Új privát üzeneted érkezett!

Gabi: ezt én is megkaptam. Már jópár cím megvan, de mostanában nem is nyitottam meg!!!! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


sziasztok
en mar megint nagyon le vagyok maradva.

nalunk ma nagyon jot aludt Sophie. hn10-tol hn3-ig.azota nyugi van. es nekunk is volt egy hatalmas kaki. :lol: jo hogy pont furdetes elott!

KépKép
KépKép
mush589
 
 


hahó

csak egy gyors.

berni:

köszi még élek, ill megvagyok, viszont ma haza kellett hivnom apát egy órával munkaideje előtt, mert úgy elkezdtem szédülni meg rámjött egy erős pánikroham, h mi lesz Regivel ha itt összeesek v vmi. Téleg tökre sötétedett el minden! Még nemtom h a kimerültség, front, v a cseppek okozták-e, de lényeg, h azóta is kóvájgok, de így h itthon van apa azért nyugodtabb vok.

Amúgy sajna még semmi, se görcs, se vér, se darabka:( pedig másoknál olvastam, h kb két nap mulva kijött aminek ki kell, én ma már 3 napja szedem. Még a fele hátravan az üvegben és a doki 2-3 hetet mondott várni, hát nemtom, de remélnykedek. Egyre inkább, mert nem szeretném azt a kaparást:(


A szülésznőnek is irtam, és mondta h ha komoly lenne, nagyon görcsöltem volna már. Hát ok, csak jöjjön már ki és ne kerüljek vissza a kórházba. Úgy szerettem volna én is feloldodni a kontroll után, ehelyett csak rosszabb lett.

Na szoval helyzet változatlan, egyedüli jó hir h tejem nem ment el, remélem nem is fog, nagyon szoritsatok h történjen végre vmi! Vmi jó persze..


Jóét


Ja, és holnap ráadásul 2 hós oltás Reginek, attól is félek kicsit, h nem lesz-e beteg, Rotát is kap, gondoljatok ránk! Viszek lázkupot már a rendelőbe beadni neki.


Andy

Kép
andy30
 
 

 
 

andi.mennek a drukkok holnapra.
remelem nem kell majd muteni!!!

itt 8 hetesen lesz a rutin vizsgalat, egybe kotve az oltassal.

mikor kene megjonnie?

ti hogyan fogtok vedekezni ezutan?

KépKép
KépKép
mush589
 
 


kepek:

Kép anyaval Kép bealudtam apan Kép polyaban Kép setalni megyunk

nagymamam varrt egy polyat Sophinak (anyukam Csorikenek hivja). nagyon szereti, de ejszaka nem abban alszik, mert tul meleg. de napkozben lent huvosebb van, es akkor jokat alszik benne.

KépKép
KépKép
mush589
 
 


ja es egy jo hir. vegre sikerult elerni a szletesi sulyt, sot tul is szarnyaltuk. mar 4500gr. :lol: 430gr-t hizott egy het alatt. lehet, hogy tul sok tapszert kap? :shock:

KépKép
KépKép
mush589
 
 


szules tortenet:
20-an reggel 7 korul arra ebredtem, hogy wc-re kell mennem a szokasos barna macis gorcsokkel, de.sehogy sem sikerult. Viszont elment a nyakdugo. Jol meglepodtem, de orultem, mert ez vegre egy jel volt, hogy egyszer csak fogok szulni. Be kellett mennem a szemuvegemert, hogy biztos legyek benne, hogy tenyleg az volt. Ezuten ereztem ket kisebb loketet a bugyimban. Megneztem, barna volt. Felkeltettem apat, hogy hivja fel a korhazat, hogy ez most a nyakdugo resze vagy kakas magzatviz. Azt mondtak, hogy lehet mindketto. Uljek be egy kad vizbe es hivjam fel oket egy ora mulva. Addigra elkezdodtek a fajasok. Osszeszedtuk a cuccokat, feloltoztem. Egy fajasnal leultem a hintaszekbe(miert pont ott??? Aposom csak gozzel tudta kiszedni), akkor elment meg egy jo nagy adag magzatviz. Barna volt. Felhivtuk a korhazat es mondtak, hogy menjunk be. Amint beertunk (f9 korul)a korhazban, epp csak leultem, elment a tobbi magzatviz is. Szornyen ereztem magam. Meg akartam mosakodni. Eleg erosek voltak a fajasok, a tens gep sokat segitett. Sajnos agyhoz lettem kotve, hogy tudjak figyelni a babaszivhangjat. A termeszetes szulesrol valo terveim itt veget is ertek. Kertem epiduralist. Mondtak, hogy amint lesz anesztes megkapom. Addig maradt a gaz. Jo cucc. Tisztara elkodosodik az ember feje tole, es ha ha nem szivod hamar kiurul. Egy ujnyira voltam kitagulva. Telt mult az ido, en fajdalomtol vergodve. Nem sikerult pisilni, igy meg egy kateterrel is megjutalmaztak. Ami nagyon fajt valamilyen oknal fogva. Kaptam egy kis morfiumot is. 3 korul megkaptam az epiduralist es meg az oxitocint is bekotottek. Ekkor voltam 2 ujnyira kitagulva.. konyorogtem hogy csinaljanak valamit a kateterrel, mert az epiduralis ellenere is erzem es faj, orakkal kesobb csereltek ki, ez a masodik Sokkal jobb volt, viszont a vizelet meg igy sem tavozott, pedig rengeteget ittam.
Telt mult az ido. Sajnos nem voltak fajasaim az oxytocin ellenere. Nem is ereztem meg nem is tudtak merni oket. Vizelet nagyon keves tavozott, es az a keves is veres volt. Orakig szenvedtunk igy.Nem tagultam tovább. Ejjel 11 korul bejott a doki, es mondta, hogy 2-3 orat meg hagynak, aztan meglatjuk hogyan tovább.
Fel ora mulva visszajott. Mondta, hogy beszelt egy kollegajaval, es a dolgok allasa miatt csaszarozni kell, felesleges varni meg 2-3 orat. Kerdetuk, hogy es mikor. Erre ravagtak, hogy most. Es az tenyleg most volt. Pillanatok alatt leborotvaltak, adtak meg epiduarlist, elokeszitettek mindent 15-20 perc mulva mar a mutoben voltunk. Ott rendkivul jo volt a hangulat. Tisztara mint a filmekben. Ment a magno, enekeltek stb. En remegtem, mint a kocsonya az epiduralistol.nem volt tul jo. Apa ott volt velunk vegig. Aztan 0:18-kor megszuletett Sophie Kincso. Es onnantol kezdve mas lett a vilag. :lol:
Kép mutoben
Apval volt borkontaktus mivel velem nem lehetett. :cry:
A vizelet problema miatt Masnap kora delutanig az intenziv osztalyon voltunk. Apa maradt velunk hajnalig. Mindeki nagyon rendes volt ott.
Miutan athelyeztek a normal osztalyra minket. Delutan kiszedtek a katetert, es fel is kelhettem. Mentem zuhanyozni.
Nagyon mashogy alakult, mint szerettem volna, de Sophie egeszsegesen jott a vilagra es ez mindennel fontosabb.

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Sziasztok Csajok!

Na, egy brutális napon vagyunk túl... Tegnap még azt hittem, hogy csak hisztis Zsófi, mert evés és játék után folyton nyűgösködött és nem tudtam megvígasztalni. Aztán a Suttogó segített. Basszus egyértelműen le van írva, ha úgy sír a baba, ahogy Zsófi tette, az bizony a fáradtságtól van. Én meg azt hittem unatkozik és még játszani akartam szegénnyel... Ennek eredményeképpen estére már annyira hulla volt, de ezzel párhuzamosan annyira felpörgette magát, hogy elaludt, de néhány perc szundikálás után folyton felébresztette magát és kapálózni kezdett... éjfél volt, mire nagy nehezen bealudt úgy igazán.

Mush!
Ugye jól látom, hogy kezd kellemesebbé válni a helyzet nálatok. :-D Örülök neki! Az én szülésem is teljesen máshogy alakult, mint ahogy terveztem (nálam is csaszi lett a vége), de tényleg annak kell örülni, hogy a gyerkőceinkkel minden rendben. Sophie nagyon szép kislány!!!

Kép
Kép
lbernuska
 
 


Na, a háziorvosom elszomorított... Szülés előtti hetekben már magas volt a vérnyomásom, aztán szülés után sem ment le, ezért vérnyomáscsökkentőre ítéltek. Ezt azóta is szedem, de önállóan csökkentettem az adagom. Most hívtam a dokim, hogy hogyan tovább és erre közölte, hogy ne higgyem azt, hogy teljesen leállhatok majd róla. Mindenhol azt mondták eddig, hogy a terhességi magasvérnyomi elmúlik, erre tessék...

Kép
Kép
lbernuska
 
 


Mágnes: BOLDOG NÉVNAPOT!!!!!
Vendég
 


sziasztok!

ti elolvastátok a suttogót?
van értelme megvenni és elolvasni?

KépKép

Kép
orsimorsi
 
 


Musi - köszi a történeted! Hát tényleg nem egy álomszülés volt, de ahogy írtad, minden jó, ha vége jó.
(mi is kakis vízzel kezdtük, és nekem is császár lett a vége, és nálunk még apa sem lehetett benn:( )
Ha jól értem, már az intenzíven is veled volt Sophi?

Berni - ez a vérnyomi dolog nem hangzik vmi jól - azért szurkolok, hogy ne legyen ez végleges nálad!!!

Kép
trombibébi
 
 


Nálunk úgy néz ki megvan a napirend mindenféle szoktatás nélkül.
reggel 6-7 között szopi
visszaalvás
10-kor újabb szopi
nézelődik, sétálgatunk a lakásba megismerjük
közben kakil egy nagyot
aztán elfárad cumival elalszik 11-körül
13 óra felébred, felöltöztetem közben ordítás, de ahogy beteszem a hordozóba vagy a kocsiba elhallgat, elmegyünk sétálni ha az idő engedi ha nem akkor marad az erkély.
14-15 felé újabb szopi,
elalszik de csak cumival
19-20 felé ébred masszírozás, fürcsi, kajálás
22-ig fent van, nehezen alszik el
aztán vagy felébred hajnali 4-kor enni vagy nem és akkor csak reggel 6-kor kel.

KépKép

Kép
orsimorsi
 
 


Berni: nekem is magas volt a vérnyomásom, de nekem eszembe sem jutott, hogy visszamérjem.pedig a védőnő mondta, hogy mérjem vissza.

mushi: nekm se úgy alakult, nekem is császár lett.

én még le se írtam a szülésemet.

nekem úgy alakult, hogy dec 18-án,már úgy mentünk be, hogy be kell feküdni a magas vérnyomás és a vizesedés miatt.
megvizsgált a dokim, a koponya nem illeszkedett be, a magzatvíz nem csökkent.
az uh elöregedett lepény volt, a ctg jó volt, bár sehol egy fájás sem.
csinált amnioscopiat, az rendben volt.
a dokim felvitt a profhoz, hogy véleményezzen
a prof azt mondta, hogy mivel nincs beékelődve a koponya, a sok oedema miatt, hiába repesztenének burkot nem szállna le a feje. túl is hordtam.
megindíthatja a szülést, de pár óra múlva a műtőben kötnénk ki, mert nincs esélye Rékának megszületni egészségesen spontán.
Mondták, hogy karácsonyra menjünk haza mindeketten egészségesen.
Szóval akkor császár...
Kérdeztem a dokit, hogy mikor?
Ő erre azt mondta, hogy végül is ma úgy készültem, hogy befekszem...
mondom hát tényleg nem terveztem mára semmi különös programot.
Mivel reggeliztem, így vártunk 6 órát.
Addig a szülőszobán ücsörögtünk, mert annyi volt a szülés, hogy nem volt hely a császár után is kérdéses volt az elhelyezésem
(aznap 12 szültünk én voltam a 6.császár aznap)
Szóval előkészítettek, még egy ctg, bekötötték a barnült, 15: 10-kor besétáltam a műtőbe.
apa egy ablakon át nézett minket,fotózott.
A spinált nem sikerült elsőre megszúrni, én nagyon féltem.
Aztán már nem éreztem semmit deréktól lefelé, 15:31-kor kiemelték Rékát, rögtön felsírt, be is kakilt szegény úgy megijedt.
apa vágta el a köldökzsinór maradékát, bepólyázták behozták nekem, a lányom leköpött én apával együtt bőgtem.
A spinál miatt remegtem mint a nyárfalevél.
amint kitoltak a műtőből apa oda hozta együtt voltunk, rögtön cicire tettem, el is kezdett szopizni:)
aztán áttoltak osztályra, késő este ment haza apa, nem tudom mikor, mert negyon fáradt voltam.
Első éjszakára elvitték tőlem.
Sajna nem tudtam felkelni 8 óra múlva, próbáltak a nővérek segíteni, de úgy leesett a vérnyomásom, hogy elájultam amint felálltam, ez volt még reggel 6-kor is.
Reggel7órafelé hozták ki Rékát, odaadták a kezembe, de én még fordulni se bírtam, ott bőgtem, hogy nem tudom még magamhoz se ölelni.
Megkértem a nővéreket, hogy picit vegyék el tőlem.
Összeszedtem minden erőmet és szépen lassan oldalra fordultam, majd később szépen lassan felültem az ágyba , kiültem az ágy szélére, ott ücsörögtem vagy fél órát mire a vérnyomásom rendeződött.
a sebem iszonyt fájt.
Közben jött egy gyógytornász, vele sétáltam ki a wc-ig, lezuhanyoztam.
Visszahozták Rékát és akkor már együtt voltunk.
délután már kisétáltam ebédelni.
Aznap éjszakáramég visszaadtam, mert alig bírtam mozogni,először rossz anyának éreztem magam, hogy visszaadom, de így utólag nagyon kellett az, hogy aznap éjszaka még aludjak.
Csütörtökön szültem vasárnap jöttünk haza.
Én sem így terveztem, én szerettem volna átélni a szülést magát.
De így tudom, hogy egészséges lett Réka és ez az ami számít.
eddig apával több gyereket terveztünk, de ha most kérdezi bárki azt mondom, hogy többet nem szülök.
ezért becsülöm tisztelem akik már két illetve három vagy több gyerekes anyukák. :D

Tegnap sírtam egy kicsit, mert anno mi elég szép"társadalmi" életet éltünk, jöttünk mentünk párommal, minden hétvégére volt programunk. Most meg nem megyünk sehova, kötött az időm, nem tudom lecsatolni a melleimet:) nincs az életünkbe sponteneitás.
tudom ez ezzel jár,csak még meg kell szoknom, hogy nem találkozom annyit a bnőimmel, ugyanúgy telnek a napok.
Már nem arról szól az életem mint anno, bele kell rázódni, tanulni.

Azt mondják amúgy, hogy az idő megszépít mindent és ezeket a rossz élményeket( mint a hasfájás, a nem alvás, a monotonitás) elfelejtem... és csak a szépek maradnak meg mint az első mosoly az első szavak, meg az első anyák napi üdvözlőlap......meglátjuk

KépKép

Kép
orsimorsi
 
 


Trombi!
Köszi a drukkot, remélem nem kell örök életemben vérnyomi csökkentőn élni! Hogy fogok így borozgatni??? Meg tejeskávézni??? Na nem... tuti, hogy abba fogom hagyni! :-D

Orsimorsi!
Suttogó: Én megvettem, de csak akkor olvasok bele, ha van valami parám és kéne némi segítség. Persze nem csak erre támaszkodok. De ha már csak a tegnapi esetet nézzük, nekem már megérte... (Látszik is, hogy mennyit alszik Zsófi ma. Egy nap ennyiszer még nem írtam. :-D)

Engem ez a csaszi dolog utólag visszanézve nem viselt meg. Lehet, hogy baromi szerencsém volt, többektől is hallottam, hogy hetekig szenvednek a sebükkel. Mi a negyedik napon úgy jöttünk haza, hogy már teljesen jól tudtam mozogni. Persze a szülés utáni felkelés nem volt egy leányálom, nekem csak harmadszori nekikészülődésre sikerült és napokig úgy jártam, mint aki besz*rt, annyira fájt, de napról napra gyorsan javult a helyzet. Én most azt mondom, hogy simán bevállalok még egy babát. És csendben megsúgom, hogy ha őt is császárral kéne világra hoznom, az sem lenne baj, mert legalább már tudom, mire számíthatok. :-D

Elhiszem, hogy megvisel ez a kötött életmód, meg a társadalmi élet hiánya. Engem meg precíz csaj lévén (mérnök vagyok vagy mifene :-D) az borít ki, hogy nem tudok pontos lenni, ha időre kell valahova menni. Egyszerűen a kiscsaj keresztül húzza a számításaimat... De hát lassan biztos javulni fog a helyzet.

Többiek!
Hol vagytok? Mindenki alszik ebben az undi időben???

Kép
Kép
lbernuska
 
 


Sziasztok!

Húúú itt hideg van, vagy csak én fázom??? Esik az eső, tiszta trutyi minden maradunk itthon a seggünkön..., most hoztam be Danit a teraszról, alig akart elaludni...

Berni én aludnék, de nincs kedvem!!! Éjjel megint nagyon jót szunyáltunk. Este fél 10-től éjjel fél 1-ig, aztán fél 2-től 5-ig, majd a következő szopi reggel 8-kor volt.
Engem nem viselt meg a császár, pedig azt hittem..., nem mindennap vágják fel az ember hasát. Én szombaton szültem a vasárnap elég húzós volt, de hétfőn már nem is éreztem semmi..., tényleg igaz, hogy megpillantod és minden fájdalmad elmúlik (legalábbis rám ez volt a jellemző). Még egy gyerek? Bármikor, majd meglátjuk, hogy boldogulok az elsővel...

Hát igen Orsi én is úgy érzem kezdek itthon megzizzenni, de az biztat, hogy jön majd a jobb idő és akkor nem kell azt nézni, hogy 10 perc elég volt a babának, hanem lehet menni csavarogni. Be a kocsiba, aztán tűz..., de valljuk be itthon is akad mindig valami tennivaló (nálam biztos)

Kép

Kép
dcili81
 
 


sziasztok

mi jol vagyunk de annyira eltelnek a napjaink hogy hihetetlen.probáljuk élvezni az itthon létet ami olyan hamar elrepül.csavargunk,játszunk,és irto arin mosolygunk.. :)

napirend:reggel 6 hamizunk félora nézelődés és alvás 9-ig...evés 10 perc hiszti alvás 12 kor szopi.aztán séti és alszik fél 4-ig...telerakja a bendőjét és este fél 8-ig fent van.ezalatt fürdünk,játszunk,tornázunk....eszünk.és kb fél 8-8 fele elalszunk..éjjel 1 fele felkel de csak leellenőriz hogy hol vagyunk.10 percet beszélünk,cicizünk egy kicsit és visszaalszunk 4-ig...megint kicsi szopi és alvás 6-ig...
és kezdődik minden előlről.......
de van amikor többször eszik---naptol és fronttol függ..

születési súly:3400gr
hazahozós :3240gr
mai :4410gr :D :D

Kép

Kép
nikianya21
 
 


Sziasztok!
bocika:
köszönöm szépen :)

Suttogó: most kaptam meg, az első kötetet karácsonyra, a másodikat névnapomra. Elolvasni érdemes, vannak benne jó ötletek, de sok mindennel nem értek egyet. Ez amerikai családmintára készült, ill. olyanra, ahol nem tud az ember otthon maradni a gyerekkel 6 hétnél tovább. Ezért teljesen más felfogású szerintem ,mint az itthoni nevelési elvek. Ettől függetlenül én is szoktam mazsolázni belőle, de nekem már többet ér az Anna utáni tapasztalat :)

Védekezés:
Hát én nem leszek hajlandó fogamzás gátlót beszedni, a gumit nem szeretjük, spriál szintén szóba sem jöhet, így marad az adott napokon lévő óvatosság...

A fiam olyan figyelmes, hogy csak ámulok! Kiszúra a játékait az ágyban, fordítja a fejét utánunk, kapadozik, és hason is átfordítja a fejét! Fura nekem, mert Anna később kezdte el ezeket :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!


Én vagyok, nem alszok, bár az idő tényleg pocsék .

Mági: BOLDOG NÉVNAPOT!!

Andy: szoritunk h minden rendben legyen veled is meg Regivel is, majd mesélj hogy viselte az oltást.

Mush : Sophie nagyon édes, és szépen növögettek ti is! örülök hogy már jobb a helyzet. Anyukád veletek van még?

Szórakozás: hát mi is elég sokat jártunk el Apával, ha más nem pizzázni a barátokkal, biliárdozni, motorozni..
de vénülök vagy mifene, de nekem nem hiányzik az éjszakai kimaradozás és mulatás.
Az persze más h pl. beülni egy cukiba...vacsi Apával.. . szauna.. konditerem.. no ilyenek hiányoznak.
De itt van nekem Kismanóm és ő az első.. :)

Orsi: hidd el te is belerázódsz.. nem megy mindenkinek olyan könnyen h már más életet élünk.
Bár tényleg elismerés a többgyerekes anyukáknak, akik minden nap helytállnak... jogos a díjra jelölés!!! :lol:


Sokan megint "elvesztek "
Zöldi: nem állsz szóba velünk a wellnes után vagy csak még a szaladó lakást kergeted? :D :lol:

Bellanitta? mi ujság? már régen irtál..

Berni: sajnálom a vérnyomás gondot.. de majd csak helyreáll.

Nekem a kézzsibbadásra mondták h elmúlik a szülés után, mert nyomódik valami.,, és még mindig érzem néha.. még 1-2 hetet adok a dolognak és utánajárok... mert már igazán elmúlhatna.

1 hét mulva megyek dokihoz, sikerült találni egy másikat. Tök rendes volt, mondta h menjek nyugodtan, minden megbeszélünk.
eszterke24
 
 


Hali! én is itt vagyok. Sajna itt is pocsék az idő és mi sem tudunk kimenni. Marcinál nem működik az ha kiteszem a teraszra, mert őfőméltósága csak akkor hajlandó aludni, ha megy alatta a babakocsi!!! :lol: :lol:

Orsi, Cili: én is a megzizzenés határán állok, de engem is az biztat hogy lesz jobb idő és nagyokat csavargunk, meg majd megyünk apának szurkolni!!!! :lol: :lol:

Suttógó: nekem az "összefoglaló" van meg. Hát van amiben hasznos, de volt amikor bőgve raktam le, hogy én nem vagyok jó anya! :cry:
Vendég
 


Császár: nekem is meglepő, hogy olyan mintha nem is vágtak volna föl.. én fölkelés után azonnal mentem mosakodni fogat mosni, a szobatársam ( egy altatóorvos volt ) azt mondta h hihetetlen ,hogy "fölpattantam" mert ő tudja h mit szenvednek sokan altatás után is, meg ugye a császár után napokig..
a szombat nekem is huzós volt, mert fájt, de napról napra jobb lett.

megyek mert kész a palócgulyás és amint érzem már anyukám süti a palacsintát.. ma kényeztetnek.. :lol: :lol:
eszterke24
 
 


Van pár kérdésem a támogatások igénylésével kapcsolatban.

Fő adatlap:

1. "Az ellátásokat az alábbi gyermekek után igényelem" résznél a "Mióta van a háztartásban (év, hó, nap)" a születése napját kell írnom vagy azt a dátumot amikor haza hoztuk a kórházból?

Családi pótlék adatlap:

2. "A beszámítás jogcíme" résznél a "Saját jogán jogosult" lehetőséget kell bejelölnöm?

3. "A családi pótlékot .... év ... hó .. napjától igényelem" résznél a születési dátumot kell megadni?

4. Ha a főiskolás mivoltomra tekintettel egyedülállóként igényelem (utána olvastam és ez így ok) akkor ki kell töltenünk a "Nyilatkozat az együtt élő szülők családi pótlék igényléséhez" részt?

Kérlek segítsetek, elvesztem a papírokban!!

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Na basszus, mire mindent végigolvastam, felébredt a főnök odakint. Remélem, kicsit még visszaalszik, most csönd lett... hehe, élő közvetítés Őrbottyánból :lol: :lol: :lol:

Suttogó: múltkor írtam, hogy 2gyerkőcös barátnőm legszívesebben fogná mind a három részt, és rituálisan elégetné a kertben :lol: :lol: nekem az első van meg, az első pár hétben sok tippet kerestünk ki belőle adott problémákra (egyben még nem olvastam el), hol bejött hol nem, de már hetek óta ki se nyitottam.

Berni:
[quote]H írta:ogy fogok így borozgatni??? Meg tejeskávézni???
Már csak ezért is gyer minél hamarabb rendbe, hogy le tudj jönni a "szerről" :lol: :lol: :lol:

én sima szülés után is úgy járkáltam sokáig, mint aki besz*rt, képzelem, nektek császárosoknak milyen rossz lehetett.

Orsi:
[quote]a írta:nno mi elég szép"társadalmi" életet éltünk, jöttünk mentünk párommal, minden hétvégére volt programunk. Most meg nem megyünk sehova, kötött az időm, nem tudom lecsatolni a melleimet

ismerős. Apa azzal vigasztalt, hogy amint jobb idő lesz, próbálunk minél több progit csinálni a gyerkőccel együtt és mindenképp úgy alakítani a dolgokat, hogy mindenkinek jó legyen. Meg minél hamarabb beszerezni nekem egy kocsit.

[quote]E írta:ngem meg precíz csaj lévén (mérnök vagyok vagy mifene ) az borít ki, hogy nem tudok pontos lenni, ha időre kell valahova menni.

Na, ez meg a másik. Én is mérnökcsaj vagyok, és irtóra be tudok gurulni azon, hogy nem úgy megy már az indulás és érkezés, ahogy én azt elképzelem. De ezt is meg kell szokni...

Na, közben itt van Kiskobold is. Dobja nektek a csókokat :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Aida: 1. ld. 2. pont ezt a táblit nem kell kitölteni

2. szerintem azt a táblit nem kell kitölteni, mert nem az újszülöttre vonatkozik és nincs másik gyerek, akit figyelembe kéne venni (pölö, ha lenne még két gyerkőcöd, akkor Noli után más összeget állapítanának meg és a két gyerkőcöt ide kéne írnod szerintem) az újszülött nevét és adatait pedig a fő igénybejelentő lapon adod csak meg, a családi pótlékos és anyaságis pótlapon nem kell
A saját jogon egyébként azt jelenti, hogy a gyerek már nem él a szüleivel, de még tanul.

3. születési dátum

4, na,ezt nem tudom

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Aida! A születési dátumot kell beírni!

Kép

Kép
dcili81
 
 


Nem kell kitölteni "Az ellátásokat az alábbi gyermekek után igényelem" táblát?? :shock: Akkor honnan tudják hogy ki után igényelem? Azt meg nem látom, hogy hol kéne ezt látnom. :( Jaj de béna vagyok...

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


[quote="dcili81"]A írta:dcili81ida! A születési dátumot kell beírni!


Melyiknél? Amit Gabi is mondott/írt?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida: a fő igénylő lapon van rajta a baba neve és adatai. Amit te mondasz, az a családi pótlékos pótlap, szerintem oda csak a többi gyerkőc nevét kell feltüntetni (ha van). Az anyaságis pótlapon se szerepel a gyerek neve. Együtt adod be és a főlapról tudják, kiről van szó.

Én legalábbis így csináltam, és elfogadták :roll:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


B*sszameg, hülye vagyok, most nézem, hogy a főlapon is van ilyen tábli. Millió bocsi, Aida, 1. pontnál születési dátum. Ne hari, szőke vagyok és a másik táblira gondoltam, amiről a 2. pontban kérdeztél :oops: :oops: :oops: :oops:

Megyek is inkább szoptatni, az talán még megy :oops: :oops: :oops: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gabilany79 2009.01.21 14:56-kor.

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabi, igen, de én a főlapról kérdeztem hogy mit kell beírni a "mióta van a háztartásban" kérdéshez. ez volt az 1.-es kérdésem. erre írtad ezt: 1. ld. 2. pont ezt a táblit nem kell kitölteni - ezért nem értem. Akkor most ki kell vagy nem kell kitölteni? :oops:

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Oké, így már rendben van! :D Köszi!!

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida az igénylő te vagy, aki után igényled az Noel.
Az 1. számú pótlapnál ki kell tölteni az igénylő nevét taj számát (első oldalon legfelül - ez te vagy)
Utána 3.oldalon mikortól kéred a csp-t (Noel születési ideje)
És értelemszerűen, együtt vagy külön nevelitek, úgy töltsd ki! És apa is írja alá...

Kép

Kép
dcili81
 
 


Anyaságinál te igényled vér szerinti szülőként, ide úgyis csatolni kell a születési anyakönyvi kivonatot

Kép

Kép
dcili81
 
 


Hát együtt neveljük de közben be van jelölve az egyedülállóként igényelem kockácska. Olyan furán jön ki..

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Oké látom Gaby már helyesbített... :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
dcili81
 
 


Egy cuki mai kép Noel babáról :D

Kép Rénszarvas

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Istenkém, de be van ijedve abba a székbe.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , nagyon aranyos

Kép

Kép
dcili81
 
 


trombi. igen az inenziven is velem volt Sophie. az egyik nover elvitte 2 orara, hogy tudjak aludni picit, de akkor is ugyanabban a helyisegben volt, sot lattam is az agyambol.

berni.hess magas vernyomas.

suttogo. bocihoz hasonloan en is tobbszor sirva tettem le. vannak benne jo dolgok is, de nem szabad tul komolyan venni.

KépKép
KépKép
mush589
 
 


baratnom azt javasolta, hogy ugy vegyem ra, hogy tobbet szopizzon, hogy delelott vagy delutan "normalis"(a mar korabban irt) etetes helyett, csak cicit adok neki, ugy hogy 10 perc cici, aztan leteszem 10 percre vagy tobbre. na ezt vegig orditja. annyira kegyetlennek tunik, es nem tudom, hogy van-e ertelme. tegnap delutan 5 alkalmat birtam ki. utana jol megpuszilgattam. valamivel tobbet szopizott.
szerinte csak ez a modszer segit, de olyan nehez hallani, amikor sir. szerintetek?
olyan lelkiismeretfurdalast kelt bennem, hogy ha nem eroltetem tovabb a szopizast ilyen modon, akkor gyenge vagyok es a konnyebbik utat valasztom.

ma reggel osszebujva aludtunk 45 percet. olyan jo volt!!! :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Sziasztok! Megjöttünk a Kardiológiai Intézetből: a kisfiam makkegészséges! :lol: :lol: Annyira visszafejlődött a megvastagodás, hogy nem is kell többet kontrollra mennünk.

Berni! Én 11 éve vagyok magas vérnyomásos, azóta folyamatosan gyógyszert szedek. Ez nem jelent eltiltást sem a kávétól - nem a vérnyomást emeli a kávé -, sem a borozgatástól. Nyilván, oda kell figyelni, mit eszik-iszik az ember, sok séta, mozgás, és lehetőleg kevés stressz. Talán ez utóbbi a legnehezebb, mert hiába teremti meg az ember a nyugalom szigetést az otthonában, ha majdnem elütik babakocsival a zebrán, ha nem tud a babával bemenni az üzletekbe, ha hülye a védőnője, ha érezzük a gazdasági válság hatásait stb. Szóval kívánom, hogy helyreálljon a vérnyomásod, de ha ez csak gyógyszerrel lehetséges, akkor sincs világvége. Egyébként az az alattomos a magas vérnyomásban, hogy nem nagyon van tünete, úgyhogy időnként ajánlatos megmérni/méretni, főleg, ha valakinél jelentkezett már egyszer-kétszer magasabb érték.

Aida: Noel (Sanyika - bocsi, csak vicceltem, az én anyósom mai napig Jánoskának hívja a 37 éves fiát) nagyon édes abban a szerkóban!

Laura

Kép
Kép
szeles4
 
 


Na hát most én is tejszaporításba kezdtem, tegnap Nagyim csak nézett, hogy meddig kattgok még a mellszívóval. Csinálja még valamelyikőtök a 7-5-3-1-es módszert?

Aida:
mire összeírtam a választ neked, már meg is válaszolták :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


eszterke. igen itt van meg anyum. hetfon megy vissza.

itt ma gyonyotu ido van. setaltunk egy nagyot, mar 2 oraja alszik a dragam.

orsi. miota hazajottunk a korhazbol most mozdultam ki negyedszer, es ebbol 3 alkalom seta volt a kornyeken. a 4. meg aposomekhoz mentunk ebedelni, es autobalasetunk volt. en szerencses vagyok, mert viszonylag sokan jottek latogatni, meg ugye itt van most anyukam.
azon gondolkodom, hogy ha lejar a 6 het vezetesi tilalom, akkor majd beviszem a munkahelyemre, de majd meg meglatom.

csaszar. bennem hagytak egy pici csovet, amig haza nem jottunk, ha esetleg faj a hasam, akkor adnak mofiumot. nem kertem, sot tomtek belem a fajdalom csillapitot, de a hatam miatt vettem be,, nem a hasam miatt. annyira kenyelmetlenul tudtam csak szoptatni a korhazban. ahogy irtam en meg aznap felkeltem, nem volt konnyu, de minel hamarabb a gyogyulas utjara akartam lepni.

KépKép
KépKép
mush589
 
 


szeles. ez szuper hir! :lol: :lol: :lol:

magnes. mi az a modszer???
ja es boldog nevnapot

KépKép
KépKép
mush589
 
 


mush:
Elkezded az egyik cicin: 7 percig fejsz. Aztán 7 perc után a másik következik. Utána megint az első cici 5 percig, majd a másik. Utána ugyanígy 3 percig, majd 1 percig fejed váltva mindkettőt. A lényeg, hogy ha jön a tej, ha nem, akkor is folytasd a fejést. Többen is esküsznek rá, beindítja a tejet. Naponta 2-3 alkalommal is elég csinálni.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


es ha mondjuk dol a tejci, es pont letelt a 7 perc akkor is valtasz?

en ha bamulom a mellszivt, akkor mindig kevesebb jon, mintha mondjuk nem figyelek oda, hanem bamulom a tv-t. ez miert lehet?

KépKép
KépKép
mush589
 
 


mush:akkor is váltasz, igen. 7 percelteltével, úgyis visszatérek azelőző cicihez. :)
biztosan szuggerálod a tejcsit, hogy jööjn már, és ezzel stresszeled magad :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


hahó


na még mindig jól vagyok bár örülnék ha lenne vmi mert ez azt jelenti h semmi jele h kijönne az az izé mingyá elfogy a gyóccer rá és semmi ugyh kezdek ráhangolodni h ebből kaparás lesz bár doki szerint 2-3 hetet várjunk. nemtom. sztetek?

ma voltunk 2hós oltáson meg rotát is kapott ugy sirt szegény

most hason elaludt nagy nehezen ugy fáj a pocija a rotás cucctól

a homeos bogyot h adjam be neki? forralt vizben feloldva? csapvizet is forralhatok v babavizet?

andy

Kép
andy30
 
 


Andy:
én a tápszerhez is mindig csapvizet forralok. Szerintem simán adhatod azzal.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


köszi mági megyek is

Kép
andy30
 
 


mi az a rota?

KépKép
KépKép
mush589
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?