Új privát üzeneted érkezett!

Közben egy webpatikán a következő "szülési csomag" van:

http://www.simonmed.hu/termekb.php?azon=6891

:shock:
sinaszi
 
 


Kukucs! :lol:

Most csak gyors bekukk, mert szopitájm van, de szeretném megköszönni a sok-sok gratut és jókívánságot nektek (az 1-jei terméseteket sikerült visszaolvasnom csak... :) nagyon nem voltatok tétlenek! :lol: ), annyira drágák vagytok! :D :D

Jól vagyunk, ismerkedünk egymással, tejcsike hálistennek elég jól van (bár sajnos egyelőre bimbóvédővel megy csak a szopi, kicsit megszenvedték ezt a hirtelen igénybevételt), 2,5-3 óra hosszat kitart egy cicinyi adag,, úgyhogy nem panaszkodunk. :lol: :lol:

Sina: Annyira sajnálom, hogy nem tudtál bejönni, pedig annyira készültem rá, nagyon vártalak! :( Az smsre meg ne hari, hogy nem írtam vissza, de nem volt időm.
De hívj bármikor nyugodtan, ha gondolod, és be tudok számolni az egészen friss Péterfys dolgokról, hátha hasznát veszed...

Musi: Köszike, hogy segítettél az Uramnak, pussz neked!

Na, megyek mert lassan kel a FŐNÖK! :lol: :lol:
bébic
 
 


Cili, Eszterke! Gratulálok! Kívánok nektek sok tejcit és mielőbb felépülést!

Zsiráf! Neked is kívánok mielőbbi felépülést és sok tejcit! Az én fiam is képes volt 1- 1,5 órán át cicin lógni, sokszor a 2 étkezés között csak 1 óra volt!
Az alkalmankénti igény minden babánál más. Nem lehet ezt meghatározni, hogy mikortól 100! Viszont túletetni nem igazán lehet! Ezek a picik még jobban tudják, hogy mennyi elég, mint mi!

Jó éjszakát!

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 

 
 

Jajj, és persze a lényeg! Most nem tudom, hogy pontosan kinél érkezett meg a kis csöppség, úgyhogy nézzétek el nekem, ha így egyben, de:

Mindenkinek tiszta szívből gratulálunk a kis tüneményhez, sok-sok tejcsit és hosszú, boldog életet kívánunk! :lol: :lol:
bébic
 
 


Sziasztok Lányok!

Még egyben, bár már nagyon várom a találkozást, olyan kiváncsi vagyok Domira, hogy mindig ezen jár az agyam.

Tegnap éjszaka már nagyon fájt a hasam, de nem tudom, hogy ez jelent-e valamit. Most azért benyomok egy narancsot, sajnos grapefruit nincs itthon.

A BABÁZÓKNAK NAGYON GRATULÁLOK!!!

manna
mannababoca
 
 


Sina, én már ezt nem tudom. Őszintén, én annyira nem mélyedtem bele, csak voltunk egy dúlás felkészítőn, ott javasolták ezeket a 30-asokat.
De szerintem akkor tuti jó, amiket vettél, és nyugodtan kapkodhatod!
És az adagolás az általában mindig 5 golyócska/adag - úgy tudom.

Kép
trombibébi
 
 


Sziasztok Csajok!

Gratulálok a két újdonsült anyukának és családjának a babókhoz! Jó egészséget és sok tejcit kívánok!

Tündériek a babás képek is!

Hát nem tudom lesz-e valami, de reggeltől 10 percenként vannak fájások, nem vészes erősségű. De a menés, mert voltunk bevásárolni, már elég nehézkesen megy. Este pedig elkezdett úgy menni a hasam, mint Danival vajúdáskor. És már ilyen pirosas is volt a folyásom, de az is lehet az erőlködéstől. Daninál nem ilyen volt a nyákdugó távozás.
Kíváncsi vagyok már.
Tegnap már nagyon kiborultam idegileg. Nagyon dühít, hogy korlátozottan tudom ellátni Danit a nagy pocakom miatt. Sajnálom szegényt, mert türelmem sincs most hozzá. Ezt párom is észrevette, hogy szinte robbanni tudnék. Na aztán tegnap egy olyan bőgtem!!!!!
És most is bármin elbőgőm magam. Ilyen is volt mikor Danival már vajúdtam. Kedden este egy nagyot bőgtem, szerda kora reggel pedig megszületett.
Amúgy Gergő nagyon aktív. A pénteki NST-n is produkálta már magát és fájások is voltak.
Legközelebb kedden kellene mennem NST-re.

Gabi
Kép
Kép
gabrielldaniell
 
 


Zsiráf: köszi a szüléstörténetet, itt bőgtem! Laja baba nagyon édes!

Manna, Gabrield: várjuk a fejleményeket!!!!
Vendég
 


Gabilány: ugyan már! Csoda hogy egyáltalán gép elé jutsz!

Tényleg akartam már kérdezni azokat akik otthon vannak, hogy hogyan boldogulnak. Kell-e segítség? Ki? Hogyan "korlátozzák" őket? Már csak azért is érdeklődöm, mert anyukám már most kezd az idegeimre menni és félek, hogy rosszabb lesz ha itthon leszünk a babával!!!!
Látogatók? Őket hogyan tartjátok kordában???
Vendég
 


HATALMAS GRATULA AZ ÚJ TOPIKLAKÓKNAK :)))))

Bocika: Én ugye az első napokban (3 nap) a szüleimnél voltam de az nagyon praktikus volt, mert ők CSAK a Lillával foglalkoztak plusz főztek ránk, engem egyébként teljesen békénhagytak így végre tudtam pihenni is egy kicsit (egy nagyon újszülött az elvileg szeret aludni és ha az ember ugyanakkor alszik akkor nagyon jókat lehet pihenni).

Anno Lillánál nem volt semmi segítség (én nem kértem) és én ennek nagyon örültem.

Egy dolog volt csak ahol praktikus ha besegítenek és az a főzés... mert akkor tényleg semmi dolga az embernek csak, hogy babázzon... (na de ehhez nem kell odaköltözni).

Látogatók: Kitiltva. Mindenki. Majd.

ÉÉÉÉÉÉS: Megvan a kiszemelt csúszda :))))) Lilla oda lesz meg vissza ha meglátja :)))))) (sima babacsúszda, csak a közepes méretből ami úgy 5-6 éves korig jó)
Vendég
 


(egyébként ciki, hogy így két gyerek mellett is netezek? Lilla mellett ki se tudom számolni hány órát töltöttem a gépem előtt... ő meg közben a mellemen lógott:)))) Na ehhez képest most csak a könnyített verziót nyomom:))))) (az viszont tény, hogy a lakás még mindig romokban... de ahhoz túl kómás vagyok, hogy azzal is kezdjek valamit plusz Lilla úgyis lerombolja 5 perc alatt úgyhogy jobb az esti rendrakás, akkor legalább élvezheti is az ember egy kis ideig)
Vendég
 


Csakegy: köszi a választ! Miért lenne ciki, ha két gyerek mellett netezel?????!!!!!! A lakás meg majd alakul azzal ne is foglalkozz!!! :lol:
Vendég
 


Cili és Eszterke!
Gratula a kisfiúkhoz sok-sok tejcsit és jó egészséget!


Én is még egyben. :shock:
Tényleg az lesz a kínos ha még tovább is hordom a Bébinket, mert akkor el mehetnek a f...be a sok okoskodó :evil: Akik azt mondják meglesz hamarabb.
Lefényképeztem a hasam, :oops: hát ez nem nagy hanem hatalmas.Próbálok képeket felrakni.

Kép

Kép
bellanitta
 
 


Cili és Eszter gratulálok a babákhoz!!

Mi meg egyben. Tegnap elmúltak a fájások. Aztán meg jöttünk mentünk, este még voltunk bent a szülőszobán, levették a sztrepto (vagymifene) mintát meg beszélgettem a szülésznővel. Olyan meghitt volt tegnap a szülőszoba. Én is így este szeretnék szülni, úgy hogy ennyien vannak.. Tegnap egy kismami szült. Pont még ott voltunk amikor nyomnia kellett. :) Ma meg olyan csapottizé vagyok, egyfolytában aludhatnékom van, Noel meg egyfolytában pörög..

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Eszterke kisfiának végülis mi lett a neve? Mert most elég bután kerültek fel a kismamis oldalra... :?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Megkérném azokat a kismamikat, akik a kismami.net oldalon regisztráltak és tudnak feltölteni képeket, töltsenek fel a fotófeltöltés menüpontban babaképeket a picurról!

Nagyon hamar megvan, az egész nem több, mint pár perc és én meg már kapom folyamatosan a leveleket, hogy mikor lesznek babafotók a fotógalériában. Nagyon megköszönném!

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


2in1 kismamik:

Kép Még pocakos decemberi kismamik

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


A tábli alapján már 4 túlhordásunk van :) és Trombi pedig ma szül. :D Fogyunk. ;)

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Én is még egyben és itthon. Kicsit beparáztam, mert enyhén rózsaszínes volt a folyásom és kisebb babszemnyi alvadtvér is távozott. Már azt hittem indulni kell a kórházba. Felhívtam a dokim asszisztensét, azt mondta ez a nyákdugó lesz. És ezzel nem kell még bemenni. Olyan butának éreztem magam. Daninál a nyákdugó nem így nézett ki és teljesen megijedtem. Fájdogál a hasam, de nem rendszeresen. Még este ajándékokat csomagoltam, most meg a levest főzögetem. Aztán, ha indulni kell, akkor indulni kell.
Dani fiamnál pénteken ment el a "dugó" és szerdán született. Második gyereknél nem tudom mennyire gyorsabb a folyamat.

Segítség kórház után!

Nálunk az első héten a párom szülei sokat segítettek. Főztek ránk (ez jó 2-3 hétig volt), büfiztették (elején ez is segítség volt, mert nekem fejnem kellett, mert Dani nem ette ki a ciciből), fürdették és ha menni kellett ügyet intézni (THGY, Családi pótlék, vagy csak sima bevásárlás) akkor vigyáztak rá.

Gabi
Kép
Kép
gabrielldaniell
 
 


Gabi, nekem ilyen már egy hete jövöget.. múltkor éjjel olyan színes volt a betét, rózsaszín, barna, sárga.. de nem hiszem h baj lenne, gondolom most már én is hogy a nyákdugó. Főleg hogy a dokim is mondta, hogy "oh azt már elhagyta". :)

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Mostmár én is tudom mi volt az. Csak megijedtem, mert Danival nem így volt a dolgok menete. Vele a terhesség elején volt vérzésem, aztán már csak a végén, mikor 4 ujjnyira ki voltam tágulva.
Legalább már lehet tudni, hogy innen max 1 hetünk van hátra. Bár én akkor már túlhordanék.

Gabi
Kép
Kép
gabrielldaniell
 
 


Hát nálam sose tudni. Pont tegnap beszélgettem nővéremmel, ő neki is hasonló terhessége volt, mint az enyém. Kb. 36. héten ugyanúgy volt mint én. Aztán 38. héten amikor vizsgálták, már 2 ujjnyira ki volt tágulva és a baba a 39. héten sem volt még hajlandó elindulni... Neki szülésindítás volt a 39. hét végén a baba rossz szívhangja miatt.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Hol van mindenki?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Hát igen! Egy embernek két egyforma terhessége és szülése sem lehet. Családon belül aztán meg. Teljesen változatos!
Ilyenről én is hallottam, hogy a kismama már a huszon eleji hetekben kinyílt és rendesen kihúzta.

Gabi
Kép
Kép
gabrielldaniell
 
 


Nem tudom mi ez a pangás, de reggel is mikor 9 óra fele felléptem a Babanetre még mindig az én éjféli üzim fogadott!

Gabi
Kép
Kép
gabrielldaniell
 
 


Oh.. :( Lehet mindenki szül? :)

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Az igen durva lenne! Ma amúgy van valami front???

Gabi
Kép
Kép
gabrielldaniell
 
 


A met.hu ezt írja mára: "Hidegfronti hatás várható." Szóval van. :)

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Értem! Én valahogy nem szeretnék teltházban szülni, így nekem egy frontmentes nap is jó!

Kicsit eltűnök! Adnom kell a kisfiamnak ebédet, mert nem igazán akar elaludni!

Még visszatérek!

Gabi
Kép
Kép
gabrielldaniell
 
 


Sziasztok!

Még egyben. Bár éjszaka 3-kor felébredtem és szerintem 10 perces fájásokra hasonlító dolog volt egy órán keresztül. Aztán elmúlt.....nem tom.... :?

Jaj lányok, úgy megosztanám veletek, mert most egy fontos dolog alakulgat az életünkben (lakás fronton) de nem akarok róla írni babonából. És néha olyan lelkiismeretfurdalás gyötör, hogy nam Domival foglalkozom, hanem ezen jár az eszem.

Már sül a fini ponty szelet, hozzá krumplipüre meg egy kis házi majonéz. :D

Manna
mannababoca
 
 


Sziasztok Csajok!

Köszönöm szépen mindenkinek a gratulációkat! Mush és Gabi, köszi az érdeklődést, bocs hogy nem válaszoltam, de nem voltam vmi jó formában. :-D

Még a kórházban vagyunk, úgy néz ki, hogy holnap akár haza is mehetünk. Tegnap este óta tejcink is van, még nem túl sok, de már alakul. Egyelőre csak bimbóvédővel megy a szopizás, de már ez is valami! :-D

Szülés: Hajnali 5-kor elfolyt a magzatvizem, 6-kor a kórházban megállapították, hogy méhszájam 3000-es. Kaptam oxitocint, amivel du. 2-ig fájogattam, 1 ujjnyira tágultam. Fájásgyengeség miatt lett végül császár, amit utólag nem bánok, mert a köldökzsinór 3szor volt Zsófi nyakára tekeredve!!! Kérdem én, más kórházban is ilyen felelőtlenek, hogy rá se néznek vajúdás közben UH-val a babára??? No meg a méretek miatt sem bánom a császárt, bár megszenvedtem vele... De már sokkal jobban vagyok! És most a kiccsaj a legfontosabb!!!

Gratula a többi azóta lebabásodott topic lakónak!

Ha már túl leszünk az otthoni napokba való belerázódásba, fogok jelentkezni. Addig is a még pocakosoknak sok kitartást!

Kép
Kép
lbernuska
 
 


Manna: ne legyél babonás! :lol: :lol: :lol: És ne legyen lelkiismeret furdalásod sem! :lol: :lol:

Én az előbb ebédeltem jó kis disznótoros töltött káposztát. Hát ha ez sem csalogatja ki a gyerkőcöt akkor mi???!!! A tegnapi "koktél" sem volt hatásos!!! :lol: :lol:
Amúgy nekem reggel óta fájdogál ott lent. Teljesen elviselhető, olyan mint mikor meg szokott jönni (bár már lassan nem is emlékszem milyen)! Reményeket persze nem fűzök hozzá! :cry:
Vendég
 


Gratula lbernuska! Kitartás!!!

Meg is jöttem! Kisfiam ennyit evett! Úgy néz ki ma megint a nem jól evős napja van!!

Gabi
Kép
Kép
gabrielldaniell
 
 


Ja és annak nem tudom, hogy mi a szerepe, vagy jelentősége, de hányingerem van meg megy a hasam... :shock: :?

manna
mannababoca
 
 


Bernuska: de jó hogy jelentkeztél! Hát szerintem itt nálunk a kórházban sem néznek rá a babára vajúdás közben. UH lent a földszinten van, egy emelettel feljebb meg a szülőszoba. Amikor voltunk szülőszoba látogatáson nem láttam UH gépet, bár lehet van nekik egy hordozható! Amikor januárban bent voltam, nem találkoztam vele. Amúgy nekem is ez jutott eszembe, hogy mi van ha megfordul (tudom azt mondta a doki hogy lehetetlen) vagy rátekeredik a köldökzsinór... Honnét látják!!!
Vendég
 


Ibernuska gratulálok!

Gondoltam rád, tegnap gereblyézés közben! Megpróbáltam, hátha kicsalogatja Domit.... :D

manna
mannababoca
 
 


Manna, emiatt ne legyen lelkiismeretfurdalásod!

Noel már két napja csal mozog és mozog és mozog... Vajon miért? Anyum szerint érzi a pocakos napok végét. :)

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Sziasztok! Jó nagy a pangás itt tényleg!
Teszek fel két képet a fiamról:

Kép udvarlás a Mikulás ünnepség alatt

Kép mit kaptam a Mikulástól?

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Dcili és Eszterke:Gratulálok a "Mikulás Csomagokhoz"!!!!!!Sok Boldogságot kívánok!!!!!!

KépKép
lyndee
 
 


hahó

enikő milyen szép kisfiad van!

én is dobok egyet h épp most mit csinál a kis drágám:)

Kép

andy

Kép
andy30
 
 


na megyek nézek már egy kis tv-t mert ez a regus továbbra is huzza a lóbőrt:)


ma csipőset ettem...sztetek fájni fog tőle a pocija? remélem nem...


andy

Kép
andy30
 
 


Andy, Te nem kelted fel Regit 3 oránként hamizni?
Nálunk ez az instrukcio by védőnéni és gyerekorvos.

És állati rossz érzés, mert mire megkajálunk és tisztába teszem, elmegy egy jo óra, aztán ha beteszem a kiságyba, nem is alszik el azonnal... igy alig marad valamire időm a maradék egy órában :(

Más hogy oldja ezt meg? :?: Csaki? Te sem keltegeted?

Nekem itt van anyukám egy hétig, de előre félek mi lesz amikor ujra megy dolgozni :( Nem is tudom hogy birnám nélküle. A csaszi seb miatt kimélő üzemmód van, igy elkél hogy valaki mosson teregessen, stb.

Lányok 2 in 1 kitartás, már csak napok kérdése és mindenki babázik :)
Addig meg mondom azt amit szülés előtt nekem is mindenki mondott, és elküldtem melegebbre aki ezzel jött, de igy van :D
Pihenni, mert utána jo darabig nem lesz rá lehetőség.
Persze tudom hogy nagy pocakkal nem könnyű, de a szülés és az első napok szerintem igen kemény...

Kép
Kép
zsiraf8
 
 


Enikő: nagyon helyes a fiad! Hogy vagy?

Andy: Regiben nem győzök gyönyörködni!!! :lol: Hát én nagy "tapasztalt" nem tudok reagálni nagyon a csípős kajára. Nekünk a szoptatási tanácsadó azt mondta, hogy ami anyát nem bántja, az nem bántja a babót sem!!!
Vendég
 


Sina: merre vagy??????????????????????????

Zsiráf: én is arra gondoltam, hogy jöhet moshat, kiteregethet, takaríthat meg főzhet a segítség, de a gyerek az enyém legyen. De attól félek, hogy ideges leszek úgyis ezerrel hogy mindent tökéletesen csinálok e, és hát akkor nem igazán bánok szépen a szavakkal meg az emberekkel. Nem akarok senkit megsérteni, de ez nagyon nehéz lesz!
Vendég
 


Na már legalább egy pici élet van a topikban. :)

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Szorsival mi van? És Trombi? Mára volt kiírva.. És a többiek? Mush? Ő mindig sokat írogat.. f.Marti?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Vagyok én is! Csak eddig olvasgatni volt időm!

Gabi
Kép
Kép
gabrielldaniell
 
 


Hát kíváncsi lennék, hogy mi ez a nagy csönd a többiek részéről!!???

Gabi
Kép
Kép
gabrielldaniell
 
 


Éljen Dani! Gratulálok Danimaminak!

Eszterkebébinek is nmagy puszi, mamijának meg kettő!

[quote]M írta:ikortol 1oo ml az alkalmankénti igény?

Zsiráf! Bébifüggő. A 80 nektek most bőven elegendő. 4 hét alatt kell visszanyerni a születési súlyt. Elég hetente mérni (pucér tiszta súlyt), meg néha egy-egy kajálást, ha kíváncsi vagy.

[quote]T írta:uti kiköpi ha elég neki? Nem tudom őt tultölteni?

Anyatejjel nem lehet, ha ciciből kapja. Cumiból hajlamosabb túlenni magát, mert abból könnyebben jön. Hanna fecskendőből csepegtetve, vagy kiskanállal kapta a pótlást, hogy ne "szeresse meg" a cumiból jövő könnyen beszerezhető falatozást.

[quote]M írta:ennyivel a kaja befejezte után lehet letenni aludni?
Inkább tedd a válladra, vagy hason az alkarodra. Ha sétálsz vele és simized, vagy enyhén paskolod a hátát, akkor egy-két perc és büfizik. Ha mégsem, semmi pánik, oldalfekvésbe vagy hasra letéve (utóbbi csak nappal, vagy csak légzésfigyelővel) kijön a felesleges gáz. Az sem tragédia, ha néha-néha kibukik egy picit.

[quote]n írta:agyon lassan eszünk?
Nekünk az elején másfél volt, most kb. egy óra nekünk is. teljesen jó! Én közben min. 2* böfiztetek, és pelenkacsere után még kap pár korty "desszertet". Általában a cicimen el is alszik.

[quote]v írta:alami tipp, hogy még több tejci legyen?
Én ugyanezeket eszem/iszom, és van egy benfentes teakaverékem is. nem tudom, melyik használ, de - kopp kopp kopp - minden oké. Kéred a receptet? Arra is jó, ha épp eleged van apából, akkor min. egy fél napi programot biztosít a beszerzése :) Nekünk az egyik összetevőt - az izlandi zuzmót - nem is sikerült találni.

Laja nagyon helyes bébi!

Kép
zölddisznó
 
 


Én vagyok - még mindig semmi...

De Szorsi nagyon gyanús, meg Mushi is...

Kép
trombibébi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?