Új privát üzeneted érkezett!

jaj leraktam a lábam alá mármint nem szó szerint - és úgy el van ezzel a Geo képen is látható babatornászóval! itt csicsereg újfent!
:-)
ezt a fos időt! az én gyerekem tiszta nyügi amúgy! ez a tornászás is 5 perc lesz szerintem!... ja próbáljátok majd ki hogy a lábfejetekkel játszotok vele az enyém BEGERJED!
Vendég
 


..
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2011.01.03 14:34-kor.
Vendég
 


http://www.szilvifoto.hu/
jaj ez nagyon tetszik! de jelenlegi keretünk rá 0 forint
viszont vettem lencsét 319 forintért és már fő! :-)

jó hír: kaptunk 60 kg krumplit ! INGYEN! ... na ez jól jött!
viszont igéretet kaptam férjuramtól hogy szombaton tesco-zunk! ... ez elég életveszélyes lesz ránk nézve ... de majd uralkodok a polcok látványától!

amúgy baba kint horpaszt! totál kár tuti az idő mert most nem a foga fáj az fix! akkor másmilyen! ... úgyhogy nekilátok dolgozni!
(scrapbook naptár!)
még jövök! ... :-)
Vendég
 

 
 

sziasztok,

üdv az újaknak!
szerintem ez tök hízelgő, hogy hozzánk akartok csatlakozni. na nem mintha én lennék a szószóló, de azért tök jó! :)

azt hiszem az én fiam fordítva működik. ő tegnap volt elviselhetetlen, ma viszont eddig minden terv szerint halad.

jaj, ez a henger baromi jó, meg is jegyzem! :)

vasalás, hát én nem vasalok mindent, de a legtöbb holmit igen. ezt is csak, mióta együtt élünk urammal, azelőtt csak a legszükségesebbet, ma már jóval többet. :) de én szeretek vasalni. mindig a tv előtt vasalok és közben filmet nézek és így tök hamar elrepül az idő, és csak azt veszem észre, hogy már el is fogyott a vasalni való.

akkor én is dicsekszem kicsit: az én férjem is egy igazi romantikus alkat, és imád meglepni, amit persze én is imádok! :)
nekünk május 23-án lesz a 2. házassági évfordulónk és akkor leszünk 12 éve együtt pont. a 10. évfordulónkon volt az esküvőnk. :)

Klau

Kép
pkklau
 
 


Kaptunk egy nagyon cuki sapkát Norvégiából, gondoltam, megnézem a cég honlapját, mert a sapka még kissé nagy, hátha találok és esteleg rendelek kisebbet. Hát micsoda holmik vannak: http://www.lindex.com/se/shop/babyklader-56-86-cl/ de az bebizonyosodott, hogy maradunk a bő sapeknál!!! :shock:

Újak sziasztok!

Nekünk is kéne ilyen Geoo + Nanetto féle tornáztató, de sajna még nincs... szerintem Szendét a játszószőnyege nem annyira hozza lázba... bár ő amúgy sem egy lázas alkat, mint többször írtam már... ellenben ma végigröhögte a reggelt, össze-vissza pusziltam, ő meg kacarászott, csibészekedett, jaah, megjött a hangja is, egész jókat mond, kedvencem még midnig a hosszú, elnyújtott sóhaj cifrázva....

Szóval szeretnék tornáztatót, hengert, zongorát. Kisebb sapi is jó lenne. Na, dolgozom egy kicsit!

detti_10
 
 


Sziasztok!

Szia Zuzi!

Max. 10 perc alatt tök jól elalszik már a bébim! :shock:

Nanetto,
mikor derül ki, hogy beüt-e a párodnak a munka, amikor is úszni fogtok a pénzben? Azt hiszem te írtad, hogy vannak ilyen kilátások, ha jól rémlik. Mindenesetre drukkolok.

Detti,
haláli cuccok, a nyakkendős ingecske kell és kész. :D

Na, akkor leírom, hogy nov. végén lesz öt éve, hogy először randiztunk, akkor két hónapja, hogy ismertük egymást a suliból ahol dolgoztunk. Én szeptemberben kezdtem ott, mint új védőnéni. És az anyukája volt az igazgatóhelyettes, ő mutatott be minket egymásnak, mikor mentem be az órájára átnézni a gyerekek haját (tetü) Feleltetett közben, de azt mondta, hogy nem is tudja mit mondott a gyerek, mert engem nézett. :D Rá egy évre volt az esküvőnk. :D

KépKép
yadine81
 
 


Princzike,
asszem egyet értek Dettivel. na megpróbáltam leírni, hogy miért, de nem megy, szivacsos az agyam a mai francia óra miatt, úgyhogy maradok ennyinél.. :oops:

Zuzi,
te is 70-ben csatlakoztál, mint Henibaby :lol: :lol: úgy látszik az óraátállítás óta kicsit megzavarodott a babanet :D
fuhh.. az első 2hétben nem is szopizott a fiad, most meg mégis szoptatod? ügyes vagy, gratula!!
egyébként meg egy nappal vagyunk "fiatalabbak" nálatok :lol:

Nanetto,
én is a Szilvivel csináltattam a pocakos képeimet, nem tudom emlékszel e rá :wink: teljesen meg voltam vele elégedve, és Dávidról is szeretnék egy sorozatot, szerintem fél éves korábanmajd megg is ejtjük :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Ah, olyan jó hogy ennyit írtok, csak olyan nehéz így lépést tartani...

Liza, Zoé, Dorka, Levi, és új Levi is nagyon aranyos!!!!

Üdv az újaknak!

Na, flyladyt lementettem, de még nem néztem meg. Igaz, nekem nincs egyenlőre gondom. De ez inkább annak köszönhető, hogy olyan a nappalink kialakítása, hogy nem nagyon vannak szekrények, így nem nagyon kell port törölni... Mert azt utálom. A porszívózással meg a felmosással nincs bajom. Viszont vasalni utálok! Még tévézés közben sem szeretek. De tudom, hogy én azt azért utálom, mert közben egyhelyben kell állni. És azt a derekam nem bírja. Úgyhogy csak a szükségeseket vasalom: ember ingjeit, illetve ha megyünk valahova, akkor a "kimenős" nadrágot, esetleg a felsőt. Ja, megy a kicsaj holmijait.
Amúgy én is a rend és tisztaságmániások táborát gyarapítom. Még. Illetve az igény biztos hogy továbbra is meglesz, max időm nem lesz rá hogy meg is csináljam... Abból az egyből viszont sosem fogok leadni, hogy úgy menjek el aludni hogy a konyhában nincs rend! Utálnék reggel arra kelni, hogy nem tudok egy bögrét lerakni sehova sem, hogy ne tudjak csinálni egy teát...

Ja, Eszterxx, Geo,
köszönöm szépen, de azért ez nem jelenti azt, hogy mostantól büdös leszek! A kis "Törtető Cafkának" (a becenév a Doktor Houseból) van járókája, csak hát örökölt darab, és hálós. Átmostam egyszer, de nem voltam igazán nyugodt, úgyhogy elhatároztam hogy szétszedem és kimosom a hálót. Hát, soha többet nem fogok ilyet csinálni. Egy nap volt mire szétszedtem, és egy nap mire összeraktam! Ha valaki még járóka vásárlás előtt van, annak nem ajánlom a hálósat!!!! De mostmár okés, volt is benne, nem reklamált!

Nekünk idén volt a 6. házassági évfordulónk, és decemberben lesz 16 éve hogy együtt vagyunk! 18 éves korunk óta vagyunk együtt!!!!! :D

Csilla hol van?!
cicmarek_
 
 


Köszönöm mindenkinek, hogy ilyen kedvesen fogadtatok :D
Zuzi örülök, hogy erőt merítettél belőlem :D majd kezdőként támogatjuk egymást :D

Geo :) akkor szinte egykorúak a gyerekek, enyém meg előbb jött két héttel :P

Luna, háááát teljesen megértem amit írtál, mert talán nem ennyire brutálisan, de az enyém is teljesen kiakasztott már. Nem bírom az állandó üvöltést sikítást és azt, hogy minden alvákor szélgörcsökre ébred. Persze kialvatlan és nyűgös. Nagyszülők egyelőre nem vállalják, mert úgy behergeli magát a sírásba, hogy képtelenség megvígasztalni. Én most vagyok teljes tejtermék megvonáson, de semmit nem segít, én mondjuk puffasztó dolgokat is kerülöm, szinte semmit nem eszek már. Ez is teljesen idegörlő. Persze a szénhidráttól amit viszont eszek nő a fenekem rendesen. Azon gondolkodok, hogy az anyatejtől van :?: egyszerűen nem lehet mástól. Lehet megpróbálom, egy pár napig csak tápszert kap én meg addig fejek. Nagy az esély, hogy közben kevesebb lesz a tej, de ki kellene próbálni, mert ha így marad kipurcanok.
Szóval teljesen megértelek és nagyon sajnálom, hogy ennyit kínlódtok ti is :( . Remélem kinövik minél előbb :?

Kép
sellõke
 
 


sellőke, én bevallom, hogy nem próbálkoztam túl sokáig, több okból sem, de mikor megszületett Vencel, és megindult a tejem, nálunk akkor már az volt, hogy ha anyatejet kapott, akkor üvöltött, sikított 3 órát a lábait húzgálva (és mint kezdő anya, nagyon megijedtem), míg ha tápszert kapott, akkor aludt, mint a bunda nyugodtan. pár hétig próbálkoztunk, de mindig ez volt. sőt a végén már akkor sikított, ha kivettem a mellem a melltartóból. remélem, nálatok nem ez lesz a baj, mert mi ezért tápszeresek lettünk, amit nagyon sajnálok.
egyik ismerősünknél pedig ugyanígy állandó volt az üvöltés, de náluk durva habos kaki is társult, náluk tejcukor érzékenység lett a vége. kaptak valami tabit, amit lereszelve be kellett adni a gyereknek, és attól kezdve semmi baja nem volt és még hónapokig szopizott.
csak ha esetleg nem gondoltatok ilyesmikre....

Klau

Kép
pkklau
 
 


Banyek, annyi érdekeset írtatok, hogy nem győzök olvasni... :(

Mi az a fly lady? ez lehet amúgy költői kérdés... de érdekesen hangzik ahogy itt így írjátok...

Na Talinn, most végre megjegyzem, hogy 1 l és n a neved! :) bocsesz!

nagy a napalliban alszik, kicsi itt hentereg, remélem bealszik és olvashatok...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Hasfájás: én is figyelek, hogy mit eszek, már Marcunál megtanultam, hogy a szénsav ultra brutál tud lenni, az uborka, borsó... szintén... viszont most már ha akarok iszok egy phár szénsavasat az esti szopi után, mert mire kövi evés jön, már nem hat rá. és mi is az espumit és a gripewatert nyomtuk ha volt fájás és max 10 percig ha tartott mind.
viszont a védőnő mondta, hogy volt olyan anyukája aki már csak vajas kenyeren élt és mégis fájt a gyerek hasa.

tornáztató: én többre tartom mint a szőnyeget, mivel én folyton elpakoltam anno, ez pedig könnyebb, mert nem kell felállítgatni csak fölé rakom és kész+ én gyors kötözővel cserélgetem rajta a játékokat. + a régi szőnyegünkön (brendonos) a zenélő panelt pont a közepére a gyerek háta alá tették...

tejcsöpögés: volt, de most megállt... viszont már nem is húz be olyan erősen a tej

ma totál szétestem, hogy apa aludni tudjon elmentünk a két gyerekkel a tescoba- kialkudtam marcuval, hogy most nem tolom az autós kocsiba, toljon ő kosarat és veszünk távirányítós helikoptert- oké. na a kosár megtelt a kabátunkkal... így csaknéhány cuccot vehettem még (pedig kéne venni ezt azt mert holnap meg Martin névnap és jönnek vagy 20an) na közben Martinnak meg volt a reggeli veszélyes rottyantás, így fizettem, bepakoltam mindent az ikeas szatyorba (ezzel járok boltba) a vállam majd leszakadt, gyerekekkel be a wc-be. na a pelusozót a kézszárító alá építették, ami folyton bekapcsolt. szerencsémre Marcell közben áldott jó gyerek volt, büszkén vitte a helikoptert. kakát kioperáltam. mondom a gyereknek, hogy vigyük ki a cuccokat, és visszajövünk. oké. én még a kabátom is a kocsiba hagytam, közbe ugye mind két gyerek sapka fel, nagyra kabát, kicsit betakarni... majd vissza be a tescoba. közbe a babakocsiot a parkolóban beletoltam egy bazi nagy festék foltba és olyan lettt a kereke... :( ja parkolóhely a parkoló végén, mert a családik fullon- pedig gyerek onevolt a tescoba rajtunk kívül)
na vissza, "megfőztem" a kínai kaját ebédre. a kínai nő utánunk hozta a helikoptert, mert azt ugye nem lehetett a kocsiba hagyni... a kávézóba vegyünk nyalókát... aztán játszott egy kicsit a játszó részen... aztán benéztünk a kínai ruhásba... majd a bizsushoz... itt megkaptam a nyalókát, Marcell közben játszott kint a beülős játékon... majd a nagy önállóságában messzire akart menni,mire én "megfenyegettem", hogy akkor visszaviszem a helikoptert!!! hoppá!!! hol a helikopter??? megint elhagyta! na ekkor már ő is kétségbe esett, de szerencsénkre meglett a játszó részen. na anagy ijedelmre menjünk haza, de még "Anya vegyünk lángost"! :) Áhhh, nagyon szétcsúszutam! ráadásul énhülye magassarkúban mentem, szét botorkáltam az agyam :) most hál isten alszanak, de énmeg teli zabáltam magam a kínai kajával és ilyenkor elég alacsony a komfort érzetem = továbbra is szét vagyok csúszva :)

romantikus pasi: hát én meg nem kaptam romantikusat és nem is az én zsánerem :) volt olyan aki gyertyát gyújtott mire bementem a fürdőből... , na nem is tartott onnantól tovább a kapcsolat. és a bókot se tudom fogadni- a reakcióm, ha dícsérnek kb ennyi: aha ja. bár mindig hiszek az emberek őszinteségében a részem felé irányuló pozitív megnyilvánulást kétlem :)
viszont számomra egy totál romantikátlan pasitól/férjemtől mindig jól esik egy kis esetlen próbálkozás=titkos ajándék, vagy ahogy megkérte a kezem (semmi extra), számomra ez a romantikus. romantika terén annyi az igényem, hogy ha vezet akkor fogja a kezem vagy a combom :)

Detti 10 jók ezek a cuccok! :( ilyenkor kedvem lenne vásárolni menő rucikat.

Szerintem én karácsonykor egyformába fogom tudni öltöztetni a gyerekeket, mert Martinra jók lesznek az 1 éves felsők, így a Marcell osztályon tudok egyformákat venni.

fú körkérdés! kinél van Disney csatorna????????? nálunk az éjjel óta nincs adás!

köszi Vik, hogy te is emlékszel a szobára! :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Kép
Vendég
 


megalkottam az első hónapot a naptárból! ez lesz a március hónap!
éljen végre van egy hónapunk! ... :-)
most pedig áfonya mellett foglak olvasni benneteket!
és dicsérjetek meg! nagyitó nélküli a fotó :-)
Vendég
 


játék:
én most rendeltem innen: http://www.regiojatek.hu/kat-4-bebijatek.html
Martin névnapjára és nagyon meg voltam elégedve. én azért rendeltem, mert egy helyen se találtam olyan dolgokat amit elképzeltem. itt meg több is volt és jó áron.
Marcellnak anno nem, de Martinnak öröm bármi játék, ő értékeli már most és játszik is velük.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Nanetto! nagyon szép! viszont most elgondolkodtam, hogy mi lenne az egyszerűbb? ilyesmiket kreálni, vagy a két gyereket az általam kívánt pózokba/szituációba/ruhákba próbálkozni... azt hiszem egyik se lesz egyszerű :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Geo: na akkor jót néztem ki (fotós) mert a te fotóid isteniek lettek!!!!!
mondjuk magamat tuti nem fotóztatnám mert ronda vagyok te viszont nagyon nagyon szép!!!!! ...

a gyerek 5 órája alszik!!!!! ... azért is lett kész egy hónap a naptárból :-) ... lányok ez az áfonya isteni és állitólag tök vitamindús!

Májusban azt mondta a férjem hogy már dobozolhatok!!!!! ... tehát már nincs sok hátra akkor fog beütni a pénz hozzánk! vagyis gazdagok leszünk ... kábé annyira hogy az álomlistáról (ami a hűtőn van) lehet hogy lesz autóm és új fényképezőgépem és szeretnék fűszertartót is meg új szőnyeget! :-) ...
amúgy én nagyon szeretek vágyakozni dolgok után - rendszerint ezek valóra is válnak mert úgy akarom őket! és a kőszegi költözést mindennél jobban akarjuk!!!! ... és lesz 2 kutyánk is! .. ezt a párom fogja választani nem tudom leírni a nevét tök ciki de fonetikusan ideirom básszethánt - fuh de gáz vagyok ... szóval ebből 2 db lesz! meg kis kert meg jó levegő! ... nagyon várom!
jelen helyzetünk ... pedig ... ahhh le sem írom! :-)

Én romantikus alkat vagyok vagyis soha életemben nem volt olyan pasim aki ennyire udvarolt volna ilyen figyelmes lett volna ... én voltam mindig kreativabb! de megmondom őszintén hát ... én nagyon élvezem!!!! .. például hiszünk a csókolozás energiájában! ezért irtó sűrűn napi szinten olyan 4-5x csókolozunk olyan kiadósat! ettől tök sokat mosolygunk a másikra! ... sok embernek mondogatom! ja és persze amit nem győzök hangsúlyozni!!!! tévé nélküli létezés! de ezzel sok embernél kihúzom persze a gyufát! de nincs tévénk és igy sok időt töltünk intenzíven együtt!!! ...

Vik merre jársz???
Vendég
 


Lunának :D

"Kisbabám, te sokszor sírsz.
Mit ír erről Dr. Spears?

Fe-felébredsz éjjelente.
Mit szól ehhez Czeizel Endre?

Megéhezni jókor szoktál?
Csekkoljuk le Dr. Spocknál!

Fejed lágya vajon benő?
Mit mond erről Ranschburg Jenő?

Mért van az, hogy ez a gyerek
állandóan nyekereg itt? Kérdezzük meg Vekerdyt!"

/Varró Dániel/

KépKép
yadine81
 
 


Nanetto,
nagyon ügyi vagy, de ilyen szép "alanyból" könnyű szépet csinálni!

Konkri,
nem semmi napotok volt,flottul megoldottad!

KépKép
yadine81
 
 


Itt vagyok Nanetto!
Köszi a hiányolást :lol:
Ma idáig sűrű napom volt. Reggel kelés után apa elment a dolgozójába, de csak pár órára. Én meg betettem egy mosást a lány ruháival, porszívóztam és felmostam, odatettem a kaját főni, közben játszottam a gyerekkel, etettem, pelust cseréltem, aztám már jött is apa. Ettünk, aztán letettem a lányt aludni, mosogattam, vasaltam és most sikerült leülni és olvasni titeket.

Köszönjük a dícséreteket a lány nevében is! Az a cipőcske az egyik kedvencem. Szerintem nagyon vagány. Ha farmernacit adok rá akkor még jobban szeretem rajta. Még tavaly nyáron vettem neki, amikor még csak tervben volt a lányzó. Valahogy mindig is tudtam, hogy ha egyszer gyerekem lesz akkor az csak lány lehet. És az is lett :lol: :lol: :lol: , szóval tudja hordani a masnis tornacipőt!

Nanetto,
gratula képhez! Nekem nem lenne türelmem hozzá. Próbálkoztam már én is a scrapbookolással, de valahogy nem értek hozzá. Nekem túl bonyolult.
Írtad, hogy nálatok ma pocsék idő van. Hát akkor én le se merem írni, hogy nálunk meg verőfényes napsütés és 27 fok van :lol:

Detti,
Nagyon tetszenek a képek! A legjobb amikor Levi melletted alszik a gépen!
És az a henger nagyon jó! Én is akartam neki nézni valami hasonlót, hogy tornázzunk rajta.

Zuzi,
üdv közöttünk!

Luna,
jól értem, hogy azt javasolták, hogy szüntessétek be az éjszakai etetést Aronedunál?
Most megpróbáltok csak pépesített tápra átállni?
Remélem ezek a doktorok értik a dolgukat és "megszerelik" neked a legényt.

Tatim
látod csak beszélni kell a háztartási teendőkről és meghozza a kedvet hozzá :wink:

Heni,
remélem neked is bejön ez a vasalós módszer. Nekem egyébként nemcsak a vasalásra hanem úgy általában a házimunkára is van módszerem, hogy mit miylen sorrendben csinálok meg.
Most a lány mellett úgy szoktam, hogy leteszem őt játszani, eljátszik magában 15-20 percet, addig megcsinálok valami, aztán, játszunk 20-30 percet, majd megint magában játszik és folytatom a házimunkát. És így tovább....

Yadine,
köszi, én is úgy gondoltam, hogy olyan nincs egy kisbabánál, hogy sokat eszik.
Az orvos egybéként még csak a jövő hónaptól modta, vagyis most november 21 utántól javasolta a gyümölcs elkezdését. De én azért adom neki, mert féltem attól, hogy az édeskés tejpép után nem fog neki kelleni a nem túl édes gyümölcs. Így most kap minden nap egy kevés gyümölcsöt is vagy délelőtt vagy délután két kajálás között és imádja :lol:

Csilla,
merre jársz???

Még azt akartam már legalább két hete írni, hogy ti hogy álltok a sterilizálással?
Én akkor álltam le vele amikor betöltöttük az 5. hónapot, vagyis, október 21-én. Az orvos már akkor mondta, hogy hagyjam abba amikor betöltötte a 3. hónapot, de én azt még nagyon korainak tartottam, így vártam még vele.
Én úgy vettem észre, hogy semmi gondot nem okozott, hogy nem sterilizálok már.
Vendég
 



Detti

KépKép
bhdetti
 
 


Nanetto: bassethound, közismerten Colombo kutyája :) :lol: :lol: :lol:

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


Üdv Zuzi és Princzike (újból).

Hízelgő, hogy hozzánk szeretnétek egy csomóan csatlakozni. :)

DE hol vannak még a régiek? Pl. Judy[/b] Meg mi lehet Bibócskával, Táhtival?

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


Detti, Bibocska babaja koraszules utannem sokkal angyalka lett :( Tähtinal hasonlo volt a helyzet, de nala meg szuletes elott :( vagy csak azert irod, hogy vajon mi lehet veluk? ennagyon remelem, hogy egyenesbe jottek/jonnek es nagy ajandekot kapnak az elettol egy ujabb baba formajaban!

luna6
 
 


Tudom Luna, de mi lehet most velük. Újra próbálkoznak és/vagy jóra fordult a sorsuk? Ja meg még volt vki - bocsánat de már nem emlékszem - akinek meg születéskor volt vmi a 2. babájával.

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


nanetto, nagyon szép lett a kép. irigyellek, hogy van ehhez energiád.

konkri, húha, nem semmi, amit véghez vittél!

Klau

Kép
pkklau
 
 


Heni: én is szoktam visszaolvasni és nosztalgiázni. :)

Folti, Anya maci, Judy??????????

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


Konkri, nem semmi hogy milyen volt a napotok :) Már attól elfáradtam hogy elolvastam, és gondolom ez hasonló lesz egy gyerekkel is. Mindig szoktam nézni az utcán azokat az anyákat, akik szerintem iszonyú nagy türelemmel várnak a kismotoron nézelődő, fűszálat elmélyülten babráló kismanóra, akinek épp minden más fontosabb mint hogy tovább menjenek. Nem tudom ez nálunk hogyan lesz, de néha kicsit tartok tőle.
Azért bízom benne hogy nem csak habitus, hanem nevelés kérdése is lehet, hogy mennyire tud majd viselkedni a leányzó az utcán, vagy mondjuk a közértben.

Nanetto, miért pont Kőszeg? Drukkolok nektek hozzá. Nagyon ügyes vagy a képpel, én még csak nem is ismertem ezt a technikát, de rákerestem, és nem semmi hogy mennyi türelmed van hozzá.

Yadine, nagyon tetszett a vers :)

Luna, ma rákérdeztem a könyvekre, persze megint hiányzott egy, de mondtam hogy most már eleget vártam, küldjék ami megvan, szóval szrintem a héten megkapom. Jöhet a cím :)

Mennem kell fürdetni, majd még később jövök.

KépKép
tatim
 
 


Annyira cuuuukiiii. Anyuka meg nagyon pihent. :D
Nem tudom meg lehet -e nyitni
http://www.google.hu/imgres?imgurl=http ... 45&bih=601

KépKép
yadine81
 
 


Szép estét!

Megnéztem a táblázatunkban, hogy vajon ki is hiányzik a topikból: Rózsa, Folti, Jenny, Móni....

bhdetti:
Akire te gondolsz, hogy a 2. babával születéskor történt valami nos, ő zebr volt.
Én a jó múltkor újra elolvastam bibócska naplóját... azt hittem oda ír néhány sort, de sajna nem, csak az van meg amit a babája születésekor írt. Nagyon megható - most sem ment könnyek nélkül.

yadine:
Jó ez a fotó :D :D

Konkri:
Basszus, nem semmi mit vittél véghez a mai nap. Én ha csak a sarki boltba megyek 2 gyerkőccel, már attól kivagyok.

Ajándékötlet, most kivételesen nem gyerkőcöknek:
http://charmed.animehq.hu/blog/2010/11/10/csokikanal/

Szerintem nagyon ötletes. Azt hiszem tőlem is kapni fog ilyet valamelyik rokon.

Kép
Kép
henibaby1975
 
 


nekem pl. hiányzik Rózsa, és érdekelne az is, mi lehet Foltival, azaz mi az oka, h nem jön többet, mikor pl. a szülése körül nagyon gyakorta írt.

Hát a többiekről nagyon megértem, hogy nem írogatnak a mamik közé, nagyon szomorú Tahti, Bibó és Zebr története, engem annyira megérintett, hogy hihetetlen gyakran eszembe jutnak.

Egy picit visszaolvasok én is, mi történt itt egy évvel ezelőtt..

detti_10
 
 


Az anyák csodálatosak! Légy büszke rá, hogy anya vagy!!!

http://www.youtube.com/watch?v=mUzvSA_G ... _embedded#!

Kép
Kép
henibaby1975
 
 


sziasztok :D

olyan sokat írtatok, hogy szerintem mindenkinek nem is tudok írni :oops:

Detti10 én is nagyon sokat gondolok Bibóra, Tahtira és Zebr-re...
Amikor a Csilla érdeklődött, hogy is lehet visszanézni a korábbi hozzászólásokat, akkor én is újra elkezdtem olvasni, és nagyon rossz volt, tudván, hogy mi történt. Őszintén kívánom nekik én is, hogy szülhessenek egészséges kisbabát minél hamarabb.

Heni ez a kanál tök jó ötlet :D :D Lementem :D

Yadine tök jó az a vers, amit leírtál, tök jót röhögtem rajta :lol: :lol: mindenki benne van, aki számít :D
A fotó is nagyon király :D tényleg phent az az anyuka :lol: :lol:

Vik tök jó, hogy feltetted ezt a sterilizálós kérdést, már én is éppen kérdezni akartam. Most még ott tartok, h este mmindent steri.izálok. Néhe-néha a sumisüvget már nem, de a cumiját minden esetben.
Viszont, ha a rágókája leeseik, akkor azt már csak letörlöm. Ha meg plüss, nem mosom ki azonnal, hanem csak pár naponta.

Körkérdés az ágy lejjebb rakásával kapcsloatban nem nagyon írtatok, de engem már idegesített, hogy nehogy baj legyen, úgyhogy a férjem tegnep lejjebb rakta eggyel. Olyan fura, mert annyira picinek tűnik benne :roll: Lehet, hogy még korai volt, de minenképpen meg akartam előzni a gondokat. Most csak hajolgatni kell :D

Nanetto tök jó lett a kép, amit csináltál :D :D Eszti nagyon aranyos rajta :lol: :lol:
Látod, tök ügyes vagy, nem is kell neked fotós :D

majd jövök még

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Konkri semmi gond az elírással :lol: nekem is csak azért egyértelmű, mert a KaTalinn-ból van. Ez meg uyge a nevem :D
Nemsemmi a Tsco-s kalandotok :D te aztán jól bírod :lol: én tuti leizzadtam volna. Ezzel az eggyel is leizzadok mindig :lol: Aférjem haragszik is rám emiatt, mert annyira bestresszelek, hogy ilyenkor jobb, ha nem is szól hozzám, mert nem vagyok képes kulturált formában megfogalmazni :oops:


Én ez vagyok :wink: A romantikussággal kapcsolatban, az én férjem sem kifejezetten romantikus alkat, pedig én nagyon szeretném,de ez van. Azért meg szolkott lepni virággal, maszírozással néha-néha :lol:
De az eljegyzést pl én rontottam el és nemet mondtam neki, mert azt hittem nem gondolja komolyan. Aztán mikor már jól összevesztünk ezen, akkor mondtam neki igent :D Ezt azóta is emlegeti, mondta, hogy azért kiborult egy kicsit és biztos nem kérné meg a kezem még egyzser :D
De már késő :lol: :lol: :lol: :lol:

Szia Zuzi és Princzike :D :D

Egyetértek a Klauval, tök, jó, hogy egyre többen csatlakoznak hozzánk :D :D :D

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


10 perc pihi takarítás közben :)

Luna, megkaptam a címed.

Vok, a holnap annyiben módosult, hogy párom úgy döntött délután már nem dolgozik, elvégre szülinapja lesz :D :D
Így kb 2-ig jó nekem bármire is a nap, persze csak ha van még kedved...

Az ágyat én még nem rakom lejebb, a lábát emelgeti benne, de egyelőre ennyi, és még egy szobában alszunk, amint elkezd mocorogni, ébredek rögtön.

Üdv Zuzinak is, gyertek szerintem nyugodtan. :) (bár én is az újoncok közé tertozom)

Én eddig nem sterilizáltam , nem volt mit, a játékokat mindig kimosom mielőtt oda adom neki, meg ha vki más esetleg megfogja, gyerek a szájába veszi, akkor újra, de egyébként nem viszem túlzásba.

KépKép
tatim
 
 


Talinn: engem is cseszegett anyám, hogy rakjuk lejjebb, nehogy baj legyen, szóval hétvégén nálunk is ez lesz.

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


Sziasztok!

Nanetto, nagyon szép lesz a naptár, na én ilyenre nem vállalkozom, tuti csak 2012-es naptár lenne belőle... :)

A mi naptárunk is elksézült, már elhoztuk, tök jók lettek! :D Már 4 kari ajándék megvan, juhééé, nem is tudom mikor voltunk ennyire előre.

Aztán még lefoglaltuk a névadó időpontot is végre, meg voltunk védőnőnél méredzkedni: 7,25 kiló, 68 centi, úgyhogy amit nemrég írtam, azt már rég túlnőtte. :D 3 hét alatt bazi sokat nőtt. :)

Sterilizálás: én még mindent sterilizálok, amiből eszik, mondjuk a játékait nem, azokat csak néha-néha sterilizálom.

Járóka, ágy leeresztése: nálunk ez még nem történt meg, szerintem még ráérünk, majd ha látom, hogy kezd felkapaszkodni, talán akkor.

Romantika: Én is az a tábor vagyok, aki nem bírja a túlzott romantikát, de azért nagyon nagyon enyhe változatban jöhet. Pl. örülök a meglepi virágnak, de azért a versek, meg a gyertyázás, meg a folytonos hízelgés nem az én stílusom. :)

Lknyuszi

KépKép
lknyuszika
 
 


Sterilizálás: napi végén ált.elindítom a sterilizálót a nappal használt cumisüvegekkel, tejes cuccokkal, de ha nap közben többször is használatban vannak, akkor csak vízzel öblítem. Játékokat, rágókákat időnként elmosom grape-fruit magos vízben, egyik csörgő tele is van vízcseppekkel vagy 2 hete...
Viszont a plüss játékokat eddig egyszer mostam ki, most jön az újabb alkalom.

Romantika: nekem minden ami nem giccs, jöhet(ne) 8) korlátlanul!!! Nagyon romantikus alkat vagyok, tudom fogadni is, azaz tudnám, mert a mindennapokban már kopik a férjem hajlandósága, de szoktam noszogatni. Azért amikor a tegnap előtti cézár salátához kirakott pirítós szeletbe szívet nyomtam mézeskalács formával, na, akkor kezet csókolt, sokaknak ez giccs, na, nekem abszolút nem.
Nem tudom, nálatok hogy megy, de ami életünkben a legnagyobb udvarlás mostanában az, hogy mindketten bámuljuk a gyereket, olvadozunk, és egymásnak emlegetjük, hogy ugye milyen szép és jó, és de jó, h a mienk...

Ágy lejjebb engedése nálunk biztosan várhat még, de lehet Geo, hogy a Te helyedben megcsinálnám.

Nyuszi: de jó, hogy már vannak ajándakaid! Nálunk karácsony előtt is sok sok ünnep van, még azokban úszok....

detti_10
 
 


Kép

ez a januári oldal most pedig alszom és utána jövök részletes beszámolóval! :-) bár azért sok érdekesség nem történt leszámítva hogy már 2 másik ujjamis körömbenövéses és az egyik gennyedzik! csupa jó téma mi? na valami vidámat is írok!...
anyu hozott csörögefánkot és kakaóporral ettem meg! a mérleg inkább a kakaópor oldalára csúszott ha a mennyiségi egységeket nézzük... :lol:
na megyek mert kivagyok és eszti alszik úgyhogy követem a példáját! ez a munka bazira leszív!!!
Vendég
 


Csak egy szosszenet arra, hogy ember lanya megvarja mig a gyerek kapaszkodni kezd :)
Anyam is erre vart a hugomnal... hugom nem csinalt semmit, oke asszem frogott, de nem kuszott, nem maszott, nem is ult fel hisz ahoz ezek kellenek... kinn volt nalunk a gyerekdoki, megnezte, aszonta a gyerek rendben, csak meg nincs kesztetese, majd fogja. Agy kozepen volt meg, marmint a fekvofelulete, nem teljesen fenn de nem is volt alul...
ez volt penteken, vasarnap meg a csaladi ebed kozben egy rohadt nagy puffanas es orditas... hugomnak a nullabol lett kesztetese a felallasra!!! es olyan helyre modon fejreesett a kisagybol, hogy a fraszt hozta mindekire.
Na ennek a lenyege csak az, hogy attol meg, hogy gyerek nem csinal valamit amit elvileg mar csinalhatna adott korban (avagy nem latjuk, hogy csinalja) meg pillanatok alatt kiprobalhatja... jobb felni mint megijedni.

luna6
 
 


Sterilizalas... hmmmm... tudjatok, elso gyereknel mindig mindent, masodiknal a foldrol felveve vizsugar... harmadiknal a kutya hozza vissza :D kutyam ugyan nincs, visszahozasban pedig csak az egyik macskank jeleskedik (ha eldobjunk neki pici fem csorgos lancot azt pl visszahozza a lukeje es varja, hogy dobjuk megint :D) de kb valahol ezen a teren vagyok. En a mellszivomat sterilizaltam az elejen sokat a gyulak vegett inkabb, na akkor meg a gyerek cuccait is, de akkor alig hasznalta... most, hogy keszitem a kajajat a pepet szerintem meg egyszer sem sterilizaltam neki semmit.

luna6
 
 


Luna jó hogy vagy!!!! ... meg a tanácsaid is jók!!! (meg a Vokié is)
felkeltem - de minek! úgy érzem magam mint amikor tiniként (Geo életkor) a dizsiben széttomboltam magam! vagyis egy koffeinmentes lánynak... Eszti alszik hagyott a mamijának némi időt hogy emberré változzon!!!

Nekem is hiányoznak a többiek - mármint akkikkel sajnos rossz dolog történt! és bízom benne hogy némelyik sorsa rendeződött ahogy LUna is írta!...

Detti: neked a hsz-ed csúcs volt amit irtál Princzikének vagy kinek - aki becsatolta a képet hogy jött ... átjött a "felháborodás" :-) de jogosan persze!!!!... Heni biztosan emlékszik rá én nem ... mert ő már 1970 óta tagja a fórumnak :lol: :lol: :lol: mindenesetre aranyos az ő babácskája is! de csak azokat tudom fejben tartani akik jönnek ugye... ha nem is mindig de azért adnak magukról hírt!!!...

Aron Edu... a barátnőm most szül ugye programozott császár december 21-én Bresciában! ... szerinte az övé lesz a legnyugodtabb kislány a földön! hát adja meg az ég!!! :-) mert hát bevallom ha most kéne kezdenem... azért elnosztalgiáztam vele a telefonba hogy cuki volt és édes és nem tudtam betelni vele de az anyós mérgezte a légkört (emlékeztek????) és hát a hasfájás az brutál volt éjjelente! a nem alvás... szóval vlaahogy most jobb sokkal! és akkor jön ÁronEdu hogy Luna baszki te is hogy számoltad a napokat azt nesze neked ... nem úgy működött a babu!!! azért Cuki Áronka még jó hogy ilyen szép kisbaba nem? mert hát azért nőnek gyorsan!!!! hihetetlen lásd Léna babu... fuhhhhh már túl van a féléven! vagy a Zoé aki már hintázik!!!
ahhhh na megyek benyomok egy kis nutellás kenyeret! addig túrtam amig rájöttem abból van némi tartalék!!!!!...
Vendég
 


Luna,
ezen a sterilizálós hasonlaton jót nevettem :lol: Pedig én is ismerem ezt a mondást. Itt mikor először mondtam ezt egyik barátunknál nagyon jót nevettek rajta!
Az ágymagasságban is van igazság. Az hogy nem csinálja még, vagy épp nem látod, hogy csinálja az még nem jelenti azt, hogy nem csinálja.

Nekem pont ma produkláta magát. Szerintem valahol a véletlen és az tudatos cselekvés között volt. Mert letettem őt hasra játszani, hogy tüsténkedjen így amíg megcsinálom a kajáját. Hát nagyon nem tetszett neki és rögtön visszafordult a hátára. Hogy hogy csinálta ne kérdezzétek, mert egy pillanat műve volt, még felfogni se volt időm, olyan gyorsan történt. :lol:

Én a sterilizálást teljesen beszüntettem. Annyit csinálok, hogy a mosogató egyik felében csak az ő üvegeit-tálkáit-cumijait mosom, míg a másikban a mieinket, meg a miénkben mosom a zöldségeket, a húst stb, amit a főzéshez használok. Hús és tojás után az egész mosogatót domestosos szivaccsal áttörlöm és nagyon alaposan öblítem. A lány cuccaira van egy külön cumisüvegszárítóm, ott csepegtetem és szárítom az ő cuccait. kb ilyen, csak nem chicco, hanem egy nevenics és kb 2 euróért vettem:http://cgi.ebay.co.uk/Chicco-Quick-Feeding-EasyLife-Feeding-Bottle-Drainer-/270599798245?pt=UK_Babay_Babay_Feeding_Bottles_Teats_LE&hash=item3f01013de5

A műanyag játékait az első használat előtt gyógyszertári alkohollal átitatott pelussal áttörlöm. Aztán ha leesik akkor már csak lemosom és kapja vissza. A plüss játékokat, ha nem zenél, akkor elöbb kimosom, ha zenél vagy valami más miatt nem mosható akkor szintén áttörlöm alkoholos pelussal. Ha leesik akkor leporolom, max egy nedves popsitörlőkendővel áttörlöm és kapja is vissza.

Romantika: nekem az elején hiányzott, hogy nem túl romatikus. Most már úgy ahogy megszoktam. Épp ezért szoktam nagyon örülni és meglepődni, ha virágot, vagy valamilyen apró ajándékot ad csak úgy.

Konkri,
nem is írtam neked tegnap, hogy nem semmi amit véghezvittél a két gyerekkel. Én csak mire elolvastam elfáradtam :lol:

Na az a bizonyos első fog, most már nagyon jól látszik, napról napra jobban kint van. Persze képet csak úgy tudok róla csinálni, ha éppen ordít, mert amúgy ha kinyitom a száját akkor a nyelvét is kidugja az meg eltakarja a fogát.
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.11.11 16:11-kor.
Vendég
 


Ja igen visszaolvasás. Én is szoktam olvasni a fórum elejét, de én azért mert én eléggé a finisben csatlakoztam és kíváncsi vagyok, hogy ki hogy tudta meg hogy babát vár, miért izgult stb, stb.....

Csilla, merre jársz :?: :roll:
Vendég
 


Csak gyorsan, mert sül a tócsim...gyönyörű kis fogacska!!!! :)

Lknyuszi

KépKép
lknyuszika
 
 


Vik gratula a fogacskához :D :D és tényleg látszik mellette a másik is :lol: :lol:

Most van időm képet feltenni:



"kukucs"
Kép


Zokni le, gatya fel
Kép :lol:


Tök friss, tegnapi, most látjátok mennyi haja van
Kép :lol: :lol:

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Most ez a kedvencem :lol: :lol: :lol:

Kép

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Talinn: Nagyon cuki Arni! :)

Én meg játékokat nézegetek. Rákattantam. :lol: :lol: :lol:

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


Sziasztok!

Vik,
aranyos a fogacska, lassan lehet ápolgatni. :)

Sterilizálás:

Én eddig kifőztem az üvegeit, a bimbóvédőket pedig egy pici gőzsterilizálóban mikrózom,amit a tescoban vettem, mert olcsó volt. :wink: Van hidegfertőtlenítőm is, de a szagát nem szerettem az etetős cuccoknál. Én is most már egyszer fogok sterilizálni, a nap végén. A játékait viszont időnként bedobom a sterilizálós vízbe/kimosom.

Nanetto,
anyós most már nem olyan elviselhetelen?

Voltam ma bent a kolléganőimnél babamutatóba, és rákérdeztem a legújabb hozzátápi ajánlásokra:

A glutént be kell vezetni hat hónaposan /jó, ha anyatej mellett történik/
Aztán egy kis nézeteltérés volt, hogy milyen formában. De a gabonapehelyben egyetértés volt. Búza, rozs, árpa, zab tartalmaz glutént. A rántáson ment a vita, mert mi úgy tanultuk, hogy a baba főzelékébe kell egy mokkáskanál olaj/deci, a zsírban oldódó vitaminok miatt. És akkor adja magát a rántás. De aztán elvetették.És az egyik gyerekorvos babakekszet ajánl amit bele kell reszelni a pépekbe, de én ennek nem vagyok híve, mert egyrészt drága, másrészt értéktelen kalória.

KépKép
yadine81
 
 


Yadine én lisztérzékeny vagyok. Akkor az Arninak mikor adjak glutén tartalmú ételeket?
Van, aki azt mondja 1 év...

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?