Új privát üzeneted érkezett!

Úgyhogy ha lehet, ne tűnjetek el facebookozni!
annacska15
 
 


Nem annyira babàs téma, de ti mit fogtok húsvétra főzni? /sütni?
Nekem csak a sonka van meg, meg a tojás, és torma. Ebéd vagy vacsora ötleteket várok, mert nekem liladunsztom sincs mi legyen a kaja :-)
annacska15
 
 


Nekem e szemben sincs elmenni innen! :-)

Nálunk sonka szokott lenni francia salival, meg csinálok vmi sütit (de még nem találtam ki).
nyuszmusz82
Eger
 
 

 
 

Nem szoktam nagy adagokat csinálni mert úgyis kikötünk valamelyik anyukánál\nagyinál ünnepkor.
nyuszmusz82
Eger
 
 


Kgnem!
Állítólag nyílt új babaturi Egerben, esetleg nem hallottad hogy merre van?
nyuszmusz82
Eger
 
 


Én is csak egy kis füstölt mittomen mit vettem, mert elvileg ez a sonka itt, csak nem néz ki úgy... Meg kaszinó tojás lesz. De ebédre... Nem tudom... Sutinek nem tudom
annacska15
 
 


Ööö nem tudom, nem hallottam, de ha megtudod, szólj nekem is. :-)
annacska15
 
 


Kisvakond bababolt
Malomárok u 53 :-)

Tőlem kb tíz perc :-D
nyuszmusz82
Eger
 
 


Meg van a nagybuszmeg mellett a babamuri
nyuszmusz82
Eger
 
 


Hivatalos bababolt meg a Brendon van és a Babi-Mami amik nagyon drágák...
nyuszmusz82
Eger
 
 


Sziasztok! Épp most jöttünk vérvételről, ami azért érdekes mert már egyszer levették az első trimeszteri kötelező dolgokat, de miután voltam belgyógyászati vizsgálaton, mondta a doki hogy az APC hiányzik, úgyhogy újra el kell mennem. Ez ma lett esedékes. 7 órára mentem, mire mrgkaptam az 1 héttel ezelőtti leleteimet fél 9 volt... Éhesen, hányás után jó buli volt... Nem tudom most miért jött ez megint vissza, pedig 2 hete jobban voltam, erre az elmúlt 3 nap megint ilyen ramaty. Ráadásul utána elmentünk vásárolni és úgy elkezdett fájni alul a pocim, feszíteni és nyilalni, hogy az csak na... Remélem semmi baj csak növekedése annak akinek nőnie kell :-D

Az új baba turirol nem hallottam, de jó hogy mondod majd megnézzük azt is, alig tudok baba boltokat Egerben egyébként :-D

A párom végig melózza a húsvétot, első bánat várjuk és a család nem lakik túl közel, úgyhogy ha már egyszer megint ilyen sz*rul lettem leginkább semmit nem fogok főzni... Nem bírok sajnos... Óriási szerencsém hogy a férjem tud és szeret is és ma is ő készíti el a következő 3 napi kajamat, hogy legalább egyek főtt ételt ha esetleg megéheznék...

Annacska te hogy vagy azóta! Fejed füled?
Én sem tervezek ám innen sehova menni :-D
knegm
 
 


Első babát várjuk *

Javítok mert ez az idétlen telefon önkényesen írkál néha oda nem illő szavakat...
knegm
 
 


Ismerős az átjavítás :lol:

Nekem is házias a párom, úgyh én is ki voltam segítve az elején főzés és házimunka ügyben :-)
nyuszmusz82
Eger
 
 


Knegm
Hát nem semmi délelőttöd volt...
Most már pihenj!

Annacska
Jobban vagy?
nyuszmusz82
Eger
 
 


A fülem jobb, már nem fáj... Fejem az még fáj. Tegnap este megint borzalmas volt, vettem be gyógyszert. Most tűrhető a fejfájás.
annacska15
 
 


Ez tuti h migrén, mert a vérnyomásom "normális" 90/60 xD miután fél órát sétáltam, vásároltam. Üzemi vérnyomás...
annacska15
 
 


Na állok neki pogit tésztát gyurni :-)
annacska15
 
 


Legalább némi javulást mutat... Én is jobban vagyok a délelőtthöz képest, épp most lettünk kész a főzéssel mert be tudtam segíteni XD :-D. Az én vérnyomás km beállt stabil 100/60-ra. Kórházban is, védőnő is, otthon is ugyanez mérhető :-D a pulzusom természetesen hozzá minimum 87 és afölött :-D
knegm
 
 


Juj akkor az enyém a legmagasabb 130\80

Voltam a Kisvakondban, kicsi bolt de pl pelusból van vagy nyolc fajta
Meg van törlőkendő cumi textilpelus
Fürdetéshez cuccok...
Sok minden van nem azt mondom h csillivilli bababolt de az árak sztem megfizethetőek.
nyuszmusz82
Eger
 
 


Holnap itthon lesz a drága "férjem" - megyünk csavarogni :-) vásárolni, stb
Nagyon várom már.
annacska15
 
 


Mi még nem állunk neki beszerezni dolgokat, viszont epekedve nézegetem és alig várom, hogy mi is elkezdjük. Mondjuk ha jól emlékszem mi vagyunk a legkisebbek 12+4 héttel :-) ti tudjátok már a nemét egyébként a babátoknak? Mondtam, hogy holnap megyünk genetikaira, kíváncsi vagyok hogy tud-e mondani bármit is a doki :-) Bár inkább ne mondjon semmit, minthogy tévesszen és pofára esés legyen mire beleelem magam :-D
knegm
 
 


Mi még nem tudjuk a baba nemét. Április 19.-én lesz ultrahang. De nem fogom kérni a nemét. Leiratom az ultrahangossal egy papirra és borítékba tetetem. Majd ha otthon leszünk megnèzem :-)
annacska15
 
 


Ó de jó ötlet! Mi alapjaraton nem akartuk tudni, viszont úgy hogy élesben megy a dolog nem bírjuk ki :-D izgatott vagyok, na nem őrülten de nagyon jó lenne tudni. Folyamatosan kisfiúval álmodok az elmúlt 3 napban :-) kíváncsi vagyok, hogy jelent e valamit :-D
knegm
 
 


Még mi sem tudjuk, illetve a 12hetes ultrahangon azt mondta az asszisztens hogy nem 100% de mintha kisfiúnak látná...
Én három hét múlva megyek a 18 hetes ultrahangra, remélem ott megmutatja magát, akkor már jól lehet látni hogy kisfiú e tényleg.
nyuszmusz82
Eger
 
 


De izgi! Bár közhely, de tényleg teljesen mindegy csak egészséges legyen, nálunk az apuka is örülne kislánynak is kisfiúnak is. Sőt a kislány nevét ő találta ki :-D
knegm
 
 


Igen csak egészséges legyen :-)
Bár a párom kislányt mondogat, én kisfiút :-)

A nővéremnek két lánya van, majd meglátjuk nő uralom lesz e, vagy becsöppen egy öcsike :-)
nyuszmusz82
Eger
 
 


Sziasztok. Nálunk is nő uralom van. Jó lenne egy fiú baba...persze nem én szabàlyzom. :D
annacska15
 
 


Jaja majd amelyik elsőként célba ért :lol:
nyuszmusz82
Eger
 
 


Igen, pontosan :lol:
annacska15
 
 


Sziasztok! Még én is itt vagyok, csak a munka mellett mostanság nem sokat jutok ide. Pedig nagyon szeretnék. :(
Mi ma vagyunk 14 hetesek, tegnap voltunk ultrahangon és még mindig nem tudjuk a nemét. Azt mondja a doki, hogy mèg mindig nemi bimbót lát. Nem tudom nálatok ez hogy van, de én mióta tudok a pocaklakómról kislányt látok magam előtt, és szent meggyőződésem hogy az is lesz. Remélem a következőn már megmondja.
Egyébkènt minden rendben, szèpen növekszik, és ez a legfontosabb. :) Én is jól vagyok. Azon kívűl, hogy néha kínoz a savam, más problémám nincs is. Májusban jövök el a munkahelyemről. Cukrászdában dolgozom, kezdődik a fagyiszezon, az egész napos talpalást már nem akartam bevállalni.
Remélem mindannyian jól vagytok! :*
cherrybomb
 
 


Cherrybomb, tök jó hogy még itt vagy :-) örülök h minden rendben veled, meg a babàval.
annacska15
 
 


Sziasztok! Itt vagyok én is. :)
Ma vagyunk 16 hetesek. Tegnap voltunk ultrahangon, minden rendben van és 100 % hogy kisfiú. :)
Uh. a kínai naptár, a hold állás és a szódabikarbóna teszt sem hazudott. :)
mutymurutty
 
 


Na ugye nem hazudik xD
annacska15
 
 


Nekem lesz ez érdekes... Hold -fiú Kínai lány - Szóda ( nem tudom, pezsgett de nem habzott fel, inkább lánynak mondanám, azóta nem csináltam ) :D
annacska15
 
 


Inga - Fiú
annacska15
 
 


Sziasztok! Ma voltunk 12 hetes UH -n Vargánál és mindent rendben talált. 1 órát késett, pedig én voltam az első, így fél 7-re végeztünk és egy kicsit sietős is volt így maradt bennem pár megválaszolatlan dolog. A lényeg, hogy minden rendben a kicsikénkkel! A nemét nem mondta, miután megkérdeztem azt mondta, hogy ő nem tippelgetne még ilyenkor, természetesen bármiféle rossz érzés nélkül elfogadtam. :-) 20 hetesen hívott vissza, hát addig megbolondulok :-D tuti, hogy elmegyünk 4 hét múlva megnézni a babát. Hihetetlenül aktív volt, rugdalózott, mozgolódozt jobbra balra, Varga meg is jegyezte, hogy nagyon jó fej, cuki :-D úgyhogy ennyi történt ma, holnap reggel megyünk a synlab. - na a vérvételes részére :-)
knegm
 
 


Sziasztok! Ma voltunk 12 hetes UH -n Vargánál és mindent rendben talált. 1 órát késett, pedig én voltam az első, így fél 7-re végeztünk és egy kicsit sietős is volt így maradt bennem pár megválaszolatlan dolog. A lényeg, hogy minden rendben a kicsikénkkel! A nemét nem mondta, miután megkérdeztem azt mondta, hogy ő nem tippelgetne még ilyenkor, természetesen bármiféle rossz érzés nélkül elfogadtam. :-) 20 hetesen hívott vissza, hát addig megbolondulok :-D tuti, hogy elmegyünk 4 hét múlva megnézni a babát. Hihetetlenül aktív volt, rugdalózott, mozgolódott jobbra balra, Varga meg is jegyezte, hogy nagyon jó fej, cuki :-D úgyhogy ennyi történt ma, holnap reggel megyünk a synlab. - ba a vérvételes részére :-)
knegm
 
 


Bocsi a 2 üzenetért, néha ez az oldal befagy nekem :-(
knegm
 
 


Jó reggelt, hogy vagytok? Nekem megint fáj a fejem nagyon...
Tegnap tűrhető volt, de most keltem, és megint nagyon fáj... :( Már nem tudom h miért fáj annyira... Nem tudom mit csináljak vele, mert marék számra nem szedhetek paracetamoltolt se...
Van vmi öteletetek?

Varga a kislányomnàl 13+ ban 100% mondta a nemet. Mi is csak a 20.-héten megyünk megnezetni.
annacska15
 
 


Sziasztok!

Cherrybomb, Mutymurutty felbukkant! Juhé :-)

Olvaslak ám titeket, csak nekem is sz@rakodik a teló és nem engedi elküldeni az üzit amit írok :roll:

Na akkor megvan az első kisfiunk, kíváncsi leszek h milyen arányban lesznek a babucik. :-)
nyuszmusz82
Eger
 
 


Én is mondtam a páromnak h elmehetnénk Varga dokihoz, egy babamozira, egyrészt mert párom még nem látta picurt uhn, másrészt meg sokkal jobb uh van nála, és hátha meglátnánk...

Annacska,
Esetleg borogatás sem segít?
Más gyógyszert nem tudok, vmi gyógynövényes tea, vagy homeopátia?
nyuszmusz82
Eger
 
 


Knegm!
Ugye szuper érzés látni milyen élénk a pociban? :-D

Én tegnap anyósnál voltam, busszal kicsit hosszabb út egy óra hossza.
Picurkámnak nem tetszett a buszozás, teljesen hátrahúzódott a pocakban, alig látszott a hasam...
nyuszmusz82
Eger
 
 


Én múlt szombat este szerintem babót érezhettem, olyan volt mintha buborék táncolt volna a hasamban :-)
Nem tudom... Én a héten vagyok 15 hetes.

Ja és szombaton megyünk babakocsit és kiságyat nézni, ismerőstől kapjuk, a fényképen jól néznek ki meg vannak kímélve.
nyuszmusz82
Eger
 
 


Annak a bnőmnek aki nemrég szült van szívhang hallgatója, kölcsön is kérem majd tőle, időnként megnyugtató ha meghallgatod a szívecskéjét a babónak szerintem.

A légzésfigyelőről és a babaőrről mi a véleményetek?
Mi szeretnénk az első hat hónapban mindenképp.
nyuszmusz82
Eger
 
 


Sziasztok! Úgy sajnálom, hogy ilyen szörnyű ez a fejfájás neked . Én csak a szokásos sok folyadék, pihenés, stb. sablon szövegeket ismerem :-( remélem jobban leszel hamarosan!

CSODALATOS látni, ahogy ficánkol, én már most büszke vagyok rá imádtam minden percét!
A szívhangfigyelőt én preferálom egyébként, szerintem mi is veszünk majd. Később ha már érezni is fogom a babó mozgását és esetleg kifogunk 1 lustább napot, az én para fejemnek jó lesz még hallgatni, hogy igen, minden rendben! De csak bizonyos keretek között, szerintem az sem normális aki naponta 3x is meghallgatja.
knegm
 
 


Éreztem Vargán, hogy siet, meg sem nézte a verkepemet és a legutóbbi vizsgálatok eredményeit sem, mondta is hogy most nem nézi meg mert nincs rá ideje... Na mindegy, megertettem hogy senkit nem akar meg ennél tovább is varattatni, annyi hogy ilyenkor ez nem mentség szerintem :-D a lényeg, hogy ami fontos volt azt megnézte és rendben volt, a neme másodlagos. Biztos nem akarta az épp hiperszuperaktív kisbabának keresgélni, mert a fontos vizsgálatokban sem működött együtt azonnal :-D
knegm
 
 


A babaőr meg a legzesfigyelo is jó dolog szerintem, nővérem volt szülés felkesziton mert ő is babás csak ő már 26 hetes :-D ott azt mondták neki, hogy mindenképp javasolják mert minden másodperc számít ha netalán..... A rácsvédőt
knegm
 
 


A rácsvédőt viszont nem ajánlja kért nagyon sok oxigént lefog a babáról, azt mondta míg kicsi, nem fog úgy elforogni hogy kelljen.
knegm
 
 


Jumper doplerem van itthon ( 9.-héttől hallani a szivhangot) , Ac401 légzés figyelő az Angelcaretől van nekem, nagyon jó 5 mp után csipog először, 15 után indul a rendes riasztàs ( megsiketedsz olyan hangos )
Bumperünk volt a fal felöli oldalon, a hideg miatt. Most is lesz. :-)
Van baba mérleg is, bár én havonta mértem a lányt, de azóta tök jól méri a lisztet, meg a vajat grammra pontosan. :D
annacska15
 
 


Köszi az infót lányok :-)
Annacska mire nem jó a mérleg :lol:

Mérleget mellszívót kapok kölcsön, sajnos légzésfigyelőt majd venni kell...
nyuszmusz82
Eger
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: