Új privát üzeneted érkezett!

Alziza: micsoda nagyfiú már! Nagyon megváltozott. És nagyon édes, tényleg.

Kép
wruska
 
 


Alziza!
Zalán tényleg nagyon zabálnivaló. Igazi fiatalemberke lett, nagyon büszke lehetsz rá!

Wruska!
Köszönjük jól vagyunk, bár néha úgy érzem magam mint a mosott sz... Szerencsére anyukám elég sokat van nálunk, segít amiben csak tud, de így sem könnyűek a napjaink. A fiaim általában tündérek, de szinte mindig egyszerre van balhé. Csabi állandóan menni akar, már az óriásjáróka is pici neki, de őszintén szólva nem esik túl jól hajolva rohangálni vele, így ez a meló apára meg a mamira marad. Andris már elkerülte a 4,5 kg-t, igazi kis haspók, viszont sokat fáj a pocija. Az természetesen csodaszámba megy, ha a két lurkó egyszerre alszik napközben. Pocaklakó pedig valószínűleg szépen növöget, legalábbis a kuckója domborodik rendesen. Jövő szerdán megyünk a dokimhoz, ahol majd rápillantunk, de az igazság pillanata majd csak valószínűleg szept.29-én jön el, akkor megyünk 4D-re.

tücsökbogár
 
 


Szasztok!

Alziza!

Aztaaaaa...tényleg milyen nagyfiú már Zalán!!

Tudtam, én hogy te kellesz Rózsaágnak..te profi vagy azokban a kérdésekben amiket tőlem kérdezett.

Wruska!

Biztosan neked a rosszabb h hírtrelen lemondott Olika 2 szopizásról is...de hidd el az viszont nagyon jó h nem neked kellett elválasztani hanem ő saját magát választja el a szopiról szép lassan.És tényleg az éjjeli szopi még sokáig megmaradhat..sőt,az éjjeli az a mi a tejfenntartásért is a felelős.

Annus!

Szépek vagytok!

Madaran!!

Nagy gratula!Édes csöppség!

Tücsök!

Hát neked is lehet eleged...édes teher :wink:
Azért próbálj pihenni...ott a pociban a picike igényli!!Klassz h anyukád ennyit tud segíteni nektek!Áldás egy ilyen nagymama :wink:

Pénteken végre megjött a műtét óta először...hát mit mondjak mint a niagara :shock: biztos a tisztulás miatt is.
Már alig várom a pé-t..már számolgatok,jelölgetek a naptárban :wink: szedem az e-vitamint és apával is szedetem.

Márknak nagyon tetszik a suli...tetszik neki h minden nap valami új ismerettel gazdagodik...már nagyon kellett neki a sok új ismeret láttam rajta...már unta az ovit.De mondanom se kell h így is tele van eneriával... még délután-este is.Koraeste még eljár bicajozni meg görkorizni a környékbeli haverokkal.Már beindultak a különórái is(minden délután jár valahova,de ez neki kell és tetszik is neki...minden érdekli)és még ezek után is nagy a mozgásigénye :shock: :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 

 
 

Mi van csajok, mindenki úgy eltűnt. Remélem minden okés a kismamáinkkal. Panni, ti hogy álltok?

Mi jól vagyunk. Olivér rendületlenül gyakorolja a felállást, sétálást, álldogálást. Nagyon jól megy már neki. Szépen fejlődik és jó az étvágya a sok mozgásnak köszönhetően. Már mindent rágcsál, úgyhogy a pépes étel már csak az esti tejpép, meg ugye a joghurt vagy a gyümölcs (már amit nem lehet elrágni 5 fogacskával). Az éjszakáink ennél jobbak nem is lehetnének. 8kor alszik, fél 6kor szopizik és 7, fél8kor kel:-) Közben max egyszer felkel vizet inni, de ez kb fél perc és már alszunk is tovább. Szóval isteni. Kezdek kisimulni és hát nekem most ez a jó idő, szóval sokat vagyunk kint a friss levegőn is, akár esőben is.

Többiek? Hogy vagytok? Gyerkőcök?

Vera, rólad ezer éve nem hallottunk. Hogy vagytok? Márk már biztosan nagyfiú. Hozhatnátok fotókat! :wink:

Kép
wruska
 
 


Tényleg nagyon eltűntünk... de sok a dolog. Hogy bírjátok "többgyerkőcösök" ?
Szóval mi megvagyunk. Gombóckám rendületlenül ül, és már fel is áll. Természetesen kapaszkodva... Kezd körbesétálni az ágyikójában, így itt az idő elővenni a járókát és "leporolni". Mindent akkor és úgy csinál mint a tesó! Kivéve a fogzás, mert neki 2 alsó van kint, és most is alul fog jönni 2 elülső örlő. Nagyon nyügi tőle éjszaka. Nappal semmi gond de éjszakan gyakran ébred...akár 8* is :shock: Egyébként jó evő és továbbra is jó szopó :lol:
Egyelőre ennyi, megyek is mert ki tudja milyen éjszakának nézünk még elébe... egyébként jól bírom. MÉG!
merszi
 
 


Merszi, akkor kitartást. Én továbbra sem panaszkodhatok az éjszakákra. Szopizni már csak fél5 fél6 magasságában szopizunk és éjjel alszunk. Persze most a sok mozgást van, hogy még éjjel is gyakoroljuk, de ez este 11re úgy néztük lecseng és tényleg alvás van :lol:

Kis- és nagyiskolások? Kicsi és nagy babák? Kismamák?

Olivér feláll és sétál minden mellett és leginkább azt szeretné, ha vezetgetnénk. Persze viszonylag hamar el is fárad, de akkor mindenkinek van egy kis szünet, mert szépen eljátszik a szőnyegén. Múlt vasárnap megvettük neki az első kiscipőjét. Komolyan mondom, legalább annyit gondolkodtunk rajta, mint a babakocsin :lol: De szuper lett és nagyon szépen tipeg benne.

Egyébként meg csak ámulok és bámulok, hogy kevesebb, mint egy hónap alatt mennyit fejlődött. Még nincs egy hónapja sem, hogy felállt, azóta meg felült (jó kis sorrend) és most már gyakorlatilag sétálgatunk. Emellett már tényleg kisfiús ételeket eszünk és hát elkezdett egy egy szót ismételgetni, mint pl a ventillátort, amire következetesen mondja, hogy 've' és a nem megy szavakhoz is valami hasonlót utánoz. Nagyon édes, ahogy próbálkozik és mi persze igyekszünk megérteni, mi is akar mondani. Mert ő nagyon akarja. A zenét imádja, ha játszik, gyakorlatilag mindig valamit bekapcsol, hogy szóljon (valamelyik játékát) és úgy matat tovább.

Igazi pasi egyébként. Napjában többször is odabújik hozzám egy kis puszira, ölelgetésre, simogatásra és hát ő is próbálja ugyanazt velem. Szóval dúl a szerelem mifelénk, jobban, mint valaha :lol: :lol:

És hát apa is most kezdi igazán élvezni a dolgot. Olyan jó nézni őket, ahogy játszanak, vagy fürdenek. :wink:

Panni: hírek?

Tücsi: mikor mentek uh-ra? Hogy vagy? Frontokat hogy bírod? ez az állandó időjárás változás most nem túl kedvező neked, nem?!

Kép
wruska
 
 


Tényleg kicsit lelassult a topik, mindenki babázik....

Wruska!
Nagyon ügyes a kisfiad!

Csabi már nálunk is teljesen önállóan közlekedik, felfedezi a lakást és az udvart - és persze minden apró szöszt, szemetet, füvet stb egy szempillantás alatt a szájába rak. Legalább három testőr kellene mellé. Pontosan tudja hogy mit nem szabad és várja a pillanatot amikor elfordítom a fejem és usgyi, én meg győzöm utolérni. Teljesen odavan a madarakért, de minden állat után szalad, legyen az gyík, lepke vagy darázs. Szóval nagyon figyelni kell, de egyszerűen imádnivaló. Időközben átestünk az első lázas betegségén, engem nagyon megviselt az elesettsége, de szerencsére már visszatért a mosolya és az étvágya.
Pocaklakóról még mindig nem tudjuk hogy van-e kukaca. Én már csak nevetek rajta, szerintem direkt szivat minket. Amint ráteszik a pocakomra az uh fejet a térdeit összezárja és térdelő pozícióba helyezkedik. Talán majd 29-én, akkor megyünk 20 perces 4Dre, csak nem bír végig így maradni. :wink:

tücsökbogár
 
 


Sziasztok lányok,
Hát én is eltűntem egy kicsit, de az elmult egy hónap elég rázós volt. Most szigeteltük a házat és többminden is összejött, de most már az a lényeg, hogy kész van és holnap kezdjük a nagytakarítást. Én jól vagyok, ahhoz képest, hogy kedden töltjük be a 35. hetet, nem vizesedem és eddig 11 kg-ot sikerült gyarapodni, de a védőnéni szerint ez tökéletes. A babó még minden sokat mozog, bár nem tudom, hogy hogy csinálja, mert hát már akkora hogy akárhova teszem a kezem a pocakomon, mindenhol baba van :D legalább is valamely "része" :D Végre összeraktuk a pelenkázót és a kiságyat és kimostam az összes kisruhácskáját, kivasaltam és behajtogattam mindent a helyére. A végleges formát a babasarok majd a nagytakarítás után kapja meg, akkor kerül fel a falmatrica és a szőnyeg is, az ágynemű meg majd ha megszületett Lilike, addig nem is teszem bele a kiságyba mindek porosodjon. Kíváncsi vagyok hogy mikor dönt úgy hogy kibújik, bár én örülnék neki, ha a 38.-39. hétig bent maradna, de hát nem kívánságműsor. Szerdán megyek dokihoz, jó lenne ha csupa jót mondana.
Bocsi, de megyek is, mert még vár rám a vasalnivaló szétválogatása.

KépKép
csige-bige
 
 


Sziasztok

kicsit húzósak a napjaim a gyerekek sulija miatt.
Mire mindkettőt kikérdezem,leellenőrzöm stb addigra már nincs nagyon erőm írni.

Wruska
Ügyes fiú Olivér!

Tücsi
Nem csodálom,hogy fáradt vagy. :) Egyik kicsi másik pici,a harmadik meg nem sokára itt van..
Csabi is ügyes!

Csige
Jó gyorsan elment az idő!Mindjárt babázol!Az az 5 hét már semmi.Bár ált. ez telik a leglassabban. :roll:

Panny
Hol vagy?

Vera??
És akik már nagyon régen írtak?????????
Vendég
 


Alziza: műtét? Bár gondolom már írtad volna, ha lenne valami új infó.

Kép
wruska
 
 


Régen dobtam képet kispasiimról:

Menőmanónk sosem ér rá leülve átlapozni a napi sajtót:
Kép

Mosolygombóckánk tegnap elérte az 5 kilót:
Kép

tücsökbogár
 
 


Tücsi: nagyon édesek a fiúk :lol: Milyen kis mosolygósok vagytok :lol:
Mi tegnap voltunk dokinál, minden rendben, zárt a méhszáj, felhúzódott a lepény és nincs fertőzésem sem most szerencsére és nagyon jól is érzem magam így a 36. hétben. Csak úgy pörögnek a hetek. A doki azt mondta, hogy ha ilyen jól érzem magam és a helyzet jelenlegi állása szerint még lehet hogy túl is hordom a kiscsajt :shock: Minden esetre jól megnövesztettem Lilikét, de a doki szerint növesszem még négy hetet, hát én is azt szeretném.
Hát röviden ennyi, megyek fürödni és feküdni, mert ma fejeztük be a nagytakarítást és iszonyatosan elfáradtam. Azt hiszem most rám fér egy kis pihenés.

KépKép
csige-bige
 
 


Hát lányok, nem túl nagy a forgalom. Mindenki elköltözött a fecskékkel együtt?

Tücsi: nagyon édesek vagytok, még mindig.

Csige: fúúú, már a finisben! 8)

Panni :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Alziza: hogy vagytok?

HAHÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!!!


Akkor én írok magamnak magunkról :roll:

Remekül vagyunk. Olivér jön megy, közlekedik, újabban a mászást is próbálgatja, elsősorban arra használja, hogy felálljon. Nna, már erre is rájöttünk :lol:
Hihetetlen, hogy ettől a sok mozgástól milyen étvágya lett, lassan a gatyánk is rámegy a túrókrém, túrórudi, joghurt...stb. vásárlásra :wink: Mostanában még a vasszöget is megenné.
Aludni viszont nincs ideje. Pedig hulla fáradt, de a végsőkig kitartana, ha nem vinném el aludni, hogy most aztán már pihi van!
Az éjszakáink továbbra is felébredős - szopizós éjszakák. De azért már nem olyan rosszak, mint másfél hónapja és hát ez is valami.

Közben kibújt a 6. fogacska, ami már augusztus óta váratott magára, de hát nem értünk rá mi fogakat növeszteni, mikor izmot kellett :lol: Az alsó kettő kettes is jön - már nagyon látszanak, de aztán remélem, hogy egy kicsit megáll a folyamat és pihenhetünk is.

Ma bent voltam a munkahelyemen. Várnak vissza jövő szeptembertől és bár a tervek szerint mi vártunk volna a bölcsivel novemberig, ezen a 2 hónapon már nem fog múlni, visszamegyek szeptemberben. Szóval van egy édes évünk még kettesben. Aztán egy kis munka és jöhet a kistesó :wink:

Hát most ennyit rólunk.

Kép
wruska
 
 


Wruska!
Nagyon ügyes a nagyfiad! Jó szűkre szabta a munkahelyed a távollétedet, de ki tudja, hátha kistesó is hamar kopogtat.

Tegnap lelepleztük a kis rejtőzködőnket és hát nem véletlenül volt ilyen szégyenlős, merthogy kislány. Jó dolga lesz, egyszerre két testőr fogja vigyázni minden lépését.

tücsökbogár
 
 


Tücsökbogár: gratula a kislányhoz, valóban nagyon jó dolga lesz, két nagy bátyussal :D

KépKép
csige-bige
 
 


Tücsi: micsoda jó nevet találtatok a kisasszonynak!

Hát igen, de így is visszamentem volna novemberben, így egy vagy két hónappal előbb megyek. Kistesó projekt egyenlőre várat magára. Illetve vár ránk. Még nem készültünk fel egy második babára. De biztos lesz, ha rajtunk múlik.

Kép
wruska
 
 


Sziasztok Lányok,

Ne haragudjatok, hogy egy kicsit eltűntem.
Jól vagyunk minden rendben, csak kicsit mozgalmas volt a nyár.
Meg volt egy két család probléma, ami miatt nem nagyon volt kedvem írni.
De örülök, hogy ti jól vagytok.
Petra jól van. Lassan, de végül is kijöttek az első fogacskái, most jönnek a felsők is, de még nem bújt ki. Amúgy jól viseli ezeket a problémákat, nem nyűgös és nem is sírt miatta.
Már mászik, feltérdel a dolgok mellett, de még nem áll fel.
Igazi rossz csont, pakol, jön-megy, rosszalkodik. Végig aludja az éjszakát, bár néha hajnal 4-kor felkel enni egy kicsit, de nem mindig.
Most már 10 kg körül van, és kb 75 cm.
Szeret minden járgányt, bicót, kisautót, babakocsit, hintát. Igazi vagány csaj.
Majd Dobok pár képet.

Kép
eperke25
 
 


Tücsi!
Nagyon szerencsés vagy! 2 fiú után egy kislány! Lesz kit kényeztetni a fiúknak!

Hát Wruska tényleg nagy a csend! Te legalább kitartó vagy! Én is próbálok majd jönni.
Mi is állunk már egy jó ideje! Jókat eszün, alszunk! Kivéve este, akkor sokat szopizunk. Gombócka már kúszik, és lépeget a kiságyában körbe-körebe, ill tárgyakba kapaszkodva lépeget és felfedezi a lakást! Persze vannak nagy bukások...Sehol nem lehet már otthagyni, mert még a hintába is feláll!

Eperke! Örülök, hogy jelenkeztél és mondhatom nagyot nőtt a lányod! Mint egy 1 éves! Szerencsáés vagy az éjszakával!
merszi
 
 


Merszi: éjszakák. Hát igen, nálunk is változatlanok. De ha a fejem tetejére állnék, sem érném el, hogy átaludja az éjszakákat. Ha meg kamasz lesz, akkor meg azért nem alszok, hogy éppen mikor ér haza buliból...
Husi babád nagyon ügyes, hogy már "jön-megy" és hogy még szopizik is! A fotókat szoktam nézni, hát meg lehet zabálni, annyira édes. És nagyon hasonlít egymásra a két pasi. Egyébként le sem tagadhatnád őket.

És akkor egy kérdés:
Fogmosás témakörében érdeklődnék: kinek hogyan sikerült rávenni a csemetét a fogmosásra? Olivér semmit nem enged a szájába dugni, kivétel a kaját. Most azt gondoltam ki, hogy veszek neki babafogkrémet, hátha az íze miatt majd engedi.. Bár arra is gondoltam, hogy annyira érzékeny az ínye (most jön az alsó 7., 8. fogacska), hogy emiatt húzódzkodik annyira a dologtól. Mindegy, valamit jó lenne kitalálni, mert most már annyi mindent rág, hogy nem szeretném, ha még az is kínozná, hogy beleragad valami a fogai közé.

Eperke: Boldog névnapot Petrának! Szép nagy kislány és milyen jó alvó!!! Irigykedek is rendesen :lol: Olivér mai mérlegelés alapján 9120 gramm és 75 cm. Az elmúlt hónapok stagnálása illetve fogyása után hirtelen felszaladt 300 gramm. Látszik is rajta :lol: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára wruska 2009.10.03 16:59-kor.

Kép
wruska
 
 


Sziasztok!

Tücsökbogár
Szépek a fiúk és a kislánynak nagyon szép nevet választottatok!!
Tetszik!! :lol:

Wruska
Többféle márkának van "tanuló" szettje a fogmosáshoz.
Az első csak egy rücskös gumifejű,a másikon szőr helyett gumiszálak vannak és így tovább.
Az elsőt odaadod neki és ő majd magától a szájába veszi aztán majd megy minden.


Egy ideje már dolgozom azon,hogy eltüntessem az összes képet amit eddig feltettem.(nem kevés meló volt!)
Sajnos az a helyzet,hogy törölni fogom a regisztrációmat!
Szomorú vagyok,de ez van!
Azt,hogy miért nyilván nem tudom ide leírni!!
Majd aztán lehet,hogy újra regisztrálok!!

Jók legyetek!!!

A.
Vendég
 


Őszintén sajnálom.

Nekem hiányozni fog a társaságod, remélem, visszatérhetsz valamilyen formában ide, közénk.

Én hálás lennék, ha máshol nem, hát iwiw-en tudnánk "találkozni". Írj privit, ha okés.

Puszi, vigyázz magatokra!

Kép
wruska
 
 


A

Én teljesen megértelek! Azért szoktam én is csak ritkán fotót közölni rólunk... Korábban írtam én is , h jobb a békesség. A nevem és a gyermekeim nevét sem szoktam leírni, ha észreveszitek. Sajnos vannak még bunkó emberek ezen a világon, akik a másiknak rosszat akarnak! És ez nem paranoia! Persze ezek az illetők valahol hibásak...általában nyakon felül :lol: Fő jellemzőjük még az irigység! "Sajnálom" Őket, sosem lesznek normálisak!


Wruska!

Valóban egyforma a két gyermekem! Ennyi idő után sem hazudnak a gének! :wink:
Fogmosás: a pici egyelőre szereti. Én gumi és szőrkefével is mosom neki, de csak vizzel. A nagy viszont a mai napig utál fogat mosni. Szúrópróbaszerűen ellenőrzöm! Sokszor megbukik... :? :twisted:
merszi
 
 


A, nekem eddig meg sem fordult a fejemben, hogy ennyire bunkó emberek is lehetnek. Lehet, hogy ezután én is óvatosabb leszek.
Azért nagyon remélem, hogy hamarosan ismét köztünk leszel.

Wruska!
Nálunk fokozatosan fejlődött a fogmosásunk. Először ujjra húzható textil nyuszival kezdtük, legelső este kicsit bizonytalan volt, amikor a szájába nyúltam, aztán hatalmasakat kacagott. Mondjuk mi ezt 4 hósan, fogak nélkül kezdtük, 6 fognál már elég nagy bátorság kell hozzá - ha még szükséged van az ujjaidra. Aztán jött a szintén ujjra húzható szilikon fogkefe, azt imádta a nagyfiú, ált abból volt balhé ha kivettem a szájából. Ezt kb 6 fogig használtuk. Jelenleg a tanulókészlet 2. formáját használjuk - az elsőt két hét alatt kivégeztük, mert lerágta róla a gumiszálakat - ezt megint csak imádja, mert nálunk most van bedagadva két hátsó rágófognál az íny és azt már másmilyen rágókával nem éri el, ezt viszont oda tudja dugni és tudja vele maszírozni a feszülő ínyt. Szerintem ha éppen fáj az ínye akkor is megkönnyebbülés neki a maszírozás, legalábbis én ezt tapasztalom. Babafogkrémet nem használunk, mert egyenlőre csak annyi haszna lenne, hogy megenné, de ezekhez a fogkefékhez még nem is kell.

tücsökbogár
 
 


Tücsi: én konkrétan megijedtem egy kicsit - mert ennyire hatalmas önbizalommal áldott meg a sors... Írtam olyat, amiért bánthatnak, vagy visszaüthet? Vagy ennyire gáz, hogy esetleg rájöhetnek ki vagyok? Az iwiwen is fent vagyunk..
De akkora parasztok vannak, hogy csuda. Egyszóval valóban nem árt az óvatosság.

Mondhatnám azt is, hogy átmehetnénk egy privát fórumra, de akkor ennek mi értelme? Ez azért van, hogy segítsük, támogassuk egymást a nehéz hónapokban, amikor várjuk a csemetéket és rengeteg bizonytalanság van bennünk és félelem az előzmények miatt.

Szóval kaki az egész helyzet, és így egy értékes embert (s ezzel segítséget) veszít el az, aki ezután vet ide a sors.


Na más téma:
Végül is sikeresek vagyunk a fogmosás terén. Előkerült a 3. lépcsős fogkefe, ami már sörtés, de pihe puha - de ő tudja, hogy ez olyan, mint a miénk. Egy nagyon minimális babafogkrém, kb csak belemártom a pasztába és már nyitja is a száját. Jól meg is tudom sikálni, szépen engedi és utána még ujjal is be tudok nyúlni, hogy vízzel kiöblítsem. Szóval egyenlőre ez a "felnőtt" módszer bevált.

A gumisörtés fogkefe egyáltalán nem érdekelte, csak a körbe gumis. Abból több darab is megtalálható a lakásban és már elég régóta használjuk :wink:

Kép
wruska
 
 


sziasztok csajok!
régen jelentkeztem, pedig nagyon sok minden történik ám velünk is...
MÁr 5 kilós Zsigipocak, szóval fejlődik a szentem rendesen. Nem is csinál mást csak eszik és alszik.
Hála Istennek nagyon rendes, nyugodt gyerkőc, 3-5 óránként bezabbant, aztán alszik, mint a tej.
Talán egy hete kezdett jóval élénkebb lenni, már lehet vele "beszélgetni" is. Szuper érzés!!!
Hát, csajok, tavaly ilyenkor nem gondoltam volna, hogy a kisprücskömet tartom majd a kezemben!!! Annyira boldog vagyok, hogy az angyalok vigyáznak ránk... :lol:

Wruska :lol: MÁr is visszamész dolgozni????
Olivér tényleg nem semmi kispasi... Mikor bújik ki az első fogacska kb ??

Kérdés: ti használtatok hempit v. játszószőnyeget??? Nálunk lassan aktuális lenne, hogy ne csak a kiságyba tegyem le. tegnap már a nagyágyat berendeztem neki játszósra, hogy ne csak a kiságyban legyen egész nap... :?
A hempivel az a bajom, hogy túl batár, és a kicsi lakásban állandóan kerülgetni kellene, a játszószőnyeg meg talán egy hónapig jó neki, nem??

Ki a következő??? Csige-bige??? Hajrá, már nem sok van hátra, kitartás???? Hogy bírod az utolsó heteket???

puszi, anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Madran!
Nekünk olyan foglalkoztató játékunk volt, amilyet Annus fényképezett le korábban. Kb 2 hónapos korától 8 hónapos koráig nagyon intenzíven használta, de néha még most is rányúl, ha a tesója azzal játszik, szóval szerintem nagyon jól kihasználható. Ez egyébként chicco márkájú dzsungeljáték.

tücsökbogár
 
 


Szerintem is azok a jók, amit Tücsi mond. A lényeg hogy jó színes legyen. A miénk elég gyengus volt szín terén, legalábbis nekem nem tetszett, de hát kaptuk, így meg luxusnak tűnt újat venni (sebaj, majd kistesónak lesz új), de a csörgő zörgő játékait még most s használjuk.

Később, elég egy sima szőnyeg is, amin tud kúszni mászni, ha már nagyobb hely kell neki.

A mi első kisfogaink júniusban, 6 hónaposan jelentek meg. A nagykönyv szerint átlagban ez a sorrend.

http://www.tfairy.com/images/toothDevelopment.jpg

Munka: Hát igen, hamar itt lesz - és mégsem. Sok időnk van még addig kettesben, de aztán okoskodhatok, hogy hogyan ne szakadjak meg. Nagyon nagyon számítok apára. A lényeg hogy Olivér jól jöjjön ki belőle.

Kép
wruska
 
 


Köszi Madaran megvagyok, sajnos most érzem a frontot, de tűrök.
Ma megvettük a babakocsit pedig csak akkor akartuk ha már megszületett a bébi, de akciós volt és vétek lett volna otthagyni. Nagyon szuper járgány, abban még én is feszítenék :lol: Holnap megyünk ctg-re, uh-ra és dokihoz. Remélem minden rendben lesz.
Megyek is mert nagyon elfáradtam ma és rám fér a pihenés.
Jó éjt mindenkinek

KépKép
csige-bige
 
 


Csige!
Én nagyon irigylem tőled a heteid számát! Persze tudom, nem lehet könnyű, de én is úgy szeretnék már ott tartani. Olyan lassan megy az idő.

Wruska!
Mi is ajándékba kaptuk a foglalkoztatót. És én sem ilyet választottam volna Csabinak, mert nem igazán szeretem a műanyag dolgokat, meg a színei is nagyon harsányak, de ez igazán bevált - úgyhogy meg kellett állapítanom, hogy nem mindig az én ízlésemnek megfelelőt kell választanom a gyerekeknek.

tücsökbogár
 
 


Tücsökbogár: élvezd ki az időt, mert tényleg ezek a legszebb hetek amikben te vagy. A vége felé azért már valóban húzós a dolog, bár szeirntem nekem még nem lehet okom panaszra. Azon kívül hogy iszonyatosan fájnak a csontjaim ahogy mennek szét és tágulnak, de olyan szinten hogy már a bőr is fáj és tök érzékeny, és a gyerek a tüdőmben van és alig kapok levegőt fekve, teljesen jól vagyok. És persze nem hagyom ki azt sem, hogy mivel be van illeszkedve a baba feje, így éjjelente másfél óránként járok pisilni :D Szerencsére nem vizesedem és nincs savam, szóval még most is sokat vagyok talpon és mocorgok rendesen.
Egyébként tegnap voltunk ctg-n, minden rendben volt. Olyan görbét produkált a lányom, hogy azt mondta a doki, hogy ha a jövő héten is ilyen lesz, akkor nem is kell dokit megkeresni, hanem nyugodtan mehetek haza ctg után :D majd szétrúgta a hasamat a gyerek. Szerintem nem is ott fog kibújni szülésnél ahol minden jó baba, hanem kirúgja majd a ház oldalát :D Megvizsgálat a doki, teljesen zárt a méhszáj és szép hosszú a méhnyak. A jövő héten nem lesz dokim, így remélem kibírjuk majd ezt az időt, jó lenne megvárni őt. Egyébként átadott egy másik dokinak ha mégis elindulna Lilike a nagy úton. Voltunk uh-n is, 3300g-nak mérték a kiscsajt, a doki szerint szép nagy baba lesz. Szerintem beigazolódik amit 4d-n mondtak, hogy szép hosszú vékony baba lesz. Nem is bánnám ha nem lenne több 3500 g-nál, mert valahogy ki is kell neki férnie :oops:
Lányok segítenétek nekem abban, hogy a dokinak mikor kell majd szülés után odaadni a pénzt? Azt tudom, hogy császárosok a varratszedésnél szokták, de ha símán szül az ember, akkor mikor? Az öt ágyas szobában nem akarok borítékot odaadni neki és lemenni pedig nehézkes lesz hozzá a rendelésére, mivel velem lesz kint a baba. Amikor hazafele jövünk, akkor pedig nem szívesen várakoznék egy újszülöttel a folyosón. Szóval nem tudom, ebben egy kicsit tanácstalan vagyok. Előre is köszi a válaszokat.
Megyek vasalok még egy kicsit és holnap pedig elrendezem a bőröndöm, még kicsit hiányos.

KépKép
csige-bige
 
 


Csige!
Én arra gondoltam, hogy nem én fogom a dokinak adni a pénzt, hanem majd a férjem. Én szülés után gondoltam, valószínű úgyis ránk fog nézni mielőtt visszamehetünk az osztályra és akkor.
Én még az összeggel nem vagyok tisztába, hogy mennyit illik, illetve a szülésznő választáson még gondolkodok.

Nagyon szép nagy baba Liliána. Azért szorítok, hogy a saját dokiddal szülhess, az mégiscsak jobb ha már ismered a dokit.

tücsökbogár
 
 


Csige: Mi megkérdeztük tőle az utolsó napon, hogy mikor lenne rá alkalom, hogy személyesen a teljes kiscsaládunk megköszönhesse neki a segítséget, illetve hogy elköszönjünk tőle és ő megmondta, hogy hol és mikor alkalmas. Azért az utolsó napon, mert mi akkor véglegesítettük az összeget - átgondolva, hogy mit is tett értünk.

Kép
wruska
 
 


Lányok tudnátok nekem segíteni? Végig szedtem a terhesség alatt a magne b6-ot, de én úgy tudom és a vődőnő is azt mondta hogy a 37. hét betöltésétől le kell állni vele. Nekem ezt nem mondta a dokim én pedig elfelejtettem megkérdezni. Tudtok erről valamit? Sajnos a dokim a jövő héten szabin van, így nem tudom megkérdezni.

KépKép
csige-bige
 
 


Már nem kell szedni. Nekem is abba kellett hagynom. Azért, hogy már ne akadályozza a méhösszehúzódásokat, hiszen ebben az időben ez már szükséges és természetes.

Kép
wruska
 
 


Köszi Wruska. Tegnap már csak három szemet szedtem, ma már csak kettőt és holnap is csak kettőt szedek, kedden pedig már nem veszek be egyet sem. Kicsit késve, de leállok vele én is.

KépKép
csige-bige
 
 


Elkészült a babaszoba nálunk és a csigajárgányt is megvettük a mult héten. Dobok fel képet nektek.
Kép
Kép

a csigajárgyány és járték amit én készítettem a kiscsajnak
Kép
Kép

KépKép
csige-bige
 
 


Csige :lol: Gyönyörű kis szobácskája lesz Lilinek!!! Nagyon ügyi vagy! A figurákat Te is varrtad?? nemá! Húú, már nem sok van hátra!!! Bármikor megérkezhet a béjbi!!!

Wruska :lol: Hát, én a munkára még gondolatban sem... Pedig az utcán lépten-nyomon találkozom a munkatársaimmal, tanítványaimmal. Olyan fényévnyire érzem magam az egésztől!!!

küldök egy friss képet, hétvégén voltunk a Balcsinál, ott készült Zsigibogyóról, üdvözöl Titeket is!

Kép

pusza, a

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Madaran: azért annyira ügyi nem vagyok :oops: :D Csak a kis szallagokat vartam rá, így darabja kb. 105,-Ft-ból kijött. Kettőt készítettem a hordozóra és kettőt a kiságyra. Néztem a hordozóra rátépőzárazható játékot, amin három figura van és 3.000,-Ft volt, azért így jóval olcsóbb és szerintem aranyos.
Zsigi milyen komoly arcot vág, vajon mire gondolhat :D nagyon aranyos.
Hát igen, már nagyon várom, számolom a napokat. Most már valóban jöhetne, de semmi előjelét nem mutatja annak hogy készülőben van. Most is takarítok, ezzel is elmegy egy nap :D A jövő hét szerdával kibékélnék, akkor lesz már a dokim is, de tudom hogy nem kíváncságműsor. Azt azért nem szeretném ha sokat ráhúzna, de hát majd kiderül.

KépKép
csige-bige
 
 


Csige, tegyél fel pocakos képet!! nekem is pár napra rá érkezett Zsigipocok.
Tegnapi kép... már így ügyeskedünk...

[img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments
/1255596604.0819.jpg[/img]

Kép

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


ezt nem küldte el:

Kép

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


ja, és még egy, a kedvencem...
csak, hogy velünk legyen tele az oldal... :wink:

Kép

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Madaran nagyon ügyesek vagytok, nagyon szépen tartja a fejét és olyan kis érdeklődően néz :D
Pont ezért nem tettem fel most pocakos képet, mert mindenkinek pár napra rá megérkezett a kis manó. A héten nincs a dokim, így most várok egy kicsit. Kedden jön majd haza, így kedd este teszek majd fel nektek pocakos képet, mert onnantól kezdve jöhet Lilike, addig jó lenne kihúzni, mert szeretnék a saját dokimmal szülni. Nagy változás nem történt, nekem már fel sem tűnik hogy nőtt a hasam, csak onnan vettem észre, hogy egyik hétről a másikra tükörből kellett epillálnom :oops: :D eddig ez volt a mérce de már ezt is átléptük :D

KépKép
csige-bige
 
 


Kitartás, Csige! Lassacskán Te is a kezedben tartod majd Lilit!
nekem a végső körméret: 112cm volt :shock: :shock: . Mai napig nem értem, hogy hol fért el bennem az 58 cm-es Zsigi! Iszonyat kis helyre kellett összepréselődnie. Az utolsó napokban már jóval kevesebbet is mocorgott, gondolom, emiatt...
Nálad a mocorgás megy még ezerrel??? Nst mit mutat????

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Nálunk nagyon aktív a kiscsaj még mindig. Vannak mozgalmasabb és kevésbé mozgalmas napjai.
Az éjjel rózsaszínes folyásom volt és ma reggel is. Felhívtam a kórházat, lehet hogy nyílik a méhszájam. Fájásaim nincsenek csak keményedések, de azok teljesen rendszertelenek. A másik lehetőség hogy kúpozom magam és a doki szerint lehet hogy kimarta a hüvelyt és az vérzik, de eddig ezzel a kúppal nem volt gond. Kicsit érzem a hasam alját is. Majd meglátjuk hogy mi lesz belőle. Most pihengetek, mert annyira fáradtnak érzem magam.

KépKép
csige-bige
 
 


Kérjük szépen a drukkokat, megyünk a kórházba :shock: Ma egész nap nyomott voltam, egy órája pedig leültem a szőnyegre és ahogy felkeltem és elmentem wc-re elkezdtem vérezni. Azóta rendszertelenül vannak görcsöcskék is. Remélem minden rendben van a babával és csak a méhszáj nyílik kifele, de úgy tűnik hogy a mi kicsi lányunk ugyan nem vár :lol:

KépKép
csige-bige
 
 



Sziasztok!

hozom a jó híreket,most olvastam a másik topicban,hogy
megérkezett Kiscsiga!!

"nagy lány Lilike 3,45kg,császárral lett meg,és 56cm.Szép nagy ."


Csige!
Kép

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Csige! Nagyon sok boldogságot kívánunk nektek!

Kép
wruska
 
 


Csige!!!! Isten hozta kiscsigét!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Sok sok tejcsit és gyors felépülést Neked!!!!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Csige!
Nagyon sok boldogságot, egészséget és sok-sok tejcit kívánok!
Várjuk a részleteket.

Dy!
Köszönjük a híreket. Veletek mi van?

tücsökbogár
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: