Új privát üzeneted érkezett!

Horpika,
hogyan kommunikáltok a babával?

D.
Vendég
 


doo írta:Horpika,
hogyan kommunikáltok a babával?

D.

Kezem hasamon, beszélek hozzá, ő meg visszarugdos:D

Kép
horpika
 
 


horpika - :D ez annyira jó!!! :D

olyan kíváncsi vagyok már, hogy leánka vagy kisfiú-e a babszim :lol:
eddig nem mutogatta meg magát, következetesen keresztbe tett lábakkal úszkált... :)

Legi

Kép
leglesscat
 
 

 
 

horpika,

Nekem a beszed meg nem annyira megy. Gyakorolnom kell ezt a reszet. :) De tegnap jatszottunk. Bokdoste a koldokom, en meg visszanboktem, mire o megint rugott!!! Nagyon jo erzes!!! :)
Nalunk a csalad be van mar sozva teljesen, hogy fiu lesz-e vagy kislany....de meg nem tudjuk. Engem mondjuk csak az erdekel, hogy egeszseegs legyen! :)
lorcika
 
 


Sziasztok, mi is hasonlóképpen játszadozunk Emmával. Beszélek hozzá és közben a kezem a pocakomon van. Ilyenkor ő vagy jelez vagy nem.
Loglesscat, a mi babánk is keresztbetett lábakkal feküdt az ultrahangon. Kis szégyenlős kislány:)

Ma nem igazán volt aktív, legalábbis késő délután, mikor itt voltak a szüleim. Anyukámnak végre meg akartam mutatni, mit tud a lányunk, hát nem igazán aktivizálta magát. Egyet sem volt hajlandó rugni. Bezzeg mikor elmentek....:) Hihetetlen.

Kép
niki30
 
 


Sziasztok!

Én gondolatban beszélgetek vele. Azt mondják a 24. héttől már jól hall. Akkor már hangot is adok a gondolataimnak. De állítólag akkor is csak az anyját hallja. Valahogy úgy magyarázták, hogy a szöveteken keresztül. Gondolom a hangszálakra, meg a hangképző szerveinkre gondoltak. Ezt egy ismeretterjesztő filmben hallottam.

Kép
rita623
 
 


Rita,
ilyesmit nemrégiben én is hallottam, de sokkal többször azt h hallanak! meg egy csomó kutatás is azt támasztja alá h megismerik a méhen belül hallott zenéket, úgyh én most nem értem ezeket az újabban megint lábra kapó híreszteléseket... igaz, régen azt is mondták h a baba nem is lát, amikor megszületik, meg h nem képes kommunikálni, pl utánozni - hiába is mondták a kismamák h pedig dehogyisnem.
szal én azoknak hiszek, akik azt mondják h hallanak - úgyh én rendületlenül beszélek a kislányomhoz, énekelek (jó, azt nem mondom h az olyan nagy élmény lehet neki :? ) és hallgatok vele chill out és komolyzenei lemezeket. ja, meg az apja CD-jét :D de úgy is veszem észre h szereti, mert ilyenkor táncol a pocimban :D :D
Vendég
 


Nekem is meggyőződésem, hogy hallja a külvilágot :D - tegnap óta határozottan tudom, hogy nem nagyon kedveli a mozit :?
Tömeges üvöltözős jelenetnél "megriadva" kalimpált (de csak akkor)
vagy ha apája sugdolózik neki (köldökömön keresztül) - akkor is visszamorzézik :lol:

Legi

Kép
leglesscat
 
 


A moziban én is érzékeltem, a dolby-t nem csípi. A robbanásos, hangosabb üldözéses jelenetekkor elkezdett ficánkolni. Szegénykém :cry:

Kép
niki30
 
 


Sziasztok,

örülök hogy mindenki jól van :) A héten megreptettem a babucit, kicsit elcsitult a felszálláskor, de egyébként azt hiszem élvezte, mert jól éreztem magam. Úgy érzékelem, ha nem érzi jól magát tesz róla hogy én se érezzem jól magam, haskeményedés meg ilyesmi... Nagyon élvezem hogy már gömbölyödök és az emberek nagyon kedvesek ha látják hogy terhes vagyok, a kollégáim pedig teljesen elkényeztetnek, az egyik a gurulós böröndöm vonszolta a másik meg a kézitáskám cipelte:-) Tiszta Hawai:-)
Ma utazom haza, remélem mnden rendben lesz ismét.

Bár azt írtátok többen is nem szívesen ovastok könyveket, egyet mindenképpen ajánlanék nektek. Nagyon viccesen ír a terhesség minden gondjáról bajáról, na és persze nem utolsósorban az örömökről. Az író neve Vickie Iovine a címe: Barátnőim a terhességről. Tényleg nagyon muris, én sokat nevetek rajta olyan őszintén és nyíltan ír minden apró hülyeségről ami ilyenkor megfordul az ember fejében és ami körülötte történik.

Mindenkinek szép hétvégét kívánok!
Ja és sikerült vonalzót gyártanom:-))) Hurrá
pici76
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok. Május 22.-ére vagyok kiírva. Eddig úgy néz ki, hogy minden rendben, szépen fejlődik a baba. Már kb. 1 hónapja én is érzem a mocorgását. Fantasztikus élmény.
A védőnőm szerint már hall a baba. Érdemes vele beszélgetni, zenét hallgatni.
anido
 
 


sziasztok

niki - akkor hanyagolom a mozizást 1 darabig, óóóó, pedig az olyan jóóóó :mrgreen:

pici - én csak hivatalos szakirodalmat hanyagolom, de pl. karácsonyra megkaptam a Jamie Oliver feleségének a könyvét - terhességeiről meg a kisbabóiról mesél benne egész viccesen, na jó olyan angolosan viccesen :lol: Szóval muris könyv jöhet ebben a témában :wink: asszem az a címe hogy Mínusz kilenctől tizenkettőig


ando - üdv köztünk :D első babó?

Legi

Kép
leglesscat
 
 


Szia Anido!

Üdv a májusiak között:)
Próbálj meg Te is vonalzót csinálni?
Hányadik hétben vagy? Tudod már a baba nemét, nevét?

Niki

Kép
niki30
 
 


Sziasztok!

A baba első is meg nem is. Már volt egy terhességem,de rosszul végződött. Most a 21. hétben vagyok. A baba, ha minden igaz, kisfiú lesz. A nevével gondok lesznek, mert a férjem szeretné ha az ő nevét kapná-Lajos. Nekem nem igazán tetszik. De majdcsak megegyezünk valahogy.
Vonalzóval már próbálkoztam, de nem lett jó. Csak az elérhetőség jelenik meg. Azt tanácsolták, hogy a profilomban javítsam ki, de béna vagyok, nem tudok az aláíráshoz visszamenni. Próbálkozom.
anido
 
 


Azt hiszem mostmár jó lesz a vonalzó.

Kép
anido
 
 


pici,
sztem is jó lehet a repülés :) én rendszeresen hintázom a babóval (sztem az is hasonló) és nagyon élvezi. szal a babád már most egy világjáró-világpolgár! :) nem kell orvosi engedély a repüléshez? én meglepődtem ezen, de férjem unokatesója csak úgy jöhetett haza karácsonyra Rómából h a dokija adott neki papírt h repülhet. állítólag a repülő társaság kérte. akkor volt kb 28. hetes.

én ma töltöm a 28. hetet :) :)
Vendég
 


Sziasztok.
Csatlakoznék hozzátok.Én a második babám várom,kisfiút.2 fiam lesz már májusban.Mi is szoktunk beszélgetni,és az az én furi észrevételem,mintha megismerné a megszokott kezeket a pici,apáéra rugdos azonnal,a fiamnak pedig akárhová rakja a kezét,babó alá bújik,és hosszan kinyomja a tenyerét.Volt olyan,hogy annyira belejöttek a játékba,hogy amennyit bökött a fiam a hasamon,annyit rúgott a bébi...ÉN SZERELMES LETTEM BELÉ AZONNAL!!!!!!!!!!!!!!

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


szia gabi.baba

én is azt vettem észre, hogy lassan-lassan lehet vele játszani :D
Pontosan mikorra vagy kiírva?

Legi

Kép
leglesscat
 
 


Szia doo,

a repüléshez nem kell papír a 7.hónap végéig. Néhány légitársaság esetében a 8. hónap végéig. De általában ha van orvosi papírod róla, hogy minden rendben van vleed, még az utsó hónapban is repülhetsz. Mivel nekem még 4 hónap vissza van nem volt egyáltalán gond vele:-)
pici76
 
 


Sziasztok Lányok!

Most látom, hogy van májusi topik is. Ahogy energiám és időm engedi jövök én is, jó?

De most vacsi. :lol:
Vendég
 


Szia leglesscat!
Május 29-ére lettem kiirva,és kisfiunk lesz.neked?


dori_bp!
Én biztosan várom,hogy jelentkezz.Hol laksz a 4kerben?Milyen utca?

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Anido,

Hogy mentel vissza a profilodban az alairashoz? en is itt benazok a vonalzoval, pedig olyan jo lenne!!!!!!!!! :)

Amugy en is olvastam egy nagyon jopofa varandos konyvet. Szecsi Noemi irta : A kismama naploja a cime. Nagyon vicces! :)

na probalkozom ezzel a franya vonalzoval!!!! 8)
Ha ide bemasolom a kepet az jo? :-o



Kép
lorcika
 
 


Na kivancsi vagyok sikerult-e...

Kép

Kép
lorcika
 
 


Sziasztok

Én Melinda (Elizabeth) párja vagyok, csak megkért, hogy írjak nektek és adjak hírt róla, ha valakit érdekelne, hogy miért nem jön!

Sajnos nagyon beteg, kórházban van, tüdő-mellhártya-garat gyulladással, sajnos már második hete beteg!

Reméli, hogy itt legalább mindenki jól van, és mindenkinek sok puszit küldd!

Megyek még írok a többi topicba is!

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok!
Mona vagyok.Május 29-re vagyok kiírva 3.gyermekemmel.

Nálunk május a nyerő hónap,tavaly május 23-án született meg Emma lányom.
Niki!
Látom nektek is ez a név tetszik!

mona
monaszisza
 
 


Sziasztok! Május elején fogok szülni.AZ első babámat várom aki kislány lesz.Tegnap voltam a terheléses cukor vizsgálaton,majd jövő héten lesz meg az eredmény.RITA már én is probálgattam beszélni a babával de nekem sajna nem reagál ........ha neked már sikerült akkor mit csinált válaszként,rúgdosott???? Különben az én kislányom nagyon aktív egész nap ficánkol,hát nem tudom de nem lesz 1 nyugott baba az biztos :D
Vendég
 


elizabeth25 írta:Sziasztok

Én Melinda (Elizabeth) párja vagyok, csak megkért, hogy írjak nektek és adjak hírt róla, ha valakit érdekelne, hogy miért nem jön!

Sajnos nagyon beteg, kórházban van, tüdő-mellhártya-garat gyulladással, sajnos már második hete beteg!

Reméli, hogy itt legalább mindenki jól van, és mindenkinek sok puszit küldd!

Megyek még írok a többi topicba is!


Jajjj! Remélem, babucinak nincs baja, és remélem, hamar meggyógyul! Mondd meg neki, Jobbulást kívánunk!

Kép
horpika
 
 


Szia monaszisza!
Én is május 29.re vagyok kiirva!!!hol fogsz szülni?

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok!

lorcika: a lap tetején van a Segédletek. Ha legördíted benn van a Profil. Ha be vagy jelentkezve, akkor tudsz változtatni.

elizabeth25: jobbulást kívánok, remélem a babót nem viseli meg nagyon. Szorítok.

Örülök, hogy egyre többen leszünk.

Kép
anido
 
 


Elizabeth: gyógyulj meg minél előbb!

Gabi: eddig nem mutatta meg magát a babó. Talán legközelebb a 4D-n :P

hűű de jó, egyre többen leszünk :lol:

Ma voltam a védőnéninél és végre hallottam a babszi szívverését :D tiszta jó! (eddig olyan uh-kon voltam, ahol nem csinálták vmiért)

játék:
épp tegnap este játszottunk olyat, hogy 2-t kopogtam neki - kivárás - babó 1szer visszakoppantott - megint 2-t kopogtam - kivárás - megint 1-szer vissza.... ez ment 2-3 percig. A végén csak úgy rázkódtam a nevetéstől :lol:

Legi

Kép
leglesscat
 
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni én is hozzátok. Május 27-re vagyunk kiírva. Ha minden igaz kisfiú lesz. Máté :D
jeges
 
 


Szia Jeges!

Gratulálok a kis Mátéhoz! Nagyon szép név. Annó én is elterveztem, hogy ha fiam lesz, Máténak fogják hívni, csak közben született egy a családban, így....na meg amúgy is lányom lesz:)

Leglesscat, vicces, hogy így játszottatok. Tök jó vele kommunikálni. Én énekelni szoktam neki.

Niki

Kép
niki30
 
 


niki30 írta:Szia Jeges!

Gratulálok a kis Mátéhoz! Nagyon szép név. Annó én is elterveztem, hogy ha fiam lesz, Máténak fogják hívni, csak közben született egy a családban, így....na meg amúgy is lányom lesz:)

Leglesscat, vicces, hogy így játszottatok. Tök jó vele kommunikálni. Én énekelni szoktam neki.

Niki


szia Niki,

nagyon szeretnék énekelni neki, de bevallom őszintén én még nem mertem :D mert kizárólag hamisan bírok... :wink:

vagy az mindegy és a lényeg, hogy anya hangját hallhatja? tényleg nem tudom... asszem bepróbálkozok először vmi dudorászással :lol:

Legi

Legi

Kép
leglesscat
 
 


Persze, úgyis a Te hangodon van a lényeg. Szerintem bármilyen fa hangunk lehet, ő úgyis azt fogja imádni! :lol:

Kép
niki30
 
 


En is probalkoztam eneklessel..meg ahogy elkezd dorombolni mar beszelek is hozza!
Csak az apja elol bujkal. Minidg akkor hagyja abba, ha apu odajon!!!! :) Bar szerintem inkabb az parom turelmetlen!!!! :);)

A Mate nev nekem is tetszik, meg a Patrik. Ha kisifu lesz Patrik lesz..mar nagyon kivancsi vagyok!!!!!

Kép

Kép
lorcika
 
 


nekem is hamis a hangom - de azzal próbálkoztam h gyerekdalos CD-ket szereztem be es azzal együtt énekelek. így meg is tanultam egy-két dalt és érzésem szerint egy kicsit fejlődött is a hangom :) bár még így is gyengécske :oops: :? de sztem a babó így is szereti.
egyszer hallottam viszont Udvaros Dorottyát arról mesélni h ő várandósan járt énekórákra és az erősen rekeszizom-próbáló tevékenység volt - a gyereke azóta is rászól, ha énekel h "anya, inkább ne énekelj" :?
Vendég
 


uhh! Elizabethnek és a babának jobbulást!!!
Vendég
 


Sziasztok

szeretnék én is csatlakozni. Május 18-ra vagyok kiírva. Első baba és rettentő szégyenlős, mindig összerakja a lábát. De az orvos szerint inkább lány. Ha ez igaz, remélem tinédzser korában is így összezárja a lábacskáit:-)))
stella2007
 
 


Üdvözlet stella, jeges!

A névvel kapcsolatban: a mi kisfiúnk az apukája nevét kapja-Lajos. Náluk ez már 4 generációs hagyomány. Nekem nem tetszik annyira. Olyan sok jó név van. Marcell, Bence...

Kép
anido
 
 


sziasztok,

anido: ha annyira nem tetszik, akkor nem lehet megbeszélni, hogy második névnek kapja a baba? akkor a hagyomány is megmarad, meg neked tetsző neve is lenne :D

stella: az én babómra is azt mondták, hogy biztos kislányka ha ilyen szégyenlős :lol: mondjuk kb. annyi alapja van, mint egyéb más népi megfigyelésnek (legalább 50% esély van rá) :wink:

Jelentem, elkezdtem a dudorászást, és eddig még nincs kifogása a babszinak :mrgreen:

üdv az újaknak :D

Legi

Kép
leglesscat
 
 


Sziasztok!
Most leptem be Edinanak hivnak 34 eves vagyok es egypeteju iker kisfiuk rugdosnak a hasamban. :)
penteken jan 12 az UH kiderult, hogy mehszaj zarodas megrovidult 4cm rol 2.4 re. Van valakinek hasonlo tapasztalata? A dokino azt mondta hadjam abba az uszast es a terhes yogat, es pihenyek de nem kotott agyhoz, de a hugom aki nover szigoru agypihenesre utasitana szive szerint. Szeretnem a velemenyeteket hallani errol.
edinak
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Gyöngyösi vagyok,és a helyi kórházban fogok szülni.

Anido!
Nálunk is két neve van a lányomnak,kompromisszumos megoldásként.Én az Emmához ragaszkodtam a férjem pedig a Hankához.Így Emma Hanka a hivatalos neve.Én az előbbin szólítom,apukája az utóbbin.
Nekünk a fiú név megvan,már tavaly kiválasztottuk:Áron.Most a lány nevekkel vagyunk gondban,hiszen ami tetszett már foglalt. :D
Mi még nem tudjuk milyen nemű lesz az apróság,de már meg sem lepődünk rajta,hiszen tavaly csak a 38. héten tudták biztosan megmondani,hogy kislány,addig nem volt hajlandó megmutatni magát az intim helyeken.

Mona
monaszisza
 
 


nekem is azt mondta vki, ha nem látszik UH-n a baba neme, akkor vszínűbb h lány - de nem azért, mert szégyenlős, hanem a kisfiúknál a herék ugye akkor is sokkal látványosabbak, ha összeteszik a lábukat... és nálunk igaz is lett a dolog, mert 24. hetesen már elég egyértelműen látszott h kislány -előtte rábeszéltem h mutassa meg :) imádom h ilyen kis okos-ügyes! :D :D :D férjem szerint persze csak véletlen :? , de én tudom h mondtam neki és azért feküdt úgy! :wink:
Vendég
 


Sziasztok,

En januar 31-en megyek 4d-re, remelem latni fogjuk a babuci nemet. Kivancsi vagyok nagyon.
Nem tudom kinek milyen aktiv a babaja, de az enyem egy igazi kickboxer!!!! Allandoan rugdos...talan csak ejjel alszik, de hajnalban pl. 4-kor felebredtem es rossz alvo leven, eleg nehezen aludtam vissza. Picur is font volt es boszen rugdosott..morzeztunk egymasnak! :):)
Az nem baj ha a baba sokat rugdos, ugye? Az lenne gond ha nem mozogna eleget, nem? Hat azert remelem ha kijon aludni is fog neha! :):)
Fog valaki szulni a Szent Istvanban?

Lorcika

Kép

Kép
lorcika
 
 


Sziasztok,

üdv az újaknak. Az én kis Zsófim is nagyon vadóc. Tegnap este a papájának bemutatóztunk, az egész hasam hömbölgött akkorákat rúgott, ma reggel pedig a huszonkevés éves kolléganőimet riogattuk a hashullámzós mutatvánnyal :D
Az énkelést csak este a fürdőben mertem kipróbálni, de eddig különösen nem reagált rá, lehet hogy hirtelen minden energiáját leköti hogy kézzel lábbal betömje a fülét:-)

lorcika,
azt hiszem az a nyitja hogy ne hagyja abba a mocorgást amikor a papa odaérkezik, hogy továbbra is egyenletesen lélegezz. Nálam eddig az volt a gond, hogy ahogy apukája vagy bárki el kezdte bámulni a pocakom, én is lélegzetvisszatartva figyeltem, ettől a babó teljesen lemerevedett. MOst hogy erre rájöttem, nagyon látványos dolgokat tudunk művelni:-)

Edinak,
én nagyon utánaolvastam ennek a rövid máhszáj témának, mert az enyém alapban rövid, (2 cm) és eléggé megijesztettek az elején. Azt olvastam, hogy ha alapban rövid az kevésbé gond, de ha a terhesség során rövidül az kevésbé jó. Ikreknél gondolom jobban nyomja a méh súlya a szájat, feküdj sokat, és ha ülsz tegyél párnát a derekad mögé, és nyomd előre a csípőd, hogy ne a szájat terhelje a nyomás. Bár ezt a tesód biztos mondta aki nővér.
Még azt olvastam, hogy amíg zárt a méhszáj addig a rövidülés nem igazán fenyeget koraszüléssel. Illetve hogy magnézium szedéssel csökkenteni lehet a méhtevékenységet, ami szintén a száj rövidüléséhez illetve kinyílásához vezethet. Gondolom szeded a MAgneB6-ot te is.
Én is igyekszem normál életvitelt folytatni, de elkerülöm azokat a szitukat amikor megkeményedhet a méhem (hajolgatás, emelés).
Remélem minden rendben lesz veled és gratula az ikrekhez:-)
pici76
 
 


a hajolgatástól lehet haskeményedés? ezt nem is hallottam.
kb egy hónapja nagyon rossz érzés volt mindig lehajolni - mintha a fejembe ment volna minden vér, de mostanra ez elmúlt.
Vendég
 


Doo,
nekem is sokat kemenyedik a hasam..hajolastol, tornatol..vagy csak ugy magatol!!! Par percig tart, de van amikor eleg kellemetlen erzes!!!! :( AMugy sokat fajogat a hasam..biztos ahogy no a meh.
Majd azert megemlitem a dokinak, februar 1-en megyek hozza. Minidg rengeteg kerdesem van! :)

pici76,
oke kiprobalom a rendes lelegzetvetelt. Bar multkor olyan erovel rugott, hogy azt meg ferjem is latta, csodalkzott is, hogy micsoda kis karatekid ez itt bent!!!!! :):):)

Kép

Kép
lorcika
 
 


Lorcika,
nekem szerencsére nem nagyon keményedik a hasam, pedig már 28. hetes vagyok. csak meglepődtem azon h összefügghet hajolgatással az ilyesmi.
hol faj a hasad? nekem eléggé lent és mindig azt gondolom h a méhlepénnyel függ össze - amikor intenzívebben relaxálok és külön mondogatom a végén h a "méhlepényem feljebb húzódik" (a méhszáj közelében tapadt eredetileg, volt is emiatt vérzésem :( ), akkor a fájdalom is abba szokott maradni. nagyon érdekes, én is mindig meglepődöm rajta, de úgy tűnik, működik.
Vendég
 


Nekem előző babánál az volt a kellemetlen,hogy éreztem minden milliméterét annak,hogy tágul a medencém.Éjjelenként alig tudtam aludni tőle.Ráadásul sokszor begörcsölt a lábam,és rettenetesen fájt.Néha a frászt hoztam a páromra,mert hangosan jajjgattam,míg el nem múlt a görcs.A vége felé azt hitte megyünk szülni! :D

Én még alig érzem a baba mozgását.Ennek két oka lehet.Az első az,hogy dagi vagyok,és szegénynek hatalmas feladat lenne még látható mozgást produkálni ilyen hájrétegen keresztül.
A másik,hogy Emma annyira leköti a figyelmemet,hogy nincs időm és lehetőségem arra,hogy igazán a picurra koncentráljak teljes nyugalomban.Emma biztos érzi,hogy van bent valaki,mert paskolgatni szokta és dumál neki.Remélem azt közli vele,hogy jó helyre jön! :D

Mona
monaszisza
 
 


Ez a haskeményedéses dolog engem is érdekel. December végén látott a dokim és keménynek találta a méhemet és utalt arra, h. görcsben lehet. Én ugyan semmiféle görcsöt, fájdalmat nem éreztem, de ő óvatosságra intett és emeltük a magnézium adagomat. Azóta megpróbálok többet pihenni és minden nap ellenőrzöm a hasam puhaságát.
A hajolgatást akkor én is kerülni fogom:)
Mona, nagyon szép neve van a lányodnak. Nekem is ez a kedvencem. EMMA
Én már régóta elhatároztam, h. ha kislányom lesz, Emmának fogják hívni. Fiú névben nem is nagyon tudtunk olyan igazit választani, viszont kislányban az Emma név tuti befutó volt.. Talán pont ezért lesz kislányunk:)
Egyrészt az Emmát szerencsére nem lehet becézni, ez így tökéletes szerintem. Másrészt meg kicsinek is bájos és felnőttnek is megállja a helyét :D

Puszi Mindenkinek!

Nem tudja véletlenül valaki mennyi idő szokott lenni, míg megjön a cukorterhelés eredménye?
Jövő héten mennem kell.... :roll:

Niki

Kép
niki30
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: