Új privát üzeneted érkezett!

Kedves M.Kép
Kitartást és sok sikert kívánok NektekKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Kedves M. örülök, hogy mégsem lett a gondban még egy. Kép

Szerintetek mikor lehet elkezdeni intenzíven tornázni a spontán vetélés után? Most már második hete nem vérzek, bár még az elsõ rendes mensi nem jött meg. Vagy még várjak azért a fizikai megterheléssel?? /Annyira tornáznék már, mert nem bírok már magamra nézni, annyit ettem az utóbbi idõben bánatomban tán, elötte meg azért, mert terhes voltam /jó kifogás volt/, Elevitet szedtem stb.stb./

Niki
Niki
 


Niki Kép

Szia, én is Niki vagyok, végre találkoztunk, csak ne itt lett volna! Nekem is volt sajna hasonló esetem.
Az intenzív tornával szerintem még várj, de az orvosod mit mond?
Hát én is jól bekajcsiztam annak idején a mûtét után 1-2 héttel, de a mûtét elõtt, alatt és közvetlen után totál undorom volt minden és mindenki felé.

Inkább pihenj, és feltétlenül vizsgáltasd ki magad!
Majd írj a továbbiakban, hogy alakult.

Nikie
nikie
 
 

 
 

Kedves Lányok!
Nekem is volt egy mûszeres befejezésem a 8.
hét után. Sárgatesthormon elégtelenség miatt.
Az orvosom azt mondta, hogy nem kell egyáltalán több hónapig várakozni, amíg újra lehet próbálkozni, mert
a szervezet tudja a dolgát és befogadja az újabb magzatot.
Ráadásul én akkor azt hittem, belehalok a lelki fájdalomba,
és erre a dokim azt mondta, hogy az újabb terhesség majd meggyógyít. Akkor kétkedve fogadtam a szavait,
de két hónap után megint teherbe estem és most járok a 7. hónap végén! Utrogestan nevû sárgatesthormon-tartalmú gyógyszert szedtem a terhesség elején, mely a beágyazódást segíti elõ.
Szerintem a megfelelõ hozzáállású orvos sokat segít abban, hogy az ember helyretegye magában a dolgokat.
Dóri
sd@axelero.hu
Névtelen
 


Kedves Lányok,

segítsetek nekem, ha tudtok. Sajnos én is közétek tartozom. Bár ne így lenne! Bár senkinek ne kellene ezt átélni. 30 éves vagyok és az elsõ baba lett volna. Borzalmasan érzem magam, pedig már két hónap eltelt azóta.
Június közepén mûtöttek, miután megállapították a 8 hét után, hogy meghalt a kisbabám. Persze sokan azt mondták az ismeretségi körömben, hogy még nem is volt igazán gyerek, ne csináljak ekkora tragédiát belõle. De nekem ez akkor is TRAGÉDIA! Évek óta várok arra, hogy anya lehessek. Különbözõ okok miatt évek óta halogattuk a babát, és most hogy az akadályok nagy részét leküzdöttük, ez történt. Maga a mûtét is borzasztó volt lelkileg, meg azért is, mert utána még 30 napig véreztem. A Schöpfben mûtöttek és a Mávba jártam vissza ellenõrzésre. Az orvosom azt mondta, hogy 10 napig normális a vérzés a mûtét után. Engem az eset után többször megultrahangozott, és azt mondta szerencsére nincs szükség újabb kaparásra (utálom ezt a kifejezést). Legyek türelemmel, ki kell, hogy tisztuljon a méhem, nem baj, ha ilyen sokáig vérzek. 30 nap után el is múlt a vérzés. Két hétig szünet volt, majd utána megjött. Utána ismét ultrahang következett. Eredmény: teljesen rendben a méhem. Reméltem, hogy minden vissza fog állni a normális kerékvágásba. Az orvosom azt mondta, hogy két hónappal a mûtét után már próbálkozhatunk és mivel a szövettani eredmény (bár nagyon csúnya volt a kaparék)jó volt, nem mutatta ki, hogy velem lenne baj, csak a kicsi nem fejlõdött tovább, nincs szükség semmi gyógyszerre a következõ sikeres fogantatáshoz. Nyugodjak meg, el kell fogadnom, hogy történik ilyen "baleset", minden 10. nõ elvetél, sajnos én bele estem ebbe. Inkább ez, minthogy beteg gyereket szüljek. Tehát nemigen hallgatnak meg. Bár azt meg kell mondanom, hogy az orvosom rendes ember és igen jó szakember, de mintha feleslegesnek tartana néhány dolgot. Hiába kértem, hogy küldjön el hormonvizsgálatra. Azt válaszolta, hogy a szövettani eredmény igazolta, hogy a méhlepénynek semmilyen rendellenessége nem volt, így nincs szükség hormonvizsgálatra sem.
Csakhogy engem nem elégít ki az a válasz, hogy elõfordul az ilyesmi, másodjára már biztosan nem fog megtörténni. Nem akarom, hogy esetleg mégis megismétlõdjék a dolog, mert még egy ilyet már nem bírok elviselni.
Reggelente mérem a hõmérsékletem, de sajnos azt kell észrevennem, hogy semmilyen emelkedést nem mutat, sõt inkább csökken, tehát nagy valószínûséggel nincs peteérésem. Amikor az elsõ babára készültünk is rendszeresen mértem a testhõmérsékletem, akkor minden úgy zajlott le, ahogy az a nagykönyvben le van írva. Csakhogy most nem ez a helyzet. Használok minimikroszkópot is, de az sem mutat eredményt. Szeretnék résztvenni egy nagyon alapos kivizsgáláson, de fogalmam sincs kihez fordulhatnék, senki sem vesz komolyan. Azt mondják, csak felcukkolom magam és rémeket látok, teljesen egészséges vagyok, tehát ne akarjak alapos kivizsgálást. De nem akarom, hogy egy esetleges újabb vetélés után kezdjenek csak el alaposabban megvizsgálni. Kihez fordulhatnék? Egyáltalán milyen vizsgálatok vannak erre? Mibõl áll a hormonvizsgálat?
Kérlek, segítsetek, mert nagyon kétségbe vagyok esve, és rettentõen félek a következõ terhességtõl, rettegek, hogy megint meghal a pici. Pedig nagyon szeretnénk már kisbabát. Egy alapos vizsgálat remélhetõleg megnyugtatna.
Válaszotokat nagyon várom és elõre is köszönöm.

Nati
nati
 
 


NatiKép
Elsõként nagyon sajnálom ami Veled történt...sajnos saját bõrömön tapasztaltam, hogy milyen ez. Én azt javaslom várj még két ciklust amig helyreáll a menzid és látható lesz, hogy hány naponként menstruálsz. Ne légy türelmetlen, mert a szervezetednek idõre van szüksége, hogy helyreálljon a hormonháztartásod. A hormonvizsgálat a ciklus különbözõ napjain levett vérmintából történik (3., 7., 23. napokon) de lehet ettõl eltérõ is. A ciklus különbözõ fázisaiban más és más értéket kell mutasson a hormonszinted. Én is azt gondolom, hogy egészséges nõ vagy akirõl feltételezhetjük, hogy nincs semmi baja. Szerintem várd meg míg normális lesz a ciklusod hossza és hõmérõzz csak bátran de kizárólag akkor, ha nem stresszel a mért érték. Két teljes ciklus görbébõl már látható, hogy lehet-e hormonproblémád. Ha így lenne (anovulációs ciklus vagy egyéb...) akkor ezzel együtt kéne felkeresned az orvosodat de én várnék még két hónapot. Nekem annó azt javasolna az orvosom, hogy 3 ciklus után próbálkozzunkKép
Sok sikert és fel a fejjel...Kép

Puszi: Doris
doris
 
 


Nati,

együttérzek Veled. Kép ne keseredj el. Kép Ha sikerült teherbeesned, biztosan van (vagy nemsokára lesz) peteérésed. Abban igazad van, hogy hormonvizsgálat nem ártana nálad. Én is átéltem ezt a dolgot és hiába mondta az orvosom, hogy nincs szükség semmilyen (!) kivizsgálásra. Tisztelem-kedvelem, de mégis elmentem egy másikhoz is, és szerinte teljesen magátólértetödö, hogy vetélés után teljes vizsgálatot csináljanak, erre joga van az ember lányának! Nekem az összes hormont + toxoplazmozist, borreliozist és vérképet ellenörzi, söt még ráadásul egyéb vizsgálatokat is felírt. Ragaszkodj hozzá, hogy végezzen el vizsgálatokat, jogod van hozzá. (esetleg válts orvost) Írj majd, hogy mi történt.
pálma
 
 


Lányok, Kép

volt nektek valaha ciklus közepe felé vérzésetek? Elég gyenge, de kifejezett vérzést tapasztaltam ebben a ciklusomban két napig. Kép Nagyon megijedtem, hogy esetleg a vetélés szövödménye (márc. végén volt, azóta teljesen jól voltam). A nögyógyász szerint minden rendben van, lehetett ovulációtól is. Régóta menstruálok, de ilyet még nem tapasztaltam. Lehet, hogy van remény...? Kép Én nagyon bizakodó vagyok. Kép Van valakinek tapasztalata?

Üdv
Pálma
pálma
 
 


Nati!

Úgy tudom, az Optimális Családtervezési Központban, Bp. XIV. ker. (Örs vezér terénél) Bolgárkerék u.3. tel: 383-8477 vagy 363-2229 végeznek ilyen vizsgálatokat!

M.
Névtelen
 


Kedves Doris,

nagyon köszönöm, hogy gyorsan válaszoltál és sajnálom, hogy ilyen szomorú ügy okán kerültünk kapcsolatba. A dokim nekem hat hetet mondott a mûtét után. De hát mint látjuk nem igazán jön be.
Ha legalább biztosan tudnám az okot. Könnyebb lenne.
Nagyon nehéz kivárni még azt a két ciklust. Ha arra gondolok, hogy januárban megszületett volna…
Akkor a hormonvizsgálat egy egyszerû vérvizsgálat. Csak fogalmam sincs kitõl kérhetnék majd beutalót. A dokim láthatólag nem igazán veszi a fáradságot, hogy megírjon egyet. Muszáj egy rendes, megbízható dokit találnom.
Azt hiszem tényleg le kéne nyugodjak, de nagyon nehezen megy. Doris, te hogy tetted túl magad ezeken? Nálam a nyaralás, olvasás, mozizás, a vásárlás stb. nemigen segített. Engem csupa olyan ismerõs vesz körül és osztogatja a jótanácsait, akiknek fogalmuk sincs arról, hogy sok sorstársammal egyetemben miken megyek keresztül.
Neked csináltak különbözõ vizsgálatokat?
A hõmérõzést nem merem abbahagyni, hogy legyen mit megmutassak a dokinak, ha nincs változás. Bár igencsak stresszel. Köszönöm a segítséged, próbálok egy kicsit lenyugodni.

Kedves Pálma és M,

Köszönöm az infokat. Szerintem sem ártana egy alapos kivizsgálás már csak megnyugtatásul is. Ha sikerült végre valamit elérnem megírom nektek. Jól esett, hogy írtatok, kicsit jobbnak látom a helyzetem. Elhatároztam, hogy ha törik, ha szakad, de kivizsgáltatom magam.
Sajnos az orvosokkal elég sok rossz tapasztalatom van, már vagy hatnál voltam, de valahogy egyik sem jött be. Ti hogy álltok ezzel?

Mindenkinek kívánok mielõbbi testi és lelki gyógyulást és mihamarabbi sikeres gyermekáldást.
Üdv. Nati
nati
 
 


Drága NatiKép
Én most õszinte leszek Hozzád... Velem ez az eset 9 éve történt és nekem bizony 7-8 év kellett mire feldolgoztam. No nem fakadtam azért sírva minden kisbaba láttán, de kb. 1-2 éve juthattam el arra szintre, hogy "Igen, én most már képes leszek kihordani egy új magazatot". De ne ijedj meg. Én akkor még csak 20 éves voltan, és nem volt kivel megbeszélnem a dolgot, fogalmam sem volt, hogy ez ilyen gyakran megesik emberekkel. Nálam a mûszeres befejezés utáni szövetminta vétel eredménye mérgezést mutatott ezért újra "mûtöttek" majd lett egy méhszájsebem amit szintén megmûtöttek. A leleteim ezek után jók lettek. Mi az eset után néhány évet kihagytunk és két éve "dolgozunk" a következõ babukán...eddig sajna még sikertelenül de töretlen lelkesedésselKép Ez az én problémáim miatt húzódott el ennyire (elzáródott petevezetõ+endometriosis). Bízz benne, hogy hamarosan "meggyógyul" a szervezeted a mûtét után és hidd el egészséges életmóddal sokat segíthetszKép Én egy éve szedek Elevitet ill folsavatKép Ha nem bízol az orvosodban, és a hõgörbédbõl is hormonproblémára gyanakszol akkor keress valakit aki kivizsgál. M. javaslata jól hangzikKép
És még valami, ami talán a legfontosabb... Ne próbáld sûrgetni az érzelmeidet és nem szabad szégyelned sem hisz a gyásznak idõ kell és ha elfolytjuk az nem segítKép Sírd ki Magad bátran ha úgy érzed, hogy utána könnyebbKépKép Ha gondolod szívesen látunk a "ma megint megjött..." topikban ahol kedves sorstársakra akadhatsz (sajnos...) Kukkants be hozzánk ha kedvet érzel ráKép Továbbra is azt mondom, hogy ha stresszel a hõmérõzés akkor felejtsd el akár egy hónapra...
Fel a fejjelKép(Én ma csak 5-ig vagyok itt és utána egy hét szabadságra megyek, tehát nem az érdektelenség lesz az oka, ha nem reagálok az írásodraKép)
PálmaKép
Ez a középidõs vérzés a peteérésedre utalhatKép Nem hõmérõzõl esetleg? Csak azért kérdem, mert a görbédbõl kiderülne, hogy egybe esett-e a vérzés a pé.-elKép
Drukkolok, hogy nagyon jót jelentsenKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Kedves Doris,

köszike. Kép Kép Tudom, szabin vagy, de utána lehet, hogy benézel ide. Nem höméröztem most.

Nati,

arra nem szabad gondolni, hogy "mi lenne ha...". Nekem is több barátnöm van kiírva majdnem ugyanarra a napra, amire én is voltam, de ha ezen rágódnék, azt hiszem be is golyóznék. Ne félj, a méhed gyorsan regenerálódik, és nem lesz semmi baj. Kép Nagyon drukkolok, hogy "meggyógyulj" és a szomorúságon is sikerüljön túltenni magad. Ez nagyon nehéz és hosszantartó folyamat, és elfelejteni talán soha nem is lehet, de elöre kell néznünk. Kép

Puszi Pálma
pálma
 
 


Kedves Doris és Pálma,

Doris, tudom, hogy szabin vagy, de azért írok, legalább lesz mit olvasnod, ha visszajöttél.
Annyira sajnálom, hogy ennyire sokan vagyunk ilyen és ehhez hasonló vagy súlyosabb problémákkal. Bámulatos és csodálatraméltó azonban az optimizmus és kitartás, amit sokan- mint ti is- sugároznak magukból. Le a kalappal elõttetek! Én sosem voltam valami derûlátó, talán ezért is nehezebb átvészelnem ezt az idõszakot. (Azért itt egy kis vicc errõl: - Nem vagyok én pesszimista! Úgysem sikerülne!)
A tv-ben egy egyszerû pelenkareklámot sem tudok megnézni, muszáj azonnal elkapcsolnom, csak ne lássam, csak ne fájjon…
Azt mondja az orvosom, hogy egy másik baba majd meggyógyít, csak várjam ki. Könnyû mondani. Valahogy a férfi orvosok nem igazán érzik át ezt a veszteséget. Pl. amikor (nem mondom meg melyik kórházban) a nagyképû, nemtörõdöm, énvagyokazisten fiatal ultrahangos orvos a rutinnak indult UH-mon megállapította, hogy meghalt a baba, és én a zokogástól fel sem bírtam kelni az ágyról, csak annyit mondott: ugyan ettõl akár még 10 gyereket is szülhet, mehet, kérem a következõt. A barátnõm által ajánlott doki, pedig még csak nem is vette a fáradtságot, hogy behívjon az irodájába, pedig a görcsös sírástól azt hittem menten elájulok és még csak megszólalni sem tudtam. Ott a folyosón a többi beteg füle hallatára mondta, hogy ne csináljak ekkora tragédiát belõle, ettõl akár 10 gyerekem is lehet (mi ez minden orvosnak ezt a szöveget tanították be?), jöjjek be másnap a kórházba és kikapar. Hát mondanom sem kell, kerestem másik kórházat és orvost is, aki aztán elvégezte a mûtétet.
Doris, az egészséges életmóddal bevallom, gondjaim vannak. Én hosszabb idõn át fogyóztam, fél évvel azelõttig, hogy elhatároztuk, most aztán tényleg itt az ideje a babásodásnak. A súlyommal mindig problémám volt. Most mardos az önvád, mert attól félek, hogy az is okozhatta az elhalást. Bár a dokim szerint ez nem lehetett baj. Úgy hallottam késõbb valakitõl, hogy fogyókúra esetén csökkenhet a hormonszint. Igaz ez? Terhességi vitamint pedig nem igen merek szedni, mivel igen erõs székrekedést és bõrkiütést okozott, mind az Elevit, mind a Materna. Három hónappal a teherbeesés elõtt már elkezdtem szedni, és szedtem a baba haláláig, de igencsak szenvedtem tõle.
Meg aztán kb. 6 éve kezelnek Candidával, sikertelenül. Bár (lekopogom) most már súlyosabb tüneteket nem okoz, de még mindig minden kenetvizsgálatom eredménye pozitív. Ezt a kálváriámat le sem írom. Elfogyasztottam vagy 8-10 dokit.

Pálma, tudom, hogy nem szabadna arra gondolni, hogy mi lett volna ha… , de minden reggel ezzel ébredek, este pedig ezzel fekszem, hogy a közben ébren töltött idõrõl ne is beszéljek…
A tesómnak több mint másfél év próbálkozás után sikerült csak a baba. Rendszertelen volt a ciklusa és neki is volt középidõs vérzése, sõt egy hónapot menstruált is, akkor mikor már terhes volt.
Most három éves a makkegészséges, eleven kislánya.
Reméljük nálad is jót jelent. Drukkolok.
Drukkolok mindenkinek.
Sziasztok.

Puszi
Nati
nati
 
 


Nati!
Nagyon sajnalom ami tortent Veled, de kerlek ne legyen a fogyokurad miatt lelkiismeretfurdalasod! Biztos, hogy nem ez volt az ok, en 5 kilot fogytam kozvetlen a terhessegem - elott es szerencsere semmi baj nem tortent ebbol
Kivanom, hogy mielobb megvigasztaljon egy masik kisbaba!
Névtelen
 


Nati,

köszi. Kép Tudom, könnyü jó tanácsokat osztogatni..Én is bögtem 2 hete, mikor megint kellett elmondanom egy növérnek (vetélés óta kb. 100.x), hogy mi történt velem, és most vérzek mikor nem kéne, hogy az orvosa ugyan vegyen már be, még ha nem is az ö körzetükbe tartozom (az én dokim szabin volt). És nem tudtam abbahagyni a zokogást. Kép

De képzeljétek, most nagyon izgalmasan alakulnak a dolgok nálam. Késik 2 napot és ma végre úgy döntöttem, megmérem a hömet, 37,1 volt. Kép Az eredményeim is megvannak, az orvosom szerint minden hormonszint jó, a toxo eredménye még nincs meg. Hát én transzba estem. Kép Persze tudom, korai még az öröm. De mit tehetek, örülök, mint majom a farkának. Kép

Sziasztok
Pálma
pálma
 
 


Szia Pálma,

hidd el nagyon jól esik, hogy valaki ír nekem, akár tanácsról akár vigasztalásról legyen szó. Mégpedig olyan valaki, aki (sajnos!)pontosan tudja mirõl van szó. Sokat segít, hogy beszélgethetek veletek, nem érzem olyan reménytelenül egyedül magam. Egyik kedves rokonom próbál keresni olyan dokit nekem, aki komolyan vesz és kivizsgál. Az ügy egyelõre még csak folyamatban van. Az Uzsokiban van viszont egy pszihológusnõ, aki pont az ilyen esetekkel foglalkozik, mint a miénk. Állítólag egy végtelenül kedves, fiatal hölgy. Azon gondolkozom, hogy ha nem leszek jobban, elmegyek hozzá. Ártani nem árthat, ha meg nem használ otthagyom õket.

Pálma, nagyon drukkolok, hogy sikerüljön! Jó lenne, ha örömhírt hallhatnánk tõled. Csak nem elszólni! Kívánom, hogy maradjon meg a vidámságod. Majd értesíts minket a fejleményekrõl!


Kedves Névtelen,

nagyon köszönöm soraidat. Remélem mihamarabb lesz újabb kisbabám, de az önvád szerintem még jó ideig meg fog maradni. Mit csináltam rosszul? Sosem fogom megtudni, miért történt ez így.

Vigyázzatok magatokra!
Puszi

Nati
nati
 
 


Nati,

szinte biztos, hogy semmit nem csináltál rosszul!! Nem rajtunk múlik sajnos. A pszichológusnö sokat segíthet, szerintem érdemes elmenned hozzá. Jó, ha valakinek kibeszélheted magad, és néha az ember nem akar a saját közelállóinak panaszkodni.

Minden jót
Pálma
pálma
 
 


Szia Nati!

Én is átéltem ezeket a dolgokat, le is van írva valahol a topicban, úgyhogy nem részletezném. A pszichológus nagyon jó ötlet, van a Baross u.-i klinikán is. A környezet sokszor nem érti, hogy miért nem tudjuk magunkat túltenni a történteken x idõ múlva sem, és annakidején már én is úgy éreztem, biztos csak nekem nem megy, én vagyok egy hisztérika, meg hogy megbolondultam, stb. Aztán rájöttem, hogy csak azok mondják vagy éreztetik, hogy túl kéne már lépni a dolgon, akiknek soha nem kellett szembenézni ezzel a szörnyûséggel. Aki már maga is átélte, soha nem mondana ilyet. Én nagyon szerencsés vagyok, mert a 2. vetélés után, amikor már tényleg teljesen magam alatt voltam, nagyon hamar megfogant a kisbabám, rögtön az elsõ próbálkozós hónapban. Egy kis kárpótlás a sorstól. És most már el is merem hinni, hogy tényleg lesz egy kisbabám.
Kicsit más: pont a napokban panaszkodott nekem egy lány, akivel kb. egyidõs pocakunk van, hogy õ már mennyire unja az egészet, nem bírja a pocakját, vékony akar lenni, stb. Mindezt a 26. héten, és pont nekem...
Ilyen is van.

puszi és nagy drukk mindenkinek
Juci
juci
 
 


Lányok!
Most olvastam, mennyire megszaporodtunk itt! Nagyon sajnálom! Ne legyetek azért szomorúak, hogy még mindig szomorúak vagytok a baba elvesztése miatt! Én április óta nem tudtam megnyugodni, belenyugodni! A vizsgálatokat meg igenis csináltassátok meg! Nekem nem akarták a toxoplazmózis vizsgálatot megcsinálni, arra hivatkoztak, hogy 1000-bõl egy esetben megy el ezért a baba, erre tessék, kiharcoltam és pozitív lett az eredmény!!! Én vagyok az az 1! Nehéz elviselni a tudatot, hogy elvesztettük azt, akit még csak meg sem ölelhettünk! Potyogtak(-nak) a könnyeim, miközben olvastalak benneteket! Fáj...
Én is kerülöm még mindig a boltokban a babaholmikkal foglalkozó részt, bár már néha azon kapom magam, hogy kedvtelve nézegetem õket. Remélem mielöbb beköltözik mindanyiunk pociába a pocilakó! Kép
Ne elfelejteni próbáljátok meg õt, hanem... ...hát nem találom hozzá a szavakat. Bennem olyan nagy üresség van, amikor megpróbálom hová tenni az egészet. Üresség, és hiány! De remélem mielõbb betölti egy újabb pocilakó! Kép
Szóval: ne adjátok fel! Sikerülni fog!

Üdv:
Gitta
gitta
 
 


Szia Pálma,

Igen, azt hiszem el fogok menni a pszihonénihez. Egy kicsit azért kellemetlen, mert ha megfigyelitek a tágabb környezet kissé bizalmatlanul kezeli azokat, akik szakemberek segítségét veszik igénybe. Persze nem kell tudniuk róla, de valahogy akkor is furi. Már csak saját magam elõtt is. Sosem hittem volna, hogy akad olyan helyzet, amit ne tudnék egyedül valahogy megoldani. De sajnos azt kell tapasztalnom, hogy a családom is nehezen visel el engem. A férjem mindenben maximálisan mellettem áll, de egy idõ után õ is tehetetlen, nem tud segíteni. Helyettem nem tud urrá lenni a dolgon. Szóval már csak miatta, érte is meg kell gyógyulnom.

Pálma, Mennyi volt ma a hõmérsékleted?

Juci,

Köszönöm a tippet, de a Baross utca nekem nem jött be más okokból. Valahogy nincs szerencsém a Kórházakkal és a dokikkal. Juci, írtad, hogy már elmesélted mi történt veled. Én elkezdtem olvasni a korábbi hozzászólásokat, de szinte végigbõgtem, annyira sajnáltam mindenkit. Egyszerûen nem voltam képes mindent elolvasni. Rájöttek nálad, hogy miért történtek a vetélések? Az elsõ után kivizsgáltak? Mit lehet tenni, hogy megelõzzük ezt a szörnyûséget?
Örülök a babukádnak. A panaszkodós lányról meg csak annyit: nincs igazság a földön.

Gitta,

A toxoplazmózist úgy tudom a háziállatok is terjesztik. Nekem van otthon egy kutyusom, nem egy háztartásban, hanem a szüleimnél, csak be kell segítenem a sétáltatásnál. Amikor teherbe estem, kérdeztem a nõdokimat, hogy szabad-e kutyáznom, legyintett és azt válaszolta, hogy persze, semmi akadálya. Csak ne együnk egy tányérból..
A toxoplazmózis vizsgálatot hogy végzik el? Lehetséges, hogy én is fertõzött vagyok?
Én is kérni fogom a szûrést, de még nem találtam olyan dokit, aki mindenben készséggel segítene.
Én mindent kerülök, ami a babukámra emlékeztet. Bár tegnap kapcsolgattam a tv-t és pont akkor mondták meg az egyik csatornán egy Uh után a kismamának, hogy meghalt a baba. Szörnyû volt nézni, ahogy elkezdett sírni, mintha csak én lettem volna. Végigbõgtem az estét utána. A hangulatom így ma is „marha jó”. Mintha én is meghaltam volna egy picit, és mintha képtelen lennék „feltámadni”. Sokan mondják, hogy még nagyon picike volt, még mindig jobb, minthogy akkor legyen szükség a mûtétre, ha már nagyobb.. Persze, értem én, csak nem tudom elfogadni. Tudom, vannak ennél súlyosabb problémák is az életben, csakhogy mindenkinek a saját keresztje a legnehezebb..
Drukkolok mindenkinek, hogy minél elõbb sikerüljön! A jó hírekrõl pedig tájékoztassatok minket, annál nagyobb lesz a reményünk.

Puszi
Nati
nati
 
 


Nati,

a toxoplazmozisról és a kutyákról a nödokim csak annyit mondott, az "inkább a macskákhoz füzödik". Megkérdeztem egy állatorvost, és magabiztosan azt felelte, kutyától csak úgy kaphatunk toxo.-t, ha nyers kutyahúst (brrr.) eszünk. A kutyáknál vigyázni kell a féregtelenítésre, ha kisgyerekekkel és terhes nökkel kerül kapcsolatba, 2-3 havonta jó féregteleníteni (beadni egy tablettát).

A höm különben ma 37,0 volt, ma hamarabb mérnem. Tesztelni még nem merek, talán holnap vagy holnapután.

Puszi
Pálma
pálma
 
 


Bocsi,
elírtam, nem mérnem, hanem mértem...

Pálma
pálma
 
 


Sziasztok,
ide még nem néztem be sohasem, és lehet, hogy most sem kéne irnom.
A helyzet az, hogy nekem három éve volt missed ab-m, kb.a 8. héten, és csak a 13. héten vették észre, mert akkor mentem UH-ra ... akkor aztán müszeres befejezés, és három hónap várakozást javasoltak, de végül nem fogtunk neki.
Elkezdtem enyhe fogamzásgátlót szedni, aztán múlt szeptemberben abbahagytam, hogy majd vigyázunk, mig kiürül.
Meg is történt, májusban megfogantam, és most múltam 14 hetes, úgy tünik, minden rendben van.
Sajnos a missed ab és a korai vetélés NAGYON gyakori. Mindig azt gondoljuk az ilyen tragédiáknál, hogy "De miért pont velem történik meg???!", és tényleg nagyon szomorú, de higgyétek el, még mindig jobb ez igy, mint beteg babát szülni. Nektek is jobb, és neki is, párotokról nem is beszélve.
Elég fellengzös lenne kijelenteni, de hiszem, hogy valami oka és valami célja biztosan volt a sorsnak ezzel a húzásával.
És amit az ismeretségi körömben tapasztaltam, az még az, hogy általában semmi hatása nincs a következö terhességre, egészséges babák születnek.
Lehet, hogy már valaki irta, de ha esetleg nem, akkor hadd mondjam el, hogy egy ilyen eset nagyon gyakran a baba betegségéböl, genetikai rendellenességéböl fakad. És ha beteg - csúnya szóval élve és bocs mindenkitöl -, "génhibás" sejtekböl létre tud jönni egy embrió, akkor az az illetö anya nagyfokú termékenységét jelzi szerintem.

Nati,
megértem, hogy ki vagy borulva... Kép ha nem értesz egyet velem abban, amit fent leirtam, tényleg menj el pszichológushoz, ha úgy gondolod, hogy ö jobban megnyugtatna. Ne vádold magad, semmiképpen. Az pedig szinte biztos, hogy a következö babát nem fogod igy elvesziteni! Nagyon szurkolok, hogy rendbejöjj Kép

Gitta és mindenki,
nagyon sok kitartást kivánok nektek, és azt, hogy hamar költözzön be a pocakotokba a kis lakó, és ne legyetek elkeseredve - remélem, jövö nyárra mindegyikötöknél
ott toporognak majd a nagyszülök meg a védönö Kép

Üdv és minden jót!!!

Kangi
kangi
 
 


Sziasztok Lányok!

Most fedeztem fel ezt a topicot, pedig már pár hete olvasom a babanetet. Sajnos nekem is volt egy vetélésem kb. egy hónapja. Már többeket kérdeztem így a neten keresztül (orvosokat is) és valószínûleg sárgatest elégtelenség miatt történt. Szinte idõm sem volt felfogni, hogy terhes vagyok, mert miután megtudtam két hétre rá elvetéltem. Ráadásul végig vérezgettem és görcsöltem. Semmi gyógyszert nem kaptam, mert még nem látszott a petezsákban a baba. Szóval el vagyok azért keseredve, de nem lettem depressziós. Most már nagyon várom, hogy elmehessek az orvosomhoz,csak sajnos szabin van. Remélem kivizsgál majd, bár õ nem tartotta olyan tragikusnak a vetélést, pedig tudta, hogy már egy éve próbálkoztunk.
Egyébként én is tapasztaltam abban a ciklusban enyhe vérzést a 15. nap körül, amikor teherbe estem. Ugyhogy Pálma lehet, hogy baba lesz! Még csodálkoztam is egy kicsit, hogy mi ez már megint, mert amúgy mensi elõtt egy héttel már szokott lenni kis vérzésem vagy folyásom valószinû a progeszteronszint alacsonysága miatt.
Hát ennyit rólam így hirtelen.
Sziasztok

Laura
Névtelen
 


Lányok,

lehet, hogy már a korábbi hozzászólásaitokban leírtátok, de nem bírom elolvasni..
Vetélés és vetélés között van különbség. Mi a (idézõjelben!) jobb vagy inkább kisebbik rossz? A vérzéses vetélés, ami után nem is mindig kell orvosi beavatkozás vagy az elhalt terhesség missed ab., amit mûszeresen fejeznek be? Sajnos az eredmény ugyanaz, de mi van a hátterében? A vérzésesnél ugye kidobja az anya szervezete a picit, az ok számtalan lehet. Az elhalt terhesség pedig még jó sokáig bent maradhat. Az enyém is ki tudja mikor halhatott meg. Miért nem indul meg a vetélés?


Nati
nati
 
 


Nati,
nekem a doki azt mondta, hogy a petezsák nagyon erösen tapadt, legalábbis igy emlékszem. Ennek viszont nem tudom az okát.
Szerintem egyik sem "jobb", talán a müszeresnél kontrolláltabb a dolog ... de nem vagyok okos a témában. Abban viszont biztos lehetsz, hogy nagyon vigyázott rád az orvos, mert a mühibáért rútul sokat kellene fizetnie, úgyhogy pár hét és újrakezdhetitek a dolgot, csak lazits!!! Nem lesz semmi baj, ha van péd, elöbb-utóbb lesz babó!

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Nati,
nálam a 2. után derült ki, hogy mi a baj, mert akkor már kiköveteltem a hormonszintmérést. Igazából talán azt volt a legszörnyûbb bedolgozni, hogy ha már elsõre megnézik, kiderült volna, hogy magas a prolaktinom, és alacsony a progeszteron, ezért nem tudtak megmaradni a babák. Persze engem is rögtön "megnyugtatott" a doki, hogy elõfordul, meg a genetika, meg ilyesmi. Na de kétszer egymás után, az kicsit hihetetlennek tûnt nekem.
pusz
Juci
juci
 
 


Sziasztok!

Nati, valószínû, hogy a missed ab. rosszabb, mint a vérzéses vetélés. Lehet, hogyha nálam is elhalt volna a baba, akkor én is jobban kiborultam volna. De azért azokat a napokat sem kívánom senkinek, amikor egész nap majd meg õrülsz, hogy görcsöl a hasad és minden wc-re menésnél azt lesed, hogy vérzel-e vagy sem, vagy éppen akkor fogsz-e elvetélni. Borzasztó feszült voltam ezekben a napokban, de mivel voltak elõjelek jobban fel tudtam készülni rá lelkileg, hogy nem marad meg a baba.
Azért bizakodó vagyok, mert ki fogom harcolni a hormonvizsgálatot, ha máshogy nem megy orvost váltok.
A magzatelhalást, csak ultrahangnál veszik észre vagy van más elõjele is?

Sziasztok

Laura
Névtelen
 


Sziasztok lányok!
Velem is hasonló történt tavaly (lásd fenntebb).
Úgy látom, hogy ide ebbe a topicba egy orvos sem szeret jönni, pedig nagy segítségre van szükségetek-szükségünk.

Várom, hogy egy orvos idetéved és válaszol neked Laura, Nati, Juci, Kinga...

Nikie
nikie
 
 


Juci Kép
Ez az amit mondassz, hogy állandóan a genetikáról papolnak, de mi alapján, semmi alapja sincs. Ha majd az összes okot kizárták nálad vizsgálatok során majd akkor mondhatod, hogy genetika, de addig el ne hidd. Nem tudom olvastátok-e Bagolyka esetét 10 vetélése volt, jó mi? Az "orvosai" szintén a genetikára fogták, röhögnöm kell, addig keress profi orvos után, amíg nem találsz. Csináltasd meg az összes vizsgálatot, kezelés után próbálkozz csak!
Nikie
nikie
 
 


Sziasztok lányok,

Laura,
a missed ab.-nek nem volt nálam semmi tünete, elõjele. Rutin Uh-ra mentem másodszor, mikor közölték velem, hogy egy halott picit hordozok a hasamban, nincs szívhangja. Azt sem tudták megmondani, hogy mikor halhatott meg. Tipikus terhességi tüneteim voltak: mellfeszülés, hányinger, méhfeszülés egészen a mûtét elõtti napig. Semmi sem utalt arra, hogy baj lehet. Boldog voltam és nagyon vártam már a picit..Fizikailag a legrosszabbul a mûtét után egy héttel voltam, már úgy tünt elmúlik a vérzés, de egyik hajnalban aztán elöntött a vér és egészen 30 napig jött belõlem.

Azért reménykedtem, hogy valaki azt mondja, hogy a missed ab. egy fokkal "jobb", hiszen még a halott magzatot sem dobja ki az anya szervezete. És hogy valószínûleg a baba a "hibás" amiért nem fejlõdött tovább. Ki tudhatja az igazságot!?

Juci,
az ismeretségi körömben sokan (persze egyik sem szakértõ)azt mondják, hogy nehogy hagyjam magam hormonálisan kezelni, mert nagyon veszélyes. Neked milyen gyógyszereket és meddig kellett szedned, hogy a picivel ne legyen baj?
Várom már, hogy visszajelezzen a rokonom, hogy mikor mehetek az új dokihoz. Szeretném, ha megcsinálnák nekem is a hormonvizsgálatot. Olyan drága vizsgálat lehet ez, hogy úgy kell kikövetelni az orvosoktól? Vagy ennyire nem érdekli õket, mi lesz velünk? Hihetetlen, hogy egy egyszerû vérvizsgálattal meg lehetne elõzni újabb tragédiákat és szenvedéseket, de õk nem veszik a fáradtságot, hogy egy beutalót megírjanak!

Kangi,
köszönöm a biztatást. Remélem elõbb mint utóbb lesz peteérésem és a hormonvizsgálat is mindent rendben talál.

Pálma,

Hogy vagy?

Sziasztok
Puszi
Nati
nati
 
 


Sziasztok!

Nati! lehet, hogy félre értettelek. Szerintem a missed ab. azért rosszabb, mert nyugodtan várod a babát, és villámcsapásként ér amikor elveszíted. Tehát az anyának rosszabb lelkileg. Bár azt nem tudom miért hal el, az a valószínûbb, hogy a magzat betegsége miatt. Ezért úgy gondolom, hogy nem az anya szervezetével van a probléma és a következõnél már minden rendben lesz. A spontán vetélésnél lehet genetikai rendellenesség vagy, mint nálam is, az anya szervezetével van a gond és még az egészséges babát is kilöki. Ha ilyen szempontból nézzük ez a rosszabb, mert meg kell találni a problémát és csak utána jöhet a következõ terhesség.
Majd a hormonvizsgálat mindent kiderít! Bízz benne és fel a fejjel!

Laura
Névtelen
 


Nati!
A toxo sima vérvétellel nézik! Ha már fertõzött vagy, az nem gond, csak nem lehet friss a fertõzés, amikor éppen babát vársz! Ez fõleg az elején fontos, mert ha akkor fertõzõdsz meg elõször, amikor még nincs 3-4 hónapos a baba, akkor az kb. 90% valószínûséggel vetéléssel végzõdik, de ha nem akkor betegen születik a baba. Ha egyszer már átestél rajta, akkor védett leszel tõle!!!!!!!!

Kangi!
Köszi!

Üdv:
Gitta
gitta
 
 


Nikie!Kép
Mi már túl vagyunk a próbálkozáson... KépDe tényleg csak úgy volt erõm belevágni, ahogy Te is írtad, elõbb zárjuk ki a lehetséges okokat, és utána mehet. persze hogy kiderült, hogy progi béka popója alatt, prolaktin az égben... Miután rendezték, rögtön nem volt semmi genetikai probléma...

Nati,
én nem kaptam hormont, mert nekem elsõ körben a prolaktint kellett lenyomni. A magas proli gyakran jár alacsony progeszteronnal(lehet, hogy mindig, nem vagyok profi)
Szóval miután rendezõdött a prolaktinszint, megnõtt a progeszteron is, nem volt szükség pótlásra.
Itt a neten nagyon sok lány kap progipótlást, semmi bajt nem okoz, megtámogatja a terhességet.
Sokan megijednek a hormonoktól, fõleg, aki nem mászott bele jobban a témába. Erazmusz topicjának az elejét érdemes elolvasni, elég sok szó esett errõl a témáról.
Sziasztok
Juci
juci
 
 


Juci Kép
Örülök.
Szia. Nikie
nikie
 
 


Nati! A missed ab, es utana a muszeres befejezes azert rosszabb, mert ugye mesterseges beavatkozas tortenik, ahol megserulhet a meh fala is kicsit, stb. Ekkor javasolnak 3 honapot altalaban. A spontan azert jobb, mert ez nincs, ott alt nem is kell varni. Es egyebkent szerintem semmi osszefugges nincsen a baba baja es a veteles lefolyasa kozott, a fiatalabb magzat (embrio) alt elmegy spontan, az idosebbek (kb 7-8. hettol), mar nem....illetve elobb-utobb ott is levalna a petezsak, de allitolag iszonyu gorcsokkel jarna es ezert preferaljak a muszeres befejezest. Ja meg hogy akkor tutira minden kiurul.

orsoly

Ps: en tavaly oktoberben estem at ezen, most ujra terhes vagyok, 22. hetenKép A 4. ciklusban sikerult ujra, ugyhogy fel a fejjel lanyok!
orsoly
 


Gitta,
köszönöm a választ.

Juci, Orsoly
Nektek is köszi.

Sajna most nemigen tudok írni, mert nagyon be vagyok havazva a melóhelyemen, pedig volna még pár kérdésem.
Legyetek jók! Kellemes hétvégét és pihenjetek sokat!

Nati
nati
 
 


Sziasztok!

Orsi, gratula. Kép További jó egészséget nektek!! Kép

Lányok,
a müszeres beavatkozásnál ha meg is sérül a méh fala, gyorsan regenerálódik.

Nati, Laura,Kép
köszi az drukkolást.

Elég izgalmas helyzetben vagyok, mert a dokim állítja, hogy minden eredményem jó, Erazmusz topicjában meg úgy láttam, a proginak jóval magasabbnak kéne lennie, mint az enyém. Kép Kép Most mit tegyek?! 5. napot késik, ma veszek egy tesztet. :o (a höm 37,0 volt ma)

Mindenkinek drukkolok, hogy gyorsan elmúljanak a terhesség esetleges akadályai és hamar egy kis életet hordozzatok magatokban. Kép Kép

Pálma
pálma
 
 


Sziasztok!

Pálma, most már én is nagyon kiváncsi vagyok, hogy van-e baba vagy nincs. Nagyon érzékeny tesztet vegyél, hogy biztos kimutassa a babyt.
Hétfõre írd meg az eredményt. Addig drukk, drukk....

Laura
Névtelen
 


Sziasztok!
Ámulattal tapaztaltam, hogy van ilyen topic, és ennyien vagyunk a vetélés szenvedõ alanyai. Mivel sokan vagyunk, talán tudtok nekem tanácsot adni. Harmadik gyermekemmel voltam terhes, és most a 12. héten kiderült, hogy nem fejlõdik a baba. Szerdán voltam "mûszeres befejezésen" ahogy Õk mondják. Elsõ nap semmi gondom nem volt, tegnap meg ma nagyon görcsölök, és a vérzés is újból elindult, friss piros vér. Van egy 6 hóanpos kislányom, Õt rendszeresen fel kell vennem, de ha már nem fekszem, és felkelek, elég erõs görcsökkel kell megküzdenem. Volt már egy ilyen esetem, de akkor nem éltem át ilyet. Van valakinek tapasztalata, hogy ez normális-e? Kérlek írjátok meg, mert azért tele a gatyám.
Mindenkinek kitartást.
Sziasztok
Vikus
vikus
 
 


Szia Vikus!

Rékatica vagyok, a "pár hetesek"nél voltam,de aztán a babám visszafejlõdött, mûszeresbefejezés, ahogy nálad. A 3. napon (a mûsz.bef.tõl számolva)erõsödhet a vérzés és görcsölhet a has, ez természetes, a dokim mondta. A görcsölés nem tarthat tovább pár napnál. A vérzés (bármilyen erõsségû) 10 napig normális, az 5. naptól általában egyre kevesebb!

NE AGGÓDJ!!!!! Rék
brecky
 
 


Vikus es Mindenki,

remélem, jól vagytok!

Laura, Nati (bocs, ha vkit kifelejtettem)
köszi az érdeklödést, szombaton két csíkos lett a teszt. Kép Még korai örülni, de vigyázok magamra, végképp nem érzem hogy "bármelyik pillanatban megjöhet" ahogy az okos leírásokban szerepel.

Sziasztok,
Pálma
pálma
 
 


PálmaKép
Szívbõl gratulálok és nagyon boldog 9 hónapot kívánokKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Sziasztok! Szia Pálma!

Én is gratulálok a pozitív tesztedhez, és drukkolok, hogy teljesen simán menjen minden a terhességed alatt, és szép egészséges babád legyen!

Laura
Névtelen
 


Pálma Kép
Szivböl gratulálok, remélem, hamarosan viszontlátlak a "Friss" topicban Kép

Nati Kép
mi újság? Hogy vagy?

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Pálma, ez szuper!)KépKép
Vigyázz nagyon magatokra!
Juci
juci
 
 


Pálma,

nagyon örülök, hogy sikerült. Gratulálok! Drukkolok, hogy minden rendben menjen! Puszi.

Kangi,

köszi a kérdésed. Sajna nem vagyok valami fényesen. Se menzesz, se baba. Csak a bizonytalanság, de az biztos. És a várakozás. Ez a legrosszabb az egészben. A hangulatom változó, de többnyire inkább a béka popsija alatt van. Nem igazán tudok kikapcsolni. Mindig ez a téma jár az agyamban.
Hát egyelõre ez van.
Drukkoljatok nekem.

Remélem ti azért jól vagytok. Vigyázzatok magatokra.

Puszi
Nati
nati
 
 


Siasztok?

Egy esetleges vérzéses vetélés után még hány napig mutathat pozitív eredményt a teszt?Vagyis mikorra ürül ki a hcg a szervezetbõl?Tudja valaki a választ?Elõre is köszi...

Üdv' JK
Névtelen
 


Nati,
nem is tudom, mivel biztassalak. Fel kell dolgoznod magadban a történteket, hidd el minden jóra fordul. Annyi szörnyüség történik a Földön, tölünk sokkal nehezebb helyzetben levöknek kell tovább türni sorsukat. A szervezetnek, meg a léleknek is kell egy bizonyos idö (kinek hosszabb, kinek rövidebb) amíg rendbejön, és kész lesz továbblépni.

További 2 ismerösömröl derült ki, hogy októberben szülnek, szerintem nem is merték nekem megmondani a közös barátok. Érdekes, hogy a környezetemben "mindenki" októberben fog szülni. De nem irigykedek, lehet, hogy most ennek így kellett történnie, és így jobb is.

Köszönöm mindenkinek a kedves szavakat, nagyon jól esett. Kép

Puszi
Pálma
pálma
 
 


JK,
hetekig tart, 2-3 hét is lehet.

Pálma
pálma
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: