Új privát üzeneted érkezett!

Na egy gyors bekukk.

Szerencsesen megerkeztunk. 35 fok volt, meg most is 25/30 fok van.
Felszallasnal Levi aludt apjan a kenguruban. Kb. fel orat volt fenn a 3 oras ut alatt, akkor is dumalt meg mosolygott, meg amikor hatramentunk bepelenkazni, az egesz repulo ot nezte. Lefele meg aludt az olemben. Ugyhogy minden oke volt.
Viszont tegnap se meg ma se aludt tul sokat. Nem nyugos meg jol elvan, csak a nap folyaman kb. 2x 3x aludt fel orakat. Ja meg most mar a sportresz van es abban se akkar aludni, mig a mozesben altalaban aludt. De ott se nyugoskodik. Na remelem csak a 20 fokos atallas.

Na majd meg probalok jonni.

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


Vik,
szépen gyarapodik Zoé. Biztos cuki, ahogy kanalazza a pépet. :D
Sajnálom a fülgyuszit. Nem nagyon tudom összefüggésbe hozni a fülzsírt a középfülgyuszival, mert nem "találkoznak". Ami akkor kifolyik az gennyes savós váladék szokott lenni, és eléggé fájdalmas. De símán lehet, hogy nincs igazam, nem vagyok orvos hála ég, de majd utánanézek, mert érdekel. :roll: A lényeg az, hogy nem fáj, neki semmi.

Detti,
de jó nektek!! Itt nagyon gané idő van.

KépKép
yadine81
 
 


Yadine,
Hala egnek, hogy szepen hizik, az elejen tiszta ideg voltam, hogy nem akart enni. A szuletese ota 3180grammot hizott es 17 cm-t nott!
Akkor az amit en lattam reggel az az a savos-gennyes ize volt megszaradt formaban. De a pleuson semmi sem volt ami a feje alatt van a kisagyban.
Mindenesestre eddig meg nem latszik rajta hogy fajdalma lenne.

Detti,
Elvezzetek a nyarat megint! Örülök, hogy jòl sikerult a repules!
Vendég
 

 
 

Detti jó nyaralást nektek, most nagyon irigyellek :lol: :lol: :lol: :lol:

Vok, most nézem az iwiw-es képeket, tök jól nézel ki rajta!!

Mi majd jövő pénteken megyünk a tanácsadásra, kíváncsi leszek mit mondanak. Most biztos nem fogja a védőnéni kevesellni a hízást :roll:

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Na Levi nehezen alszik el. Meg mindig fent van pedig masfel oraja aludnia kene. :shock: :shock: :shock:
Viszont ma oldalra fordult. Ez volt az elso cselekedete itt. :)

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


Detti!
Nyaralj! :D:D:D Illetve tudom, anyóséknál vagytok :D
Mennyi az időeltolódás?
Ügyes volt Levi,h ogy ilyen jól viselte az utat :D

Talinn!
Jajj, köszi :D e azért az itt felrakott kép is mérvadó ám :D
És sajna sok minden vagyok, csak nem könnyen fogó típus. Kemény diéta és mozgás kell nekem ahhoz, hogy fogyjak. de most már olyan sokat kell fogynom... de majd ha Alex már nem szopizik :D:D
A mozgásokat fantom mozgásoknak hívják. Nekem nagyon sok volt Hanna után. szerintem csak a belek mozognak, csak hasonlít a baba mozgáshoz :D De eszébe juttatják az embernek, milyen jó volt, amíg bent kalimpált a manó :D:D:D

Vik!
Sajnálom a fülgyuszit. :? az nem túl jó cuc. :? Ti kaptok kint pneumococcus elleni oltást?

Inkább letargiás vagyok, nem annyira depis. :D de ez nálam olyan, mintha más depis lenne :D:D:D Szal vagyok, csak ép nincsen kedvem írni. Túl sokat gondolkozom a melón, a pénzen... és azon, hogy mi lesz velünk. De majd ez is elmúlik :D:D

Tatim!
Köszi a sétát :D jó volt :D:D
Dorka cukker nagyon :D:D

Cic!
Ari vagy :D:D köszi :D majd kipróbálom :D:D

öltözés: én ma Alexet úgy vittem sétálni, hogy az itthoni cuccra csak az anorákot adtam rá. Ha meg hidegebb lesz, kap egy +harisnyát, egy pulcsit... azt így lesz egyre rétegesebb a dolog. Mondjuk én fázós vagyok, ezért általában inkább jobban felöltöztetem a gyerekeket. Hanna meg is szokott sülni. :D de most már szól, hogy mikor fázik... :D:D

Eszter!
Igen, jöhetnél hosszabbra is, hogy hogy vannak a srácok :D:D

Konkri!
Vagy még?

Nekem a boncolós dolgozok bejönnek :D:D Szal a helyszínelők, a kórboncnokok, dr. Csont :D és a vámpíros filmek, sorozatok, könyvek :D meg a démonos. rémisztős, horror... szegény Hanna tuti miattam nem ijed meg semmitől :D:D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Jó reggelt, lehet egy körkérdésem?

Ti beadatjátok a gennyes agyhártyagyuszi elleni oltást? Neis-Vac C néven fut. Egy év alatt kettő kell belőle, itt, 5 és 7 hósan oltják asszem. Meg pénzes is, de nem vagyok képben mennyi. Valaki tudja esetleg?

Vok,
hiányoznak pedig az írásaid! Nyugi, én világ életemben jojóztam, 20-25 kila megy fel-le, néhány évenként, de amennyi most vagyok az naggyon durva. Nem akarom a lombikos hormonokra fogni, mert az nem lenne igaz. Pedig, ha egy év múlva akarok újra babás lenni, akkor addig is oda kéne figyelnem amíg nem kezdhetek neki úgy igazán a fogyónak. Nekem is kőkemény kínlódás. :cry:

KépKép
yadine81
 
 


Sziasztok!

Yadine, mi beadattuk, talán ez volt az egyetlen nemkötelező eddig. Én oltásellenes vagyok eléggé, főleg ez az agyonoltatás gáz itthon, ami folyik, de ez meg a barihimlő eddig minden orvos által elismert.
Na meg a kullancs, de az ugye ismétlődős.

Még akartam Nektek ajánlani egy szupi kis ajándékot, de ez majd 1-2 év múlva lesz favorit. Csak nekünk most kapja majd Levi, szóval nagytesós anyucik, ha vmi olyat szeretnétek, ami ajándék is, de személyes is:
http://www.iteddy.hu/
Unokatesónk úgy kapta meg, hogy az egész család rámondott meséket, Szutyejev, Bogyó és Babóca, Anna, Peti, Kockásfülű, stb.....És így lett egy meséje, ami mama, anya, apa, unokatesók, nagynénik, stb. hangján mond meséket és rettenetesen élvezi.

Vik, nagyon sajnálom a kiscsajod. És igen, rettenetesen alattomos a fülgyuszi, ugye nekünk ez nagy mumus, mert több mint egy évig volt krónikus, csak annyi tünet volt, hogy minden 3 hétben beteg lett Levi, de a dokink csak antibigyózta, míg végül önszorgalomból elvittem fülészhez és ott derült ki a bibi. Ugye nekünk nem fakadt ki, ezért volt lappangó.
Szóval nagyon kell vele vigyázni.
Lehet kinn kapni fülsapit? Mert ez segít a legtöbbet, minden gyógyszernél jobb.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Vok,
igen kapunk. Pont tegnap kaptuk a második dózist. A Prevenar 13-at kapjuk.
Tudom ez elvileg véd egy bizonyos baktérium okozta középfülgyulladás ellen.
Na nálunk még vagy nincs meg a védelem, vagy nem az a baci okozta a fülgyuszit.
Lehet pl attól is, hogy fürcsi közben valahogy belement a víz és az okozta :roll: :roll:

Aproka,
lehet kapni fülsapit, de nálunk még eléggé meleg van, tegnap is 27 fok volt árnyékban. Nem igazán akarok ilyen melegben fülsapit adni rá, nehogy túlhevüljön.

Egyébként most nézem a orvosi kiskönyvében van egy táblázat, hogy milyen oltások vannak és oda írják amikor megkapta az adott oltást.
Na hát a BCG-nél nálunk nincs bejegyzés. Lehet, hogy azt késöbb kapja majd meg. Vagy azt mindenképpen újszülött korban kell megkapni? Valaki???
Vendég
 


Vik!
Úgy tudom az csecsemő korban adják. És tiniként van az ismétlés, ha kell. Nekem ezért van 2db-m. Én megkérdezném a dokit.

Hmmm, fülgyuszira kapott oltást?? Merész a doki. Én akkor tuti nem adatnám be, ha antibiotikumot kap a gyerek és beteg.
Nálunk a 4 hós oltás azért tolódott, mert szörcsizett Alex, pedig mindene szép volt, tehát mehetett volna, de inkább nem kockáztattuk egy betegség kialakulását pluszban.

A sapi csak a fülénél melegíti, egyébként vékony anyagból van, legalábbis az,a mit itthon lehet kapni. Én ráadnám, mert csak 15 perc, de nagyon sokat segít!

Yadine!
Jövök ám :D csak ilyenkor túl kell lendülnöm a letargián. :) Nagyon régen nem volt már ilyen szar (illetve most már alakul a dolog, de csak azért mert pl ebben a hónapban nem fizettük még ki csak a hitel kamatának a felét.) És úgy érzékelem,h ogy van pénzünk, pedig ugye nincsen... De lesz jobb, mert úgy kell lennie. :D

Nálunk is még bárányhimlő lesz a nem kötelező oltásokon felül.
uhhh az a 20-25 kiló az kuvva sok... Hogy csináltad???

nekem eddig a 10 volt a legtöbb, ugye Hanna előtt... És most legalább 30at kéne leadjak majd... nem tudom azt hogy fogom megcsinálni... :D de majd csak kiokoskodom :D

Lehet, hogy ketteske lombik nélkül is jöhet? Tudják a doki, hogy miért nem sikerült normál úton?

Az agyhártya ellenit mi úgy csináltuk Hannával, hogy még 1 éves kor előtt váltottuk ki,mert úgy olcsóbb, de csak később kapta meg, mert úgy már csak 1x kell szúrni.... :D Kevesebb szúrás, ugyan az a hatás :D
Prevanart is csak később kapja Alex, mert akkor kevesebbet kel szúrni szegényt.

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Detti, élvezzétek a nyaralást, jó pihenést nektek :)

Vok, igazán nincs mit, szólj nyugodtan és magyünk legközelebb is. :D
Este mire hazaértünk, Dorka úgy össze kakilta magát, hogy ilyet még nem láttam. Kivettem a hordozóból, és még mondtam is neki hogy jól beleizzadt, és csodálkoztam hogy ezt 10 fokban hogy csinálta. Veszem le róla az első nacit, a másik is nedves, gondoltam hogy akkor ez nem izzadás, megyünk a pelenkázóra, és minden csupa kaka volt. Szerintem még a mózesben produkálta, és ahogy vissza tettem a hordozóba, kinyomódott a pelus oldalán, és ebből lett a baleset. :) Teljes mezcsere, gyerek zuhanyozása, stb.
Kutya kapott szurit, ettől bágyadt lett, de még nem tudni van-e baja, lehet kullancs fertőzés, de lehet hogy csak anyós adott neki vmi rosszat.

Vik, jobbulást Zoénak a fülgyuszi miatt. Remélem nálunk nem lesz hasonló a helyzet, majd a jövő héten jön a doki néni.

Zsó, nagyon helyes ez a maci, elmentettem, ha majd aktuális lesz, szuper ötlet.

Hol vannak a többiek?
Luna, jobban vagy már? És Geo? Hari? Lili meggyógyult?

Mindenkire ilyen rossz hatással van az idő? Mi lesz akkor télen, ha tényleg ez lesz a leghidegebb tél nagyon hosszú idő óta?

Nanetto, megdícsért tegnap titeket a Nóra? Eszti forog szorgalmasan?

Ja, este fordult egyet Dorka is, de persze már fürdés előtt, amikor pucér volt már a lába. Remélem produkálja majd ezt felöltözve is...

KépKép
tatim
 
 


Sziasztok!

BhDetti,
jó nyaralást. Nagyon ügyi volt Levi a gépen! Most gondolom küszködik az időeltolódással... Meg a +20 fokkal! De jó nektek!!!!!

Vik,
reméljük Zoé gyorsan meggyógyul!

Oltásokhoz nem tudok hozzászólni. Azt sem tudom milyen plusz, nem kötelező oltások vannak... A rotát tudtam, és az akartam is, a többi után meg mindjárt utánanézek. Mondjuk feleslegesen nem adnék neki semmit

Áh, megyek, mert nekem megint beállt a derekam...
cicmarek_
 
 


Na sziasztok.

Hat erdekes ejszaka volt. A gyerek 9 korul aludt el, utana fent volt 22.30. 0.40, 2.30-4.00, 6.00 aztan aludt 10-ig. Nem sirt csak fent volt. Megetettem 3-kor meg 6-kor meg 10-kor. Nagyon remelem csak a meleg miatt mivel 38 fok van! Vik meg Luna, mint meleg orszagban levok, ez normalis? Remelem csak a 25 fokos kulonbseg miatt van. Idoeltolodas most nincs, pont egy idozonaban vagyunk szombatig, utana Mo-on lesz viszaallitas.
Majd hozok uvegben egy kis meleget.

Vik: fulgyuszi nem jo. Jobbulast!

Nekem megkapta mar mindket Neis Vac-ot, hetfon kapta az utolsot es semmi baja nem volt. O az oltas utan egesz nap vigyorgott meg dumalt, de nem aludt.

Na majd folyt. kov.

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


Fülgyuszi:
Nem tűnik úgy hogy fájna neki. Legalábbis nem nyűgösebb a szokásosnál.
Az oltást azért kapta meg, mert megkérdeztem, hogy így, hogy beteg megkaphatja-e. Az orvos úgy ítélte meg, hogy megkaphatja... nem ellenkeztem...
Hőemelkedés/láz nincs, reméljük nem is lesz.

Nyűgösség/oltás:
Én nem vagyok oltásellenes, de utálom, hogy az oltás napján és az azt követő napon, mintha nem is az én gyerekem lenne. Nyűgös, sír, visít, az étvágya nem olyan amilyen amúgy.

BCG: hát akkor majd rákérdezek a következő alkalommal, hogy az hogy is van itt.

Kilók: rajtam még mindig van 3 kg plusz és az istennek se akar lemenni. Jó tudom aki látott képet rólam az azt mondja, hogy nem is kéne, hogy lemenjen, mert így is vékony vagyok. Csak éppen ott vannak a szekrényben a nadrágjaim szám szerint 5 farmer és 3 farmerszerű, de egyszínű fekete-barna és kék és éppen jók, ami azt jelenti, hogy feljön rám, be is gombolódik, ülni-mozogni mindent tudok bennük,csak éppen nem úgy kényelmesek ahogy azt én szeretem.... És semmi kedvem új nadrágokat venni, mikor a legrégebbit 3 éve, a legújabbat meg tavaly szeptemberben vettem. Ha nem is megy le mind a három de legalább 1,5-2 lemehetne, hogy jobban érezzem magam.
Tudom mi ez, ahhoz képest, hogy van aki 5-10-15-20 kilótól akar megszabadulni :roll: :oops:

Detti,
Nem tudom van-e légkondi a lakásban az anyósodéknál. Ha nincs és nagyon meleg van bent akkor ne legyen rajta semmi más peluson kívül. Naponta 2-4 alkalommal is zuhanyoztathatod, hogy felfrissüljön. Éjjelre ne adj rá mást csak egy vékony badit.
Talán az is célravezető lenne, ha kb-ra ugyanúgy telnének a napjaitok mint otthon.
Lehet, hogy most a miatt, hogy anyósodék is babusgatják és valószínűleg többet van kézben mint ahogy szokott, jobban "fel van igerelve" és túlpörög és azért nem bír aludni, mert már túl fáradt, vagy éppen nem akar aludni, mert sok új érdekes dolog van körülötte, jobban érdekli őt a játék mint az alvás pl. Ha te tudod, hogy kb. 1,5-2 óra játék után álmos szokott lenni, akkor ennyi idő után hagyjátok egy kicsit egyedül játszani, hogy "lenyugodhasson" és elálmosodjon. Lehet, hogy szomjas a melegtől, próbált többször szopiztatni, de ha nincs evésidő amúgy akkor csak az elejét add neki oda ami vizes, hogy oltsaa szomját.
Ha légkondis a lakás akkor ne legyen hűvösebb mint 24,5-25 fok bent és ne legyen közvetlen a légkondi alatt. Éjjelre ekkor is elég egy badi, max egy vékony zokni. Ha fázik a lába arra könnyen felébredhet.
Próbáld a megszokott időben fürdetni, és aludni vinni. Ha csak te szoktad őt altatni akkor csak te legyél vele akkor, ne legyen ott nagyi-papa stb. akik új ingerként nem az alvást, hanem az ébrenlétet segítik elő.
Más nem jutott eszembe.
És ne vidd ki őt amikor nagy a forróság! Nem tudom ott mikor megy le a nap, de amikor már kezd lemenni akkor jó kivinni, mert akkor már elviselhetőbb a hőség.
Vendég
 


Voki, előrebocsátom, hogy Nektek gondolom ezerszer jobb dokitok van, szóval nem kotnyeleskedés, de a prevenar most már 13 fázisú (vagy hogy is mondják, szóval 13as, nem hetes, mint mondjuk 2 éve.) Nekem Levivel is még azon vitatkoztak, hogy 3 vagy 4 oltás kell-e belőle, mert maguk sem tudták. Vicces volt, hogy nekem kellett utánanézni és én hívtam a védőnőnket ezügyben....
De most már mivel 13as, ezért kevesebb kell belőle, ha jól tudom 2, ezért kezdik el 2 hósan. Mert maga a betegség meg pont piciket támad főleg.
De a neis vac tényleg most is olcsóbb 1 éves kor előtt, mint 2 éve?
Akkor Nektek Alex még csak a kötelezőket kapta?

Vik, Levinek sem volt semmi fájdalma, de mégis rettenetesen rámijesztettek, meg mennünk kell hallásvizsgálatra is, mert elvileg maradandó is lehet a károsodás.
Na, nálatok nem, meg szerencsére időben el lett kapva, de nekem a doki azt mondta, hogy azokkal a gyerekekkel akik hajlamosak erre a betegségre, spontán kontrollra is kell járni, mert tünetmentesen is lehet.
Fülsapi meg tényleg csak a fület melegíti, mi is nyáron hordtuk, reggel-este 15-20 percet. Nem vészes és minden gyógyszernél többet ér. Mondom, Levi fél éves korától vagy 6 antibio kúrát csinált végig, aztán egy sem mulasztotta el. Meg kapott aerius-t, ez elvileg allergiagyógyszer, de a szakdoki erre esküdött, hogy gyulladáscsökkentő.
A bcg meg eléggé fontos sztem megkaptátok, csak elfelejtődött beírni. Nekünk is a kiskönyvünkbe Levi tajszáma került, volt is belőle balhé, meg hogy maradandó fogyatékossággal született Zéti.....mindenki kerek szemekkel nézett, aztán a 6 hetes kontrollon kijavították persze

Forgás: nekem Zéti megfordult másfél hónaposan vagy 8x és slussz, azóta sem teszi, és hason is utál lenni.
De már úgy várom, hogy újra kezdje!

Hari vagy Heni? Nem tudom ki írta, hogy vett valahol olyan lábfej nélküli harisnyagatyót, ami ebay-es is.
Hol lehet olyat kapni? Mert én vettem a cunda-ban, de egyfelől drága, másfelől nem volt méretünkben csak kettő és nagyon kellene Levinek és Zétinek is. Segítenétek?

Detti, sajnálom nagyon Levidet, meg persze Téged. Azért van ott segítséged napközben, ugye? Képeket dobsz?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Voki: ncore megint beszart???
még jövök elég durva napokon vagyunk túl!!! apóst megint bevitték a kórházba altatás nélkül műtötték ultrabrutál volt! olyan fájdalmai voltak hogy 3 adag morfiumot kapott! párom és én is romokban voltunk! .. holnap már haza is engedik!!! ahhhhhh fuhhhh
alig aludtunk éjjel esztit dokihoz kellett vinni a kaki miatt! mert még mindig nincs kaki! aztán mondta a doki hogy szerinte a gyerek éhes mert ha éjjel felkel az annak a jele hogy napközben keveset eszik! én meg már egyre tanácstalanabb vagyok!!! mert tejem sok van!
vasat is kaptam ... meg hogy adjak neki körtét őszibarackot de hát a 6 hónapot megvárnám....

bocsi hogy most magamra reagáltam de új altatást próbálok és szerintem mennem kell! szakad az eső nem tudom esztit kivinni most lehúztam a rólót zsákot húztam rá és be a kiságyba!!!! :-)
hát egyenlőre a mackókhoz beszél! ebből sem lesz alvás már látom!!!!
Vendég
 


Zsó!
Tudja fene, hogy a doki miért így csinálja, még rá is kérdeztem direkt. Nem nagyon olvastam utána a prevanarnak. De gondlom akkor már mindegy, ha nem kapta meg 2 hósan. Mondjuk Hanna is felnőtt nélküle... és ő nem is fog már kapni. azért megbeszélem én ezt még 1x a dokival.

Hanna topikjában az a srác, aki ajtófélfákra bír felmászni, na az volt fülgyulladásos. De úgy,h ogy alig fojt még az orra, de a füle már full gyulladt volt. Neki még tubust is raktak bele. Szerencsére semmi baja nem lett a hallsásnak,d e kész csoda. Szerintem több fülgyulladása volt 2 év alatt, mint Hannának megfázása az elmúlt 4,5 évben

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok

Vik, én is sajnálom a fülgyuszitokat :( de nagy szerencse, hogy Zoénak nem fáj.
Arni nem szokott nyűgös lenni oltások alkamával, meg aluszékony sem, mindössze annyi, hogy annyira zokon veszi a szurikat, hogy alig lehet megnyugtatni utána és a sírásba fárad el és amiatt alszik el. Persze, lehet hogy majd ez is változik, nem tudom. Egy kicsit aggódom, mert jövő héten megint kettőt kap majd...

Képzeljétek, most megint koszmós lett a füle mögött a bőr és elég csúnyán ki is van száradva, úgyhogy kenegetem neki a gyógyszertáros testápolóval, remélem használ. Ha nem, akkor irány a doki :roll:

Klau, meg sem köszöntem, hogy leírtad nekem a meggyes dolgot, úgyhogy most köszönöm :D :D
Majd talán a télen én is adok az Arninak. Most egyelőre az alma van soron.

Tatim, én is jártam már úgy a kakival, ahogy te :lol: :lol: Arni a lapockájáig összekente magát :lol: :lol:
Gratulálok a forduláshoz :D :D

Konkri, Gemini, Folti és a többiek, merre vagytok?

Yadine, én erről az oltásról nem hallottam még. Én, ami plussz, Prevenalt adattam be. Meg talán majd a bárányhimlő ellenit fogom, majd meglátom még...

Vok, aaz aaz, fantom mozgások, akkor ilyen van nekem is :lol:
Én is nagyon szeretem a horror filmeket, van is egy-pár nekünk DVD-n, Stephen King is, bár azt olvasni jobban szeretem.

Na megyek, Arni most alszik kint a teraszon, remélhetőleg 4 óráig, addig meg csinálom a dolgom.

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Nanetto, sajnálom az apósodat. Altatás nélkül műtötték :shock: :shock: szegény, miért nem merték elaltatni? És miért engedik olyan korán haza?

Zsó, így elírni a kiskönyvet :shock: :shock:
Hogy vagytok most az evéssel?

Na itt ragadtam :D

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Tatim,
jajj, akartam írni, hogy :D:D:D tudom, nem vicces, de azért ilyenkor én olyan jókat szoktam röhögni a törpéken :D:D Hanna volt ebben profi. Olyanokat bírt kinyomni, hogy mindene olyan lett. De ez ugye köszönhető annak, hogy ő annyira nem tudott kakilni és ha sikerült magától, az is emberséges adag volt mindig :D:D
Alex eddig 1x kakilt akkorát, hogy még a pihenőszéke is olyan lett :D:D:D

Talinn,
King csakis olvasva jó :D Kedvencem a Ragyogás és a Tűzgyújtó :D De a többit is nagyon szeretem, csak ezeket bírom sokszor elolvasni :D:D:D

Nanetto!
Mit műtöttek szegényen?? és hogy hogy már ki is engedik????? Én ezt tényleg nem értem... :? Kitartás!!!!!!
Hívtalak, meg írtam smst. Ne dőlj be, éhesnek éhes a gyerek, de ez normális!!! Nem kell neki kaja azért, mert kel éjjel. Hanna 1,5 éves koráig kelt, pedig kapott kaját!!!!! Ez életkori sajátossá ÉS típus függő!!!!
Ncore nekem se jön be, reggel még jó volt...


Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Voki! olyan jó hogy vagy!!!!! te vagy a mi oszlopunk és támaszunk! :-)
KÖSZIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

LÁNYOK: Eszti a saját ágyában alussza a délutáni álmait!!!!! ilyenre még SOHA nem volt példa révén régebben a nagyágyban altattam dalolásra! aztán megszüntettem mert mindig kivittem délután de ma nagyon esett és sűrű fekete felhők közeledtek nem mertem nekivágni és a levegő is hűl! szóval kipróbáltam az esti módszert délután hát SIKERÜLT! már 1 órája alszik ... ÓRIÁSI SIKERÉLMÉNY! egyszerűen most nagyon boldog vagyok!!!! :-)

apósnak a száját műtötték egy eret raktak be a combjából (elég horror) erre a műtétre nem altatnak mert nagyon magas altatásban a kockázatveszély!!!! hogy miért rakják ki holnap? mert a doktor már a koporsóban szeretné látni! ezt igy elég durva leiirni is de sajnos ez az igazság és ezt már nem csak én érzem igy!!!! ma ment anyós ahhoz az onkológushoz akit én szereztem! miután após szegény ma nem tudott menni anyós ment a leletekkel és mindennel felszerelkezve remélem mondanak valamit és tud mobilszámot kérni és apóst még a héten meg tudja vizsgálni!
továbbra is bizok és nem tudom TEMETNI!!!! ...

amúgy annyira kimerültem hogy fázok egész nap és megnéztem és 22 fok van!!!! ...

Detti: nektek nagyon jó töltődést!!!! jó lenne itt is 38 fok .... :-)
mire hazaérsz már lehet hogy havazni is fog annyira mondja!!!!!
Vendég
 


http://www.iboly.hu/faq_first_solids.htm
szerintem nagyon nagyon jó cikk!!!!!!!
Vendég
 


Ibolyt én is szeretem :D

Kedvenc mondataim egyike, ami nálunk kuvvára nem jött be:
"Hagyjuk a kisbabát egyedül is kanalazni! Igaz, eleinte sokat kell utána takarítani, de amint egyre ügyesebben bánik az evőeszközzel, úgy fog egyre kevésbé maszatolni. Később adjunk a kezébe nagyobb darabokat is, pl. egész főtt répát. Nem baj, ha összenyomja, kicsit szétkeni, miközben a szájába gyömöszöli, így fedezi föl a különböző ételek állagát, színét, formáját."

Hannát meg kellett tanítani rendesen enni, máig imád pancsolni és pepecselni a kajával... szal én ezzel jól megszívtam :D:D:D

A másik ilyen, az, hogy mindig MINDENT a szájába vett... mindig mondták, ááá, úgy is kinövi. Hát a jó fenéket. Hanna MÁIG MINDENT bevesz a szájába és rágcsálja.... Úúúútálom! :D:D:D De ő ilyen. Orálisan fixáltnak mondanám, mert még ujjszopizik is mellé :)

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Nanetto!
Azt kell mondjam,h ogy életemben nem hallottam még olyat, hogy ilyen nagy műtétet ébren csinálnak... grrr... illetve nem tudom,h ogy itt volt-e valakinek nőgyógyászati műtéte ébren, fájdalom csillapító nélkül? (kissé szelektív a memóriám terhesen.. sorry...) szóval ISZONYAT, mit csinálnak! Remélem a másik onkológus tud segíteni!!!

A kiscsajhoz meg gratu!!! :D csak így tovább! :D:D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Vik, most csak gyorsan Neked.
A BCG-t könnyen megállapíthatod. Van Zoe bal vállán pötty vagy volt valami kis pirosság vagy hasonlók? Nálunk mondjuk extrán durván és undorítóan viselkedett a helye, 4x fakadt ki eddig, pont a talin harmadszor, vérzik is ilyenkor, az első két alkalom előtt mint egy gennyes bazi nagy pattanás olyan volt, most már alakul, de még mindig nem hegedt/gyógyult be teljesen.Szóval ezt nem lehetett nem észrevenni.
Azt viszont nem tudom, ha valakinek nem ered meg, akkor egyáltalán nem látszik-e...

Majd jövök részletesen is.

Kép

Kép
***csilla***
 
 


Talinn,
Neked akartam még. Foltiv megsértődött és azóta nem írt... Véres volt a kakija a kicsinek és mivel nem reagált senki, rögtön azonnal de máris, így kitörölte az utcsó 2 hozzászólását és azóta egy árva szót se írt ide. Csak a szegedi babavárókhoz, de oda is alig.

Csilla!
Már gondoltam rá, hogy rád üzenek, hogy merre jártok..
Írjál!!!

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Vik: koszi az infot. Van legkondi, megy is csak en felek, hogy ne fazzon meg. Ejjel body-ban alszik, a napirendje meg tok ugyanaz, mint otthon. Szerintem a 25 fok kulonbseg a gaz. Ma pl elmentunk egy kanyonba (bevasarlokozpont) es vegig aludt a babakocsiba, 3 orat. Szoval remelem majd megszokja.

Nanetto: durva az aposoddal tortentek. Jobbulast, mar amennyire lehet!

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


Nanetto,
egyszerűen borzalom amit Apósoddal csinálnak mááár!!! Szegénykém.
Lemaradtam, mióta nem kakál az Eszti? Szerintem tuti nem éhes, meg különben is gyarapszik rendesen, nem? Tejed is van.

Vik,
Luxemburgban élnek barátaink, nem emlékszem pontosan, de ott nem oltották a BCG-t csecsemőkorban, itthon adatták be.

Vok,
napi 600 kalória, és mellette futás futógépen és aerobic heti kétszer. Ahhh ez vár rám... Tudom a kaja kevés. De vagy nem eszek, vagy eszek de akkor sokat. :wink: Előbb most diéta lesz, aztán ha fogytam már valamennyit, akkor fogok sportolni. Addig babakocsival edzek. Szoptatás alatt nem fogok éhezni, az biztos.

Lehet spontán a baba, a férjemnél van gond, de nem zárják ki a spontán babót. Nem védekezünk, de remélem még nem csúszik be egyhamar. :shock:

Aprooka,
olvastam mi volt veletek, jó, hogy nem kellett a szonda, de mi lehetett?

Mennem kell, mert nyügi van..

KépKép
yadine81
 
 


voki (1 ujjal irok :-)) éééén voltam a nőgyógy bajos műtétes :-)
altatás nélkül felkötött lábakkal :-) ... ahhhhhhhhhhhhhhhhh

folt megsértődött???? ezen kibuktam most!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tatim: esztit noooori naaaaaaagyon mmegdicsérte
és alexet is :-) és mondta hogy dorka is volt :-)
Vendég
 


http://www.primaprimissima.hu/index.asp?id=27
ha tudtok kérlek titeket szavazni a dévény annára kööööszi
Vendég
 


yadine eszi kb 2 hete nem kakil mármint volt azóta széklcső kaki meg egy magától most megint 4. napja noncs tej van enni rapszódikus

hol a luna?
Vendég
 


Csilla, Yadine,
ok köszönöm az infót! Szóval tuti nem kapott ilyen oltást, mert egyik karján sincs oltásnyom-heg. Soha semmi nem volt ami kifakadt volna!

Nanetto,
hú, ez durva ami az apósoddal történik. És hogy a fenébe lehet ilyen hamar valakit hazaengedni egy ilyen nagy műtét után??? :roll: :roll:
A cikk tök jó. Bár mi már tegnap óta kóstolunk vaníliás tejpépet, egyenlőre úgy tűnik, hogy ízlik neki. Bár a kultúrált evéstől még nagyon messze vagyunk :lol:

Detti,
ne félj a légkonditól! Nálunk egész nyáron sziten éjjel nappal ment. A lényeg, hogy ne érje őt közvetlenül. Tehát oda ne tedd őt ahova a légkondi fúj. Én ezt úgy oldottam meg, hogy a légterelő lapátokat a lehető legmagasabb pozícióba állítottam, így a levegő "felfelé" ment.
Egyszer se fázott meg szerencsére.
A gond valószínűleg a hiretelen hőmérséklet és klímaváltozás lesz.
Vendég
 


Nanetto, itt a konkurencia! :lol:
http://www.primaprimissima.hu/index.asp?id=27
Én azt kérném, hogy Haraszty Istvánra szavazzatok (apukám) Én is köszi :lol:

Kép
Kép
hari
 
 


Valamit átugorhattam. Min sértődött meg folt? :roll:

Mi még mindig nem vagyunk 100-asok, de holnap már viszem Lilit oviba. Kell nekem egy kis "pihenés" a hétvége előtt. :lol:

Bencénél talán egy kicsit javult az evés, bár még mindig nem a régi. De tápszer egyáltalán nem kell neki, és a kanalasakból is csak 3-4 kanállal hajlandó megenni. Ezek után tényleg kiváncsi leszek a mérlegelésre. De úgy döntöttem nem filózok rajta egyelőre sokat, mert kaki 2 naponta van, jó sok, és minden pelusa pisis. Nem kiabál, jól néz ki, úgyhogy úgy látszik most kevesebbel is beéri. Azért persze ha fogyna, akkor azt hiszem elkezdenék izgulni, de azért ettől nem tartok.

Ma összefutottunk Vokkal az orrszíváson. Jó volt, mert már rég láttam, másrészt neki szót fogadott Lili :lol:

Kép
Kép
hari
 
 


Vok, Folti megsértődött? Erről én is lemaradtam, remélem azért még benéz majd hozzánk...
Nekem Stephen Kingtől a kedvencem a Végítélet (pár éve vettem, de sajnos nem találom a 2. részét :roll: ), a válogatásai, a Rémület a sivatagban, a Remény rabjai, és igazándiból az összes :lol: :lol:

Hari szerintem ne aggódj, ha úgy látod, hogy minden rendben van, akkor úgy is van. Lehet, hogy most egy hullámvölgyben van a Bence, aztán majd megint jön egy ugrás és akkor meg irtó sokat fog enni. Mondom én az első gyerekes :lol: :lol: marha nagy tapasztalattal :lol: :lol:

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


HARI:

Szavaztam... :D :D
Vendég
 


óó Heni, meg sem köszöntem az e-bay-es linket. Köszi :lol: :lol: :lol: :lol:

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Hari!
Szavaztam apudra :D
Jó volt látni titeket :D Lilivel meg jót játszottunk a kertben :D Vicces volt, mert eleinte végig mondta az összes óvónő nevet rám :D:D:D De a Hanna ment neki, meg az Alex, csak az Eszter nem :D:D: Aztán megtanulta :D
Szóval levontam a konzekvenciát: keveset találkozunk :D:D:D

Nanetto!
Akkor nálatok ez családi vonás... komolyan a hideg kiráz...

Foltivról:
A Vik vette észre,h ogy kitörölte a hozzászólásait, mármint az utolsó kettőt és azóta egy betűt sem írt. Ez nekem azt jelenti,h ogy megsértődött. Nem?? Lehet én vagyok csak paranoiás? :D:D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


megjött anyós! az orvosok apósról teljes mértékben 100%-ban lemondtak! :-(
nem tudom mi lesz velünk! még az alternativ gyógyászatot próbáljuk!!! hátha legalább a fájdalomcsillapitásban és ezáltal az élethosszabbitásban segithetnek!!!! ma ezt megemésszük holnap új nap új reményekkel!!!! ...

Eszti tegnap és ma is önállóan magától játszott tegnap 53 percet ma 35-öt!!!! ... hihetetlen mennyit változik igaz??? ...

Folti: sajnálom birtam a lányt! meg a babája a Kira is cuki ... de nem értem miért sértődött meg!!! ő nem is depis hajlamú! lehet hogy velünk volt baja??? ... nem tudom

:roll:

hol a Geo és a Luna???
Vendég
 


Foltiról én is most hallok itt tőletek. Megpróbálom felvenni vele a kapcsolatot. Hátha...

talinn: nagyon szívesen! Én nem e-bayezem, de gondoltam itt többeteknek jól jön majd.
Vendég
 


Nanetto, biztos hogy sokkal jobb lesz otthon apósnak mint a kórházban, persze a családnak nagyobb teher, de megéri. Könnyen lehet hogy a szervezet nem bírta volna az altatást, de megpróbáltak segíteni rajta, és ez jó, nem szabad feladni, főleg neki nem. (bocs ha okoskodok, de anyám 2 tesvérét temettük el az elmúlt 5 évben, és most küzdünk a harmadikkal. Kevés olyan kórház van Pesten ahol még nem jártam)
Kakira azt mondta a doki nálunk, hogy ha naponta 6x van, az is ok, és ha 6 naponta egyszer, az is rendben van anyatejes babáknál. Ennek ellenére én is megcsöveztem 2 nap után, amikor úgy esett.
Lehet hogy ha több rostot ennél, az segítene? Bár ez tényleg csak tipp.

Vok, én is csak röhögni tudtam rajta, meg elindítani egy mosást :D

Nanetto, és itt egy cikk, meg persze mindenki másnak is akit érdekel:
http://www.dokimami.hu/2010/08/29/segit ... l-egyedul/

KépKép
tatim
 
 


Ja, és ma egy évvel ezelőtt voltam az első UH vizsgálaton, és már egy hete tudtam hogy Dorka a pocakomba van :D :D :D

KépKép
tatim
 
 


rohan az idő igaz Tatim!!!! :-) és lassan majd azon agyalunk mi legyen a baba első szülinapi tortája!!! :-) én nem szeretnék neki sokáig cukrot sütit adni úgyhogy már lehet hogy agyalok már most! bár a kismama magazinból tépkedem és gyűjtöm a szimpiket :-)

azt irtam a múltkor hogy összetalálkoztam a szomszéddal??? és a kislánya most volt 1 éves szeptemberben??? 2 foga van alul! nagyon kis eleven kislány! :-)
Vendég
 


Jó reggelt!

Tatim:
Köszi, hogy belinkelted a cikket. Mi már 4-5 napja szenvedünk ettől a megváltozott viselkedéstől. Konkrétan, amit a fogzással kapcsolatban leírtak, az szó szerint ugyanaz, mint nálunk... fülpiszkálás, nyammogva evés egész nap, esti nyűgösség, éjszakai nem alvás óránkénti ébredésekkel... stb.

Szóval, mit ne mondjak... se éjjelem, se nappalom. Én is nyúzott vagyok, nyűgös vagyok, de muszáj össze szednem magam, mert ugye itt van Bogi is, akihez nincs most olyan nagy türelmem (mivel nem vagyok kipihenve), pedig szegény ő aztán tényleg nem tehet semmiről. Sajnálom Gergőt nagyon, mert az első fogacska megjelenését szinte észre sem vettem, viszont a mellette lévő csak nem akar kibújni.
Vendég
 


sziasztok,

talinn, igazán nincs mit.

heni, húúúú, kitartást ehhez a fogacskához! szegény Gergő!!! :-(

nanetto, nagyon sajnálom apósodat. hinni kell, és az rengeteg erőt tud adni!

hol vannak a többiek???

nálunk most egész jól alakulnak a napok (kopp-kopp-kopp). igáz nyáladzik a gyerek rendesen, keze állandóan a szájában, vagy az enyém, vagy apáé, mikor melyiket kapja el. :-) naponta ötször kell felsőt váltani, mert a derekáig nyálas, de szerencsére fájdalmai nincsenek (még).

Vik, szegény Zoé, ez a fülgyulladás....milyen kis alattomos! nem lehet a széltől? gondolom a vízparton azért mindig fúj.

jaj, csajok. elmegyünk hétvégézni Lajosmizsére és teljes pánikban vagyok, hogy hogy kell hétvégézni egy majd' 5 hónapossal!! napok óta írogatom, hogy mit kell vinni, hogy semmi ne maradjon itthon, meg legszívesebben az összes ruháját elvinném, mert fogalmam sincs, hogy milyen idő lesz, és hány rucit fog átnyálazni, és hogy fogjuk megoldani egy szobában a tápszerezést........teljesen kész vagyok. nem is tudom átgondolni, hogy mi lesz, mert most megyünk el itthonról először hármasban úgy, hogy éjszakára is. asszem kicsit le kell higgadnom... :-)

Klau

Kép
pkklau
 
 


pklau: mi egész nap előkében járatjuk a manót igy a ruhája egyáltalán nem nyálas előkéből meg ha nincs 50 db -unk (kaptuk) akkor egy sem :-) azzal nem próbáltad?
Lajosmizsén hova mentek? ott van egy isteni wellness-szálló!!!! :-)))
Vendég
 


Heny: nem próbáltad a viburcol homeós kúpot a fogzásra Gergőnek??? nekünk (eddig) NNNNAGYON NNNNAGYON BEVÁLT!!!!! ...
az főleg azért jó mert estére adjuk ... úgyhogy attól eddig elég jól megnyugodott!!!!!!!
Vendég
 


nanetto, igen már gondoltam rá, hogy előkét adok rá, csak akkor még be kell szerezni párat, hogy minden napra jusson.
a Geréby Kúriába megyünk, még nászajándékba kaptunk egy éjszakát, és hozzácsapunk még egyet, mert nyaralni nem voltunk.

Klau

Kép
pkklau
 
 


na, basszus, csak hogy fokozzuk, az egyébként nyugodt felkészülésemet a hétvégére, megjött!! most először Vencel óta. remek!!!

körkérdés: használt valaki szülés óta tampont?? gondolom van különbség természetes és császár között. ugye nekem császárom volt. szerintetek??? (annyira, de annyira gyűlölöm a betétet!)

Heny, Viburcolt nekem is ajánlotta a védőnő, van is itthon, de még nem volt rá szükség. és ez homeopátiás készítmény, úgyhogy nyugodtan lehet adni neki.

Klau

Kép
pkklau
 
 


Nanetto:
A kúpot még nem próbáltam, sőt most hallok róla először általad. Dentinox gélt ma reggel vettem a gyógyszertárban, remélem enyhít valamit a fájdalmain. Úgy gondoltam, hogy átvészeljük mi ezt "gyógyszerek" nélkül is, de be kellett látnom, hogy nem fog menni. Enni sem eszik normálisan, sőt éjszaka szinte alig alszik/-unk. Neki sem jó ez így. És segíteni csak így tudok rajta, hogy valamennyire felül tudjon kerekedni a fájdalmon.
Boldog névnapot kívánok!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?