Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mennyi jó témát dobtatok be megint, tiszta jó!!!

Konkri, igen, bár én akkor még csak olvasgattam a fórumot, de tényleg, Rózsa hova tűnt?
Ja és nem csak a szopis babákkal gond a hozzátápi. Nekünk volt egy hét, amikor Zéti megevett ebédre 80-100 ml alma-vmit, de ennek annyi is. Megint a 30-40 ml a max... :?

Bezzeg Zoé, tiszta dúrva ahogy nyomja, elképesztő! Nekem Zéti a 3. kanálnál betámasztja a nyelvét a nyitott szája elé (na ezt képzelje el, aki tudja :-) ) és senki többet harmadszor.

Kukitéma: hááát, én itt is aranyközéputat választottam. Elolvastam mindkét verziót, a nem nyúljunk hozzát és a felrántást is, meghallgattam pár rémmesét, hogy kinek hogyan alakult pl a nászéjszakája, mert le volt tapadva még mindig kicsit.... :roll: :oops: :? és akkor úgy döntöttem, hogy a saját utamat járom. És nem voltam egyedül, Levivel egyidős fórumosok is ezt csinálták, tehát bevált, ártani nem ártottam, nem is tudtam volna, de nem ültem karbatett kézzel, várva a csodát.
Szóval Levinek nagyon le volt tapadva, egyáltalán nem lehetett hátrahúzni. Kb 1 éves korába kezdtem el tornásztatni. Szigorúan fürdés közben, vagy után még nedvesen, mert akkor jobban csúszik és csak addig ameddig engedte. Néha körömvirágkrémmel, de azzal óvatosan mert hámosít. A legjobb aloe first-tel befújva, mert az csúszik is és gyógyít is, ha kell(ett) volna. Aztán egyik este pár hónap után felcsusszant. Magától, nekem szerencsém volt, nem vérzett, nem fájt, seb sem lett Levinek. Azóta meg szigorúan fütyimosás és visszahúzás. Elképesztő cuccmennyiség jön ki néha (bocsika, de csak azért írom, mert ugye ha vki évekig vár és nem csinál semmit, ott is begyűlhet biza és rettenetes gyulladást okozhat) Sztem igenis nem lehet eléggé korán megtanítani egy fiúnak, hogy a fütyimosás nagyon fontos és nem csak úgy a bőrt kívülről....
De a krémes megoldásról én is csak jót hallottam, minden műtét előtt fel kellene ajánlani, a HP-ban már meg is teszik, de csak pár éve...

Klau, köszi, igen, remélem azért már lassan túl leszünk ezen, mert az, hogy ülve nem eszik, csak sétálva.....
Csasziseb: fölötte olyan, mitha a bőr alatt fája, illetve nem is fáj, de minden érintésre érzékeny? Nekem ilyen mindkét esetbe. És terhesség alatt Zétivel csillagokat is láttam miatta. Nos, sztem most alakulnak ki az összenövések. Nem kell megijedni, ezek tök természetesek csaszi után, ahogy gyógyulnak a belső szövetek, ott is összeforrnak ahol nem kellene. Nem vész, nem mutatható ki, csak majd kistesónál, ha az is csaszi, nehezebb lesz a műtét. Nekem Levit kikapták 20 perc alatt, Zétivel 2 órát voltam benn, mert a prof egyszerűen nem fért hozzá. De mondta utána hogy két év múlva újra mehetek, rendbe tett....aham.... :roll:

Vik, igen, rettenetes a gasztro. Tudod, bekerülsz, azt gondolod, Neked a legnehezebb, aztán szembe jön egy fáradt anyuka a 6 hónapos kisfiával és kiderül súlyos májbeteg, havonta járnak fel tisztításra és azóta küzdenek az OEP-el hogy engedélyezzék a műtétet Németo.-ban és most kapták a hírt, hogy több tisztítás nem lehetséges, és a kisfiúnak 1 hónapja van hátra ha nem lesz transzplant. És akkor visszamész a szobádba és hálát adsz az égnek hogy Te ilyen hírt nem kaptál.....jaj, rémes, csak kórházba ne kerüljön az ember és ezen belül csak ne gyermekkórházba. Én folyamatosan bőgtem benn, mindenki azt hitte a saját nyavalyánk miatt, de annyira nem. Mellettünk egész nap sírt egy picilány, anyuka-apuka lelépett, nem bírták a strapát....na, vele sírtam én is.

Tallin, már többen írták, de sztem se vedd el Arnitól az esti "szopit". ez nekik rituálé, lehet el sem aludna. Pl Zéti ha vhonnan későn indulunk, inkább üvölt, de nem alszik, mert esti fürdés nélkül nem kezdi meg az éjjelt...na, de Ő kirívó eset a különcségével....

Te Luna, miért nem adod fecsiből az antibiot, azt ha belövöd a szájpadlására, akkor nem köpi ki. Legalábbis Zéti undi keserű gyogyóját csak így tudom adni. Vagy nurofenes adagolóból, bár az kicsit vaskosabb de hátha műxik.

Vik, ez a halacskás izé eszméletlen. És még mire használható a kütyü?

Nanetto, mi is gofriztunk ma reggel. Jobban mondva Levi, nekem ma zöldségnapom van, tiszta kínzás volt olvasni a karajodat! :wink:
:oops:
Én ma almás-szegfűszeges vöröskáposztát csináltam sült zöldségegyveleggel. Levi kapott mellé aszaltszilvás husit.
A mosolygós fejecskéből ítélve nem kell aggódnunk Eszti súlyát illetően!

Minket is ma hívott a védőnőnk, mennünk kell 6 hós státuszra majd 18.-án. Tiszta dúrva, miközben többen már a 8. hónapban jártok...:-)

Konkri, ismerős az oviügy. Mármint hogy otthon rosszcsont a gyermek, benn meg kisangyal. Összes ismerősünk ezt mondja, bár unokatesója Levinek (Álmos) amikor kezdte az ovit, egyértelműen a csapat aranyoskája volt, majd két hét múlva jöttek a kérdések....anyuka a gyerek mindig így beszél ordítva? Anyuka a gyerek mindenkit leteper otthon is? Na, kinőtte magát Álmos a csoport egyik rosszcsontjává....

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Dehogynem fecskendoben adom a gyogyszert, maskep nem is tudom hogy varazsolnam bele :) de 6 ml, ami tobb mint egy fecskendonyi (az neyim 5-ot tud egyszerre) tehat ujra is kell tolteni, meg hat sok ez... ha sokat nyomok egyszerre fuldoklik, amugy meg eregeti a szaja sarkaban kifele :D:D:D (nurofennel meg itt nem talalkoztam, tehat adagolom sincsen :( )

luna6
 
 


Megneztem kozben az Ipadot, hat el nem tudom kepzelni ez mire lehet jo, mert mindenre egy kicsit, de ugy igazabol :D:D a halacskazasra viszont nagyon, az nekem nagyon bejon. Javasolnam a gyartonak, hogy kizarolag a virtualis halasto funkciojat gyartsak le a fisherprice-al kozosen babajateknak, es meg nagyobbat kaszalhatnanak. Illetve szerintem a nagyobbikom is elvarialgatna vele, nem is annyira csak bebijateknak :)

luna6
 
 

 
 

Vik,közben látom linkelted.
Tényleg jó kis cucc. És Ti mire használjátok még?

Luna, akkor nincs ötletem. Csak hogy kitartás, a semminél bizti többet ér az is ami lemegy. Az íze pocsék? Mert pl itthon általában fincsi az ízük....már amit mi kaptunk anno Levivel.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Szóval ez a kütyü olyan mint egy mini számítógép. Lehet rajta netezni, e-mail, photoshop, játékok, időjárás és még millió egy alkalmazást lehet rá letölteni, van amiért fizetni kell és van amiért nem.
De lehet majd ha jön Eszter akkor ő jobban elmagyarázza mi is ez, szerintem ő tudja a munkájából adódóan.

Zsó,
sajnálom, hogy Zéti ennyire rossz evő :(
Nagyon remélem, hogy még nagyon sokáig nem lesz szükség arra, hogy kórházba kerüljön a lány. Az a 4 nap a pic-en is elég kikészítő volt, pedig semmi komoly baja nem volt azon kívül, hogy a koraszülöttség és a sárgaság miatt nem akart enni, hanem inkább aludt. De amint látod elég jól megszerelték az evőkéjét az alatt a 4 nap alatt :lol: :lol: :lol:

Luna,
nem is olyan rossz ötlet egy ilyen FP halastó játék :lol: :lol: Talán javasolhatnád az FP oldalán mint ötlet, lehet fizetnének érte, ha beválna :roll:

Akkor még egy videó, itt főzeléket ebédelt ma. Nem evett most olyan szépen és kedvvel mint amúgy, de ma amúgy is nyűgös napja van :roll:, nem tudom lehet a foga, mert az ínyét átlyukaszotta, de még mindig nem jött ki a fog :roll: :roll:
http://www.youtube.com/watch?v=-YI6wdjg1wM
Vendég
 


Hoztam én is képeket:

Kép
Kép így emelkedünk, meg a fenekünket is felnyomjuk már, de csak külön külön. Ha egyszerre sikerülne, már stabil négykézláb lenne, de még nem jött rá Zéti
Kép
Kép az a piros egy ugráló csacsi füle, amit tövig megpróbált lerágni, írtó huncut volt
KépLevim
Képlegújabb tudományunk
Képés az abszolót kedvenc képem, alvás után, tök spontán. Azért ritka, mert Levi nem nagyon bújós főleg nem kisöcsihez, nem ér rá az állandó rohanásban, de most kivételt tett

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Zsó, nagyon édesek a fiúk.
a seb miatt nem aggódom, csak olyan fura érzés. hú, bele se gondoltam mi lesz, ha jön ketteske, basszus, az tényleg xar lesz. ráadásul én, mint leidenes, még szúrhatom is majd megint magam végig. ez egyre xarabbul hangzik. de még van másfél évem hozzászokni a gondolathoz. :D

Vik, akkor tényleg ki fogom próbálni. majd szólok embernek, mert valahova eltökítette a tálcát.

na volt itt a csajszi a kislánnyal. jaj, annyira cuki kiscsaj! én is akarak egy kislányt is! rendes volt, aranyos volt, nem értem. mondjuk ez itt egy sok éve kialakult társaság, akik "befogadtak" minket, és még hozzá kell szoknunk a ritmusukhoz, mert mi egy kicsit mások vagyunk. amúgy egy pillanatra idő-utazva, én nem bánom, ha kialakul egy ilyen átjárkálós kapcsolat, mert alig ismerek valakit itt és néha nagyon egyedül tudom érezni magam. kocsim sincs, meg olyan barátnő se, aki hétköznap ráér az én lelkemet ápolgatni, vagy eljönni velem vásárolni, stb.
ezért sajnálom, hogy elb.....szódott anyósommal a viszony, mert ő htb. meg kocsija is van, és itt lakik egy köpésre. de ugató kiskutya legyek, ha valaha beteszem a gyereket abba az autóba, amit ő vezet.

Klau

Kép
pkklau
 
 


kukitema:
eppen ma meselte ismeros, hogy a baratno 9 hos fiat mutottek szegeden a klinikan a kukijaval. mert a doki es vedono szerint is huzgalni, tornaztatni kell. megserult.. a klinikan meg jol letoltak anyukat, hogy ezt nem szabad. (es valoszinu, hogy ez a szulo sem tepte es rangatta sebesre de megis, megserult, es bar begyogyult utanna de rosszul forrt vagy hogy... szoval emiatt)

luna6
 
 


Az a helyzet, hogy kapásból tudnék mondani kb. 5 ellenpéldát és pont ezért mondom, hogy mindenki csinálja úgy, ahogy neki tetszik.
De azért az is kegyetlen amikor meg kell műteni.
Még 4 évesen is lehet újra pelusos emiatt egy fiú....
Naja, ha meg begyullad a bőr alatt a nagy hozzá nem nyúlástól, akkor heteken keresztül antibika és rosszabb esetben ótvar, ami aztán kellemesen elterjedhet az egész testen....
Na, hát, lehet választani...
De ezek csak a végletek, amit Te is írtál most Luna, az esetek többségében az van, hogy bármit csinál/nem csinál vki megoldódik.

Nekem bevált mindkét esetben, Zétinél is csinálom, neki nincs letapadva, de nem várom meg, amíg bekövetkezik. Soha nem vérzett eddig, még piros sem volt. KoppKopp.

Ha meg annyira nem lehet hozzá sem nyúlni, akkor direkt erre való krémeket miért csinálnak. Nem azért, hogy pont a műtétet lehessen vele elkerülni? Na, de ott is húzigatni kell csöppet.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Hal istennek nem volt fiam, igy nem vagyok otthon a temaban. Es meg az is lehet, hogy mivel az altalam emlitett orszagokban ezt nem csinaljak (a tobbirol nem tudok, sot meg az is lehet, hogy van aki ezekben az orszagokban is csinalja... vegulis letezik a korulmeteles is minefele helyeken, az sem orszagspecifikus) az egesz ferfitarsadalom fitymaszukuletes avagy operalt.
Nem ertek hozza.... nekem durvanak tunik es eroszakosnak a dolog, de nekem a korulmeteles is az ami masoknak termeszetes sot egeszsegugyileg megalapozott az indokuk is ra.

Otvar? na ha mar a szelsosegeknel tartunk akkor az is az lehet, az ugyanis elsosorban foleg az arcon szokott kijonni es aztan a tobbi vegtagon pl... az nem kifejezetten erre a teruletre szakosodott tortenet. (sajna volt hozza szerencsenk mar Mancinal :( )

de igen, mindenki csinalja sajat belatasa szerint.

luna6
 
 


Sziasztok!

Talinn,
Köszi a Máté dícséretet,Arniról mikor látunk képet?

Vik,
csúcs videók! Néha nekem is be kell gyorsítani a kanalazással! :)

Nanetto,
uhhh csöpög a nyálam a billentyűkre, ebből azt hiszem a husi az amit megehetnék!

Zsó,
ügyi vagy, csak így tovább! Nekem nem való a 90 napos, nem szeretem ha ennyire meg van szabva mit ehetek. :wink:
Jól hangzik a káposzta sali! Tegnap brokkolit ettem, kis tejszínnel, sonkával,minimális zsírszegény füstöltsajttal összesütve, isteni volt. Tegnapelőtt almás kelbimbó volt műsoron, ma meg cézár sali szerűség kenyér-sajt nélkül, joghurtos öntettel. Egész kreatív lettem. :wink:

Zétin nem látszik, hogy étvágytalan. :D

Konkri,
köszi a kenőcsöt!

Ma beszéltem egy urológussal is. Ne kenjem,ezzel a krémmel pláne ne, kamillázzam. Gyerekorvoshoz elvittem ma megint, most csak addig kell húzni amíg engedi, hogy be tudjam kenni, de egyébként no para....

Na, most legyek okos. Azt hiszem maradok a kamillánál, és tényleg csak annyira húzom vissza hogy lássam a repedéseket az öblögetéshez.

A férjem már rabbihoz akarja vinni. :lol: Egyébként tényleg sokkal higiénikusabb nélküle.

KépKép
yadine81
 
 


Talinn,
egyetértek a vacsi-táp témában a többiekkel, legutoljára az esti táp marad el leggyakrabban. Szokták úgy is, hogy fürcsi előtt főzelék, nem teljes adag, aztán tejcsivel megy aludni.
Lehet, hogy valami speciális oka van, amiért a drnő ezt javasolta? Nekem kevésnek tűnik épphogy hét hónaposan a 2 tejes étkezés, de már magam sem tudom mit hogy kell. :?

KépKép
yadine81
 
 


Luna,
pont ez a szegedi eset kellett a lelkiállapotomnak. :wink:

KépKép
yadine81
 
 


Jajj bocs, eszembe sem jutott, hogy a ti konkret esetetek miatt kezdtek ezt a temat elemezgetni, bocsi!!!! De anyuka ott is gyanutlanul ugy gondolta jot tesz, csak aklinikan toltak le nagyon. (aztan tegnap meselte ezt a kozos ismerosunknek akinke 8 hos a gyereke, hogy o nehpgy csinalja, mert hogy jartak...)
szal bocsibocsi, nem volt szandekos :(
Majd jobban visszafogom magam maskor a hozzaszolasoknal, tenyleg bocsi!!!

luna6
 
 


Ugyanmár, nem kell bocsánatot kérni, ami tény az tény, azért remélem mi nem kerülönk oda.

KépKép
yadine81
 
 


Amúgy, nekünk semmit nem tanítottak a fősulin erről, ha jól emlékszem, márpedig csak rémlene, nem? Márpedig kérem én készültem. :wink:

KépKép
yadine81
 
 


Érdekes ez a tanítás dolog....
Mi is csak magánszorgalomból, kötelező órákról lógva jártunk a bíróságra. Aki nem tette, úgy lett jogász, hogy azt sem tudta hol ül az ügyész, hol az ügyvéd, illetve mi az alapvető eljárás, mikor mit lehet tenni, stb...felettébb vicces....

Yadine, sztem ne parázz, minden oké lesz, főleg ha huncutszemű Mátéd nem reklamál és nem fáj neki!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


ahh de feledekenysegem okan tapintatlan voltam :( Azert en sem verem bele az orrodat tudatosan olyanba amirol vegulis nem igazan tehetsz :( (szep azt mondani, hogy jajj en jol leutottem volna a dokit... ez jol hangzik, csak szerintem legtobbunk akkor sem tette volna meg ezt ha o van a te helyedben... kulonbozo okok miatt, de szerintem nem)

luna6
 
 


Zso, most volt szerencsem izlelni az antibiot, nincs rossz ize. Megis megint egy adag kivul landlt a gyereken, barmilyen keveset nyomok egyszerre a szajaba, kieregeti... egyszeruen mar nem tudom hogy csinaljam. Oke, a nagyobb resze belemegy, de a 6 ml-bol 1 minimum nem jut be szerintem, ha nem tobb.

Arongyerek hangosan kiabal, gondolom beleszeretett a hangjaba es kiserletezik :)

luna6
 
 


Jah, es reggelire 80 tapnal megalt es onnan kezdve azt is eregette. Nem egy tapszerkedvelo gyerek az biztos, toredeket eszi meg abol mint tejpepbol... lokodi ki a szajabol a cumit es anyazik, es nem es nem megy tobb. Ugyanez tejpepnel egyreszt tok mas mert nyeli, masreszt mivel kajat nem kopkodi ki (tenyleg, akkor a folyekonyakat miert?) azzal jobban meg lehet 'tomni'.

luna6
 
 


Meggugliztam a Dermovate kenőcsöt, és az is ugyanúgy szteroidos, mint amivel most kéne kenegetnünk, és amitől idegenkedek kicsit. A gyerekorvosunknak másfél éves a kisfia, és neki is le volt tapadva, jobban mint Máténak, és ő is ezt a Ftorocortot használta,és feljött. Szóval biztos lehet használni, csak na, mégis szteroid. Szóval még kamillázom, aztán biz' isten nem nyúlok hozzá, csak megfigyelem. :) Egyébként már nem piros egyáltalán, látszódnak kicsit a repedések, de nem piros, meg véres legalább.

KépKép
yadine81
 
 


Luna,
kár, hogy az antibigyót nem lehet kúposítani, mennyivel jobb lenne.

Mikor Mátét etetem sokszor eszembe jut Áronedu milyen ügyesen, tisztán kanalazta a tejpépet a videón.

KépKép
yadine81
 
 


Jól teleszórom az oldalt, de muszáj felháborodásomnak, elkeseredésemnek hangot adnom, hogy az uszodában 950 ft a kedvezményes (17órától) jegy. Komolyan mondom ez már rablás.

KépKép
yadine81
 
 


hat aron most mindent csinal csak nem kanalaz szepen, fejhangon sikit meg nyog meg anyazik reggeltol, komolyan, ezt ep idegekkel nemlehet birni. es szoritja ossze a szajat... a joeg se tudja mi baja van, de az nagyon... meg egy ilyen raplis gyereket!!!

luna6
 
 


Hello :D

Köszi a jó tanácsokat, akkor majd valahogy így fogom kivitelezni, nem szívesen válnék meg a kis rituálénktól :D

Kuki témához nem szólok, már írtam, én nem piszkálom.

Konkri Arni homloka fölött a fejtetőn nőtt egy kis púp. Be voltam parázva, hogy púpos fejű gyerekem lesz, de alig látszik, gondolom ez rá jellemző, ez akkor is ilyen lett volna, ha fejre állok, így már annyira nem zavar. Én is megtaperoltam mások fejét pont emiatt, hogy kinek milyen és találkoztam én is érdekes fejformákkal :D

Vik Zoé nagyon aranyos a video-kon, látszik milyen jó étvággyal aszik és már most huncut a mosolya :D

Zsó Nagyon helyesek a fiúk, tényleg nagyon aranyos a cumis-összebújós kép :lol: :lol:
Nekem a legjobban a lábujjszopogatós tetszik. Jól látom, hogy mindkét fiúnak hosszú szempillái vannak? Odalesznek majd a csajok :lol: :lol: :lol:

Luna a fejhangon sikítás nekem sokáig nagyon tetszett, mert tényleg csak a hangját próbálgatta. Aztán amikor nem tetszik neki valami és akkor is így sír, azt már nehezen viselem. Főleg, mikor a kocsiban ülünk és még 2 óra hátra van a menetidőből. Akkor szoktam elé rakni mindenféle villogó, zenélő, csörgő játékot, hátha elfelejti, hogy ki akar szállni.

A láblógázás nekem is nagyon tetszik :lol: :lol:

Yadine nincs speckó oka annak, hogy miért javasolták ezt. Gondolom mindenkinek ezt mondják.
Az érdekes inkább az, hogy az a tejpép, amit a dr néni felírt nem, is létezik már. Na most ilyenkor mi van?
Jövő hét kedden úgyis visszamegyünk, majd akkor szólok neki.

Yadine mi hypoallergén tápot kapunk, de csak azért, mert én lisztérzékeny vagyok. Ezért HA-s tejpépet írt fel a dr néni is. Viszont nekem van itthon nem HA-s, de glutén mentes tejpépem. Akkor azt adhatom neki?

Bocs, de üvölt

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Yadinesajnálom a kuki dolgot, de akkor megoldódni látszik.
a jegy meg tényleg drága :shock:

Zsó a gasztrót azért kérdeztem, mert nekünk is kell majd menni 1 évesen az én érzékenységem miatt.

Az Arni mostanában azt csinálja, ha nevetünk vmin, akkor ő is elkezd nevetni, mintha értené miről van szó :lol:

Klau Venci nagyon ügyes, ha már a kutyázásnál tart :D :D akkor nemsokára mászni fog :D :D

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Talinn,
Manapság minden babának HA-s tápot írnak fel, kivéve ha abszolút nem eszi meg. A HA azt jelenti, hogy a tehéntej fehérjék szétbontott állapotban vannak, nem allergizálnak annyira.

Ha Ha-s a tápotok, akkor szerencsés ha a tejpép is az. Különben elvileg ha nincs a családban tejfehérje allergiás akkor mehetne a síma pép is. Azt nem tudom van-e összefüggés a fehérje és glutén allergia között.

Röviden, én HA-st adnék, biztos ami biztos. Azt nem lehet kapni?

KépKép
yadine81
 
 


Arni nagyon cuuukiii lehet, hogy bekapcsolódik a nevetésbe! :lol:

KépKép
yadine81
 
 


Luna, háááát, van egy módszerem Zétinél, mert ugye neki muszáj hogy lemenjen a savlekötő, különben még bukósabb és hasfájósabb a lelkem, de persze ez nem angyali. Úgy értem semmi erőszak, de amikor a szájába teszem a cuccot, picikét megfújom az arcocskáját, tudod, ilyenkor automatikusan nagyot sóhajtanak és nyelnek is egyben, ez ösztönös. Egyetlen egyszer volt, hogy nagyon picit félrenyelt, de sztem akkor már a gyógyó lenn volt, csak a nyálát nyelte félre, de nem is fuldoklott meg semmi,csak köhécselt picit. Hát, próba cseresznye...

Yadine, sajna mindegyik ilyen kenőcs szteroidos, de még mindig jobb sztem mint a műtét, az nagyon fájdalmas.
De talán most igazad van, ne nyúlj hozzá, ha meg begyógyul, akkor meg legfeljebb egyszer megnézed, mennyire tapadt vissza, ha egyáltalán visszatapad, de bízzunk benne hogy már túlvagytok rajta. De ha mégis, akkor is még ráérsz eldönteni hogy kened, huzigatod vagy nem csinálsz vele semmit...nem?

Talinn, sztem nektek sima hidrogén kilégzéses teszt lesz, vagy az csak tejcukor/tejfehárje érzékenységnél van? Na, nem tudom, mivel más tesztet, bőrt meg ilyeneket nem csinálnak meg 3-4 éves gyereknél kisebbel?! Szóval nem tudom mi jót kaptok....a hidrogénes nem vész, de azért túl kell élni. Éhgyomorra, 4 órás és 20 percenként zrikálják a gyereket hogy fújjon bele egy szondába. És sajna 1 évesen még nem tud fújni, ezért megríkatják...na jó, de igen, vészesen hangzik, inkább azt mondanám nagy levegővel túl lehet rajta ugrani....De ez a különböző tejes érzékenységeknél
tutti, lisztnél nem tudom mi a vizsgálat. Megkérdem ha akarod.
Hova kell mennetek?
Igen, a fiúk apjuk szempilláit örökölték és rendesen fel lehetne velük seperni itthon. :wink: :lol:
Édes lehet Arni ahogy nevet.

Visítás nálunk is menő, amikor született mindenki cicázta, mert úgy sírt, mint egy kismacska. 5 nappal később visszamentünk varratszedésre, kissé megerősödött hanggal, és akkor már leginkább egy kismalac visítására emlékeztetett a sírása. Ez meg is maradt. :-)

Luna, ma mi is koplalunk családilag. Levi, Zéti és én is. Bár a hármasból az enyém egyedül a tervezett... :roll: :wink:

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Na kiprobalom a fujast akkor este :) pont mikor megy aszajaba a cucc akkor fujjam? tehat ne legyen ideje eszmelni?
Akkor fujkodtam igy mikor babakent ejjelnappal orditott es neha ugy behisztizett, hogy nem vett levegot, de a fujasra ugye emiatt a reflex miatt vesz :)

Engem is fujhatna valaki, bar en a natham miatt nem kapok levegot.

Ma mar volt egy joo hosszu aramszunetunk, remelem erre a negyedevre ezt letudtuk. Jott egy nagyobb eso (ugye ez itt gyakori) es egy villam valahova kozelbe vagott be, masfel ora aramszunet kovette. Amilyen jo a kornyeken a rendszer, sajna ez nem egyedi eset, bar szerencsere mar nem mindennapos. Par eve mikor meg manci ovis volt sokszor volt ilyen, es volt, hogy ugy mentem erte az oviba, hogy mar a lepcsohazban is elemlampaval mentem le... es ehez jon a lakas szinten csucstechnologiai szerelese, ha kicsit tobb dolog uzemel, levagja az orat. este 6-kor mikor a futes elindul akkor szokott ilyenlenni, ha eppen vasalok, vagy megy a mosogep esetleg a suto. mosni es mosogatni pl nem is lehet egyszerre :) elmeny!! :) szerintem eletemben osszesen nem eltem annyi aramszunetet, mint amennyit itt az elmult 6 evben.

luna6
 
 


Tényleg remek lehet, anyósomék háza ilyen, na de annak az alapja soksok emberöltős. :shock: Gondolom a Tiétek újabb.

Igen, pont az a lényeg, hogy reflex szerűen nyeljen egyet, mert ha már elkezd filózni....tudnak ám alkotni a gézengúzok.
Figyi, szted azt a tejet amit adsz Áronnak kakilás miatt, lehet idehaza kapni? Mert Zétinek nem nagyon sikeredik magától. Na, meg Levinek sem, komolyan kipróbálnám, mert a falat kaparom néha.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


http://www.gsk.pt/consumer-leita.html
ezaz, ahogy nezem Glaxo gyartja, elvileg akkor lehet otthon. Nezz ra, de ha nincs szivesen postara teszek neked egy flakonnal, itt velem szemben a nemtudommineknevezzemben is lehet kapni :) Es hetfon pl ugyis megyek postara.
Ugy tunik nagyon hatekony, amugy teljesen folyekony valami es picit menta izu, Aron szereti. Neki 2ml szoktam adni per nap, de lehetne napi 2-3 alkalommal is, ki kell kiserletezni mennyi az idealisa gyereknek.

Aron ma a kibirhatatlan uzemmodban nyomja tovabbra is. Es nem szereti a fozelekeket, ez marteny. Most boltit adtam neki, kevesebb osszetevovel mint amit en fozok, hat ebbol is evett, enyimet is megeszi, de szoritja a szajat egy ido utanm es nem lelkes, es utana gyumolcs pedig csuuuuszik nagyon.Szoval valoszinu edesszaju a gyerek...
es ragja az ujjat es nyuglodik es elegem van, a mai napnak legyen gyorsan vege.
Fuhh es ma meg bizonyitvanyosztas is lesz... es a torkom is faj meg mindig...

luna6
 
 


mindenki nézze meg a MELEG KONYHA című filmet
:-)
hát én rég szórakoztam ekkorát!
Vendég
 



Szisztok!

Yadine- tudom, hogy szteroidos a dermovate, mikor meghallottam, dobtam egy hátast, és apára bíztam a döntés jogát... úgy látom használ, így nem tiltakozom ellene. aztán úgy vagyok vele azóta, hogy nem tudom hogy fitymán keresztül mi szívódhat fel a szteroidból, de végülis nem megenni kell :) az én személyes tapasztalatom, hogy fürdéskor megmossuk a kukit, már mini kora óta, de nem húzom, csak mossuk, pont a higiénia (trutymó) miatt (bár még sose láttam). volt hogy huzogattuk és a lyuk még is kisebb lett rajta, szóval nagyon nem feszegetem azóta, csak ahogy lehet egy lankadt kukin a bőrt lötyögtetni (bocs, de csak így tudom írni) :) a krém óta meg tágul, tágul a lyuk- ez nem letapadás, hanem tulkép- fú nehéz elmagyarázni, kéne fotó róla, de hát csak nem fotózom és teszem ide a gyerek pöcsét :), szóval golndolom mindenki látott már kukit, makkot... szóval olyan, mintha nem is lenne ott annyi bőr ami elegendő lenne a felhúzáshoz. a krémet az egyik oldal már úgy néz ki mint ahogy kéne, a makk másik fele pedig olyan, mintha nem is lenne ott annyi bőr, mint amennyi kéne, illetve nincs is... a krém vékonyítja, nyújtja a bőrét...
szóval szerintem a letapadás és a fityma szűkület más dolog.
http://www.gyermeksebesz.hu/fitymaszukulet.php

Talinn: köszi, pont a múltkori írásom és kérdés (többször volt szó a gyerek fejéről) óta gondolkozom, hogy lehet most úgy tűnik, az írásaimból, hogy a gyerek egy gnóm fejű "kvazimódó" :) na azért nem :) okés hátul a feje kissé amorfka, de sokan ezt se veszik észre :) csak hát azért úgy gondolom, hogy én lehetek kritikus a gyerekkel szemben, illetve látom, hogy smint, de mint már írtam nekem akkor is ők a legszebbek a világon és ha bárki más kritizálná a torkának ugranék :) (kivéve apa)

Nanetto: képzeld ahogy írtad,hogy 3 féle kaja rotyog én azt csak ROTTY - nak olvastam = 3 féle kaja rotty = mész a gyereket tisztába tenni, mert 3 kajától bekakilt...
na tovább olvasom-lepcsánka, husi, gofri... mondom miiiii???? hát ez nem bébi kaja, ez a te kajád... neked kell wc-re menni? de minek írod ezt ide le??? fúj!
:shock: :lol: aztán 3.-ra sikerült kiraknom a képet :)

Főzelék: Marcell utál minden főzeléket. gondoltam hátha az oviban a tömeg hatása... hát nem, inkább zsíros kenyeret evett :)
annyira utálja a főzeléket, illetve mindent ami "luttyos", hogy még a meggyszószt se eszi meg, csak a meggyet eszi ki belőle max. és a paradicsomos húsgombós se jöhet szóba.

nálunk így a legtöbb kaja hús, hús-hús-tészta-tészta... és néhány leves amit szeret, kizárólag répa nélkül. viszont nyeresen megeszi a répát, paradicsomot, krumplit, borsót, sóskát. főzelékként semmit, főzve levesbe pedig csak a babot és a krumplit eszi.

na nem tudom mi van a fiúkkal, de lehet most csatlakozom hozzájuk. apa és a nagy még fent vannak...

jó éjt sziasztok!

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Luna,

igen nagyon úgy tűnik hogy ciánoztak :lol: :lol: :roll: :roll:

Azért ne add fel hátha megszereti Aron a főzeléket. Próbálkozhatnál mondjuk csirke-alma-krumpli kombóval. Hátha az alma miatt szívesebben enné.

Zsó,
édesek a srácok :D Egyáltalán nem látszik hogy Zétinek nincs túl jó evőkéje, a képek alapján olyan pont jó súlyban lévő babának tűnik.

Kukac témához nemigen tudok hozzászólni....

Eszter, illetve többgyerekes anyukák
Ha kifogyott a mélyhűtőből a nyárról lefagyasztott őszibarack, lehet aszaltat adni helyette? Illetve úgy általában aszalt gyümölcsöt lehet adni nekik? Gondolok pl szilvára (nem jutott eszembe, hogy le kéne belőle fagyasztani).
Úgy képzeltem el, hogy az almával, meg a kötével megpárolnám egy kicsit, hogy szívjanak magukba nedvességet megint, meg, hogy könnyebben emészthető legyen.
Szóval aszalt gyümölcsökről vélemény?
Vendég
 


Sziasztok!

Engem nem ciánoztak, éhen halasztottak, újabb gyüminapon vagyok túl, megfűszerezve Péterem 24 órázásával, csak reggel jön haza.:-(

Vik, fogalmam sincs az aszaltgyümikről, azt tudom, hogy az aszaltszilva f.s.t. :roll: :oops: Azt talán nem adnám. De nincs friss nálatok?

Hú, éhes vagyok, így inkább elteszem magam holnapra, akkor feltunningolom a szervezetemet fehérjével, fokhagymás csülök lesz rengeteg friss salival. Majd jövök, egészen ki leszek virulva érzem. :D :D

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Ven roka forumozo letemre meg mindig nem tanultam meg, hogy nem a forumba irjuk kozvetlenul a mondandonkat, mert elszallhat. Hat el is szallt!

Elveszett baranykent meg probalok neha itt lenni, kicsit kovetni a torteneseket.

Eloszor is a Geo fele problemahoz szeretnek hozzaszolni. Felhaborit, hogy emberek igy tengetik idejuket! Nincs jobb dolguk, mint mas utan kutakodni, kemkedni, inkognitoban. Undorito, egyszeruen rosszul vagyok az ilyen viselkedestol. Emlekszem, Geo nehany honapja emlitette is ebbeli felelmet. Hat szegenynek igaza lett. Megvallom az oszintet, en nem irogatok gyakran, de amikor meg aktiv resztvevoje voltam a forumnak, bennem is felmerult ez a gyanu szamtalanszor.
Tobb szempotbol nem vagyok partfogoja a zart forumnak, de erre a problemara peldaul tokeletes megoldas lenne (csak engem ne felejtsetek ki belole!!!) Nagyon sajnalom Geot.

Mas. Hogy miert maradoztam el en. Tobb okbol. Eloszor is idohiany miatt. Ezt tenyleg felesleges is tovabb magyarazni, mert a lanyok mellett meg olvaso uzemmodra is alig marad idom, nem, hogy meg hozza is szoljak barmihez.
A masik ok viszont egy picit osszetettebb. Nem akartam frusztralodni. Imadom Lolat, szerintem nala jobb es szeretetre meltobb babank nem is lehetne. De nem akartam hasonlitgatni a fejlodeset, mert tudom, hogy baromi nyugis, es megy a sajat tempojaban, de o sohasem fog negyhonaposan kuszni vagy hathonaposan ulni, mint mas egyeb babak. O Karacsonykor fordult meg eloszor hasrol hatra (!) akkor volt hat honapos es egy hetes (!!!), most mar szerencsere balra is es jobbra is teszi ezt, de hatrol hasra meg mindig nem csinalja. Persze a ferjem kozolte, hogy feleslegesen parazok, hogy a gyerek csak olyan nyugis, mint o, es hogy hagyjam, hogy a dolgok menjenek a sajat rendjuk szerint. A vedono is azzal probalt nyugtatni, persze teljesen sikertelenul, hogy a nyolchonapos kor a donto, ha meg akkorra sem forog a gyerek, akkor mar neurologushoz kuldik. Ezt persze en azert nem akartam kivarni, es mar Karacsony elott elkezdtuk a tornat, aminek 2 het alatt meglett az eredmenye. De Lola tovabbra is halalnyugodt baba, es nem tudom meg, mire lesz szukseg, hogy kirobbantsuk ebbol a buddhista hozzaallasbol. En reszemrol ugy erzem, mar reg tudna forogni hasrol hatra is, ha akarna, mert vannak olyan mozdulatai, amelyek ezt sugalljak. De megsem teszi.

Fogunk nem hogy ot, de egy sincs! Bar az is alakul, de az is csak szep lassan! Viszont pacifikus termeszetenek koszonhetoen a szilard kajat eleg jol fogadja, es tenyleg csak akkor tiltakozik, amikor mar nagyon nem akarja latni! Szamomra hihetetlenul pozitiv elmeny, hogy egy csecsemot meg tudok etetni kanallal (ez az elozo kettonel szinte sohasem jott ossze). Szoval vannak ilyen pozitiv elmenyek is!

Karacsony alatt nalunk mindenki beteg volt, hol ilyen, hol olyan nyavalyaval. Januar elsejen aztan a ferjem volt mar annyira szarul, hogy bement az ugyeletre, ahol bent is fogtak. Ket napig volt korhazban, mint kiderult, tuszos mandulagyulladassal. Nyelni sem tudott, annyira fajt neki, ugyhogy intravenasan kapta a gyogyszereket, igy leheltek bele lelket ket nap alatt. Aztan szerencsere hazaengedtek. Erdekes tapasztalat volt a harom lannyal egyedul maradni. Az ember rajon, sokmindenre kepes, ha az elet ugy hozza.

Kozben en mar a munkaba valo visszamentelen agyalok. Ket het mulva randim van a fonokommel, akkor akarom beadni neki az elkepzelesemet, kivancsi vagyok, hogy fogadja. Terveim szerint 90%-ban mennek vissza dolgozni, reggel fel7-tol du 3-ig. Drukkoljatok, hogy elfogadja! Baromira szeretenem, ha osszejonne, mert igy mar 4 korul itthon lehetnek minden nap, es nem arrol szolna a hetem, mint eddig, hogy este 6 korul estem haza a legjobb esetben, amikor foleg telidoben mar szinte csak az esti ceremoniat tudtam vegigcsinalni a lanyokkal: furdetes, vacsora, agyba bujas. Szeretnek ennel tobbet foglalkozni a nagyokkal :roll:

igerem, probalok surubben jonni
puszi mindenkinek
gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


bocsanat, reggel fel8-tol 3-ig, ezt akartam irni

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Kép

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Na mire el lehetett végre érni a babanetet, mennem kell. :(

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


Talinn,
Naaaaagyon boldog születésnapot!!! :D:D:D



Csajok, jövök majd, de szoros és munkás napjaink voltak. :D Lakást rendeztünk, ezáltal megint sokat takarítottam... szal el voltam havazva...

Remélem jól telt mindenkinek a 7végéje.

Nanetto!
Balázska jól van :D Egyre ügyesebben szedi szét a lakást. Felül, mászik... szal kész vagytok tőle így látatlanban is :D

Írjatok!!

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok lányok!
Szóba került ám a zárt topik, mint lehetőség. Csináltam egyet, nos asszem vagyis gondolom hogy ide nem lehet belinkelni az oldalt :lol:
szóval írjatok privit nekem, aztán megadom az elérhetőséget. nem olyan szuper, mint a Babanet, de meg lehet szokni, én már barátkozom vele. Szóval várlak titeket, mert hiányoztok ám!!! :wink:
egyébként biztosan tudjátok, de Geo voltam :D :D :D
pgeoka
Aka
 
 


Geo: küldtem üzit fb-on.

Levi beteg, holnap orvos. :( Tegnap megvolt az első hányás is. :( De jól bírtam. :)

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


detti, jaj, nagyon sajnálom Levit! mielőbbi jobbulást!

geo, gondoltam, hogy lesz megoldás! :D

gem, tök jó, hogy jöttél kicsit! gondolom, hogy 3 gyerkőccel az ÉN, mint olyan szinte nem is létezik. igazi kis angyalkát kaptatok úgy látom. :) még nálunk sincs egyetlen fog sem, a forgással is küzdöttünk nem keveset, majdnem 7 hós volt, mire megfordult. már én sem hasonlítgatok, mert Venci ilyen kis lusti, sebaj. mondjuk nagyon nagy baba, 9 kg és 74 cm (2900-zal és 52-vel született). én meg egy 160 centis lány vagyok, és őszintén kezd kinőni a gyerekem. hát, apára ütött.

remélem ma már többen leszünk!

Vik, az aszalt gyümivel kapcsolatban, én nem adnék neki, bár valahol olvastam, hogy cukor helyett ezzel édesítsünk nekik. szerintem a szilva erős, inkább s.barack? bár végül is, próbáld meg, aztán meglátod, hogy reagál.

nálunk valami kiütötte szegénykémet. apró pici kiütések lettek rajta a nyakán, hátán, hasán, meg a popsiján is. ez szerintetek kajától van?

most egy jó pár napig megint nem aludt rendesen, de ma végig aludta az éjszakát. már nagyon kellett mindannyiunknak.
amúgy meg annyira jó fej, nagyon sokat nevet, néha kacag is, már rendszeresen felemeli a popóját négykézlábra, és már az ebéd és az uzsonna is tápszer nélkül megy. igaz, hogy a kettő között alszik és alvás előtt van egy kis cumizás, úgy egy deci.
és végre kaptam csizmát a lábamra!!! ez most nagyon nagy dolog, mert kb. 2 éve ki kellett dobnom az imádottat és azóta nem találtam jót.

Klau

Kép
pkklau
 
 


Sziasztok!

Most már mindenki zárt topikol?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 



Sziasztok :D

Én még nem :lol:

Kaptam én is a Geo-tól privit. Akkor most mindenki átmegy majd ugye?

Yadine köszi az infot a HA-val kapcsolatban, akkor még nem adom neki azt, amit vettem, hanem holnap úgyis megyünk oltásra és akkor majd megkérdezem a dr nénit is.
Még egy kérdésem van: Az orvos azt mondta, hogy most az az újabb irányzat lisztérzékenység terén, hogy ne adjunk neki 1 éves koráig. Te mint tennél a helyemben? Én szeretném megismertetni a szervezetével ezeket a gabonaféléket, mert félek, ha 1 éves koráig várok, akkor biztosan az lesz. Vannak dolgok, amivel mindenképpen "találkoznia" kell az első évben és ez is az, nem?
Bocs, hogy ennyit érdeklődök, de nagyon elbizonytalanodtam...

Zsó akkor légy szíves érdeklődd meg nekem, hogy ez a vizsgálat miből áll. Köszönöm :D Én "csak" vérvételre tippelek, nem hinném, hogy tükrözés lenne (bár azt meg nem engedném).

Vok Köszi a köszöntést :D :D :D :D :D :D

Gem gyönyörűek a lányok :D :D :D Jól látom, hogy nagyon világos kék Lola szeme? Nagyon szép, szinte világít:-))))))))))))))))))
Drukkolok, hogy sikerüljön neked a munka :wink: :wink:

Konkri akkor én most már nagyon nem tudom, hogy húzogassam, vagy ne :roll:
A krémet recept nélkül is lehet kapni?

BhDetti Szegény Levi :( Hogy van most? Mit mondott az orvos?

Klau Venci nagyon szép méretekkel rendelkezik :D :D :D
Kiütésekkel hogy álltok?

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Áron elmehetne kislánynak is :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Szépen ül már az etetőszékben :D :D :D

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Szívem szerint én is úgy beleraknám már az Arnit a miénkbe, csak még nem ül biztosan, ez meg egy régebbi fajta szék és neki még nem lenne biztonságos.
Pedig sokszor már nyomja ki magát az autósülésből evés közben :roll:

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?