Új privát üzeneted érkezett!

Dinus, kitartást a beavatkozáshoz! Remélhetőleg minden zökkenőmentesen fog lezajlani. A társasjátékokhoz nagy türelem kell, ebben a korban a gyerekek győztesek szeretnének lenni, ők nem értik a játék lényegét, nem foglalkoznak azzal, hogy mások "hogy állnak", ők magukon túl nem látnak semmit. Elég rögös, nehéz út vezet addig, amíg megtanulnak veszíteni. Sajnos vannak olyanok, akik ezt sohasem tanulják meg, de fokozatosan szoktatni kell őket, mert a játék az életre nevelés alappillére. Fontos játszani velük, mert , ahogyan játszik majd úgy fog tanulni is, dolgozni is. Hogy mit mikor játszunk a gyerekekkel az egyénfüggő, mert amit a dobozra írnak az egy "átlag" életkor, ettől simán lehetnek eltérések. Pl. a legokra is ráírják az életkort, de változó: egy rutinosnak már nem okoz gondot "átugrani" 1-2 életkort, míg egy kezdőnek nem biztos, hogy sikerül megbirkózni vele.
Bekacomb, üdv. Remo meg sajnálom, de gyere gyakran, én is kakukkfióka vagyok itt.
Na, pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


De jó, hogy ennyi ideje vagy házas. :) Mi is 15 éve vagyunk már együtt a párommal, úgymond gyerekkori első szerelem. Persze elvenni nem akar a gyalázatos. :wink:

Kép
bekacomb
Budapest XII. kerület
 
 


Sziasztok!

Megpróbálok visszaemlékezni az előző oldalra... :oops: Nem tudom, de ma úgy le vagyok eresztve, alig akaródzik felkelni a fotelból...a férjem pucolta meg helyettem a krumplit, totál krach...de akkor azért felkeltem gyorsan, amikor kérdezte, hogy mennyi köménymagot rakjon bele... :twisted: Krumplipogácsának lesz, ti szeretitek? Mi odavagyunk érte, porcukorral nagyon nyami, remélem mire enni fogjuk, nem megy el az étvágyam! :D

Szóval, mik vannak, mik nincsenek? Hát, a kiságy megvan, sőt teljes harci díszben áll a vendégszobában, mert pár hónapja voltak a barátnőmék egy pár hónapos bébivel, és újra lepedőt húztam rá meg kidíszítettem...és álmodozva gondoltam rá, hogy óóóóóóóóó de jó lenne nemsokára ,,megtölteni" egy kistesóval...olyan jó, hogy sikerült. Nem tudom, néha még mindig nem hiszem el, hogy tényleg! :lol:
Amikor Emma született még Pesten laktunk, úgyhogy vettünk egy tipikus városi babakocsit (red castle), nagyon elégedett is voltam vele, igazából itt is nagyjából mindenhol beton van, úgyhogy megpróbálkozunk vele, már anno is kéket vettünk, gondolva egy fiú másodikra. :lol: Nagyon jó a hordozója, 0 hós kortól használható, én abban tologáltam Emmust is, nagyon szerette. Vettünk hozzá mózest, de alig használtam. A sport része is jó végülis. Jó lenne nem venni, aztán majd meglátjuk, nem tudom, milyen állapotban van...
De Timci, kíváncsi vagyok a te babakocsidra, hogy milyen...
A ruhavásárlásokkal úgy vagyok, hogy itt nem nagyon van lehetőség felkutatni az egyedi cuccokat, én sokat vásárolok a tescoban, szépek vannak, megfizethetőek (főleg ha leárazások vannak), és minőségiek. A mama szokott előszeretettel venni különlegességeket. Nem nagyon szoktak szembe jönni ugyanolyan ruhában, egyszer jártunk így, egy tescos kabáttal, hogy ugyanazon a napon vagy három gyerek is szembejött. :lol:
Evés: én a levesért vagyok oda, azt dönteném magamba liter számban, az a baj, néha nem is kívánok mást, meg meg is telek vele. Ma az altatóorvosi vizsgálat előtt (holnap 8-ra kell menni a kórházba) ebédeltünk a kfc-ben, csirkecombot, az például nagyon jól esett.

Kukucsi, igazad van, nem is adom fel, de most szüneteltetjük, és kiesés nélkül játszunk. Egyelőre, aztán majd érik hozzá. :lol:

Bekacomb! Nekem is a férjem egy gyerekkori szerelem ,,gyümölcse", azt hiszem, 16 voltam, amikor megismertem, de hallani sem akart rólam, hehe, 9 év van köztünk. :lol: Otthon úgy hívott engem, hogy a ,,kis hódolóm", ez elmond mindent szerintem. :lol:
Egyébiránt ő sem gondolt még házasságra, igazából a szocpol miatt volt egy két tanús esküvőnk. :) Mindig beszéljük, hogy majd megtartjuk ,,világra szólóan" is, de igazából pénz kérdés... :? De mondtam, hogy akkor vegyen el, amikor ki is nézek még valahogy... :lol:

A tickeredről jut eszembe, hogy amikor csináltattad a nagyonbabánál ott két kódot adnak, ide pont a másikat kell beilleszteni. Utána működni fog a dolog. :wink:

Fiú vagy lány: Még mindig a lány felé hajlok, de a fiúval is már barátkozok. :lol:

dincuska
 
 
 
 
 
 

 
 

dinus-nekem Atticy-val az volt ruhák terén a szerencsém, hogy Anyós az USA-ból rengeteget küldött neki, míg kicsike volt.Így esély sem volt arra, hogy valakin lássam. :wink: De ahogy nőtt,már 2 éves korától nem engedtem, hogy vegyen, mert nem passzolt az ízlésünk.Így a pénzt küldi és én itt megveszem, én is inkább a TESCO-ba és az AUCHAN-ba szoktam neki venni.Vagy a netten.Nem tudom, ha lányom lesz mi lesz, szinte tejesen ki kell cserélnem a ruhákat.Nem adhatok rá mindig világoskéket,zöldet, narancsot...Majd meglátjuk.
Megnéztem a kocsidat.Jó masszívnak néz ki.Befér az autóba?A 3 kerekű változata van ugye?
Én olyant próbáltam választani,ami kis helyet foglal de masszív és könnyű legyen.Már volt vagy 7 féle babakocsink,eddig a MAXI COSI Mura 4 volt a kedvenc, csak Ő alig fért be a csomagtartóba és bazi nehéz volt.Most,amit választottam, mindenben megegyezik vele, csak a súlya és a mérete nem.Kisesebbre lehet csukni és könnyebb. :wink: Csatolok képet is mindjárt.Pont ebbe a színbe lesz.Elég drága mulatság, de a szüleim megígérték. :oops: A biztonság-kényelem mindennek felett.

bekacomb-ne aggódj, az én férjem se volt oda az ötletért, mikor 3 hónap után kiderült Atticy-nál, hogy gyerekünk fog születni.De most annál inkább imádja!!!Elmúlik.Ezek a férfiak többsége...mármint nagyon betojik... :lol: De hamar felnőnek az apaszerephez. :wink: Majd el fog venni,mikor úgy érzi, hogy itt az ideje.Nem szabad őket ezzel sürgetni.Ha meg nem akarja, ne bántsd, hiszen az a papír nem jelent semmit.Az a lényeg, hogy ti szeressétek egymást és boldogok legyetek együtt! :wink: Sajnos nekem nincs semmi ital vagy étel,amit kimondottan kívánok...Semmit sem.Vagy ha meg is kívánom, mire elém kerül vége, nem kell. Ma reggel kívántam a rántottát.Készítettem is.Mire a kisfiamat megetettem a felével a másik felét nagy nehezen tudtam megenni, most meg ha rá gondolok,érzem mindjárt jön a róka.


Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Úgy is jó, sőt jobb, hogy a pénzt küldi! :lol:
Hát igen, ha most fiam lesz, akkor nekem is cserélgetni kell a ruhatárat, gondolhatod, hogy melyik színből van a legtöbb :lol:, habár próbáltunk egyéb színeket is válogatni, de az áruházakban is túlsúlyban vannak a rózsaszín darabok, és igen, igazad van, hogy lányoknak valóban nagyobb a választék, nekem is nehéz volt, amikor kisfiúnak válogattam ajándékba rucikat (bár találtam egy tök ari nyakkendőset).
Emlékszem, amikor a férjemnek megmondtam (már előtte szó volt róla, hogy lehet, hogy az vagyok, de azért nem tartottuk valószínűnek, annak ellenére, hogy voltam vagy 16 hetes... :D), pont az anyukájáéknál voltunk, és jött haza a tanyáról. Én a konyhában voltam, belép, mondom, ,,pozitíííííív", ő meg: ,,Most el kell mennem a wcre!" :lol: Kérte, hogy ezt később Emmának másként meséljem el... :lol: Szóval, fiúknak nehezebb, a párom az egész terhességet nem bírja, boldog meg minden, csak maga ez a pocakomban növekszik meg ilyesmik. :lol: Nem tudom nagyon elmagyarázni, mert mi nők ugye teljesen máshogy fogjuk fel, ez egy valóságos csoda...de neki, félelmetes. Persze, nem biztos, hogy minden férfi így van ezzel, ő rosszul van mikor mondom, hogy ezen a héten fejlődik a füle... :lol:
Az én babakocsim négykerekű, citylink a neve (nagyon könnyű, elfér mindenhol), ezen a linken megsasolhatjátok: http://www.babakocsi.net/red_castle_sport_citylink
Nagyon klassznak tűnik Timci a tied, olyan modern! :)
Sajnálom Timci, hogy nem esik jól semmi, de már csak pár hét és elmúlik ez a része...ugye? :lol:

Drukkoljatok holnapra lányok, bár azért ,,öreg motorosok" vagyunk már ebben sajna. :( Még aznap hazaengednek, az viszont tökjó. :D

Ja és ajándékötleteket várok a lányom 4. szülijére, valami fejlesztő játékra/játékokra gondoltam. :lol:

dincuska
 
 
 
 
 
 


dinus-én az újszülött kortól használható kocsitokat kérdeztem...:)
Én szorítok, biztos minden a legnagyobb rendben lesz.Az csúcs, hogy ma jöhettek is haza.Írj majd.De nekem is kell szorítani,mert vért vesznek :(
Születésnap?Játék?-hát szerintem a szomszéd barátnőd jobban tudna ebben neked segíteni.Én mint fiús anyuka nem igazán...de van ez a vizes gyöngy az Aquabeeds, ha jól írom, az jónak tűnik, csak mellette kell lenned, nehogy befalja...Atticy unokanővére is azt kért.....Na megyek hogy lecsapoljanak :?

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


húúú lányok mennyit irtatok, visszaolvastam, de már nemis tudom, annyi mindent akartam irni...
de előhoztátok az egyik legmérgesítőbb témát számomra, a babaruhákat. engem mindig feldühít, ha bemegyek egy üzletbe, rózsaszínből minimum 3szor annyi van mint fiusból, ááááááááááááááá :)
én legtöbb cuccot turkiból veszem, van itt nálunk egy szuper, minden hétfő reggel hoznak teljesen új árut, én meg ezért képes vagyok korán kelni és ott sorbaállni ajtónyitáskor :) hát szinte új állapotú, nagyon márkás cuccok vannak, meg persze egyediek. csak egy a gond, inkább picurink vannak, ritka a nagyobb, gondolom mert már használtabbak stb...
tudom van aki ki nem állhatja, hogy sacond hand cuccot vegyen, adjona gyerekre, de mi enm ezek közé tartozunk....

dincus mennek a drukkok mára, kitartást a kis hercegnőnek!!!!!

babakocsink nekünk van, az a kérdés kellé tesós, vagy csak fellépős, még meglátjuk. eleinte nekünk is olyan volt mint timici amit akar, 3 részes, fullos, de kinem állhattam, nehéz volt emelni is közlekedni is vele, fél év után lecseréltük, alig tettük fel a sportos részt nem birtam tovább. most ilyen van, zöld szinű és egyszerűen imádom, nehéz is volt beszerezni: [url]http://www.babakocsik.eu/Chipolino-Trini-3-Blue-Sport-babakocsi_3397.html
kicsiágy tuti kell még egy :)
ruhák, hát.... adná isten hogy lekelljen az egész ruhatárat cserélni rózsaszínre :D

evés... irigylem azt aki nemtud enni, mert én nagyon és elég sokat :D most a kedvenc a csemegekukorica, csak annyi a baj, hogy abból soha nincs elég. Bence is nagyon szereti :)

nah, mennem kell, Bence nem bír magával...

ja újaknak üdv:D

[/url]

Kép
csilumilu
 
 


uhh a linkelés nálam látom nagyon megy :D elszoktam a babanettől asszem... még egyszer megpróbálom a kiváncsiság kedvéért :)
http://www.babakocsik.eu/Chipolino-Trini-3-Blue-Sport-babakocsi_3397.html

Kép
csilumilu
 
 


csillu-nekem édesanyám szokott venni turiból rucikat.Nekem nincs türelmem kutatni és nem is tudom melyik turi a legjobb és azt sem, hogy mikor kell odamenni,hogy szép árút kapjak.Én inkább bemegyek a boltba és ott választok. :wink: Ismerem ezt a kocsit.Széép.Szerintem nektek még a tesókocsi fog kelleni a fellépőhöz még túl kicsike lesz...habár fene tudja.Majd eldől.
Én nem szeretnék ruhatárat cserélni,szeretném ha kisfiú lenne nagyon, de nagyon.De meglátjuk hamarosan.Már nagyon kíváncsi vagyok.Én meg is fogadtam, ha lányom lesz max.1-2 rucija lesz rózsaszín, utálom, hogy minden kislány csak rózsaszínbe van öltöztetve.Tucat az egész, nem bírom.Nem tudom ti, hogy vagytok vele...

Ma megvolt a vérvétel.Húh...túl vagyok végre rajta.Nem is volt gáz,egy méhcsípés sokkal jobban fáj, de komolyan, ugyanis engem 1 hó alatt 3x csípett meg.Délután megyek az eredményért.
2x is megszuriztak.Egyszer éhgyomorral, utána kimentem a kocsihoz és megittam a tejcsimet és megettem a zsemlémet,aztán rá 1 órára újra megszúrtak....mondtam is a csajszinak, hogy a kisfiam bátrabb mint én :D De nem volt gáz.Holnap kérek időpontot a belgyógyászatra.

Ti hogy álltok csajok?

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


na látod Timici, nemis vészes :D

én épp a fiu cuccokkal vagyok igy, utálom a kéket, minden kisfiú kékben van, ezért már mikor megtudtuk mondtam, hogy nekünk nemlesz semmink kék, most ott tartunk, hogy mindenünk zöld, a bilitől kezdve, a kanalán át, a hintája, minden fontos dolog. persze ruhákból azért akad, mert elkerülhetetlen, de ez van. viszont lányosból nekem nagyon tetszik a rózsaszín, pink, piros, az egyáltalán nem idegesítő szerintem :D mondom én, nagyon a lányok fele hajlok :)

akartam kérdezni, hogy ti hogy szeditek a vitamint? (lehet már volt téma, nem emlékszem itt olvastame...) nekem a doki elevitet irt, napi kettőt, de én azt sokallom. Bencével maternat szedtem, de nem rendszeresen, hanem össze vissza, mikor eszembe jutott :D most még semmit nem szedtem, ma fogok nekiállni.

nemrég jöttünk haza a játszóról, Bencém mostanában kibéreli a homokozót és nem hajlandó kiszállni onnan :)

Kép
csilumilu
 
 


csilu- nekem nem írt ki senki semmit.Én vettem a patikába Elevitet és folsavat.Mind a kettőből 1-1 darabot veszek be naponta.Atticynak pici korában sok volt a baba kék cucca, ugyanis én nagyon szerettem azt a színt.Nem tudom, ha végre kiderül a baba neme, megváltozik-e a véleményem a rózsaszínről vagy sem...inkább a piros és a narancs...stb.csak rózsaszín és pink ne...

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!

Hazaértünk. Végre. :lol:
Minden a szokásos módon zajlott, Emma az utolsó (mert neki sötétített szoba kell), tűrte, étlen-szomjan, olyan bátor volt. Mikor vitték el, végig ,,erőszakolta" a száját, hogy ne sírjon... annyira, de annyira aranyos volt! Mikor vitték be, csak annyit hallottunk, hogy ,,De ne tegyetek a számra olyan maszkot, jó?????" Elég jól ébredt, egy fokkal jobban, mint múltkor, amikor eléggé tört-zúzott, ahhoz képest most aránylag halkan sírdogált csak. Persze minden reakciót megértenék igazából...kis hős...
Most alszik persze (altatás után véletlen se sikerült visszaaludni, pedig majd lecsukódtak a szemei), hadd pihenjen, addig összedobunk neki egy kis leveskét, azt eszegélhet picit.

Expressben visszaolvastam, Timci, én ezt használtam újszülött korától, azért írtam hogy a hordozó 0 hós kortól, mert csak rácsatoltam és bumm bele. Nagyon szerettem, Emma nemkevésbé. És tényleg befért azért mindenhová. A mózest kár volt megvenni, nem nagyon használtuk, bár lehet tesónak majd bejön.

Halljátok, nem viccelek, dudorodik ki a hasam...elvileg a 16-18 hétig nem nagyon kéne látszódnia, nem? Mondjuk olvastam, hogy a méh kiemelkedik már elég korán, és akinek olyan az alkata, akár látszódhat is...de azért...jó, mondjuk lehet hogy csak nekem feltűnő. :lol: (De a férjem is nézegeti, és mondja...)

Ruhák, én is szeretem a rózsaszínt. Fiúknál is a kéket. Igazából nem vagyok válogatós, csak legyen azért mindenféle szín. Lánynál meg tényleg sokszor az van, hogy rózsaszín és kész vége.

Nekem semmi bajom a second hand dologgal, de ugyanaz a helyzet, mint Timcinél, hogy nem ismerem a jó helyeket, és nincs is nagyon türelmem hozzá. :oops: De Csillu, ha mondasz pár jó helyet? Ti merre laktok?

dincuska
 
 
 
 
 
 


Jó reggelt :)
még nem írtam volna, hogy honnét :) is irogatok én??? :) pedig azzal szoktam kezdeni, hogy valakinek esetleg neme okoz gondot :D szóval én innen Erdélyből, Székelyudvarhelyről vagyok, kicsit messze, hogy ide gyertek turizni :D

örülök dincus, hogy minden ok volt, tényleg kis hősnő a lányod, nagyon ügyes és okos. most akkor meddig is kell várjunk, hogy megtudjuk sikeres volt minden?

énis épp úgy vagyok, tuti látszik már a hasam, mert amúgy lapos de mostanában már nemkezd az lenni, még reggel sem, evés nélkül. nagyon korainak tartom, de gondolom még nagyon lazák a hasizmaim.

Kép
csilumilu
 
 


Csilla! Wow, az tényleg messze van! :lol: De miért lenne ez gond? Gyönyörű helyen élhetsz biztosan! Én még nem jártam Erdélyben, de nagyon vágyom oda! :)

Hát az eredményre kb. 3 hónapot kell várni, akkor ellenőrzik vissza egy hólyagfeltöltéssel, azaz kontraszt anyaggal megnézik, hogy meddig megy el a pisi.

Örülök, hogy akkor nem avgyok egyedül ezzel a furcsa hasnövekedés jelenséggel. :lol:

Ja igen, még vitaminról beszéltetek. Én ladeevitet szedek (remélem jól írom), a férjem tesója ajánlotta, ő védőnő. Meg szedek hozzá még folsavat is, azt majd a 12. hét után abbahagyom szerintem. De láttam, hogy a femibion is nagyon kedvelt, az is jónak tűnik. Emmussal elevitet meg gravidát szedtem, igazából azokkal sem volt semmi gond.

Képzeljétek, pár napja az arcomnak a bal oldala tisztára száraz lett. Olvastam, hogy terhesség alatt vagy megszépül vagy megcsúnyul a bőr. Jujj, akkor peches lennék? :shock: Sose volt semmi különös a bőrömmel, és ez most nagyon furi. De lehet, hogy csak öregszem, és semmi köze a várandóssághoz. :lol:

Ja Csillu, tehetnél egy nagyobb képet magatokról, azt a picit nem nagyon tudom kinézni! :wink:

Timci, örülök, hogy túlvagy a vérvételen, nekem ugye megint mennem kell, muszáj lenne még a héten... ma kész lesz a beutalóm, csak nem tudok a kontroll miatt elmenni (ez csak annyi lesz, hogy nincs-e elzáródás), remélem valamikor holnap meg tudom szerezni, és akkor csütörtökön ismét szúrkálódás jön. :(

dincuska
 
 
 
 
 
 


dinus-jaj nagyon örülök, hogy végre túl vagytok rajta.Nagyon ügyes csajszid van!!!!És nagyon várom a 3 hónapot, hogy megtudjuk mi is a helyzet.Mikor Atticy-t is altatták az orrmandula műtétnél,az ébredés katasztrofális volt.Szegénykém vizet kért, de 2 óráig nem adhattam neki.Ugyanis azt tudni kell róla, hogy sok vizet iszik.És semmi mást csak sima bubis vizet.Nagyon borzasztó volt nekem ezt végignézni,annyira sajnáltam, hogy olyan kis tehetetlen.De hála azért sikerült megnyugtatnom.Mikor leszedálták olyan volt mint akit bedrogoztak.Félrebeszélt és kacagott.Le is filmeztem.Szegénykém,olyan xarul éreztem magam, hogy nem segíthetek neki....hát senkinek nem kívánom,még ha ilyen kis műtétről is van szó, hogy a gyereke be keljen feküdjön a kórházba.Szörnyű.

Nektek hamarosan születésnapi party lesz a háznál!De jó!!!!És a terhességünk is csak 1 héttel csúszik el egymásétól.A nap az stimmel, figyelted?

Csilu-de jó,én meg marosvásárhelyi születésű vagyok és 2006 tavaszán jöttem ki. :wink: Úgyhogy "szia földim"!!!! :wink: A családom többi része még mindig ott él.Annyira honvágyam van,éppen a tegnap mondtam a férjemnek, hogy úgy mennék már a Hargitára,annyira hiányzik az ottani levegő!!!! :cry:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


De jó nektek, hogy így kötődtök ahhoz a földhöz! :lol:

Igen Timci, tényleg borzalmas! Itt sem lehetett jó sokáig inni, felkelni, nagyon sajnáltam!
Azt nem is mondtam, hogy igazából a doki nem nagyon reménykedik a sikerben, ő már a hasi műtétet akarta, merő szimpátiából és kedvességből irányunkban vállalta, hogy még egyszer megpróbálja így! Csak láttam rajta, hogy nem nagyon hisz már benne, de azért mondta a férjemnek, hogy ,,Na, legyen magának igaza, megpróbáltuk még egyszer, de ez az utolsó!"
Emmának is mondtam, hogy nem lesz több műtét, remélem is, hogy sikerül ezt az ígéretemet betartani!

Várom nagyon a partyt, a jövő heti nyaralás miatt tolódik egy kicsit, úgyhogy csak aug 28-án tartjuk. És már hivatalosan be lehet majd jelenteni a családnak! Mondjuk már most is elég sokan tudják! :lol:

Apum most pénteken látogat meg minket, de én nem szeretném még elmondani neki. Hozzátartozik a dologhoz, hogy életem egyik legmegrázóbb napja volt, amikor elmondtuk neki Emmát. Jó megértem az ő indokait és akkori félelmeit is, hiszen nem voltam húszéves, egyetemre jártam, nem voltunk házasok, estébé, estébé...de akkor is borzasztó volt! Csak azt ismételgette, hogy van más megoldás, és máshogy kellett volna dönteni! :( Jó persze, azóta imádja Emmát meg minden, de most is csak arra számol, hogy dolgozni megyek, kistesóra egyáltalán nem gondol!
Szóval jó lenne, ha Emma megtartaná a kis titkunkat pénteken, nem csúszna ki a száján, mert jobb lenne úgy bejelenteni, hogy mellettem van a férjem illetve apummal is a menyasszonya...akinek amúgy már mondtam a múltkor is, hogy tesóprojektben utazunk, és ő biztos örül majd, úgy hátha apum is jobban fogadja! Sajnos, biztos hogy nem fog örülni. (Mért nem dolgoztam, mért nem dolgoztam, ezek lesznek a kérdései... de hova vártam volna, amikor így is több mint 4 év lesz a korkülönbség?)

Igen, én is néztem a vonalzóinkat! :lol: Nem tudom az ultrahang mennyiben pontosítja majd az ,,időmet", én elég korán megyek oda, aug. 17-én. Szerintem nem is leszek még 12 hetes, de a dokim azt a hetet jelölte ki... nagyon várom, hogy lássam babócát, és remélem minden oké. Egy lábszétvetésnek meg igencsak örülnék! :lol:

No lassan indulnunk is kell Pestre.

Amúgy ha származásról van szó, én szegedi voltam, az egyetem miatt költöztünk fel. Nekem is hiányzik a szülővárosom, ott nincsenek távolságok, Pesten meg...egyszer lesétáltam a kálvintól a népligetig, gondoltam csak pár megálló...jajaj, meg 3 óra hossza! :lol:

Szép napot Anyucik!

dincuska
 
 
 
 
 
 


dinus-nagyon egy csónakban evezünk,ahogy látom.Még én sem dolgoztam soha,és mikor Atticy-t vártam én is egyetemista voltam,és még nem voltunk házasok.Na?Micsa véletlen,ugye? :wink: Anyum is tejesen ki volt,mikor megtudta, hogy babát várok, mivelhogy nem kapok GYED-et majd a 25.000 ft Gyes az meg pelenkára sem lesz elég,stb.stb.de majd megoldjuk.Nem félek.És mi is pont így voltunk vele, hogy meddig várjunk, hiszen Atticy jövőre már 5 éves lesz. :roll: Nahát ezért.Da apum nagyon boldog volt.Így most már anyum is belenyugodott és nagyon várja a csöppséget.Most meg mindenki arra vár, hogy igazam lesz-e?Kislány vagy kisfiú?Én 24-én megyek a dokimhoz, én is csak 11 hetes leszek akkor.De nagyon bízok benne, hogy látni fogunk ott valamit... :lol: Viszont rá egy hétre meg muszáj menni a 12 hetes vizsgálatra,ott meg csak kiderül...

remélem, hogy a kis csaj nem árul el semmit apudnak, de ahogy én ismerem a gyerekeket,készülj fel, hogy elkotyoghatja.Vagy próbálj meg vele beszélni, hogy ne árulja el, mert ez még titok. :wink:

Otthon édes otthon!Hát igen.Én sosem tagadtam,sőt nagyon is büszke vagyok rá, hogy erdélyi vagyok.Sokan szégyenlik, de én nem!És megtartottam a Román állampolgárságomat is.Nagyon imádom az otthonom, és borzasztóan hiányzik!!!!De ilyen anyagiak mellett sajnos nem tudok hazamenni...anyumék meg segítenek eleget, nem kérek több segítséget tőlük.De jó is volna most egy kicsit a Gyilkosítónál, vagy Szent Anna tavánál lenni, vagy fenn a madarasi Hargitán....ohhhhhhh.......... :cry:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Látom egyedül én vagyok ma a toppon :)

Mit szóltok egy kis nosztalgiához?Mindenki töltsön fel pár képet a gyerekeiről,még mikor picikék voltak.Babázzunk egy kicsit jó?Mit szóltok hozzá?


Kép Így aludt a kis drága :)

Kép A hintás korszakból,imádta

Kép Még a kórházba pár órásan ...

Kép Már Kecskeméten, pár hónaposan...

Kép Első nap otthon,és első alkalom, hogy Apaka ölbe tud venni....:)

Kép Édes mosoly

Kép Gyönyörűségem

Röviden ennyi lenne.Kérlek töltsetek föl ti is.Olyan jó nézni őket!!! :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


DE jó volt ilyen gyönyörűséges képekre érkezni! :lol: Nagyon jó ötlet Timci, pártolom, teszek én is!
Nagyon széééép volt babának is, azon a képen tényleg alszik vagy csak vakarja a szemét? Emmának addig-addig nézegettük ezeket a benti hintákat, míg lassan kicsi lett neki!!!! :lol: Most nem tökölök majd ennyit szerintem, más dolgokon sem mint anno! :lol:

Egész nap odavoltunk, azért nem tudtam írni. Volt ugye a kontroll délután, a doki bizakodóbb lett, mert kicsi pangás volt mindkét oldalon, és ebből azt gondolja, hogy na, talán mégiscsak javult a szitu. Tökjó volt látni, hogy kicsit örömködik, mert ahogy írtam tegnap (vagy mikor is?), eddig nem tette. :D

Hú, Emma kapszulás antibiotikumot kapott...kicsit izgulok...eddig mindig csak szirup volt, és én olyan kicsinek találom még ahhoz, hogy ilyeneket le tudjon nyelni. Timci, elsősorban téged kérdezlek, mert korban Atti lehet potenciális példa, ti vettetek már be valamit ilyen formában? Pont az omega3-mat is adni akartam már neki, de óckodtam, mert az is lenyelős. :? Na mindegy, most muszáj lesz.

Mikor meg a buszra mentünk, képzeljétek leszakadt az ég...de úgy rendesen, azt hittem, el se érünk odáig... :shock:

Timci, tényleg sok hasonlóság van közöttünk, nagyon érdekes! :lol: Jó, hogy már túl vagy a nagy bejelentésen, szuperjó! :)
Én a 12hetes szűrőn (uh+kombinált) leszek 11 hetes...vagy éppen betöltöm, vagy még pár nap lesz odáig...szerintem ráért volna tényleg az utána következő héten, de doki a főnök (lehet hogy csak elszámolta?), mindegy, én örülök neki, hogy hamarabb láthatom.

Igen, megbeszéltük, hogy titok, de ahogy ő ,,tud" titkot tartani...hát nem tennék rá sokat... na lesz, ami lesz.

Jó az új vonalzód is, aranyos a katica! Hehe, elég lányos... :lol: Fú, de kíváncsi vagyok!!!!!!!!

Akkor nosztalgiafotók következnek! :lol:

Kép Büszke apukával születése után nem sokkal, az őrzőben
Kép 3 naposan :)
Kép Annyira ééééédes :)
Kép 1hetes :)
Kép
Kép Itt már 3hetes! :)
Kép Másfél hónapos baybe :)

Befejezem, mert igazából tele tudnám rakni vele az oldalt, se vége-se hossza nem lenne.
Itt van még egy csomó kép, ha valaki kíváncsi, az első év elég jól dokumentálva van: http://fotoalbum.hungarotel.hu/dincuska/

Megyek csicsis, és remélem holnap a többiek is tesznek régi fotókat, én is imádom nézegetni! :lol:

dincuska
 
 
 
 
 
 


szuper tényleg ilyen képekre érkezni :D milyen édesek ezek a kicsik, és milyen gyorsan megnőnek...

timici biztos nemlehet könnyű tényleg gyereknevelési nélkül, mondjuk nemigazán tudom hogy működik nálatok gyed gyes annyi féle van. nálunk egyszerűen gyereknevelési, ami az előző 1 évi fizud 7o százaléka. nekem anno elég rendesek voltak a főnökeim és belementek, hogy papiron megemeltük a fizumat, hogy majd nagyobbat kapjak 2 évig. szóval jelenleg több pénzt kapok, mint mikor dolgoztam, hát gondolhatjátok ki kivánkozik melozni. :D
saját lakásban laktok ott? mert akkor az sokat segít. mi sjanos albérletben lakunk, semmi lehetőségünk semerre mozdulni, csak magunkra számithatunk, nem könnyű, munkások voltunk mindketten vagy vagyunk. régóta gondolkozunk a hitelen, hamarosan biztos belemegyünk, nem bírom már az albérletet :(
mi épp a múlt hétfőn voltunk a Hargitán, mondjuk nem a madarasin hanem a fürdőn, de szerintem az még szebb nyáron. szedtünk áfonyát, hát ne mondjam Bence mennyire ette :)

dincuska tegnap eszembe jutott, hogy nem szereti a lánykád a szinezőst, rajzolni, mert akkor kaphatna szülinapjára valami szuper szinezős szettet. vagy már van neki?
Bencém a napokban folyton hordoz egy füzetet meg valami irószert és rajzolni akar, vagyis rajzoltatni. az irka firka viszont már jól megy neki. :)

mintha a napokban csak mi hárman irogatnánk, többiek, ugye nem történt rossz? jelentkezzetek!!!!

na és akkor jöjjenek a képek a mi kis törpikénkről:D

Kép kórházban
Kép még mindig a kórház
Kép végre otthon :)
Kép édes otthon :)
Kép növekszem
Kép így a legjobb :)
Kép na és egy családi :)
Kép angyalkám
Kép nagy kádban :)
Kép ügyeskedem :)

na énsem tudok leállni, kissé előre is haladtam korban, elis fogott a nosztagia, alig várom a következő kis picurkánkat :)[/img]

Kép
csilumilu
 
 


dinus- nagyon boldog vagyok, hogy felcsillant egy halvány remény, hogy mégis sikerült a beavatkozás.Hátha hátha...
Hát a képek, ajaj, nagyon kis tündéri volt a lányod.Ugye, jön már neked is, hogy már babázhass ilyenkor? :lol:
Kapszulával kapcsolatosan, ha a doki azt írta ki, biztosan megbirkózik vele a gyerek...ha nem túl nagy az a gyógyszer, ha igen,akkor vágd ketté neki.Én Atticy-nak csak vitamint szoktam adni,ami kapszula, de azt összerágja...a gyógyszer meg elég keserű lenne...nem tudom... :roll: Irigy vagyok, hogy veled ott volt a férjed is.Én teljesen egyedül voltam... :cry: Milyen cuki,ahogy mosolyog...Atticy is sokszor mosolygott álmában,emlékszem én mindig olyankor lekaptam a géppel.
Hát a hinta az óriási segítség volt nekem.És hála Atticy imádta, remélem, hogy a tesó is fogja szeretni.Ugyanis nem adtam el, tudtam, hogy lesz még baba. :lol:
új voni- köszi szépen, csak azért szúrtam be egy ujjat, hogy azért lássam a hónapokat is, mert úgy nekem egyszerűbb...Jobban szeretem.
alvás-igen a kis drágám sokszor aludt úgy, hogy eltakarta a szemét a kis kezével...itt is éppen alukált.Vicces, ugye?És mindig mikor a hordiba volt keresztbe tette a kis lábait.Ezt mindig kacagtuk anyummal.Még mai napig keresztbe teszi a lábát a székében is....


csilu-hát ez a gyerek hallod...kis hajas baba :lol: gyönyörűséges,mint egy kislány sok képen... :wink:
Nekünk hála Istennek nincs semmi féle hitelünk, még az hiányozna.És bármi történjék is nem szeretnénk sose hitelt felvenni.Saját lakásunk van.Amikor Atticy 3 hónapos volt,akkor költöztünk Kecskemétről ide Nagykőrösre, mert itt sokkal olcsóbb volt a ház,mint Kecson, ott csak tömbházat tudtunk volna venni...de már nagyon bánjuk,mennénk vissza, csak senki nem akar ide költözni, hirdetjük a lakást.Itt is 1 év munkaviszony után kapod a Gyed-et, ha jól tudom 2 évig és utána a GYES-t kapod 1 évig,ami 25.000 Ft.Én csak azt kapom, mivel nincs 1 év munkaviszonyom.
De irigy vagyok, hogy voltatok a Hargitán!!!!Én is akarok!!!!Ott tejesen más a levegő....annyira hiányzik...:cry:

Tényleg mi van a többiekkel?Csak nincs valami baj?Csajok írjatok!!!!

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


igen timicike, tényleg kis hajasbaba volt és mostis az, még nincs másfél éves de már 3 szor volt levágva a haja egész kicsire, mostis jó nagy már készülünk ismét, mindenki mindig mondja milyen szép tömött haja van :) sokszor mondom ha kislány lenne már belenne fonva a haja :)

képzeljétek ma a parkban bejelentettem a csajoknak a tesót, ők meg gratuláltak puszi puszi stb... errefel nem messze állt még egy anyukák csoport, velük is szoktunk persze beszélgetni, na és onnan az egyik nagyszájú anyuka átkiált, hogy: mi ez a gratuláció, fogadjunk terhes vagy, láttam én a napokban hogy olyan szarul nézel ki :)) nahát aztse tudtam kacagjake, mostmár kacagok persze, ezt jól megkaptam :D a csúcspont hogy mase voltam a toppon, jobb lett volna egy sapka a fejemre :) de ez van.

jelenleg csirkepaprikást készítek puliszkával (timici te biztos szereted:D), már annyira kívánom :D

Kép
csilumilu
 
 


csilu-hát nem semmi...jó irigy anyuka lehet,aki ezt mondta neked.Az ilyeneket nem szabad meghallani. :wink:

Én ma is rókáztam egyet.Kicsit megkönnyebbültem tőle. Igen, talált!!!!Nagyon szeretem, de most sajnos nem tudnám megenni... :? Jó sok tejföllel...hmmmmmm, de fini lehet.Én most a carbonara spagettit kívántam meg...remélem mire elkészítem meg is tudom enni... :roll:

Én a tegnap vágtam le Atticy haját.Neki elég gyér,mint nekem, de nem vékony szálú,hála Istennek.Elég sokszor levágtam már neki.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Csak most érek ide, ment a takarítás ezerrel...

Csillu! Tökjó, hogy ilyen normálisak voltak a főnökeid és ilyen jó ellátmányt kapsz. :lol:
Nekünk van hitelünk a házon, 3 éve szoc.pollal vettük, amit ugye most teljesítünk (Emma már megvolt, +1-et vállaltunk). :lol: Elég sok a havi, de szerencsére nem svájci frankos. Azóta is áldom érte a férjemet, aki mindig jobban szerette, ha valami fix, mint a csak picivel kedvezőbbet, de változékonyat. Pedig elsőre még el is szúrták a szerződést, svájci frankosnak írták, és az idő is már szorított minket, de csak újrairattuk velük! :lol:
Hargita gyönyörű lehet, eddig én csak könyvben olvastam a vidékről. :D
Igen, színezős már elég sok van neki. Tegnap voltunk férjem kolegájáéknál, és kipróbálta a rollert. Nagyon tetszett neki, és az egyensúlyát is nagyban javíthatja, ami segíthet a kétkerekű biciklizés megtanulásában. :lol: Úgyhogy most eléggé gondolkodóba estem. De van egy másik bolt, ahol nagyon jó dolgok vannak, a fakopáncs, szuper minőségű és klassz kis készségfejlesztő játékok. Megpróbálok összejönni a szomszédasszony(okk)al ez ügyben, nem-e akar valaki még vásárolni, mert 15.000 felett kihozzák ingyen.
Fú, nagyon édes a kisfiad, micsoda hajszerkezet! :D Gyönyörű kis család vagytok, nagyon cuki a hármas kép!

Az a nő a játszótéren szerintem is irigy, nem csípem az ilyet... ne is törődj vele! :D

Csirkepaprikás puliszkával...nagyon nyami lehet! Én nokedlivel szoktam! De egyszer csináltam valami lecsós tokányt juhtúrós puliszkával, az isteni finom volt, meg kéne ismételni!

Bizony Timci, irtóra várom már én is a kistesót, hogy újra babusgathassak, kezemben fogjam...ohhhh :lol:

Fú, a kapszula nagyon szívás volt. Akkora, de akkora...komolyan én még sose láttam ekkorát! :shock: Próbáltam rábeszélni szegénykét, ezzel ment el a délelőtt, de nem is nagyon tudom hibáztatni érte, hogy nem merte. Aztán a férjem utánanézett és kiderült, hogy ez felnőtt adagolás, a gyengébbet kellett volna felírni. :evil: Ja meg hogy van szirup, úgyhogy fel is hívtuk a dokit, aki műtét közben is felvette (izgult, nehogy baj legyen, azért hívjuk), és mondta hogy persze, akkor felírja azt. Viszont kiderült, hogy az meg már nincs...úgyhogy most vagy beveszi mégis, vagy kap egy másik fajtát. De miután reggel már annyit táncoltunk a gyógyszer lenyelése körül, úgy voltam vele, hogy akkor rábeszélem az omega3 kapszulára, kisebb, hátha az sikerül. Vagy 1 órát kellett beszélnem neki róla, hogy na hogy kell csinálni, hova teszem, hogy nyelem le, stb. Végre bevette (de mindig próbálta terelni a témát), de akkor meg elfordult, nem akart rá inni, de mondtam hogyhát anélkül hogy menne...? Végül csak rá kellett parancsolni erélyesebb hangon (nem szoktam tényleg, de itt csak ez segített), mert már legalább egy perce a szájában volt, és nem akartam hogy felolvadva az a borzasztó keserű íz örökre elvegye a kedvét...és bejött!!!!! Megijedt, hogy na most aztán komolyan gondolom, és hajlandó volt rá inni! Le is ment, na utána olyan büszke volt magára, a fél családot fel kellett hívni, hogy elmesélje, milyen ügyi volt! :lol: A körülményeket nem ecsetelte, hogy ez egy délelőtt munkája volt... :lol: De azt mondta, hogy holnap is beveszi. Viszont azt a nagy kapszulát csak nem akarja, most kérdeztem tőle. Igazából megértem, ijesztően nagy valóban.

Remélem most ott lesz veled a férjed vagy anyukád, hogy ne légy egyedül!
Hintát szerintem én is fogok majd venni tesókának, szerintem is szuper!
Nagyon jópofa ez az alvás...behalok rajta! :lol:
Sajnálom, hogy ugrott a róka, reggel majdnem nekem is, mert előbb vettem be a vitamint, minthogy ettem volna (Emmának mutogattam, hogy kell), de aztán gyorsan bekaptam egy falat kenyeret, és elmúlt.

Hajvágás: Emmusnak még nem volt levágva, illetve talán egyszer de csak a végéből. Meg egy ideig a frufruját vágtuk, de most növesztem, jobban áll neki, ha nincs. Gyönyörű hosszú haja van, göndörödik is, Aranyhajra hajtunk. :D

dincuska
 
 
 
 
 
 


Ja igen, én is akartam már kérdezni, hogy TÖBBIEK???????????????????????????????????????????????????????
Írjatok! :wink:

dincuska
 
 
 
 
 
 


dinus-gyönyörű a kislányod az biztos.És a haja is nagyon szépe.A szlovákiai barátnőmnek is gyönyörű hosszú haja van.A feneke alá ér.És van 2 lánya,nekik is.Én nem hagyhattam magamnak hosszúra,mert nekem nagyon kevés van és nem állna jól.Sajna...
Hát nagyon ügyes, hogy lenyelte a gyógyszert.Az antibigyót meg hogyhogy szörpibe nem lehet kapni?Nem gyártják már?Ez brutál, még én is kettévágom a nagyobb gyógyszereket.Az Elevit is bazi nagy szerintem... :shock:
Én Atticy-nak futóbiciklit vettem a 4 éves születésnapjára.2 hétig ment vele,utána levettük a biciklijéről a pótkerekeket és uram láss csodát, egyedül bicajozik, két keréken.Ennyit számít a futóbicikli. :wink: A fakopáncsot én is ismerem, de kicsit pofátlanságnak tartom az áraikat.Mikor nem is kerül olyan sokba az a játék előállítása.Korondon (Erdélyben egy kis falú,ahol rengeteg a kézműves és fazekas) sokkal olcsóbban megveszem és az legalább tart is.

Megcsináltam a carbonarat...nagyon fini lett.Atticy is is eszik, habár Ő nem igazán szokott ilyesmit enni.És én is meg tudtam enni egy jó nagy tányérral...Remélem nem kergeti ki a róka.Nagyon jól esett....
Jutórós puliszka...te honnan ismered?Mert a magyarországiak nagy része azt sem tudja mi az a puliszka....Jaj, az is nagyon de nagyon finom, főleg kis szalonnadarabkákkal.... :wink: Az én férjem nem szereti, de én imádom....Majd csinálok is.

Én is bízok benne, hogy most ott lesz a férjem, vagy ha Ő nem is,legalább anyukám.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Láttátok csajok?Megújult közbe az oldal... :lol: 8)

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


A saját hajammal én sem vagyok megelégedve, kábé mint egy szénaboglya... :lol: De legalább ritkán kell mosni, én havonta szoktam... :lol: Komoly, de ne kövezzetek meg! Nem büdi, zsírosodni abszolút nem szokott, senki sem hiszi el nekem, hogy hú ennyi ideje nem mostam?! Pedig nem, utálom is.
(Aztán meg ha megmosom, akkor jönnek azzal, hogy fodrásznál voltam? :D)
Hát ebből a fajtából épp nem gyártják már sajnos, amúgy szirupos szokott lenni.

Mi is erősen gondolkodtunk a futóbiciklin, de valaki lebeszélt, hogy azt 2-3 éves korban kell, és már neki kicsi lenne... De akkor nektek ilyen jó volt? Hú, akkor lehet hogy mégis azt kéne venni? :lol: De viszont utána meg ruházhatnék be egy nagyobb kerekű bicóra, mert neki még a legkisebb -talán 14-es- van, és azt hiába tekeri szegénykém, mint az őrült, alig halad vele...

Nagyon ügyes Atti, hogy kétkerekűvel bicózik már, én emlékszem, hogy csak iskolás kor körül tanultam meg. Szerintem elég betoji lehettem. :D

Fú a carbonarat is szeretem, meg általában a tésztaételeket, de ezt különösen, hogy olyan tejszínes :) Örülök, hogy jóízűen ettél végre te is. :lol: Atticy nem szereti az ilyen kajákat?

A puliszkás receptet egy receptkönyvben találtam, és nagyon megtetszett, gondoltam, hogy elkészítem.
Annyira különlegesen finom volt, barátnőkkel csináltuk, megnyaltuk minden létező ujjunkat. Fel is tettem a receptet ide, hogy mások is élvezhessék:
http://www.mindmegette.hu/lecsos-csirketokany-juhturos-puliszkaval.recept
Ha gondoljátok, és még ilyen formában nem próbáltátok, akkor készítsétek el, szerintem megéri! :wink: :D

A juhtúrós sztapacskáért is odavagyok, pont nemrég éheztem meg rá, és a férjem szó nélkül megcsinálta...hihi...csak mutatok a pocimra, és kész. :lol: Ügyesen főz ő is, ő érzésből, én a szakácskönyvből. :lol:

Most gyártom a tarhonyát, Emma odáig van érte. :lol: Végülis én is szeretem.

Ja még a fakopánccsal kapcsolatban, valóban vannak irtó drága dolgok, ami igencsak megfizethetetlen, pl. anno a babaházakat néztem ott, de a kisebb készségfejlesztő játékaik szerintem nagyon jók, és nem drágák, azokból válogatok össze párat.
Pl. ez tökjó sztem: http://fakopancs.hu/egyensulyozo-jatek-cicas-p-2427.html
Ezzel játszott egy barátnőmnél, ott tetszett meg. Egyszerű és sokmindenre tanítja őket.

Szép estét Mamik!

dincuska
 
 
 
 
 
 


Tényleg jó lett az oldal! :D
Szerintem az még hasznos lenne, ha a passzív topicokat törölnék, mert annyit kell görgetni lefelé, közben meg már a kutya se lép be oda...

dincuska
 
 
 
 
 
 


dinus-én nem szoktam görgetni én elmentettem a kedvenc topikjaimat és kész.Úgyhogy nekem csak 4 topikom van a kedvencekbe és azokat nézem csak.
Mutatom, hogy melyik futóbicajt vettem neki:

http://www.vatera.hu/jatek/gyermekjarmu ... 49357.html

Szuper ez a készségfejlesztő, de ha még a postát rászámolod úgy nem nagyon éri meg... :( Szerintem vegyetek neki futóbiciklit!Nagyon hasznos!Atticy-nak is még a legkisebb bicaja van.Szegénykém hiába tekeri,mert alig halad vele és mindig csúszik le a pedálról a lába.Kicsi már neki.hamarosan új után kell néznünk, csak előbb el szeretném ezt adni.

Ebéd után kimentünk egyet a Cifrakertbe,ahol van egy kis játszó.Szétmartak a szúnyogok!Atticy mászkált,csuszizott,bicajozott.Rég nem voltunk ott, már nekem is hiányzott,csak én egyedül nem szeretek kimenni,uncsi...de most a férjem itthon volt,így együtt kimentünk.Szupi volt.Most meg fonott kalácsot készít. :wink: Ugyanis Ő cukrász egyébként.Ritkán süt, de nagyon finomakat süt, ha igen.Atticy-nak a születésnapjára mindig Ő csinálta a formatortákat.Nemhogy gyönyörűek, de nagyon nagyon finomak is. 8) Csak, hogy én is dicsérjem a kicsi férjecskémet... :oops:

Meg is fogom csinálni ezt a receptet.Összefutott a nyál a számban... :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Fú de irigylem...cukrász férj! Álom lehet! :lol: Én is
Igen, úgy tényleg nem érné meg, ezért igyekszem összebeszélni a szomszédaimmal, hátha ők is rendelnek dolgokat! :lol:
De ha nem jön össze, akkor elgondolkodunk rajta biztos, pedig néhány dolog nagyon tetszik. Kár hogy nincs személyes átvételre lehetőség...
Nekem a könyvjelzők között van benne, de lehet hogy kipróbálom elmentve is!
Nagyon klassz a futóbicó, megmutatom a férjemnek, most locsolják a kertet!
Akkor bicónál ugyanaz a jelenség nálatok is mint nálunk...tekeri, tekeri és semmi...attól tartok balesetveszélyes is így...

Gondolkodom, gondolkodom... :lol:

dincuska
 
 
 
 
 
 


Ne haragudjatok, hogy csak most jelentkezem, de vagy házimunkát végzek, vagy dolgozok, de leginkább rengeteget alszom. Régebben is nagy volt az alvásigényem, de most szinte át tudnám aludni a napot.

Dincuska, nagyon örülök, hogy túl van a kezelésen a kislányod, ahogy leírtad, tényleg hihetetlenül bátor.

:)

Kép
bekacomb
Budapest XII. kerület
 
 


timcike81 ne is szégyelld a származásod, nincs is miért. :wink: Gondolod, hogy már a 11. héten kibökik a dokik, hogy milyen nemű a pici? Nem csak később látható? Teljesen naív első babát váróként kérdem. :) Sajnálom, hogy ennyit rókázol, és hogy ilyen ramaty az étvágyad. Nem irigyellek. Az én példám sem jobb, sőt, rosszabb. Több, mint 4 kilót híztam eddig, mert ugye én korábban cigiztem, most meg hogy letettem, állandóan éhes vagyok. Az utóbbi 1-2 napban csökkent csak az étvágyam, de mi lesz így velem, mikor eleve kisebb súlyfelesleggel indultam?

Csilumilu, a hitellel vigyázzatok, mostanában ezt nagyon alaposan át kell gondolni. Ügyik legyetek! Bár teljes mértékben megértem, hogy az albérletből menekültök.

Annyira jók a képek, küldjetek mééééég!!! Meg kell zabálni őket, gyönyörűségesek.

:P Jó kis carbonara, nyamikaaaa. Puliszka? Ha jól tudom, az kukoricalisztből vagy kukoricadarából készített köret, nem? Fel kell főzni talán a sós vízben, és ahogy írtátok szalonnával kell enni meg tejföllel. Vagy tévedek? Én sem vagyok ám biztos benne, csak hallottam régebben, hogy finom. :)

Ahogy írjátok a kisgyerkőcös élményeket, már alig várom, hogy megszülessen az első babócám. Türelmetlen vagyooook!!!! :lol:

Igyekszem majd gyakrabban feljönni az oldalra, ha épp nem alszom. Puszi nektek!

Kép
bekacomb
Budapest XII. kerület
 
 


Sziasztok!

Jó reggelt mindenkinek! Csak kénytelen voltam ma korán kelni, mert EKG-ra kellett mennem. Tiszta kóma vagyok, de nem tudok lefeküdni, mert sok a házimunka. Ráadásul hétvégére jönnek hugimék, már holnap este mozizunk, szombaton meg bográcsozunk, ha az időjárás is úgy akarja, vasárnap meg a többiek nem tudom, mit csinálnak, én aludni fogok. :D Biztos, hogy nagyon jó lesz, már alig várom.

Ti mit csináltok hétvégén? Pihenjetek ti is sokat, bár én könnyen dumálok, körülöttem még nem futkos egy vagy több poronty. :)

Kép
bekacomb
Budapest XII. kerület
 
 


dinus-igen, nálunk is pont ez a helyzet a cagival....NA mit szolt a fater a futóbringára?

Békacomb-de jó, hogy írtál, már aggódtunk!Örülök, hogy minden ok.A 12 héttől szokták tudni általában megjósolni, hogy mi is a neme a picurnak. Sose mondják biztosra."Majd ha megszületik megtudja"...ha ha...na mind1...Atticy 12 hetes pocaklakó volt, mikor mondták, hogy kisfiú, húúúúúú nagyon boldog voltam...remélem, hogy a picurkám,aki most egy áfonyaszem méretű kis lényke,megmutatja magát a 11 héten és utána meg a 12 ben is...bízok benne...Az a helyzet, hogy ilyen korán még nagyon egyforma a nemi szerv, nincs még rendesen kifejlődve....
A puliszka az kukorica dara, igen és túróval vagy sajttal és megpirított szalonkával csudajó.Vagy mi még szoktuk simán tejjel és cukorral is,levesként enni odahaza. :wink:
Én is cigiztem mindaddig, míg ki nem derült a dolog..és még sincs étvágy.... :roll:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Bekacomb, örülök, hogy jelentkeztél. :lol:
A házimunka sok(k), tegnap én is porszívóztam, fürdőszobát takarítottam, felmostam. Tökjó, van segítségem. :lol: Elvileg Emma pakolja fel a játékokat, meg ami útban van, de azért közben olykor belefeledkezik, és akkor marad rám, de azért ari, mindig úgy várja a porszívózást. Ezzel egyedül van. :D
Ráadásul vizes, és elég nehéz is, bár most kevesebbet öntök bele, ne kelljen annyit emelgetni.
Nekem este nagy az alvásigényem, napközben még úgy elvagyok, de aludnék vagy 10-ig reggel. Hát csak aki dolgozik, nem teheti meg. Tényleg mit dolgozol, és meddig fogsz?

Háááát, nagyon jól kell ahhoz feküdnie a babának, hogy látszódjon a neme, meg aki csinálja az ultrahangot, annak is nagyon biztosnak kell lennie a dolgában. Szegeden van egy doki, aki nagyon ügyes, és ált. mindig meg tudja mondani a nemét.
Én is reménykedek benne, hogy megtudom, de szerintem bújós, mint a nővére. Gondolom, ha tökös, akkor lehet biztosabbra mondani. :D
Hát én Emmával 18 kg-ot vettem magamra... :lol: Diétára is fogtak közben, de mivel cukor nem volt, én nem nagyon tartottam. Csak 1-2 hétig. Az a baj, hogy nagyon nassolós vagyok. :lol: Anyósom azon röhögött mindig, hogy Emmának körteléből és csokiból volt a magzatvíz. :oops: :D

Egyébként én is ugyanolyan izgatott vagyok, ha nem izgatottabb, mint amikor Emmát vártam! Este lefekvés előtt arra gondolok, hogy hol lesz az ágya, és milyen jó lesz szeretgetni. :)

Te is tegyél ám képeket magatokról, rólad meg a férjedről, így is család vagytok! :lol:

Jól hangzik a hétvégi program, mit néztek a moziban? Remélem jó idő lesz a bográcsra. :D
Mi szerintem már készülünk a jövő heti nyaralásra, ha lesz wifi, majd próbálok onnan is bejelentkezni olykor. :)

Pocinövekedés: képzeljétek, tegnap fotózgatott a férjem, és hát eltűnt a csípőm,a derekam (nem csoda, hogy nem jött már rám sem egy-két nadrágom), és kidudorodik a pocim, pedig tök egyenes háttal álltam. Nagyon durva! Én nem gondoltam volna, hogy már így látszódhat! :shock:

Az arcbőr kiszáradásával nincs valakinek tapasztalata csajok? Úgy zavar...vagy csak váltsak krémet szerintetek? Nem volt még sose ilyen. Komolyan, mint a Szahara.

Ja igen, és eldöntöttem, megmondom holnap apumnak, összeszedem a bátorságom, és kész! :D Nagylány vagyok, igaz? (Csak apummal ha szemben állok, akkor mindig olyan kislánynak érzem magam...:D)

dincuska
 
 
 
 
 
 


dinus-gratula a 10 hetedhez. :wink: Szerintem is mondd el apudnak. Nem fog megenni. :wink: Reméljük csak örülni fog neki.
Arcbőr?Hát nem is tudom, nekem kutya baja nem volt sose a terhességi foltokon kívül,ami nagyon gusztustalan volt már a végére.Tiszta barna foltos volt az arcom.Remélem most nem lesz...Nem tudom, kérdezd meg a védőnőt vagy a dokidat...ők jobban tudják.Nekem is nőt a pocak,ahogy érzem...főleg mikor vezetnem kell...És aludni reggel sokáig. :wink: Hétvégén nem csinálunk semmit.A férjem dolgozik sajnos...Viszont szerdán jönnek Szlovákiából a barátaim,akiket már 4 éve nem láttam.Már nagyon várom.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Képzeljétek, reggelre palacsinta volt...a férjem este 10-kor említette Emmának, ő rögtön akarta, és ez a dinnye apa meg is csinálta volna neki, dehát mondom, hogy fog akkor aludni? Így lett belőle reggel (bekavarva várt a tészta a hűtőben). Hú, nálunk nekem kell sajna szigorúnak lenni, mert apa vajból van.
Timci nem is láttam, hogy te is írtál, mert majdnem egy időben postoltunk! :lol:
Elvileg már differenciálódnak akkorra a nemi szervek, de valószínű tényleg hogy teljesen csak később fejlődik ki. Hát, meglátjuk! :lol:
De jó, hogy Atticyról ilyen hamar megtudtátok! :D Emmánál én se panaszkodom, kiderült a terhesség, és bumm már a nemét is tudtuk. :lol: Rövidebb is volt a várandósság, az biztos, most megtudom, mi az hogy várni... :lol:
Apának tetszett a bicó, csak azt mondta, hogy lehet hogy akkor inkább venni kéne egy nagyobb kerekűt egyből, és megtanítani. Lehet hogy tovább fog tartani, de kicsit költséghatékonyabb lesz. Nem tudom, még mindig vacillálunk (mi sokáig szoktunk :D).

Meg is kérdezem a védőnőt, mert már megint megyek hozzá a beutalóért, hogy újra megszúrkálhassanak. :evil:
Bár felhívhatnám a férjem húgát is, na mindegy. :)

Szép napot Nektek!

Süss fel nap, fényes nap...itt tök borús :(

Ja és neked meg grat a 9. héthez, bár ki tudja, hogy én is most igazából mennyi vagyok, erre is kíváncsi leszek, 17-én megtudjuk. :D lLehet hogy ebben is hozzád fogok igazodni? :D

dincuska
 
 
 
 
 
 


Dincuska én elvagyok a házimunkával, de a mosogatással és a portörléssel ki lehet üldözni a világból. Párom éjjel-nappal dolgozik, így nem tud segíteni. Hát, hogy meddig dolgozom, azt majd eldönti, mennyire bírom majd a strapát. De terveim szerint januárban még megyek, az utolsó hónapot viszont már tuti itthon töltöm. Ha megmondom, mit dolgozok, mindenki utálni fog, akinek van hitele. :wink:

Attól tartok, nekem is diéta lesz a vége. Majd meglátjuk. Korábban igen kövér voltam, nagy nehezen lefogytam, jövőre megint ebben a cipőben fogok járni úgy tűnik. De most ezzel nem annyira foglalkozom, ha muszáj diétázni, úgyis mondják, addig nem ez lesz a legnagyobb bajom. Csak a törpincsek jól legyen odabent, az a fő. :)

Szerintem a Harry Pottert nézzük meg, bár csak az első 3 részt láttam, és az utolsónak az első része is kimaradt, de sebaj, most ez érdekel a legjobban. Nekem nagyon tetszik a történet, bár vannak jelenetek, amik szerintem egyáltalán nem valók gyerekeknek, pedig elvileg nekik szánták az egészet. Mi is nemsoká megyünk nyaralni, majd 15-étől. Ti hová mentek és mikor? Már most előre mondom, mert lüke vagyok és elfelejtem, hogy érezzétek nagyon jól magatokat!!!! Pihenjetek sokat!
A száraz arcbőrre sajnos nem tudok reagálni, nekem nem jelentkezik ilyesmi, inkább csak pár piros pötty jelent meg, de nem ragya szerencsére, hamar el is múlik.

De jó, hogy már látszik. Nekem egy jó barátom mondta, hogy le sem tagadhatnám, de szerintem csak a mostani pár kg, ami felszaladt, az látszik. Szerinte még a járásomon is látszik, de én ezt sem érzem, vajon milyen a kismama járás? :D :shock:

Majd meséld el ám, milyenek voltak a reakciók!

timcike81 érezd jól magad a rég nem látott barátokkal! Akkor bőven lesz témátok, az tuti, ha ilyen régóta nem láttátok egymást. :)

Kép
bekacomb
Budapest XII. kerület
 
 


Bekacomb! Mosogatni én is utálok, de van egy mosogatógépünk hála, szerintem megéri, mert kb. 3naponta szoktam vele mosogatni. Persze azért a nagyobb tálakat, edényeket inkább kézzel.
Attól még nem fogunk utálni, a hitelt utáljuk, de ez arra nem vonatkozik, akinek ez a munkája természetesen... ezek szerint hitelügyintéző vagy? :)
A szopizás sokat segít majd a zsírégetésben, rólam hamar lecuppantak a kilók, mire Emma egyéves lett, szerintem a régi súlyom volt már. Bár én szerettem magam több kilóval, csak sajnos nem tudom megtartani.
Én szeretem a Harry Pottert nagyon, mi már láttuk a befejezőt, szerintem egyik legjobb rész. Hát igazából a Harry Potter úgy lett kitalálva, hogy ezen nőnek fel gyerekek, tehát az első 1-2-3 könyv még fogyasztható, utána durvul. Meg a filmek esetében, amilyen rendező, olyan lett a film. Az első tipikusan gyerekmozit szeretett volna csinálni, a másik a kalandregények felé vitte el, a harmadik pedig a horrorisztikus elemek irányába (azt hiszem ennyi rendező volt). Még most is emlékszem, amikor az elsőt láttuk a moziban, akkora dolog volt...el is késtünk a táncról (több évvel korábban el kellett kezdeni gyakorolni a szalagavatóra), jól kikaptunk... de nem érdekelt... :lol:
Jó szórakozást hozzá! Esetleg egy maraton keretében megnézni az összeset? :D Mikor kijöttek a filmek, előtte a férjemmel mindig elkezdtük az elejéről... 8)
Horvátországba megyünk, mert a kiscsaj nem fürödhet állóvízben, csak tengerben emiatt a rendellenesség miatt (fertőzésveszély).
Kismama járás... :lol: Én mindig röhögök rajta, később szokott jönni, amikor már nagy a pocak...mókásnak találom...valahogy elöl megy a pocak, és utána mozogsz te, kicsit furán hangzik. :lol:
Csatlakozom, Timci, érezd jól magad! Téma lesz bőven! :D

dincuska
 
 
 
 
 
 


békacomb-igen lesz téma,bőven.Még nem is látták a kisfiamat és én sem a második lányukat.2 csajszijuk van, úgyhogy lesz itt buli :lol: .Atticy már nagyon várja.Ha eltűnök szerdától csütörtök estig, ne aggódjatok, csak velük foglalkozom ok? :wink:

Nagyon mérges vagyok...a tavaly télen vettem eg kocsit.És már mindjárt egy kész vagyont költöttem rá.Vezérműtengely jeladó,axiál,betanítás újra...most meg okos-kerék cserére lenne szüksége,ami min.70.000 Ft.Csak az alkatrész. :evil: Elegem van.Pedig nagyon imádom, mert irtó kevés benne a km és fullos...nagyon kényelmes gép és csak 2004-es....áhhhhh, nem tudom csajok, honnan lesz nekem pénzem ezt megcsináltatni....Egyik baromság jön a másik után.

Ma néztem magam a tükörbe.Akkora a hasam,mint Atival 6 hónaposan.Borzasztó!!!Akkor vagyok lassan,mint egy bálna.Ahogy abbahagytuk a szopit kb.2 éves korába, csak úgy jöttek fel a fölös kg-ok...Most nagyon fogok vigyázni, nem akarok 100 kg lenni!!!

Ma kész vagyok csajok, nagyon xar a kedvem...Bocsi...

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


dinus-már nagyon kíváncsi vagyok, mit fognak neked mondani, hogy milyen nem e van és, hogy valójában hány hetes is vagy... :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Timci, akkor te is igazoltan leszel távol... :lol:
Emma most ment át fejlesztő tornára a szomszédba, annyira várta már. Negyednégytől 5 percenként: ,,Mennyi az idő? 4 van már?" :lol:
Fú, két csaj... kíváncsi vagyok mit kezd velük a kis Casanova! :wink:
Anyósomék is így jártak a kocsijukkal, ők egy VV Polot vettek, de itt jöttünk rá, hogy tényleg vannak rosszindulatú autók... :evil: Nem is tudom, hogy milyen alkatrészt akartak cserélni, azt hiszem, vezérműszíjat, ott volt a kocsiban, épp a szerelőhöz mentek vele, hát nem elszakadt? De egy rakat ilyen volt... pedig a fogyasztása tökjó.
Ne mérgelődj, nem tesz jót a babának, neked se, igazából senkinek se. Majd meglesz valahogy a pénz rá, lehet hogy nem most rögtön, de összejön az! :wink:
Tökjól nézel ki Atticyvel is a képen, ne aggódj, eltűnnek majd azok a kilók! Szedjük a bébik miatt most a zsírrétegeket, de gondolj arra, hogy utána pedig pont miattuk fogunk fogyni...először a szopi miatt, utána meg mert annyit szaladunk utánuk! :lol: Fel a fejjel!

dincuska
 
 
 
 
 
 


dinus-hát nem vagyok boldogabb.Nagyon mérges és szomorú vagyok is egyben....Nem tudom mi lesz...borzasztó!De jó neked, hogy tudsz pihenni kicsit és eközben a lánykád fejlődik.Nekem is azért jó lenne, ha egy kicsit elvinné Atit valaki...de nincs senki.Ez van.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sajnálom, hogy nem tudtalak felvidítani. Akkor próbálkozzunk a zene hatalmával:

http://www.youtube.com/watch?v=2gJTUGDUhN4

Engem ez mindig megnyugtat, sajnos nem találtam jobb felvételt! :evil:

Hátha jobb kedved lesz, mosolyogj! :wink: Gondolj csak a pocakodban növekvő kis életre! :D

dincuska
 
 
 
 
 
 


dinus-köszönöm, de tudod, mikor nincs pénzed,és még egy ilyen autós dolog is bejön a képbe,olyankor nem tudok másra gondolni, csak arra, hogy ELEGEM van ebből a pénztelenségből!!!! :evil:
Nem tudom mikor lesz már vége, de nagyon belefáradtam, hogy sosincs.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Most nekünk sincs, és megyünk nyaralni...na tessék... NOMÁD életmód lesz és kész, passz. Több családtaggal megyünk közösen, nem lehet lemondani, így vagy úgy de el kell menni.
Van valami indián mondás, hogy ,,Örülj ha esik az eső, mert ha nem örülsz, akkor is esik." Szóval ez a helyzet megvan, ne tedd rosszabbá azzal, hogy kesergesz rajta, tudom kicsit dilisen hangzik, de az optimizmus még mindig jobb.
Te írtad, hogy terveztek külföldre menni dolgozni?

dincuska
 
 
 
 
 
 


dinus-igen,én írtam.De szeptember 15-ig nem mehetünk.Majd csak utána.Meglátjuk, nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz velünk,mert ezt így tovább már nem lehet bírni.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Szép jó reggelt!

Húúúú....a tegnap addig stimmoltam magam az anyagiakon, hogy estére olyan görcseim voltak,azt hittem itt hagy a babánk.Nagyon megijedtem.A hasam csak úgy szorult, burungozott és úgy ment,mint a víz.Nagyon beparáztam...De semmi barnás vagy pirosas folyadék nem jött.Kemény gyerek már most. :wink: Megpróbálok nem gondolni az anyagiakra, de sajnos elég nehéz...Egyébként most már egész jól vagyok.

És ti?

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


húúúú timicike ez durva, ne készitsd ki magad ennyire, nem éri meg, eddig jól mondogattad, majdcsak lesz valahogy. na de a lényeg, hogy mára már jobban vagy. amúgy nálunk sem rózsás a helyzet, sőt, sz@r. csak élünk egyik hónapról a másikra, fizu előtt egy héttel már semmire sem futja.mult hónapban férjemet elég sokszor elküldték hogy nincs melo, ennek következménye, hogy hamarosan megkapja ez évi legalacsonyabb fizuját. igy hogy tudjunk elmenni albérletből?! ezért gondoljuk, hogy akkor már jobb lenne azt a pénzt egy saját lakásba fektetni, ahol szívesen alakitgatnánk, stb... mert itt ugye minek, ugyse a mienk.

dincus havi eeeeeegy hajmosás, kérdem eeeegy??? na most aztán irigyellek, aztaaa, én minden másadik nap moshatnám, vékony kevés gyenge hajam van, ami gyorsan zsirosodik, nekem meg rémálmom a hajmosás. hát szuper neked :D
Emmának szerintem már most aranyhaja van, vagy annak megvan hogy mekkora legyen? nem értek hozzá...

ez a futóbicaj nekemis nagyon tetszik, és ahogy észrevettem napjainkban egyre menőbb, legalábbis én úgyvettem észre, mivel itt nálunk a parkba az idén kezdek többet látni.
mondjuk nemtudom mennyire hasznos, ahogy teis irod timici 2 hétig ment vele, aztán tudott bicajozni 2 kerékkel, ezt akkor úgy értsem 2 hetet használtátok?

ügyes Emma, hogy bevette a nagy bogyót, épp énis arra gondoltam ahogy olvastam, hogy nekem olyan nagy az Elevit is, folyton megakad és a viz lesem viszi, valamit ennem kell utána.

énis 19 kg ot hiztam Bencével, ahogy nlzem magam mostse lesz másképp, pedig muszály lesz visszafognom magam.

bekacomb, dejó hogy jöttél, irigyellek, hogy van kedved házimunkát csinálni, én nem vagyok oda érte szégyen nem szégyen:)
mi utáljuk Harry Pottert :D

hát itt nálunk tuti nem mondják meg a nemét 12 hét körül, legalábbis én még soha nem hallottam, inkább csak 18 körül, én addig nemis számitok rá :) de nagyon várom neketek mit mondanak.

na már nemtudom mit akartam irni még, itt töröm a fejem, sokjat irtatok csajok, de az a jó. mi tegnap ahogy felkeltünk indultunk anyuékhoz, mert meszeltek és segítettem takarítani, egész nap törülgettünk mindent, este hulla voltam, Bencét letettük és én hamarabb elaludtam, csak sajnos 1 kor felkeltem és egészen 5ig nem aludtam, azthittem megbolondulok. most gondolhatjátok, mint egy zombi ugy nézek ki. amúgy mostanában bármennyire álmos vagyok, nemtudok aludni normálisan, rengetegszer felkelek, jobb esetben visszaalszok.

ja igen dincuska szerintem próbálj ki más arckrémet, hátha az használ :) enyém inkább zsiros, mindigis az volt, mostmeg folyton jön ki egy pattanás, ami nekem eddig nem volt.

na jó hosszú lettem :D

Kép
csilumilu
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: