Új privát üzeneted érkezett!

witch:
de jó,hogy mondod az alacsony vérnyomást!
Neked alapból is az, vagy csak most jött elő?
Én már megőrülök ettől, nekem alapból a terhességek alatt alacsonyabb a vérnyomásom, mint normál esetben. Az előző két terhességnél 100/ valamennyis volt,és ez az én alapból 135-ömhöz képest alacsony. Akkor nem volt gond, elvoltam vele, de most....
Nem tudom mennyi lehet a vérnyomásom, de tuti nagyon alacsony. Erősen szédülök, ájulás közeli állapotban vagyok, és amikor rámtör a szédülés, még ülve sem tudok megmaradni, le kell feküdnöm. Általában be is alszom ilyenkor, vagy legalább is alfába kerülök..
Alig várom a holnapot, hogy szóljak a dokimnak erről.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Köszönöm a fogadtatást!

Azt a szelinis fejemmel, elfelejtettem írni, hogy Esztinek hívnak. :roll: Lassan teljesen leépülök.... :lol:

Még nem olvastam végig a topikot, majd megteszem, most az utolsókat olvastam. Nekem alapból magas a vérnyomásom, a gyerekekkel alsó értékben volt, majdnem alacsony. Most kíváncsi vagyok mi lesz, bár én tegnap tökéleteset mértem. Van olyan akinek még magas a vérnyomása?

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!

Doki: terhesség gyanúja. méhen belül valószínű petezsák látszik...
- no most vagy valóban később volt peteérésem mint normál esetben (írtam, hogy a tesztjeim is elég gyatrák lettek) vagy kérdeztem a dokit, hogy nem lehet e, hogy ez egy elhalt petezsák, de azt mondta, hogy akkor annak lett volna jele... (gondolom vérzés) 3 hét múlva kontroll, remélhetőleg szívhang is lesz.

Apa: első szava: fasza... majd kérdezgetett,hogy meséljek... a dolgot vázoltam neki, konkrétumról nem volt szó, mondjuk nem is vártam, hogy így elsőre mond á-t vagy b-t, hisz neki ez még villámcsapás volt.
minden esetre így elsőre nem vágta rá, hogy bla-bla-bla

én azért magamban örülök- mert ahogy Witch írta a klimaxot én is gondoltam rá, hisze a teszt mutathat pozitív eredményt klimax esetén... vagy egyéb betegség is- tehát ez terhesség. már csak azért aggódok 3 hétig, hogy azok a picuri sejtek osztódjanak, osztódjanak, osztódjanak... és beinduljon a kis szíve!

ráadásul további tesztekkel se tudom magam nyugtatni, mert ha jönne egy elhalás a hcg még maradna egy darabig :( bár azért lehet hogy tesztelek még egyet valamikor, hátha erősebb, gyorsabb lenne, majd meglátom mennyire aggódok.

ja és minden esetre apa nem roskadt magába...

jaj lányok! úgy izgulok és úgy szeretném, ha minden sima lenne.

Ági, Witch nyugtassatok meg, hogy nem baj, hogy még csak a petezsák volt...
És folytassátok a szorítást Apa hozzáállásáért!
Köszönöm!

Terhesség alatt normális az alacsonyabb vérnyomás de ez a vége fele jellemző. kávé hiány?

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 

 
 

konkri!

Mondjuk én lombikos vagyok, de én is negatívat teszteltem, majd egy hét múlva a clear blue-val kimutatta hogy 4-5 hetes várandós vagyok :) Akkor léptem az 5. hétbe :)
Kitartás...most rohanok, mert még van meló...

Puszi mindenkinek :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch:köszi a választ!Az egyik ismerősnek is van endo-ja,és próbálkoznak,asszem már lombikkal,de volt egy vetélése 9 hetesen,így most nem tudom,próbálják-e mostanában.

Konkri:van,hogy csak a petezsák látszik még,ha picuri.Van barátnőm,akinek két negatív teszt,doki azt mondta semmi,és a 7-8 héten derült csak ki,hogy baba.Ez kétszer is volt neki.Örülök,hogy Apa nem utasította el,ne idegeskedj addig sem!!

Sti:üdv! :)

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sissy!

Szorítok a barátnődnek... Az endóban elég tapasztalt vagyok, tudom min megy keresztül. Ha segíthetek szóljatok...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


konkri:
Órülök, hogy a párod nem reagált rosszul. :)

Nekem mindegyik terhességemnél kisebb volt a baba, mint én számítottam. Az első kettőnél még csak petezsákot sem nagyon láttak, teljesen magam alatt voltam, aztán a kontrollon már rendben volt minden. Igaz, 1 héttel mindig kisebbnek látták őket,de a végére ezt behozták. A fiamnál pl. konkrétan tudtam, hogy a várt mensi előtti napon fogant... :)
Most már készültem arra, hogy nem találnak még szívhangot, és tényleg így volt, 6 hetesen nemhogy szívhangot nem láttak, de a szikhólyag is csak sejthető volt. Aztán 1 hét múlva a dokim szavaival élve kinőtte magát a baba, és pulzált is :)
Nekem sosem középidőben volt peteérésem, kivéve persze,amikor inszemináltak. :) Megnyugtattalak?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ági igen, köszi!
Nálam eddig minden flott volt a két fiúnál... de 4 hónapja észrevettem az üzemzavart... tulkép én leginkább hüvelyváladékból tudtam, hogy pé van + fájás + számítás, de rémlik, hogy most decemberben a papír idő szerint nem éreztem, hogy lenne, de együtt voltunk, utána fürödtem is, mert buliba készültem. aztán januárban össz-vissz két alkalom volt és mintha derengene, hogy egyiknél gyanakodtam, hogy na talán olyan mintha peteérésem lenne, de ne már, hisz tuti nincs, tuti zavar van... de ezek szerint még se. viszont tök homály hogy mikor volt ez- mondjuk kizárásos esetek vannak, mert ha apa éjszakás alap, hogy nem + a fiúk általában 10-11ig fent vannak és általában mi előbb elalszunk mint ők :) nappal meg szintén korlátozottak a lehetőségeink.

kicsit nyugodtabb vagyok most, és bízom a mi meglepi babánkban is!

most megint apán agyalok. de ha mondana is egy "olyan" mondatot még akkor is nem 100% a dolog, hisz egy megszakítás tortúrát előz meg, ahol bizonyos beszélgetések elgondolkodtatóak lehetnek... illetve van egy áldott anyósom is! így nem csak nekem van befolyásom rá.
ráadásul én nem is látom a sorsot olyan katasztrófálisnak...

na megyek fiúkat fürdetni, aztán így hogy apa nélküli esténk van jól összebújunk hárman- ez ám a hivatalos több pasis élet! nekem 3 szerelmem is lehet! :)

ja és Ági, a doki is azt mondta, hogy majd idővel behozza magát a kis buborék... akkor csak nem mondott hülyeséget a doki :lol:

jó éjt mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


és Sissynek és Witchnek is köszi a nyugiinfót! :)
tök jó, hogy most ebben a topicban ennyi több babás van! jó csapatnak ígérkezik! itt akarok maradni!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri, ezek nagyon jó hírek! Mi is azt akarjuk, hogy maradj/maradjunk mindannyian! Apa hozzáállása szerintem egész pozitív, nem kell izgulni! ;)
A te fiaid sem koránfekvők akkor... :)
Remélem, hogy minden rendben lesz mindkettőnknél, és találkozunk majd! Ki a gyerekdokitok és a védőnőtök?

Mágnes, ez a vérnyomás dolog nagyon durva! Vigyázz nagyon, nehogy elájulj, és megüsd magad!
Köszi a folsav infot, megnyugtattál!
Igen, holnap este 19:40-re van időpontom. Lesz vagy 10 óra, mire hazavergődünk Pestről. Samura anyuék vigyáznak.

Witch, én ilyet szedek: http://biowebaruhaz.hu/termek/d3-vitami ... pherb.html Itt azt írják, hogy várandóság alatt kiemelten fontos a d vitamin szedése. Remélem, nem csinálok bajt vele, majd utánanézek a neten.
24 órás EKG, brrrrr! :(

Sti, gratulálok a babához, üdv köztünk! Mikorra tervezed az első dokilátogatást?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Utánanéztem, és terhesség és szoptatás alatt még kevés is az 1000 NE d vitamin. Érdekes, hogy a doki ezt mondta. :?
http://www.tenyek-tevhitek.hu/d-vitamin-adagolas.htm
Más oldalakon is azt találtam, hogy szedni kell.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Nem bírok aludni. :shock: Már 1,5 órája fent vagyok, de vagy 3-4órája vergődök....pedig így csak az utolsó időben volt velem.
Olyan furi, hogy minden terhességem teljesen más.

Konkri, mennek a drukkok, de ha nem borult ki rögtön, az már jó jel. Érdekes, nálunk pont fordítva van, Apa még 10-et is elviselne. :shock: De Ő lesz a mi utolsónk.
Kitartás, beadja majd a derekát, hidd el!

Tegnap hívtam a dokim, 14-én mehetek. Valentin-nap. :lol:
Én egyiknél se szedtem vitamint, most kezdtem gondolkozni, mert egy jó 10-13kg-os fogyáson vagyok túl, igaz friss zöldségekkel diétáztam, de most azért gondolkozom. Ti mit szedtek?
sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára witch26 2012.02.01 13:05-kor.

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!
Megjöttem a dokitól, babácska 20 mm-es, teljesen rendben van, napra pontosan akkora, ahány hetes és napos vagyok a vonalzóm szerint :)
Kiderült a 2 hete történt barnázásom oka is, naná, hogy haematomám van megint! Érdekes, mert 2 hete direkt rákérdeztem uh-n, hogy nem haematoma, de váltig állította az akkori doki, hogy neem..Most pedig jól kivehetően ott a csík,azért nem barnázom már, mert felszívódóban van.
Szívhangot is hallgattunk, nagyon jó volt hallgatni :)
Kaptam képet is,este teszek fel, ágyból nem tudok scannelni.

Még egy jó hírt kaptam ma, be kellett jelentkeznem kombinált tesztre,28-án kell mennem,alig várom :). Bencével ez 30 ezer ft-omba került az Istenhegyin, de most a Sote II-n is megcsinálják a tesztet, és ott "csak" 9 ezer ft! :) Azért nem mindegy, hogy 30, vagy 9 ....

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes!

HOgy hogy neked csak annyi? elmúltál 35? mert én az istenhegyin terveztem, a dokimnál, de ha a SOTE-n is meg tudná csinálni értékelném...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch:
nem múltam 35, alapból a SOTÉN megcsinálják, és ott 9 ezerbe kerül.
Kaptam róla egy tájékoztatót, meg egy csekket is, amit addigra kell befizetni, és vinni a szelvényt róla. Ez viszonylag új dolog, tavaly még nem csinálták a kombinált szűrést . (Annával viszont csinálták, akkor teljesen ingyen).
Bejelentkezned pedig érdemes holnap,amikor mégy a dokidhoz, mert 2-3 hetes előjegyzésük van.
Én is nagyon örülök neki, mert nagyon jó tapasztalataim voltak az Istenhegyivel,de 9 ezerért majd itt is jó tapasztalataim lesznek :wink:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes!

Nekem a dokim nem a SOTE-n fogad, mert ő szerződéses... hanem az istenhegyin :)
Valószínüleg akkor nekem nem tudja megcsinálni a SOTE-n, csak az istenhegyin... Meg én ragaszkodom a dokimhoz, és ne más csinálja... :oops:
Amúgy most 30 eFt Jaminál még 28 eFt volt... Na ezért dolgozom halálra magam mostanában...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch:
jaa értem már.
Ha a dokihoz ragaszkodsz, akkor neked tényleg marad az Istenhegyi.
Nem tudom ki fogja csinálni a SOTÉN,(belsős ember, vagy a Magzati Diagnosztikaiból valaki-mert a papír szerint velük vannak szerződésben) de végül is nekem mindegy :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


mágnes!

Én a lombik és Jami vese baja miatt jobban bízok a dokimban... Sokszor hallottam már, hogy van doki aki nem ellég alapos, félre néz valamit, dokimban pedig bízok... Már annyira izgulok a holnap miatt, hgoy a szokásos álmosságom is kimaradt...
Bár most dolgozok, és kicsit feszült vagyok...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok,
sokat gondolkodtam, hogy írjak-e ide vagy sem...sógornõm és egyben barátnõm biztatására végül is beadtam a derekam...
úgy látom itt többnyire már tapasztalt anyukák csacsognak egymással, félõ nem tudok okosat hozzászólni..
én most "várom" az elsõt de még nem tudok neki igazán örülni...két pozitív teszt bizonyítja vélt terhességem de a megerõsítést holnapra várom amikor is elmegyek a dokihoz és ultrahangra
kicsit felhõs mostanság az életem és várva várt pocaklakomnak nyilván ezért nem tudok ezerrel örülni...hiányzik férjem odaadó figyelme és támogatása, friss házasok lévén (1 év) még sokat kell csiszolódnunk egymáshoz...na és ezek a fránya anyagi gondok...munkanélküli vagyok, tehát viszlát TGYÁS vagy GYED!
nem így terveztem de megtörtént, az okos, tapasztalt, remek szakmai múlttal rendelkezõ volt középvezetõ nem talált magának állást! a csalafinta sors vagy jómagam negatív aurája....nem tudom! de itt vagyok ahol vagyok és meg kell küzdenem amivel sokan mások is...
nem panaszkodom csak nyugalomra vágyom...hogy békében és egészségben kihordhassam piciny magzatom
na és persze várom a sok jó tanácsot a tapasztalt anya társaktól, hol szüljek, dokival vagy szülésznõvel, ki a legjobb...stb....a szokásos
Ja és XI.ker-es lakó vagyok, tehát közel a Szent Imre és a Fehérvári úti sztk...ahova holnap megyek, dr. Debreczeni Attilához
Ja igen, és ha minden igaz a 6ik hétben vagyok
:D

Üdv. Mindenkinek!
Mónika
monika16
Budapest XI. kerület
 
 


Mónika!

Fel a fejjel, az anyagi gondok szerintem mindenkit sulytanak. Én meg nem mehetek TGYÁS-ra meg GYED-re, de GYES-re sem, mert dolgoznom kell, hogy eltartsam a manókáim :) Nagyim mindig azt mondta, amit mostanában anyum is, ha a jóisten ad báránykát, ad hozzá legelőt is :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Ígértem tegnap képet, de nem volt idő scannelni.
Szóval itt a mi kis denevér babánk :)

[img]
Kép [/img]

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok Kismamik!

Nem csatlakozni szeretnék hozzátok, csak minden jót kívánni! :)
A mi topikunk 5 éves már, és még mindig aktív. Mi 2007-ben vártuk a szeptemberi babáinkat úgy, mint most ti a sajátotokat, sajátjaitokat.
Kívánok mindenkinek örömteljes, boldog és zökkenőmentes babavárást! :)
Mindig mosolygunk a kismama társaimmal, ha megnyílik egy újabb szeptemberi topik, mert előtörnek belőlünk a kedves emlékek.

Úgyhogy hajrá mindenkinek! :)

Gremese

Kép
Kép
Kép
gremese
 
 


Ági! Gyönyörű! irigyellek!

Móni: nem csak hozzászólni kell/lehet, hanem kérdezni is :) én első babánál itt szedtem fel a legtöbb, legjobb infót.
gyed-tgyás: bár witch a könyvelő, de nem tudom- mivel ezeket az előző év jövedelméből számítják és ha azóta van folyamatos biztosításod- bár munkanélküli alatt nem tudom ez hogy megy- akkor se kaphatsz, ha 2011-ben még volt munkád/fizetésed valamennyi?
kiskapu? számítások ide-oda- ha most még bejelentkeznél vmi vállalkozó alapon? vagy fizetnél magad után tb-t? járj utána alaposan!
egyébként gratula!

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Eszti, folsavat sem szedtél? Én Femibiont szedtem Samuval is, most is.
Gratulálok a fogyáshoz, nagyon kitartó lehetsz! ;)
14-e már nincs messze. :)

Mágnes, hasonlítanak a babáink. :))))) Fú, képzeljétek, az enyém nagyobb a koránál! crl 21mm, a gép 8 hét 4 naposnak mondta, de ezek szerint azért van itt átfedés, ha neked a 20mm-re 8 hét 9 napot írt. :?
Én nem megyek kombinált tesztre. Bármi történne, nem tudnék úgy dönteni, hogy "öljék meg" a gyerekem. :? Tudom, ez elég merész kijelentés, de nem tudnék elszámolni a lelkiismeretemmel. A doki azt mondta, hogy ok, a korom miatt úgysincs még nagy kockázat. Genetikai tanácsadáshoz viszont ragaszkodik, hogy onnan majd elküldenek szív UH-ra a babával. Samuval is küldtek, megnyugtató volt, bár Hajdú Júlia nem igazán értette, mit keresek ott a problémamentes terhességemmel. :)

Móni, gratulálok a babához! Fel a fejjel, minden rendbe fog jönni! Férjeddel mióta vagytok együtt? Az enyémnek én voltam az első tartós kapcsolata, hát gondolhatod, mennyit szívtam az első években... :D Egyszerűen tök más fejjel gondolkoznak, mint mi, és nem mindegyiknek jön zsigerből, hogy hogyan is kéne bánni egy nővel.
A tgyás, gyed,... dologgal kapcsolatban szerintem sincs minden veszve, utána kéne járni, mik a lehetőségek még ezalatt a pár hónap alatt.

Na, és a mi babánk... Végre eljött a nagy nap, a doki! A baba jó helyen van, hatalmas, dobog a szíve, minden rendben vele -amit egy első UH-on meg tudnak állapítani. Olyan megnyugtató volt végre látni! A következő már a 12. heti lesz, ha addig nincs panaszom. Február 29-re kaptam időpontot. Addig még vérvétel, EKG, neurológiai kontroll, védőnő,... Valaki volt már védőnőnél?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


barbazso:
Örülök, hogy minden ok veletek is :)
Na akkor legközelebb 1 nap különbséggel megyünk majd orvoshoz :)

Egészséges baba-beteg baba:
Hát első körben, még legelső babánál én is így voltam vele. Mostmár másként látom a dolgokat. Mert rájöttem, hogy azon kívül, hogy egy beteg baba anyagilag teljesen tönkre tenné az életünket, ez csak a legkisebbik "probléma". A nagyobbik számomra az, hogy ne adja az ég, születne egy olyan beteg babánk, aki él ugyan, de egész életében másra van szorulva. Nem tudhatom, hogy én, mi a párommal meddig élünk. Adja az ég, hogy sokáig, de az én Apum pl. hirtelen ment el 51 évesen, senki sem számított rá. Bármikor megtörténhet ez bárkivel. Akkor pedig az én beteg gyerekemet hagyjam rá a 2 testvérére, és egy életre lekössem őket anélkül, hogy megkérdeztem volna tőlük, vállalják-e, akarják-e? Ezt semmiképpen sem akarnám, nem pecsételhetem meg az ő életüket.
Arról nem is beszélve, ha olyan betegség derülne ki, ami élettel összeegyeztethetetlen, akkor nem akarom a szenvedését egy perccel sem meghosszabítani. Ilyen betegségeknél én, bármennyire is megszakadna a szívem, és belehalnék , máshogy döntenék.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Barbazso!

Gratula a hatalmas manóhoz. Kombinált teszt tekintetében, annak ellenére, hogy abortusz ellenes vagyok, én is megcsináltatom a tesztet, és egyet értek Ágival, de ha esetleg kiderül valami, de nem is olyan súlyos betegség, és úgy döntenék megtartom, akkor is van időm felészülni arra ami következik. Unokanővérem nem nézette meg a kisfiát, betegen született, és most küzd vele, hogy értelmes emberré váljon, és ne a nővérének kelljen majd ápolni... Nekik a szülőszobán lett meglepetés...

Megjöttem én is a dokitól:) Minden rendben, a következő a 12.heti uh lesz, ha addig nincs panaszom. A manócskánk jó helyen feljődik, rendeben van, és hogy az adatokkal beszámoljak, a baba 20 mm 8+4-re :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Ágnes!

Édi a kis denevér:) Nekem csak egy folt látszik :) Nekem már hasi uh-volt :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Ágnes, nagyon cukkancs a kis denevér. :)

Móni, üdv, bár még én is új vagyok! :wink: Én ketteskével kezdtem csak fórumozni és nagyon jó volt, könnyebb az egész és volt akihez tudtam fordulni és megértettek, mert tudták, épp ők is azt érezték. :D
Gyás/gyedben én kedden írtam az openek, mert nekem meg novemberben végleg fölszámolták a cégem, ketteskénél is nehezen ment átpaszírozni rajtuk (ugyan nem értem miért, mikor előtte 15hónapig otthon voltam egyeskével), de akkor azt mondták, ha fölszámolják nem kaphatok semmit. Most kértem egy állásfoglalást írásban, hogy tudjam, jelentsem e be magam vagy sem. Szerintem megérné neked is küldeni nekik. Szívesen megadom az email címüket.

Witch, nem semmi vagy, irigyellek is az erősségedért!!!!

Barbazso, igazából semmit, mert annyi tökéletesek voltak egyeskénél az eredményeim, hogy a doki nem látta indokoltnak, ráadásul természetesség híve is. Ez anno meg is rémített, mert én meg nem akartam szülni se, de mindenben igaza lett. Na, majd most megkérdezem mit ajánl. A zöldség-gyümölcsöktől forog a gyomrom jelenleg, csak a szénhidrát jó nekem.... :roll:
Köszi a gratut, magamnak csináltam a tortúrát, ha egyeske után nem lett volna rajtam 30kg + nem kéne kínoznom magam. :roll: Kitartás? Hát az nehezen van... :? Sajna kaptam a gerincemben anno napokig szteroidokat aminek eredményeképpen föl borult a cukorháztartásom (vagy mim, itt kiakadtam, nem figyeltem), állítólag örülhetek, hogy "röpke" 15kg-el megúsztam és nem lettem cukros. :roll: Így bazi nehéz fogynom, főleg, ha még plussz 15-öt lazán fölszedtem.... :oops: :oops: :roll: Szóval csak a sok karatynak annyi a lényege, hogy magamnak csináltam, most próbálok tudatosabb lenni, hogy ne legyek megint +30-ban, elég a +20 is. :?

Én meg közben szépen elkaptam egy vírusos gyomorrontásos valamit a nagyobbiktól, jól szívtam is, ma már próbáltam magam összeszedni, több-kevesebb sikerrel. És ma bevágtam végre egy szelet pizzát. óóó, de jól esett. Én nem tudom hogy fogom bírni ezt az émelygéses részt. :oops:

Jár valaki az Istvánba? Vagy szült ott már valaki? Én mindkettőt ott szültem, ha jól tudom még "odavalósi" a dokim.
sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


sti!

Ajánlom a 160 g-os szénhidrát diétát, ami várandósság alatt is nagy on jó :) Én 110 kg-al szültem a lányom, most 67 kg vagyok, és nem halok éhen :)
Az erősségem... Köszönöm. Igazából én úgy gondolom a sors mindenkire annyit és olyat mér amit el tud viselni, én ezt kaptam és viselem, de boldogan :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch:
Szuper, hogy minden rendben van nálad is! Akkor mostmár jó helyen van a baba? Mikor mész 12 hetesre?

Eszter:
gyomorrontásos nyavalya nem jó...Jobbulást...
Na a 160 grammosat én is végig csináltam Annával. Tényleg, csak az első hét volt szokatlan, aztán nagyon jól tartható.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Újaknak üdv,képhez gratula.Én is voltam dokinál szerdán,de sajnos az ő gépe nem túl profi,így csak azt látta,hogy ott a petezsák,méreteket nem mondott,képet sem kaptunk,nem tud a gépe csinálni.Ez nekem azért furi,mert Lilivel pont ugyanígy voltam dokinál,és ott már pontosabb volt minden.Úgyhogy már a 12 hetesre megyek én is.Kiskönyvet már kaptam,Védőnőnél tegnap voltam.

Én a Margitban szültem,ott két éve még ingyenes volt a kombinált,de most tavaly óta 9000 szintén.Ez van.Amúgy minden ok. :)

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sziasztok!

Oh, milyen sokan lettünk, mióta nem jártam erre. Üdv mindenkinek!

Hát lányok nem vagyok vmi szerencsés, hétfőn délután elkezdtem görcsölni, aztán este mentem pipilni és bekövetkezett amitől tartottam, véreztem. Erősebben mint pár héttel korábban, iszonyatos sötét vörös volt, hívtam dokimat, 4 szem duphaston, 2 szem dicynone vérzéscsillapító, fekvés, mondta ne menjek be a kórházba mert ott is csak ezeket kapnám. Rendes volt mert már a hangja alapján aludt, aztán utána még smst is írt h vegyek be később még vérzéscsillapítót.
Egész éjjel pánik, alig aludtam. Párom szintén. Aztán másnap be az Istvánba, ott a doktornő megnézett UH-val, babó nőtt, 1,21 cm 7+2-nek mérte, pár nappal nagyobbnak a koránál, és látott vmi foltot a petezsák mellett, de nem tudja mi az....na ez kurv@ jó :cry:
Azóta barnázom, rendes vérzés egy pici volt tegnap mert én marha takarítottam, és nem bírom ezeket, de iszonyat volt már a lakás, szegény párom nem győzi a teendőket egyedül...szégyellem magam h ki kell szolgálni
:oops:

Legközelebb 13-án kell mennem ha addig nem lesz semmi...

Védőnővel bajban vagyok, mert az állandó lakcímem Harasztin van, ide nem vagyok Pestre bejelentkezve, ilyenkor hová kell mennem? Nem tudja vki?
Én úgy emlékszem h Nonóval csak a 12. héten mentem védőnőhöz.

Kombináltat a 12 héten kell megcsináltatni,ugye? Nem tudom most mi újság ezzel kapcsolatban az Istvánban, ott szültem Nonót de akkor még el kellett menni az Örsre a magzati diagnosztikai központba. Aztán pár éve láttam h Istvánoknak ingyen van, de most az a plakát is le van szedve...
Na majd megkérdezem a dokim, 13-án a 9. hétben leszek, akkor még talán nem késő bejelentkezni.

Képet kaptam, csak nem tudok scannelni. Majd lefotózom.

Doki aranyos amúgy, mondja h jól kicsinál minket ez a gyerek, már minden héten mennem kell vmiért...erre párom vigyorog h akkor tuti kiscsaj...

Kisfiam meg annyira édes volt, amikr görcsöltem meg pánikban voltam a vérzés miatt, odafeküdt mellém meg puszilgatott...úgy potyogtak a könnyeim...imádom őt, olyan jó lenne még egy ilyen édes kispasi
:lol:

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Manooka:
Hát ez a vérzés dolog elég ijesztő...Nem lehet, hogy neked is haematomád van?
A takarítást hagyd a fenébe! Tudom milyen érzés, nálunk ugyanez a helyzet, káosz van, a párom nem halad úgy, ahogy én haladnék,de ez most extra helyzet, és felül kell kerekedni, feladni dolgokat.

Védőnő:
Azt tudom, hogy oda kell védőnőhöz menni, ahol életvitelszerűen élsz, de, ha még csak ideiglenes lakcímed sincs a jelenlegi lakhelyeden, akkor szerintem kénytelen leszel Harasztira járni, vagy bejelentkezel gyorsan ideiglenesre. Bár, ha fekvés van, akkor úgy nehéz lesz.
Én pénteken megyek a védőnőhöz, mivel a nődokim elküldött EKG-ra, így akkor már legyen ez a kötelező EKG-m, és kerüljön be a kiskönyvembe is.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Szia Ági!

Fogalmam sincs mi az a haematoma, azt sem h UH-n hogy kellene kinéznie, egy biztos h a hasam sokkal jobban fáj mint amikor Nonóval voltam terhes. És az utcsó vetélés nem volt műszeresen befejezve, és amikor még nem voltam várandós bocsi az őszinteségért :oops: orgazmuskor furán fájt is a méhemben vmi, ezt most megkérdeztem dokinénitől szerinte lehet h összenövések keletkeztek a vetéléskor és az fáj most jobban. Azért valljuk be 4 vetélés nem tehet jót egy méhnek sem...
Szóval igen, vissza kell magam fogni ha szeretnék még babát...

Mondjuk Hégelyhez ki kell majd járnom, mert a táppénzes papírt nyilván nem fogják kipostázni, de a fizuhoz meg kell.

Ki a védőnénid? Nekünk Derda Sándorné Zsuzsa volt, gyerekdoki meg a Kovács doktornő. Mondjuk 2szer ha volt a védőnő miután megszültem...eléggé el vannak havazva ott harasztin.

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


manooka:
A haematoma egy vérömleny, ha megnézed az uh képemet, a méh mellett bal oldalról látni egy vékony csíkot, na az nálam a haematoma egy része. Annával is volt nekem, nála erősen véreztem 3 hétig,de a haematoma a 12. hétig felszívódik.

Nekem is Zsuzsa a védőnőm.Hozzám is ritkán jött ki, de eléggé sok gondja van, sajnos beteg (remélem csak volt), így sokat volt akkor táppénzen is, amikor Bencét vártam.
A gyerekorvosunk Varga Irén.
Ha ide kell járnod Védőnőhöz is, a Zsuzsa csak pénteken van, és kell időpontot kérni hozzá.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Köszi az infokat! :wink:

Hát talán ha nagyobb lesz a baba akkor jobban látni mi is ez.
Ez a vérömleny fájdalmas dolog vagy "csak" vérzik? Illetve mindig felszívódik?

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Nekem az UH-n ilyesmi volt, bár kevésbé csík jellegű, de sötétebb volt ott a kép, pont mint nálad. És egy picit vastagabb...na akkor még hematóma is lehet, ajaj...

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


manooka:
én azt mondom, a haematoma nem a legborzalmasabb dolog, sőt, talán jobb az, hogy tudni lehet a vérzés okát. Az viszont tény, hogy, ha az, akkor pihenni kell. Nem takarítani,emelgetni, hanem csak öregasszonyosan. :wink:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Manoka!

Nyugi, Jamival én is átéltem, hogy felültem és szó szerint kibuggyant a vér belőlem... Élénkpiros... Hematoma, most is van, de rutascorbint szedek 3*1-et. Nem várom meg hogy baj legyen... Kirtartás és tényleg pihenj, nekem sem véletlen kellett feküdnöm Jamival és most tesókával is sokat kell pihennem... Vigyázz magadra...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


manooka:
nem, ez nem jár különösebb fájdalommal, enyhe mensis görcs jelentkezhet, de ez folyamatosan ürül, ebből adódik a vérzés, barnázás. Amikor felszívódik, eláll a vérzés.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Jézusom, Manó, ez a rémálmom! Képzelem, hogy megijedhettél! Még szerencse, hogy voltak otthon ilyen gyógyszerek. Noel nagyon aranyos lehetett! Tényleg hagyd a takarítást, már nagyon közeleg a második harmad... Nagyon gondolok rád, hogy ne legyen baj. Pihenj amennyit csak tudsz!

Sissy, sajnálom, hogy nem kaptál képet! :( Fura, hogy ilyen régi gépe van a dokinak. :?

Amiket itt ti átéltetek... Hát nekem egyszer volt vérzésem, de akkor sajnos el is ment a baba (nagyon az elején, még a 6. héten, de ő volt az első, aki fél év után végre összejött, és én már annyira beleéltem magam abban a 2 hétben, amióta tudtam), ezért is félek különösen ettől. Samuval az első harmadot végig izgultam, és minden pisilésnél első dolgom az volt, hogy belenéztem a bugyimba, hogy nem vérzek-e. :?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Köszi lányok a bíztató, támogató szavakat, nagyon jó így, hogy van kiknek kiönteni a szívünket. :wink:

Nézegettem a képet, Ági a te képeden fekete a hematóma, mint a petezsák, nekem nem ilyen. Nem tudom mi lenne a jobb ha az lenne, vagy ha nem...
Ma elég sokat pihiztem, de fájdogál a hasam, és nem is olyan mensisen, hanem mintha feszítene, szurkálna vmi.

Eddig mind a 4 vetélésem korábban lezajlott, 2 az 5. héten, 2 a 7. héten, így szerdán amikor a 8. hetet kezdtem párom csak vigyorogva 8-at mutatott. Hátha... :oops:

Én is voltam már olyan dokinál akinek nem is volt UH gépe magánrendelésen, egy másiknak meg ócska volt, semmi nem látszott rajta a 7 héten, pedig akkor már szívhang is lett volna.
Ezért is örülök h dokinénim behív a kórházba, ott nagyon frankó gép van, még áramlást is tud vele nézni, képet nyomtat stb.

Barbazso!

Átérzem milyen szar lehetett a vetélés, főleg h fél évet vártál a babóra...
Samu annyira aranyos név :wink:

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Lányok ma reggelre nekem is jött élénk piros vér, de csak 2 100 ftosnyi folt... Szerintem a hematoma... Nemsoká hívom a dokim, de ha ma nem melózik, nem kelteném fel:$... Szorítsatok...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Beszéltem a dokival, megnyugtatitt, h bármi lehet, a hematóma is
, jövő héten megnéz, addig pihenjek. Azóta csak barnázás van...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Jajj lányok,pihenjetek sokat! Nagyon drukkolok!

A kislányommal én is tiszta parás voltam, tul. képpen a 28. hétig nem mertem beleélni magam semmibe. Mi 4 és fél évet küzdöttünk érte, és az utolsó inszemináció lehetőségünk volt. Anna fogantatása előtt pontosan 1 évvel sikerült egy inszminációnk, de ő sajnos nem maradt velünk, így én nagyon paramami lettem.
Aztán másodjára Bencével kárpótolt a sors, vele egy teljesen probléma mentes terhességem volt ,semmi gondom nem volt, nagykönyvben megírt értékeim voltak, pezsegtem, és az elejétől fogva tudtam, hogy nem lesz semmi gond. :)
Most már ismét bízom, és megint érzem, hogy rendben lesz minden, bár 3 héttel ezelőtt még kicsi esélyt láttam erre.

manooka:
A feszítés, szúrkálás simán belefér, a méhtartó szalagok nyúlnak, és ezt érezheted. Pihenj, és szedj Magne B6-ot.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Samunál én csak félidő körül mertem belépni a fórumba, addig csak olvastam, nehogy történjen valami. :? Most ahhoz képest nagyon laza vagyok. :) Azért ha ismerősökről van szó, inkább nem mindenkinek mondom még el. Bár lenne már március!

Witch, nagyon megijedtél? Ez a másik rémálmom, hogy vérzés hétvégén... Azt sem tudom, hova mennék, mit csinálnék. Mikor mész a dokihoz?

Manó, aranyos a párod. :) Biztos nem lesz baj!
Köszi, illik is rá nagyon a név (mármint Samura), hatalmas göndör haja van, nagyon kedves, jókedvű gyerek, na meg néha azért rosszcsont is, de nem az a szülőégető típus. :) A vonalzós kép kicsit bárgyú, majd tavasszal lecserélem valami vidámabbra.
Mindig olyan neveken gondolkozom (terveimben 4 gyerek szerepel), amik felnőttnek is jók, de gyerekkorban aranyos becézésük van. Fiúnévből még a Palkó a nagy kedvenc (volt egy Palkó nevű tanítványom), de arról le akar beszélni egy Pali ismerősöm, mert őt sokat csúfolták régen. (palimadár stb.)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Jaj, még egy kérdés! Vettem Magnerotot, és az van ráírva, hogy szétrágva kell lenyelni. :shock: Ti ezt betartjátok?? Nekem nagyon undi, ahogy beleragad a hintőpor (talkum) a fogamba... :roll:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Barbazso:
Igen, én szétrágom a Magnerotot... Mondjuk erre kb. 2 hét után jöttem rá, miután megkérdeztem a friss babás barátnőmet, hogy neki nem volt -e hányingere ettől a bazi nagy tablettától ..Na ekkor közölte, hogy nem, mert ezt szét kell rágni..
Így még jobban öklendezem tőle, de azonnal iszom is rá, így eddig még mindig benn maradt. :lol:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Ma már barnázás sem nagyon van... Viszont jó h szóltok a szétrágásról... Én neg fuldoklok tőke hihi:$

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: