Új privát üzeneted érkezett!

Nem hiszem, hogy többet aludna, már én is próbáltam többet adni neki, de pontosan ugyanakkor sírt fel. Vagyis kezde el lefejelni az ágyat, mert valahogy kúszik mindig a rács felé :)

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 


Luna, nem okoskodni akarok (de igen! :lol: ), de nem lehet, hogy nem is éhes éjszakánként, hanem egyszerűen csak megszokta, hogy 2 óránként kel??Csak mert elvileg szerintem nekik már nincs szükségük 2 óránként kajára. Főleg nem éjszaka. Nem próbáltátok, hogy nem adsz neki cicit, csak felveszed és megpróbálod megnyugtatni, aztán vissza az ágyába? Csak azért kérdezem, mert Lilit én pont így megetettem mindig mikor felébredt és még 1 éves korában is többször felkelt mert annyira megszokta, hogy éjszaka mindig eszik. De tényleg nem idegesíteni akarlak a hülyeségeimmel.

Bencénél én párszor azt csináltam, hogy mikor felébredt éjszaka, akkor a cumit tettem be a szájába, és bevált, mert mondom, most kb. 2x ébred éjszaka. Aztán lehet, hogy nem ettől van. Persze tudom, ti nem cumiztok.

Kép
Kép
hari
 
 


sziasztok!
üdv zsukka!
én nagyon rosszkedvű vagyok ezért csak "ovlaslak" benneteket! egy nagyon közeli nagyon nagyon közeli rokonomról kiderült hogy nagyon beteg ... gondolom tudjátok melyik betegség de le sem írom! elég előrehaladott az állapot! tanácstalanok vagyunk a kúrákat illetően! mert lennének alternativák de sajnos a rokonom nem tudja betartani mert szinte neki lehetetlen! persze lehetetlen nincs mi meg nem tudjuk mit évők legyünk elég halálhangulatban telnek a napjaink próbálok figyelni a tejem el ne menjen ... és hogy a legrosszabb be ne következzen mert azt nem tudom hogy fogjuk túlvészelni...
ezért tűntem el ... eddig is tudtuk baj van de nem hogy ekkora és ilyen! és ilyen gyors!!!

MINDENKI BABUJA CUUUKI
Nati baba nem tartja túl ferdén a nyakát???? tiszta dévényes lettem!
babunk Luna nekünk is 2 óránként kel éjjel - és igen éjjel én sem alszok soha!!!! mert az hogy 2 óránként alszom másfélórát majd ki-be az ágyba az rosszabb mint ha egyhuzamba egy éjjel aludnék 3-4 órát!!! .... de persze imádjuk igy is!!!!
Vendég
 

 
 

Szia Vok!

Én se sokra emlékszem, de amire igen az nem volt túl jó.
délután 5 felé bementünk a kórházba, 15 és 5 perces fájások váltakozásával. Nem tudták mit csináljanak velem mert már túlhordtam így haza nem engedhettek. Ott szteppeltem a szülőszoba elött, de szobám illetve ágyam még nem volt, óránként vizsgáltak, szépen tágultam, 9kor burkot repesztettek és utána hagyni akartak de felállítottak amitől én elzöldültem és ágytálat kértem, de nem volt rá szükség. Gyors fektetetés, majd vizsgálat és innentől homály minden. Magasan volt a gyerek és beszűkült a szívhangja, az én vérnyomásommal is vacakodott. Gyors császár, de elötte szét szúrkálták a hátam és 3 tű görbült el, majd végre elaltattak.Végül 23:48-kor érkezett meg a kis fiam.
A probléma nálam az volt, hogy a görcsök nem a hascsúcson voltak, hanem csak a gátam görcsölt.
A lényeg, hogy már vége és egy helyes csibész gyerkőc érkezett közénk.

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 


Vok, jobbulást Hannának, remélem hamar túl lesz rajta. Sajnos így vagyunk ezzel mi is, ha Lili itthon van semmi baja, az oviba meg azonnal bekap valamit. De nálunk szerencsére nem vészes a köhögés, úgyhogy egyelőre talán megússzuk. Mondjuk én 1 héttel az ovi előtt elkezdtem adni neki immunerősítőt. Talán használ.

Kép
Kép
hari
 
 


eszter, en sem tudom meddig birhato ez, de hat ugye meglatjuk ugyis :)
hari, az is lehet, hogy megszokta, Mancim is csinalt ilyet mig le me, szoktattam rola, de o mar nagyobb volt joval. az alapjan viszont amennyiket erzesem szerint Aron eszik nappal is siman lehet ehes, sot szerintem mindig annak kene lennie :) nem is hizza tul magat, ugye tudjuk.
meg nem probaltam ejszaka nem megetetni, mert ha csak olbe veszem minimum ketszer annyi ido lenne avisszaalvasa mint evessel... vagy meg tobb. nem hoszem, hogy ez egyelore celra vezetne minket :d

luna6
 
 


Igen, ismerős ez az ördögi kör is Luna, hogy ki kéne hogy aludd magad ahhoz, hogy "megtanítsd" neki, hogy kevesebbszer keljen, hogy végre ki tudd magad aludni. :lol: :roll:

Viszont nem is büszkélkedtem azóta nektek, hogy mióta Lili megkapta a görkorcsolyát, azóta most már mindig egyedül alszik el és érdekes módon nem is ébred fel éjszaka, vagy legalább is nem tudunk róla, mert visszaalszik.

Luna, esetleg vehetnél egy görkorit :wink:

Kép
Kép
hari
 
 


Na has te nem is irtad volna, ez lett volna a kovetkezo reakciom, hogy veszek neki egy gorkorit :D:D:D Igaz mancinak van, de hat ugye rozsaszin csajos, lehet Aronedu nem ertekelne kello keppen :)

amugy gorkori... jo is az ilyen, merugye felenk ezzel nagyjabol semmit nem lehet csinalni :) Levinni a not a tengerpartra igen, max hetvegen a parkoloban, de abban semmi izgalom nincsen. A jarda ahol van macskako, a parkok ebbol a szempontbol hasonloak... hasznos dolog is felenk egy gorkori. Amde a lakasban remekul megtanult vele a csaj kozlekedni, legalabb valami ertelme van a 160 negyzetmeternek, meghogy van egy csomo ter benne (folyosok) amik semmire nem jok csak a helyet foglaljak, hat lehet gorkorizni bent (ezt viccen kivul) anno a csaj biciklizett is benn a negykerekujevel :) Nagyobb binyoval azert mar bajos lenne :D Mondjuk babakocsizni szinten siman lehet :D:D (nekem pl azert nincs biciklim itt, mert szinten max a hajamra kenhetnem)

luna6
 
 


Nanetto, sajnálom hogy ilyenek történnek nálatok. Ilyenkor tényleg nem sok választás van, mint reménykedni és imádkozni. Aztán túlélni a fájdalmat. :cry:

Amúgy nem tudom ki írta a Babazenét, hogy szereti, de nálunk is nagyon bejön Bencének. Hallgatja és látszik, hogy figyeli. Anno Lilinek is betettem, de ő nem szerette, illetve lehet, hogy nem is hallott a sírástól. :roll: Most viszont már ő is szereti. Együtt hallgatják :lol:

Kép
Kép
hari
 
 


Apropo, bundazsák. Én vettem egyet a vaterán, szuper jó darab, de már kicsi :shock: 62-es méretű. Ha valamelyik kissebb babára jó, akkor szívesen elküldeném postán, mert mi már tuti nem tudjuk használni télen. Mindjárt próbálok feltenni egy képet is. Természetesen ingyé gondoltam. :lol:

Kép
Kép
hari
 
 



Kép
Kép
hari
 
 


Sziasztok!

Jaj, Csilla, ne haragudj! Nem azt akartam írni, hogy rossz olvasni, hanem hogy sajnálom hogy ilyeneken kell átmennetek!!!

Nanetto.... sajnálom!!!!!

Vok, mielőbbi gyógyulást Hannának is!

Luna, továbbra is kitartást!!!

Nem igaz, megint felkelt....... bocs, de megint megyek...
cicmarek_
 
 


Na itt is vagyok...

Vok, mondtam már hogy imádom a kendőt?! :lol: Most is itt lóg rajtam. Levehetném, de tuti hogy 5 perc múlva felkelne, így meg legalább alszik egyet... Nekem meg szabad mind a két kezem, és nem fáj (annyira) a hátam! Nem gondoltam hogy ilyen jó találmány!

Valaki írta a baba arcán a tejfoltot. Nekünk is van, de én nem kenem semmivel. A doki mondta hogy majd szépen elmúlik. És így is van: hol előjön, aztán van hogy másnapra elmúlik. A babát sem zavarja, úgyhogy nem terhelem feleslegesen a bőrét kencékkel.

Ja, mit tegnap voltunk csípő UH kontrollon. Minden rendben van, úgyhogy már nem kell használni a terpeszes pelenkát. Hála isten, mert én úgy utáltam... Ennek örömére tegnap kiscsaj majdnem át is fordult hátról hasra :shock:

Úh, te jó ég, mit is akartam még írni... Olyan rossz hogy 10 részletben olvasom el a fórumot, mert mire írni tudok elfelejtem hogy mit akartam... Mert hát az időm is egyre kevesebb, most hogy a törpe egyre többet van fent, és vagy ő igényli hogy foglalkozzak vele, vagy olyanokat művel (fordulás, gügyörészés) hogy csak állok és csodálom őt hogy milyen kis cuki... Gondolom ezzel többen is így vagyunk, mert egyre kevesebben jönnek ide. Azért remélem nem halunk ki...
cicmarek_
 
 


Na csak hogy ne haljunk ki, jelentkezem egy rövidre.
Voltunk ma a Bókay kertben, de nem sokáig, mert azért most is elég hideg van. Ráadásul dél körül már olyan tömeg volt, hogy elég nehéz volt moccanni. Lehet, hogy a Népligetben kevesebben vannak. De azért a "lényeg" meg volt. Ettünk gyros tálat, ittunk, poniztunk, és lufi is volt. Ja, meg arcfestés helyett Lilinek kézfestés. Találkoztunk egy-két ismerőssel is, úgyhogy teljesítettük az ünnepnapi "feladatainkat". Most már végre újra itthon vagyunk és nyugi van. Én nagyon nem bírom a tömeget. Régen sem, de most valahogy olyan ideges lettem tőle, hogy csak na. Eleve féltem, hogy Lili elrohan, aztán hogy találom meg, főleg hogy közben ugye tologattam a babakocsit is.
Hát ennyi.

Kép
Kép
hari
 
 


sziasztok!

Luna, csodállak!! de komolyan. Mennyi van még vissza a 3 hónapig? Remélem, hogy drasztikus változáson megy át Aron! Nagyon szorítok! Nálunk is külön alszik a gyerek a saját szobájában, soha nem volt gond vele. Az utóbbi időben annyi változott, hogy napközben annyira nem szeret az ágyában aludni, így felállítottuk az utazóágyát a nappaliban, és nappal ebben alszik. Imádja!

Vok, még csak annyit, hogy természetesen nem gondolom, hogy egyszerűbb egy gyereknek megszületni, persze, hogy nem, iszonyú fájdalmakat élhet át közben, aláírom. Én csak azt mondom, hogy nálunk nem volt olyan, hogy jöttek a fájások, vagy elment a magzatvíz, vagyis ő egyáltalán nem tudott készülni arra, hogy a világra jön, egyszerűen derült égből....egyszer csak kivették a vízből és levegőt kellett venni.
Amúgy a kendő hatalmas ötlet volt! Apa most itthon volt, ugye egy hétig beteg volt, aztán gondoltuk, akkor ezen a héten megyünk nyaralni, de jött a xar idő, így csak itthon csináltuk a semmit, és felkötöttük többször is rendesen, és mindig elaludt benne.
Annyira nagyon jó volt, hogy nem egyedül kellett lefoglalnom a gyereket és közben vezetni a háztartást. Nagyon rossz lesz holnaptól! :-(
Zsukka, üdv itt! Mi is tápszeresek vagyunk. Egy hét múlva kezdjük a gyümölcsöt kóstolni. Ti?

Csajok, akiknek van másik gyerek az apró mellett, le a kalappal! Gőzöm nincs, hogy lehet ezt végigcsinálni, miközben van egy v. több gyerek még otthon.
pkklau
 
 


Zsukka, még egy kérdés, és persze Vik (tényleg, hol vagy???), ti sem szoptattok. Nektek megjött már, mert nekem még nem, és nem tudom, hogy ez normális-e? Vencel elmúlt 3 hónapos. Ja, és nem valószínű, hogy terhes vagyok, mert azt a 99%-ot azt biztosítjuk, persze a többit a Jóisten intézi :-). Szerintetek?
pkklau
 
 


Hari, ha mar igy otthon vagy es ha raersz, meselj kicsit Lilirol, milyen volt koknkretabban? Olyan nehez elkepzelni, hogy 2 eves koraig uvoltott volna. Vagy akkor mas miatt volt vele nehez? Reszletezd a sztorit, kozben meg te is dolgozod felfele :)

Gyerekelrohanas vegett tehetnel ra karszalagot nevvel, telefonnal. Mi egyszer elhagytuk Mancit az Auchanban, raadasul akkor meg nem is beszelt annyira jol portugalul (mint egy portugal, mert most ugye az :D:D) de egy noci megtalalta es kepes volt valaszolni, hogy hogy hivjak. Aztan egyszercsak mondtak be a hangosba, hogy talaltak egy szoke, Lilianna nevu holgyemenyt aki az informacional atveheto :) Mi voltunk a balgak, mert apja bement egy sor vegere vizert, gyerek maradt velem, majd utana akart menni apjanak... engedtem. De o picike es a labak kozott nem latta jol apjat, elkerultek egymast. Jott vissza apuka gyerek nelkul, na akkor kaptam fraszt... de ugye meglett, es mivel eleve is szoknyamon ulo volt, innen kezdve meginkabb nem ment el mellolem sehova szegeny :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára luna6 2010.09.05 16:20-kor.

luna6
 
 


Klau!
Szülés után nem a szopin múli, hogy megjön-e vagy sem. Barátnőm szoptatott és 4!! héttel szülés után megjött neki és utána is rendszeresen.
Nekem Hannáőval csak azért nem jött meg 6 hónapig, most meg fogamzásgátló szuri mellett is megjött... szóval ez szerintem szülése válogatja :D:D

Na, ezt kb 1 órája írtam :D:D
Szóval este jövök. Hanna igényel,meg Alex úgy csinál, mintha aludni akarna, azt mégsem :D:D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vok 2010.09.05 16:16-kor.

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Klau, meg 17 nap... drasztikus valtozasokban nem hiszek sajna, de johet ettol meg nem fogom elzavarni :) Lassuak vannak... most pl vagy negyed oraja a jatszoszonyegen tenykedik Aron csendben. Nem is latom, benn van a szobaban a tobbiekkel de mindenesetre nem ordit. Szoval azert halad, de meg mindig sokkal tobbet obegat mint nem... en meg ilyen kimerultsegei melyponton mint tegnap meg ma ezt nehezen ertekelem. A legnagyobb ket bajom ugyanis az, hogy egyreszt en nem alszom eleget, masreszt a muki meg nappal sehogysem akar elaludni csak olben ha egyaltalan vagy uton. Ugyhogy en nem a holnaptol hanem a jovo het kozepetol tartok, en akkortolleszek vele megint egyedul. Meg hatha a jaroka valami megoldast hoz... es bogar ment a fulembe ezzel az utazoaggyal, lehet azt is ki kene probalnom. Mancie kicsit leharcolt igy kell bele vennem egy matracot, hogy bele lehessen fektetni nyugodt szivvel a mukit. De lattam Auchanban belevalot, lehet veszek egyet holnap, egy probat meger. Bar nem filleres tetel, de ha ez segitene...

luna6
 
 


Látod Luna, ez a reménykedés is ismerős :lol: Isten tudja miket megvetettem az urammal, abban reménykedve, hogy majd az fog Lilinek nagyon tetszeni és minden bajom megoldódik. Hát nem így történt.

Igazából pontos dolgokra nem emlékszem, talán próbálom kitörölni az agyamból. Azt tudom, hogy az első 3 hónapban nagyon sírt, kb. úgy teltek a napok-éjszakák, mint nálatok. Aztán alig vártam hogy vége legyen és tudom, hogy nagyot csalódtam, mert baromira nem történt semmi mikor letelt a 3 hónap :cry: Voltak persze "praktikák" a sírás ellen, mint pl. ha betettem az autósülésbe, ki a kertbe vele a hintaágyhoz és hintáztatás. De persze ehhez végig ott kellett lennem, mert ha leállt a hinta, akkor ment a sírás. Csak hát Lili októberi volt, úgyhogy emlékszem, hogy teljesen bebugyolálva csináltuk ezt még télen is. A babakocsizás is bevált nála, ha folyamatosan mozgott a kocsi. De nem ám ide-oda, vagy körbe-körbe, hanem kint az utcán órákon át meneteltem vele, mert akkor legalább csönd volt és aludt. Aztán jött a következő csapás, mikor már ezek sem váltak be. Babakocsival az volt a legjobb, hogy az út elején bealudt, aztán egyszercsak felébredt, és üvöltött, amíg ki nem vettem. Tehát toltam a kocsit egy kézzel és a másikban vittem Lilit. (akkor még nem volt kendőm, mert nem is tudtam hogy létezik) Otthon csak akkor volt el, ha kézben volt és ringattuk, leülni nem lehetett vele, mert azt is megérezte. Szóval állandó "munka" volt vele. Mikor már nagyobb volt és ült, meg mászott, akkor viszont nem volt el 5 percig sem egyedül. Volt utazóágy, járóka, rugós hinta, pihenőszék, stb. Semmi nem használt. De mindemellett én rettentő ideges voltam, feszült, amit gondolom ő is érzett. A párommal is sokat vitáztunk, szóval az az egész időszak egy rémálom számomra, amire nem is emlékszem vissza jószívvel. De valahogy azóta is tart ez az "elégedetlenség" Lilivel szemben, mert én annyira nem erre számítottam és nem tudtam kezelni a helyzetet. Meg most sem nagyon tudom, de ez köszönhető a kezdetnek. Persze most is lehetne rajta változtatni még és igyekszem is, csak hát nem mindig sikerül. Sőt, mondhatni alig-alig sikerül néha.

Valahol egy "önigazolás" számomra Bence, mert úgy érzem, hogy ezek szerint nem CSAK én voltam az oka annak, hogy Lilivel ennyire nehezen mentek/mennek a dolgok. Aztán majd kiderül, hogy mennyire fog menni Bencével később. No meg ugye Lilivel sincs semmi baj, egyszerűen csak más.

Kép
Kép
hari
 
 


Hari, akkor meg azt aruld el nekem (ezt megkerdeztem egy hasonlo kaliberu gyerekkel biro ismerosomtol is a minap, elsoje volt ilyesmi de csak ugy 10 honapig kb :D:D:D) hogy mi a fene vitte ra arra, hogy ezek utan beprobalkozz meg egy gyerekkel? :D:D ha nekem Aron az elso, lehet egyke maradt volna.
Ez a remalmom egyelore, hogy nem lesz jobb egy kicsit sem... mert akkor felmondok :D:D Annyiban tenyleg szerencsesebb vagyok, hogy en tudom, hogy nem (csak) bennem van a hiba, mert az elso kettovel birtam... de sajna ez a napi fizikalis gyakorlatomon mit sem segit :) A helyzet egy fokkal jobb mint eleinte, de meg mindig a nehezen tulelheto kategoriaban kovalygunk :) Remalom egy olyan gyerek, akit fulltime szorakoztatni kell, marpedig most eppen mi is ott tartunk. Ha a szemelyzet haptakban all es ebrenletenek minden perceben szorakoztatja az urat akkor eleinte csendes, mosolygos aranyos bebi, majd razendit es akkor jon a setalas, es leulni... nos igen hangos es sokkolo dolog vele is :)
Raadasul nalunk ugye a babakocsi es az allando 'mosgasban leves' (itthonrol el es meneteles akar shoppingban is) hiaba valik be, ha egyszeruen fizikalisan kivitelezhetetlen, illetve irtora maceras es idiota dolog, hogy minden napomon menekulve a gyerek elott bevasarlokozpontok padloit koptassam :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára luna6 2010.09.05 17:49-kor.

luna6
 
 


Viszont hozzátartozik, hogy most hogy elkezdődött az ovi, egész jó a helyzet. Így még a hétvége is más volt egy kicsit. Szóval nem reménytelen a helyzetünk :lol:

Kép
Kép
hari
 
 



Luna, ezért lett a két gyerek közt majd' 5 év! Pedig én igazából akár még több gyereket is szerettem volna, és nem ekkora korkülönbséggel. Ezért is szabadultam meg az összes gyerekruhától, ágytól, mindentől, mert eszem ágában sem volt még egy gyereket vállalni. A szülés is egy trauma volt, arra sem vágytam és ami utána jött arra sem. Ennyi idő kellett, hogy el tudjam hinni, hogy lehet ez másképp is. Persze attól is féltem, hogy mi lesz, ha kiderül, hogy Lili nem is volt nehéz eset semmilyen szempontból, sőt esetleg egy sokkal nehezebb pár év elé nézek. De szerencsére nem így lett. Úgyhogy most kicsit bánom,hogy ennyit vártunk, mert így már nem igazán látom realitását, hogy még egy babát bevállaljunk. De lehet, hogy csak most értem meg a második gyerkőcre, ha előbb belevágunk, akkor megint elsülhetett volna rosszul is.
Minden esetre most nagyon elégedett vagyok és egyre többször érzem úgy, hogy ahogy múlik az idő egyre csak jobb lesz.
Na ennyit mára belőlem, megyek vacsorát csinálni.

Kép
Kép
hari
 
 


Sziasztok!

pkklau: az igazság az, hogy én már több mindent kóstoltattam vele :)
Evett már répát, almát, almát-répát, alma-barackot, levesből répát-krumplit-zöldséget, és ma evett először krumli-céklát főzeléknek. Az ebédet szoktam neki ezekből választani. Nem kapott még üveges kaját, csak olyat amit én készítek neki.
Menses: már megvolt egyszer mondjuk 28 napig, kb. két hete múlt el, így még nem tudom mikor lesz következő :)

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 


Én is itt vagyok ám!

Holnap próbálok visszaolvasni, de pár napja Levi ezt csinálja:

Kép

Remélem holnap ilyen lesz:

Kép

Detti

KépKép
bhdetti
 
 


jó reggelt!

ma valamiért 5-kor keltünk, lehet, hogy megint több kaja kell neki, mert nagyon rég volt már ilyen. szerencsére visszaaludt, és még csak most kezd nyűglődni. :-) de asszem ma megint 6x fogunk enni.
megpróbálok én is néhány képet feltenni.

detti, a képek címe lehetne az ördög és az angyal! :-DDD
tündéri Levi (ahogy alszik):-)

zsukka, meglepődtem, nekem védőnő most mondta, hogy kezdjük el, és először csak gyümipép, majd egy hónap múlva a burgonya és a többi...pedig majdnem lelkiismeret furdalásom lett, hogy már elkezdjük a kajákat, de most elmúlt, köszi! :-)

szép napot mindenkinek!!!
majd még megpróbálok jönni.
Kép Kép már megfogja és rágcsálja :-) [/img]

Klau

Kép
pkklau
 
 


Zsuzsi, es a gyerekdokitok ehez mit szol, hogy ilyen koran hozzataplalod? Vag yez az o otlete volt? Megdobbento. Itt nalunk a messziben sokkal gyengebb, hogy ugy mondjam... a gyerekorvosi ellatas, de meg itt is a hivatalos tudomanyos verziot kovetik, anyatejes es tapszeres gyerekeknek egyarant 6 honapos korig semmit nem adni plusszban, hisz a szervezetuk nincs meg erre felkeszulve.

Bar tudom, van sok idosebb es a tudomanyt nem koveto doki meg vedonno is, aki meg mindig erolteti ezt.
Viszont ha mar hozzataplalas akkor sem ertem. Aron ugye nem kap meg semmit es iden nem is fog mar, de taplaltam mar hozza gyereket, es meg a regi iskolak is ugy mondtak, heti max egyfele dolgot adni, hogy az esetleges allergia vagy negativ hatasok kiszurhetok legyenek. Mindig uj kajat magaban, es gyumolccsel kezdtek. Ehez kepest neked gyumolcsot es zoldseget is javasoltak mar, raadasul vegyitve duplazva? Na ilyenrol meg nem hallottam. A gyerek nem elt meg annyi hetet, hogy ezt ovatosan be lehettt volna vezetni a kajalasba, szerencses gyerek, ha semmifele negativ reakcioja nem volt ezekre meg. Nekem a nagy (16 evvel ezelott!!) lett koran hozzataplalva, ennel sokkal lasabban es meg ot is kiverte ez-az.
Mivel indokolja a gyerekdokid ezt a korai rohanast? Bar asszem nincsen erre semmi tudomanyosan megalapozott oka.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára luna6 2010.09.06 09:30-kor.

luna6
 
 


Klau, a vedonod is legalabb annyira erti a szkmajat mintha a sozmszed neni vagy az anyosod javallana, hogy adj mar enni mast is annak a szegeny gyereknek. 6 honap elott nincsen ra semmi szukseguk.

luna6
 
 


Csajok, Én még semmit nem adtam Lizának a tápszeren kívül, csak kétszer két korty baracklét....azt is már elég rég.

Most már akkor kéne nekem is ezt azt adni neki? És levet, vagy pépet? Nekem nem mondta még a védőnő, elvileg 4 hónapos korban lehetne, nem? Vagy előbb?

Lknyuszi

KépKép
lknyuszika
 
 


Ja, látom, Luna, Te is meglepődtél. :) Akkor jó,m ezek szerint nem Én vagyok lemaradva, hanem Zsukka jár előrébb, mint kéne?

Lknyuszi

KépKép
lknyuszika
 
 


Neem nyuszi, nem vagy lemaradva :) Boven eleg lesz karacsony kornyeken vagy utana ilyensmivel probalkozni. Aron 22.-ei, azert is irtam ugy, hogy o iden nem kap semmit meg :) 6 hoig nincs szukseg ra.

luna6
 
 


Sziasztok

vagyok én is. Vagyis sunyiban olvasok, de nem írok.

Zsuzsi, üdv közöttünk!

Klau,
én május 21-én szültem és augusztus 2-án jött meg először (két napig borzasztó erős folyam volt, 3 óránként cseréltem a normál méretű betétet). Aztán most megint megjött szeptember 3-án. Úgy látszik vissza is állt már a szokásos 32 napra.

Én még biztos nem táplálnék hozzá. Nekem az orvos mondta, hogy abbahagyhatom a sterilizálást amikor betöltöttük a 3. hónapot. Én még nem hagytam abba, majd talán most amikor betölti a 4. hónapot. Olyan melegek vannak még nálunk, hogy féltem abbahagyni.
Mondjuk mi szerencsések vagyunk, mert itt nálunk azért nemcsak melegházi zöldségek és gyümölcsök vannak télen, szóval lesz mit adni a lánynak előrefagyasztás nélkül is.
Arról nem is beszélve, hogy szerintem meg sem kóstolná. Vizet is csak elvétve iszik. A milupa teakeverékét (ánizsmag, kömény, kamilla stb keveréke), azt is csak akkor issza meg, ha meleg és legalább 2 óra eltelt az evés után és naponta max 30-40 -et.

Vok,
azt hiszem bevált a chamomilla, egy pár napja nem voltak ordítozós-megfeszítős-lábrángatós vacsoráink :lol: . És visszatért a normál 100-150-es adagjaihoz.

Nanetto,
sajnálom a rokonotokat :( , nekem a nagypapám szenved ebben a gonosz betegségben és még csak :( :( 63 éves. Életében nem dohányzott, nem ivott alkoholt és kávét, sokat sportolt és mégis. Sajnos neki olyan helyen van ahonnan nem lehet kiűzni (csontjaiban).

Mivel nem jegyzeteltem, hogy ki rakott fel képeket, ezért inkább azt írom, hogy mindenki babája nagyon édes és olyan jó nézni ahogy fejlődnek!

Vok, Nanetto,
múlt pénteken Nikos szabadnapos volt, és elmentünk a gyerekorvoshoz, mert a lány még mindig nem emeli hason a fejét (csak forgatja egyik oldalról a amásikra), hogy nézze meg. Most is azt mondta, hogy még korai, még akkor is ha azt vesszük, hogy eredetileg 2 és fél hónapos lenne most, még akkor is korai lenne. Hát nem tudom..... Egyébként függ attól hogy hány kg és hány centi a gyerek, hogy mikor emeli? Pénteken volt 61 cm és 4900g. Lehet, hogy túl gyorsan nyúlt meg és az az oka? A születése óta 14! cm-t nőtt 3 és fél hónap alatt. Az nem sok? Most néztem meg a könyvét július 22 és augusztus 19 között 6 cm-t nőtt! Nem gyors ez?
Sajnos itt nincs Dévény :( , pedig tuti elvinném. Nikos persze megnyugodott, hogy nincs semmi baja. Én nem annyira. Szerintem legalább elmelnie kéne a fejét.
Ráadásul utána az egyik üzletben találkoztunk egy ismerőssel most 5 és fél hónapos a lányuk és azt mondta, hogy az övék most kezdi forgatni! egyik oldalról a másikra. Na ettől aztán meg végképp megnyugott Nikos, hogy akkor mi egyáltalán nem vagyunk lemaradva, mert nekünk azt már 1 hónapos kora óta csinálja.
Most erre mit mondjak...... Én szívem szerint elvinném gyerek gyógytornászhoz, hogy nézze meg, de sajna nem csak én döntök...

Luna,
én a helyedben már rég hagytam volna a fenébe a szoptatást és valahogy rászoktattam volna a dedet a tápszerre, így apuka is tudna éjjel etetni, te meg aludni. Lehet a hasfájás is enyhülne. Kitartás már csak 16 nap!!!!! Hátha utána megjavul a gyermek! Tudod a remény hal meg utoljára.

Csilla,
nálatok mi újság?

Geo, :?: :?: :?:

Jaj és képzeljétek múlt hét szerdán este ESETT AZ ESŐ!!!!!! És végre éjjel egész jól felfrissül a levegő!!! Már lemegy 21-23 fokra éjjel is és este is egész hamar csökken :lol: :lol:
Vendég
 


Még azt akartam, hogy én overallt vettem neki, még idén tavasszal amikor leárazták a tavaly téli cuccokat.
Akkor vettem egy 9-12 hónaposra valót (mert úgyis aláöltöztet az ember és nem akartam, hogy túl passzentos legyen). Szóval 50 euró helyett vettem 9,90 euróért! Asszem 80%-os leértékelés volt. Eredeti áron tuti meg nem vettem volna, de így megérte.

Egyébként én nagyon örülök, hogy itt ennyire divat a kiárusítás évente két alkalommal. Mert töredéékért lehet a ruhákhoz hozzájutni. Jövő nyárra így vettem egy csomó dolgot neki, hogy 70%-os leértékelésen vásároltam. Így már az e-bay, meg a vatera és tesz-vesz szerűségek se érik meg.
Vendég
 


Nálunk is furcsán alakult ez a hozzátáplálás. A védőnő még nem akarta az orvos már tanácsolta, erre legyek én az okos és döntsem el magam.
A miénk nem követendő példa szerintem, mivel nekem is fura volt.
Igazából nem bánom, hogy elkezdtem, minden ízt 3-4 napig kóstoltattam és utána kapott másikat.

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 


Sziasztok!

elkezdtem tegnap írni, de abba hagytam, mert 4 mondatig jutottam :D Hanna igényelt :D:D

Valaki kérdezte a borostyán nyakláncot:
Hannának volt, Alexé meg már a fiókban pihen :D Hannának sokat segített. Látványosan kevesebbet fájt neki, ha rajta volt.

Zsu!
Én is pont ezeket akartam megkérdezni, mint Luna. Mióta kap akkor Zsolt szilárdat? Hanna 8 hónaposan negyed ennyit nem evett, mint amit te felsoroltál. Mondjuk ő nem kapkodta el a kaját.
És hogy adod neki? Nem tudom elképzelni hogyan etet meg az ember egy olyan babát, aki nem tud ülni. És ugye az én agyam csak az etetőszékig terjed :D

Cic!
Tök jó, hogy bevált a kendő!!! :D Nagyon örülök!
Olya leírás kéne, hogy honnan indul ki a fájdalom. Milyen jelelgű, hasogat, szúr,? mire csökken, mire erősödik? Hajlásra, melegre, hidegre... fáj e mellé még a hátad? ilyesmik. :D


Nanetto!
Jajj, olyan sokat gondolok rátok!!! Hogy van a rokon??? Hallom ma mentek tornázni... :)
Mikor jöttök át??? beszélgessünk egy picit. :)

Klau!
Örülök, hogy nálatok is bejött a kendő!!! :D:D:D

Én tuti nem kezdeném el a hozzátáplálást 6 hónapos kor előtt. Én mondjuk a who dolgaira szoktam hagyatkozni, nem a védőnőre, mert ők nem mindig tartják be az ajánlásokat.

Vik!
Én tuti nem ajánlanám másnak a tápot, ha van anyatej. Egyáltalán nem biztos, hogy attól nem fájna a hasa, mert a kólikásnak mindegy, hogy mit eszik. Viszont ha már van Lunának elég teje, akkor inkább azt egy Áron, szerintem :D
Tök jó, hogy segített a chamomilla. Azt ajánlom, hogy ha már elmúltak a fájások, akkor ne add tovább a szert, csak ha elölről kezdi. és akkor már inkább akut kezelésként, tehát, amikor fáj neki. Fogzásnál is nagy segítség lehet!!!! majd akkor még mondok majd szereket, amik segíthetnek csökkenteni a fájdalmat. :D

Hááát, igen, a Dévény magyar. Amit tudsz tenni,h ogy leszorítod a popsiját, hogy használja a felsőtestét, ha egy iráyba tartja a fejét, a másik irányba fordítani és otthagyni (Alexnak szinte le kell nyomni a fejét néha... :? ) És én azt mondom, az anya a legjobb orvosa a gyereknek, tehát igeis vidd el gyógytornászhoz, mindegy mit mond a doki. Én megbeszélném a párommal, hogy engem akkor is aggaszt... Főleg a koraszülöttség miatt!

Rólunk:
Legutóbbi kakiban ROTA volt... el se hiszem. Tudja fene, hogy most ettől volt-e az előző is, vagy csak ez...
Hanna már jobban van, de olyan antibikát írt fel neki az ügyeletes doki, amit 1 hétig kell szedni... DE legalább jó az íze :D:D ilyen is ritka :D:D

Megyek, Alex épp most kelt. Leraktam tornázni és elaludt :D:D

Eltűnt lelkek jelentkezzetek!!!!! :D:D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Vok,
Jajj, lehet fèlreèrthetöen ìrtam. :roll:
Dehogy ajànlom èn Lunànak a tàpot!
Csupàn azt akartam kihozni, hogy ha velem törtènne az ami vele, èn màr règ a tàphoz nyùltam volna, legalàbbis este ès èjjel, hogy legalàbb akkor tudjak pihenni.

Akkor mostantòl kipròbàlom pàr napping a chamomilla nèlkül ès meglàtjuk mi lesz. Egyèbkènt tènyleg ìzlik neki! Simàn lenyeli.

A tornàval kapcsolatban, meg vàrok mèg amìg 4 hòs, eredetileg 3 hòs nem lesz. Ès ha mèg akkor se fogja csinálni, majd megint elöhozakodom vele Nikosnàl. Azt csinàlom egyèbkènt amit ìrtàl. Lenyomom a popsijàt ès àllandòan visszafordìtom a fejèt arra az oldalra amit nem szeret annyira. Ès igen van amikor le kell nyomnom neki hogy ùgy tartsa.
Vendég
 


hahó!

vik - a rokonnak ugyanaz a baja mint a nagypapádnak! most találtunk egy nőt aki lelkisikon minden olyan típusú beteget MEGGYÓGYÍTOTT!!! ... bízunk benne mert sajnos már sok helyen van belőle de mi nem adjuk fel mert bele sem tudok gondolni ... csak hát rengeteg időt pénzt energiát öl fel elég szar a hangulat és hát bevallom a kórházat ahol kezelték a főorvost elkküldeném a suuuunyiba fuuuuh!!!!!! ...
holnap megyünk egy másikhoz egymásik kórházba akit ajánlottak!!!! ...

ma voltunk tornán jövőhéten csak csütörtökön megyünk jó messzi van!!!! ... amióta nem csináltuk a tornát (3 napig oltás miatt nem lehetett!!!!) tök visszatapadtgak az izmok baszki úgyhogy muszáj tényleg mindig mindig mindig hasrafordítani!!!! ... a fejfordítás emelés jó ha jön vik a 4 - 4,5 hónapban ma mondta a dévénynél a csaj de hát ugye nem mindegy milyen állapotban van akkor a baba ...!!!!! ... és tényleg úgy csináld ahogy a Voki mondta: lenyomni felülről a popóját karjait behelyezni elé játék beszélni hozzá ezerrel (bár Alex csodagyerek!!!!) és akkor várni mit művel 5-6 perc mi mérjük annyira szarul viseli bár szombaton rekord volt 5 percig nem sírt! olyan éééédi volt!!!!

hozzátápi: nekem a védőnő most a 3. hónapos státusznál modnta hogy SEMMIT ne adjak a gyereknek és ha nem lenne tejem akkor sem mert pont rákérdeztem ő ugyanis nem hive!!!!
mondta hogy őszibarackot és szilvát lefagyaszthatok neki a 6. 7. hónapra jó lehet de semmi mást ne!!!!!!! zöldséget sem!!!!
de látszik mindenki mást mond mondjuk zöldséget nem is akartam lefagyasztani!

Detti: naaagyon cuki Levi....

Luna már tényleg telik visszafele az idő és sokat gondolok rád!!!!!

én: én nagyon kivagyok ... inkább lelkissikon és inkább amolyan befelefordulósan vagyok ki! minden áldott nap minden áldott nap megkapom hogy szar anya vagyok burkoltan persze! tegnap mondjuk rabszolgának hivtak és kurva szarul esett főleg azért mert elég stresszes is vagyok .. meg ez a betegség meg a párom szomorú és 4 év alatt soha nem láttam annak ... szóval hogy a gyereket elkapattam nekem annyi és hát már a gyerek diktál stb.
tény Eszti ölbaba tény lehet hogy én formáltam ilyenné... de az is tény hogy imádom és türelmem határtalan... :-( persze ezzel a beszólok nem foglalkoznak!!!!

Anyós: képzeljétek sogórnőmnek megszületett a babája tudjátok ott nem volt tej még irtma!!!! ... erre anyós átment 1 hétre! baszki én már előre röhögtem hogy AJJAJ ...
erre szerdán váratlan hazajött mondván dolga van! hétvégén átvoltunk sogórnál kiderült úúúúúgy összevesztek hogy anyós inkább hazajött :lol: :lol: :lol:
ez is megerősitett hogy nem bennem volt anno a hiba hanem igenis benne!!! de durva mit csinált! megkérték hogy segitsen fürdetni fél 8-kor ... ő meg várta fél 8-kor szóljanak és leült olvasni aztán háromnegyedkor sehol sincs anyós mert olvas és hát ági elkezdett fürdetni (tudjátok azért kérte a fürdetést mert még fáj a sebe)!!!! ... aztán jól besértődött mire mondták hogy megbeszéltük a fél 8-at nem? mire ők vártunk... mire ő: de nem szóltatok!!!!

aztán felvitte a reggelit áginak... ő persze nem tudta megenni mert hát szoptatott és kurva nagy macera Luna 2!!!!! tényleg brutál... erre anyós visszavitte mondván nem ette meg! és mint a szellem úgy közlekedett a lakásba ugye!!!! :-) ettől rosszul vagyok én is ... jön láthatatlanul és egyszercsak beszarsz mert a saját lakásodba szembe jön veled.... ahhhhhhhhhhhhhhhhhhh

na hálaég ide ritkán jön!!! :-)
Vendég
 


sziasztok Csajok!

Szeretnék újracsatlakozni:)
Remélem befogadtok!Kezdetek kezdetén írtam nektek,zugolvasótok voltam,de kiírnám már magamból a dolgokat,hogy ne csavarodjak be...Csak cicin tudok altatni,és ez elég fárasztó:)a sok fekvés.mert nem 5 perc után alszik el, hanem másfél óra.felfekvéseim lesznek...
Kiscsajszi júni 28-án született,és nem könnyű vele.Egyfolytában a netet böngészem este,ha lefeküdt,hogy megoldást találjak a dolgokra.
Annyira azért nem rossz a helyzet,mint Lunáé,de semmire sincs időm.csak ha megríkatom,azt meg nem sokáig bírom.Egyenlőre rólunk ennyit.

Csilla!
Mennyivel született Léni?Mostanában sokmindent olvastam a koraszülöttségről.Nézd meg az elintezzuk.hu-t.

Nanetto!
Hidd el,nem vagy rossz anya!
Nagyon kell a babának a törődés,és ennyi idős babákat,azt mondják,nem lehet elrontani!
Csak rád van szüksége,meg apára,és sokkal jobb egy ilyen babának,mint akit bőgetnek egyfolytában.

Hari!Megbüfizteted,ha elaludt a cicin?Mert nekem nem megy,és mindig parázok,hogy félrenyel.

Na megyek,mert Dóri felkelt.

Zsu2
csillag29
 
 


Zsu2, üdv újra köztünk. Reméljük hamarosan jobbra fordulnak nálatok is a dolgok. Én ha Bence elalszik cicin, akkor éjszaka nem szoktam megbüfiztetni, mert arra szerintem felébredne. De én úgy olvastam, hogy ha így félálomban szopiznak, akkor annyira ellazulnak, hogy nem nyelnek levegőt. Meg ugye mivel mellettem alszik, így rögtön észrevenném, ha bukna. Eddig még sose bukott éjszaka.

Luna, azt nem is írtam, bár végül is nem is túl fontos dolog, csak nekem, hogy mikor Bence megszületett, egy angyal volt. Csak evett és aludt a kórházban, ahogy azt egy "normális" baba csinálja. De Lili már a kórházban is nagyon sokat ordított. Aztán mikor hazajöttünk és Bence is elkezdett ugye sírni, mert fájt a hasa, akkor annyira rám hozta a frászt, hogy nincs új a nap alatt, megint "kaptam" egy sírós babát. Ezek után aztán sokszorosan örülök, hogy mégsem olyan. Én tényleg szabályosan rettegtem, hogy megismétlődik a dolog. De úgy látszik a Jóisten látta, hogy nem bírnék elviselni még egy olyan időszakot :lol:

Kép
Kép
hari
 
 


Nanetto, szerintem már párszor le lett itt írva, de most csak neked: NEM lehet elkényeztetni egy ekkora babát!!!!! Akárki mondja, engedd el a füled mellett, mert nincs igazuk. Az elkényeztetés egész másról szól és még jó sok időd van addig. Most alapvetően azt az igényét elégíted ki, ami részéről jogos! Amennyiben nem valami olyat csinálsz, hogy nem tudsz odamenni hozzá és az öledbe venni, igenis KÖTELESSÉGED hogy megtedd. Aki mást mond, annak nem lennék a gyereke. Igazából inkább az a különbség gyerek és gyerek között, hogy mennyire igényli ezeket a dolgokat. Nekem tényleg elhiheted. Lili el lett kényeztetve keményen, de nem az első évben, hanem bőven utána. Ebben az időszakban szerintem pont annyiszor kell "meghallani" a gyerek sírását és reagálni rá, ahányszor sír. Persze nem azt mondom, hogy ha nyikkan egyet, akkor fel kell kapni és órákig dajkálni, lehet hogy elég neki, ha csak odamész és mondasz neki valamit, de lehet, hogy fel kell venni. Szerintem pontosan érzed, hogy mikor mit kell csinálni és jól is csinálod, úgyhogy ne hallgass senkire, aki bele akar szólni. Az anyai ösztön a legokosabb.
:lol:

Kép
Kép
hari
 
 


Hari, hat gyanut foghattam volna en is a korhazban, de nekem ebben nem volt gyakorlatom :) Nem irtam (meg?) szulestortenetet, de az elso elmenyem Aronrol az volt, hogy kozoltek, mar az utonkifele kakilt tehat tok jo mert mukodik (na es innen kezdve volt ugye szorulasos jo darabig :D:D:D) a masodik benyomasom volt a legmelyebb, mert ugy meghokkentem attol az orditastol es attol a hangerotol, hogy mondtam is a dokinak, hogy jeeeee, azert a csajok nem orditottak ennyire es ilyen frekvencian. De ekkor en ebbol meg nem vontam le semmit :)
Aztan attoltak minket a szobaba (semmi megfigyelese meg ilyenek, a szuloszobabol ahogy becsomagoltak vittek minket vissza a szobankba) apuka kozolte, hogy Que paz!!!! marmint, hgy milyen nyugodt gyerek, mert csak lesett mint a levelibeka. Na ezt az aranykopest azota minden nap kb megkapja tolem amikor Aron magabol kikelve uvolt, hogy ugye Que paz!! micsoda bekesseg!!! :D:D:D Es elso ejszaka csak oklendezett es feher hab jott orran szajan, de masodik ejjel iszonyu obegatast csapott mert ugye nem tudott kakilni :D:D De en ebbol sem vontamle meg semmit. Es az elso 3-4 hetben is relative kezelheto jogyerek volt, bar a kolikaja addigra megmutatkozott, viszont valahol az 5. het kornyeken vegkep bugos lett a szoftvere (elromlott ugye) es azota szereljuk :D:D:D

Ma egyebkent elvittuk a dokibacsihoz, hogy megmerje, meg megtekintse a ferdefejuseget, amit az autosuleseben produkal. Nos a sulya 4950 gramm. Jelentkezzen akinek ennel kisebb 11 hetes fia van :D:D:D:D A ruhaink 80%-a tovabbra is a 0-1 hos meretbolkerul ki :D De dokibacsi ugy gondolja ranezesre is oke a gyerek meg a sulya is meg elfogadhato (amugy Mancim pont 11 hetesen 5000 gramm volt, szoval egyformak) de azert majd igyexem kicsit jobban 'tomni' bar tovabbra sem hajlando semmifele cumit a szajaba venni amibol kaja jon, illetve most csak lefejt tejjel probalkoztam.
A fejferdesege meg amugy igen megvan a doki szerint is, kisse dominansabb az egyik oldala, egyelore semmi komoly mert tud o mindket iranyban fordulni, csak nem akar. Hat most idehaza kell tornaztatnom kicsit, hogy akarjon :) na meg is mutatom hogy csinal az uleseben:
Kép
Es akkor azt is, milyen mikor segitsegem van :D:D osszacsaladi osszefogas lathato a kepen, mindenki egy helyre gyult aludni :D:D (na jo, a masik macs nem csipi Aront igy tavol maradt :D)
Kép

luna6
 
 


Hidd el Luna, ha már a kórházban sejtetted volna, hogy mi vár rád, akkor sem lenne most jobb :lol: Nekünk mondjuk nem volt ennyire komoly Lilivel a kórházban, ő egyszerűen csak ordított rengeteget, vagy még többet. Ráadásul ugye ott 6 ágyas szobában voltam és minden baba aludt (volna), csak az enyém kiabált éjjel-nappal. Én meg sírtam, mert láttam, hogy minden anyuka meg tudja nyugtatni a babáját és olyan harmónikusnak néztek ki a gyermekükkel, én meg képtelen voltam rá. Még visszagondolni is rossz.

A képek nagyon jók! Hát tényleg elég nyakatekert pozícióban kényelmes a fiatalúrnak. Nekem biztos fájna mikor felébredek. :shock: Viszont azon gondolkoztam, hogy ha én ilyen kicsi baba lennék, valószinűleg én is inkább a hintaágyat választanám Apa ölébe, mint a rácsos kiságyamat. :lol:

Kép
Kép
hari
 
 


Teljesen igazad van, semmivel nem lennek beljebb, ha mar akkor tudom min megyunk keresztul :) Haaat, nekem is meg a nagy elfogadas van hatra, igazabol en annyira nem allok ennek mar ellent, de azert ez meg csak feligmeddig, mert meg igy is ki kell majd alakitsak valami ritmusszerut amiben 'saroktol sarokig' kapaszkodva tulelek, majd amikor mar ketten leszunk megint. Addig ugye nem realis mindenapokat elunk :)
Amugy tok edi pasika, jokat vigyorog mar es neha igen elegedett fejet vag. A hangsuly a nehan van :D:D Szoval hatarosottan fejlodokepes, de ami ordibalast ma is a rendeloben levagott, szegeny doki sem igen hallott minket meg mi sem ot.
Anyosom is kifejtette delelott (teljesen joindulattal es gyanutlanul, amugy tok kedves, szoval semmi bajom vele :)) hogy hat nem is olyan nehez megnnyugtatni, meg sulyra sem nehez am egesz nap olben ringatni. (nos igen, fel orat ringatta, az mondjuk teny, hogy nala hipp.hopp belaszik. de ne feledjuk el persze, hogy egyreszt o kipihent, higgadt es dul benne a babazasi vagy, valamint kb 4x akkorra parnazott mellkasa van :D:D mint nekem, arra rafekteti a fiuunokat es az menten elalel :D:D hat ilyet en nem tudok Aronnak produkalni, nem vagyok versenykepes :D:D)
Jah, anyosom mai meglatasa az is, hogy milyen jo nagy gyerek. Hat ugye mihez kepest :D:D a vasedenyhez kepest pl egeszen nagy :D:D:D (na jo, lehet ez olyan oreg poen mar, hogy itt senki nem is ismeri? lehet mar a vasedenyt is csak hallomasbol ismeri mindenki? :D:D)

luna6
 
 


Sziasztok!

Jó régen nem írtam...azóta megjártunk pár kórházat is, és nem túl rózsás a helyzetünk, de csak elmúlik lassan.
A mi ügyeletes dokink nem volt olyan rendi, mint Lunáéké, szte amíg csak anyatejes Zéti, addig ez lesz kisebb javulással. :cry:

Jenny, örülök, hogy nálatok javul a helyzet!

Ja és sztem soha nem az anyukában van a hiba, ha a gyerek többemberes!
Egyszerűen ilyen a természete és kész. Vasárnap a misén volt egy kislány, aki kereken 40 percig azzal foglalatoskodott, hogy a babakocsija karfáját nyitogatta-csukogatta, majd még 20 percig körülötte sertepertélt. Anyuka, apuka végig ült, gyakorlatilag néha ránéztek és kész.
Na jó, nem ezt figyeltem végig(deeeee :lol: ) és megállapítottam, hogy Levi a két éve alatt soha nem figyelt semmire ennyire sokáig.
És őszintén szólva be is kattannék, ha folyamatosan magamban keresném emiatt a hibát.
DE: egészséges, okos, hihetetlen energiabomba.....és ha marhára elegem van, mint pl. most 3 napja, hogy beteg, egyfolytában hisztizik, emellé meg ugye éjjel Zéti is kel (most pl 6x keltünk 11 és 7 között), akkor olyan barátainkra gondolok, akiknek beteg a gyereke vagy épp közel 10éve próbálkoznak sikertelenül. Ez néha segít, néha nem....

Vok, a nandu mennyire nyúlik?
Csúszócsomót ugye rugis kendővel nem lehet csinálni?

Zéti totál kinyomja magát hason, a babakocsiban már úgy közlekedünk, hogy előre nézelődik, le kellett vennem az első kupolát....annyira cuki!

És a képek is itt. Mennyi hurkagyurka van a topikban....

Jaj, a virsli....

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


sziasztok!

tegnap a délutánunk nagyon érdekesen alakult, aludt Vencel majd' 3 órát, evett, aztán kb. 20 percet tudott vele Apa játszani és elkezdődött a nyöszörgés, pedig mostanában már nem szokott ilyen lenni. Így sikerült neki fél 7-től 9-ig nyöszörögni, a vacsi sem segített, végül Apa hurcolta és dörmögött a fülébe, és így sikerült elaludnia.

Nanetto, osztom, hogy nem lehet őket elrontani, és az a véleményem, hogy pont nem azzal vagy "rossz" anya, ha babusgatod, becézgeted, ölelgeted a gyereket, sőt. És persze, hogy a gyerek diktál, ez mindenkinél így van, hiszen mindannyian azt csináljuk, ami a babának a legjobb, nem? Látod, pl. Léni nem igényli, hogy anya játsszon vele, mert elfordítja a fejét, és Csilla nem is erőlteti, Aron viszont igényli anyát , ezért sokat van kézben, és akkor mi van? Pár év múlva senkit sem fog érdekelni, hogy mennyit volt kézben a gyerek. Az én fiam csak kézben hajlandó elaludni, és? Akkor kézben alszik, a lényeg, hogy ne sírjon, mert akkor megszakad a szívem. Pláne, ha még idegekkel és türelemmel is bírod, akkor kinek mi köze hozzá, hogy hogy neveled. Emiatt egy percig se idegeskedj! Szerintem közöld, hogy te ezt így szereted csinálni, és akinek nem tetszik, hát kívül tágasabb. Te se szóltál bele, hogy ő mit csinált a gyerekeivel.
Húú, rendesen felhúztam magam. Nekem is van anyósom, nekem szólnom kellett, hogy mossa meg a kezét rendesen, mielőtt a gyerekhez ér. Az normális??
Van akinek normális az anyósa??? Én határozottan azt érzem, hogy addig volt kedves, míg kihordtam az unokáját, azóta pont úgy le vagyok szarva, mint azelőtt. Hát ez van.
A lényeg, hogy ne hagyd magad!! Te vagy az anyja a gyereknek!

Klau

Kép
pkklau
 
 


Aprooka, akkor nem Aron fotojat nezted gondolom, mint hurkagyurka :)

Szerintem a csuszocsomo nem celravezeto rugalmas kendonel. De nem probaltammeg ki, az az igazsag :)
Sajna a mi dokink sem vallalt garanciat a 3 hos idopontert. Van itt egy masik felig magayr bebi,elmult 3 honapos, tegnap a doki (masik doki) azt mondta, lehet akkor neluk 4 honapig tart majd a kolika :)

luna6
 
 


Tegnap mérlegeltünk, Léni 18 hetes és 4890 gramm.
Holnap 9-re megyünk fejlődésneurológiára, hála égnek sikerült a protekciós bejutás, így nem kell decemberig!!! várni. Majd vizsgálat után végre megyünk Szolnokra babanézőbe.

Zsu2, Léni 1820 grammal született. Nézem az oldalt, köszi.

Bocsi, csak ennyire futotta.

GYERTEK ELŐ!!!

Kép

Kép
***csilla***
 
 


Zsu2, most nézem az oldalt, csak nem értem, hogy miért nekem linkelted. Van valami nekem való ott?

Kép

Kép
***csilla***
 
 


hahó
köszi a biztató szavakat
ma kezdtem el a munkát - kedd csütörtök délelőt 2 óra!!!!
elég szar votl az indulás még jó hogy anyám egy földre szállt angyal mondjuk a nagyim is az és rá hihetetlen mértékben tudtam hagyni Esztit!!! ...
de azért kurva szar volt!
ráadásul kiszedtek alólam egy nagy melót amit imádtam és ma tudtam meg! odabasztak hozzám egy rakat szennymelót amit közöltem nem vagyok hajlandó megcsinálni :-)
szóval jól kezdődött minden főnök nem volt bent a kis asszisztens csajom mert régen én votlam a főnöke meg jött mint egy csatlós hogy csináljam meg csináljam meg !!! mert a főnök mondta...
hát mondom akkor sem csinálom meg! hálaég nem borultam ki ha nem tudom azt csinálni amit elvállaltam persze nem fogok bejárni ... az a kis pénz ami jól jött volna naaaagyon majd bejön máshonnan vagy majd húzok a nadrágon még egyet ... és akkor keresek keresünk mást!! hülyét nem engedek magamból csinálni!!!! ...

viszoont jó volt vezetni isteni volt hazaérni .. furi hogy eltelt a délelőtt ... örült nekem nagyon röhögött kacagott és legszivesebben szétpusziltam volna!!! fuuuuh azért nagyon kemény aki 2-3 év után megy vissza én tuti depis lennék!!!! ...
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?