Új privát üzeneted érkezett!

Mági: megy a drukk!!!! :lol: :lol:

Suzy: bocsi, de Verzso helyett válaszolok http://www.minimano.hu/termekeink/babae ... szivo.html
Vendég
 


Tanácsadás: még ebben a csóró kis faluban is külön van. Akkor beteg babák, gyerekek nem jöhetnek!!!! :lol: :lol: Mondjuk én még mindig azt tartom, ha jövő héten szerdán is ennyire hideg lesz én nem viszem el Marcit. Jöjjenek el ha akarnak. Mérleg van, másra meg nincs szükség!!! :lol:
Vendég
 


Boci! Beutalókat is adnak szűrésekre. Mondjuk azért is el lehet menni kölök nélkül...

Kép
zölddisznó
 
 

 
 

sziasztok

bocs hogy bepofátlankodok, de a pesztonka mellszívó nekünk nagyon nem vált be. 1x használtam, és olyan dühös voltam miatta hogy majdnem a kukában landolt,de az orrszívó része miatt megtartottam. Nagyon hülye megoldás hogy egy kis lukat kell befogni meg felengedni ahhoz hogy a szívás erősségét állítani tudd. Miért nem lehetett valami gombot rátenni.

Avent kézi mellszívóm van, szerettem nagyon, de sajnos mivel kevés nagyon a tejem eléggé meg kell érte küzdeni, ezért kellett elektromosat vennem. A pesztonka után elektromos medelát vettem amit nagyon szeretek.

Ja az aventet kb 3-4 alkalommal használtam, féláron eladnám szívesen ha valakinek kell, írjon privit. Minden tartozéka megvan, garancia,pótalkatrész ,eredeti doboz. 2008 szeptemberben vettük,tehát bőven garanciális.

Jó babázást mindenkinek.
Vendég
 


én még jo anyának érzem magam:Dnéha nem könnyű de érdemes átélni ezeket a napokat mert utána minden perc hiányozni fog ahogy nő..mi sem vagyunk tul jo alvok..egyik nap délután 4-től este 11-ig fent volt.nem sirt csak nézelődött...én meg csukott szemmel sirtam :lol: :lol: :lol:

zöldi:szent istván parkhoz majd csatlakozom...

tej:szopi után én sem tudok olyan sokat fejni mint eddig...kieszi amit ki kell...és ez igy ok.van mikor 90 van mikor 10 jön le.változo..nem aggodok mert szépen nő.

Kép

Kép
nikianya21
 
 


Mági: kitartás neked...

Berni: én írtam a "csendes éhezésről", a védőnő mondta, amikor Kiskobold még sárga volt kicsit :roll:

Aida: a hálózsák a megoldás :) nálunk kb. három hete kezdődött, hogy forog, kúszik-mászik lefelé és felfelé is a kiságyban. Amióta hálózsák van, nem csinálja, mert nem tudja (még Enikő javasolta). Az volt a csúcs, amikor addig lekúszott a kiságyban, ahol már nem volt rácsvédő, és a keze lába kilógott a rácsokon. Rámjött a szívbaj, maikor megláttam...

Zöldi: pont ma volt a légszennyezésről műsor délelőtt a Duna TV-n (szopi közben néztük)

Orsi: nem vagy egyedül az érzéssel, csak te merted legelőször leírni :oops: :( Nekem akkor jó, mikor apa hazajön, mert átveszi Kristófot, csak a hülye fejemmel néha már azt gondolom, hogy ez apa terhére van (ami nyilván baromság, dehát a hormonok ugye...)
Ráadásul mi csak fél éve lakunk itt, senkit nem ismerek, nekem ez a fórum jelenti a külvilágot (na jó, abbahagyom, mert mindjárt bőgök...)

Suzy: nekem Medela van. A boltban lebeszéltek az Aventről (állítólag gyorsan el tud romlani a szelep vagy tömítése vagy valami ilyesmi)... :roll:
és én is béreltem hozzá gépet, mint Erika...

Engem most az fáraszt ki, hogy nincs beállt napirendünk, bár délután már próbálom rendezni a sorainkat. Van, hogy 1,5-2 óra elmegy a hamival (szopi, lefejt tejcsi, esleg tápi). Ez ugye nem gáz (meg ha az is, nem tudom, hogy kéne megoldani)?


Tanácsadás: a mi "csóró" falunkban nincs külön. Jól fel is idegeltem magam az egyhós kontrollon (Kiskobold ugye csak 3 hetes volt a hülye ünnepek miatt), mert hiába mentünk időre, több, mint félórát kellett várni, és nagycsoportosig mindenféle köhögő-tüsszögő gyerek volt a váróban :evil: :evil: .

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Akkor szervezem a parkos talit! Ki csatlakozik még? (ha melegebb lesz és jó levegő)

Kép
zölddisznó
 
 


Viszont jó hírem is van (gyorsan leírom, aztán ebéd): apa azt mondta, hogy márciusra kapok egy kisautót!!!!!! Már elkezdte nekem nézegetni a használt kocsikat. Rönó-pözsó-VW-fordban gondolkodik, lényeg, hogy olcsó és jó legyen, én kb. annyit értek hozzá, hogy szép-e a színe. :oops: :P

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Boci!
Köszike! Megnéztem!

Beagle!
Örülök,hogy leírtad a véleményedet. :D ùgy látom mindenkinek más jön be... :?

Gabi!
Mi már az elejétöl hálózsákban altatjuk Vinzentet. Néha pólyában.
De hálózsákkal is elöfordult már hogy kimászott az ágy szélére, és ráadásul nekinyomta az orrát a fejvédönek. Csoda, hogy kapott levegöt! :oops: :shock:
susy75
 
 


Sziasztok!

Gabi! Védőnéni tiszta hülye, még 4-5 hónap mire igazán kitavaszodik! Mi is most jöttünk meg a MOMból, persze, hogy járunk emberek közé, nem akarunk megkattannnnni!

Zöldi! Én is csatlakoznék, lebuszozok odáig! A bagaméris megengedi, hogy egy bugabús cstalakozzon???

Orsi: Próbálj egy kicsit kimozdulni, akár apára hagyva a babát, akár babával. Jól becsomagolod és lesétáltok egy boltig, vagy egy kávézóig, és hívj oda egy barátnőt csevegni egy picit. Csinálj magadnak programot! Nekem is ez segített. Olyan jó utána hazajönni! Remélem megoldódik!

Csakegy: nem sok sorozatot, nézek, de a Fiúk a klubbólt én is néztem!

Ibernuska: A szívek szállodáját most kezdtem nézni!!!!! Úristen lehet, hogy tévéfüggő lettem? :D Domi mellett még olvasni is tudok, most pont az új Kepes könyvetn bújom, ami a Polgár lányokról szól, ajánlom mindenkinek!!! Nevelési szempontból is érdekes!

Nu Zöldi eddig jó anyának éreztem magam :D de most, hogy mindenki leírta miért nem viszi ki ma a babót, mi meg most jöttünk meg a sétából, mindjárt elsüllyedek. Mindenesetre a térképed zöld részén sétáltunk! :D

Kép
mannababoca
 
 


Suzy: komolyan? Nem semmi kis örökmozgó lehet :shock: :)

Berni: már nem emlékszem, hogy hol olvastam, de nem biztos, hogy baj, hogy nem feszül a melled. Mintha azt írták volna, hogy ilyenkor van az, hogy beáll a kereslet-kínálat egyensúly. Na, meg is találtam, a "Téves aggodalmak"-nál van. Lehet, hogy nálad is csak erről van szó :D.
http://www.lll.hu/node/4

Manna: tök igazad van, kezdem már én is belátni, a kövi lépés, hogy apát is meggyőzöm erről :)
és a szívek szállodája nálunk szopitájmos program lett :lol:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Susy, gyógyszertárban is lehet kapni! Nekem meg pont azért tetszik, mert lehet állítani a szívás erősségét, nem egyfolytában szívja. De tényleg mindenkinek más jön be! :wink:

Bocika :lol: :lol:

Zöldi, a fejéssel csak az a bajom, hogy mire eszik a két gyerkőc(sajnos már nem tudom egyszerre szopiztatni őket, mert már olyan nagyok, hogy kényelmetlen nekik és nekem is, na meg egyedül félek pakolgatni ide-oda őket, félek leejtem valamelyiket :shock: ) az azért 1-1,negyed óra. Na utána kellene nekifogni lefejni a tejcsit, de mire szinte végeznék, már az első babócám megéhezik. Most 110-130ml-ket esznek, így nem is sok marad a végén benne. De azért lehet megpróbálom, veszteni valóm nincs, max. egy kis szabad idő! :lol: :lol:

verzso
 
 


Sziasztok!

Gyors helyzetjelentés, aztán ha marad idő visszaolvasok és ha még mindig marad idő hozzászólok is.

Szóval Gergővel megvolt az 1 hós kontroll. 4230 gramm, ami 1 kilós gyarapodás 1 hónap alatt. Nekem ez olyan új még, mert Danival mindig örültünk, ha 600 grammot gyarapodott az elején. 54 centi a drágám.
Voltak csomók a melleiben, ezek apadnak, az egyik pedig befele is fordul, azt mondta ezért a férjemet "okoljam", tehát semmi nincs ezzel. Én is csak azért "aggódtam" emiatt, mert a védőnéni azt mondta, hogy ha a csomók nőnek, ott a bőre pirosas lesz, illetve befele fordul a bimbije, akkor szóljak a dokinak. Na most szóltam, de ez mégsem gond, mert viszont a csomók mérete csökken.
A kukija és a zacsija pirosas, ezt a gyógyis popsikenőccsel kell kennem, Sudokrémet nem nagyon díjazza.
Szegcsontja alatt van egy babnyi méretű csontocska, ez is állítólag mindenkinek van. Kinek jobban érezhető, kinek nem. Szóval ez sem gond.
Egyszóval illetve többel: minden a legnagyobb rendben.

Dani bébim megkapta a 18 hóst és a Prevenart. Egy kalap alatt letudtuk, vele majd a Prevenar 2 részlete miatt kell menni, aztán meg csak 2 évesen. JEEEE!!!

Gergő tegnap délután óta sírósabb. Este csak éjfél körül aludt el. Addig csak 5-5 percekre hunyta le a szemét, ha ágyba beraktam pár perc múlva már nyöszörgött és ki kellett vennem nehogy Danit felzavarja. Nem ez volt a legjobb éjszakánk eddig, de sebaj lesz ez még jobb is. Vagy ROSSZABB????!!!!!!!!!!

Gabi
Kép
Kép
gabrielldaniell
 
 


Az én cicim se feszül már, remélem azért van elég tejcsi! :lol:

Gabi!
Olyankor mászik el mikor sír, annyira kalimpál,meg ficánkol,hogy valahogy sikerül neki! :roll:

Verzso!
:wink: :lol: Okés!

Gabrielldani!
Nekünk meg azt mondta a dokibácsi, hogy van egy kis víz a zacsijában, de állítólag ez is normális! :roll: :roll: (jól megnyomkodta szegénynek) :oops: :oops:
susy75
 
 



Sziasztok!

Múltkor kérdezte valaki az anyasági támogatást.Most tudok rá válaszolni mi dec.19-én adtuk be a kérelmet és ma kaptam meg, a családi pótlékkal együtt.

Verzso!
Jó h jelentkeztél.Mi ma voltunk az intézetbe és megmutattuk a doktornőnek a kisfiunkat a nővérek el voltak tőle ájulva, a doktornő is köszönte h bevittük.
Biztattam a várakozókat h pozitívan.

Kép

Kép
bellanitta
 
 


Sziasztok!

köszönöm szépen mindenkinek a "depis" hozzászólásokat, ebből a szempontból is jó ez a fórum, hogy vki ugyanígy érez mint én, és nem néz hülyének.
nekem is volt néha olyan érzésem, hogyha a páromra hagyom az teher neki,hiszen ő dolgozik, hazajön fáradt és még adok a kezébe egy csecsemőt :oops:
de ő azt mondta ő az én babám is együtt viseljük a terheket, a nem alvást, a nyűglődést, ezért is vagyunk mi CSALÁD.

Képzeljétek rájöttem, hogy "éheztetem" szegény pöttömömet időnként.
eddig írtam, hogy hányszor és mennyit eszik no meg melyik cicből, mert elfelejtem
:lol:

szóval eddig úgy néztem, hogy 7x eszik, és én kiszámoltam, hogy 4.11x150ml a napi adagja akkor az osztva 7-el az 90-re jön ki egy adag.
én meg elnéztem és csak 6xeszik a kis drága.
nem tudtam elképzelni, hogy szegény este amikor elalszik a vállamon és 5 perc múlva felébred(ha elalszik akkor nem szoktam mérni a mennyiséget, hogy ne ébredjen meg) és úgy szívja a cumit, hogy zeng a lakás, de nem sír szóval nem a hasa fáj és épp, hogy kibekkeljük az este 22 órás etetést, hogy éhes maradt este.
én meg már kezdtem kiborulni, hogy miért nem alszik el amikor eddig mindig aludt este.
ma du-án is ugyanez volt,megette a 80-t a ciciből és utána nem tudott aludni, adtam még neki 20-t a lefejtből és most teljesen kifeküdve durmol:D

az létezik, hogy reggelre illetve de.táplálóbb az anyatej mint du illetve este?

susy: én aventes kézit használok, nekem bevált,mondjuk én szerencsés vagyok, nekem sose volt csomó a mellembe, szépen tudok fejni is vele,fejés után teljesen puha lesz a mellem.

mági:drukkolok neked.

nekem Réka nem mászkál sehová:) hálózsákba és pólyába alszik ha akarna se tudna
:D

sajnos viszont észrevettem, hogy nem fordítja a fejét a jobb oldalra, sőt ha úgy fordítom, hogy az inger jobbról érje akkor sem fordítja arra a kis buksit, csak balra felfelé keres mindent.
most úgy fektettem le, hogy jobbra van a feje.
de holnap felhívom az egyik gyógytornászunkat és megbeszélem vele kell-e vmit csinálnunk, meg lehet megmutizom neki, hogy lássa ő is.


zöldi: én is megyek sétálni,igaz mi Pesten máshol lakunk, de bepakolom a kocsiba és hipp, hopp ott termünk, mint doroty :D

KépKép

Kép
orsimorsi
 
 


tényleg ti mindig csak egy mellből etetitek vagy mindkettővel megkínáljátok?
mert amit Gabi tett fel cikk, abba azt írják, hogy mindkét mellből etessük meg,de akkor nem az lesz, hogy nagyon megterheli a pocakját és fájni fog neki?
vagy ez hülyeség?
mert már jártam úgy az első napokba, hogy folyamatosan cicizett volna mert akkor még nem volt elég egy cici és hát én rátettem mindkettőre, de aztán úgy fájt a hasa, hogy több mint 10 órán keresztül csak sírt.
azóta csak egy ciciből etetem, nem mertem kettőből, rosszul tettem?

KépKép

Kép
orsimorsi
 
 


suzy!
Én a kórházban kipróbáltam a medela kézi és gépi változatát és az aventet. nekem az avent vált be, mert kicsit maszíroz is meg nekem fentebb van az izom amir nyomkodni kell.
A cumisüveg nekünk is tommee tippiie,nagyon szeretem.Van mam is csak ahoz nem jó a cumi mert 2-es és nem akarom h ömöljön a szájába azután meg ne cicizzen.

Kimozdulás:
Tegnap volt az első sétánk letakarva, bebugyolálva napos oldalon.Ma voltunk bevásárló központokban bébihordozó és rá pléd. Nem látnak be, kap levegőt, de nem prüszkölnek, köhögnek rá.jól el is fáradtunk a párom is, én is.Hamarosan jön a doktornéni azután pihenünk mindannyian.

Kép

Kép
bellanitta
 
 


Zöldi! Én is csatlakoznék, lebuszozok odáig! A bagaméris megengedi, hogy egy bugabús cstalakozzon???
Manna! Hát, nem tudom. Jobb lenne, ha lecserélnél Stokker-ra, mert a bugabúúú már nem menő a környéken! :)

[quote]M írta:indenesetre a térképed zöld részén sétáltunk!
A ZÖLD részek mindig jók! ;)

Kép
zölddisznó
 
 


nagy csak össze jön majd az a parkos össze röffenés..Mi sem ülünk itthon egész nap.meg is pimposodnék...csavargunk amikor időnk engedi.Voltunk már a mária bababoltba-:Dmeg piacon...bár a kocsinkat meg lehet csinálni ugyhogy csak egy nagy bura veszi körül..

mági:nagyon drukkolok..ügyesek lesztek.:D

orsi:hát nem tudom.én is általában fél ciciből etetem és elég is neki.ha nem kap egy kicsit a másikbol,de onnan már csak pár slukk fér bele.:Dazt nem veszem észre rajta olyankor hogy fájna a hasa.

Kép

Kép
nikianya21
 
 


Gabidani: tök jó, hogy minden okés veletek :D

Suzy:
[quote]. írta:.. van egy kis víz a zacsijában, de állítólag ez is normális!
nálunk is, dokinéni álláspontja, hogy legkésőbb 6 hós korára kinövi

Orsi: szerintem ez változó. Az elején én is válva szopiztattam, de most már sajna nem elég az egy cici. Ha egyből jól lakik, akkor az jó :)

Apával megbeszéltük a kimozdulást, mintha gondolatolvasó lenne, hazajött, és ő hozta fel a témát. Nyilván most még rá vagyok utalva, mert nála van a kocsi, de már nem sokáig :lol:

Cumisüveg: nekünk haberman etetőcumi van, kaptuk ajándékba. Állat drága, de azért jó, mert ha nem szívja, magától nem jön belőle a cucc, úgyhogy meg kell dolgoznia az élelemért :lol:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


gabi

azt a haberman cumit hol találok és menyyibe kerül?

Kép
andy30
 
 


Andy: hát, olyan 6-7000 pénz :roll: igazából egy egész cumisüveg...
Itt mindent megtalálsz róla, az "Alkatrész utánpótlás" részben pedig a boltokat. Egerben is van bolt elméletileg :)
http://www.medela.hu/Specetetok/haberman/menu.htm

Tényleg, minden oké volt a hallásvizsgálaton?


Na, mék fürdetni, mert lázadnak a pasik :D

Kép

Kép
gabilany79
 
 


sziasztok,előre is bocs,de írisz itt lóg a cicin,csak egy kézzel bírok írni. :roll:
voltunk védőbe a csíőszűréses beutalóért,írisz 6 hetesen 4450 gramm,2410-zel hoztuk haza! :lol:

na és most visszaolvasok.
bb,én se számolgatok mennyit és meddig szopik,nem is méregetem.de csúcsszuper a hizása a védőnő szerint is.folyton cicin lóg de bánom is én,olyan gyorsan megnő úgyis.
annyira jó amit bemásoltál a tökéletes anyáról,és annyira igaz...ezt te is és a többi két,3,5gyerekes anyuka is pontosan tudja! :lol:

aida fel a fejjel.

boci:
[quote]v írta:alahogy anyukám az idegeimre ment!!!


-dettó. :?
Nekem csak délig van ithon a férjem,onnantól kezdve a 3gyerekkel egyedül vagyok itthon.A kutya se segit,de én valahogy úgy vagyok vagy apa vagy senki.Nem hiába bak vagyok azok ilyen konokok. :wink:

suzy nekünk is megnőtt jelentősen a szopik ideje,nem mérem de észreveszem,szerintem az az oka hogy nagyobbak,több kaja kell nekik.

megyek most fürdünk aztán folytatom.pusszi

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Anita, Orsimorsi!
Ksözi nektek is a tapasztalatot! :lol: :wink:
Majd csak sikerül eldöntenem melyik lenne jó!


Mi is voltunk már Manóval kétszer szupermarketbe. Azon kívül csak séták vannak. :D

Szopi: Èn is egy ciciböl szoptatok. Mármint egy alkalommal.
susy75
 
 


Sarmon!
Akkor jó!Nálunk kb 4-5 napja van ez igy. Jó 10 perccel hosszabb,mint azelött volt. Gondoltam, hogy valszeg azért ,mert egyre nagyobbacskák vagyunk. :P :)
susy75
 
 


gabi

ja ilyen volt a kórházban is

csak mert későbbre akarok venni cumisüveget s nemtom milyet

köszi az infót

manó az ölemben igy nehéz irni de próba

hallás ok, jó eredmény manó ügyes volt nem mozdult, hagyta magát kis tündér pedig 30percet várattak overallban sok beteg közt

előtte 1 óra mászkálás a kórház egyéb osztályain most tudtam le szülésznőt nővérkéket (fotók péz stb) meg vércsop eredményért de jól birta én kevésbé hátam leszakadt már 5 kiló regus és ölben 3órát állva..

vércsopi különbözik enyém meg apáétól is apa abpoz én nullapoz regi apoz még jo h én adhatok mind2jüknek

Kép
andy30
 
 


na most nem megy több majd remélem holnap addig is üdv

Kép
andy30
 
 


Na itt vagyok ,Írisz megfürdetve.Amíg Jázit fürdettem szegénykém álomba sirdogálta magát,kiteregettem,elmosogattam Mózes még ül a vizben.

gaby mi már a karácsonyi nagybevásárlásokat is babával együtt intéztük,mindig végigalusszaaz ilyeneket,amig mozog alatta valami jármű.

orsi nem vagy bolond amitírsz,mikor ordit a baba,az egyik ezért nyúz a másik amonnan kiabál,na hát én is fejjel tudnék menni a falnak.Egyszer már nekem is megfordult a fejem ben hogy ha a baba nem lett volna milyen sokkal könnyebb lenne már a kettővel...de ránézek és úúúgy szeretem!Eszembe jut mennyit izgultam a terhesség alatt meg most hogy szépen hizzon meg hogy a megnagyobbodott veséivel ne legyen semmi gond...mindenképp menj emberek közé!!!

szeles én is nagyon kivi vagyok mennyi tgyást kapok majd,de nekem a családi a 3 gyerekre is elég jónak tűnik. :wink:

zöldi:
[quote]L írta:ányok! Van valaki, aki jó anyának érzi magát, és nem depis
-so-so.egyik nap igy másik nap úgy. :roll:

gabi ajánlott linkjével kapcsolatban:nagyon jó irás,olvassa el mindenki.http://www.lll.hu/node/4

Én a tejleadó reflexnél nem bizsergést hanem kegyetlen szurkálást érzek! :?

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


hahó

na van kis időm..


szeretnék hozzászólni a jó anya-rossz anya témához.

lehet elbizakodott vagyok, de az biztos, hogy a terhesség kezdete óta, na jó a 2. trimeszter óta munkálkodnak bennem az anyai érzések, amikről addig fogalmam sem volt magamban, h milyen, meg h létezik, és most, h már tényleg anya lettem, meghatványozódott a dolog.
ez azt is jelenti, h hihetetlen energiát és erőt érzek magamban, és mindez azzal társul, h mindig meg tudom magam győzni arról, h ha vmi nem úgy sül el, ah mások szerint kéne, az miért jó úgy, ah van.
igaz, h ez a fajta pozitív erősítés, ill. én ezt átkeretezésnek hívom, már előtte is kifejlődött bennem pár éve gyakorlom, és mindenre jó.

Én szocmunkás vagyok, a gyermekvédelemben dolgozom ráadásul és rengeteg problméás családdal és anyatípussal találkoztam már, és ezek is abban erősítenek meg, h én milyen jó anya vagyok. ha szétnézek a családomban, akkor is ezt érzem. ne értsetek félre, nem degenerált a családom:)de szeretem megnézni mások példáját, h ne kövessem el azokat a hibákat, amiket ők, és hát legyünk őszinték, mindenhol vannak hibák. hibák persze idézőjelben. tanulságok inkább.

nos tehát ezt a hosszút csak azért irtam le, h nem azért érzem magam jónak, mert el vagyok szállva, hanem ezek miatt.
pedig soxor nincs ám könnyű dolgom nekem sem, bár a babámra nemtok panaszkodni, nagyon szerencsésnek érzem magam, de a családomtól nem mindig azt a visszajelzést kapom amit sztem érdemelnék. apa soxor fáradt és ideges, nekem ezt is el kell viselni esténként, nem még amiket vki irt, h felkeljen, v etessen, v akármi helyettem. attól még szeretem, ő másh segítség. csak ezt is helyre kell tenni magamban, h nem azért hibáztat ha pl. a gyerek nem aludt egész nap, meg nem azért kapok a fejemre mert nem lett kiporszivozva mert téleg ugy gondolja, csak fáradt. plusz a játszmákat mindig fel kell ismerni, és nem belemenni.


ami a legfontosabb számomra az anyaságban: türelem nagybetűkkel. soha nem gondoltam h ennyi van bennem belőle (eddig nem is volt)..

na de szentiment lettem, de most ez kellett:)

Kép
andy30
 
 


Sarmi: a kis képen hihetetlenül hasonlít rád Írisz :D

Kép

Kép
gabilany79
 
 


amúgy a mi napirendünk:

-este 8-fél9kor mint akiből kivették az elemet, elalszik és alszik (a kiságyában, egyedül a szobájában!) kb.2ig hajnal, akkor gyors szopi, kb.negyedórás és félóra múlva megint alszik (én oltok villanyt,sőt peluscsere is van,mert ha nem,akkor reggelre minden csupa pisi:)
-hajnal5-6közt kel megint, akkor szopi,de soxor magamhoz veszem már,mert én ekkor vok a legfáradtabb és innen alszunk 9ig együtt közben néha eccer még eszik (közben alszok)
-9kor kelés,mérés,átöltözés,hordozóba ki,anya eszik(kávézik:),tusol
-fél11szopi,utána játék és alvás max egy óra hossza kizárólag anya hasán:) :?
-du.1szopi,játék,közben anya ebédet kotyvaszt és eszik,utána alváspróba a szobában anyával együtt max 1óra hosszra sikerül:)
du.4szop ekkor már apa is itthon van,ugyh ezután már nincs alvás 7ig,amikor fürdetés van, néha még addig kér enni egy gyorsat 6körül
-7fürdetés (apa),hosszabb játék,fél8szopi,első fele kint a nappaliban, második fele a szobájában fekve, közben bealszik és max fél9kor már be tom tenni az ágyába és otthagyni.

amugy bent alszok a szobájában egy heverőn még.


és ez már több mint 3hete ilyen. úgy érzem nem rossz, még akkor sem ha a család szerint "magamhoz szoktattam" mert csak az ölemben van el szinte egész nap..pont ettől érzem magam jó anyának!!


bocsi de ez még hozzátartozott az előző irásomhoz.


ja és arra is sokat gondolok ha épp fáradt vok és nyűgös h ez nem tart örökké csajok ez nagyon fontos ezt tudni!!

Kép
andy30
 
 


zöldi
én jelentkezem a talira.
és jelentem én boldog anyuka vagyok még a sok gond ellenére is :lol: :lol:

csepelen itt nem messze tőlünk lövöldözés volt egy suliban. meghalt 2 ember és egy megsebesült

velünk:

Végre tudjuk mi okozza a görcsöket és elkezdik kezelni!!!!!

Ma ugye visszamentem a budai gyerekk khba a gasztrora. Ott a dokinő megtapogatta a gyerek hasát, elküldött diebetikushoz (de minek) és utána egy uhura (ez volt a legértelmesebb cselekedete). Ott kiderült hogy nagyon nagy refluxa van. Gondoltam mond valamit erre a dokinő. Beadtam a papírt neki mert ugye mondta hogy menjek vissza hozzá erre kijön az aszisztense a kezembe nyomja a papírt és mondja hogy kérjek időpontot!!! február 4-r kaptam!!! Nézetem hogy csak ennyi???

úgy is jelenésem volt a neurológusnál így odamentem és elmondtam hogy mi történt. Nézett nagyon hogy nem csinált semmit sem a dokinő. És mondta hogy mivel hála nem neurológiai eset a lányom így már nem tehet ő semmit de a refluxot kezelni kell és ha tudok egy gasztróst akkor menjek oda.

Tudtam!!

A bókayba mert ott műtötték e. Hazafele beugrottam megkérdezni hogy vállalják e Izát vagy menjek a madarászba. Pont a kismamás Veres dokit fogtam ki aki emlékezett rám dec 25-éről mert akkor ő ügyelt. És elvállata Izácskát!!!!

Így holnap reggel megyek vissza mert megnézte a leletet és 2 fajta gyógyszert kel szednie. És jövőhéten lesz egy nyeletés rötgenje amin kiderül műteni kell e.

Szóval végre kiderült mi okozza a görcsöket.
A REFLUXA!!

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Kép [img]
hát nem hatalmas nagy már a drágám?kész kisgyerek!


aida:

ezt a képet neked küldöm, próbáltad már igy bebugyolálni nolit?igy lehet nem ficánkolna annyit nem mászkálna el a kiságyban és nem is bukna annyit. azért gondolom, mert nekem regi igy sokkal nyugodtabban alszik, és amikor kapálozott régebben, a nagy erőlkösétől mindig bukott is, igy meg nem szokott!!

http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 9.0233.jpg[/img]

andy

Kép
andy30
 
 


na mégeccer aidának


Kép

ja és még ezt is muszáj bocsi ha sok vagyok de ilyen gyönyörű evés után este:)

Kép

Kép
andy30
 
 


vera ez nagyon jó hir!! még akkor is ha reflux és műteni kell mert az epilepsziához képest az semmi! örülök és sok erőt a továbbiakhoz!

lassan megyek tentézni, ritkán tudok irni, és most bepótoltam:)


andy

Kép
andy30
 
 


Andy nem rossz!

Nálunk nem tudnám így leírni a napirendet, de azt tudom mondani, hogy Domi (számomra extrém módon) sokat alszik. Kb. három óránként eszünk, és maximum egy ilyen periódus létezik, amelyikben nem alszik semmit. A többinél szopi után minimum másfél órát, de inkább kettőt mindíg alszik. Ha sétálni megyünk, vagy elmegyünk valahová akkor akár 3-4 órákat is alszik egyben, ja és éjszaka is alszik. Éjjel kb. három óránként kel, szopi és utána alszik, az ágyában vagy mellettem. Furán is érzem magam, mert mindenre jut időm...vasalok, sütök, könyvet olvasok, alszom délután.

jó anya - rossz anya

Szerintem mi mindahányan jó anyák vagyunk, hiszen ennyit tudunk "beszélgetni" a babáinkról.

Engem meg olyan féltés fogott el Domival kapcsolatban, a bevásárlóközpontban le sem tudtam venni róla a szememet. :shock:

Nálunk a velünk alszik - nem alszik a kérdés. Én szívem szerint bevenném magam mellé a 2-3 órai szopi után. Egyszerűen nekem így kényelmesebb, nem kell átmenni hozzá, könnyebben szopik, alszom közben. A párom viszont szeretné ha nem szokna oda közénk. Nemtom. Az a fura, hogy a kiságyában mintha jobban és hosszabban aludna. Velünk gyakrabban felriad.

manna
mannababoca
 
 


manna:

azért irigyellek mert amint látod nekem nappal nem sok jut, különben azt nem irtam, h amikor eszek tusolok főzök stb addig rendszerint ordit a hordozóban:) a kendőt most fogom bevezetni, h abban jobban tudok házimunkát csinálni ha beválik.

néha aggódok h elég-e neki ennyi alvás, de nem tűnik kialvatlannak.irni szoktam egy nap átlag 12órát alszik, ebből 8-9éjjel van :roll: elég ez? mindenhol azt irják h 17-18kéne.na mind1,akkor se alszik többet.
amugy babakocsiban ő is alszik akármennyit de csak ha mozog. ha jobb idő lesz,ebben bizom,h majd mindig megyünk és ugy alszik.

nálunk szóba se jött h köztünk aludjon, még én is száműzve vagyok:)apa nagyon korán kel szegény.

na már téleg megyek aludni mindenkinek jó és kevés sirós éjt!

ja és manna már eddig is irigykedtem:)

andy

Kép
andy30
 
 


Jó reggelt!

Vera! Örülök, hogy végre megszűnt a bizonytalanság és kiderült mi a baja Izának. Remélem, mielőbb sikerül segíteni a problémátokon!

Napirend: nekünk is kialakult már a menet, kb. félórás csúszásokkal ugyanakkor eszik és fürdik Hunor. Persze a mai napra kíváncsi leszek, mert este 1/2 10-kor evett, utána hajnal 5.20-kor ébredt!!! Szopizott, azóta alszik. Délelőtt el kell mennünk az én háziorvosomhoz, mert elfogyott a vérnyomás gyógyszerem. Kértem időpontot a rendelés végére és tudja, hogy a kicsivel megyek, úgyhogy remélem behív pontosan. Délutánra napsütést mondanak, remélem ma ki tudunk menni, mert tegnap elmaradt a séta.
2 napig ittam a Laktoherb teát, de ma le is állok vele, mert szegény gyerek szétpukizta magát. Eddig is jött belőle a szél, de a tegnapi rekord volt, és mivel semmi olyat nem ettem, lehet, hogy a tea a bűnös.
Szép napot mindenkinek! Laura

Kép
Kép
szeles4
 
 


Vera, ez nagyon jó hír, legalább már nem a sötétben tapogatóztok!! Örülök nektek! Jobbulást a kicsi Izának!

Andy, próbáltam már így becsomagolni, üvöltött és nem hagyta abba, így kivettem belőle. Ő úgy néz ki kalimpálni szeret. Biztos nem volt jó neki az anyaméhben.. :? :)

Napirend: Jó nektek hogy így le tudjátok írni! Mondjuk lehet azért is mert már 1 hónaposak a picik. Nekünk nagyon nincs napirendünk. Amikor ő éhes akkor eszik, ameddig alszik addig alszik. Mostanában már nem keltegetem. És ezek elég változó időpontok.

Hmm. Noel azóta is teljesen másképp viselkedik. Kb. 2 napja. Mintha egy másik baba lenne.. Tegnap elaludt a pihenőszékbe, délután a kiságyba raktam, sírt picit utána kihoztam és beleraktam a babakocsiba és megnyugodott! :shock: Nálunk ez nagy szó. Aztán abba is elaludt! Éjszaka cumit dugtunk a szájába, elaludt! Tegnap napközben volt, hogy sírt, de kézben mindig abba hagyta! Jujj, nekem ez most nagyon jó! Amikor órákon keresztül vigasztalhatatlanul sír, annyira rossz. :( Bárcsak ilyenek maradnánk, ezt kívánom! 1-1 napja lehet rossz, de ne minden nap összefolyva legyen 1 nap.

A bukása is mintha kevesebb lenne, nem tudom miért, mert éjszaka nem volt erőm szopi előtt fejni, főleg hogy 2 óránként éhezett így megkapta csak úgy a cicit. Bár azt is észrevettem mintha kevesebb lenne a tejem.. :? Ami annyira nem jó hír.

No egyelőre eldugulok. :)

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


aida:nem hinném hogy kevesebb a tejed..inkább csak kezd beállni az ő igényeinek..nekem is most már puha a mellem,de és ha fejnék nem mindig tudok ugy ahogy szeretnék,de ha mellre rakom akkor ömlik a szájába.

én megvettem az urtica urens 4d-t és nagyon szupi....nekem bevált..és gazdaságosabb mint az 5ch

Kép

Kép
nikianya21
 
 


Nem tudom Niki. Arra írtam hogy kevesebb a tejem, hogy észre vettem, hogy kiszívta az összeset az egyik mellemből és át kellett rakni a másikra is (ilyen nálunk még soha nem volt előtte) hogy jól lakjon. Ráadásul pont egy olyan alkalommal amikor nem is fejtem előtte. De remélem inkább télleg csak az ő igényeihez igazodik. ;)

urtica urens 4d - ez mi?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


El vagytok tűnve!

Ma szeretnék kimenni egy 5 perces sétára Noellel. A babakocsi még itt fent van, én nem cipelem le, nem is bírnám szerintem... Így kendőben viszem ki. Úgy gondoltam, hogy harisnya, hosszú ujjú body, erre egy plüss kezes-lábas, sapi és sál majd bele a kendőbe, erősen magamhoz és még rá az én kabátom. Így elég neki vagy mindenképp overált adjak rá? Overál még mindig nagy rá és nem hiszem hogy azzal bele tudom rakni a kendőbe. :( Szóval segítség!?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Röff! Húúúú, Vera, de jó, hogy megvan a bibi! És refluxban már gyakorlatod is van. Szuper, hogy nem epillepszia!

Kép
zölddisznó
 
 


Aida! Szerintem elég, ha jó vastag a kabátod. De jó neked, hogy aláfér a bébod! Én örülök, ha én beleférek :)

Kép
zölddisznó
 
 


hahó

aida

nálunk is pár napba telt mire megszokta a bugyolálást de megérte kitartani

amugy már akartam irni g az 1.3hét nálunk se volt leányálom és látod mára h beállt figyizd neked is naprol napra jobb lesz higyjél benne!!


sztem annyii ruha elég rá e te tested melegiti legjobban
én pl ha a hasamon alszik csak rövidujjut adok rá akkor is tök meleg mindene a kiságyban meg 3réteg mellett is hideg a kis keze


ma mi is kimegyünk végre süt a nap bár itt még most is minusz5öt mutat még várok 1órát..a mhelyemre beugrunk a bérpapirért az max negydóra odavissza

Kép
andy30
 
 


nektek milyen a bcg oltás helye a baboknak? nekünk nagy piros dudor közepe fehér és puha az egész du lefotozom.olyan csunya.


baba uhra mikor kell vinni? ja és kutacs mikor tűnik el? nekünk műr alig van :roll:

Kép
andy30
 
 


Andi: tök jó amiket leírtál. Úgy látszik itt mindenkinek hasonlók az érései. (Bocsi ha elírok valamit, de most csak az 5 ujjas gépelés megy, mert a másik kezembe Marci van) Nálunk apa nagyon segítőkész ha hazajön. Sőt éjjel is felkel, pedig én mondtam neki hogy nem muszáj, bírom én is!!!!
Látom van játszószőnyegetek. Mikor tetted rá először Regit. Mi tegnap vettünk egyet Marciak (megy ám a rotyogás :lol: ), mert most már egyre többet nézelődik, mosolyog a tárgyakra...........

Vera: ez tök jó, legalábbis hogy tudjátok mi a baj!
Vendég
 


Andy: én nem is tudom hová adták Marcinak????!!!! Lehetek ilyen hülye??!!!

Ja és tegnap lemértük este és 3770 gramm volt. Tudom csak hetente kellene de apa volt nagyon kíváncsi, mert hát kezdjük az első rucikat kinőni. Néztünk is nagyot, hogy ennyit hízott mert szombaton 3650 gramm volt. :lol: :lol: Előtte egy hét alatt 120-at hízott!!! :lol:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?