Új privát üzeneted érkezett!

Zsu: Rékának jobbulást, remélem, ez a hányós nyavalya ma már elmúlik ... olyan rossz látni, amikor ilyen elesettek
Éjszakánk, hát volt már jobb és rosszabb is ... én olyan jól aludtam, hogy nem igazán emlékszem, hányszor keltem, kétszer vagy háromszor, de szerencsére, egyszer evett csak letettem és aludt, aztán egyszer vagy kétszer csak cumit adtam, simi és aludt tovább

Bex: remélem, éjszakátok jól telt

Süti:
simi Nektek ... kiságyban alvás, én is azt gondolom, amit Kriszti írt, ha Nektek jó így, akkor így kell csinálni, ne legyen az szempotn,hogy más hogy csinálja, vagy mit gondol erről .... ha már valaki ebben nem érzi jól magát, teher, stresszes tőle (akár szülő, akár gyerek), azzal sincs baj, valszeg akkor jött el az ideje a különalvásnak ...
blog téma: hát meg van az a helyzet, amikor az ember még nem is tud /akar róla írni ... ha tudok bármiben segíteni, tudod, hol találsz ...

Rita:
majd gyere, hogy mi volt ... de minden rendben lesz :)

Babcika:
apudnak ++++++++ és nagyon örülök a jó hírnek :)ű

Peppino: Tomi nagyon rendes kispasi :) hát mi többször ébredtünk, de azért tudtam pihenni :)

Andi: őszintén nagyon örülök az éjszakátoknak, hatalmas dícséret Barninak.

Zsalyam: most csak megöllelek ...
vigyázz nagyon magatokra ..

KépKép
KépKép
madar
 
 


Timi: hurrááá!!!!!

Tengdi:
hiányoztál Te is ... regenerálódás, de jóóóóó :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


arvaerika írta:
Szerintemma vagy hplnap odaér a barika.....képzeld, azóta legalább 10-en akarták megvenni folyamatosan csörgött a telóm :wink:


jelentem már itt is van!!!!!!!!! és nagyon tetszik Noncsinak..... :lol: :wink:
nézegettem, ezt nem nagyon lehet mosni ugye? mert akkor nem adom a kezébe ha nagyobb lesz, nehogy összekenje nekem vmivel, inkább csak felkötöm valahova :wink:
murphy törvénye......de ha nekem nem kell, nem csörögtek volna ennyien :lol: :lol: :wink:

igazából nem csak az intimitásra gondoltam, egyszerű összebújásra, ölelésre....mi mindig egymást ölelve alszunk el, nem is tudnék másképp ( nem véletlenül nem alszom el 3 előtt már péntek óta) viszont ha a törpe velünk aludna, ez nem jönne össze. én is azt mondom, mindenki úgy csinálja, ahogy neki a jó, és kényelmes, de a kényelemre törekvés nem biztos hogy célravezető :wink:

KépKép
Kép
scooper
 
 

 
 

zsu9 írta:
Frocli: üdv neked is és örülök, hogy jól sikerült a telelésetek :D Bence nagyon édi és ahogy nevet :lol: lehet matematikus lesz...


Lehet, apja is az..... :roll:

Kép
frocli
 
 


Scoop, mi is ölelve alszunk egy ideje, de ha pl anyuméknál alszunk, ott Janó középen van, és akkor átnyúlunk a feje fölött és megfogjuk egymás kezét, vagy én szoktam a haját bizgerálni, szóval mi megoldjuk úgy is az érintést :D

Kép
babcika
 
 


zsalyam írta:Sziasztok

csak gyors bekukk,
mert utazunk Marosvásárhelyre
nagyapám tegnap meghalt :( :( .
Mindenki vigyázzon csemetéjére!

és Scoop nem értek egyet
egy kisbabát nem kell idomítani....
nemrég jött ki a pociból, a teljes
szimbiózisból, most meg mit kap?
minél messzebb az ágyadtól?
külön tér egy 5 hósnak? amikor neki a világot, a biztonságot
az édesanyja jelenti?
de tény hogy a csecsemők nagyon alkalmazkodóképesek
csak nem mindegy mihez!
na ez most kijött.....úgy látszik szuperérzékeny lettem.

ezer puszi nektek

orsi


én sem arról beszélek, hogy idomítani kell... félreértettél....de én nem lennék képes arra, amit itt többen csinálnak....pl andi amin végig ment, már rég diliházban lennék, vagy összeestem volna kimerültségtől....
és igenis kell a a tér neki....legalább s az én gyerekem igen, sokkal nyugodtabban alszik így, pedig az ő ágya ugyaott van, csak át lett fordítva a másik falhoz. az én gyerekem tudja, hogyha szüksége van rám, én ott vagyok akár éjjel is, nem kell ahhoz nekem mellette aludnom, viszont nem is kezd el ordítani, ha nem ugrok első nyekkenésére.....így szokta meg, és így jó mindannyiunknak.

mondjuk ő nem is igényelte sose hogy abajgassam, de ha neki úgy volt jó, aludt rajtam napközben, de éjszaka csak a saját ágyában...

mindegy, ez egy olyan téma, amiben nagyon eltérőek a véleményeink, és én nem akarok senkivel sem összeveszni :wink:

KépKép
Kép
scooper
 
 


Jó reggelt!

Zsalyam részvétem! :cry: :cry: :cry: Nagyon sajnálom! Nagyon vigyázzatok az úton.

Babcika megmondtuk, hogy minden okés lesz. :wink: Örülök, apukádnak még drukkolunk.

Andi hurrá, hurrá.......... Lehet tényleg a levegőben volt valami. Bár mi csak 1-kor aludtunk el. Basszus itt gondolkodom mikor keltünk, de nem tudom vagy fél 4, vagy fél 5 :shock: :shock: Aztán fél 9. Még álmos, de nem alszik a kiságyban játszik egy ideje.

Rita ortopédián minden rendben lesz!!!
Ezzel küzdök mióta ismerem őket... Párom nem mond nekik nemet és ebből soxor volt már vita. Hiába költöztünk ide, többször volt, hogy programot csinált neki após. De nem folytatom, nem untatlak tovább titeket ezzel. De nem egyhamar fog megoldódni, mert nem tudom mióta tart. Én csak majdnem 7 éve csöppentem bele. Nekünk anyuékkal annyira más a kapcsolatunk, baráti, haveri, szoros, de a tiszteletet mindig megadtuk nekik, annak ellenére, hogy pl. simán elküldöm a fenébe anyut. Persze hülyülünk. És ebbe párom nagyon jól beilleszkedett és átvette a mi életritmusunkat (későn fexünk, később kelünk). A szüleimmel nagyon jó és szintén közvetlen a viszonyuk. Ha pl. vásárolni mentünk 3-an anyuval......időnként ki tudtak akasztani..... párommal mint 2 gyerek. Én fáradt, mennék, ők meg hülyülnek, bohóckodnak. Nemrég amikor beszabadultunk egy játékboltba sajnáltuk, hogy anyu nincs ott.... kb. 1 órát voltunk ott, mindent kipróbáltunk, megnéztünk. :lol: :lol: :lol:

Süti megoldódni attól nem fog, az biztos, de lehet könnyebb lesz. Egy próbát szerintem is megér.... irány a blog. :wink: :lol:

Erika nem csoda, hogy nehéz. Gyerekek mellett nem is férsz oda...

Peppino ügyesek voltatok a szoktatással.
bex13
 
 


scooper írta:
zsalyam írta:Sziasztok

csak gyors bekukk,
mert utazunk Marosvásárhelyre
nagyapám tegnap meghalt :( :( .
Mindenki vigyázzon csemetéjére!

és Scoop nem értek egyet
egy kisbabát nem kell idomítani....
nemrég jött ki a pociból, a teljes
szimbiózisból, most meg mit kap?
minél messzebb az ágyadtól?
külön tér egy 5 hósnak? amikor neki a világot, a biztonságot
az édesanyja jelenti?
de tény hogy a csecsemők nagyon alkalmazkodóképesek
csak nem mindegy mihez!
na ez most kijött.....úgy látszik szuperérzékeny lettem.

ezer puszi nektek

orsi


én sem arról beszélek, hogy idomítani kell... félreértettél....de én nem lennék képes arra, amit itt többen csinálnak....pl andi amin végig ment, már rég diliházban lennék, vagy összeestem volna kimerültségtől....
és igenis kell a a tér neki....legalább s az én gyerekem igen, sokkal nyugodtabban alszik így, pedig az ő ágya ugyaott van, csak át lett fordítva a másik falhoz. az én gyerekem tudja, hogyha szüksége van rám, én ott vagyok akár éjjel is, nem kell ahhoz nekem mellette aludnom, viszont nem is kezd el ordítani, ha nem ugrok első nyekkenésére.....így szokta meg, és így jó mindannyiunknak.

mondjuk ő nem is igényelte sose hogy abajgassam, de ha neki úgy volt jó, aludt rajtam napközben, de éjszaka csak a saját ágyában...

mindegy, ez egy olyan téma, amiben nagyon eltérőek a véleményeink, és én nem akarok senkivel sem összeveszni :wink:


Nem is fogsz Scoop, viszont én hiszem, hogy ez nem neked, vagy nekem köszönhető, mert az én gyermekem is ilyen nyugodt, kiegyensúlyozott, egy kezemen meg tudom számolni hányszor sírt már, de ez nem az én érdemem, hanem az ő személyisége ilyen, és én ezért hálát adok az Istennek :wink:

Kép
babcika
 
 


Zsu, jobbulást nektek!!

Orsi, :cry: , jó utat és nagyon vigyazzatok magatokra...

Astrid vajon merre jár?

Sziaa Timi! welcome back :) Remélem mind jól vagytok.

Bex, anyósékhoz nem tudok mit mondani, max. hogy kitartás. Nálunk szerencsére semmi ilyesmi nincs.

Kép
frocli
 
 


Zsu!! Tényleg, de izé vagyok, szóval jobbulást pici lányodnak!!!!

Kép
babcika
 
 


Alvás: Én sajna nem tudok egy szobában aludni Bencével. Egyszerűen annyira rosszul, felületesen alszom akkor, és mindig rémálmaim vannak. Fél óránként ébredek teljesen leizzadva, és aztán egy óráig nem tudok vissza aludni..... :? Az első pár hétben egy szobába aludtam Bencével, de kb. az első hét végétől ő éjszaka csak szopizásra kelt kétszer és rögtön aludt tovább, én viszont teljesen zombi voltam.... Azóta Bence alszik a babaszobában a kiságyban, és mindig teljesen jól elaludt magától és soha nem ébred sírva. 1,5 hónaposan már átaludta az éjszakát. Én meg alszom a hálószobánkba, ahol felébredek, ha Bence gügyög, de teljesen jól alszom amúgy. Szóval nekünk ez vált be.

Most Németországba egy szobába aludt a szüleimmel (volt egy háló és egy nappali, és a szüleim aludtak a hálószobában, mert ők sokkal korábban feküdtek le, mint mi). Bence többször, de legalább egyszer ébred éjszaka, rendszeresen sírva. Mióta hazajöttünk, kezd visszaállni a régi rend, vagyis szépen átalussza az éjszakákat. Nekem ebből az jön le, hogy lehet felébredt a zajokra (apám horkol, de a párom is ;-) ) és nem tudott jól aludni.

Az biztos, én így érzem jónak Bence esetében, de elfogadom az együtt alvást is, csak nekem nem menne. lehet majd a következő babánál így lesz és akkor majd én is fogok tudni rendesen aludni mellette.

PS: Amúgy az egy ágyban alvásnál bennem akkora félsz lenne, hogy összenyomom én vagy párom, hogy egyelőre el nem tudom képzelni, hogy rendszeresen tudnám csinálni. Az első 1-2 hétben többször volt ilyen, hogy egy ágyban aludtam Bencével, hát, én nem is igen tudtam aludni....

Kép
frocli
 
 


Timi hurrá, várunk! Hiányoztál!

Madar látom nálatok is jobb volt egy fokkal az éjjel. :wink: Örülök, hogy pihentél.

Scoop. Én értelek és sokmindenben egyet is értek. Amikor felmerült a hiszti téma... Ekkora gyerek nem tud.... figyeltem egy ideig és igenis tud. Tomi is. És amikor rászóltunk, hogy fejezze, mert ez csak hiszti, röhögött.
Alvásról: mi úgy gondoltuk, hogy 6.hós koráig mindenképp velünk egy szobában, de saját ágyában. Ez akkor is így lett volna, ha kész vagyunk a fenti résszel. De már nem így gondoljuk. Mindketten párommal azt vettük észre, hogy jobb lenne neki külön. Este is könnyebben és valószínű hamarabb aludna el. Többször volt, hogy kimentünk konyhába és gyorsabban elaludt. Vagy éjjel-reggel mikor látom, hogy fáradt, de nem alszik vissza....itthagyom az ágyon középen, apja mellette alszik és ő is hamarabb elalszik. Vagy most is, betettem a kiságyba és játszott dumált, most már alszik kb. fél órája. (mire az előző hsz. közepére értem, aludt). Ha itt aludt volna el mellettem nem alszik olyan sokáig. Hamar felébred.
De Babcinak van igaza, ez nem rajtunk múlt, nekik ilyen áldott jó a természetük.
Ezért sem működne a berakom és kimegyek, ha sír megnyugtatom és vissza. Ha Tomi sír baja van, nem működik, hogy kivesz, nyugi-vissza. Mert ha fáj valami akkor nem múlik el attól, hogy kiveszem és visszateszem. Mondjuk ilyenkor kézben sem mindig jó, de az ordító gyereket nem hagyom sehol. Még ha a kezemben sem jobb (hisz mért lenne, ha fáj), de érzi, hogy mellette vagyok és nem hagyom magára.
Szóval teljesen gyermek-személyiségfüggő, hogy mit és mikor lehet vele....
Amikor kisebb volt, előfordult párszor, hogy sehol nem volt jó, csak mellettünk, elfogadtuk és akkor velünk aludt. De ez csak 1-1 éjjel volt szerencsére. Én nem tudok úgy normálisan, pihentetően aludni, ha félig éberen figyelek, rá ne feküdjek.
Éjjel egyébként majdnem mindig úgy alszik el, hogy mellettem, általában evés közben és utána teszem be ágyába. És éjjel is a szopiba alszik vissza. Tudom, hogy ez sem jó, de most ez van.
Kicsit kusza, de érteni fogjátok. És valamit még akartam.........
bex13
 
 


Frocli Te is mázlista vagy Bencével.... :wink:
bex13
 
 


Timi: juhéééé Kép

Babci
: a jó eredményhezKép

Bex: a jó éjszakáért Kép Férjem egy hétből 1 napot a szüleinél van (én nem megyek, de ennek is meg van az oka, az unokákat akkor látják amikor akarják), mert após mindig csinál programot (egyedüli gyerek szindróma), az első időben zavart, most már nem izgat, inkább a férjem megy el egyre nehezebben ...az idő sok mindent megold :wink:

Andi
: :oops: ugyan így érzek én is csak nálunk a nehéz szülés miatti felépülés miatt van még mindig lelkiismeret furdalásom a lányom miatt, hogy akkor nem voltam elég jól. Elláttam meg babusgattam, de nem ugyanaz...bár ő az a fajta baba volt, aki evett aludt evett aludt (a saját ágyában) nem nagyon igényelte az ember társaságát 5 hónapos koráig. Dávid meg úgy kezdte, hogy hazajövetel után 3 hétig csak ölbe aludt éjjel meg a hasamon :oops: két karom felpolcolva, hogy le ne essen. Szerintem a szívdobogás hiányzott neki. Amikor voltunk 4D-s UH- akkor is a köldökzsinórt ölelgette, doki szerint így érzik ahogy ver anya szive...édi volt. Szóval nincs két egyforma gyerek az biztos!

Lányomnak úgy néz ki bélelzáródása van :cry: szigorú diéta, és sokat kell kakiltatni, kúppal most vagy 5 golflabdát sikerült neki. Nem hosszúba áll össze hanem golyóba hát nem tudom honnan örökölte a stuplis fenekét...ha nem változik pénteken kórház :cry:

Kép

Kép
zsu9
 
 


Babcika,de jó hogy jó lett az eredmény,dehát nem is lehetett volna más :D ,persze apudnak még megy a drukk!!!!

Timi,szijjjjjjjjjjjjjjaaaaaaaaa!!!!Te is :wink:

Aranyosak vagytok a blogtémával,de sajna nem lesz jobb ha leírom,sajna páromon kéne változtatni az meg nem megy.....de vázlatokba oda leírom,mert tudom kíváncsiak vagytok és előttetek nem titok....

Kiságy -nagyágy.....az éjszakai szopik miatt kényelmes a nagyágy,de én jobb szerettem volna ha a kiságyban alszik!!úgy véltem könnyebb most odaszoktatni,mint később!!!Mindegy marad velem és ez majd megoldódik!!!

Rita,ortopédián se lesz gond ,nyugi!!!

Andi,micsoda éjszaka,hurrrrrááááááá!!!!!

mienk is asszem,jó,mertő 22-től aludt, 23.30-kor felmentem és valamikor 4 után keltett,hacsak nem vagyok annyira fáradt hogy a régi fél2-2 órási kelésre nem emlékszem!! :shock: :shock: :?

sutimano76
 
 


Zsalyam: részvétem :cry:

Frocli: akkor lehet hogy van valami a génekben, hogy ennyire vonzódnak a matek iránt :wink:

Kép

Kép
zsu9
 
 


Beatrix,blogba válaszoltam!!! :oops: :oops: bocs hogy csak most de ritkán megyek oda

sutimano76
 
 


Zsu! És azt miből állapították meg, hogy bélelzáródás, mert ahhoz azért kell egy uh minimum, vagy egy hasi röntgen. Apukámnak volt, az nagyon fáj, és nem jön a széklet. Meg ha igazi bélelzáródás akkor rögtön ott fogják. Szerintem bár doki tudja, de ha hány az nem attól van, nem értem én ezt :roll: :roll: Bocsi, csak tényleg nem értem :oops: :oops:

Kép
babcika
 
 


kiírtam.......

sutimano76
 
 


Babci: doki úgy gondolja, hogy mivel nehezen kakil a kaki elzárja lefele az utat hát nem tom, gondolom, ha olyan bélelzáródása lenne ahol a bélfal ér össze és azért nem megy a folyamat az más lenne...hjaaaaaaaj nehéz, mert a hányáson kívül nincs egyéb tünete, nem lázas, nincs hasmenése, nem fáj a hasa...szóval passz péntekig várok aztán meglátjuk, remélem csak jobb lesz...

Dávid ölbebaba lányzó fekszik...szép az élet :roll:

Kép

Kép
zsu9
 
 


Jóóóóóóóóóóóóóóó reggelt!

Bocs... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: az eltűnésért... de őszinte leszek... semmi kedvem nem volt jönni... írni... satöbbi.... volt pár téma ami teljesen "kiakasztott" és jobbnak láttam nem lereagálni.... mert nem biztos, hogy nyugodt tudtam volna maradni... jaaaaaaaaaaaaaaa és még mindig zavar, hogy nyílt topik vagyunk... nem tehetek róla... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: csomó témám lenne zártba... vagyis csomó hozzászólásom... amit blogba nem írok le, mert az nem ugyanaz.... nnnnnna mindegy... nem nyavalygok tovább.... :? :? :? :? :?
És akkor még erre az überdepi hangulatomra rájött, hogy Dóri fogzik... über zizi.... mi pölö soha nem alszunk éjfél egy előtt.... :? :? :? :? :? nem is értem (még) a 8 órai lefekvéseket.... :? :? :roll: :roll: :roll: :roll: és Dóri általában (mindig) kézeben alszik el és utána leteszem a kiságyába ami külön szobában van... vagyis a szobánk mellett de nincs ajtó.... :wink: :wink: :wink: :wink: ha niykkan én már ott vagyok... MERT igenis azon a véleményen vagyok (Süti... :wink: és többiek...) hogy mi azért vagyunk otthon babáinkkal, hogy megoldjuk a problémáját és NE hagyjuk sírni....satöbbi.... mert azért sír mert valami baja van!!!!!! DE ez mind babó függő... mint ahogy Babci is írta.... :wink: :wink: :wink: :wink:

És amire emlékszem....

Kriszti...
bomba nő vagy!!!!! Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Andi... szuper éjszaka.... csak így tovább!!!!!!

Bex... család... hmm a barátait válogathatja az ember... sajna.... :? :? :? :? tudnék írni ide magamról is a témához... de.... :? :? :? :? :? :? :?

Manó... Ákos nagyon édi... és micsoda nagy méretei vannak.... :shock: :shock: :shock: dr. Míra nagyon édi..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Babcika... de édi voltál és tényleg rád hasonlít Blanki.... :lol: :lol: :lol: :lol: eredmény hurrá.... Kép Kép Kép

Momóka az új szőnyeggel nagyon édi!!!!

Flora... és ízlett az alma????

Rita... alvásos módszeretekkel (is) egyetértek.... :wink: :wink:

Jaaaaaaaaaaaaa és köszi a hiányolást.... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
vikiviktor
 
 


Orsi... :cry: vigyázzatok az úton.... Kép Kép

Zsu... ufff... nem irigyellek... lányodnak jobbulást.... Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Frocli... dejó hogy minden oké volt az úton... sokat gondoltam rátok.... :D :D :D :D :D
vikiviktor
 
 


szijjjaaaaaa Viki :D ... fogzásért együttérzek :( mi is küzdünk :roll:

KépKép
KépKép
madar
 
 


látod a kétezrediket Neked ldoztam :D :D :D

KépKép
KépKép
madar
 
 


Zsu,ez nem jó hír!!!!drukkolok hogy ne legyen kórház!!!!!

sutimano76
 
 


bocsánat :oops: áldoztam ... lehet Mogyoró törölte az á betűt :lol:

KépKép
KépKép
madar
 
 


Nnnno most itt vagyok... s sehol senki..... Kép Kép Kép tudom már.... Kép elbújtatok.... Kép Kép Kép Kép

Nnnno nem baj... mert úgyis kell mennem valami ebédet összedobni... minnyá itthon aZuram.... Kép
vikiviktor
 
 


jaj, Zsu én is drukkolok ++++++++++++++ bár, remélem, nem az

KépKép
KépKép
madar
 
 


Móni... köszi a 2000.-et.... :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: jaaaaaj ez a fogzás... annyira szeretnék kicsi babómnak segíteni... de nem tudok.... :cry: :cry: :cry: :cry: azonkívül, hogy kenem rágcsáltatom satöbbi..... :? :? :? :? :? :? nnnno tényleg lépek... délután még jövök.... :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
vikiviktor
 
 


Viki,hát én is azt mondtam hogy nem hagyom sírni,és ezért vagyunk itthon!!!!
de jó hogy jöttél!!!!!!fogzás :?

sutimano76
 
 


Enyim gyerek alig eszik,minden cicizés után marad még ciciben bőven.......
lehet komolyan vette,hogy fogyózzon mert roskadozik a család alatta :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

sutimano76
 
 


Viki: kellene egy gomb az elküld mellé, hogy amikor csak azt szeretnénk, hogy regisztrált felhasználó lássa, amit írunk és a zugolvasó ne :wink:

Köszi lányok a bíztatást nagyon ránk fér :)

Kép

Kép
zsu9
 
 


sutimano76 írta:Enyim gyerek alig eszik,minden cicizés után marad még ciciben bőven.......
lehet komolyan vette,hogy fogyózzon mert roskadozik a család alatta :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:


:lol: :lol: :lol: :lol: vagy vigyáz az alakjára, hisz nőből van :wink:

Kép

Kép
zsu9
 
 


halihó Viki, Timi :)



Eljutottam arra a pontra, mikor azt mondom, h tőlem mehet a zárt blog. aki csatlakozni akart, az megtette.
Még majd jön vissza Szezsó is :)

úgyhogy részemről mehet. Tudom preferáltam a nyitvatartást :lol: :lol: meg a blogot, mint megoldást. Csak aztán felmerül a kérdés, hogy majd jön xy meg jóskapista két - 3 hét/hónap múlva, h csatlakozik, s közben folyamatosan, párhuzamosan megy a blog is, és azért neki minden esetleges szimpátiám ellenére nem biztos, h szívesen adnék hozzáférést. De az meg milyenmá, hogy te nem kapsz. szóval hülye helyzet mindenhogy.

jut eszembe, blog:
Andi, lehet olyat csinálni, h beszkennelt képet blogháttérnek?

Anna, Astrid merre vagy?????????????

vicger
 
 


Semmi kedvem főzni... :? a lány diétán, Dávid tejen én nem vagyok éhes max egy kefír csak az uramnak meg macera..lehet kap rántottát főt krumplival :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
zsu9
 
 


Szerintem, aki szeptemberi babás és csatlakozni akart az már megtette. Froclival voltunk az utolsók, ráadásul egy napon. Lehet jobban lehetne csevegni..én benne vagyok :wink:

Kép

Kép
zsu9
 
 


Zsú, ez nagyon gázul hangzik :? nem a rántotta ;) drukkolok én is. Ötletem nem nagyon van.... szegény lánykád... figyu, jut eszembe, a szobatisztaságra szoktatás annak idején hogy ment? Ez a nem székelős dolog mióta van?

vicger
 
 


Sziasztok Csajok!

Már régóta gondolkodtam, hogy visszacsatlakoznék Hozzátok, ha nem bánjátok :-) az utolsó lökést ehhez egy kedves topiktárs adta meg :wink:
Látom, vannak újak is – mármint Nekem újak :-) Üdv Nektek is!

Mivel kicsit vissza kell rázódnom a topik-életbe, nem nagyon tudok még reagálni. Ezért hadd írjak először magunkról egy összefoglalót.

Szeptemberben a császár és a kórházi napok után lelkileg, fizikailag is eléggé megviselten tértünk haza, vagyis én voltam megviselve. 1 hétig két pofira zabáltam, mire fizikailag úgy-ahogy helyrejöttem. A lelki rész a császárral volt kapcsolatos, néha mikor beleolvastam a fórumban, láttam, erről is volt téma. Valaki írta is, hogy az a baj, hogy a császárnál nincs meg az átmenet a pocakos és a nem pocakos lét közt. Én is így éreztem, valahogy ezt a „hidat” fel kellett építenem. Eleinte még sírtam is, mikor a kezembe kerültek a kismamaruháim…elkezdtem, de azóta sem tudtam befejezni a szüléstörténetemet. Pedig én tudtam, hogy császár lesz (téraránytalanság), csak hát a kezdődő toxémia miatt 1 héttel hamarabb került rá sor.
Azért lassan sikerült továbblépnem és ezután minden idegszálammal a bébire koncentráltam. Sikerült a tápszert abbahagynunk (nehezen indult be a tejem, kellett a pótlás) és áttérni csak szoptatásra. Ez azóta is megy, és még szeretném, ha sokáig menne :-) Eleinte nagyon megviseltek az éjszakák, korábban sem bírtam a fentlétet, a fősulin a koleszban is míg a többiek tanultak, én már rég az igazak álmát aludtam :-) de aztán hozzászoktam az éjszakázáshoz is, nem volt vészes 2-3 kelés volt eleinte, csak hát az alkalmanként 1-1,5 óra fentlétet jelentett. Aztán következett egy kényeztető hónap, amikor is 1-re csökkent az éjszakai felkelések száma :-) de jó is volt!!!
Jött a 3 hós oltás, és akkor összeomlott a rendszer. Fogzás, fejlődési ugrás stb. Eleinte reménykedtünk, hogy 1-2 nap, aztán meg hogy 1-2 hét és visszaáll minden a régi kerékvágásba. Most 2 hónapnál tartunk, éjszakánként átlag 4 keléssel, de volt 8-10 felkeléses éjjel is. Sajna nehezen viselem, ha a 8 óra alvás csak 1-1,5 órás részletekben van meg.
A mostani éjjel jó volt 2-szer keltünk, és az első szakasz 6 órás volt :-D de nem bízom el magam :-)
Bendi amúgy jó baba, csak hát ez a fogzás…volt egy-két nehéz napunk, amikor már én is bőgtem. De ez gondolom mindannyiótoknak ismerős.
December közepén fordult át Bendi először hasra, majd 1 hónapig azt pihente :-D kb. 2 hete kezdte el intezíven gyakorolni :-D
Most 7800 gramm és 69 centi körül van Bendi. Kicsit lelassult a súlygyarapodása, talán fél kiló meglesz erre a hónapra. Sokat ficereg, plusz elég sokat bukik a hasrafordulás miatt. Nem tudom, Ti tapasztaltátok-e ezt? Van, hogy 1 órával evés után is még bukik, ha hasra fordul.
Sétálni nem szeret, azért persze le szoktam vinni erőszakkal is akár :-) ilyenkor felölti az „áldozat vagyok” arckifejezést, és úgy fekszik a babakocsiban, míg el nem szunnyad. :-) egészen pontosan 30 percet alszik, ha sétálunk, úgyhogy ennél hosszabb utat nem is érdemes terveznem, mert ébren nem sokáig van el a babakocsiban, jön a nyekergés, meg a kepesztés. :-)
Egyébként türelmes gyerek, azt is hagyta, hogy kétszer lenyírjuk a haját :-D először ollóval, utána meg géppel :-D
Na, azt hiszem, ennyi dióhéjban, remélem nem untattalak Benneteket :-)

Teszek pár képet is.
Bendi régen:
Kép
Bendi most:
Kép
Kicsit olvasgatok még...meg kéne valami ebédet is lőnöm magamnak :roll: de nem is vagyok éhes...lehet, hogy a fél zacsi vaníliás nápolyi a bűnös? :roll:

SzezsoKép
KépKép
szezso
 
 


Tényleg GÁZ. A kakis szobatisztaság viszonylag könnyen ha azt veszem, hogy két évesen már bilibe volt hajlandó kakilni. Csak az a baj, hogy amitől én már futok őt meg sem hajtja...Minden nap eszik gyümit + aszalt szílvát+ kefírt, joghurtot zöldséget van hogy a tej után adok neki narancslét, de semmi. Magától akkor kakil ha már nem bírja :? Van egy naptár abban irom mikor volt mert ha 4 nap után nincs akkor kap kuppot. Tudom ez sem jó, de már ötletem sincs. Férjem szerint nem főzök elég zsírosan, hát nem tom. A zsirban tocsogó kaja a megoldás? Nem hiszem.
Uram tegnap meglepődött, mert fogtam egy vájlingot és vittem az asztalhoz, mire adaérek elkezdett hányni uram meg :shock: :shock: :shock: honnan tudtad, mert jele nem volt. Hát ha az ember rá van hangolva a gyerekeire sok mindenre ráérez szerintem.

Kép

Kép
zsu9
 
 


Csak gyorsan,mert déli foglalkozás van :lol:

Viki,örülök,hogy jöttél,és én is sokszor azért kussolok,mert nyíltba nem tudok írni.

Szezsó,hátszabadilyenhosszúidőreeltűnni????Ejnye!

Kriszti,mindent lehet,és ha kell megcsinálom neked.

Zárt,anyatanya van,de sokszor nem megy,mint ahogy a babanettel is előfordul.Szóljatok,és ha kell megcsinálom.Anno én regisztráltam oda más miatt,meg tudom csinálni a mi topikunkat is.

Kép
v.andi
 
 


Szió Szezsó üdv köztünk! Édi Bendegúz :D

Kép

Kép
zsu9
 
 


Berni szopisztrájkol ,übernyügi,kiskanállal megeszi a lefejt tejet,de ciciből nem kell!!! :( fogát nem érzem

sutimano76
 
 


Szia Szezsó :):):):) Bende egy gyönyörűség!!!!!!!!!!!!!!!!!! engem nem untattál :)

Zsú a zsír nem megoldás szerintem sem :? akkor ez a székelős gond már régóta meg van? vagy rosszul értettem?

vicger
 
 


Húú, zárt topik?? Utsó pillanatban jöttem? :-)

Úgy tudom, ezt is zárttá lehet tenni, csak a Moderátornak kell írni (apa nevű felhasználó).

SzezsoKép
KépKép
szezso
 
 


Szezso!!! Viki!!! Mindketten jó, hogy jöttetek, ki hamar, ki meg nagyon sokára, de lényeg, hogy újra itt!!! :D

Nekem jó a zárt is, csak legyetek nekem :oops: :D

Zsu! Ha Te ennyire rá vagy hangolódva, akkor fordítva is műxik. Mindenképpen tartsátok be a doki utasításait, de ez nem bélelzáródás, max nagy fokú szorulásos hajlam szerintem, és a hányást mint tünetet eléggé utolsó sorban említik, első a hirtelen jövő görcsök, hasfájás, puffadás, és no bélgáz és no kaka, semmilyen kaka. De nem vagyok orvos, csak józan paraszti ésszel gondolkodva a gyomor attól még dolgozna, de nem tudom, lényeg, hogy rendbe jöjjön. Van egy story-m erről. Én, mivel nagyon nehezen váltam meg a szüleimtől, nagyon sírós voltam stb. pszichésen egy évben egyeszer tuti elkaptam ezt a kórt : Minden kaja, de még a víz is sugárban jött ki belőlem a koliban, el sem értem a mosdóig. Aztán másnap dokihoz el, azt mondta irány haza, buszra fel, hazaérve leültem, belaktam mint az állat, és semmi bajom, nálam pszichés volt a hányás, valamiféle szorongás. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy Réka is, csak ez is egy tanulságos eset, pedig gondoltak terhességre, vakbélre, stb., de csak hiányzott anyukám :oops: :oops:

Kép
babcika
 
 


Köszi a (vissza)fogadtatást és a Bendi dicséreteket! :-)

Zsu: kúp helyett nem lehet mást adni? Én is próbáltam, mikor terhes voltam, de valami iszonyú volt :oops: A Laevolac szirup jobban bejött, lehet ismered, azt lehet mindenféle korosztálynak, akár folyamatosan adni, nincs hozzászokás.

Süti: szopisztrájkért nem irigyellek :-( nálunk is volt, valamiért a tejleadó reflexem "megvadult" és szegény Bendi meg fuldoklott szinte szopi közben, persze ha sikerült mellretenni egyáltalán... :roll:

SzezsoKép
KépKép
szezso
 
 


szia Szezso!!!

sutimano76
 
 


Szia Szezso, engem sem untattál, Bendegúz nagyon aranyos :) ... most csak ennyi, mert annyi mindent kellene csinálni, de semmihez sincs kedvem ... az írás se megy
:roll:

KépKép
KépKép
madar
 
 


Szezso,kérünk több képet,mert sokáig nem voltál,ezt ezzel kell pótolnod :D

sutimano76
 
 


sutimano76 írta:Szezso,kérünk több képet,mert sokáig nem voltál,ezt ezzel kell pótolnod :D


És ez parancs,mert Süti a képfelelős :lol: :lol: :lol:

Kép
v.andi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: