Új privát üzeneted érkezett!

Mar van barack??? Lehel piacon voltam vmelyik nap, de eleg silany volt a felhozatal...lehet ma is benezek hazafele.

Nekem pont, hogy alacsony a vernyomasom, meg a 100-at sem eri el neha...szoval tenyleg rejtely mitol van, de arrol van szo... na majd csak rajonnek, remelm semmi, nekem biztos ez a normalis. :D

En meg mindig nem erzem a babat, uh ilyeneken nem parazok. Igazabol semmin nem parazok, orulok es ennyi. Nem akarok aggodni, az majd eleg lesz a vege fele... most meg inkabb a lakaskereses, eskuvoszervezes foglal le, uh Maszat szepen nyugton lehet, nem zavarom a gondolataimmal.   Azert varom mar, hogy megtudjam milyen erzes amikor mozog!

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok. Mi is december végére várjuk a babánkat, bár még konkrét időpontom nincs, majd a 12 heti uh alkalmával számoljuk ki az orvosommal. Számításaim szerint december utolsó napjaiban fog megszületni a csodánk. :) Nálunk is első baba, én 27 a férjem 31 éves. Igyekeztem visszaolvasni az eddigi írásaitokat. Mindenkinek jó egészséget és csodaszép babavárást kívánok!

Szép délutánt mindenkinek!

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


Szia Tünde, csatlakozz bátran, boldog babavárást Neked is

Dumo, van barack, bár nem az a leg-leg, arra még egy-két hónapot várni kell Azért gyümölcséhségre jó Láttam sárgabarackot is, de azt nem szeretem annyira, mert mikor kicsi voltam, mindig nyomták a nagyszüleim, hogy ne igyak rá vizet, mert megf.sat Nektarin is volt, de azt baltával lehetett volna csak vágni, úgyhogy maradt a sima őszi Remélem sikerül venned vmi finit.
Egyébként mázli a terhességünkben, hogy a nagy melegben érik majd a dinnye, nagyon jó folyadékpótlásnak, és vitaminnak is
Lakás témával hogy álltok? Megnéztetek már párat? Van ami tetszik?

Csak le kellett írnom, hogy nem mozog eléggé, máris elkezdte. Majd legközelebb is így csinálom, ha aggódom

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 

 
 

Én is rengeteg gyümölcsöt eszem, azt kívánom. Viszont mi hétvégén a piacon isteni finom őszibarackot és nektarint vettünk, zamatos, édes volt mindkettő. :) 

Firenze, örülök, hogy feléredt a bébi a pocakban. :D Én is alig várom már, hogy érezhessem :) 

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


@rokatunde:


Akkor én vettem rossz helyen a barackot. Muszáj lesz a férjet ráuszítani hétvégén a piac-témára

Mikor mész a 12. hetire? Van már időpontod? Családban tudják már a babát?

Kaja: én pár napja rákattantam a sajtos-sonkás melegszendvicsre, állandóan azt ennék. Már vettem teljes kiőrlésű kenyeret hozzá, bár így nem olyan finom, de mégsem olyan gáz, mintha egész nap fehéret ennék

Nálatok van ilyen kaja-bekattanás?

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Helló Tünde! Üdv közöttünk, kell az erősítés, kevesen aktívkodunk, de legalább jó a hangulat! 

Sárgabarack dettó ugyanez a sztori, de azért én szeretem. A dinnyét viszont nem tudom megenni, hiaba az egész víz, én hányok tőle, szó szerint...1 falattól is felpuffadok. Minden nyáron megkóstolok 1-2 falatot, de rögtön érzem a hatást, és visszatérnek az emlékeim a a dinnyétől átszenvedett éjszakákról.
Én kefírt eszek pizzas bake rolls-al. Egy hete minden nap... eléggé bekattant dolog? :D
Bár most betoltam vajas parizeres bagettet vacsira, előtte meg fél kg cseresznyét, remélem mára elég lesz, mert nem kéne többet enni... bár még van süti is a hétvégi esküvőről...ajjjaj... 

dumo
Budapest
 
 


Firenze,jövő hét pénteken megyek 12. heti uh-ra, utána meg vérvételre.Szülés időpontjára gondolsz vagy az uh-ra? Család tudja, nagy az öröm. A főnökömnek is tegnap szóltam, nagyon aranyos volt, örült neki. Védőnőhöz megyek most csütörtökön, remélem normális lesz, bár telefonban ma annak tűnt. :)

Dumo, ez a kefir-bake rolls párosítás most felkeltette az érdeklődésemet, lehet holnap megnézem  magamnak. :D Egyébként nálam ami a gyümölcsökön kívül bekattant, az a turmix. Vag ybanán vagy eper, minden nap meg tudom inni reggel vagy este. A férjem persze bőszen gyártja nekem. :D

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


@rokatunde:


Igen, az uh időpontjára gondoltam Jövő péntekig már nem kell sokat várni, és akkor ki tudjátok számolni a céldátumot Én jövő csütörtökön megyek dokihoz, már várom énis

Ez a kefír-bake rolls dolog nekem is izgatja a fantáziám. Amúgy normálban nem tudom eszembe jutna-e ilyen párosítást enni, de most csábítónak tűnik

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Örülök, hogy bejön a gasztronómiai újításom, lehet szabadalmaztatom! Amúgy eredetileg kefír-jó reggelt (ex)győri édes párosítás ment, ami persze tökéletesen összeillik, de még éhes voltam és a cégnél csak pizzas bake rolls volt az automatában, aztán rájöttem, hogy nem is rossz. 

Én 16.-án megyek legközelebb, az lesz a 16. heti AFP és persze a terheléses vércukor rémálmom. Remélem addig megmozdul a baby, már várom! Addig meg a héten vmikor el kell mennem újabb vérvételre a toxoizéke miatt.

Kaja...nem jött be, hogy ma már nem eszem semmit, most toltam be még egy kis salátát...mert tonhalkonzervet akartam enni, magáben meg ugye mégse...de azzal nyugtatom magam, hogy csak saláta volt a hal, még ha konzerv is, meg hűdeegészséges! 

dumo
Budapest
 
 


gyümölcs: én meggyszedés közben zabáltam teli magam.  epret is majdnem minden nap ettem, amíg szépen érett. a meggyet ma tettem el, életemben először, kíváncsi vagyok, mi lesz majd belőle.
firenze, még nem is gratuláltam a kisfiúhoz! én is már alig várom, hogy meglegyen az első fotóm a babáról. 23-én megyek majd UH-ra és genetikára. Sajnos a párom nem tud eljönni velem  , mert új munkahelyen kezdett és 90 km-re kell menni, biztosan nem néznék jó szemmel az egy nap szabit sem. Úgyhogy egy barát visz majd el.
dumo, én tornára egyiknél sem jártam, most sem fogok. Lusta is vagyok, az az igazság, de itt a városban szerintem nincs is ilyen. 
katalinf, a gyerekek nagyon lelkesek, sokszor kérdezgetik, hogy most mekkora a baba, és miért nem nő még a hasam. 
firenze, a kisfiam szerintem még nem igazán fogta fel, hogy iskolás lesz, mert nem igazán emlegeti. De remélem jól veszi majd az akadályokat.
fáradtság: a kezdeti mindennapos fáradtság és rosszullét elmúlóban van, cserébe a hetem olyan rohangálós, hogy semminek nem érek a végére. Szülői, zeneovis évzáró műsor, ovis ballagás, diákigazolvány csináltatás, laborvizsgálat... minden napra jut valami. Párom már le is cseszett a pizza és virsli vacsorák miatt.  Főzni sincs időm, nem beszélve a szaladó lakásról. De a hosszú hétvégén majd igyekszem mindent bepótolni.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
azsukka
 
 
 
 
 


Sziasztok. Vagyok én is egy kicsit. Szóval megvan a sztárfotó és minden rendben velünk. Szépen pulzált a kis szivecskéje.
4 hét múlva kell visszamennem, addig védőnő és első vizsgálatok.
sajnos most nagyon zsúfolt hetek várnak rám, mivel helyettesítem a kolléganőmet és helyileg a titkárságon kell legyek, aminek annyira nem örülök. Páran meg is kérdezték, hogy jól vagyok, mert néha olyan sápadt vagyok  
Ti mikor mentetek először a védőnőhöz? Én most szereztem egy telefonszámot és azon próbálkozom, de még eddig nincs eredmény.
Első vérvétel milyen? Sok vért vesznek le?

katalinf
 
 


Sziasztok!

Katalin, én 10+3 napos vagyok, holnap megyek először védőnőhöz. Az első vérvétel alkalmával, ha jól emlékszem 3 kémcső vért vettek.Egyébként nem vészes, mondjuk nekem a vérvétel nem mumus. :) Te mennyi idős várandós vagy?

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


Vedono: en a 8. heten voltam eloszor, 1 hettel kesobb mar jott is csaladlatogatasra, es majd 2 het mulva megyek megint. Jo fej, kedves, de szerintem nagyjabol mind az, ez a dolguk.

Vervetel: Nekem 6 fiolaval vettek le elsore, de nagyon profi volt a no, fel perc volt az egesz. Mondtam neki mikor beleptem, hogy befosi vagyok, felek a tutol, uh ugy intezze a dolgokat  de jo fej volt, egybol elterelte e figyelmemet, meg se ereztem...amugy se szoktam, csak a tudat, h megszurnak...es a heten mehetek megint...

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok!

Azsukka: koszi a gratulaciot, meg szokom a gondolatot, hogy kisfiu :)
A pizza es virsli miatt ne aggodj, en sem tudtam fozni az elso hetekben, mikor folyton rosszul voltam. Mi is rendeltunk, vagy anyukam, ill. anyosom foztjen eltunk 8) Szerintem ertheto, ha az elejen ket gyerekkel, ennyi tennivaloval az otthoni teendok valamelyikere nem jut idod :roll:
Genetikai uh-rol majd varjuk a beszamolot :wink:

Kati: en 8 hetesen mentem eloszor vedonohoz. A mostanim szimpi, kedves, nem tolakodo. Az elso vedonom a kislanyommal csak pup volt a hatamon, de halleluja, elkoltoztunk az o korzetebol :D
Az en vedonom nem jot meg lakasra (ezt dijazom), majd vmikor szeptember tajan jon terepszemlere, biztos jol megnezi, nem-e a gardrobban fogjuk tarolni a babat :lol:
A vervetelen tolem csak 2 kemcsonyi vert vettek le, uh eddig ugy tunik, en nyertem :lol:

Folyadekbevitellel hogy alltok? En igyekszem a napi 2 litert tartani, de neha nehezemre esik meginni ennyit. Kozben terhesseg elott mindig lement siman 2-2,5 liter :roll:

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Firenze, én is igyekszem bevini a napi két litert, de néha már a hátam közepére sem kívánom a szénsavmentes vizet. :D Előtte nekem is több csúszott le, gondolom az első trimeszter végével majd ez is változni fog.

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!


Csatlakoznék én is hozzátok


Én most vagyok 11. hetes, első babánkat várjuk a párommal meglepetés volt mikor megtudtuk hogy jön a baba, mert bár terveztük, de nem számítottunk rá, hogy ilyen "hamar" sikerül összehozni . Sajnos mivel az elején volt vérzésem illetve hetekig barnáztam, ezért már nem dolgozom. Viszont helyette itt van a házfelújításunk, amit a nyáron szeretnénk befejezni, hogy mire jön a baba kész legyünk.


Egy ideje olvasgattam már az írásaitokat, de most szántam rá magam, hogy én is írjak.


Anyós témához annyit mondanék, nekem is nagyon rendes anyósom van mindenben segít , jó szíve van csak néha az agyamra megy , mert szeret minden lében két kanál lenni .


Nálunk a közeli családtagok szülők/nagyszülők már tudják, hogy mi a helyzet, mindenki nagyon várja


Ja és én is nagyon örülök, hogy most fog minden finomság érni a kertben, mi vidéken lakunk, szóval nagyon könnyen finom gyümölcsökhöz , zöldségekhez tudok jutni.


 


Lilypie Pregnancy tickers
abika
 
 


firenze : csak 2-t??? nemaaar, akkor engem miert csapoltak igy meg?  Biztos jarsz rendszeresen...rolam senki nem tud semmi, en nem jarok dokihoz, meg a varcsoportom is most derult ki...

folyadek:  jo kerdes, en is igy vagyok vele,  eddig mindig vizet ittam, toltam a napi 2l-t most meg rosszul vagyok tole, kell bele valami szorp, kulonben nem csuszik le...plusz, SOHA de tenyleg soha nem ittam szensavas uditoket, nem is szeretem es a gyomrom se birta, most meg alladoan kiszedem parom kezebol amikor nagy ritkan iszik. Pedig pont most nem kellene ugye inni, megis jol esik... vannak itt furcsa dolgok.

vedono: hozzam is 1x jott, azt mondta minden ok, tobbet nem zavar...plussz sztem nem birna ujra felmaszni a 3.ra.  De remelhetoleg az uj helyen is ilyen jo fej lesz a vedono.

dumo
Budapest
 
 


Rokatünde, most vagyok 6 hét +4napos. Elvileg január 24-ére vagyok kiírva.

Én annyit tudtam meg, hogy 7 védőnő van és a mai napon továbbképzésen vannak. Majd holnap csörgök, habár férj már említette, hogy van ismerős és azon keresztül intézzem, hogy ne legyen annyira körülményes.
A vérvétellel is ugyanez a helyzet. Szerintem jövő hétre kérek időpontot és akkor hátha mindkettőt eltudom intézni.

A pizza és virsli vqacsora szerintem tök jó :) Én szeretem mindkettőt, de nálam óvatosságból inkább piritós megy.

Az éjszaka megint 2-től 2szer rókáztam. Oh..... Doki meg csak nevetett rajtam, mondta, hogy ez így jó a babának, nekem most rosszul kell lenni

katalinf
 
 


abika : Udv kozottunk, orulok, hogy raszantad magad es irtal! :)
Azt hittem csak en vagyok ilyen "mazlista" hogy minden egyszerre jott ossze...baba, lakaskereses, eskuvore keszulodes...de ugy latom masok sem unatkoznak.

dumo
Budapest
 
 


Nálam a vízzel nincs semmi gond, kb. 2 liter simán lecsúszik. Viszont a sok zöldség és gyümölcs, hát határeset. Barack reggelire oké, napközben meggy és vacsira uborka. Most ettem egy kis paradicsomot a csirkecomb mellé, de hát nem is tudom
Mi kertesben lakunk, kis településen és szerintem kiváncsiak is az emberek, a védődnő is az lesz tuti. De remélem, hogy sok hasznos dologgal fog ellátni és akkor nem bánom, hogy belemászik a privát szférámba.
csajok ti hogy bírjátok, ha valaki túl közel jön hozzátok? Mármint, az ebédlőben néha érzem egyik-másik leheletét a tarkomón és annyira frusztrál. Ez mostanában jött elő, és idegesít, ha valaki odasúg a fülembe.

katalinf
 
 


Abika, üdv köztünk. Én is néha érzem a too much kategóriát anyósnál, de örülök, hogy figyel ránk. Anyut annyira nem érdekli, vagyis még nem mondtuk el, mert áll a bál náluk. Kideerült, hogy míg Németországban voltak,  addig betörtek vagyis csak az ajtót sikerült szó szerint összetörni és a lakásba már nem jutottak be, leszakadt a állmennyezet az egyik szobába és apukám pedig összeszedett egy jó kis vesemedence gyulladást.
Amikor vasárnap felhívtam, hogy mi újság 11 percig ezt ecsetelte. Utána már nem volt kedvem elmondani keik.
De tényleg szeretném, csak most úgy éreztem, hogy annyira elvan a saját problémáival, hogy nem tudna nekem annyira örülni.
Személyesen majd csak júliusban találkozunk, mivel elég sok km van köztünk.

katalinf
 
 


Abika, tök jó, hogy írtál, nagyon boldog babavárást Neked is
Sajnos én sem dolgozhatok már, szintén vérzés/barnázás miatt. Az első terhességemnél is ez volt, gondolom az én belsőmben lehet a hiba, hogy nálam a terhességek ilyen módon alakulnak Engem eléggé megviselt, mert nagyon jó volt bent a társaság, minden nap szétröhögtük magunkat, ez nagyon hiányzik. De hát a baba az első
A felújítás jó kis elfoglaltság lesz, és olyan jó új helyre várni a picit. Mi is fél éve költöztünk új lakásba, még bőven van mit megcsinálni nálunk is decemberig, míg a kicsi megérkezik.

Dumo: nem járok igazán csapoltatni, csak az első terhességem miatt vannak ilyen irányú tapasztalataim, a vércsoportomat is akkor tudtam meg.
A folyadékokkal pont így voltam, mikor nagyon rosszul voltam, muszáj volt venni Vöslauer vizet (éljen az eper-bors), ami nagyon enyhén szénsavas, mert csak attól nyugodott meg a gyomrom Néha most is iszom a Naturaqua enyhe epres-rebarbarás vizét, mert az emésztésem a régihez képest elég lassú, és jól esik néha a gyomromnak.
A nagy favorit meg a citromos mentes sör De azt ritkán, 2 hetente egyszer ha iszom.

Kati: nekem is mindig azt mondta a doki, hogy ha sokat hányok, az jó jel, mert akkor a baba jól van Jó neki...
Kitartás, már csak pár hét és elmúlik magától!
Én alapból nem bírom, ha belépnek az aurámba, de vannak ilyen emberek, akik imádnak a másik intim szférájában lebzselni, valahogy nem érzik, hol a normál határ

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


dumo: az esküvő még várat magára, a párom még nem határozta el magát, mármint már 8 éve együtt vagyunk (ez felér egy házassággal kb ) csak sztem keresi a megfelelő alkalmat talán vagy nem tudom, bár a szülei nagyon nyúzzák, de én mondtam neki hogy nekem igazából mindegy. szeressen ahogy eddig is meg a gyereket is aztán a többi nem lényeg. csak hát kis faluban élünk, és hát mit gondolnak az emberek ... (mondja az édesanyja neki)

katalinf: nálunk is az én szüleim kicsit más beállítottságúak, vagy nem is tudom hogy fogalmazzak... persze örülnek neki, de máshogy mint a párom szülei. anyósomék már alig várják azt mondták újra lesz értelme az életüknek ( sok rossz érte őket szóval meg is értem ezt a hozzáállást) csak azt nem szeretem ha mindenbe beleszól. pedig ezt csinálja, ilyen én tudom és igazából sokszor rá is hagyom, ha megszületik a pici ez csak rosszabb lesz, de majd csak a jóra figyelek


firenze: " örülök " hogy végre valaki olyannal is tudok beszélni akinek volt már hasonló problémája, mert eddig az ismerőseim is furán néztek rám mikor mondtam hogy mi volt a gond. sajnos én is megnyertem ezt,és én is emiatt hagytam ott a munkát, mert dönteni kellett mi a fontosabb és persze hogy a baba !!! nekem is nagyon hiányzik az ottani bagázs,a  jó kis csacsogások a lányokkal stb.. egyébként emiatt írtam az elején hogy meglepetés volt a pozitív terhességi teszt, mert előtte volt vérzésem és közöltem is a párommal a tényt, hogy ez a hónap is sikertelen volt. aztán voltak rosszul léteim is és azt mondta őt nem érdekli vegyünk tesztet. ez pont húsvétkor volt aztán utána csak nem akart múlni ez a barnázás szóval orvoshoz is mentem meg ilyenek, de azt modta nekem nem tud mit tenni szedjek utrogestant aztán majd elválik mi lesz a 12. hétig. már a 11.-ben vagyok szóval várom hogy teljen az idő.


egyébként nem tudom hogy vagytok vele, de én nagyon türelmetlen vagyok. alig bírom kivárni  pl a jövő hetet mert akkor megyek ultrahangra és annyira várom, hogy újra láthassam


ja és hogy csináltok vonalzót?? mert én nem tudtam rájönni


Lilypie Pregnancy tickers
abika
 
 


@abika:


Én több embert is ismertem, aki barnázott/vérzett terhesség alatt, úgyhogy nem olyan ritka, mint azt mások gondolják, sajnos. Sőt a védőnőm mesélt olyan kismamájáról is, aki a terhesség 9 hónapjában végig menstruált, aztán megszülte az egészséges kisbabáját. Fura dolgok vannak De lényeg, hogy így is végig lehet csinálni, ilyen problémák mellett is!

Vonalzó: http://vonalzo.picibaba.hu/
Ezen az oldalon lehet, van jó leírás is hozzá. A végén kidob egy kódot, amit majd a profilodban az "aláírás" részbe kell bemásolni, a hozzászólásoknál pedig jobb oldalt ki kell pipálni az "aláírás hozzáadása" fület.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Ó, a picibabáshoz regisztrálni kell? Ha nem szeretnél (én nem szeretek jobbra-balra regisztrálni), akkor itt is vannak jók, ez angol nyelvű: http://lilypie.com/

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


hát reméljük a kezdeti ijedtség után (mert nagy volt a riadalom nálunk is emiatt, persze ez természetes, hogy az ember fél, ha valami nem megy simán) minden a legnagyobb rendben fog zajlani!!! köszi firenze, most akkor játszom egy kicsit vele, remélem sikerül

Lilypie Pregnancy tickers
abika
 
 


szia abika! üdv közöttünk! 

védőnő, nálunk még nem volt, és nem is jelezte, hogy jönne a közeljövőben. Nem tudom, én úgy vagyok vele, hogy akárki is az, nem szívesen engedek be idegent a lakásba. 

folyadék, én azelőtt sem tudtam meginni 2 litert, ez most sem megy. Emlékszem, a második szülésem után addig nem engedtek ki, amíg meg nem ittam a másfél literes ásványvizet. A férjemnek könyörögtem, hogy segítsen már, mert különben másnap reggelig ott leszek. 

katalinf, én sem mondtam még el anyuéknak. 

munkahely, pont annak kellett elmenni táppénzre, aki jól érzi magát, én meg, akinek kibírhatatlan a kolléganője, szívhatok a végéig. Alig várom már, hogy eljöhessek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
azsukka
 
 
 
 
 


A folyadék bevitellel én is rosszul állok,bár igyekszem azért legalább a másfél litert meginni.

Azsukka:meddig szeretnél dolgozni?

Védőnő:én már kétszer is talalkoztam vele, otthon látogatáson is volt már és jövő héten is mennem kell hozzá. Még az a szerencse, hogy normális az eddigiek alapján.

Lilypie Pregnancy tickers
abika
 
 


Azsukka, munkahely dettó. 13 éve itt dolgozom és pont most, amikor én szarul vagyok az egyik kolléganő lebetegedett (tudom, hogy tényleg szarul van) és kitalálták, hogy én helyettesítsem. A másik kolléganő ezen felbuzdulva, közölte, hogy jövő héten ő szabira megy. :evil: És akkor miért vagyok szarul? Ezzel az idegbajjal, gyomorgörccsel dolgozni :(

Én sokáig terveztem dolgozni, de ez a nyár úgy látom, hogy már csak ilyen lesz. Sajnálom, hogy pont a fönőkeimet kell cserbehagynom, de nem kockáztathatom a babám egészségét.
Ezért arra jutottam, hogy nyáron többször fogok táppénzre menni, 1-2 heteket. Utána vége a helyettesítéseknek és rendesen tudom csinálni a saját dolgaimat. Szeptemberig terveztem dolgozni.



katalinf
 
 


Sziasztok!

Ma voltam közértben, és talán én vagyok érzékenyebb a hormonok miatt, de kicsit felbosszantottam magam. Nem tudom, a 60 felettiek direkt a kismamákra vadásznak-e (rajtam már nagyon látszik, hogy terhes vagyok), de egy nemkedves néni nekem tolta a kocsiját, aztán másodszor is megpróbálta, de akkor elugrottam előle. Szerencsére az elsőnél is csak az oldalamat találta el, nem a hasamat, de akkoris... ez nemterhesen is érzékenyen érintene, így meg aztán...!

Abika: én is utrogestant szedtem a 12. hétig, azóta viszont ugye le kellett állni róla. Majd jövő héten konzultálok a dokival, hogy a hátam rongyosra fekvésén kívül tehetek-e bármit is, mert nekem visszatérő vendég a 12. hét után is a barnázás

Munkahely: sajnálom, hogy pont nektek kell dolgozni, akiknek rossz a légkör és stresszes a hely. Én bármelyiktekkel cserélnék, nagyon szívesen visszamennék a mh-re. Tuskó kollégák sajnos mindenhol vannak, próbáljatok vmi megnyugtató relax zenét hallgatni munka közben, gondoljatok a leendő babára, és tojjátok le azokat, akik bosszantanak!  Gyorsan elmegy majd a nyár, aztán ősszel már csak a babaruhák vásárlásának csodás élménye vár rátok

Ruhákkal hogy álltok? Úgy tűnik, nálam az utolsókat rúgja a régi farmerom, már járás közben sem kényelmes a gombolásnál, leülni meg egyenesen lehetetlen benne Csinálok majd a 15. héten pocakfotót, a kislányommal 2 hetente dokumentáltam a bálnásodásom, most is szeretnék majd ilyen fotósorozatot

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


firenze: a nyuggerek amugy is bosszanotak tudnak lenni, megertelek, velem is parszor elofordult mar hasonlo, foleg a metron, pl. mikor a Lehet ernel benyomulo banyatankos mamokak, akik a tomott metron nekiindulnak hummogve helyet keresni...persze eselytelen, na olyankor utni tudnek, de jol nevelt vagyoook...take it easy!

Rajtam is kezd latszani, es ulve mar csakis kigombolt gatyaval tudok megmaradni, seta kozben meg elmegy, de szerintem max 1 het es at kell allnom a lenvaszon gatyara ami jo laza...mostmar talan az ido is kegyes lesz, es nem fogok benne fazni. :)


En meg boszen melozom, itt szerencsere jo fejek a kollegak, jo a hangulat, hianyozni is fog, de azert en is tervezek a nyarra 1-2het extra szabit, neha jo lenne ha csak 4 napos lenne a het, mert pl ma reggel is ugy ebredtem mint akit osszevertek ejszaka, azota is csak folyok le a szekrol, barmikor el tudnek aludni

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok!

firenze, az nyugdíjasok már csak ilyenek. Nálunk is az irodában ( egy ügyfélszolgálati irodában dolgozom) mindig ők sietnek a legjobban. :D
én műlt hét óta kigombolt naciban ülök, várom, hogy beköszöntsön rendesen a jó idő, mert kényelmesebbek lennének már a szoknyák vagy a lenvászon gatyó. Rajtam még nem látszik, főleg mert nem a vékony fajta vagyok, de azért én érzem a nadrág derekánál, hogy változik a testem :)

A munkahelyen nálunk is jófejek, de azért reggel valóban nehéz felkelni, együttérzek veled dumo. :)

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


Banyatank Ezen mindig röhögnöm kell, bátyám is így hívja azt a kis gurulós kocsit

Tünde: elismerésem az ügyfélszolgálati munkához, ahhoz kell ám türelem

Képzeljétek, tegnap a férjem meglepett egy Stenders-es mandulás masszázsolajjal. Már régebben is használtuk, a rosszullétek elmúltával pedig már nagyon vágytam rá, hogy azzal kenjem a hasamat.
Este ki is próbáltam fürdés után. Kicsit nehezen szívódik be, úgy fél óráig olyan voltam, mint aki disznózsírban hempergett, de aztán még reggel is szuper selymes volt  a bőröm tőle, úgyhogy maradok ennél
A DM-es Babylove-ot nem bírtam magamra kenni, annyira idegesített az illata

Ruhák: nyári kollekcióból nekem is van olyan, ami jó a testemre, csak jöjjön végre a jó idő

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Ügyfélszolgálatban nekem is volt részem, jó 4 évig...igaz olaszokkal, de elhihetitek rosszabbak mint a magyarok. 

Megkaptam a kombinált teszt eredméynét, 1:10000 az eredmény. Az azért egész jó, ugye? Most örömködünk! 

Hol lehet ezt a Stenders-t kapni? Lehet en is beszerzek valami a későbbi időkre.

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok!

Dumo, gratulálok a kombinált teszthez, szuper eredemény! Jók ezek a kis mérföldkövek, hogy egy-egy vizsgálattal már beljebb vagyunk

Én még mindig nem kaptam meg a 1,5 héttel ezelőtti vizsgálatról szóló papírokat postán, úgyhogy csak annyit tudok, amit telefonon mondtak, hogy alacsony a kockázat.
Ma reggel felhívtam őket, és elkértem e-mailben az eredményt, mert jövő héten kelleni fog, ha megyek a dokihoz. Még az e-mail sem ért ide! Biztos gyalog hozzák

Stenders olaj: http://www.stenders-cosmetics.hu/hu/swe ... -body-care
Nem olcsó, de kiadós, és az illata fantasztikus! Elvileg a mandula- és olívaolaj a legjobb a csíkok ellen, én azért választottam ezt a mandulásat.
Fürdővízbe is lehet cseppenteni, én terhesség előtt úgy is használtam, és nagyon jó puha lett a bőröm tőle fürdés után. Persze ez most sajna a tusolásnál nem aktuális.
Üzletük van pl. Arénában, Alléban, Pólusban.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


abika, november elején járt volna le a szerződésem, de a végéig meghosszabbították, hogy még megkapjam a tgyást és gyedet. de nehéz lesz addig kibírni... 

katalinf, sajnálom, hogy neked is olyan vacak a munkahelyen! és a legrosszabb, hogy a mi idegességünk árt a babának is. ezért próbálok túllépni a dolgokon, de néha nagyon nehéz.

firenze, köszi a bíztatást. zenét sajnos nem lehet hallgatni, tök csend van egész nap. azelőtt mindig zenével dolgoztam. 
nekem a ruháim még jók, a pocakom még nem nőtt, csak elenyészőt. de én még csak 11 hetes vagyok. 
disznózsír, 

dumo, azelőtt én is a Lehel térnél laktam. vagy te nem ott laksz, csak sokat jársz arrafelé?

ma voltam vérvételen, vizeletvizsgálaton, megkértem a beutalót a genetikára, de az útiköltségpapírt elfelejtettem. párom majd beugrik érte jövő héten.

tegnap elballagott kicsi fiam az oviból, jól megkönnyeztem! szinte még el sem kezdődött a műsor, már elérzékenyültem. ezek a fránya hormonok! 

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
azsukka
 
 
 
 
 


firenze: köszi, megnézem, aztán ha bejön az illata lehet beruházok.

azsukka
: a Ny.i-nál lakom és az Árpád hídnál dolgozom, ez a napi útvonal, szóval minden reggel szembesülök a Lehelező tömeggel. De most keresünk lakást, uh remelm nyár végén már Óbudán leszünk. 

Tegnap vettem egy hasas terhesnacit a HM-ben. Marha kényelmes! Lehet "szőke" vagyok, én most jöttem rá, hog ezeken csak ál-gomb és cipzár van!!!  Mekkora felfedezés, eddig sose vettem a kezembe, bele se gondoltam, de szuper, Balcsira már csak ilyet viszek. 

UH: a12. heti uh után mikor van a következő? Én totál el is felejtettem kérdezni, a doki meg csak az AFP és a th.cukor miatt hívott ugye vissza a 16. héten, így gondolom akkor nem lesz semmi, vagy magamnak kéne intéznem? Vagy a 18-20.héten lesz már csak?

Kellemes hosszú hétvégét! 

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok!

Megérkezett tegnap e-mailben az eredményem, tényleg alacsony a kockázat, a pataura és edwardsra (továbbra sem tudom mi az - hála az égnek) 1:20.000, a downra meg 1:5.520, amit az életkorom ront csak le, tehát a tanulság: nem érdemes megöregedni

Azsukka: pedig a zene feldobná a munkát, de akkor ha bent nem lehet, otthon relaxálj kicsit vmi lágy zenére. Persze gondolom, két gyerek mellett mennyire lehet...
A ballagás nálam is bőgős volt, de biztattak az ovis anyukák, hogy milyen mázlista vagyok, egyik épp elballag, de jön helyette a pici, úgyhogy mi tényleg nagyon szerencsések vagyunk!

Dumo: a 18. heti lesz majd a következő uh. Nekem adott a védőnő egy listát, amin végig minden vizsgálat le van írva. Ha érdekel, vagy bármelyikteket csajok, akkor szívesen bemásolom, mert így könnyebb végigkövetni, mi mikor várható!

Melyik H&M-ben tudtál kismamagatyót venni? WEnd? Én néztem nálunk Óbudán, de nem volt egyetlen darab sem Csak csinos nőkre való ruha, ott folyattam a nyálam rájuk
Óbuda szuper lesz, van már ötlet, melyik részre költöznétek?

Mi ma erkélyt rendezünk, átültetünk, és jön az új balkonszett, úgyhogy nemsoká lehet limonádézni a virágillatban

Jó hétvégét mindenkinek!

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Sziasztok!

Firenze, én tegnap az Árkádban próbálkoztam a HM-Ben, de ott nem volt kismama kollekció, azt mondtak az Aréna Plázában és az Alleeban van. :)

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


Westendben voltam, de láttam már az Arénában is régen,h ott sok a kismama cucc. De változatlanul fel vagyok háborodba, hogy a kínálat szerint minden kismama 36-40 közötti métet. Egy db. 44-es volt, le is csaptam rá.

Békás (hegy felőli oldal) van tervben. Ti merre vagytok?

Tényleg, én is kaptam terhesgondozási tervet,meg se néztem. :oops: 8-)

dumo
Budapest
 
 


Köszi mindkettőtöknek a H&M-es tippet, akkor nekem marad majd az Aréna, ha nagyon nem lesz mit felvenni Csinos ruhák is vannak? Olyasmi, amiben pl. el lehet menni egy laza, kerti esküvőre. Mennünk kell egy hónap múlva, és akkor már csak ilyen bálnaszett fog rámjönni

Most pakolásztam nyári cuccokat, és megtaláltam a régi kismama gatyáimat. Szerencsére jók, úgyhogy egyelőre meg van mentve a világ attól, hogy pucéran mászkáljak Viszont a téli, utolsó kismama farmerom olyan otromba, hogy az félelmetes, ezért ősszel muszáj lesz beruháznom valami melegebb kismama göncbe, mert azt fel nem veszem, az tuti

Dumo, Óbudának az Ágoston utca környéke is jó, és most árban nagyon jók a lakások. Ez az 1-es villamos Vörösvári úti végállomásánál van, szemben az Europarkkal, hegyre néző házakkal Mi ott is nézegettünk, mert villamossal pillanatok alatt át lehet érni Árpád hídhoz, úgyhogy közlekedésben nagyon jó, és vásárlás szempontjából is kényelmes, sok üzlet van a környéken.
Mi ettől még kintebb lakunk, a Bécsi úttól kifelé, a Hármashatár-hegy lábánál Itt a környéken nagyon jó kertes házak vannak, de egy telek romhalmazzal is horror áron van sajnos.

Ti csináltok majd pocakfotót? És írtok kismama naplót?
Én fényképet csinálok, azt most is jó visszanézni, de valahogy a naplóhoz nem volt sosem türelmem. Már akkor írtam ilyesmit, mikor megszületett a kislányom, remélem most is lesz időm néha írni egy-egy sort, bár még nem tudom, a két gyerek mennyire szed majd szét

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Én még egy fotót sem csináltam magamról, de ideje lenne, m már nő a pocak. Szerintem havi 1-et csinálok majd, az 6/7 fotó, sztem Maszat azzal már elégedett lehet, plussz az a pár uh kép is itt lesz. :D Naplót nem írok, az elég ha megszületik, nem?
Bár egy profi fotósorozatot vmikor okt. környékén nagypocisan lehet bevállalok. Azok cukik!

Nagyon elegáns cuccokat én nm láttam, de ha nem vagy alapból 44/46-os méret mint én, akkor a sima laza nyári ruhák közül is tudsz válogatni, van választék. C&A is el van látva nagyobb méretekkel, tuti találsz vmi jót.

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok!

Én még nem csináltam pocakfotót, de tervezem. :) Szerintem a héten meg is kellene csinálni az elsőt. 

Hogy bírjátok a meleget?

Szép napot mindenkinek! :)

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek jól telt a 3 napos hétvége Nálunk kész az erkély, megvan az új bútor kintre, úgyhogy elég sokat ücsörgünk kint a kislányommal, persze csak estefelé, míg ilyen szahara van

Én alapból rosszul bírom a meleget, 8-kor voltunk lent vásárolni, de a napon már akkor is nagyon borzalmasan éreztem magam Bekeményedett a hasam alja is, pedig már úgy indultam, hogy volt bennem 2 magnézium.
Remélem jön egy kis enyhülés, mert bár most még jó a lakásban a levegő, de pár nap alatt úgy át tudnak forrósodni a falak

Ha csináltok pocakfotót és van kedvetek, tegyétek fel, kíváncsi vagyok, ki hol tart pocisodásban

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Dumo, köszi a ruhatippet, megnézem majd 2-3 héttel a lagzi előtt, mert akkor tudni fogom, kb. mekkora hordót kell beletuszkolnom a ruhába   36-os vagyok, bár most már úgy érzem, ez átváltozott 56-osba, és még hol a vége?!

Szerintem a kismamifotózás jó ötlet, jó lesz később visszanézni  Én majd baba- és családfotózásra szeretnék elmenni, míg picike a baba, főleg amiatt, hogy legyen pár profi kép a két gyerekről

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Sziasztok. Kicsit eltüntem, mert nem éreztem jól magam és konkrétan olyan lusta voltam, hogy nem ismerek magamra :oops: A 3 napos hétvége nekem 4 nap lett, mert péntekre szabit vettem ki. Elementem a védőnőhöz és teljesen korrekt volt. Majdnem másfél óráig beszélgettünk. Utána egész hétvégén a fiúkat ugráltattam :) A tegnapra már annyig feküdtem, hogy közben férj kivasalt és meg csak utasítgattam :) Csak nem tudom megszokni, hogy egész nap fekszem, esetleg egy szolid főzés és olyan vagyok mint egy másnapos, csak koválygok és állandóan feszül a hasam (pedig még csak 7+3 nap).
Képeket én is szeretnék majd, talán október környékén, addig a saját gépemmel dokumentálom a pocakom növekedését.

katalinf
 
 


Ruhák: én vettem egy gumis fehér farmert a C&A-ban, abban kényelmes, de remélem, hogy sok cuccot nem kell venni, mert kész anyagi csőd. :roll: Itt viszonylag kevés a választék, nincsenek plázák, vagyis 2 van csak. Én majd a vaterán szeretnék rendelni. Valakinek van ötlete, hogy kitől éri meg? Ti rendeltetek ilyesmit neten?

katalinf
 
 


rokatunde: Meleggel hadilabon allunk ugy latom. Nalunk sajna mar a lakas is 27 fokos, uh nagyon husolni sem lehet az odon tegla falak kozott...telen fazunk, nyarunk megdoglunk. Jo is ez...eskuszom eljen a panel! :D
Meloban amugy jo, itt megy a legkondi, ami persze utalok, de legalabb nem fulladunk meg. :)

Jovoheten mesz a genetikaira? Csinaltatsz kombinaltat is vagy eleg a kotelezo kontroll? Izgi, hatha kiderul mar a neme is!

firenze: egy erkelynek en is orulnek, nalunk csak gang van, de az nem az igazni, nem tul privi...na majd ha elkoltoztunk  csak kar, h a Bekasi panlek 90%-a erkely nelkuli...nem is ertem... Miskolcon nincs panel erkely nelkul, itt meg alig van erkelyes... 

katalinf: szedsz magneziumot? Az elvileg segit. Nekem a vadlim gorcsolt be mindig, aztan amiota szedem semmi bajom, csak ha kihagyom...szoval tenyleg nem csak placebo.

Ruha: jo neked ha tudsz rendelni, olcsobb sokkal, szinte mindenhol. En sajna nem vagyok konfekciomeret, alapbol sem tudok proba nelkul ruhat venni, szoval kenytelen leszek mindig boltban vasarolni. :(   Amugy meg mindig  a lenvaszon gatyara eskuszom, ami ma rajtam van pl. 2 szammal nagyobb, siman megkotom, tekerek 2-t a derekanal es nem latszik rajta semmi, visoznt remenyeim szerint meg nyar vegen is kenyelmeesn tudom majd hordani.
Inkabb most azon aggodom, hogy mit vegyek fel a Balcsin...gaz ha a furdoruhara vegig poloban leszek? :D


dumo
Budapest
 
 


Dumo, mi panelban lakunk, olyan 24-26 fok körül van a lakás jelenleg. Reggel leengedjük a redőnyöket, így kicsit kellemesebb a hőmérséklet, ha hazaérünk. Nekünk van erkélyünk, viszont sajnos nem nagyon tudjuk használni. Tavaly az alattunk lévő lakásba új lakó költözött, aki előszeretettel ül ki dohányozni az erkélyre hajnaltól késő estig, és valahogy különös érzéke van rá, hogy mindig akkor amikor kinn vacsiznánk, vagy teregetnék stb. Eddig így elvoltunk, de most, hogy jön a baba kénytelenek leszünk lemenni és kedvesen megkérni, hogy keressünk megoldást erre a problémára, bár azt hiszem az lesz a válasz, hogy a saját erkélyén azt csinál amit akar. Melóban egyébként most nekem is jól esik a légkondi, így kellemes az irodában csücsülni. :D

Ruhák: én is valami megkötős derekú nacira vadászom, az kényelmes nyáron, főleg ha  kis lenvászon anyagból van. Július közepén megyünk esküvőre, még arra kell majd vadásznom valamit amibe beleférek. :)

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


Dumo, nagyon durva a hőmérséklet. Én a 23 fokban alig bírom, de nálunk van a nappaliban légkondi és az lehűti a hálót is.  Három éve csináltattuk és nem bántuk meg, soha nem voltunk betegek tőle (más légkonditól igen) mivel minden évben jön a srác karbantartani és fertőtleníteni.
Tavaly nyáron hozzánk jött az egész család hűsölni.
Hétvégén elmondtam anyuéknak a babát és nagyon örültek. Utána elakartam mondani tesóméknak, de már azzal fogadtak, hogy gratulálnak   Én szerettem volna elmondani, dehát szerintem már mindenki tudja az ők ismeretségi körükből, mára meg már az egész tömb.
Utána elkezdte ecsetelni, hogy ő eljön hozzánk és ha bírja magát segít, meg segít. Nem tudom, teljesen bizonytalan vagyok a segítségét illetően kb. 1,5 éve komoly beteg, szteroid inekciókat kap és állandóan fekszik. Elkészíti az ebédet, kicsit takarítgat és lemegy a piacra. Utazni nem nagyon tud, és iszonyat fájdalmai voltak. Én úgy gondolom, hogy a baba mellett még rá is figyelni, kaját rendelni stb. ha valami gond van korházba vinni, nem tudja mi hol van , néha cipőstől bejön a házba, holott nálunk egy egyáltalán nem szokás. hogyan mondjam meg neki finoman, hogy köszi de az első időszaban kb. fél évben örülök, ha a babával fogok boldogulni.

katalinf
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: