Új privát üzeneted érkezett!

Nanetto, megnéztük a Babies-t, már az egész család letöltötte, már csak nagymamám hiányzik, aki elutazott, aztán nézi Ő is. Nagyon aranyos volt és hihetetlen és sokszor hajmeresztő, milyen kulturális, életszínvonalbeli és egyéb különbségek vannak.
Apósodat sajnálom.

Hari, szavazok apudra.

Folti, erről én is lemaradtam. Pont nem is olyan régen kerestem rá iwiw-en, hogy él-e, hal-e, írtam is az egyik képéhez, pont azt, hogy jöjjön fórumozni, de akkor ezek szerint tényleg sértődés volt. Hát akkor annyira nem is kell erőltetni szerintem…

Klau, csak semmi pánik, minden rendben lesz.
Én már profi vagyok pakolásban, bár utálom. A bepakolás még oké, de a kicuccolás és az utána lévő mosás, rendrakás, az pfff.

Vik, sajnálom Zoé fülét. Nem is hallottam még olyat, hogy fájdalom nélkül van gyulladás. Nekem 10x szúrták fel a fülemet babakoromban, úgy volt, hogy tubust is kapok, ha nem javul, de szerencsére nem került rá sor. Helyette 2x vették ki az orrmandulámat, mert visszanőtt. :)

Luna, remélem, jobban vagy és azért nem jössz, mert minden szabad percedet pihenéssel töltöd. Ne érezd úgy, hogy közülünk bárkit is kárpótolnod kellene!

Detti, érezzétek jól magatokat, biztos a nagy hőingadozás az oka Levi fura viselkedésének. A tegnapi nap milyen volt?

Heni, nem semmi a videó. Édibédi Gergő, iszonyat ügyes. Léna megint nem forog napok óta. Nem értem…

Detti, ugyanez az én érzésem is, nekem is jobban tetszik Léna úgy, hogy nem puffancs. Mert volt ugye olyan idő is, még nagggyon az elején, hogy hosszra még nem nőtt, de széltében igen. Na, akkor olyan tokás gombóc volt, hogy csak na.
Nagyon édes Szendi a képen. ;)

Geo, minden oké? Gyere, írjál pár sort!

Voki, a kaki lehet másmilyen hozzátáplálás miatt? Nyilván, de azért inkább megkérdezlek. Ráadásul 2x kakilt tegnap, amire emlékeim szerint még soha, de soha nem volt példa. A színe is más, nem olyan haragos zöld, amilyen mindig, hanem halványsárgás, ami nekem fura, mert ahogy a talin is említettem, mindig is iszonyat sötét volt. Ami viszont fura, volt benne takonyszerű (bocsi) képződmény is. Ez lehet a múló nátha miatt is?

Ugyanis mi is megkezdtük a hozzátápit. Indokaim a következők:

- elkezdett az elmúlt hetekben iszonyat mennyiségeket enni és már 2-2,5 óra után érezhetően éhes volt (vasárnap 840!!!!-et evett)
- korrigált kor szerint is betöltötte a 4 hónapot
- tulajdonképpen 2,5 hónapos kora óta kapja a Sinlac-ot, ami azért edzette a gyomrát gondolom és ez most tudatosult csak bennem
- bevallom, türelmetlen vagyok és nem bírtam várni még két hetet, amíg betölti a 6 hónapot
Kapott először csak almát, amit jóízűen meg is evett, de aztán jött olyan ordítás, amit utoljára akkor csinált, mikor még nem hatottak a gyógyszerek. Huh, mondom, akkor igaz lesz nálunk is, amit az egyik ilyen fórumon olvastam, hogy az alma nem a legjobb az ilyen babáknak. Aztán másnap (tegnap) már Sinlac-ba kevertem, hát nem is volt semmi ordítás és nem győztem neki adni, annyira ízlett. És olyan cuki, ahogy tátog és alig várja, hogy rakjam a szájába, hát édes nagyon.
Már múlt héten is volt egy 4 órás alvása délután, hát képzeljétek, hétfőn is. Aztán tegnap meg jól megzavarodott, mert mentünk tornára (jaj, azt az üvöltést nem lehet megszokni), na, ilyenkor borul minden.

Hétfőn mértünk, hát a rekord kajálások alapján többre gondoltam, de csak 8 kemény dekát hízott, így most 5530. Eddig 16 cm-t nőtt és 3720 grammot gyarapodott. Azért ez sem kevés.

Fülzsír, utáloooooom és nagyon zavar. Mindig van.

Oltás, én leginkább úgy érzem, hogy a gyógyszeripar ténykedése van mögötte, szóval én nem erőltetem, amiért fizetni kell, azt meg pláne nem. Egy kivétel van, a kullancs elleni, mert mi ugye a gombászás végett sokat járunk erdőben, bennünk sokszor volt is kullancs, de mindig megúsztuk kórság nélkül. Most is azok miatt a rohadékok miatt nem merek menni, mert félek, hogy a kendőbe is belemászik, aztán majd itthon egy hét múlva fúrja be magát Lénába. Viszont nagyon hiányzik és szeretnénk minél előbb megszerettetni vele az erdők világát, így sokáig már nem várunk.

Fogyókúra, hát ja, mestere vagyok én is. Nálam is 15-20 kg fel-le. :( És most megint felfele megy, amitől már kezdek besok(k)alni. A torna/futás is hiányzik, mégsem bírom magam rávenni. Pedig nálam sajnos alapvető, ha a súlyom oké, én is oké vagyok, ha nem oké, akkor bajok vannak (lelkileg, viselkedésügyileg, türelem stb.)

„Bujci”, engem nem zavar egyáltalán, hogy egy szobában vagyunk a Kölessel, másrészt nem is lehetne máshogy kivitelezni, mert a másik szobában nagymamám van. Akkor inkább Léna. :D

Belső mozgolódás, hát nekem a császár után kb. 1-2 órával volt olyan, de olyan mozgolódás a hasamban, hogy szinte sokkot kaptam. Aztán a nővér megnyugtatott, hogy a belek rendeződnek vissza. Na, az nagggyon durva volt. Azóta csak alig észrevehető és nagyon ritkán jelentkező eset van.

eBay, nagyon rendes eladóval álltam szemben, leleveleztük, először úgy volt, hogy választok még valamit/valamiket és akkor úgy már megéri, de már akkor felajánlotta, hogy vissza is utalja, ha úgy gondolom. Választottam is, de az már több postaköltség lett volna, mert túlléptem volna valami x súlyt, na, hát így mégis kértem a visszautalást. Szóval ügy megoldva, legközelebb körültekintőbb leszek.

Kép

Kép
***csilla***
 
 


Detti,
én megnéztem a videót, és ha nem is konkrétan az, hogy nincsenek végtagjai (met elmondása alapján ő megtanulta magát így jól érezni), de az amiket mondott, azok jók voltak.. hogy mindig fel kell állni...pl. de tényleg jó arra, hogy egy picit elfelejtsd a problémáidat. mondjuk a videó idejére legalább :)

Nanetto,
akkor ezek szerint a nászutatok az esküvő előtt volt? :roll:

Henibaby,
oltáriak a videók!!!

Yadine,
én is adok a rugi alá zoknit.

Nanetto,
én is imádom a szívek szállodáját!!!!

pkklau,
én már most bánom, hogy nem írtam fel mindent, szinte semmit sem tudok Dávid mikor mit csinált :cry:
NCIS-t én is imádom, de sztem mióta megszületett Dávid egy részt sem láttam :(

Eszterx,
köszi a rágókás linket!!

sorozatok:
én a Gyilkos sorokat is néztem a 9hónap alatt, az a nosztalgia stílus mindig feldobta a hangulatomat.
és Smallville!!! ja, és Monk a flúgos nyomozó, sokmindenben hasonlítunk :lol: András mindig mondta hogy autista vagyok, de mióta Dávid megvan nem nézi túl jó szemmel a nünükéimet ahogy Nanetto mondnaá. andrás szerint ezek fárasztják le a legjobban az agyamat...lehet :roll:

Nikvik,
Zoénak hogy van a füle?javult már?
ja és a gyilos elmék!!! nagyon szeretem, de az új réseket itt nemadják ha jól tudom... meg sajnáltam hogy az öreg pasit kiírták. jajj nem jut eszembe a neve...

bhdetti,
és a repülőn hol volt Levi? fogni kell őt végig? vagy az autós ülését kötitek be?

Vok,
te jó ég, mi az az anorák???? kedved jobbmár? hogy vagy?

Tatim,
annyit netezek mostanában.. andrás tett a gépemre egy programot, ami nyomon követi a gpem egész aktivitást. mennyit használo pl. egy weboldalt aktívan, meg úgy is, ha csa megvan nyitva, de nem csinálok vele semmit (paszívan), stb. megnztük a múltkor egy ht után az eredményt, és marha sokat netezek... úgyhogy csináltam magamnak egy rendzsert. van netezős-pihenős napom, aztán rendrakós/takarítós- és tanulós napom. ezeket váltakoztatom. ma megint netezős napom van, holnap meg tanulni fogok, azután meg pakolászni, úgyhogy legközelebb csak vasárnap jövök megint. és ez így fog menni, amíg be nem hozom a lemaradásaimat mind tanulás, mind dobozolás terén...

Yadine,
ha gyerekorvost akarok váltani, akkor az összefügg a védőnő személyével is? vagy egy védőnő dolgozhat együtt több gyerekorvossal?vagy akor más lesz a védőnőnk is? :roll:

Nanetto,
hogyhogy új alvást próbálsz? és mit csináltál vele, hogy ilyen ügyesen elaludt?

Nanetto, Vok,
mi az az ncore?

Yadine,
hogy a fenébe bírsz 600kalória mellett nemhogy futni, aerobikozni, de egyáltalán megmzdulni? :shock:
amikor én annyit ettem, olyan sinten lefogytam, hogy azokat a ruhákat hordtam, amiket a nálam 10centivel alacsonyabbak, még xs-es cuccaim is voltak a 172centim mellé... huhh...

Foltiról:
sztem be is depizett egy picit, mert amikor jött, írta hogy nem érti miért, mert Kirával minden rendben, de mégis depisnek érzi magát.

pkklau,
amikor mi a nyáron a balcsin voltunk, én nagyon sok minent bepakoltam Dávidnak... alig fértünk el a kocsiban, andrás igaz már be sem fért, ő motorral jött :P
nekem a cerazette-től volt néha vérzésem (már nem s szedem, azóta nincs is) és én akkor amikor elmentem itthonról tampont használtam. én is utálom a betétet, csak itthonra, meg éjszakára használom.

Henibaby,
hogy van Gergő? job már neki?
Vendég
 


Hat Luna azert nincs... mert tulkep van csak nem volt agyam a forumhoz ferni es ertelmesenolvasni :) A nulla pont az nulla, agyilag nem is boka, hanem titokzokni :)
Szerintemutoljara huszonsok eve volt velem valaki betegacsiban, hat most apuka van :) Igaza a gyerekre van kiirva, de tulkep ugye vegettem. Szerencsere ezt itt lehet, ez nem kurtitja a fizeteset ha van orvosi papir (illetve a kajapenzt elveszik ami erezheto, de a fizuhoz nem nyulnak) Ugyhogy jovo pentekig itten van es amortizalosik tobbemberes Aronedumasonbambink mellett, aki csudabogar ugye mint tudjuk de egy naaaaaaaagyon tikkaszto darab.
Az van, hogy en a nemrepules utan elmentem a pszichiateremhez aki evekkel ezelott kezelt, tole kaptam dilibogyot de ez amolyan kedvemre szedos, azt mondta viszont, hogy ha elvalasztom a gyereket (egyelore nem tudom, de majd errol lesz meg szo tuti) akkor megint gyogyos kezeles kell nekem. EN meg valahogy ezt nem erzem, de egyreszt siman lehet, hogy en nem erzem igazan, hogy baj lenne mert tok maskent vagyok mint mikor beteg voltam (most en csak azt erzem, hogy hulla vagyok es hogy edugyerek kajalasaban nem jutunk egyrol a kettore) meg az is lehet am, hogy o teved :) Mindenesetre tegnap elmentunk gyerekdokihoz is a kajalasok miatt. Mert bar Arongyerek pepezik ugye nappal, mondtam en, hogy nem lesz o mindig olyan steril, aktivabb idejeben malacka (sot ket nepja az osszes kajalasat vegig is bogte, szoval egy elmeny volt) valamint szopni akar de nappal pl van, hogy az egyiket (szinte mindig ugyanazt) elutasitja...ellenben ejjel felkel 2x (ma ejjel asszem 4x) es akkorra en mondjuk elkepzelhetetlennek tartom a kanalas balettozast. Ja, mert cumisuvegbol az uccso Tomee tipe sem kell neki,. Doki szerint hagyjuk is a fenebe a cumisuveget ezbbol smemi nem lesz.
Naszoval az van, hogy doki tegnap ranezett gyerekre (aki eppen aludt??!!) ez mondta, hogy micsoda pofazacskokat novesztet egy het pepeves utan es lathato, hogy itt most nem a gyerek beteg hanem anyuka :D:D remek :) Szoval be lettunk utalva egy olyan teamhez akik ilyen csaladok rendbetetelevel foglalkoznak ahol a gyerek mindenkit leamortizal maga korul :) Gyerekorvos, gyerekpszichologus, gyerekpszichiater megugyanez felnottben is, analizaljak megnezik minden oldalrol a siztut es segitenek felepiteni, es anyukaban leepiteni a buntudatot, mert a doki is ezt mondta, errol nem en tehetek es nem erezhataem magam hibasnak vagy benanak. Hat ambivalens ez bennem, mert tisztaban vagyok vele, hogy kettovel lazan elbirtam es meg mindig hinni akarom, hogy egy harmadikkal is, csak Arongyerek egy kisse szeszelyes darab :)
Emlekeztek biztos a listara amit anno belinkeltem a tobbemberes babakrol es akkor mondtam, hogy neeeemlehet, hogy Aron ilyen legyen, es akkor a kolikaja meg elfedett tulajdonsagait ami miatt nem lehetett a listat teljesen ertekelni. Nos nekem mara ugytunik, a 12 pontbol 11 telitalalat Edugyekenel :)

Amugy meg edespofa, dumal, vigyorog, gurgulazva nevet es kakil is :) ENnel tobbet meg nem tud, de mi ennek is orulunk, mert a mienk :D:D:D

luna6
 
 

 
 

Eszterx,
a rágókához ki van írva, hogy nem kapható :?

Hari,
én is szavaztam :wink:

Mennyire igaza van ennek a cikknek... és ahogy olvasom, pül a lelkem...

pl.:
Aztán fellélegzel és újabb kihívások várnak. Mire beleszoktok valamibe, már jön is egy újabb kis szokás.
Vendég
 


Geo:
Hát nem mondanám, hogy jobb, ugyanúgy nyafog, mint eddig tette. Napközben mégcsak hagyján, az éjszakára vagyok főleg kíváncsi.

Nálunk a gy.orvos szabadon választható a védőnő pedig körzetileg adott. Tehát a védőnő marad és orvoshoz pedig oda viszed a gyerkőcöt, akit választottál neki/magatoknak!
De nem akarok okoskodni, Yadine ezt biztosan jobban tudja nálam.

Anorák = csuklyával egybeszabott rövid viharkabát

Luna:
Jó hallani felőled/-tek. És elfogadtad a doki ajánlását a családterápiával kapcsolatban? Én egyáltalán nem tartom hülyeségnek, sőt.... szerintem csak hasznotokra válhat.

Klau:
Mikor mi hazamentünk anyuhoz 1 hétre, hát én is pakoltam a gyerkőcöknek becsületesen! Anyám azt mondta, hogy annyi ruha van, mintha fél évre jöttünk volna.
Vendég
 


O persze, hogy elfogadtam, ki akarok ebbol szalni, nem akarok szarul lenni... igazabol barmit mondhat az aterem nem vagyok eppen depis fazisomban vagy ha igen magam elott is jol titkolom. Vegletekig kimerult vagyok Arongyerekkel valo hadakozastol de semmi vilagfajdalom meg kilatastalansagerzesem nincsen, mint anno evekkel ezelott mikor kezelt :)
Es igen, kell nekem gyerekorvosi meg gyerekpszichos segitseg mert egyedul meg nemjutottam dulore a mukival :)
Most delelot bemegyunk a korhazba ahol lehet kerni ezt a segitseget, visszuk a beutalot es meglassuk mikorra jon ossze az idopont. Donkink szerint 8 napon belul szoktak. Kell nekem egy ilyen objektiv kuslo es elerheto dolog ezzela gyerekkel, kar erolkodnom es adni az eros tapasztaltat, mert ez a gyerek kifog rajtam :D

luna6
 
 


Klau, én is nagy pakolós vagyok, mint a Csilla, ár 6x utaztunk 200 km-t, úgyhogy beírom neked a listámat, hogy én mit szoktam bepakolni, aztán vagy felhasználod vagy nem, de segítségnek szerintem jó lesz :D
No, íme a lista:
-tea (Arni Hipp granulátumosat iszik)
-orrszívó
-lázmérő
-lázcsillapító
-D-vitamin
-cumisüvegek
-tápszer
-rágóka
-fürdetőkrém
-gyógyszertári testápoló
-popsikenőcs
-pelenka
-popsitörlő
-játékok
-fülpiszkáló
-babolaj (bár ezt most már nem is szoktam berakni)
-Ágnes (én ezzel fürdetem az Arnit)
-CD (minden fürdésnél Gryllust hallgatunk) a hülye óvónéni :lol: :lol:
-utazóágy
-szopipárna
-bébiőr
-orrspray (nekünk Stérimar van)
-cumik
-nyanya (ez alvós rágókendő) :D
-botmixer (mi ugye eszünk már)
-kiskanál, tálka az evéshez
-termosz (Vik után szabadon a tápszerhez. Ez tök jó, mert este forrón belerakta a vizet és reggel még mindig nagyon meleg volt. Ki se kellett mennem a szobából melegíteni :D )
-textilpelusok
-póló
-body
-sapka
-rugi
-kabát
-kardigán
-pulcsi
-zokni
-hálózsák
-plédek, vastagtakaró babakocsiba
-lepedő
-fürdőlepedő
-előke
-vastag ruci
-overáll
-légzésfigyelő
-vízhőmérő
-éjjelifény
-vízforraló

Na hát ennyi. Bocs, ha túl részletes voltam, de én így leírok magamnak minden kis apróságot és, akkor tuti nem hagyok ki semmit :D

Nem tudja valaki hol lehet ilyen Ágnest kapni? Sehol sem találok :roll:

Luna, sajnálom, amin keresztül mész, csoda, hogy idáig a toppon voltál. Jó dolognak tartom ezt a családsegítős dolgot, de szerintem te tisztában vagy azzal, hogy ez nem Áron hibája, meg nem is a tied (naná, hogy tudod) és leginkább a pihenés, ami hiányzik. nagy szerncse, h a férjed otthon maradhatott veled, talán így jut neked egy kis pihenés. ha meg úgy érzed nem kell neked bogyó, akkor biztos nem is kell. Te tudod ezt a legjobban (az orvosnak sincs mindig igaza).
Ne haragudj, nem akartam okoskodni neked....

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Na, most látom mit írtál, akkor visszaszívom az utolsó mondtataimat...

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Luna,
de jó hogy jöttél! Itt Mo.-on azért nincs ilyen rendszer sajnos mint Port.-ban, hogy a gyerekorvos tényleg foglalkozik az anyukával is, meg team van. Ez nagyon jó. Meg hogy felismerted, hogy segítségre van szükséged. Rendes nagyon a párod is, hogy nem nyavalygásnak tekinti, nem is lehet ugye, azért ő is látta, hogy kikészültél testileg-lelkileg, és otthon van veletek. Anyós nem tud segíteni, mondjuk hogy odaköltözik néhány napra,vagy jobb nélküle inkább?
Én ugye nem ismerem a körülményeket, de reménytelen, hogy Áronedu mégiscsak szopizzon?

Geo,
nagyon-nagyon nagy szenvedés,de ha valamit elhatározok, az ugy is van. Tutkóra lefogytam, én 177cm vaqgyok, hát úgy 62 kg-ra, istenem de jó is volt, aztán megint 75, aztán megin 65, aztán 80, aztán 68, terhesség előtt 87! Most meg áhhhhh naggyon sok. Ja, egyszer voltam majdnem anorexiás, a szájfényt nem mertem felkenni, mert ha lenyalom az nemtudomhány kalória, és már nem menstruáltam.. :cry: Most jó lenne olyan 70 kg-nak lenni, mert olyan vagyok mint Csilla, ha csini vagyok, szinte más a személyiségem.
De lehet, hogy megemelem 1000kalóriára, mert 600-zal, kb tényleg vonszoltam magam, most meg családom van. :D

Úgy van, hogy a védőnő egy területet lát el. Ehhez a területhez, tartozik egy gyerekorvos, akivel a védőnő dolgozik tanácsadásokkor. A gyerekdoki szabadon választható, de a védőnő nem, az marad amíg te nem költözöl el. Csak a nem területileg illetékes gyerekdoki mellet más vnő van pl., mikor tanácsadás van. És vnői szempontból nem túl szerencsés, mert mi meg szoktuk konzultálni az egyes gyerekeket és így nehezebb a kapcsolattartás.

Klau,
használj nyugodtan tampont.
Nyugi, lesz egy rakás cuccotok. :lol: De minden símán fog menni.

Csilla,
hajrá hozzátápi, csak azért figyelj, hogy kaja után kóstolgass, meg az almában kevesebb az energia mint a tápban. Annyira örülök, hogy rendbejött Léni evőkéje!

Heni,
tényleg próbáld ki a Viburcol kúpot, homeopátiás, sokan használják itt.

KépKép
yadine81
 
 


Sziasztok!

Geo,
Mennyire mások vagyunk. Én pl tuti lekaszaboltam volna Ádám fejét, ha meg akarta volna mérni,h ogy mennyit netezem :D Majd én beosztom az időmet :D:D De mondjuk nálam már a mosós cucc is ütötte volna a lécet. De én sajna az egómmal küzdök irtózatosan. :D
Hajrá tanulás!!!! Az mondjuk fontos! :)
Jövő héten mikor érsz rá talit tartani? Hanna picit köhög, szóval lehet itthon lesz (heppem, hogy köhögősen nem küldöm oviba, pedig nem is hurutos, csak köhigcsél, de hát a rossz emlékek nekem, ahogy köhögve ülök a suliban.. grrr..)

Tudom mindenki másképp csinálja, de mi lenen, ha minden nap x órát töltenél el a pakolással, a netezéseel, a tanulással? Nekem ez a napos beosztás olyan merev... Én tuti megzakkantam volna ha az egyetem alatt lettek volna napjaim, ami csak a tanulásról szóltak. :D

Ncore az egy letöltős hely,ahonnan filmeket, zenéket lehet letölteni :D

Ez egy anorák:
http://tesz-vesz.hu/item1265360748_anorak_mertem.html


Csilla!
Lazán lehet, hogy a tápszertől zöld a kakija és a sinlacos péppel meg módosul.
És a 2 hét már nem egy vészes idő, amivel korábban kezdte. Azért azzal legyél tisztában, hogy ha pl sinlac nélkül csinálnád az almát, attól nem aludna ám jobban... a hozzátáplálásnál eleinte inkább kevesebb a kalória ami bejön :D Hiszen nem 3 tányérnyi almát nyom be :D:D Nálunk ezért nem fog sok minden változni azzal, ha elkezdjük a gyümit. Attól Alex tuti nem fog órákat aludni :D:D
Ezért szokták a pépeket mondani első kajára, mert az telít. Én úgy vagyok vele, hogy kóstoljon a gyerek, azt majd csak lesz belőle ember :D

Nanetto!
Nagyon sajnálom apósodat! Meg benneteket is! Nekem a halálról érdekes (inkább ezoterikus) felfogásom van. Így apát is könnyebben el tudtam engedni, amikor elment. Kitartást mindannyiótoknak!!!!

Heni!
Jajjj... hát ez nem hangzik túl jól. A viburkol tényleg bejöhet, de ne vedd attól még készpénznek. Hannánál nem jött be. Neki a chamomilla+mercurius volt az igazi fogzásnál. Meg néha egy egy adag nurofen vagy cataflam, amikor nagyon fájt már neki. A dentinox nálunk egyáltalán nem vált be annó.
Ki kell tapasztalni.

Tatim!
Cikk nagyon jó! :D Köszi :D:D

Klau!
Nyugi! Menni fog az és nem lesz baj! Érzed jól magad inkább! Ha meg otthon marad valami, max vesztek egy másikat. De nem hinném, hogy maradna. A kaját is ügyesen meg fogod tudni oldani. :D
És császár után használhatsz lazán tampont. :D Akár hüvelyi szülés után is lehet (mondjuk nekem nem esett jól, akkor szoktam le róla..)

Rólunk:
Alex átállt a kéznézegetésről a berregésre, mint szórakoztató eszköz. :D:D nagyon cukin nyomja :D:D:D És szőkül kifele rendesen. :D:D
Hanna ugye köhigcsél.. utálom a bacikat, vírusokat és az egyéb beteggé tevő dolgokat. Remélem nem lesz komoly és nem kell itthon maradnia, de majd meglátom a 7végén. Szerintem holnap itthon marad. :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!

Na, én is egyújjazok, mert 1,5 hónap után gyerkőc nem aludta át a délelőttöt! :shock: Sőt, ettünk is, és 200 lecsúszott neki, a reggeli 230 után! :shock: Mondjunk inkább egyen mint ne egyen...

Luna,
huh, nagyon sajnálom ezt az egészet! De szerintem ez a teames vizsgálat tök jó! Csak azt nem tudom, hogy a végén mit mondanak majd? Hogy igen, többemberes a gyerek és ... ? Mi? Vegyél fel egy dadát hogy időnként pihenhess? Úgysem tud szerintem úgy kikapcsolódni az ember ha a szomszéd szobában üvölt a gyereke...

Nanetto,
Isten éltessen!!!!!
Apósodat nagyon sajnálom. Dúrva a műtét is, és hody lemondtak róla az egyenesen hátborzongató... :evil:
Amikor nekünk volt kakigond, akkor a doki azt mondta, hogy tápszeres babáknál egy hét, anyatejeseknél 10 nap, de akár két hét is normális hogy nincs kaki. Én nem aggódnék, de tudom hogy furi, amikor egyik napról a másikra kezdik el ezt csinálni a gyerekek! Ha nem fáj a pocakja, én nem piszkálnám, kivárnám a határidőt ...

Vik, Apróka
ez a tünetmentes fülgyuszi horrorként hangzik! Reméljük Zoé gyorsan meggyógyul, és nem is lesz beteg többet! És senki más a fórumon...

Bhdetti,
szerintem Levi csak a hírtelen nagy meleg miatt nem alszik. Remélejük gyorsabban megszokja, mint ahogy haza kell jönnötök... Asszem jó nagy üvegre lesz szükséged

Csilla,
de jó hogy Léninek ízlett az alma! A kajálással is nagyon ügyes! Nekünk csak a kalici óta zöld a kaki, de mostmár néha újra barnás. A nyálka szerintem a takony miatt belefér, de ha nem múlik el, akkor azért én megmutatnám dokinak. Egyszer-egyszer nekünk is szokott előfordulni benne, pedig nátha nincs... Az alma úgy tudom hasfogó.
Szuper hogy sikerült lemondanod az e-bayes cuccot!

Heni,
húh, kitartás! Reméljük gyorsan kibújik az a fogacska!

Pkklau,
relax!!! Ne parázz, mert oda a kikapcsolódás! Biztos mindent be fogsz pakolni, ha meg nem, akkor megveszitek (én pelenkát nem vittem majdnem). Igaz, az első utazásnál én is izgultam, de minden rendben volt, úgyhogy reméljük nálatok is annyira szuper lesz, hogy utána már majd bátrabban mersz kimozdulni!
Ha nem jönnék addig, akkor jó utat, kellemes kikapcsolódást!
Ja, és én is császáros voltam, eddig egyszer volt meg azóta. Kevesebb volt, de esküvőre mentünk, és én is útálom a betétet, úgyhogy használtam tampont, de nem volt kényelmes...

Geo,
nem csodálkozom hogy Dávidot is napirendhez akarod szoktatni, amikor neked is ilyen frankó beosztásod van! :lol: De ezzel én is így vagyok, mármint hogy egyik nap takarítok, másik nap főzök, harmadik nap netezek... Aztán kedvem szerint váltogatom :lol:

Folti,
sajnálom. Arra emlékszem hogy volt két írása, amit kitörölt, mert mire jöttem, már nem volt ott. De szerintem butaság egy ilyen miatt megsértődni. Mindenkinek pici babái vannak, nem tudunk folyamatosan a neten lógni, és ugye mindenkinek szelektív a memóriája mostanság, úgyhogy simán belefér hogy mire végigolvassa valaki a fórumot, már nem emlékszik hogy mik is történtek...

Fú, mik voltak még... Nem emlékszem. Nem csodálom, mert a derékfájás mellett ráadásul szédülök is. Már ittam egy kávét, de még így is csak 114/75 a vérnyomásom. Na, kiscsaj közben bealudt a büfibe, le is raktam. Megyek én is...
cicmarek_
 
 


Vok,
kiscsajom is berreg! Írtó édes!!! Meg kajáláskor a bal kezét feltartja, mintha az iskolában jelentkezne!!! Úgy lefényképezném, de egyedül nem megy...
cicmarek_
 
 


Yadine,
na igen!! a védőnőnk nélkül a mostani gyerekdokinkn azt se tudja kik vagyunk :lol: amúgy a gyerekdoki is itt van, ebben a kerületben, hmm... na majd felhívom...

Vok,
a netet én akartam tudni, hogy menyit netezek :oops: :D
mert Andráséknak van egy csomó szoftverük (révén hogy szoftvergyártók és fejlesztők) és ilyenük is van. amikor andrás rákapott a farmjátékra, akkor tesztelte saját magát, hogy meiyt tölt a játékkal, és mondtam neki, hogy rakja fel nekem is ezt a programot, és nagyon meglepődtem... :? nekem sajnos ilyen magam által megtervezett dolgok kellenek, mert különben azt hiszem hogy semmire sincs időm, közben meg kiderül, hogy néha egész napokat lógok a neten... :?
meg megszabom magamnak hogy mit mikor csinálhatok, mert nem nagyon tudom hol a határ... :? ezért állok hadilábon a napirenddel is, nade azt majd később leÍrom.
nekem a hétfő kivételével bármelyik nap jó :wink:
ja és hallod eddig így csináltam, hogy délelőtt pakolásztam, rendrakás, kora délután netezés, meg olvasás, stb. késő du/este pedig tanulás. de így soha nem végeztem semmivel. mert vagy nem lettem ksz a pakolással, vagy a lefordítandó szövegből tudtam csak max egy mondatot megcsinálni, ugyanis most Dávid nagyon sok időmet leköti és ahhoz hogy haladjak, nekem basszus egy egész nap kell egy-egy dolog elvégzéséhezn :oops: :P

oké, most már vágom az anorákot, meg az ncore-t is :lol:
Vendég
 


köszi szépen a biztatást utazás ügyben, tök rendesek vagytok!

és köszi a választ is a kérdésre.

én is szeretem beosztani magamnak ,hogy mikor mit csináljak, de hajlamos vagyok a saját elhatározásaimat is felrúgni. szeretek mosni meg vasalni, de pakolászni már kevésbé. és általában a lakás egy nagy kupleráj, miközben szépen lógnak a szárítón a ruhák, illetve vasalt kupacok hevernek a káoszon. :-) ráadásul apa meg rendmániás, néha teljesen kibukik rajtam, hogy nem vagyok képes legalább normális keretek között tartani a lakást. de már kezd lejjebb adni az igényekből :lol: :lol:

Klau

Kép
pkklau
 
 


Csilla, esetleg próbáld meg az almát megpárolni pici vízben. nyersen nálunk is megette Vencel, de hascsikarás és bedugulás lett a vége, viszont párolva semmi baja nem lett tőle.

Talinn, nagyon köszönöm a listát, nagyon jól összeszedted, mindenképp felhasználom. :-)

Klau

Kép
pkklau
 
 


Yadine!

Csak, mert később még hasznos lehet a melóddal: itthon is van olyan baba-mamaterápia, mint amiről írt Luna, minket be is hívtak, ha nem javulnánk....
Margit kórház, előbb teljes körű neurológiai vizsgálat és ha az negatív, akkor egy több napos bennfekvős terápia gyerekpszichológussal, aki rejtett feszültségekkel és ezek hatásaival foglalkozik, ami megmutatkozhat pl. nemevésben, később ugye pisi-kakigondokkal, meg még ezerféle módon a gyerkőknél.

Luna, hajrá, hátha kiderül vmi.

Nálunk sztem az idő és a Hold tesz be, de 2 napja megint extraszarul eszik Zéti, már kezd elegem lenni.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


klau: MI IS OTT VOLTUNK ÉS MI IS KAPTUK NÁSZAJÁNDÉKBA A KUPONT! ÉS NNNNAGYON NNNNAGYON JÓL FOGJÁTOK ÉREZNI MAGATOKAT ISSSSTENI A HELY ! ÉS A KAJA SZENZÁCIÓS!!!!! MINDENT EGYÉL MEG :-) még a szobába is felszolgálják a személyzet kiváló egyszerűen MESÉS!!!! :-)))

altatás Geonak! szóval úgy kell mindent csinálni mint este! vagyis belerakni a hálózsákba, (:-)) lehúzni csontra a redőnyt berakni a gyereket és kijönni :-) ... én tegnap próbáltam először és SIKERÜLT és másfél órát aludt EGYEDÜL! ma megint a mózesben alszik jelenleg a teraszon ami pont akkora mint a mózes :-))) ... bazi hideg van!
most én is lepihenek!!!!

mégj övök csak a meló leamortizált plusz főztem és porszívoztam! :-) most kikisértem anyut baba alszik és ezzel én is :-)
Vendég
 


Hollandia! mi nászútnak fogtuk fel !!! bár inkább Eszti tervezésnek indult! párom már márciusban mondta - akkor még nem is kaptunk zöldutat - hogy szeptemberben Hollandiába 2-en megyünk 3-an jövünk! hát igy is lett :-))) aztán persze hogy terhes voltam nem is nagyon nászutaztunk csak azt a kupont használtuk fel ... ott voltunk felétek Geo abba a kastélyszállóba meg hát Lajosmizsén! :-)
jövőre pedig megint megyünk HOllandiába! nekünk favorit hely megunhatatlan ... mindenhol minden rájuk emlékeztet itthon a lakásba is!!! :-) ...
Vendég
 


Voki, a 4 óra alvás független az almától, aznap még nem is evett almát. ;)
Vagy megint félreértettem valamit? Mit csináljak? Mert úgy kel most már szinte mindig, hogy napi 4 kajája van és így még azt a heti 8 dekát sem fogja hozni. Ah, nem tudom, mi legyen.

Amúgy az lehet, hogy ebben a kanalas evésben elfáradnak? Mert a végén már sírni szokott, de kell neki, mert nem fordítja el a fejét, nem köpi ki és le is nyeli.

Yadine, az almát nem csak külön kapja, hanem Sinlac-kal keverve. Így azért gondolom több kalória van benne remélem.
1000-1200 kalóriára nyugodtan felmehetsz, amellett fogyni fogsz. Nekem az egyik bevált módszerem ez, viszont akkor a mérleg, a kalóriatáblázat, számológép és kisfüzet mindenhova jön velem. Sokszor már úgy éreztem, bedilizek a sok méricskéléstől (és persze külön főzés páromnak, meg mellette meló, mozgás, háztartás), viszont csak úgy hatásos, de gondolom ezt Te is tudod, ha mindent, azaz mindent (én még egy fokhagymagerezdet is) lemérek.
És asszem nem árulok el nagy titkot, de MOZGÁS NÉLKÜL IS LE LEHET FOGYNI, kizárt, hogy nem. Ezt én mondom, aki 15 éve aktív fogyókúrázó és az utóbbi egy-két évben aktív „sportember” is. A mozgás "mindössze" arra alkalmas, hogy jobban érezd magad, hogy szebb legyen a tónusod, a bőröd, az alakod.

Geo, hát én félnék lemérni, hogy mennyit netezek illetve mennyit megy a gép. Pont ma gondoltam rá, hogy muszáj lenne korlátozni magam és napi mondjuk 1 órában, mondjuk Léna hosszú délutáni alvása alatt a gép előtt ülnöm csak.

Luna, kíváncsi leszek, mire juttok a terápiával.

Nanetto, nekem Hollandiából egy nagy kedvencem van, amit sógornőm szokott nekünk mindig hozni és az a Wafer.

Cic, 10 naaaaaaaapppp kaki nélkül? Atya ég!

Sorozatok: Szex és New York a nagy kedvenc és Doktor House. Mást nem igen nézek/néztem.

Tampon: esztétikus és úgy érzed, hogy higiénikusabb, viszont baromira ártalmas a belső berendezésünknek.

Bujci ismét, szóval én hiába voltam császáros, nekem fáj, azaz bök. Ti is éreztek hasonlót?
A hegem meg kezd ocsmánnyá válni (tudjátok, én vagyok az, akinek keloidosan hegesednek a sebei).

Barátosném védőnője kenyeret ajánlott fogzásra egy eddig pusztán anyatejes 6 hónapos babának? Ti ilyet hallottatok már? Ez bevált gyakorlat? Jól tettem, hogy azt mondtam, hogy inkább NE?!

Mi is voltunk 2 órát sétálni, de ökör, barom szél van, amúgy csodás idő lenne. De a fejem már fáj is, mert ha szél van, mindig fáj, rühellem.

Kép

Kép
***csilla***
 
 


Cic, kicsit kreativabban gondolj ezekre a szakemberekre :) Nem fogjak aztmondani, hogy tobbemberes baba, ezt en mondom csak el meg tudom/sejtem, de igazabol nem az a cel, hogy kimondjak, hogy mi van, hanem, hogy megoldjak a szamomra gordiuszi csomonkat :)
Minimalis az eselye, hogy dadat javasolnanak a gyerek melle, sokkal inkabb valahogy megprobaljak megoldani az etkezeset es a nemletezo napirendjet, hogy konyebben egyutt lehessen vele elni. Valamint megkiserlik feloldani a bennem kialakult negativ reflexeket es szorongasokat vele kapcsolatban, es megkiserlik visszaadni a magamban valo hietemet, hogy de igen, en elbirok a sajat gyerekemmel :)
Amugy nem, teves a kep ha az jon le abbol amit irok, hogy Aron allandoan uvolt. Biztos en tulzom am el. Szoval nem uvolt mar allandoan, voltolyan idoszak is de ez nem az. Most csak alannado foglalkozast es jelenletet igenyel, majdhogynem ejjel nappal. Sok sok es meg tobb olbenlevest, szorakoztatast... mar rajottem, hogy akarhogy magyarazom ezt nehez leirni igazibol es nem is megy jol at. Tegnap pl azt kerdezte egy amugy gyerekes baratnom, hogy es van e valami jo konyvem legalabb,m amit olvashatok ha alszik. Nos ha nem lettem volna veszett faradt szerintem a rohogesbe (kinomban) fulladtam volna bele, mert hat ez egy teljesen nonszensz javaslat ebben az esetben. Na meg az is, hogy de gyorsan fekudjek le mikor alszik... de nehez megmagyarazni, ezt max elve erzi at az ember, erre mar rajottem, egyszeruen kivulrol elkepzelhetetlen :) Nehez es kesz. Akarhogy magyarazom valamennyire ugyis felremegyes a reakciokbol meg leszurom mindig, hogy lam mindenkinek van egy jo otlete csak en vagyok keptelen megoldani a helyzetet es ez jol latszik is kivulrol :)

Valaki kerdezte, hogy es akkor nem lehetne e a szoptatast fenntartani. Asszem ez mar nagyon tulmegy azon a siznten, hogy anyanak es babanak is jo, csinaljuk :) Nem lehet nem is akarnem fenntartani de elvalasztani sem tudom egyedul, ehez is mostmar segitseg kell. Ejjel csak szopik, nappal sokszor csak az egyikbol es a masikat kategorikusan elutasitja, de bar ugye tapot eszik abbol meg nem annyit, hogy a tejet teljesen elveve is eleg legyen neki. Cumisuvegre ra sem nez... szoval egy bizonyos ponton megrekedtunk, a pepet megeszi es jo hizik is tolemar valoszinuleg, ennyivel jutottunk elorebb.

luna6
 
 


lányok!
egy gyors körkérdés:
nektek milyen a napirendetek? persze most nem olyan részletekben kérdezem, mint szoktam :lol:
úgy értem, hogy ti követitek azt az "elvet" miszerint a sorrend a következő legyen:
alvás-evés-játék-alvás???
:roll: :roll: :roll:
Vendég
 


geo, nálunk egy darabig működött az általad említett sorrend, kb. 3-4 hétig, de most reggel kel, kaja, játék, alszik, aztán tízóraira már gyümit kap, meg egy kis tápot, és utána nem várom meg, hogy aludjon és utána kaja, hanem még alvás előtt megebédelünk, általában úgy, hogy kaja végére ki is dől, aztán alszik, uzsi, játék, fürcsi, vacsi, alvás. remélem érthető. :-)

Klau

Kép
pkklau
 
 


gEO: BEVÁLT NAPIRENDÜNK - kb. 2-3 hete a következő:
reggel 5-kor kelés - 6-ig játszás!
7-kor kaja - játszás - alvás! evés - játék - evés - alvás!
szóval nagyjából amit irsz :-) nnnagyon jól működik

Csilla: waffer! nekem is van "beszállítom" :-) :-) egyik nagyon jó barátnőm rendszeresen jár ki! már van diszkont is ahova jár és ott kemény 1 euro egy hatalmas zacsi ... ahhh és most volt kint 1 hete és már meg is ettem 2 hatalmas zacsival !!!! :-)

a babámon rajta a fogzás! hurrá :-) most bekentem és megszólalt a kismadárka! imádom ahogy egész 7 óráig be nem áll aszája!!!
nektek is megállás nélkül mondja? a mienk tényleg megállás nélkül!!!!
perecet sütök!!!! :-)

hétvégén jönnek a rokonok!

KÖSZÖNÖM A FELKÖSZÖNTÉSEKET!!! a párom ajándékát inkább nem is mondanám! mindig kézzel készít valamit! tavaly ugye ilyenkor a gyűrűket csinálta alufóliából aztán sorolhatnám.. na idei kreativitása egy göynyörű doboz!!! ... de hogy mi van ráírva???
ez egy persely ha káromkodunk bárki a lakásba .. akár idegen is! dobálni kell bele különböző tétekben a pénzt!!! már elhangzott egy baszki páromtól 20 forint bent figyel a legdrágább a 200 forintos .. ott a halmozott káromkodás áll! :-)
úgyhogy már majdnem én is dobtam bele ... de a baszki-t gyorsan átformáltam baaaanyek-ká! :-) azt mondta férjuram: na ez amolyan határeset!

holnap megyünk a tescoba apu pénzével :-) mert kapott Eszti és van játékvásár és van favonat ami ugyan nem feltétlen lányjáték de én IMÁDTAM és unokatesóm gyerekeinek is pont ilyen van és most 50%-kal le van árazva! felmérjük elrakjuk azt majd ha aktuális megkapja! :-)

Luna: hallod már nem is tudok mit irni csak felolvastalak a férjemnek! annyira sajnálom Aron Edu és a Te kálváriád!!!! .. de biztos megvan a miértje és hihetetlen mennyire kitartassz minden téren! le a kalappal én is biztos a pszichiátrián kötöttem volna ki!!!
Vendég
 


ja, lemaradt, hogy így viszont legtöbbször már csak kétszer alszik napközben.

Klau

Kép
pkklau
 
 


Geo, nálam ilyen téren az Arni diktál :D
Elkezdtem leírni, hogy mikor mi van nálunk, de kitöröltem,mert nem ezt kérdezted :D
Ha elalszik és 2 etetés között kel, akkor nem etetem meg, hanem játszom vele, majd megetetem, amikor eljön az ideje és, ha nem álmos, akkor nem alszik el rögtön, vagy egyáltalán nem és megvárja a következő etetést.
Az én véleményem az, hogy nem ebben tartom a rendszert, hanem abban, hogy 12-kor mindig ebéd, 4-kor mindig uzsonna és este fél 8-kor mindig fürdetés. A reggeli időpontokat nehezen tudom tartani még. Szerintem a fix időpontok adják a rendszert és a biztonságot a babáknak, hogy minden nap ugyanabban az időben ugyanaz történik. (pl. most már az alvások is ugyanabban az időben vannak, de ezt az Arni alakította ki nem én. Én csak betartom).
Ezt biztos betartod te is, de szerintem ennyire ne próbáld túlszabályozni, hogy evés után csak játék lehet és más nem. Szerintem ennyire nem vagy merev. Vannak dolgok, amiben egy kicsit rugalmasabbnak kell lenni.
Remélem nem bántottalak meg semmivel, mert nem az volt a szándékom :roll:

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Nanetto, csakhogy ne legyenek tevkepzeteid, ez a korhaz ahova kuldtek es ahonnan a visszahivast varom mar marhara ez a pszichiatria :D:D annak a gyerekreszlege. amde ott a nagy zold es nyugalmas kertben van a tobbi reszleg is.

luna6
 
 


Nanetto, Vok:
ncore-ra meghívót tudtok nekem küldeni :?: :?: :?:
Vendég
 


Először is: köszönjük a szavazatokat!!! :lol:

Geo: nálunk is csak az elején működött ez a fajta napirend. Most már teljesen össze-vissza az egész napunk. De nekem az elején azért volt fontos, mert nem igazán tudtam, hogy Bence mikor mit akar jelezni a sírásával. Lilit mindig megetettem, mikor sírt, gondolván, hogy éhes. :roll: Mostanra viszont Bencét már jól kiismertem, úgyhogy napirend nélkül is látom, hogy enni akar, aludni, vagy bármi más. Szerintem a "Luna-féle" napirend, hogy vannak fix pontok a napban, amúgy meg rugalmas, tökéletesen működő dolog. Figyeld Dávidot, hogy szerinted ő mit akar és azt kövesd. Már amennyiben nem valami hajmeresztő az ő saját napirendje :lol:

Klau, én már használtam tampont és nekem nem tűnt semmi másnak, mint régen, pedig nagyon féltem először, hogy esetleg rossz érzés lesz, vagy nehezebb feltenni stb. De teljesen jól használható szerintem.

Vok, remélem Hanna nem lesz nagyon beteg és hétfőre ki is kúrálod. Holnap akkor őt is viszed orrtisztításra?

Nálunk Bence állapota már sokkal jobb, jobban is evett ma már! :lol:

Most viszont felébredt :?

Kép
Kép
hari
 
 


Luna, tényleg jól hangzik ez a terápia-féle. Nekem anno biztos tök sokat segített volna, már csak ha látom, hogy mások is küzdenek hasonló gondokkal. Én mindig csak hallottam róla, hogy nem vagyok egyedül, de valahogy mégis baromira egyedül voltam. :cry: Szóval hajrá és nagyon drukkolok. Meg persze kiváncsi is vagyok, hogy milyen lesz, úgyhogy majd írd meg.

Nálunk Bence nem bürrög, hanem inkább purcog. :roll: Vagy inkább olyan, mint aki trombitál, csak nincs trombitája. Az elején nagy nyáltömeg is jött, buborékokkal tarkítva, de most már épp csak annyi nyálat használ hozzá, hogy jó hangja legyen. Képtelen vagyok amúgy utánozni, viszont nagyokat röhög rajtam, hogy milyen béna vagyok :lol:

De azt is imádom, mikor egyik kezével leküzdve a másikat, betömi a szájába a leküzdött darabot.

Kép
Kép
hari
 
 


Nanetto, hát nálunk továbbra is "némaLéna" van. Ma egyetlen hangot adott ki, pont az előbb, nagyjából ennyi. :( Kicsit (nagyon) azért kezd aggasztani. Mondjuk volt a napokban egy önmagához képest dumás napja, de azt nem úgy kell elképzelni szerintem, ahogy nálatok.

Geo, nálunk sem működik a 4É. Nálunk ez a napirend mostanában:

7-9 között ébredés, majd attól függően, hogy mikor ébredt, nézelődik 20-50 percet, és így 7-9 környékén van tehát a reggeli, mert nem kell neki egyből ébredéskor.

Max. 1,5-2 órát van fent és kezd fáradt lenni, alszik 20-40 percet.
Ma korán kelt, az nála 7 órát jelent, így evés után egyből aludni akart.

Fent van max. 1 órát, ismét alszik 20-40 percet.

12 környékén ebéd. Utána szinte rögtön jön a hosszú alvása, ami szokott lenni 1 órás is, de többször volt már 4 óra is.

16-17 környékén uzsonna. Fent van ismét max. 1,5-2 órát, jön ismét egy rövid alvás. 20-40 perc.

20 órakor fürdés

20.30 környékén vacsi

21-22 között elalvás.

ncore-os meghívó engem is érdekelne.

Rohadt széltől fáj a fejem...

Kép

Kép
***csilla***
 
 


Csilla, akkor jól számolom, hogy 4x eszik Léni? Vagy még éjszaka van neki evés?

Ja, azt nem is írtam, hogy voltam ma fodrásznál és mondta, hogy ne féljek, nem leszek kopasz, mert rengeteg pici hajszálam van, amik most kezdtek nőni. Mondjuk az már más tészta, hogy mikor lesz azokból hosszú haj, de legalább meg van az utánpótlás. Ugyanakkor riasztó a mennyiség, ami kijön :roll: Mondjuk ezt eddig is tudtam, hisz én látom mennyi jön ki egy nap. Csak reménykedtem, hogy eltúlzom a problémát és csak én látom túl soknak. Jelen pillanatban azonban elmondható, hogy már nem sok hajam van, legalább is hosszú. Úgyhogy ha így folytatódik, akkor legközelebb levágja :cry:

Kép
Kép
hari
 
 


Nanetto,
én is így altatom Dávidot, csak van olyan alkalom, hogy ő 5perc után elkezd sírni. vagy ha nem 5perc után, akkor azonnal, amint beteszem :lol:

Csilla,
sztem alkat kérdése, hogy ki hogyan tud fogyni. mert én pl. mozgással, és mozgás nélkül is le tudok fogyni. annyi a különbség, hogy ha a fogyókúra mellé még sportolok is, akkor fele annyi idő alatt lemennek rólam a kilók. Viszont az egyik barátnőm hiába fogyózik, ha nem jut ideje mellette moozogni, egy kilótól sem tud megszabadulni :?

Luna,
ötelete lehet mindenkinek, ami talán néha segít, de a legtöbbször (engem legalább is) csak összezavar, vagy még jobban elbizonytalanít...
és igen, így írásban tök nehéz kommunikálni, nehezen jön át sokminden...
sztem az tök jó, hogy tudod miken szeretnél javítani, és remélem most már hogy lesz szakszerű segítséged, kioldódik az a csomó!!!! :wink:

lányok,
köszi a napirendes bejegyzéseket, persze jöhetnek még, csak hogy saját magam mg jobban összezavarjam :lol:

Nanetto,
tök olyan napirendet írtl, amit a pkklau is!! szóval a nagy délutáni alvás előtt kétszer esztek!

Talinn,
én csak titeket nem akartalak megint a napirend témával terhelni, simán leírhattad volna részletesebben is :wink:
nekem Dávid épphogy ki tudja várni a 3órát, max 3,5et az evésre, nemhogy a 4et :shock:
igazából még csak most készülnék ezt a módszert alkalmazni, merthogy mióta leálltunk az előző, órára pontos napirendről, azóta Dávid kihagyja a nagy alvását délután, és max 3x45percet alszik csak. és nem tudom neked hogy alakította ki Arni, de Dávid szinte mindig máskor akar aludni... :roll:
ja és épp azért álltunk le a korábbi napirendről, amiben meg volt határozva mikor egyen és aludjon, mert én ezt tartottam túl merevnek. (igaz, olyankor jobban aludt nappal... :roll: )
ugyanis mi sem mindig ugyanakkor éhezünk meg, én leginkább csak azt szeretném úgymond rendszabályozni, hogy tudja: kaja után játék, aztán alvás. tehát hogy legyen valamilyen rend. na ezt még tudnám részletezni, de most inkább tépek lassan aludni :oops:

Hari,
már amennyire kezdtem megint összeomlani a rohadt (Nanetto, ez hány forint? :lol: ) napirenden (az is lehet, hogy azért ébred hamar Dávid, mert az a kaja amit a ciciből kap, kevés neki. szóval még egy kicsit próbálkozom ezen a csak szopis dolgon, aztán ha nem javul a helyzet kipróbálom milyen úgy, ha napközben kap pótlást is), most annyira megnyugtattál. amikor Dáviddal azt a marha szigorú napirendet csináltuk, rájöttem, hogy ez arra volt jó, hogy kiismerjem a kis Manófejkendő mikor álmos, éhes stb. jó lenne bízni magamban. Meg persze Dávidban :roll:
ja, és tetszik a Luna-féle napirend :D (amúgy mik a fix pontok benne?már nem emléxem...)
na akor Bence tényleg csak a betegség miatt nem evett rendesen!!
te figyi már! nem azt írtad, hgy mostanában ence már este7kor alszik? az előbb meg fél 7kor ébredt fel. ilyenkor is el ud aludni este 7kor? vagy későbbre tolod a lefekvést?

Csilla,
megnyugtatásképpen, amikor Dávid nagyon koncentrált a forgásra, ő is abbahagyta a "beszédet".
szeritem ne agódj, a hasára is szépen átfordult már :lol:
Vendég
 


Hari,
mármint nem ence, hanem Bence :D :D :D
Vendég
 


Hari,
a hajad miatt ne aggódj, ha esetleg le kell vágni, mert rövid hajjal is szép leszel!!

én most olyan haj-mizériában vagyok...
szerintetek levágassam??? de ha én vágatok, akkor az drasztikus lesz. mindjárt teszek fel képet hogy milyenkre gondoltam.
Kép
Kép

de az is lehet, hogy inkább visszanövesztem a frufrumat
Kép
így, és ezt majd oldalra is tudom fésülni így
Kép

és ha már kellőkppen megnőt, akkor jöhet a dauer. régen szerettem magam göndören, talán most is fogom. vagy ha nem, akkor is legalább történik valami a hajammal :D

ja, és lehet ogy már mutattam, de most (megint)megtaláltam egy képet, mondjuk ezen már kezdett "laposabb" lenni a dauer, nem az a jimmys verzió volt, meg itt az eredeti hajszínemmel vagyok, nem a feketével amivel most.
Kép
ja és kb 16évesen :lol:

húúú, még annyit hogy ilyen órát vettem magamnak fehérben a múltkor :oops: :P
http://www.too2late.hu/

na lelőttem magam, vasárnap jövök!!
addig meg sajnáljatok, mert péntek reggel8tól vasárnap reggel 8ig megint egedül leszek... :(

jó éjszakát!!!
Vendég
 


Geo, akkor most már vágom mire gondoltál :lol:
Az is egy rendszer, amit te mondasz, igazad van. Van akinek ez jön be, van akinek meg éppen az.
Nekem az Arni "döntött" úgy, hogy ő most már 4 óránként eszik. Egyszer csak nem volt éhes... hiába akartam 3 órára etetni, nem volt hajlandó, de ez eltartott vagy 2-3 napig, mire leesett :oops: Mindenre gondoltam, csak erre nem. Gondolom lassul az anyagcseréje, vagy a tápszer jobban eltelíti, valszeg inkább ez.
Az alvással is így vagyunk, volt olyan, hogy beállt 2 nagy alvásra, egy reggel egy meg fürdés előtt egyik szopitól a másikig aludt, este meg ébreszteni kellett. De amióta 4 óránként eszik, azóta megint máshogy alszik, de belőtt magának nagyjából fix alvásokat. Most ott tartunk, hogy többször keveset. A reggeli ébredés után 2 órával alszik nagyjából 1 órát, de inkább rövidebbet. Aztán délután 2 előtt is, van, hogy csak 1 órát, de előfordult már, hogy 4-ig aludt. Aztán ezután vagy alszik még egy kicsit fürcsi előtt vagy nem. Tehát előfordul, hogy 3x alszik egy nap. Ez most nekünk is alakulóban van megint, mert este már nem nagyon akarom kivinni a sötét miatt. Szóval a reggeli és a kora délutáni alvás az biztos, az esti már nem annyira. De mondom ezeket ő alakítja, én meg figyelek és amikor látom, hogy itt az idő, meg álmos is, akkor elaltatom.
Az etetésekkel kapcsolatban nem tudok mit mondani, abban is van igazság, hogy mi sem éhezünk meg mindig ugyanabban az időben, de ha megszoktad, hogy pl mindig délben ebédelsz, akkor egy idő után rá áll a szervezeted és akkor délre mindig megéhezel. Legalábbis nálam így van. Á, nem lehet általánosítani, mindenkinél más válik be. Alakítsd úgy, ahogy nektek jó és akkor az lesz a rendszer :D :D
Szerintem ne parázz rajta, eddig jól csináltad, akkor ezután is jól fogod :lol: :lol:

Bocs, ha túl részletes voltam :oops:

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Luna, szuper hogy segítséget kaptok :) Van már időpontotok is? Szerintem mindenképpen megnyugtató egy ilyen vizsgálat, neked meg főleg, mert újra megerősítik benned, amit mi egyébként is tudunk, hogy jó anyája vagy Áronnak. Reméljük hogy csak kicsinek ilyen problémás, és kinövi gyorsan. Egy barátnőm kisfia addig ordított látszólag ok nélkül, amíg el nem kezdett mászni. Egy idő után a család már külön aludt, mert anyuka annyira ki volt készülve, sőt, már elbúcsúzott az anyukájától, hogy nevelje fel a gyerekeit, mert ő már nem bírja. A kissrác a 7végén volt 5 éves, és nagyon jó fej, imádnivaló kishapsi.

Geo, nekem nagyon szigorú lenne a napirended, tuti meghülyülnék tőle. Neked ezek szerint erre a fajta rendszerre van szükséged hogy jól tudjál működni. Így érthető a napirend mizériád Dáviddal kapcsolatban.
Én egyáltalán nem erőltettem ezt a dolgot, és mégis lett egy rendszerünk, ami kényelmes mindkettőnknek. Meg szerintem nem attól jó a napirend hogy mindig pont ugyan abban az időben történik minden, hanem hogy egymás után mindig ugyan azok a dolgok következnek. Pl. nálunk evés van fél 12 körül, és ebbe rendszrint belealszik Dorka, és alszik kb egy órát, aztán jön a játék a köv. etetésig, ami után séta jön, és közben egy újabb alvás. Így ő napközben nem alszik sokat, de cserébe megvan az éjszakai 10-12 óra. Mondjuk azt nem tudom hogy ha nagyon rossz lesz az idő, akkor mit csinálok vele he nem tudunk sétálni...

Most mennem kell, fürdetés, de majd folytatom

KépKép
tatim
 
 


Timi, Aron meg hol van a maszastol, szoval van meg idom lerobbanni, felepulni, lerobbanni, felepulni :) Most eppen jol vagyok, de ugye ovatosan kell banni az olyan emberekkel akiknek 'multjuk' van hangulatinmgadozas teren... lepnem kell, alig varom, hogy hivjanak. Ha bentlakas akkor bentlakas, csak valami legyen,
Luna fele napirend? Hat nalunk az most olyan, hogy reggel fellkelek, a napot tuleljuk, este lefexem :D De a furdes szinte minden korulmenyek kozott este 8.kor van. Nagyjabol 3 orankent eszik Aroneadumasonbambi, kiveve mikor nem, ket napja nap kozben az ijeszto 3 etkezesig jutottunk, mert ugy bealudt. Marpedig o ilyen negyedevente egyszer tesz, tehat hagytuk.
Amugy meg a fejunk tetejen allunk folyamatosan, a mai produktum, hogy nem akart nappal szopni... napok ota elutasitja a kettot es csak egybol valamennyit, na ma tobbszor szinte semmit egyikbol sem, igy lefjetem es megy a csapba. Meglassuk ejjel azert szopik e (tegnap ejjel meg tette) mert ha nem akkor kanalas papizhatunk ejjel, ami nem lesz tul vidam :D
Amugy most vacsoranal ugy ette a 100 pepet a kanalbol, hogy a kanalat ki sem vettem a szajabol csak nyomtam az utanpotlast, igy ez mar szinte cumisuvegeses, csak a gyerek nem hisz nekem :) Beszloppantotta igy a 100at majd dumalt, amit ugy ertettem, hogy kerne meg igy kapott meg 50-et es azt is beszloppantotta. Most meg apukaja altatja... mivel ugye ugysem szopik, mert most ilyenje vanik. Valamilyenje mindig kell legyen. Rank jelenleg a totalis kaosz jellemzo :)
Ugy gondoltuk, hogy az eletemet megmentendo (itt teljesen elfogadott hetkoznapi es nem luxus dolog) keritunk egy takinenit aki heti egyszer legalabb rendbevagja a lakast. Ugy nez ki lesz is...de egyelore agyam sincs hozza, masreszt meg mielott valakit indeengedunk takaritani ossze kell pakolni, mert sokkot kap :)
Amugy itt vannak olyan takinenik is akik egesz naposak, es akkor meg fonzek is meg vasalnak meg mosnak meg ki mit akar... minden csak penz kerdese, na az meg nincsen. De a lakast bombatalalat erte ugy nez ki, en meg nem birok vele a jelen szituban :)

Mindig azt hallottam olvastam, hogy az embernek meg kell tanulnia kerni es elfogadni a segitseget. Hat en most tanulgatom :)

luna6
 
 


Hogy modjak én is elrettentőt, tegnap Dorka este 10 és éjjel 1 között 4x!!!! ébredt fel. :shock: Addigra sikerült nekem is végeznem a vasalással, de mondjuk erősen hátráltatva voltam a gyakori ébredések miatt. Ma kipróbálom azt hogy nem hagyom égve a kislámpát a szobában, és hátha ez segít, mert utána hogy én is aludni mentem, nem ébredt csak fél 5-kor legközelebb.

Luna, taki néni jó ötlet, ha mázlid van esetleg sikerül egy birka türelmű nagyi típust találnod, aki esetleg még dajkálja is Áront egy kicsit. :) Nekem anno volt, jött hetente 1x, vasalt is, ami a lényeg volt, és legalább mindig tudtam hogy egyszer biztos rend lesz. Ő pl ilyen anyáskodó típus volt, hozott nekem reggelit, locsolta a gazokat ha nem voltam otthon, stb. Volt már azóta is, csak most már messze lakunk egymástól, így nem olyan egyszerű. Viszont ma port töröltem, ami már nem volt hetek óta, és roppant büszke voltam magamra. Porszívozni szoktam hetente többször is, de törölgetni rühellek nagyon.


Geo, a hajad tuti megbánnád ha levágatnád, így szerintem ne tedd, túl hosszú már, és sok idő lesz mire újra megnő.
Ha meg szerinted Dávid éhes, esetleg egy pár napig etesd mondjuk 2,5 óránként, így több lesz a tejed is, meg látni fogod hogy tényleg éhes volt-e vagy sem. Modjuk ezzel új napirend kell :D

Hari, grat Bencének, reméljük megjavul az evőkéje :) fodrász nekem is mondta hogy nő a hajam mindenhol, mondom ok, de mi lesz a mostanival? Vágás nélkül lesz rövid a hajam?
Lili jár már oviba?

Csilla, nekem vicces volt ahogy leírtad az indokaid, de remélem ezzel nem bántalak meg. Olyan volt mintha egy beszámolót olvasnék, pedig aztán tényleg semmi közünk hozzá, a te bébid, akkor és úgy eteted ahogy te jónak látod. Egyébként vhol olvastam hogy ha még csak 5 és fél hónapos a baba, de éhesnek tűnik, vagy kinézi a szádból a falatot, érdekli hogy te mit eszel, akkor ne várj tovább, kezdd el kóstoltatni.

Nanetto, van vhol az Árpád-híd budai oldalán egy cuki, ahol nem használnak cukrot a tortákhoz, ha érdekel megkérdezem pontosan is. Ebben egyébként hasonló véleményen vagyunk, szeretném sokáig elkerülni a cukor adását. Nálunk anyu cukorbeteg, de nem csak ez az oka.

Azt hiszem mára elég, jó éjt mindenkinek.

KépKép
tatim
 
 


Reggelt!
Egy nagyon fontos dolog jutott eszembe. Már sajnos nem tudom ki, de valaki írta, hogy kifele fordítva rakta bele a kendőbe a gyerekét. TILOS!!!! Nagyon rosszat tesz a gerincnek, a csípőnek!

Most csak ennyi voltam :D Keltem Hannát, mennek oviba. :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Kedves Kismamak!

Szeretettel ajanlom uj, magyar webaruhazunkat, melyben nagyon sok szep, praktikus termeket kinalunk a babaknak. Tobbek kozott teli labzsakot, takarot, agynemut.
Kinalatunk folyamatosan bovul uj termekekkel.
Kellemes babazast, sok oromet kivanunk!

www.babymarket.webs.com

littlebabymarket
Budapest
 
 


Voki, ezt már írtad ám, meg én is. :) Üdv a szitaagyúak társaságában. :D Én borzalmas vagyok, egyszerű szavak sem jutnak sokszor eszembe mostanában.

Hari, igen, most már legtöbbször csak 4x eszik Léna. Ma reggel meg basszus 6-kor kelt, de tudom, hogy ilyenkor nem éhes, vártam 6.45-ig, láttam, hogy álmos, de mégsem tudott elaludni cumival sem, na, mondom megpróbálom megetetni. Hát este 20.30 után nagy nehezen ment le 110 neki. Most megint kevesebbet eszik, de ezen én már nem aggódom, csak nehogy megálljon az amúgy is lassúcska gyarapodása. Tehát akkor mégis aggódom?! :D

Tatim, dehogy haragszom, ugyan. Igazából összeszedtem csak az indokaimat.

Luna, akkor hajrá segítség. Amúgy én is elutasítok minden segítséget, mert én AKAROM csinálni, hogy magamnak (is) megmutassam, képes vagyok rá. Pedig nagymamám, akivel ugye együtt lakunk, főzne, takarítana, bármit megcsinálna. Az éjjel járkálós időszakban engedélyeztem neki a vasalást, amit roppant mód utálok és azóta valahogy rajta is ragadt a feladat. :)

Geo, Léna napok óta nem is forog. Szerintem rájött, ha megfordul, akkor hasra kerül, amit meg utál, így inkább nem csinálja.
Én nem merném levágatni a hajamat.

Kaki tegnap is 2x volt, mini adag és "takony" nélküli és olyan felnőttesen büdös. :lol:

Egy hét múlva ideköltözik hozzánk húgom egy rövid időre. Hát nem tudom, hogy lesz 1,5 szobában 4 felnőtt és 1 bébi.

Szóval kérdéseim ismét:

- Elfáradhatnak a kanalazásban a babák, hogy a kaja végén már sírnak?
- Normális dolog, hogy egy védőnő kenyérgalacsint javasol a 6 hónapos, anyatejes babának fogzásra?

Kép

Kép
***csilla***
 
 


Sziasztok!

Aprooka,
köszi az infót! Hogy vagytok? Nem is találgatnak, hogy mi lehet a gond?

Geo,
tetszik a rövid, jól állna, de nagyon fiús lennél szerintem.

Napirend: az evések kb. fixek, plusz-minusz fél óra. És a fürdés, elalvás is mindig akkor van. Nagyrészt evés-játék-alvás van, de az alvás hossza nekünk változik. Van hogy fél óra, van hogy két óra. Ha látom, hogy szopi után fél órával álmos, nyűgös, akkor lerakom aludni, nem húzom az időt, hogy márpedig még játék van.
Nekem a napirend azt jelenti főleg, hogy a megszokott kis környezetében van, a megszokott helyén alszik. Nem hurcibálom ide-oda, ezerféle programra minden nap. Persze az is kell, de nagyobb részt azért a megszokott dolgok vannak.

Luna,
örülök, hogy bejött a kanalas cucc, te Luna, én még nem is hallottam eddig olyan babáról aki ennyire tett a cumisüvegre. :roll:
Különleges kis törpéd van hallod, nagy ember lesz meglásd, aztán majd mesélheted a sztorikat az újságokban. :D

Tatim,
nekünk is volt nemrég olyan éjszakánk, hogy óránként kelt! Soha nem fogjuk megtudni miért volt. Lehet, hogy éppen a ruhacimke nyomta, vagy ezerféle dologtól is lehetett.
Hogy bírsz ilyen sokáig fentmaradni????? Én kilenckor fejek, és beájulok az ágyba.

Hari,
mindjárt szavazok Apukádra! Gratulálok hozzá!
Édes lehet Bence ahogy pürcög!
Sajnálom a hajad, biztos jól fog állni egy rövidebb fazon is, én is gondolkodom, hogy variálok rajta egy kicsit, nekem is hosszú hajam van, de mindig csak idétlenül hátracsomózom, vagy feltűzöm, olyan igénytelenanyukás. Broaf :wink:

Csilla,
gondolom Léni hallásával minden oké, akkor ez még belefér.

KépKép
yadine81
 
 


Csilla,
ehhez látni kéne a babót, hogy elfárad-e. Én inkább afelé hajlok, hogy nem. Egyszerűen nem kér többet. De vannak itt tapasztaltabb Anyukák, akiknek már volt kanalazós gyermekük.

Hat hónapos gyereknek nem javasolunk kenyeret, semmire se. Később amikor már tud ülni, fogni normálisan, akkor esetleg kenyérhéjjat szoktak (én nem ), hogy az ínyének jólesik, ha azzal dörzsölgeti? Talán.
Egyébként nem tudom elképzelni a kenyér-fogzás közötti összefüggést.

KépKép
yadine81
 
 


Timi, a neni aki ajanlkozik takaritani siman lehet, hogy ilyen. Ismerem market eve mert az unokaja Mancimmal egy osztalyba jar, sot a testverenek az unokaja is oda jart csak az a kislany lemaradt egy evet, szoval ismerem a nagyit meg a testveret is, sot a nagyinak az anyukajat is :D Szimpatikusok...es ma pl megyek dokihoz es egybeesik azzal, hogy a Manci jon ki a sulibol, es ez a nagyi viszi magaval haza az unokajaval egyutt, es o vigyaz rajuk. (itt ugye bevett szokas, hogy a nagyik mukodtetik az unokak eletett a szulok nincsenek sehol). Szoval jo esetben nalam is bevallhat ez az ismeros, majd meglatjuk.

Yadine, en sem lattam de enm eg nem is hallottam senkitol ilyen gyerekrol korabban, hogy ennyire utalna a cumisuveget, nekem mind a ket csaj mukodott ketlovetuen is parhuzamosan a cicivel amikor szukseg volt ra rovidebb ideig. De ez a gyerek 4 honapja ellenall... illetve nem, mert par hetesen a lefejt tejet megitta, azota viszont semmi :( A dokink viszont latott ilyet, o javallotta a kanalat e smondta, szerinte ne is erolkodjunk a cumisuveggel, ez nalunk ki fog maradni, hagyjuk a francba.

Hat nekem volt mar meg vanis kanalazos gyerekem, a korabbi peldany az atlagos a jelen peldany kicsit sem :) Kiindulva a normalsiabbikbol, Manci akkor nyirvogott a kanalra amikor mar koszonte nem kellett tobb. Amig izlett meg kerte addig csuszott (de nem ugy, mint Aronnal, Aron masfel hete eszik pepet es 150 ml tejbol csinalom tegnap ota, o 50 alappal indult es bepuszilta mind, szoval neki tolni kell befele a fejebe, semmi koztoltatas meg szoktatas) eleinte egy ket kanallal elszopogatott, aztan kismacskanak valo adagot elnyammogott es kente fulebe, hajaba szemebe, de amikor mar nyigott hozza akkor o mar nem kerte. Nem elfaradt szerintem, hanem nem kellett a kaja.
Arongyerek ma reggel a 100-nal azert nyigott mert elfogyott es a kanalba sem fer tobb mint szaz, szoval utangyartasba kellett fognom megint. Asszem felejtos a kisadag mar nala mostantol...

luna6
 
 


Na amit meg akartam el is felejtettem:

lanyok szokott valaki (rajtam kivul) rendelni booklinetol? illetve tervez e ilyet mostansag es rendelne e nekem egyet es kuldene el azt az egyet ide?? termeszetesen minden koltseget allok :)

luna6
 
 


mit szóltok a baba-mama expóhoz?
(habár bhdetti nagyon szeretné ha a novemberi tali nála lenne... :roll: :wink: )

Időpont: 2010. november 12-13-14.
Helyszín: Budapest Sportaréna
Nyitva: minden nap 10-18 óráig
Vendég
 


Luna, én már rendeltem tőlük, a könyvtárnak is, magamnak is. Volt, hogy hetek múlva érkezett meg a könyv és elfelejtettek szólni, hogy nincs raktáron, nekem kellett telefonálgatni stb., de összességében azért oké.
Akikkel soha nem volt gondom, az az Alexandra.
Viszont sajna nem rendelek mostanában... :(

Yadine, a hallásával biztosan minden oké, mert azonnal fordítja a fejét a hangra és a legkisebb zajra is megijed.
Ja, igen, rágcsálásra mondta az ínyére a kenyérhéjat.

Most kipróbáltam, hogy elkezdett evés közben nyűglődni, abbahagytuk a kanalazást, böfi, pihi, próba újra, nem kellett, viszont 60 tápit meg megivott. Tehát lehet, hogy egy kis cumizás hiányzik. A szomjúságot kizárom, mert tegnap próbáltam úgy, hogy adtam közben vizet és úgy próbáltam folytatni. Amúgy hála ég, Léna imádja a vizet és sokat is iszik.

Fogyókúra: kizárt dolog, hogy torna nélkül nem lehet fogyni. Ez tévedés és saját magunk megnyugtatása és ezt azért merem leírni, mert tapasztalatról, a mögöttem lévő 15 évről beszélek. Ismerem azt, amikor azt mondom, hogy "Alig eszem, mégsem fogyok egy dekát sem." Na, persze, ez önámítás, önmagunk becsapása, mert az az alig, az nem alig, hanem folytonos csipegetés, amiből meg összejön egy csomó kalória. Egyszerű a képlet, ha kevesebbet eszel, mint amennyi energiát felhasználsz, fogysz. Ennyi. Olyan nincs, hogy nem.
Persze betegség lehet a hátterében, mint nekem a pajzsmirigy alulműködés, amikor is valóban keveset ettem, ment a futás, ment a torna, és csak állt a súlyom egyhelyben hónapokig. Aztán kiderült a turpisság, elkezdtem a gyógyszert, az elkezdett hatni, a kilók pedig el is indultak lefele.

És most nagyon-nagyon-nagyon-nagyon neki kellene állnom valamiféle diétának, mert ma belenéztem a tükörbe és már látom a fejemen is, hogy híztam és ez már tényleg a borzalmas kategória felé kezdi venni az irányt és ezt nem engedhetem meg magamnak, mert a végén még Léna inná meg a levét, hiszen ahogy írtam, ilyenkor más, negatív értelemben más ember vagyok.

Kép

Kép
***csilla***
 
 


Sziasztok!

Hari,
örülök hogy Bence jobban van, és már jobban is eszik.

Csilla,
SZERINTEM a kenyérgalacsin hülyeség, én nem adnám. Annyi más van amit a gyerek kezébe lehet ilyenkor adni... például rágóka! :-) A kanalazásra csak egy tipp: esetleg lassú a tempó?! Én például előbb a tápszerből adok neki egy picit, mert annyira éhes, hogy csak na. Ha 100 lement, akkor adok neki pépet, és akkor utána még egy kis tápot. De nincs két egyforma gyerek... Azt mondjuk tudom hogy a szopi kimerítő nekik (a kiscsajnak mindig leizzad a homloka), de nem tudom ez igaz-e a kanazazásra az elején?!
A négyszeri kajálás miatt ne izgasd magad, nekem is ugye így evett a kiscsaj (tegnapig, és ma is csak egy órát aludt délelőtt!), és hízott! És nekem jó két hét volt mire meg tudtam emelni az adagját, mert ugye ha 5* eszik, akkor kevesebb is elég egyszerre, de ha 4* akkor már több kell... Mióta is eszik Léni 4*?!

Luna,
remélem tényleg mondanak valami okosat a dokik! De most tényleg! Megmondom őszintén, nekem a postjaidból inkább az jön le, hogy eszméletlen kimerült vagy! Amúgy nem hinném hogy egy háromgyerekes anyuka nem tudná hogy mit hogy kell csinálni, viszont azt elfogadom hogy 4 hónap nem alvás után már megkérdőjelezel mindent, pláne saját magad. Szóval akkor hajrá dokik! :-)

Fogyás
én az a típus vagyok, aki ha elhatározza hogy na akkor fogyókúra, akkor biztos hogy kétszer annyit eszik. Egyszerűen az agyam tiltakozik! Nem vagyok egy nagy zabás, de azért szeretem a hasam... Én inkább sportolok, és az hatásos is. Futással rengeteget tudok fogyni! És szeretek is futni.
cicmarek_
 
 


Csilla,
mi lenne ha nem adnál Léninek vizet? Akkor szerintem többet enne. Kiscsajom egy hónapja kap full tápot, és én rákérdeztem, és mondták hogy csak nagy melegben kell külön vizet is adni nekik. És ha amúgy is csak 4-szer eszik, akkor jobb ha nem kap közben vizet, mert nem nyomja el az étvágyát...
cicmarek_
 
 


Cic, szeptember végétől kezdett el egyre többször 4x enni. Most is van még 5 alkalom, de már többször van 4, mint 5.
Én is szeretek futni, 9-12 km-eket szoktam hetente többször, de ha csak futok és mellette ugyanúgy eszem, akkor nem fogyok. Na, mindegy, témát megpróbálom lezárni, mert akkor csak erről fogok írni és átmegyek fogyis topikolóba. :D

Kép

Kép
***csilla***
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?