakezdtem és egy dolgot változtattam: száj helyett hüvelyben mérek. A görbém szinte egy csapásra jobb lett (pedig sajnos most is van néha 3 órányi különbség is egy-egy mérés között, hogy egyet említsek a rendszertelenségeim közül). Nagyon remélem, hogy ilyesmi görbével tényleg teherbe lehet esni. Vélemény?

Most várakozom, hátha történt valami ( :oops: ) Kép
Vendég
 


Sziasztok
Én sokáig egy másik topik lakója voltam, de sajnos már ott nincs miről beszélnem, ezért új otthont keresek. :) Már javában túlléptem a 3. X-et. Még élő babám nincs, de nem azért, mert a suli, vagy a karrier miatt nem akartuk, hanem mert nem jön össze. 28 évesen állapotos lettem, de a babát 8 hetesen elveszítettük. Ezt követően többé nem jött össze, úgyhogy segítséget kértünk. A 3. lombik "sikerrel" járt. 20 hétig egy kicsi lányt hordtam a szívem alatt. A boldogságunk leírhatatlan volt, mert mindig is kislányra vágytam. A férjem imádott bennünket és leste a kívánságainkat. Soha életemben nem voltam ennyire boldog. Olyan volt, mintha álmodnék. Sajnos minden álom egyszer véget ér. A kislányunk nem bírta tovább a harcot és angyalka lett. Most az orvosok parkolópályára állítottak minket 1 évre. Bár gondolom azért fogigátlót nem írnak fel. :) Mivel a babát életmentő császárral vették ki, fél évig gondolni se lehet egy újabb terhességre, de utána.......... Én nem bírok ki egy évet, az nagyon sok. Még boldog kismamának kellene lennem, ehelyett gyászoló anya vagyok, baba nélkül.
Mindenkinek azt tanácsolom, ha úgy érzi babát akar és a körülmények adottak, egyetlen percet se várjon. Mi 10 éve harcolunk!
Ppetike! Ha jól emlékszem, Te jársz Dr. Szabó Gáborhoz. Engem a SOTE-n műtöttek és Ő nagyon sokat tett értem. Ő tartotta bennem a lelket. A legempatikusabb orvos, akit ismerek. (Pedig jópárat ismerek.) Privátban írnál nekem róla, mert hozzá szeretnék visszamenni 6 hetes kontrollra. A műtétemnél csak asszisztált, mert nagyon komplikált, életmentő műtét volt.
Bocsi, hogy hosszú voltam.
Vendég
 


Virág, a görbéd nagyon szépen alakul, megvan benne a két fázis... Ezzel nincs gond....AZ hogy a hüvelyben hogyan alakul a hő babás görbe esetén, azt nem tudom, de a fertin tudsz hasonló görbéket előkeresni...
Mindenesetre megy a drukk.
Én sosem mértem hüvelyben, de gondoltam mrá rá, hoyg kipróbálom.. Állítólag az sokkal biztosabb...

Lexi.. rettentően sajnálom amiv eled történt..remélem hamarosan te is BOLDOG anyuka leszel...
Remélem nem kell sokáig várnunk err egyikünknek sem...

Üdv Mindenkinek:
Pöttye
Vendég
 


Sziasztok!

Pöttye, köszönöm az elemzést. Közben már teszteltem pozitívat, és most bízom a legjobbakban, hogy ez így is maradjon. Egyébként most két napja felment 37-re, eddig ott lejjebb, bár ugyan a fölső tartományban cikázott. Nekem jobban bevált a hüvelyi mérés. Szerintem, ha neked máshol mérve is kiadja a megfelelő rajzolatot, nem szükséges áttérned. Nekem egyáltalán nem adta ki szájban.

Lexi! Nagyon-nagyon sajnálom, ami veled történt. Az, hogy ezt kibírtad testileg-lelkileg, adjon neked erőt arra, hogy ne add föl. Egyébként kiderült, mi történt a babával? Megelőzhető ez valahogyan legközelebb?
Vendég
 


Hú, itt tényleg nem valami nagy a mozgás.....
Két hét múlva megyek a boncolás eredményéért, amit még nem is biztos, hogy megcsináltak, mert hiába feküdtem bent a kórházban és mondtam, hogy nem mozog, azt mondták, hogy még kicsi és nem érzem. (Előtte éreztem??) 5 napig volt bennem úgy, hogy már nem élt. Mivel a tb nem finanszírozza a boncolást, a költségeket a SOTE Egyetem vállalta magára, kutatási céllal, mert nagyon érdekes összetett eset voltam. A baba és a lepény már nagyon rossz állapotban volt, így nem biztos, hogy meg is csinálták. Pedig én is nagyon szeretném tudni, hogy mi történt. Bár nem tudom, hogy jobb lesz-e, de tudni akarom.
Vendég
 


Lexi, sok erőt kívánok neked ahhoz, hogy megbirkózz ezzel. Ez nagyon nehéz lehet. Furcsa, hogy a tb ezt nem finanszírozza, szép a Sotetól, hogy mégis megcsinálják - bár gondolom, nekik is érdekük. Azért szerintem jobb tudni, hogy mi történt. Talán könnyebb feldolgozni úgy.

Gondoltál már arra, mikor vágtok bele ismét? Orvos mondott valamit erről?
Vendég
 


Virág
Holnap megyek a boncolási eredményért.......
A kislányom lombikbaba volt, 3. próbálkozás eredménye. Már a 3. beültetés előtt megmondtam, hogy nem megyek többször lombikra, ez az utolsó esélyünk. Ezt követte egy rémálom terhesség (minden a lehető legrosszabb volt. Vérzés, méhszájat fedő méhlepény, kevés magzatvíz, egyre nagyobb lemaradás a fejlődésben, Afp 257, a végén életmentő császár, 16 cm-es vágás a bőrön, hosszában vágott méh.
Szóval én megtanultam a leckét. A természet nem hagyja, hogy legyőzzék. Én többet nem próbálkozom. Feladtam. Elfogadom, hogy valamiért engem nem tesz anyává ez a rohadt élet. Elfogyott az erőm. Harcoltam a semmiért és még az egészségem is odalett.

Ami a pihenőidőt illeti, elég vicces a helyzet. Volt doki, aki azt mondta 3 természetes ciklus (műtét után 5 héttel már megjött) és volt, aki másfél évet mondott. Azért ez elég nagy eltérés, de mivel mindegy, ezért nem rágódom rajta.
Vendég
 


Csajok!

Tisztára le van halkulva ez a topik. Merre vagytok???
Vendég
 


Kihalóban a topik!
Vendég
 


Sziasztok!

Én azért fellendíteném újra a topicot, ha valaki még jár erre! :wink: Én ugyan nem vagyok még harminc, de most nyáron töltöttem a 29et. (szóval azért már a 30-ban vagyok benne :lol: ) Ezért ahogy számolom nagy az esély rá, hogy én már csak 30 éves koromban, vagy afölött szülök. Alap esetben nem zavarna, de mivel én elég sok babát szeretnék, félek, hogy nem fog beleférni az időmbe a "tervezett" :lol: mennyiség. Már ha így folytatjuk... Ugyan már volt egy méhen kívüli terhességem, mégsem aggódom, inkább kicsit türelmetlen vagyok néha, hogy a fentiek miatt jó lenne már ha hozzánk is tévedne egy gólya! :D

Amúgy én nem a karrier miatt húztam a dolgot, csak épp későn találtunk egymásra a férjemmel.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Én jártam már itt, csak régen. Úgy tűnik, tényleg kihalófélben van a topic. Pedig jó téma.

Tabati!
Én most ősszel töltöm a 32. évemet, az első babánk áprilisban született. Ti mennyit terveztek? Mi eredetileg minimum hármat, a többit majd meglátjuk. Sajnálom a méhenkívülit, de úgy tűnik, mintha már túl lennél rajta. Nem lehetett könnyű.
Vendég
 


Szia Virág!

:lol: De ciki, nem találtam a fórumot! :lol: Örülök, hogy írtál, mert ráadásul ahogy olvastam egy a "szakmánk", csak én titkolom itt a babaneten, mert még nem szeretném a munkahelyemen, hogy tudják, babát tervezünk, s hát kicsi a világ, főleg nálunk ugyebár... :wink:

Mi is ugyanúgy vagyunk, mint ti, a minimum a három, de amennyi jön. :lol: Szóval amikor leálltunk a védekezéssel, elhatároztuk, hogy többé nem védekezünk. :lol: Na jó, max. idősebb korunkban.

Méhenkívüli... :roll: Azt kell, hogy mondjam, sikerült megúsznom azért, olvasom a sorstársaimat, hááát... Én szerencsére elvetéltem, szerencsére a testem jól működött, tudta, hogy nem jó helyen tapadt meg a baba. A dokik a kórházban is rendesek voltak, sokáig bent tartottak megfigyelésen, de nem nyúltak hozzám, így természetesen lezajlott a vetélés. Utána rögtön megjött a mensim, mintha mi sem történt volna. Úgyhogy kisebb izgalmakkal megúsztam. Semmi műtét és rá egy hónapra már próbálkozhattunk újra. Néha fura belegondolni, hogy már augusztus óta babázhatnék, de szomorú nem vagyok e miatt.
Azóta viszont még semmi, remélem csak véletlen még nem sikerült, és nincs semmi bajom. Azzal bíztatom magam, hogy akkor már megtörtént a megtermékenyítés, csak a baba tapadt meg rossz helyen, (aminek sejtem is az okát, mert előtte volt egy fertőzésem, amit ezek szerint nem sikerült rendesen kikezelni.), akkor nagy gond nem lehet...és abban csak reménykedni tudok, hogy ettől a terhességtől a hormonjaim sem zavarodtak meg teljesen. Bár a lányok azt mondják itt a babaneten, hogy ha rendesen lezajlik a ciklusom, akkor azzal sem lehet baj. Minden esetre januárban úgyis megyek rákszűrésre, akkor majd megkérdem a dokit, meddig várjunk még a vizsgálatokkal.

Ti mikor tervezitek, hogy belevágtok a 2. babaprojektbe? LÁtom, hogy Gertrúd még pici, de van már időpont?

Amikor még csak próbálkoztatok, akkor nem volt benned az, hogy mi lesz, ha nem sikerül hamar, akkor hogy "teljesítitek" az álom focicsapatot? Mert ha lehet rám mondani (néha rámjön), hogy görcsösen akarom, akkor csak ez az egy amitől félek, hogy kifutok az időből.

Kép
Kép
tabati
 
 


Szia Tabati!

De jó, hogy írtál ide! Akkor most ketten fogunk itt beszélgetni :lol:

Azért ez a méhenkívüli nem lehetett semmi. Ahogyan írod, ahhoz képest testileg "megúsztad" a dolgot (már ha bármi ilyen élményről lehet ezt mondani) és lelkileg túlvagy rajta. Én is úgy gondolom, ha rendben van a ciklusod, akkor elvileg nem lehet gond (bár van, akinél csal a lászat).

Mikor eldöntöttük, hogy babát szeretnénk, én is nagyon izgultam, szinte féltem, hogy mikor sikerül. Főleg, mert a baráti körünkben szinte mindenkinek sokáig tartott, különféle bonyodalmakkal tarkítva. Meg kicsit a korom miatt is aggódtam. Így bevetettem egy-két praktikát (pl ovulációs teszt), és nekünk az első ciklusban összejött.

Úgy gondoljuk, hogy 2-2,5 év korkülnbség legyen a két babó között. Egyrészről még most csinálom a második diplomámat nappalin (illetve mostmár csak próbálkozom), másrészről ez a szülés sajnos császárral végződött, és talán jobb lenne, ha 2 év eltelne a következő szülésig. Jó lenne, ha lenne esély a hüvelyi szülésre, hogy ne legyen annyira korlátozva a gyerekek száma. Bevallom, én most már nem az időből való kifutástól félek, hanem a következő terhességtől és szüléstől, mert ez kissé bonyodalmasra sikerült (de ez egy másik történet; abban sem vagyok biztos most, ha még 2 szülésem lenne császárral, azt én biztosan kibírnám-e). Előbb még ezt kell megemésztenem. Bár, ha ránézek az itt rugdalózó, gőgicsélő babóra, akkor persze minden felejthető.
Vendég
 


Talán túl lent vagyunk a sorban, így nem találnak meg minket a többiek. :lol: Pedig a mai világban, ahol egyre több nő csinál előbb karriert, meg egyre később találjuk meg a párunkat, szerintem sokan vagyunk így, hogy 30 éves korunk körül vállalnánk babát.

Én meg épp azt látom a környezetemben, hogy mindenkinek elsőre sikerül... :roll: Nekünk is másodjára, csak épp nem jutott el a méhemig a drága... Utána azért nem is izgultam, mert gondoltam, hogy megint hamar sikerül, szóval görcsösnek nem voltam mondható. Mert megőrülök, hogy barátaim azt mondják, hogy görcsös vagyok, csak azért, mert tudom, hogy mikor fog megjönni a mensim. Pedig én ezt mióta először megjött, rendszeresen vezettem, egyszerűen ilyen kis precíz voltam mindig, és most is. :lol: Amúgy mértem a hőm én is, de abbahagytam, mert megoldhatatlan nálam. Nem tudom minden reggel ugyanabban az időben mérni, mert én állandóan felkelek pisilni különböző időpontokban. Meg nem is vagyok az a nagyon jó alvó, úgyhogy van hogy csak úgy zajokra is felébredek. Ha meg fáradan be vagyok ájulva, akkor az órára ébredek, s van, hogy így el is felejtettem mérni, már csak a wcn jutott eszembe, hogy kellett volna. Még az ovutesztet nem próbáltam, de azt még tuti kipróbálom, ha még pár hónapig nem jön a baba.
Viszont egy ismerősömnek sikerült rábeszélnie, hogy valami alternatív emberkéhez elmenjek, mert eddig még mindenkinek segített, hát nekem nem vált be. Pedig mittomén milyen csakrámat is kinyitotta, ami zárva volt, ezzel gátolva a baba eljövetelét. :lol: Lehet, hogy az volt a baj, hogy nem hittem benne igazán, pedig nagyon naív és hiszékeny tudok lenni. :lol:

A mostani praktikám csak annyi, hogy a "természetes" együttléteken kívül még figyelem a ciklus közepén a nyákot, s ha van (mindig van, úgyhogy peteéréssel is minden rendben ezek szerint) azokban a napokban igyekszünk együtt lenni.

A szüléssel, meg a "soha öbbé nem védekezéssel" könnyen dobálózom, hisz még nem szültem, lehet, hogy én sem vállalom be a nagyon kicsi korkülönbséget. Segítségem lenne, azzal nincs gond, de tényleg a szüléstől függ, hogyan tud a szervezetem majd regenerálódni.

Nálad mi történt a szülésnél, hogy császározni kellett? Persze ha nem akarsz ne beszélj róla, de ha már túlvagy rajta, akkor érdekelne. Elég durva lehetett, ha így írsz róla, hogy talán ki sem bírnál még 2 ilyet... :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!
Azért annyira lent nem vagytok, mert én megtaláltalak Titeket! :)


Gondoltam, feldoblak Titeket a saját esetemmel... én már 33 éves vagyok, a férjemmel 19 éve vagyunk együtt és másfél éve házasodtunk össze- így jött össze a pénz.:) Szóval régóta szeretnénk már babát, de nem voltunk elég ügyesek. Kb egy éve mentünk először orvoshoz, mert addigra jutott el a tudatunkig, h valamelyikünkkel baj van... Esztergomban a doktornő a kötelező vizsgálaton kívül semmit nem csinált, viszont megállapított vmilyen gombás fertőzést, amire gyógyszert szedtem. Mellesleg sztem ha vkinek gombája van, azt éreznie kellene, én nem éreztem, így nem is csoda, hogy nagyon rosszul voltam a különböző színű összesen 10 000 Ft-ot érő tablettától... felhívtam őt, kérdeztem tőle, h ez normális-e, azt mondta, ne nyafogjak annyit, ha akarok vmit, azért szenvedjek meg. A férjem erre kaiakadt: irány Pest. A Szent István kórházba mentünk dr Horváth Tamáshoz, aki a férjemet elküldte spermavizsgálatra, kiderült, h ő donor szintűen egészséges, nálam meg kiderítette, h mindkét petevezetőm le van záródva. Gondolhatjátok, hogy el voltam keseredve, mert a családunk irtó szapora... :) Az unokahúgaim tele vannak gyerekekkel, nekem meg nem lehet... Aztán megnyugtatott, hogy a Kaáli Intézetben jó kezekbe kerülök. Márciusban voltam ott először, szétszedtek, kivizsgáltak, megállapítottak egy inzulinrezisztenciát, kaptam gyógyszert rá, így áprilistól augusztusig 86 kg-ról 67-re fogytam.:lol: Az első beültetésem szeptember 12-én volt, egyetlen petesejtet kaptam, és képzeljétek, két hét múlva az első tesztem pozitív lett. Annyira meglepődtem, h el sem hittem, lementem a laborba, ott is csináltak egy tesztet, de ott is pozitív volt. 13-án megyek az első ultrahangra, remélem, minden rendben lesz...

Szóval ne adjátok fel, minden sikerülni fog, csak pozitívan álljatok hozzá. Vigyázzatok Magatokra! Kellemes készülődést és babavárást kívánok mindenkinek!

Heni

Kép
szheni
 
 


Szia Heni!

Épp most olvastalak a májusi topicban (mindig elkezdem olvasni az új hónapban nyílt topicokat, reménykedek hátha csatlakozhatok :lol: :oops: ) gratulálok neked. Olvastam, hogy 7 év után sikerült a baba (remélem jól olvastam), hát azért remélem nekem annyit nem kell várni... :roll: , mert eléggé kicsúsznék az időből... :roll: De azért köszi a bíztatást, még nem olyan régóta próbálkozunk, egy év lesz lassan, de abban már volt egy méhenkívüli baba is sajna... :( , szóval januárban tervezem, hogy a dokihoz elmegyek kivizsgálásra.

Ha el volt záródva a petevezetőd, azt nem próbálták kifújni, vagy kitisztítani, (vagy mit szoktak azzal csinálni...Hsg) fura, hogy rögtön lombikra küldtek. Vagy nem lehetett megoldani a problémát? Végül is mindegy, mert az a lényeg, hogy ott a baba a pocidban! :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Szia Tabati!
Sajna nem tudtak csinálni semmit, az orvos akkor próbálta rögtön átfújni, én meg azt hittem belehalok az ágyon...:) Aztán azt mondta, legalább 7cm hosszan össze van nőve - talán valami fejlődési rendellenesség... (még jó, hogy a fejlődési rendellenesség nem az agyamban tett kárt...:D:D:D bár... ki tudja:) )

Sosem csúszol ki az időből, de persze az ember nem szereti halogatni az ilyesmit. Amikor mi próbálkoztunk, és nem jött össze már egy jó ideje, valahogy minden barátnőm akkor jelentette be, hogy babázni fog... ennek ellenére nem voltam depis ez miatt... Azóta tudom, hogy most, hogy sikerült, még mindig nincs vége a parának... rendben legyen minden, ne legyen semmi baj, jól érezze magát, elég erős legyen kapaszkodni...
Az embriótranszfer előtt beszélgettünk az orvossal, kérdeztem, h mehetek-e dolgozni utána, azt mondta, persze, minden gond nélkül. Aztán eszébe jutott, hogy tanárnéni vagyok, és rögtön megváltozott a véleménye. Azt mondta, mégse menjek, mert sok vírust szedhetek össze a gyerekektől... Úgyhogy most itthon vagyok, pihenek, és élvezem, ahogyan a férjem körbeugrál.:) Persze nem használom ki, de azért jól esik...

Sok puszi neked és szép napot!

Kép

Heni

Kép
szheni
 
 


Én is tanár néni vagyok, de ha nem lesz semmi gond majd a várandósságommal, akkor én dolgoznék...itthon tuti becsavarodok! :lol: Minden kolléganőm gond nélkül tudott tanítani, szerintem az utcán bkvn, rendelőben ugyanúgy el lehet kapni sok mindent. Főleg ha valakinek már van egy pici gyereke, akkor meg aztán...!!! :D Persze majd ha ott tartok, nyilatkozom újra! :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Hát... nem tudom, nekem van némi fenntartásom a dologgal kapcsolatban. Nekem 3 kolléganőm is elvetélt, amíg dolgozott, volt, aki az 5. héten, volt, aki a 19.-en és volt, aki a 7. hónapban kapott el valami kilincsről összeszedett vírust, és nem élte túl a baba... tudom, hogy jobb a pénz, ha dolgoznék, de nem merem bevállalni. Pláne úgy, hogy lombikbaba és nem természetesen jött össze. Mindegy, Neked biztosan nem lesz ilyen gondod, és miért is ne lehetne minden rendben? :) A gyerekeknek meg szükségük van Rád, mert biztosan nagyszerű tanár néni vagy.:):):)

Kép

Heni

Kép
szheni
 
 


Húha, micsoda bókok! :lol: Mondom, lehet, hogy ah ott tartok, akkor én is másként gondolom majd. Mert azért egy ellenpéldát én is találtam a kolléganőim között. Ő is sokat várt a babára, aztán amikor sikerült spontán, el sem akarta hinni, és a doki megerősítése után rögtön otthagyta a tanítást, pedig már annyira lemondott előtte a babáról, hogy egy osztályt is bevállalt. Hát ennyit az osztályfőnökről... :D

Én is amikor elkezdtük a projektet, akkor nem vettem új melltartót, mondván, hogy nemsokára úgyis nagyobb méret kell, addig meg kibírja a régi, meg lapossarkú cipőt vettem stb. Most meg teszek mindenre, 2 nőcis magassarkú cipőt is vettem, meg csini fehérneműket, feszülős felsőrészeket, amikbe még véletlenül sem férnék bele babásan. Hátha... :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati, örömmel jelentem, hogy a tegnapi UH-n a doktorbácsi mindent rendben talált, egészen pontosan 6 hetesek és 6 naposak vagyunk, és 7mm nagyok.:):D És természetesen változatlanul azt mondta, hogy eszembe se jusson dolgozni.:) Na, nem nagyon kell rábeszélni engem arra, hogy maradjak itthon... :D Persze azért a volt osztályomhoz bementem... nagyon édesek voltak, örültek nekem. Egy-két kislány még azt is mondta: "Csak óvatosan öleljétek meg Heni nénit!" Tök jól esett, és egyáltalán nem bántam meg, hogy megnéztem hogy vannak. Legalább tudom, hogy hiányzom nekik is meg a kollégáknak is. Még meg is hatódtam tőlük. Szóval... fáj a szívem, de azért, hogy minden rendben legyen, megteszek mindent. Te hogy vagy? Semmi újság Nálad?
Sok puszi és HAJRÁ! :lol: :lol: :lol:


Kép
szheni
 
 


Gratulálok! :D Olyan jó érzés lehetett amikor ezt mondta a doki! :D

Pihizz sokat, nagyon irigyellek ám!! :D

Nálunk még sajnos semmi, de nem aggódom (még :roll: ) Ha jövőhéten megjön, akkor kipróbálom az lh tesztet a következő ciklusban, hátha az a gond, hogy nem találjuk el a tüszőrepedést.

Kép
Kép
tabati
 
 


Nem próbáltad még az ovulációs törpemikroszkópot? Kb 2000 Ft, bármelyik patikában lehet venni, és annál biztosabb módszer sztem nincs az ovulációra. Csak nyálazni kell, vagy hüvelyváladékot rákenni( én mindig nyálaztam:) )tök egyértelmű a használati utasítás... Nálam halálpontosan működött, csak éppen nem tudott találkozni a két sejtecske. Pontosabb volt, mint a hőmérőzés.
Persze remélem, nem jön meg... :lol: :lol:
Vigyázz Magadra! És kitartás, mindjárt őszi szünet! :)

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Örömel látom, hogy többen lettünk! Ugyan én most eltűntem egy kis időre, elég fáradt voltam mostanában és a fórumozás volt az, amit csökkentettem.

Heni!
Ez aztán a történet! Kívánom neked, hogy minden rendben legyen a terhesség alatt és egészséges picúrod szülessen.

Tabati!
A császár csak azért volt, mert medencevégű volt a babó. Ma első szülésnek már nem igazán engedik ki az ilyet hüvelyen át, sok a kockázat.

A terhességet én is úgy képzeltem, hogy majd végig aktív leszek, mint sokan mások a környezetemben is. Csak aztán kissé máshogyan alakult: úgy félidőig szinte fel sem tűnt senkinek, hogy baba lesz nálunk, annyira nem látszott rajtam, én pedig egyszerűen boldog várandós voltam. Ugyan voltak kisebb kellemetlenségek (alacsony volt a vérnyomásom így néha szédültem, húzódtak a méhszalagok, az kicsit fájt, megnőtt az alvásigényem, ilyesmik..), de alapvetően kellemesen telt. Aztán az egyik viziten úgy félidőben kiderült, hogy megrövidült a méhnyak, ami önmagában ugyan még nem nagy probléma, de az orvos több pihenést javasolt. Én úgy 3 hetet otthon voltam takarékon, de a következő viziten már csak 1000 volt a méhszáj, belül pedig kinyílt, valózínűleg, mert sokat keményedett a méhem. Kaptam gyógyszert, feküdnöm kellett, de végülis 4 hét kórház lett belőle. Összesen kb 2,5 hónapot feküdtem, de annyira, hogy a végén már csak wc-re és enni kelhettem föl, nehogy „kiessen” belőlem a baba. Így is megszületett a 35. héten. Semmilyen előzményem nem volt, ami ezt a méhszájgyengeséget indokolta volna (műtét, vagy ilyesmi), úgyhogy arra jutottak az orvosak, valószínűleg alkatilag gyenge a méhszáj. Ezért félek a következő terhességtől. Valószínűleg azért viselt meg annyira a császár, mert egyébként is le voltam nagyon gyengülve a sok fekvés miatt. Viszont mondhatzom, hogy megérte, mert itt van egy egészséges baba.

Kívánom, hogy nektek felhőtlenebbre sikerüljön a terhesség. Én nagyon sokat izgultam emiatt, nehogy a babó túl korán kijöjjön.
Vendég
 


Virág, örülök, hogy "visszatértél" ! :lol:
Hát azért a Te eseted sem akármi az első babával. De képzeld az egyik tanítványom anyukájának 6 hónapot kellett feküdnie a most 11 éves lányával, annyira nagy baj volt a méhszájjal... mostmár a 3. babáját várja, mert a 2. terhességével az elejétől a végéig szaladgált ide-oda, és egyre bátrabb lett. Decemberben lesz meg a 3. kislánya, és a 3. terhesség is tök simán megy. Én azt hiszem, ez alkatfüggő... Lehet, hogy ha Gertid néhány évesen majd elkezd reklamálni tesóért, akkor Te sem fogsz már félni a következő miatt. :lol: :lol: :lol: :lol:
Olyan aranyosakat írtál... :oops: Remélem, nem lesz gond senkinél, hamarosan Tabati is jelenti az örömhírt.
Vigyázzatok Magatokra és további szép napot!

Kép
szheni
 
 


Virág!

Akkor tényleg nem volt komplikációmentes várandósságod! :roll: Reméljük ennek ellenére hamarosan megjön a kedved egy újabb babához! :wink:

Én úgy vagyok vele, hogy bármit elviselek, ha kell akkor fekszem 9 hónapon keresztül csak jöjjön már a baba és aztán legyen egészséges! Látod, te is csak ránézel a kislányodra és azt gondolod, megérte! És ez így van jól. Ezt dobta a gép, szokták mondani. Én azt vallom, hogy nincs olyan, hogy valakinek jó, vagy rossz az élete. Neked pl. elsőre sikerült Gertrúd, de nehéz várandóságod volt. Valakinek sokat kell várni, a szülése meg könnyű. Persze van olyan is, hogy valakinek sok rossz jut, de ő meg biztos az élet más területein szerencsés. Én sokáig bánkódtam, mert a karrierem nem úgy alakult, ahogy szerettem volna, a jelenlegi munkám mellett egy más terület is érdekelt volna, de sajna esélytelen. Mára már túltettem magam rajta, hisz van férjem családot szeretnénk alapítani, az a munka már bele sem férne az életembe. Szóval engem kompenzált az élet. Míg barátnőmnek összejött az áhított állás, rengeteget dolgozik, de a magánélete romokban hever. 29 évesen egy plátói (a pasinak menyasszonya volt ami tabu, de azért a pasi belement volna :shock: ) szerelemmel büszkélkedhet, soha nem is volt neki normális kapcsolata.
Na, szóval egy szó, mint száz soha nem szabad csüggedni (ezzel most magamat bíztatom :lol: )

Heni!

Ez a minimikroszkóp tényleg annyira egyértelmű? Én olyan buta vagyok ezekhez a kütyükhöz, de az ovus teszttől is félek, hogy félre fogom olvasni és a végén még teljesen begörcsölök az egésztől. :roll: Pedig tulajdonképpen nagyjából tudom, hogy normálisan működöm, ciklus közepe táján van ovum, észreveszem a hüvelyváladékból. Egy doki mondta egyszer, hogy ha van tojcsi, akkor ne aggódjak, mert van peteérésem, azzal gond nem lehet. Úgyhogy én magamban ezt már kipipáltam. :lol: De mégis bennem van a kisördög, hogy ezeket a váladékokat is rosszul értelmezem, ezért gondoltam, hogy valamivel bebiztosítom magam.

Ezzel a mikroszkóppal nincs olyan, hogy teszt előtt nem lehet bizonyos dolgokat enni, mert az befolyásolja az eredményt, meg hogy a nap bármely szakában meg lehet csinálni? És nem kell minden nap ugyanakkor. Mert a tesztekkel az is a bajom, hogy minden nap ugyanakkor kell megcsinálni, és én kicsit szkeptikus vagyok, hogy ezt meg tudom e oldani. Eleve délután szokták, amikor én dolgozom és fél 8 körül szoktam hazaérni. Ezért inkább ajánlották a lányok, hogy reggel csináljam meg, csak az a lényeg, hogy ne első pisiből, meg ne igyak előtte sokat. Szóval ez nekem elég sok feltételnek tűnik (még a reggeli teámat sem ihatom meg... :( ) ahhoz, hogy görcsös legyek tőle. Na, ezt meg nem akarom. A hőmérőzést már rég abbahagytam, mert nem tudtam mindig ugyanakkor mérni.

Kép
Kép
tabati
 
 


No, így visszaolvasva elég problémásnak tűnök, de ez csak a látszat ám! :lol: Csak szeretek mindent túlaggódni az elején... :roll: :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati, nyugi, egyáltalán nem vagy túl aggódós. Az ovus mikroszkóp nálam teljesen egyértelmű volt, bár tényleg észreveheted a hüvelyváladékból is. A mikroszkóp neve PG/53 Fertility Tester, ezen a néven keresheted a patikában, de ha beütöd a keresőbe, sztem biztosan találsz róla vmit. Szóval nagyon egyszerűen működik, a tájékoztatóján még az élettani háttere is rajta van, már pontosan nem emlékszem, mit írtak, de a neten is tuti, hogy megtalálod. Két körlapocska, amit egymásba fordíthatsz, az egyiken van egy icipici mikroszkóp, a másikon meg egy üveglap. Az üveglapra kell egy kis nyálat vagy hüvelyváladékot tenned, meg kell várni, amíg megszárad (ez néhány perc), ez után a mikroszkóppal megnézed. Ha a mikroszkópon keresztül körszerű alakzatokat látsz, akkor a ciklusod olyan szakaszában van, amikor nem vagy fogamzóképes, ha páfrányszerű alakzatot, akkor viszont fogamzóképes vagy. Ha nyálazol, akkor előtte egy órán keresztül tényleg nem szabad enned, innod. Viszont ha hüvelyváladékot használsz, akkor mindegy, ehetsz is, ihatsz is. A nap bármely szakában elvégezheted, egyáltalán nincs időhöz kötve, és akár többször is. Mi mindig jókat nevettünk a férjemmel, mert a fogamzóképes napokon olyan fura alakzatokat láttunk... tök vicces volt.:) De hidd el, tényleg nagyon egyértelmű. Egy dolog van csak, hogy mindig tisztán kell tartani, mert a mikroszkóp nyilván a szennyeződéseket is kimutatja. De nagyon egyszerű a tisztán tartása is.

A tesztekre visszatérve: szerintem ha iszol egy kicsit reggel tesztelés előtt, az nem nagy baj. Az igaz, hogy felhígítja a vizeletet, de amit a tesztek "mérnek" akár az ovulációs tesztek is, az biztosan benne van. Nekem a terhességi tesztet a laborban nem is az első vizeletből csinálták, mert nem terveztem én, hogy a saját tesztem után elmegyek a laborba is, ezért nem tettem félre a reggeli elsőből. És azután természetesen pisiltem még egyet, így a labornak csak a 3. jutott.:) Addigra ettem is, ittam is, de így is meg tudták állapítani a terhességet, úgyhogy sztem ezek a mai tesztek már tényleg elég jók. És a laborban sem az ultramodern van, csak az a hagyományos kis fémtasakos csíkocska.

Szerintem tényleg nem tudod félreértelmezni a hüvelyváladékot sem... Egyébként én is ilyen "parás" voltam, mint Te :), de ha már kipróbálod, akkor nem fogsz aggódni, mert meglátod, milyen egyszerű. Csak az ember így működik, amíg nincs tapasztalata néhány dologban.

Szóval fel a fejjel és kitartás! Előbb-utóbb összejön. :D

Ja, és még valami! Nem tudom, mennyire hiszel az ilyesmiben, de én néhány hónapja eljárok egy reiki mesterhez. Nekem nagyon sokat segít, rengeteg energiát ad, és azóta valahogy sokkal pozitívabban gondolkodom dolgokról. Tetszett, amit Virágnak írtál, hogy mindenkinek meg van a maga keresztje, és lehet, hogy valami rosszul alakul, de biztos, hogy van jó oldala is annak a rossznak. Amikor nálam kiderült, hogy gond van, én is nagyon el voltam keseredve, mert tudtam, hogy a férjemnek kell gyerek (beléjük van bolondulva), és azt is tudtam, ha nekünk nem lehet közös, nem tehetem meg vele, hogy tönkreteszem az életét. Amikor mondtam neki, hogy ha nem jön össze, elválunk, azt mondta, nem vagyok normális, de tudom, hogy ő csak egy-két gyerekkel teljes. Szóval nagy dilemma volt, mert 19éve vagyunk már együtt, nagyon szeretjük egymást és így nagyon nehéz lett volna. Hála Istennek nem került rá sor, és bár egyáltalán nem hittem én soha abban, hogy valaki energiát ad nekem, és sokkal jobban érzem tőle magam, mégis így volt. Volt egy mióma a bal petefészkemben még a sok gond mellett, amire azt mondta az orvos, hogy vszínű műteni kell majd, mert zavarni fogja a babát, ha megmarad. Ott a Kaáliban a nővérke, aki az ultrahangon segédkezett, ő javasolta, hogy járjak többet reikire, mondjuk egy héten 3x, mert az biztosan használ. Persze, hogy mosolyogtam magamban... Azért elmentem, mert a férjem is azt mondta, próbáljuk meg, nem kerül semmibe. És én voltam a legjobban meglepődve, amikor most hétfőn közölte az orvos, hogy akár el is felejthetem a miómámat, mert nincs meg. Nem tudom, hogy Vili bácsi tűntette-e el a bűvös energiával, vagy magától is elmúlt volna, de mostmár csak babonából sem hagyom abba, hátha segít abban is, hogy minden rendben legyen a terhesség alatt.

Bocsi, nagyon hosszúra sikerült... nem akarom ám az időtöket rabolni, de most jól esett ennyit írni.

Vigyázzatok Magatokra és további szép napot Nektek!
Cupp!

Kép
szheni
 
 


Tabati, ezt Neked találtam a neten:

Termékleírás:

A PG/53 Fertility Tester a családtervezés és fogamzásgátlás ideális eszköze. Alkalmazása egyszerű, teljesen természetes, semmilyen kémiai vagy mechanikus beavatkozást nem igényel, és így semmilyen mellékhatással nem jár. Az eljárás megbízhatóságát klinikai tapasztalatok, ovulációdiagnosztikai módszerekkel (pl. hormonvizsgálat, ultrahang, laparoszkópia, hőmérsékletmérés) végzett összehasonlító vizsgálatok támasztják alá. Ámbár a módszer megbízhatósága megfelelő alkalmazás esetén meghaladja a 90%-ot, a többi természetes módszerhez hasonlóan teljes biztonságot nem nyújthat.

Az első hetekben célszerű a tesztet nyállal és cervix-váladékkal egyaránt elvégezni, hogy mielőbb megfelelő tapasztalatot szerezzünk a mikroszkóp használatával kapcsolatosan.

A tesztet mindig szabad szemmel, tehát szemüveg nélkül végezzük természetes fénynél vagy izzólámpa fényénél. Az utóbbi esetben 30-40 cm-re legyen a mikroszkóp a fényforrástól. A teszt fénycsővilágításnál nem végezhető!

Ügyeljünk arra, hogy a cervix-váladékot középső ujjunkkal megfelelően felnyúlva valóban a méhnyakból, és ne a hüvelynyílás elejéről vegyük.

Ha a hüvelyben bármilyen fertőzés vagy gyulladás gyanúja áll fenn, a tesztet csak nyállal végezzük.

Nyállal ne végezzünk tesztet közvetlenül evés, ivás vagy dohányzás után.

Bármilyen jellegű bizonytalanság esetén kérjük szakorvos vagy védőnő tanácsát.

Figyelem! Fogamzásgátló készítmény használata mellett vagy közvetlenül azt követően, illetve bármilyen jellegű hormonkezelés esetén a teszt egyáltalán nem alkalmazható! A teszt megkezdhetőségét illetően ilyen esetben feltétlenül forduljunk szakorvoshoz.

A törpemikroszkóp alkalmazásának élettani alapja:

A pete- és spermiumsejtek életképessége a méhben 6 napra korlátozza a fogamzásképesség időtartamát, mely a petesejt megérésétől a tüszőrepedést követő 24. óráig tart. Ezt követően a petesejt már nem képes megtermékenyülni. Az ovuláció vizsgálatakor lényeges körülmény, hogy azt egy 48 órás utó-ovulációs időszak követi. Célszerű tehát, ha az ovuláció nyomonkövetésekor a petesejt életképességén túl (első 24 óra) még 24 óra biztonsági időtartamot is figyelembe veszünk.

A ciklus első időszakában a megnövekedett ösztrogénkiválasztás változást okoz a nyál és a méhnyakban keletkező cervix-váladék összetételében és kristályosodási képében. A nyál és a cervix-váladék kristályosodását az ösztrogén hormon jelenléte okozza bizonyos koncentráció elérése után. Ez a hormonkoncentráció, mely a tüszőrepedés előtt 3-4 nappal következik be, és az azt követő 3-4 napig tart, azután csökkenni kezd. A tüszőrepedés során kiválasztott ösztrogén és progeszteron hormonok koncentrációja tehát csökken, és így kristályosodás már nem történik. A fenti folyamat eredménye, hogy a nyál és a cervix-váladék csak a fogamzásképesség 6-8 napos időtartama alatt kristályosodik. A fogamzásképes időszakban mindkét fenti folyadék kristályosodási képe jellegzetes, erősen szálkás, páfránylevelekre emlékeztető képet mutat. A nem fogamzásképes időszakban, amikor kristályosodás nem történik, a látott képben nagyszámú körkörös és amorf alakzat található.

Figyelem: A termék alkalmazásával kapcsolatosan esetlegesen bekövetkező, nem kívánt terhességért a termék gyártója, illetve forgalmazója semminemű felelősséget nem vállal.


Kép
szheni
 
 


Heni!

Köszi szépen, aranyos vagy, hogy így megkerested nekem. És jó a vége, hogy nem vállalnak felelősséget, ha mégis teherbe esel. :lol: Jót nevettem rajta! :lol: Még nem döntöttem, hogy melyik legyen, mert máshol meg azt olvasom, hogy nem lehet jól értelmezni. Valaki azt írta, még ki is hajította pár hónap próbálkozás után. :lol: Pedig utána született kisbabája spontán, úgyhogy a peteéréssel nem volt gond. Úgyhogy lehet, hogy első körben rendelek inkább teszteket, aztán ha nagyon nem bírom a "kötöttségeket" kipróbálom a mikroszkópot is. De tényleg nem aggódom nagyon, ez nekem nem létkérdés, mert sejtem hogy mikor van ovum, csak érdekes lesz a két szememmel is látni, meg legalább lefoglalom magam egy újabb ciklusra. :lol:

A reikiről meg annyit, hogy hajlamos vagyok hinni mindenféle alternatív dolgokban, de nem most, mert besokalltam. Egy ismerősöm ajánlott valakit, el is mentem hozzá, talált is nálam bakteriális fertőzést, meg is gyógyított, azt mondta, hogy a következő 2 ciklusban össze fog jönni a baba. Hát nem jött be. Pedig ismerősömben nagyon bízom, és ő mondta, hogy sok meddő nőt is meggyógyított már, meg minden más betegséget, ezért beszélt rá, hogy elmenjek. Nem mondom, hogy sokat vártam tőle (lehet, hogy itt van a gond :roll: bár ismerősöm szerint nem kell benne hinni, csak el kell menni. elég ha után hiszel majd), de azért csalódtam, úgyhogy most inkább előbb egy rendes dokihoz megyek el, aztán később még lehet, hogy visszatérek hozzá, nem tudom. :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Háááát... ha van rossz tapasztalatod, akkor tényleg nem érdemes semmit erőltetni. Mindegy, így vagy úgy, de tuti összejön. Egyébként a reikisek nem jósok, nem értem, hogy mondhatott ilyet, hogy a köv. két ciklusban összejön majd... mindegy,ő vszínűleg tudja. Azzal viszont mindenképp jót teszel, ha elmész egy orvoshoz, és legalább megvizsgál, hogy tényleg nincs-e gond. Mióta próbálkoztok már?

Azért vigyázz Magadra, remélem, hamarosan jó híreid lesznek.

Kép

Heni

Kép
szheni
 
 


Félreértettél. Akinél én voltam nem reikis volt. Az ismerősöm sámánnak titulálta, de ő csak nevetett ezen. A lényeg az, hogy orvosi egyetemet is végzett, de nem praktizál a "normális" módon, mert szerinte egy csomó betegséget nem lehet gyógyszerrel kezelni. Az antibiotikumokat meg egyszerűen hülyeségnek gondolja... :roll: Szóval amellett, hogy orvosit végzett (amúgy nem magyar, hanem orosz, egy idős néni) állítólag veleszületett képességei vannak. Gyógyít. Állítólag látja a jövőt is, de ezt a képességét sosem használja, mert nagy energiát vesz el tőle, amit inkább a gyógyításnak szentelne. Egyébként tényleg megmondta, hogy be van épp gyulladva a fülem, amit nem mondtam neki, úgyhogy rejtély, honnan tudhatta, mégsem tudtam igazán hinni az egészben. Állítólag valamikor 18 éves korom körül fenékre estem és két csigolyám összecsúszott, az is lehet a baj, ezt rendbetette, meg kinyitott valami csakrát a fejemen, ami szintén akadálya lehet a babának. Ezenkívül mondta, hogy úgy 5 éve bakteriális fertőzésem van. Ezt két kezeléssel elmulasztotta (állítólag), de a páromat is megvizsgálta, aki persze nem volt ott, de meg kellett mondanom a nevét és úgy megnézte és nála is talált egy kis fertőzést, azt mondta, hogy így távolról is meg tudná gyógyítani (kérdés, hogy akkor én mit kerestem ott :roll: ), de az ő beleegyezése nélkül nem teheti. Én mondtam a páromnak, hogy mi volt, ő nevetett és hülyeségnek tartja az egészet, de mosolyogva beleegyezett, hogy távolról gyógyítsák meg. Amikor másodjára mentem, akkor nem is mertem ezt megemlíteni a nőnek, talán mert én magam is röhejesnek gondoltam. Amikor végeztünk, akkor mondta, hogy én meggyógyultam 2 cikluson belül babásodnom kell. (ja a petevezetők állapotát én kérdeztem meg, arra meg azt mondta, hogy rendben nincsenek elzáródva. Mit nekem HSG :lol: ) Annyit tudtam mondani neki, hogy párom nem nagyon hisz ebben az egészben, erre megint megkérdezte a nevét, és utána kijelentette, hogy őt is meggyógyította, neki elég volt egy kezelés is. Azt már meg sem mertem kérdezni, hogy kitől kapott engedélyt a távgyógyításra, vagy hogy is van ez? Szóval csalódtam. Ismerősömmel azóta nem sikerült összefutnom, de ha találkozunk biztosan elmondom neki ugyanezt a történetet és kérdéseim is lesznek hozzá.

Amúgy most az őszi szünetben akartam elmenni dokihoz, de párommal kettesben leszünk, vigyázunk a sógorom lakására, ő sokat utazik (szerencsére :lol: ) és egy másik városban lakik, úgyhogy nem itthon leszünk. Mi még anyósoméknál lakunk, nem panaszkodom minden rendben, de jó lenne azért már külön. Most építkezünk, a héten fenn lesznek a tetőn a cserepek, aztán leállunk. Folyt köv majd tavasszal. Addig gyűjtögetünk. :wink:

Tavaly októberben kezdtünk el próbálkozni, decemberben volt a méhenkívülim. Onnantól újrakezdtük a számolást és azóta ez a 9. ciklusom. Néha azért eszembe jut, hogy ha minden jól alakul, akkor már augusztusban szültem volna. Már itt tologatnám a kisbabám. :(

Na jó, nem szomorkodom, remélem nemsokára tényleg tologathatom majd! :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Hajjaj, ez aztán tényleg nem semmi story. Ezek azok az emberek, akiktől tényleg menekülnöm kell... az én reikimesterem az ég világon semmit nem erőltet rám, egyedül a pozitív gondolkodást, bár ebben meg nem kell erőlködnie, mert amúgy is pozitív ember vagyok...:D Én mondtam neki, hogy mi a problémám, de nem ismondott különösebben semmit, csak hogy érzi, hol viszek több energiát. Egy alkalommal- az embriótranszfer előtt 2 héttel nagyon csúnyán fel voltam fázva, de nem mertem elmenni dokihoz, gondoltam kikúrálom magam itthon, mert ha elmegyek, biztosan antibiotikumot kapok, amitől esetleg a laboreredmény nem lesz jó. Aznap mentem hozzá, nem szóltam neki semmit, de a végén megkérdezte, hogy a vesémmel rendben van-e minden. Mondtam, hogy persze... másnap már el kellett mennem az orvoshoz, mert lázas is lettem, és kiderült, hogy vesemedence gyulladásom van. Persze az időpont ugrott.....

Hát igen, a különnél nincs jobb. Azt csinálsz, amit akarsz. Mi is anyóséknál laktunk másfél évig, de az én anyósom nagyon nehéz természetű és irtó irigy, annak ellenére nem voltunk jóban, hogy velem tényleg nagyon könnyű együtt élni. Hamar alkalmazkodok, de neki minden baj volt. Alig vártam, hogy végre kész legyen a házunk, mert nagyon idegesítette őt, hogy nem tud beleszólni a kapcsolatunkba. Szerencsére a férjem is tudja, hogy ő milyen meg hogy én milyen vagyok, így hiába próbált keverni, nem jött össze neki, és nagyon morci volt miatta. De ez már az 5. karácsonyunk lesz külön, és még mindig élvezem, és ő is. Szeretünk itthon lenni kettesben...

Ja, igen... azért kérdeztem, h mikor kezdtetek próbálkozni, mert amikor tőlem kérdezte Esztergomban egy orvos, és mondtam neki, hogy kb egy éve, akkor azt mondta, az még nem idő, próbálkozzunk még. Így amikor már Pestre mentünk, ravaszul 4 évet mondtam... akkor már szóba álltak velünk. Viszont később gondoltam bele, hogy nem is lódítottam nagyot, mert 19 éve vagyunk együtt, kb 16 éve élünk aktív nemi életet, és soha nem védekeztünk semmivel, így bmikor bejöhetett volna. De nem...

Na, nem tartalak fel tovább, szép napot és vigyázz Magadra!
Hamarosan Te is tologathatod majd a kisbabád, nyugi!

Pussz!
Heni
szheni
 
 


Ez aranyos : "nem tartalak fel tovább", mintha nem akkor babaneteznék amikor időm engedi. :lol: Tényleg így az írásaidból is az derül ki, hogy nagyon jó természeted lehet, nekem szimpi vagy! :D Szerencsére az én anyósommal jól ki lehet jönni. A természete néha hárpia, de akkor inkább apósommal veszekszik, sajnáljuk is szegényt, mert semmit nem csinálhat elég jól. Velünk ritkán veszekszik, de akkor is érzi ha nincs igaza s utána elgondolkodik, bocsánatot kér. Nekem csak generációs problémáim vannak, amik ellen nem lehet mit tenni. Pl. mindig üvölt a tv, s a nappaliban, ami a lakás kellő közepén van. Persze nem rosszindulatból, hanem idősek és már nem hallanak jól. Na most ezzel mit csináljak? nem bánthatom őket, mert nem az ő hibájuk. Viszont néha nagyon zavar, mondjuk amikor a munkából hazajövök és csendre, nyugira vágyom. Itthon meg állandóan megy a tv, mert nekik ez az egyetlen szórakozásuk. Ezt meg nem lehet elvenni tőlük, megértem én, 70 évesek, eljárni már nem olyan könnyű nekik. Hát ilyenek vannak. De a mérleg másik oldalán meg annyira, de annyira rendesek velünk, ott támogatnak ahol tudnak. Nem engednek besegíteni anyagilag a rezsibe, hanem inkább azt a pénzt rakjuk az építkezésbe, még a házimunkát is mindig megköszöni, pedig szerintem természetes, hogy én is csinálok valamit, sőt legszívesebben én csinálnék mindent neki meg pihenni kellene, de nem engedi, mondván, hogy én épp eleget dolgozom a munkahelyemen. És még sorolhatnám miben állnak mellettünk.

Az orvossal meg úgy vagyok, hogy aki itt van az sztkban, felismerte a méhen kívülimet, szóval jó szakembernek tartom, viszont emberileg kicsit fura. Nem mondom, hogy nem volt rendes, de olyan fura, mintha nem szeretné a munkáját. Mindegy első körben hozzá megyek, elmondok neki mindent, aztán kíváncsi vagyok, hogy áll a dolgokhoz. Ha azt mondja várjunk, akkor nyárig várok és akkor elmegyek a kórházi dokihoz, aki vizsgált amikor bent voltam. Azért nyáron, mert az messzebb van és munka mellett nehezebben tudnám megoldani, ha bármi vizsgálatért sűrűbben kell majd járnom. Aztán ha ő sem segít, akkor keresek a kórházban egy másik dokit és neki már én is azt fogom mondani, hogy régóta próbálkozunk. Az biztos, hogy nyárnál tovább én sem várok, férjemmel is ezt beszéltük meg. Mert ha bármi baj van, akkor inszem, az is idő, ha az sem jön be akkor lombik, de hát neked nem kell mondanom. Szóval tovább nem vagyok hajlandó várni.

Kép
Kép
tabati
 
 


Köszönöm, a szimpátia azért kölcsönös ám...:)
A helyzet -anyóstémára visszatérve- nálunk egy kicsit bonyolultabb...Anyósomék még 50 körüliek, de nálunk nem is ebből adódik a gond, hanem abból, hogy anyósomnak a férjem a 2. házasságából származik. Az elsőből van egy lánya, aki már közel van a 40-hez, és Ausztriában él. Hát... mondanom se kell, hogy "beleült" a készbe, a férje jól keres, így neki kezdetektől fogva nem kellett dolgoznia. Egy éjszakai bárban kezdte, sztem nem kell részleteznem, mivel foglalkozott ott, de a lényeg, hogy anyukájának be tudta magyarázni, hogy tisztességes munkája van. Szerencséjére megismerkedett a férjével, aki mindent megtett érte... képzeld, nekik is lombik gyerekeik vannak, neki Bécsben csinálták, a 3. sikerült és ikrei lettek. Mostmár 12 évesek... Az igazi gond mindig is az volt, hogy nem vett tudomást a fiáról. Soha nem érhetett senki az ő drága lánya nyomába, aki mellesleg olyan szemétül bánik az anyjával, hogy néha én szégyellem magam. Mindenesetre annyira nem tudok a nyomába érni, hogy most, amikor kiderült, hogy egy babánk lesz, azt mondta, ha nem kettő lesz, neki nem is kell. Én meg mondtam, hogy nem neki szülöm, hanem kettőnknek, úgyhogy nem kell szeretnie, szeretjük mi majd helyette is. Persze a férjem akadt ki rajta a legjobban, én már föl sem veszem. Szegény apósommal majdnem 3 hétig nem beszélt, mert merte neki mondani, hogy mire van olyan nagyra a lányával, mert otthon van, mégis sorra buknak az ikrek a suliban. :):) Igaza volt, mert gondolhatod, hogy a barátnőkön meg a pénzköltésen kívül más gondja nincs is. A gyerekek szegénykék maguktól tudnak annyit, amennyit tudnak. Te el tudod képzelni, hogy év végén, amikor a gyerek megbukik angolból, akkor tudod meg, hogy baj van? Egész évben nem is érdeklődött, hogy mi a helyzet... Pedig állítólag náluk is időben jelezve van, ha gyengén áll az év végi vagy a félévi jegye vmiből.
De persze, inkább csöndben vagyok, ha itt van, hadd mondja, de annyira primitív néha, hogy szívem szerint eligazítanám... na, mindegy, nem akartam panaszkodni, kár is idegesíteni magam rajta. Most hála Istennek nem látom a héten, mert csak vasárnap jönnek haza Ausztriából... deén is úgy vagyok vele, ahogy Te, hogy apósomat sajnálom a legjobban, hogy együtt kell élnie vele. :)
A sógornőm azt mondta az elején, hogy nyugodtan búcsúzzak el ettől a babától, mert ha neki elsőre nem jött össze Bécsben, a hülye magyar orvosok úgysem tudják megoldani Budapesten. Különbenis, akinek elsőre összejön, az hazudik.

Amikor a férjem írt egy smst neki, hogy pozitív lett a teszt, anyósommal állítólag azon szurkoltak, hogy csak ne legyen semmi belőle, mert nekik az tetszene, ha ikrek lennének. A 12 éves keresztlányom sem akarja látni a babát, mert egyedül van...:) El tudod képzelni, hogy milyen gonosznak kell lennie vkinek ahhoz, hogy egy 12éves gyerekből ezt hozza ki?
De hála Istennek, a család másik fele, a szüleim, és az én rokonaim, a tesóim, uncsitesók alig várják, hogy tudjanak bmit is. Úgyhogy sztem nem is lesz anyósomékra szükségem.:) Nem esik jól, de ez van. Idegeskedni nem fogok rajta. Az esküvőnket is majdnem megfúrták, de szerencsére egyikőnk sem olyan hülye, hogy ne lássunk át a szitán. Mondjuk 18 év együttjárás után házasodtunk össze tavaly májusban, idejük épp lett volna megszokni.:):):)

Úgyhogy mázlista vagy a párod szüleivel.

Amikor elkezdtük a lombikot, nagyon nagy mázlim volt a kollégáimmal. Mondjuk nálunk eleve gond volt a létszámokkal, így mindenki azt számolgatta, vajon ki megy el a leghamarabb szülni. Így bármilyen helyettesítésben benne voltak, csak ne kelljen senkit elküldeni szeptembertől. Így, hogy sikerült, és egy másik kolléganőm is már babát vár, 2 álláshelyet mentettünk meg, így most nemzeti hősök lettünk.:)

Na, mára ennyi, aludj jól és vigyázz Magadra!
Pussz!

Kép
szheni
 
 


:shock: Elég fura at anyósodék viselkedése. Nem is tudom mit írjak rá. Nem is rosszindulatú, hanem számomra érthetetlen. Mit számít, hogy egy baba, vagy kettő. Nem értem micsoda gondolkodásmód ez... Már bocsánat, de anyósod teljesen egészséges elmével rendelkezik? :roll: Viszont így, hogy már külön vagytok, meg ráadásul a férjed is látja milyen az anyja, gondolom tényleg lehet kezelni a gázos szitukat. A baj az lenne, ha a férjed mindig az édesanyja pártját fogná, na, az nehéz lenne.

A munkahelyemen nem fogják tudni, majd csak a 12. hét után, hogy babát várok. (persze ha előbb nem kell elmennem betegszabira) Nem lennének ellene, sőt biztos gondolják is, hogy hamarosan jönnie kell a babának, hisz nyáron volt az esküvőnk. Persze ha kérdezik, hogy mikor, akkor hárítok, hogy építkezünk majd ha kész lesz a ház. Nem szeretem így kiadni a magánéletemet, fura, de olyan fura érzés lenne, ha tudnák, hogy próbálkozunk. :oops: :lol: Lehet, hogy üldözési mániám van...? :lol: Szóval nem lesz vele problémájuk, valakit felvesznek helyettem pár évre. (remélem jó sokra, mert jönnek majd egymás után a csöppségek :D )

Kép
Kép
tabati
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: