Új privát üzeneted érkezett!

Megnyomas jatszhat de attol max fajos erzekeny lenne szerintem, nem pedig citromnyi csomos.
Nekem volt mellgyula nelkul is ilyen par hete, tok be volt kemenyedve egy reszen, de nem volt sem erzekeny sem piros sem semmi szukseges tunet... Eszter nagy megvilagosodasa volt, hogytuti tejko elzarodas, fejni. de eloszor nem jott semmi... aztan percek eredmenytelen fejese utan megindult (tuti akkor dugult ki) es lejott eletem egyetlen asszem 140-e :D:D na nem most volt es ennyit szerintem azota sem termeltem soha :)

luna6
 
 


nalunk megvolt ma az eveleji iskolai bemutatkozas... a csuda tudja miert ez a neve, tulkep ez egy osszeroffenese a szuloknek, diakoknak a tanarral, hetfon indul a mandula. Csajomnak olyan orarendje van, hogy ihajj. Ha csak akotelezo hivatalos orakra hordanam be a suliba, akkor igy nezne ki a heti programunk:
hetfon 9.45-16.45
kedd 9.00-15.30
szerda 9.00-15.30
csutortok 11.00-17.30
pentek 9.00-15.30

jol ki van ez talalva, kedves szulo nem unatkozzon :) Es mindegyik ilyennapon osszesen 3 darab szunetuk van, abbol egy az ebed ami felora. A masik ketto is fel oras.
mivel a legtobb szulo ezt keptelen csinalni es nekem is irtora macera lenne aront igyen osszevisszasaghoz szocializalni be kell iratni a gyereket ugynevezett 'oneletrajzot gazdagito foglalkozasra' :D:D:D ez a torna (nem kotelezo, szoval hivatalosan ilyen tantargy az iskolaban nincsen!!!!) angol es az informatika a mi esetunkben. Ezt kinalja az iskola. Amikor nem 9-re kell menni akkor elotte mindig ilyen foglalkozas van. (meg orak utan is, igy aki ilyenre jar az minden nap 17.30-kor vegez. akiert akkor sem tudnak menni az fizet es maradhat valami 19.30-ig asszem)
Es a csucs: lesz igy heti harom tornaja a gyereknek DE!!! itt nem szokas es nem igeny az oltozo. Tehat heti 3 napn a gyerekemet treningben/tornacuccban kell suliba kuldenem abban van reggeltol estig. Edzocipoben es sportcuccban... igenyes dolog. Foleg amikor reggel elso ora ilyen es utana egesz nap ebben ulnek. Sosem birtam ha valaki treningben jart iskolaba... hat monst nesze nekem. Mehetunk is holnap erre felszerelkezni, cipokkel, gatyakkal...

luna6
 
 


Ne ijeszgess Luna. Olvastam eről a tályogról meg hogy fel kell vágni. Ugye nem!?!? Neked mit csináltak???
Piros csíkot hogy döntsem el, mival az eddig is voltak: striák???

Hát én is rém utálnám, ha egész nap a büdi ruhámba kellene ülnöm. Hát érdekes rendszer. Kezdenek a portugálok elég igénytelennek tűnni.

Detti

KépKép
bhdetti
 
 

 
 

detti!
sikerült kutyapózban szoptatni? a hónalj tartás akkor jó, h a hónaljadhoz van közel a csomó. neked meg ugye pont a másik oldalon van. hülye ötlet, de ugyan így lógatva fejni, ahogy szoptatni kéne Levit? Van elektromos fejőd? (erre nem emlékszem) mert ha van, akkor talán a párod tudna segíteni. Tudom, nem épp a legjobb póz, de szerintem bejöhet....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vok 2010.09.11 10:28-kor.

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


neeem, a piros csik az nem olyan mint a stria. ha nem tudod, akkor szerencsere nincs is :) Olyan mintha piros filccel huznal a bimbotol kifele kacskaringot.
nekem felvagtak, megmutottek...de apasztas utan mar. ritka, hogy annyira elfajuuljon, nyugi!! :) eleg azt tenned amiket irtunk es segiteni fog, ha kell akkor az antibigyo is, es megakadalyozza, hogy ez legyen.

luna6
 
 


Na megjöttem a zuhany alól. Hát nem érzek változást. :(
Csinálom amit mondtatok. Gondolom éjszaka is fel kell kelnem. :(
Vok: a szoptatásért egyesületnél írták a hónaljtartást:
"Ha a csomó a mell függőleges felezővonalától kifelé, alul vagy felül tapintható, akkor tegyük hónaljtartásba a babát, és szoptassuk így minden alkalommal addig, amíg a csomó el nem tűnik."
Na majd meglátjuk, max. elmegyünk a körzeti ügyeletre antibogyóért.

Jó éjt!

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


Detti!
Ugyan azt írták, amit én mondtam. A melledet ketté választod és kifele van a csomó, tehát a hónaljadhoz közelebb. Nekem ott volt 1x. Hannának elég volt 1x kiszívnia. Neked ez tuti elzáródás, valszeg tejkő miatt.
Nagyon nagyon drukkolok, hogy minél hamarabb kioldódjon a csomód!!!!!!!!
Írj, hogy mi volt az ügyeleten!!! meg persze éjjel!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vok 2010.09.11 10:27-kor.

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Voki: én NEM FESTETTEM HAJAT de anyu is ezt mondogatja hogy tök sötét lett :lol: :lol: :lol:

tegnap dvd-tünk!!!! ... tök jó volt! :-)
de ez az eső lányok! ahhhh kész vagyok tőle

detti: mondogasd hogy nem lesz baj és igen a kutyapózban szoptatás az nagyon jó én is olvastam ... bár nálam csak akkor volt hatásos amikor szopisztrájk volt de eszti úúúúgy kiszivta ... :-)

holnapra mondják a vénasszonyok nyarát! hááát nagyon várom
ikeázni szeretnék és illatos gyertyát venni! nálunk itthon már mindenhol égnek .. :-) tiszta téli hangulatom van! akartam téli teát inni a narancsos fahéjasat de megittam az összeset! én nagy tea fun vagyok ugyanis!!!

Luna: nem semmi a lányod órarendje! fuhhhh :-)

na jövök még később! ma sem és holnap sem kell főznöm hihetetlen mennyi szabadidőm van :lol:
Vendég
 


Na sziasztok.

Jelentem jobb a helyzet. 4-kor felkelt így szoptattam meg fejtem, már akkor kicsomósodott nagyjából. Bár most kicsit érzem a cicim, gondolom a maszirozástól, de a lényeg hogy most nincs.

Luna: meddig maszírozam, zuhanyozzam, fejem pluszba tovább?

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


Detti!
Jajjj, nagyon örülök!!!! :D:D Ez tényleg jó hír! :D
Szerintem csak addig kell csinálni, amíg érzed a csomót.

Nanetto!
Pedig tiszta sötét :D:D Hát, benéztem :D:D Eszti még mindig cuki ám :D:D:D
Anyukád főzött?

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Ja azt még elfelejtettem, hogy viszont van a mellbimbómon egy gombostűfejnyi fehér folt?!? Vok? Luna?

Most megyünk anyához ebédelni, meg elmegyünk az Ázsiába, mert most mégis kitaláltam, hogy kell egy gumicsizma, de amit Tescoba vagy Auchanben láttam, az nem tetszik, Deichman-ban nem volt, Humanicban sem. Hátha itt lesz. Kicsit könyebb lenne esőben benne. Addig a gyerek nagyizik. Ja meg még lehet Ikeába is. Megjött az új katalógus.

Ki szervezi meg a babatalit? Luna, Gemini meg kamerán keresztül ott lesz. :)

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


Detti!
Ez most szívfájdító felsorolás volt :D:D:D Jó vásárlást!!! :D

Hol van az a fehér folt? és folt, vagy kitüremkedik??? Az egyik lyuknál lehet az a folt? Tapintásra milyen? Lehet a tejkő...

És látom ám, hogy a talit majd mi megszervezzük :D Mit szólsz? :D:D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Nanetto, de drága vagy a közbenjárással, ezer köszi. Nagyon-nagyon hasonlítotok anyuddal.

Detti, szorítok, hogy ne legyen nagyobb baj cickó ügyben.

Voki, Alex hogy van kaki ügyben?

Luna, nem semmi a helyzet suli ügyben.

Geo, biztosan jön megint a több tejci, ahogy eddig is. Csak hajrá!
Ku@va jó a vonalzód! :):):)

Hát én is várom a jó időt.

Kép

Kép
***csilla***
 
 


Nanetto,
wááá, a kicsinyített képeod tényleg verhetetlenek :wink:

Bhdetti,
én többször tusoltam egy nap, melegvíz alatt jól megmaszíroztam, és utána szoptattam. és tényleg többször cicire tettem Dávidot. 2-3 nap alatt múlt el, de piros foltom is volt, meg lázam, amire Rubophent vettem be.
a mellgyulás piros csík az olyan foltszerű, nem olyan vonal, mint a stria.. na ezt jól megmondtam :lol:

Luna,
hihetetlen, hgy tályogod volt.. na az kemény lehetett... :shock:

Nanetto,
én is imádok teázni :lol:
nekem a meggyes az egyik nagy kedvencem!!

Luna,
a franciáknál is ilyen a suli, nekem azt mondta az egyik csajom, hogy ez azért jó, mert otthonra nem adnak házit, és otthon már semmit sem kell tanulniuk. na én meghallgattam ezt, de azért nem nagyon értek ezzel egyet, hogy jó lenne.. :?
Vendég
 


mi most megyünk anyáékhoz, szar itt egyedül..
Vendég
 


a Dédi főzött azaz a nagyikám! holnapjönnek rokonok és azt hozzák ajándékba hogy idehoznak kaját! :lol: itt ugyanis ez a szokás! amitől falra mászok de mindegy! viszont megvan az esélye hogy nem fogom megenni a kaját mint a múltkor mindegy! ...

fuh az ikeába én is mennék

lányok egész idáig esztiztem .. .járóka mellett tudjátok! aztán leraktam aludni a tente baba tente - módszerrel és aludt 1:30 percet! felkelt és úgy aludtam volna erre pasim mondja elviszi az anyai szivem egyből kiakadt hogy dehogy igy ugy fél 3-kor úgyis eszik stb. de ő elviszi és én aludjak addig ... na mondom ok... erre mondja felöltözteti esztit ... bundazsák... kurva nagy üvöltés túloldalról rohanok... hát baszki párom nyomatja bele esztit a bundazsákba... amivel nem lett volna baj csak hát egy ... a gyerek nem rongybaba ... 2. a bundazsákot kimostam és a szárítóról szedte le és azt hitte úgy a jó ahogy van... de ki volt fordítva! épp úgy próbálta belepréselni! ... jaj baszki ... úgyhogy felöltöztettem adtam rá takarót cumit sapkát most elmentek de igy hogy kikeltem az ágyból .. már tök mindegy hogy alszhm vagysem! na mindegy...
lehet eszek gombás húst rizzsel az a mai menű nagyitól!

ma amúgy is bevayok pörögve a férjuramra emrt úgy volt ma elvisz valahova de látom ebből ma sem lesz semmi és kezdek bedilizni ettől az időtől hogy nem mentünk ki ma sem tegnap sem kocsizni! ... meg levegőre! ... jó lett volna együtt átmenni unokatesómhoz vagy a sogórnőmhöz vagy ikeázni vagy vásárolni mert úgy is kell holnapra üdítőt de faszim az dolgozott meg jó takarított azt persze kellett de elment a mai napunk jóformán! én este az alvási ritmus elcsúszása miatt kocsival már nem viszem sehova esztit mert bealszik és akkor fél 8-kor nem tudod letenni és ha nem rakod le nyügös viszont és akkor éjjel is óránként felriad!!!! ..
na most jól kipanaszkodtam magamfuhhhh és bocsi

detti: nagyon üüüügyes vagy!!!!!!!! :-)

a talit tényleg kezdjük el szervezni lányok mert úgyis mire fix dátumunk lesz az már majdnem karácsony lesz! ... :lol:
Vendég
 


Megint csak bejelentkezem, Andris és Lili továbbra is betegek, Bence is kapott ma már Nurofent, remélem nem lesz rosszabb. Én tartom magam egyelőre még mindig. Utálom a betegségeket!!

Talival várjátok meg, míg meggyógyulunk!!!! Mi is szeretnénk részt venni :lol:

Ahogy jobb a helyzet tényleg jövök, de így most rohangálok össze-vissza, mindig kell valami hol a kis betegnek, hol a nagynak. És a legkissebb is igényel, aki NEM beteg. Legalább is nem hagyom, hogy az legyen! :lol:

Vok, nem ígérek semmit a hétre a betegség miatt, de ahogy jobb a helyzet, bármiben benne vagyunk.

Kép
Kép
hari
 
 


Na en is itt. Idaig uton voltunk cipo ugyben pl.
Na az van, hogy tegnap este/ejjel nagy projektbe kezdtunk, Aronbebit szoktatnank a cumisuveghez. Tegnap ejjel igy bevetettem apukat, mert azt irja a szakirodalom, az ilyen gyereknel van, hogy az valik be, van, hogy csak a nagymama. Nos akkor legyen apuka. Ejfel elotti kelesnel megcsinaltam 100 tapot es hajra a gyerek szamara ismeretlen NUK kaucsuk cumival. (en ugyan utalom a kaucsukot, de allitolag hasonlobb erzesre a texturaja mint a mellnek, hat legyen az, ugysem nekem kell inni belole :)
Nos a gyereket sikerult atverni... egy eleg rovid odore, mindenesetre eletenek csucsat itta tapbol, 50 lement es akkor raebredt hogy o a kesz atveres show aldozata es naagy protestalasba kezdett. Na mondom nem baj, kezdesnek ez is szep, megszoptattam.... azt azert filmre kellett volna venni, szinte felnevetett hangosan (pedig meg nem szokott) mikor kicsomagoltam magam es felismerte, hogy na ezaz amit elole rejtegettunk :) Gondoltam lement 50 tap meg szopizott is, akkor legalabb alszik egy hosszabbat :D:D:D ja, hat de ezt en gondoltam, nem Arongyerek :shock: :lol: ugyhogy 2 eges zora mulva ismet ebredt :) Ugyanebben a felalasban probalkoztunk, 100 tap apuka, kaucsuk cumi... na de Arongyerek resen volt ekkor mar, igy ketszeri nekifutasra es en is besegitettem kemeny 25 ment le a gyerek torkan. Haaat... aztan hajnalban mar nemkeltettem apukat, mert ha mindenki dogrovasra kerul akkor bajban leszunk :)
Nos most ejjel lett volna a kovetkezo probalkozos kanyar, meg is beszeltuk, hogy ha a gyerek kel ejfel elott (korabban akar fel egyig is kihuzta, ujabban mar szinte fel 12 sem) akkor ebredek, apuka ugyis fenn van meg. Haat egyreszt apuk augy kitikkadt az elozo ejszakai egyszeri keltestol, hogy elaludt ejfelre :D:D:D Masreszt viszont Aron lehet megneszelte, hogy itten felsorakoztak a haderok ellene, mert olyat tett amilyet egesz elete soran meg sosem. Haaaaaaromnegyed kettokor ebredt fel :) Az az elalvasahhoz kepest kemeny 5 ora egyben :D:D Igaz ebbol en csak ugy 3-at aludtam egyhuzamban, de ilyen sem nagyon volt meg asszem... ugyhogy mivel apuka kidolt nekem meg olyan jol indult az ejszaka gondoltam nem keltem fel es esunk neki cumisuveggel mert attolmeg jobban felebredek es akkor elmulik a jolalvasom frissito hatasa :) Szoval igy ezen az ejszakan nem probalkoztunk, majd ma megint :)
Amugy a cel nem a szoptatasrol valo leszokas lenne, hanem egy esetleges esti hozzataplalas a jobb/hoszabb alvasa erdekeben. Haat en nem tudom, hogy az 50 tap es a szopizas utan ez pl miert nem valosult meg... 2 orat birta ami nem eppen hatekony a modszert nezve :)

luna6
 
 


Nanetto,
képzeld!! én is kipróbáltam a módszeredet :lol:
lefeküdtem Dáviddal a nagyágyba délelőtt, tente baba tente+fenékütögetés+cumi, és fél óra alatt elaludt, és aludt 2órát!!! :wink:
utána elmentünk anyáékhoz, (bhdetti, még jó hogy írtad a gumicsizmát, így abba mentem, mondjuk érdekes volt benne vezetni, az elején picit keményen nyomtam a féket, aztán megszoktam)

anyáéktól 6kor értük haza. és halljátok, olyan hülye vagyok... annyira stresszelek, hogy egyedül vagyunk... tudom, hogy megoldok mindent, de maga az a tény stresszel, hogy egyedül vagyunk, és ha akarnék, még akkor sem tudnék segítséget kérni, mert nincs it Amdrás... szóval ijesztő... :?

tali:
tisztázzuk először a hónapot 8) melyik hónapban legyen?
október? :roll:
Vendég
 


geo tök ügggyi vagy
:-)
Vendég
 


En megertem a frusztraciodat Geoo :) Bar en speceil attol nem tartok, hogy nemoldok meg mindent, ellenben attol igen, hogy jovo het vegefele kettesben maradok Aronnal, mert rendesen ketemberes gyerek minimum, ez igy most, hogy P szabin van bizonyossagot is nyert. Es bar a helyzet valamennyit javult, nem azokon a frontokon amik fizikailag leginkabb lefarasztanak a zombisagig. Sajna... de eccer majdcsak. Ha kipihentebb lehetnek akkor tobb fokkal konyebb lenne egy nappal lakasban nemigen alvo helyette ordibalo gyereket vegigasszisztalni egyedul. Persze tudom, akkor meg arra vagynek, hogy csak ne orditana pl... vagy csak aludna.. vagycsak... mindig van vagycsak :) Mindenesetre most a heten - pedig ketten vagyunk- rendesen lezombisodtam megint... maceras egy darab :)

luna6
 
 


Na itthon végre.
Vettem csizmát, meg találtunk egy boltot, ahol pl. D óvszer csak 400 (boltban 800-900), S fogkrém 800 (1000-1200 helyett) vagy a mosogatógépbe C márkás illatosító 250!!! (boltban 1200) vagy a márkás borotvapenge is jóval olcsóbb volt. Úgyhogy bevásároltunk és jó tudni, hogy ez még az Ázsián belül is olcsóbb. Nem mindegy. Az viszont igen, hogy a franciákat, angolokat vagy a kinaiakat támogatjuk.

Cici oké, bár most nem jön annyi tej szopi után. Majd visszatérek a jól bevált módszerekre. :)

VOK: oké, benne vagyok a szervezésbe. Ha lehet okt. 19 előtt legyen, mert én utána 2 hétre Izraelbe megyek.
A folt: a cicin, de uo puha, mint a többi "málna" (mert ugye kb arra hasonlít a bimbó) és nem türemkedik ki. Szóval nem tudom mi lehet. Majd utánaolvasok, max hétfőn felhívok egy szoptatási tanácsadót.

Luna: jót derültem a próbálkozáson. Ravasz kis fickó!!!! :)

Geo: ügyi vagy!

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


Sziasztok!

Geo!
Ahogy írtad elgondolkoztam,h ogy nálam miért nem volt ilyen... aztán rájöttem: Nem volt lehetőségem pánikolni. Ádámtól nem várhattam segítséget, mert félt, meg nem volt még érett az apaságra, anyóst nem akartam látni sem, anyámat elküldtem a picsába, amikor itt volt, mert ő is csak babázni akart segítség helyett... szóval alapvetően maradtam egyedül. És kész. :D Ha nem gondolkozol rajta, akkor tuti menne :D Csak erősen! :D:D

Nanetto és Geo!
Alex 19.30 körül alszik el. Hanna olyan 20 óra fele aludt el... Ha van ilyen bioritmusuk, akkor baromira betartják. Alex 7kor tuti már óbégat, hogy FÜRDÉS VAZZZ :D:D De gyorsan ám :D:D Ma pl 18.30kor bealudt és 19.02kor már fent volt, hogy akkor mehetünk is fürcsizni :D:D Ez szerintem szintén egyébként habitus kérdése.

Detti_10!
Ááá, nem vagyok én ám olyan húú de erős, összeomlok, de csak utána :D És ha nincsen más választása az embernek, akor melózik 8órát itthonról és örül neki, mint majom a farkának. :D Egyébként nem lesz itthon Hanna és úgy lazán belefér... Ő azért jó sokat lefoglal. Így talán Alex se sínyli meg annyira... Remélem. :D
Szende naaaagyon cukor!!! :D Igazi kiscsaj!!!
Hétfőn küldöm a dvd-t és bocsi,d e ez a hét eléggé katasztrófa volt betegség ügyileg....

Nanetto!
Na, lett elmenetel????
Én csak bolognait csináltam... az nálunk heti1x kötelező, különben éhen hal a Kiszl része a családnak :D:D:D
Tééényleg, hogy van az olaszban élő barátnőd? mikorra van kiírva? Kislánya vagy kisfia lesz?

Rólunk:
Ma együtt fürdött a két gyerekem. Le is fényképeztem. Hanna szakszerűen lemosta az öccsét :D Nagyon cukker volt a banda :D:D
Ééés, Alex tegnap megtalálta a kukiját fürcsi közben és olyan jó nagyokat vigyorgott és röhögött közben :D:D:D Édes egy kölyök, az tuti :D:D
Ma reggel voltunk arcüreget átmosatni... Megcsináltattam magamnak is, mert nagyon arcüreges vagyok. modnta a nő,h ogy azért, mert hiába szedem rá az antibikát, a trutyi ott maradt és mindig újra kezdi a termelődést. Ha jóóó sokat mossuk, akkor el fog múlni :D Komolyan, ha bejön, királyság lenne!!!
Alexnak is kimosta, alig akart sírni, pedig a miniknél úgy lesz vákuum... És a végén megvigasztaltam majd 2 perc múlva már teli szájjal vigyorgott a nőcire :D:D

Amit akartam mondani orrátmosáshoz otthonra:
Hátrafelé le kell egy picit lógatni a fejet (én fekve szoktam csinálni Hannának) és fecskendőből apránként sói oldatos vizet nyomni az egyik orrlyukba, a másik orrlyukból meg szívni. Ezzel nagyon hamar megoldod a náthát otthon is. Ja és nem kell Sterimart, vagy hasonló méregdrága sóoldatos vizet venni, mert bió boltban veszel himalája sót, vagy Alexander sót és abból csinálsz könny sós vizet és azzal mosod majd át a gyerek orrát. A sima szívás egy durva náthánál nem ér ám sajna semmit... :?

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Levinek is megvan a napirendje. Fél 7 - 7-kor már nyűgös meg üvölt, hogy fürcsi meg kaja. Legkésőbb 8-kor mindig ágyba van, vendégségben is!

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


Tejkőre ötlet? Bár nekem nem kemény az a fehér folt és a tejkő meg kemény?!?!? Vagy arra, hogy mi a fene lehet ez a fehér folt?

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


a feher folt reszemrol passz. nekem a bimbo szokott neha sapadtfeher lenni de csak kozvetlenul azutan, hogya gyerek elengedi vagy a fejot leveszem rola, aztan eleg gyorsan visszanyeri a pirossagat, itt meg akkor nem errol van szo.
mikor nekem amultkor el volt dugulva akkor sem volt ilyen, csak ereztem belul a kemenyseget meg a feszesseget, erre mondta Eszter, hogy biztos tejkotol eldugult... aztan vegul ugye a fejestol kidugult, de igazabol en nem talalkoztam eloben a dugulas okaval akkor.

Aron nagyon resen van :) De hatha mivel elozo ejjel bekenhagytuk most megsemlesz annyira ma ejjel :)Legalabbis ez a terv... hogy ismet beprobalkozunk. Max elhajt minket megint :D

luna6
 
 


Sziasztok,

Detti,
irigyellek az Ázsia center miatt! Én is nagyon szerettem!
Gumicsizma? Hát itt csak divatból hordják. Tegnap este felé úgy be volt borulva az ég, azt hittem végre lesz egy jó kis zuhi, erre két percet esett baromi nagy cseppekben aztán el is állt.

Vok, Detti,
Nekem is olyan 8-8.30 körül már nyűgös, hogy fürdés, kaja és alvás kell neki. Legkésöbb 9-kor ennie kell és utána rögtön beájul.
Tegnap reggel 6.30 után már nem akart aludni, majd délután 2 körül aludt fél órát és végül 5.30-kor dőlt ki, aludt egészen 8-ig akkor felébredt és rögtön követelte a fürdés-kaja-alvás szeánszt.
És csúcsot döntöttünk éjszakai alvással is. 20.45-től reggel 6.30-ig nyomta!!!! Végre én is aludtam 6 és fél órát egyhuzamban!

Geo,
ne aggódj hozzá lehet szokni az egyedülléthez! Én is úgy vagyok vele mint Vok, az anyósomat látni se akarom, anyukám cirka 2000 km-re, a párom egész nap dolgozik, szóval csak magamra számíthatok. Az elején volt nagyon szar, mert akkor a homonok összevisszasága miatt állandóan sírhatnékom volt és állandóan magam alatt voltam. De aztán elmúlt. Nem mondom, hogy néha nem akadok ki estére, egy-egy egész nap nem alszik nap után, de hát ez van ezt kell szeretni.

Luna,
Még kipróbálhatnád ezt a cumisüveget: http://www.chicco.pt/ProdottiChicco/SchedaProdotto/tabid/278/art/00060040000000/Default.aspx (asszem ez a Portugál chicco oldal), lehet hozzá kaucsuk és szilikon cumit is kapni. Ennek a formája hasonló a tomee tippeehez és az aventhoz, amik állítólag a legjobban hasonlítnak az anyamell formájához.
Nekem ilyen üvegeim vannak, az elején kaucsuk volt benne kb. 2 hétig mert a kórházban azt ajánlották (pont olyan üveget vettem amivel ott tanították őt enni), de nyakig tejesek voltunk mindenütt, mert ráadásul ugye a lyuknak is a 4 hósnak megfelelő lyukút kellett venni, hogy ne fáradjon az evésben. Aztán két hét után kihajítottam őket és vettem szilikonost 4 hós lyukkal.
A kórházban ahol szültem ott is NUK üvegek voltak kaucsuk cumival, utáltam! De ő se bírt belőle enni. Idióta, ormótlan, bumszli formája van. Aztán az állami kórházban végre normális üveggel és cumival tanították.
Vendég
 


Geo,
Hát a vonalzód az csúcs :lol: :lol: :lol: , akkorát nevettem amikor megláttam.
Nanetto kicsinyített képeivel vetekszik!!!

Nanetto,
Na megnyerted a zoknikat?? Nagyon jó lett a hajad! És tényleg úgy tűnik, mintha be is festetted volna sötétebbre!

Írtam, hogy a múlt héten voltunk neki venni őszi-téli rucikat. Hát olyan édi rózsaszín harisnyát vettem neki 0,99 centért, már alig várom, hogy ráadhassam, meg többek között vettünk neki egy farmergatyót is, na azt is várom már, hogy fog kinézni benne. De az abszolút kedvencem egy fukszia színű pamut kissapi aminek az egyik oldalára rá van varrva egy kis farmervirág, rápróbáltam (még picit nagy, de mire kell pont jó lesz) és olyan zabálnivaló benne :lol:
Vendég
 


Csilla,
Még neked akartam ajánlani egy még egy blogot, ezt: http://zorcsi.hu/
A kisfiú 3 hónappal a kiírt időpont előtt született. Anyukája érdekes, de klassz stílusban ír. Szinte mindenre kitér, evés-alvás-mozgásfejlődés (kis és nagymozgások), ők is jártak Dévényes tornára.
Remélem nem sértelek meg és nem tartasz tolakodónak, hogy ilyen oldalakat ajánlgatok neked :roll:
Vendég
 


Viki, ugy latszik Luciat mindenki olvassa?! :D:D tenyleg jo a blogja. (na de hat aki fordito annak jo stilusanak is kell lennie, en ugyan csak a Burkot olvastam, de az tetszett)

Nekem van Avent cumisuvegem. Mi lenne a kulonbseg ebben a chiccoban ahoz kepest? Na ennek a temanak maris te vagy a kinevezett szekrtoje a topikban :) Szoval aron az AVENTes cumibol eleinte elfogadta a lefejt tejet. Ha ennek a cumija hasonlo akkor megis miben mas? Gondolom nem az uveg a lenyeg hanem a cumiveg. Bar fene tudja, lehet, hogy az egesz idegentesterzessel baja van, egyszeruen nem tudom. Nekem mind a ket csak kepez volt a vegyestuzelesu meg csak cumisuveges eletmodra egy hang nelkul, ugyhogy dobbenten allok tovabbra is a jelenseg elott :) Nukot azert probalom merthogy azt a format nem probaltuk meg eddig :) A kauchukot meg en sem birom, na de ha az jobban hasonlit anyukahoz, akkor gondoltam Aronnak ez kellhet. De ennek nem kell semmisem :)

Olyannyira nem, hogy teljes dobbente az ejszaka. Egyaltalan nem eszik tobbet mint eddig, es ugye elozo ejjel egyhuzamban aludt fel kilectol haromnegyed kettoig. Irtam is, hogy tuti tevedes van a dologban. Utana kelt nagy szorgalmasan. Erre mit csinalt ma ejjel??? Fel kilenchez kepest negyed 3-kor!!!!!!!!!!!!!! kelt fel. Nekem fel kellett kelnem mar fel oraval elotte, mert a soron kovetkezo mellbol este 6 korul evett utoljara, es olyan sziklas meg kemeny meg fajos meg egos lett, hogy nem kockaztattam egy mellgyulat. Amugy lajtosan lefejtem, azert hagytam abba mert kozben mukigyerek felebredt, es lejott 140 mili igy. Akkor megetettem amasikbol es nem maceraltam ujra tapszerrel mert ledobbentem. Ezek szerint lehet, hogy Aronedu nem ehsegeben ebred ilyen surun, hanem egyreszt eretlen lehetett meg a nagyobb alvasra, masreszt eros a gyanu, hogy a hasfajas kelti. Ugyanis ma is mint elozo este a naaay alvas utan szorgalmasan kelt 2 orankent megint, amde eppencsak, hogy evett/eszegetett azonban utana felalomban hatalmas vergodeseket vagott le a hasfajastol. Nem ebredt fel ra, nem orditott de tekergett, csavargatta egesz testet es durrogott. Aztan idovel nyugi es elpihen alvas kozben. Szoval a gyerek egy rejtely... de arra gondolok, hogy mivel mar csak 11 napja van hatra erik a rendszere es ezert tud tobbet ataludni? Hogy nem a tobb kaja miatt, az egeszen vilagosan latszik ebbol a ket napbol. Szoval megint nem igazan ertem a mukit :)

luna6
 
 


hahó!
tök pipa vagyok jönnek rokonok - akiket nem is csipek annyira akiktől ugye jön a mai kaja :-) - erre mondtuk 10-re jöjjenek ! mert 13 órakor altatok ugye - és rendszerint akkor alszom én is hogy regenerálódjak meg hát úgyis szeretek babu mellett lenni - na most rokonok még sehol és már közeleg a fél 12! akkor minek kérdezik meg hogy hányra jöjjenek? és miért nem birnak ideszólni? na mindegy grrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Voki: barátnőm 5 hónapos terhes december 25-re van kiirva! nagyon boldog! :-)))) Kislánya lesz és Anna lesz a neve! :-)

tegnap elmentünk végül ... a helyi tesco-ba! egész jó volt na.... !
képzeljétek bementünk a Tacco-ba és a pasim kiszedett egy extramini szoknyát! és baszki meg is vette nekem :shock:
na most életembe nem hordtam ilyen minit! de azt mondta hogy ha ezt a szoknyát felveszem bármi megtörténhet! és olyan cuki volt! kasszánál szembesültem a következő kiakadással... falatnyi mini 6 000 forint volt!!!!! ahhhhh mindenesetre ezt a 4. éves évfordulónkra kaptam!!! ami egy hete volt! Voki mi szeptember 5-én voltunk 4 évesek vacsizni is voltunk ugye! szóval most jól eldugtam a szoknyát!!!! :lol: :lol: :lol:

a next-es zoknik ma fognak lezárulni remélem megnyerem mert jelenleg nincs is jó zoknija a babának!!! ... jó kis anyuka vagyok mi?

a másik vicc hogy gyereket nem vittemm ki délelőt mondván 10-re jönnek rokonok ... aztán 11-kor sem mondván tényleg jönnek ... szóval hülye vagyok magamra kéne hallgatnom ...

Vik minden elismerésem a tied ...!!!! meg hát akik egyedül nyomják én nagyon nem bírnám!!!!! ....
luna: neked meg hogy még mindig ez a kálvária! fuhhhhhhhh
kitartás ... még 17,5 év és nagykorú :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Luna,
nem csodálom, hogy lezombisodtál... :?

csajok,
ugye 2hónaposan még nektek sem volt napirendetek? :roll:
mert én hiába próbálok valamit kialakítani, Dávid mindig mindent máshogy csinál... csak az a biztos, hogy 2,5óránként eszik.
mert pl ha éjszaka sokat fenn van, és későn alszik el, akkor reggel 6-7kor még visszaalszik 1,5-2órát. de van olyan, amikor meg már 6kor egyáltalán nem akar visszaaludni...
szóval én szeretnk, de egyszerűen nem tudok neki napirendet kialakítani. azt se tudom mikor menjünk babakocsizni... ti mikor jártok? délelőtt? vagy délután? de akkor mikor legyen neki az alvása? áhh...

na és az éjszakám... az most valami brutálszar volt...
Dávidot fél9kor elkezdtem fürdetni.
9kor szopizott.
és 9-11ig azt játszottuk, hogy ő elalszik, én lerakom, kimegyek, és 5perc múlva felébred és sír.
aztán 11kor már sikerült lerakni...
fél1kor meg már kelt.
akkor megszoptattam,
és fél3ig megint ezt a letevős játékot játszottuk... :twisted:
fél3kor leraktam, elaludt..
vagyis azt hittem... elkezdett nyökögni, e mivel nem sírt, hagytam, és fél4ig csinálta ezt, én addig félálomban hallgattam őt az ágyban...
fél4kor már sírt.
ekkor kicseréltem a pelusát.
csináltam neki tápot.. megint előjött a tuti nincs tejem szindróma...
150et csináltam, és csak 70et evett, szóval nem az éhséggel volt a baj...
de bealudt...
és háromnegyed5től 7:12ig aludt
ekkor megetettem,
ő elaludt,
és 9:12ig aludt...
azóta ébren..
eddig csak az volt a probléma, hogy vacsi után nem alszik el. most meg már éjjel sem alszik... kezdek megőrülni..

Nikvik,
irigyellek a 6órás alvásért :shock:

ja igen. kéne valamit kezdeni a vonalzómmal :roll:
Vendég
 


ja, és hihetetlen, hogy nektek 8körül alszanak a picik, az enyém meg 11kor szeret elaludni... :x
Vendég
 


Luna,
dehogy vagyok én cumisüveg szakértő :oops: :roll: .
Én a chiccot azért ajánlottam, mert annak is olyan a formája mint az aventnek (állítólag hasonlít az anyamellre), viszont van belőle kaucsuk cumis is. Avent meg csak szilikont forgalmaz.
És mivel a kaucsuk szintén jobban hasonlít az anyamell érzetére azért ajánlottam ezt az üveget, illetve cumit.
Nekem is van aventes üvegem (a sterilizálóhoz járt 3 kis üveg) és belepróbáltam neked a chiccos etettőcumit és pont beleillik. Szóval lehet érdemes lenne venned csak simán kaucsuk cumit és beletenni az aventes üvegbe és kipóbálni.
Erre a cumira gondolok és tökéletesen beleillik az aventes kupakba: http://www.chicco.pt/ProdutosChicco/SchedaProdotto/tabid/278/art/00081620000000/Default.aspx
Talán egy próbát megér, aztán vagy ráharap, vagy nem.

Mert annak nincs jelentősége, hogy maga az üveg az műanyagból vagy üvegből van, a benne lévő tápszer vagy anyatej ízén az semmit sem változtat. A nukos lehet azért sem kell neki, mert tök idióta és totál más formájá van mint az anyamellnek.
Vendég
 


Luna,
basszus gratula!!! lehet Aron megjavul? :lol:

Nanetto,
basszus.. jófej rokonok... :x
Vendég
 


Geo,
nem írigyellek az éjszakáért :roll:
Én eddig este vittem őt sétálni. Amíg még nappal is többet aludt akkor is legkésöbb délután 5 után már nem aludt egyáltalán este 9-ig amikor is kaja és alvás. Ebben az időszakban viszont mindig nyűgös-sírós-ölbebaba, hamar ráun mindenre. Szóval én pont ezért általában 6 után vittem őt ki úgy 8-ig, a kocsiban jól elvan, dumál, nézelődik, aztán hazaérkezés után már lehetett is készülődni az esti szeánszhoz. Meghát a dög meleg miatt is ekkor volt ideális.
Most viszont, hogy 7.30-kor megy le a nap és akkor már ellég szürkület van, meg a kánikula is elmúlt elöbb megyünk ki. Épp amikor gondolok egyet akkor viszem ki. Kedden pl tuti a reggeli szupermarket, pékség, gyógyszertár, piac kör, persze attól még délután is kimegyünk. A többi napokon meg ahogy esik úgy puffan. Most már bátor vagyok (az elős buszos út óta, meg, hogy már nincs kánikula) bárhova és bármikor megyünk, bekészítek egy adag vizet és tápot és megyünk,ha kell akkor beülünk egy kávézóba én iszom valamit ő meg eszik, vagy vannak nagyon kultúrált játszóterek, leülök vele egy padra az árnyékba és megetetem, nem probléma. A séta közbeni alvással sincsenek problémái, simán bealszik a kocsiban.

Nanetto,
nekünk meg szeptember 4-én volt négy éve hogy találkoztunk. És pont ma 3 éve, hogy felszálltam Budapesten a Malév Athéni járatára egy egyirányú repülőjeggyel és kiköltöztem ide.

A rokonok miatt meg tudlak érteni. Baromira bosszantó, hogy bejelentkeznek és nem jönnek/késnek és még telefonálni se képesek :twisted:
Vendég
 


Luna,
még annyi, érdemes próbálkozni, mindenféle formájú és anyagú cumival.
Én pl játszócumiból próbáltam többet, hogy melyik jön be neki, mert azt semmiképp nem akratam, hogy az ujját szopja (nem vagyok ujjszopó párti). Próbáltam aventet, mam-ot aztán vettem egy chicco-t. A chicco jött be neki. De ha azt se szerette volna, akkor próbálkoztam volna tovább van a mothercare-nek saját terméke azzal, vagy ki tudja még mik léteznek addig meg nem találtam volna azt amit szeret.
Vendég
 


Jesszus, ma az én hozzászólásaimmal lesz tele a topik :roll: :roll:
Lyukas az agyam és mindig a hozzászólás elküldése után jutnak eszembe a dolgok.

Luciát én is nagyon szeretem! Még akkor találtam rá amikor még babagyártás alatt voltunk. Nem is tudom mit kerestem és rátaláltam. Akkor az elejétől végigolvastam, most meg folyamatosan olvasom az új bejegyzéseit.

Még annyi, talán, ha bekennéd anyatejjel a cumit mielőtt bedugnád a szájába :roll: , talán az ismerős íz miatt ráharapna??? Az anyatejet se issza meg belőle???
Vendég
 


Nikvik,
egyirány repjegy... húú de izgi :P
Vendég
 


Geo:
most lehet hogy a vok leszól de Voki ird már meg te is mennyi órát alszik egy nap Alex jó?

szóval napirendünk ami kb. 3 hete van igy tehát ne aggódj lassan beáll!:
5-6 óra között felkel! kőkemény játék! ebben elég jól ki is fárad mert intenzíven csak játszunk! persze én zombi vagyok de az mellékes!!! :-)

fél 7-kor etetés! 6 perc addig bumerángot hallgatok! ... :-)
utána 8-fél 9-ig KŐKEMÉNY JÁTÉK ÚJFENT mert különben üvölt és én ugye nem hagyom!!!!! még mindig hálóruhában nyomom!!!!! ...
fél 9-kor bealszik! PONTOSAN 20 PERCET!!!!!!!!!! nyomás fürödni szépítkezni!!!!! ...
9-kor etetés, aztán ha szép az idő kitolom őt! egy jó nagy kört megyünk 10-re itthon vagyok ha esik az eső akkor hjáték megint ... :-) úgyhogy jobb ha nem esik mert azért fárasztó a játék egész napra!!!!
10-kor hazajövünk akkor nekilátok főzésnek úgyhogy gyerek üvölt! 12-ig kitöltjük az időt!
12-kor etetés majd tente babás ALTATÁS ... ez tarthat fél 2-ig vagy fél 3-ig attól függ!
fél 3 etetés! ... 5-ig itthon vagyunk akkor jön haza nagyi lemegyünk hozzá vagy a kertbe szóval az nem járóka melletti játszás az kreativabb!!!! ...
5-kor kaja! aztán ha jó az idő 6-kor kitolom! 6-tól fél 7-ig szunya! ... szigorúan fél óra! aztán 6:50-kor edzés 7-kor fürcsi 7:20 kaja fél 8 alvás! ... :-)

fuh nagyon hamar elmegy a nap! a legszarabb rész a reggeli játék ott kómás vagyok és nem annyira aktiv! :-)
a hétvége máshogy telik picit de kötjük magunkat nagyon hozzá! a vendégséget is úgy alakitjuk és mindent!!!!!! ... mert nekem most naaagyon naaagyon jó igy ahogy beállt!!!!! :-)
most például déltől 2-ig aludt! ooooolyan boldog tiszta energia biciglizik meg minden csúúúúcs


ja lányok: ROKONOK! megjöttek délben vagyis 11:40-kor hoztak egy rakat kaját! gyümölcsleves - kilőve utálom! második: makaróni sajttal! fuuuh olyan guszta volt! ... aztán megkóstolom és bazi szar!!!! :-( akkora csalódás mert nincs is más kaja!!! fuhhhh biztos ti szeretnétek csak túl jó szakács vagyok olaszos kajákban! például ha a tészta nem al dente hanem ilyen ázott meg sem eszem a finnyáságomra bocsi de olaszországban éltem 2 évig és ez alap4 ráadásul a kaja ketchuppel van megcsinálva és hát bevallom bazi édes! na most én ketchuppel soha nem főzök! bocsi ha valakit megbántottam ezzel de ez a kaja... fuhhhhhh!
most pedig megyünk sétálni!
Vendég
 


Nanetto!
Kérésed számomra parancs :D:D:D

Geo!
Előre vetítem,h ogy nekünk ennél rugalmasabb a napirendünk, mert 2 gyerekkel, nem lehet ezt tartani, amit Nanetto csinál :D:D:D (Hannával nekünk is hasonló volt, azzal a kivételle, hogy nekem kb 1/4 ennyit kellett Hannával játszani,d e ez ugye habitus függő.

Napirendünk: (utána leírom majd Hannáét, legalábbis amire emlékszem :D:D)
Két fix pontunk van: A kelés utáni együttlét és az alvás előtti fürdés :D
Alex 5-7 között kel, attól függően milyen napja volt, mikor ébredt előtte. Ilyenkor kb 1,5 órát van fent, addig beszélgetünk, pelust cserélünk, tv-t nézünk, csikizem, elmegyünk bevásárolni stb :D Szóval babázok, amíg hagyja :D:D Kb 1,5 óra után álmos lesz a szentem és elviszem aludni(vagy ha nem voltunk vásárolni, akkor akkor megyünk kendőben és utána alszik tovább) . Cicin altatok, így kb 10 perc alatt elalszik. Ilyenkor nagy átlagban 1,5-2 órát alszik. Volt már olyan, hogy 3at, de 2 megszakítással. Ha felébred és még nagyon nyavalyog, akkor még aludni akar és olyankor kér még cicit, kap és visszaalszik. Ha felébredt, akkor kicsit abajgatom, pelus csere, puszi hadjárat, ilyenek és berakom a járókába, hogy játsszon magának. :D Ott kb 40 percet szokott ellenni, valamikor kevesebbet.
Akár hányszor fent van, mindig van hason edzés, csak hogy ne felejtsem el :D
Aztán következő alvásból 2 féle van: van, hogy 1-2 fele alszik el és utána még alszik egyet 6-7, vagy 3-4 fele alszik el és akkor nyomja 7ig, a fürcsiig. Fürcsi max 19.15 különben kiakadás van :D Az kb 30 perc, ha Hanna is fürcsizik akkor 40. :D Utána türcsi, öltöz, cici-alvás :D Legkésőbb 20.30kor alszik. De az már a nagyon vége.

Hanna ehhez képest alig aludt. Ilyen korra már csak max 2x1 óra napközben, 6 hósan meg már csak 20 perc... És úgy utáltam mindenkit, akinek 3 órákat aludt a gyereke egyben. :D:D0

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Bocsi, de ma több részletben leszek megint, mert 3 gyerekes vagyok ma :D itt van a barátnőm pasijának a fia. :D:D Jól eljátszanak Hannával. eredetileg állatkertet terveztem, de Juditék meggondolták magukat, így elhoztam Dodit. :D

Szóval szerencsém az, hogy mind két gyerekem elvan magában, és nem is rövid ideig. :D Így akkor főzök, amikor kedvem van, vagy épp kell. Alapjáva véve mindent meg tudnék csinálni a lakásban, csak akkor nem lennék velük és nem ülnék mondjuk itt a gép előtt. :D de akkor csillogna a lakás meg a kert is :D

Ma pl gazoltam, amíg Alex aludt és a két nagy meg a kertben játszott. :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Geo!
Az elalvás is habitus és szoktatás kérdése. Nektek pl beválna az uncsi tesómék módszere, ők későn fektetik a gyereket 11-12 le, de mostanra már 9ig alszik (ugye ezt Alex is megcsinálja néha hogy 9 órát végig nyom, csak ő korábban kel, ami nekem pl pont jó :D)

Még a napirendhez:
Meg ugye Alexnak is vannak ám rossz napjai, amikor semmi se jó és nem is tartja be a napirendjét. Pl most,a mikor beteg volt, tök sokat aludt... meglepő volt nekem :D:D Hanna betegen inkább kevesebbet alszik, mint egészségesen :D:D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Tolem miert nem ker senki napirendet? :D
Pedig Aron relative menetrendszeruen uvolt, kiszamithatoan mindig mikor a 'nagy konyv' szerint elalmosodik es aludnia kene :)
Es majdnem idore eszunk nappal: 3-12-3-6- 8-fel9 es utana jon az ereszdelahajam. Nem azert eszik idore mert nekem igy tetszik, hanem mert a sok obegatas vegett teljesen kiismerhetetlen, hogy mikor ehes (persze mikor sokat obegatott korabban, illetve meg tobbet mint most, akkor 2 oras napi eveszet is befigyelt, de mindig az en erzesem alapjan) igy hat igy van benne nemi rendszer. Na meg azert is igyexem nem nagyon megcsuszni ezzel, mert ugye ha kihagy egy kajalast... hat nem egy nagy hizogep, amig nem egyertelmuen lendultunk tul a sulykerdesen jobb ha nem hagyogat ki eveseket, igy is van, hogy keves csuszik mert rajon a hasnyavaja.
A lefekves viszont irigyelheto masok altal :D de komolyan... mondjuk ordit rendszerint 7-8 kozott tobbet vagy kevesebbet (inkabb tobbet) es nyolckor megcsinalom a SPAt neki, vodor, apuka es fisher price esoerdo hangjai zenevel :D:D es utana oltozes (veszett nagy orditozasok kozepette altalaban) majd mikor bepatentoltam az uccsot is a pizsijen es rajta a zsakja, felemelem a polyazorol es elkussol :D:D
Leulunk enni es az utobbi hetekben kiszamithatoan elszopogatja a vacsorajat es szep nyugodtan vergodes, anyazas, rugdosas, anyjat pofanveres nelkul bealszik :) Korabban ez eltartott negyed kilenctol akar negyed tizig is, mostanaban 9 elott vegzunk de kozelebb a fel kilenchez mar. Na ez a resze teljesseggel kalkulalhato a gyereknek es legalabb ilyenkor nincsen egy ideje semmi balhe, szepen elmegy aludni, mert Aron egy jofiu, csak titkolja egyelore :D:D ugyhogy ha naaagy sohajt hallotok estenkent akkor az az a pont amikor Almeidaeknal fellelegzik a csalad nagyobbik resze, a zsbterrorista beszunnyadt :)

luna6
 
 


baszki Luna! kész kálvária Áronnal a mindennapod!!!! fuhhh

Vok: akkor megnyugodtam! ... ugyanis védőnő közölte hogy innentől (amikor 3 hós vizsgálaton voltam) a gyerek délelőtt alszik félórát és délután 1-et és egész megijedtem! jóhogy nem olyan jó alvó eszti de hát 2x 20 perc délelőtt mindig van és hátugye délután is 2x alszik egy hosszabbat és egy 20 perceset azt azt hittem abnormális hisz fél 8-tól húzza ugye 5-ig max max max 6-ig!!!! de akkor ez igy jó!!!!!

valami vicceset akartam irni szopi közbe gondoltam rá mire ideértem elfelejtettem! :-)
Vendég
 


Luna, ha gondolod én követem a napirendedet :lol: Nekünk még úgysincs kialakulva, úgyhogy még rugalmas vagyok :lol:
Komolyra fordítva, nálunk valahogy minden össze-vissza megy, de kb. 3-4 óránként eszünk nappal. Most. Amúgy 2-3 óránként evett, de pár napja nem kell neki a cici, csak majd' 4 óránként. De olyankor sem eszik sokáig, most már csak 5-5 percet kér a ciciből, utána lecsatlakozik és mosolyog. Gondolom nem éhes, akkor talán inkább sírna. :roll: Kicsit köhög is szegény, és ma már kellett orrot szívni is, de láza nincs.
Lili még mindig köhög és eléggé folyik az orra, úgyhogy még holnap sem meg oviba. Pedig már jó lenne, mert amúgy meg nem tűnik betegnek, de így nem akarom bevinni, mert a komfortérzete nem 100%-os, meg másokat sem akarok megfertőzni.

Kicsit most le vagyok maradva, illetve kicsit nagyon. Volt már szó arról, hogy hol lesz a tali? Én már úgy várom!

Ja és képzeljétek, alig 3 hónappal szülés után végre összebújtunk Apával. Pont mielőtt beteg lett volna. Azóta persze nem, mert alig él szegény. Fura volt, egész szégyellős lettem a nagy szünettől :lol: De majd ha felgyógyul és Lili újra oviba jár majd, akkor újra hozzászoktatom magam :oops:

Kép
Kép
hari
 
 


Nem tudom már ki kérdezte :oops: , aki Suttogó szerint csinálja a napirendet, hogy másnak mi jön az evés után, de ez engem is foglalkoztat néha. Elvileg ugye evés után jön az ébrenlét, aztán az alvás és alvás után az evés. De mivel Bence nem alszik olyan sokat, viszont hamarabb alszik el arányaiban mint kéne, ezért néha egészen elcsúszunk, mert bár reggel alvás után jön az evés, utána az ébrenlét, aztán alvás, de van, hogy délutánra az alvás után még nem jöhet az evés, viszont mire eszik, bealszik cici közben. Szóval nálunk nagyon változó. :roll:

És megint fáj a cicim is, most nincs gyulladás, vagy ilyenek, egyszerűen olyan érzésem van, mintha egész nap nyúzná valaki és baromi érzékeny. Mondjuk nyúzzák is, mert mostanában a legtöbb szopi alatt olyan tornamutatványokat végez Bence, hogy csak lesek milyen mértékben nyújtható egy mell. :lol: És persze, hogy mennyire fájdalmas, mikor fél méterre távolodik cicivel a szájában :lol: De olyan váratlanul ugrik meg, hogy felkészülni sincs időm rá, nem hogy tenni bármit is.

Kép
Kép
hari
 
 


Luna, te írtad, hogy cicizés után néha fehér lesz. Nekem mindig, ráadásul 5 perc után. Ez azt jelenti, hogy erősen szívja, vagy nem jelent semmit? Olyan fura nekem, hogy ilyen hamar végez Bence, de a fehérségből arra következtettem, hogy biztos nagyon erősen és hatékonyan szív. Szerinted??

Kép
Kép
hari
 
 


Mondjuk már csak 2 nap a mérésig, akkor megtudom, hogy eszik-e eleget, vagy legalább is, hogy hízott-e eleget. Na ennyi, mert Apa megint hazajött, nem akarok vitát. De holnap elvileg dolgozik, úgyhogy akkor jövök majd. Mondjuk nem tudom betegen minek megy dolgozni, de ő tudja.
Szép estét mindenkinek!

Kép
Kép
hari
 
 


nem nezem mindig igy lehet, hogynekem is minden alkalommal feher egy ideig :) nem tudom mit jelent, neha a fejonel is latom pedig az egyenletesen sziv.
ez az allando nyusottsagi erzes ismeros, nekem is szokott lenni :) mondjuk Aron is tornazik a cicivel, huzza jobbra balra... mondtam is neki tegnap, hogy sajna nem teleszkopos, ne rangassa :)

luna6
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?