Új privát üzeneted érkezett!

Nekem meg nem jon meg, allitolag volt peteeresem, ma leesett a hom es semmi meg egy kis pecsetecske se, most aztan mar szorakozzon valaki massal a termeszet, elegem van, jojjon meg!!! :evil:
Persze ha annyira nem akar akkor ne jojjon meg 9 honapig csak tudjam mar hogy mi van!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :?

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Je, mar ket oldalas a mi nagy topikunk! :lol:

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok!
Az én férjem is előre írtózik az óvszer használattól. Utoljára az egyetem alatt kényszerültünk rá, mert akkor MÉG nem akartunk gyereket.
Semmi gond a bogarazással. A keresztfiunk nem tudta kimondani sokáig a "g" betűt, és így lettem bobár.
Ma volt nálunk a védőnő. Míg itt volt, egész jól tartottam magam, na de utána!? Az AFP eredményemet is elhozta:669,4!!! Ahogy nézem, a normál érték 13 és 130 között van. Mondták, hogy magasabb valamivel az ikerterhesség miatt. Most megnéztem, és kiderült, hogy a méhen belüli magzati elhalás, felszívódás előjele is lehet.
Túl kell lépni rajta. Ezen már változtatni úgy sem tudok.
Még én is vérezgetek. Kíváncsi leszek, hogy nekem normálisan fog-e megjönni?
Na, sziasztok, szép álmokat!!!
kabócabobár
 
 

 
 

Helló Mindenkinek!
Mi egy pharmatex nevű hüvelykuppal védekeztünk,biztos hallottatok már róla.Szerintem jó!
Ma nagyon rossz a hangulatom, takarítás közben megtaláltam a nyári táskámat amiben a szövettan volt és az addíg összejött leletek.Megint kiborultam!!!!!!!
Látod Kabócabobár!Nincs erre pontos válasz ki mikor jön rendbe.
Nekem 3hónapja történt,mégis ma elkapott a sírógörcs.
sütõtök
 
 


Sziasztok!

Most olvastam vissza,csomót írtatok.

Köszönöm kérdésed Tündér,jól vagyok,azt leszámítva hogy-hál'isten-hányingerem van és gyenge vagyok.Nagyon nehezemre esik kimozdulni itthonról,csak feküdnék egyfolytában.
Igen,gyakrabban kell mennem UH-ra,elvileg hétfőn kellene mennem,de az nemzeti ünnep lesz,úgyhogy majd talán kedden vagy szerdán.Szeretném húzni az időt vele kicsit,hogy minél nagyobb legyen már a baba,nagyon szeretném látni.

Kabócabobár:nehezen láttam be,hogy szakember segítségére szorulok,a második baba elvesztése után azonnal mentem,mert éreztem hogy másképp nem fog menni.Eleinte pszichoterápiára jártam,tablettákat nem írt fel a doktornő mert terveztük a köv.babát.Javasolt egy homeopátiával fogl.doktornőt,hogy keressem fel,mert vannak olyan homeop.nyugtatók amiket lehet akár terhesség alatt is szedni,de sokáig nem mentem el,mert nem akartam semmit szedni,de aztán beláttam,hogy szednem kell valamit,mert annyira ideges voltam,főleg amikor megjött,hogy tudtam így nem fog összejönni a baba.
Aug.21.óta szedem a bogyókat-egyik segít a veszteségek feldolgozásában,a másik stresszoldó-és szept.elején össze is jött babóca.Nem voltam álmos vagy levert tőle,megnyugtatott kicsit,nekem bevált.Most már csak akkor veszem be ha nyugtalanabb vagyok.

Megvan egy bp.-i belgyógyász-homeopata dr-nőnek a száma,ha valakinek kell elküldöm.

Szóval én is beláttam,hogy csak akkor fog beágyazódni a baba ha az ember nyugodt életet él és nem azon stresszeli magát,hogy már megint megjött.Sokszor volt,hogy éreztem,peteérésem van,együtt voltam a férjemmel kétnaponta,mégsem jött össze,mert közben ideges voltam és állandóan magamat figyeltem.

Először a fejünkben kell rendet tenni.Megnyugodni,még ha olyan nehéz is.Elengedni az elvesztett babákat,nem elfelejteni őket,csak elfogadni hogy nincsenek velünk fizikai értelemben.A mai napig is sokat beszélek a babáimhoz,de már nem sírom el magam mindig.

Bocs hogy sokat írtam megint,de leírom az én érzéseimet,talán segítek vele nektek valamicskét.

Leírok nektek egy verset,elbőgtem magam rajta,hátha nektek is tetszik.Anyukám hozta a hétvégén:

Búcsú

Majd álmaimban meg-meg látogatlak,
mint messzi vendég,kit senki sem várt.
Ne hagyd,hogy kinn az utcán ácsorogjak,
azt ajtót be ne zárd!
Belépek hozzád,csöndben letelepszem,
s csak nézlek,nézlek a homályon át.
És mikor édes arcoddal beteltem,
megcsókollak és úgy megyek tovább.

/Vapcárov/

Kép
szekeres
 
 


Mi van itt lányok!Mindenki eltűnt?

Edina

Kép
szekeres
 
 


Sziasztok!

már rég írni akartam ide, elsősorban azért, mert passzívan olvasok más fórumokat is, olvastam Tontica babavárásáról, majd a tragédiáról...
mivel magam is babát vártam épp, gondoltam mégsem írok, bár Edinát is "ismerem" egy másik fórumról, tavaly közel egyidőben (okt . 8.) veszítettem el a nyolc hetes magzatomat, sajnos Ő még rosszabbul járt :cry: :cry: :cry:

most azért jöttem mégis, mert tegnap újra megtörtént :cry: :cry: :cry: szinte kísértetiesen ugyanabban az időben, mint tavaly...

tegnap kevéske véres nyák jött belőlem, amitől iszonyú pánikba estem, mert: van már három egészséges gyermekem: 20, 14, és 4és fél évesek (két fiú, egy lány) és egyiküknél sem fordult elő vérzés, CSAK a tavalyi vetélés előtt...

elrohantunk párommal és a kislányommal a Telki kórházba, ahol az UH sajnos igazolta félelmem jogosságát: Kismanónk, akit egy hete még láttunk ficánkolni a képernyőn ( szívhangja is volt) , szomorúan, mozdulatlanul feküdt, nem vert a kis szíve....
10. hetet töltöttük /volna/ épp, nekem is volt aranyos kis vonalzóm :cry:
párom és Melissa hazamentek, engem pedig megműtöttek :cry:
a szomszéd szobában egy angol pár volt, az újszülött babájukkal, azt hittem a szívem megszakad, mikor hallottam a babát 8 három óránként)

közben pedig kattogott az agyam, hogy miért fordulhatott elő megint ez a szörnyűség, mikor annyira de annyira vigyáztam magunkra...az a baj, hogy már betöltöttem a 39.évemet, és már nincs túl sok időnk...
a műtét előtt azt mondtam: ezt soha többé nem bírom elviselni, de utána úgy elöntött a vágy egy baba után, mint eddig még soha...

úgy döntöttünk a párommal, hogy négy ciklust várunk, és a februári után megpróbáljuk még egyszer, utoljára...

de ezek után már nem tudok nem rettegni, pedig alapból optimista vagyok, most sem volt egyetlen rossz gondolatom sem...egészen a véres váladék észleléséig :cry:

a tavalyi vetélés után Czeizelhez is elmentünk, csináltak egy csomó vizsgálatot: rendben vagyunk genetikailag, hormonálisan, egyedül a páromnál találtak +++ gennyet, amire Doxycyclint szedtünk mindketten. Ezután a lelet jó lett.
Czeizel hat hónapot javasolt várni, amiből végül tíz lett, mégis így végződött.
Ezért szerintem sincs értelme többet várni 3-4 ciklusnál, most mi sem fogunk várni annyit...csak olyan jó lenne, ha valaki garantálni tudná, hogy ez a tragédia többé nem fordul elő...de tudom, ilyen nincs...

éjszaka sokat gondolkoztam, okokat keresve, és arra jutottam, hogy esetleg az volt a baj, hogy a fogamzáskor a párom volt lázas beteg, utána én is elkaptam, köhögtem egy hétig, majd ez átment egy jó kis mandulagyulladásba :cry:
pár nap múlva csíkos lett teszt...nagyon boldogok voltunk, de aggódtam, hogy ne legyen gond a betegség miatt...
meggyógyultam, egy hét múlva Párizsba repültünk 3 napra, a 14 éves fiunkat leptük meg az úttal, még mielőtt a babáról tudomást szereztünk volna...ezt csak azért említem, mert többen írtátok, hogy utazás után jöttek a gondok...nos, tegnap volt 1 hónapja, hogy indultunk Párizsba, ahol egyébként remekül voltam (6 hetesen), a hányinger és fáradtság is csak a következő héten kezdődött...

azt hiszem, mi is kipróbáljuk a Gynevac kúrát, mert valamit szeretnék tenni, hogy nagyobb esélyem legyen legközelebb...
és persze addig is vigyázok magamra, és ha összejön a baba, nem utazom sehova, még belföldön sem, amíg nem lesz legalább félidős...

ne haragudjatok, ha kissé kusza volt, még igen nagy a fájdalmam, hisz tegnap ilyenkor még boldogan simogattam a hasamban Kismanót...

tudom Lányok, hogy Nektek még szörnyűbb volt nagyobb magzatokat elveszíteni...Kabócabobár múlt héten még a Te Picikéidet sirattam :cry: :cry:

egyébként én már csak minimálisan vérzek, tegnap éjjel még olyan volt, mint egy erős menzesz, és fájdalmam sincs...

tavaly rosszabb volt, mert itthon kezdtem el vérezni, a műtét előtti éjjel iszonyúan görcsöltem és véreztem, utána viszont szinte egyáltalán nem...
tavaly okt. 8-án volt a műtét, nov.8-án jött meg a mensim...kíváncsi leszek, most hogy alakul...

most várni fogom, mint Tontica, mert ezt a fájdalmat, csak egy új pocaklakó tudja enyhíteni...ja, és a vetélés után három hétig mindennap sírtam, nagyon rossz volt...erre most is számítok, nagyon lelkizős vagyok :cry:


jó hosszú lettem így elsőre, de kicsit megkönnyebbültem, hogy megosztehattam Veletek a bánatom.
köszönöm, hogy elolvassátok.

puszi Mindenkinek, jobbulást lelkileg, Edinának pedig nagyon szorítok!!!

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


megint én...

most olvasom a Gynevac honlapon , hogy szeptembertől előreláthatólag gond lesz a beszerzésével :cry:

pedig eldöntöttük, hogy mindketten beadatjuk magunknak a következő próbálkozás előtt...anélkül nem is merjük megpróbálni :cry:

úgy érzem, valami ilyesmi oka lehetett, hogy megint meghalt a baba...nincs más épeszű magyarázatom :cry:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Bocsi hogy nem jottem elobb, tul vagyok jo par nehez napon azt hiszem valami rossz hullam soporhetett vegig mert tobben is irtatok hogy nagyon kibuktatok az elmult napokban.
Hat en is, vegre megjott a menzeszem de nem tudtam neki orulni valahogy abban remenykedtem hogy nem jon meg bar tudom hogy nem nagyon volt ra esely es tudom hogy meg korai lenne!
Most mar majdhogynem tul is vagyok rajta, 3 napig tartott pedig azt hittem hogy erosebb lesz. 7 es fel hetet kellett ra varnom es most valoszinu meg egy ciklust bar lehet hogy tobbet majd eldol, meg akarok meg csinaltatni par vizsgalatot hogy nyugodtabb legyek.

Sheila nagyon sajnalom, irto nehez lehet egymas utan ket babat is elvesziteni es ha ez tegnap tortent akkor elhiszem hogy most nagyon de nagyon faj!
Szerintem ne varjatok addig, en a 16. heten veteltem el es nekem is csak 2 honapot mondtak szoval szerintem folosleges februarig varni de ezt Ti dontitek el. En nem hinnem hogy valami fertozes okozhatta hanem inkabb valamilyen hormonproblemara gyanakodnek mert az elso par honapban valo vetelesert inkabb a hormonok a felelosek vagy pedig beteg volt a magzat. Lesz szovettan, ott meg tudjak mondani hogy a babaval minden rendben volt-e. En csinaltatnek majd a helyedben egy hormonvizsgalatot es ha az jo akkor belevagnek mar csak a korod miatt is! Bocsi, ezzel nem azt akartam mondani hogy idos vagy!!! :wink:
Gratulalok a 3 gyerekedhez es szerintem szuper hogy probalkoztok a negyedikkel is!!!
Melyik topikban olvastal? A homerosben igaz? Miert nem irsz oda is, nagyon rendesek a lanyok!
Az utazassal kapcsolatban hat nem is tudom, az elso fiammal is utaztam ket honapos terhesen es nem lett semmi baj de igen az elso harom honapban kulonosen veszelyes utazni foleg repulovel en egeszen biztosan nem fogok kockaztatni ha megegyszer terhes leszek.

Szekeres nagyon szep a vers, en is megkonnyeztem!

Folteszem Nektek a veteles utani gorbemet, nezzetek milyen kriksz-krakszos, nekem sosem volt ilyen csunya, remelem a mostani mar rendes lesz olyan mint mindig, amugy ertetek a gorbekhez?
Azt hiszem olyan 2 hettel a szules utan kezdem el merni.
Kép

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Tontica!

Szerintem ne borulj ki a menzesz miatt, tekints rá úgy, mint egy újabb lépcső, ami közelebb visz az áhított gyermekáldáshoz...

talán így most már helyreáll a szervezeted...

hormonális vizsgálatom volt, rendben találtak...
nem tudom miért, mégis v.mi lappangó gyulladásra gyanakodnék
talán azért, mert az viszont bizonyítottan megvolt :cry:
azért várunk négy ciklust, mert sok helyen olvastam, hogy spontán vetélés után (ami nálam sajnos most zsinórban 2x előfordult)
gyakrabban megtörténik újra , ha három hónapon belül teherbe esik az ember :cry:

ez a Te esetedre nem vonatkozik, mert Te nem vetéltél volna el, ha nincs az a fránya betegség :cry:

másrészt kell annyi idő nekem a feldolgozáshoz, sanyarú napok következnek :cry:
és szeretném magam fizikailag is formába hozni ( ez nagyon rám fér, mert a baba előtt rendszeresen sportoltam, amit Kismanó miatt abbahagytam, hogy ezen se múljék a dolog :cry: )

és közben belefér egy kis vizsgálódás, Gynevac kúra, nem tudom elfogadni, hogy ez /is/ csupán egy szerencsétlen véletlen volt / még ha az első lenne.../

szóval,/ már csak a korom miatt is/ szeretnék minél jobb esélyekkel nekifutni újra, mivel ez nekünk az UTOLSÓ próbálkozás lesz...

igen, a hőmérősben olvastalak, és nagyon megrázott a történeted :cry:

Edina!

Én is jót bőgtem a verseden...

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!
Sheila: nagyon sajnálom ami veletek történt. Tudom, ilyenkor az nem vígasz, hogy már van három szép gyereked, mert az ember, ha vágyik még gyerekre, akit ráadásul lát növekedni a hasában, akkor annak elvesztése ugyan úgy fájdalommal jár.
Nem tudom, hogy írtam e nektek arról, hogy mikor én bennt voltam a kórházban, az egyik volt tanítványom is bennt volt. Csak ő elvetetni a babáját!!! Nem volt valami kellemes érzés.
Annyi látogatom van mostanában, hogy szinte mindegy lett volna, ha már vissza mentem volna dolgozni. Majd az őszi szünet után megyek. Addig még van két hét.
Na, jó pihenést, és vigyázzatok magatokra!!
kabócabobár
 
 


Szia Sheila!

Szoktam olvasni rólad a 36 é felüliekben,úgy örültem,hogy ismét babát vársz!Most szomorúan olvastam,hogy mi történt veled megint.Nagyon sajnálom,hogy elveszítetted ezt a várva várt babát is.Ettől rettegek én is,nehogy megtörténjen harmadszor is,tudod nekem még nincs babám.
A gynevac kúrát mindenképp próbáljátok ki,beszéld rá a férjedet ,ő is kapja meg veled együtt.

Nehéz napok jönnek most rád,de kívánom hogy minél hamarabb gyógyuljon meg a lelked,meríts erőt a gyerekeidből.

Tontica!Szerintem is inkább most örülj,hogy megjött,ezzel is közelebb kerülsz egy újabb terhességhez,rendeződik a hormonháztartásod.

Örülök hogy tetszett a vers.

Edina

Kép
szekeres
 
 


Drága Edina!

Köszönöm szépen együttérző soraidat, nagyon jólesett!
mint ahogy az is, hogy nyomon követted a sorsomat...én is a Tiédet itt...

a legfontosabb: VELED EZ NEM FOG MEGTÖRTÉNNI!!!!
ne félj, minden rendben lesz, így kell lennie...
örülj ennek a kis Életnek a pocakodban, merd Őt szeretni...
nagyon megértem az érzéseidet, de hidd el, csak úgy tudjuk végigcsinálni, ha hiszünk benne...

én is mefogadtam, hogy nem gondolok rosszra, ez sikerült is, így az elmúlt 40 nap (amíg tudtam, hogy Kismanó velem van) nagyon boldog volt és nem bánom, hogy tervezgettem és örültem Neki annak ellenére, hogy mégsem sikerült :cry:

ha újra áldott állapotba kerülök, megint arra fogok törekedni, hogy távol tartsam magamtól a rossz gondolatokat...hidd el így sokkal könnyebb, meglátod hipp-hopp eltelik az idő, nemsokára érzed majd a mocorgását...

az IDŐ a Te jóbarátod, pihenj sokat, nézz jó filmeket vagy csinálj olyan dolgokat, amit szeretsz...
de igen: van babád, most Ő, aki odabent növöget
nemsokára valóság lesz...
nagyon szurkolok Nektek

a férjemet nem kell rábeszélnem a Gynevacra, Ő is szeretné, mert úgy gondolja, hogy ez lehet a megoldás nekünk is.

Most csak azon rettegek, hogy tudjunk szerezni, mert állítólag csak októberi lejáratú vakcinák vannak, azokat meg nem adhatja ki a gyógyszertár már a jövő hónapban, hiába jók még 1-2 évig...

puszi: Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


sziasztok!

Amióta elutaztam látom, hogy bővült a társaság. Nem tudom, hogy örülnöm kellene vagy inkább szomorkodnom, hogy újabb társakkal bővült a topic.

Sheila: tudom, hogy most azt érzed, hogy még egy ilyen csapást már nem tudsz elviselni, de néhány hét és biztosan másként fogod látni a dolgot. Én szurkolok, hogy a következő sikerüljön.

Kabócabobár: nem is csodálom, hogy kibuktál a tanítványodon. Szörnyű, hogy egyesek akik mindent megtennének a babáért, azoknak valami miatt nem sikerül, mások meg könnyen jött könnyen megy elvet érvényesítik. AZ ilyen embereken mindig megbotránkozom. :x

Tontica: csatlakozom az előttem szólókhoz. Örülj a menstruációnak: már egy hónappal közelebb vagy a próbálkozás kezdetéhez. :P Én azon gondolkodom, hogy csinálok egy vonalzót ezzel kapcsolatban. Én is először rosszul voltam attól, hogy most nem lenne szabad véreznem, de aztán inkább megpróbáltam azon agyalni, hogy nemsokára újra próbálkozhatunk. Bár a napokban láttam egy kismamát az utcán sétálgatni, és feltört bennem a keserűség, hogy az én pocakom is kb. akkora lenne most, mint az övé, ha nem történik ez a szörnyűség, de az már haladás, hogy legalább nem omlottam össze. De azért bánt a dolog.

Szekeres: köszönöm, hogy feltetted ezt a verset.
Ne légy elkeseredve, hogy rosszul vagy és fáradt-most az a dolgod, hogy minél többet pihenj és nyugodt körülmények között legyél. :P
tündér09
 
 


Szia Sheila és Tündér!

Köszönöm a bíztató szavakat,nagyon jólesik.
Ma kellene mennem UH-ra ha a dokit el tudom érni.Nagyon izgulok,úgy szeretnék már túlleni rajta!

Minden nap máshogy érzem magam,egyik nap hányingerem van,másik nap kevésbé,egyszer gyenge vagyok,aztán jobban bírom a munkát itthon.
Ha jobban vagyok és nincs hányingerem,rögtön pánikolok,hogy biztos baj van.
Tudom hogy nem kellene így hozzáállni,próbálom magam nyugtatni,de nem mindig sikerül.

Sheila!Próbálkozz nagyobb gyógyszertárakban,hátha van még raktáron a vakcinából valahol.Drukkolok,hogy sikerüljön beszerezni.

Tündér!Én is így éreztem ha kismamát láttam,mindig összeszorult a szívem.Még most is irigykedve nézem a nagy pocakosokat.
Tényleg,hová utaztál,arról nem írtál semmit!

Remélem hamarosan mindnyájan együtt fogjuk várni a babákat,ti is csatlakoztok hozzám.
És remélem,hogy ma az UH-n minden rendben lesz!

Szép napot mindenkinek!

Edina

Kép
szekeres
 
 


Edina nagyon drukkolok hogy minden rendben legyen es varlak a johirekkel minnel elobb!!!

Tunder sajnalom hogy igy kiakadtal, nemsokara Te is nagypocakos leszel higyjel benne!

Nekem kozben lett meg egy elinteznivalom a pocakosodas elott ugyhogy meglatjuk mikor vaghatunk bele. Le kell szedetnem egy csunya anyajegyet es csak akkor leszek nyugodt ha megkapom a negativ szovettant.

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Szekeres: írj, hogy mit mondott a doki! Örüljünk mi is!:)
Hogy a kérdésedre válaszoljak: a Hargita hegységben voltunk, néhány napot. Jót tett a természetben való járkálás. Az idő is kedvezett, szóval megérte az utazás.

Tontica: mire újra próbálkozhattok, addigra már emlékezni sem fogsz az anyajegyedre. A barátnőmnek több anyajegyét leszedték már és gyakorlatilag egy-egy kezelés volt az egész. Nem is fájt neki. Rutin beavatkozásnak számít a kezelés, szóval gyorsan túl leszel rajta. Észrevettél valamit vele kapcsolatban és azért akarod leszedetni? Pirosodik a környéke vagy belekaptál?
tündér09
 
 


Tunder nem pirosodik csak egy kicsit nott de nem is a beavatkozastol felek hanem az idegesit hogy lehet ez miatt kell meg varnom honapokat! :evil: Marha lassu itt az ellatas!
Raadasul marciusban haza kene utaznom es addig meg foleg nem szeretnek varni hanem az lenne a legjobb ha addigra mar betoltenem a 12 hetet, tudom almodik a nyomor! :(

Te hogy vagy?

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Latjatok a kis tickeremet allul? Mar csak 6 nap a fellulvizsgalatig akkor megmondjak hogy minden rendben-e es lehet-e mar probalkozni meg megkapom a szovettan eredmenyet.

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok!
Szekeres: Mi újság????Mi volt az UH-on? Legalább rajtad keresztül átélhetjük mi is a gyerekvárást.
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de lassan már szinte kívülről nézem magam. Annyi emberrel beszéltem az elmúlt 2 hétben, hogy már olyan, mintha nem is velem történt volna meg a dolog. Értitek?
Reggel megyek a 3 hetes kontrollra, és a szövettani megbeszélésre. Semmi különöset nem várok tőle. Szerencsére jól vagyok, nem vérzek, nem fájok testileg. ( lelkileg talán már fásult vagyok) Utána bemegyek az iskolákba, ahol dolgozok, és beszélek az igazgatókkal. Igaz, hogy mindenki 6 hetet mond az itthon maradásra, de én csak kikészítem magam és a férjemet is.
Remélem ti jók vagytok otthon!! :wink: Én mikor haza jön a férjem, egyből lerohanom, és egyfolytában beszélek. Szegény még levegőt sem tud venni, és én már le is rohantam. Látszik, hogy mindig emberek között voltam, társasági lény vagyok.
Na, mindenkinek szép éjszakát!
Kitartás, nemsokára kezdődhet a babaprojekt!!! :)
kabócabobár
 
 


Tontica: nem azt mondtad, hogy januárig mindenképpen várnotok kell? Vagy ha most azt mondják, hogy minden ok, akkor az anyajegy leszedése után azonnal próbálkozni kezdetek? Én már magamban azon agyalok- a férjemnek még nem hoztam elő-hogy mivel decemberben úgyis ki kell vennem a szabadságomat, ami még maradt az évben, akkor lehet, hogy elkezdem intézni a vizsgálatokat. Mert mire az eredmények megérkeznek, már bőven január lesz. Csak attól tartok, hogy a dokim azért mondott januárt, mert vszínűleg sielni megy az említett időszakban. :? Remélem nem járok vele úgy, mint amikor megidult a magzatvíz-éppen szabadságát töltötte valahol a messzi távolban :evil: .

Kabócabobár: én a helyedben még várnék. A munka megvár, viszont ha visszamész, már nincs visszaút-Back to real life :!: A férjed szerintem inkább örül, hogy végre ilyen sokat beszélgettek :wink: . Én ha dolgozom, ha nem, így is úgy is letámadom a férjemet és mondom, mondom...Szóval nem tudom, melyik a jobb? :wink:

Szekeres:mi újs a dokinál? Minden rendben?
tündér09
 
 


Jaj, Tunder, igazad van, sosem tudom hogy mit melyik topikba irtam. Az urammal elorehoztuk egy honappal (vagyis ha minden vizsgalat meg lesz addig akkor mar decemberben elkezdunk probalkozni mert vegulis nem januarban hanem marciusban megyunk haza es iszonyu jo lenne ha addigra mar betoltenem a 12 hetet. Na persze ahhoz jo nagy adag szerencse kellene hogy rogton osszejojjon a babo decemberben de proba cseresznye! :lol:
Azon gondolkozom hogy nekunk mar decemberben meg kell venni a repulojegyet mert kulonben nagyon folmegy az ara es ha megsem sikerul decemberben tehrebe esnem hanem kesobb akkor szerintetek ha az orvosom ir egy igazolast hogy veszelyeztetett terhes vagyok es nem utazhatok a 13. hetig akkor visszaadnak-e a penzt vagy at lehetne-e rakni kesobbre az utat.

Olyan izgatott vagyok, ugy varom mar a decembert!!! :lol:

Mar nem dolgozok lanyok, nem birtam, utaltam, inkabb vagyok itthon meg aztan beteg lett a fiam ugyhogy most amugy sem tudnak menni.

Kabocabogar: :lol: En minden banatomat ide irtam le mert a csaladom es a barataim messze vannak, es en is csak errol tudtam beszelni azert is nyitottam meg ezt a topikot mert ugy ereztem hogy beszelnem kell olyanokkal akikkel ilyen tortent, akik megertenek.
Csak Te tudod hogy jo-e ha visszamesz dolgozni!
Gyere es ird le mi volt a kontrollon!!!

folyt. kov. mindjart de ezt elkuldom nehogy eltunjon

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok Lányok!

Sokat vártam tegnap a dokira,de megérte!
Láttam a babócámat mocorogni,a szivecskéje csak úgy kalapált!Meg is hallgattuk,hogy ver.
Annyira jó volt látni!Az első babámat egyszer sem mutatta meg a monitoron az előző orvosom,most ez új élmény volt nekem.A második babával meg sajnos nem is jutottunk el eddig.
Nagyon boldog vagyok.

Tündér:szép helyen járhattattok,mi is szeretünk kirándulni a hegyekben és erdőkben,jól fel tud töltődni az ember ilyenkor.
Gyönyörű lehet az a Hargita-hegység.
Szerintem is kezdd intézni a vizsgálatokat,az sem baj ha már novemberben,úgyis minden sokára lesz kész.Decemberben aztán ott vannak az ünnepek amiatt is tolódik minden.
Ha hamarabb megvan minden az nem baj.

Tontica:sajnálom a kisfiadat,hogy beteg lett,de nem komoly,ugye?
Próbáld meg lazábban venni a dolgokat-tudom nem könnyű-,de csak úgy fog egy új élet beköltözni hozzátok ha nyugodt vagy.
A repülőjegyet szerintem-bár nem vagyok benne járatos-visszafizetik ha orvosi papírt viszel.Kérdezd meg most,azzal nem veszíthetsz.
Ne izgulj,minden simán fog menni és hamarosan csatlakozol hozzám a többiekkel együtt.Előbb vagy utóbb,semmiről nem vagyunk elkésve,fő a türelem,tudom ilyenkor abból van a legkevesebb.Mindezt én is kétszer átéltem,ahogy telnek a hónapok,egyre jobb lesz.

Kabóca:ha elég erősnek érzed magad lelkileg,lehet hogy jót fog tenni a munka és az emberek,próbáld meg.Az elsőnél három hét után mentem vissza dolgozni,mert rossz volt otthon egyedül,de aztán megbántam.Majd meglátod.


Mindenkinek szép napot!


Sheila,Sütőtök!Veletek mi van?

Kép
szekeres
 
 


Szekeres ANNYIRA ORULOK!!!
HIdd el ez a baba meg fog szuletni egeszsegesen es gyonyoru lesz es imadni fogod!!!
Mar 10 hetes vagy? :shock: Mindjart letellik a 12 het, nagyon, nagyon drukkolok Neked de biztosan minden rendben lesz. Veszelyeztetett vagy ugye? Surubben kell menni ultrahangra vagy ez miben nyilvanul meg?
A fiam csak meg van fazva nem veszes, folyik az orra meg kohog egy kicsit.

Voltam fogorvosnal es a fogaim is letudva mar csak az a franya borgyogyasz van vissza a tobbi vizsgalat a jovo heten lesz.

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok!

Edina!

Nagyon örülök Nektek, úgy drukkoltam!!!! :) :) :)

Remélem, most már nyugodtabb tudsz lenni és elhiszed, hogy minden rendben lesz...mert minden jel erre mutat :)

Én most még a sz.r napokat élem, sokat sírok... :cry:
van egy tündéri barátnőm, 9 évvel idősebb nálam, Ő a lányom óvónénije...és az én LEGFŐBB LELKI TÁMASZOM.

Sokat segít a feldolgozásban, Ő lett volna Kismanó keresztmamája, ill. lesz annak a babának, aki reményeim szerint beköltözik majd hozzám...

puszi Nektek,

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Köszönöm hogy velem együtt örültök,jól esik.

Igen,most már kicsit megnyugodtam,hogy láttam Őt.

Veszélyeztetett terhes vagyok,gyakrabban kell gondozásra járnom,12.héten megyek legközelebb.

Holnap hívom fel a genetikát,mert a korom miatt magzatvízvételre is el kell mennem,attól még izgulok egy kicsit.

Sheila drága,biztos sokat fogsz még sírni mostanában,ez segít feldolgozni a történteket,sírjál csak nyugodtan.Az nagyon jó ha van valaki akivel meg tudod beszélni a fájdalmadat.
A Gynevac ügyben az jutott eszembe,hogy a gynevacos topicon vannak lányok,akik tudják a Lázár dr-nő tel.számát.Írj nekik,hátha valaki meg tudja adni és talán ő tud szerezni neked vagy megmondja,hogyan juthatsz hozzá minnél hamarabb.

Sok sikert mindenkinek.

Puszi! Edina

Kép
szekeres
 
 


Szekeres: uh eredmény :D

Írtad, hogy sokára készülnek el a vizsgálatok eredményei. Melyik vizsgálat tart a legtovább? A kenet és a rákszűrés gyorsan megvan, a hormonvizsgálat az időigényes? Mintha azt olvastam volna valahol, hogy többször kell menni a ciklus különböző időpontjaiban vérvételre. Ez tényleg így van? Mert akkor az minimum 1 hónapot jelent. Az ellenanyag vizsgálat nem tudom meddig tart (rh negatív a vércsop.)
Egy korábbi levelemben írtam, hogy feltettem egy rakat kérdést az egyik honlap "orvos válaszol rovatába"-köztük a gynevacról is kérdeztem a nőgyógyászt. Azt hiszitek válaszolt????:x Ennyire ellenezné a szakma ezt a szert? Vagy csak óvatosak vele és inkább nem is ajánlják? Nem értem. Kívácsi lennék, van-e olyan ember akinek a nőgyógyásza ajánlotta ezt a szert!?

Tontica: egy percig sem csodálkozom, hogy úgy döntöttél otthagyod a munkádat. Tegnap én is ott tartottam 1/2 4-kor, hogy felmondok. De csak felálltam és hazajöttem.Hasonlóan útáltam az egészet, mint ahogyan Te is írtad. A stresszmenetes készülődés és ráhangolódás az újabb próbálkozásra úgy látom egyre inkább, hogy így nem fog hosszútávon menni.
:?

Sheila: örülök, hogy van valaki akivel meg tudod beszélni az érzéseidet. Szerintem viszont az is fontos lenne, hogy a férjedet NE ZÁRD KI az élmény feldolgozásából :!: Együtt sokkal hamarabb sikerülni fog a vetélés elfogadása. Legalábbis nálunk ez nagyon jól bevált. A férfiakat is nagyon megviseli az ilyen tragédia, még ha nem is mutatják, ezért nekik is szükségük van a lelki támaszra és a közös "emésztésre".

Kabócabobár: mi volt a kontrollon? Mit mondott a doki?
tündér09
 
 


Helló Tündér!

Nekem nem volt hormonvizsgálatom,de én is úgy tudom,hogy a ciklus különböző napjain kell menni vérvételre és a hormonvizsgálatok általában hosszabb időt vesznek igénybe.
A rákszűrés eredményére nálunk 3-4 hetet kell várni,a kenet hamar megvan.Az ellenanyagszűrés sem hosszú idő,de szerintem mire eljutsz az orvoshoz,mire kiírja a vizsgálatokat,mire minden eredmény együtt lesz elmegy az idő.Aztán ott van a karácsony környéki szabadságolás,tudom mi megy az egészségügyben,húznak-halasztanak mindent,jobban jársz ha időben a kezedben vannak a leletek és tiszta lappal indulhatsz.
A Gynevaccal kapcs. nem kérdeztem meg a nőgyógyászomat,azóta sem mondtam el neki.Tudod,az orvosok nem hisznek csak a gyógyszerekben és a műtétben,az úgymond alternatív gyógymódokkal kapcs.megoszlanak a vélemények.

A megkérdezett orvos biztos fog válaszolni,csak még nem ért rá,a Gynevacról szerintem kitérő választ fog adni,hacsak nem kimondott híve annak.Szerintem a sok jó tapasztalat magáért beszél,nem kell az orvosokat megkérdezni mindenről.

A vizsgálatokról még annyit,hogy mi szept.20.körül voltunk a Szabolcs utcában vérvételen,nov.2.-án megyünk az eredményért,hamarabb nem készül el.

Sajnálom,hogy a munkád ilyen stresszes,az enyém is ilyen.Nem akartam felmondani mert tudtam,hogy hamarosan újra itthon lehetek és boldogan várhatom a babámat.Ez tartotta bennem a lelket.Megpróbáltam nem a lelkemre venni mindent és lazábban felfogni az egészet.Tudtam,éreztem,hogy nem sokáig kell elviselnem a hülye embereket.Persze nekem jó munkatársaim vannak,velük könnyebb.

Remélem hamar jóra fordul mindenkinek a sorsa.

Szép napot!

Edina

Kép
szekeres
 
 


Tunder Te mit dolgozol? (persze ha nem akarod leirni nem gond, ird korul)
Hat, elhiszem hogy nagyon nehez most masra koncentralni, nem tudsz kivenni egy par het szabit? Ha annyira nem tetszik a melo akkor szerintem tovabb kell lepni, nem eri meg hogy kiidegeld Magad! Persze konnyu mondani, sajnos ha az ember ra van szorulva akkor nincs mas valasztasa.

Kabocabogar, mi van Veled? Aggodunk Etred!

Lanyok, en mar nem tudom mit csinaljak, megkerdeztem es nem teritik vissza a jegy arat meg akkor sem ha a doki ir egy igazolast hogy veszelyeztetett terhes vagyok es nem utazhatok, legfeljebb modositani lehet az utat de annak eleg magas a koltsege.
Na, most azt gondolhatjatok hogy hat nem normalis ez a lany, miert nem tud varni turelmesen. Ha most probalkoznank az meg elvileg korai lenne de ha marciusban repulok akkor januarban meg MAR nem probalkozhatunk mert vegigizgulnam az utat hogy nehogy valami baj legyen. Lehet hogy kicsit meg kellene nyugodnom es pozitiv gondolatokat ultetnem a fejemben hogy jojjon a baba amikor akar ugysem lesz semmi baj! Mit gondoltok? Most volt egy pszhichologus a Csak csajokban aki mondta hogy hogy ha egyfolytaban szorongunk es nagyon felunk valamitol az tuti be fog kovetkezni ugyhogy a legjobb tenyleg az lenne ha megprobalnank nem stresszelni es csak a jo dolgokra koncentralni.

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Szekeres: én sem akarok felmondani, mert ha hamarosan babát fogok várni, akkor, mint veszélyeztetett terhes kiíratom magam. Egy új munkahelyen újra be kellene tanulnom, stb. Az is legalább ekkora stresszel járna, nem beszélve arról, hogy nézne ki, ha már rögtön az elején kijelenteném, hogy bocs, majd jövök két-három év múlva. Amúgy sem olyan egyszerű munkahelyet váltani. Most inkább nem ugrálok, várok és az éltet, hogy nemsokára mehetek a vizsgálatokra.

Tontica: szerintem ne edd magad, hogy mi lesz, ha... Ha már ott tartotok, hogy itt a március és a pocakodban is ott a baba, elég lesz akkor mérlegelned. Miért nem jöttök haza még idén?
Amúgy a pszichológus inkább a receptet adná meg, hogyan kell stresszmentesen élni. Mindenki tudja, hogy egészségesen kellene táplálkozni, sokat mozogni és stresszmentesen élni, de kérdem én: mikor? Amikor a 24 órából 8-10 órát a munkahelyen töltünk, 8-at alszunk, a fennmaradt időt meg jó ha a mindennapi teendőkkel el tudjuk tölteni, nem? Könnyű ezt így kimondani, csak a megvalósítása az már egy kicsit nehézkesebb. Egyébként igaza van, ha valamitől nagyon félsz és azon rágódsz állandóan, az tuti, hogy előbb-utóbb bekövetkezik. :? Fő az optimizmus!
tündér09
 
 


Sziasztok!
Szekeres: nagyon örülök én is annak, hogy jól vagytok. :) Vigyázz nagyon magatokra!
Tontica: szerintem túl sokat aggódsz. Próbáld meg egy kicsit elengedni magad(tudom nem könnyű a mi helyzetünkben)! Én is sokat gondolok a következő babára. Szerintem is meg kellene próbálnotok előrébb, vagy hátrább tolni az utazást. Br, persze tudom, a férfiak szeretnek előre tervezni mindent, és biztos a család is vár benneteket haza.
Tündér: én a gynevac-ról csak annyit mondanék, hogy mi is végig csinltuk a kúrát, és semmi eredménye nem lett. Az egyik ismerősöm volt Kazincbarcikán a doktornőnél, aki kifejlesztette, de nem tudott rajta segíteni, és ő is így doktort váltott. De mint tudjuk, mindenkinek más baja lehet, és más segít rajta. Ártani nem árt, az biztos.
Voltam a dokimnál csütörtök reggel. Szerencsére minden rendben van. A méhem visszahúzódott, a méhszáj zárt. A szövettani eredmény persze semmitmondó. Két 7 cm-es magzat, ülő helyzetben.(elég kicsik, ahhoz képest, hogy 18 hetesen kellett megválnom tőlük). Semmilyen fertőzésre utaló jelet nem találtak. A dokival megbeszéltük, hogy decemberben találkozunk újra, és januárban megkezdjük újra az inszeminációt. Mikor jöttünk haza Miskolcról, bementünk az iskolába. Alig tudtam kiszállni a kocsiból, úgy megrohantak a gyerekek. Nagyon szeretem őket. A doki is azt mondta, hogy szerinte is mehetek nyugodtan dolgozni. Már várom, hogy újra lefoglaljam magam. Decemberben pedig annyi ünnep van, hogy nem fogok unatkozni. És akkor még a vizsgaidőszakról és az analízis szigorlatomról nem is beszéltem! Így hamar eljön a január!!! :D
Szép hétvégét mindenkinek!!!
kabócabobár
 
 


Sziasztok!

Ma nagy öröm ért: sikerült az utolsó percekben Gynevac-ot szerezni!!!
Kellett gyorsan receptet íratnom, nekem is háziorvos írta fel, mégpedig szó nélkül, jókívánságok kíséretében :)

hát, szerintem élő embernek nőgyógyász még nem írta fel, szerintem ez nemhogy furcsa, hanem egyenesen felháborító!!
valamiért nem szeretik felírni, mintha nem egy csónakban eveznénk, és nem az lenne a közös cél, hogy minél több egészséges nő, minél több egészséges gyermeket hozzon a világra :cry:

ja, hogy az nem jó üzlet??
néha tele van a faxom a nőgyogyókkal :evil:

na mindegy, remélem használni fog a VAKCINA :)

Edina!

Nagyon-nagyon örülök, hogy minden rendben Veletek, nagyon szurkoltam, megérdemled végre ezt a boldogságot!!
Fogunk még együtt örülni az egészséges kisbabádnak :)

Ti mennyi injekciót kaptatok a férjeddel?

Tündérke!

A párom maximálisan támogat ebben a szomorúságban, kedves, figyelmes próbál a kedvemben járni és megérti, hogy nekem most nagyon nehéz...
jobb társat nem is kívánhatnék magamnak...

ja, és szerintem sem érdemes a nőgyógyászoknak említeni a Gynevacot :twisted: pedig a vetélések után szó nélkül a kezünkbe kéne, hogy nyomják a receptet...


Tontica!

Szerintem is ráérsz még aggódni a repülés miatt...tudod, elég minden napnak a maga baja...a jövőre optimistán kell tekinteni...akkor a BABA is hamarabb jön :)

Te Spanyolországban is tudod nézni a Csak csajokat?? tök jó :)

jó hétvégét Nektek és kevesebb szomorúságot

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Helló mindenkinek!

Tontica!Én is azt mondom ne izgulj előre,próbálj a mának élni.Tényleg jó ötlet Tündértől,miért nem jöttök haza idén?Ha nem tudtok mégsem,csak jövőre és te már babát fogsz várni,és nem mersz elindulni,szerintem a baba biztonsága annyi anyagi áldozatot megér,hogy eltold az utazást.Egyébként sem szabad előre tervezni,úgyis mindig közbejön valami.
Nyugi!

Sheila!Köszönöm,hogy velem együtt örülsz,nagyon aranyos vagy.Jó neked,hogy ilyen férjed van,az enyém zárkózottabb,nehezen beszélt a fájdalmáról.Erősnek akart látszani.
Így könnyebb lesz optimistának maradnod,jó társad van.
5 injekciót terveztünk,én meg is kaptam mindet.Szerencsére a 3.után kiderült,hogy babát várunk,így a férjem már nem kért belőle,de ha nem így alakul ő is megkapja mindet.Most van két ampullám a hűtőben,azt még meg fogom kapni,ártani nem árt.
Nagyon örülök,hogy be tudtad szerezni.

Kabócabobár!köszönöm neked is hogy örülsz a babámnak.
Sajnálom a két kis manócskádat.Én kiborultam amikor magkaptam a szövettant a baba leírásával,nagyon rossz volt olvasni.
Miskolc környékén laktok?Én Kazincbarcikán születtem,anyukám most is ott lakik,apukám pedig Miskolcon.

Tündér!Én is azért nem akartam m.helyet változtatni amiért te.
A stresszel kapcs.érdekes amit írsz,tényleg nehéz kiküszöbölni,jó lenne recept rá.Nehéz mindig csak a jó dolgokra gondolni.

Azért mindenkinek szép gondolatokkal teli hétvégét kívánok!

Edina

Kép
szekeres
 
 


Kabócabobár,

jó, hogy jelentkeztél, már én is aggódtam Érted...
nagyon sajnálom én is a Picikéidet, nem is tudok semmi okosat mondani, de nagyon-nagyon Veled érzek :cry:

örülök, hogy azért Te is optimista vagy ez sok mindenen átsegít majd...

ha úgy érzed, hogy vissza kell menned dolgozni, mert Neked
az tenne jót, tedd azt...mindenki érzi,mi a legjobb neki egy ilyen nehéz élethelyzetben

hallgass a szívedre....

puszi Mindenkinek,

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Szekeres: Miskolctól nem messze, (40 km) egy kis faluban élünk. Nem barcika felé, hanem Mezőcst mellett, Tiszakeszin. Ahogy látom, Te viszont jól elkerültél innen. Amúgy mátészalkai vagyok, csak a munka miatt jöttünk ide, de nagyon megszerettük a környezetünket.
Sheila: köszi a megértő szavakat. Szerintem sokan gondolják úgy, hogy ők tudják, hogy mi min megyünk át. DE, aki nem élte ezt át, az nem is tudja, hogy mit jelent, elveszteni egy babát( esetünkben kettőt).
A férjem nagyon örül, hogy nyitok a világ felé. Szerintem is itt az ideje. Ma délben egy szép, nagy sétát tettünk a Tisza-parton. Gyönyörű volt. A nap sütött, kellemes volt az idő és a színek orgiája áradt felénk. Nem is csodálom, hogy a festők szívesen festik az őszi tájakat, fákat. Mindegyiknek más a színe. Nagyon élveztem.
Meg volt 6 év óta az első óvszeres együttlétünk. Szórakoztató volt. Nagyon el vagyunk tőle szokva. Régebben gyógyszert szedtem, és csak akkor hagytam abba, mikor mr gyereket szerettünk volna. Ez 2000 augusztusában történt. Utána, hogy kitisztuljon a szervezetemből, 3 hónapig használtunk gumit. Azóta semmit. Szóval, nehéz megszokni, de szerencsére nem sokáig lesz rá szükség.
Remélem Ti kevésbé szenvedtetek a használatától.
Puszi mindenkinek, és kellemes hétvégét! :D
kabócabobár
 
 


Kabóca,

úgy látom gyógyulsz, és nagyon örülök neki!!!
Nagyon erős lány vagy, ez a hozzáállás is segít abban , hogy nemsokára az Élet napos oldalán találd Magad :D

gumizás: mi Melissa születése óta használtuk, csak mikor próbálkoztunk a babákkal ill. a terhességek rövidke ideje alatt nem...

most mi is visszaszokunk újra az alatt az idő alatt, míg védekezni kell...

Én is kellemes hétvégét kívánok Mindenkinek, mi elutazunk 3 napra holnap, szerdán jövünk haza

talán segít a környezetváltozás

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Lanyok most csak annyit (mert mennem kell) hogy ha nem lenne muszaly hazamennem nem idegesitenem magam de beideztek a rendorsegre, igazabol mar most oktoberben haza kellett volna mennem de anyagi okok miatt nem tudtunk igy sikerult kiharcolnom hogy februarig zarjak le az ugyemet igy marciusra fogjak kuldeni az uj idezest. Szoval se elobb se kesobb csak marciusban sajna, na de mindegy vegulis az elso fiammal is utaztam am es nem lett semmi baj, egyszer 2 honapos terhesen utana meg 6 honaposan.

Kabocabogar, hat orulok hogy mindent rendben talaltak, nagyon kicsik voltak a babak a korukhoz kepest nem? A nemuket nem irtak le? Mi kedden megyunk.
2000 ota probalkoztatok? Huha! A gumit az en parom is utalja de most muszaly lesz azt hasznalnia.

Sheila jo pihizest!

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok!
Tontica:tényleg nagyon kicsik voltak a babák. Annyit írtak, hogy a nemük szabad szemmel nem látható(gondolom nem boncoltak). Én is úgy érzem, hogy 2000 óta elég sok idő telet el, és csak most sikerült(ek) inszeminációval a csepp(ek). Nagyon sok orvoshoz elmentem Miskolcon. Mindegyik újból nekiállt valami vizsgálatnak, és én hiába mondtam, hogy babát szeretnénk hamar. Persze egyik sem tallt semmi bajt egyikőnknél sem. Így jutottunk el 2006 februárban a Kaáli Intézetbe. Márciusban végig követték UH-on a ciklusomat és árilisban, májusban majd júniusban termékenyítettek. A harmadik sikerült is.
Így értjük már a hazautazásod fix időpontját. Szerintem huzzatok bele, és hátha addigra már túl leszel a 12 héten. Szorítok nektek.
Sheila: pihenj sokat, és kapcsolódj ki.
Puszi
kabócabobár
 
 


sziasztok!

Kellett nekünk korábban a hólyaghurutról beszélnünk. Még én írtam, hogy aki egyszer elkapta, annak jobban kell vigyáznia, mert könnyebben kiújul. Tegnap sikerült szerintem jól felfáznom, mert rettenetesen fáj az alhasam és úgy érzem, hogy állandóan pisilnem kell. Egyelőre nem megyek a dokihoz, megpróbálom itthon kikúrálni magam. Van valakinek ötlete, hogy a kamilla teán kívűl melyik gyógynövény jó ivókúraszerűen erre?

Sheila, Kabóca: mi csak óvszert használunk. MOst amióta elvesztettük a babát, óvatosabbak vagyunk, mert elvileg igaz, hogy már menstruáltam egyszer, így kiszámolható lehet a peteérés, de mivel nem tudjuk hogy pontosan mely napokon inkább nem kockáztatunk még egy-két hónapig. Kell még legalább egy ciklus, hogy lássuk, hány napra áll be.

Képzeljétek válaszolt az interneten az orvos. Szekeres igazad volt, csak idő kérdése, hogy feltegyék a válaszát. A Gynevacról adott válaszát bemásolom:"A Gynevac szerintem teljesen felesleges, nem várható hatás tőle. "
Szóval ezek szerint a nőgyógyászok nem tekintik bizonyítottnak a hatását. :?

Tontica: Ma mész vizsgálatra? Jól látom?
tündér09
 
 


Sziasztok!
Tündér: én továbbra is csak azt tudom mondani, hogy a Gynevac-nak nincs csodatevő hatása. Mi is végig csináltuk a kúrát mind a ketten, de semmit nem tapasztaltunk. Ennek már több mint 2 éve. Persze azért nem szeretném elvenni a kedved.
Tontica: nem tudom miért, de én úgy emlékeztem, hogy kedden mész az orvoshoz. Remélem csak szépeket hallasz tőle.
A héten biztos megjön a menszim, mert a melleim majd szét durrannak és az arcom tele van pattanással. Pénteken lesz 4 hete, hogy elvesztettem a babáimat. Milyen gyorsan telik az idő!?
Legyen szép hetünk!
Puszi mindenkinek
kabócabobár
 
 


Tündér!

Sajnálom,hogy hólyaghurutod van,nekem még nem volt,biztos nagyon kellemetlen.Próbáld meg a cickafarkat és a mezei zsurlót inni,öltözz jó melegen és igyál sokat-2-3 liter- a teákból.Szerintem ha csütörtökre nem enyhülnek a panaszaid menj orvoshoz és vigyél magaddal reggeli első vizeletet középsugárból.Inkább szedj Antibiotikumot,nehogy felülfertőződjön.

Sejtettem,hogy nem fogja díjazni a doki a Gynevacot,én a helyedben biztos kipróbálnám.Kissé kellemetlenek a szurik pár percig,de ki lehet bírni.Arra mindenképp jó,hogy helyreállítja a normál flórát.
Jobbulást kívánok neked!

Tontica!Tényleg voltál kontrollon?Mi újság,jól vagy?

Jó pihenést mindenkinek.

Edina

Kép
szekeres
 
 


Sziasztok!

Ma voltam kontrollon mar ha annak lehet hivni, nem neztek meg, nem volt se ultrahang se ver se vizeletvizsgalat, semmi nem volt.
Bementem es azzal kezdte a doktorno hogy nagy baj van en meg kopni nyelni nem tudtam annyira megijedtem hogy csak nem valami betegseget deritettek ki vagy akarmi. Erre kozolte hogy elvesztettek a szovettan eredmenyet :idea: :evil: mondtam neki hogy hat ez nekem nagyon furcsa es gyanus. Mi a ferjemmel biztosra vesszuk hogy a draga doki akarta magat menteni mivel a vetelesem elott bementem az ugyeletre mondtam is hogy fajasaim vannak megsem fektettek be, szerintunk ha akkor komolyan vesznek nem kellett volna megszulnom a babat masnap. Szoval nem tudom de nekem ez az egesz nagyon buzlik!
Elmondta azt is hogy 3 menzeszt kellene megvarnunk utana lehet probalkozni es ahogy pozitiv lesz a tesztem rogton be kell majd mennem. Ennyi! Persze en iszonyuan kibuktam, egy az hogy ujra ott voltam a korhazban egy csomo nagyhasu boldog kismamaval, ketto: ugy vartam hogy kideruljon vegre valami es ennek is fuccs, harom: meg foljelenteni sem lehet Oket mert eltuntettek a bizonyitekokat.
Szoval most nagyon keseru es szomoru vagyok es meg ket menzit meg kell varnom. :cry:

Tunder gyogyulj meg mihamarabb!!!

Kabocabogar: igen, az elso par het nekem is gyorsan eltellt de azota valahogy pang az ido, lenne mar karacsony!!!

Szekeres remelem Veled minden ok, erzed mar a jeleket?

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Tontica!


Szerintem a szövettant nem lehet elhagyni,kidobni stb..
Minden vizsgálati eredményt már számítógép rögzít. Az én babám szövettanját is a dokim arról nyomtatta ki.

sziasztok
sütõtök
 
 


Tontica!

Szerintem sem lehet egy ilyen leletet elveszíteni,ennek járj utána,ne hagyd annyiban.

Azt hittem csak itthon történnek ilyen dolgok.

Milyen jelekre gondolsz?Hányingerem van és fáradt vagyok,de lassan a 2.trimeszterbe jutok,remélem csökkennek a rosszulléteim.
Nagyon szeretnék túllenni a jövő heti UH-n,az lesz a 12.heti.Legszívesebben minden nap megnézetném a babámat,hogy tudjam jól van,persze ez nem lehetséges,csak én vagyok ilyen hülye aggódós.

Sütőtök!Hogy vagy?Magadról semmit nem írsz.

Edina

Kép
szekeres
 
 


Sziasztok!
Köszi a kérdést megvagyok.Próbálkozunk keményen.Termékeny hetemet élem.Úgyhogy van meló bőven.Remélem lesz eredménye a dolognak.

Edina!Mikor mész uh-ra?
sütõtök
 
 


Helló!

Drukkolok nektek!Lényeg a nyugalom,sok pihi ezekben a napokban.Csak lazán!Hú,de izgi!

Köszi a kérdést,jövő héten megyek a 12. hetire.Múlt héten is voltam,minden rendben volt.Mocorgott a pici,nagyon jó volt látni.
Hamarosan te is láthatod a tiédet.

Puszi,minden jót neked!

Edina

Kép
szekeres
 
 


Tontica: mindenesetre tényleg elég fura a dolog. Mi az, hogy eltűnt??? Én is úgy gondolom, hogy nem kézzel írják a boncolási jegyzőkönyvet, hanem gépen rögzítik. Márpedig ott meg kell lennie.
A két menstruációt meg ne bánd. Nézd a dolog jó oldalát: együtt kezdhetünk próbálkozni. :P Azon pedig nem csodálkoztam egy percet sem, hogy rettenetesen érezted magad a kismamák között. Az egyik barátnőm a napokban jelentette be, hogy ismét babát vár. Még csak tesztet csinált, a jövő héten megy a dokihoz. Gondolom, most azt mondjátok, hogy egy önző dög vagyok, de valahogy nem tudtam maradéktalanul örülni a boldogságának. Az motoszkált egész nap a fejemben, hogy neki a múltkor is gyorsan és problémamentesen zajlott le a terhesség, nekem miért nem???? Nehogy félreértsétek, örülök neki nagyon, csak valami furcsa érzés is társul hozzá.

Sütőtök: mindent bele!!!! :)

Szekeres: téged tényleg nagyon gyakran nézegetnek uh-val. Nagyon helyes! Kíváncsi vagyok, hogy az én dokim milyen álláspontot fog képviselni, amikor odakerülök.
A hólyaghurutot úgy tűnik csalánteával sikerült visszaszorítani. Megittam belőle napi 1/2 litert, azóta semmi bajom. :) ÉLjenek a gyógynövények.
tündér09
 
 


Sziasztok!

Kicsit jobban vagyok, megnyugodtam bar olyan depis a hangulatom meg mindig de ugy erzem ez nem is fog elmulni addig amig ujra babat nem varok majd.
Ugy latszik en most tul vagyok ennek a ciklusnak a peteereses idoszakan, nagyon rossz volt ugy vedekezni hogy tudtam most siman osszejohetne a babo de sajnos meg egy peteerest vegig kell csinalnunk igy. Kepzeljetek kiszamoltam hogy az a peteeres amikor mar majd probalkozhatunk pont karacsony kornyeken lesz :D es ez nem minden, a fiam 3 eve pont karacsonykor fogant ugyhogy minden bizodalmam a szeretet unnepeben van es akkor pont 3 ev lesz a csemeteim kozott. Akkor mindket gyermekemnek es apanak is szeptemberben lenne a szulinapja. :lol:
Olyan aranyos volt a parom, vigasztalt hogy nyugodjak meg hiszen nem kell sokat varni es aztan biztosan elsore sikerulni fog mert O majd gondoskodik rola. :lol:
Bevallotta nekem hogy amikor megismerkedtunk O csak egy gyereket akart aztan ugy gondolta hogy johet meg egy de majd csak olyan 5-6 ev mulva es most mar ott tart hogy karacsonykor meggyartjuk a 2. babat es a harmadikrol majd elbeszelgetunk. :lol: Ha igy folytatja egy focicsapatnyi gyerekunk lesz. :lol:

Tunder, hat igen valahogy en is igy erzek de ez teljesen normalis, nekem most a szulesznohoz kellett mennem "kontrollra" es ott fekudtek a kismamik monitorral a pocakjukon es lehetett hallani a babak szivdobogasat hat nekem csak ugy potyogtak a konnyeim. :cry: Gondoljunk arra hogy nemsokara Mi leszunk ott es mi fogjuk hallgatni ahogy dobog a baba szivecskeje.
Orulok hogy kigyogyultal a felfazasbol!

Sutotok, en is egy onzo dog vagyok ahogy Tunder mondta :lol: mert marhara irigyellek hogy Te mar itt tartasz! :lol: Nagyon drukkolok!!!

Szekeres, hu de jo hogy ennyiszer lathatod a babadat! De varom mar en is!!!
Az eltunt iratoknak nem eri meg utanajarni jo lesz most mar "elfelejteni" a dolgot es tovabblepni, szenvedtem eleget, nem akarok ezzel tobbet foglalkozni meg aztan szerintem ugysem kerulne elo!

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok!

Tündér!Örülök hogy meggyógyultál,a gyógynövények szuperek!

Én is hasonlóképpen éreztem magam kismamák társaságában vagy ilyen hír hallatán,mint ahogy ti reagáltok.Ilyenkor az ember örül is meg irígy is,hogy másnak miért megy minden simán,nekem meg nem?Ahogy telik az idő sokkal könnyebb lesz a lelketek.Igazán csak akkor nyugodhatunk meg ha kezünkben tarthatjuk a kisbabánkat.

Tontica!Ne bánd hogy most védekeznetek kellett,ebben a rossz lelkiállapotban amiben most vagy-tapasztalatból tudom-valószínűleg nem is foganna meg a baba.Először a lelkednek kell megnyugodni,enyhülni a fájdalomnak,aztán jön a babuci!A Karácsony biztos meghozza!

De ha mégsem,akkor sem kell elkeseredni,emlékszem én mennyire kétségbe voltam esve,mikor éreztem a peteérést kétnaponta együtt voltunk,a pozitív teszt mégis elmaradt.Amikor megjött a vérzésem attól teljesen kész voltam.Előbb-utóbb ott lesz a baba,türelem!
Igazad van,nem kell forszírozni a szövettant,úgyis tudod a vetélés okát.Sok újat nem tudnak mondani,az csak felkavarna.

Szép estét nektek!

Edina

Kép
szekeres
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszi a drukkolást aranyosak vagytok!!!! Ígérem beszámolok nektek az eredményről.

Tontica! Senki nem önző ezen a téren.Hamar itt lesz az idő aztán lehet dolgozni rajta!!!!

Ma nagyon szarul vagyok fáj a fejem,biztos ez a hülye idő.Pedig este meló van,de nem panaszkodom.
puszi
sütõtök
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: