Új privát üzeneted érkezett!

Nanetto, akkor helyemben mit tennel? En mar tobb, mint 9 eve itthon, es meg tavolban sem latszik semmi visszamenes, plane ugye hova is :) (tul lehet am elni, csak nem konnyen az teny.)

luna6
 
 


Nanetto, ne hagyd magad, csináld úgy ahogy neked jó, és mindenki más mehet a sunyiba, főleg hogy még mer is kritizálni, vagy beszólni. Nekem anyám mindig azt mondja, és a páromnak is, hogy nekem most nincs más dolgom, mint a gyerekkel lenni, és kész. Mondjuk tényleg sokat segítenek is, adott esetben főzés, 7végén biztos hogy egyik nap náluk eszünk, ők járnak piacra, ha kell vmi megveszi nekünk, stb. Szóval támogatnak elég rendesen, ami nagy segítség, mert tudom hogy számíthatok rájuk. Én azt hittem hogy nehezebb lesz az anyámmal, mert ugye nekik még mindig én vagyok a gyerekük, és biztos nem tudták elképzelni hogy hogyan fogok Dorkával bánni, (én sem :) ) és emiatt azt gondoltam hogy állandóan kritizálni fog, hogy ezt vagy azt nem így kell, és ő jobban tudja, mert már felnevelt két gyereket. Ehhez képest nem szól egy szót sem, és ájulva csodálja az unokáját. Anyós is itt van a közelben, de őt nem nagyon érdekeljük, na jó, ha megyünk akkor oké, de ő csak egyszer volt itt. (nagyon nem bánom, nekem nem hiányzik) Szóval vele ezért nincs gond.

7végén itt voltak az "öreglány" bartánőim, gyereket macerálni, és azt hiszem már egy kicsit sem bánom hogy nem tartozom közéjük. Hiába mennek haza a csecse lakásukba, és vesznek meg akármit, (amíg itt voltak gyorsan kellett rendelni egy órát az ebay-ről, mert az egyiknek van, így kell a másiknak is) akkor is egyedül vannak, és az nem jó hosszú távon. Hivatalosan egyébként én is egyedülálló anya vagyok, mert nem akartam pocakosan esküvőt, de akármi is történik, Dorka már mindig itt lesz nekem, és ez annyira jó!!!! Tudom hogy rettenetesen el fogom kényezteteni, de vállalom, az enyém :D :D

Vok, érdekel hogy mi van Alexal, írj. Hanna már jobban van?

Üdv az újaknak :)

Egy kérdés: hogyan kell öltöztetni a babákat? Mit kell rájuk adni ahogy rosszabbodik az idő? Csak én vagyok olyan hülye hogy rugit akarok adni rá? Amit egyébként nem lehet kapni. Mindenhol nadrág+felső van, aminek nincs lábfeje, ami plusz zoknit jelent, amit lerugdal magáról. Ha vki tud jó rugi lelőhelyet, nem aranyáron, az szóljon lécci.

Megnéztem Nanetto által említett mothercare oldalt, ahol gyönyörű ruhák vannak, de nagyon sok a postaköltség. Gondolom mi az Európa többi részéhez tartozunk, vagy nem?

Luna, szerintem próbálj agyilag rákészülni a kettesben töltött időre, és akkor te is nyugisabb leszel, amit hátha Áron is megérez majd.

Próbáltuk elintézni a keresztelőt, de abba a templomban ahol én is voltam, meg az apám, tesóm, szóval a családból mindenki, új pap van, és kicsit nehéz esetnek tűnik. Előtte találkozni akar csak a szülőkkel, kb 2-3 alkalommal. Kíváncsi leszek rá. Ja, és nincs időpontja csak 2 héttel későbbre.

Hason fekvést gyakorljuk továbbra is szorgalmasan, emelgeti ő a buksiját, és nem is ordít állandóan, de kiabál, nem tetszik neki továbbra sem. Nem jött még rá arra, hogy a kezét is használnia kéne támaszkodás céljából. Reméljük hamarosan...

Most megpróbálom a vasalást elkezdeni, amit nagyon utálok, de sajnos muszáj :(

KépKép
tatim
 
 


Hahó!

Ez sem egy egyszerű nap, na mindegy....
Csak ruha ügyben, tudom, hogy nem olcsó (sőt), de a kenguruban nagyon édes lábfejes kisnadrágok vannak, illetve a C&A-ban vettem én egy lábfejes naci+kiskabát együttest 2500-ért. Ott csak az a baj, hogy nincs választék, de ki lehet fogni jó áron dolgokat.
Én hosszú ujjú body-t adok rá meg egy lábfejes gatyót, meg egy pulcsit, mert az én drágám egy igen fázós darab. Ebben vagyunk itthon. Ha kimegyünk, akkor még egy kabátka esetleg, de a pulcsi helyett szoktam egy vastagabb kabátot, vastag takaró és ennyi. A zoknis megoldást én is utálom, meg ahogy észrevettem a gyerek is, mert amit nem tud lerúgni, az jól szorítja a lábát.

Hol van mindenki????

Klau

Kép
pkklau
 
 

 
 

Sziasztok csajok!!!
egyszerűen nem jutok gépközelbe... :twisted:
pedig már nagyon hiányoztok!!! :oops: :P

Vok,
jujjj, az előbb nem csuklottál? :wink:
halljátok mivel esik az eső, ezért úgy döntöttem, mégis megyünk Dáviddal sétálni, mert már nyűgizett itthon.
de nem babakocsival, hanem kendővel...
nade ez a kendő ami nekem van, túl kicsi... :?
azért csak felkötöttem, de marha gagyi volt az egész.
bal kezemmel támasztottam Dávid popóját, jobb kezemmel fogtam az esernyőt, meg a fejét... 10 percet bírtam így, amikoris kioldott a csomó :shock: :shock:
na akkor már az egész kendő lógott mindenfelé... gondolhatjátok... :roll:
viszont Dávid meg úgy bealudt a kis szerelemmaci, hogy letettem (sapkában!!! :roll: ) a kiságyába, és 5óra óta nyomja a szunyát.
szóval hiába hogy lköltöttem az egész ehavi pénzemet, akkoris beszerzek egy kendőt!!!

tegnap kapta meg a Töki a 2hónapos oltásokat. abban a pillanatban amikor a dokinéni belenyomta a tűt, akkor szegény sírt, de rá 2percre már semmi baja nem volt... eddig még hőemelkedése sem volt, nemhogy láza.. remélem nem szóltam el :roll:

jelenleg 2hónaposés4napos, és 5550g

csütörtökön megyünk az ortopédiára

meg voltam bölcsinézőben. hát, megmondom őszintn, messze ezerszer jobb, mint amit gondoltam!!!
4bölcsi van a 6.ker.-ben, 3ra páláyzunk, mert az egyiknek nincs saját udvara. viszont sehol sincs hely...

jövő szerdára kaptam időpontot hogy elintézzem a lakcímkártyánkat, hogy hivatalosan is 6.ker.-i lakosok legyünk, s mivel csak hétfőn és szerdán van ügyfélfogadás a bölcsiben, 2hét múlva hétfőn íratkozunk be. azaz kérünk helyet.

múlt csütörtökön itt volt a csaj, aki majd segyt felkészülni az alapvizsgára.
és halljátok, olyan fura, hogy nem a tanár vagyok, hanem a DIÁÁK!!!! :)
na mindegy, egyedül úgysem ülnék le tanulni.
és csütörtökönként jön majd reggel 9kor. oké, a múlt héten csak az időpontot egyeztettük, nem is tanultunk semmit.
de kíváncsi vagyok milyen szinten van franciából... :roll:

ahhh... teszvesz.... 15ezer pénzért vettem ruhákat Dávidnak... és most nem tudok h.kendőt venni, meg kifizetni a 10ezer pénzes távirányítós forgó zenélőt...

szopi még mindig csak anyatej, most már lassan 3hete!!!!!! :lol: :lol: :lol:
ha most lenne itt egy táncoló jel, tuti beraknám :P
most készülünk a 40perces szopi két cicibőlből a 30perces szopi egy cicibőlbe szokni.

kölcsönöztünk medela elektromos mellszívót. na bassz... 23ezer egy hónapra (a kis géppel együtt, amit meg kellett hozzá venni). vettem volna egy alig használt aventet... :x
és a poén az, hogy edig csak egyszer használtam, mert egyszerűen nincs időm fejni... :twisted:

húúúú a kis Töpikét úgy megviselte a nagyszülők állandó babusgatása a Balatonon, hogy nem lehet őt egyszerűen lerakni napközben aludni...
szombaton az éjszakai alvással együtt összesen 9órát aludt. na ez úgy jön ki, hogy nappal 1órát, ami 10percekből jött össze, aztán este kibuott, és 8at aludt egyhuzamban... :shock: :?

most már kezd egyre jobb lenni, de ma együtt sírtunk...
ugyanis a múlt héten, hogy ne sírjon szegény annyit, mindig rátettem cicire amikor hisztizett.. na erre annyira rászokott, hogy most meg nm lehet ciciről lezavarni, ráadásul így az evéseink is összekuszálódtak. de most már ezt is kezdem megoldani, egyre jobbak vagyunk már.

mióta nem kap tápot és cumisüvegben anyatejet, nem fogadja el a cumit!!!! EGYÁLTALÁN!!! ami végülis tök jó, csak cumi helyett inkább anya cicijét rágná szivacsosra :lol:
VISZONT
vann egy olan dolog, amit elfogad, hát a TEXTILPELUST!!! :D :D
vagy ő fogja meg a saját kezével, és gyömöszöli a szájába, vagy én dugomneki be, és akkor azt szívja, hát csajok mióta anya vagyok, naponta százszor érzékenyülök el :oops: :D

na és a mai nap... 11kor már annyira fáradt volt Dávid, hogy egyfolytában sírt.. nem akartam cicire tenni, mert negyed1kor kellett volna csa ennie, és épp le akarom szoktatni a cicicumiról.
úgyhogy lefeküdtünk a nagyágyba, szembefordítottam magammal, átkaroltam, és ütögettem a fenekét, és vele együt sírtam. amikor már majdnem feladtam, már kezdtem felkelni, hogy elő a cicit és leszarok mindent, na akkor elaludt.
aztán még ütögettem a fenekét 10percig, mert anyira hüppögött, hogy mindig felébredt. a könnye még álmában is folyt egy darabig. aztán így aludtam vele egy órát, majd felébredtem, aztán néztem még egy fél órán kersztül, és én feleltem, mentem megfőzni a kutyáknak.
és összesen 3órát aludt... :shock:
de utána teljesen kipihente magát, tök j kedve volt :wink:
most meg a kendős akció óta alszik, félkor kellett volna ennie, hatkor keltem...

ja, és átszoktunk a 20-20:30as fürcsire, és a 21-21:30-as alvásra :lol:
utána 2-3kor kel, majd megint alszik 6ig.

és már van egy csecsemőszava, az : agúú
ugyanis amikor beszélünk hozzá, anna kb 80%a az az IGEN szócska. ő meg utánozza, s agúzik. illetve ha tetszelegni akar, akkor meg még jobban gagyarászik 8)

na megyek olvaslak titeket. vagyis nem megyek sehova, maradok a gép előtt :D
Vendég
 


látom még mindig jó a vonalzóm...
Vendég
 


Geo,
De jó, hogy jöttél! Már hiányoztál!
Nagyon ügyik vagytok a szopival! És Dávid egy zabálnivaló tündér (iwiw-es képek)!

Nálunk, most hogy végre éjjelre felfrissül a levegő (22-23 fok) és nyitott erkélyajtókkal alszunk, így a lakában is lemegy a hőmérséklet reggelre olyan 23,5-24 fokra. Tudom ez még nem hideg, de azért a lányt már nem csak egy szál bodyban altatom, hanem kap egy cicanacit meg egy zoknit.
A nacit és a zoknit általában délelőtt veszem le róla. És hát eléggé izgága a lelkem, de nekem nem rúgja le a zoknit.

Ilyen zoknijaink vannak:
http://www.mothercare.com/Mothercare-Unisex-Turnover-Top-Socks-5pk/dp/B001O5ARAI/sr=1-2/qid=1283874634/ref=sr_1_2/276-2887480-3636914?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=76105031&mcb=core
http://www.mothercare.com/Baby-Girls-Socks-Pink-5pk/dp/B000IW2A3U/sr=1-4/qid=1283874634/ref=sr_1_4/276-2887480-3636914?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=76105031&mcb=core

Nagyon szeretem őket! Puhák, pamutok, nem izzad bele a lábija, nincs a tetején gumirozás, az egész zokni enyhén elasztikus, és vissza kell hajtani a tetejét. Ha nem hajtanám vissza akkor térdzokninak is elmenne.
Tudom könnyen beszélek, mert nekem itt van a városban egy köpésre a mothercare és meg tudom venni minden postaköltség nélkül. De ha valaki rendel akkor megéri rendelni, mert nagyon jók!

Luna,
most vettem észre, hogy van blogod Aronról. Nagyon tetszik!
Nekünk most volt épp egy ordítozós-megfeszítős-lábrángatós evésünk. Úgylátszik mégis kell adnom neki a homeos bogyókat. De most beájulva alszik az ágyában. Mondjuk nem is csoda mert reggel óta eddig 2×30 percet aldut összesen.
És nagyon jó az a kép ahol a függőágyban alszik a család! Látom még a macsek is besegít Aron altatásában :lol: :lol:
Vendég
 


Na kellett nekem írni, hogy végre alszik. Úgy látszik olvassa a fórumot, mert felébredt :x
Vendég
 


Ja, ott a blog de most oda sem fertem oda. Nem vagyok brilians allapotomban :) vagy inkabb most :? :(
irto szarul (nem) aludtam az ejjel, inszomnia kedves meglatogatott, ettol meg a hangulatom olyan... na nem is mondom milyen meg mikor volt ilyen :) remelem ismet mulando, semmi tartosra nem vagyok ebbol, faradtsag, kedvtelenseg, turelmetlenseg... ehh...

pont ilyen zokni van Aronon es valoban nem csuszik le, lehajthato, felhajthato es nem szorit, ez is bordas. a mienk szerintem next, en ebayen vettem kotegben, ezek speciel szinesek, egyszinu fius kekek meg drapp...

luna6
 
 


képzeljétek!
most jött haza András, Dávid meg a pihiszékében nézelődött a földön. András odament hozzá, de nem szólalt meg, kíváncsiak voltunk, hogy megismeri e az apját. és abban a pillanatban amikor Dávid meglátta, rögtön mosolygott, és elkezdett ficánkolni :lol: apukája jól meg is önnyezte ezt az akciót :oops: :)

lknyuszika,
úúúúhh... de irigyellek. majdnem 12órát alszik éjszaka Liza??? anyám....
ja, és csuda édes a picilány a fotókon!!!

csajok,
mikor lesz az, amikor éjjel már nem sír fel a Manó kajáért? hanem amikor 9kor elalszik, már csak reggel 6kor kel fel, és a 3órás etetést kihagyja? illetve milyen idősen lesz már olyan, hogy kibírja, hogy ekkor nem eszik?

Nanetto,
na akkor sikerül az álomvárosba költözni? örülök nagyon! :wink:

Henibaby,
marha jó a dalokversek.hu
a múltkor panaszkodtam andrásnak, hogy ő annyi mondókát meg éneket tud, é meg semit.. szóval szupeer!!!köszi!

Csilla,
örülök, hogy jól sikerült a nyaralás!!

Cicmarek,
hogy döntöttél? visszaviszed a mellszívót? fejsz még?

Henibaby,
elájulok, hogy havonta mennyit hízik Gergő!! jó tejcsid van :wink:

Hari,
remélem tettél fel Liliről meg Bencéről képeket, még nem tartok ott, de olvsok rendületlenül :lol:

Vokról jut eszembe:
én meg elmentem a dokinénihez az oltásra úgy, hogy semmit nem vittem: sem cserepelust, se kiskönyvet, az egész táskát otthonhagytam... úgyhogy gyereket megint bepakolni a kocsiba, irány haza, ott kipakolni, fel a lakásba, megint le a kocsiba, és vissza a dokihoz....

Vok,
mi van Hannával? tényleg asztmás lesz?
a szemét nagyon sajnálom.. :( de talán tényleg kinövi a cilindert!!

Luna,
bassz.. kemények nálatok a járdák.. :shock:

Henibaby,
Bogi nagyon szééép!!! Gergő is, ő még jó husi is :lol:
na meg azt néztem, milyen vékony vagy!!!

Csilla,
szerintem is behozza Léni. András is korababa volt, most meg... okos és jól megnőtt :D :D

Tatim,
voltatok már a hosszú hétvégén?
Igazából Dávid ugyanúgy aludt az utazóágyban, mint otton. azaz hason jobbra-balra foratta a fejét, amitől felébredt, de amint oldalrafordítottam aludt tovább.
nekünk Dávidnak lett pár pöty az arcán az apja borostájától, sudocrem egy nap alatt rendbehozta.

lknyuszika,
klasszaka mei tai-os fotók! hány hónapos kortól lehet használni? lehet én is beszereznék eget, de most még kendőzni szeretnék.

Vok,
na? dolgozhatsz otthonról? és amúgy mit beszéltetek meg a bölcsiben? miortól mehet Alex?
Hannának jobbulást kívánok, habár azótatuti jól van már :roll:

Jenny,
a fejemelős képen valami iszonyat cuki Nati!!!!
amúgy a tescóban is tk jó bundazsákot láttam, mondjuk nem néztem mennyibe kerül... :roll:

Zsukka,
üdv itt!

Hari,
nekem Dávid az Alfában mellettem van az anyósülésen. Én nem szereltettem ki, csak kikapcsoltam. valóban nem 100%os, de gyrekeknél semmi sem az :lol:

mondtam már, hogy Anrásnak mi a mániája mostanában? a szilvalekvár főzés :lol: :wink:

mindjárt végzek a visszaolvasáással

Hari,
ügyi vagy, hogy Lili má ilyen jól alszik!!!
ja, és egy somó mindenben hasonlítunk :P például mi a hétvégén a plakátkiállításon voltunk, és ott kellett hagyni az egészet, mert tömeg volt, én meg hirtelen olyan ideges lettem, mert gonosz Andrással..

szerintem nem említettem még, de jövő szeptemberben kezdjük el gyártani a tesót :lol:

bhdetti,
Levi egy kis édes tünemény, még hisztisen is :P

lknyuszika,
én is úgy tudom, hogy tápos manóknak 4hós kortól lehet adni a szilárd kaját, anyatejeseknek meg 6hótól, ahogy Luna is írta.

Nikvik,
örülök, hogy jobbak vagytok hasfájásban!!!

Csilag,
üdv itt újra :P

Csajok,
lehet hogy Dávid egyedi eset, de szerintem azért el lehet őket kapatni.
én most szoktatom vissza arra, hogy ne csak kézben aludjon, mint a Balatonon a nagyanyja ölében, és már tök jól haladunk. Illetve az előbb hallottam, hogy nyökög, de András nem vette fel azonnal, hanem folyamatosan beszélt hozzá, közben főzte a szilvalekvárt, és elhallgatott!!! most meg letettük a járókába, és a méhecskéit hang nélkül gügyögve nézegette.
de mpst már éhes lesz, és aludni kell, úgyhogy már fürdéshez készülődünk.

Luna,
marha jó a kép:
cica, Aron, párod :D

ja, és az előzőt nem arra értettm, hogy Nanetto rossz anya lenne, hanem nálunk ez van.
de amúgy szerintem se hagyd magad, nem is értem miért mondanak neked ilyeneket...

Nanetto,
már dolgozol? ügyesen oldottad meg!!!! kíváncsi vagyok nekem hogy fog meni a suli.. :roll:

pkklau,
a zoknik Dávidnak is nyomják a lábát, de nekünk bevált az, hogy a szárát visszahajtom kicsit, és így már jók.
Vendég
 


na és zárszóként itt egy kép, a nyaralás alatt fényképezte a nagyapja:
azaz két kép:
Kép
Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Geo!
Tesó??? Mi van a 6 évvel? :D:D:D:D Örülök!! A tesó nagyon jó dolog, rá kellett jönnöm :D
De miért pont rólam jutott eszedbe, hogy otthon hagytál mindent? Oké, én is mindig mindent elfelejtek... :D:D
Már meglestem a képeket iwiwen, olyan cuki Dávid! :D:D
Örülök,h ogy már csak szipi van!! :D:D Ügyes voltál!
Hát, éjszakai alvással nem tudok sok jót mondani: Alex viszonylag hagy aludni (most pl 3 napja megint ébred, addig átaludta az éjszakát), Hanna 1,5 ÉVES koráig kelt éjjel.....
Holnap megyek céghez, izgulok is.

15ért ruhákat??? Mennyi cucca lesz annak a gyereknek??? :D:D:D

Bölcsi, hát igen, nehéz dió. Várólistások vagyunk... szeptembert ígértek, én jobban örülnék a májusnak. így most épp a 11kerbe is körbenézek. Valszeg oda át is kéne jelentkezni, de még nem tudom kihez tudnék... de majd csak megoldom :D

Tatim!
Megjött a játék, de még nem vettem bele elemet, majd csak holnap :D Kíváncsi leszek mit szól hozzá Alex. :D:D
Egyébként még mindig jól van (bár szerintem meghint volt vér a kakiban,d e már nem idegesítem magam, mert mindenki csak azt mondja, hogy bélflóra helyreállító, azt rendbe jön,hát baromira remélem)
Hanna már jobban van, helyette én vagyok xarul. Szedem a penicillint, mint a kis angyal (ettől hátha Alex gyulladása is elmúlik(szerintem az))

Nekem vannak lányos rugiaim, csak nincsenek nálam. Ha kéred, szívesen elhozatom, azt kiválogatod, hogy mi kell belőle. Annyi a kérés, hogy ha már kicsi, hozd vissza :D
Hányas méretet hord most Dorka?
Én egyébként baba ruha börzén tudtam nagyon olcsón jó cuccokat szerezni, meg tesz-veszen ruhacsomagokat. :D azok nagyon királyok!!!!

Vik!
Ja, értem :D
Az én fiam is szokta olvasni a fórumot :D:D
Én most is irigykedem egy sort a melegért. itt 5 fok éjjel, 17 nappal... ezt októberben még elviselném, de szeptemberben? Ez mekkora kicseszés már??? grrr...

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Geooo, csatlakozom Eszterhez: Mancikam 15 hos koraig kelt ejszaka is enni :D:D:D Na jo, nem feltetlenul ez a nagy atlag, de latod, ket valaszbol mar ketto ilyen :D:D Aztan vannak a nagy makosok itt a topikban akiknek maris atalussza a gyerek az ejjelt. Hat ez tolunk most is mint korabban, fenyevekre van :)

luna6
 
 



geo: ezek a fotók csúcsok!!!!!
és jó hogy itt vagy és olvashatunk :-)

ma reggel REKORDot döntöttünk kismanó 6:10-kor kelt! és az éjszaka is elég "nyugodt" volt fél 8-től 6:10-ig azért ez nem semmi tuti az idő ... ebben a borongós időben én is aludnék egész nap!
kitolni sem tudom mert szitál az eső és én ezt utálom ... meg a bundazsákot is várom ebay-en vettem postával együtt 2000 forint volt és nagyon cukinak tűnik! unixes fehér macikával és next-es! :-)

mothercare oldaláról én akkor rendeltem amikor clerance volt leárazás és még volt a méretünkben már nincs és ráadásul feliratkoztam a hirlevélre igy amikor egy napig 10%-os bónusz volt még mindenből tényleg nagyon megérte még úgyis hogy igen a drágább postaköltségbe tartozik az ország! viszont most aztán ruha van dögivel :-) :-) ...

a munkavisszazökkenés nem tudom meddig megy mert ha nem tudok megegyezni ugye fizetésügyileg és munka ügyileg ... ráadásul az asszisztens is háááát na szóval elmentem és visszamenvén már nem azt a hangulatot találtam! ...
járok a nyelvvizsgafelkészítőre is péntekenként szóval kedd csütörtök 2 óra munka 3 órára eltűnés addig anyu van itt ... aztán pénteken 9-től fé 11-ig nyelvvizsga felkészítő bár nyelvvizsgára már nem tudok menni ugyanis a főnök a krizisre való tekintettel stornózta és most novemberben tuti nem tudok kicsengetni 27 000 forintot és nem is biztos hogy akarok - hogy a cég fizette volna az más lett volna de szarul esett ez is nagoyn!!!!! mndeneeste a nő akihez járok órára imádom és legalább szinten tart ne épüljek le és ne legyen szar a tudás!
amúgy megvannak a keresztszülők... és igazi OLASZ KERESZTAPUKÁJA LESZ A BABÁNAK :-) a keresztanyu meg magyar de tudjátok a legjobb barátnőm lesz aki kint él és olasz a pasija!
olyan cuki volt a pasi amikor felkértük úúúúgy meghatódott!
ő amúgy fogorvos is - úgyhogy remélem a gyerek fogai rendbe lesznek ... :lol:
ha minden jól megy és itthon is akkor április 24-én lesz a keresztelő valószínű a blaha téri kis kápolnában!!! ...
bár nem volt templomi esküvőm és a keresztszülők sem házasok de remélem sikerül valami papot találnunk!!!! itt tuti nem keresztelnék meg a faluban! az fix!!!! ...

kaptam mekis kuponokat és a férjuram ma hogy elmegy hazafele hoz nekem big mac menüt ... most hogy iiiigy lefogytgam baszki nyomatom befele a kaloriát és terhesen ettem utoljára mekis kaját mert itt sehol sincs bár dunaharasztin már több mint 1 éve épül de nem tudom mikor lesz kész!!!!! :-) mire költözünk remélem!!!!

na ennyit reggelre!

ma egész kipihent vagyok tegnap 20:48-kor feküdtem le 4x keltem éjjel de viszont reggel nem 5-kor keltünk ... és az a plusz egy óra 6-ig ANNNYIT SZÁMIT HOGY HIHETETLEN!!!!

na jövök később irjatok lányok

ui: képzeljétek tegnap voltunk a rokonnal orvosnál - mostmár leirom ő az apósom akit egyszerűen IMÁDOK ... és lehet hogy van valami gyógyszer! megvesszük az fix mert bízunk benne de lányok 400 000 forint! kb. amit ráköltöttünk idáig az olyan 300 000 szóval kifogyóban vagyunk nagyon! bár ha kell még pénz megoldjuk de azért olyan gáz ez az egész!!! :-(
Vendég
 


Sziasztok!

Geo, köszi. :)
Az alvást szerintem nem lehet általánosítani, hogy mikor alusszák át az éjszakát. Ismerek olyat, aki 8 hónapos és kétszer kel, de Liza már 4 hetesen aludt 9-től 6-ig, most meg 8-tól 6-8-ig. Attól függ hogy van kedve, ma pl. felkelt fél 8-kor, de hétvégén mindkét nap 6-kor...mikor alhattam volna, mert Férjem nem kelt korán... :D

Mei tai-t elvileg újszülött kortól, de szerintem inkább akkortól, ha már jobban tartja a fejét, tehát Én most már elkezdtem, rövidebb időkre.

Hozzátápis tippeket köszi, megkérdeztem tegnap a védőnőt, és mondta, hogy majd ha már a 4-ik hónapban leszünk eljön, és megbeszéljük, hogy a 4. betöltése után mikkel kezdjünk.

Liza most 5,5 kiló, 63 centi, és jól megdicsérték megint. :) A mozgása is jól fejlődik, kár nekem parázni, hogy utál hason lenni. :D

Nagyon édi Dávid. :) (amúgy én is jártam úgy, hogy elfelejtettem a pelustáskát, de még a lépcsőház aljában észrevettem, szerencsére :D )

Vik, Luna, csak Nálatok lehet ilyen fajta zoknit kapni? Mert nekünk csak olyan szorítós van, vagy olyan, amit hamar lerúg, és egész nap húzogatom neki vissza. :D

Bölcsinek utánakérdeztünk, és basszus, nagyon megdöbbentem, terhesség alatt kellett volna feliratkozni, így esélytelen... valahogy ki kell húznunk itthon 2,5 éves koráig, akkor már mehet az oviba. Azért ez felháborító ám, valaki megmondhatná azoknak a politikusoknak, akik azzal dobálóznak, hogy van elég férőhely, hogy itt egy 10 ezer fős körzetre 25 bölcsődei hely van!!! 25, basszus, és ebből 10 magánbölcsis hely, havi 70 ezerért!!! :evil:
Na, fel sem húzom magam, hanem spórolok ezerrel, hogy a 3-ik évre legyen tartalékunk...

Nanetto, le a kalappal, Nekem most nem menne hirtelen munkába vizzazökkeni, egy szaros levelet is már halogatok megírni napok óta....

Ja, csajok, ha október végén jár le a tgyásom, akkor a gyedet is külön igényelni kell, és akkor kell kérni a melóhelyen fizetésnélküli szabit?

Lknyuszi

KépKép
lknyuszika
 
 


Kép
Kép

Lknyuszi

KépKép
lknyuszika
 
 


sziasztok!

csak gyorsan, mert persze mire végig olvastam felébredt.

geo, jó, hogy itt vagy megint! zoknit én is visszahajtom, de nekünk olyan húsos bokácskánk van, hogy akkor is nagyon megnyomja neki. lehet elkezdek harisnyát adni rá, csak azt meg mindig lerángatni pelus cserénél, aztán vissza.....majd meglátom.
képek Dávidról tündériek, és nagyon jók, milyen géped van?
nem tudom, mi van a gyerekkel, mert 3. napja kel fél 5-5 körül enni, asszem fejlődési ugrás van nálunk. több kajcsit kell adjak neki napközben. bár 160-at eszik, jaj, nem tudom...
meg tegnap délután alig aludt valamit, azt is csak kézben, és egyfolytában nyekereg, remélem, hogy csak ezt a rossz időt érezte, a rosszabb eset, hogyha a foga bántja. olyan mintha alul már ott állna sorban két kis fogacska az ínyében, hogy kitörhessen. tényleg, milyen segédeszközt lehet bevetni, ha jön a foga??

Klau

Kép
pkklau
 
 


Úristen, meló, még gondolni is rossz rá. nekem a suli lebeg a fejem felett, ugyanis még van egy évem a fősulin, és februártól folytatnám, de már most rosszul vagyok, ha csak rágondolok. a tandíjról nem is beszélve....grrrrr
Liza nagyon kis cuki!! remélem, nekem is lesz majd egyszer egy lányom..:-)
Ja, geo, jövőre kistesó gyártás??? nem semmi!
pont tegnap mondta a férjem, mert persze még mindig nem jött meg, hogy ha most kiderülne, hogy mégis terhes vagyok, akkor ő teljesen kiborulna. osztom az érzést. épp örülök, hogy túl vagyunk az elején, ami nagyon kemény volt, még így is, hogy tápisok vagyunk. majd ha Vencus két év körül lesz.
itt nálunk nem csak a bölcsi kérdés felháborító, hanem óvoda sincs. egy nagy lakótelep és lakópark közepén van összesen két óvoda, és nem is szándékoznak többet építeni. és rengeteg kisgyerek van. és ha az ovis korú mellett van pici, akivel otthon vagy, akkor nem veszik fel a gyereket az óvodába. lehet, hogy ez általános, de engem mélységesen felháborít!

Klau

Kép
pkklau
 
 


Vok, köszi, de annyira nem gáz a helyzet, kaptunk egy adagot a barátnőmtől, meg azért én is vettem egy pár rucit. Egybként már 68-asakat veszek neki, mert 6300g, és 3 hete volt 61 cm. Csak meglepődtem a kínálaton, ennyi, meg mivel nem vagyok tapasztalt anyuka, ezért nem tudom hogy mi a megfelelő viselet nekik.
Ja, a bölcsiről jut eszembe, hogy pont a 11. ker. támogatja pénzzel azokat, akik nem viszik bölcsibe a gyerekeket, és a jövedelmük egy bizonyos szint alatt van. ( a múlt héten hallottam vagy tv vagy rádió hír volt) Szóval nem biztos hogy jó ötlet oda átjelentkezni...
Játékot rendeltem én is, a héten várom, az egyik megjött, az egy plüss macis micsoda, amit rá leeht tekerni az ágyra, és tudja tapizni őket. Most a legújabb hogy mindent a szájához húz, és bekapja, csak úgy, mint az egész öklét.
A szeptemberi börzére megyünk úgy is, vki ígért gyerekülést a páromnak, és oda hozza fel, mert vhol messze van, majd ott is nézelődök ruha ügyben.

Röhögtem rajta, de ezek szerint tényleg igaz, volt egy cikk azt hiszem a Kismama magazinban, hogy mit csinálj a várandósság egyes hónapjaiban, és ott írták hogy 5-6 hónaposan jelentkezz a bölcsibe. :shock:

Geo, én maradtam le? Milyen tanár jár hozzád? És mi lett a dékánnak írt leveleddel? Nagyon helyes Dávid, olyan kis kópé azokon a képeken:)

Ma éjjel nem tudom mi volt Dorkával, de nálunk a sztenderd szerint este leteszem aludni, és alszik hajnali 3 és 6 között vmeddig. Eszik, és alszik tovább. Ehhez képest egy óra alvás után felébredt fél 11-kor, sírt, és nem akart vissza aludni, csak nehezen. Utána éjfélkor megint hallottam hogy nyöszörög, de nem vettem fel, majd 3 körül megint, de mire oda mentem nem mocorgott, így hagytam, és végül fél 6-kor kelt enni. Ettől a rumlitól én is kivagyok egy kicsit, ami persze nem hasonlítható össze Luna kálváriájával...

Nanetto, sok kitartást, nem lesz könnyű menet, de ilyen eseten az ember mindent megpróbál, muszáj bízni vmiben. Ismerősöm esküszik a Forever-es termékekre, azt adja az anyukájának...

Hozzátáplálást nekünk azt mondta a doki néni, 4-6 hónapos kor között szokták elkezdeni, mert a legújabb irányelv szerint, minél később kezdünk el adni vmit, annál nagyobb a valószínűsége hogy allergizálni fog.... Lehet hogy gyümölcsöt adok majd neki, de ha lehet megvárjuk a 6 hónapot.

Annyira lelomboz ez az idő, semmihez sincs kedvem, pedig főzni is kéne, meg mosni, maradt vasalni való is, szóval lenne dolgom...

KépKép
tatim
 
 


amit a bölcsis helyzetről irtok az tényleg felháborító fuhhhh ....
itt is magánbölcsi van 50 rugó egy hónap de fullos!!!! legalább na nem mintha odajárna de mi megnéztük mert leheet hoyg ugye jobban járnánk ha beiratnám oda és kapnám a havi 200-at mert abból kitelik mint hogy kapom a havi 50-et és kb a 2. nap el is megy a hitelekre! nem tudom az ember nem tud okos lenni!
próbáljuk persze úgy megoldani ha lehet hogy költözünk Kőszegre és akkor úgysem kell mennem melózni mert ha odaköltözünk az már azt is fogja jelenteni hogy a párom rendezte az anyagiakat és nagyon nagyon jól állunk :-) adja a Jó Istenke!!!!! :-)

fogzás: nekünk a dévénynél ajánlották a borostyánköves nyakláncot ... állitólag vigyázni kell kitől veszed mert sok a hamisitvány .. mert már ezt is olyantól kell aki rendelkezik bizonyítvánnyal..!
mondták is hogy www.borostyanlanc.hu oldalról talán és olyat kell ami ovális alakú mert az nem birizgálja a nyakát!
Vok is jókat irt róla meg neki lapul is már Alex részére is egy a fiókban! :-)))))

a babám az előkéjét rágja csúcs !!!! kint voltunk sétálni majdnem megfagytam!!! a fejemet lefújta a szél .. uuuutálom!
holnap jönnek anyuék apuval olyan jó lesz én elhúzok melózni de utána maradnak ebédre ... pénteken meg a férjuram volt ooooolyan rendes hogy elvisz fodrászhoz mert az hogy csomókban hullik a hajam az nem kifejezés úgyhogy rövidre nyiratom ... :-) azt majd megnő ...!!!!

Heni hol vagy????

azt a gyest vagy mit igen külön kell megigényelni kell hozzá papír és munkáltatói aláírás ilyesmik de hogy a szabikkal mit kell csinálni fogalmam nincs mert én a munkahelyemen soha nem mentem szabira :-) :-) :-) nálunk télen bezárt az iroda 2 hétre és hát az volt a pihenés!!!! :-)
Vendég
 


Tatim!

"Hozzátáplálást nekünk azt mondta a doki néni, 4-6 hónapos kor között szokták elkezdeni, mert a legújabb irányelv szerint, minél később kezdünk el adni vmit, annál nagyobb a valószínűsége hogy allergizálni fog.... Lehet hogy gyümölcsöt adok majd neki, de ha lehet megvárjuk a 6 hónapot"

Na ez baromira érdekelne, hogy hol olvasott ilyet.... Eddig pont az ellenkezőjét olvastam mindenhol, és ebben tuti nagyon képben vagyok. Jó, orvosi lapokat nem olvasok,d e baromira oda figyelek...

Én azt láttam Hannán, hogy baromira nem kér mást, csak tejet. Már említettem , hogy 8 hónapos volt, mire már nem csak 2 kanál kaját evettet meg. De ez ugye gyerek függő is, mert van, aki elsőre bepuszil egy egész üveg kaját :D

Csak azért mondta, hogy ha kell, szólj :D Dugig vagyok lány ruhákkal :D:D:D Nekem épp fiú cuccokból van még néha hiány érzetem, pedig 3 zsáknyi ruhát kaptunk :D:D

Nyuszi és Nanetto :D
Gyed/gyes kérelemnél fizetetlen szabadságot kell igényelni a főnökségtől. És érdemes már korábban elküldeni a papirt a MÁKhoz, minthogy lejár a TGYás, mert az is sokáig szokott tartani, amíg kiszámolják/elbírálják mennyi jár.

Bölcsi:
szerintem igazából csakis protekcióval lehet bárhova bejutni manapság. Mindegy mikor jelentkezel.
És ne higgyétek ám azt, hogy az ovival könnyebb lesz.... ugyan úgy abban sincsen hely, mint a bölcsikben. És ugye az csak nagycsoporttól kötelező...

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


VOKI oldalra fordult Eszti többször sokszor egymás után!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

még Apa is abbahagyta a munkát!!!! :-)
csak fejlődik és jó ez a torna!!!!
nnnnagyon cuuuuki
Vendég
 


Sziasztok!

Vagyok én is, de mivel semmi különös nem történik velünk ami fontos lenne, így inkább csak olvasok.

Gergő "szókincse" eddig állt a giii, egiiiiii hangokból, mostanra kibővült az eeeööööeee, heeee hangokkal. Ha belemerül a játékba és nagyon koncentrál, akkor pedig egyfolytában "morog".
Íme:
http://www.youtube.com/watch?v=b9eYRjZiuuM

Imádja a plüss-játékokat. Jókat birkózik velük. Ja, és ha szórakoztatom, hangosan kacarászik:
http://www.youtube.com/watch?v=jC0sw1WR4fo

Bogi ovizik. Szokás szerint délben járok érte. Próbáltam rábeszélni, hogy aludjon ott, de hallani sem akar róla. Itthon meg csak nagy "viták" árán hajlandó aludni egy picit délután.

Köszi szépen a dicséreteket a gyerkőcöket illetően.

Geo:
Áááááááááááááá, nem vagyok olyan vékony, mint ahogy a képen látszik. Optikai csalódás... olyan fazonú nadrág van rajtam, ami slankít. Egyébként kicsi pocakom még mindig van, de majd lemegy...

Én a hozzátápival reményeim szerint megvárom a 6 hónapot, ha addig még működni fog a szoptatás. Egyébként a tápos babáknak tényleg 4 hós kortól ajánlják a hozzátápit... kezdve először a gyümölcsök levével, majd pürésítve, aztán fokozatosan jöhetnek a zöldségek. Én Boginál legalábbis így csináltam.

Hétfőn csináltattunk Gergőnek személyi igazolványt, hogy mikor megyünk haza (20-án) tudjuk magunkkal kivinni. Szegénykém, olyan vicces képet vág a fotón, hogy csak na. Szája tátva, szemöldöke mérgesre összehúzva... 3 évre adják... érdekes mert 3 év múlva egyáltalán nem fog hasonlítani mostani önmagára...
Vendég
 


Nanetto:
A nővéremnek tavaly ilyenkor találtak a mellében valami furcsaságot (47 éves). Megműtötték, és kiderült, hogy rosszindulatú. Utána részt vett 2 kemon, de többet nem vállalt be. Elkezdett mindenféle kúrákat, amik (mostanra már határozottan állítom) segítenek. Issza a Pí vizet. Ha rákeresel neten, elolvashatod, hogy mire is jó. Továbbá szed valami gombakivonatot. Zöldséget, gyümölcsöt, csak bio-t fogyaszt. Naponta issza a céklalét. Húst csak ritkán eszik, de azt is csak és kizárólag baromfit. Nagyjából ennyit tudok, amit szigorúan betart nap mint nap. Ha konkrétan érdekel, hogyan is működik ez, illetve a termékek, amiket szed, szívesen megkérdezem tőle.
Vendég
 


Nyuszinak, meg akit meg erdekel:

http://www.nextdirect.com/hu/en/shoppin ... nboys/11/9
ez a nemlecsuszos zokni, ez a pasis valtozat, tuti van egyszinuben is csak azt most nem kerestem ki. A NEXET szallit mar kishazankba is, ugyhogy ha valaki gondolja rendelhet. De egy csomi zokniert draga azert, 5 euro a szallitas pl hozzank, barmennyit is rendelek. (es pontosan klasszul szallitanak, kiprobaltam) Ugyhogy ugy eri meg ha az ember tobb mindent rendel. Sajna az akciokat a kulfoldi oldalakon nem hozzak, szoval azokhoz pl en sem ferek hozza.

De van pl a babaszoban is tobb ember, meg tan teszveszenis lehet talalni, aki rendelesre hoz nextet kintrol, akkor azert nem 5 euro lesz a koltseg ra gondolom, hanem kevesebb.

Illetve pestieknek: van ugye NEXT bolt a Westendben, nem eppen a legolcsobb, de ott van es talan ok is tartanak ezekbol a basic termekekbol.
Aron ma is ilyenben nyomul. Tovabbra is igaz a zoknira, hogy nem szorit, nem csuszik le akarmennyit kalimpal es nyihelodik a gyerek, visszahajthato, igy lehet rovid vagy hosszuszaru is. Nagyon meghuzom meg lehet combfixnek is jo lenne? :D:D:D

luna6
 
 


Vok,
ja igen, rájöttünk, hogy ha megvárjuk amíg elvégzem a sulit és még dolgozni is kezdek, akkor igazából Dávid kimarad abból, amiben nekem meg Andrásnak is részünk volt, mármint abból, hogy van egy 3évvel fiatalabb tesónk, ami szuperjó dolog! :wink:
azért jutott rólad eszembe, mert ahogy olvastam a fórumot, valami olyasmit írtál, hogy ottho hagytál valamit, csak már konkrétan nem emlékszem mit :oops: :roll:
majd mesélj, mi volt a cégnél!!!
én sem értem, hogy sikerült ennyit összevásárolni... :x
ja, és írtam privit :P
szóval amint jól leszel szólj :wink:

Nikvik,
tényleg akafrtam is írni, milyen fura, hogy nálatok jó idő van, én meg ha nem kapcsolom be a fűtést, megfagyunk. így is amikor éjszaka veszem ki Dávidot a kiságyból a szopira, háát... jéghidegek a kezei..

lányok,
köszi a fotók dicséretét!!

a fiam ma sem akar aludni, pedig tök kóma... délelőtt aludt 20percet, azóta semmi... :evil:

pkklau,
a nagyapja csinálta a képeket Dávidról, neki valami csúcsszuper gépe van, mert hobbifotós (náluk ez családi hagyomány) de nem tudom milyen... :roll:

Tatim,
májusban nem sikerült az alapvizsgám, és rájöttem egyedül nem tudok leülni tanulni, merzt mindig mással töltöm az időt, úgyogy magántanár jár hozzám, a héten kezdjük.
a kérelmemre pedig még nincs válasz. nemrég kellett bevinnem az anyakönyvi kivonnatát Dávidnak, nemsokára döntés... :?

Nanetto,
akartam is kérdezni, hogy ha Kőszegre költöztök, akkor mindketten otthagyjátok a meót?

lányok,
nektek az igénylésre rá mennyi időre jött meg a tgyás? mert én már vagy 3hete igényeltem, és még semmi...

Nanetto,
gratula a forgáshoz!!!

Henibaby,
marha jók a videók!!! :wink:

Na megyek, mert ordítás van... nem értem miért nem alszik napközben...
Vendég
 


Sziasztok, itt a zugolvasó :-)

Henibaby, Beni itt szopizik az ölemben, bekapcsoltam a videot és Gergő hangjára odakaoja a fejét, nem is lehet etetni, mert csak őt figyeli!!!!!! Hihetetlen!!!!!!!!

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


És pár kép róla.......

Kép
Kép

Kép
Kép
Kép

Ja és Geo, nagggyon tetszenek Dávid fürdővödrös képei!

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Sziasztok Csajok!

Csilla!
Nem tudtam ,mennyivel született Léni.csak azt olvastam,hogy aki 1500 grammal születik,vagy alatta,egy csomó minden ingyen van.Ne haragudj,elhamarkodottan írtam:(

Geo!
Nálunk detto ugyanez a helyzet.Egyfolytában a cicin akar lógni Dóri.Én csak cicistának nevezem.A kórházban kezdte el.le se akart szállni róla,ordított,ha lekerült.3 órát is szoptattam egyfolytában.Szerencsére cici bírta.Volt hogy aludt közben,de amint kihúztam a cicit a szájából,felkelt.
Ha nem volt velem, csecsemősök hozták,hogy csináljak vele valamit,mert annyira ordít.
Sajnos a mai napig sokszor ezt játszuk,mert itthon mellettem nem alszik el máshogy,csak cicin,de már egy-másfél óra után bealszik:)
+ kevés volt a tejem az elején,és azt mondta egy LLL-es,hogy adjam neki oda,amennyit csak tudom,mert így tudok tejet csinálni.Ez sikerült is,mert 5300 gramm és 59 cm.hát ezért szívok azóta is.Ágyban nappal nem alszik.
Szerencsére babakocsiban elalszik,de csak ha megy...mármint a kocsi.
Szóval az egész napom semmire sem elég.nem még egy tesóra.Ha mákom van,mint most,akkor van egy kis időm.
Nagyon huncutul néz Dávid!
Neked elalszik ágyban?
Nekem is 40 pec a szoptatás.Hogy tudod 30 percre beállítani,hogy elég legyen egy cici?+ hajnali 3 kor és 6 kor kel.mintha az én gyerekem lenne,csak fiúban:)

SOS! Hogy lehet ágyhoz szoktatni a bébit?Várom az ötleteket!Felvesz,lerak módszer nem jött be.

Viszont a Napirendünk beállt szerencsére.Ismertek a kismamalog.hu-t?Egy csomó jó dolgot írnak benne.Tök jók a tanácsok.


Nekünk is lell a borostyánlánc,mert jön ki a felső hármas,aminek 2 évesen kéne jönnie,nyálzuk is ,mint a fene. mindent a szájába akar
venni.

Jók legyetek!
Zsu2
csillag29
 
 


Zsu, ha elaruljak neked mashol az agyba szoktatas titkat ne felejtsd el velem is megosztani :D:D bar nem vicces... hetek ota nem mukodik ez nalunk mar, otletem egyelore nincsen ra, mint a neha beprobalkozas es konstatalas, hogy hat nem, nem megy.

amugy mi a masik veglet... max 10 perc szopi egy mellbol... eddig meg hizik, de irtam sokszor, az az erzesem fenyevo. merestol meresig lesem, hogy el ne fogyjon :)

a mai ejszakank: 11.30, 2.00, 3.00, 4.00, 7.00, na jo a nullasok megkozelitolegesek. Nem tudom miert, a negy orasnal alig evett, most volt ilyen eloszor, tekeregtt, szoval valoszinu a nema kolika jatszott be, az uvoltes valahol lemaradt rola :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára luna6 2010.09.08 14:56-kor.

luna6
 
 



Eszterxx,
Beninek hihetetlen szemei vannak, nagyon éédes!!

Csillag,
azt hiszem jó kifejezés a cicista :P
hogy elalszik e ágyban? hááát... most épp ott alszik :D
a helyzet az, hogy egyszer igen, egyszer meg nem. de ha nem, akkor egész nap nyűgös, és egész nap nem alszik. korábban roszabb volt a helyzet, mert amint letettem, ordított... most valahogy jobb...
na nekünk úgy van, hogy 40perc az egyik, aztán 40perc megy a másik ciciből.
aztán most egy cicire akarom szoktatni, mert úgy veszem észre, hogy amikor 20perc után cicicsere van, akkor, még nem is szívta ki rendesen.
úgyhogy remélem a cicik is minél előbb hozzászoknak ehhez. de amíg ez a szoktatás van, nem várom meg etetéssel a 3órát, korábban is adok neki.
és azért is gondoltam az egy cicire szoktatásra, mert amikor 20perc után le akarom venni, alig akarja elengedni, a másikbólmeg alig eszik.
most például a fél3as szopinál kereken 30perc után saját magától jött le a ciciről. alig hittem a szememnek. :shock:
és be is aludt. de még üldögéltem vele 20percet, aztán letettem az ágyába. és most alszik. de most is amikor letettem az ágyába, picit felsírt. ilyenkor egyik kezem a hátára, másik kezem a fejére teszem. ettől megnyugszik, e még várok egy picit, majd elengedem, betakarom, és kiosonok a szobából :lol:
a következő etetés fél6kor lesz. remélem akkor is elég lesz neki egy cici.

ja és szoptatós lányok,
nektek medig tart egy szopi? illetve egy ciciből, vagy kettőből szoptattok? :roll:
Vendég
 


hát hülye vagyok. szóval 20perc az egyik, 20perc a másikból nem 40... :roll:
Vendég
 


geoo, epp most irtam: 10 perc... esti elalvaskor tobb, de abban van sok cumizas meg mar bobiskolas. nappal csak neha tobb az aktiv evese. egy mellbol egyelore, de lehet beprobalkozom megint a kettovel... mi (is) meg az allando kinlodasok idejet eljuk :)

luna6
 
 


Kép Dóri néz

Kép Sapiban [/img]
csillag29
 
 


Luna,
és 10 perc után lecsatlakozik és nem kér többet? mert azt próbálom kitalálni, hogy a egy 2hónpos babának, mint Dávid kb mennyi idő elég az evéshez... igazából ha a nyeléseiből indulok ki, akkor kb neki is 10perc...
és akkor nálatok egy alkalom=egy cici.
hoyhogy bepróbálkozol a kettővel? szerinted kéne neki?

Csillag,
nagyon édik a képek. és a cumis!!! :P
Vendég
 


Geoo, van hogy 3-5 perc utan lecsatlakozik, aztan en vissza, akkor eszik aztan le, aztan en vissza... elvagyunk :) (valaki irta masik forumon, hogytevezik meg olvas a szopik alatt, milyen jo a hosszu szopi... haaat en ott kell legyek folyamatosan, semmi masfele tekintgetes)
max 10 percig sziv relative rendszeresen, ami utana jonne ha jon (azert neha hajlando) az tobbnyire cumizas de olyankor nem mindig sziv szerintem.
es igen, jelenleg 10 perc=1 cici es csak egy... most a legutobbinal odaadtam neki a masikat is, hat szivott es evett belole, valamennyit, 2 percet tan...
hogy kene e neki? hat minimalisakat hizik ugye... es rovideket eszik, fogalmam sincs rola, hogy ehes e de sokszor gondolom, hogy igen :) Ettol meg a cumisuveg nem kell :)

luna6
 
 


sziasztok!
babum alszik

Geo: nekem a szoptatás cakli pakli 5-7 perc nappal - 10 - 12 perc éjjel! gyorsan lezavarja! először tök para voltam de husis és jó súlyban van úgyhogy neki ez elég amúgy 2,5 óránként eszik és totál beállt mikor
reggel 6:30 - aztán 9:00 aztán 12-kor (itt van egy kis nyújtás) aztán 14:30-kor aztán 17- órakot aztán fél 8-kor és utána csicsi!!!!
éjjel nem tudom mikor kel mert holt kóma vagyok :-) de amikor sir veszem ki általában 23 órakor aztán fél 2-kor - fél 4-kor és fél 7-kor ugye...

----

ágyban altatás:
nekem este alszik csak a kiságyban ... 19:30-kor lerakom és semmi más nem kell neki! S E M M I... ne kérdezzétek hogy ez miért van ha napközben matrica :-) 101%-ban!!!!! :-) érthetetlen! és fél 8-kor tudja hogy alvás! cumi kell neki azt csá mindent lehet tervezni utána annyira beállt! ...

délutáni alvása 13 órakor kezdődik ha délelőtt aludt - és ő szokott egy - egy 20 percet kihúzni! tehát berakom a nagyágyba nem az övébe!!!! a franciába
gyűlöli rugkapál utálja keservesen sír üvölt! én mellé fekszem... viszem a cumit... és énekelek! 2 sort énekelek kb. 10 percen át! tente baba tente, alszik Eszti 3-ig! ezt skandálom ... már 4 napja erre elalszik! ne kérdezzétek hogy miért utána ráhúzom a takarót és magamra is és szigorúan én is alszom 1 - 1,5 órát fél 2-ig a következő szopiig! aztán fél 5 és 17 óra között megint alszik 20 percet (mint most) és aztán fél 8-kor! már végleg!
napközben pedig csintalan egész nap téged akar ma egész nap nonstop a járóka mellett ültem ... még pisilni sem pisiltem! :-) de legalább vannak hálásabb pillanatai hogy nem kell este altatni vagy hogy délután alszik! :-)

a képek CSÚCSOK!!! jaj Csilla gyönyörű a kislányod

esterx: tényleg szépek a szemek

Heni: baszki nekem is nézett Eszti a videóra de hallod hogy kacag a Gergő nekünk némán kacag! és gügyög de kacagni még nem kacag pedig úúúúgy várom! :-)

Geo: páromnak ez a fordításos melója bárhonnan művelhető még a világ másik végéről is úgyhogy mehetünk bárhova :-) a munkája nem köti semmilyen irodához!!!! de persze nem ebből leszünk gazdagok hanem abból hogy tőzsdézni fog :-)
ő ebben hisz és én tudom hogy ő mindent el tud érni ... :-)
én pedig követem őt a világvégére is! :-)
amúgy ő olyan okos (matematikailag) hogy ha végülis nem jön össze akkor is szerintem hamar találna melót - legalábbis úgy gondolom egyedi tudás van a kezében!
tőzsdefordító és abból nagyon nagyonkevés van az országban! :-)
ráadásul megpályázott egy állást na ha az összejönne akkor megütöttük a lottó 5-öst! na jó azért nem de az nagyon jól fizetne ... le kéne fordítania egy tőzsdekönyvet ... és elég jól fizet! :-)

amúgy a tgyás nekem a beadástól számított 7. héten jött pénz az első hónap 10-éig ... érted... :-)

lassan be kell adni a következő bigyóra is a papírokat hogy nehogy megint ne jöjjön meg csak egybe a 3 hónap mint legutóbb!

ezt az időt!
Vik irigyellek! Luna téged is!
ezek a zoknik kurva cukik!
én rugit adok esztire de abban nem fázhat a lábuk?
szerintetek kellene rá még plusz zokni alá?

mamár 2x mértem neki lázat! baszki még jó hogy nincs itthon a párom szerinte nem vagyok 100-as :-)

Heny: ezeket a kúrákat köszi mindről hallottunk... sajnos após nem tud az étrendjén változtatni hihetetlen azért... és még mindig cigizik néha 1-1 szálat .. ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
no comment! de tényleg imádom!!! hihetetlen fazon az első perctől kezdve tudtam jól kijövök vele! :-)
és tudom a rákja is mitől van! sajnos nagyon durva de a rák az mindig valami lelkidologtól van... és az anyós szerintem egyszerűen tönkretette! ez a véleményem sajna!!!
kivi vagyok akúrára remélem segit!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Nanetto, nem tudom, Nati féloldalasan tartja-e a fejét…
A fejemelgetés viszont javul, ahogy Vok írta, mi is azt követjük. Már 5 percig kibírja sírás nélkül, egyre ügyesebb.

Pár napra abbahagytuk a laktáz tablettát a doki javaslatára, hogy megnézzük, a gyomra a ludas, vagy a tejcukor. 3 nap után sajnos visszatértek a görcsei Natinak, úgyhogy sztem kijelenthetjük, hogy Nati laktóz érzékeny is a kólika mellett.
Amúgy érdekes ez az éjjeli szopi dolog, akkor ugye én sem böfiztetek, de ebből még nem volt gond, éjjel a hasa sem szokott fájni, pedig akkor ugye nem kap laktázt szopi előtt…
Akkor valamiért máshogy működnek a gyerekek.


Nati is már megfogja rendesen a kezébe adott játékokat, csörgőket.
És kezdi felfedezni, hogy van hangja. Az apja babanyelven dumál neki, és olyanokat gagyarászik meg sikongat! Nálatok is ez van? Lassan hozzászokhatunk, hogy vége a csendnek a lakásban, ott fog karattyolni egy kis manó.

Luna, kitartás, már nem sok nap van a 3. hónapig!!!

Zsoltika már képről is fura babának tűnt nekem, mert olyan, mintha ennyi idősen már állna…
De ez a hozzátáplálás 3 hónapos korban…Nekem is ajánlgatta a dokinőnk, hogy 4 hónaposan kezdjem hozzátáplálni, de nemet fogok rá mondani. Van elég tejem, akkor minek??? Mondtam neki, hogy legközelebb ha megyünk, kéne K-vitamint felírni, mert el fog fogyni, erre mondta, hogy lehet, hogy nem is kell majd több. Ezzel tuti arra célzott, hogy hozzátápis lesz a gyerek, és akkor ugye már nem kell a K-vitamin. Na neeeeeeem!!!
6 hónap, és ebből nem engedek!!!Mi is karácsony után fogjuk elkezdeni, már rakosgatom el én is a gyümiket, zöldségeket a fagyasztóba.

Zsó most veletek mizu doki ügyben, voltatok valahol?

Luna, édi a pici fiú!!!

Nanetto, sajnálom a daganat dolgot. Ugye nem kell mondanom, tudom, mit jelent, Apukám 2 éve, Nagymamám 1 éve halt meg rákban…
Anyukám is az, vele 2 éve a Vitanax PX4-et szedetem, ez gyógygomba kivonatú kapszula. Annak idején egy gyógyszerész ajánlotta, hogy jobb hatásfokú, mint az Avemar. Mellette még Béres cseppet szed, amit sokan ajánlottak neki. Jók a leletei, a műtét óta csak javul. Az is sokat számít, hogy melyik szervet támadta meg a daganat. Ha nem létfontosságú szerv, nagyobb az esély.

Nálunk is 10-15 perc a szopi, olvasom, hogy ezzel nem vagyunk egyedül. Éjjel csüng rajta tovább, de sztem annak 70%-a cuclizás, mert ugye Nati sem cumis. És hízik, 3 hete volt 6,2 kg és 61 cm.

Nekünk a Tgyás extra gyorsan intéződött. Előre kinyomtattam a papírokat, lefénymásoltuk az irataimat, és beadás után 1 héten belül utalták is a pénzt.

Nati is begyűjti a cuccait:

Kép

Az arcára van írva, hova kíván engem, hogy hasra tettem: :)Kép

Golyófej: :)

Kép

Kép
jenny29
Mór
 
 


Jajj de edes Nati, az az arc, nagyon halali!! :D:D

de hogy kerult hozza Aron imadott Zsirafja??? Az 5 euros fapados jatszoszonyegunk iven log egy ugyanileyen zsiraf, fapadosan csipogos hanggal, hat ez egy nagy kedvenc nala :) szorol szora ugyanilyen.

luna6
 
 


Tényleg ilyen van Aronnak? Ez a zsiráf NAti Teszveszes körforgóján volt, egy oroszlánnal, majommal, vizilóval egyetemben, de most hogy kaptunk F.P.-t, az a kedvenc, de gondoltam ne menjenek pocsékba az állatkák. Leszedtem őket, és most azokat nyálazza. :)

Kép
jenny29
Mór
 
 


Ehh igen, Zsiraf, elefant es oroszlan nekunk is :D:D a majom csak rajzolva van a szonyegen de olyanunk nincsen :) sajna nem forognak, de a zsiraf bamulasa az mar egy kedvenc musorszam :) Kép
na itt talan latszanak is :)

Mar csak hogy mas is oruljon, a gyerek feje felett jobbra fenn az egy minimeretu terepszinu sator, amiben amacskaink szoktak kempingezni :D:D

luna6
 
 


Sziasztok Csajok!

Geo!
Miért akarsz egy ciciből szoptatni?
Azt mondták,minél több inger éri a mellet,annál több tejcsi lesz.
Ezért is rakom rá 20-20 percre.Igaz,ennek a fele cumizás,de nekem is jól esik pihenni.Hát Dóri ki nem köpi,úgy kell kihúznom a szájából 40 percnél.

Mi vagyunk az olvasós kategória.Igaz,egész nap semmire nincs időm,mert leköt a kiscsaj,de legalább olvasni tudok szopi közben.Akkor Luna szerinted ez szerencse?:)

Nanetto!
A lélek megbetegítheti a testet,valószínűleg jól érzed az anyós témát.Általában minden családban van minimum egy rossz fej.Aki kicsinálja a többieket.Van akire hat,van akire nem.+ a sok stressz.
Szóval először lelkileg kell helyrerázódni,de ehhez nagyon sok erő kell,meg segítség.Csak az a baj,hogyha valaki megtudja,milyen beteg,megijed,és feladja.Reméljük apósod nem adja fel.

Van akinek bejött a Suttogó 4É.je????????
Nekünk bejött,nem hittem benne,de tényleg kb. másfél óra után fárad.Van egy nő,a Vida Ágnes.Nagyon hasonló napirendet ajánl.
Tudom mikor akar aludni ,tudom mikor éhes.Csakhát az altatási résszel vannak a gondok.De meg fogom oldani:)Dolgozok rajta.
Babakocsiban már jól alszik.Márcsak a cici helyett kell kitalálni valamit.Még megvárom az ujját,mikor találja meg:)

Nagyon édik a Natis képek.Hiába ezek a bébik is képesek morcosan nézni.

Nektek evés után alvás jön vagy ébrenlét?

Jó éjt!
Zsu2
csillag29
 
 


Eltunk lelkek....

En is itt vagyok, csak inkabb olvaso uzemmodban.
Nalunk minden rendben, Lola tegnap kapta meg a kethavi oltasait, szam szerint harmat. Kettot fenekbe, egyet (Rota elso reszet) pedig orvossagkent a szajaba. Szegenykem rendesen belazasodott, meg ma is 38,3 volt a laza. Remelem, holnapra mar jobban lesz.
Egyebkent tenyleg egy szavam sem lehet ra, annyira edes pofa. Jatszik, nezelodik, neha panaszkodik egy kicsit, ha eppen nem tud elaludni, ezen kivul alszik, eszik szabaly szerint.
Az ejszakat ketszer ataludta meg augusztusban, azota ilyet nem csinalt, de en meg igy is osszeteszem a ket kezem, hogy ilyen jo gyerekem van, aki 8-9-tol ejfelig, hajnali egyig vagy kettoig alszik, utana kajal, majd meg egyszert ebresz 5 korul. Ez a nagy atlag, szoval meg mindig egyszer, de leginkabb ketszer eszik ejszakankent.
Napkozben egy szavam sem lehet ra, tok jol elvan, tobbszor is napjaban, szinte mar en megyek oda hozza, hogy mi van ezzel a gyerekkel, es akkor is felveszem, ha nem sir, mert annyira edes.

Sokszor van cicin, legalabb harom orankent, de fogalmam sincs, hanyszor kajal egy nap, mert en akkor adok neki, amikor ugy nezem, szuksege van ra, es sosem nezegetem az ora. Arra azert vigyazok, hogy legalabb 2 ora legyen egyik es masik szopi kozott, de azon tul egyaltalan nem erdekel, hogy hanyszor eszik. Van, hogy csak par perce teszem cicire, foleg ha nem itthon vagyunk, es rogton megnyugszik, mar nevet es gagyog.

Nem tudom, mivel erdemeltuk ki ot, valoszinuleg mindazzal, amit Zsofival szenvedtunk. O ugyanis nemhogy 3 honapig, hanem ket es fel evig nem aludt normalisan. Meg mindig beebreszt rendszeresen, pedig maholnap 3 eves lesz. :roll:


Labak
Kép

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Natinak csuda édes feje van, ahol morcos, tök odavagyok!!!!!!! Meg a golyófej kép is nagyon jó!!!

Luna, nagyon szigorú ejnye-bejnyém a Next boltért! Eddig ellen tudtam állni, de igy. hogy már ennyire felhívtad a figyelmet, ma muszáj volt elmennem és bevásárolnom zoknikból és téli sapiból. Annyira aranyos!!! És vettem ugyanolyan zoknit nagynak és kicsinek, hiába, no, anyukának ki kell élnie magát valahol :-) Úgyhogy most a te lelkeden szárad a nagy költésem :-)

Vok, ez pedig csak neked; babanetes cikk, hogy a liszttartalmú ételeket a legcélszerűbb már 5-7 hós korban elkezdeni....na, én ezt tuti nem fogom betartani!

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Gemini, cuki puszilgatni való talpacskákat tettél fel!

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Vallalom :D mert tudom jo vetelt csinaltal ezekkel a zoknikkal :) Meg ha dragabb is mint egy olcso kategorias, az a rovidtavu tapasztalatom, hogy tenyleg jobb... eddig meg egyszer sem sikerult ledolgoznia magarol Aronnak :)
Egy ideje amugy Mancinak is ilyet szoktam venni, marmint Next zoknikat barmennyi is, mert egyszeruen annyival jobban tartanak, hogy pl meg likadas sosem volt nala, mindent ugy notte ki amit mar eddig kinott, hogy teljesen epek es szepek maradtak :) Ugyhogy en nala mar jol kitapasztaltam, hogy ebbol megeri naluk maradni. De akkor ezek szerint a mothercare is ok, amit Viki mondott, szerintem igy ranezesre a ketto tok ugyanolyan.

Gem, de edes talpacskak!! :) Tok jo, hogy ilyen jolany Lola... ugy tunik egy macerasabb gyerek utan az anyatermeszet karpotol? :) meg nehez elhinnem, de vegulis Harinak is sikerult :D

luna6
 
 


Óóó, de édesek e kölkek! Istenem, olyan nagyon cukik.

Részünkről: hát már megint egy újabb aggódnivaló.
Szóval jó alaposan megnézték tegnap a fejlődésneurológián, voltunk utána rögtön EEG-n is, holnap a 4 órás szemészet után meg mehetünk koponya ultrahangra. Jeee! :(
Az eredményeket majd később értékelik, de egyelőre annyi, hogy valóban irritábilis még mindig, azaz remegős, ijedős, fejletlen még mindig a kis idegrendszere, plusz valóban nem jó ez az öklözés és a felső végtagjain spaszticitás figyelhető meg, ezért nem lehet normálisan öltöztetni, mert mindig annyira szorítja maga mellett a kezeit, szinte úgy kell elrángatni onnan. Napi 4x15 perc (Katona-féle, neki nem jó a Dévény a doki szerint) torna és remélhetőleg még időben kezdjük, nem kell nagyon megijedni, de foglalkozni kell vele. Újabb gyógyszert is akartak, de mondtam, hogy azt inkább már nem, szedett/kapott és ugye jelenleg is kap eleget.
Meg hát nem teremt szemkontaktust, elnéz messze (ugye írtam is, hogy inkább a nagyvilágba bámul), ez sem valami jó hír. :(
Csak tudjátok, én ezt már hányszor említettem a gyerekorvosnak, védőnőnek, látták mikor bent feküdtünk akkor is, mert megnézték koraszülöttként neurológiai szempontból is és akkor most kezdenek el vele komolyan foglalkozni. NEM HISZEM EL!!! Annyira, de annyira elegem van.
És hány hónapot vesztettünk volna, ha protekcióval most nem jutunk be.......

Kép

Kép
***csilla***
 
 


Csilla!
Most csak neked gyorsan! Annnnnyira együtt érzek veled!!! És tökéletesen igazad van!!! Annyira nem figyelnek oda, hiába mondod, hogy hihetetlen! Neked kell lenni orvosnak, védőnőnek,mindennek, hogy ha azt akarod, hogy a gyereked egészséges legyen. Mint ahogy a toxémiádra is többször legyintettek, mi meg már mondtuk.. és ez szomorú!
KITARTÁS!!!! Rendbe fog jönni Léni és pár év múlva már ő sem emlékszik erre az egészre.
Én azért beszélnék egy Dévényessel, de ez a privát magán véleményem.. és inkább menjetek 2 helyre, mint 1 re sem.

Tegnap tuti napom volt. :D
Megjött a biztosítótól a pénz, beleegyeztek,h ogy SZEPTEMBERIG itthonról melózhatok!!!! :D:D:D Erre ma reggelre Alexnek hőemelkedése van, fáj a pocija (erről én tehetek... grrr Ánizs teát ittam az emésztésemre... )
Szóval jövök, remélem még ma este, de ma nem igen jutottam ide. Hol Hanna igényelt, hol Alex... Ilyen is ritkán volt eddig.

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Na sziasztok.

Még nem volt időm visszaolvasni. :( Próbálom pótólni, csak múlt hét sűrű volt meg az ez a hét is, ja meg beteg vagyok! Juhé!:)

Mindenkinek nagyon-nagyon cuki a babája és sajna szembesültem azzal, hogy Levi nagyon le van maradva! Ő nem tartja hason a fejét. :( Hiába rakom mindennap hasra meg tornázok fele, azon kívül, hogy üvölt, mint a fába szorult féreg, nem csinál mást! De nem adom fel! Ha a válamon van, akkor emeli magát, de ennyi.
Viszont nagyszerűen eldumál mindenkivel!:) De gondolom ezt a ti babáitok is csinálja!

Ma voltunk csípőszűrésen, minden ok. :)

Durva, hogy az össze itt lévő apróság kb. egy éve "indult el az útjára"!!!!

Detti

KépKép
bhdetti
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?