Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Bocsi, hogy eltűntem.
Melinda, tök jó, hogy újra itt vagy és jól vagy. Ugye már rendbejöttél? Dominik hogy van?
Olvasom, hogy a napokban nem aktivizálták magukat a babók....van ilyen, de nem kell megijedni (Dr. Zömbik Nikolett) :D
Én szintén észrevettem ezt, de várjatok mikor is? :roll:
Hétvége tájékán. Lehet, hogy tényleg a front az oka.

Monaszisza, mi volt az ultrahangon? Minden oké? Megmutatta magát a drága?

Nekem is szokott keményedni a hasam, néha-néha. Én 3x1-et szedek a MagneB6-ból. Ez érdekes, hogy vassal együtt nem szerencsés bevenni, mert elvonja a szervezetből.
Doo, köszi az infót. Figyelni fogok rá.

Én tudok nektek ajánlani egy nagyon jó kis terhestornát. Ez ugyan nem jóga, de nagyon jó. A tanár (Judit) borzasztó jófej 3 gyermekes anyuka, fiatalos, sokat sztorizik és nagyon jótanácsokkal lát el bennünket. Maga az óra is nagyon jó, azért rendesen átmozgat és a hangulat is szuper.
A Mom Wellnesszben van mindez. Akit érdekel, szóljon!

Na sziasztok!

Niki

Kép
niki30
 
 


hogyan tudok felrakni képet?

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Niki te kinél és hol fogsz szülni?

Kép
elizabeth25
 
 

 
 

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1169648825.34.jpg[/img] [/img]

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Halika!

Nos, nekünk is apás szülés lesz, és még nem tudom, kell-e menjünk oktatásra...Ugyanis a párom ott dolgozik, igaz, ő nem vesz részt a szüléseknél, csak a csasziknál, lévén hogy műtős a drágám:D Így szinte családba megyek szülni, dokimmal többsdzör volt ügyeletben a párom, mondtam is, rmélem én nem csak egy páciens leszek a páromnak :D Viszont az ő kórházuk is valszeg megszünik, de úgy éz ki, szülni még tudok ott.
Én nem megyek csak sima ultrahangra, az az igazság, én kivárom hogy meglegyen, és azt a pénzt inkább költöm gyümire majd neki, mikor már ehet. De szivesen nézegetem azért itt a képeket:D
babát én ma éreztem először igazán mocorogni, sőt, ez inkább rugdosás volt. Eddig csak onnét tudtam, hogy mozog, ha a kezem a pocira tettem.
Tegnap meg terhesgondozáson azt mondták, minden leletem tökéletes, hízással is megáltam, ez nagyon megnyugtatott:D

Szóval mindenkinek további jó gömbölyödést, és várjuk együtt tovább a májust:D:D

Kép
horpika
 
 


Gabi baba, nagyon jól nézel ki!

Melinda, én a Jánosban szülők Serfőző dokinál.
Horpika, nagyon szerencsés lehetsz, hogy a férjed ilyen titulusban is ott lesz veled. Sok segítséget jelent majd biztos.

Kép
niki30
 
 


niki30!
Köszönöm szépen!

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok,

Nem tudom veletek hogy van, de az en babam most behozza a ket nap nem mocorgast es ut vag belulrol!!!!! :D
Lefele rug,ami nagyon nagyon kellemetlen....mar lefekudtem, mert ulve folyton ki akarja rugni magat!!!! :)
De legalabb nem alszik egyfolytaban!! :)

Kép

Kép
lorcika
 
 


hello lányok

itt most olyan szar idő van, zuhog, dörög-villámlik :(
épp most kapirgál a babszi :) de a dörgéseknél nagyon lapít a drága

nekem is rugdos befelé, konkrétan a húgyhólygomon szokott ugrálni :lol: olyankor 10 percenként járhatok wc-re, de sebaj!


Legi

Legi

Kép
leglesscat
 
 


Sziasztok!
Nekem is nagyon aktiv ma,különösen este.
A húgyhólyagos rugdosás nekem is kellemetlen,néha pedig olyan,mintha a méhszájam rugdosgatná,ilyenkor félek,mintha ki akarna jönni.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


gabi.baba írta:Sziasztok!
Nekem is nagyon aktiv ma,különösen este.
A húgyhólyagos rugdosás nekem is kellemetlen,néha pedig olyan,mintha a méhszájam rugdosgatná,ilyenkor félek,mintha ki akarna jönni.


:D klassz a pocakfotód :D

Legi

Legi

Kép
leglesscat
 
 


Sziasztok

Nekem is tegnap nagy rugikat rendezett este a pocakomban, amikor a hátamon feküdtem, hát bevallom volt egy - kettő, ami picit fájt! :( De azért jó érzés volt! :)

Niki, Serfőző doki nagyon jó! :) Anyumat ő műtötte, csak szuper lativuszokban tudok róla beszélni!

Ime egy pocakfotó rólam is! :)


Kép

Megyek fél 11-re védőnőhöz, aztán jelentkezem!

Amúgy ti hogy álltok a kg-al? Nekem eddig három jött fel, de a doki szerint ez a baba és a hozzá tartozó cuccok...:), hát remélem nem fogok 20 kg-at hízni! :)

Puszi mindenkinek!

Kép
elizabeth25
 
 


Ja leglesscat, nekem is van ilyen méhszájrugdosás, pl. most is, hogy itt ülök a gép előtt, néha kicsit beparázok tőle! :(

Kép
elizabeth25
 
 


Melinda, úr isten, de hatalmas már a pocakod! Nekem kb. fele ekkora.
Tegnap ért az a megtiszteltetés, hogy végre észrevette egy férfi, hogy állapotos vagyok, csupán a pocakomról. Pedig azért már látszik.
Gratulálok Neked egyébként, hogy ilyen ügyesen bánsz a kilókkal, ez tényleg szép eredmény! Teljesen rendben van.
Jó pozitív véleményt hallani az orvosomról, ez most jólesett. Bár én bízom benne és jó szakembernek találom, de azért kösz :)

Kép
niki30
 
 


Sziasztok

nem mondom hogy örülök neki hogy titeket is szétrugdos a babóca, de azért jó tudni hogy ez nem egyedi eset.... Tegnap este amerikai focit néztünk a Tv-ben a barátainknál, és a végére teljesen úgy éreztem magam mintha én is pályán lettem volna. Ütött vágott a gyerek belülről akármilyen pózban ültem, feküdtem.
A végén már könyörögtem neki hogy nyughasson, de nagyon lassan csillapodott csak le.
Délben megyek a dokihoz, gondoltam meg is kérdezem hogy ez normális-e.. de azért megnyugtat, hogy nektek is vannak ilyen "élményeitek".

Más
Hallottatok, vagy olvastatok a szülőszékes szülésről? A dokim írt róla egy könyvet amit a héten elolvastam, és nekem nagyon tetszik az olvasottak alapján, állítólag sokat segít hogy a gravitációt engedi érvényesülni, kevesebbet kell nyomni..
Kíváncsi vagyok hallottatok -e konkrét élményekről esetleg olyanoktól akik így szültek.
pici76
 
 


Niki, hát igen, nagy babónk lesz, ezt már a doki is mondta! Nagy babó nagy pocak! :) De én nem vagyok olyan vékony testalkatú sem, mint te, úgyhogy ez is biztos belejátszik! :roll:

Örülök, hogy mondhattam jó hírt a dokidról! :)

Pici, nyugi, nem vagy egyedül rúgdosás ügyben! :)
Én annyit hallottam a szüléssel kapcsolatban, hogy aki állva, vagy guggolva szül, igen, annak a gravitáció segít, szerintem a fekvés nagyban megnehezíti a baba kitolását....de hát nem mindegyik orvos, szülésznő támogatja ezeket a dolgokat, mivel ha belátjuk nekik az a legkényelmesebb ha a kismama fekve szül!

Kép
elizabeth25
 
 


Pici, hallottam már én is a szülőszékről, csak sajnos nem minden kórházban van. Az egyik topicban felhoztam ezt a témát, hogy milyen jó lenne azon szülni, hiszen ülve könnyebb nyomni valóban. Most ha jobban belegondolni wc-n ülve is könnyebb nyomni......
Ott a tapasztaltabb anyukák annyit mondtak, hogy ők abban a pillanatban semmi mást nem akartak, csak vízszintben lenni.
Szóval szerintem ez egyéntől függ, ki mennyire bírja és ki mennyire kívánja az ülést. De biztosan könnyebb nyomni!
Sajnos ahol én szülök (Jánosban), ott nincs ilyen szék.

Kép
niki30
 
 


Sziasztok! Ma van a fiam szülinapja,8 éves.Irnátok neki valamit,hagy örüljön?Elöre is köszönöm szépen!

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok,

Gabibaba: Boldog szuletesnapot a kisfiadnak! :)

Nekem a doki azt mondta a sok rugdosas sose baj..az a baj ha kevesebbet rug..vagy egy ido utan abbahagyja. Engem is utott vagott tegnap este..most csak szerenyen nyomja.

En pont tegnap voltam a Szent Istvan korhazban szulesfelkesziton. Ott fogok szulni es ott hala az egnek barhogy lehet szulni, sokfele alternativ mod van a vajudasra is. kad, labda, bordasfal, kotel (a kotel funkciojara meg nem jottem ra!! :D). Minden szobaban a szuloagyat ulore is lehet allitani, vagy athozni a szuloszeket egy masik szobabol...hacsak nincs tele mindegyik szoba vajudo kismamakkal...remelem nem lesz.
En is ulve szeretnem kitolni a babat....amugy is gond van a derekammal, labammal...a fekve kinyomas nagyon nem menne..ugy erzem. Persze ki tudja majd akkor mit fogok epp akarni. De nagyon preferalom a szeket es remelem tenyleg nem lesz full minden szoba es megoldhato lesz.

Szep napot nektek!

Kép

Kép
lorcika
 
 


Sziasztok lányok!

Na megjöttem a védőnőtől!

Kaptam dicséretet rendesen, hogy csak három kg-t híztam idáig, rá is állított a mérlegre kétszer is! :) A vérnyomásom is tök rendben volt, 126/65....azért is megdicsért! :)

DE az örömködés akkor jött, mikor meghallgattuk a baba szívhangját, vagy 5 percen keresztül, hát nőiesen bevallom, kicsordult a könny a szememből, főleg, mikor mondta, hogy beszéljek hozzá...és akkor a picinek sokkal hevesebben kezdett el verni a szíve! Hát kész vagyok most.... :)

Kép
elizabeth25
 
 


Elizabeth: De jo!!!! :) mar en is alig varom hogy megint lassam a babamat. Jovo szerdan megyek 4d-re.
De jo,hogy csak 3 kilot hiztal! En mar 5-nel jarok :(, bar nem vagyok en sem vekony testalkatu, de a vedono mondta,hogy a magassagomhoz (alacsony se vagyok) ez meg egesz jo. Azert vigyazok, 10-12 kg-nal tobbet nem akarok hizni!!!! Igy is jo lenne azt is majd leadni, amit nem sikerult babuci fogantatasa elott! :)

Kép

Kép
lorcika
 
 


Igen, én sem szeretnék 10nél többet hízni, az meg lemegy a szülés után.... :)

De jó, akkor ti két héttel előbb mentek 4D-sre , mint mi! :) Kiv.vagyok milyen lesz! :)
Apa tök örült, hogy ilyet találtam ki, hogy feb.14.én menjünk 4D-sre, igazi Valentín nap lesz! :)

Kép
elizabeth25
 
 


Gabibaba istenke éltesse kicsi fiadat!!! :lol: Sok puszi neki!

Melinda, ez nem lehetett semmi. Amikor elkezdtél hozzá beszélni, így megérezte? Aztamindenit. Ez olyan szép pillanat lehetett! Hát tuti, hogy én is elbőgtem volna magam a gyönyörűségtől!
Tök jó, hogy a vérnyomásod és a súlyod is rendben van.

Kép
niki30
 
 


Niki ezekszerint igen! :)

Neked is szokott a védőnő szívhangot nézni?

Kép
elizabeth25
 
 


Pont tegnap voltam én is védőnőnél és nekem azt mondta, hogy csak 4 hét múlva érdems szívhangot nézni, mert még olyan pindurka, hogy nem biztos h. egyértelmúl lenne. Meg gondolom nehezebb lenne....
Na mindegy, az jó, hogy Neked már meg tudták nézni, én meg majd legközelebb meghallgatom. :lol:

Kép
niki30
 
 


Sziasztok,

Gabibaba! Nagyon boldog születésnapot kívánok a kisfiadnak!

Most jöttem a dokimtól. Sajnos két műtét közt alig 5 perce volt rám... ez a gáz ha a kórházba járok munkaidőben a főorvoshoz.. na mindegy. Babuci szívhangját meghallgattuk sebtiben, és ezerrel dörömböl:-) Igaz nem 5 percig csak néhány taktust, de azért jó volt hallani:-) Sajnos a vérképem nem túl jó... úgyhogy valami vérképző gyógyszert kell szednem... remélem a 90/60-as vérnyomásomon is lendíteni fog egy kicsit...
viszont szerencsére a rövid méhszájam bár nem lett időközebn hosszabb, de rövidebb sem , és szépen zárt:-)

Eddig én is 3 kilót híztam, igaz nincs is túl nagy étvágyam... egy tizessel a végén én is kiegyeznék:-)
pici76
 
 


Sziasztok!

Gabibaba: Sok boldog szülinapot a nagyfiadnak!

Tök jó, hogy hallhatjátok a baba szívverését. Nálunk ez eddig még nem volt téma.

A hízásról annyit, hogy én már 6 kg-nál tartok. Nekem az elején sokat kellett feküdnöm, úgyhogy a zsírpáranövesztés nagyon ment. Bár annyira nem aggódom emiatt. Ez legyen a legnagyobb bajom.

Kép
anido
 
 


sziasztok!

először is Gabi.baba kisfia, (név behelyettesítendő): Isten éltessen sokáig 8. születésnapod alkalmából! Kívánom, hogy az előtted álló hosszú-hosszú életben minden vágyad valóra váljon majd! A közeljövőre pedig azt kívánom Neked, hogy anyukáddal együtt sok örömötök legyen a születendő kistesóban :)

az én védőnőm nem csinál semmit, nem is mond semmit :( - de azért legalább mosolyog :roll: szívhangot eddig kétszer hallgatott a dokim, de nekem nem mutatta - nem is tudom h hogyan lehetne nekem is meghallgatni azon a kukkeren keresztül. csak a 4D-s UH-n hangosították ki a szívecskéjét.

én eddig sztem 8 kg körül tartok - még hátra van két hónap, úgyh nem biztos h megállok 12-nél, de azt mondják, csak a baba és a többi hozzávaló súlya főleg, mert rajtam nem nagyon jelentek meg zsírpárnák :lol:
a vérképző a vérnyomimon nem dobott semmit - nekem rendszeresen 90/55-60 körüli. bár múltkor volt 100 is a szisztolés 8)

Dóra
Vendég
 


Sziasztok!

Ultrahangon rendben volt minden,a mióma nem mutattamagát.A baba neme még mindig rejtély.

Niki!

Nem tudom milyen műszer van a védőnődnél,de nekünk már 16. héttől nézik a szívhangot és nagyon jól hallható.Kis türelemmel rá lehet találni.

Gabi!

Kisfiadnak BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK!

Mona
monaszisza
 
 


sziasztok

Gabi, sok boldogságot kívánok a kisfiadnak!

Nekem is nagy élmény volt a babszi szívhangját hallgatni, pedig mepróbált közben elsomfordálni :lol: valszeg nem nagyon kedvelte a hátához nyomódó izét, ami se nem apa, se nem anya keze volt :mrgreen: Vigyorogtam nagyon, de ha beszélnem kellett volna, biztos bőgök :lol:

A védőnő már-már rám pirított, mert még csak +1 kilót produkáltam... :? Hiába mondom, hogy elég tartalékkal kezdtem, és a szervezetem egyszerűen csak felhasználja a meglévőt :D (de még csak most kezdődik igazán a kilószerzés, úgyhogy a végén én is kiegyeznék egy 10-essel) :wink:

Legi

Legi

Kép
leglesscat
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek nagyon szépen köszönjük!

Olvastam,lassan mentek 4D-re.Nekem is ideje lenne már!Én szivesen elnézegetném egész nap,minden nap,tehát ha valakinek van megunt 4D gépe,szivesen átvenném.hi-hi.

DE jó lenne!!!

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Pici76:
A mehszajad eleve rovid vagy rovidult? Hogy van ez? Es ez mit jelent fekudnod kell sokat? Vagy ugyanugy dolgozhatsz, csinalhatsz mindent?

Kép

Kép
lorcika
 
 


Ma reggeli pocikép! :)

Kép

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok,

Szerintetek ha fulhallgaton hallgatok zenet, azt a baba hallja? Mert ilyenkor mindig elkezd rugdosni. Lehetseges ez?? :)

Kép

Kép
lorcika
 
 


Lorcika persze, hogy hallja...rajtad keresztül. Én is szoktam és nekem is reagál némelyikre :)

Kép
elizabeth25
 
 


Elizabeth:
Érdekes minden esetre! :)
Akkor majd azért vigyázok mit hallgatok, most a U2 és Green Day számát nyomattam neki!! Az anyjával együtt ő is tombolt rá! :wink: :lol:

Szép nagy pocid van. Már nekem is kerekedik rendesen! :) Első babád?

Kép

Kép
lorcika
 
 


Sziasztok!

Lorcika, a rövid méhszájam azt jelenti, hogy míg a normál 3 cm es kb, nekem csak 2 cm.
A papíron a C:2000 a méhszáj adatait jelenti, (cervix) és ebből az első szám a hosszra utal, a többi pedig hogy bizonyos pontokon hány cm-re van kitágulva. A három nulla azt jelenti teljesen zárt, aminek nagyon örülök:-)
Ha a szülésig így marad, nincs semmi gáz, és akkor mindössze annyi a jelentősége, hogy hamarabb eltűnik a méhszáj, talán rövidebb idő alatt megszülök:-) vagy csak álmodozom róla:-))
viszont ha ne adj isten elkezdenék tágulni időnap előtt, akkor mivel rövidebb idő alatt eltűnik, könyebben koraszüléshez vezethet... hát ennyi, remélem erre a második verzióra nem kerül sor...

Csajok, én most shut downolok és lelépek egy hétre Ausztriába:-) A hivatalos program síelés, de én persze már csak ibolyát szedek:-)

Mindenkinek sok örömet kívánok addig is a pocaklakójával!

Sziasztok
pici76
 
 


Lorcika, most nézem hogy nem is igazán válaszoltam:-)
Szóval a doki azt mondta hogy már tavaly is ilyen volt, szóval nem most a terhesség során rövidült meg, ami jó.
Mivel volt egy vetélésem, igaz már több mint egy éve, amúgy is sok pihenést ír fel mindig. Én ülő munkát végzek, tehát nem igazán fárasztom le magam fizikailag nap közben, egész nap megbeszélésekre járok, telefonálok, meg emaileket gyártok :-)
Milyen egyszerűen hangzik, csak tudnám mitől vagyok mégis minden este hulla:-))
Igazából nem kell feküdnöm egész nap, de azért esténként odafigyelek rá , hogy ne terheljem túl magam fizikailag, és a sportot is teljesen feladtam (igaz a jövő hét után indul a jóga, azt engedélyezte a dokim is).


Remélem most már válaszoltam:-)
pici76
 
 


Lorcika, igen, de remelem, hogy nem az utolso! :)

Kép
elizabeth25
 
 


Lorcika,
én is azt olvastam h fülhallgatón keresztül is működik a dolog. mondjuk, nekem is fura, de azt olvastam h egy kismama végig így hallgatott zenét és a baba a születése egyértelmműen felismerte, mert nagyon sasolt, amikor meghallotta :)
Vendég
 


Sziasztok, jo reggelt mindenkinek!

Remelem jol aludtatok! Kicsi fiam ketszer keltett, egyszer haromnegyed negykor, egyszer meg kilenckor, de akkor vegul is mar felig fent voltam! Olyan furi erzes, hogy van ott bent valaki, de kozben meg oltari jo!

Jovo heten vegig nem leszek netkozelben, de gondolok ratok!

Puszi mindenkinek!

Kép
elizabeth25
 
 


Halló!Sehol senki?

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Helloka

Nagy a pangás, igaz, eddig én se nagyon szóltam, inkább csak olvastalak titeket. Úgy látszik eljött mindenkinél a magába fordulás ideje, mindenki magára és a babájára figyel:-))) Vagy ti is jártok egyetemre és nektek is utóvizsgákon kell bizonyítani???

Én ma megyek még a belgyógyászhoz is. A cukorterhelés az jó lett, de máskülönben siralmas a vérképem, úgyhogy kicsit be vagyok parázva. Gondolom szedhetek majd egy halom vitamint....
stella2007
 
 


Szia stella..én nem fordultam magamban, csak nem voltam és nem is leszek itthon most megint pár napig! :)

Te hányadik hétben vagy? Tudjátok már, hogy kislány vagy kisfiú lesz a baba? Hány kg-t híztál eddig?

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok,

Tényleg mindenki eltünt!! :shock:
Holnap megyek 4d-re!! Kiváncsi vagyok mutatja-e magát a kicsike!!! Ma éjjel nagyon mocorgott...érezhető volt, hogy egyik pontból a másikba átmászik! :) Annyira jó érzés teljesen meghatódtam éjjel is...fel is ráztam férjemet és odahúztam a kezét, hogy érezze! :)

Kép

Kép
lorcika
 
 


sziasztok!

lorcika:én is fel szoktm rá ébredni éjjel,de a párom annyira alszik néha,fel sem fogja,mit motyogok,úgyhogy magunknak megy a produkció.Azért produkció,mert ha párom is és fiam is nézik,hogy mozog a pocim,olyankor erőteljesebbek a rúgások,gondolom a hangjuk miatt.Szóval mintha direkt nekik csinálná.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Lorcika, drukkolok nektek, hogy a 4d-n minden látható legyen.
Tényleg olyan izgalmas, ahogy izeg-mozog odabennt és átmozog a másik oldalra. :D
Milyen rendes férjed van, hogy még éjjel is kapható ilyenekre!
Én még nem ébresztettem fel éjjel a páromat ilyesmivel, csak reggel, hihi :lol: Ő is nagyon türelmes és megértő volt.

Kép
niki30
 
 


Sziasztok!

Ezt az éjjeli mocorgást még nem volt alkalmam megtapasztalni.
Nagyon tapintatos a pocaklakóm és hagy aludni.

Remélem mindenki jól van!!

Kép
anido
 
 


Sziasztok,

Muszáj felébreszteni a párom, mert a kicsike elég szégyenlős és apunak nem mindig produkálja magát!! Lehet, hogy kislány lesz?? :)

Kép

Kép
lorcika
 
 


sziasztok

tényleg nem nagyon pörögtönk az utóbbi pár napban :wink:

babamozgáshoz: a babszi nálunk is szeret apának visszajelezni :D nagyon édes, hogy amikor egyébként nyugi van bent - gondolom alszik - és apikája bekocogtat hozzá, akkor mindig 1-2 apróbb kalimpával jelzi, hogy itt vagyok-megvagyok, de hagyjatok most aludni :lol:

A másik, hogy éjszaka, mikor én már rég alszok, bebújik az ágyba mellém a férjem - mert ő persze éjjeli bagoly - és finoman megtaperolja a hasmat :D hátha titokban elcsípi a babó ugrándozását (persze felébredek rá, de mégis olyan jóóóóóó) :lol:

más: voltatok már terheléses cukorvizsgálaton?

Legi

Kép
leglesscat
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: