Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Csilla!
Nem elkeseredni :D Ki kell tanulni, hogy hogy a legideálisabb használni ezeket a pelusokat, mint ahogy az elfogadhatónak is vannak trükkjei, hogy hogyan húzol meg, meg ki, meg ilyenek. :D Tesztelj, és meglátod. Max még 1 váltás ruha lesz az eredmény. Idővel megtanulod kezelni és tuti jó lesz. És környezet kímélőbb!!! Figyeld majd meg,h ogy hány eldobható pelus jön így össze 1 héten! Csodálkozni fogsz! :D
Nekem most fogyott el a 64 db-os pelusom. szerintem 2 hónapja vettem, max 1,5. És azért voltunk nyaralni is belőle :D Akkor vettem, mielőtt lementünk anyóshoz. :D Azért az se mindegy :D
Nagyon cukker Léni még mindig :D

Ja, és igen, a gimi az gumi :D:D:D:D

harisnya kérdés: Hát, bakker elkezdtem gondolkodni, de kuvvára nem emlékszem mennyire öltöztettem fel Hannát az első télen. Az tuti, hogy nagyon!!! :D Alexnak még nincsenek harisnyái, csak zoknijai, de tuti fogok neki venni, mert mi nagyon szerettük a harisnyát Hannával :D Szóval harisnya tuti volt Hannán, de hogy az anorák alá még adtam volna mást is, azt nem hiszem. És arra kapott még takarót, mivel ugye akkor még nem mozgott túl sokat... Kb így lehetett.

Vik!
A chamomillának hatnia kéne 3 napon belül. Illetve kb 30 percen belül csillapítania kéne a fájdalmat. A tea is jó ötlet, bár ugye én az allergiák miatt tuti nem adnám Alexnak.

Nanetto!
Akartam ám írni, hogy lesz nálatok is nyugi ám :D Csak idő kell neki. :D:D És tök szívesen látlak benneteket bármikor még novemberig :D Gyertek, és akkor legalább tudunk dumcsizni :D A két törpe meg ellesz egymással a járókában :D:D
És tök jól fejlődik Eszti is!!! :D:D Lassan megszokja a hason létet és nagyon fogja ő is élvezni!!! :D

Cic!
Pontosan hogy fáj a derekad és hol? Mitől jött elő? emeléstől, hidegtől? Mikor javul és mikor rosszabbodik a fájás?
Így már értem a patisszont :D:D
Úgy emlékszem Hanna itthon még nem is evett egyáltalán olyat. :D:D Mert ugye én nem szeretem, így sajna ő sem kapott még...
Uh, az a fejő azé eléggé drága...
Megértelek, hogy elfáradtál a fejésbe. Nagyon fárasztó lehet! Nagyon tisztelem, hogy eddig is kitartottál a fejéssel!!!
És örülök, hogy adtál még esélyt a kendőnek :D:D:D Megszokja és a végén elég lesz csak meglátnia kendőt és megnyugszik. :D Alex szokott vigyorogni, amikor nyűgös és meglátja. :D:D

Heni!
Hát, Gergő sem aprózza el adolgokat :D:D Szerintem Alex nem dupláz, mert "csak" 7 kiló, de 2 hét és azon is túlvagyunk :D:D
Én is azt mondom, hogy úúúgy hiányzik Hanna. Nem is igen tudok még magammal mit kezdeni... túlságosan ráérek. Jó, rendbe fogom rakni a lakást, az tuti :D De akkor is. Jó volt vele együtt lenni!!! :D

HAri!
Én már hagytam Hannát itthon egyedül. Már 2,5-3 éves kora óta, ha boltba ugrunk ki, akkor itthon maradt, ez olyan 5 perc max. Aztán a múltkor, amikor Alexet vittem UH-ra, akkor is itthon maradt egyedül, mert ő nem akart jönni. És baromira szétizgultam az agyam, ő meg békésen eltévézgetett, meg elgyurmázgatott magának... És olyan büszkén mondta, hogy látod anya, már nagy vagyok! :D:D 1 órát volt egyedül és nagyon ügyi volt :D Olyan nehéz elengedni őket, de sajna kell. csajok nélkül tali??? :D:D:D
Most már egész napos Lili?

Nyuszi!
Ekcémára is vannak nagyon jó szerek. Én kapásból a calcium carbonikumot ajánlanám nektek C30as hígításban. először napi 3x1 golyó, majd ahogy múlnak a tünetek, úgy csökkenteni az adagot. Végül elég lesz ismétlőket adni, vagy ha hat, akkor 1x 1 golyót a c200as hígításból. És lehet, hogy többet elő se jön neki.

Rólunk:
hát igen, tegnap már ovi volt. Én persze elfelejtettem az alvós cuccokat összepakolni a csajnak.. de a wc papírt, szalvétát meg bevittem :D:D szóval legalább a fele megvolt. :D:D Hanna úgy ment be, hogy ihajj, mutogatta a haját, élvezte a bókokat és leült könyvet olvasni :D:D
Ma reggel már a kelésnél nem volt ennyire lelkes, de ez csak azért van, mert én balga megszántam és hagytam később lefeküdni, mint kellett volna. Ma keményen 9kor alvás, azt csönd :D

Tegnap UHn azt mondták minden rendben. Ma 12re megyünk védőnőhöz, majd 12.45re szuriért. Kaki eredmény 10!!! nap... Eléggé durva.
Hannát kedden viszem pulmulógushoz,. Szerintem elkezdett kijönni az asztmája. Kíváncsi vagyok mit fognak mondani.
Ja, voltunk kedden szemésznél, megint meg kellett tágítani a pupilláját, mert nem látta túl jól a táblát. :? Aztán az ottani gép +3 és 2,75-ös cilindert hozott ki :shock: :shock: A másik a 2 és 2,25ötöt... azért elég durva különbség. Mondta a dokinő, hogy mire suliba megy, már be fogjuk tudni lőni rendesen az erősségét. És rákérdeztem, hogy kinőhető-e a cilinder, mert többen állították, hogy kinőtték, de sajnos engem erősített meg a doki, hogy nem... helyette kaptunk tapaszt, hogy esténként 2 órára ragasszuk le a bal szemét, mert a jobbat kevésbé használja. Még nem kezdtem el neki beadagolni, mert FÉL!! évig kell majd ezt csinálnunk... Azééé, az gáz!

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Többen kérdeztétek, hogy vajon mit lehet játszani ekkora babákkal? Íme néhány tipp:

Mit lehet játszani egy 2-3 hónapos babával?


Egy másfél-két éves gyerekkel már nem gond együttjátszani: labdázás, építőkockázás, szerepjátékok és még számos már közös játéklehetőség áll rendelkezésre. De mit lehet együttjátszani egy 3-4-5 hónapos kisbabával?

Van, aki nem is veszi a fáradtságot, hogy együttjátsszon vele, hiszen még olyan kicsi. Pedig a babák már ebben a korban is fogékonyak mindenre, bármit lát tőled, mutatsz neki, megjegyzi és néhány hónap múlva utánad fogja majd csinálni.

Fontos, hogy ne akarj mindent megmutatni neki, add neki oda a játékokat, fogja meg egyedül, nézze meg, találja ki, mire való és csak akkor fűzz a játékhoz magyarázatot, akkor mutasd meg, mit kell csinálni vele, ha nem jött rá magától, ha azonnal eldobta, mint nem érdekeset.

Fél éves kor előtt nagyon fontos (és később is, de akkor már magától fedezi fel), hogy minél többféle anyagot, tapintást megtapasztaljon a kicsi. Adjál a kezébe különféle anyagú tárgyakat: textilt, papírt, egy tizes csomag papírzsbekendőt, fakanalat, babzsákot.

A hanghatások is jól szórakoztatják már. Kiürült műanyag tusfürdős meg samponos flakonokba tegyél más-más aprószemű dolgot: rizst, babot, lencsét, zsemlemorzsát, szezámmagot, mindegyik be mást, ezeket csörgőként használhatja.

A közös játék ebben a korban leginkább abból áll, hogy te adogatod neki a játékokat, mert magától még nem biztos, hogy el tudja érni őket, ő pedig nézegeti-rázogatja őket.

Minél változatosabb a kicsi környezete, minél többfélét próbálhat ki, annál kevésbé fog unatkozni. Fontos a környezetváltozás is, ha elunta magát az egyik szobában, menjetek át a másikba, vagy tedd át a szoba másik pontjára.
Vendég
 


Eszter, akkor en is teljesen tudomanyon kivuli csodabogar vagyok, mert kisgyerekkent nekem is cilinderes uvegem volt, aztan meg az eltunt es azota sincsen. Szemuveg persze maradt :)

luna6
 
 

 
 

Vok, nekem is cilinderes volt gyerekként és nekem is nagyon hosszú ideig le volt ragasztva az egyik. Most már nincs cilinder. Mondjuk lézerezték, így eddig szemüveg sem volt már, most kellett újból elkezdenem hordani... :( De ez már más tészta.

Na, megyek, mindjárt indulunk gasztroenterológiára és koraszülött gondozásra. Csak hogy ne unatkozzunk. :D

Kép

Kép
***csilla***
 
 


Csajok, mennyire erős volt a cilinderetek? Mert az se mindegy....
Csak érdekel, mert ha olyan erős, mint Hannánk, akkor mégis van remény!! :D

Csilla!
Hajrá!! Kitartás!

Heni!
Köszi!!! Ez tök jó kis összeállítás! :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 



Nekem is vannak babazenék. Akit érdekel, szívesen elküldöm.
-Baba-zene (Lovely Baby) 4 CD. Aranyos, nyugatató zene, babahangokkal, gügyögéssel tarkítva. Gergő nagyon megnyugszik tőle.
-Baba-mama zene (Music from Mom & Babies) - komolyzene babák, mamák számára összeállítva - szerintem ez is nagyon jó
-Meditation and nature (a természet hangjai) - delfin+tenger, esőerdő, vízesés és hasonlók - ezt is nagyon szeretjük

Megpróbálok valamit kitalálni, hogy hova tudnák ezekből a zenékből ízelítőt feltölteni. Így leírva nem igazán lehet elképzelni, hogy miről is van szó. Legjobb belehallgatni.
Vendég
 



jardahelyzet portugal modra... bar ezeket em a lakasunk kornyeken fotoztuk hanem eppen ott, ahol esetleg 'ujat' vennenk, de a helyzet semmivel sem jobb felenk sem. illetve ott, tobb mindenben megis jobb de sajna meg igy sem a vagyalmom.

szoval a jardakra es azok szelessegere tessek osszpontositani :D (extrem modon vicces mar az elso kepen az a 20 centi szeles 'jarda')
Kép
Kép
Kép

luna6
 
 


Viccesek ezek a járdák. Szerintem, ha nem képesek normál szélességű járdát építeni, akkor tök felesleges az ilyen 20 cm-es járdákra elpocsékolni az építőanyagot. :D :D
Vendég
 


Ágyában alszik Aron baba? Hurrááááááááá!!! Cuki nagyon! :D
Vendég
 


Kép Ópusztaszeren
Kép Bogi nővéremmel
Kép
Kép
Kép szegedi városnézés
Kép
Kép kajla sapka
Vendég
 


Szuri után itthon...
Kép
Kép

Bocsika.... a sok fotó és a helyfoglalás miatt. :oops: :oops:
Vendég
 


Luna, hát ezek a járdák nagyon érdekesek. Nem is járda, hanem valami más, mondjuk járdaszegély. A horvátok sem nagyon szeretik, ahogy észrevettük.
És Aron azóta is alszik? :)

Heni, Bogi olyan tünci szép kislány, Gergő pedig jó vasgyúró, nagyon király abban a sapiban ott a kendőben.

Hogy ne legyen olyan unalmas az élet, holnap vissza kell mennünk gasztrora, mert nem volt a szakorvos és csak Ő írhatja fel a tápszerünket, úgy volt, hogy ma Ő lesz koragondozáson is és letudjuk együtt a kettőt (így volt megbeszélve), de mégsem volt. Éljen! Ez mondjuk a kisebbik gond.
El kell mennünk fejlődésneurológiára (egyik helyen decemberre van időpont, másik helyről még telefonálnak, ott előbb lesz reméljük), mert még mindig irritábilis (remegős) Léni és úgymond öklöz, azaz nagyon sokszor ökölben van a keze még mindig. Meg hát nem nyúl a tárgyakért és a kezét sem nézegeti. :( Azért remélem, nincs semmi gáz. Mikor lélegezhetünk már fel egy kicsit!?!?!? Nem tudom, nem tudom, nem tudom. El vagyok kenődve...

Kép

Kép
***csilla***
 
 


sziasztok!

csilla, ne legyél elkenődve, biztos nincs semmi baj, lehetetlen, hiszen olyan édes kislány Léni, és a mosolya bámulatos! Majd behozza...
mi meg nem fordulunk semerre. doki ma kérdezte, hogy fordul-e oldalra. hát nem. meg jobban preferáljuk a jobb oldalt, mind nézegetés, mind kézhasználat szempontjából. hál istennek nem feltűnő.

mi ma voltunk oltáson, egyelőre semmi, de egész nap alszik szegénykém. de megint hős volt, összesen 2 perc sírás. olyan büszke voltam!
pkklau
 
 


heni, nagyon édes Gergő! igazi nagyfiú. már mi is megdupláztuk a születési súlyunkat, most 6400 g, és 60 cm Vencel. nem is nagyon bírom már cipelgetni.[/img]
pkklau
 
 


Voki, sajna én sem tudom a cilinder egyéb adatait. :(

Most már elkezdtem azon is agyalni, hogy vajon miért alszik még mindig ennyit Léni? Hogy miért van mindig valami, amin aggódni kell??? Miért nem lehet már egy kis nyugalmunk? Annyira elegem van már komolyan mondom...

Kép

Kép
***csilla***
 
 


Geo, üdv újra itthon. Tök jó hogy ilyen szuper volt a nyaralásotok. Mi még csak 2 hét múlva megyünk egy hosszú 7végére, de kicsit izgulok hogy hogyan fogom ott Dorkát altatni, bár kapunk babaágyat a szállodában, de nem tudom hogy rendes ágy-e, vagy utazó, mert azt az anyáméknál nem bírja. Dávid hogy bírta hogy nem otthon aludt? Volt vmi trükköd?
Nekem a Cerazette mellett egyelőre semmilyen tünetem nincs, ami vérzésre utalna...

Nyuszi, megértelek, a feldolgozás még nekem is nehezen megy, de egyre inkább megszokom, plusz én igyekszem sokat nem bezárva lenni itthon, általában megyünk vhova. Ha más nem babával már az is program ha elmegyünk egy nagyobb bevásárlásra, nem mindig könnyű kivitelezni. Mondjuk eddig hogy jó idő volt, sokat mászkáltunk a szabadban is, voltunk a szigeten, Kopaszi-gát, stb. Ja, meg alig várom hogy 3 hónapos legyen Dorka, és mehessünk úszásra, bár ott a párom lesz vele, de majd megyünk baba-mama tornára is, az is egy program.

Anya, taníts engem nekem is megvan, egyelőre csak azt gyakorljuk hogy próbálok dolgokat a kezébe adni. Megfogja ha oda adom, de magától nem nyúl tárgyakért, és esetleg a csörgőt a szájához emeli, de aztn egy perc alatt eldobja, és nem hiányzik neki.

Vik, szerintem szuper hogy mennyi mindent csinálsz otthon, és mellette teljes erőbedobással foglalkozol Zoéval is, nyugi, nem vagy rossz anya, csak sokat vagy egyedül, és ettől egy kicsit magad alatt vagy. Én ilyenkor mindig arra gondolok, hogy mennyire fasza csaj vagyok, hogy meg tudtam oldani egyedül is, és nem kellett hozzá a pasim. Nem azt mondom hogy nem lenne jobb együtt csinálni, vagy nálunk övé a fürdetés, de most a héten nem ért haza időben, így egyedül voltam, de öröm az hogy megcsináltam, egyedül. Én nagyon be voltam parázva hogy mi lesz velem anyaként, de egyelőre működünk:)
A szórakoztatás nálunk is annyi, hogy lefekszem mellé, és magyarázok neki, meg a kezébe adom a csörgőt, vagy a lábamon fekszik, és vigyorgunk egymásra, esetleg éneklek neki, és közben simogatom, lehetőleg mindig ugyan úgy, hogy össze kapcsolja a dalt a simogatással.

Nanetto, ti most a 3 hós oltást kaptátok? És hajnalban nem tudod Esztit vissza tenni aludni? Nálunk is van hajnali kelés, vmikor 3 és 6 között, de utána alszik tovább. Gyakorlatilag 12 órát alszik egyfolytában, de abban van két etetés, és a második szigorúan 3 órára az előzőhöz képest.

Dorka egy húsgombóc, már elértük a 6 kg-ot, 61 cm volt két hete, azóta nem mértük. Nem fogunk 6 hós korig várni a duplázással. :D A pofiján vannak piros pöttyök, a dokinő szerint vagy a nyáltól, (rengeteg van) vagy az anyatejtől. Szerinte kenjem neki neogranormonnal... Egyelőre nem mertem.
A tornán visított mint akit nyúznak, de csak azért mert mérges volt, egy igazi hisztis méregzsák. Abban a pillanatban hogy felvettem, már abba is hagyta. Egy pici javulás van, emelgeti a fejét, de nem tartósan, aztán ordít. Legközelebb csak 2 hét múlva kell mennünk, remélem addigra jelentősebb eredményt érünk el.

Vok, nekem is volt cilinderem, ki ugyan nem nőttem, de változott folyamatosan. Biztos hogy vissza kell menned melózni? A férjednek mi a szakmája? És mi lesz Alexal? Anyud lesz vele? Ja, gratula a teszveszes játékhoz, néztem én is, de mivel te voltál a legmagasabb licitáló, nem indultam rá. Azért majd meséld el hogy milyen :)

Csilla, örülök hogy jó volt a nyaralás, gratula hozzá. Kitartás, annyi mindenen túl estetek már, nincs olyan ami komoly akadály lehetne nektek.

Az összes baba nagyon cuki, tényleg más szemmel nézem őket én is. Szoktam mutogatni páromnak is, meghallgattuk Esztit is, nekem tényleg nagyon gyönyörűek mindannyian.

Na, jó lelövöm magam, így is elég hosszú lett.

KépKép
tatim
 
 


Kép Kicsit lökött a keresztanyja...

KépKép
tatim
 
 


Sziasztok!

Ma mei tai-ban mentünk boltba, egyelőre újszülött pózban tettem bele, de szerintem lassan nyugodtan kilógathatnám a lábait, mert úgy neki kényelmesebb lenne.

Jól csináltam? (Vok?)

Kép
Kép

Lknyuszi

KépKép
lknyuszika
 
 


Nyuszi, en nem lattam meg eloben testkozelbol meitait csak foton, de el nem tudom kepzelni hol van a laba a gyereknek ha nem logatod ki. Hat abbol eleve kilog mint egy kengurubol, nem?? Kar, hogy nem lehet nagyitani az itteni kepeket, hogy jobban lassam hogy is van benne Liza :)
Mindenesetre Aron laba a kendojebol mindig kilog (neha eldugom neki, de a rugalmasban ez pl nem nehez) de Eszter meg a tobbiek mindig kinn hagyjak a kendobol a ded labat, nem hioszem, hogy ez gondot okozna nalatatok is. Nyugodtan logasd kia labat szerintem.

luna6
 
 


Kép

ezt mutattam mar anno, szoval Aron laba mar akkoriban is kinn volt... de erre a pozra a rugalmasat tenyleg siman ra lehet huzni, anelkul, hogy a laban barmit valtoztatnek, de ha vosszalapozol szerintem latszik Eszternel meg Nanettonal is, hogy kilog a bebik tappancs :D

luna6
 
 


:)
Lizának békapózban van a lába, oldalt belül a meitai body része alatt. De legközelebb kilógatom akkor már Én is. :)

Lknyuszi

KépKép
lknyuszika
 
 


Na de nem a badi aljabanul? hol tudja ott eldugni? annyira bena vagyok, de nem tudom elkepzelni. a badi alatt hol van meg olyan resz ami nem nyitott? azt nem ertem (nem baj, hogy nem, csak engem zavar :D:D) hogy mi az ami befedi a labat, hogy mitol zart az a resz :D csinalj mar majd egy kozeli kepet is rola ha lesz ra erkezesed, olyankivancsi vagyok. (en is gondolkodom esetleg egy meitaiban, mert feltetelezem gyorsabb felkotni mint a kendomet, amit amugy szeretunk)

luna6
 
 


Mi kb. egy hete próbáltuk a MeiTai-t, szintén abból a megfontolásból, hogy gyorsabb, mint a kendő, de Léna még olyan pici hozzá, hogy ihaj. A lábát képtelenség olyan nagy terpeszbe rakni, mint a MT alsó része. A békapózost meg nem mertük kipróbálni.

Nyuszi, kényelmes volt úgy Lizának?

Képzeljétek, protekcióval valószínű nem kell decemberig!!! várni a fejlődésneurológiára, lehet, hogy már jövő héten bejutunk.

Ma meg eltört a zenélős-forgónk rugója, pedig az Léni kedvence és ezt http://www.brendon.hu/Products/ViewDeta ... e&store=32 sikerült vateráznom 7500 pízért. És nem lesz postaköltség sem, mert pont oroszlányiak és holnap megyünk tesómékhoz, ők meg ott laknak. Juhéééééé!

Jó nagy a csend! Hol van mindenki??? Tessék kérem előbújni!

Jó hétvégét Nektek!

Kép

Kép
***csilla***
 
 


Sziasztok!
Nem volt ma valami nagy forgalom :D


Nyuszi!
Sajna én nem értek a maitaihoz. Úgy emlékszem, hogy azt csak később szokták hordani... de erre nem esküdnék meg. Mivel ez nem tartja olyan jól a gyerek hátát, de csak nagyon halványan emlékszem... Ne hari :)

Tatim!
Köszi, hogy meghagytad nekünk :D:D:D Majd átjöttök és játszik vele Dorka is :D Naaaagyon kis husi a kiscsaj! :D:DD:
Tök jó, hogy már csak 2 hetente kell mennetek :D:D

Csilla!
Én abban hiszek, hogy semmi sem történik véletlenül. Léninek valamiért ezen kell keresztül mennie és ebből ti is nyertek/tanultok ebből valamit, amit másképp nem tanultatok volna meg. Majd egyszer később tuti összeáll a kép, hogy miért történtek ezek...
Én drukkolok, hogy minél hamarabb vége legyen!!! Remélem semmi új nem jön már!!!

Rólunk:
Ma voltam beíratni Alexet bölcsibe. Hát nem ment olyan könnyen... Először még csak a várólistára se akartak felvenni. Az csillagokat is lebeszéltem az égről a helyettesnek, meg a vezetőnek és végül megengedték... Most már csak a fővárosban vagy a 8kerben keresünk valakit, aki rásegít még egy picit a dologra. Kíváncsi vagyok szerdán mit szól majd a főnökség, hogy lehet jövő szeptemberig szeretnék otthonról dolgozni....
Ma van az 5 éves házassági évfordulónk. Olyan fura, úgy elszaladt at idő... Jövőre meg a 10 éves együttlétünket fogjuk ünnepelni. Nem csináltunk semmit extrát :D talán jövőre elmegyünk már kettesben mozizni :D:D

Estére Hanna belázasodott. Megnéztem a manduláit, eléggé csúnyák. Így kap aflubint (homeós megfázásra, influenzára jó), meg Coryzáliát (náthára) és homeovoxot (torok). remélem kikúrálom. Ja és orrcseppet (abból nem szeretem a homeósokat) (ilyen is van :D:D)

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!

Csilla, jaj, már megint dokikhoz kell mennetek? Szegénykék, ne keseredj el, inkább ellenőrizzék Lénit többször, minthogy később legyen valamiben lemaradása, pl. ált. suliban. Tuti nincs komoly baja, csak a kis drága nagyon hamar jött a világra, neki minden sokkal nehezebb, mint egy 38-40 hétre született csecsemőnek.

Igen, mi is a Tokodinál voltunk, jövőhéten mennünk kell megint porokat iratni. Nálunk úgy tűnik beváltak a cuccok, hetek óta nem volt pocifájása, kivéve mikor én hülye erős levest vagy dinnyét ettem. Azokat nem bírja a pocija.

Nyuszi, meg a többiek, mei-tai-t 2-3 hónapos kortól lehet használni, mert van rajta csuklya, ami tartja a fejét. Nekem is nagyon szimpi, mert sajnos mire a kendőt bepozicionálom magamnak, a gyerek bőg ezerrel, utána meg ha beleteszem, már annyira felspanolja magát, hogy nem marad meg benne, csak üvölt.

Csilla, nekünk is F.P. körforgónk lett, tesóm vette Natinak, csak az ilyen:

http://bababolt.unas.hu/spd/M9970/FisherPrice_Allatos_kisagyforgo_zenelo

Nati is mégcsak most kezd nyúlkálni a játékok után, már lekötik a csörgők, és szopi közben is mindig fogja a kezem vagy a mellem. :)

Nyuszi, mekkora pánttal rendelted a mei tai-t? Csak mert látom duplán van áttekerve rajtad.

Heni, olyan szépek a gyerkőcök, klassz helyen voltatok!

Luna, Aron de édesen alszik! Jó kis járdák vannak felétek! :)

Mi is az Anya taníts engem könyvből játszunk, meg vannak segédeszközök, pihiszék, hinta, játszószőnyeg, zenélő forgó. Ezekkel tök jól elvan, ha én éppen nem tudok vele foglalkozni.

Télre érdemes bundazsákot venni? Olyan drágák, épp ma néztem a Brendon honlapján. 10ezer fölött vannak…

Nati sem emeli még teljesen a fejét, ezt tegnap produkálta: (macikkal motiválom) :)

Kép

És egy másik, amin látszik, hogy visszanőtt a haja! :)
Kép

Kép
jenny29
Mór
 
 


[quote="***csilla***"]M írta:***csilla***i kb. egy hete próbáltuk a MeiTai-t, szintén abból a megfontolásból, hogy gyorsabb, mint a kendő, de Léna még olyan pici hozzá, hogy ihaj. A lábát képtelenség olyan nagy terpeszbe rakni, mint a MT alsó része. A békapózost meg nem mertük kipróbálni.

Nyuszi, kényelmes volt úgy Lizának?

Jó hétvégét Nektek!


Igen, szerettem, kényelmesen elvolt, elnézelődött. Mondjuk ő ölben is ebben a pózban szeret lenni, így függőlegesen, úgyhogy nem volt neki nagy különbség. :)

Elég erős anyaga van, jól tartja a hátat, nyakat.

Luna, a lábai békapózban vannak felhúzva maga mellé, kicsit a popója alá, és a mei-tai body része alá (nem függőlegesen alá, hanem mögé) így még simán beférnek. Ha nagyobb lenne, akkor már a térde jobban kilógna ott, ahol a lábának kell majd kilógni. :)

Igen, 2-3 hós kortól ajánlják, de elvileg újszülött kortól lehet, mert akkor még olyan kicsik, h tartja a fejüket is a body rész. De Én most mertem először kipróbálni, hogy Liza már elég biztosan tartja a fejét.

Csilla, Nektek drukk, hogy kapjatok hamar időpontot!!

Jenny, Én a leghosszabb pánttal rendeltem, nem tudom hány méter, mert így többféle megkötési variáció van, és nálam nagyobb darab is kényelmesen magára tudja majd kötni. (pl anyós hehe)

Bundazsák ügyben tudom ajánlani a CuA-t, dm-es 50%-os CuA kuponnal, vagy Bippa bababolt, ők házhoz is szállítanak, vagy jól bevált aukciós oldalak...ezreket lehet spórolni, ha nem tízezreket!!! :)

Liza sem igazán emeli hason a fejét, ha hasra rakom megy a hiszti, meg úgy akar emelkedni, hogy a kezeivel nem támaszkodik, úgy meg igen nehéz. :) De azért gyakoroljuk, gyakoroljuk, Vok amit, írt, hogy lefogom a popót, az tényleg működik nálunk is. :)

Lknyuszi

KépKép
lknyuszika
 
 


Ja, és hogy néz ki a bundazsák? Az olyan, hogy ilyen meleg bélelt overall, vagy annak nincs lába? (mert ha nincs lába, akkor nekünk is csak overallunk van)

Lknyuszi

KépKép
lknyuszika
 
 


Nyuszi!
A lábas az overál, a lábnélküli a bundazsák. De vannak olyan overálok, amiket át lehet cipzározni zsákká. Én azokat szerettem a legjobban. Most a kocsihoz van zsákunk is, ez újdonság, mert eddig nem volt :D

Én ugye csak kendőzök, így nem ismerem a meitait, de tuti nem raknám be 4 hós előtt a törpét, nekem nem tartja a fejét, ha elalszik... de ugye én máshoz vagyok szokva.

Csilla!
Csinálj csúszócsomót és küldök +képeket a csúszós csomós felhelyezéshez. Az szerintem még a meitainál is gyorsabb. :D Hari, meg DhDetti látták hogy 30 másodperc alatt magadra lehet rakni a kendőt is :D:D De mondjuk nekem a sima felkötés se tart sokáig :D de ugye én már sokat gyakoroltam...

Jenny!
Azért hagyj még magadnak meg a kendőnek időt. Hiszen igazából a kendőt a gyereken kell ráigazítani, amikor már rajtad van, nem előtte. Akkor csak egy kb szintet tudsz eltalálni. És az első pár percben a legtöbb baba nyűgös benne, mert le kell nyugodni. Én a ritmikus popsiütögetést és seggrázós sétát szoktam bevetni. Az úgy néz ki,h ogy úgy sétálgatok, mint egy manöken (ugye az én alkatommal elég vicces :D:D) és kinyomom a csípőmet minden lépésnél, és így jobban ringatja. max 5 perc és megnyugszik a gyerek. Nati meg közben tanul egy kis türelmet :D:D a ritmikus popsiütögetés meg csodákra képes :D én Alexet még hason is így el tudom altatni... :D:D

Én nem a berndonban vásárolnék :D:D Az a legdrágább hely a földön! Ajánlom a piacokat, tesz-vesz (baromi jók ezek használtan is ám, mivel a gyerek nem tudja csak max 4-5 hónapot használni az ilyeneket, mert ugye vége lesz a télnek, meg ki is növik...) Én tuti nem vennék 10ezerért egy bundazsákot, nemhogy többért :D:D

Hari!
El vagy tűnve!
minden oké???

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Nekem még Bogi után maradt meg a bundazsákom. Ez úgy néz ki, hogy téglalap alakú, kívülről orkán-szerű anyag, belülről pedig szőrme-bunda. A két oldala lecipzározható a baba könnyebb behelyezése miatt. A fejrészének két csücske, pedig az elejére gombolható, így még jobban be lehet bugyolálni a dedet. Mi nagyon szerettük, praktikus cuccnak tartom. Sőt mi még 1 évesen is használtuk, mikor Bogi már javában ült a kocsiban, de a lábait a pocijáig így is melegítette.

Újat venni szerintem is felesleges. Én is valamelyik aukciós oldalon néznék körül.

A kendő felkötözése tényleg gyakorlat kérdése. Nekem sem tart tovább 1-2 percnél, pedig csak nemrég ismerkedtem meg vele. És nagyon imádom/-juk. Mondjuk nekem a gyakorlásban sokat segített az az oldal, amit egyszer Vok belinkelt ide. A videók alapján szuperül meg lehet tanulni, mert lépésről-lépésre szemléletesen mutatják be a különböző kötési módokat.
Vendég
 


Sziasztok!

Heni, Jenny, Tatim, Luna: tündériek a babák!!! És Bogi is! :-)

Csilla,
nagyon rossz olvasni a kálváriátokat. Kitartás, inkább most nézzék meg és tegyék rendbe, minthogy később valami gond legyen!

Vok,
közben sógor megmasszírozott. Ő mondta, hogy nekem az alsó gerincszakaszom nem egyenes, hanem homorú, és ezért fáj jobban. Igazából a legjobban akkor fáj, ha sokat kell emelgetnem az ágyból ki a gyereket, vagy sokat van úgy karban, hogy mászkálok vele (és nem kendőben van). De én mindig is derékfájós voltam, lehet hogy ez inkább ortopédiai eset... Azért ha valamit homeós fájdalomcsillapítót mégis tudnál ajánlani... Ez elég volt amit írtam?!!?

Na, közben felkelt a kisasszony, majd még jövök valamikor...
cicmarek_
 
 


Sziasztok!

Még csak most találtam erre a topikra, és nagyon örülök neki, hogy itt kb. egyidős gyerkőcök vannak. Ha nem gond csatlakoznék én is hozzátok.

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 


Szia Zsuzsi!
Semmi akadalya a csatlakozasodnak :) Igy het vegen kisse lasabb a topik (neha azert het kozben is mostanaban) ugyhogy nem varhato itt ma nagy sokadalom :)
Irj egy kicsit magatokrol roviden, no meg a fiadrol is, hogy megis hogy viselkedik (ez lehet csak nalam sarkallatos kerdes :D) meg hogy fejlodik, meg ugy egyebkent amit gondolod, hogy el szeretnel meselni. Illetve kerdesek ha vannak, barmi :)
Szoval udv a topikon!

luna6
 
 


Heni, asszem te kerdezted/jegyezted meg, hogy Aron az agyaban alszik. Hat igen, ez ket napja volt, tevedesbol hasalos gyakorlatozas helyett bealudt es aludt is bo ket orat ott. Nos ezt a mutatvanyt azota sem ismetelte meg, e zmindig amolyan beetetes szinteb megy, hogy tud o ilyet, csak nem akar :D
En total faradt vagyok... ez az ejszakai 2-2 orazas naaagyon kimerito. Hiaba bombol talan picit kevezebbet nappal, es mosolyog eves utan nagyokat, a faradsagomon ez sajna mit sem segit... asszem amugy mar ugy ra is alltama ketoras kelesekre, hogy ha atterne haromra tan akkoris felebrednek 2 utan :) De egy biztos, ha hirtelen ataludhatnek egy ejszakat, akkor egesz biztosan tobbszor felebrednek emiatt. Pedig mennyivel jobban lehetne birni a nappali balhekat ha ejjel lehetne pihenni... na de hat ez nem kivansagmusor ugye :)

luna6
 
 


Szia Zsuzsi, üdv köztünk!!

Vok, élek még, nincs semmi baj, csak hogy nem volt Lili, egy kicsit szabadabban mocorogtunk Bencével :lol:

Most Apa elment Apóssal, úgyhogy hármasban vagyunk. El akartunk menni a SzeptemberFest-re, de persze esik az eső, úgyhogy maradtunk itthon. Nekem fájdogál a fejem, Bence is nyűgös kicsit, ami nem azt jelenti, hogy sír, csak nyökög néha egy kicsit. De nála mostanában ez is szokatlan, mert amúgy olyan kis csendes baba. Bár a kocsiban mostanában nagyokat tud ordítani, úgyhogy át fogom szereltetni az ülést előre mellém. Van köztetek, akinek az anyósülésen van a baba? Elég, ha kikapcsolom a légzsákot, vagy ki is kéne szereltetnem? :roll: Valahol azt olvastam, hogy a kikapcsolás nem 100%-os.

Vok, jövő héten esetleg találkozhatunk, ha Hanna meggyógyult és megy már oviba. Bár most mi is köhögünk, illetve csak Lili, de gondolom az ovi miatt, mert ott rögtön elkap mindig valamit.
Az új ovónéni nagyon szimpi, legalábbis egyelőre. Fiatal, 27 éves, nagyon kedves és úgy látom nagyon odafigyel a gyerekekre és szereti őket. Persze ez nálam alap elvárás egy óvónővel szemben, úgyhogy örülök, hogy ő ilyen.

Olyan fura, hogy nemsokára már 3 hónapos Bence. Repül az idő. Lilinél számoltam a napokat, hogy hátha "megkönnyebbülést" hoz az idő. De mivel Bence olyan "egyszerű" eset, észre sem veszem, ahogy telnek a napok. Viszont azon gondolkoztam, hogy tök nagy mázli, hogy Lili volt az első, mert másodikként lehet, hogy nem tudtam volna elfogadni az ő természetét.

Na egyelőre ennyi. A képek nagyon édesek mindegyik babáról, egyik szebb mint a másik!

Kép
Kép
hari
 
 


Sziasztok!

Zsoca június 6.-án született az Uszoki kórházban. A szülést inkább elfelejteném :)
Egyébként szerintem szépen fejlődik, hason alszik éjszakánként napközben is csak a babakocsiban hajlandó aludni a hátán. Hason szépen támaszkodik, kinyomja magát. A kiságyban a forgót általában lefejeli mikor túl magasra nyújtózkodik. Két hete volt 5600g és 60centi, majd a jövőhéten megyünk oltásra és akkor majd újra méretem.
A kezeit meg a lábát már megtalálta, így szépen eljátszik, gügyög és brummog :)
Ja igen, ő egy kis tápos csirke, mert egyáltalán nem volt tejem ahogy haza jöttünk a kórházból.
Nekem mellettem ül a kocsiban amikor kettesben megyünk valahova, de nekem nincs légzsák benne.
Kép Ő lenne a kis csibész :)

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 


Zsuzsi, nagyon vagány, főleg a cipőcskéi!!! :lol: Egyszer már én is adtam Bencére cipőt, de igazából inkább csak a magam "szórakoztatására".

Akkor még várom a légzsákosok véleményét is! :lol: Olyan rossz, hogy fogalmam sincs miért üvölt, még a cumit se nagyon tudom beadni neki, mert vagy a cumit nem érem el, vagy a száját nem találom vezetés közben. És ugye tudva lévő, hogy még nem vagyok egy nagy vezető, úgyhogy jó lenne, ha vezetés közben nem hátrafelé kéne nyúlkálnom. Persze lehet, hogy nem segítene az sem, ha mellettem lenne, de most úgy érzem talán már az is megnyugtatná, ha látna. Mikor Lili is jön velünk, akkor ő szokta simizni, meg odaadni neki a cumit, úgy könnyebb. Tőle már "engedélyt kaptam", hogy előre vegyem Bencét, úgyhogy már csak a légzsák a kérdéses pont.

Kép
Kép
hari
 
 


Hari, en is ezt olvastam, hogy a kikapcsolt legzsak nem tuti biztos, igyu nekunk is hatul utazik Aron akkor is, ha csak ketten megyunk. Anyosules mogott van, az a 'legbiztosabb' hely egy autoban allitolag.
Hat ha nekem Aron nem a harmadik, akkor valoszinuleg nem is szulok harmat :) En tenyleg ki vagyok nyuvadva es egyelore nem latok ra eselyt, hogy hamarosan felepulok :) Hiaba uvolt kevesebbet, ezek az ejszakazasok belolem kiszippantjak a maradek erot, na meg ugye a 'bezartsag' vele, mikor kettesben leszunk. Szoval nem tudom hogy lesz... meg vanmasfel hetem, addig a jaroka is megjon remelem, de megint tartok a dologtol... ez es nem eppen egeszseges :) (es milyen ciki mar, tartani a harmadik gyerekemmel valo kettesben lettol :D:D)

luna6
 
 


Luna, azért ha lassan is, de úgy érzem az írásaidból, hogy kicsit mintha javulna nálatok is a helyzet nappal. Mondjuk az éjszakai ébredések után mondhatni tényleg mindegy, mert ha nem alszod ki magad, akkor hiába minden. Nálunk az a helyzet, hogy pont emiatt teljesen feladtam az elveimet, úgyhogy Bence velem alszik egyelőre. Illetve 8-kor lefektetem az ágyába és kb. éjfélkor ébred, jobb esetben 1-2 felé, de aztán már marad is nálam. Így viszont alszunk 7-ig, akkor én keltem őt, mert menni kell az oviba. Ma fél 9-ig aludtunk, mert hétvége van. Persze ébred közben, de meg sem tudom mondani hányszor, mert félálomban megetetem és majdhogynem kipihenve ébredek reggelente. De emlékeim szerint csak 1x szokott ébredni miután már nálam alszik. Úgyhogy így elviselhető. Majd nehéz lesz átszoktatni őt a saját ágyába, de most úgy éreztem, hogy nem bírok már nappal semmit csinálni, ha éjjel nem alhatok. Meg én naív úgy gondolom, hogy ha este a saját ágyában alszik el, akkor ha majd átalussza az éjszakát, akkor nem kell majd sehova szoktatnom, hisz a jó helyen kezdi az éjszakát. Aztán majd lehet, hogy jó nagyon koppanok és még 5 évesen is velem fog aludni :lol: Mondjuk az is hozzá tartozik, hogy ha éjszaka felébredek, akkor olyan jó, hogy ott szuszog mellettem. Szóval van ebben egy kis önzés is :oops:

Kép
Kép
hari
 
 


Akkor én szerencsésebb lehetek, mert talán eddig 1x aludt velem Zsoca. Szépen elalszik este vacsi után, mostanában 1 körül kér inni de utána is alszik, majd 3kor kér tejet, de azután is szépen vissza alszik a kiságyban.

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 


Luna, én tényleg megértelek, nem győzöm hangsúlyozni. Igazából ha őszinte vagyok, márpedig az szoktam lenni, akkor viszont nem nagyon akarlak kecsegtetni, hogy sokkal jobb lesz. De kívánom, hogy ne legyen olyan mint Lili volt. Nekem most, hogy jött a rossz idő, egyszerűen összeugrott a gyomrom is, mert valahogy előjöttek az emlékek Liliről és az üvöltéséről, a bezártságról, a kialvatlanságról, a tehetetlenségről stb. Szóval valami iszonyú rossz érzés volt és annyira örülök, hogy most ennyire könnyű dolgom van. Persze Lili továbbra is nehéz eset, de kb. 2 éves kora körül kezdtem el nagyjából élvezni, hogy gyerekem van. Ehhez hozzátartozik, hogy én nem akartam elfogadni, hogy ő olyan amilyen. Talán ha sikerült volna, akkor nem élem meg akkora tragédiának, de most már mindegy.
A lényeg, hogy remélem nálatok azért hamarabb rendeződnek a dolgok és csak azt tudom tanácsolni, hogy KITARTÁS! Te sokkal erősebb és logikusabb gondolkodású vagy, mint én, úgyhogy biztos vagyok benne, hogy túl leszel a nehezén előbb-utóbb! Inkább előbb legyen.

Kép
Kép
hari
 
 


Zsuzsi, bár biztos hülyeség, de talán a tápszerrel könnyebb, mert akár az ágy fölé hajolva is meg tudod etetni a cumisüvegből. Nálunk az a gond, hogy mi leginkább csak fekve tudunk szopizni és ha éjszaka félkómásan kiveszem őt, akkor el is alszom szoptatás közben. Általában arra ébredek, hogy már megint éhes, de akkor ugyebár újra bealszom szopi közben. Eddig nagyon erőlködtem, hogy ébren maradjak és olyan rossz érzés volt arra ébredni, hogy na, már megint nem tettem őt vissza az ágyába. Most annyit változtattam csak a dolgon, hogy már nem is akarom visszatenni, így nem ér csalódás, mikor rájövök, hogy mellettem van. :lol:

Kép
Kép
hari
 
 


Na jol elszallt amit irtam... bar csak azon merengtem, hogy Zsuzsinak de jo, mintagyereke van... en meg majdcsak valahogy tuelem Aront, mert nincs mas valasztasom :)

Amugy aktualisan ket teljes oraja alszik, az apja oleben, akinek zsibbad a karja, ahogy nekem szokott. Hat ezek mennek :)

Hari, az en agyamban egyresztszerintem nem ferne el,masreszt az apja horkol es szerintem lazan ra is fekudne... harmadszert keptelen vagyok fekve szoptatni :) Ezek utan elv sincs amit feladhatnek ugye... amugy is az utolso lenne, hogy velem aludjon, de tenyleg nem tudom hova tenni a mukit es ha tudnam is fel kene vele kelnem legalabb felulni.
Nekem sincsenek komoly illuzioim, hogy jo lesz nekem, max talan hangyanyit jobb, ha esetleg megsem fog az ebrenlet idejeben fullon bombolni :) Halvany javulasok tenyleg vannak, de valoban, a kialvatlansag az a pont, ami miatt ezek elegge kevesse rezekelhetoek :( Egyszeruen mostmar egy ideje, hogy 2 orankent kel, en nem aludtam egyhuzamban tobbet ugye bo masfel oranal...

luna6
 
 


Szerintem nem gond, hogy melletted van, hisz nem akarsz se magadnak se neki rosszat. Majd idővel megszokja a kiságyát.
Kérdés: mit gondoltok a borostyán láncról???
Most rendeltem a gyereknek, mert mostanában nagyon nyűgös tud lenni, és patakban folyik a nyála.

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 


Luna ez a 2 óránkénti ébredés mitől alakult ki? Fáj a pocakja vagy éhes?

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 


Eszik ilyen rendszeresseggel :) Amugy egy extran hasfajos gyerek, bar mintha a hasfajasa egy fokkal jobb lenne, illetve vandorol :) Eleinte este kesdodott, aztan athuzodott ejszakara is, aztan ejszaka nem obegataott nappal viszont a fennlet 90%-aban... ez csokkent valamennyit, ejjel ritkan bog... hasfajas meg eleg sok van.
Lehet, hogy a hajfajas kelti fel ejjel de ilyenkor eszik is, bar nem allitanam, hogy naagy mennyisegeket, de mivel nappal sem tudott sokaig enni komolyabban mert mar eves kozben fajt a hasa ezert gondolom ejszaka kezdte potolni az adagot, es igy maradt :) Ugyhogy sosem eszik szerintem egyszerre sokat.
Es nappal is 3 orankent eszik altalaban, kiveve ha tevedesbol megiscsak elalszik es hagyjuk :) De nem ez a jellemzo...

luna6
 
 


Zsoca is nagyon hasfájós volt, de amióta édeskömény teát adok neki szerencsére ez nagyon is megváltozott.
Ti mivel itatjátok a gyerekeket? Vagy csak anyatejet kapnak?

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 


Enyim csak anyatejes :) Amelle elvileg nem is kell semmit adni (kozepsom sem kapott sosem) de ha akarnek sem tudnek, ugyanis Arongyerek kitalalta, hogy o marpedig uvegbol semmit... szoval egy jo ideje meg lefejt tejet sem, a tapszerrel meg korberohogott kvazi, szoval nem fogad el semmi mast. Egyelore. Ami nem feltetlenul baj, de itt lehetne megint elveket feladni es vacsorakor megtapozni es telerakva a hasat talan tovabb aludna, de remenytelen a projekt :)

luna6
 
 


Sziasztok!

Hari!
A Szeptember fesztet én is néztem.. lesz Gryllus is holnap. Úúúúgy kimennék a csajjal,de egyenlőre 3x kell antibiotikumot adni neki, és baromira nem hiszem,h ogy hamar elmúlik a láza. És olyan jó lenne kimozdulni vele. Olyan gáz, hogy 3 nap alatt már összeszedett valami xart. :? talán ezért volt csak baj, hogy itthon volt 3 hónapig. Hozzátenném, nem is volt beteg a nyáron egyáltalán! :D:D

Luna!
Én nem tudom, ezt hogy lehet hosszútávon bírni!! Én ma éjjel 2 óránként keltem, mert hol az egyik,hol a másik kelt és hulla vagyok. Főztem magamnak koffeinmentes kávét. Talán csak a fahéj nem tetszett eleinte Alexnak. Tegnap megettem egy nagy adag fahéjas szőlőcukrot, és egyenlőre nincsen hasfájása, szóval most tesztelen a kávés verziót :D:D

Zsu!
Üdv itt :D
Mesélj azért a szülésről, ha van kedved! Én is a felejtős szüléseket gyarapítom Hannával, meg azért Alexal is. Bár az jobb volt, mint Hannával :D:D:D

Rólunk:
Hanna persze egész éjjel forró volt, de mivel tudott aludni, így nem adtam neki lázcsillapítót, dolgozzon a szervezete a betegség ellen. Nem volt neki csak max 38,5. Kicsit ugyan nyögdécselt éjjel, de 7kor kelt és azóta csak kicsit nyűgös :D Láza volt reggel akkor már adtam neki nurofent, hogy ne érezze olyan rosszul magát.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vok 2010.09.04 12:21-kor.

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?