Új privát üzeneted érkezett!

Timcsi,

mindig biztató amikor ilyet olvasok, hogy nem volt rossz élmény a császár :)
Nekem most (másfél hete) mondott a dokim egy kb. súlyt, de nem olyat hogy na akkor 1358 gramm :), hanem csak annyit hogy 1200 és 1400 gramm közöttiek. Nekem ez elég. :)
Nekem a 24.-en még nem hitték, hogy szülök, de mostmár mindenkitől jönnek a ,,már nincs sok hátra" hozzászólások. :)

Katyus, 

én úgy tudom, hogy nincsen több egypetéjű ikerpárunk. :) Honnan tudják, hogy biztosan azok? Közös a burok? Vagy egy petezsák volt már az elején? Nekem ez még mindig érdekes kérdés. :)

dincuska
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Dincuska! Igen, a kislányaim egy burokban vannak minden tekintetben. Egy magzatvíz is... Mindig mondom is nekik, hogy ne piszkálják egymást... remélem megfogadják. :) Volt olyan 3d-s uh képünk, ahol kiskifliztek... Nem tudom milyen kapcsolat lesz közöttük, de szerintem felfoghatatlanul erős.
Ezek a megjegyzések mindig más formában jönnek :) Egyik hónapban még, "nincs is nagy hasad, pedig ikreket vársz"... másik hónap... "na már kerekedünk" :) Kövi hónapban: "Semmit nem híztál, hogy fogod bírni?" :S Amúgy neked hogy telnek a napjaid? Nehéz a pocid? Sok ikres kismama mondja, hogy a 25. hét után már nehéz... Bár lehet ez is alkat+egyén függő... Sportolsz valamit?

Tényleg Lányok! Ti sportoltok valamit? Én az első 3 hónapban tudtam eliptikázni, de azután nem esett jól, így most csak a nagy séták maradtak...

Szép napot!
katyus777
Budapest
 
 


Katyus, még az enyémek is piszkálják egymást a külön burokban, úgyhogy el sem tudom képzelni a tieid hogy lehetnek ezzel :)
A kétpetéjűek között is erős a kapcsolat, gondolom az egypetéjűek között még inkább, hisz tényleg egyből lettek. :)
Elég jól telnek a napjaim, a két lánnyal muszáj hogy így legyen. Tegnap egy kismamatalin voltam a Margitszigeten, egész nap kóricáltunk a két lánnyal, azért nem mondom, hogy nem fáradtam el. Rengeteget villamosoztunk is, nagyon élvezték. Valahogy úgy, a 25. hét után már elég nehezek. :) Mostmár úgy nézek ki és úgyis érzem magam, mintha hamarosan szülnék, meg mások is ezzel zaklatnak :D
Nem sportolok semmit, amúgysem vagyok olyan típus, rohanok egész nap a gyerekek után, ez is egfyajta sport. :) Meg ikresként el is vagyok tiltva a sportolástól, neked nem mondtak ilyesmit?
Olykor már a nagy sétákat sem bírom annyira, mert le akar szakadni a hasam, és még mindig hol a vége...

Tegnap voltunk bent egy egynapos babácskánál, 2770 gramm volt, olyan picike, és valószínűleg a mieink még kisebbek lesznek... Lányok, én már nagyon elfelejtettem, hogy ekkorák! :D

Többiek hogy vagytok?

dincuska
 
 
 
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Dincuska: Igen, mondjuk neked elég is lehet a gyerekek után futkorázni...
Nekem nem mondott ilyet a doki, hogy tilos a sport... Azt mondta, hogy óvatosan lehet, de én nem merek. Féltem őket. Olyan eltérőek a vélemények a neten is ezzel kapcsolatban. Egyik oldalon javasolják, másikon nem. :S

Én is sokat gondolkodom azon, hogy milyen picurkák lesznek a gyerekek, amikor megszületnek. Remélem gyorsan megszokjuk.

Ilyen gerintartó övet használsz (használtok), ha nehéz a hasad (hasatok)? Én kipróbáltam a Brendonban a múlt hétvégén, és meglepően jól esett, pedig még nem nehezek a kislányok (18 hetesek múltak).
Esetleg masszázsra jártok? Én imádtam a teherbeesés előtt maszira járni, de most nem tudom hová, kihez kellene menni, hogy szakszerű legyen... Tudtok ajánlani valakit?

Szép napot!!
katyus777
Budapest
 
 


Én pont úgy vagyok a sporttal, mint a szex-szel (végülis az is egyfajta sport), a doki nem mondta, hogy ne, de inkább nem reckírozom meg. :) Meg tudom magunkról, hogy nem menne, mert arra gondolnánk,h ogy hát ott vannak a babák. :)

Reninek van hastartó pántja azt hiszem, én nem vettem olyat, lehet hogy sokat segítene pedig. De most annyi minden másra kell a pénz, hogy magamra nemigen költök.

Sajnos masszázsban sem tudok segíteni, én annyira nem bírom az ilyesmiket, én szívesen masszírozom a férjem, de ő engem ne, nagyon csiklandós vagyok :D


dincuska
 
 
 
 
 
 


Lányok! Tudom, hogy "ne izgassam magam", de nem tudom nem izgatni magam a súlyomon. Ti  nagyjából mennyit szedtetek magatokra? Hogy tudtok szemet húnyni a felszaladt kilók felett?

Katyus kérdése itt kapcsolódik a témához. Szeretem a sportokat, szeretek mozogni. Terhesség előtt tollasozni jártam, bicikliztünk, túráztunk. Nem konditerem vagy ilyesmi, de nagyjából rendszeres testmozgás ilyen formákban megvolt. Az első harmadban én nem mertem igazán mozogni... nekünk nagyon nehezen jött össze a terhesség... aki lombikos talán jobban megérti. Most a második harmadban egészen jó minden azt leszámítva, hogy estére úgy felfújódom, mint aki már 7 hónapos terhes, és kétségbeesve nézek a tükörbe. Továbbra is féltem magam a sporttól, emeléstől, így csak a házimunka szakad jobban a nyakamba a 3 éves mellett. Szóval a kilók alattomban kúsznak rám, és én rettegek tőlük. Mondhatjátok, hogy hiú vagyok, de állandóan az nyomakodik elő a tudatomban, hogy a csudába fogok megszabadulni tőlük? Lesz-e energiám a gyerekek mellől elszökni majd kis mozgásra, kis saját időre? Éljen az egészséges evés, merthogy próbálom betartani azt anélkül, hogy diétáznék vagy ilyesmi.

Na akkor még egyszer... kilók dolgában ti hogy vagytok?

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


A megszabadulni tőlük természetesen csakis a súlyfeleslegre vonatkozik!!!

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Sziasztok!

Úgy alakult a helyzet, hogy 1 héttel hamarabb kellett befeküdnöm, mert a dokim szabadsàgra megy jövõ héten, viszont nem akart vàrni a tüdõérlelõvel a 32. hétig. Tegnap jöhettem haza:) A kicsikéim rendben vannak, már az 1600 g-ot is eléri a súlyuk az ultrahang szerint, fej-fej mellet haladnak. :D most éppen mindketten medence fekvésûek voltak, kicsit haràntba hajlóan. Persze nagyon sokat mozgolódnak, ezért ez biztos gyakran vàltozik. Sokszor meg is lepôdöm, hogy ilyen erõsek, mindig megdícsérem Ôket:) a méhnyakam kicsit megrövidült, illetve kissé nyìlik a méhszàjam, de nem lesz semmi baj. Nem tiltottak el semmitôl, csak sokkal többet kell feküdnöm, mert innentôl még nehezebbek lesznek a dràgàim:)
A spotról annyit, hogy imàdom. Szeretek úszni és itthon tornàzni, valamint bicózni. Terhesség alatt leàlltam mindennel a 8. hét utàn. Miutàn kiderült, hogy ketten vannak, az orvos csak a sétàt javasolta. Egy ideig bicikliztem, de nem a sport miatt. A hàzaséletünk is hàttérbe szorult, mert féltettüka babókat, paràztam a méhszàj miatt, úgyhogy inkàbb hagytuk. Szerencsére semmi negatív érzés nincs emiatt bennünk. Inkàbb vàrjuk a kis csodàinkat :D
Eddig kb. 10-11 kg-ot szedtem fel, ez majdnem mind a hasam. Egy ideig aggasztottak a vàltozàsok, de màr egy ideje annak is örülök, ha egy óràt tudok kényelmesen sétàlni: ) elég sokszor érzem azt, hogy kimerültem, nehéz a hasam, fàjnak a làbaim. Most màr csak az a fontos, hogy még 6-7 hétig maradjanak a kicsik odabent;) egyelõre a hasam làtta kàràt a gyarapodàsomak. Szép nagy kerek, a köldököm körüli rész nem bírta a sok feszülést, ezért ott màr megjelentek a repedések egy jó nagy körben. Kentem szorgalmasan, de nem ezen múlik. Kellet a hely, hàt csinàltak ; D majd meglàtjuk mi lesz szülés után, addig úgyse tehetek semmit. Utàna remélem majd valahogy lesz idõ a sportosabb életformàra is:) Az evésre próbàlok figyelni, de egyre nagyobb az étvàgyam, igyekszem rengeteg gyümit enni, hogy a fõétkezések között ne nassolgassak:)
A masszàzshoz én se tudok tippet adni, nem jàrtam sehova, pedig jól esne.
A kórhàzban most két természetes ùton szült, illetve egy csàszàros anyukàval voltam együtt. Ez màr a màsodik csàszàr volt, amit igyekeztem megfigyelni, hogy mire szàmíthatok.
Hastartót én is hordogattam, de nem rendszeresen, csak amikor eszembe jutott, néha azért jól jött.


Remélem mindenki jól van, szép hétvégét!
demtimi
Szarvas
 
 


Sziasztok!

Azt mondják a súlygyarapodással kapcsolatban, hogy ez egyén függő. Én is aggódom mi lesz a végére. Eddig kb 3-4 kg-ot híztam (18h+3napos vagyok), de már ez is soknak tűnik , pedig csak a hasam és a mellem nőtt szerintem.  +attól is függ, hogy kinek milyen a vízvisszatartása... ha pl. sok sót eszel, akkor nagyobb.

Én azt tudom Babaszi javasolni (nem tudom mennyit híztál +miket eszel), hogy a felesleges szénhidrátokat (kakaós csiga, fehér kenyér vagy liszt, sok burgonya, péksüti), és a zsírosabb kajákat (rántott dolgok, chips) kerüld amennyire csak tudod... Én olyan kenyeret szoktam venni, amiben nagyon sok mag van és teljeskiőrlésű lisztből készül... Ha nasizni akarok, akkor magvakat (diákcsemege mandulával, mogyoróval) eszek, vagy túrórudit. :) Abban legalább van egy kis kalcium is. :) + a szükséges csoki  :P
Iszonyat sokat számít, ha már ezt a pár dolgot betartod...
Azt mondják onnan tudod ellenőrizni, hogy "jó" kajákat eszel, hogy rád nem sok kiló rakódik... pl: én rögtön látom a karomon, ha hízok... az azt jelentené, hogy kicsit több sütit ettem :) A szoptatáshoz amúgy is kell 3-4 kg+ rajtunk is ( a szükséges +-on kívül), hogy majd legyen elég tej...

A szex nálunk még napirenden van. Kicsit féltem tőle, hogy majd a férjem nem tud így szexelni, hogy ott van vki (valakik), de szerencsére ez nem okoz gondot. Inkább lassan velem van gond, ki gondolta vna... Nem tudok kikapcsolni, mindig arra gondolok, hogy ott vannak...Főleg, hogy már többet mocorognak. Tudatosul bennem is a dolog.  Hááát... érdekes dolog ez.

Timi! Akkor pihenj sokat! Legalább tudunk többet beszélni!  
Tudsz mesélni a császáros szülésekről? Vagy nem nagyon láttad mi történt szülés után? Szarvason feküdtél kórházban? Mit csinálnak ilyenkor veled? Hogy ellenőrzik a kicsiket?

Jó pihenést!

katyus777
Budapest
 
 



Egy hónapja készült képek :) 



 Ez pedig egy hete, kicsit homályos, de a lényeg látszik:D
demtimi
Szarvas
 
 


Katus jól látod, többet fogok itt lógni:) Szarvason nincs kórház, sajnos. Szentesen fogok szülni. Eddig kétszer feküdtem bent, 4-4 napot. Ilyenkor kapok egy tüdőérlelő injekciót, minden nap néznek szívhangot, vérnyomást. Néznek egyszer vérképet. megvizsgál az orvos, vesz hüvelykenetet és csinál egy ultrahangot. Szóval csupa jó dolog, mármint abból a szempontból, hogy ilyenkor megnyugszom, hogy minden rendben a kicsikkel. Legközelebb 4-5 hét múlva megyek, akkor talán már véglegesen bent kell maradni. ha nem lesz gond, akkor hétvégére haza engednek, de ott még nem tartunk, úgyhogy ezen még nem agyaltam sokat. 2 hét múlva azért rám néz, a méhszáj miatt.

Egy-két dolgot tudok mondani, pont mindig a műtét napján sikerült elkapnom az eseteket. Igaz nem ikrek születtek, de a műtét szempontjából ez mindegy. Igaz mindkettő tervezett császár volt, tehát nem beindult szülés, Én remélem nekem azért az lesz:) Itt az szokás, hogy műtét után kb. 4-6 órát megfigyelőben töltesz, infúzióval és katéterrel. Most azt mondta, az anyuka, hogy bevitték oda is  a babót megmutatni, de ugye ott még nem tudod megfogni, mert szigorúan feküdni kell. Azután vissza hoznak az ágyadba. A kicsit behozhatja  a férjed egy időre, de még csak a család tud bennük gyönyörködni, mert a fekvést még mindig be kell tartani, szóval szoptatni se lehet másnap reggelig. Inni kell sokat szívószállal. Adják még a fájdalomcsillapítót és naponta a véralvadásgátló injekciót.  A fájdalomcsillapító másnaptól elhagyható. Reggel fél 5-kor keltenek, kiveszik a katétert, fel kell állni, segítenek letusolni és felöltözni, 5 körül pedig hozzák a kisbabát, onnantól pedig lehet etetni, gondozni:) Ha nem indul be a tejtermelés akkor gyakrabban elviszik megetetni, de próbálkozni van idő bőven, remélem ez ikrek esetében is működni fog.:) nyilván nehezebben szeded magad össze, mint akik természetes úton szültek, de a babó erőt ad :) Plusz, ha egyszer felkelsz nem nagyon akarsz visszafeküdni, kivétel a szoptatás miatt:D Legalábbis ezt vettem észre. 
Szóval ki lehet bírni (remélem:). 5 nap után engednek haza, ha minden rendben van.

Hozzáteszem, nem minden kórházban van így, egyik barátnőm műtét után  kb. 6 órával már felkelt és szoptathatott. Ez nekem jobban tetszene, legalábbis a kicsik szempontjából. :)
demtimi
Szarvas
 
 


Sziasztok!

Timi! Köszönjük az infót a császárról.
A biztonság kedvéért fektettek be a kórházba, vagy volt vmi panaszod?


Ma éjszaka kb 4x és napközben kb 3x többször éreztem valami ismeretlen érzést. Nem tudom nektek volt-e hasonló, de megpróbálom leírni...

A szeméremdombom mögött(belül) éreztem vmi tompa összeúzódás, vagy szúró érzés szerűt.... Pontosan nem tudom megfogalmazni, mert elég furcsa... nem feltétlen rossz vagy fájdalmas, csak fura... Lehetséges, hogy nő a méhem? Nektek volt ilyen?

Nálatok hogy vannak a csöppségek? Nálunk egyre erősebbek (19.héten), és ma fél 6-kor felébresztettek. Randalíroztak a pocakomban. Ma is elég aktívak voltak, hihetetlen mennyit fejlődnek pár nap alatt is... 1 hete még csak néha néha éreztem vmi kis ficánkolást... Most pedig simán... Mi lesz itt a végére?

Szép napot!

katyus777
Budapest
 
 



Hali, bocs Dincuska, hogy nem válaszoltam...Én is láttam, hogy milyen hasonló minden nálunk, tök buli!!!Szóval nagyon hasraestem, hogy ikrek...őszintén szólva nagyon megijedtem, hogy 4 gyerek és mind lány...fogalmam sem volt, hogy fogom megoldani. Nekem nagyon hányós- kínzós volt az eleje, többször majdnem kiszáradtam. Középidőben kiderült egy vészes vashiány: 2-3 naponta járok injekciós vaspótlásra...Most a vége felé pedig hatalmas vagyok 4-5 lépés után már fáradok, a méhem nem teljesen oké, állítólag nehezen bírja, van a szokásos megrövidülés, de állítólag harmadik szülésnél ez mást jelent. Sok a magzatvizem ezért is vagyok hatalmas, ezzel állandóan riogatnak, pedig az előző kettőnél is ez volt, nem lett baj. Még szept közepéig ki kellene húznom néha azt érzem nem lesz egyszerű. Most az egyik baba keresztbe van, kiváncsi vagyok mit mond a dokim erre holnap. Az előző két terhességem problémamentes volt, természetes szüléssel...ez most nagyon más.Jaj, és Honvédot választottam amikor sokasodtak a problémák, de a 26. hétig a Szent Imre volt, de megijedtem, hogy hamarabb jönnek.

Már kezd összeállni, hogy hogyan lesz segítségem..ez most tök pozitív, mert 4 gyerkőccel ez nagyon kell! Akinek több van...Ti hogy fogjátok megoldani?

És amúgy még van előttünk 3-4 hét építkezés, a lányok kamaszkorára terveztük a felső szint kialakítását, de most hogy ilyen sokan lettünk, bele kellett húzni. Úgyhogy izgi augusztus lesz!
majorka
Budapest XII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Babszi, én mostmár majdnem +15-nél tartok, és már nem mondom, hogy nem érzem. Elkezdett a lábam is dagadni, visszerem is lett, 30. hét után nehezednek a dolgok eléggé.
Én tényleg nem izgatom magam miatta, ikreknél természetes, hogy többet szedünk fel, de többet is adunk le :)
A szoptatással is jó esetben sok lemegy, aztán két gyerek után (vagy több...) szaladunk, nem lesz gond a súyunkkal :)

Timi, én a 32. héten fekszem be pontosan. :) Már várom, ami furán hangozhat, de már rég volt rendes uh, meg gondolom több mindent megbeszélünk. Mivel még mindig nem fordultak be, lehet hogy szóba hozza a programozott császárt, majd meglátjuk, nem tudom mit fog mondani.
Én is kértem hogy mostmár mindig legyen itt valaki, aki hajkurásszak a gyerekeket, mert már eléggé fárasztó, többet kéne pihennem, van hogy egész nap alig van időm leülni, nem csoda hát a lábdagadás... 
Nem reped a hasam, ez valami isteni adottság, eddig sem volt ilyen. :) De helyette ott a visszér, amiben gyönyörködhetek. 
Nekem valahogy egyre kisebb az étvágyam, szerintem a gyomrom akkorára zsugorodott mint egy mogyoró, mindent összenyomnak a kicsik. :)
Nagyon szépek vagytok a képeken, jól áll a poci. :)

Katyus, az még egyáltalán nem sok súlyban, a 20. héten nekem már +5 kg volt. 
Biztosan a méhed növekedése az, amit érzel azon a környéken, ne aggódj miatta. 

Majorka, nekem egyik terhességnél sem voltak tünetek, ebben is mákos vagyok. Fú de durva lehet ez az injekciós vas, akkor nagyon hiányod lehet. Nekem csak pár hete a vérkp mutatta, hogy kicsit alacsonyabb, szedjek mostmár vasat. 
Én is szeptember közepén, betöltött 37. héttel ,,tervezek" :D szülni. :)
Nekem is lesz segítségem, anyósom itt lesz, amíg szükség van rá, éns em bírnám enélkül, főleg hogy Emma sulit, Sára ovit kezd.

Holnap megyünk esküvőre és előtte egy kedves barátnőmhöz megyek fotózásra :) A lányok vsz maradnak mamánál, és majd csak szerda este jönnek, mert csütörtökön Emma szülinapja lesz, akkor engednek ki a kórházból is. :)

Remélem jól vagytok ebben a változékony időben!

Reni, sokatr gondolok rád, minthogy te vagy a következő :), hogy érzed magad, már nagyon várod őket? :)

dincuska
 
 
 
 
 
 


Változatlan minden , derék fájdalom , sav probléma , mell alatti bordáim nagyon fájnak , keményedések vannak , nyilalások a combomba , enyhe görcsök szinte mostmár minden nap jelentkezik, aludni már nem igazán tudok , sehogy se jó , sehogy se kényelmes, csajok egész nap megállás nélkül buliznak odabent , a hasam csak úgy hullámvasutazik és kirúgják a hasfalam :-)

De még egyben , igen nagyon várom már őket én még most augusztusban szeretnék túl lenni mindenen

Szerencsére azért napközben tudok pihenni azért valamit , ovi már 2 hete elkezdődött a bölcsi meg a héten kezdődött
Ebben az 1 hónapban a lányomnál sikerült eljutni a nappali szobatisztasághoz és a bölcsiben is nagyon ügyesen szól mindig :-)

Kedden megyek Uh-ra és utána találkozom a dokimmal és megbeszéjük a továbbiakat rákövetkezendő héten meg megkezdődik a CTG

Dincus azt , hogy értetted , hogy befekszel a 32.héttől ?
Egészen szülésig bent leszel?

Étvágyam az nekem is csökkent és nem is híztam már rég óta , megálltam eddig a + 12 kg-nál


Segítség nekem annyi lesz , hogy miután hazakerültünk a kórházból anyukámkivesz 1 hét szabit a munkahelyén és jön segíteni meg a férjem is kivesz szabit kb.2 hétig biztos itthon lesz , meg szerencsére olyan a munkahelye a férjemnek , hogy 24-48 ban dolgozik így azért 1-1napokat kell kibírnom valahogy


Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok!

Majorka: Mit mondott a doki arra, hogy keresztben voltak a babák? Én is az iker terhesség miatt választottam másik intézményt. Elvileg a Róbert lett vna, de mikor elmondta  a doki, hogy nincs koraszülött osztály... majdnem elájultam... akkor mi van?  Így most a Sote II maradt. Remélem beválik.

Nem igazán tudom elképzelni még a segítséget, hogy hogy lesz megoldva. Nálunk van 2 nagynéni (tesóim)+két nagymama, így a segítség kéznél lesz, ha esetleg szükség lesz rá. Amúgy az első 3 hétben a férjem szeretne itthon lenni, majd azután kellene beosztanom a társaságot .
Az írosodból azt veszem ki, hogy szerettetek vna kisfiút is?

Dincuska: Köszönöm a bíztatást, a doki is mondta, hogy természetes, hogy ilyeneket érzek. Magnéziumot javasolt, mondtam neki, hogy már elkezdtem nagyobb dózisban szedni. Azóta nem is éreztem.
Azt írod, hogy rég volt rendes uh-d? Hány hetente szoktál járni uh-ra?
Már a kórházban vagy? Jól vagytok?
A kapacitásom (étkezéseknél) nekem is csökkenőben. Már egy leves és második nem fér belém... napközben külön kell elfogyasztanom... + a kajálások után úgy kikerekedik a pocim :)

Reni: Egész nap nyomják a gyerkőcök? Te jó ég... Én még csak néhányszor érzem őket egy nap... 1x ébresztettek eddig fél6kor... Hála az égnek... Te napközben sokat járkálsz? Napközben szoktak többet aludni? Nem tudom hogyan lehet rászoktatni őket már a pociban, hogy ne éjszaka kukorékoljanak...

Mi most voltunk uh-n. Képzeljétek, egymás fejét rúgdosták a kislányaim  Ettől féltem... Remélem azért nem durván... Olyan ügyesek voltak, hogy a kis kezüket a fejükhöz tették... Védekeztek.

Tényleg egy idő után megkülönböztethetőek a babák? Én még csak azt érzem, hogy vki mocorog, de hogy melyik, azt nem :)

Jó pihenést!!

Kata
19hét4nap km
katyus777
Budapest
 
 


Sote II jó én a lányomat ott szültem és most is ott fogok , plusz van egy másik ismerősöm aki 1 hete szülte meg az ikreit (vagyis császározták) szint úgy a Sote II és csak jókat mondott , plusz Dincus is ott fog szülni

Nekem eddig 4-5 hetente volt Uh így is , hogy ikrek , pedig sokan írták , hogy ikresen 2-3 hetente nézik a kismamákat , de nálam nem így volt

Igen egész nap nyomják nem is tudom mikor pihennek , szerintem soha , jó mondjuk van olyan , hogy kb. 1 órán keresztül nem jelentkeznek be akkor gondolom pihennek , szuszannak egyet azt folyt köv :-D

Annyira sokat nem járkálok , hétvégén csak annyi , hogy átmegyünk anyukámékhoz akik 3 percre laknak tőlünk , hétköznap meg a fiamat visze-hozom az oviból , az ovi 15 percre van tőlünk , lányomat meg a férjem viszi-hozza a bölcsiből az messzebb van tőlünk a hegyen
Napközben meg itthon pihenek vagy egy kis séta a városban az is kb. 1-1,5 óra , de ez se minden nap

Megkülönböztetés nálam úgy van , hogy tudom , hogy "A" baba van bal oldalt , "B" baba van jobb oldalt már a kezdetek óta :-)

Mi nálunk is úgy volt , amikor voltunk 4D-n egymás fejét rúgdosták a csajok , de ők is a kezükkel védekeztek a nőci meg jót mulatott rajtuk aki végezte az UH-t :-)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok,

Reni, remélem sikerül és augusztusban kibújnak a lányok :)
Nekünk még nincs ovi, elvileg szept. 2. hetében lenne a beszoktatás, nem tudom, hogy addigra mi lesz velem. Pedig Sára is teljesen szobatiszta lett, csak a kakával küzdünk, de nagyon...

Szerintem már írtam, hogy tüdőérlelőre fekszem be, kedden, azaz holnap megyek, csütörtökön jövök, Emma szülinapján, együtt elmegyünk Dobogókőre. :)
Akkor lesz a 32. heti uh is. 

Én sajnos nem álltam meg a hízással, már majdnem 15 kg.

A gyerkőcök nálam is egész nap tepernek, igazából nem tudom, hogy mindkettő-e vagy csak az egyik. :)

Akkor ez komolan vehető, hogy bejöhet apuka a császárra? Mit mondott az ismerősöd? 

Katyus, csak a kötelező ultrahangokra megyek, most lesz a 3. Néha  adokim is csinál, de az csak olyan, minden rendben van-e típusú. :)
Nálunk is volt fejrugdosás még egyszer 4d-n, de legutóbb egymáshoz simultak. :)

Én nem tudom a babákat megkülönböztetni, inkább a jobb oldalon van minden mozgás... és a jobb lábamon jött ki a visszér is...

Jó volt a hétvége, megvolt a kismama fotózás, szupi volt, utána rögtön esküvő, lakodalom, éjfélig bírtunk maradni, utána már nagyon fáradt voltam, de azért körtáncoztam is kicsit. :)

dincuska
 
 
 
 
 
 


igen azt tudom , hogy te kapsz tüdőérlelőt , viszont azt nem tudtam , hogy arra be kell feküdni

Én is holnap megyek  a kórházba reggel 9:45-re Uh-ra

Igen bejöhet a császárra , csak ennyit írt , meg , hogy az automtából kell megvenni a kísérőnek a zöld ruhát , ami 2000 Ft
de azért holnap én is megkérdezem a saját dokimat erről


Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 



 



Sziasztok,


megkaptam a tüdőérlelőt, kicsit fájt, főleg utána, holnap lesz még egy.


Volt uh, sajna elvették a papírjaim, de annyit megjegyeztem, hogy Róza 1770 gr, Júlia 1930 gr, maradt


De nagyon unatkozom, Reni, holnap felugorhatnál uh után, ha van kedved, a 7.-en vagyok a 725-ös szobában. :)
Ez az aktív pihenés nem nekem való még a kedvenc könyvemmel sem. :)


 


dincuska
 
 
 
 
 
 


a maradt után akartam írni, hogy még mindig far és haránt fekvésűek. Nehéz telefonról, bocsi :)

dincuska
 
 
 
 
 
 


Sziasztok,

Dincuska kitartás, hamar elszáll az a pár nap, Én is unatkoztam a  kórházba, pedig még sorozatot is vittem, hogy majd nézem a telefonomról :) A tüdőérlelő valóban nem egy kellemes injekció, főleg, ha már előre tudod, mit fogsz érezni, de a gyerkőcökért mindent:D Szép súlyban vannak a kislánykáid, Én is ennyit jegyeztem meg, amikor elvették a papírokat:)
Látom te is a szeptember közepét tűzted ki célul, legyen így mindkettőnknek, illetve hármunknak, ha majorka is valami hasonlót szeretne:)

Reni, Neked szurkolok, hogy augusztusban magadhoz ölelhesd a kicsi lánykákat. Azért az megnyugtató, hogy eddig minden rendben volt.

Most ebben a két napban nem mozdultam ki otthonról, nagy a meleg, és persze mostmár folyamatosan azon agyalok, hogy pihenni kéne minél többet, de közbe meg annyi mindent csinálnék is. Ezért próbálok minden napra hagyni valamilyen tennivalót. Így a "vége" felé közeledve nálam is előjönnek jobban a tünetek, a fáradság érzése, a babók lakhelyének a lehúző érzése:D és a gyomorégés is kezdi felütni a fejét, lehet kevesebbet kéne ennem. :)

Többiek, hogy vagytok?

demtimi
Szarvas
 
 


Sziasztok!

Örömmel olvasom, hogy pozitív visszajelzések vannak a SoteII-ről. 3 hét múlva megyek vérvételre és terheléses cukorra. Kíváncsi vagyok milyen benyomásom lesz.
Ti megnéztétek már a szülőszobát és a többit? Nem is tudom, hogy lehetséges-e....
Ti 1 ágyas szobát szeretnétek?
Megkérdezhetem a dokitok nevét Reni és Dincus?
Remélem Lányok, hogy a szülés sztorikat is megosztjátok majd velünk... 

Tegnap kérdeztem a dokim, hogy a császárnál bent lehet-e a férjem. Mondta, hogy igen, és a császár után ő fogja megkapni a gyerekeket. Kérdés, hogy a férjem bent akar-e lenni. :) Mondtam neki, hogy ezt Ő döntse el...

Timi, köszi a kérdést. Jól vagyunk. A kislányok olyan 300 gosak és 20-22cm hosszúak már. Túl vagyok a félidőn.. 20 hét. Te hány hetes vagy? Hol fogsz szülni?

Dincuska: Szerintem nem sok az a 15 kiló sem... Valaki normál terhesség alatt hízik 20 kg-ot...

A tüdőérlelő szuri helye fáj? Vagy mi?

Jó pihenést!!

katyus777
Budapest
 
 


Timi, akkor ezt megbeszéltük, szept. közepén babázunk. :)


Majorka, te is benne vagy? :D


Reni meglátogatott, nagyon jól esett, jövő hét csütörtökön lesz a prog. csaszi, betöltött 37.héten, de majd biztos jön és elmeséli részletesen. :D

Az osztály teljesen jó, tiszta, én nagyon elégedett vagyok vele, kedvesek is. :)


Katyus, szerintem nekem se kell nagyon nézegetnem a szülőszobát, hasonló dolgokra számítok mint Reni, de a dokid biztos megmutatja, ha már a végén vagytok.

Nekem Varbiró Szabolcs az orvosom, nagyon szeretem őt, a kislányom is Nála született, nagy élmény volt. :)


Én nem gondolkodom egyágyasban. :)
Nekem bejön a csaszira, már megbeszéltük, ő se lát semmit, de csak legyen ott mikor világra jönnek. :)


Fáj, amikor beadják és utána kb. egy percig, de persze kibírható :)


Gratula a félidőhöz! :)


 


dincuska
 
 
 
 
 
 


Sziasztok

tegnap megjártam a 36.hetes Uh-ot :

"A" baba BPD: 79 mm (ami szerintem elég kicsi) az Uh-os doki meg is jegyezte , hogy milyen pici a buksija HC: 318mm AC: 313mm FL: 69.8mm humerus: 62mm súly: 2440 gr , medencevégű

"B" baba BPD: 85mm HC: 311mm AC: 310mm FL: 68mm humerus: 60mm súly: 2460 gr , fejvégű

Utána találkoztam az orvosommal , nézett méhszájat , ami bő 1 ujjnyira nyitva érezte "A" baba popsiját és utána csináltak egy CTG-ét 


Kedden megyek CTG-re

És utána eljött az én időm , mert megvan az időpontom a császárra  08.21 azaz jövőhét csütörtök
Pont aznap van amúgy full tele a műtő , mondták is neki , hogy nincs hely , de aztán amíg CTG-tek addig elintézte és lebeszélte mindenkivel (Gidai Főorvossal , és azt mondta megvan a csapat is)

Úgy hogy úgy fog kinézni az a bizonyos csütörtöki nap , hogy reggel elvisszük a gyerekeket oviba-bölcsibe és utána megyünk be a kórházba anyuval meg a férjemmel , 9 re beérünk és utána valamikor megtörténik a műtét , azért kezdek izgulni most már 

Végre a kezemben tarthatom a babáimat


Igen ma meglátogattam Dincust , jó volt megismerni egymást és örülök , hogy taliztunk :-)

Nekem Dr. Vonnák Eszter az orvosom , a lányomat is nála szültem , nagyon meg vagyok vele elégedve ( én amúgy ismerős által kerültem hozzá , mert a lányom keresztanyukájának a legjobb barátnője)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Én nem voltam szülőszobalátogatáson így nem tudom milyen , ja vagyis annyit láttam amikor kedden voltam a dokimnál a szülőszobára vitt be megvizsgálni , vajúdószobákat láttam ami 3 ágyasak és mindegyik ágy mellett ott volt a CTG gép

Én nem kérek 1 ágyas szobát , vagyis ha pénzileg megtehetném akkor lehet , hogy most azt kértem volna saját zuhannyal , wc-vel , de hát sajna nincs 10 ezer ft-om/nap-ra

De amúgy amikor a lányomat szültem 2 éve akkor 5 ágyas szobában voltam és szerencsére nem volt gondom , bár akkor a wc meg a zuhanyzó a szobában volt bent és a szobatársak is aranyosak voltam

Most nem tudom milyen lesz

De majd írok élménybeszámolót amint lesz majd egy kis időm :-)

Velem anyukám lesz bent a műtőben , párom meg vagy kint a folyosón vagy lehetséges , hogy el se engedik a munkahelyéről , pedig a főnöke nagyon jól tudta , hogy aug közepétől bármikor lehet nálunk valami , erre 3 embernek adott ki most szabit , grrrrrrrr....

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok!
Már elég rég voltam annyi mindem volt mostanában,de örömmel olvasom soraitokat. De jo neked Reni,már csak pár nap! Már én is nagyon várom pedig nekünk még sok van,ma töltjük a 26. hetet. Én egyre nehezebben viselem. Nekem nagyon fáj a hátam és a derekam és estére már ugy feszit a hasam,hogy azt hiszem kipukkan. Pedig minden délben pihenek kislámyommal egy másfél orát. 2 hét mulva fogjul kezdemi az ovodát,ugyhogy amiatt izgulok egy kicsit hogy fogjuk birni. Pénteken mehyünl ultrahangra,majd megirom mi volt. Mostmár kéthetente járnuml kell,mert a méretbeli különbség még mindig meg van köztük és figyelik,hogy mind a ketten megfelelően növekszenek e. Én màr több mint 10 kg hiztam sajnos,de hát ez van. A lényeg hogy ők jol legyenek! Az orvosom azt mondta valoszinü,hogy a 36. hét előtt be kellesz már feküdnöm amitől szintén félek, mert Csinszka nagyon anyàs és nehéz lesz nekik,meg persze nekem is. Remélem minnél tovàbb huzom itthon.

ptimcsi81
Károlyfalva
 
 


Sziasztok

én most egy kis időre elköszönök tőletek , mivel elérkezett az én időm 

az utolsó pocakfotómmal jelentkezem


haskörfogatom 107 cm és + 15 kg

hamarosan jelentkezni fogok , amint lesz majd időm ha hazaértünk , ami remélem hétfő lesz , persze ha minden ok

telefonomon nincs net

vigyázzatok magatokra

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


De jó! Várjuk!

ptimcsi81
Károlyfalva
 
 


Sziasztok!

Bocsi, nem jelentkeztem már pár napja... a férjem szabin van a héten, így elutaztunk Debrecenbe 3 napra... Kicsit pihentünk...

Reni!! Nagyon sokat gondoltam Rád! Sok sikert, jó egészséget és kitartást kívánok a következő napokra!!Várjuk a jelentkezésed!

Timi! Te pár héttel jársz előttem csak...  Én most lépek a 22-be holnap... Nálam 2-3 napja jött elő ez a puffadás érzés estére. Olyan mintha egy labdát nyelnék le estére...  Sokkal nagyobb a hasam, mint reggel :S
Lányok! Lesz ez még jobb, vagy ez már így marad? Lehet még a gyomrunk most helyezkedik valahová...

Neked mennyit mocorognak a babák? Rúgnak már nagyokat?

Nekem még az fura, mikor este lefekszem oldalra, hogy úgy lecsúszik a hasam arra az oldalra, amin épp fekszem... Ti kitámasztjátok vmivel? Nem akarom, hogy egymásba csússzanak a csajszik :D

Üdv!!
katyus777
Budapest
 
 


Sziasztok!

Kaptam Renitől sms-t, fél 1 körül megszülettek a babák, kb. 2200 és 2500 grammal, többet még én sem tudok, de ha tudom, holnap délután meglátogatom és akkor majd jövök a részletekkel és biztos képet is tudok hozni :))))

Este ha tudok jövök hosszabban is, most csak a jó hírt jöttem sugározni! :))))

Pusz

dincuska
 
 
 
 
 
 


Jajj, de nagy öröm! Gratulálok Reninek!! Várjuk a további infókat!! ;)
katyus777
Budapest
 
 


Sziasztok,

Nagyon édesek Reni kislányai, örülök, hogy ilyen jól alskult nála minden. Én is kíváncsi vagyok a részletekre :)

Rövid leszek most, mert csak a telefonomról tudok netezni és két napja írtam ide, de mire elküldtem vmi hibát jelzett és kiléptetett az oldal.
Pénteken be kellett feküdnöm végleg, mert C1111 a méhszáj értékem. A belső azt hiszem a babák súlya miatt nyílik. Most 2500 g körül vannak. Tegnap léptem a 34. hétbe, a 3. tüdőérlelőt pénteken megkaptam. Az orvosom azt mondta jó lenne, ha még egy hétig kihúznánk legalább, Én azért reménykedek a kettőben is:) minden nap csinálnak Nst-t, azt azért annyira nem szeretem, mert ilyen nagy hassal háton feküdni és sokáig ülni se szeretek. Sokat keményedik a hasam is, bár az eddigse volt másképp, de ez nem tetszik nagyon az orvosoknak, szóval néha parázok, de leggtöbbször alszok, mert Frontint kell szednem.
Most ennyit tudok írni, szurkoljatok, hogy kellő ideig bent legyenek a babóim! :)
demtimi
Szarvas
 
 


Sziasztok,

ne haragudjatok, hogy nem jöttem és nem számoltam be, ahogy ígértem, azóta szétszedtük a házat, kupi mindenfelé, ma épp az előszoba készült, de a fenti beépített gardróbot is nyomatták és a nappali is szét van szedve... persze egyik sem a babaszoba, hiába töltöm holnap a 34-et és lépek a 35-be... de legalább már valami történik. :)

Voltam bent Reninél, csináltam is képet, sajnos nem tudom feltenni, mert nem találom a csatlakozót, valahol a kupiban van, ha meglesz, persze felrakom. :)
Nagyon édesek a babák és Reni nagyon jó színben van, pedig csak egy nappal volt a császár után. Le a kalappal előtte. :) Minden rendben volt, a műtét is, utána a felkelés volt nagyon nehéz, le is esett a vérnyomása, de másnap már a babákkal együtt lehetett. Akik mondom, tündériek. :) Én nagyon megijedtem, ahogy elnéztem őket, mert azt éreztem, hogy még nem vagyok felkészülve...

Timi, húha, nagyon remélem, hogy még bent maradnak legalább két hétig, a fekvés biztos sokat fog segíteni, bár nem ikrekkel, de én 2111-el a 40. hét után szültem. :D
Izgalomra nagyon nincs okod, kaptatok tüdőérlelőt, a babák is szép súlyban vannak. Gondolok sokat rátok, és bármi van, akkor értesíts minket, ha tudsz. :) Nekem face-en is tudsz írni. :) Vigyázzatok magatokra nagyon!

Ja igen, súlyról jut eszembe, hogy Reni mondta, hogyha 2500 g alatt van valamelyik baba, akkor kell a védőnőtől környezettanulmány, csak úgy engednek haza a kórházból. Én ezt nem tudtam, de ha majd megyek csütörtökön, rákérdezek az enyémnél, hogy erre azért legyen felkészülve. Az uh súlymérésekben én nem bízok :D, szóval minden esetre készüljünk fel. :)

Én majd 4-én megyek az első nst-re, leveszik a streptococcust, labor lesz meg gondolom megnézi a méhszájat is. 
Mutizok néhány képet a kismamafotózásról, ami még aug elején volt, meg a családi fotózásról, ami aug közepén. :D Nem szoktunk ennyit fotózásra járni, nehogy azt higgyétek, itt most így jött össze, hogy kis különbséggel. :D Meg a kismamát barátnőmnek köszönhetem. :)



dincuska
 
 
 
 
 
 


Sziasztok

gyorsban tudok jelentkezni , aztán ha lesz egy kicsit időm jövök

Csütörtökön 12:26-kor megszületett Laura 2570 gr 51 cm , 12:27-kor megszületett Emília 2200 gr 50 cm

Én nekem a vágás még mindig nagyon fáj , járni már úgy ahogy tudok , ülni nehézkesen , ami a legnehezebb az ágyba lefekvés és onnan a felkelés

Császármetszés után 6 órával már jöttek felállítani , ami iszonyatosan rossz és fájdalmas volt , alig bírtam felállni , de aztán nagy nehezen felálltam odasétáltam a mosdóhoz , hogy egy kis cica fürdést csináljak , de rosszul lettem , leesett a vérnyomásom , majdnem összeestem , így gyorsan visszafektettek , így péntek reggelig az őrzőben maradtam , így a csajokat csak péntek délelőtt láttam 
Persze amikor a műtőből kitoltak at őrzőbe , odahozták a csajokat egy 15 percre és vitték fel az újszülöttosztályra 
A kórházban egy tündéri pockok voltak szinte egész nap csak aludtak , úgy kellett őket kelteni 3 óránként , hogy egyenek

Tegnap szerencsésen hazaérkeztünk az éjszaka egy kicsit nehézkes volt , de túléltük

A tejem beindult  szombat délelőtt de azért kell egy kis pótlás nekik a kis súlyúk miatt


renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok!

Reni! Annyira édesek a kislányok, hogy rögtön elolvadok... Gratulálok! Reméljük hamar elmúlik a fájdalmad... 
Miután felállíottak még kaptál fájdalmocsillapítót?
A sebedre kell valami krémet vinni? Körömvirág, vagy valami?

Timi! Szurkolok, hogy minél több időt legyenek a kicsik a hasadban!  Mesélj majd mit csinálnak veled a kórházban...

Dincus! A családi és a kismama fotók is nagyon szépek. Milyen szép nagy családotok lesz...

Velünk most semmi különös nem történt... Pénteken megyek uh-ra, majd írok mit mondtak...

katyus777
Budapest
 
 


Reni, nagyon cuncusok a csajok! :) Örülök, hogy már hétfőn hazajöttetek, akkor meglett hamarabb a környezettan? Az sose baj. :)
Ha majd lesz időd, mesélj a hétköznapokról otthon és a tesók mit szóltak vajon? :) Hoztak ajcsit a lányok az otthoniaknak? Én játék ikerbabakocsira gondoltam. :)

Katyus, majd mesélj az uh-ról. :) Tényleg, szép nagy családunk lesz. :) Sztem itt megállunk, 4nél. :)

dincuska
 
 
 
 
 
 


Lányok, 

Timinek megszülettek a babái ma, de egyelőre csak ennyit tudok Róluk, biztosan jól vannak, és ha lesz egy kis ideje, majd jelentkezik! :)
Nagyon beindult a babybumm! :D

dincuska
 
 
 
 
 
 


Timi írta, hogy szerda hajnalban Noémi lepénye levált, ezért sürgősségi császárt kellett csinálni. 2200 grammal született Lacika, 2400 grammal Noémi. Még inkubátorban vannak, de csudaszépek és hétvégén vagy hétfőn már ki is hozhatja őket. :)
Képet még nem küldött. :)

dincuska
 
 
 
 
 
 


igen kaptam fájdalomcsillapítot , plusz még fönt a gyerekágyas osztályon is mindig kérdezik , hogy kérek-e fájdalomcsillapítot

Sebemre nekem van valami aloes cuccom amit a Lilla keresztanyukája adott még a gátsebemre , most is azt fogom használni

Sajnos még mindig rohadtul fáj a sebem :'( nem tudom mikor fog elmúlni :-(

Streptot nekem le se vették

Igen meglett a környezet tanulmány hétfőn délbe küldte a védőnő , olyan 1 óra körül jöttünk ki a kórházból
elküldöm az email címet amit oda tudtok adni a védőnőnek ha megy a telefon , hogy kell akkor már tudni fogja : 2noiujszulott@gmail.com , ez persze azoknak szól akik a II.Női klinikán szülnek

de majd jövök beszámolóval is
renianya
Szentendre
 
 


Reni! Az Aloe first? Mi is azt használtuk Emma sebére, amikor műtötték, tényleg nagyon jó. Van fújós is meg van valami krém is, foreveres termékek. Akartam rendelni, de most annyira drágák, nem igazán van rá keret...
Jaj, még mindig ennyire fáj? :( Pedig már elmúlt egy hete... :( Szedsz fájdalomcsillapítót most is még?
Igen, vsz nekem is felesleges a streptot levenni, de a dokim bízik gondolom. :D
Említettem a védőnőnek, mondta hogy neki még nem kellett ilyen, mondtam, hogy nyugodjon meg, a sote2-re kelleni fog. :D

Alig várom, hogy beszámolj, milyen otthon, sokat gondolok rátok. :)

dincuska
 
 
 
 
 
 


igen az-az

igen sajnos még mindig nagyon fáj , de igazából este kezd el nagyon , de nagyon fájni , olyan mintha tűvel szúrkálnák , és még a reggel rossz , napközben semmi bajom
fájdalomcsillapítot nem szedek

Napjaink eddig nagyon jól alakulnak , még csak esznek-alszanak , de van , hogy úgy kell őket felkelteni , hogy hahó itt az idő a hamihoz
Mostmár mind a ketten szépen ciciznek , de naponta van , hogy 1 étkezést átváltok tápira így akkor tápit kapnak , nem azért mert , mert nincs elegendő tejem , sőt van bőven szerencsére , de a kis súlyuk miatt muszály rásegíteni őket a hízásra , így Milumil Nenatal-t kapnak , ami kimondottan kis súllyal született babáknak van

Éjszaka , az első 2 éjszaka , viszonylag nem jól telt , sokat sírtak alig lehetett őket megnyugtatni , főleg Laurát , Emília egy kis cukiság :-)
Emíliát ha nem keltem fél éjszaka , tuti átaludná :-)
Laura azért 4 óránként jelez , hogy éhes :-)

De megvan a praktikám , hogy jól aludjanak éjszaka , a kis pokrócukba jól bebugyolálom őket , úgy , hogy a kis kezüket a testük mellé "szorítom" , így nem nyugtalanok és olyan jól alszanak, hogy nem igaz :-)

a kis-nagytesók oda vannak értünk , mindig jönnek simogatni-puszilgatni őket :-)

Ma már voltunk kint sétálni is :-)

Szóval eddig nagyon jól telnek a napjaink :-)

Veletek mi újság ?
renianya
Szentendre
 
 


Reni, iszom szavaid :D
Remélem a sebed is javlgat mostmár, ez normális hogy ilyen nagyon fáj még mindig? Mondjuk hasi műtét, de mások azt mondták hogy pár nap és jól voltak. 
Én már a kórházban láttam ezt, hogy Emília nyugis, Laura kevésbé. :D Ott is izgett-mozgott... jaj ugye az ő volt? Jól emlékszem? :D
Én biztosan pólyát használok velük is, mint Sárával és Emmával, ők is csak úgy tudtak nyugodtan aludni. :) Egy áldás. A pokrócba való bugyolálással ugyanazt el lehet érni. :D
Örülök a jó éjszakáitoknak és de jó, már kint is voltatok!
Tegyél képet ha tudsz, annyira kíváncsi vagyok.

Mi jól vagyunk, épp Júlia csuklik a bordám alatt, ami nem túl kellemes. Ma elköltöttünk egy vagyont, vettünk sok dolgot, ami még hiányzott suliba, oviba és a kórházi tatyóba... rengeteg a dolgom, nem is tudom mit csinálok, ha csütörtökön azt mondja a doki, hogy feküdjek be... remélem hogy nem. Nehéz hét lesz, Emma kezdi a sulit, Sárát szoktatom be oviba... közben nagy a kupi is nálunk, mindenhol felújítunk, káosz van... igyekszem nem kiborulni... 

Többiek hogy vagytoK?

dincuska
 
 
 
 
 
 


Szisztok!

De jó, hogy Timinek is megszülettek a babái. Remélem jól vannak, és hamarosan hallunk róla.

Reni! Köszi az email címet. Remélem már alakul a sebed és lassan túl leszel a nehezén...

Mi voltunk pénteken uh-n. Így a 23. hét közepén már fél kg felett voltak a babák. Az egyikőjük 510g a másik 558g Emlékeztek nektek mennyi különbség volt a 2 baba között ilyenkor?
Megint a fejreülős pozícióban voltak  Küldök képet róla:  Ez fordítva van, de a lényeget látjátok :)
Remélem azért néha másogy is helyezkednek... :)
Képzeljétek a napokban rájöttem miért ébresztenek néha 5 -6 között hajnalban... (amúgy szépen alszanak velem..eddig)... Felébredtem és ittam néhány kortyot, majd visszafeküdtem és pár percre rá korgott a gyomrom, mire ők úgy elkezdtek ficánkolni... Megijednek a hangtól... Mondjuk nekem elég hangosan korog a gyomrom. :) Édeseim...

A kórházi csomagról (SOTEII-ős) jut eszembe, hogy nincs nektek vlen lista róla? Én is írogatom, de Ti már biztosan jobban tudjátok.
Pl: Saját hálóinget mennyit visztek, vittetek? A babáknak milyen cuccot kell vnni? Minek van értelme és minek nincs? Gondolok itt pl: szoptatós melltartó, bimbóvédő...
A mellszívó kérdéshez hogy viszonyultok? Beszereztetek valamilyet?  Kórházban van? Vagy sajátot kell vinni? Egyáltalán van értelme beszerezni szülésre?

Szép hétvégét!






katyus777
Budapest
 
 


Szia Katyus,

én a 21. héten voltam uh-n, akkor az egyikük 430 gramm, másikuk 420 gramm volt. Nem volt nagy különbség, nálatok sincs.
Nálam ha felkelek pisilni éjszaka, mindig felébrednek a gyerekek rá, aztán visszaalszunk mindannyian, én valószínűleg gyorsabban. :)
Nekem van valami kórházi listám, amit a sote adott ki, utánanézek és elküldöm priviben. 
Én viszek kb. 4 hálóinget első körben, aztán ha kell még, apa majd hoz. :)
A soten a babáknak kell pelenka, törlőkendő, ruhát ők adnak és nekem Timi mondta, hogy kérnek cumisüveget is, kettő tejeset, kettő teásat. 
Szoptatós melltartót én mindenképpen ajánlanám és bele eldobható melltartóbetétet. 
Bimbóvédő szerintem gátolja a szoptatást, Sáránál próbáltam, mert annyira tele volt a cici, hogy nem tudta szívni, de nála sem jött be, inkább az jött be, hogy egy picit leszívtam belőle mellszívóval. Igaz hogy az eleje szomjoltó, de azért abból is hagytam benne. 
Mellszívót végül is akkor is ráérsz beszerezni, ha már látod, hogy mennyi tejed lesz, én Sáránál szerettem volna elkerülni a fejést, de nálam sajnos muszáj, nem áll be szépen igény szerint, vagy mire beállna, addig már kaptam három mellgyulladást, úgyhogy nekem szívni kell. A kórházban lesz, én ott azt szoktam használni, szépen beindítja a járatokat is.
Nekem avent kézi van, jó kis karizmom lesz tőle... :)

Majd küldöm a listát, most főznöm kell... :)

Puszka

dincuska
 
 
 
 
 
 


Köszönöm Dincuska a listát és a segítséget. Szeptemberben szeretném a kórházi csomagot összeállítani...

Ezek szerint neked is ilyen jó kisbabáid vannak :) Örömmel olvasom, hogy van esélyem arra, hogy végig velem aludjanak éjszaka... :)

Hogy sikerült az ebéd?

Többiek hogy vagytok?
katyus777
Budapest
 
 


Igazából ráérsz még a kórházi csomaggal, de persze nem baj, ha előre megvan, inkább ez, mint az hogy nekem még mindig nincs. :) 
De most Emma elsős cuccait rendezem és Sára ovis dolgait. 
A holnapom úgy néz ki, hogy fél 8-ra megyünk Emmával az oviba, onnan közösen az évnyitóra, majd fél 10-re rohanok haza Sáráért, megyek vele az oviba, kezdődik a beszoktatás. Utána valahogy 11-re mennem kéne Emmáért...

Jó volt az ebéd, hagyományos, leves + rántott hús. Igazából én nem szoktam minden vasárnapi ebédre ezt felszolgálni, de most volt kedvem hozzá. :)



dincuska
 
 
 
 
 
 


Te sem unatkozol Dincus! Nagyon kifáradtál tegnap?

A citrom miért van a kórházi listán? :)

Lányok! Ti mennyit adtok a dokinak? A császárnál csak az orvosnak kell adni?


Hogy vagytok?
katyus777
Budapest
 
 


Sziasztok!

Klári vagyok Szegedről és gondoltam becsatlakozok a beszélgetésbe, ha nem gond.
Kb egy hete találtam rá a fórumra, de csak most érek rá becsatlakozni, mert mától nem kell dolgoznom. 
29 hetes és 6 napos kismama vagyok két csodálatos kis pasival a hasamban.
Első babák, és nem is mostanra terveztük még a gyermekvállalást, csak kaptuk őket ajándékba!
Külön burok külön lepény, azt mondják ez a legjobb variáció.

Mindenkinek kellemes babavárást és babázást!

U.i.: Igyekszem visszaolvasni, hogy mindent tudjak rólatok!

Ja és Katyus kérdésére válaszolok is:
22. hét 460g és 437g BPD: 54/51
26. hét 880g és 660g BPD: 64/57
28. hét BPD: 70/69

Megjegyzésül csak annyit hogy a súlymérés nem megbízható csak becslés. Ne figyelj rá. Én pánikba estem a 220g különbségnél, de mint látszik a 28. hétre a BPD majdnem ugyanannyi! A BPD a mérvadó az orvosom szerint. Pénteken délután megyek megint UH-ra (30. hét) akkor írok! 

Egy kép 4ünkről, csak hogy megismerhessetek: files/1516/4-en.bmp (bmp)

Lilypie Premature Baby tickers
kalci
Szeged
 
 
 


@kalci:


Elírtam a kort :) 28 hét 6 nap Bocsi!

Lilypie Premature Baby tickers
kalci
Szeged
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: