Új privát üzeneted érkezett!

nem akarok hülyeséget mondani, meg nincs már itt a vonalzója Gemininek, de az én számításom szerint
33. hét 3. napján születtek a 3-as ikrei... :)
aztán lehet hogy elszámoltam magam 1 nappal... majd ha lesz ideje benézni megcáfol vagy megerősít...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Gemini!Hatalmas gratula!!!Nagyon szép súllyal születtek!!!Képeket kérünk szépen!

Olvasok vissza megint,nem bírom az iramot! :)

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Napsugáreperke
Nekünk is IVF-es babáink lesznek.

Konkri
Gemnek az 56.oldalon ott a vonalzója!

Én kicsit berosáltam... Még nem érzem magam eléggé felkészülve a babák érkezésére...

Terhesség idejét elvileg az utolsó mensi első napjától kell számolni. Úgy 280 nap/40 hét. Aztán a babák úgyis akkor születnek, amikor akarnak!

molly80
 
 

 
 

Sziasztok!

Judit, a kiszámoláshoz egy kis segítség: utolsó menstruáció első napjától számolj vissza 3 hónapot és adj hozzá 5 napot, az a szülés napja. Ez a számítás szabályos, 28 napos ciklusra vonatkozik, rövidebb-hosszabb ciklus esetén pár nap csúszás lehetséges.

Fogaitokkal nincs gond a terhesség alatt?
Nekem megint enyhén fájdogál az egyik, ami már tömött, valószínűleg a tömés alatt szuvasodik :-( Ha nem lennék terhes már rég túlestem volna a dolgon, de így a fogorvos is azt mondta, hogy várjunk. Még egy Cataflam-ot se vehetek be, ha pedig begyulladna, akkor antibiotikumot kellene szedni. Ezt szülés előtt elkerülném inkább.

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Manni
Fogorvos hozzáállása érdekes...
Nekem megcsinálták a fogamat éppen azért, hogy súlyosabb baj ne legyen belőle. Meg most még egyszerűbb elmenni, mint a baba mellől!

molly80
 
 


Molly, tényleg érdekes a hozzáállása...Szerintem azért óvatoskodik, mert már két olyan gyökérkezelést is csinált nekem, amik gyulladás miatt elhúzódtak és jó sok gyógyszert kellett szednem mindkét alkalommal.
Abban egyeztünk meg, ha nem múlik el ez az enyhe fájdalom, akkor visszamegyek, nem várom meg, hogy tényleg fájjon.

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Gemini!

Gratulálok :) Csoda szép méretek egy hármas iker csapatnak :) Sok erőt, egészséget és tejcsit kívánok :)

Igyekszem jönni még majd, de Jamit hétfőn este haza hoztam és szerda estére megint lázasl lett, most javul, de rajtam csüng... Voltam CTG-n, ott oksi minden... 16.án megyek dokihoz...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!
Napsugareperke!
En is az Uzsokiban fogok szulni.Te kihez jarsz?

manni!
Nekem nem fajt a fogam,de amikor mentem bepecseteltetni a kiskonyvembe akkor mondta a doki,hogy1-2 tomest kikene cserelni,de majd csak szules utan,mert amalganos es allitolag,ha kiszedi a regi tomest akkor akar mergezoanyagok szabadulhatnak fel,ezert van szerintem,hogy nem szivesen nyulnak a mar kezelt fogakhoz :? Kitartast!

Konkri!
Olyan jot nevettem rajtad,mert en ugyan ilyen pityogos vagyok mostansag :lol: :lol: A feszek rakas engem is utolert,es lassan kesz is vagyok,de mindig sikerul meg valamit kitalalnom.Aminek legjobban a ferjem orul,mert a nagyreszet kenytelen csinalni,mert annyira vigyazram,hogy elolrol,hatulrol kiszolgal :oops: :roll:

Ne haragudjatok,hogy mobilrol irok,de annyira kenyelmetlen mar a gepnel ulni,hogy csak na.

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Hello!

CTG nálam is megvolt, teljesen rendben van. Méhszáj zárt, vagyis annyira zárt, mint egy harmadjára szülőnek zárva lehet. Soma teljesen érett :lol: Szerdán megyek ismét CTG-re, és akkor az utolsó uh-ra.

Witch: Te hol voltál ma CTG-n? Szegény Jami ,jobbulást neki!


Ha valaki szokott Hádázni (angol turi):
A gyerekrucis Hádában mától a hó végéig 50 %-os leértékelés van.
Spontán benéztünk, akkor szembesültünk vele, hát mit mondjak, annának és Bencének az oviba megvan a készlete, gyönyörű farmer rucikat, pólókat, szoknyákat vettünk 200-500 ft-ért, és Soma is kapott rugikat és pólót :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Witch!
Sajnalom szegeny Jamit :( A ctg eredmenyednek orulok,hogy minden oksi,igy legalabb Jamira jobban tudsz koncentralni!Jobbulast kivanok!

Molly!
Ne rossal:) :) Hiddel mire a babokaid a karjaidban lesznek osztonosen tudni fogod mit kell tenned.1-2 hettel a szules utan else fogod hinni,ha vissza gondolsz,hogy min gorcsoltel :wink: :wink:

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Na,olvastam.

Mágnes:melyik Háda?én a Nagy Lajosra járok.kg-s.

Köntös:én bevittem,de miután rájöttem,hogy fel lehet öltözni napközben,én felkelés után zuhany,aztán kényelmes ruha.Nem voltam hálóingben.Végülis ez nem betegség...

Ne haragudjatok,hogy ritkábban jövök,de amikor nethez jutok,akkor a kutyusomat próbálom keresni,annyit meg nincs időm gépezni.Ma nagyon ficergett a Baba,azt hittem,kitgrik.Meg keményedem is gyakrabban.Nekünk jövő szerda ctg.

Én is pakolgatom már a táskát,meg mosok.

Ja,második bababónust is lehet kiváltani?Mert Lilire váltottam ki,de egy név alatt hogy lehet kettő bónus?

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Jaj, tényleg és hány nappal kell számolni a fogantatástól? Na, terhes agyam... :?

Konkri, de jó ötlet és akkor nem kell ruhát se mosni. :wink: :lol: :lol:
Én most azt látom valami ilyen vírus van, a környezetünkben is egy rakat ilyen volt utánunk (vagy mi terjesztettük... :lol: nem, volt akivel nem is taliztunk) és viszont 2-3 nap alatt lement. Drukk, hogy rendben legyetek!!!!!Mennek a gyógypuszik.

Witch, szegény kis prüntyőke, remélem most már meggyógyul, mennek továbbra is a gyógypuszik!!!!

Napsugáreperke, huhh, ez is jó korszak lehet, nagy kamasz vagy hogy hívják... :shock:

Ja, Manooka, én Koiss dokihoz járok. Ezt tegnap lehagytam.

Manni, nekem unokatesóm fogorvos és Ő meg pont azt mondja, hogy most kell megcsinálni mindent amit lehet, mert szoptatás alatt pláne nem lehet ilyeneket szedni és ha valami elkezdődött, az a szoptatás alatt még rosszabb lehet.

33hét 3nap?! De jóóóó!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Fogantatástól sehol sem számolnak terhességet (maximum lombiknál, ha valami eltérés lenne a méretben), mert ezt nem is lehet kiszámolni pontosan. Az, hogy félidőben fogan egy baba, csak az átlagnál fordul elő, de nagyon sok esetben van eltérés ettől.
Bence pl. az előtt fogant egy nappal, hogy meg kellett volna jönnie, tehát a 28. ciklusnapon. Ezért ő végig kisebbnek számított, én tudtam, hogy mikor is fogant,de erre nem adhat a doki, hogy ÉN tudom a fogantatás napját , a hivatalos számítás akkor is a menstruációtól van.

Sissy:
Mindjárt megkérdem Apát, melyik Háda is volt ez, azt tudom, hogy a Keletihez van közel, sarki, és csak gyerekruhás. De állítólag az összes Hádában 50%-os leértékelés van mától.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Már be is jelentkeztem újra a fogorvoshoz, nem várok tovább :-)
Még ha el is múlik, ami egyszer már fájdogált, az újra fájni fog-csak idő kérdése.
Nekem amalgám tömésem nincs, mind ki lett cserélve.

Witch, Jaminak jobbulást!Jó hír, hogy a babával minden rendben :-)

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Lányok, hol vettetek textilpelenkát? Nincs valami tuti beszerző helyetek? Elefani-ban, Brendon-ban nagyon vékony szövésűek vannak.

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Én is a Hádában és a Blaha melletti Giga turiban (arccal a Keleti felé bal oldalon 200m a metrótól) vettem mindent. A Giga turi azért jobb, mert ott fogason vannak a cuccok, nem úgy mint a Hádában, ahol rendkívül kényelmesen lehet válogatni egy mély kosárból nagy hassal előre hajolva.

Mágnes! Sote 2-re mész szerdán ctg-re? Szerintem én is a héten megyek először, még nem tudom melyik nap, hétfőn derül ki.

Nekem Anyukám megtalálta az én pelenkáimat, teljesen más minőség, mint az újak.... :)

Zsófi


Kép

Kép
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Manni:
én innen rendeltem:
www.scamp.hu

Zsófi:
Igen, a Sotéra megyek szerdán, fél 10-re van időpontom, aztán 10:15-re uh-ra.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


a.ibici
Hábermájer László a dokim az ikrek is nála születtek.

Molly igen olvastam, hogy IVF-es babáid vannak, nekem az ikrek a 38. héten születtek Bazsi 3000gr-el Barbi 2900gr-el, ja és sürgősségi császár volt, mert nem sokat tudtak kezdeni a 220-as vérnyomásommal.

Fogorvoshoz én is most járok, még 2tömést cserél ebbe a hónapba és kész. Olyan érdekes azokat a töméseket kell cserélni, amiket az ikerterhesség alatt csináltak.

Kép
Lilypie First Birthday tickers
napsugáreperke
 
 


Hello!
Gratula Gemi! :)

Mágnes: hát ez a számítgatás nem egészen igaz így. Nekem dec.21. az utolsó menzesz első napja, eszerint szept. 26. lenne a kiírt a dátumom. DE: már az elejétől fogva biztos a vizsgálatok alapján, hogy a ciklus végén fogant- nálam konkrétan jan.18-án kellett volna megjönnie és nagy valószínűséggel 20-án fogant- szóval nekem az elejétől fogva okt. 10. a kiírt dátum. Doki által is, és utána is mindenkinek hozzátettem (a menzesz nap kérdés után), hogy de nem akkor fogant és mindig ezt írták a papírra, a vizsgálatokra mint pl. afp, uh-k is eszerint megyek...


Én is abban a Keletinél lévő Hádában voltam! Még májusban valamikor...holnap megyek a városba. Szeretnék megvenni még pár dolgot, ami hiányzik. Csak nagyon idegesít, hogy haza kell érnem enni. Arra gondoltam, eszem a mekiben: egy csirkés szendvics meg egy kis krumpli kb. 50 g szénhidrát...egyszer csak lehet így "bűnözni". Ugye??

Aug. 16-án megyünk uh-ra, és akkor megyünk el megvenni a babakocsit. :)
Már várom.
Barbazso: sajnálom, de pont holnapra érkezik a front, nagyobb lehűlés és eső. Akkor nem olyan jó a Balaton. :(

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

na kertészkedtem, amitől a kezem ultra gáz, így alig merek a boltban fizetni...
voltam dm-ben- pont a főnök csaj volt és beprüntyögte az egész mindent helyettem, megkaptam a csomagokat- tényleg járt Martinra is... :)
aztán a maradék zsét elbutikoztam- egy trikót mostanra egy felsőt meg szülés utánra- nálunk nincs sok üzlet, ez a butikos meg hobbyból csinálja, mert milliomosok, és alig van nyitva, de most elcsíptem- és legalább nem kínai, már amennyire manapság a ruhák nem kínaiak...
aztán az eurósba összevakartam még a kocsiba egy kis aprót, és mire összeállítottam, hogy melyik popsitörlőt, füzetet és sampont vegyem meg- vissza is pakoltam, mert annyian voltak... :(
úgy hogy holnap megyek még egy kört... de így nincs füzetem amibe írhatnám Apának a végrendeletem :) - az utasításokat, tanácsokat... :)
viszont az udvarral kicsit megbékéltem... összegereblyéztem, gazoltam és így kicsit jobb... viszont vannak terveim, de azok nullforintosak+apa talicskázhat hozzá... :)

szóval kicsit nyugisabb lettem...

és ti?

azért még egyet kéne bőgnöm :) lehet jót tenne :)

a reklámok alapján az összes háda 50%-os

én bevallom egyik terhesség alatt sem voltam fogdokinál- tudom hogy kéne, viszont fakultatív... és mivel nincs rossz fogam- sose volt, így ez valahogy mindig kimaradt... ráadásul a körzet szerinti fogdoki elég gáz- rohadnak a fogai... meg egy hentes... mikor szabin volt akkor gondoltam elnézek a helyetteshez, de hát mégse jött össze...
ráadásul laborba is kéne beutalóért mennem, meg nincs meg a toxo és a wasserman tesztem sem, amit szintén nekem kéne kajtatnom, mert a védőnő nem intézi, pedig ezek hozzá kellett volna érkezzenek, de mégis én keressem... :evil: de csak a jövő hét végén tudok bemenni beutalókért, laborba meg még utána... :evil: :evil: :evil: :evil:

Manni: én textil pelust csak pár darabot vettem- arra a célra mikor védőnőhöz megyünk (mérlegre fektetni stb.) büfihez én ici-pici kistörcsiket vettem.... vannak jó kis rózsaszínek is. max 300ft darabja... én jobb szeretem ezeket a büfihez.

ja meg pl a nagyfiam eleinte pelusozáskor pisilt és mivel fiú, a slag sokszor szerte szét vitt (rám, kiságyba, rugira...), mire kitöröltem a motyót, meg bekentem... na egy pár nap után rájöttem, hogy míg mutyizom, addig odafogok egy ilyen kistörcsit és ezzel lefogom a kobrát is és a nedü sem megy mindenhova... :)

de furi lesz lányt pelusozni :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Ági!

A SOTE II.-en voltam CTG-n :)

Lányok!

Köszönöm a jókivánságokat Jaminak, azthiszem használnak, reggel kapott utoljára Cataflam cseppet... Remélem meggyógyul hamar...

Textil pelus: Én az IKEA-ban vettem annó Jaminak, az megvan, aztán megvan ami alattam öcsém alatt és unokahugom alatt is járt (békebeli és tökéletes állapotban :)), és most is vettem az IKEA-ban...

Szoptatás is téma volt...: Én nagyon arra készültem Jamival, de sajnos nem ment jól, most megint rákészülök, de nem fogok kétségbe esni ha nem jön össze... puff, attól még nem leszek rossz anya...

Képzeljétek Beni annyira nyomja a hólyagom, hogy simán bepisilek (pisilés után), totál kész vagyok, nem merek itthonról kimozdulni... tök ciki eddig Jaminak vittem riadó csomagot (másik gatyi, bugyi... ), most vihetek magamnak is... :oops:

Konkri!

Tetszik a pisilős sztori :) Na én Jamival jártam úgy, hogy állandóan lepisilt, lány létére hegyeset... na jó volt hogy le is kakilt, de mit érdekelt engem :) Bár azt mondják a fiúk pisisebbek... nem tudom, majd ha tapasztalom szólok :) Anyu is azt mondta, hogy tegyek a hasira meg a fütyire majd valamit ha nem akarok én is átöltözni minden pellusozásnál :)

Napsugáreperke!

Csodás lehet az iker baba, Mollyt is "irigylem" ezért, nekem is IVF-ből lett Jami és Beni is :) Jami ikernek indult, de a 8. hétre elment a testvére... De így is boldog vagyok, hiszen szerencsés vagyok :)

Bruck!

Na igen, a régi pellusok más minőségűek, a domestost és a fehérítést, ja és a strapát is jobban bírják :) el tudod képzelni, ha én 30 éves vagyok akkor tuti minőség lehet :) főleg hogy rajtam kívül még ugye két gyerek alatt pellusként funkcionált, Jaminál meg büfire és egyéb dolgokra...

Jövök még de szólít a szerelmem...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


witch: egyáltalán nem ciki, szerintem ez természetes reakció a hólyagnyomásra. Nekem is nyomja a baba, de eddig még csak tüsszentésnél pisiltem be... :D Reggelente mikor felkelek az ágyból, hirtelen súly nehezedik lentre és akkor úgy fáj a hasam, megyek egyből wc-re, de általában alig jön.

Ikeában jó pelus van? Mert oda még megyek, akkor azt ott veszem meg én is. :)

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Köszönjük!

Kép

Anyuka és a babák jól vannak! :lol: :lol: :lol: :lol:


Apuka
trigemini2012
Fehértó
 
 


Anya is őrizget még egy-két régi pelenkát, tényleg, össze se lehet hasonlítani. Meglepődtem, hogy ezek ilyen vékonyak. Mi is csak pár darabot vettünk.

Konkri, szerencsés vagy, hogy ilyen jók a fogaid.

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Szifla:
Na akkor ez is kórházfüggő. Mármint a számítgatás.
Én is mindig szóltam Bencénél, hogy a fogantatás egészen biztosan máskor volt, ennek ellenére mindig, a CTG-nél is szóltak, hogy akkor is az utolsó mensit kell alapul venni. :roll:

Witch:
Hánykor voltál CTG-n?
Ó, a pisi segond, ugyanígy vagyok vele, még vagy háromszor vissza kell üljek a wc-re, mire nagy nehezen elzáródik a csap...

GeminiApu:
Te jó ég, egy rakás gyerek. :lol: Nagyon szépek!!!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Trigemini+Apuka :-)
Nagyon édesek a babák! És milyen szép formásak :-)

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Ági!

Csütörtökön 12-re mentem, de kicsit előbb ott voltam :)

Geminit apu!

Csoda szépek a picik :) Istenem mennyi csoda egykupacban :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Szifla!

Már nem olyan jó mint 2008-ban a lányomnál, de még mindig azt találtam árban és minőségben is a legjobbnak :) Én ott vettem :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Húha, nagyon lemaradtam! Mostanában nagyon fejfájós lettem és használhatatlan vagyok... csak vegetálok :?

Gemini és GeminiApuka, gratulálok a babákhoz! Nagyon-nagyon szépek! Kívánok sok-sok egészséget!

Lilypie Pregnancy tickers
kkorsi
Budapest XI. kerület
 
 


Gemini-Apu, köszi a képeket! Jaj, de kis tüneményes kis kupac!!!!!

Witch, na én tegnap is így jártam... :? Már elegem van. :roll:

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Witch:
Jaaa, azthittem, ma voltál.
Mikor mész legközelebb? Van valaki,aki szerdán jön CTG-re Sote II-re?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Trigemini! Gyönyörűek a kis jövevények, szívből gratulálok Nektek:))

Galex! Engem is érdekelne a homeos lista.

emmami
Szigethalom
 
 


Trigemini és Apuka! Nagyon szépek a babák! És milyen szép hajuk van!!!!

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 


Ma tartottuk Csenge szülinapját a kis barátokkal, szóval ki vagyok purcanva. Még jön a családi szülinap is :D majd jövök, ha magamhoz térek.....de folyamatosan olvasok

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 


Szifla!

Szerintem a McDonaldsban van valami új szabály, hogy mindenre ráírják a CH, zsír és fehérje tartalmat, szóval nem kell számolnod.

Én jövő héten megyek orvos körútra, hétfő nőgyógy, kedd fog, és még a kórházba is kell mennem CTG-re, aneszteziológussal találkozni és a szülésznővel találkozni. De azt nem tudom melyik nap. Nem fogunk unatkozni...

Zsófi


Kép

Kép
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Sziasztok!

Gemini babák gyönyörűek! Köszönjük a fotót!

Bruck, tényleg sűrű lesz a jövő heted. Miért beszélsz aneszteziológussal? Én még sosem beszéltem ilyen orvossal...

Ági és aki még írt erről: köszi a tippet az 50%-os Háda akcióról!

Witch, szegény Jami elég nehezen mászik ki ebből a fertőzésből, örülök, h jobban van. Szuper, h a CTG rendben.

Rizsmike, nálunk is ez volt, mikor Katával voltam várandós: a terhesség utolsó heteiben volt Samu szülinapja (Samu és Kata is március első felében született) - hát én sem voltam valami fitt vendéglátó akkor :)

Tegnap voltam CTG-n. Fájástevékenység gyakorlatilag nulla. De az első CTG-n nálam eddig mindig ez volt. Szív pedig OK.
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Nekem ma síró napom van. Elmentem reggel vásárolni, és egyszerűen nem bírtam tolni a hülye kosarat, elkezdett marhára fájni a hasam, meg jól megkeményedett, és tök szarul lettem. Így szépen haza jöttem vásárlás nélkül, mikor kicsit jobban lettem. Addig álltam a kosárba kapaszkodva...
Ettől meg most sírnom kell, hogy még ennyit se tudok elintézni. És mi lesz még a szülésig. Egyébként is most jött még egy kis családi belviszály is, azt hiszem ma a takaró alatt kéne maradnom. De más nem fog főzni, meg egyebek.
judit34
Ausztria
 
 
 
 
 
 


Judit!

Kitartás ismerős érzések... néha a gyerekhez lehajolni nem tudok, vagy sétálni vele, játszóterezni... de én is mindenen bőgök...

Most hányingerem van... megy fel a vérnyomásom, az orrom vérezget rendesen, megijedtem... Főleg a pulzusom nagy... a pisimet megnéztem stix-el, nitrit van benne, és talán vér de az nem annyira pozitív... így gyorsan megcsinálom a munkám és felhívom a dokim... nem tetszik ez nekem... ja és éjszaka már másodjára voltak olyan fájásaim hogy azt hittem belehalok... a derekam és a hasim... most is fáj...

Bocsi de nagyon ki kellett magam panaszkodni...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Gyönyörű a három manócska! Milyen kis picurkák! :lol: :lol: :lol: :lol:


Judit
Sírósság nálam is megvan :oops:
Elég csak ha nézem az alvó kisfiamat :oops: :lol: :wink:


Witch
Beszélj minél előbb orvossal! Mennyire magas a vérnyomásod?

villo86
Mátészalka
 
 


Villő!

annyira nem magas, de eddig 100/65 volt, max, most meg 138/98 pulzus 102... szóval ahhoz meg magas...

Csodás lehet már a karodban tartani a kis drágát :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Erpé!

Az anesztes rutin ennél a dokinál, hogy ha valami miatt altatni kell, vagy EDA kell majd, ne akkor kelljen vacakolni a papírokkal, hanem a kockázatokat előre elmondja, meg megkérdi az érzékenységeket.... Azt mondta a doki amúgy, hogy ha nagy lesz a fej, akkor császár, hogy ne menjen szét a medencém. De én asszem inkább azt vállalom, mint egy császárt. ...

Zsófi


Kép

Kép
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Konkri, Samu is mindig lepisilt peluscserekor az elején. Én textilpelussal takartam egy idő után be :)
Lányok azért többnyire maguk alá pisilnek, de ahogy látod, itt is van kivétel (ld. Jami :) )

Witch, sajnálom, h ennyire vacakul érzed magad. És tényleg járj utána, mik lehetnek ezek a tünetek.

Judit, nyűgös napot sajnálom. Ma reggel én is elmentem boltba, és megviselt. Hazafelé már rendesen éreztem a pocim... (Julcsi szétrugta a hasamat...)
Ma elvileg kirándulni mentünk volna családilag (párom munkahelye a Pilisben túrázik, és lehetett volna családilag csatlakozni), de nekem ma semmi kedvem 1-1.5 órát autózni oda, meg aztán vissza. Így ma inkább ejtőzős napot csapunk. Mondjuk gyerekeknek biztos tetszett volna a Duna-parti kemping, ahol megszálltak.

Villő, és milyenek a napok? HOgy vagytok? Mesélj kicsit!
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Kedves Trigemini anyuka&apuka! Szívből gratulálok a 3 szép, formás babához! Nagyon ügyesek voltatok!!!

KépKép

Kép
babee
 
 


Sziasztok Lányok!

Előre is elnézést kérek, de egy kisebb regénnyel készülök.
Persze, semmi gond, ha nem olvassátok el, de már régóta készülök rá, hogy leírjam az elmúlt hónapok történéseit.
Így legalább én megnyugodtam. :)

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
dius77
Veresegyház
 
 


Kezdem a szokásos mondattal: megint jóó régen nem voltam.
Mentségemre legyen mondva, hogy sikerült ebbe a nyárba jó sok mindent besűríteni, olyannyira, hogy a nagy kapkodások közepette majdnem a saját esküvőnkről is elkéstünk. :)

Próbálok úgy egy kis esszét írni az elmúlt hónapok történéseiről, hogy ne ugorja át mindenki egyből, és a lényeget is sikerüljön leírnom, ne csak a körítést. :)

Szóval május elején-közepén már sejtettük, hogy nem lesz az idei nyarunk egy nagyon pihenős-lazulós nyár – és akkor még az esküvő tervben sem volt!

Május végén, június elején elhatároztuk, hogy mégis összeházasodunk. Többen kérdezték, hogy miért pont most, ennyi idős terhesen, miért a két gyerkőc között, miért nem utána? Hmm… igazából nagyon kézzel fogható válaszom nincs erre. Tavaly novemberben volt a lánykérés és tapasztalatból tudom, hogy a hosszú jegyesség nem vezet sehova. :)
Az elveimmel teljesen ellenkezett maga a tény, hogy pocakos menyasszony legyek, de valahogy úgy éreztem, hogy ha most nincs esküvő, akkor nem biztos, hogy később lesz, mert mindig lesz valami, ami fontosabb lesz.
Tudtam, hogy a férjem lesz a férjem és azt is, hogy szeretnék hozzá menni. Én hiszek a házasság intézményében, még akkor is, ha nagyon sok rossz példa van körülöttem. Már csak azért is megmutatom, hogy nálunk ez működni fog. :)
Meg nem volt sok kedvem utána az apaságival bíbelődni. Persze, azt az elején még nem sejtettem, hogy a névváltozásom miatt sokkal, de sokkal több papírral, pénzzel és idővel kell „bíbelődnöm”. :)
Mint a legtöbb lány – tisztelet a kivételnek -, én is arról álmodoztam, hogy majd szép hófehér ruhában, sok ember előtt mondom ki az igent és utána lesz jóóó nagy eszem-iszom, dínom-dánom. Ezzel szemben lett egy babás-gyerekes grillezős kerti parti jellegű lánybúcsú (persze mondanom sem kell, hogy a legénybúcsú teljesen más jellegű volt :) ) és egy mini esküvő (nem utolsó sorban a 34. hetes terhességem és az anyagi oldal miatt), ami lehet, hogy így még meghittebbre és szebbre sikerült. Igaz, hogy sikerült úgy meghatódnom magamon (!!!!) és az egész helyzeten, hogy szinte végigbőgtem az egész szertartást és az igen-t is valami földöntúli, számomra ismeretlen hangon mondtam ki. :) :)

Június elején kezdtem el szervezni az esküvőt, hogy július 21-re minden rendben legyen. Igaz, hogy kis esküvőnk volt, de azért így is bőven volt mit szervezni.
Közben jött a nagy meleg, ami elől mi Vikivel kénytelenek voltunk elmenekülni Anyuhoz a 10 fokkal „hűvösebb” családi házba, mert a mi tetőteres lakásunkban 2 nap után elviselhetetlen lett a folyamatos 33 fok.
Aztán itt volt még a lakásfestés, amit Robi a fenti körülmények között és miatt a pár nap alatt 1,5-2 hét alatt tudott befejezni + mivel kukoricaföldünk is van, amit nyaranta művelni kell, ott is beindult a szezon, így ott is kellett segédkezni (persze nem nekem, de emiatt is csúszott a festés).
Majd következett a festés utáni takarítás, pakolás, ami szintén nem volt egy leányálom a hirtelen 31 fokra „bezuhant” lakáshőmérsékleti körülmények között.
Na, de ezt is túléltük.

Közeledett az esküvő napja és vészesen felgyorsultak az események. Nagyon izgi volt. :) Szétpörögtem magamat az utolsó 2 hétben, de nagyon élveztem. :) Ruhapróba (varrattam) Vikinek és nekem, virágossal egyeztetni, cukrászdával, étteremmel pontosítani, egy-két apróságot beszerezni…stb.
Aztán megtörtént a nagy esemény és utána jött a nagy üresség és néma csend. A rohanós napokból nyugisabb napok lettek, amikkel eleinte nem tudtam mit kezdeni. :)
Aztán eszembe jutott, hogy pár nap múlva megyünk nyaralni, úgyhogy megint felpörgettem magam és mostam, vasaltam, pakoltam, programokat kerestem… stb.
Pont egy hete érkeztünk haza Abádszalókról, ahol szerencsére nagyon jó időt fogtunk ki és jól éreztük magunkat.

Jelenleg az elmúlt hónapokat pihenném ki, ha tudnám, de sajnos nem nagyon megy. A nyaraláson sem ment, pedig gondoltam, hogy ha nem kell egész nap semmit csinálnom, akkor majd ki tudom pihenni magam. Tévedtem…
Teljesen kikészít az, hogy nem tudok rendesen aludni éjjel, úgyhogy mostanában délután is lefekszem Vikivel 1-2 órára, mert délutánra teljesen használhatatlan vagyok.
Gyanítom, hogy mire feltöltődnék – bár, ez így 9. hónapos terhesen aligha menne – már megérkezne pocaköcsi és onnantól megint nem lenne megállás. De hát így szép az élet. :)

Sajnos a sok kialvatlan éjszaka és a meggyengült immunrendszerem péntekre megtette a hatását és benyújtotta a számlát. Nagyon rosszul voltam. Folyamatos hányinger, hányás, láz, gyengeség, étvágytalanság… A szülésznőm vírust emlegetett, bár hasmenésem nem volt. Két Kalmopiryn, egy forró fürdő és ágyba bújás segített – reggelre. Mindezt egyedül, Vikivel (Robi elutazott 3 napra péntek reggel), aki délutáni maratoni 4,5 órát aludt. Vagy érezte, hogy gond van, vagy csak látta, hogy Anya is ágyban van már fél8-kor, nem hisztizett, hanem odabújt mellém és ugyan nem egyből, de fél10-10 magasságában el is aludt.
Szombatra jobban lettem, de a gyomrom még mindig nem volt az igazi és nagyon gyenge is voltam. Egy 20 perces fürdőszobai takarítást fél óra alatt pihentem ki.


Pocaköcsiről pár szó:

30. héten látott utoljára a dokim, mert a 33. héten genetikai UH volt, utána meg van ő volt szabin, vagy nekem nem volt jó az időpont. Most csütörtökön mentem volna hozzá, de lemondta, így hétfőn voltam egy helyettes dokinál.

A 33. heti UH kb. 1 héttel kisebbnek, de teljesen egészségesnek mutatta a babát. Mivel ez 4D-s volt, kaptunk DVD-t és fotót is. Nagyon jól viselkedett babuci, mert teljesen megmutatta a kis arcát, így sok jól sikerült fotó készült. Teljesen másnak tűnik a kis arca, mint anno Vikié volt.
Most, a 36. heti vizsgálaton az UH már mínusz 2 hetes eltérést mutatott a baba fejlődésében. Persze Anyukám teljesen kiakadt – már Viki kis születési súlyánál is – és annyira zokon vette, hogy sírt is miatta. :) :) Nem is értem: még ha én tettem volna – de hát engem nem zaklatott fel a dolog, mert Viki is kis súllyal született időre, de teljesen egészségesen és azóta is az, ráadásul sokáig szopizott is.
A doki nézte a méhlepényt, áramlást, babát, mindent, amit csak lehetett és semmi probléma nincs. Valószínűleg alkati, genetikai dolog a kis súly. De mitől is lennének nagyok a babák? Én is alig 160 cm vagyok, Robi 172 körül és noha én 3500-zal, ő 2400-zal született. Meg azért én valahogy örülök, hogy a 2240-es Viki után nem kell kihordanom és megszülnöm egy 3,5 kg-os babát. Persze, biztosan menne, de ha lehet választani, inkább a kis súlyra szavaznék. :) CTG-n, NST-n voltam már kétszer és kedden megyek majd legközelebb.
Kórházi cuccaim már 33. héttől összekészítve, úgyhogy most azzal járkálunk mindenhova, ha kocsival megyünk. :)
Babasarok (velünk lesz egyelőre egy szobába a baba) még nincs teljesen kész és még babaruhákat sem mostam, csak azokat, amiket a kórházba viszek. A pici ruhák nagyrésze tesómtól volt kölcsön és visszaadtam neki. Ha minden igaz, ma hozza őket kimosva, csak vasalnom kell. Ez utóbbiért nem rajongok, mert kb. 2 hetes vasalnivaló gyűlt már össze. :(

Na, hát ez azért sajnos hosszabbra sikerült, mint terveztem és nagyon hálás vagyok mindenkinek, akit nem rettentett vissza a sok betű és mégis elolvasta az irományomat. :)

Egyelőre még nem tudtam visszaolvasni, de igyekszem.

Hogy vagytok Mamócák??? Remélem, a körülményekhez képest mindenki jól és a babócák (pocakon kívüliek és belüliek) és gyerkőcök szépen cseperednek, növögetnek.
Aki volt, annak a nyaralások hogy sikerültek?

Vannak új tagjaink?

Beleolvasgattam kicsit az oldalakba és meglepődve láttam, hogy már vannak topicbabák!!! :shock:


VILLŐ,

Szerintem te akkor csatlakoztál – bár, ez lehet, hogy egyáltalán nem biztos, és az én agyam sem a régi - , amikor én éppen „szabin” voltam az elmúlt hónapokban. :)
Úgyhogy akkor üdv neked itt – bár, ez egy elég bénán hangzik annak fényében, hogy a te nevedhez fűződik az első topicbaba! Szívből gratulálok a kisfiadhoz!!! Jó egészséget, kitartást, sok tejcit és hosszú éjszakákat kívánok! :) Nagyon szépre sikeredett ez a kissrác! :-)

BABEE,
Tettél fel újabb fotókat valahova az esküvőről? Neked is volt névváltozásod? Intézted már, vagy majd csak a szülés után?

Amikre emlékszem még..

WITCH,
Még pár hónapja volt egy balesetetek. Azóta minden ok?
Jami hogy van mostanában?

KONKRI,
Asszem te voltál az, akinek mindig ki akart esni a babája. :) Most minden rendben vele? Már nem akar kikérdzkedni? :)

GEMINI ÉS GEMINIAPU,

Láttam, hogy nálatok is megérkezett a 3-as fogat és méghozzá milyen remek súlyokkal. Pláne az én Vikim születési súlyához képest (40. hétre 2240 gr). :) :)
Nagyon nagy gratula nektek is! Sok erőt, kitartást és boldogságot a gyerkőcökhöz!
Fúú, azért „izgi” lehet 3 kis csodával. Nagyon kíváncsi vagyok pl. az etetésre, fürdetésre, alvásra, éjszakákra. :)

Most néztem a fotókat: gyönyörűek a babák!!!

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
dius77
Veresegyház
 
 


Sziasztok!

Tegnap fényesre nyaltam az egész alsó szintet-garázst. :roll: Pénteken kissé kibuktam a férjem rokonára, aki nálunk melózik. A babakocsimra ráfúrt, így moshatom újra, minden merő retek, az egész lakás, a wc gusztustalan állapotban (szerdán takarítottam) és így tovább és így tovább. De szerencsére a férjem is egyetértett, hogy ez így nem jó, én nem érek rá egész nap mellett állni és ellenőrizni, plusszba ugye rá is főzök, ami szintén frankó, mert így naponta kell. Szóval a tegnapi egész napom csak az alsó szintből állt, de még a falakat is leporszívóztam. :lol: Na jó, kissé átestem a túl oldalra. De ma a nagyobbikam meg is jegyezte, hogy milyen szép tisztaság van lent. :D Ő tegnap nem volt itthon. Ma vár rám a felső szint, azt csak gyorsba felporszívóztam, de ma még törölgetek, mosogatok, még egy pojszi (ahogy a kicsi mondja :wink: ), aztán kész is. És hétfőn újra jön a férjem rokona, de remélem lebeszéli vele a férjem a dolgokat, mert ez így nem lesz jó. Most még csak hagyján, de egy újszülöttel... :shock: :roll:

Mindenki egyben? Hogy bírtátok az időjárás változást?
Szegény balcsizókra sokat gondolok, remélem ott szebb idő van és azért élvezni is fogják majd a balatont.

Dius, jó, hogy jöttél. Nagy gratula az esküvőhöz. Hát jó pörgős nyarad volt, az már tuti. :lol: Én is pocakosan mentem férjhez, mi így terveztük direkt. Mi is megkaptuk, hogy a baba miatt, de mi 1,5évig terveztük az esküvőt, így ez kilőve. :lol: Nekem könnyebb volt, mert nem volt gyerkőc még. Igen, a papírokba bele sem gondol az ember, de legalább te tutira friss anyakönyvit viszel. :wink:

Apropó, basszus a nyomi papírokat mindig elfelejtem betenni. :roll:

Na megyek, vár a meló. Juhéééé

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Dius:
Jó, hogy jöttél, gratulálok nektek az esküvőhöz!! :lol:
Tényleg nagyon pörgős nyaratok volt, mondanám, hogy mostmár pihenj kicsit, de ez ,azt hiszem már nem az az időszak.. Bááár, én éppen most állapítottam meg, hogy a folyamatos éjszakázások és forgolódások után 3 napja úgy alszom ismét, mint a bunda. Az a bizonyos mézes madzag el van húzva az orrom előtt... :lol:

Mi tegnap elkészítettük a babasarkot, bár matracunk még nincs a kiságyba, de a lényeg, hogy addigra legyen, mire hazaérünk a kórházból. Így, hogy tologattunk, pakolgattunk, mára eszembe jutott, hogy a függönyöket még le kellene szedni, ami a tegnap helyére tologatott bútorok ismételt tologatásával jár...Apa még nem tudja mit találtam ki, feltételezem, nem lesz őszinte a mosolya.. :wink:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Witch
Vigyázz magatokra! Vérnyomásemelkedés nálam is így kezdődött, aztán hirtelen felugrott 160-180 körülire... :cry: :cry: :cry:

Dius
Nagyon sok boldogságot!
Esküvős képek?
Most már pihenjél is egy kicsit! Pocaköcsi is jöhet már bármelyik pillanatban! :wink:

Sti
Időjárás :evil: :evil: :evil: :evil:
Hősugárzó működik nálunk :?
Szegény Bubukára meg hatvanezer ruhát kell adni :cry:

Mágnes
Függönymosás nálunk is időszerű lenne... de majd...

villo86
Mátészalka
 
 


Kép
Mit is csináljunk most?

Kép
Anya így számítógépezik...

Kép
Bubuka közben szundikál...

villo86
Mátészalka
 
 


Sziasztok!

Dius! Gratula az eskuvohoz:)

Villo! Gyonyoru a kis Bubuka:)

Mi ma megyunk a Balcsira a batyamekkal, remelem birni fogom a sok programot. Mar egy hete itthon vannak, a ket gyerek egesz napos elfoglaltsag az egesz csaladnak, ugyhogy sokszor en is sorra kerultem az utanuk futkosasnal, a kicsi emelgetesenel, stb. De azert probalok vigyazni es merteket tartani, mert a haskemenyedeseim egyre gyakoribbak.

Majd jelentkezem, pihenjetek jo sokat:)

emmami
Szigethalom
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: