Új privát üzeneted érkezett!

Másfél órája alszik. Ma este hazamegyünk, vége a jó világnak, és otthon elkezdek lájtosan diétázni, hiszen a szopihoz elég 300 kalória plusz. Szóval oda fogok figyelni a kajára erősen. Csak azt sajnálom, hogy úszni nem mehetek még, mert az egyik cicimből még csöpög időnként a tej.

Miután eddig untattam mindenkit, jobbra el.

KépKép
yadine81
 
 


na ezt akartam még kérdezni!!!!!
ti tudtok úgy szoptatni, hogy közben a másik melletek nem szivárog és nem kellkitömni? mert nekem mindig jön a másikból is... ez el fog múlni, vagy mindig ilyne lesz?

ja, és videót akartam, ahogy a múltkor Dávid megijedt, de nincs itthon a kártyaizé, úgyhogy elárasztom a topikot képekkel :oops:

anyával reggeli szopi után
Kép

apával indulás előtt
Kép

mostanában pelenkázás közben a kosarat eszi
Kép

letettem a babatornázó alá és így találtam rá
Kép

nagybátyjával, ő a nagyobbik öcsém
Kép
Vendég
 


Yadine akkor én le sem merem írni, hogy nekem mennyit eszik az Arni. 3x kap 150 tápszert, emellett szopit és délben a kaja. Ennyi, de most is 6,5 kg. Éjszaka nem kel fel és reggel sem sír, hogyí éhes, én nem bírok várni és adom neki a cicit meg a tápot, úgyhogy csak elég neki ez a mennyiség :roll: Ja és, ha rajta múlna, akkor bizony ő is csak 4x enne. Én iktatok be 9-10 óra felé egy plusz szopit, amibe általában bele is alszik.

Sok sikert az alvós dologhoz, nekem ez nagyon tetszik, ha nem válik be a mostani módszer, akkor én is kipróbálom. Mostanában egyábként ha nem alszik bele a szpoiba, akkor karban alszik el ő is, de csak ülök. Mondjuk ringatom is és énekelek hozzá. Egész komoly repertoárom van már :lol: :lol: :lol: Mindig beválik, olykor apa is elalszik rá :D :D

Nanetto köszönöm, hogy belinkelted, még mindig nagyon tetszik, de azon is gondolkozok, hogy már lehet, hogy nem érdemes ilyet venni neki. Nem tudom, nagyon sokat filózok rajta, mert van az Auchan-ban egy Fsiher-price-os csillag vetítő és az is nagyon tetszik.

http://bolthely.hu/manojatek/id/00161_Csillag_vetito

ő az, most asszem 6000 az auchanban.

Csilla Léni nagyon édes a vízben :lol: :lol: :lol: és az a fürdőnadrág :D :D zabálnivaló.
Én is szoktam Müllerben járni, nagyonn szeretem az a boltot. Tök, jó, hogy már Fehérváron is van, majd amikor megyünk haza a szüleimhez, lehet, hogy benézünk, mert ott megyünk el mellette :D
Jaj, egy kérdés, lehet, hogy már írtad, de elég feledékeny vagyok. A Lénit babaúszásra vittétek? Olyan nincs, hogy én csak beviszem egy uszodába, vagy ehhez még túl kicsik?

Vok sajnálom, hogy dolgoznod kell. Minden nap menned kell majd? Lehet, hogy már írtad, akkor bocs :oops:
Alex jobban van azóta, hogy hányt? Mindig megnézem a haját :D :D :D :D

Heni tök, jó, hogy mégis vagy :D :D Már aggódtam, hogy eygszer csak eltűntél :D

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 

 
 

ja és az utolsó képen csak kicsit karikás a gyerek szeme.. :roll:
Vendég
 


Jaj,de sokat írtatok még :D

Geo Dávid nagyon édes, mosolígós baba és neki is mennyi haja van :lol: :lol: tudom, hogy írtam már de nagyon tetszik. Majd teszek fel képet az Arniról, hohy lássátok :D
Az a popó :lol: :lol:
Különben én is igyekszem ugyanabban az időben letenni aludni és tényleg elalszik. Persze vannak olyan napok, amikor nem,de ez a kivétel :lol:

Nyuszi Liza tündéri azon a képen, olyan, mintha egy fotós csinálta volna, tök jó :lol:

Körömbenövés nekem is volt, hol az egyok, hol a másik lábamon, de azt hittem bennemvan a hiba :roll: :roll:
Jaj, már gyorsan írok tele hibával, mer tmár sikongat :lol:
Most ez van. Egyfolytában sikít :lol: :lol: :lol: de én nagyon bírom :lol: :lol:

Luna Áron nagyon helyes abban a fülvédőben :D :D Mi újság a kórházzal? Hol tartotok most a terápiával kapcsolatban?

Na most muszáj mennem, ha valakit kihagytam, bocsánat :oops: :oops:

BhDetti Levi nagyon édes :D :D :D

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


jaj, még azt akartam írni, hogy állandóan keresztbe fordul a kiságyban, de méár nem fér el, és akkor sikít :D Ma éjszaka 2 óránként ébredtem, hogy megfordítsam. De nem ő keltett, csak én nem tudtam nyugodtan aludni.

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


talinn,
szerintem jól gondolod, hogy már nem érdemes nekik olyan játékot venni. de ez attól is függ, hogy hová szeretnéd. a kiságyban oké, mert hajnalban, vagy valamikor elnézegetheti (nálunk kb az első 2percben még bevált, aztán nem). de nálunk este alvás van, hajnalban meg, amikor még sötét van és látszik a vetítés, akkor meg már nem marad meg az ágyában. szóval mi vettünk egyet 10ezerért, és nem sokat használtuk.
most már érdemesebb szerintem olyat venni,amit gyömöszölhetnek, ami zenél, és pl. tök jó volt látni dávidn azt, ahogy rájött arra, hogy a játékzongorája akkor zenél, ha ő megnyomja. szóval sztem az ilyen játékok már jobban lekötik őket, mert most már nemcsak nézni, hanem tapizni is akarnak. nálunk most a FP első zongorám a sláger, és asszem vaterán vagy teszveszen vettem 3ezerért.
Vendég
 


Sziasztok!
Eltűnt bárány jelentkezik :wink:
Olvastalak ám titeket, de a routerünk végleg megadta magát, így vennünk kellett egy teljesen újat. Nikos hazahozta, megpróbálta beüzemelni, nem sikerült. Másnap vissza az üzletbe hibás a router amit eladtak neki :twisted: . Hozott egy másikat, na az meg egy fél délután volt mire sikerült beüzemelnie, mert ott meg véletlenül rosszul írta be vagy milliószor a kódunkat.......

Mindenkinek olyan édes a babája :lol: :lol: .
Aronedunak nagyon jól áll a rószaszín fülvédő :lol: . Csak nem azért adtátok rá, mert már nem bírta hallgatni a saját sírását :wink: :wink: :wink: ?
Az uszis képek nagyon jók!
Tallin, nagyon aranyos a kétfogúd! Imádnivaló, ahogy teliszájjal vigyorog :lol:
Geo tetszik nagyon a szopi utáni képetek :D . Minden egyes alkalommal rácsodálkozom, hogy milyen fiatal és szép vagy! Tessék lazítani és élvezni, hogy van egy gyöngyörű fiad!

Mi is néztük a babaúszást. Nem tudom Magyaroszágon mennyibe kerül, de itt mi drágának tartjuk. Egy hónapra 70 euróba kerül. Ez heti 2×30 percet jelent. Szeritünk ez drága. Úgyhogy nem is megyünk. Majd jövő nyáron megyünk a tengerpartra homokvárat építeni, meg pancsolni.

Vok,
remélem jól döntöttél, hogy vállaltad az otthoni munkát. Bár tudom, hogy ha a pénzre szükség van akkor nem jó döntést is el kell fogadni.
Nálunk most az van, hogy a szeptemberi fizetésének a félét kapta meg okóber elején. Az óta semmi. Most már esedékes lenne az októberi is. Magyarul másfél fizetést kéne (kellett volna most 5-én )kapnia. És a főnök még csak nem is mond semmit, hogy mikor lesz fizetés :roll: :roll: :roll: ....
Már azzal viccelődtünk, hogy ha már kifogy minden vész-vész tartalékunk és nem tudunk pelust meg tápszert venni akkor összecsomagoluk a lányt és leadjuk a lányt megőrzésre a főnökének. És ha megkérdezné miért megmondjuk nincs fizetés így nem tudjuk etetni és tisztába tenni :roll: :roll:

Heni,
jó hogy nem tűntél el :D !

Nanetto,
én most olyan karácsonyi ajándékban gondolkozom, hogy veszek szép befőttes üvegeket és beleszórom a száraz hozzávalókat rétegesen. Az üveg nyakára meg rákötöm a receptet, hogy mit kell még hozzákeverni és hogy kell megsütni a sütit.

Járt már valaki úgy az ebayen, hogy rákattintottam a megvesz gombra, de mikor ki akartam fizetni akkor kiderült, hogy nincs elég pénz a kártyán. Gondoltam sebaj, majd másnap teszünk a kártyára még pénzt és akkor kifizetem. Na másnap nem sikerült eljutni a bankba. Kaptam mailt, hogy fizetésre vár egy "megvásárolt" cucc az ebayen. Erre másnap kapok egy mail, hogy köszönjük, hogy kifizettem a cuccot és hogy postázták is :shock: :shock: De ekkor még mindig nem volt érkezésünk, hogy menjünk és tegyünk pénzt a kártyára és se én se Nikos nem fizette ki a cuccot!
És a paypaltól nem jött a szokásos számla, hogy mit és kinek fizettem. A kártyán tuti nem volt elég pénz.
Szóval akkor ki a fene fizette ki a cuccot????? :roll: :roll: :roll:
Kíváncsi vagyok hogy megérkezik-e :roll:
A kártya egyébként úgynevezet prepaid kártya. Vagyis mindig csak annyi pénz van rajta amit ráteszünk és nem tudsz vele minuszba menni, és bankszámla se tartozik hozzá.
Valakinek ötlete? Luna, mint szorgos ebayező????

Most megyek teregtni, meg főzni, ha délután alszik a lány még próbálok jönni.
Vendég
 


Nikvik,
:shock: :shock: :shock: én a helyedben örülnék :D :D
ez érdekes... :roll:
Vendég
 


[quote="geooo"]l írta:geoooknyuszika,
akkor más is tudatosulhatna :D pl. az, hogy sokminden, gyerek függő.
ha nekem is ilyen leteszem ottmarad babám lenne, valószínű, hogy én is tudnék horgolgatni, meg az alapvizsgára való készülés mellett még másra is jutna időm.
szóval ezzel csak azt akartam, hogy ne gondold, hogy minden gyerek egyforma, és akinek "csak" egy van, annak mindenre jut ideje.
persze néha belegondolok, hogy anyám, két gyerekkel tuti nem tudnék készülni az alapvizsára, meg kb semmire sem lenne időm, úgyhogy panaszra semmi ok.
és szerintem attól még nem "jó" egy "gyerek", mámint egy ilyen pici baba, hogy elvan napközben, meg jól alszik. Ez most még ikább csak habitus kérdés.


Ez eléggé úgy hangzik az Én olvasatomban, mintha kicsit rám vetítenéd a saját frusztrációdat.
Nem mondtam, hogy leteszem-ottmarad babám van, mert egyáltalán nem olyan típus, és említettem, hogy Ő nappal baromi keveset alszik, tehát sokat kell vele foglalkozni, játszani, beszélgetni, ölbe venni.
E mellett mégis jut idő mindenre, persze van, hogy nem akkor mikor eltervezem, de ettől még mindent megcsinálok idővel, van, hogy vasalás közben a bébit szórakoztatom, stb.
A saját szórakozásom meg általában altatás után jön el, mikor Liza lefeküdt már, de mi még fent vagyunk 2-3 órát.

És nem tudom ez is még nekem szól-e, de Én szerintem nem írtam, hogy egyik gyerek jó lenne, a másik nem. Csak azt, hogy örülök, hogy nálunk ilyen könnyen alakulnak a dolgok. (nekem könnyen, lehet másnak ez nehéz, emberfüggő)
Az biztos, hogy dolgozni, és tanulni most nem igazán állnék neki, mert akkor tuti semmi nem menne ilyen flottul. :)

Lknyuszi

KépKép
lknyuszika
 
 


Karácsonyra megrendeltem az itt kapott ötlet alapján a babás naptárt! Mindkét nagymama ezt fog kapni, végre nem kell tovább gondolkozni. :)

Lknyuszi

KépKép
lknyuszika
 
 


[quote="lknyuszika"]H írta:lknyuszikaát, biztos azért alszik el bárhol, mert ezt szokta meg, és nem is próbáltam soha napközben altatni. És mikor elfárad, elalszik...nayon ritka,hogy túlpörög, és nem alszik el magától. Ha ilyen van, kicsit ringatom, simogatom, és elalszik. Jó gyerek, rendes. :D


de akkor gondolom félreértettem amit írtál.

és könyörgöm fejtsd már ki légyszives hogy mi az én frusztrációm! habár ezt lehet hogy priviben kéne, mert a többiek nem biztos, hogy kíváncsiak a pszichoanalízisemre... :roll:
Vendég
 


Nem tudom ebből a pár mondatból hogy hoztad ki azt, hogy van "jó" meg "nem jó" gyerek, azért mert azt írtam, hogy jó gyerek?
Ez az írásbeli kommunikáció nagy hátránya, ezzel nem volt semmi burkolt célzásom arra, hogy amelyik gyerek nem ilyen, az ne lenne jó. Ezt csak az látja bele, akinek ez már eleve megfordul a fejében, és szinte bele látja abba, amiben nincs is benne, erre értettem a saját frusztrációdat.
Nekem az anyatejes táplálás a nagy frusztrációm, és ha írják, hogy a gyerek 1,5 éves koráig szopizott, és hogy az milyen jó, milyen egészséges a gyerek, Én pl. hajlamos lennék abba belelátni azt, hogy akkor a tápszeres nem ugyanolyan egészséges, stb.

De nem vitatkozásképp írtam, csak a félreértések tisztázása miatt. (na, ezzel meg is döntöttem a fórumtartózkodásom rekordját :D és el is rontottam emiatt az ebédet... ajajj :D )

Lknyuszi

KépKép
lknyuszika
 
 


Geo,
nagyon szép kis család vagytok, meg kell hagyni! Ahányszor elindulok a hűtő felé, a képedet fogom nézegetni. :D :D :D :D

Csajok, így a forumozással nem lehet belelátni a másik családjába, kinél mi zajlik, ezért az alapján vonunk le következtetéseket amit épp akkor, az adott lelkiállapotunkban megfogalmazunk és az bizony nem mindig fedi a valóságot!!

Amúgy én vagyok A SUTTOGÓ! :shock: Elénekeltem a dalt, igaz háromszor, mert annyira sírt, mikor abbahagyta, leraktam, és fél perc nyűgi után ELALUDT!!!!! Na, természetesen nem vonok le messzemenő következtetéseket, csak annyit, hogy én vagyok a suttogó! :D

KépKép
yadine81
 
 


Geo,
nekem is mindig csepeg a másikból szopi közben, akkor mikor a tejleadó reflexet is érzem, az olyan érzés, mint amikor a hidegtől megkeményedik az ember lányának a mellbimbója, és Máté elkezd nagyobb kortyokban enni. És ezt a csepegést még az a mellem is tudja amelyikből napi 100-at tudok csak fejni úgy, hogy Máté nem szopik belőle egyáltalán.

KépKép
yadine81
 
 


Klau!
Nem felejtetem el, irok majd!!! :D Észben van.

És Detti!
A héten kiirom a dvd-t... :D:D Most már tuti el is küldöm...
És szégyellem magam,h ogy jár a szám, azt nem csinálom meg...

Tatim!
Ez akkor azt jelenti, hogy ti is kaptok egy dvd-t. :D:D

Megyek, takarítunk végre :D:D:D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Nyuszi:
Azt, amit kiemelt geo, hogy te soha nem altattad napközben. Na az habitus ám. nem az, hogy mit szok meg a gyerek. Hanna elaludt ahol kedve volt. :D Alex nem. pedig ugyan úgy csinálok vele mindent, mint Hannával annó.
Szóval igen, szerencsés vagy.
És én azt se jelenteném ki, hogy te kimaradsz majd a "jóból" :D Nem kell ahhoz ketteske, hogy boruljon a rend. Erre próbáltam utalni. És nem azért, hogy elrontsam a kedved, csak azért, hogy inkább készülj fel azért arra is, hogy nem mindig lesz ilyen jó minden.
És Liza tökéletesen egészséges :D És ami még jó... mire 2 éves lesz, senkit se fog érdekelni, hogy mivel nőtt fel addig.... :) Ne rágd magad a tápi miatt!!! Nem éri meg. :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!

Csilla,
nálunk nem gond, hálózsákkal is meg tud fordulni. Vissza is tudna, csak úgy már nem akar, úgyhogy akkor balhézik, és én átmegyek, megfordítom, és utána alszik is tovább....
Amúgy nekünk két 0-6 hós zsákunk van, de az egyik pont akkora, amekkora most ő, a másik meg hosszabb vagy 15 centivel... Most a rövidebb van rajta többnyire, úgyhogy lehet ezért sem gond a forgás.
Léni naaaaagyooooon cuki ahogy fürdik!!!!! Nekem a képeken úgy tűnik hogy élvezte!!!! Kis tündérke!!!!
Ja, és van egy könyvem, abban hónapról-hónapra le van bontva, hogy mikor mivel foglalkoznak a babák. És erre az időszakra írta, hogy azért kelnek korán, mert annyira izgatja őket a világ!!! Emiatt nem alszanak sokat, mert mindent fel akarnak feldezni! :-)
Amúgy megkérdezhetem, hogy milyen fényképező gépetek van? Mert nagyon szépek a képek!

Eszterxx,
nagyon édesek a fiúk!!!!!!!!!!!! Már én is úgy várom hogy rágcsálja a lábujját! Már odahúzni odahúzza! :-)

Detti10,
Szende annyira cuki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Áhhh, kész vagyok tőle!

BhDetti,
jobbulást! Annyira irígyellek az utazás miatt, még így a betegséggel együtt is...
Levi is nagyon édibédi...

Tatim,
nekünk nem volt még vizes foltunk. Mondjuk van gumilepedő is a normál lepedő alatt. És ötletem sincs hogy mi lehetett nálatok...

Vok,
nem értem, akkor nem otthonról fogsz dolgozni? Vagy nem lesz annyira rugalmas, hogy közben eltudj ide-oda menni? Vagy annyira sok lesz a meló hogy nem fog beleférni?! :-(

Liza, Dávid, és Aron is nagyon édi!!!

És képzeljétek! A kiscsajszi elindult! Mármint kúszik kegyetlenül!!! Kinéz magának valamit, kockát vagy egy könyvet, és elindul felé célirányosan! Nagyon édes, de mostantól retteghetek!!! Mert eddig úgy zuhanyoztam, hogy leraktam a gyereket a szőnyegére, és elszórakoztatta addig magát. Hát, ma reggelre már nem volt ott ahova leraktam! Most hogy fogok zuhanyozni?!!?? :-)
cicmarek_
 
 


Sziasztok!

Cicmarek, eljött az idő, hogy gyerekbiztossá tedd a lakást, hogy hadd kússzon kedvére és akkor te is tudsz zuhizni. Úgysem lesz más megoldás, pár hónap és felkapaszkodnak...

Luna, nagyon édi ÁronEdu a rózsaszín fülvédőben! Örülök, hogy legalább anyukádig elért a zsák, bár mire hazajuttok, szerintem már csak a fülére lesz jó lassan

Geo, nehogy azt hidd, hogy a zenélő forgó kidobott pénz! Szerintem nem nagyon van olyan fél éves, aki a plafonra vetített képeket nézegetné, ámde a két évesek!!!!!!! Amikor jött a "félek a tücsöktől" műsor elalvás előtt, akkor jött a zene bekapcsolása, amikor pedig a sötéttől féle, akkor a plafonra vetített fények :-) szóval mi über kihasználjuk, napközben Beni felett forog, este Andrisé...

balhé van legkisebbnél, megyek

És minden baba ééééédes!!!!!!

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Nanetto, ez azért vicces, mert nem is voltunk a NÓránál, már vagy két hete, és nem is megyünk csak a jövő héten. :D :D Lehet hogy néha csak úgy beszél bele a nagyvilágba? :D

Viszont mire legközelebb megyünk, tuti bezsebelünk egy nagy dícséretet, ugyan is lett egy ringlispilünk :) Dorka forog egyfolytában, de csak hátról hasra, és persze balhézik kegyetlenül, mert vagy beszorul a keze, vagy mert elég volt neki, de ha vissza fordítom, egy pillanat és már újra hason van. Ja, és mindkét oldalra csinálja. :) :)

Köszi a matracos sztorikat, végül vettünk egy ágyrácsot, és azt még plusz betettük, remélve hogy így elég lesz a szellőzés.

Körömbenövés nem érint, de nem is gondoltam volna hogy ez ilyen gyakran előfordul szülés után.

Luna, a könyvről még semmi hír, de ha holnap sem jelentkeznek, rájukcsörgök. Ugyan is egyszer már hívtak, hogy nincs meg az egyik amit rendeltem, vagy küldik úgy, vagy választok másikat. Választittam másikat, és azóta semmi. :(

Vok, a dvd nem sürgős, olyan dalok jutnak az eszembe, amikről nem is tudtam hogy tudom. :)

Hogy van Alex? Egy Ikea becsúszott nekünk is, de szombaton, az ágyrács miatt. Ennyire vacak idő lesz egész héten? Egy sétát még azért össze hozhatnánk, vagy átjöhetnétek, ha belefér még az uccsó szabad hetedbe...

Az uszis képek nagyon édesek, remélem szombaton el tudom küldeni a leányzót az apjával... Ma megnéztük, ez egy tanuszoda, és nem is drága. Dokinő szerint jobb lehet mint egy magán, mert gyakoribbak az ellenőrzések, és nagyobb lehet így a biztonság.

Heny, örülök hogy itt vagy :)

KépKép
tatim
 
 


jaj, és Dávid annyira cuki kis pasi, olyan igazi pasis bébi.

Lizáról meg nagyon jó az a kép, tényleg nagyon profinak néz ki.

És Áron miért visel fülvédőt? És rózsaszint? :) És továbbra is nagyon cuki.

KépKép
tatim
 
 


Kép már mi is tudunk olvasni:)

KépKép
tatim
 
 


Voki, nagyon köszi a DVD-t, de igazán ne idegesítsd magad miatta :-) ellenben, ha tudnék Tőled olyan úszóbugyit venni, mint kérik itt az usziban, akkor együtt is rendezhetnénk. Olyat kérnek, ami kisgatyó, száras, be lehet húzni a hasánál és a lábszáraknál szorosra. Ezt és hozzá fürdősapit kérnek, lehet náluk is venni a szettet 6300-ért. (1. alkalommal kölcsön kaptuk) Szívesebben vennék Tőled, de ilyen fajta kell nekik, ha tudsz, szuper lenne.

Nik: itt egy alkalom úszás 30 perc+10 perc játék 3000.-Ft. Nme kevés, de én úgy veszem, hogy Szendének így is-úgy is kellett valamilyen mozgásformát találnom, mert úgy érzem, szüksége van rá... a vízben nagyon aktív... Ami miatt még tök jó, hoyg közel van, gyalog babakocsival max 10-15 perc. Így az útiköltségen is spórolok... no, és még ewgy jó hír: a védőnő indít elméletileg ingyenes masszázs tanfolyamot. Arra is szeretnék járni, heti 1x. Ha az uszi és masszázst összeadom, és úgy veszem a 3000-ret, h wellness, egész jól állunk. Bocs a hosszas fejtegetésért, de én is mindig magamnak kell magyarázzak, kalkuláljak, elméleteket gyártsak, s vhogy így okoskodtam ki magamnak, no, meg a férjemnek is :D

Sajnos mennem kell, sír a pici, pedig akartam írni.. majd jövök

detti_10
 
 


Sziasztok!
köszi a dícséreteket.
ma voltunk az új (Luna-féle) dokinál. és így elsőre tök jófej, meg szimpi, szóval maradunk.
nagyon izgultam, hogy mennyi lesz Dávid súlya, mert az elmúlt 4hétben az esti szopi utáni pótláson kívül csak szopizott. és 6400ról 7050re jött fel a drága. szóval nem is olyan rossz!! hihetetlen, hogy már 7kiló.
ja, és végig olyan éédes volt. andrás is jött, mert látni akarta milyen az új dokinéni.
dávid meg nem hagyta szóhoz jutni a doktornénit, egyfolytában neki gyagyogott, meg sikítozott, amikor meg vizsgálta őt, akkor meg letépte róla az inget, meg a szájába tömködte a köpenyét. aztán amikor hasra tette, akkor meg elkapta a papírokat, és lerántotta az egészet a földre...
azt mondta a dokinéni, hogy mivel ilyen aktív, 6hónaposan már menni fog.. na én ezt kétlem, de a helyzet vicces volt.
persze a kedvét jól elvette a két szuri, sikerült megbőgetni, de a váróban gyorsan megnyugodott.

most, hogy végre megkapta a 4hós oltását dávid, írtam a Stoller Katinak, és vagy a 3.kerületbe, vagy pedig a 13.ker.-i tanuszodába fogunk menni babaúszásra. valaki esetleg jár oda? Tatim? Detti? mert akkor tök jó lenne együtt menni. nálunk úgy lesz, hogy én is megyek, de a vízben andrás lesz vele, én meg majd kintről figyelem őket :lol:

lknyuszika,
valóban nem túl jól értelmezhető ez az írásos kommunikáció.. én különben mindent magamra veszeek sajnos... ez is egy szokás, amit szeretnék levetkőzni...

cicmarek,
járóka? :lol: én oda rakom dávidot, ha valamit csinálok, és az nem a nappaliban van. vagy én pl viszem magammal zuhanyozni, szereti nagyon a víz hangját, és addig a pihenőszékében van. amikor hajat mosok és tiszta hab a fejem, azt imádja

tényleg nektek megmaradnak még a babák a pihiszékben? mert dávid vagy "ki akar esni belőle"... vagy pedig előre dől, és ül benne. :P

eszterx,
kössz a tippet, örülök akkor hogy talán nem lesz kidobott pénz!

tatim,
Dorka nagyon ügyes, és hát szuper cuki a fotón!!!!
mi is voltunk az ikeában, csak mi vasárnap, szekrényt vettünk, így most már nem mondhatom, hogy nem tudom a ruhákat hova pakolni...

na leragadnak a szemeim, tépek aludni.
ja, és úgy imádom dávidot, hogy "anyás" :lol: oké persze gondolom ez így normális, de nekem nagyon szívet melengető, hogy nálam tök jól megnyugszik, "értjük egymás nyeélvét", stb. hmm.. :oops: 8)
Vendég
 


Tatim, Dorka nagyon édin mosolyog :D :D

Geo igen, köszi majd még meglátom :roll: Igazándiból most fedezte fel a forgónkat, de ez csak fel van akasztva a karnisra és nekem kell forgatni. Ettől nem törik le a kezem, csak, pont nekiütközik a falnak és ettől nehezen forog :( Fogtam már én is de a 10. perc után már nem annyira kényelmes és léátom, hogy ő még szeretne többet. Bízom abban, amit Eszterxxx írt, hogy maj később, amikor nagyobb lesz, akkor is fog neki tetszeni. De, az a zongora is nagyon tetszik, tök jó ötletnek tartom. Az Arni még meg sem született, a tesóm már elhatározta, hogy ilyet vesz majd neki karácsonyra :lol: :lol: úgy bírom, mindenbe, annyira bele tud lelkesedni :D :D :D
Aztán persze nem az lesz belőle, majd még meglátjuk, de köszönöm a jótanácsot :lol:

Vik édes vagy, de nekünk még nincs fogunk és remélem még egy darabig nem is lesz :D :D Eszterxxx kisfiának van fogacskája :lol: :lol: :lol:

Na, most mennem kell. Sziasztok :D

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


tudom tudom tudom mit akartam méég!!!!!
töbgyerekes anyukák:
azon gondolkoztam valamelyik nap, hogy bennem akkora a szerelem dávid iránt, hogy el nem tudom képzelni, hogy lehet több cucikát egyszerre szeretni? a második gyerek nem idegen először egy picit? vagy ezt hogy éltétek meg? gondolom nagy odafigyelés kell, hogy a nagyobb ne legyen féltékeny a kicsire... :roll:

na jó éjszakát 8)
Vendég
 


Detti: ti hova jártok úszni? Mármint 3., 9. vagy 13. kerület? Mennyibe kerül egy alkalom? Én úgy olvastam vhol, hogy 1500? Kinti vagy benti medencék?

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


Ja, még az jutott eszembe, hogy a forgó nálunk sem futott be nagy karriert, mert este nem kapcsolom be neki, mert az elején nagyon izgatott lett tőle, és nem álmos, hanem inkább éber lett, nappal meg minden másra figyel, de arra nem nagyon, ha véletlenül bekerül az ágyába :oops: Pedig én is olyat választottam direkt, ami az ágyból kapcsolgatható, szintén használtan, pár ezer forintért.

A zongorát viszont szereti, eddig még csak rugdosta, mostanában kezdi el tapizni is, de tetszik neki. Jóval olcsóbb volt mint a forgó, ha ez számít.

KépKép
tatim
 
 


a 3. kerületbe járunk: www.babasziget.hu
szerintem a magán usziknak meg azért kell nagyon figyelniük, mert lehet, h nem olyan sűrű az ellenőrzés (bár szerinetm azért lehet, h mégis) ellenben nagyon sokat veszítenének, ha gond lenne, hiszen ott meg a szájpropaganda, a jó hír mindennél fontosabb, a legtöbb oda járó az egyik oda járónak az ismerősének az ismerőse, stb.. nekem ez itt tetszik. Bár a medence lehetne kissé nagyobb. Van még infra szauna, és egy játszó rész. Szóval nekem szimpatikus a hely, ami meg különösen fontos volt, a közelség.
Stoller Katival a kolpingban találkoztunk, amúgy ő is ezt javasolta, no meg a 13. kerületit, ha jól tudom, ott van ő állandóan.

Geoo: annyira szép a szopi utáni kép! Nagyon jól elkapott pillanat, különleges mami vagy nagyon. és szép! Pici fiadnak meg nem is gondoltam, hogy ilyen formás popó lapul a pelusa alatt... Szendének is kis husi, de mintha még laposkább lenne :oops: biztosan folyamatosan figyelni kell Dávidra, de én csak tátom a számat és kissé lapítok, h miket tud. Nekem meg ez lehet a frusztrációm? Ha valaki meséli mit csinál a babája úgy érzem, h benne van, bezzeg Szende nem tudja ezt sem, azt sem.... :roll: Ellenben szoptatok még mindig :) napi 1 dl táp a pótlás. Szét szenvedem magam vele, de még megy, s erre meg állati büszke vagyok (semmilyen utalás nincs ebben a nem szoptatók számára 8) ) azért meg kezdettől fogva nehezen megy.
Ja, Geoo, nagyon szuper, h megint visszahoztad magad, és csak egy nap egyszer van pótlás Dávidnak! Hogy csináltad?

Nyuszi: bocsánat, hogy ezt kérdezem, de miért írod az "én"-t mondat közepén nagy kezdőbetűvel? Sosem értettem, végre valakitől megkérdhetem.
Liza-féle kép: nagyon kis pöttömkének látszik így, művészi, gondolom, párod készítette, mint rólad is a várandós képeket.

Hát, nálam is csak egy gyerek van, és azt hiszem a jó és rossz halmazok közül a korábbi leírások alapján a jó gyerek kategória, khmm, de nagyon sok mindennel úszok, mióta megszületett, sút, már terhesen is. Pl. a vasalást hanyagolom nagyon és a tisztasággal is hadi lábon állok... ha látogatónk jön, rohamtempóban, vért izzadva kipofozom a lakást, de megőrizni nehezn megy a rendet, kezdődik a rumli előlről. Még jó, h gyakran van látogatónk, így nem esz meg minket a kosz, de nagyon nehéz. Ha nem főzök de., du-este általában Szende nem is enged már, akkor nincs vacsi. O.K., valamennyit én is dolgozom is. Több gyermekesek előtt fejet hajtok, nappal nem igen alvó és egyedül nem ellevős babák anyukái iránt minden elismerésem. Ketteskében gondolkozni sem tudok. Egyelőre. Egyik ok, hogy tisztában vagyok vele, még egy Szendét nehezen fognék ki, amúgy meg vele is jó nehéz tud lenni néha. Pl. van egy olyan sírása, h szétvet az ideg, szerencsére ritka, és ált. vígasztalható. Amikor erőlködve, nyögve vagy nem is tudom, oylan fura mély morgósan sikoltva sír.

Luna: annyira komoly az, h igenis tudsz smiley-t tenni, meg humorizálni, pl. fülvédő Áronra, mikor gondolom, szíved szerint inkább a saját fejedre tennél. Nme tudom, hogy bírod, és Nanetto uygan leírta, de tényleg lehet ugyanúgy szeretni akkor is, ha nem tudja az ember lehúnyni a szemét? Abba bele lehet betegedni. Ez ugye nagyon buta kérdés volt.. de komolyan érdekel.. persze biztos.
detti_10
 
 


Ja, az lemaradt, hogy nagyon helyes ám Áron, minden képen, amit felraksz, tüneményes, lefele pittyedő ajka, álla nagyon hasonlít Szendéjére, de ezt már többször írtam

Heni: olyan jó, h nem tűntél el, és nagyon kedvesen írtál, mikor felreppent a kacsa, hogy biztosan leléptél... én sem értettem volna amúgy. Jó, hogy újra írsz! Folti, akiről vélelmezzük, hogy valóban lelépett, na, abszolút nem értem, miért nem szólt, h ez vagy az nem tetszett neki, és nem ír többet?!
Nem emlékszem, írtad-e hoyg a mosógépetek bevált-e, hogy szuperál?
na, jóéjt
detti_10
 
 


Sziasztok,

Na, most legalább van egy kis időm írni :-) A babaúszás azért is nagyon jó Katinál, mert ő azt erősíti, hogy az anyuka épp eleget van a babával, jöjjenek az apukák és ők úsztassák. Úgyhogy ahol lehet, ott apuka megy. Fúúúúú, én imádtam!

Második gyerek: nekem az úgy volt, hogy hirtelen az első nőtt meg nagyon és tőle kerültem távolabb. Már a terhesség végén is egy kicsit, hisz az ember nem tud emelgetni, cipelni annyit, igy kis korkülönbségnél is valahogy leválasztódik a nagyobbik. Aztán meglett a pici, akkor az elején még annyira össze voltunk nőve, egy csomó mindent nem is tudtam a nagyobbikkal csinálni. Aztán jött a lelkiismeret furdalás, hogy szegénykém, milyen jó lenne vele is........felváltva hol egyiket imádtam, hol a másikat. A kicsit azért még jóval könnyebb ám szeretni, mint egy dackorszakos nagyobbat! Nálam most van az áttörés, azzal, hogy már lehet úgy játszani, hogy Andrissal pl. autópályát építünk, Beni pedig mellettünk hasal és valamit rágcsál, forog, röhög a bátyjára, így nekem most kezd az menni, hogy egyszerre imádom a kettőt. Eddig a rengeteg szopiban Andris vagy "zavaró tényező" volt, akit valahogy le kellett kötni, vagy Beni volt a zavaró, hogy hadd menjek már játszani az elsőszülött-tel. Tudom, hogy ez elég rosszul hangzik, de ha őszinte akarok lenni, akkor sajna így volt......

Ja, és bocs, de ha ajándékötletek karácsonyra, akkor akinek épp két év körüli gyereke van ( pl. Konkri :-) ) (vagy majd két év múlvára): a wader autópályák, vonatpályák isteniek, pont ennek a korosztálynak valóak!

És tudom, mit akartam még írni: Tatim, annyira édes Dorka ezen a fürdőkádas képen! Jó húsban van ő is! De ez a mosoly! Lesz gondotok bőven!

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Sziasztok,

Na, most legalább van egy kis időm írni :-) A babaúszás azért is nagyon jó Katinál, mert ő azt erősíti, hogy az anyuka épp eleget van a babával, jöjjenek az apukák és ők úsztassák. Úgyhogy ahol lehet, ott apuka megy. Fúúúúú, én imádtam!

Második gyerek: nekem az úgy volt, hogy hirtelen az első nőtt meg nagyon és tőle kerültem távolabb. Már a terhesség végén is egy kicsit, hisz az ember nem tud emelgetni, cipelni annyit, igy kis korkülönbségnél is valahogy leválasztódik a nagyobbik. Aztán meglett a pici, akkor az elején még annyira össze voltunk nőve, egy csomó mindent nem is tudtam a nagyobbikkal csinálni. Aztán jött a lelkiismeret furdalás, hogy szegénykém, milyen jó lenne vele is........felváltva hol egyiket imádtam, hol a másikat. A kicsit azért még jóval könnyebb ám szeretni, mint egy dackorszakos nagyobbat! Nálam most van az áttörés, azzal, hogy már lehet úgy játszani, hogy Andrissal pl. autópályát építünk, Beni pedig mellettünk hasal és valamit rágcsál, forog, röhög a bátyjára, így nekem most kezd az menni, hogy egyszerre imádom a kettőt. Eddig a rengeteg szopiban Andris vagy "zavaró tényező" volt, akit valahogy le kellett kötni, vagy Beni volt a zavaró, hogy hadd menjek már játszani az elsőszülött-tel. Tudom, hogy ez elég rosszul hangzik, de ha őszinte akarok lenni, akkor sajna így volt......

Ja, és bocs, de ha ajándékötletek karácsonyra, akkor akinek épp két év körüli gyereke van ( pl. Konkri :-) ) (vagy majd két év múlvára): a wader autópályák, vonatpályák isteniek, pont ennek a korosztálynak valóak!

És tudom, mit akartam még írni: Tatim, annyira édes Dorka ezen a fürdőkádas képen! Jó húsban van ő is! De ez a mosoly! Lesz gondotok bőven!

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Sziasztok,

Na, most legalább van egy kis időm írni :-) A babaúszás azért is nagyon jó Katinál, mert ő azt erősíti, hogy az anyuka épp eleget van a babával, jöjjenek az apukák és ők úsztassák. Úgyhogy ahol lehet, ott apuka megy. Fúúúúú, én imádtam!

Második gyerek: nekem az úgy volt, hogy hirtelen az első nőtt meg nagyon és tőle kerültem távolabb. Már a terhesség végén is egy kicsit, hisz az ember nem tud emelgetni, cipelni annyit, igy kis korkülönbségnél is valahogy leválasztódik a nagyobbik. Aztán meglett a pici, akkor az elején még annyira össze voltunk nőve, egy csomó mindent nem is tudtam a nagyobbikkal csinálni. Aztán jött a lelkiismeret furdalás, hogy szegénykém, milyen jó lenne vele is........felváltva hol egyiket imádtam, hol a másikat. A kicsit azért még jóval könnyebb ám szeretni, mint egy dackorszakos nagyobbat! Nálam most van az áttörés, azzal, hogy már lehet úgy játszani, hogy Andrissal pl. autópályát építünk, Beni pedig mellettünk hasal és valamit rágcsál, forog, röhög a bátyjára, így nekem most kezd az menni, hogy egyszerre imádom a kettőt. Eddig a rengeteg szopiban Andris vagy "zavaró tényező" volt, akit valahogy le kellett kötni, vagy Beni volt a zavaró, hogy hadd menjek már játszani az elsőszülött-tel. Tudom, hogy ez elég rosszul hangzik, de ha őszinte akarok lenni, akkor sajna így volt......

Ja, és bocs, de ha ajándékötletek karácsonyra, akkor akinek épp két év körüli gyereke van ( pl. Konkri :-) ) (vagy majd két év múlvára): a wader autópályák, vonatpályák isteniek, pont ennek a korosztálynak valóak!

És tudom, mit akartam még írni: Tatim, annyira édes Dorka ezen a fürdőkádas képen! Jó húsban van ő is! De ez a mosoly! Lesz gondotok bőven!

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Reggelt...
Nem, nem, nem vicceltem. Hajnali 3.50 van és én már lassan 1 órája fent vagyok. NÉha a szervezetem úgy dönt, hogy elég volt az, amit addig aludtam és nem tudok visszaaludni. És ilyenkor néha még a sedatv pc-m se segít. Lunának hála ma már tudom, ennek neve is van :D Insomnia... és ha még idegbeteg is vagyok attól, hogy nem tudok aludni, akkor +nervosa :D:D Elég régóta van ilyenem, néha előjön. Főleg ha stresszelek. Most is van min...:D:D

Na, kicsit utána is olvastam a dolognak. Nekem a néha visszatérő hosszabb ideig fennálló szokott lenni. Most tartok kb 2 hétnél... uilynekor heti 1-3 alkalommal nem alszom csak 4 órát kb... És tuti a meló + Ádám kombó az oka. :D Stresszelek rendesen.
Anyám amióta az eszemet tudom altatóval alszik el. Most olvastam, hogy az pont nem jó.. de gondolom neki már mindegy. Meg nem is akarnám elmagyarázni neki, mert úgy sem én lennék az okos... :D:D:D

Szal meló:
Itthonról fogok, de attól még 8,5 órát ki kell tölteni, nem mehetek el egy fél délelőttre csak úgy. Ugyan úgy leszek, mint ha bejárnék, csak azért szabadabban... de attól még meló.
És ez baromira zavar... de majd megoldom ezt is, mint amikor visszamentem melózni és majd megszakadt a szívem,h ogy Hannát be kellett adjam bölcsibe. Most legalább nem fél évesen kell ugyan ezt megtegyem.... az lett volna még szívás.

Klau!
Hát, a hozzátápi jó hosszú leírás lenne. :D Apránként mondtam már dolgokat eddig is.
Én ez alapaján a táblázat alapján etettem Hannát és így kapja majd Alex is:
http://www.tyukanyo.hu/articles/0/26/sz ... lek-1.html
Ezekből is sokfélét lehet találni a neten. Nekem az allergiák miatt fontos volt a tejtermék és a déli gyümölcsök helyes bevezetése.
Ez a táblázat helyesen tartalmazza (ugye az én felfogásom szerint... :D Vannak már más koncepciók)
Most, ahogy látom, Hanna tényleg nem volt még érett a hozzátápihoz. Alex sokkal érdeklődőbb, kanálból megeszi a c vitamint és nem köpi ki stb.... Hanna kanalat nem rakott a szájába, még kóstolás szempontjából sem :D:D
Alexal is almával fogunk kezdeni, de párolva és nem nyersen. Én nekem vannak heppjeim :D:D (ha még nem tűnt fel eléggé :DD:) Szal Alex november 29én kap ünneplés címszóval kaját :D:D (Mások ilyenkor tortát vesznek :D:D) És meglássuk hogy tetszik neki. Szopi után fogja kapni. Majd olyan 9 hónapos korában fogom megfordítani a dolgot és szopi előtt kapja a kaját... Alexet nem akarom olyan sokáig szoptatni, mint Hannát. Korábban át kéne aludjam az éjszakát. Meg úgy látom, hogy azok, akik 1 éves koruk körül leszoktak a szopiról, nem hiányolják. Hannának sokáig hiányzott. Szóval kaját kiváltani én csak ezután kezdek el, mármint 9 hós kora után. Addig napi 1x kaja, ha ízlik neki, talán kap 2x. :D Mindent attól teszek függővé, ő hogy áll hozzá.
Heti 1 új kaját szoktam bevezetni. Tehát azzal sem rohanok. Így, mire jön a friss gyümi/zöldség, épp jó lesz :D:D
Hát, kb ennyi röviden. :D

Detti_10
Mintha magamat írtad volna le a rend és tisztaság terén :D:D:D:D
Szopival ügyik vagytok! Ez nagy meló!!!
Én úgy gondlom, hogy tényleg senki sem fogja megkéredzni 2 éves koruk után, hogy mit ettek addig a gyerekek.... csak addig kell kb kibírni, hogy az embert nyaggatják... hol a szopival, hol a táppal. Az embereknek soha, semmi sem elég jó. Ha szoptatsz, akkor ne sokáig, ha nem megy, akkor meg az a bajuk... :D:D Tojni rájuk :D:D
A két gyerekes létbe bele szokik ám az ember. Én se akartam Hannának tesót, most meg úgy gondlom, hogy ennél jobb dolog nem történhetett volna velünk, minthogy jött ez a mosolygyár a családba :D:D

Geo!
Ez az igazi szerelem. Ehhez képest egy pasihoz fűződő semmi :D:D:D (ez azért tompulni fog a dackorszaknál :D:D:D) Hát, ketteske más volt. Eleinte ugye nem volt gond, aztán, ahogy Eszter is írta, kevesebbet tudtam felemelni Hannát (ő még 4 évesen is szereti :D:D), aztán a bokám miatt meg végképp alig tudtam neki ugrálni... Nálunk talán ez volt a nagy szerencse, mert így Hanna megszokta, hogy anya nem mindig mozdítható, mint addig, DE erről nem a tesó tehetett, hanem a lábam :D És ez szerintem nagyban befolyásolta a kezdeti féltékenység csekély idejét. (1,5 hónap szerintem szuper szint idő) Aztán szeretet: igen, lelkiismeret furdalás van dögivel.... de nem hiszem, hogy kevésbbé szeretném Hannát, sőőőt, néha jobban, mint eddig. :D És Alexet meg ugyan úgy imádom, de az az átütős szerelem érzés az most nincsen meg. Gondolom megszokta a szervezetem már a hormonokat és nem tűnik fel neki :D:D:D:D Valahogy Alexet már pocakban is tudtam úgy szeretni, mint kint. Valszeg az évek és a rutin :D:D
Láttam már olyan családot, ahol a ketteske volt/van az ász és a nagytesó nagyon háttérbe szorul. Az nekem nem tetszett, mert értem én, hogy kicsi, de attól még a másik se felnőtt.... mondjuk nálunk a nagyobb korkülönbség azért ilyen szinten sokat segít!

Körömbenövésre van egy elméletem:
Picit megnőtt a lábatok, de nem annyira, hogy 1 méret legyen és megnyomja a cipő... És ezért gyullad be.

Yadine!
Nekem tök nagy ellenérzéseim vannak a szopi+diéta kapcsán. Tudom, hogy nem baj, ha havi 1-2 kilót lefogy az ember, de nekem az elraktározott méreganyagaim ne vándoroljanak át Alexba... elég lesz azt nekem kinyomni a szervezetemből. Milyen diétát akarsz csinálni?

Nyuszi,
neked akartam még... akkorát nevettem, amikor írtad, hogy itt a legtöbbünknek 2 gyereke van :D:D:D Pedig csak 4en vagyunk többgyerekesek. Rájöttem túl sokat írok :D:D:D

Tatim!
Hívlak holnap és megbeszéljük, jó? :D Csak szerdán és csütörtökön akarok bemenni a városba. :D:D Ma megyek az orrszívós nénihez... szal járok ám felétek (mintha olyan húú de messze lennél :D:D:D)

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


sziasztok,

Yadine, Vok köszi a válaszokat.
most már majdnem biztos vagyok benne, hogy kevés neki a kaja, vagyis a kalória, mert már a délutáni alvása is rövidül, és ma is háromnegyed 5-kor kezdte a nyüglődést. mondjuk visszaaludt és még nem jelentkezett a reggeliért. olyan nehéz ez. kicsit úgy érzem, hogy mivel nem szopi volt a kezdetektől, így nem szorultam rá, hogy felismerjem a jeleket, hogy mikor éhes, mikor nyűgös, stb.. és már többször előfordult, hogy altatgattam, aztán kiderült, hogy éhes volt. persze vannak egyértelmű jelek, csak néha elbizonytalanodom.
a hozzátápi kapcsán én is rájöttem, hogy elsietem. bár aztán rájöttem, hogy védőnéni tanácsát fogadtam meg. ő mondta, hogy 4 hósan kezdjük el, és akkor 6 hós korára már ki tudom váltani az ebédet főzelékkel, meg az uzsit tejpéppel. akarom én ezt?? asszem nem. szóval most kicsit leállok. mondjuk a tejpépet azóta se kezdtem el, pedig H.A.-t írt fel a dokinéni.
ja, és ráadásul a beállt napi egy kaki után, tegnap már három volt. és persze keményebb is, és szegénykémnek csupa piros a popója és sudocream se hozza helyre.
ma mindenesetre becsempészek egy kis plusz tápszert az étrendbe, és meglátjuk mi lesz.
köszi a tanácsokat.

geo, tényleg nagyon cuki kisfiad van.

tatim, dorka tündéri. igazi kis zabálnivaló.

olyan érdekes, hogy nem mondom, hogy nekem nagyon egyszerű a helyzet Vencellel, főleg mert alig van el egyedül, folyton szórakoztatni kell, és persze rohan az egész lakás, sose fogom utolérni magam, de meg sem fordul a fejemben, hogy ne legyen testvére. gőzöm nincs, hogy fogom bírni, mert így is kibukom sokszor, de akkor is akarok még egyet legalább.

ja, és geo, Vencel sincs el már a pihiszékben csak ritkán. sokszor már attól rosszul van, ha csak közelítünk felé. :)

Klau

Kép
pkklau
 
 


ok, most már tényleg hülye vagyok...
Amit Klaunak címeztem az előzőben, az Detti_10é volt :D:D:D Bocsi!!!!!

Klau neked azt akartam, hogy ugye Vencel még szopik, ha jól emlékszem.... Ha szopizik a tej kalória tartalma nem annyira kiszámítható, mint a tápszeré. És ezért lehet az, hogy néha éhesebb néha kevésbbé. Én pl soha nem tudtam, hogy mennyit esznek a gyerekeim. (Yadine... :D:D) És néha Alex olyan éhesen bír ébredni éjjel (de ezt ugye kifejtettem már...) szóval a tej az más. Tök gyorsan kiürül a szervezetből. A tejpépnek örülök, hogy nem váltottad ki :D:D Ellene vagyok... Nem kell a gyerekeket arra nevelni, hogy a tejgyártók zsebét tömjék még.... De kifejtettem már ezt is, hogy mennyi bajom van a tejjel :D:D:D Nem untatlak vele. :D
HA Vencel nem igényli a gyümit, akkor lassíts :D Amit tudok ajánlani, sinlacot kérj a dokitól. :D Az a legjobb pép a földön. Nincsen benne tej :D:D:D És remekül lehet vele sűríteni a kaját. :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Jó reggelt!

Jajj, látom azzal az ártatlan(nak szánt) hsz-el mekkora lavinát indítottam el. Esküszöm senkit nem akartam vele megsérteni, és dicsekedni sem akartam, és tudom, hogy habitus, személyiség, stb. függő, hogy milyen egy baba, és tudom, hogy nekünk szerencsénk van, mert könnyen kezelhető a gyerekünk. Pont. :)

Detti, nemtom, miért nagybetűvel írtam? :D Nem is figyeltem, nem tudatos volt. Úgyhogy sajna most sem tudod meg a rejtély megoldását.

Nem, Lizáról Én csináltam a képet, csináltam róla egy pucér sorozatot a naptárhoz, amit a nagyik kapnak. :) Nem tudom pöttöm-e, Én nem tudom megítélni, Nekem más babája mindig vagy nagyon nagynak, vagy nagyon kicsinek tűnik képen. :D Liza 67 centi és kb. 7 kiló. Szerintem talán olyan átlag méret lehet.
Van itt egy másik fotó, amint kicsit jobban látszik.
Kép

Amúgy Én mániákus pakoló, és takarító vagyok, mint Rózsa. :D Na jó, nem annyira, de nem szeretem, ha nincs rend, attól ideges vagyok, inkább akkor éjjel még vasalok, meg pakolászok, de tűnjön el a szemem elől a káosz. :)
Valaki ajánlotta a FlyLady programot, amióta próbálom alkalmazgatni, azóta esküszöm minden készen van, és még csak nem is megerőltető.
Mondjuk tegnap nem mosogattam el már, és ma reggel a Férjemet (ez most nagybetű? már elbizonytalanodtam) keltettem fel, hogy mosogasson, és csodák csodája, de meg is csinálta. :) (nem szokása)

Eszter, na, ahogy leírtad, Én pl. ettől félek, és számos más ok mellett ez is az egyik, amiért nem akarunk több gyereket. (nekem van két tesóm és imádom őket, de azért látom ám a különbséget azoktól, akiknek csak egy van, vagy egy se, férjemnél meg Ő az, aki háttérbe szorul, öcsikéje meg az ász, ahogy Vok írja...grrr)

Munka: jajj, de szar lehet ilyen hamar visszaállni munkába, nem is tudom elképzelni mit éreznék, ha muszáj lenne mennem, és bölcsibe adni. :( Gondoltam arra Én is, hogy itthon vállalni napi 1-2 órányi melót, de akkor megborulna a kis nyugis rendünk, és idegbeteg lennék. Ez így most jó.
Sőt, most, hogy visszaáll a 3 év, elkezdtem izomból spórolni, hogy 2 évnél kicsit tovább lehessek itthon. :) (jah, és még Én mondtam, hogy 2 év után megyek vissza, de annyira jó itthon lenni, hogy meggondoltam :D )

vok, esküszöm, valahogy úgy tűnik, mintha a többgyerekesek lennének többségben...pedig neeem. :D :oops:

Lknyuszi

KépKép
lknyuszika
 
 


Vok, nem-nem mi tápszeresek vagyunk. sinlacot is írt fel dokinéni. azt mondjuk adhatnám neki a gyümivel tízóraira? úgy már kicsit izmosabb talán, mintha utána adok neki egy kis tápszert.
igazából a barackkal nincs baja, csak hát már alig van a fagyasztóban abból, amit elraktunk. a párolt almát is szereti, de azt nem adhatom minden nap, mert akkor bekeményedik a kaki, és ha még rátolom neki a krumplit (amit szintén barackkal dúsítok), akkor végképp készen van. ennek ellenére mondom, többször kakil, mint eddig. nem értem.
na mindegy. a vicc az, hogy mire tökéletes kétségbeesek és bőgök (mint tegnap), mert nem tudom, mit rontok el, addigra sikerül neki egy ilyen produkálni: még mindig nem ébredt fel! szerintem direkt szórakozik velem. :lol: :lol:

Klau

Kép
pkklau
 
 


Sziasztok!

10 perc az alvásig, haladok!

Vok,
igen, tudom, tök gáz ez a mérleg dolog, nem kell mérni mindig. Asszem én is leállok vele, habár olyan ez, mint a drog. :D Ugyanis, már min. 100-at kell pótolni az evések után, és nem bírom lefejt tejjel ezt a mennyiséget. Mivel egy ciciből szopik, a másikban majdnem nulla a mennyiség, és fejésnél is egy sugárban jön csak, nem hajlandó belőle szopni. Szóval nem bírok egy mellel annyi tejet gyártani, hogy elég legyen. És sajnos az a tapasztalatom, hogy egy bizonyos mennyiség elérése után akkor sem lesz több tejem, ha éjjel-nappal fejek, szoptatok. Több hetes kínlódás után be kellett látnom. Ráadásul az üveg miatt nem is szopik olyan nagy elánnal. Ördögi kör ez, bizony. Azt hiszem mindent megtettem, és bár bánt egy kicsit, és keresem a hibákat, hol buktam el, hátha rájövök, tiszta a lelkiismeretem, és lelkiismeretfurdalás nélkül csinálom a tápját.

Diéta: jaj az 1000 kalóriás önkínzást későbbre tartogatom, arra gondolok csak, hogy nem iszok meg egy liter baracklevet reggelire, csak felet, és nem eszek meg 6 palacsintát, csak hármat, és egy csomag pilótakekszet sem tüntetek el 10 perc alatt. :lol:
Több zöldség, gyümi, saláta, sovány hús, ilyenek.

Klau,
szépen el fogsz jutni majd oda, hogy kb. egy hónap múlva már teljes értékű főzelékeket ehet, husival, pici olajjal, pelyhekkel gazdagítva, ami már azért laktató lesz és kiváltja mondjuk a déli kaját, szóval fog az menni.

Detti, Geo

gratula a szopihoz, én aztán tudom, hogy milyen nagy szó ez!

Lányok, az egyik ismerősömnek 4 hetes a babája és már 8 liter teje van lefagyasztva! :shock: Kicsit utáltam azért. :D

KépKép
yadine81
 
 


még a tesó kérdéshez annyit szeretnék, hogy én is látom a különbséget, mert nekem van egy bátyám (anyuci kedvence), a férjem viszont egyke, viszont mi a bátyámmal imádjuk egymást, és szeretném, ha a gyerekem is megtapasztalná, mi a testvéri szeretet. csak egy példa: mikor tesómat elhagyta a nagy szerelme és életemben először láttam sírni, majdnem megszakadt a szívem, és én is vele sírtam. aztán elmeséltem a férjemnek és fogalma sem volt róla, hogy mit érzek. egyszerűen nem értette, hogy én miért vagyok kiborulva. olyan fura.
persze szar, hogy nekem harcolnom kell a muter szeretetéért, míg neki alanyi jogon jár (most vagyunk egy szinten, hogy megszületett Vencel), de azt is látom, hogy férjem szülei mindent a férjemtől várnak el. mi legalább meg tudjuk osztani a kötelezettségeket.
persze mindenki maga dönti el, nem okoskodni akartam. csak elmondtam, hogy én miért szeretnék még gyereket. :)

Klau

Kép
pkklau
 
 


Detti,
szerintem egyáltalán ne izgasson, hogy miket tud és miket nem tud MÉG Szende. lehet hogy most még különböző ütemben fejlődnek, de hamarosan már mindegyik baba ugyanazt fogja tudni :wink:
a szopit meg nem is tudom hogy csináltam... mostanában tök jó, szerintem van elég, pedig nem is fejek már... szóval passz. próbálok sokat inni :roll: :)

tudjátok mi a fura?
hogy dávid valahogy mindig reggel9:10kor alszik el :shock: 8:50kor már tisztába teszem (ha kell), meg bemegyünk a szobájába, megigazítom az ágyát, lehúzom a redőnyt, és valahogy mindig úgy jön ki a lépés, hogy 9:10kor csendesedik el, és akkor alszik...

ja igen. 37.4 hőemelkedése van, olyan kis meleg az egész teste, még SOHA nem volt ilyen, hogy a szuri megviselte volna.. kis édi :P

azt meg el is felejtettem, hogy a dokinéni mondta, hogy mivel dávid ilyen aktív, tegyem lejjebb a kiságyat, mert ha még a legfelsőn van, akkor ez így életveszélyes neki... :shock:
nem tudom... még nem tettem lejjebb, de nem is nagyon szeretném még :oops: :roll:
ti mikor teszitek lejjebb?

eszterxx,
te, én jól látom, hogy éjjel háromngyed2kor írtál????? :D mi a helyzet, nem jött álom a szemedre? :lol:
köszi, tök jól leírtad ezt a testvéres dolgot!!! szerintem teljesen normális amit írtál, nincs benne semmi rossz :wink:

vok,
anyááááám !!!!! alugggyááá!!! :D
nekem akkor insomnia nem hagy a gyerek nervosám van, amikor nm akar már5től aludni, habár ma is fél7kor kelt, úgyhogy ez tök jó. de az, hogy te magad nem tudsz elaludni, basszus...
most írnám, hogy próbálj meg kevesebbet streszelni, nade ez az én számból elég komolytalanul hangzana :)
qrva nagy dolog, hogy rá bírod venni magad arra, hogy otthonról melózz... én tuti elsunnyognám, mondjuk én egy lusta disznó vagyok, és ha néhanapján csinálok is valamit, pl. elpakolom a ruhákat a szárítóról, akkor meg azt hiszem megváltottam a világot... :roll:
egyébként a hajam égnek állt attól, amit írtál a hozzátápiról :D :D :D szóval most rázódtunk helyre a szopiban, oszt mi lesz majd még ezután 8) uhhh... nem is gondolkodom rajta, mert megfájdul tőle a fejem... :P egyébként én is úgy tervezem, hogy egy éves koráig szoptatom a Piglet urat. gondolom jóó nehéz lesz kiváltani majd a szopikat :roll: nade nem kezdek el már most meg ezen is agyalni :D :D
köszi neked is, tök jó volt olvasni a testvérkés dolgodat!!

klau,
tesó témában én is így vagyok, mint te. :)

lknyuszika,
mi az a flylady??? (nekem sem netezni kéne most, hogy alszik Piglet, hanem tanulni :twisted: )

yadine,
én is mindig úgy csináltam az elején, ahogy te. mértem mennyit szopizik, és aztán kipótoltam táppal. és úgy de úgy rászoktunk a tápra, hogy alig lett tejem, mert ugye azzal, hogy adtam neki tápot, nem a cicit gyepálta tovább, hogy töb termelődjön, hanem megszokta, hogy utána úgyis kap tápot, amivel nem kell annyit dolgoznia és cicin már nem is szopizott, inkább csak cumizott. aztán úgy döntöttem elég, és szép lassan leálltunk a tápról. pár napig többször szoptattam, most meg már néha csak 4óránként eszik, és nem is akar 10percig enni, kevesebbel is beéri (de én hgy elég legyen a tejem, persze ráteszem méga másikra is).
szóval a mérés tök csalóka lehet, mert lehet, hogy teszem azt 100mili tejben több kalória van neki, mint 150tápszerben...

na hasznossá teszem magam
Vendég
 


Sziasztok!

Nyuszi:
Én is FlyLady-zek. Én tökre örültem, hogy rátaláltam, nekem sokat segített átlátni a káoszt főleg így két gyerek mellett. Szerintem a módszere aranyat ér.

Közkívánatra: http://charmed.animehq.hu/blog/flylady-program/

Ez amúgy a kedvenc oldalam. Nagyon jó dolgokat ír benne a csajszi mindenféléről. Naponta olvasgatom. Ajánlom mindenkinek!

Geooo:
Én is azt vettem észre, ha valami oknál fogva kevesebb folyadékot iszom (ugye én vagyok az aki hajlamos elfelejteni, hogy inni kellene) sokkal kevesebb tejem is van. Úgyhogy rájöttem, tényleg sok múlik a napi bevitt folyadék mennyiségén.

Mi már kóstolgatunk kb. 3 hete. De csak nagyon szolidan. A fő kaja még mindig az anyatej. Először mindig a szopi jön, majd utána kb. 15-20 perccel kínálom meg Gergőt egy kis gyümivel. Imádja nagyon, és olyan ügyesen eszik kanállal, mintha mindig is ezt csinálta volna. Én sem fejek már jó ideje, mert mikor szopizik, annyira kiüríti mindkét cicit, hogy nincs mit fejni belőle.

Éjszaka nekem is elég sokat ébred, bár ez is változó. Még kisebb volt, amikor egy héten keresztül átaludta az éjszakát. Kezdtem örülni, de korai volt az öröm, mert azóta többször ébred, mint picibb korában. Én sem tudom, mitől lehet ez. De hál isten elég gyorsan vissza is alszik.

Mondjuk ma reggel 5-kor ébredt, áthoztam magamhoz a nagyágyba, hogy megszoptatom és majd visszaalszik, de nem. Ciciről hallani sem akart, és kikerekedett nagy szemekkel nézett rám a félhomályban és vigyorgott meg magyarázott valamit ezerrel. Gondoltam, na majd szépen álomba simogatom, de nem ment. Én még szunyókáltam, de nem nagyon hagyott, mert markolászta az arcom, kaparászta az orrom meg a szemem, és húzgálta a hajam. Szóval így telt el az idő fél 7-ig, amikor Bogi is csatlakozott hozzánk.

Ja, amúgy egy hete kibújt a második fogacskánk is, és használja őket rendesen. Bár szopi közben jó párszor figyelmeztettem, hogy nono, nem szabad!!!, úgy tűnik hatott, mert egyre ritkábban harap, inkább csak akkor ha nagyon belefeledkezik.

Tesóféltékenység:
Hát nálunk volt rendesen. De nem Gergő személye felé irányult, hanem Bogi engem büntetett olyasmikkel, hogy egyáltalán nem fogadott szót, olyan dolgokat csinált, amiről biztosan tudta, hogy mérges leszek miatta és még sorolhatnám. De hál isten ez már a múlté, és mostanra már nagyon sokat segít Gergő körül is, sőt ha megkérem, hogy szórakoztassa kicsit, míg van valami dolgom, akkor szívesen teszi. És olyan jó érzés, mikor hallom a konyhában, hogy Bogi "majmoskodik", viccelődik neki, Gergő meg torkaszakadtából kacag. Na, olyankor bizony én is mosolygok a konyhában, hogy na lám, milyen jól elvannak.
henibaby1975
 
 


Most csak ennyire van időm. Én is azt akartam kérdezni, mint a Geo, hogy mikor rakjátok lejjebb az ágyat?????????????
Anyukám azt mondta, hogy már kéne. Egy kicsit akarom is meg nem is :oops: de persze azt egyáltalán nem szertném, hogy baj legyen :shock:

Vok nemsemmi, hogy nálad ezt váltja ki a stressz :shock: :shock:
Nekem államvizsga előtt a fogam fájt, aztán munkahelyváltás miatt meg szívritmuszavarom volt. Na ekkor halálfélelmem volt. Már láttam magam új szívre várva. Huh, soha ne jöjjön elő :shock: :shock:

Nyusziakkor te vagy az ügyes fotós :D :D

Klau egyetértek veled tesó témában. Nekem egy nővérem van, aki 4,5 évvel idősebb nálam és nagyon örülök, hogy van nekem. A nagy korkülönbség miatt nem igazán tudtunk gyreekként együtt játszani, de amióta "nagyok" vagyunk, azóta még jobb a kapcsolatunk. Én is szeretném ezt "átadni" az Arninak, hogy a tesó az egyik legjobb dolog a világon. Őrá mindig számíthat az ember (a kivételekről nem beszélek).
A férjemék 3-an vannak, szóval ő sincs ellene a dolognak, nameg szocpolosok is vagyunk :D De most úgy néz ki mi is 3-at szeretnénk. Majd a 2. szülés után megmondom :lol: meg, hogy lesz-e rá egyáltalán keret, mert ugye az sem mindegy.

Na mentem, sziasztok :D

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Nézzéték már mit ír ki a fotóm alatt a babanet? A csatlakozási dátumom érdekes... még meg sem születtem :D :D :D
henibaby1975
 
 


Na, ezt a FlyLadyt megnézem magamnak :D:D
Köszi a tippet Nyuszi!! :D
Heni, neked meg a linket! :)
Ha ezzel rendet varázsolok a lakásomban, akkor hirdetni fogom :D:D:D

Nyuszi!
Szerintem tisztában van mindenki azzal, hogy nem dicsekedni akartál. :D Nem is azért írtunk, csak az ember mindig megmagyarázza a bizonyítványát, hogy nálam miért van kupi :D:D Én meg csak azért írtam, hogy ne érjen meglepetésként, hogy ez az állapot nem biztos, hogy fenntartható. Én pl tökre örülnék, ha képes lennék arra, hogy rendet tartsak magam körül :D de soha nem tudtam... én ilyen káoszos ember vagyok. Nálam akkor van gond, ha rendet rakok magamtól, mert akkor belül van káosz és rendet kell rakjak... nem túl jó a vendégvárás szempontjából, de túl lehet élni. :D:D
Jó ötlet a meztelen sorozat a nagyszülőknek. :D
Én idén fényképtartós képeket adok majd mindenkinek. Hannával meg üvegfestékkel rajzolunk rá mintákat. Illetve én rajzolom a mintát, Hanna megtölti :D:D

Klau!
Nekem a férjem nem egyke, ikertesója van és mégis úgy néz rám, mint az ufóra, hogy nekem fontos a tesóm.... ezt csak úgy érdekességként mondom, hogy annnnyira el tudják cseszni a szülők a testvéri kapcsolatokat, hogy csak na. :?

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Köszönjük szépen a dícséreteket, Dorka nevében is :)

Ez a tesó kérdés engem is szokott foglalkoztatni, és komoly fejtörést is okozott már.
Nálunk mondjuk az alap helyzet az, hogy Dorkát sem terveztem/tük, lett és kész, és nem adnám semmi pénzért :D :D
Nagyon szeretem, és sokszor felmerül bennem is a kérdés, hogy mi lenne ha lenne egy testvére is, vajon akkor hogyan szeretném őket. Nekem van egy hugom, akivel tényleg nagyon jó a viszonyunk, és mindig is az volt, általában. Persze mi is szoktunk veszekedni, de rá aztán tényleg mindenben számíthatok, ott volt a szülésnél is, stb. Ez biztos köszönhető annak is, hogy 3 év van köztünk, és a szüleim mindig egyformén kezeltek minket, amit nekem lehetett, azt neki is. Szóval ez pl egy testvér mellett szól.
A másik oldalon ott van a párom huga, aki egyszer volt nálunk 5 hónap alatt, és mondjuk tegnap telefonált az autójával kapcsolatban, de azt már nem kérdezte meg hogy mi a helyzet velünk, de még azt sem hogy a párommal mi van. Ez meg a másik oldal. Legyen okos az ember.
Mégis azt mondom/tam, - mivel én már a 30-as éveim második felében járok, - ha gyorsan el tudonk költözni egy nagyobb lakásba, akkor jöhet még egy baba, ha nem, akkor egyke marad, mert azért nyomorogni sem szeretnék, és az időm meg véges. (Plusz minnél idősebb leszek, annál nagyobb a kockázat, hogy esetleg vmi baj lesz a babával)

Tehát tényleg nem egyszerű, de az idő majd erre is hoz megoldást :D

KépKép
tatim
 
 


Na, kíváncsi vagyok, megjelenik-e a vonalzóm.

Tatim:
Tegnap mutattam a páromnak kicsi lányod pancsis fotóját, hogy nézze már meg milyen édes kislány... és amikor megnézte, megmosolyogta, merthogy milyen huncut szemei vannak... :wink:
henibaby1975
 
 


Sziasztok,
Na tegnap nem sikerült jönni, mert akadt egy kis probléma a délutáni elalvással. Hosszú idő óta először. Kb 1 órába telt mire hajlandó volt elaludni.
Geo, már a te módszered is bevetettem, de nem használt. Ugyan nem sírt, de nem is aludt el. Mikor a 7 perc letelte után mentem és még mindig nem aludt akkor cumit kapott és a kezemet úgy megmarkolta, hogy el se engedte. Úgy látszik az enyém meg azt szereti, ha ott vagyok amikor elaszik. De így se aludt el, így hasra fordíttottam, na itt elkezdett nyüglődni, de bekapcsoltam neki a forgót zenélőre és mire lejárt elaludt végre.
Aztán meg beállítottak Nikos húgáék hívatlanul, bejelentkezés nélkül. Ráadásul mondtuk mindenkinek, hogy ha jön valaki délután akkor inkább csörögjön ránk a vezetékesen, mert a kaputelefonra már többször felébredt. Erre nem ott csengettek :twisted: :twisted: , azt hittem megfojtom őket, de szerencsére nem ébredt fel rá.

Tallin, igazad van tényleg Eszterxxx kisfia a kétfogú :oops: .

Második gyerek:
Én eleve soha nem akartam két gyereket. Nem hiszem, hogy meg tudnám osztani a szeretet közöttük.
Ha második gyereket is vállalnék akkor azt úgy csinálnám, hogy ne legyen nagy a korkülönbség. Értem ez alatt, hogy mikor a második születne akkor a nagyobb olyan 18-24 hónapos lenne. Tudom két picivel oltári nehéz lenne, viszont nem hiszem, hogy újrakezdeném az éjszakai keléseket, a pelusozást stb. Ez most úgy hangzik, mintha mindez valami nyűg lenne, de egyáltalán nem úgy gondolom. Imádom a lányt és minden vele kapcsolatos elfoglaltságot!

Hozzátáplálás:
mi ebédre most már bő két-két és fél hete tejpépet eszünk (Vok ne olvasd el :wink: ) és a lány imádja! Délelőtt vagy délután pedig a tápszer után kap egy kevés alma-körte pép keveréket, amiben az alma kb 3/4 rész és a körte 1/3 rész és nagyon ízlik neki.
Nálunk nap 1 kaki van, max kettő, de az ritkán.
Én úgy vettem észre, hogy nagyon érdekli a szilárd étel. Bármit eszel előtte kinézi a szádból, és komolyan mondom felháborodva-féltékenyen nézi, hogy te eszel, de neki nem adsz :roll: :)

Nekem meg pont az az érzésem, hogy többet eszik a lány, mint az életkorának-súlyának megfelelő lenne. Bár nem túlsúlyos egyáltalán.
Napi 5× eszik ebből 4× tápszert kap, ami összesen kb 700-750 lesz egy nap, ebédre kap 120 víz+4 mérőkanál porból készült tejpépet, az kb 160 lesz, de a tápértéke több mint az ugyanennyi tápszernek. És még napi 1× kap 50 gyümipépet.
Szerintem ez több mint kéne. De ha nem adok neki akkor reklamál, hogy éhes. Éheztetni meg nem fogom őt.
Most olyan 6 kg körül lehet, ahogy tegnap együtt ráálltunk a mérlegre ennyi lett a kettőnk különbsége.
Yadine szerinted is sok vagy jó amit eszik? Te mit topic védőnéni mi a véleményed?

Én is tisztaság és rend mániás vagyok. Reggel az az első, hogy összeszedem amit Nikos itt-ott hagyott. Ez akkor forul elő, ha ő késöbb jön lefeküdni. Az hogy mosatlant hagyjak a mosogatóban éjjelre az nem fordulhat elő. Még akkor is elmosogatok, ha éjjel 1 óra van, de ott nem maradhat mosatlan! Vasalni valót, viszont én is szoktam felhalmozni, pedig szeretek vasalni :roll: A férjem szerint nálunk még a földről is lehet enni, olyan tisztaság van állandóan :roll: :roll:

Geo,
én az ágyat még nem teszem lejebb, de az enyém nem olyan kis ügyes mint a tiéd :wink: . Az enyém pl, még nem forog sem hátról hasra, sem hasról hátra. Körbe-körbe viszont igen. Minden reggel más pontján taláom a kiságynak és hálózsákban alszik amiben azért szerintem nehezebb "közlekedni". Én ugyan nem értek hozzá, de én addig nem teszem lejebb az ágyát amíg el nem kezd felfelé kapaszkodni, felhúzni magát. Addi szerintem nincs gáz. Nekünk ráadául olyan rácsvédőnk van ami körbeéri az ágyát teljesen(ikeás), így sehova se tud beszorulni-beakadni keze-lába.
A szopival tényleg nagyon ügyes vagy, hogy így visszahoztad :D . A hozzátápi miatt meg kár már most stresszelned, ráér majd akkor.

Vok,
hát nem semmi, hogy elvárják a 8,5 órát. Nem 6 óráról volt szó? És hogy tudják ellenőrizni? A laptop alapján? Van otthonról hozzáférésed a rendszerhez amit a munkahelyen használtok és így le tudják ellenőrizni?
A tejtermékek terén én pont az ellenkeződ vagyok! Meghalnék, ha reggel nem tudnám meginni az egy bögre tejemet. Imádom a tejet, joghurtokat, a sajtokat. Ezekből bármi jöhet minden mennyiségben. Apukám szerint én annyi tejet iszom, hogy gazdaságosabb lenne tehenet tartanunk, mint állandóan tejet venni :roll: :lol:

Yadine,
grarutla az "terápiádhoz", látom szépen haladtok! Kitartás meglásd sikeres lesz! Nálunk a lány magától is el tud aludni, kb. 10-15 perc alatt, de ha a vállamra fektem akkor kb 3 perc alatt elalszik. Így a délutáni nagy alváshoz, meg az éjjeli alváshoz így altatom. 3-5 perc és utána megy az ágyába és szépen alszik délután 2-3 órát, éjjel meg minimum 5-6-ot egyhuzamban.
Bár ma csúcsot döntöttünk, mert tegnap este 10-kor aludt el és ma reggel 7-kor kelt,hogy éhes és utána még visszaaludt 8.30-ig!

Detti,
nagyon édes Szende! Szerintem pont jó, átlagos méretei vannak. Mi is kb így nézünk ki pucéran, se túl sovány, se túl húsos. Már én is régóta tervezem, hogy csinálok ilyen hasalós pucér képet! A sapis meg nagyon tetszett, nagyon klasszul sikerült kép!!!!!

Olyan sokat írtaok, hogy hiába olvastam, egy csomó mindent elfelejtettem :roll: , hogy miről is volt szó!

Na még azt akartam, hogy vasárnap voltunk anyósoméknál. Természetesen anyósom most sem hazudtolta meg önmagát! Tudta, hogy megyünk erre begyünk a lakásba és jégverem volt bent! Megnéztem a hőmérőt és 17 :!: :!: :!: fok volt bent. Legalább a kandallót begyújthatta volna, hogy ne legyen olyan hideg! És tudta, hogy megyünk a gyerekkel és így várt minket :twisted: :twisted:
Az egy dolog, hogy kint 22-23 fok volt szikrázó napsütéssel, de mi bent voltunk.
A másik, hogy vett a lánynak egy anyagból készült felaggatható, csörgő-zörgő babát. Odaadja neki, majd amikor Nikos nem volt ott, mondja nekem: Tudod, hogy mennyibe kerül egy ilyen "anyagdarab"? 20 euróba! Mindezt úgy, hogy érezzem, sokallja. Akkor meg minek vette meg. Ha meg már megvette, ne mondja mennyibe került, nem vagyok kíváncsi rá, hogy mennyit költ a gyerekre!!!
Vendég
 


Nem lehetek ennyire béna, hogy ne tudjak két darab vonalzót csatolni... :x :x :x
henibaby1975
 
 


És voltunk játszótéren hintázni :D , kb 5 percet hintázott és nagyon tetszett neki :lol:
Kép

Apa órája nagyon tetszik neki!
Kép

Tatim,
Dorka nagyon édes a fürcsis képen! Irtó aranyosan mosolyog :lol: :lol: . Már én is gondoltam, hogy beszerzek valami vizi játékot. Eddig annyi van, hogy a kád két oldalára tappancsos tengericsillagokat, halakat, meg polipokat tapaszottam, na azokat nagyon szereti!

Heni,
Jé te már 40 éve is fórumoztál a babaneten :lol: :lol: :lol:
Gratula a második fogacskához. Nálunk is nagyon készülődik, mert annyira rág mindent, hogy az valami eszméletlen, és szerintem ez most fáj is neki. Már nagyon duzzadt és eléggé fehéredik is neki. Remélem hamar kint lesz ez is.

Nyuszika,
Ha ez megnyugtat, én is mindent meg tudok csinálni a lány mellett. Mondjuk nekem szépen eljátszik 20-40 perceket magában, aztán játszunk együtt is és utána megint tudom folytatni a házimunkát.
Nem hencegtél egyáltalán szerintem.
De valószínűleg ahogy nőnek egyre többet igényelnek majd minket és akkor majd be kell osztani, hogy ma ezt csinálom, holnap meg azt. De ez így normális.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?