Új privát üzeneted érkezett!

Pumpóka- ne foglalkozz velük!!! Én anyuka létemre annyi mindent nem tudok, mert v. elfelejtettem, v. teljesen másképp volt régen mint most. Nekem adhatsz majd tanácsokat!!! :D És én örülni is fogok nekik...sőt remélem ki is kérem majd a tanácsaitokat, nem szégyellem, h. 36 évesen sok mindent nem tudok, jó pap holtig tanul! :D Amúgy nem tudom kiről-kikről van szó, de kiváncsian várom, hogy ha olyan okosak az első átsírt éjszakájuk után elfogadnak-e jó tanácsot... :D Mert én mindent megtettem volna annó, hogy aznap ne 22 órát sírjon a lányom...de én nem kaptam tanácsokat, mivel még nem volt netem, a családom meg le se sz...-t. :cry:

Alziza- azt hiszem senki nem a szobát nézte! :D Nagyon édes Zalcsi! :D

Pocakméretről- nekem is akkora volt hogy húúú, 5-ös ikreknek nézték. 30 kilót híztam abból 20 bizti hasra ment. 40+1 napra szültem, ja és a gyerkőc meg pici volt a hasmérethez képest: 3 kiló 48 cm...de úgy tudom, h. a szülő születési súlya is számít és a szülők, azaz mi :D 2,50-2,60-al születtünk, tehát hozzánk képest "nagy" volt a gyerek...
Úgyhogy Vera doktor bácsi elég furcsa...Szerintem nagy pocitól még nyugodtan marad a kicsi 40 hétig bennt, minek is sietne ki, mikor ott a legjobb neki... :D
Vendég
 


Zsibima!

Igazad van, majd jön a manó ha jönni akar (bár még 3 hetet jó lenne ha benntmaradna)...
Amúgy meg ma megyek a nőgyogyihoz, az Ő szavára jobban adok: (remélem nem kezdett kinyílni a méhszájam az utóbbi rohangálós időszak után).

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Vera-én biztos vagyok benne, hogy a rohangálástól nem lesz baj!! :D És igazad van a nőgyógyid nem fog ilyen hülyeségeket mondani szerintem! :wink:
Írd meg mit mondott!
Vendég
 

 
 

PUMPÓKA!!!!!!!!!

Megvolt a 4d?
Ugye ma volt a nagy nap!
Tudom,hogy már nagyon vártad!
Lehet tudni valamit?
Fotó?
Jelentkezz ha olvasol minket!

További szép napot mindenkinek!

Holnap megyek dokihoz,remélem lesz uh!
Kérem a drukkokat!
Köszke

Kép


Kép
ibm
 
 


Sziasztok!

Én is vettem első gyereknék Garmastan krémet, végül az egész ment a kukába, mert nem használtam. Nekem bevált, hogy hagyod az anyatejet megszáradni a mellen. Ok: az anyatejben gyulladácsökkentő és immunanyagok vannak, tehát sebfertőtlenítő hatású és nem szárítja a bőrt.

Alziza: mindenki sajnál mert költözöm :D . valójában én ragaszkodtam hozzá, hogy mozduljunk már el a lakásunkból, mert el se fér a kiságy. Most megyünk albérletbe, de idén szeretnénk venni egy sajátot (jó nagyot :D :roll: :wink: ), tehát idén szerintem kétszer költözöm. :shock:

Vera: az én dokim visszaírt, hogy jó az eredmény. Valahol azt olvastam 7,8 mmol/l a határ.

babicskó
 
 


Pumpóka-uh. beszámoló???
Vendég
 


Na, eljutottam idáig is... sok volt ez a nap már.... :?

Ma mentünk barinőmhöz a rucikért is meg a babakocsiért is.... :)

Az uh nagyon jó volt, mindenkinek csak ajánlani tudom a 4D Genesis-t !!!!!!! A szonográfus imádnivaló, laza, jófej, amilyennek lennie kell egy ilyen helyen... :) A csajszink szégyenlős, mert az első fél órában az arcából semmit nem mutatott igazán, belefúrta a méhlepénybe a kis orrát is, nehogy lássuk, milyen krumpli :lol: de tényleg le a kalappal a szonográfus előtt, mert nem azt mondta, hogy jó, hát letelt a fél óra, ennyi a vizsgálat, hanem addig piszkálta, meg hastáncot jártam, hogy csak befordult annyira, hogy lássuk a pofiját... :) végül több, mint egy órát voltunk ott és ugyanannyit fizettünk, mintha fél óra lett volna! :) Súlyunk 860 gramm :shock: úgyhogy ismételten megcáfolom a pocakméret-babaméret dolgot!!!!! Még a csaj is nézett, hogy hogyan fér egy ekkora gyerek ebbe a hasba (hasba? ez has???) :lol:
Mosolygott, dugdosta a nyelvét, a szája folyamatosan nyitva volt... szóval nem áradozok tovább, de nagyon nagy élmény volt!
Ja, és a lényeg.... ismét Zsófi :) 4D-ben is láttam a puncit!!! :)

Kép

Pusz: Ági
Vendég
 


Pumpóka!

Hatalmas gratuéa a kiscsajszihoz!
Én már utánnad mentem egy másik topicba mikor láttam,hogy fenntvagy,nem bírtam kivárni míg ide írsz!
Én is oda fogok bejelentkezni,de még megvárom a 18. hetit,hátha kiderül ki lakik odabenn és majd aztán!

Kép


Kép
ibm
 
 


Ibm! Aranyos vagy... :)

Már csak azért is érdemes várni a 4D-vel, mert általában ahogy mondják az ilyen rendelőkben is, a 23-24. héttől lehet már szebben látni, előtte olyan kis csonti :) bár még ilyenkor is :) legalábbis a születéshez képest vékonykák :wink:

Mi is azért vártunk vele, meg ilyenkor már nagyon jól kifejlődött a nemi szervük is, még jobban látni, mint a 18.heti genetikain.... én láttam most sima 2D-ben is tegnap is meg ma is és nagy a különbség a 19.hetimhez képest... nagyon nagyot nőnek!

Azt nem is irtam, hogy a pofija, mikor rendesen látni a dvd-n, egész kis pingponglabdás :lol: pufi-pofi .....
Vendég
 


Pumpóka-gratulálok! Nagyon szép Zsófi pofija! :D
Vendég
 


Sziasztok!

Ági!
Jó lett a kép a kisasszonyról! Aranyos!
Mi a decemberi 4D-s ultrahangon csalódtunk egy kicsit: a SOTE I-el szemközti rendelőben voltunk (és nem a Kárpát utcaiban), a vizsgálat a 20 perc helyett csak 15 percig tartott (az előttünk lévő párt meg legalább 35 percig vizsgálták). Szóval a párom meg is jegyezte ezt és tényleg igaza volt: a DVD-n is hiányzik az utolsó 5 perc...

Babicskó!
Végre megvan az ismételt vércukorszintmérésem eredménye: éhgyomri: 4.6, terhelés után: 6.8, a doki szerint ez teljene jó, úgyhogy hálistennek nem kell diétázni a visszamaradó pár héten (amúgy is fogytam fél kilót az utóbbi héten).

Zsibima!
A méhszájam teljesen zárt és tényleg a dokim azt mondta, h. nem tudja mire alapozza a gyerekorvos azt, h. én megszülök a 38. héten...(szerintem ezt majd maga a gyerek dönti el, h. mikor akar kijönni, de azért jó lenne, ha nem húzná ki a 42. hétig).

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


pumpóka: nagyon aranyos a kiscsaj :) örülök, hogy minden rendben ment!
lei
 
 


Elirtam a súlyát... :oops: 880 gramm....

Ma lehet, még lesz jobb kép is, mert Öcsim megvágja a dvd-t és ha sikerül akkor teszek puncit is 4D-ben, meg még ha találunk jobb pofikát... :) Sokat nem ne féljetek, nem akarok senkit fárasztani... :)

Vera! Nyilik a méhszáj, amikor neki kell.... nekem még Barnusnál is zárt volt... most mondjam, hogy reggel mentem nst-re meg uh-ra 9-re és aznap este fél8-kor megszületett a kisördög??? :lol: Tehát nem mérvadó a méhszáj még többediknél sem!! :) De neked az a lényeg, hogy zárt még, ez azért nagyon jó és nehogy úgy vedd, hogy idegesitésnek irtam, hogy bármikor kinyilhat... inkább az ellenkezőjét... :) mindig a pozitivat! :)
Én egyet nem szeretnék a szülésnél most sem (eddig mindkettőnél megúsztam) hogy a burok repedjen meg először és úgy vegyem észre hogy szülünk.... mert akkor sok esélyem van arra, hogy feküdhetek a vajúdás alatt. A fiúknál olyan jó volt, hogy a doki már csak akkor repesztett burkot, amikor nagyon a végén jártunk.... nagyon-nagyon szeretném, ha igy lenne most is.... :)

No, megyek, megint regényt irtam...

Ági

Jajj, és köszönöm a törpicsek nevében mindenkinek... :oops:

Jujj, és Lei, te holnap mész uh-ra ugye???? Jól vagy egyébként??? No para, ugye??? :wink:
Vendég
 


Hogy nekem hol jár az eszem... szóval csak azt nem irtam oda Vera, hogy reggel voltam nst és uh, az nst semmi eltérést nem mutatott, tehát 0 fájástevékenység :) méhszáj teljesen zárt :) semmi szülésre utaló jel. Úgy búcsúzott a doki és a szülésznő, hogy akkor 2 nap múlva újra itt... erre délután 3-kor vigyorogva vonultam be a szülőszobára, hogy halihó, visszajöttem.... :lol:
Vendég
 


Teljesen jól vagyok, az állandó émelygést-hányingert leszámítva :lol:
Igen, holnap délre megyek UH-ra, és kezdek nagyon-nagyon izgulni, hogy mit fogok látni a képernyőn. Sajnos előttem van az a kép (teljesen beleivódott az agyamba), amit a múltkor legutoljára láttam és hát nagyon félek, hogy megint ez lesz. De azt is tudom, hogy nem szabad negatívan gondolkozni, csak hát nehéz nem arra gondolni. De próbálok pozitív lenni.
lei
 
 


Pumpóka!

Még énis örülök, h. zárt a méhszáj (jobb mintha nyitott lenne és feküdni kellene az utolsó pár hétben).
Szeretnék úgy szülni mint te....Olyan gyorsan...
:lol:

Lei!
Ha még nem látnak semmit akkor se légy elkeseredve: nekem a dokim a mostani terhességemnél az elején még nem látott semmit, a köv. vizsgálatnál (rá egy-két hétre) már látta a petezsákot, de dobogó szivecskét még nem (a papírra is ezt írta: életjelenségeket MÉG nem mutat), a köv. vizsgálatig majd megevett a fene annyira izgultam, h. dobog-e az a szív...
Majd amikor dobogott ott bőgtem el magam a vizsgálat alatt...

Szóval addig is drukkolunk neked, vigyázz magatokra...

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Vera-örülök, hogy jól vagy! :D És annak is hogy egy hozzáértő is hülyének tartotta a gyerekorvost...
Én amikor szültem volt egy csajszi, akinek akkora hasa volt a 9. hónapban, mint egy nem terhesnek, semmi nem látszott!!! Meg is kérdeztem, hogy ő miért van itt?? (azt hittem nőgyógyászati panasza van) És 3,60-al született a gyereke...akkor az ő babájának hasméret alapján még vagy 20 hétig kellett volna bennt lennie??? :D
Vendég
 


Képzeljétek nekem az első fiammal délben hazaküldtek hogy itt kb egy hélten belül lesz baba,és este 7-re megvolt...szal tényleg nem lehet tudni...Nálam minden órák-percek alatt történt,pedig első baba volt és nem kaptam semmilyen rásegítést!!
És ahogy mondani szokták,hogy a második még gyorsabb lesz...na ez nekünk nem jött be.Krizsikével est 7-re bementünk és éjjel 2-kor lett meg.Na nem mondom ez se volt hosszú,de sokkal erőteljesebb fájásokkal,sokkal jobban fájt.Itt sem lett meggyorsítva ,és fájdalomcsillapítás sem volt egyiknél sem.Hát nagyon kivi vagyok hogy most mire számíthatok... :wink: Azt tudom hogy semmiképp nem kérek fájdalomcsillapítást most sem...de hogy azon kívül mennyi ideig fog tartani?? :wink: :lol:

Vera!

Voltam tegnap a SOTE-n szüléfelkészítő előadáson...12.alkalomból álló előadássorozat lesz...engem annyira a többi nem érdekel(vagyis érdekel de már ismerem :wink: )szal a lényeg hogy tegnap volt a Klinika szemléletének ismertetése.
A lényeg a lényeg,hogy azt mondták minden altarnatíva lehetséges ha abban az orvos ,a szülésaznő és a kismama együtt tud működni és megbeszélik.Ez nekem nagyon megnyugtatató,mert tudod,vannak "háklis"elveim... :wink: (gátvédelem,baba no fürdetése,baba no orr-szájleszívása,ülő testhelyzetű szülés...stb..)

Pumpóka!

Édi a kiscsajszid :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Ja és Lei!

Tényleg ne légy ennyire pesszimista,kétszer egymás után nem fog veled ilyen szörnyűség történi(ebben bízz)!! :wink:

Milyen gépe vana dokidnak?Mert ha nem túl jó ,akkor lehet ,hogy tényleg nem lát túl sok mindent még és akkor te meg meg ne ijedj nekem!!! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Pumpóka!
Gratulálok!
Zalán is mindíg befurta a fejét a lepénybe!
ebből most az maradt,hogy kellett neki egy "rongyi" már a legelején,amit az arcához tesz! :lol:

Annyira jók ezek a 4D-s UH-k.Az első kettőnél még nekem nem volt!
de most Zalánnal voltam egy párszor!
3 vetélés ztán a teljes para,így én már a 14. héten mentem!
Már akkor megmutatta,hogy fiú!olyan jó volt! :lol:
Én minden kórházi Uh után mentem oda is! :roll:

Panny!
Örülök,hogy tetszett a klinika!Jó hely!Az osztályon ugyan nem a luxuskörülmények uralkodnak,de azért jó! :lol:
Vendég
 


panny: az első UH a Margit kórházban lesz profi UH készülékkel. A dokimnak nem is tudom, hogy van-e egyáltalán UH gépe......
lei
 
 


vera: tudom, az előzőnél az 5. héten mentem először, és akkor még csak a petezsák volt látható, illetve, az is hogy nem üres. aztán utána már csak a 12. héten voltam, és akkor már nem volt életjel :cry:
Szóval most szeretnék sűrűbben menni, legalább a 8. és a 10. héten is jó lenne megnézni, mi van odabent. :lol: A 12. héten meg úgyis kell mindenképpen.
lei
 
 


sziasztok!

Pumpoka: gratulálok az uh-hoz

vera:neked meg a jó erdményhez, te mit csináltál karácsonykor, hogy fogytál?

Na nekem meg rossz kedvem lett, mert megtudtam egy kismamától, hogy az orvosom szabin lesz februárban. Nekem nem szólt még erről. És most eszembe jutott, hogy amikor megtudtam, hogy nem ver az előző baba szíve, akkor is szabin volt, és hiába hívtam a helyettesét, tojt a fejemre a pasi. Egy nap után felvette a telefonomat (csak úgy, hogy kikapcsoltam a telefonszámomat, hogy ne mutassa, pedig reggel írtam neki sms-t, hogy elhalt a terhességem és meg kéne műteni--> tehát nekem úgy tűnt direkt nem vette fel a hívásomat).
És arra is emlékszem, hogy a beszélgetésünk után olyan sírógörcsöt kaptam, hogy azt hittem megfulladok.

Tehát nincs nagy kedvem a helyettesnél szülni :(

Tudja valaki mikor van a suliban síszünet?? az orvosom mindig az iskolai szünetek alat veszi ki a szabiját.

babicskó
 
 


Lei!

Megértem, h. sűrűbben fogsz járni, én is rengeteg UH-on vettem részt...Szóval most nem lesz semmi baj... :D

Panny!
Szerintem ezek nem háklis elvek...
Amit mindenképp javaslok az előadás sorozatból az a szülőszoba látogatás, itt ha nem lesz időd addig, akkor a védőnőt vagy a szülésznőt megkéred és szívesen megmutatják a szülőszobát.
A szülöágyat tényleg lehet ülő helyzetbe hozni (meg van egy nagyon kényelmes relax fotel és labda is, ezeket is lehet használni.)
Nálad mivel már 3. gyerek elképzelhető, h. lesz gátvédelem, általában első szülőknél azt mondják vágnak...
Én ehhez úgy állok, h. inkább vágjanak minthogy repedjek (a szülésznőm azt mondta erre, h. ez mindig az épp adott ottani helyzettől függ).
Szerintem is sok mindent meg lehet beszélni a szülésznővel és a dokiddal. És igaza van Alzizának: tényleg nem luxusszálló, de azért jó, és szerintem az ottani dolgozók a legjobbakat próbálják kihozni az egészből.

Hogy vagytok egyébként?
:lol:

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Babicskó!

Szerintem beszélj a dokiddal, kérdezz rá, ésha tényleg akkor megy szabira, akkor mondd el neki az egészet, h. ajánljon valaki mást, mert ennél az embernél nem szeretnél szülni.

Most hogy így belegondolok az én dokimnak is lehet síszünete, nekem is beszélni kéne vele....

Hol fogsz szülni?

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Hali! Kép

Babicskó!

Én is azt mondom kérdezz rá a dokidra!Bár magától is szólhatna! :roll:
Ha pedig a helyettesével nem vagy megelégedve azt is megmodhatod!Végül is Te szülsz vagy mi! :roll:

Én pl.tudtam előre mikor megy szabira!Az enyém mndíg ugyanakkor szokott,minden évben!Ha úgy jött volna ki a szülés időpontja a kkor bemutatott volna egy másik dokinak!
Na persze azzal nem számoltunk,hogy három héttel előbb szülök és Ő meg pont egy konferencián lesz! :shock:
De szerencsém volt!Amikor beértem a kórházba és megtudták,hogy a prof betege vagyok azonnal hívták!Összejött egy konzílium és Ő megnevezte azt az orvost akit szerettett volna!
Aztán odajött hozám az a doki,bemutatkozott és elmondta,hogy a prof Őt választotta és ha én is beleeggyezek ő műtene!
Szimpatikus volt és nagyon jó választás!Naponta látogatott és intézkedett ha gondom volt! :lol:

Vera!
hogy állsz a pakolással?Meg van minden?
Vendég
 


Alziza!

Hát úgy nagyjából összepakoltam, de úgy látom napról-napra bővül még 1-2 dologgal:

Szülőszobára:
1 papucs
1 hálóing
1 kis és 1 nagy törölköző
Tusfürdő
WC papír
2 db félliteres ásványvíz
2 db Tena lady betét és 2db hálós bugyi (hátha császár lesz és ott fenn az őrzőben állítólag nincs nagy hely a bőröndnek), 2 x 2 melltartó betét.
Labello

Gyermekágyas csomag: -2 tekercs WC papír, nedves WC papír, WC papír ülőke, Domestos kendő
-10 tena betét és 1 csomag extra allways, 2 hálós bugyi, 5 eldobható és 5 db rendes bugyi
-2 nagy/ 2 kicsi törölköző/ 1 törölköző Márkucinak
-3 hálóing, 2 pizsama, köntös
-pipere cikkek: fogkefe, fogkrém, fésű, izzadás gátló, borotva, tusfürdő
-3 textil pelus, kiskesztyű, 1 csomag eldobható pelus
-mellszívó, cumisüveg, melltartó betét, Garmastan kenőcs
-teák (szoptatós is), cukor, evőeszközök, szalvéta, konyharuha, pohára
-telefon töltő, BORÍTÉKOK, toll!!

Amit a végén rakok be: papucs, mosogatószer, 1 karton ásvány víz és rostos üdítő, tányér, aprópénz, szőlőcukor, páromnak kaja és papucs, olvasnivaló, fényképezőgép (pótelemmel).

Tényleg a borítékokat (dokinak/ szülésznőnek) mikor szokás odaadni?


Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Vera!

Változó.. van aki szülés után adja oda, de általában én azt figyeltem meg a családban is meg az ismeretségi körben, hogy hazamenetel előtt úgyis megvizsgál egyszer, hogy minden rendben van-e (esetleg varratot szed) és akkor szokták odaadni. A szülésznő bajosabb téma, tőle én egyszerüen megkérdeztem, mikor van legközelebb müszakban... és akkor odaadtuk...

De ha nagyon frusztrál a kérdés, akkor a párod szülés után odaadhatja amikor már minden lezajlott és nyugi van.... :wink:

Ez meg csak egy röpke gondolat: szerintem borotválkozni nem nagyon lesz kedved :wink:
A szopi teát meg nem nagyon érdemes inni még az első pár napban, én kb. egy hét után kezdtem el.... megindul magától a tej és ha még iszod a teát is... hát nem tudom, de én igyis úgy éreztem szétrobbannak a melleim és elég nehéz volt normál állapotba szopiztatni és fejni őket.... de nem akarok beleszólni.... csak ha a teát is iszod, még jobban termelődik és még nehezebb lesz bánni vele... igyis első baba, tudom, milyen volt Atissal, nehéz az első pár nap szopi, mig mindketten belejöttök :)

Még azzal kapcsolatban egy "tanács", hogy törölközés OTT.... külön kicsi törcsi nem árt, mert a bacik ilyenkor könnyebben terjednek és "sebezhetőbb" az alfeled és a hozzá tartozó belső részek.... egy sötétebb szines törcsi, amit csak ODA használsz... :wink:

Na, most már befogtam az "okos" számat.... :)
Vendég
 


Sziasztok!

Vera!
Azért van hely az intenzíven is!Én 2 napig ott voltam!
De reméljük Te nem kerülsz oda!
Ha viszont mégis úgy alakulna,akkor jól jön egy szivacs!Császár után nem olyan egyszerű zuhanyozni! :(
Meg plusz papucs a zuhanyzóba!
Én vittem a kispárnámat is! :)
Ha szereted a kórházi tejeskávét,vagy teát akkor jó nagy bögrét vigyél,mert ebből hoznak minden reggel!


A pénzt szerintem varratszedéskor!Ez a legalkalmasabb!
Nálam úgy volt,hogy bementünk a vizsgálóba (ott közvetlen a nővérpult mellett) kiszedte a varratot,a nővér átkötözött és kiment,így ketten maradtunk a dokival! :)

Ja és a szobákban van zárhetó szekrény csak a nővértől kell kulcsot kérni!

Ha eszembe jut még valami leírom!
Vendég
 


Sziasztok!

Mindjárt kiugrok a gatyámból!!!!!!!!!!!!
Megjöttünk a genetikai uh-ról!
Minden rendben és ha minden igaz KISFIUNK lesz,van!!!!!!
Bejelentkeztem 4d-re is és képzeljétek holnap 12-re van időpont!!!
Küldök nektek fotót!!!!!!!
Amúgy 1 1/2 óra alatt végeztünk és nagyon rendik voltak!!!!!!!
Olyan boldog vagyok!!!!!!!!!! Vagyunk!!!!!!!!!!!!
Remélem mindenkinél minden okés most nincs időm visszaolvasni,de majd később megpróbálok még jönni!
Kép



Szép napot mindenkinek!

Sziasztok!

Kép


Kép
ibm
 
 


Ibm-nagyon gratulálok a kisfiúhoz!!! :D
Holnap várom a 4D-s képeket is!!!
Vendég
 


Ibm!

Gratulálok!

Kép
Vendég
 


Ibm! Gratula a fiúcskához! :)
Milyen pocija van a képen.... :)
Várjuk holnap a 4D-s képeket! Tuti élmény lesz!!!!!! :)
Vendég
 


ibm: én is gartulálok :) Az enyém még nem ennyire baba alakú, de azért én is láttam ma, úgyhogy átérzem az örömödet teljesen :)
lei
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a gratulációt!
Biztos élmény lesz holnap,már nagyon várom!

LEI!!!!!!

HATALMAS GRATULA NEKTEK!!!!!!!!!

Nagyon örülök,vigyázz magatokra!
És majd tőled is várjuk ám a fotókat!
Meddig dolgozol?
Mi volt a dokinál?
Nem kell szedned semmit?

Kép


Kép
ibm
 
 


ibm: fotókat majd csak a 12. heti UH-ról tudok majd hozni, ha minden rendben lesz :)
dokihoz csak jövő héten megyek. Elvileg szeretnék dolgozni, ameddig csak lehet, illetve ha a hányinger erősödik akkor legfeljebb még a 12. hétig pár hétre otthonmaradnék legrosszabb esetben, csak hogy a munkámat ne akadályozza a rosszullét.
de szerintem marad így az émelygés, és akkor nem is megyek szabira.
Szerintem nem fog a doki semmit adni, hogy szedjem. De majd kiderül. Én Gravidát szedek, meg néha pluszban folsavat hozzá, meg Magne B6-ot. szerintem ennyi elég egyelőre.

Várom tőled a holnapi fotókat én is :lol:
lei
 
 


Sziasztok!

Ibm!
Mint egy kis huszár olyan egyenesen fekszik a kisfiad a képen! Gratula!

Lai!
Neked is szorítok, vigyázz magatokra!

Pumpóka!
Te nem ismered az én szőrnövekedési sebességemet a lábamon, szerintem világbajnokságot nyerhetnék vele, meg hátha elindulás előtt nem lesz idő szőrteleníteni, és a kórházban meg úgy tudom ezt úgyis megcsinálják, így inkább én/ vagy a párom intézzük el...
A tea ügyet meglátom, lehet, h. tényleg nem lesz rá szükség...
A törölközőnél én (ne nevess ki) konyhai papír törlőre is gondoltam, h. ezt használom a normál törölköző előtt..

Alziza!
Lehet, h. lesznek még kérdéseim, úgyhogy kösz az infókat a kórházról...
A tejeskávét/ teát szeretem, de úgy hallottam, h. a kórházi menü a szokásos kórházi koszt, szóval inkább hozassunk otthonról kaját. Úgy tudom hűtő van minden szobában, mikró meg biztos van...
Van egy hülyének tűnő kérdésem:
bemész szülni, veled mindkét nagy kórházi cucc, ha megszültél a kórházi táskákat a párod felviheti a szobádba (vagy a gyerekágyas csomagot rögtön viszik fel a gyerekágyas helyedre? Ezt csak azért kérdem, mert a köntösöm az utóbbiban van, és hátha kell az a szülőszobába is.)

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Vera!

Amikor én voltam nem volt a szobában hűtő!Kint a folyosón igen,de ez mindíg tele volt!
A kaja tényleg gáz,de a tejeskávé,tea,finom! :lol:
Ebédelni ki kell menni!De a szekrények jók mert ki lehet fordítani a tálcát így egész kényelmesen tudsz enni! :lol:

Nálunk a cucc úgy volt,hogy a vajúdóban volt mellettem,ott öltöztem át!Aztán én mentem a műtőbe,a férjem maradt az egyik szülőszobán a cuccal és várta Zalánt. :lol: Amikor kész voltam a cuccot velem együtt hozták az intenzívre!

Szerintem a szülőszobán nem nagyon kell a köntös!Olyan meleg van! :wink:
Az osztályon pedig szerintem csak szülés után kapsz ágyat!nem igazán tudom hogy van ez rendes szülésnél!Szerintem a bőrönd marad Veled a szülőszobán és veled együtt megy fel az osztályra!
Vendég
 


Szerintem általában igy van a kórházakban a "rendes" szülésnél, hogy amig szülsz, vajúdsz, addig ott van a cuccod vagy a szülőszobán, vagy a nővérszobában van egy helyiség, ahol át is öltözhetsz és otthagyhatod a táskáidat... Barnusnál az utóbbi volt, Atisnál a szülőszobán tették be egy szekrénybe... amikor letelt a 2 óra megfigyelés, velem együtt jött a cuccom az osztályra... :)

A papirtörlő nem butaság egyáltalán, én is igy csináltam a fiúknál, csak már nem mertem irni :oops: először a törlő utána a törcsi... bár csak a környékét töröltem... mint a himes tojást... :lol:

Fiaim visszafelé fejlődnek! Zsófi játszószőnyegét rakták össze és az alatt gügyögtek nekem... naggyon komoooooly :)

Kép Kép
Vendég
 


Vera!

Én az elsőnél a varratszedés után adtam oda a lóvét(az ügyletesnél szültem mert a dokim nem jött be :( )de másodszor már a férjem adta oda a dokinak szép Happy Boxos :wink: borítékban a pénzt a hazamenetel előtt.

Nagyon jó ötlet a papaírtörlő altáji törölközésre...

A szoptatós teákkal kapcsolatban igazat adok Pumpókának egyrészt,mert ha amúgyis sok tejed lesz akkor nagyon be fog durrani még ott a kórházba...de sajna ezt előre nem tudni és akinek meg nehezen indulna be ,annak meg segít a tea....szal nem tudom.... :?

Én először nem tudtam és ittam a teát...hát ne tudd meg :? ...kínszenvedés volt :? persze másodszor már nemhogy nem ittam a teát, még csökkentő Homeopátiás szert is szedtem de még így is az én melleimet borogatta a fél csecsemőosztály éjjel-nappal :wink: ...

Amúgy nagyon pöpec a listád :wink: El is lopom :wink: legalább nem kell gondolkodnom rajta :wink:

Ja és mandulaolajat nem viszel a gátmasszírozáshoz?És homeos szereket?

Lei!

Szuper!!!!

És végülis a méretek alapján akkor honnan kell számolni a terhességed??

Azért én a helydben meggondolnám hogy dolgozzak-e??Nem akarok bebszólni,de nem jobb lenne neked otthon??Amúgy stresszes a melóhelyed?Vagy nyugis?



Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Vera!
gondoltam csinálok valami rendszert a gépemen a fényképek között!
Keresek olyat amiben a kórházban vannak a babák.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.14 11:33-kor.
Vendég
 


Panny!

Azt hiszem Nálad volt úgy,hogy a MÁV-ban szültél volna.
Hát ne sajnáld,hogy nem ott fogsz!
Most mesélte egy ismerősöm,hogy ott szült egy hete a barátnője!
Alig volt hely!Simán kiraknak szülés után 1-2 nappal,császárral meg 3 nap után!Volt olyan,hoyg a császáros kismama műtét után a folyosón "lakott",mert nem volt ágy!
Állítólag kaotikus állapotok vannak! :(
Vendég
 


És még ilyet is találtam!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.14 11:34-kor.
Vendég
 


Alziza- nagyon szép család vagytok! :D
Zalcsi nagyon édes a cumival, tényleg a kórházban már adtál neki cumit?? Erre nem is gondoltam, hogy már bennt is cumizhat!?
Vendég
 


Sziasztok!

Lányok!
Köszi mindenkinek a jó tippeket!

Alziza!
Jók a képek!
Zalán már ott hozta az édes formáját (te is tarthatsz majd otthon söprűket a lányok elkergetésére).
Mégegy kérdés: ha a dokim nem ér be (mert pl. épp szabin lesz, vagy valami közbejön neki) szülésre akkor nem szoktak neki pénzt adni ugye? Akkor elég ha az ügyeletesnek adok (na meg a szülésznőnek)?

Pumpóka!
Aranyosak a fiaid!

Panny!
Homeós bogyókon még nem gondolkoztam...Használt valaki ilyet közűletek? A gátmasszást akkor is csináltassam ha valószínű, h. vágni fognak? (És még egy hülye kérdés: a gátmasszást a szülésznő végzi?) Azt mondták első babánál valószínű, h. vágnak, persze jó lenne ha elkerülném.

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Vera!

Ha a dokid nincs benn, akkor nem csinált semmit, tehát én nem adnék, hanem annak, aki ott volt helyette (persze annak meg nem annyit) :wink:

Szerintem!!!!! :) A gátmasszázs és gátvédelem mindenképpen jó, ha vágni fognak, akkoris, mert esélyed van rá, hogy nem akkorát!
Ami nem mindegy! Sem a varrásnál, sem utána a gyógyulásnál! Atisnál "levágták a fél alfelemet" 5 öltés csak kivül (köszike dokika), Barninál gátvédelemmel egy öltésem volt. A gyógyulása a sebnek nem volt összehasonlitható! Szerintem ha a szülésznő gátvédelem-párti, akkor mindenképpen megéri a próbát! :wink:
Vendég
 


Pumpóka!

Bejelöltelek az iwiw-en...

Kösz a jótanácsot, és hol lehet ilyen masszás olajat venni?

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


vera: egy barátnőm pár hónapj aszült az Istvánban, és a szülésznő mondta neki, hogy ha hoz be magával masszírozó olajat, akkor hazsnálni fogja neki. így is történt, és nem is kellett gátmetszést csinálni neki.

panny: a korát a méretek alapján 7 hetes és 4 naposra mondta az UH-s nő. Ez úgy jön ki, ha tényleg az utolsó, tehát a műtét utáni első mensitől számolom, és nem vezsem figyelembe a barnázást.
De a fogamzást abszolút nem tudom meghatározni.... :)
lei
 
 


Lei! A fogamzásról nekem sincs gőzöm sem, de az uh-k után úgyis pontosan meg tudják határozni, mennyi idős, abból meg ki tudod majd számolni nagyjából... :wink:

Vera! Visszajelöltelek! :) Hogy masszázsolajat hol lehet venni azt sajna nem tudom, mert nekem Barninál nem kellett vinni, a szülésznőm intézkedett mindenről! :) Küldök privit mindjárt!!! :wink:

Egyébként engem nem nehéz megtalálni iwiw-en, mert elég beirni a becenévhez, hogy Pumpóka, más bizti nincs ilyen becenévvel fent, nem is tudom, a páromnak honnan jött ez a név... :lol: de én szeretem, mikor igy hiv, olyan aranyosan tudja mondani.... :)
Vendég
 


Lei!

Látod,megondtam én :wink: Szuper!Akkor tényleg lehet hogy neked is a barnázás pl.már a beágyazódás is lehetett,nem?!

Vera!

Sztem is mindenképp meg kell próbálni a gátvédelmet.Nekem van egy barátnőm akinek elsőre sikerült majd 4 kg-os babával.Nekem az elsőnél vágtak, de a másodiknál full gátvédelem volt,hát össze se lehet hasonlítani az utána következő napokat.Én most is azért háklizom a dokimmal annyira,hogy csakis gátvédelemben szuper szülésznőt ajánlnon,mert ez nagyon fontos nekem!!A te szülésznődről nem tudod?Mert az előadáson is mondták a SOTE-n hogy vannak nagyon jó gátvédelmesek ott is.
Egyébként a DM-ben lehet direkt gátolajat kapni,Weleda márkájú(2300ft)és már most simán elkezdheted a masszást(vagy inkább a párod :wink: )rá is van írva hogy a 34.héttől ajánlott elkezdeni.Én 3 éve sima mandulaolajat vettem(az jóval olcsóbb)az is jó.

Homeos szereket én anno nem használtam de most tuti fogok!!Erre is azt mondták a SOTE-n hogy vannak egyes szülésznők akik előszeretettl használtatják.

Ha érdekel leírom: 36.héttől: CAULOPHYLLUM 5CH 2X5 gyolyócska

szüléskor:-ugyanez csak félóránként
-CIMICIFUGA RACEMOSA 5CH
félóránként
szülés után:-ARNICA 5CH vérzéscsillapításra
ha kell
-UTRICA URENS 2X5 tejserkentő
gátmetszés esetén:-STAPHYSAGRIA 30CH
2X5/nap

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: