Új privát üzeneted érkezett!

egyébként ugyan fogalmam sincs a zárt topik menetéről,de oké :) csak majd útmutatást kérek :D

Lilypie First Birthday tickers
angeltina
Ásotthalom
 
 


Angeltina! Végre én is kértem időpontot, és én 17-én megyek a Vasasba én a Nórához kerültem kedvesnek tűnt ő is. 19-én AFP vérvételre a kórházba.

Lilypie First Birthday tickers
bogyo30
.
 
 


Elvileg editmk az adminisztratorunk mert O nyitotta a topikot...O tudna zartta tenni. Ha nem jelentkezik mondjuk hovo het vegeig, akkor megkerem a regi babanetes forumozot hogy segitsen nekunk zartta tenni.

Huuu, mar AFP-re van idopontotok??? :)

Kenettel kapcsolatban, nallatok mar volt?
Nallam meg nem, pedig elvileg azt a terhesseg legelejen kell csinalni :?

Kép

Kép
ica79
 
 

 
 

Zárttá, úgy lehet tenni, ha ír valaki a babanetes szerkesztőnek egy mailt egy címmel. ő ad engedélyt és aki írt neki a mailt, az veheti fel az emberkéket.

Nálunk volt már kenet vétel.

Gratulálok, hogy már afp-re menetek, én még csak most kaptam 12 hetesre időpontot. 10.13-án megyek csak, de akkor már 13+1 leszek. :?

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Kati, az Istenhegyin ragaszkodtak ahhoz hogy a 12. hetben menjek. A Bolgarkerek utcaban meg ahhoz hogy betoltott 12. het utan menjek! Ahany hely annyi szokas ..... Egyebkent tobb helyen is ugy olvastam hogy legkesobb a 14. het vegeig kell menni, szoval siman benne vagy meg az idointervallumban! :)

Kép

Kép
ica79
 
 


Bogyó:pont elkerüljük egymást :lol: Én a vérvételre nem kértem időpontot,mert a Tamás csak annyit mondott,h a 8-i héten menjek :shock: Kell kérni időpontot a korháztól? Majd ma megérdeklődöm akkor :oops:
Kati:Az még nem baj,ha csúszik egy kicsit az uh :D ,de jól megvárakoztatnak vele. :roll: Biztos nagyon várod már :lol:
Ica:Kenetvétel nekem most nem volt,de én felkészülten mentem,mert februárban csináltak és vittem az eredményt :lol:
Egyébként hogy vagytok így a második trimeszter elején? Bennem folyamatos pörgés van,néha úgy szólnak rám,h terhes vagyok :lol: A mhelyemen is rendeződni látszódnak a dolgok,hogy látják a pocimat és tudatosul bennük,h nem sokáig vok :lol: Bár egyre több meglepő megjegyzést kapok :oops:( pozitívat persze),hogy kezdem látni ki értékelte a munkámat és mennyire :P
Szép napot mindenkinek :lol:

Lilypie First Birthday tickers
angeltina
Ásotthalom
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a gratulációkat és én is szívből gratulálok az uh-on túl levőknek! :)

Tegnap voltam a dokimnál, április 11 lett a céldátum, úgyhogy már készítettem is vonalzót, így könnyebben nyomon követhető vagyok én is... :)
A méhszáj-méhlepény ügyre azt mondta ki lehet nőni, majd a 18 hetes uh-on is jól meg kell nézni. De ilyen formán csak 1 kis uh-ot csinált most :)
Bevallottam én becsületes, hogy elég gyakran kimarad a MGB6..... hát meg is mondták, hogy ejnye-bejnye.... meg hogy szeretik befektetni a kisgyerekeseket a korházba, hogy pihenjenek... :roll:

@ka(ti)
Szerintem intézzük a zártat, már nagyon ideje van!

angeltina
Irigyellek a sok energiáért... hozzám még nem ért el az energiabomba :) de már nagyon várom!!!!
Mondjuk most a párom jóvoltából újra betegek vagyunk, hiába mondom nem jöhet haza, ha beteg.... :lol:
Na meg ... én nem tudom ez miért van, kb a 10. hét óta olyan hányingeres lettem, hogy ihaj!!!! :(

ica79
Nekem egyből a kenetvétellel kezdte az első alkalommal, mert előtte a lányom születése utáni 6 hetes kontrollon volt csak... :roll:
Én a bolgárkerék úton voltam uh-on (+ integrál teszt) (hű de nehezen találtam meg... :) ), én 11+3 napra kaptam az időpontot (mensi szerint).... érdekes, akkor lehet ahány alkalmazott annyi időpontadás? Vagy ugyanaz adja? passz

Többiek merre vagytok???????
Gyertek meséljetek kivel mi van!!!! :)

Dormira

Lilypie Third Birthday tickers

Kép
dormira
 
 


Angeltina: Én is irigy vagyok az energiádért és szívesen fogadok belőle. :? Én még mindig a hányással vagyok elfoglalva és a rosszullétekkel.
Igen, jó késői az időpontom, de én láttam 7 hetesen, 8 hetesen és 10 hetesen is Icipicikémet a vérzés miatt, így csak "kicsike" a csalódottság bennem. Viszont annyiból jobb lesz, hogy már nagyobb lesz és esetleg a lába közé is simán bele tud kukkolni.
Szuper, hogy a munkahelyeden is alakulnak a dolgok. Meddig dolgozol?

Dormira: Neked is gratulálok a jó eredményekhez! Nekünk majdnem egyidősek a lányaink?
Drukk a lepényhez!
Én még nem szedek magne b6-ot, mert anno is elég hamar elkezdtem keményedni, így várok még vele, mert aztán jönnek majd a fokozatok. Magne b6, majd magnerot, majd magnesii citricii.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Sziasztok!

Dormira! Gratula a jó eredményekhez, kitartás reméljük hamar múlik a hányinger, bár még én se vagyok 100%-os megértelek.

Ka(ti) Neked is kitartás, csak elmúlik egyszer ez a rosszullét.

Angeltina! Nem kértem időpontot vérvételre, a védőnő mondta, hogy akkor menjek. Energiákat irigylem :D pl.: tegnap 9kor kidőltem aludni. Küldhetnél erre egy kis energiát :D

Lilypie First Birthday tickers
bogyo30
.
 
 


Sziasztok, lányok!

Istenhegyire én 12 + 5 napra kaptam a kombinált tesztre időpontot. Akivel telefonon beszéltem, gép előtt ült és maga számolta így ki (utolsó menzesz időpontja, doki megadta legutóbbi terhességi hét, nap). Nekem fura, hogy nem a 12. héten megyek, hanem a 13-on, sőt általában nem világos nekem, hogy a 12. (stb.) hét az betöltöttet jelent-e vagy sem.

Mindenkinek a legjobbakat, émelygősöknek gyors jobbulást!
irina
 
 


Gratula mindenkinek a jó uhu eredményekhez, csak így tovább, Lányok! :D

Angeltina,
köszi az érdeklődést! :) Sajna visszaestem, megint a hányós-állandóan émelygős korszakomat élem, de mindjárt a 11. hetet töltöm, most már akár napokon belül megkezdődhet az enyhülés. :)

Irina,
akkor ketten leszünk nagyik, én is betöltöm a 37-et, mire szülök. :)
Akkor mondod, hogy 12 hetes terhes vagy, ha betöltötted a 12. hetet.

Kati,
nagyon egy húron pendülünk terhességileg. :) Hányinger-hányás, aztán pocakkeményedés a végéig, nálam is ez a képlet szokott játszani. - A végén Nálad is magzatvíz-elfolyás + gyors szülés volt eddig a befejezés? :)

uhu:
enyém doki is mindig a betölött heteken (12. majd 18.) csinál uhut.

kenetvétel:
a citológiára gondoltok? Vagy mit néznek Nektek ilyenkor?

Berci 2006.04.08. Boldi 2011.02.25.
Hármaskánk várható születési ideje: 2013.04.21.
bozsofi
 
 


Bozsofi: Nálam volt egy elég hosszú vajúdás, ami inkább fárasztó volt, mint fájdalmas, aztán egy burok repesztéstől számított 40 perces szuper gyors sülés. Szóval kibírható volt, persze az is igaz, hogy az idő mindent megszépít, mert anno a 40 óra 6 perces fájásokkal maga volt a pokol. 8)

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Bozsofi, köszi, akkor megnyugodtam. :-)
Hát ha a pocakfájás gyors szülést vetít előre, akkor nem bánom az előbbit. Nekem az első nagyon elhúzódott, bár @ka(ti), a Te negyven órádat meg sem közelítette... (40 óra, jó ég!)
irina
 
 


Sziasztok :lol:
Megpróbálok mindenkinek sok-sok energiát küldeni :lol:
Bozsofi:Remélem mihamarabb kilábalsz már te is a hányós időszakból és tudod élvezni a várandósságot :D
Bogyó:Na utánajártam,hogy az én vérvételi beutalóm még csak a sima vérvétel,de az AFP-s vérvételre majd nekem is azon a héten kell mennem amikor neked :lol: Sőt mivel azt a beutalót el is felejtették kiadni így valószínű,hogy 19-én megyek én is,mert 18-án megyek a vasasba és akkor kapom meg a papírt,de akkor már sos-be kell gondolkodnom :wink: Ezzel meg nem kell foglalkoznom,mert már csináltattam vérképet helyben :lol:
Kati:Te is biztosan hamarosan kilábalsz ebből a vacak érzésből,de addig is kitartás :wink: A nemére én is kíváncsi lennék, csak még várok a biztosra :lol: Dolgozni...háát nem tudom,talán nov. végéig fogok,ha addig bírom és nem kapnak helyettest a kollegák.Addig meg megpróbálok kitartani valahogy :? Nagyon vigyáznom kell,mert nekem is mind a hárommal szednem kellett a magne b6-ot és most is veszélyeztetett vagyok és néha az előírt 3x1 helyett érzem,hogy kell a 3x2 is :oops: Anno is már 20 hetesen kezdett nyílni a méhszájam és piszkosul keményedtem...hát érzem,hogy ez most sem lesz másképp :roll: De figyelek és pihenek(ha el nem felejtem,hogy mit nem szabadna :roll: )
Dormira:Sajnálom,hogy betegeskedtek :( Nálunk is előtört a dolog,de csak a két nagyobb gyerkőcön és abból is csak a nagyobb ment orvoshoz,mert technikásan adtam ugyanazt a másiknak is.

Lilypie First Birthday tickers
angeltina
Ásotthalom
 
 


Sziasztok!
Négy lappal ezelőtt jártam itt utoljára :)
Átfutottam gyorsan, hát, nem volt eseménytelen... Üdv mindenkinek, aki azóta jött, gratula mindenkinek! (Én a 4.et várom, 7 és fél, 5 és fél, 3 és fél éveseim vannak, Réka, Nándi és Misi, akinek ma van a névnapja :) )
Ha zárt topicban gondolkoztok, akkor szerintem azért érdemes megvárni, amíg azok is betöltik a 12 hetet, akik a hónap végére várnak babát... Például nem is tudom, van olyan a fórumon, akinek nincsen már csemetéje? Első gyereknél sokkal jobban aggódik az ember a bűvös 12 hét miatt, sokan csak akkor csatlakoznának.

Egy dolog megütötte a szememet, a táppénz, bár jó sok dologról én is jól megmondtam volna a véleményemet, mert van :). Ha jól értelmeztem a hosszas könyvelővel való beszélgetésben, akkor az idei év szerint (2012) fogunk kapni minden gyermekgondozási ellátást. Tehát idénre kell jó pénzt kapni, januártól már lehet menni táppénzre, nem feltétlen kell kihúzni szülésig (feltéve, ha egyébként megvannak a szükséges napok a gyedhez.) Ha jutalom meg ilyesmi van, akkor azt érdemes kérni, hogy még legkésőbb decemberi juttatásként adják, és vonják belőle a 3%-ot :)

Én nem vagyok jól, ma pl. nem tudok felkelni sem reggel óta, annyira szédülök, ráadásul most egyedül vagyok itthon a három gyerekkel, mert a férjemnek el kellett menni. Még mind pizsiben vagyunk. Jó, hogy jó fejek a kölykök... Viszont legalább így ide tudtam nézni :)

kikocska
 
 


Sziasztok!

27 eves budapesti kismama vagyok.Holnap leszunk 12 hetesek:) Apr. 15-re varjuk elso Babankat:)

Eddig 6 es 9 hetesen voltam uh-n, 10.02-an megyek kombinalt teszte az Istenhegyi klinikara.

Vedonohoz csak 3.-ra kaptam idopontot...es vervetelre sem tudtam elmenni mert hazidoki nem adott beutalot..nem az o asztala.. (es ezert vartam 1 orat). Szival, nem gond higy meg nem volzam vedononel es vervetelen?

Egyebkent jol erzem magam es az eddigi is uh-k is szupik voltak:)

Udv,
Marcsi
jmaris
Budapest VII. kerület
 
 


Angeltina,
köszi az energiákat, hozzám ideért, ma már mintha egy árnyalattal jobban lennék, már nem környékez minden pillanatban rókakoma. :)
Hűű, hát akkor Te is vigyázz magadra! :( Bár a sokadik gyereknél úgy tudom benne van a pakliban, hogy hamarabb kezd nyílni a méhszáj, ha keményedsz is hozzá, télleg iktass be pihenéseket! 3x1 magne b6 még nagyon "gyerekadag", citriciiből vagy magnerotból is be lehet venni 3x2-t, pedig azokban sokkal több a hatóanyag... bár, ha rutinos keményedő vagy, akkor ezt biztos tudod! :)

Kikocska,
jobbulást Neked is! Vérnyomidat mérted? Nem azért szédülsz, mert extrém alacsony? Kis kává, cola vagy csoki nem segít?
Misiteknek boldog névnapot így utólag is! :) És nagy gratula a népes családotokhoz! Nálunk negyedik baba tuti nem lesz már, de olyan jó lehet Nektek! :)
táppénz: Nem úgy van, hogy csak akkor nézik a 2012. évi jövedelmet, ha a 2013. évben nem lesz meg a 180 nap? Jó, télleg nem lesz meg egyikünknek sem, de ez nem úgy működik, hogy amennyi munkanap hiányzik a 180-ból, annyit néznek az előző évből? Nem értek annyira hozzá, de valahogy ez rémlik az előző terhességemről.

És ha már itt tartunk:
a ketteskénk, ha minden jól megy, 2 év 2 hós lesz a kistesó érkezésekor. 2 éves korig kapom a max gyedet, ez idáig rendben, utána gondolom 2 hó gyes. De mi lesz azután, hogy megszületik a pici? Kapom megint a gyed mostani összegét 2 évig? Tud ebben valaki segíteni?


Kati,
40 óra???!!! Te jó ég! Nem került szóba előbb a burokrepesztés? Vagy Te nem szeretted volna?
Nekem az első szülés 8 óra volt tokkal-vonóval, a második 2,5. Csak biztatásként írom, remélem az összes először nagyon hosszan vajúdó anyukánál hasonló lesz a rövidülés! :)

zárt topic:
én támogatom, de belefér, hogy a 12. hetet mindenkinél várjuk meg, télleg lehet, hogy még lenne, aki szívesen csatlakozik!

Berci 2006.04.08. Boldi 2011.02.25.
Hármaskánk várható születési ideje: 2013.04.21.
bozsofi
 
 


Sziasztok!

27 eves budapesti kismama vagyok.Holnap leszunk 12 hetesek:) Apr. 15-re varjuk elso Babankat:)

Eddig 6 es 9 hetesen voltam uh-n, 10.02-an megyek kombinalt teszte az Istenhegyi klinikara.

Vedonohoz csak 3.-ra kaptam idopontot...es vervetelre sem tudtam elmenni mert hazidoki nem adott beutalot..nem az o asztala.. (es ezert vartam 1 orat). Szival, nem gond higy meg nem volzam vedononel es vervetelen?

Egyebkent jol erzem magam es az eddigi is uh-k is szupik voltak:)

Udv,
Marcsi
jmaris
Budapest VII. kerület
 
 


Sziasztok!

Bozsofi: Nekem is 2év 2hó lesz a két gyerekem között. Én még a saját munkáltatómmal nem beszéltem, mert még meg akarom várni a 12 hetes uhut, aztán szólok neki, hogy nem emgyek vissza jan1-től. A férjem könyvelője, azt a két lehetőséget mondta, amit Te írtál egyiknek, másik pedig az, hogy visszamész állományba, táppénzre és akkor fog járni a tgyás is. De ez munkáltatója válogatja... Mjad én is bepróbálkozok. Jelentősen nem lesz kevesebb a gyed, mint most, de valamennyivel igen.
Burokrepesztés kb 2 órával hamarabb mehetett volna csak, mert akkorra értem el a kötelező 2 ujjnyi tágulást, de addig teljesen kibírható volt a dolog, csak a baj azzal volt, hogy fáradt voltam, mert ahhoz sűrűn jöttek a fájások, hogy aludja, ahhoz pedig ritkán, hogy jobban táguljak. De utólag nem bánom, az élet kárpótolt ezzel a gyors szüléssel. És én ragaszkodtam ahhoz, hogy most már várjuk meg a dokimat.

Kikocska: Jobbulást Neked! Misidnek boldog névnapot! Gratulálok a népes családhoz!

Jmaris: Gratulálok Neked is és üdv köztünk. Nem gáz, ha csak ezután mész védőnőhöz. Még én sem voltam, csak 13-án megyek a 12 hetesre (amikor már 13 hetes leszek) és majd csak utána a védőnőkhöz, laborba. Ott van valami ellenanyag szűrés, ami kötelező, arra ad majd a védőnő beutalót. (nálunk legalább is, így van)
Én az első babámmal is csak a 12. heti után mentem és itt van, szépen, egészségesen. :lol:

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Jmaris,
üdv a csapatban! :)
És végre egy első babás kismami! :)))
Csatlakozom Katihoz, nem gáz, hogy még nem voltál sehol, én sem, hányások miatt egylőre ki van zárva, hogy én éhgyomorra el bírnék jutni vérvételre! :) Védőnők is ki fogják bírni nélkülünk még egy hétig. Majd maximum kapunk egy kis letolást, védőnője válogatja. Az első terhességemnél a doki eleve csak a betölött 12. hét után adta oda a védőnős beutalót. Ahány ház, annyi szokás, de nagy jelentősége télleg nincs, ne aggódj! :)
Nálatok nem a nőgyógyi adja a beutalókat? - Nyugodtam faggasd a nógyógyidat, hogy mikor-mi jön, nem mindegyik mondja magától, sokan azt gondolják, hogy a kismamák ezt úgyis tudják. - Persze honnan tudná egy első gyerekes?! Én még a 3-nál sem mindig tudom, hogy mikor mi következik. :)

Kati,
ezek szerint Neked is 2011. februári babád van? :)
Szülés: osztom, szerintem is az elfáradás a legnehezítőbb tényező! Fura, hogy a viharos gyorsaságú 2. szülésemnél is azt éltem meg a végén, hogy nem is lenne ez olyan vészes, ha nem jönnének ilyen sűrűn a fájások, és lenne időm kipihenni őket. :)

Berci 2006.04.08. Boldi 2011.02.25.
Hármaskánk várható születési ideje: 2013.04.21.
bozsofi
 
 


Bozsofi: Igen, 2011. februári a kislányom.

Nálunk furi a helyzet védőnő, kontra doki fronton. Másik megyében szülök, mint ahova területileg tartozok. A mi városunk már Bács megye, de a szomszéd település már Jász-Nagykun. És a szolnoki és a kecskeméti kórház pontosan 30 kilóméterre van. Vagyis a szolnokit egyszerűbb megközelíteni, mert a városnak a mi felöli végén helyezkedik, így nem kell akár napközben is végigbumszlizni a 800 lámpán és kereszteződésen stb-n. De mondjuk én a dokimat választottam. Lényeg a lényegnek, hogy a vizsgálatokat Szolnokon, a vérvételeket pedig a mi városunkban, vagy Kecskeméten csináltatom, mert, így hamarabb hozzájutok az eredményhez a védőnőkön keresztül és még egy kicsit fontosnak is érezhetik magukat és viszem a dokimnak.
Főleg, hogyha elmesélem, hogy a saját dokim most fogta magát és elment 600 km-re lakni és ott vállalt el egy háziorvosi praxist és a kórházban csak heti 2 napot van+1 nap a magánrendelése. Szóval van baj, de mondtam, hogy én megyek utána a világ végére is. :D :D :D

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Jmaris:üdv a csapatban :) gratula az első csöppséghez..nekem már van három fiam és most :D
Kati:a dokival én is úgy voltam,hogy tudtam,megint őt akarom!Csak a csavar az volt,hogy ő is elment Kecskemétre :( kinyomoztam hol találom és kiderült,h visszajött ide Szegedre is :) gyorsan le is csaptam rá :D
a 40 órás vajúdást nem irígylem :( nálam az első 12ó,a második 4ó, a harmadik kemény volt de csak 2ó :) Ugyhogy bízom benne,hogy megint a gyors verzió lesz :D
megint hétfő van és készülődhetek dolgozni :( mindenkinek csodaszép napot :)

Lilypie First Birthday tickers
angeltina
Ásotthalom
 
 


jmaris, én holnap megyek a háziorvoshoz, mert engem meg a nőgyógyász hajtott el amikor vérvételre kértem beutalót... védőnőnél voltam, de az is csak véletlen. Nem vagy lemaradva semmiről még, az infókat gondolom úgyis beszerzed innen-onnan :)
Milyen érdekes, hogy mindenhol más a rendszer, nehogy már egyszerű legyen. Ez a negyedik gyerek, és minden alkalommal újra kell tanulnom, hogy most éppen hogyan, az is igaz, hogy mindegyiket más dokinál, más kórházban.

bozsofi, sajnos nem a vérnyomás miatt szédülök, nem tudom, miért. Van, hogy rámjön, általában 6-8 órát eltart, hogy felkelni sem tudok, mert forog a világ, aztán elmúlik. De nem vérnyomás, az a szokásos 100/60 körül van ilyenkor is. Meg amikor jól vagyok, akkor is. Szóval nem segítenek rajta ilyen praktikák, sőt, a koffeintől általában inkább rosszul vagyok.
Pénzeknél én úgy tudom, hogy az előző naptári évit nézik, kivéve, ha nincs meg a nemtudomhánynap. Nagyon sokat jártam utána, mert én egy nap kaptam meg a felmondásomat és a pozitív tesztet, így sok múlik azon, hogy mit tudok intézni. Az biztos, hogy a legtöbb könyvelő nem ért ezekhez, csak aki TB ügyintézőit végzett. Ha valakinek konkrét kérdése van, legjobb bemenni az OEP-be, és ott feltenni, akár a konkrét papírokkal. Mivel ők folyósítják a TGyÁS-t és a GyED-et, ők egészen pontosan el tudják mondani, hogy mi hogy van. Annál is inkább érdemes utánajárni, mert van egy ismerősöm, aki úgy járt, hogy szülés után kiderült, 3 napot be kellett volna mennie dolgozni a munkahelyére ahhoz, hogy max gyedet kapjon, így meg vagy 30 ezer forintot utalnak neki... Érdemes rászánni egy délelőttöt.

Gyedre pedig annyi napig jogosult mindenki, ahány nap jogviszonya (vagy munkaviszonya, vagy mi?) volt az előző két évben. De ebbe pl. beleszámít az álláskeresési járadék is. Ha a gyes, gyed alatt nincs munkaviszony - fizetés nélküli szabival -, akkor azt hiszem, az nem számít. De ezekben nem vagyok egészen biztos, csak így értelmeztem.

Én nem szülök, császár lesz. Ahogy a többi 3 is :(

kikocska
 
 


Kikocska:azt én is tapasztaltam(bár én egy orvosnál) hogy a rutindolgok hogyan változnak gyerekenként:( bár sok mindenre emlékszem mégis...én rutinból csináltattam már 9 hetesen könyvet és mihamarabb kitöltettem a dokikkal :) hittem,h ügyes vagyok,de a mostani védői vizsg-on kiderült nem :(
mi volt az ok ami miatt császároztak? Nekem a burok nem akart magától repedni ezért mivel tágultam a burokrepesztés egyre gyorsabb szülést hozott :)
Azt hiszem én rá fogok szánni egy napot,hogy megtudakoljam a dolgokat a gyed miatt. Nem fogok tudni már sokáig dolgozni,mert csak növelném a létszámot,de hasznom egyre kevesebb lesz :D csak nov végéig max. Ha ezt az évez nézik átlagul akkor 1 hónap nem ront tán rajta,de...megtudom :D addig meg éljen a papírmunka (bár utálok sokáig ülni,az nem az én világom)
szép napot mindenkinek :)

Lilypie First Birthday tickers
angeltina
Ásotthalom
 
 


Kikocska:azt én is tapasztaltam(bár én egy orvosnál) hogy a rutindolgok hogyan változnak gyerekenként:( bár sok mindenre emlékszem mégis...én rutinból csináltattam már 9 hetesen könyvet és mihamarabb kitöltettem a dokikkal :) hittem,h ügyes vagyok,de a mostani védői vizsg-on kiderült nem :(
mi volt az ok ami miatt császároztak? Nekem a burok nem akart magától repedni ezért mivel tágultam a burokrepesztés egyre gyorsabb szülést hozott :)
Azt hiszem én rá fogok szánni egy napot,hogy megtudakoljam a dolgokat a gyed miatt. Nem fogok tudni már sokáig dolgozni,mert csak növelném a létszámot,de hasznom egyre kevesebb lesz :D csak nov végéig max. Ha ezt az évez nézik átlagul akkor 1 hónap nem ront tán rajta,de...megtudom :D addig meg éljen a papírmunka (bár utálok sokáig ülni,az nem az én világom)
szép napot mindenkinek :)

Lilypie First Birthday tickers
angeltina
Ásotthalom
 
 


Kikocska:azt én is tapasztaltam(bár én egy orvosnál) hogy a rutindolgok hogyan változnak gyerekenként:( bár sok mindenre emlékszem mégis...én rutinból csináltattam már 9 hetesen könyvet és mihamarabb kitöltettem a dokikkal :) hittem,h ügyes vagyok,de a mostani védői vizsg-on kiderült nem :(
mi volt az ok ami miatt császároztak? Nekem a burok nem akart magától repedni ezért mivel tágultam a burokrepesztés egyre gyorsabb szülést hozott :)
Azt hiszem én rá fogok szánni egy napot,hogy megtudakoljam a dolgokat a gyed miatt. Nem fogok tudni már sokáig dolgozni,mert csak növelném a létszámot,de hasznom egyre kevesebb lesz :D csak nov végéig max. Ha ezt az évez nézik átlagul akkor 1 hónap nem ront tán rajta,de...megtudom :D addig meg éljen a papírmunka (bár utálok sokáig ülni,az nem az én világom)
szép napot mindenkinek :)

Lilypie First Birthday tickers
angeltina
Ásotthalom
 
 


Angeltina, ha ez elmúlt két évben dolgoztál, szerintem egy hónap táppénz nem ront már rajta. Az egész 2012-es éves átlagot nézik majd a Tgyásnál, a béred 70%-a lesz, és nem vonnak belőle annyi mindent, mint a bérből. És ha meg dolgozol, könnyen lehet, hogy a munkaügyis vagy pénzügyis kolléga fog tudni (hajlandó lesz) segíteni. Az állami cégek általában tb kifizetőhelyek, és otthon kell, hogy legyenek ilyesmiben.

A császárok meg mindenféle okok miatt voltak, úgy néz ki, én nem tudok szülni :) Leírtam a blogomba pár hete, inkább idelinkelem, mert hosszú. Ha valakinek van kedve, olvassa el :)
http://nagycsaladban.blogspot.hu/2012/0 ... ikaja.html

kikocska
 
 


Kikocska,
sajnálom nagyon a szédülést! Mondjuk a 100/60 se sok! :) De ha ennyi szokott lenni, akkor télleg más lehet az ok. - MOndjuk az 1. trimeszter, de annak meg mindjárt vége, drukkolok, hogy a szédülés is múljon, 6-8 órát kóvályogni elég pocsék lehet! :(
felmondás-két csík: basszus, ilyenkor mi van, mit mondanak? És hogy mondhattak fel Neked, miközben gyed-en vagy? - Bár pont ma hallottam, hogy lazították a terhességi védettség szabályait, könnyebb lett kitúrni a kismamikat. Pl. hivatkozhatnak átszervezésre, és felajánlhatnak egy másik munkakört, amit, ha a kismama nem fogad el, felmondhatnak neki. Hát ugye nem nehéz olyan munkakört felajánlani, amit az ember nem fogad el! :evil:
Lehet, hogy jogásszal kéne inkább beszélned, nem? Egyébként én is az OEP-hez fordulást tudom javasolni mindenkinek, aki nehéz eset gyed szempontból! Az első fiamnál e-mailben leírtam nekik mindent, és igaz, hogy kb. 3 hét múlva, da nagyon pontos és korrekt választ kaptam tölük, törvényhelyi hivatkozással, fejléces papíron. :)
gyed-re jogosultság: annyi napig jár, ahány napig biztosított voltál az elmúlt 2 évben. Ezt tudom, az összeg kiszámítását nem, merthogy ebben az évben jövedelmem nem volt, és ugye ezt az évet fogják nézni... De utána kérdezek, és majd megírom, mit tudtam meg!
4 császár: hű, az azért nem kevés! :( Mit mond a dokid? Hegedet nézték, hogy milyen állapotban van?

Magzati diagnosztikai központot (Bolgárkerék utca Zuglóban, többen így ismerik) próbálta már valaki közületek? Integrált tesztre szeretnék menni hozzájuk, de az egyetlen uh-os dokihoz, akit onnan ismerek (dr Timmermann), már nem kaptam időpontot. Tudtok esetleg ajánlani más dokit innen? Köszi!
bozsofi
 
 


Szerintem a 18. héten elég komolyabb helyre menni UH-ra. Én most megyek sima sztk-ba, a 18. hetihez viszont jobb, ha van jó gép, meg jó szakember, hogy meglássanak mindent, amit kell.

bozsofi, már a szabadságomat töltöttem, és nem tudtak félállást adni, én meg a teljest nem tudtam elfogadni. Igaziból én úgy érzem, jól jártam, kifzették 3 és fél havi béremet még pluszban, meg a hátralevő szabimat, ebből meg is tudjuk venni a 6 személyes (10 éves) autót, ami kell a 4 gyerekhez :) összesen 15 hónapot dolgoztam nekik valójában, utána majdnem 8 évet voltam gyesen, gyeden, táppénzen... Én is kirúgtam volna magamat :) És igazuk is van, tessék, megint terhes vagyok! :) Most egy kicsit ügyeskedni kell, hogy legyen gyed-gyes, de jó ez így. Meg aztán mióta szültem, el is költöztünk, így másfél óra lett volna az út kétszer a dolgozóba, szóval nem tudom, meddig bírtam volna a gyerekek mellett. Ha meg én mondok fel, nem kapom meg a plusz pénzt. Korrektek voltak szerintem, egyértelmű volt, ki is várhatták volna, amíg feladom, olcsóbban jöttek volna ki.
A négy császártól van, akinek a hátán feláll a szőr, mások meg teljesen természetesen kezelik, nem egyszerű emiatt. Heget majd a vége felé nézegetik, az a kiindulási helyzet, hogy nem engedik megindulni a szülést, úgyhogy április 6-7 környékén, betöltött 38 hétnél mi már biztosan négygyerekesek leszünk :)

kikocska
 
 


Kikocska,
akkor, ha jól értem, a biztosítottsági időd (2 év) megvan, a hátralévő 6 hónapra kéne Neked bejelentett munkahely + jövedelem ahhoz, hogy legyen jó gyed-ed, nem? Hát, még járulékok befizetésével együtt is jobban jársz, ha erre valahogy találsz megoldást! - Érted, mire gondolok? :)
Elolvastam a blogbejegyzésedet. Nem irigyellek, de csak bíztatni tudlak, hogy próbáld meg elfogadni ezt a helyzetet lélekben is! Persze igazad van, ez nem észérveken múlik, de azért az ember a lelkére is tud hatni. - Hátha azért kellett ennek így lennie, mert így tudott egészségesen megszületni a három picurkád! :) És senki sem tökéletes, valakinek a teherbe esés kudarc, másnak a kihordás, megint más szoptatni nem tud, és így tovább. Tökre értem, hogy ez Neked miért fáj, nagyon szépen meg is fogalmaztad :), de azért csak hajrá-hajrá, hogy túljuss rajta! :) És főleg drukk, hogy találj egy olyan orvost, aki egyrészt profi, másrészt tud Neked ebben (is) segíteni! :)
uhu: az integrált tesztben benne foglaltatik az uh is, ezért megyek. :) És ha már ott hagyok egy valag pénzt, örülnék, ha jó szakember pásztázná a babát. A gépük nagyon profi, és így, hogy végül, ha jók lesznek az integrált teszt eredményei, lemondok az amnioról, jó lenne, hogyha ami az uh-on látszik, azt látná a doki is. :) Nálunk egyébkémt a sima sztk-ba nem is nagyon lehet menni uh-ra, legalábbis az utolsó infoim szerint az örsön teljesen tropa a berendezés. Hol működik normálisan, hol nem. Az én dokim nagyon profi uh-os szakember, igazából benne nagyon megbízom, de ő is azt mondja, hogy az uzsokiban ő a büdös életben nem fogja azt látni, amit a bolgárkerék utcában látna, mert nem annyira profi a berendezés. - De én se mennék pluszban most még sehova, ha az integrált teszthez ez nem tartozna hozzá.

Berci 2006.04.08. Boldi 2011.02.25.
Hármaskánk várható születési ideje: 2013.04.21.
bozsofi
 
 


Kikocska:köszi az információt:) tegnap beszélgettem el a vezetőnőmmel a dolgokról. Rendes volt mert nem küld,hanem inkább azt mondja h addig próbáljak maradni amig a legjobban járok anyagilag. :) Bár én rázúditottam a problémáimat a kollegtíva hátrányairól is ami miatt nem szeretnék már most sem dolgozni :( :( :(
a szédelgésedről:a vércukrod hogy áll?Az is lehet oka a szédelgésnek. :(
Én továbbra is hadilábon állok az evéssel...szinte mostanában csak a leves jöhet szóba meg talán az activia :( de nem vagyok rosszul csak az ízek nem kellenek. Átvészeltem egy kis megfázást,szerencsére csak lájtosan:)
mindenkinek szép napot:)

Lilypie First Birthday tickers
angeltina
Ásotthalom
 
 


En is vagyogatok csak kicsit kevesebb idom van mostansag....parom videken dolgozik, anyum elutazott, Olivia meg betaknyosodott egy kicsit.
Tegnap este nekem is fajt egy kicsit a torkom, de mara mar el is mult! :)

Lassan mindenki tul van a 12.heti ultrahangon :) Eeees az elso trimeszter vege is veszesen kozelit, szoval kitartast a rosszulletekhez, szedulesekhez, hamarosan vege lesz! :)

Jovo heten megyek nogyogyaszhoz, kivancsi vagyok hogy kisfiut vagy kislanyt mond (a 12. Heti uh-n kisfiut tippeltek...anno a lanyomra is ez volt a tipp ilyenkor)

Megyek mosogatni/takaritani mert alszik Olivka!

Kép

Kép
ica79
 
 


Jmaris, udv kozottunk es gratulalok az elso picurkadhoz :)

Kép

Kép
ica79
 
 


Sziasztok!

Jmaris! Üdv köztünk!!

Én is kicsit el vagyok havazva, megjött az új kollégám, és be kell tanítanom decemberig.

Kedden én is megyek a dokimhoz uh-ra, kíváncsi vagyok látni fogja-e hogy fiú vagy lány :roll:

Lilypie First Birthday tickers
bogyo30
.
 
 


Sziasztok lányok :lol:
Kicsit irígy vagyok,hogy ti látjátok a babócátokat,mert én majd csak 18-án láthatom és bízok benne nekem is mondanak nemet akkor már. Bár bizonytalan vagyok hogy tudjam-e mert még bízok a kiscsajban(de ha megtudom akkor is örülni fogok neki bármi is lesz és a környezetem nem lesz csalódott a dologgal kapcsolatban :oops: ) Igazán a beteg édesanyám várja a lányunokát és talán azért érzem ezt egy kicsit nehéznek a vállamon :( Úgy szeretném látni az örömöt az arcán(talán utoljára még egy kis színt vihetnék az életébe) Rosszullétekkel ki hogy áll?
És az energiákkal? :lol:
Bogyó:Téged duplán irígyellek,mert van már a helyedre vki :? Nekem még kilátásba sincs viszont egy ellenőrzés van a nyakunkon :shock:
Bár ha így haladunk akkor nem is várom meg az utódomat,hisz engem sem tanítottak be,majd az élet megtanítja őt is :P
Mindenkinek szép napot :lol:

Lilypie First Birthday tickers
angeltina
Ásotthalom
 
 


Sziasztok!

Én is megjártam ma az uh-ot: 6,3 cm és mind az összes centijével megállás nélkül bukfencezett, forgolódott, tornászott. Hol a feje tetejét láttam, hol a popóját. :D Elképesztő élet zajlik odabenn, és olyan jó volt ezt látni! :D Méretei rendben vannak, tarkóredő nálunk is 2,2mm, orrcsont látszott.
Csak a hányingerem nem képes belátni, hogy átléptünk a 2. trimeszterbe, minden nap többször felidézteti velem, milyen milyen is volt az első. :evil:
Már nem egész nap vagyok szarul, de időnként még öklendezem is és elég rozoga vagyok.

Bogyó,
Tiéd baba?

Többiek? Hogy vagytok? Nagy a pangás... :(

Berci 2006.04.08. Boldi 2011.02.25.
Hármaskánk várható születési ideje: 2013.04.21.
bozsofi
 
 


Sziasztok!

Bocsi az eltűnésért nem volt netem több mint 3hétig!

Én is voltam a 12hetes uh-on, 1hete,igaz akkor voltam 13 hetes 4napos... 66mm volt a kis drágánk!

Nálam a róka elmúlt a 12hétre, de most megint előjött :roll: meg az egész napos rosszulét is :roll:

Bogyó?na látta a doki a nemét?

84mia
 
 


Sziasztok!

Tényleg nagy a pangás, lehet csak meg kellene csinálni azt a zárt topikot hátha akkor gyakrabban írnánk :D

na én ma megjártam a dokit minden ok, méhszáj zárt, és a doki szerint 60-70% lány, de hozzátette ez csak még sejtés majd 4 hét múlva biztosabb a dolog, bár az elején pont a lábaközét mutogatta, utána gyorsan el is fordult, a végén a két talpát láttam, közölte neki ennyi elég volt.

Bozsófi! A 12. héten még én is öklendeztem, pedig én is jeleztem neki hogy elmúlt már 12. a 14. hét már jobb lesz hidd el :D (bár mia épp most cáfolt rá de reméljük neki is csak ideiglenes lesz)

Lilypie First Birthday tickers
bogyo30
.
 
 


végre csajok :) már kezdtem feladni..mindennap néztem írt e vki utánam,de... :(
örülök hogy mindenkivel rendben van minden :D én majd csak jövőhéten megyek ... Már alig várom :) a pocakom szépen gömbölyödik és alig várom,hogy érezzem mocorogni :)
napi feszültségemet a munka után az tette ki,hogy a sógornőmtől kapott édi pici rucikat válogattam :) lehet hogy korai,de ha már idehozta :D ...de mennyit!
Nevetve mondtam hogy csak egy babánk lesz :D
várom az írásokat,jelentkezzetek :) szép estét mindenkinek :D

Lilypie First Birthday tickers
angeltina
Ásotthalom
 
 


Bogyo: örülök, hogy minden ok, és amúgy mit szeretnétek?60-70% azért elég biztató :wink:

Én is nagyon várom már,hogy kiderüljön a neme,én majd kb. másfél hét múlva megyek dokihoz...

84mia
 
 


Mia! Én inkább lányt szeretnék, de nem esek kétségbe ha kiderül, hogy fiú lesz :D A kislányom is lányt vár, azt mondta csak az lehet :D

Lilypie First Birthday tickers
bogyo30
.
 
 


Bogyó:gratula a kicsilányhoz ;) ha már most 60 százalék akkor ;) bárcsak nálunk is ezt mondaná a doki:) mindenki annyira lányt vár
Mia:neked is gratula :) olyan jó látni az uh-n a picurit'...már én is várom.
Bozsofi::) a kis bukfencező picurhoz is nagy gratula :) örülök,hogy jól vagytok ti is.
A rosszullétek meg hamarosan eltűnnek mindenkinél :) kitartás :) bár én mostanában az evéssel hadilábon állok,viszont ha reggel éhgyomorra veszem a vitaminokat akkor ....konyha ki-wc be szindróma van :) de utána semmi bajom csak noszogatni kell magam hogy egyek :( de legalább nem lesznek plussz kilók :D
aludni hogy tudtok???

Lilypie First Birthday tickers
angeltina
Ásotthalom
 
 


Bogyó:gratula a kicsilányhoz ;) ha már most 60 százalék akkor ;) bárcsak nálunk is ezt mondaná a doki:) mindenki annyira lányt vár
Mia:neked is gratula :) olyan jó látni az uh-n a picurit'...már én is várom.
Bozsofi::) a kis bukfencező picurhoz is nagy gratula :) örülök,hogy jól vagytok ti is.
A rosszullétek meg hamarosan eltűnnek mindenkinél :) kitartás :) bár én mostanában az evéssel hadilábon állok,viszont ha reggel éhgyomorra veszem a vitaminokat akkor ....konyha ki-wc be szindróma van :) de utána semmi bajom csak noszogatni kell magam hogy egyek :( de legalább nem lesznek plussz kilók :D
aludni hogy tudtok???

Lilypie First Birthday tickers
angeltina
Ásotthalom
 
 


én is ritkán nézek ide...

Ma jártam meg a 12 hetes uh-ot, sztk ugye, de azért ez alulmúlta a várakozásomat. Nem voltam még másfél perces uh-on, pedig a három gyerekkel jártam már pár helyen. Az egyetlen infom, hogy minden rendben, és hogy 58mm a CRL. Hihetetlen nagyüzem volt. A 18 hetest azért én is komolyan veszem majd, mert volt ott más is 18 hetesen, és az mondjuk kb 2 és fél perc volt...

Nekem is lassan múlnak a rosszullétek, de már délelőtt általáaban jól vagyok, csak este nagyon rossz. Most is. :) És messziről elkerül az energiatúltengés, nagyjából félhalott vagyok már kora délutánra, pedig nálunk akkor jön csak a java az életnek. Ma is szerintem vagy 100szor mondtam el, hogy NE ORDÍTS! Néha én is ordítva...
Cserébe már egy hete érzem mozogni, nem is igazán mozgás, inkább rebbenések. Nem mindig hiszem el, hogy ő az, de igaziból biztos vagyok benne, hogy mégis.

91. terhességi naptól jár a családi adókedvezmény, kérjétek a dokiktól az igazolást, akárhányadik gyerekről is van szó (harmadikaknál különösen :) ), még ha majd májusban veszitek is igénybe, most könnyebben adják, mintha akkor utána kell számolni, mikor is volt. Pláne egy újszülött mellett :) Ha a munkáltatónál meg leadjátok az igénylést meg a papírt, a következő fizetésnél már beszámítják.

kikocska
 
 


Halihóó mindenki :lol:
A családi adókedvezményt nem is tudom érdemes-e igényelnem... :? ,mert nálunk a párom már két gyerekre igénybe veszi én egyre,mert kevés a jövedelmem és ha kérem a babócára is nem tudom kihasználni mindet. Bár inkább ne tudjam kihasználni,mint megmaradjon a .... :P
Kikocska:Olyan korainak tűnő,hogy érzed a babócát, hisz én még csak mostanság mertem kijelenteni,hogy érzek vmit,ami csak Ő lehet :lol: De ez még nem is azafajta mozgás amit egyértelműen mondanék :D Bár már nagyon várom,hogy a vizsgálatok közötti időszakot kihézagolja a picuri mozgása,talán akkor nyugodtabb lennék,hogy minden oké.
Sajna a nagyüzemi uh-k nem elégítik ki a mi anyai ösztöneinket :shock: Ezért is örülök,hogy van dokim,aki (ha pénzért is) időt szán arra,hogy legeltessem a szemem a képernyőn :lol:

Lilypie First Birthday tickers
angeltina
Ásotthalom
 
 


Sziasztok!
Vagyok, olvasok, alakulok, de nem nagyon írnék, mert vannak "kedves ismerős zugolvasóim", akik csak "szaglásznak" utánam és ez engem zavar.
Ha egyszer zártak leszünk, folytatom a beszámolót Magunkról.

Nagyon örülök, hogy Mindenkivel minden rendben van.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Bogyó,
gratula a talán-kislányhoz! :) Én még rá sem kérdeztem a nemére, igaziból mindegy, hogy fiú vagy lány, viszont ha egyszer beleérem magam egyikbe vagy másikba, már nem szeretném, hogy megváltozzon. :)
Én is már lassan a 14. hetet taposom, de jól esik, hogy vígasztalsz, mert most már pszichésen is nagyon rosszul bírom a rosszulléteket. :(

Kikocska,
mintha csak rólam írtál volna, az én állóképességem is inkább fekvőképesség, főleg délután, este. :) Jobbulgass Te is, és Mia, Te is! :) Lassan csak kikeveredünk, bár a nőgyógyim éppen ma "nyugtatott meg", hogy volt már kismamája, akit a 7. hónapban vittek kórházba kiszáradássl, egész addig vergődött vele. :evil: De csak nem lesz ekkora pechünk!!!!

Kati,
hűűű, vannak saját paparazzóid?! :D - Én sem szeretem a sötétben lappangó árnyakat! 8)

Ha zárt fórum leszünk, akkor nem is tudja senki jelezni, hogy csatlakozna? - Ha jól számolom, jövő hét keddre minden áprilisi kismama betölti a 12. hetet. Jövő hét végére talán átalakulhatnánk zárt fórummá, nem?
Editmk azóta sem jelentkezett, valaki írta, hogy ő elvállalná a zárttá tételt. Ica, talán Te voltál? Megcsinálod majd?
bozsofi
 
 



Sziasztok, en is vagyok de inkabb csak olvasoi uzemmodban.
Akkor legyunk zartak!!!! Felveszem a kapcsolatot az ismerosommel aki mar csinalt ilyet a kislanyom topikjanal es megirom hogy mit kell csinalni (szerintem majd az email cimetek kell hogy oda kuldjek meghivot a csatlakozashoz)

En ma delutan megyek nogyogyaszhoz, ma mar O is biztosabbat mond a nemere. Ugy vettem eszre a parom nagyon remenykedik egy kisfiuba, remelem nem lesz pofara eses :lol:

Kép

Kép
ica79
 
 


Maradt kisfiu :D

Kép

Kép
ica79
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: