Új privát üzeneted érkezett!

Noémi, átérzem a helyzeted, nem tudom te mitől vagy fáradékony, nekem iszonyatosan alacsony a vérnyomásom :? Akárhányszor mérték 80/70 80/60, 70/60...hát ilyesmi, legutóbb a védőnő 120/80-at írt a kiskönyvbe, mert azt mondta, hogy ennyivel nem lehet élni.... Nekem a doktornő azt mondta nyugodtan lehet kávét inni, napi hármat. Én mondjuk a 3azegybent iszom, szerintem abban alig van koffein, nagyon ritkán iszom rendes kávét, de azt is capuccinónak, nem kávénak. Igazából utána néztem és tudom, hogy nem túl egészséges a kávé fogyasztás -csak egy drog - , de egyszerűen beájulnék nélküle és a doktornő is azt mondta, hogy inkább ez, mint bármilyen más gyógyszer, ami megemeli a vérnyomást.... :?

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Dana, nézz utána jobban, a mérsékelt koffein fogyasztás egészséges, ahogy a csoki is :) Meg a bor is! Úgyhogy nyugodtan igyátok. Szerintem itt nem iszik itt senki annyit, vagy annyira erőset, ami már gáz...

Hát én is úgy vagyok ezzel a keményedésemmel, hogy szerintem nem gáz. Csak egyszerűen állati kényelmetlen ülni vele, szarabb és idegesít. Így inkább pihenek, fekszem. Valahogy úgy érzem, hogy jelez a szervezet, hogy most pihenj. Én meg hallgatok a szavára, mert okos kislány vagyok :lol:

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Okos kislány :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: hát igen, figyelni kell mire van szükségünk, ez biztos!!! :wink:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 

 
 

Bdana,
Nekem legutóbb 85/50 volt a vérnyomásom. A védőnő annyira nem akarta elhinni, hogy egyáltalán a széken tudok ülni, hogy hozott másik mérőt is. De azzal is ua. lett. Azóta napi 2 kávé "kötelező"

Viki,
Nekem az első 2 terhességem katasztrófa volt leményedés szempontjából. Volt hogy annyira ráfeszült a hasam a picire 16-18 hetesen, hogy szabályosan ki tudtam tapintani a baba porcikáit! Full para voltam,mmégis a 41. hétig totál zárt maradtam.
Akkor nagyon utánnajártam a témának.
Kell az orvosi kontroll, de ha a keményedés nem időben rendszres és nem jár görccsel, akkor annyira nem kell aggódni.
Irritábilis méh szindrómánakmis nevezik. Elég ha megnyomja picit a nadrág, egy hirtelen lehajolás, vagy a babától egy erősebb ütés, és a méhnígy reagál. Ez elsősorban alkati dolog, gyakoribb a vékonyabb, erősebb hasfalú kismamáknál.
Egy pohár ( 2 deci) vörös bor csodákatbtud tenni!! Nekem genetikus ajánlotta az Istenhegyin!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára honeymoon 2012.08.29 20:34-kor.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Viki
Folytatás... :)
Érdemes a 21-24. hét között egy hüvelyi uh-val ellenőrizni a méhszáj állapotát. ( szintén genetikus javasolta, mert pontosabb képet ad, mint a manuális vizsgálat)
Ha nagyon nem múlik van egy homeopata szer ( én mind a 2x ezt szedtem a 34. hétig). Neve Bryophyllum (csepp). Sok tanulmányt találhatsz a koraszülések megelőzésében erről a szerről.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Sziasztok!
Búcsúzni jöttem tőletek, sajnos az amniocentézis eredménye beigazolta a Down sy.-t. Meghoztunk a férjemmel egy nagyon nehéz, fájdalmas döntést és már nincs velünk a kicsi lányunk.

Kívánok mindenkinek nagyon boldog babavárást, gyors szülést, rengeteg nevetést.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
füles33
 
 


Füles,
Nagyon sajnálom! Nem találok szavakat! :cry: Kitartást és sok erőt kívánok neked és z egész családodnak!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Füles!
Annyira sajnálom, nem is akarom elhinni! Nagyon sok kitartást kívánok az elkövetkezendő időszakra nektek! De fontos, hogy engedd szabadon az érzelmeidet, ne fojtsd magadba, mert akkor sokkal nehezebb feldolgozni. És ne csüggedjetek, lesz még Borkának kistestvére! Vagyunk rá jó néhányan jó példák!

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
mandula29
Pécs
 
 


Füles :( Nagyon sajnalom :( :cry:
viki1983
Budaörs
 
 


Alízt váró anyukák: én írtam, hogy lehet hosszú "í"-vel az Alíz, nálunk is így van. Először a kórházban kell az ezzel foglalkozó valakinek a halom más papír mellett megadni, utána pedig a polgi hivatalban. De a hivatalos listán tényleg rajta van, szóval semmi akadálya.

Sajnos én is keményedek, hvgén ügyeleten is voltam, megemelték a magnéziumomat (Mg citrici 3x2)+kaptam duphastont is 2x1-ben. azt mintha szedné itt vk, és mintha negatív tapasztalatra emlékeznék. Miért, mit okoz? És vm miatt nem múlik pihenésre sem igazán, nekem olyan érzésem van, mintha önkéntelenül folyamatosan behúznám a hasam és tul.képp ez izomláz-féleség lenni. nem is az egész hasam keményedik, csak egészen lent, a hólyagom körül. De szerencsém volt, mert pont a dokim ügyelt, UH-n is megnézett, teljesen zárt vagyok, és tegnapra volt amúgy is időpontom hozzá, akkor is megnézett, mindenben változatlan a helyzet, illetve a feszülés talán kevesebb, de van. nekem még a Schüssler-sót ajánlotta, az homeos szer, de állítólag nagyon hatásos.Ma még nem siekrült beszereznem. aztán ha az sem használ, akkor még 2 gyógyszer jöhet sorrendben, vm V betűs, és a végén a spiropent. Igen, ne csodálkozzatok, az, amit a gyerekeinek hörgőtágítónak adnak.... de ez utóbbi kettő tényleg csak ha bedurvulna a helyzet.
Másrészről meg erősen ajánlotta a táppénzt, mondtam neki, hogy már csak pár hetet kellene kihúznom, mert nincs meg az utódom, stb. Persze ha kategórikusan pihenésre ítélne, nem haboznék, de egyelőre engedte, hogy ezen a pár héten még dolgozzak. Hiába, a stressz sokat számít, nem véletlen, hogy a szabim alatt semmi ilyesmi tünetem nem volt.
A vérnyomásom nekem is 80/50, dettó ugyanezeket a kommenteket kapom, és nekem is már lelkiismeret-furdalásom van a ritka 2. kávétól, de akkor mostantól nem lesz!Kösz lányok!

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
mandula29
Pécs
 
 


Füles, nagyon-nagyon sajnálom. :( :( :(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
baboca0104
Balatonalmádi
 
 


Hasfeszülés, haskeményedés: nekem este felé szokott, de nagyon ritkán. A Weledának van várandós olaja és azzal szoktam bekenni és mire bemasszírozom el is múlik a feszülés.

Az első várandóságomnál is végig használtam.

Akinek megvan a Bába válaszol, abban van is egy fejezet, meg egy történet, egy nőről, hogy ilyen tünetei vannak és olajat javasolt rá és nagyon bevált.

Ez a weleda nem olcsó (majdnem 6 ezer), de én kb. 2 üveggel használtam el összesen. Az illata is nagyon finom. A dM-ben is lehet kapni.



latogato1983
Pomáz
 
 


Füles....nagyon sajnálom, nem is tudok mit írni, gyógyulj meg minél előbb, a tested és a lelked is. :cry:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Füles! Nagyon szomorú vagyok és nagyon sajnálom.

Őszinte részvétem!



latogato1983
Pomáz
 
 


Füles, Nagyon sajnálom :cry:
Kitartást, sok erőt kívánok!!!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
livike29
 
 


Füles, sok erőt kívánok! Nagyon sajnálom!

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Füles! :(
Nagyon sajnálom, sok erőt, békét kívánok nektek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Füles!

Nagyon sajnálom, kitartást! Nehéz erre bármit is írni!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára niksi28 2013.06.04 10:46-kor.
niksi28
Budapest III. kerület
 
 


Mi rövid i-vel akartuk az Alizt, nekem úgy jobban tetszik leírva, meg ha esetleg külfölddel kacérkodna, ott is le tudják írni legalább :)

Mandula, sajnálom, hogy keményedtél! Nekem nem ilyen, nem összehúzódós, ahogy olvastam, ez a veszélyes, amikor csak kemény, akkor nincs baj. Azt nem tudod megcsinálni, hogy mész dolgozni, de csökkentett munkaidőben, hogy mégse kelljen annyit bent lenned?

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Lányok, én is ezt érzem már így a harmadiknál, hogy a sok ülés és állás az, ami beteszi a kaput keményedésileg. Egész nyáron alig volt ilyen, persze nem feküdtem egész nap, de azért le tudtam dőlni időközönként. Most meg 2 nap ülőmunka után olyan a hasam, mint a beton.
Plusz, ahogy emelem a gyereket, érzem, ahogy a méhem súlya ránehezedik a méhszájra...Szóval nem jó ötlet. Nekem már másfél hónapja azt mondta a doki, hogy fel van puhulva...

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Igen, nekem is egyértelműen az ülés. Pedig úgy van bent döntve a székem, hogy félig így fekszem, lábam feltéve, tiszta röhej, ha bejön valaki, de mégsem jó... Én nagyon várom, hogy mit mond a doki, nekem eddig még mindig mindent rendben talált, de majd most kíváncsi vagyok, hogy mit mond holnap! Már várom, hogy menjek, mert most van egy csomó kérdésem :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Füles! Nagyon sajnálom! :cry:

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Nagyon sajnálom Füles! :-(Kitartást nektek!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
ercsi82
Szlovákia
 
 


Itt nálunk ez úgy működik, hogy mindenkinek van saját magán orvosa, de a kötelező 3 UH-ra ( 10., 20., 30. hét ) és KTG-re be kell menni a kórházba. A magán orvos meg vagy csinál UH-t vagy nem. Attól függ mi a véleménye a problémáról, vagy hogy milyen a gépe, van- e egyáltalán. Egyesek ingyen, mások pénzért.
Amikor én megkértem, hogy csináljon UH-t, csinált, de elmondta, hogy szerinte nem túl okos dolog sokszor csinálni, mert annak is van bizonyos kisugárzása. De ha attól én nyugodtabb vagyok, akkor inkább igen. Különben nem kért érte semmit. 12-én a páromat is becserkészem hozzá, ő még nem látta picurit végképp.

Én is szeretek a hátamon feküdni, bár azt hallottam nem jó a mamának, mert leeshet a vérnyomás, mert elnyomhat a baba egy ideget. Oldalt próbálok, de feszül a hasam, a párna meg folyton kicsúszik. Talán kéne venni másikat. Azt szoptatáshoz is ajánlják, azt a golyókásat. Amúgy az ülés nekem is kínszenvedés, de nincs más választásom.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
ercsi82
Szlovákia
 
 


Ercsi, ha a 2 térded közé teszed a párnát, vagy a takarót gyűröd oda, nem kényelmes az oldalt fekvés?
Egyébként meg azt gondolom, hogyha neked a háton fekvés a kényelmes, akkor úgy feküdj. Nekem egyszerűen fáj, azért nem csinálom, nem tudományos okokból!

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Nálam a front szokott keményedést okozni, de nem vészesen, inkább úgy érzem, hogy szét akar pukkanni a hasam.

Mi dupla takaróval takarózunk, így nem nagyon van lehetőségem bevackolni magam, pedig időnként nagyon jól esne. Szerintem ha nő a pocim rendszeresítenem kell majd magamnak külön takarót.

Ilyen szoptatós-kismama párnán én is gondolkodom.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára niksi28 2013.06.04 10:46-kor.
niksi28
Budapest III. kerület
 
 


Én szoptatós párnával alszom, az előző terhességem óta és imádom! :) Sőt nem csak én, hanem a férjem és a kislányom is. Szerintem fogok varrni kettőt nekik. Az a legjobb benne, hogy a benne levő golyókat úgy lehet alakítgatni, ahogy éppen kényelmes, én már egy ideje a pocakomat arra támasztom, így nem feszül. Nyaralásra nem vittem, ott egy nagypárna és a takaró kombinációjával ügyeskedtem, de nem volt olyan kényelmes.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Én ezt a szoptatós párnát sehogy sem tudtam magamhoz igazgatni szoptatás közben:). Egy ikeás sima fotel a szoptatósom, és ahhoz nem is kellett szerencsére semmi külön segédeszköz, a karfára tettem a karom, rá a picur feje, és csók. Fekve nem is ment...

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Na nekem a megoldás a pléd volt.
Feltekertem hosszában, és rátudok feküdni, a két lában közé tudom venni és olyan jókat alszok :D
Csak mindig nagyon eldugul az orrom és néha arra kelek, hogy nem kapok levegőt... :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
livike29
 
 


Oui! Szoptatáshoz én is inkább az ikeás fotelomat használtam. :)

Livi! Nekem is folyamatosan el van dugulva az orrom, erre még sajnos rájött egy jó kis nátha és torokgyulladás is mára. Az orrdugulásra egyébként kis mértékben használ az Unguentum nasale orrkrém- a patikában ajánlották.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Füles, nagyon sajnálom és kívánom, hogy meg tudj nyugodni ebben. sok örömet a gyerekeidben és biztos lesz még kisbabád!

 Baby Birthday Ticker Ticker
natasa7
Budapest
 
 


Azért nem szabad háton feküdni, mert van egy fő ér, amit ha a baba elnyom, akkor az sem neked, nem jó. Le is eshet tőle a baba szívhangja. Nyilván minél nagyobb a baba, annál jobban számít. Kép

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Akkor ezt nálam a természet elintézte, hogy ne feküdgessek háton terhesen:).

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Viki,
Azért 300-400 gr-os babák még nem nyomnak el semmit. :) el majd jóval 1-2 kg körül jön.
A szervezet meg úgyis jelez, ha szédülsz háton fekve, vagy valami nyom, akkor nem ok. De ha semmi bajod háton, nem zsibbadsz nem szédülsz, akkor minden ok, a babának sincs baja

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Lányok, ti már elkezdtétek összeírni, kinézni, esetleg megvásárolni, ami a babának kell? Én most elkezdtem összeállítgatni egy listát, meg felhívogattam az emberkéket, akik ígérték, hogy adnak ezt-azt, hogy készítsék össze, hogy lássam, hogy miből élünk... De szerintem még így is jó pár dolgot be kell majd szerezni...

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Voltam ma a nőgyógyásznál. Minden oké, megnézte a méhszájat tapintásos vizsgálattal, teljesen zárt. Csinált egy ultrahangot, túlzásba nem vitte a méricskélést, mért BPD-t, AC-t, FL-t, mindegyikben jó kis növekedés van :) szépen nő szerencsére :)

Viki, mi múltkor átnéztük a húgommal, hogy milyen ruhái vannak az unokaöcsémről (most volt 1 éves). Tőlük megkapjuk a babakocsit majd, a kiságy még a lányom után megvan, nagyon szerettem. Én majd egy komódot szeretnék majd a babának, meg egy merev pelenkázólapot, de ezeket november előtt biztosan nem, mert október végén elvileg még költözünk. Ruhákat is kell venni azért pár darabot, body-t, rugdalózót, overállt, hirtelen ezek, amik eszembe jutottak. :) Mellszívót is kapok majd, hátha szükség lesz rá, bár a lányomnál megtanultam kézzel fejni. Állandóan kattog az agyam egyébként, hogy mi hogy lesz, nagyon várom már. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
baboca0104
Balatonalmádi
 
 


Sziasztok,

Első körben, akit érdekel Babakasszánál most kismama felsőre van kedvezmény:
http://www.babakassza.hu/frontend/campaigns/single/2131/Vasarolj-40-kedvezmennyel-kismama-felsot-az-oszre-a-MoNa-Mamanal-5-900-Ft-helyett-mindossze-3-540-Ft-ert-Legy-Pocakosan-is-Stilusos?utm_source=Babakassza.hu&utm_campaign=8f51d03ffe-monamamafelso_31_08_2012&utm_medium=email

A másik dolog, hogy mivel első terhesség, olyan kérdésem van, hogy amikor vizsgálatra mentek a nőgyógyászhoz mindig megvizsgál benneteket? Engem csak a terhesség 4-5. hetében vizsgáltak meg és most olvastam Babócának most is volt méhszáj ellenőrzése.
Tapasztalatok?

Előre is köszi :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
livike29
 
 


Már nagyon régen nem írtam, csak be-benéztem hozzátok.
Borzasztó sok a munka, de már csak 2 hét és megyek szabira 2 hétre:-) Utánna ha minden jól megy akkor november 30ig megint munka. Igazából nem is annyira bánom, hogy sokat kell dolgozni, nincsen időm agyalni, gyorsan telik az idő.

Tegnap voltam a dokinál, most 21hetes 2 napos a baba, minden rendben van. UH is volt, annyira aranyos volt a picurka:-) Megint megállapította, hogy fiú.

Vateráztam egy sarok kommodót a babának amin lesz a pelekázója meg belefér az összes ruhája is.
A barátnőim tök rendesek már kaptam tőlük egy csomó mindent ami az ő babájuknak már nem kell. Illetve van egy listám is tőlük amit megkommenteztek, hogy ők mit vettek, mi vált be. Persze mindenkinél más:-)

Füles úgy sajnálom ami történt, sok-sok erőt és kitartást:-(
szunner
Vác
 
 


Lehet csak én vagyok parás ezzel kapcsolatban, de mivel első terhesség nem tudom hogy megy ez.
Szinte minden nap hízom valamennyit pedig nem eszem sokat. Édességet szinte alig, figyelek arra is, hogy ne kenyeret egyek folyton, sok gyümit meg zöldséget eszem. Jó persze néha lecsúszik nagyobb adag tészta vagy ilyesmi.

Most így a 22. hét elején tartok plusz 5 kilónál, olyan nehéznek érzem magam tőle:-(
szunner
Vác
 
 


szunner, hozzám képest semmit sem híztál :lol: :lol: én plussz 11kg-nál tartok és nem mondhatnám, hogy sokat eszem, édességet nem is nagyon kívánom, csokit nem is ettem már több hónapja... :roll: Nekem azt mondta a védőnő, hogy első terhességnél nem ritka a nagyon meghízás 10-20kg között, a másodiknál már csak 8-13kg, aztán nem tudom ebbe mennyi igazság van :)

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Én négy kilót híztam eddig, de nem nagyon látszik rajtam, a hasam hatalmas és a melleim is... Többi nem változott. Viszont nekem most a napokban kezdett el nagyon kényelmetlenné válni a hasam, el sem tudom képzelni, hogy lesz ez, ha később hatalmas lesz :) Izgi.

Én úgy tudom, hogy a méhszájat ultrahanggal is tudják nézni és sok doki inkább annak a híve, mint a manuális vizsgálatnak. Nyugi, tudják a dokik, hogy mit csinálnak :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Livi, nekem is most először volt ilyen jellegű vizsgálat. A méhszáj zártságát úgyis nézni fogják majd, hüvelyi vizsgálat nem igazán van a terhesség alatt ahogy emlékszem, inkább csak uh, és vérvétel. Szerintem nyugodtan kérdezz rá, amikor mész vizsgálatra.

Én a kezdősúlyomhoz képest kb. másfél kiló plusznál vagyok, de az elején fogytam még, s az a pár kiló visszajött. Valakinek a 15 kiló hízás sem sok, bár biztosan függ a testalkattól is.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
baboca0104
Balatonalmádi
 
 


Nekem eddig minden esetben volt méhszáj ellenőrzés is, feltételezem, hogy ahogy múlik az idő egyre inkább nézni kell, úgyhogy nem fog elmaradni később se.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára niksi28 2013.06.04 10:46-kor.
niksi28
Budapest III. kerület
 
 


Az én dokim az első vizsgálatnál szokta nézni a méhszájat, aztán csak akkor, ha szükséges (nálam sajnos az). Pl. barátnőmnek csak az utolsó hetekben nézte a doki.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Érdekes, hogy minden doki más, nekem még egyszer sem nézték :?

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Dana! Lehet, hogy uh-val nézte???

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Nem tudom, nem mondta, hogy megnézte volna, meg a leleten is akkor rajta kellene legyen, nem? Szept.12-én kell menjünk a következő kontroll vizsgálatra, akkor rákérdezek, de csak nincsen baj....

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Lányok, aki akar bejelölhet fészbukon, priviben megírom, milyen néven találtok meg, csak itt nem akarom leírni a nevmet, mert még nem zárt topic vagyunk! :wink:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Voltam délelőtt dokinál, Zalánnal minden rendben, aludt a kis drágám :) Nő mint a bolondgomba, már 350 gramm!

Keményedésre azt mondta, hogy ezt sokáig nem lehet így folytatni, mert előbb utóbb ebből olyan fajta lesz, ami már nyitogatná a méhszájat. Azt mondta, hogy ha heti 1-2* ilyen, az nem gáz, de ha többször, akkor bizony otthon kéne maradnom. Kaptam egy papírt, ami alapján a háziorvos kiírhat. Hétfőtől újra megyek és ha nem múlik el, akkor bizony otthonmaradás. Ha igen, akkor meg kidobom a papírt.

Nagyon remélem, hogy ez átmeneti volt, és rendben leszek, mert anyagi okokból még jó lenne dolgozni egy darabig...

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Találtam egy ilyet, hátha valakit érdekel:

http://www.babakocsidiszkont.eu/

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: