Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Csilla, nagyon együtt érzek, olyan szar lehet ez a sok aggodalom!!!

Detti, nincs Levi lemaradva!

Lknyuszi

KépKép
lknyuszika
 
 


Nyuszi! És így Detti :D
Nem értek veled egyet! A dévényes tornász szerint (és én is úgy tudom), Levinek már emelnie kéne a fejét, nézd csak meg a státusznál a kiskönyvben! Ez nem lemaradás kérdése, hanem az, hogy valami nem jó. És ezzel foglalkozni kell.

Szóval, Detti, én megnézetném dévényes tornásszal. Nincsen veszíteni valód, max azt mondja, minden rendben a Levivel :D nem szabad félvállról venni és rányomni,h ogy biztos csak lusta, mert egyáltalán nem biztos. Lehet,h ogy neki is le vannak tapadva az izmai és azt ő magától nem tudja feloldani, nem felnőtt ember.

Alexnak 38,5 a láza. kapott kúpot. :S:S úúútálom a bacikat!!!!!! :?:?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vok 2010.09.09 20:33-kor.

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Detti - Nyuszi

igen szerintem is vidd el dévényeshez! amúgy a 2 hónapos kontrollon nem nézték ezt meg a doktornéni és védőnéni!????
mert nekünk rögtön kiszúrta :-) az amikor felültetik az asztal szélére fogják a kezét és húzzák fel ... ott ugye kéne a fejét utána húznia de eszti egyáltalán nem is csinálta!!!! persze ezt ki ne próbáljátok otthon!!!!! ...
védőnőt hivd ki szerintem Detti! és nagoyn jó hogy tornáztatod! én vagyok az élő példa hogy nekünk úúúúgy orditott hogy én sirtam ... és itt voltak a barátnőmék és ők kimentek a házból!!! ...
6 hét eltelt ... azóta a babám utál hason lenni viszont 5 percet már nem sír!!!!! megemeli a fejét és már nevet is! .. hozzáteszem 5 perc után újra üvölt de már nem úgy mint az elején!
szuper a torna a masszázs ... és mondta a dévényes nő hogy RENGETEG kisbaba küzd ezzel a micsodával...

Voki mi az hogy szeptemberig otthon? melyik év szeptemberig???

én ma is voltam melózni ... utána hazajöttem sütöttem lángost és pácolt csirkemellcsikokat! itt voltak apuék iszonyat jó volt a nap leszámítva a benti dolgokat! hányok az egésztől... de mindegy én vállaltam én akartam!
amúgy most hallottam hogy a XI kerületi anyukák (Detti) akinek egy gyereke van és nem megy bölcsibe 50 rugót kap ha otthon marad úgyhogy Esztit visszajelentjük apuhoz aztán ha kell a bölcsi itt ki tudjuk fizetni a magánt!!!! ... még mélyebben utánanézek de jó lenne!!!! ... mert a kőszegi költözés is csak akkor biztos ha már csomagolok :lol: :lol: :lol:
Vendég
 

 
 

Voki: sajnálom Alexet basszus ... :-(

Csilla: hát igen meg kell tanulnunk ha betegek a babák inkább több helyre kell vinni!!!! :-( após orvosáról is tudnék beszélni ... az egyik szerint már a sírba a lába a másik szerint meg van remény jó mi????
na mindegy ... az a lényeg hogy Lénike rendbe jöjjön végre

Gem: csúcs a talpas fotó :-)
Vendég
 


A védőnő kint volt múlt héten, azt mondta minden oké és tornáztassam mindennap. De nincs lemaradva.
Ha fekszik és fogom a kezét, húzza fel magát. A vállamon is elemeli a fejét tőlem.
Szóval nem tudom.
Majd még utánanézek ennek a Dévényes tornának meg beszélek a védőnővel is.
Meg beszéltem barátnőmmel is, neki is később kezdte el emelgetni, az unokaöcsém 9 hónaposan még nem is kúszott.
Szóval még utánajárok.

Léninek drukkolok, hogy rendbejöjjön. :)

Alexnak jobbulást! Mit nyalt be szegény?

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


Nanetto: a bölcsis sztorit én is hallottam. Bár ez a mostani vezetésnek köszönhető, meg az is, hogy kaptunk 85500-at, de nem tudom mi lesz októbertől.

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


Fú de sokat írtatok, nem is tudom teljesen végigolvasni! Nem sokáig húztuk mi sem, Lili is lebetegedett, úgyhogy ma már voltunk dokinál is. Elvileg hétfőn mehet már, remélem meg is gyógyul addigra. Kap mindenféle gyógyszert, úgyhogy az esély meg van rá. És nagyon remélem, hogy Bence nem kapja el. Apa már lázas és köhög, meg persze náthás is. Lilinek legalább láza nincs. Bence néha köhhint egyet, meg többször hapcizik, de nem néz ki náthásnak. Én meg tiszta ideg vagyok, nagyon tehetetlennek érzem magam mindig, ha Lili beteg. Arra meg végképp nem vagyok még felkészülve, hogy 2 gyerek legyen beteg, főleg ha Andrisom is az, mert egyedül úgy érzem képtelen lennék hármukat ápolgatni. Főleg lelkileg, bár fizikailag is olyan gyengének érzem magam pár napja. De bízom benne, hogy hamar átmegy rajtuk és Bence el sem kapja.

Ráadásul 2 napig úgy fájt a lábam, hogy alig bírtam ráállni. De mára "megjavult".

Luna, pont azt néztem, hogy mi a fene lehet az a sátor, de aztán végigolvastam. Jó lehet nálatok cicának lenni. Mikor még nekünk is 3 volt és bent voltak a lakásban, akkor nálunk is volt minden féle nekik. Az alagutat szerettem a legjobban, egy hosszú cső volt, amin voltak lukak, ahol mindig egy másik cicám bukkant fel. Nagyon édik voltak, ahogy kergették egymást. Később Lilinek is volt, csak az ő méretében.

Szopi: Bence se szívja tovább mint 10 perc. Mármint darabonként. Én oda szoktam adni neki a másikat és mostanában kéri azt is. Estére én már teljesen úgy érzem, hogy nem elég neki a tej. Nem sír, csak egyszerűen akkor még 10 percig sem nyel. Szívja tovább, de nem nyel és egyre idegesebb. Odaadom neki a másikat, abból is szív, egy darabig nyel is, de abból is max. 3-4 percet, aztán szívja tovább és végül idegesen lecuppan. Kíváncsi leszek, mennyit hízott. Jövő héten megyünk oda is. Hosszra mondjuk nagyon sokat nőtt, vagy legalább is én meglepődtem, mert nem egész egy hónapja volt 59 cm, tegnap meg 65-öt mért a védőnő. Mondjuk csodálkoztam is, hogy valahogy az 56-os ruhák után alig tudtam rá 62-est adni, mert valahogy nagyon gyorsan kicsinek bizonyultak. Úgyhogy most 68-asokat hord.

Na megjött Apa, úgyhogy nem folytatom, de hétvégén még jövök és addig pótlom a visszaolvasást. :lol:

Kép
Kép
hari
 
 


Voki, egyelőre maradok a Katona-félénél, nézd csak:

"...A Katona módszer nem torna, izomerősítő, hanem agyi funkciókat, mozgásszabályzókat stimulál, így nem nagyon lehet, érdemes összehasonlítani a Dévénnyel, amelyik izomtónusokat erősít, vagy éppen lazít..."

Szóval Léninek az agyacskájában/idegrendszerével van a bibi és remélhetőleg később nem lesz belőle semmi hátránya és orvosoljuk most a problémát.

Jaj, szegény Alex is. Remélem, holnapra jobban lesz.

Kép

Kép
***csilla***
 
 


Nanetto, sajnálom apósodat. Adja az ég, hogy legyen megoldás.
Én viszont sajnos nem hiszek a csodákban. :(

Esztiről újabb képek, videók? Nálunk is némán nevetgél Léni, de már nem is írom, hogy miket tud, mert mi aztán jócskán le vagyunk maradva mindenkitől. :( :( :(

Kép

Kép
***csilla***
 
 


Csilla! Javaslom olvass kicsit korababas forumokat is. A katonas es a devenyes elveket vallo szakemberek valamiert fujnak egymasra, egyiknek nemjo a masik, olvastam tobb kismamatol, hogy vittek minda ket helyre csak nem reklamaoztak egyik felnel sem, es szukseges volt.
Ne higyj el mindent azoknak a dokiknak egybol, akikben eddig sem biztal, hanem olvasgass utana. Persze egy korababanal tudom, a katonaval szoktak kezdeni, de tanulj abbol ami eddig otrtent es tobb szem tobbet lat vidd el mashova is szakvelemenyt kerni!! Eddig sem jott be, hogy megelegedtel egyel :( Sajna ez egy ilyen dolog, neked kell utana menni...
Az, hogy az agyaban van a gond es orvoslod szerintem hozza magaval, hogy emiatt a mozgasfejlodese is lemarad... izmok, tonusok, letapadasok....esatobbi. Remelem hamar kiderulnek a fejlesztendo dolgok es megfelelo kezek koze kerultok vvegre!!

luna6
 
 


Na, most talán megy rendesen is :D:D:D

Nanetto!
Szóval jövő év szeptemberéig melózhatok itthonról, sőt, még a 6 órát is megengednék :D:D:D De sajna anyagilag az most sok lenne kiesésben. De annnnyira kedvesek voltak. A közvetlen főnököm így is örült, hogy jövök vissza. Annyi meló van,h ogy mindenki folyamatosan túlórázik. Pedig z nálunk nem szokás. És ez akkkora megkönnyebbülés nekem :D:D:D:D
A 11kerrel annyyira vigyázz csak,hogy akkor neked is oda kell jelentkezned, mert az aki kapja a családit, annak egy lakcímen kell lennie a gyerekkel.
Én pl szívesen járatnám Alexet a 11 kerbe bölcsibe, mert a Bartók Bélán dolgozom...van is ott 2 bölcsi, de nem hiszem,hogy bejutnánk, de meg fogom próbálni :D De a mi kis bölcsink is vár minket, szóval jó azért :D
A melót sajnálom!!! :? Azt hittem jobban fogod magad érezni. :?
Ha meggyógyultunk jöttök??? :D

Geo!
Hajrá 1 cici. :D én nagyon megszoktam az 1 cicizést :D nekem a 2 furcsa :D:D

Idők:
Alex szerintem 10-30 perc között szopizik. Hannával még néztem,vele már nem :D:D:D szóval ez olyan sac/kb :D:D:D

Eszter!
A linket is elküldöd? :D :lol: :lol: :lol: :lol: Azért elolvasnám és megbeszélném a szopis tanácsadómmal... :D

Zsu2!
Nekünk bejött a 4É, de én valahogy alapból így csináltam volna, most el sem olvastam újra, de kialakult magától. És én nem görcsöltem azon, hogy cicin alszik el, vagy sem. És Hanna 2 éve koráig gyönyörűen aludt a saját ágyában :D Aztán én rontottam el.... Szóval ezen én tuti nem küzdenék.

Detti!
Nem ismerem a védőnődet, de én alapvetően nem bízom meg elsőre soha senkiben. Főleg nem védőnőben és orvosban. :D:D
Az én dokinénim, akiben megbízok és tényleg jó szakember, ő se nézte meg a 2 hónapos státusznál, hogy hogyan tartja a fejét Alex, amikor felhúzzák. Pedig születése óta xarul tartotta ott a fejét. És szeretem a védőnőmet, mert nem szól bele semmibe, de most pl Alexnál 2 hósan!! :shock: mondta azt, hogy kóstolhat már gyümölcslevet... azt hittem ott ájulok el a kijelentésétől. Hannánál 4 hósan mondta ugyan ezt. Gondolom a súlya miatt... Szóval nem mindig tartják azt be, ami a legújabb ajánlás. Vagy egyszerűen nincsen idejük továbbképzésre járni, amin nem csodálkoznék, az enyim alig jut el szabira...

Na, szegény lázas manóm felébredt, pedig nem olyan rég aludt el...

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Detti! :D:D
Nekem Alex épp tegnap 1 éve, hogy megfogant :D:D:D Nem is jutott volna eszembe :D:D:D

Hari!
Jobbulást!!
Nekünk is ez van... láz, torok, köhögés, orrfolyás... brrr. Alex is ezt kapta el, tuti. :? Szóval szegény gyerek 3 hós koráig túljutott: 1 fertőzés, 1 ismeretlen eredetű véres széklet 2 hétig, majd egy rotán és most egy bacin. Király statisztika... Tuti, mire bölcsibe megy, nem lesz beteges.
Kitartás neked is! Nálunk még Ádi bírja a legjobban,d e szerintem ő majd akkor jön,a mikor én már kezdek rendesen kilábalni ebből a xarból...
Akkor jövő héten lány mentes tali? :D:D:D Mármint mi azért még maradhatunk lányok :D:D:D:D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Csilla!
Én tuti mind a két helyen megnézetném Lénit. Ahogy Luna is mondja. Már csak azért, mert szerintem is összefügg a kettő és nem árt, ha több irányból támogatják fejlődését.
És tuti elvinném homeópata dokihoz, hogy segítsen a kajálásán/ refluxán. És tuti tud adni valamit a fejlődésére is.
És a kora babás topik is tök jó ötlet. Ők tuti nagyon sokat tudnának segíteni,hogy hol van jó orvos, meg ilyenek.

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Jobbulást MINDENKINEK - köztük nekem is! :)

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


Kép LEVI IS JOBBULÁST KÍVÁN!

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


Sziasztok

Tegnap nem tudtam befejezni, mert közben szólított a bébi.

De azt akartam írni, amit Detti is írt, hogy ha hason nem tolja fel magát, nem emeli a fejét, de amúgy a többi dolog rendben van, akkor nincs lemaradva, megvan az az idő intervallunm, hogy meddig kell ezt csinálni.
Én is a védőnőtől, meg a gyerekorvostól tudom, mert rákérdeztünk. (Mert Liza ugyan felemeli, és kinyomja magát, ha erőszakkal letesszük hasra és szorítjuk a fenekét, de magától nem szereti csinálni...viszont elkezdett forogni,m és annyira tetszik neki, hogy folyamatosan csinálja :D )

Lknyuszi

KépKép
lknyuszika
 
 


a francba hogy Esztit meg magamat nemjelentettem vissza a XI kerületbe :-) jól jött volna az a 85 rugó az fix!
viszont csepelen idén megszűntették - hát ilyen az én formám :-(
az unokatesóm a 4 gyereke mellé meg nem tudta :-)
reggel 5-kor keltün kmost megyek fodrászhoz ... jó kaka az idő
tegnap megjött a bundazsák angliából - ebayen vettem - szuper darab majd lefotózom postával együtt 2000 forint volt nagyon jó állapotú és cuki muki!
amúgy vettem ebayen - vagyis licitálok egy nextes 4 db-os zoknikészletre vadi új 3-6 hónaposra való ... remélem megnyerem!!!! :-)

Voki nagyon jó hogy tudsz otthonról dolgozni :-) de akkor 8 őrában fogod otthonról nyomni? jesszum pepi!!!! nekem ez a 2 óra sem semmi az a baj hogy nekem is lenne jó sok melóm!!!! ... de hát én megvárom az első fizut aztán ha ...xar - akkor jövök is el!!!! ... az még 6 alkalom!!!!...

Eszti sir éhes! de hát még van 25 perce! igy jár aki 6-kor nem eszik sokat :-)
Vendég
 


Na, hátha most sikerül a link, ami alapján 5-7 hósan kell kezdeni a lisztes cuccokat.......

http://www.babanet.hu/hetrol-hetre.php? ... icles-2828

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Köszi Levi a jó kívánságokat :-)!!

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Nyuszi!
Liza ezek szerint akkor ki tudja magát nyomni :D Detti azt írta, hogy Levi egyáltalán nem. Szerintem ez különbség.
Az orvosok nagy átlagban legyintenek az anyukára, hogy túl aggódja és ajjj, még belefér (ez pl a logopédiánál is így van, szerintem meg szar a gyereknek,h ogy nem értik, amit mond... ezért is teszek meg mindent, hogy Hanna megtanuljon rendesen beszélni) Én épp ezért gondolom azt, hogy ha lehet érte tenni valamit, akkor tegyen az ember és ne csak várjon. És hangsúlyozom, nem lemaradásról beszélek, mert az egy teljesen más dolog. Minden gyerek egyénileg fejlődik, de azért vannak bizonyos dolgok, amiket azért kell megcsinálnia, hogy tovább tudjon fejlődni.
Lehet, hogy pont azért nem tetszik neki hason, mert húzódik egy izom. Hanna nem szeretett hason aludni, de elvolt úgy, ha ébren volt (nem is volt vele semmi baj, kinyomta magát, forgatta a fejét hason) Régebben még úgy voltak vele, hogy majd utol éri a többieket és ez nagyjából így is van :D Idővel mindenki megtanul járni, ülni, forogni... csak szerintem a babnak se mindegy, hogy hogy teszi és mikor (mint az érthető beszéd)
De ez csak az én véleményem és nem meggyőzni akarok, csak leírom :D
Úgy is mindenki azt csinálja, amit ő jónak lát a gyerekének és ez így is van rendjén. :D:D:D

nanetto!
Néha tényleg nem értelek ám :D:D Te mindig pontban ugyan akkor leszel éhes? Nem mindegy az a 25 perc, te... Na, legközelebb bárki azt mondja rád, hogy elkényezteted a gyerekedet, küld el hozzám, elmondom neki, hogy ez nem így van. :D:D:D:D
Én pl tuti nem hagynám sírni semmi miatt. Főleg nem kaja miatt. ez az én heppem :D:D:D Anyám 1 egész éjszakán keresztül hagyott engem üvölteni a konyhában, mondván 1 éjszakát már átaludtam, akkor nincsen szükségem többször éjszaka kajára. Aztán,a mikor rossz evő lettem, akkor meg az volt a baja... :D:D Na, de ezt csak azért akartam elmondani,h ogy én miért nem hagyom kaja miatt sírni a gyereket: én visszagondolva baromira sajnálom saját magamat, hogy anyám nem segített nekem és nem adott enni, hanem bezárt a konyhába. Igaz, állítása szerint ő sem aludt, hanem ott sírt, de akkor is!!!! Tessék enni adni annak a gyereknek, ha kér! :D Azért szól...

Meló húzós lesz,d e szegény Alex azt fogja megszokni, hogy ha előttem a laptop, akkor nem fogunk tudni annyit együtt játszani. :? Baromira xarul érzem magam tőle, mert Hannának meg tudtam adni azt, hogy fulltime vele voltam, Alexnak meg nem. De már az is valami, hogy nem kell most beadjam bölcsibe!!!! Ezzel próbálom pozitív oldalára fordítani a dolgot. Hogy legalább a szopit meg tudom tartani :D

Detti!
Már jobban is vagyok. Nagy puszi érte a fiadnak! :D:D:D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Eszter!
Szerintem ara gondoltak,h ogy ha korábban kapja, akkor könnyebb észrevenni. És szerintem pl az örökölhető allergiák, mint ez is, nem hiszem,h ogy azzal,h ogy korábban adod elkerülhető. Max akkor lesz valaki tünet menetes, ha egyáltalán nem kapja... A kaja allergia szerintem néha rosszabb bír lenni, mint a sima. A simától tüsszögsz, fulladsz, de hogy ne ehesd azt,a mit szeretnél, az olyan gáz. Anyám is allergiás pl a kakaóra... tehát még csokit se ehetne.. hát, meghalnék édesség nélkül _:D:d:D:D
Ádám a tojásra és a tárkonyra allergiás. Pedig milyen fincsi a tárkonyos csirke ragu :D:D:D Ő meg a tojásos tésztát szereti... így járt szegényem.
És egyet értek. én se fogom ezért korábban bevezetni a lisztet... az tuti!!! :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


eszter, valami gond lehet nalad a vonalban. teged latlak de nem megy at semmi, csengetni sem lehet pl. masokat latok es ott mukodik... neked keped sincs...

luna6
 
 


Na úgy néz ki mellgyuszim van. 1 ponton be van keményedve és fáj. :)
Hiányzott a takony mellé!
Mit csináljak???

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


Detti!
Sok sok szopi és fejés, ha még mellé bírod. Ha nem ürül és kisebbedik, akkor még a meleg vízben való nagyon nagyon finom masszírozás is segíthet, de vannak nálam tapasztaltabb mellgyuszisok...
Ha lázas leszel vegyél be nurofent.
KITARTÁS!!!

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


detti, melegborogatas vagy meleg tus utan fejni ha tudsz, vagy minden alkalommal abbol is szoptatni, hogy kiuruljon. elotte kicsit finoman at is maszirozhatod.

luna6
 
 


Köszi a tanácsokat.
Csak azt tudnám, miért, mert mindennap fejem.
Na nekiállok maszírozni, bár fáj, meg fejni. Levi most evett belőle. Most mind a kettőre rárakom, mert a másikból kellett volna ennie.
Na király! :)

Detti

KépKép
bhdetti
 
 



Sziasztok!
Jól elmaradtam, sokat kellett visszaolvasni, de sikerült, és megint nagyon jó dolkogat írtok, annyi segítséget is kapok innét. Pl. Vok, valahogy nekem nem jött magától a fenék ritmikus ütögetése, pedig tudtam, de nem is tudom, miért nem alkalmaztam... leírtad, és egyik nagy sírásnál ugrott be, h jah, azt is kipróbáljam, és hihetetlen hamar megnyugodott. Szóval most egyik fő sírásmegnyugtató nálunk, de hogy én magamtól nem csináltam....! :shock:

Másik dolog: hogy ugye nekem is szólt a doktornéni, mikor 2,5 hósan nézte Szendét, hogy nem emeli a fejét, és ez baj, és egy hónap edzés után akar minket látni, úgyis lesz szuri is. Nos, engem ő is megijesztett, de sokkal inkább látom az írásaitokból, hogy valóban le van maradva a picúr. Eddig nem is tudom, miért vártam, hiszen 2 hét eltelt a doktornő óta, én pedig nem intézkedtem... de most már tényleg intézem a Dévényest. Azt úgy kell, hogy ahonlapjukon felhívom azt a számot, és kapok időpontot? vajon mennyibe kerül?
Amúgy meg sokat fejlődött Szende. Nálunk a hason alvás nem volt gond, ahogy hazajöttünk, majd mindig így altattam nappal, de akkor fáradt volt, bealudt, legalább nem hadonászott. De hogy ébren hasazzopn, az nagyon idegen volt neki. Sehogysem ment, aztán segíttem neki, úgy tettem le, hoyg a karjain támaszkodjon és ráérzett az örömére, még nevetgél is, de magától nem igazán tudja magát kinyomni. Ha én leteszem úgy, tartja, ketyegteti a kis fejét, emeli is, nevet is hozzá, de aztán elfárad és jön a bömbi.
Persze ez is valami, gondolom. Meg az is, hoygha hason tartom, a levegőben, szintén emeli fel a buksiját, és ha a mellkasomhoz fogom, akkor is "szépen" kiemeli. Ez valami, de biztosan nem az igazi. Jah, és játékokért nem nyúl :( néha belebokszol, de sztem nem igazán köti még össze, h az ő. Nézegeti ugyan a kis kézfejét, de nem fog vele, ha beleteszek vmit, egy darabig legyez vele, nem nézi, elejti. Szerencsére túl sokat nem öklöz (doktornő ezt is kérdeztem, hogy mennyit van úgy a keze), szóval talán nagy baj nincs, de jövő héten szeretném nézetni.

csillag29: nálunk 4é van és kiválóan működik, az estéket leszámítva, meg, hoyg az esti fektetés nálunk szopi után van, tehát fürdés, szopi, és fektetés, ilyenkor nincs ébrenlét, bár a kis ágyikójában matat egy darabig még. Amúgy ez a napirendünk, és Szende is kb.1,5-2 órát van ébren majd jön az ásítás, így az alvás, ébred, szopi, ébrenlét, ásítás, alvás. De du. már az alvás kiamarad, akkor nem akar én meg nem erőltetem. Így jön ki a napi kb. 8 óra ébrenlét, ha reggeltől számítom. Esti fektetés O.K., éjjel egyszer kel, ez mostanában 5-6 óra kötülre esik, úgyhogy nagyon szuper. Mondjuk 10-11 előtt nem tesszük ágyba.

Gem: talpak édik nagyon! Jaj, mi is mennyire terveztük, hogy készítünk lenyomatot, stb, a szülésem hetében licitáltam is olyan lenyomat készítő képkeretes szettre, de nem én nyertem, és azóta elmaradt az egész gondolat :? Vajon beszkennelni lehet? Na, ezt még kigondolom, h egyszerűen szkennelbe a talpát vagy kezét, hátha jó lesz. Holnap 3 hós Szende, legalább még most megörökíteném............

Csilla Sajnálom a gondokat. Mit lehet ilyenkor vígaszként, szerintem csak azt, amit magamnak én is mondogatok, hogy minél előbb, annál jobb. Ő még mindig olyan picike, hogyha elkezdik fejleszteni, hipphopp feljöhet arra a szintre, ami már O.K., és mennyi későbbi problémát előzhet meg. De ez nem csak Lénikére érvényes, minden babára, aki nem hasít a fejlődésben. Nem lesz semmi baj, csak vidd, és hát, nem kotyogok bele, de én is vinném simán 2 helyre is.

Vok: otthonról meló: én is csinálom, de én csak napi kb. 2 órát, az minimális, mégis úszok miatta sok mindennel. Elhiszem, hogy Neked a 8 óra is megy majd simán, mert ahogy olvasom, szuperül veszel minden akadályt. Ahogy a betegségeket is kezeled, és az erőd nagyon klassz. Jobbulást a gyerkőceidnek!

Detti: Levi lemaradva, talán picit. Remélem, Szende sem jobban.

Geoo: édes a kép Dávidról!!!!!!!!

detti_10
 
 


Igen, én is akartam képket tenni!

.....szval azért van ilyen képünk már 1,5 héttel ezelőttről, de itt mondom, így tettem le Szendét, tehát nem kinyomta magát, csak tartja ahogy letettem... azóta ügyesedett is kicsit.
Kép
itt pedig földön gyakorolva, hátha a kemény felületen jobban megy:
Kép
itt torna után, a földön (szegény gyerek :-) )
Kép
itt pedig szintén szept.01-én, de egy délelőtti kép, még hálóingben menetel...
Kép

detti_10
 
 


Kép Figyelek

Kép ROCK 'N ROLL BABY :D



Kép bambán nézek :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Kép 1 héttel a kezelések után

Kép a tesók

Kép Kissé lányos alvós ruciban

Kép száj szopi

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


detti: nekem nem irtál semmit! basszus a cd-t amit feladtam megkaptad??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????,

szende cuki

Voki: Alex csúcs! még jó hogy őt ismerem szemléyesen!

ui: én kóma vagyok jelentem déltől negyed 4-ig aludtunk esztivel ilyen csecsemőskora ót anem volt ... :-) éljen éljen

amúgy a melleim megint totál telitődtek tejjel és reggel már fejtem 140-et nem tudom mi történt eszti eszik szépen szerintem!!!!!

mindjárt csatolok egy fotót cuuuuki és nézem az ebayt mert megakarom nyerni a nextes zoknit!
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Szia Nanetto! De hülye vagyok, pedig Neked is akartam írni, 1. éppen ma jött meg a CD és nagyon köszönöm, megyünk is mindjárt hallgatni!!!!!!!!!!! Valamint, nagyon bízom én is az apósod gyógyulásában, imádom a stílusodat, lehetne Tőled tanulni, pozitívkodást. Kőszeghez drukkolok, és Esztike ezen a képen csúcsszuper édes

detti_10
 
 


Annyira cukimukik a bébik. Imádom, hogy pakoljátok a képeket.

Hallottam/olvastam ám én is a Dévény vs. Katona ellenségeskedésről. Egyébként természetesen nem maradt annyiban a dolog (már soha többet nem tudok megbízni egyetlen orvosban sem), már van dévényes időpontunk ;), de gáz, hogy itt Fehérváron nincsen gyógytornász, így Budaörsre megyünk, illetve kedden kiderül, hogy Veszprémmel mi újság. Sok idő és még több pénz (pályamatrica, benzin, plusz a foglalkozás), de a lényeg, hogy segítsen.

Ultrahangon szervi eltérést nem találtak, szóval minden szuper. Örülünk nagyon.

Kedden Léni megtalálta végreeeeeeee az ujjacskáit, de azért még a cumi az úr. Jó lenne, ha fordulna a kocka.
És tegnap óta olyan édesen, cukin, tündérien "beszélget" az apjával, ha nem fáradt és kedve is van hozzá (mármint Lénának), hogy a könnyem potyog, ahogy nézem.


Kép Kép Kép Kép

Kép

Kép
***csilla***
 
 


Olyaaaaan édesek a babák!!!! Mind-mind egytől egyig!
Lola, Szende, Eszti, Alex, Levi, Liza, Léni remélem senkit nem hagytam ki!

Csilla,
ne izgulj, hamar behozza majd a lemaradást. Szerintem nekünk is van. Az gyerekorvos szerint nincs. A férjem sajnos hallgat rá. Én kitartóan próbálom őt hason tornáztatni, de még nem sok eredménye van. Fordítani eddig is fordította, emelni még mindig nem emeli :( :( :( . Egyenlőre marad ez, hogy én tornáztatom és amint vége a szezonnak el akarom őt vinni gyógytornászhoz, hogy nézze meg! Ebből nem engedek!!!
Szerintem érdemes lenne elolvasnod ezt a blogot: http://nomi69.blogspot.com/
Lány hármasikrekről szól. A nő magyar, osztrák a férje és ott élnek kint. Tavaly augusztus végén születtek a lányok ha jól emlékszem 32 hétre. Én elolvastam az elejétől a blogot amikor rájuk találtam. Szerintem találnál benne érdekes és hasznos dolgokat.

Nanetto,
már akartam írni, hogy nekem is borzasztóan hullik a hajam. Már június végén kezdődött, de akkor még nem ennyire, beszedtem egy dobozzal azt amit a nőgyógyász mondott, na attól mintha nem lett volna se több se kevesebb a hullás. Aztán agusztus elején végre megint fazonra vágták és úgy kb 3 hete úgy elkezdett hullani, hogy sírhatnékom van minden egyes fésülködéskor, a hajmosásról nem is beszélve :cry: :cry: :cry: . Komolyan mondom csodálkozom, hogy még van hajam. Minden nap porszívóznom kell a lakást, mert a hajam majdnem fekete a járólap meg nagyon világos bézs, és minden egyes hajszál meglátszik rajta.

Jaj és már olyan sokszor akartam írni, hogy köszönöm mindenkinek a mit játsszunk a babával ötleteket!!! Tulképp én is ezeket játszom. De azt vettem észre, hogy ő leginkább egyedül szeret játszani és ha már unatkozik egyedül akkor "szól",hogy na most akkor gyere anya és szórakoztass. Viszont akárhányszor hozzászólok, mindig teliszájjal vigyorog. Sőt ha olyanja van akkor még sikít is hozzá!
A legjobban azt bírom amikor látom, hogy be vannak gyógyulva a szemei az álmosságtól és beteszem a cumit a szájába és látom, hogy a cumi mögött vigyorog. Ekkor kiveszem a cumit és megkérdezem: Nem akarsz aludni, nem vagy álmos? Erre ő vigyorral a száján: aghöö! Gonodolom, hogy azt jelenti, dehogy is eszem ágában sincs aludni!!!

Vok,
hát az elhiszem, hogy írigyelsz az időjárás miatt! Fűtés????? Hát mi majd úgy november elején kezdünk el fűteni akkor is csak este a fürdéshez és reggel a szellőztetés után kell bekapcsolni egy körre. Egész napos fűtés az olyan november végétől kell, persze éjjelre akkor is le van kapcsolva a termosztát.
Hát nem írigyellek tieteket.

A dalokversek oldal tényleg nagyon szuper!!!!

Jajj, olyan lyukas ma az agyam, nem is emlékszem már még mit akartam...
Vendég
 


Vik, nálunk is ugyanezt csinálja Léni! Bazi álmos, dugom a cumit a szájába és vigyorgászik a cumi mögött. Aztán akkor szereti és úgy látom, igényli is, hogy még egy percig ott legyek és beszélgessünk illetve azt imádja, ha a cumival a felső ínyét csikizem és mondom közben, hogy csikicsiki. :)

És hol van Zoéról friss kép?

Hát visszanéztem az első napok inkubátoros videóit. Azt hittem, már könnyebben veszem, de neeeem, még mindig kiborulok tőle.

Kép

Kép
***csilla***
 
 


Itt kicsit látszik az a bizonyos zokni, amit idáig még nem sikerült lerúgnia:
Kép

Kép
Vendég
 


Kép Kép

bemutatom az én jóangyal anyukámat :-)
aztán fodrász után! én :-)
Vendég
 


Nanetto,
ti is jó sokat keltek éjszaka szopizni... én már attól kész vagyok, hogy 9-10kor elalszik, és 2kor, majd 5kor kel. de mostanában 5után nem alszik vissza :twisted:
na ezen meg elájulok, hogy fél8kor lerakod és alvás :shock: őrület!!!
ez másoknál is így van???? én fürdés után megetetem, és szopi közben bealszik. ha meg nem, dajkálni kell, és ha mákunk van bealszik, ha nem, akkor a következő etetésig fenn van...
ja, és mi az a tőzsdefordító? :roll:
én adok Dávidra a rugi alá zoknit, met mindig nagyon hidegek a lábai.

Jenny,
Nati nagyon édes!!

Luna,
jót nevettem a macskák kempingsátrán :P

Csillag,
már letettem az egy ciciről... azért akartam, mert abból a ciciből, amire másodjára rakom rá, abból soha nem eszik, mindig csak nyammog... de nem tetszik neki az egy cici, úgyhogy maradunk a kettőnél...
nekünk evés közben van alvás, aztán ébrenlét. és már egy hete nem nagyon akar aludni. nekünk is volt kb eg yhetünk, amikor suttogó 4é-ztünk, aztán átállt másféle rendre...

Gemini,
háát, ha Lola sokszor van cicin, akkor... Dávid kb 2óránként eszik, de persze van olyan is, hogy 2,5-3at kibír, de mostanában pár napja 2óránként eszik.. remélem ez csak egy ugrás lesz..
de meglepően egyformák az éjszakáink. Dávid is ekkor kel. annyiban más, hogy pár napja mivel nem alszik napközben, ilynkor alszik el(most is durmol) és 8kor keltem, fürdés, és kb 10kor alszik el.

Csilla,
nagyon sajnálom ezt az egészet... anyi pancser van a csecsemőgondozásban... :x

Vok,
akkor nagy gratula a melóhoz!!! :wink:

jajj csajok, ma reggel még volt egy csomó tejem, mostanra meg már azt a nagyon kemény, iszonyú tejleadát sem érzem, amit szopikezdéskor éreztem eddig... e gondolom ez csak átmeneti és hamarosan megint tejcsárda lesz.

bhdetti,
jobbulást!!
pont azon gondolkodtam, hogy már "tök nagy " múltunk van :D és király ez a topik.

és lányok,
mikor legyen a babamamatali???
még hószakadás előtt kéne :P

Vok,
szegény Alexbaba... :(
jobbulást neki mihamarabb!!!!!

Nanetto,
é szoktam így emelgetni Dávidot, azaz inkább András. na persze nem renszeresen, inkább úgy mondanám, hogy volt már olyan, hgy ezt csináltuk :lol:

Hari,
bakker ti is jól kivagytok akkor betegségből.. :twisted:
jobbulást nektek, és hid el, meg tudnád oldani, de tuti nem lennne könnyű.. na ezt mind feltételesbe írtam, mert ugye reménykedni kell, hogy ti Bencéel nem kapjátok el, szorítok :wink:

hétvégén megint egyedül leszünk.. András holnap hajnalban megy, és vasárnap este jön.. :evil: :cry:

Te Vok,
most akkor végülis mior mész vissza melózni?
ááá hallod, ha én nem nézem az időt szopinál, azt veszem észre, hogy egyből is egy órát szopizik, persze utána kéne még neki a másik, úgyhogy az óra mindig ott van nálam :D

bhdetti,
Levi cukiii!!
és mellgyulára én is azt mondommint Vok!

Vok,
olan rég tettél fel Alexről képet!!!

Detti,
és napközben hogy alszik el Szende az ásítás után?
mi gyurmába nyomtuk Dávid talpát, gipsszel kiönteni, és kész :P
Szende nagyon csajszi, éédeees!!

Vok,
na erről beszélek!!!
a r n r kép marha király!!! és hogy Alex és Hanna mennyire hasonkítabak :shock:
és gyönyörűek!! Alex meg már milyen nagy bbaba!! :P

Nanetto,
igazad van, Eszti marha cuki!!
Vendég
 


Geo:
nem tudom mi hogy csináltuk de nekünk fél 8-kor ha nincs ágyban a gyerek üvölt és akkora balhét csap ezért nem is megyünk már anyuékhoz szerdánként mert ott később tudnánk csak indulni!!!!
és iszonyat az időérzéke! és tényleg semmi altatás pedig tele vagyunk mesekönyvekkel meg éneket is tanultam de nem kell! :-)
de jobb ez igy!!! :-)
Vendég
 


12 perce alszik a babum :-)

csilla: felhivtam neked a mi dévényes nőnket hátha tud ott felétek valakit de sajnos azt mondta hogy a dévényes központot kell hivni ahogy tetted és akkor ott segitenekmert ő igy külön nem tud - de azért felhivtam hátha! mert tényleg brutál onnan bejárni bárhova is basszus sajnálom... de ha elmész biztasson a tudat hogy naaagyon naaagyon jók! nekünk a 3. torna után volt nagy változás!!!!!!!!
Vendég
 


Csilla,
Léni egy tündééer!!

Nikvik,
pont most akartalak hiányolni :wink:

amúgy Foltivspicur totál eltűnt... :roll:

Nikvik,
Zoé is nagyon cukii!!

Nanetto,
assztaaaaa!!! meg kell hogy mondjam: iszonyat jó lett a hajad!!!!! :shock: :D olyan kis huncut, tök jó!!! 8)
Vendég
 


csajok,
láttátok már a vonalzómat???? van egy 40éves fiam, bár a ráncaim nem ezt mutatják :lol:
én atá akkora vonalzókészítő vagyok... :lol:
Vendég
 


Geo baszki akkorát röhögtem a vonalzódon hogy majdnem kifolyt a tea az orromon :lol: :lol: :lol:

ennél már csak az volt jobb amikor én becsatoltam a kicsinyitett képeket! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Nanetto!
Szupi a hajad! :D Bár nekem világosan jobba tetszett. anyuddal nagyon hasonlítotok! :D:D:

Vik!
A hajhullásra max multivitamint tudsz szedni, de abból dupla mennyiséget. Sajna nem tudom melyik vitamin fogja meg a hajat. Nekem most kezdett el hullani, de nem vészesen még.

Geo!
Látod, minden kívánságod így teljesüljön! :D:D:D
Kitartás a hétvégére!!! Mi állatkertezni készülünk vasárnak. Remélem jó időnk lesz. Ha meg nem, akkor megyünk játszóházazni :D
Szegény fiad meg légyszi ne öregítsd!!! :D:D:D:D:D

Csajok, holnap kiírom detti_10nek a dvd-t (BOCSI, HOGY CSAK MOST). KELL MÉG VALAKINEK??? Rövid az agyam ám.. :D:D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


GEO meg Detti10: ti hogy kezeltétek ki a mellgyuszit????
Nekem semmi változás. Csak mintha egy kisebb citrom lenne a cicimbe.

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


Utánaolvastam, inkább tejpangás/tejelzáródásom van - vagy az egy és ugyanaz a mellgyuszival?, már magam se tudom -, de asszem kipróbálom a hónaljtartást amit a szoptatásért egyesületnél irtak.

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


Vagy lehet hogy megnyomtam tegnap a csipőszésen, amikor felcipeltem a lépcsőn a babakocsit?

Bocsi, jól elbeszélgetek magammal.

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


Detti, ebbol lesz a gyula. Ezt csak ugy lehet kikezelni hazilag ahogy mondtuk :( Vagyis minden alkalommal szoptatni abbol is. Illetve a csomot kifejni ha sikerul... melegvizes zuhannyal lehet elotte varioalni, kicsit atmaszirozni, akkor konyebben kijon. De a legkonyebben a gyerek szivja ki. Ha 'betokozodik' mint nekem anno, akkor abbol lesz a melltalyog. Ha lazas kezdesz lenni es/vagy esetleg nagy piros ego folt a melleden es/vagy piros csik kialakuloban rajta, akkor jobb dokitol erre antibigyot kerni. Amellett lehet szoptatni es nem okoz gondot amde elkapja idoben, hogy ne talyogosodjon be.

A honaljtartas jo ha ugy szoptatsz, sot minel tobbfele iranybol teszed ra Levit annal jobban ki tudja o szivni es nem kell annyit vacakolni a fejessel.

luna6
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?