Új privát üzeneted érkezett!

Hát nem telepített az biztos, mert engem nem magyar cég küldött ki, hanem itteni görög utazási iroda alkalmaz.
A reptéren dolgozom, az ide érkező túriástákat tesszük buszra célvárosok és hotelek szerint.
Na akkor hogy is hívják a munkám???? :roll:

Különben áruljátok már el nekem is hol lehet azt látni, hogy mennyien olvasnak minket :roll: :roll:
Vendég
 


Raero idomben hulye kerdesem van. :D:D Ti megismeritek a bebiteket az illatarol? Mert mondom apjanak milyen jo szagu a bebi es hogy csukott szemmel ruha alapjan 10 gyerek kozul is megismernem :) Aszonta ez valami noi dolog lehet.... teszteltuk, csukott szemmel ruhakat teve az orra ala, olyakat amit a gyerek hordott meg ami nem az ove. Elvesztette a fonalat :D 2 darabnal meg csakcsak talan, de 3 mintanal mar neki nemmegy :D:D Erre Mancim engem is letesztelt, es akarhanybol megmondtam csukott szemmel melyik Aron ruhaja :D:D:D De Manci is.

luna6
 
 


Hat az en elso kepesitesem idegenvezeto/hostess/idegenforgalmi ugyintezo. Ilyet amit te csinalsz mi a hostess kategoriaba tettuk anno (illetve a tanarok :)) de tudom hogy sok nyelvben ennek nem tul jolcsengo az elso jelentese. ugyhogy nem tudom... a legjobb megiscsak az utaskisero... meg ha nem is a hivatalos 'foldi utaskisero' kategoria :) nehez eset vagy :) (tenyleg, es eztan mi lesz? gondolomoda vissza nem. bolcsi/ovi es masik melo? vagy htb?)

luna6
 
 

 
 

Én még nem gondolkoztam ezen a szagról felismerésen. Valószínűleg igen.
Én a sírását ismerem meg ezer közül. De azt már az első pillanatttól. A szülésem éjjelén az örzőben volt mellettem egy másik fiatal nő, szintén akkor este szült egy kislányt. A lánya elkezdett sírni, erre a férjem az erkélyről beszól: A miénk sír, én meg mondom nem. A lányomat nem láttam az ágyból, mert az ágy lábában volt egy kis fa kiságyban ami alcsonyabban mint ahogy én azt láttam volna. Előtte egyszer hallottam sírni a lányzót, amikor megszületett a műtőben. És rögtön tudtam, hogy nem az enyém sír :lol:

Hát az én végzettségem az idegenvezető és idegenforgalmi ügyintéző. De a mostani munkám az tulképp egyik sem. Hogy vissza tudok-e menni? Nem tudom. Én nagyon szeretnék, mert imádom ezt csinálni, de nem hinném, hogy visszavesznek, hacsak nem tudom megoldani, hogy a délutános beosztáskor valaki legyen a gyerekkel. Mert a reggeli az okés, akkor bölcsiben, majd oviban lesz, de a délutános műszak az gázos. Olyankor van hogy délután 3-ra megyek és éjfélkor végzek. Csak délelőttösre meg nem hiszem hogy visszavennének, sajnos :(
Szóval nagy valószínűséggel mást kell keresnem :( , lehetőleg olyat ami délelőttös. Hotel recepció pl., snack bar ami a hotelek medencéjénél van. Vagy nem tudom még mi lesz. Érdekel a műkörömépítés és a manikűr. Itt a nők nagyon gyakran mennek manikűröztetni, lakkoztatni. Sokan szeretik ha házhoz megy az ember. Gondoltam, hogy esetleg elvégzek egy ilyen tanfolyamot. Nem tudom, nem tudom. Nehéz ügy. Az biztos, hogy a háztartásbeliség nem nekem való.

Te nem tudsz elhelyezkedni?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.12.02 17:39-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Hihetetlen hogy mennyit írtatok!!!!!!!!!!!!!!!!! Nem győzöm olvasni!
Na, amíg az ember haza nem jön, hogy kell neki a gép a sulijához, addig olvasok és írok gyorsan...

Geo,
nagyon szuper volt a videó! Dávid mindjárt ül!?!?! Na ne őrjíts meg!!!! Amúgy az én kiscsajom is "gyurmázza" az arcomat! Nagyon szereti. Én meg lassan keresek egy úszósapkát, vagy valami hasonlót, mert úgy tépi a hajamat is, hogy készvagyok...

Yadine,
de jó hogy mondod hogy 1000g-nál többet nem kell ennie!
Szerintem nincs semmi gond a 400g-os havi hízással. Szép súlya van így is. Meg mostmár amúgy is lassulni fog a hízásuk...
Amúgy az én kiscsajom mindig estére alszik el. Olyan 5-6 körül. És nálunk 1/2 9-kor van fürdetés. Ha nagyon alszik akkor várunk még egy fél órát, de sosem kel fel magától, úgyhogy ébreszteni kell! Hát az egy fél óra, és a férjem imádja nézni, mert olyan kis kómás fejet vág szegényke! Cukker nagyon. Sajnálom szegénykét, de már 1 hónapja ezt csinálja...

Én is zsonglőr anyuka vagyok! :-)

Tatim,
ezt a fordulást nekünk is csinálja. Sőt, olyat is, hogy hason könyököl, a kezében van egy játék, és dől el oldalra, de végül nem teszi le a fejét, hanem visszabillen. Mint a "keljfeljancsi". Nagyon cuki...
Ja, meg mostanában rugózik ülve és állva is, mint a videón a kicsgyerkőc.

Vok,
jobbulást.
Amúgy ez a hálós izé van a Corában, olyan 1500 Ft körül, igaz egy darab. Jó, tudom, neked nincs közel, de esetleg másnak érdekes lehet.

Zso,
mi csak most dupláztunk, egy hét múlva lesz 6 hós a kiscsaj.

Csilla,
grat a dumáláshoz!!!!!!!!!

Mára ennyi voltam....
cicmarek_
 
 


óóó, igen Cic jó hogy írod mert teljesen elfelejtettem! Csilla gratula a dumáláshoz :lol: :lol:

Cic, Geo,
hol van az a video, ahol Dávid majdnem ül? Én nem láttam :(
Vendég
 


Hat sajna Porto nem egy turistaparadicsom. Persze van turizmus de nem oooolyan nagy azert, masreszt a nemet vonal sem tul eros, harmadreszt 2 gyerek mellol idegenforgalom elegge felejtos. En anno szallodaztam (Kempinski, a nyitastol) ami szinten szuperdolog de megintcsak erost egyedulalloknak vagy gyerekteleneknek valobb inkabb, bar teny voltak gyerekes kolleganoim de hat amelle meg ugye hatorszag kell nagyik, nagynenik, nekem meg senki sincs.

luna6
 
 


Nik: mi ezt kissé beteg kifejezéssel úgy használjuk itt a szakmában pl., hogy helyi asszisztencia. Segít a turistáknak, mert ő ismeri a helyi viszonyokat, stb. 8)

Sztem a szemmel verős-babona, hiedelem nagyon kedves dolog, és el tudom képzelni, hogy hiszel benne, mert körülötted mindenki, és egyáltalán úgy érzed, hogy tapasztaltad is. Sztem én is tudnék hinni benne, no, meg ártani semmilyen kitűző nem árt, akkor sem, ha mégsem venné az ember olyan komolyan.
elfelejtettem írni, h én is vettem olyan lenyomat készítőt és köszi a tippet, éppen ma készítettem el a művet. Ébren volt Szende, így nem volt könnyű, de meglett. sajnos a 2 lapból lesz egy, mert egyiken nagyon jó a 2 talp, másikon meg a tenyerek... de jó lesz, ha összeállítom.

detti_10
 
 


Sziasztok, jóóóó sokat írtatok, tök jó!

Szag: Én is megismerném Máté ruháit szagról, be szoktam szagolni a nyakába, imááádom!!
Erről jut meszembe, a férjem szülés után már a kórházban mondta,és azóta még néhányszor, hogy megváltozott az illatom,olyan édes lett, /persze, mert édesanya lettem. :lol: /

Fordulás: nekem egyáltalán nem így fordul hanyatt :shock: :shock:
A két kezét a hasa alá gyűri, a fenekét felpúpozza, és az egyik lábával átlöki magát.

Itt se hó, se jég, se nap, esik már két napja, szürkeség, blöee. Azért kimentünk egy órára, ebben volt vásárlás is, meg a melletünk levő bolt eresze alatt tologattam, mert azt hittem elalszik, és mivel szakadt, nem volt kedvem sétálni.

Éjjel 11-től fél hatig ötször kelt. Pépet még nem váltottam ki. De ebből csak egyszer szopott, a többi alkalommal simire visszaaludt. Még jó, hogy azt mondtam Geo-nak, hogy mindig szoptassa meg. :wink: De látszott rajta, hogy nem volt ébren teljesen.

Geo,
számomra hihetetlen, hogy egy jól szopó csecsemőnél elfogyhat a tej. Sajnálom. Nekem a jobb cicim teljesen elapadt, már egyáltalán nem kell fejnem se belőle. A másik még tartja magát.

Jaj, nem is írtam, hogy ma másodjára szopizott bimbóvédő nélkül, és csodálatos élmény volt!!!!!!! Úgy látszik megnőtt az állkapcsa, és a bimbóm is alakult. Mikor először próbáltuk, csak nyalogatta, mint a fagyit,annyira nevettem, nem tudta mit kell vele csinálni. :D

Cic,
a kómás fejet én is szeretem!!! Most pl, 16.45-17.25-ig aludt, de már olyan álmos,hogy Apjuk itt küzd vele, hogy bírja még fürcsiig.

Együttalvás:
Nagyon sokszor riadok fel arra éjjel, hogy azt hiszem, hogy elaludtam szopi közben, és ott van mellettem. Olyankor hisztérikusan félálomban kérdezem a férjem, hogy: Itt van Máté??? És közben tapogatom az ágyat. Szörnyűűű!!! Mindig attól félek, hogy ráhúztam a paplant, vagy rajta fekszünk.

Szóval én nem tudnék úgy aludni!

Vik, sajnos még nem voltam Nálatok, de tervezzük majd..egyszer..
Ez a név dolog engem kikészítene, az biztos! Miért nem lehet anyakönyvezni és kész. Tudom, a tradíciók..

KépKép
yadine81
 
 


A mensivel kapcsolatban Heni írása a tuti! Peteérés után mindig van mensi,ha nincs megtermékenyülés, de ha nincs peteérés akkor is lehet mensi. És lehet a szülés utáni első peteérésből is terhesség.

KépKép
yadine81
 
 


Én más mosószerrel mosom Dorka ruháit, így tuti hogy felismerem :D :D
Mondjuk nem olyan régen már nem akartam neki külön venni mosószert, mert egyébként Arielt használok, gondolom megfelel neki is, de amikor pakoltam be a ruhát a gépbe, rájöttem hogy nekem kell az az illat, ami a gyerekhez tartozik, és ennek része hogy mivel mosom a gönceit.
Ugyan olyan, mint pl. a kórházban volt egy fertőtlenítő, amit a nővérkék használtak, és mindig olyan illata volt Dorkának is. Nagyon hiányzott amikor haza jöttünk, meg akkor egyébként is nagyon érzékeny voltam a szagokra, egyfolytában zuhanyoztam, stb. Azóta meg hogy helyre álltak nagyjából a hormonjaim, nem is mindig érzek szagokat, de ez így volt előtte is.

Megnyugodtam a forgással kapcsolatban, ha jól emlékszem Dávidról volt egy olyan videó, ahol megfordult, és ő is lökte magát a kezével, és nem ezt a billegős-balanszos műsort csinálta. Majd jövő héten megyünk tornára, megkérdezem hogy mi is lenne a helyes, bár szerintem tök mindegy, szoktatni úgy sem lehet.

Ma már úgy közlekedett, hogy gurult egyik oldalról a másikra, és szépen el is érte amit akart, nevezetesen az asztal lábát, amit meg is kóstolt többször, hiába tettem vissza a szőnyeg közepére :D :D

KépKép
tatim
 
 


Kép Dorka és az asztal lába

KépKép
tatim
 
 


Timi, de erdekes, annakidejen otthon mindket szulesemnel otthon hianyzott nekem is a fertotlenitoszagu gyerek :D:D:D:D (itt nem volt ilyen, a gyerek mindig velem volt, nincs is csecsemoreszleg)

Az asztal laba meg tuti tele van vitaminnal es ertekes asvanyi anyagokkal! :D:D

luna6
 
 


Geo, így már okés a peteéréses dolog? Heni jól leírta, én kicsit leegyszerűsítettem.
Ó, sajnálom a szopit, de közben úgy érzem a soraidból, hogy meg is könnyebbültél és tudsz előre nézni és máris oldódnak meg a gondok.

Zsó, juj, fejből nem tudom a milligrammot. Bár lehet, hogy valamelyik zárójelentésen rajta van, de most nem tudok bemenni érte. Megnézem, ígérem.

Vik, persze-persze, megcsináltam már akkor, egy hónapja (huh) a lenyomatot, nem lett valami jó, de majd az 1 éves jobb lesz. :)

Kép

Kép
***csilla***
 
 


Zsó, az augusztusi zárójelentésen látom, hogy 2x2 mg, de úgy emlékeszem, azóta meg lett emelve 2x2,5 mg-ra. Vagy 3-ra??? Ebben viszont nem vagyok biztos. Azt tudom, hogy valami testsúlykilogrammonkénti izét mondott ott is a doki.
Motiliumról inkább hallgass a férjedre. Én szinte azonnal abbahagytam és tényleg nem volt brutál hatása. A savlekötőt viszont megpróbálnám este is és az ágyat is megemelném próbaképpen.

Kép

Kép
***csilla***
 
 


Tudom mit akartam kérdezni, etetőszék.

Milyet érdemes venni? Mire kell figyelni? Már mindenkinek van, vagy hogy-hogy nem volt még téma? Csak engem izgat a kérdés?

KépKép
tatim
 
 


Timi, nekunk nincs. Vagy olben uvegezik aron vagy a pihiszekeben etetem. Majd eccer, en ikeas sima antilopot veszek.
Mancinak 'muszaj' volt vennem egy allithato magassagut, donthetoset, parnazottat... nah olyat en tobbet nem vagyom :D Ha csak apuka nem majd a dednek, de akkor o takaritja :D

luna6
 
 


Tatim,
Hannának az Ikeás full gagyi etetőszék jött be :) egyébként itthon egy 4000 ft-s használt székünk volt.amit valszeg kidobtam... :? de nem találtam.
Alexnak most van egy ikeás, meg szereztem egy ilyet:
http://teszvesz.hu/item1328890511_szekr ... asito.html

Hannának meg ilyenje volt kb:
http://teszvesz.hu/item1340118211_etetoszek.html

én nem hiszem, hogy egy gyereknem 6 szinten dönthető etetőszékre lenne szüksége. bár tuti kényelmes, de nekem marha drága.

És még próbálok jönni ma, de nem tudom,h ogy hagy-e a Hanna :D:D

Puszi nektek!

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


És nem beszéltünk össze Lunával :D:D
Nincsen bekapcsolva az MSNem :D:D:D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Na, vasalás előtt még benézek kicsit!

Csilla,
ne emészd magad, hogy nem jöttél rá mi a baja Léninek .Gyakorlaton a Szegedi Klinikán láttam, hogy a megemelt végű ágyakban a piciket "felkötötték" egy zsákszerű valamibe, hogy ne csússzanak le az ágy végébe. Olyan cukkerek voltak!

Vik,
biztos szeretnek a munkahelyeden, mert kedves vagy és mosolygós. Mikor fogsz visszamenni dolgozni? Rossz lehet egyedül lenni éjszakára.

Tatim,
Dorka nagyon cuki, és szép a tipegője!

Etetőszék: nekünk még nincs, mivel még nem tud ülni. De nagyon pici a konyhánk, ezért olyan asztalra szerelhetőt gondoltam majd.

Nanetto,
nem semmi ez a jeges sztori, azért vigyázz magadra!

KépKép
yadine81
 
 


Vik, közben elolvastam a munkamizériát, tárgytalan. :D

KépKép
yadine81
 
 


Az a vicc, hogy mi kapnánk egy fullextrás etetőszéket, attól a családtól akiktől a babakocsinkat is, de nem fér el egyszerűen. :?

KépKép
yadine81
 
 


Kép
Vik, remélem látható, hogy hol lehet megnézni :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Voook! Nagyon szupert vettél!!!! Énisénis! :D

KépKép
yadine81
 
 


Nekem a fullextrak nem jottek be. egyszeruen nem kellett, hogy a gyerek 'aludjon' fekudjon a szekben, a magassagallitasa is feleslegesnek bizonyult, amde az enyimnek anno az amugy klasszul parnazott izebizejet piszok nehez volt takarotani, mert lemoshato volt ugyan de nem leveheto, es mindenfele eldugott vajatai voltak (mint a pelenkazofeltetek nemelyikenek) es ott klasszul megbujt a kaja benne.
Aztan mire a talca johetett volna, mert hogy nem en etetem a gyereket (akkor minek a talca) addigra a gyerek a nagyasztalhoz akart ulni de nem a szekeben hanem a szeken....na szoval nalunk tenyleg nem kellettek a funkcioi, de legalabb en is kielegitettem vagyamat, hogy az en gyerkomnek legyen olyanja :D:D

luna6
 
 


Luna,
tök jól elvetted a kedvem tőle, már nem is fáj a szívem. :D

A vasalásról ennyit.. megyek aludni. Holnap itt lesz délelőtt a két nagymamám, úúúgy imádom őket, igazi mesebeli nagyikák. Jó lesz nekem, na. :) Szép estét, nyugodalmas jó éjszakát mindenkinek! Megbeszéltem Kismátéval, hogy hatkor találkozunk. Meglátjuk. :lol:

KépKép
yadine81
 
 


Yadine!
Ha látok még 1et, mindenképp szólok :D
Az egyik barátnőnknek van ilyenje.. azóta ilyet hajkurászok, de van olyan fajta, ami 12000 újonnan. 2500ért ajándék volt :D:D:D És nagyon praktikus!

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok :D

Nekünk is olyan sima mezei etetőszékünk van, mint amilyet a Vok másodszorra belinkelt.

Azért Luna a szavaidat olvsva nekem is átfutott az agyamon, hogy én is ki akarom elégíteni azt a vágyat, hogy legyen olyanja a gyerekemnek, de igazából már ott a másik (tesóméké volt) az is tök megfelel :D :D :D

Geo én is szedem az utrica-t és este langyos ruhával borogatom (azt mondják nem szabad hideggel, mert még jobban begyullad. Lehet, h igazuk van, nem tudom. ) És mielőtt lefekszem, fejek belőle egy kicsit. Te tényleg nagyon kicsit. Nekem hétfőn múlt egy hete, hogy kezdődött a gyula, nyirokcsomók, minden azóta szedtem antibigyót, meg folyamatosan az utricat; és most már észrevehetően csak pár csepp jön a mellemből. Szűnik a gyula is, 3 csomóból már csak 1 icipici van meg.
Remélem segítettem :roll:

Én rettenetesen sajnáltam, hogy vége, de ugyanakkor meg is könnyebbültem, mert-ezért előre is bocs mindenkitől-, de van a szoptatásnak egy terhe is.

Tök jó ez a gyümölcsháló dolog, nekem is nagyon tetszik, asszem láttam ilyet a vaterán, de ott irtó drága :roll:

Én ma annyit pakoltam.... Szombaton jön végre az ASZTALOS és csinálja a KONYHÁMAT !!!! Jaj, én alig várom
:lol: :lol: :lol:

Zsó sajnálom, hogy a férjed ennyit dolgozik :shock:
Amikor én szültem péntek reggel, akkor az a doki volt bent, aki előző nap délután megindítottta a szülést. És, miközben varrt, elejtette, hogy már alig lát, mert 25 órája dolgozik és már a kávé sem segít :shock: Akkor egy kicsit betojtam, de mivel előtte 10 perccel született az Arni, ezért még rajtam volt a vigyorgok-és-nagyon-boldogvagyok-és-megkönnyebbült hangulat :lol: és nem foglalkoztam vele. De azért most így utólag, elég dúrva.

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Geo, még hozzátartozik az igazsághoz, hogy én nem akartam fejni egyálktalán, de Vok is, meg Luna is azt írta, hogy kell...és tényleg kellett.
Pedig a hátam közepére nem hiányzott, de akkor biztos nem gyógyulok ilyen hamar.

BhDetti neked mi van a gyuláddal? Szopi?

Konkri, merrre jársz?

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


http://teszvesz.hu/item1349241507_cam_etetoszek.html
ilyenje volt Hannának, csak sárgában. Szerettem, de pl az asztalhoz nem tudtam odarakni.

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Tatim Dorka nagyon cuki :lol: :lol: :lol: :lol:

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Na, találtam ilyen hálót a vaterán. Nuby a márkája és a 2 db 5300 Ft.

Szerintem jól vásároltál Vok :D

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Detti,
köszi, szóval akkor helyi asszisztencia a munkám :D
Igen én hiszek benne, mert már volt ok nélküli szüntelen ásítozásom, csillapíthatatlan fejfájásom és miután anyósom (erre jó :lol: ) elmondta az ellen "imát" el is múlt azonnal. Szóval saját magamon is tapasztaltam, hogy műkszik.
A lenyomat nekem is így lett az egyiken a keze jó a másikon a lábija és én is majd összeapplikálom.

Tatim,
Látom ti asztallábbal kezdtétek a hozzátáplálást :lol: :lol: :lol: és ha jól látom nagyon ízlik neki :lol: :lol:
Etetőszék: nekünk olyan van amit Luna is írt. A különbség, hogy nálunk levehető az a párnánzott puha bélés, így egyszerű lemosni, ha nagyon összekenné. Én szeretem. A háttámláját lehet dönteni 3 fokozatban, most leghátul van, olyan félig ülő-félig fekvő mert még nem ül magától csak megtámasztással. A tálcáját le lehet venni, és a magassága is állítható, így simán oda lehet majd őt tolni a nagy étkezőasztalhoz. Megjegyzem nem mi vettük, mi csak választottuk, a férjem húgáéktól kaptuk ajándékba. Szóval nem került semmibe :lol:
Mi nem akartunk ilyen asztalra akaszhatósat, viszont valószínű késöbb fog majd kapni egy olyasmi ülésmagasítót mint amit Vok is vett .

Csilla,
jó ötlet, hogy egy évesen is megcsinálod :D
Én úgy csináltam, hogy hason aludt és amikor már ébredezett, de még félálomban volt akkor léptem a tettek mezejére. És nem fordítottam őt meg. Végig hason volt, hogy ne tudjon annyit izegni-mozogni.

Luna,
hát segítségem nekem sincs sok, ezért kell más, csak délelőttös-nappali munkát találnom.

Yadine,
és te még nem is tudod, mert akkor még nem írtál ide amikor írtam, hogy még a nevét se választhattam ki a saját gyerekemnek!!!! Volt is ebből vita rendsen, így az "arany középutat" válaszottuk.
Mert itt tradíció, hogy az első lánygyerek a férj anyja keresztnevét kapja, az első fiú meg a férj apjának a keresztnevét kapja majd a keresztségben-anyakönyvben.
Szóval így lett a lánynak kettő neve. Az első az anyósom keresztneve a második meg amit én akartam. És én mind a kettőt mondom neki. Mert nem akarom, hogy elsumákolódjon a második neve! Így majd ha már elég nagy lesz eldöntheti, hogy hogy szeretené ha szólítanák.
Az meg, hogy papíron is akkor lesz keresztneve a gyereknek miután megkeresztelik az nem hagyomány itt szerintem, hanem bevett szokás vagy hogy mondjam. Gondolom mióta Görögország létezik így műkszik :roll:
Vendég
 


Vok,
köszi, hogy én milyen hülye vagyok, hogy eddig nem vettem észre :roll: :roll: :lol: :lol:

Talinn,
hajrá konyha, majd tegyél képet milyen lett a birodalmad!
Vendég
 


oké :lol: :lol: :lol:

Remélem szép lesz, mert biztos írtam már, de nem az a szín lesz, amit én szerettem volna, szóval most egy kicsit aggódok, hoghyy mi lesz a vége, de remélem eazért fog tetszeni. Szombaton még csak a váza lesz meg, de akkor is már meg lesz a KONYHÁM VÁZA!!!! :lol: :lol: :lol:

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


olyan "vigyázó szemek"- es karkötőm nekem is van, anno az összes vizsgára felvettem a fősulin :lol: :lol: :lol: :lol: és sikerültek :D :D :D :D

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Az ikeás székről már olvastam vhol, de tegnap néztem a honlapjukon, és ott nincs rajta :(
Attól még lehet kapni vajon?

Máris van olyan szempont, amire felhívtátok a figyelmemet, hogy ne legyen nagyon redős-párnás, a takarítás miatt, meg azt szeretném ha az asztalhoz lehetne majd tolni...
Az állítható magasség nem hiszem hogy szempont lesz, esetleg most még a dönthetőség, bár szerintem idén már nem fogunk venni. Attól függ milyen ütemben halad az evése, meg hogy mennyire tud majd ülni.

Vok, köszi a linkeket, és szuper amit szereztél :)

KépKép
tatim
 
 


sziasztok,

tatim, Dorka nagyon cuki az asztal lábával! :D
etetőszék ügyben, nálunk olyan redős, állítható így-úgy típusú van, mert kaptuk ajándékba,de ha már fontos, hogy az asztalhoz tudd tenni, akkor kell az állítható magasság is, mert a fix lehet, pont nem méret. még a tálcájára kell figyelni, hogy kivehetős legyen, különben k...va nehéz pucolni, meg persze levehetős legyen az egész. mi is úgy eszünk, mint Vik mondta, teljesen hátradöntve, kb. 45 fokban. valóban nehéz a redőkből kiszedni a kajcsit, az igaz. a négy lábból kettő gurul is, de szerintem ez teljesen felesleges, illetve összecsukható, de azért elég sok helyet foglal így is. mondjuk, mi azért akartunk ilyet, mert ugye 4 hósan kezdtük a hozzátápit, és nem akartam, hogy a pihiszékét (nekünk nem lemosható) maszatolja össze, meg hogy tudjon különbséget tenni, nálunk a pihiszékben játék van, meg abban nézzük, ahogy anya hajat szárít, kádat, wc-t suvickol, mosogat, stb. már kezdi felfogni, hogy ha beteszem az etetőszékbe, akkor hamarosan kap enni. (mert ő egy igen türelmetlen darab, és neki minden AZONNAL kell) :D

Klau

Kép
pkklau
 
 


Ja, Vik, nekem is van ilyen szemes láncom, kaptam barátoktól, görögből hozták. van jelentősége, hogy hol van a lakásban?

Klau

Kép
pkklau
 
 


Luna,
tök jó amit az apasztásról írtál, én is akkor úgy csinálom hogy 3naponta hagyok el egy szopit. ez mondjuk nem lesz nehéz,mert a tejmenyiség miatt egyet már korábban elhagytunk...
a doki adott egy bogyót (most meg nem tudnám mondani mi az),amit tegnap este vettem be először, napi két szemet kell összesen szedni (a kórházban is ez adják ha nem akarják a tej beindulását). emellett meg szedem a 3x1 antibigyót.

Henibaby,
persze, hogy értem,én is erről beszéltem :wink:
ezért van az, hogy sok szoptatós anyuka nemis tudja, hogy teherbe esett :lol:
csak azért gondolkoztam el ezen, hogy akkor mi a fenének menstruálunk??? a meg nem termékenyült petécskék így is távoznak... na mindegy,ez csak egy kis (csendes) filozofálás volt részemről...
:D :D :D
ja, látomte is írtad.

Nikvik,
ez nagyon kooly, hogy csak keresztelés után van keresztnév. akkor ezek szerint Go-ban mindenki ilyen vallásos? Ehhez te hogy tudtál viszonyulni? te is vallásos vagy?
a vegyes kajálást csináljuk már egy ideje.... :? csak most az a baj, hogy rácuppan ccire, de 2perc múlva (mert van amikor meg sem indul a tej) sírva elfodul.. ilyenkor még próbálkozom,átteszem másik cicire, ott elvan kb 3percet, aztán megint sír... ilyenkor mindig mehettem az ordító gyerekkel tápot csinálni, most már előre bekészítem :lol:

Luna!!!!
és milyen ruhákkal történt a szagteszt??? Aron, Manci, esetleg a Ti ruhátokat is közéraktad? csak mert én mindig mondom andrásnak, hogy olyan jó baba illata van a Kismanó ruhájának, de ő meg nem érzi :shock: lehet ha mi is "szagtesztelnénk" akkor nálunk is az lenne, hogy én felismerném, ő meg nem??? :roll: de akkor ez mitőlvan? úúúú most ehhez nagyon meghoztad a kedvem :wink:
abban viszont már nem vagyok biztos, hogy több babaruhából ki tudnám választani a Dávidét... :roll:

Cicmarek,
kösi a Corás infót!!
Dávid is rugózik!!! én márannyira vártam hogy ezt csinálja, mert teljsen meghalo tőle :oops: négykézlábra áll, és előre-hátra-előre-hátra... mint ahoyg Henibaby Gergője csinálta a videón :P
mostanában leteszem a kiságyba aludni, őmeg így alszi el :shock:

Nikvik,
olyan videó az nincs :oops:
azt írtam, hogy csinálokmajd képet, de most a kártyákat kéne üríteni,meg a gépeket tölteni... és egy picit ellustultam ilyen téren :roll:

Yadine,
mióta este csak tápot kap és cicit nem (2napja :oops: :oops: :oops: ) azóta csak egyszer kelünk éjjel... tegnap este enek utána is néztem s azt olvastam, hogy ez a kajahiánytl van... amúgy a hízásunk ekünk is 400-500 körüllehet, de rájöttem arra, hogy hiába van meg az a minimum,ez a nyugodt játékhoz és alváshoz nekünk nem elég... :?
amúgy Dávid nem volt igazán soha egy jól szopó csecsemő, mindig is szenvedtünk a szopival, főleg az elején,amikor még nem volt jó a technikája :(
de én is furcsállomkülönben, hogy így emegy a tejem...
na oké, most látommit írtál. szóval hogyhogy peteérés után mindig van mensi???
mert tegyük fel, hogy én most nem mensizek a szopi miatt,de van peteérésem. viszont frigid vagyok, mint a ház, így nem is akciózunk andrással. ezért a meg nem termékenyült cucc az távozik... de a peteérésem után nem mensizek, mert szoptatok. ez akkor azt jelenti, hogy akkor peteérés után nem mindig van mensi... tegnap kifejtettem ezt a dokimnak, és ő is ezt mondta... vagy csak a nyelvi különbségek miatt nemértettük egymást :lol: :lol:

Tatim!
nem is mondtad, hogy ti asztallábbal kezditek a szilárd kaját :lol: :lol:
etetőszékünk van már a kezdteektől, a kisöcsémé volt,mostanában amikor akonyhában teszek-veszek abba teszem Dávdot, mert abban belátja az egész helységet, szeret ott lenni.na persze nem szoktam egyszerre sokat benne hagyni :wink:

Talinn,
köszi az infót, de hallod ma mársemmi bajom... azért a bigyókat még beszedem, bizts ami biztos alapon, de semmi... laposvagyok,mint a .. nemis tommi....
én is úgy érzek, mint te. sajnálom,mert szuper jódolog szoptatni, de csak ha minden rendben van.... volt ilyen időszakunk is, de azért... nem tudomemlékeztek e még... :roll:
konyhádróltegyél majd képet :)

Nikvik,
ugyanazt a pont nyomtad el Tatimnak, mint én :D :D :D
Vendég
 


5hósak vagyunk :lol:
Vendég
 


Klau,
A szemet magadon kell hordani, hogy védjen. Nekem van egy vékony fehérany karkötőm, amin vagy egy szem az a nap 24 órájában rajtam van. És még van hogy így is néha elér a csillapíthatatlan fejfájás, vagy ásítozás, ekkor ha már semmi sem használ felhívom anyóst. Ő meg teszi amit kell és utána visszahív, hogy szemmel vertek-e vagy sem. Mert van amikor nem.

Én is pont azért akartam etetőszéket, mint Klau, hogy tudja a gyerek ha oda ültetem akkor hami van. Nem akartam, hogy a hordozót, pihiszéket kenje össze. A mi párnázott betéttünk, nem túl redőzött és nagyon könnyű levenni. Két nagy tálcája van, ami levehető.
Pontosan ugyan ilyen, csak nem cam, hanem a prenatal saját márkás termékeként árulja itt:
http://www.matti.hu/termekek/etetoszek/osszecsukhato_etetoszek/cam_campione_etetoszek_2009_140_c6.html
Ja és tényleg fontos, hogy a tálca levehető legyen és legalább a magassága állítható legyen, ha késöbb az asztalhoz akarjuk tolni a gyereket, hogy úgy egyen velünk. A nem állítható magasságú lehet túl magas vagy túl alacsony lesz az asztalhoz. Ha meg a tálca nem levehető akkor meg nem tudjuk az aszalhoz tolni, hogy onnan egyen.
Az ikeás antilop asszem pont normál asztalmagassághoz van kitalálva, hiába nem állítható a magassága, a tálcája levehető, az unokahúgaimnak olyan volt. Viszon a lábai nagyon szétállnak én többször majden elestem bennük, ha nem figyeltem.

Nekem még nagyon tetszik az ilyen fajta etetőszék is, bár ez csak akkortól használható amikor a gyerek már szépen tud ülni megtámasztás nélkül is és illeg-billeg, ha nincs kitámasztva, nem nyaklik a nyaka és stabilan tudja tartani 10-30 percig az evés alatt. Ez abból a szempontból is praktikus, hogy késöbb "székké" alakítható:
http://bambino.hu/spd/HB3/IWH_lepcsos_etetoszek
Vendég
 


itt egy kép a pihiszékes "ülésről"
(sajna nem használtam vakut, így homályos)
Kép
aztán a többi etetőszées.
nekünk ilyen van. 7éves darab,akisöcsémé volt, ő nagyon szerette. a tálcája levehető, j nagy, mindig maszatolt arjta, amit nagyon élvezett :D
és az egész etetőszék (párnái) áttörölhetők vizes szivacsal, 2fokban dönthető a támlája, de nem döntjük,mert akkor dávid elkezd hasizmozni, felül,és ő tartja magát, úgyogy akkor már megtámasszuk őt a hháttámlával
Kép
Kép
Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Megint elszállt mint a tavaszi szellő, amit írtam....na mindegy, pedig tényleg mentettem is.

Szóval remélem továbbra is mindenki gyógyulgat.

Mi behotunk Benneteket éjjeli kelés terén, 3-7 között félóránként. Csak fenékpacsival alszik vissza, szóval amolyan rajzfilmbe illő módon üveges tekitettel seggrepacsit játszunk fél éccaka.

etetőszék: én megvalósítottam Luna féle álmot, nekem kellett a nagyobb, egyetlen hátránya tényleg a mérete. Sztem jó, hogy gurul, nem most, hanem majd ha a gyerek 14 kiló és azzal együtt kell mozgatni a széket.
:wink:
És a magasságállítás meg: ha a gyermek olyan, mint az enyim, hogy kukac van a popiba, akkor retek idő esetén szuper dolog hogy tálca nélkül tud fel-le jojózni rajta és lefárad valamennyire.

Na, felébredt Zéti, mennem kell....folytköv.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Geooo, nagyon édesek a képeitek, én is végre tettem fel a picassára, majd mutizok Nektek...

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


na jó...
szopi közben még mindig marhára fáj, meg ha hozzáérek akkor is... de legaláb kisebb rajta a piros folt...
Vendég
 



Geo,
nagyon cuki Dávid, nagyon nagyfiús! Be kell valljam, amióta nem stresszelek, hogy tápot kell neki adnom, és elengedtem magamban, hogy mi a fenének nem ment símán a szopi, ezermilliószor nyugodtabb vagyok. Tudok tervezni, nem másfél óra egy evés, és akkor se biztos, hogy elég volt neki.

Mensi: Úgy néz ez ki, hogy hormonok hatására megérik egy petesejt, közben a méh nyálkahártyája vastagszik. Aztán a pete kiszabadul a petefészekből, és vándorol a méh felé. Ha nem találkozik hímivarsejttel akkor a pete helyén a petefészekben képződő sárgatest ami szintén hormont termel elsorvad, és ennek hatására lelökődik a vastag méhnyálkahártya, mivel nincs szükség rá,nem fog beleágyazódni semmi. Ha nincs peteérés akkor is lehet mensi, az egyéb hormonok hatására.

Namármost, ha van peteérés, akkor a hormonális hatások miatt 1000 százalék, hogy lesz mensi is, ha nem volt szex. A te esetedben viszont tuti nem volt peteérésed. :wink: Vagy megérett, de nem tudott kilökődni és ciszta képződőtt, mivel azt mondtad, hogy érezted. De őszintén szólva nem hiszem, hogy cisztád van.

Vok,
kösziiiiii!!! Közben kiderült, hogy a párom hallani sem akar az asztalra szerelhető székről, mert szerinte nem stabil az asztalunk, és ebben van is valami. És mivel az asztalunk be van tolva a sarokba, nem tudnék vele szembe ülni. Szóval lesz rendes etetőszékünk is sajnos. Valahogy betuszkolom. :?

KépKép
yadine81
 
 


Yadine,
jajj :oops: amúgy képletesen írtam "az én esetemet" :wink:
nekem most eyébként épp megfog jönni, mert fája hasam... :roll:
most már oké. ezek szerint azok a nők, akik szopi alatt mensi nélkülesnek teherbe, azoknak éppen lett volna menszeszük, csak éppen akkor akcióztak a párukkal, és így nemjött meg nekik. ugye? :roll: :lol:
Vendég
 


Geo,
pontosan! Ne hari, de imádok magyarázni! Főleg amikor látom, hogy a középsulisok még az mp3-at is kiveszik a fülükből óra közben, ha ehhez a részhez érünk. :lol:

Itt még mindig ESIIK!!

Hari, Konkri merre vagytok?

Talinn,
alakul a konyhád?

KépKép
yadine81
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?