Új privát üzeneted érkezett!

Most jöttünk uh-ról. Minden rendben a babával. Viszont lehet, hogy mégiscsak kislány... :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Andi :) :) Ez vicces :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Noémi! Én is nevettem! Apa annyira nem, de nem bánja. Viszont ez sem 100%, úgyhogy tényleg el kell mennünk már 4D-re, hogy kiderüljön ki lakik odabent...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 

 
 

Humora az van a gyereknek, az egyértelmű :)
Van már lánynevetek? :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Az AFP-leleten melyik értéket kell nézni pontosan? Mert van vagy 8féle, és kb. mindegyikben benne van az AFP szó...

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Olyan, mint a nővére. :)

Vicces, hogy pont te kérdezed a nevet, mert második névként már régebben megbeszéltük a Noémit. :)
Az első névről uh után beszélgettünk és mivel ma van a napja, felmerült a Róza. De még nem döntöttünk, kicsit meglepődtünk. :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Én is most nézegetem pont az AFP-t, és azt olvastam, hogy a korrigált MOM-ot kell figyelembe venni. De ma este rákérdezek a dokinál és megírom.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Andi,
de jó :) Olyan kevesen kapják ezt a nevet mostanában. Én sem szerettem soha mondjuk :)

Nekem van korrigált afp mom-om és korrigált mom thcg-m. Ezen igazodjak ki...

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Sziasztok!

A mi babócánk is gazdagítja a lányok népes táborát :) Ma derült ki ugyanis, hogy kislány lesz. Csak méhszáj vizsgálat lett volna, de kikunyiztam egy UH-ot is, mert a 18 hetesen nem látták még. Szerencsére egyébként is minden ok.
ekruzs
 
 


Gratula minden kislányhoz/kisfiúhoz!
Engem az uh-s doki finoman lecseszett, mert nincs AFP-m. Hát ez már így marad.

Ma eldöntöttem, hogy belemegyek abba, hogy táppénzre menjek, be kell látnom, hogy nem fog menni egyedül a 2 gyerekkel. Férjem ma megint elutazott, a 3 évest szoktatom az oviba, a friss iskolás mellett. Agyvérzésgyanú minimum.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Oui nem irigyellek! Nekem néha az is sok, hogy egy örökmozgót itthon terelgetek.

Az AFP-m nekem alacsony lett a doki szerint, de mondta, hogy mivel a kombinált meg több, mint tökéletes, így ne aggódjak miatta. Én amúgy sem bízom az AFP-ben...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Szia Andi!

Nekem is ez volt a helyzet! Alacsony volt az AFP 0,6 MOM ha jól emlékszem, persze beparáztunk, de a kombinált vagy integrált vagy milyen teszt meg teljesen jó lett 1:40000-hez meg ilyenek jöttek ki.... Szóval reméljük minden rendben van.

Huuuh én holnap megyek erre a terheléses cukorra, el sem tudom képzelni hogy bírom ki, mert én eléggé kajás vagyok....reggel felkelek és szinte rögtön kávé és reggeli...most meg semmi... :shock: :shock: ha elájulok remélem felpofoznak vagy valami.... :?

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Dana!

Tegnap olvastam, hogy a létező tesztek közül a kombinált a legpontosabb. Szóval te se izgulj! :)

Én 3 hét múlva megyek a terheléses cukorra, tegnap kaptam beutalót. Hát izé... szóval én sem várom kimondottan...
De túl lehet élni! Bele kell csavarni egy fél citromot és úgy elviselhető.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Gratulálok az uhkhoz és a lányokhoz-fiúkhoz :)

A Róza szerintem tök szép név :)

A korrigált MOM-ot kell nézni. Nekem is "alacsony" lett, 0,77. Én nem foglalkozom vele...

Viszont nem vagyok jól. Tegnap voltam olyan hülye, hogy munka után még elmentem körmöshöz, ott ültem órákat és már hazafele a kocsiban éreztem, hogy nagyon feszül-görcsöl a hasam... Otthon már csak feküdtem, de elég rossz volt. Éjszaka szinte nem aludtam semmit. Reggelre mondjuk sokkal jobb lett, most ilyen félig fekvő pozícióban vagyok, egyenlőre a munkahelyen, aztán majd meglátjuk... Nem akartam otthon maradni, mert egyrészt van itt bent most fontos dolog, de ami a legfőbb, hogy nem akartam feküdni és figyelni, hogy fáj-e vagy nem és parázni :( Ha délutánra sem változik a helyzet, akkor felhívom a dokit és bekönyörgöm magam, hogy vizsgáljon meg!

Egyébként nekem is tegnap jött elő a táppénz kérdés, mert megírta a bérszámfejtő, hogy mennyit kapnék és sokkal több, mint amire számítottam, mert én azt hittem, hogy 60%, ami igaz is, de abból nem kell vonni csak SZJA-t, úgyhogy így nem annyival kevesebb a fizumnál... Még nincs meg a pontos dátum, szerintem okt 15 lesz a vége... Még a héten a férjemmel pontosítjuk, és akkor megmondom bent is. Nem tudok ennyit ülni :(

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Oui,
teljesen megértelek én is. Bár gondolom nem a legjobb anyagilag, de többet ér, hogy nem mész tönkre idegileg :) Kitartást ehhez a héthez! Hogy megy az ovi a kisebbnek?

Andi,
akkor tegnap este itt voltál a kerületben :) És melyik értéket néztétek a papíron? Azért kérdem, mert az egyik nekem is alacsony, a másik nem, de fogalmam sincs, melyik ér.

Dana,
semmi jót nem tudok mondani a terheléses cukorról, főleg, hogy reggel evéssel és kávéval nyitsz :) Mert nekem is ennem kell reggel, és én a múltkori terhelésesnél rendesen rosszul is lettem. Kint ültem, olvastam, és éreztem, hogy basszus, valaki csináljon valamit :) Úgyhogy bementem a vérvételi szobába, lefeküdtem, jobb lett. A lényeg, hogy ne hányjon - mondta a néni :) Mert hogy akkor meg kell ismételni :)
Na de ezt felejtsd is el :) Minden rendben lesz, egyszer kell csak túlélni! A citrom tényleg segít, csak mondjuk van, ahol ott helyben csinálják meg a löttyöt, ott nincs hozzá citrom. Vigyél magaddal :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Viki, remélem rendben leszel!

Tudom, hogy a korrigált kell, de nekem abból is kettő van :) Egy korr. AFP MOM, és egy korr. MOM THCG.

Mennyi kislány lesz :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Viki! Vigyázz magatokra! Szerintem csak pihenésre van szükséged és minden rendben lesz!

Noémi! A korrigált AFP MOM-ot kell nézni. Nekem az 0,80 a sima csak 0,64. De ez egy baromira megbízhatatlan teszt, nem is értem miért csinálják.

Képzeljétek, tegnap este még az a meglepetés is ért, hogy bár az elmúlt hónapban eléggé elengedtem magam, visszafogytam azt a 3 kilót, amit úgy szedtem fel előtte, hogy odafigyeltem az étkezésemre... Azt hiszem fordítva vagyok bekötve. :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Viki, jobbulást!

Gratula a babákhoz, aki most tudta meg, hogy ki lakik a pocakban :)

Andi, nálam meg most kezd a mérleg mutatója kétségbeejtően felfelé kúszni... Jó, hát a kezdősúlyomhoz képest még csak 2,5-3 kilóval több, de az elmúlt hetekben indult meg ennyire. Mondjuk pocakra látom, hogy talán oda megy, az meg nem gond, nőjjön, hízzon csak a babóca, de remélem,hogy nem ilyen ütemben fogok hízni a következő 4 hónapban :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
baboca0104
Balatonalmádi
 
 


Babóca! Mennyire másik vagyunk :D Én meg eddig híztam kb 10kg-ot, de most az utóbbi hónapban fogytam 3-at és úgy tűnik most megálltam. Csak a hasam nő, más nem, inkább oda rendeződik. Pedig be voltam/vagyok parázva rendesen, hogy ha így haladok lesz ebből 20 kg plussz is, de most jobbnak tűnik a helyzet :wink:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Én most tartok 6 kilónál :) Emesénél összesen volt 7. Nemtom mi lesz így :) De kitűztem egy célt, hogy X kilónál feljebb nem mehetek és punktum. pedig mostanában megszűnt már a falhatnékom is.
De még mindig 7 kilóra vagyok attól a súlytól, amivel az Emesés terhességemet kezdtem :)

Hosszas utánaolvasások után némileg lenyugtattam magam az afp miatt. Na mert a korr. afp-m 0,69 lett. És ott van az a hcg érték. És most találtam rá, hogy a hcg-t akkor mérik, ha alacsony az afp, és ha a hcg magas, akkor érdemes tovább vizsgálódni. Magas az 2,4 vagy mi fölötti. Na nekem 0,93. Tehát a kettő együtt nem para. Hála az égnek, eléggé stresszeltem ezen tegnap óta. Dokihoz csak nagyon sokára megyek, védőnőhöz pénteken. De így most lenyugodtam.

E. jövő héten bölcsibe megy, ez az utolsó hetünk így együtt. Erre mást sem hajlandó csinálni, mint kisvakondot nézni... :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Noémi, meleg van, nekem sem szeret lent lenni a kicsi..
Majd ha kicsit lehűl, biztos aktívabb lesz!

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Babóca! Rajtam mondjuk simán van annyi, hogy ne is legyen indokolt a sok hízás!

Noémi! Nálunk Frakk a menő! :) Illetve pár napja elkezdett főzőcskéset játszani (apának főz vacsit), és babázik (eteti, ringatja, öltözteti). Ezen teljesen megdöbbentem, mert azt hittem ezt csak óvodában játsszák a lányok.
Alig várom a lehűlést, mert nevetséges, hogy csak reggel meg este tudunk kimozdulni a lakásból (ahol csak 28 fok van)...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Hát én néha legszívesebben sírva fakadnék, mikor ránézek az időjárás-előrejelzésre. Mert mostmár azért lehetne "hűvösebb" - azaz nem kánikula. Nagyon gyűlölöm már :(
Nagyon édes lehet Nóri (Nóri vagy Nóra, hogy szoktátok hívni?), ahogy főzőcskézik az apjának :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Én bár júliusi vagyok nem szeretem a meleget. Valami skandináv országba kellett volna születnem...

Igen, nagyon édes. :) Annyira mázlink van vele, hogy a másodikkal tutira nem lesz... :)
Egyébként Nóra, Nóri, Nóci, Manófej, Manóci, Cicapopó (amikor égnek álló popsival alszik :) ). Amikor nem fogad szót, akkor Nóra Vivien.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


:D :D De jót nevettem ezen :) Engem is csak akkor hívtak Noéminek a szüleim, ha valami baj volt :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Egyszer régebben valamelyikőtök mondta, hogy gyerekkorában nagyon sokat utazott autóval, hosszúkat. És mesélte, hogy barchobáztak... ez annyira bejött mostanában nekünk a naggyal! Van még ilyen ötletetek, mit lehet az autóban csinálni egy kisiskolással? Könyv nem jó, mert rosszul van, ha nem figyel előre.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Oui! Mi pl. ország-városoztunk (papír nélkül, csak szóban), szóláncokat mondtunk, verseket mondtunk (valaki elkezdi a másik folytatja), vagy amit nagyon szerettem, hogy valaki elkezd mesélni egy történetet és mindenki hozzátesz valamit.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Én is ez utóbbit akartam mondani. Illetve, ha már tud számolni, és szereti az autókat, akkor lehet olyat, hogy mindenki mond egy számot, és a szembejövő autók közül az annyiadik az "övé" - és akkor meglátjuk, ki kapja a legjobb kocsit. Persze ez lehet, hogy csak nálunk működött :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Viki,
és minek nézik a 60%-át? Az elmúlt 12 hónap átlagának, vagy a legutolsó fizunak, vagy minek?

huuu mennyi kiscsaj lesz!!! :)

oui,
hát nem csodálom, hogy nem bírod egyedül!!

Én is megyek babaexpora! :) Mint vásárló meg mint eladó is, a fiam cuccait viszem ki eladni.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Sziasztok !!

Mi a kisfiúk táborát fogjuk erősíten ...... :D de még neve az nincsen !!!
milkaaa
 
 


milkaaa, gratula! :) Éppen az előbb néztem rá a táblázatra, akkor most már 6:4 a lány-fiú arány :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
baboca0104
Balatonalmádi
 
 


Tappenz alap: sajnos pontosan nem ertek hozza, azt tudom leirni, nekem hogy szamoltak ki: a 2011-es brutto osszjovedelmet vettek, es ezt elosztottak 365el. En egy napot sem voltam tappenzen. Ha valaki volt, akkor is csak a fizut kell venni, a tappenzt nem, de akkor 365-tappenz napokkal osztod, ez a nap atlagkereset vagy mi. Aztan ezt fogod es ha van 180 napja munkaviszonyod, akkor veszed a 60%at. Ez msximalizalva van (kapjak be.......) 6200 forintra. Ez lesz a brutto napi tappenz, de ezt minden napra kapod, nem csak hetkoznapra, tehat 31 vagy 30 al kell szorozni. Viszont ebbol csak 16% szjat vonnak, mast nem. Azt nem tudom, hogy kell-e szorozni 1,19el elotte. Szoval nekem igy szamoltak, es ez a tgyas alapja is, csak az 70% lesz.

Tgyasnal lanyok NAGYON FIGYELJETEK, mert szules elott 28 nappal el lehet menni, es esetunkben ez nem mindegy, mert ha 2012 decemberi datummal megyunk el, akkor a 2011 es fizu utan kapjuk, ha 2013 januarral, akkor a 2012 es utan, mindenki nezze/nezesse meg melyik a kedvezobb!!!

Bocs az elutesekert, fekve telefonrol potypgtem be, haza kellett jonnom, delutan soron kivul doki...

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Most kérdeztem rá én is. A táppénz alapja az előző teljes év. Valóban átlagkereset, tehát a 365 nap, és annak a 60%-a, csak az SZJA-t vonják belőle, ami 16%.
Ezt kapjuk a szülésig, aztán a megszületéstől a TGyÁS-t, ami szintén az előző év (nekünk ebben az esetben 2012. év) napi átlaga, csak itt 70%-az alap, az SZJA (16%) és a Nyugdíjat (10%) vonják, ez jár 6 hónapig.
Ne feledjétek a szülés után igényelni kell a családi pótlékot és az egyszeri anyasági támogatást, utóbbi csak akkor jár, ha legalább 4* megjelentél orvosi vizsgálaton, nem a kis-könyvel igazoljuk, mert személyiségi jogokat sérthet, hanem a kórház, orvos állítja ki az igazolást, hogy megjelentél.

A 7. hónaptól lép be a GYED, ami szintén a fenitek szerinti átlagból, de már maximalizálva van 136.200.-Ft-ra, tehát ebből jön le az SZJa és a nyugdíj, így ez max. 96 ezer lehet/hó, ez a gyermek 2 éves koráig jár, utána jár a gyes.

Amit még érdemes tudni, hogy gyes munkaviszony alatt is jár, külön kell igényelni, majd...

Várandósság 4. hónapjától már jár a családi adókedvezmény, ha valaki még nem igényelte nem gond, mert a bevallásban szerepeltetni kell és visszaigényelhető.

Kicsit hosszabban ennyi, amit én megtudtam.



latogato1983
Pomáz
 
 


Viki, pihenj! Majd gyere, mesélj, mi volt a dokinál!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Mi történt Viki? Rosszul lettél? Mikor mész?

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Viki jobulást! Keményedett megint a hasad?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára niksi28 2013.06.04 10:42-kor.
niksi28
Budapest III. kerület
 
 


Azt tudja vki, hogy januárban csak az összes szabi időarányos részét lehet kivenni vagy esetleg kivehetek több napot is a 2013-as szabimból?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára niksi28 2013.06.04 10:42-kor.
niksi28
Budapest III. kerület
 
 


Viki! Írj majd, hogy mi a helyzet!

Niksi! Én úgy tudom, hogy kiveheted az összeset.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Faj, feszit, szurkal a pocakom :(

Mindjart indulok egyebkent. Bar nem izgulok, mert nem veszes, szerintem nincs baj... Csak igy nem fogok tudni dolgozni, ha ennyire nem birom az ulest, es ez hirtelen jott, sokkolt, es vegigbogtem a delutant :(

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki, remélem nem lesz gond, jelentkezzél majd! Sajnos én is ezt éreztem tegnap, annyira feszített és keményedett meg éjszaka is arra ébredtem, hogy hol bal oldalt, hol jobb oldalt mintha egy kést szúrnának bele, nekem is ülő munkám van és tegnap olyan sok munka volt, hogy egész egyszerűen volt hogy két órát nem álltam fel :? Gondolom ez nem tetszik Alíznak és nálad meg ugyanez Zalánnak.....

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Most jutott eszembe, hogy én sokszor ültem munka közben az egyik kolléganőm hatalmas gimnasztikai labdáján. Kicsit jobban tudtam mozogni vele ülés közben, és nem volt akkora nyomás sem a hasamnál, sem a gerincemnél.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Megjottem. Minden rendben, mehszaj zart, lepeny rendben. Viszont nem mehetek dolgozni, matol az itthon levo kismamak csapatat erositem...

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki! Az a lényeg, hogy te és Zalán jól vagytok! :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Viki, jobbulást! Pihenj!
És végül mi volt az indok, amiért az orvos kiírt? Veszélyes, hogy a sok üléstől keményedik a hasad?

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Oui! Szerintem állati rossz érzés, tegnap nekem is volt benne részem, mert sok munka volt és nem álltam fel vagy két-három órát....azt hittem megszülök mire hazaértem, a kocsiban fekve vezettem, annyira rossz volt, szóval megértem Vikit és sokkal fontosabb kettőjük egészsége, mint a munka...tudom-tudom....pénz. Anélkül is nehéz, de első akkor is a két élet.

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Oui, ha sok a kemenyedes, az elobb utobb atvalthat olyan fajasba, amitol nyilik a mehszaj. Mult heten azt mondta, hogy het 1-2* ha van ilyen, az belefer, de mindennap nem. Akkor meg ugy beszeltuk meg, hogy lehet csak a front, es megprobaltam visszajonni a heten, de kedd estetol folyamatossa valt, erosebb lett es folyamatosan nyilallt. Mar nem tudzam teljesen kiegyenesedni. Szoval nincs gaz, mert ezek pihenesre egybol mulnak, de ulesre egyre rosszabb lett. A testem jelzett, nagy butasag lenne nem meghallani. Amikor mondtam hogy egyik szemem sir, a masik nevet, azt mondta, hogy ezzrl azert nem szabad szorakozni. A delutant vegigbogtem, de mar negbaratkoztam vele. Allati fura lesz itthon lenni!!!
viki1983
Budaörs
 
 


Sziasztok!
Megint mennyi olvasnivaló.. hiába, így jár az, aki csak betéved néha... de majd szept. végétől talán többet tudok jönni. Szóval most meg sem kísérlem, h mindenre reagáljak, de azért nagy gratula minden kisfiúhoz és kislányhoz!
Döbbenettel olvasom, hogy milyen nagy %-unkat érint ez a haskeményedés, és azon morfondírozom, hogy ebben kell lenni vm törvényszerűnek, h hirtelen ebben az időszakban, durván a félidő környékén kezd el mindenkinek fájni a hasa a sok görnyedéstől, üléstől. Tényleg vissza kell vennünk lányok! Örülök, h azért nagyjából mindenkinél minden ok lett végül (nem nyílt ki senki, meg ilyenek) és azért lehet hatni arra a pocakra pozitívan egy kis rápihenéssel. Én is egyébként ugyanebben a cipőben jkárok, egyezkedem a dokival, meddig maradhatok (most szept. vége, de előtte kiveszem a megmaradt szabijaim, így lehet, h már szept 20 körül). Sokáig morfondíroztam, h elég korai ez, meg mit szólnak, de látom, h sokan vagyunk így. Meg különben is, ha pihenni kell, akkor nincs mese. Magamnak kellene ezt a legjobban szugerálnom, amikor este fél7kor még bent görnyedek...
Nekem egyébként mindig alul kemény csak, de most, h már nagyon jól és intenzíven érzem a mozgást, érzem is ,h baromira alul van a kisasszony, szinte a bikinivonalnál rugdos. Biztos ez is közrejátszik...
Szóval lányok: mindenkinek hasfájás és szurkálás, keményedés-mentes napokat, időszakot kívánok!
M.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
mandula29
Pécs
 
 


Bdana, nem bántásból kérdeztem Vikit, hanem azért, mert ugyanilyen tüneteim vannak, mikor bent vagyok a munkahelyemen, ülőmunkát végezve. Én ma írattam táppénzre magam, részben ezek miatt is, de nem tudtam a dokival személyesen beszélni, csak jövő szerdán néz meg. A sok üléstől nekem a derekam is annyira megfájdult, hogy alig bírok felkelni:(.
Nekem a másodiknál kinyílt a méhszáj a végén, és feküdni kellett, ezt sem szeretném még egyszer. Meg sem tudnám oldani a 2 mellett.( És ami a legurcsább: a másodikkal szinte végig táppénzen voltam, azaz nem ültem egész nap - hanem cipeltem az elsőszámú fenekét:). Tehát gondolom nem a sok üléstől nyílt ki anno... Ez egy annyira rejtélyes dolog: valami felkapott nődoki mondta régebben egy reggeli műsorban, hogy kinyílt méhszájjal sem kell fektetni az anyukákat, mert semmi értelme, nincs hatással a méhszáj tovább nyílására. Én meg nem tudom mi az igazság, mert nem vagyok orvos:O.)

Viki, remélem nem bántódtál meg. Sztem ne sírj a munka abbahagyása miatt. Biztos nehéz lesz átállni az otthon létbe, de próbálj meg sokat beszélgetni barátokkal, anyukádékkal, ne legyél sokat az elején egyedül. Mást is olvass, ne csak babás dolgokat!!!:) (Bármilyen krimi megteszi.) Ha tehetitek, menjetek el a pároddal színházba, szülés után jó darabig úgyis kimarad majd. Nekünk ez utóbbi nagyon bejött, még ki is kellett hozzá csinosítani magamat.
(Így itthon lenni, hogy van 2 gyerek, már teljesen más, annyira lekötik az ember idejét, sok a megoldandó feladat. )

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


a jóga instruktor szerint a hasi légzés jó keményedés ellen. a hasadat fel kell fújni, hogy úgy érezd olyan mint egy labda, egészen a gátig kell lefújni (na, ez tanulandó). ez szülésnél is jól lazít.
ő mondta azt is, h van egy délelőtti kismama csoport, ők azok, akik úgy döntöttek, h jár nekik ez a kilenc hónap és van a munkásokból álló délutáni:)

ma voltam háziorvosnál, akit addig nem ismertem, és annyi infót tudván rólam, h hol dolgozom megkérdezte, h akarok-e dolgozni. hogy bírom-e a stresszt. ja, mondom, már megtanultam kezelni. erre volt egy akkora fos délutánom...:)

oui, Viki, ne legyen bennetek rossz érzés!!!

 Baby Birthday Ticker Ticker
natasa7
Budapest
 
 


Natasa,
Igen, a hasi légzés tényleg szupi! Nekem 3-4 nagy levegő és màr múlik is! Illetve ilyenkor gyorsan oldalra fordulok, az is sokat segít.

Mandula,
Ilyenkor már a babák nagyon erőset tudnak ütni, rúgni, illetve a helyük is jóval kisebb, mint pl 10 héttel ezelőtt. Ez nagyban közrejátszik, hogy ennyi pocakkeményedés van!

Viki,
Tudom, hogy most még furi az otthon lét, de hamar megszokod, és idővel nagyon fogod élvezni!! Nekem ugyan ez volt, amikor szintén ülőmunka miatt anno 24 hetesen végleg kiírt a doki. Esküszöm, még cikinekmis éreztem, a céggel szemben, mintha "cserbenhagynám " őket! Utólag már látom, hogy ez mekkora baromság! Az CSAK EGY MUNKA! ESZKÖZ A PÉNZHEZ! Még akkor is ha amúgy imádod. Inkább most menj el TP-re, mint 6-8 héttel később be kelljen feküdnöd a terhespatológiára fenyegető koraszülés miatt!
És mivel nem végnélküli fekvésre vagy ítélve, nagyon jó alkalom ez a következő 3-4 hónap, hogy olyat csinálj,a mire eddig nem volt időd és a baba után főleg nemlesz! :wink:

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: