Új privát üzeneted érkezett!

Ja és azt még gyorsan elmesélem: tegnap benéztem a C&A-ba (vettem magamnak farmergatyót), és nézgelődtem a gyerekosztályon is. Persze nem tudtam ellenállni, és vettem édes kis bodykat, meg hosszúujjú felsőt (nemtomhogyhijják hivatalosan) 590-ért :lol: Ez volt az első vásárlásom a pöttömkének! :D

Legi

Legi

Kép
leglesscat
 
 


Sziasztok,

Voltam 4d-n! KISFIU!!! :):)
Olyan kis aranyos volt, csak sokat volt hason es az arcocskajat befurta a mehlepenybe es szunyalt!!! :) :)
De azert lettek jo kepek!
Mi ujsag van veletek? Mindenki eltunt?

Kép

Kép
lorcika
 
 


Nincs valami otletetek, hogy a megfazasra mit szedjek vagy igyak?? Ami hat is? Nagyon faj a torkom, fejem.....eleg ramatyul vagyok. :(
Teazok, meg mezet eszek...de nem nagyon hat!!!

Kép

Kép
lorcika
 
 

 
 

lorcika írta:Nincs valami otletetek, hogy a megfazasra mit szedjek vagy igyak?? Ami hat is? Nagyon faj a torkom, fejem.....eleg ramatyul vagyok. :(
Teazok, meg mezet eszek...de nem nagyon hat!!!


szia lorcika,
bemásolok ide neked néhány okosságot (nem saját kútfő :) )

"Ha köptető kell, akkor kakukkfűtea, hársfatea, mentatea, párás levegő és ágymeleg. Ha köhögéscsillapító, akkor orvos! Aztán Polar bear kínai olaj, dm-ből, rossmannból, ez egy bevizsgált és levédett termék, magyar használati utasítással. Dörzsöld be a halántékot, tarkót, arccsontot, orr alatti és fölötti pontot használati utasítás szerint, de gőzölhetsz is vele, egy fazék forró vízbe pár csepp, és föléhajolsz egy nagy törölközővel leborítva. Ameddig bírod, de legalább 10 percig. Ja és sós vizes gargalizálás a torokfájásra. Ha ezektől nem javul, akkor orvos! Ha bakteriális fertőzés akkor antibiotikum (terhesen szabad sőt ilyenkor kell is)."

remélem nem nagy a baj és ezek az apróságok is tudnak segíteni :)

Tyű de irigy vagyok, hogy te már tudod, hogy a babód fiú :lol: gratulálok :wink: van róla képed? megmutatod? :o

Legi

Legi

Kép
leglesscat
 
 


Lorcika,
múlt héten nekem is megfájdult a torkom és nagyon bevált a hársfatea és méz - vki azt is tanácsolta h először jó csípős paprika, aztán utána a tea és a 2ek. méz és ezt napi négyszer ismételni. a hársfatea viszont emeli a vérnyomást, ami nekem különben alacsony, de azért kismamának nem árt ezzel is vigyázni, úgyh én kétszer ittam csak a hársból és másnapra így is elmúlt!! és amit még ittam: egy bögre csipketea fél napig hideg vízben áztatva (nem forrázva! mert úgy kimegy belőle a vitamin), két grapefruit és egy narancs leve kifacsarva, bele Citrocsepp (grapefruit mag kivonat). a grapefuit mag cseppet egyébként is melegen ajánlom! én rendszeresen szedem - nagyon jó immunerősítő ebben az influenza veszélyes időszakban. egész családomnak bevált, pedig eleinte nem hittek benne.
fejfájásra levendula teát olvastam, de magam nem próbáltam.

jobbulást!!
Dóra
Vendég
 


Sziasztok,

Köszönöm sok jó tippet. Jó, hogy írtad doo, hogy a hársfa tea emeli a vérnyomást, akkor én azzal vigyázok, mert nekem a terhességgel megemelkedett kicsit! Ma már jobb, szedtem egy homeopátiás szopgató tablettát a Homeogenet, ami mára már kicsit csökkentette a torokfájást.
Babócámról a képeket megnézhetitek itt:
http://web.mac.com/karoly.horvath/
Kis pindur. Kaptunk kedvezményt, így ha később 28-30 hetesen be akarunk kukkantani, akkor kedvezményesen megtehetjük.

Legyen szép napotok! :)

Kép

Kép
lorcika
 
 


lorcika, nagyon helyes a babód! :D

Legi

Legi

Kép
leglesscat
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van!
Lorcika: nagyon aranyos a pocaklakód!

Kép
anido
 
 


sziasztok!

lorcika!tündériek,már ekkorának is nem?mi mikor megláttuk volt könnyezés.talán párom akkor fogta fel igazán,hogy ott bent nem "valami"van,hanem egy kész kis emberke.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Igen olyan kis cukik már ilyenkor is.
Mi is úgy vagyunk most, hogy eddig csak babucika volt...de most már kisfiú!!!!!! :) Nem csak egy kicsi baba, akinek meg nem tudjuk a nemét, ezért igazán el sem tudja képzelni az ember.
Szokom a gondolatot, hogy kisfiam lesz!! Milyen furcsa ez is!! kisfiaM lesz!!! :) Nekem! :)

Ki mikor megy 4d-re? Mentek valamikor?

Kép

Kép
lorcika
 
 


Lorcika, szívből gratulálok a kis fütyishez.
Igazi drágaság, tényleg nagyon helyes!
Olyan hihetetlen, nem?
Annyira kis cuki, hogy már ilyenkor mennyi mindent látni belőle!
Esetleg felismertek bizonyos vonásokat? :D

Sok jó gyógymódot írtatok lányok!
Lorcika, jobbulást kívánok! Kúráld ki magadat!

Mi már voltunk 17 hetesen 4d-n, ahol kiderült, hogy kislányunk lesz.
De most egy 4d-s ügyfelünk (weblapot készítettünk nekik), volt nálunk a héten és totál kiakadt, hogy hogy-hogy nem náluk voltunk....
Ezért berendelt jövő hétre egy gratis 4d uh-ra. Örülünk:) Megint láthatjuk Emmát!
Puszi

Niki

Kép
niki30
 
 


niki30: Orulok, hogy megint latjatok majd a kislanyotokat! Biztos egeszen mas lesz, mint 17 hetesen. :)
Szerintunk a mi babank orra a ferjeme...bar noverem szerint teljesen olyan, mint en csecsemo koromban! :)
Kivancsi vagyok, majd esetleg kesobb is megnezzuk. Kaptunk kedvezmenyt ha akarunk meg egyet! :)

Kép

Kép
lorcika
 
 


Halika.
Mi nem megyünk 4D-re, kimondottan párom kérése. Mivel kórházban dolgozik, neki a képről sajnos nem kellemes dolgok jutnának eszibe. Engem amúgy nem hoz ennyire lázba amúgy sem, nem tudom, miért. Pedig annyira várom, hogy láthassam!:D De már csak 4 hónap, és nem csak látom, hanem kézbevehetem, vigyázhatok rá. És azt hiszem, mindnyájan ezt várjuk legjobban.
Amúgy enyim is fiú, úgy néz ki. És érdekes, hogy én ezt éreztem is, hetek óta mondogattam, hogy olyan érzésem van, hogy fiú. Ti ezzel hogy voltatok?

Kép
horpika
 
 


helloka

A 4D engem sem hoz lázba. Azt hiszem pont itt a babaneten olvastam róla, hogy nagy ámítás az egész, hiszen nem tudja körbejárni a babát, az is csak egy sima uh, amelynek a képét a számítógépes technika 3 dimenzióba helyez. Hihetőnek tűnt. Én is már azt szeretném, ha én a kezembe fogva tudnám több dimenzióban látni a kicsikémet. Amúgy úgy néz ki, hogy lányom lesz, bár ez még nem tuti, szégyenlős a kicsi. Én már nagyon várom, hogy vége legyen, én nem nagyon szeretem ezt a más állapotot, pedig én nagyon szerettem volna ezt a gyermeket, meg majd a másodikat is nagyon fogom akarni, de a terhesség nem nekem való. Még 15 hét, de már lassan vágom a centit mint régen a katonák:-)))
stella2007
 
 


sziasztok

a 4D ultrahang messze van az ámítás kategóriájától...:

"4D esetben nem egy síkot (mint a sima ultrahang) hanem síkok sorozatát dolgozza fel a készülék, és ebből alkot egy háromdimenziós térben elhelyezett képet. Ezt a képet dönthetjük, elforgathatjuk, eddig elképzelhetetlen síkokat vizsgálhatunk, így jól meghatározható egyes szervek, képletek egymáshoz való viszonya. Egyes betegségek esetén az állapot nyomon követésében nagy jelentősége van annak, hogy egyes képletek térfogata pontosan meghatározható."

Szóval a dokiknak sokmindent (többmindent) el tud mondani a 4D-s kép (nem véletlen, hogy genetikai rendellenesség gyanújánál 4d-re küldik a kismamit!), nekünk még érdekes látvány. Nem értem, hogy miért lenne az ámítás, ha mindkét fél jól jár 1 adott vizsgálattal...

szóval mi biztosan megyünk 4D-re 2 hét múlva :D

Niki, jól hangzik ez a grátisz UH :D

Legi

Legi

Kép
leglesscat
 
 


Látom mennyire megoszlanak a vélemények a 4d-ről.
Én is borzasztó jó dolognak tartom. Nekem nagyon nagy élmény volt, mikor láthattam őt. Az is fantasztikus, hogy a nagyiknak tudtuk már mutogatni, hogy nézzétek, ő az Emma :D Ez nekik olyan hihetetlen.
Szóval én egy ügyes technikának tartom, ami látványos, érdekes és a kismamák nagy többsége szereti.
Mikor voltunk, utána még közelebb éreztem magamhoz. Arról nem is beszélve, hogy a párom, aki mindaddig alig érzékelt valamit a várandósságból, onnantól ő is sokkal közelebb érezte magát Emmához és az egész terhességhez.
Az nyílvánvaló, hogy a legfantasztikusabb érzés majd tényleg az lesz, ha a karunkban tarthatjuk :D De én addig is gyönyörködöm a fotójában.

Kép
niki30
 
 


sziasztok!

mi voltunk 4D-n, de csak azért mert a babsi nemét szerettük volna tudni és a 18. hét után nekem csak a 32. héten lesz UH-m, úgyh a 24. héten, karácsony előtt megnézettük h kislányunk lesz. valóban máshogy tudunk így viszonyulni hozzá és a nevén szólítjuk (remélem, nem fog megtréfálni és nem derül ki h mégis fiú:)
viszont alapból én sem vagyok oda ezekért a szuper technikákért és nem látom akkora nagy dolognak - sztem kb minden kisbaba u.úgy néz ki rajta. plusz hallottam olyan véleményeket h a túl sok UH nem is tesz jót a babáknak. mondjuk, ezt nem tudom h mire alapozzák. az biztos h nekem az elején így is több volt a kelleténél a vérzésem miatt, úgyh nem akarnék erre még többet rápakolni, ha nem muszáj. sztem ebben is az arany középút az egészséges - mert az is kétségtelen h az UH sok mindent megmutat, ami fontos info. de sokszor be is paráztat sokakat pl a mélyen fekvő lepényekkel, ami általában feljebb húzódik - és ez régen is így volt, csak senki nem tudta h mi van és nem cidriztek feleslegesen. bár így legalább oda lehet figyelni a kímélőbb életmóddal. szal a pro és kontra érvek is megállják a helyüket sztem :)

szép napot mindenkinek!
Dóra
Vendég
 


Sziasztok!

Mi 14.-én megyünk 4D-re. Nagyon várom.Mi még nem láttuk a babát, mert a kórházban a kötelező ultrahangkor a dokinő nem mutatja meg.
Szerintem a 4D-től csak még kézzelfoghatóbb lesz a gyermekvárás csodája.

Kép
anido
 
 


Sziasztok lányok!

Anido, mi is 14én megyünk 4D-re, az lesz a Valentin napi ajándék magunknak! :)
Most épp a bartánőmnél vagyok, és kicsit felugrottam, mert ő is Érden lakik és átszaladtam hozzá, hogy megnézzem, hogy veletek mizújság itt fent! :) Én tegnap és tegnap előtt is voltam a Corába, a kis apróságokat amik hiányoztak mindent megvettem (pl. cumik, rucik, takarok, stb.) annyira jó érzés volt nézegetni. Közben párom is vett a másik Corába, ami Óbudától nem messze van párásítot, egy komódot, ami fiókos, szerintem marha jó árért volt, meg azt a kismama kezdő csomagot, amibe van, négy cumisüveg, mellszivó és egy mikrosterilizáló, Aventes. Holnap még a maradék dolgokat megyünk megvenni egy babadiszkontba és akkor meg is vagyunk, készen a baba fogadására, már csak a babsarkot kell majd megcsinálni a hálóba! :) Ja, tegnap voltam uh-on, itt Érden, és azt mondta a doki, tök édi, a fél környék hozzá jár, hogy a babunk annyira fejlettke, hogy előfordulhat, hogy már május elején, közepén babázni fogunk! :) Úgyhogy most tiszta izgatott már mindenki! :) Remélem ti jól vagytok, én királyul, még egyenlőre tartom a 4 kg hízást...egyenlőre :(, de sajnos a pocakom bal oldalán lent kijöttek elég ronda striák, kicsit pityeregtem tegnap emiatt (tudom hülyeség), de aztán úgy voltam vele, Domiért mindent! :) Na most nem is húzom itt tovább a szót, majd holnap este jövök, visszaolvasok és irok!

Puszi mindenkinek!

"Egy nagyon boldog anyucika" :))))

Kép
elizabeth25
 
 


Hali!

Legi, én direkt megkérdeztettem párom kollégáját(orvos), hogy érdemes-e. Ha azt mondja, hogy persze, akkor szó nélkül megyek, akár apa nélkül is:D De mondjuk szerencsés vagyok, mert engem a sima uh-n is alaposan menéznek, tehát a kis keretből, ami van jelenleg, inkább másra költöm a 4D öszegét. A párom meg lévén műtős, sajnos nagyon is sok olyat látott, hogy a 4D képeről neki nem az jut eszibe, hogy az ő kisfia, hanem valami egész más. És ezt megértem, nagyon is.
Én úgy gondolom, hogy aki nem biztos abban, hogy minden rendben van, vagy egyszerüen neki fontosak ezek az alkalmak, menjenek el, hiszen nekem is csodaélmény a sima uh Beleásított a képembe:lol: Azt viszont tény, hogy én ettől nem éreztem közelebbinek, inkább valóságosabbnak. Nekem az a nagy élmény, hogy rugdos pl, hogy érzem a kis mozgását.
Új-zélandi barátnőm, akinek a párja ott kutatóorvos, sokszor meglepődik, hogy mennyi vizsgálatot végeznek itt a kismamáknál. Szerinte nagy részük felesleges, és egy részük csak a kismamák stresszjét növelik. Én ilyenkor vitatkozom, hogy de hát megnyugtat, ha minden ok. Erre visszakérdezett: És amíg megkapod az eredményt?
És még ezt mondta: Itt is van labor, de nem izgatjuk anyucit, mellik vizsgálat fontos, csak akkor hívjuk vissza, ha gond van. Kevesebbet izgulnak, nyugodtabban várják a babát. Te minden vizsgálat után tudod, miért izgulj, mindent tudni szeretnél. És ez felesleges néha.
Hát bizony, tényleg van benne valami

Kép
horpika
 
 


sziasztok!

Szerintem olyan témáról folyik az eszmecsere,amire senki nem kötelezett.Kinek mi a véleménye,a pénze,a lelki állapota,mindenki maga dönt!

nekem már van egy 8 éves fiam,vele ilyen uh-ot nem láttam.Elöször a mostani babát 11 hetesen láttuk 4d-n,és bátran kijelentem,igenis,más a terhességem most,jobban a részese lehetek a kezdetek óta.Szóval döntsön mindenki maga!!!

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Hoprika!

Hát el tudom egyébként képzelni, hogy a párodnak rossz élményei is vannak ezzel kapcsolatban. Meg is értem, ha ebben a helyzetben inkább nem akarja látni a 4d-s felvételt.
Az való igaz, hogy mi már sokkal többet tudunk a vizsgálatokról, a vizsgálatok értelméről és éppen ezért több izgalmat, aggodalmat élünk át, mint anyáink. Fejlettebb az orvostudomány, mi pedig sokkal jobban beleássuk magunkat a témába, ezért van aztán a sok izgalom, agyalás, hogy vajon minden rendben van e. Nos, ennek meg a a pozitív és negatív oldala is. Egyszerűen ilyen a mai társadalom.
Külföldön való igaz, hogy sokkal kevesebb uh-ot csinálnak, dokim is mindig mondja, hogy nem kell minden egyes alkalommal uh-ozni.

Én valahogy a kezdetektől azt éreztem, hogy Emmával minden a legnagyobb rendben és így is lesz. Sosem volt rossz érzésem azzal kapcsolatban, hogy valami gond van a kis egészségével. És amikor a fontosabb vizsgálatok előtt álltunk, akkor sem volt bennem az a hatalmas izgalom, para, hogy úr isten....minden okés lesz?
De ez én vagyok, és nem vagyunk ugye egyformák.

Remélem ti is csak jó érzéssel gondoltok a manókáitokra, hiszen azt kell erősítenünk, hogy ők jól vannak és nincs semmi gond!
Mindenkinek ezt kívánom, és tényleg mindenki döntsön belátása szerint a 4d ultrahanggal kapcsolatban!

Niki

Kép
niki30
 
 


Pussz!

Gabi.baba: Azt hiszem, nem is mondta senki senkinek, hogy ne menjen, vagy menjen:D Persze hogy menjen aki szeretne, akinek ez sokat jelent.

Niki:Persze hogy csomó minden megnyugtat, és ha úgy állsz hozzá, akkor az remek:D Az én dokim viszont szegény néha csak fogja a fejit, hogy kismamák mennek hozzá, mert olvastak valamit, és nekik hasonló tüneteik vannak, és akkor most nagy baj van? És szegény alig győzi nyugtatgatni, hogy minden rendben lesz! Tehát ha nem ássa annyira bele magát, hanem csak elmegy a dokihoz, hogy ezt tapasztaltam, nem tudom, mi ez, megnézné? - akkor egy sor felesleges aggodalomtól megkímélte volna magát.

Egyébként nekem sajna nem sima a dolog, egy hónapja, és ma is vérezgettem. Nincs seb, nincs bevérzés, és nem tudják igazán, honnét jön. Úgyhogy van nálam izgalom bőven. De az uh egészséges, mozgó babát mutat, méhnyak kicsit rövidebb, sok pihi kell nekem:D És igyekszem nem erre gondolni egész nap:D

Tehát nem lebeszélnémaz emberkéket a 4d-ről, csak fel volt téve a kérdés, ki mikor megy? - és kifejtettem, hogy nekem mio az álláspontom :)

Kép
horpika
 
 


sziasztok,

szia
horpika, én egy pillanatig sem boncolgattam, hogy érdemes-e elmenni 4d-re, Stella írására reagáltam, hogy a 4D nem humbug. Egyébként mindenki eldönti saját maga, elvégre már nagykislányok vagyunk :)

Következő soraim békés szándékúak.
Továbbra sem gondolom, hogy a vizsgálatok paráztatják a kismamákat - szerintem nincs ok-okozat összefüggés a kettő között, mert a parázós kismama akkor is stresszel, ha van uh/nincs uh, ha van vizsgálat/nincs vizsgálat. Találkoztam már párral - ez egyszerűen személyiségfüggő. (Új-Zélandon is vannak stresszelő kismamák, ebben viszont biztos vagyok). Akinek kérdése van, az meg inkább tegye fel az orvosának - még ha nagy hülyeségnek is hangzik elsőre - minthogy valami barátnői/ismerősi kupaktanács tanácsoljon valami nagy butaságot.

elizabeth: nekem is a Cora-s baba-mama hetekre fáj a fogam :), remélem a jövő héten feljutok vmikor. A katalógust láttam a neten, de gondolom ennél jóval nagyobb a kínálat, és ha jól értem, szerinted is érdemes benézni. :wink:
Kaptunk kiságyat, de sajnos nem sztenderd méret, 130*60-as és hát nem tudom honnan szerzek bele ilyen méretű matracot... :?

Legi

Legi

Kép
leglesscat
 
 


Legi: Jajjj, bocsi, nem kötekedésnek szántam, sry, ha így érezted esetleg :oops: Tudom, kicsit erős néha a stílusom, de nem támadó, vagy sértő a szándékom! :lol: Persze hogy van strsszelőbb kismama, ez mindenütt megvan, és nem csak kismama :) Főnökasszonyom ha valamit lát a tévében, rögtön kijelenzi, hogy az a baja, és ha mást mond a dokija, akkor az orvos a...nem is írom, mi! :lol:

Na, jóéjt, remélem, mindenki a legmegfelelőbben gömbölyödik!

Márti

Kép
horpika
 
 


Legi,
az egyik kolléganőméknek csináltatot kókuszmatraca van a kiságyukban, mert az övék sem standard méret, úgyh megkérdem tőle h pontosan hol készíttették - én is attól tartok h a mienk sem normál méret, csak még nem raktuk össze, de talán a hétvégére kiderül. látom, Te pécsi vagy - ez biztos h pesti cím, nemtom h az megoldható-e Nektek. de lehet h Pécsett is találsz ilyen készítőt.

üdv.
Dóra
Vendég
 


horpika írta:Legi: Jajjj, bocsi, nem kötekedésnek szántam, sry, ha így érezted esetleg :oops: Tudom, kicsit erős néha a stílusom, de nem támadó, vagy sértő a szándékom! :lol: Persze hogy van strsszelőbb kismama, ez mindenütt megvan, és nem csak kismama :) Főnökasszonyom ha valamit lát a tévében, rögtön kijelenzi, hogy az a baja, és ha mást mond a dokija, akkor az orvos a...nem is írom, mi! :lol:

Na, jóéjt, remélem, mindenki a legmegfelelőbben gömbölyödik!

Márti


:D nincs semmi gond :D nem akartam, aztán mégiscsak túlreakcióztam

:lol: megyek szépen aludni, faramuci 1 napom volt

mindenkinek jóéjt, jó mozgolódást a pöttömkéknek :wink:

Legi

Kép
leglesscat
 
 


doo írta:Legi,
az egyik kolléganőméknek csináltatot kókuszmatraca van a kiságyukban, mert az övék sem standard méret, úgyh megkérdem tőle h pontosan hol készíttették - én is attól tartok h a mienk sem normál méret, csak még nem raktuk össze, de talán a hétvégére kiderül. látom, Te pécsi vagy - ez biztos h pesti cím, nemtom h az megoldható-e Nektek. de lehet h Pécsett is találsz ilyen készítőt.

üdv.
Dóra


Dóra, hűűű, köszi előre is! :D nem baj ha pesti a cím, gyakran járunk arra. Az már nagy segítség, ha konkrétan tudom, hogy hol keressem :D

Legi

Legi

Kép
leglesscat
 
 


Legi,
egyelőre csak annyit tudok h a Déli környékén, de még nem írt vissza a csaj. ha a hétvégén nem válaszol, felhívom majd.

szép napot, jó hétvégét!
Dóra
Vendég
 


Jaj, majd elfelejtettem: akit érdekel, febr 9-10-én lesz a Magyar Pre- és Perinatális Orvostudományi Társaság idei kongresszusa. a részletes progit itt nézhetitek meg:

http://www.mpppot.zug.hu/_mpppot_konf.htm

én vszeg elmegyek a pénteki napra - akkor ad elő Hidas prof. és Raffai is.
Vendég
 


Doo, nagyon érdekelne engem is Hidas és Raffai előadása, de ahogy elnéztem a részvételi díjat, ez most számomra felejtős lesz... :(

Kép
niki30
 
 


Sziasztok lányok, ha hazaérkeztem anyuéktól, most már leszek újra!

Rakok fel pocis képet, a párom most csinálta! :)
Kép

Amúgy befejeztük a vásárlást, megvan mindenünk, az utazóágyat kivéve, úgyhogy ha apának lesz lelkiereje, holnap megcsináljuk a babasarkot a hálóban! :)

Remélem mindenki jól van!

Puszi

Elizabeth

Kép
elizabeth25
 
 


niki,
igen, ezek a konferenciák elég drágák, sajna, nagyrészt ezért döntöttem én is úgy h csak az első napra megyek, szombaton nem, mert akkor "csak" 7e. és nem 14.
Vendég
 


Kepzeljetek jo huzos lesz a het....kedden de/t fogorvos, szerdan este haromnegyed 6 nogyogyasz es csutortok este 7 4D/s uh/ng. Ugyhogy elleszek, mint a befott! :)

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok,

tegnap sikeresen hazaérkeztünk sielésből a tüdőm tele friss alpesi levegővel. Isteni volt a friss levegőn sétálni és 12 órákat durmolni:-)
Most volt időm végig olvasni mi minden történt a héten, örülük hogy midannyian jól vagytok.
Horpika remélem veled sincs nagyobb gond, és az orvosod meg tudott nyugtatni pihenj sokat!

Lorcika nagyon cuki a babód:-)

Mi még a 14. héten voltunk 4Ds ultrahangon, mindegy megerősítendő a genetikai ultrahangot. Engem leginkább az érdekelt, hogy mindene meglegyen, a pofikáját szeretném csak akkor látni igazán ha kibújik, legyen valami meglepetés is:-)

A Corában tartanak még a babahetek a jövő héten is? Mi még nem vettünk meg semmit, de ahogy nő a pocakom egyre inkább úgy érzem nem kéne halogatni addi amíg már alig vonszolom magam...
Persze a neten már egy csomó mindent kinéztem előre, majd "csak" el kell menni megvenni a cuccokat:-)

Na lassan nekikészülődök a kései vacsinak...

Sziasztok
pici76
 
 


Halika!

Pici76: Köszike, egy hónapja ugyanez volt, két nap kis vérezgetés, és utána semmi, hál istennek. MagneB6, pihike, ennyi az utasítás, és persze azonnal vágtassak be, ha valami bajt érzek. Baba szépen mocorog, ez a lényeg!:D Tegnap megint együtt császározott a dokim és a párom, kisfiú lett:D Mondtam, jól összedolgoznak ketten, úgyhogy nyugodtan nézek minden elé:D Persze a császár a legvégső eshetőség nálam. Bár most úgy érzem, hogy legalábba 36.hétig ki szeretném bírni. Dokim nem emlegetett koraszülést, valahogy mégis úgy érzem, korábban fog jönni. De megbeszélem vele minden nap, hogy legalább 36 hétig bent marad:D

Nah, én is megyek pihizni, jövő héten szeretrnénk mi is bevásárolgatni a babának, kiságy, kád, ilyesmi.

Jó gömbölödést mindenkinek!

Márti

Kép
horpika
 
 


Pici, feb. 18ig leszenek a Coraban a baba/mama hetek.

Kép
elizabeth25
 
 


Márti,
nagyon jó h mondogatod a kisbabádnak h maradjon bent! sztem még próbáld meg vizuálisan is elképzelni-megjeleníteni a lelki szemeid előtt, relaxált állapotban h eljött a 36. hét és a babó még a pocakodban van :)

én is voltam Corában tegnap. a kókusz matracot ott vettem - sztem az nagyon jó áron van, 6e. alatt. egyébként 8-10e. körül szoktam látni.

szép napot!
Dóra
Vendég
 


Sziasztok!

Tegnap kinéztünk a Corába, többektől hallottam, hogy milyen jó szokott lenni a baba-mama hét, meg a weben is láttam néhány jó akciót.
De én megmondom őszintén, akkorát csalódtam. Nemcsak a baba-mama hetekben, hanem úgy egészében a corában.
A baba-mama hetek, annyi volt, hogy pár sorral több babacucc volt (nem kimondottan újszülötteknek való cuccokkal). A neten néztünk egy olcsó babakocsit, hát élőben nem volt túl megbízható és megnyerő, elég szétesősnek tűnt, úgyhogy nem is hoztuk el. Na meg a másik, amitől kiborultam, hogy egyetlenegy eladó nem volt, aki esetleg segíteni tudott volna nekünk babakocsi ügyben. Egy anyukát kérdeztem meg, hogy mégis mit gondol erről a babakocsiról, ő is lebeszélt róla. De tényleg, ha már egyszer meghirdetnek egy ilyet, akkor ugyan már, legyen ott egy eladó, aki a vevők rendelkezésére áll. De nem? Ráadásul mi a párommal még ebben a témában tényleg tapasztalatlanok vagyunk, jól jött volna a segítség. Ezen kívül olcsónak sem találtam a termékeket.
Aztán végülis az állandó baba részlegen tudtunk venni egy-két dolgot, de nem voltam elájulva. A bébi és gyerekruhák nekem kifejezetten nem tetszettek, annyira egy sablon, semmi egyediség, vagy rózsaszín vagy kék vagy rikító színűek....(szegény gyerekek). Az volt az érzésünk, mintha a kínai piacról töltötték volna fel áruval a gyerekruházati részleget.
Én azt hiszem maradok a turkálónál.

Persze biztos van, akinek bejön/bejött. Én sajnáltam. Pedig olyan nagy lázzal mentünk ki, húú, azt gondoltam, na majd milyen jól bevásárolunk....

:(
Niki

Kép
niki30
 
 


Sajnalom Niki, hogy csalodtal...nem tudom, hogy melyik Coraba voltal...de en a Torokbalintiba. Gyonyoru rucikat vettem....es nem azokat a sablonosakat.....negy egesz hosszu sor babaruha volt, a sima babaosztalyon kivul....ott vettuk a kokuszmatracot is, ami tenyleg 6000 Ft alatt volt, pedig amugy 10-12 ezer Ft, illetve vettunk 14 000ert egy komodot, ami marha jo arban volt, az Aventes egyik szettet is megvettuk....illetve en meg vekony takarokat...babaapolasi szereket....es meg egy par dolgot vettem.....hideg parasitot...szoval fullra bevasaroltam, bevasaroltunk...es ahhoz kepest nem fizettem, fizettunk sokat...mashol ha ezt megkellett volna vennunk, a 3xba kerult volna. A tobbi cuccot ami meg hianyzott a www.babaholmiolcson.hu/ba vettunk....pl. pelenkazos kisagy....szova ott erdemes megnezni a honlapjukat.....

Puszi

Kép
elizabeth25
 
 


Legi,
találkoztam a kolléganőmmel és azt mondja h nem találja a számlát a matracról, de a cég neve Kokoflex (lehet h C-vel írják?) és a Délinél van, az ár kb 10 e. volt. ennél pontosabb címet nem tudott mondani. állítólag a Kismama újságban szoktak hirdetni, de most végignéztem az utolsó két számot és én nem találtam :( azért, remélem, Neked sikerül rábukkanni!

üdv.
Dóra
Vendég
 


Hello Csajok

mindenki nagyon hallgat, remélem azért jól vagytok:-)
Semmi újdonság? Legalább nyugtassatok meg hogy ti is napról napra nőttök... én olyan iramban gömbölyödök hasilag hogy néha még pislogni sincs időm és már kerekebb vagyok... szerencsére még mindig csak a hasamon:-)

Tegnap éjszaka, most először, keltett Zsófica, nem tudom mit matatott a köldököm környékén, de olyan iszonyatos szúrást éreztem, hogy majdnem felugrottam az ágyból. Teljesen olyan votl mintha belémcsípett volna a kis pimasz, de lehet hogy csak megboxolt... mindenesetre szépen megkértem hogy hagyjon aludni és utána elcsendesedett:-))

Írjatok mi újság!
pici76
 
 


Sziasztok!

Sajnos az elmúlt napokban egyszerűen nem tudtam belépni a babanetre. Bár úgy látom, nem maradtam le semmiről.

Éjszakai ébresztés nálunk is most volt először. 3.31-kor arra ébredtem, hogy a hasam két oldalát feszíti. Keresztben feküdt, olyan volt, mintha a kis kezével és lábával kitámasztott volna. Nagyon furi érzés volt.

Remélem mindenki jól van!
Szép napot nektek ebben a ramaty időben!

Kép
anido
 
 


Sziasztok Lányok!

Biztos a t-com-os vagy t-online-s elszállás miatt tűnt el mindenki. Nálunk sem volt net, se otthon, se az irodában.
De szerencsére ma már működik:)
Szóval megy a ficánkolás?
Pici, Zsófiktok lesz? De jó kis név! Szóval gömbölyödsz? Az tök jó, hogy csak a pocid.


Anido, gondolom feszült akkor rendesen a hasikád. De azért nagyon jó érzés, nem? Én úgy szeretem bármit csinál a kismacska. Most már van, hogy látványos mutatványokat művel, a hasam egyik fele jobban kidudorodik és látni, hogy nagyon kinyomja magát. Olyan vicces és imádnivaló!
:lol:

Kép
niki30
 
 


Sziasztok!

Mostmár én is szinte rendszeresen felkelek éjszakánként,de imádom,hogy a pici ébreszt,mintha azt szeretné mondani,hogy ilyenkor se feledkezzem meg róla.IMÁDOM!!!

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok

En ma megyek a nogyogyaszhoz este haromnegyed hatra...mehszajat neznek, meg uh/ot csinal..mar alig varom...az uh/ot :)

Penteken meg delbe megyunk a 4D/sre. :)

Majd ha tul vagyok a mai esten, akkor jovok , meselek, irok! :)

Addig is puszi mindenkinek!

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok!

Kukk be ide: http://www.mamavar.hu/

Aja
aja
 
 


Sziasztok,

Mar regen jartam erre. Meg jovo heten dolgozom aztan pihiiii!!!!!!! Mar alig varom! Derekam, jobb labam elegge faj! :( Ti jol vagytok? Nekem sajnos van egy kis gerincferdulesem, es szerintem valami ideget nyom...valami, azert faj a labam! :(

En sokszor font vagyok ejjel, de meg azt nem tudtam eldonteni, hogy Zsebibaba folebred, mert font vagyok vagy en ebredek fol , mert o dorombol bent! :) De azert jo erzes, es ha mar nem bokdos hianyzik!!

Neztem ezt a website-ot, amit aja kuldott (mamavar.hu). Ez meg talan nekem is elerheto tavolsag lesz. A kismama joga erdekel nagyon. Ti jartok valahova tornazni? En eddig csak itthon tornaztam, de kismama jogara szeretnek jarni.

Na szep estet nektek!

Lorcika

Kép

Kép
lorcika
 
 


Sziasztok

Na igeretemhez hiven megjottem meselni, mert hazaertem a dokitol.

A doki egy tunder....aranyba lehetne foglalni a nevet.... :)....a szulesznovel is talalkoztam...o is nagyon aranyos. Domcsi mar igazi kis fejlett emberi leny :), rakok fel uh/kepet is, igaz, nem tul jo minoseg, mert lefenykepeztem a telcsimmel a kepet...es igy nem az igazi, de a lenyeget lehet latni :). Legkozelebb marc. 7.en kell mennem, es akkor megnezhetem a szuloszobat meg megmutogat mindent a szuleszno.
A mehszaj zart, vernyomas, suly rendben....a kis tokos meg egyszeruen gyonyoru volt :), hazaig alig birtam ki, hogy oromomben a BKV/n ne pityeregjem el magamat...na de most, hogy hazaertem es anyumekkal beszeltem, hat jottek a konnyek....:)

Ugyhogy mindent osszeveve minden rendben!

Es ime itt van o>

Kép
elizabeth25
 
 


Kép

Kép
elizabeth25
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: