Új privát üzeneted érkezett!

Aprooka!
Akkor cumit el kell venni. Attól lehet ám cumizavaros. A barátnőm lánya csak addig sztrájkolt, amíg cumit kapott. De addig vagy 4x... Ha félálomban van, akkor sem eszik jobban???
Szerintem ne várj a Bertára! Hívjál akárkit!!! Ez azért nem jó, hogy alig eszik... főleg, az operáció miatt.

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!

Jól eltűntem, de van orvosi igazolásom :cry: . Két hétig olyan derékfájdalmam volt, hogy még szerencse hogy az ember szabin volt, mert így ő emelgette ki a kiscsajszit az ágyikójából. Mostmár egy kicsit jobb, de huzamosabb ideig még mindig nem tudok állni, ülni stb. Persze az ember nem volt hozzászokva a strapához, úgyhogy az ő dereka is galyra ment... Lestrapál minket ez a kicsi lány, pedig még mindig nincs 5 kiló! Mi lesz ha 10 kiló lesz, és az ágy a legalsó színtre lesz állítva?!?!

Nagyon örülök hogy Csilláéknál minden rendben. Lénivel is és hogy a nyaralásuk is jól alakul.

Mindenki babája tündéri, nagyon aranyosak a képek amiket felraktatok. Jó nézegetni.

Luna, hol készült az a nagy székes-asztalos kép Manciról? Ja, és milyen az Aventes elektromos mellszívó?

Nikvik, nagyon sajnálom hogy Zoénak is fáj a hasa. Nekünk ilyen nincs (vagy legalábbis nem ennyire), eddig csak este adtam neki pár csepp espumisant, de most a védőnő javaslatára egy hétig naponta háromszor kell adnom neki. De ha nagyon fájna neki, akkor van itthon olyan zselés tasak, amit hűtő/fűtő pakolásként lehet használni (fagyasztani vagy mikrózni), és azt tenném a pocakjára. Amúgy szupi a medencétek! A kocsinak meg gondolom naagyon örülsz. Nézegetitek már? Vagy majd novembertől, amikor ráér Nikos?

Geo, hogyhogy nincs tejed? Én ezt nem értem, a múltkor még írtad hogy 200 ml-eket tudsz fejni! Amúgy nektek is jó nyaralást!!!

Klau, mi volt a dulánál vagy bábánál akinél voltál egyik pénteken megbeszélni a szülést-szoptatást?!

Mi is voltunk el pár napot anyuéknál, meg voltunk Ráckevén is. Nagyon jó volt, csak utána este volt nagy sírás. Rájöttem, hogy annyira nyugi van itthon, hogy nem éri elég inger a kiscsajt, és ha van valami extra út akkor attól teljesen kikészül. úgyhogy elhatároztam, hogy vinni fogom őt mindig valahova. Nálunk mondjuk ez elég nehézkes, mert itt nálunk csak földutak vannak, szóval nem tudom ott sétáltatni, mert ha elmegy egy autó, akkor 5 percig nem kapni levegőt. Így az van hogy kocsival el kell vele mennem valahova. Ma kezdtük volna, de hát itt alszik! Mintha tudná hogy merényletre készülök ellene :lol: . Na mindegy, majdcsak lesz valahogy...
Ja, meg megkaptuk az oltást is. Detti, nekünk a doki pont azért nem mostanra mondta a Rotát, merthogy most kettőt kapott, és a 3 hósnál csak 1-et, ezért azt mondta inkább akkor kapja a rotát is.
Ja, meg képzeljétek, a kaki gondok is javultak. Igaz, volt hogy először egy hétig nem volt semmi, de aztán begyorsult, és most 3 napja volt minden nap. Olyan kis aranyos amikor nyom... Valószínűleg a kamilla sokat segített. Mármint hogy én ittam a kamillát. Csak most két napja nem itta egyáltalán az anyatejet, úgyhogy most megint lesz egy kis szünet....
cicmarek_
 
 


Cic, tegnap tusolas kozben jutottal eszembe, hogy hogy eltuntel :) az ok persze nem vidam.

A foto tavaly nyaron keszult, van Liszabonban egy olyasmi muzeum, mint Pesten a csodak palotaja (eppen szemben a hiresneves oceanariummal) es annak az elotereben all ez a szek meg asztal, amit az egesz csalad birtokba vett, na en meg pont a legkisebbet mutattam nektek, holott a nagyok is ilyen furan mutattak az allig ero asztalnal :D

luna6
 
 

 
 

Voki-Toki! holnap MEGYÜNK HOZZÁTOK! :lol:
viszont nem csak úúúúgy beállítunk még szivességet is szeretnénk kérni!!!! :lol:
persze nem akarunk a nyakatokra menni ezért itt és most ird meg ha nem jó az időpont - a gyógytornászhoz úgyis megyünk egy jó darabig!
szóval a kendőzést próbálnánk ki! ha rámkötnél egyet :-) mert hát olyan jó lenne ha "működne" ... mert hát az az igazság keveset alszik Eszti és akkor nyügi és akkor "felkötném" én is mint a többiek :-)

mi fél 1-re megyünk dokkancshoz 1-kor végzünk!
priviben vagy telón (az egyszerűbb úgyhogy adj számot!!! ) felhivnálak ha EGYÁLTALÁN SZÓBA JÖHETÜNK NÁLAD! CSALÁDOSTUL!!!! :-)

PUSSZ - nyussz
Vendég
 


aproka mindjárt küldök telószámokat! én is UGYANEZZEL SZIVTAM ... nekem 4-5 hete volt kb! nagy cumis a kiscsaj és csak azzal volt el! azonnal el kellett venni (aztán visszaadtuk mert anélkül nem volt teljes az élete!) és amit nekem ajánlottak és nagy türelemmel és bazi nagy KITARTÁSSAL BEJÖTT mert nem akartam feladni hogy nekem azt ajánlották hogy extrém pózokban szoptassak! itt mindent érthetsz! a lényeg hogy át kell verni a kislurkót mert ő köti a szoptatási élményt valamihez most eldöntötte hogy neki az nem jó és juszt sem sziv viszont ha a cicit leengeded neki mint a horgász a csalit a halnak (jól megmondtam) akkor átverhetőek! főleg ha éjszaka amikor eszik akkor nincs gond mert akkor tuti szopisztrájk!!!!
én úgy vertem át sikeresen hogy vagy apa dajkálta és hirtelen rányomta a hintaszékben a bimbómra - olyan váratlanul érte hogy rögtön evett - vagy pedig ráraktam az ágyra ... daloltam aztán kutyapózba vetődtem és akkor úgy leengedtem a cicit! akkor csak annyit látott ereszkedik a bimbó :lol: ez nagyobb fizikai munkát is igényel lehet hogy neked nem optimális ... de ki kell találni mindent! vannak akülönböző bölcső fogások is hátulról előlről stb. a lényeg hogy a baba új dolgokkal talizzon!!!!
nekünk kb. 12 napig tartott !nagyon nagyon hosszú idő volt nagyon kikészültem lelkiekben fizikálisan de túl vagyunk rajta a régi megszokott pózban eszünk már - és cumizik...
ja és próbáld ki azt - hatásos ez is NAGYON - hogy úgy besötétitessz ahogy csak bírsz!!!!!!!! és úgy próbálod etetni! ez is sikerrel járt nálunk
mindjárt megmondom én kikkel beszéltem...
Vendég
 


Orsolicsné Mezei Orsolya
(20) 261-5293

Kovalik Éva
Telefon: 06-70-321-6773
hétköznap délelőtt 9:00-11:00 óra között hívható telefonszám
Email: kovalik.eva@lll.hu

amúgy megváltozott a honlap a soroksári csoportot törölték basszus!!!!!! és amúg yis rengeteg telószámot leszedtek! nem is értem... :-( az Orsival beszéltem - gyerekes lehet hogy nem veszi fel rögtön de kitartás.... és a Kovalik Éva is nagy "guru" ... de őt csak délelőtt lehet hivni ha jól olvasom!!!!! mindenképp beszélj velük nekem nagy lelkitámaszaim voltak! és felhivhatod az érdi csoportot is mert igazából telefonon simán adnak jó tippeket és végighallgatnak mindent nekem még a szülést is a lelkiállapotom a baba nevét is hogy úgy tudjanak reagálni ... maximálisan meg voltam elégedve velük!!!! ...

de ha tudunk ide is írj és adunk még tippeket nekem azok is olyan jók voltak! ja és én ettem csokit is hogy a tejem izesebb legyen nálam ugyanis attól sztrájkolt hogy megjött a menstruációm!!! :-( és a tej ize megváltozott! :-(
Vendég
 


Köszi, köszi a sok tippet!

Ma egy fokkal jobb a helyzet talán, bár még mindig percek kérdése a szopi, de félálomban átverhető. Viszont csak cumival. Szóval azzal kezdi és kicserélem. Ha azt is elveszem, akkor nem tudom hogy lesz. :roll:
Amúgy én éjjel nem is adom, nappal is csak ha nagyon muszáj. Pl imádom cicivel álomba ringatni, de egyszerűen legtöbbször visszaébred arra hogy cici van a szájában és nem cuci és végül a cumival tud csak elaludni.????

Éjjel viszonylag jól eszik, nem sokat, de eszik.
Sztem amúgy sztrájk és mellé hasfájás, mert mindig evés elkezdése után jön egy haskorgás, egy puki és utána meg már sír, és nem kéri a cicit.

Nanetto, az extrém pózok közül jópár már megvolt, de pl a cicilógatásnál annyira fuldoklik, hogy nemigaz, mert túl nagyok a cicik. :oops: :roll:
Azért próbálkozom.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Hat en is azt hittem egy idoben, hogy sztrajk de igazabol nalunk csak a hasfajas. Van, hogy 4 persz eves utan kozben jon a hasgorcs es vege mindennek, nagy orditas es feszenges es fel ora mig ujra etetheto. van, hogy csak eves utan jon, ez a szerencsesebb, bar ez is nagy bogessel jar. van amikor meg nem megy el bogesig a dolog csak feszenges van... de nalam aron mindig akarna ilyenkor enni, szoval nem a cicivel van baja, kozben is elkapja szivja, ha alabbhagy a fjas, majd ujra elereszti. es vannak jobb napok mikor relative jol eszik, meg roszabbak. es gyanum szerint ejjel hozza be a lemaradast, akkor szinte mindig szepen eszik, nem jon fajas vagy csak nagyon ritkan.

luna6
 
 


mar csak az alvasara kene valami megoldas nappalra, irto faradt most is, tomne a kezet, cumizna es aludna de neeeem... itt kepeszt az olemben. dorzsoli ezerrel a szemet... es persze megint olben fog aludni, barhol masutt felkeçti a pocak. itt is, csak valahogy megis kevesbbe es vissza tud meg szunyalni, agyban csak bogve ebredne es vege is.

luna6
 
 


mekkkora itt a forgalom :)
nalunk meg vacak az ido, szurkeseg es esik/szital... tiszta tel van. este elo is vettem a rugikat, es a 2 honapos gyerek kb mostanra nott bele igazan az egy honapos ruhakba :) Gazdasagos egy darab, a 0-3 hozask meg lifegnek, lognak rajta.

luna6
 
 


Nanetto!
Gyertek! :D
Küldöm priviben a számom, meg a címem :D

Luna!
Na, látod, van pozitív oldala is a törpének.. gazdaságos ruhailag :D:D:D
Na, viccet félre téve, annyira gáz ez a pocak fájás.. :? tudom, már x szer elmondtam, de nem tudom hangsúlyozni, hogy mennyire csodállak, hogy ezt bírod!!! És mennyire sajnállak mindkettőtöket, mert ez egyikőtöknek sem jó...
Megjött mááán az a csomi????

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Meg nem :) De ma meg pl nem is lattam postat/postast :) Legkesobb mikor megyunk oltasra kiderul :) De onnan van, hogy eleg lassan er ide, szoval nincs elkesve igy egy het utan.

mi ez a nagy kihalas errefele???

luna6
 
 


hahó

sziasztok lányok! bár elég nagy a pangás ... van valakinek közületek elemes orrszivója? és jó???? véleményt tud irni valaki?

nekünk orrszivó-porszivó van ... viszont most jöttem rá hogy nekünk majd mindig éjszaka kéne ... vbiszont takaritógépünk van ami buzi nagy a padláson tároljuk és én nem is értek hozzá :-)
szóval jobb lenne az elemes! de arról sok jót nem irnak de hátha valaki itt használ olyat!!!
Vendég
 


Mibol jottel MOST ra, hogy a gyerekednek a jovoben kizarolag ejjel fog eldugulni az orra??? :lol: :lol: :lol: :lol:
nekem porszivos van... az elemesrol semmi jot nem hallottam eddig. este lefekves elott mikor kellett kiposzivoztam a lanyokat, es kb picikorukban egyenkent 2-3 alkalommal ha hasznaltuk annyira ejszaka, hogy az szomszedot zavaro lehetett esetleg.

luna6
 
 


Sziasztok!

Nanetto:
Ne dícsérj már ennyire... még a párom sem mond ilyen szépeket nekem. :oops:
Amúgy még adós vagyok még egy mesével. De ha ennyire szereted ezeket a régi meséket (én is) akkor küldhetek másokat is...

Nekünk a pesztonka mellszívó van, amihez csatlakoztatni lehet egy orrszívó szondát is. Nincs nagy hangja, olyan mint mikor rezgősre van állítva a telefon. Én szeretem.
Ezen kívül van porszívóhoz csatlakoztatható... mondjuk ez hatékonyabb, de én elégedett vagyok mind a kettővel.

Luna:
Mi meg képzeld el, már 68-74-es rucikat hordjuk. Az egy hós ruhák csak 2 hétig voltak jók, a 62-esek 2 hónapig. :D :D
Hát ilyen "kis" mammut az én fiacskám... :wink: :wink:
Vendég
 


Heny nem is kismammut, Aron aproka, vagyis inkabb rovidke, de majdcsak megno :) a normal meretben benne van o, csak a csajaimhoz kepest nekem picike... meg tan a magyar bebikhez kepest is meg az. majd huzzuk es behozza :)

luna6
 
 


Szende is nő, mint a gomba, én meg meg vagyok lepődve, mert mindig a vékonyabb babák tetszettek, azt hittem, nekem is csak olyan lehet. Bár, régről mindig azt hallottam, a hurkák az egészség jelei, ha bármi baj lesz, lesz tartalék... szóval szerintem kinek milyen jut, könnyen elméletet gyárt hozzá. Én mst zat, hogy szééép, egészséges, erős baba, de ha vékony lenne tuti azt gondolnám, hogy kis finom, törékeny, arisztokratikus, stb, Luna, válassz ! :-D
Amúgy tiszta szerencse, hogy a ruháink 80%-a teszvezsről van, meg olcsó helyekről, uis az ingadozó időjárás miatt volt, ami 2 alkalommal ha volt Szendikén és máris átkerült a kinőtt csomagba. Már nem is tartalékolok külön ünneplőt, mert nem érdemes, mire eljön az "ünnep", nem fog beleférni. Ezen először szomorkodtam, már tényleg nem érdekel, bár hihetetlen a ruhakészlet, ami vándorol. A másik az össze-vissza számozások...

detti_10
 
 


Valasztok :) Teljesen mindegy, csak egeszseges legyen :) (ellenben az erosen varosi legenda es nem igaz, hogy a kover babak - nem Szenderol beszelek, onem is tunt annak fotokon - egeszsegesebbek lennenek)

na mi balra el oltasra...

luna6
 
 


Heni, nekem is nagy öröm volt Róka Rudi. A hideg is kirázott, amikor olvastam, uis gyerekkoromban diafilmen volt meg, nagyon sok, szép emlékem jött elő, viszont rájöttem arra is, hogy alig értettem belőle pár szót, mégis imádtam :-D

Nikvik: sajnálom a hasfájást Zoénál, jault valamit a helyzet?

Geoo: kívánok jó nyaralást a Balcsin! az alakoddal még ne törődj, leszel még nagyon vékony, hiszen a fiatal szöveteid hamar regenerálódnak, ez biztos. Te vagy talán a legszerencsésebb köztünk ezen a téren.

Én is nagyon-nagyon vágyok menni, víz mellett lenni, vagy csak másutt tologatni a babakocsit, és együtt lenni a férjemmel több napon át. Keret nemigen van rá, de ügyeskedek vmit, esteleg egy szeptemberi hosszú hétvégét, bármit, csak kiruccanás legyen.

Örülök, hogy Csilláéknak is bevált a pihenés, tetszett Nanetto a hozzászólásod, h esetleg Lénike horvát volt előző életében ;)

Az írásaitokból rájöttem, hoyg uygan sokat van Szende hason, de én igazából hason alatatom nap közben, edzésről szó sincs. Ma megpróbáltam tehát edzeni ;) és hasra fordítottam a játszószőnyegen, igaz, már álmos volt, és a kis drága ugyanúgy elkezdte az álomba nyűglődést, h ezek szerint itt za alvás idő, eszébe nem jutott, tekintgetni, fejet emelgetni, hangosan kacarászni hason, na persze... legközelebb akkor próbálkozok, mikor még élénk, jó kedvű. Jaj, az elmúlt 2 napban sokkal többet nevetett, mitn eddig, moylan szuper!
Tartok tőle, hogy a sok morcogás oka főleg az akadozó tej-ellátás volt. Most valamennyire visszajött a mennyiség, újra irtó sokat fejek, és sajnos kellett neki adnom tápot is, de talán ma már nem.

detti_10
 
 


Sziasztok!

Vok,
kiderült hogy mitől volt véres Alex kakija? És még mindig olyan, vagy meggyógyult? Bár gondolom hogy jobb, mert ha nem javult volna akkor biztos mondtad volna hogy viszed orvoshoz...

Aprooka,
sajnálom a szopis problémákat. Én ehhez sajnos nem tudok hozzászólni, remélem gyorsan minden rendbejön nálatok.

Luna,
nem lehet hogy Aron azért szeret rajtad aludni, mert a pocakját te melegíted? Lehet hogy ha az ágyát bemelegítenéd előre, vagy letennél alá egy ilyen zselés melegítős cuccot, akkor lehet hogy arra rakva tudna aludni...

Detti,
nehogy már neked is tej problémád legyen. Mi van itt, nem hiszem el! Remélem gyorsan visszaáll a tejmennyiség...

Nahát, mindenkinek hogy nő a gyerkőce! Én úgy látszik nagyon egy cipőben járok tényleg Lunával, mert nekem sem nagyon nő. Amikor csak szopizott a picur, akkor is a minimum hízásokat hozta, most hogy kap tápszert is (kb fele-fele), így sem sokkal több a hízás. Na nem mintha szeretnék egy michlein-babát, illetve ugye a derekam sem bírja a strapát (sőt, már a vállam is fáj). Na mindegy, nem is izgatom magam ezzel, csak ugye érdekes.

Képzeljétek, milyen egy drága férjem-uram van! Az ő egyik kollégája mondta, hogy ők milyen hiper szuper ipari fejőt kölcsönöztek a patikából. Hát tegnap nem hazaállított ő is egyel, hogy akkor így nekem könnyebb legyen (neki meg halkabb), és hogy akkor biztos több lesz így a tejem is!!! Kis cuki. Amúgy a fejő az a medela kézije, és erre kell csatlakoztatni a gépet, ami akkora mint két angol szótár, szóval nem nagy, de azért nem is a "kézi" típusú. Úgyhogy most óránként fejek, hátha egy kicsit tudok vele szaporítani, aztán majd meglátjuk mi lesz... Ha már egy rakás pénzt elköltött rá... Most még a kiscsaj is hagy. Nem tudom mi lehet vele: 8.30-kor kelt, aztán evett 160-at (ez abszolut rekord), utána el is aludt, majd 12:30-kor evett megint, és rögtön bealudt. Na nem mintha baj lenne, csak nem vagyok ehhez hozzászokva...
cicmarek_
 
 


Ja, még azt akartam írni, hogy nekem ez a Róka Rudi totál kimaradt az életemből. De nagyon örülök hogy olvashattam, gyorsan el is mentettem, és ha még Heni (vagy bárki más) raksz fel meséket, nagyon-nagyon fogok neki örülni...
cicmarek_
 
 


Sziasztok!

Jaj, Alexet már én is vagy 100x kérdeztem.....magamtól.... :roll:
???
Bár sztem most épp kötögetnek Nanettoval Vokéknál.

Sajna kicsit problémásabb a szitu Zétivel. Ma voltam vele dokinál, aki közölte, hogy már újszülöttként meg kellett volna vágni, mert szte le van tapadva a nyelve és ez minden baj forrása. Szóval nekünk holnap hasi uh, meg koponya, és csípő, remélem nincs pocakgondunk, meg pylorusunk, a hasfájás meg nem anatómiai eredetű és ha ezzel megvagyunk, akkor irány a gégészet és a sebészet....én még reménykedem hogy nem kell vágni, csak közlik majd, hogy kitartás anyuka, további car pár hónap az etetés meg bénázni fog továbbra Zéti, amitől meg behisztizik, de talán kinövi....viszont ha vágni kell, az marha fájdalmas állítólag.
:? :cry:

Amúgy tegnap este volt az utolsó nagy hisztis szopi, amikor csak cumival lehetett átvágni, ma meg alig bír lekattanni a ciciről, talán megússzuk így 4-5 nappal a sztrájkot. Mert ha még ez is tovább tetézni a dolgokat akkor..grrrr

Luna, Levi nekem is mindig belefért az adott tescos kategóriába még legalább másfél hónapig, mégis mindig hozta a tankönyvi hízást.
Szóval ne aggódj, ezek a hülye méretezések. Meg amúgy is, messze vagytok még a 3 hótól!
Zétin most egy 6 hósoknak való body van, de megnézem azt a 6 hóst, akit belenyomorintanak! :wink:
Már akartam kérdezni, akkor nem mentek uh-ra? Mert az biza a soksok buborékot is kimutatja és akkor legalább hivatalosan is hasfájósak lennétek. Miért ellenzi ennyire a dokid? Az még nem is sugárzás. Itthon már a legtöbb babát elviszik. Nem csak az ilyen paramamik mint én...

Amúgy vicces volt a dokinő, mert majdnem megkérdezte, mit aggódom, amikor a gyerek egy hét alatt hízott 300at és ez nem is a rekordhízása, volt hogy két nap alatt nyomott 130al többet. De könyörgöm, ok, hízik, de közben meg úgy nézek ki szopik után, min akit megtámadott egy vadmacska a véresre karmolta. Nekem ne mondja hogy ez normális, csak mert vasgyúró a Kisbékám. ezt már egyszer bekajáltam Levivel....

Detti, hajrá nyaralás. Remélem összejön!
Nekünk most szállt el a lehetőség, pedig ott az üres nyaraló Balcsin, de Péter nem mehet szabira... :evil: Azért nem tud holnap elkísérni a gyerek 6 hetes kontrolljára meg az enyémre (Zétit nem is tudom hova teszem addig egyedül), mert csak két orvos van az ország legnagyobb kardiológiai osztályán. Ja, illetve van ott 12 is, de a legtöbb adjunktus, meg főorvos és ők nem vesznek fel beteget, meg nem bocsájtanak el, mert az papírmunka és büdös a munka....ők csak a magánbetegeiket vizsgálják és a fiatal dokik végzik a melót. :evil:

Nanetto, merrefelé költöztök?
Szted Dévényes tornával nem lehet vmit kezdeni a nyelvvel? Meg a szopitechnika javításával? Megkérdeznéd nekem akihez jártok?

Jaj, annyira jó, hogy Léni ilyen jól van és eszik!!!

Heni, mekkora most a fiacskád? Grat hozzá! Mármint, hogy ilyen szépen fejlődik!

Nik, hogy van Zoé? Jobb a pocakja?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


megjöttünk Vokéktól!
csudajól éreztem magam... mint ahogy elképzeltem Vok és Hanna olyan amilyennek gondoltam! VIDÁMAK érződik a pozitiv aura :-)
sajnos rohantunk de a kötést memorizáltam és próbálgatom ha nyügös majd "élesben" :-)

aprooka: amikor először vittük esztit rögtön megnézte a nyelvet!!! Esztinek is azt mondta nézesssük meg mert szerinte nem túl jó és vágni kell úgyhogy jövőhéten megnézzük de jól szopik és lehet hogy mégsem és tévedett de szerintem ők azzal nem tudnak mit csinálni mert küldött ő is "vágni" ha a gyerekorvos úgy itéli! hálaég az én kis cápám azért eszik amikor nem "sztrájkol"

Voki: most ébredt fel tőletek :-) Voknál altattam el a kertben ...
és Lucy kísért :-) csudajó volt!
na megyek!

ui: és még pizza is sül ma nincs ebédfőzés!
Vendég
 


Nanetto, hát az evéssel nálunk sincs gond most épp, leszámítva az elmúlt pár napot, csak a technikával, hogy beveszi aztán kiesik állandóan a szájából a bimbó. De ez születésétől így van sajna. Köszi az infot, akkor nyelvtorna kilőve.

Pizza, nyámíííí! Jó lehetett a mai nap!

Uh, na, most aztán bekakilt a Kisebbem, aztaaaaa, ez méretes darab puki volt a hátam mögül. :roll: :lol: eddig csak tekergett szegénykém félálomban.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aprooka 2010.08.24 13:29-kor.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Többgyerekes anyukák!
Szeretném megkérdezni, hogy ti tesztek el most kajákat a gyerkőcnek? Úgy értem, hogy ugye most itt a barack, az oké, megpucolom, darabolom és lefagyasztom. De esetleg mást? Mondjuk cukkinit, paradicsomot ... stb? Mert ugye most van szezonja, és hát én raknék el a prüntyinek, mert amikor elkezdheti enni, akkor csak a génkezelt verziót lehet kapni...
cicmarek_
 
 


Aprooka
Dévény féle tornával tudnak segíteni a szopin. Tuti, nekem barátnőm megkérdezte (ő más problémával hordja oda a gyerkőcöt), de azt mondta, hogy látnia kell a gyereket is hozzá. De majd jön Vok, és ő is tutira megerősít. Vok is azt írta annó nekem hogy az állapotfelmérés többnyire ingyenes, arra megéri elvinni, veszteni való nincs.
cicmarek_
 
 


Sziasztok,

Cicmarek, Detti 10,
egyenlőre várjuk azokat a homeos bogyókat amit anyum vett Vok Eszter javaslatára.
De tegnap és tegnapelőtt elég lájtosra sikeredett a hasfájás. Lehet azért mert legalább 15 percig fürödtünk meleg vízben és masszíroztam meg locsoltam a hasát a vízzel.

Vok Eszter,
igazad van lehet nem válik be, de anyu azt mondta nem egy nagy összeg az egész, úgyhogy megveszi mind a kettőt. Hátha.
Ma egyébként elmentem a gyógyszertárba, mert tápszert, meg popsikrémet kellett vennem és megkérdeztem mit ajánl hasfájásra, illetve, hogy van-e ez a homeos szer. Na mintha meg se hallotta volna, hogy homeos szert kértem. Most vagy nem létezik, vagy nem népszerű :roll: :roll: Utána mondtam még neki a espumisant, a gripe watert meg az infacolt hátha valamelyik van. Volt gripe water és infacol is, végül vettem egy infacolt. Na majd ma kipróbálom az kora esti és az esti evésnél, legalább addig is van valamink amíg a chamomilla ideér!

Egyébként én komolyan mondom nem értem ezt az egész hasfájás dolgot itt az országban. Olvastam a görög szülők fórumát és a gyerekorvosok szinte már csak a legvégső esetben javasolnak infacolt, gripe watert és társait. Általában azt mondják, hogy adjál egy kevés kamilla vagy édeskömény teát. Én nem értem szeretik kínozni itt a bébiket és a szüleiket is a hasfájással :roll: :roll:

Luna,
örülj neki, hogy Aron ilyen gazdaságos gyerek ruha szempotjából! Nekünk itt áll a szekrényben 6 db 1-3 hós nyári rugi (53-59 cm méretű), mert ugye úgy volt, hogy június 20 körül szülök és akkor meg jól jött volna az újszülöttnek. Most meg mivel már beállt egész jól a hőháztartása, még egyszer nem voltak rajta és nem is fogja őket hordani egyáltalán, mert múlt csütörtökön volt 60 cm!
Rápróbáltam és épphogy ki tudja nyújtani egyenesbe a lábait benne. De mire itt megint rugi kell (szeptember vége félé éjszakára), addigra már esélytelen lesz ráadni. Be kell szereznem neki egy pár 3-6 hóst, a bodykkal ugyanez a helyzet az 1-3 hós épphogy jó még rá, abból is már a nagyobb fog kelleni.
Egyszerűen hihetlen, hogy 3 hónap alatt 13 centit nőtt. Bár széltére nem szélesedik, hiába hízott 2300 gramott a születése óta. Olyan vékony testalaktú a lelkem.

Vasárnap felbuzdulva a kellemes 26 fokos időjáráson és a szép nagy bárányfelhőkön, feltettem magunkat a buszra és elmentünk apa dolgozójába.
Sansos volt, hogy majd agyon aggódja magát amikor meglát minket, hogy hogy képzelem majd elkap valamit a buszon, de mondtam neki, hogy a gyerekorvos azt mondta, ha akarok akkor már repülőre is ülhetek vele akár holnap. Végül is mi a különbség egy repülő és egy "luxus"busz között?
Persze apa semmit nem tudott róla meglepi volt. Amikor meglátott minket még levegőt se tudott venni, de aztán tökre örült.
Szóval a lány túlélt épen és egészségesen 2×50 perc buszutat. Persze ezek a buszok amik nem a városban közlekednek, hanem hosszabb távon mennek, ezek azok a légkondis elmeltszintű "luxus"buszok.

Csilla,
hú, tökre örülök, hogy ilyen jól van Léni! Élvezzétek a nyaralást és csináljatok sok képet!

Geo,
nektek is jó nyaralást!

Neketek van olyan hogy amikor kaját kér akkor nem bír várni egy pillatotsem, hanem azonnal kell neki és ha várnia kell akkor magából kikelve szinte levegővétel nélkül ordít amíg nem enni??
Mert nekem ma ezt műveli. Amúgy is egy türelmetlen típus kaja szempontjából, de ma mindenen túltesz türelmetlenség terén.
Vendég
 


Zso, a doki nem ellenzi a hasi ultrahangot, csak en nem firsziroztam, mert tovirol hegyire atvizsgalta es valtig allitja, hogy ez sima kolika nem mas. En meg egyelore hiszek neki, a helyzet ugyanis nem romlik, hol vacak, hol vacakabb de kb ugyanaz, vannak napjai mikor szepen eszik es nem rangatja a poccakja. elobb pl igy oltas utan hang es mosdulas nelkul szopott ho 20 percet... szoval kivarunk, de barmi valtozas van azonnal hivhatom a dokit es mehetunk. (ja, hizik is rendesen, onmagahoz merten, ejjel alszik is jol... mondjuk nappal ugye csak olben, mert a pocak felkelti)

Cic, olben sem melengetem a pocojat aronnak, hisz hassal folfele van teljesen szabadon. Amikor nincs haboru a hasaban akkor szunyal az agyaban is, de valamiert nappal sokkal tobb a belmozgasa (biztos igy a normalis) es megebred tole. De ma ejjel is pl volt egy oras ebrenletunk emiatt, szoval neha akkor is befigyel ez.

Viki, nekem sem mondott a doki semmit sem adni a hasfajasra de nem hiszem, hogy azert mert nem veszi komolyan. Csak ezek a szerek vagy bejonnek vagy nem (erzesem szerint tobb a vagynem) es tan nem akarja ezekkel terhelni a gyereket? nem tudom, nem kerdeztem.
Nekem Aron nappal nem jelez egyertelmuen kajaert, szoval ilyen turelmetlensegi jelenetek sincsenek. De a parnajat megismeri es akkor mar beindul a nyelve, ha eppen ehes :)

luna6
 
 


Nikvik,
szerintem a hasfájásra az Infacolt előbb add. Mert én is eddig este adtam, de hát nem hatott olyan gyorsan. Most, hogy naponta 3-szor adom, így este nem is volt egyáltalán nyűgös!!!! (Én amúgy Espumisant adok, de hát az ugye majdnem ugyanaz).
A kajálás meg ismerős. Mert én ugye fejek neki tejet is, úgyhogy először azt kapja, és ha kér még akkor kap tápot. Na, hát úgy balhézik amikor elmegyek megcsinálni a tápot!!! Hihetetlen!!! Az az egy szerencse, hogy mostmár megtalálja a hüvelykujját, és cumizza addig :lol: Persze utána nehéz az ujját a cumisüvegre kicserélni, de amint rájön mi a helyzet nem tiltakozik... :lol:
Az úttal meg ügyesek voltatok! Zoé jól bírta? És te? Szerintem én tuti rosszul viseltem volna. Inkább azért, hogy vadidegenek beleloholnak a gyerek arcába. Mert biztos volt egy pár ember hogy jajdecukimuki ...stb. Hát, én nem vagyok egy mogorva ember, de ettől valahogy a hideg kiráz. Én szerencsés vagyok hogy van autóm. Tegnap mi is elmentünk. Nekünk kb 40 perc volt oda-vissza, ki-beállással együtt (ez a macerásabb, mert kutyákat be kell zárni, aztán kiengedni ... stb). Hát a végén már sírt KÖNNYEKKEL, de szerintem azért mert rohadtul beleizzadt az ülésbe, mert amikor felvettem elhallgatott és rögtön el is aludt.
cicmarek_
 
 


Na, most kezdett el unatkozni Alex, mire végig olvastam a termést :D:D

Még jövök :d

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 



jah, szo volt itt az alakrol, szules utani sulyrol. tegnapelott delutan lattam fel szemmel egy musort Heidi Klum eleterol. erdekes volt, pozitiv... egy dolog bennemakadt megis: a masodik gyerekenek szuletese utan 8!! hettel fehernemumodellkent mar a kifuton volt. haaat... :)

luna6
 
 


Luna,
én is jártam már úgy, hogy elaludt a vállamon. Szuper, na mondom még megnézem az időjárásjelentést és lerakom. Hát mire vége lett (ami ugye kb 2 perc) úgy kipattantak a szemei, hogy csak pislogott! De nekem még mindig nem lehet egy szavam sem, mert amit te túlélsz, az számomra még mindig felfoghatalan!!!

Hát, a modellek valamit nagyon tudhatnak. Merthogy Gizella Blünchen (fingom nincs hogy írják a nevét) is szuperül néz ki, és én úgy tudom hogy ő szoptat is ráadásul, merthogy ő kampányt indítana azért, hogy kötelező legyen a szoptatás... De nem csodálkoznék azon sem ha ő bort inna és vizet prédikálna...
cicmarek_
 
 


Vok,
miért van az, hogy én most óránként fejek, de eddig csontra annyi jött le, mint előtte kevesebb fejésből? Ez azért lesz több?!?!

Luna,
hogy vált be az Aventes elektromos?![/quote]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cicmarek_ 2010.08.24 15:09-kor.
cicmarek_
 
 


Hát, én nem tudom mi van, de nekem a kiscsaj még mindig alszik.
Ma még csak kétszer evett.
Remélem azért este fog aludni...
cicmarek_
 
 


Sziasztok!

Nanetto, nekünk Pesztonka elektromos orrszívónk van, megy elemmel és hálózatról is. Újonnan elég drága, 8ezer körül van, én teszveszen vettem használtan 4ezerért. Én nagyon meg vagyok vele elégedve, jól szív, szépen kijön neki minden cicak…i.

Luna, úgy sajnállak titeket! Tudom, milyen a pocakgörcs, van benne részünk nekünk is. Nem akarod elvinni gasztroenterológushoz? Nekünk nagyon sokat segítenek azok a porok, amiket kaptunk. Sokkal jobb a kedve, és én sem vagyok idegbeteg.

Hát csajok, mi is kinőttük az 56-os rucikat, de sztem már a 62-esek is csak ideig-óráig lesznek jók, alul már nagyon bevágnak. Nati 9 hetes és 6,2 kiló.
Ma voltunk oltáson, megkapta a Prevenar mellett a streptococcus ellenit is, és a dokinő szerint akkora a gyerek, mint egy féléves….
Láttam újszülöttet, elképedtem, hogy Nati soha nem volt ilyen pici.
Pelusból ha elfogynak a 2-es méretűek, már 3-ast fogunk használni. A 2-esek bevágnak a combjánál…

Detti, ezen elvitatkoznék, hogy korfüggő a szövet regenerálódás. Nem dicsekedni akarok(dehogynem :))de csak 13 kilót híztam, mindet le is adtam már, és össz-vissz egy helyen vannak csíkjaim a hasam alsó részén. Ja és 32 éves vagyok. Sztem inkább genetikai kérdés, de nagyon büszke vagyok magamra.

Nati is béna még a hason fekve fejemelésben, viszont ha a vállamra rakom, függőlegesen, tök szépen tartja a fejét már. Én is kicsit el vagyok keseredve, hogy hason nem szeret, ezért keveset is tudunk gyakorolni, mert sír meg bepipul, ha nyaggatom.

Mi ma voltunk Natival először az Auchanban, tök féltem, hogy mi lesz, ha nekiáll sírni, de szerencsére nagyon jól viselte, végig nézelődött. Mindenki odáig volt érte, a pénztáros nő is gügyögött neki ezerrel.

Cicmarek, a hordozóba úgy nem izzad bele, ha teszel a baba alá textilpelust. Én mindig így rakom bele, mert nagyon izzadós.

Kép Kép Kép

Kép
jenny29
Mór
 
 


joooooooo az avent elektromos :) csak sajna ehez is olyan ido kell mikor nincs az olemben a ded :) de igazabol mukodik remekul. majd pentektol (mar penteken is!!!) jovilag lesz, jobb vilag, mert most kezdodik a vegul nem elorehozott szabi, es akkor lehet tudok tobbet fejni, csak meg nem tudom erdemes e, hogy utana locsoljam a csapba :)
amugy azoknak akiknek a fejovel nem jon semmi: igazabol a kezi de a gepi avent is olyan nalam, hogy kell vele am varialni kozben. nem ugy van, hogy odateszem es kozben tevezek (biztos van akinek igen, de nekem nehezen jon) neha at kell poziciolnalni kozben, dolesszoget valtani (esetleg kis maszirozas) stb... szoval azert mert az elso 2 percben pl nem indul meg, nem jelenti meg azt, hogy nem hasznal :)

luna6
 
 


most beszéltem sogórnőmmel!!! megindult a teje nagyon nagyon durván sok van viszont a pici nem sziv SEMMIT nincs technikája elbasz....ták a cumival amiből ömlött ....

tud valaki segiteni hogy hol tudnánk neki keresni - mert szeretne csak nincs netjük - olyan nőt akár dévényest is pénz nem számít - aki megtanítja szoptatni???? szóval nem telefonon ad segitséget hanem kimegy ????
Vendég
 


Jenny,
nagyon cuki Nati. Nekem a második kép a kedvencem, ott olyan helyes pocakja van!!!! Na meg hát persze vigyorog!!!!!
Köszi a tippet a hordozóra, legközelebb kipróbálom.
cicmarek_
 
 


Jenny, ez errefele nem ugy megy, hogy elviszem gasztrodokihoz... illetve de, maganbam vihetem, de utana megint a dokinkkal kell konzultalni, macera, es a doki nem latja okat.
bar tudod irtam, en papaverines dolgot amugy sem adnek neki a nyugtato miatt. most eppen teljesen tejmeentes dietan vagyok, igy kiderul, hogy tenyleg okozza e a laktoz vagy sem... eddig a vagy sem verzio latszik gyozni, de meg adok neki par napot.

na latom ti is ma oltasoztatok :) aszittem majd most jobban alszik a muki, de legalabb egyelore roszabbul sem :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára luna6 2010.08.24 15:19-kor.

luna6
 
 


nanetto
esetleg kérdezd meg a ti dévényeseteket. Hátha ő kimegy. Vagy nem tudom sógornődék merre laknak, de dévényesek mindenhol vannak, van honlapjuk is, ott is meg lehet nézni... Vagy hátha a ti masszőrötök tud valakit ajánlani...
cicmarek_
 
 



szerintem is luna :lol: csak hátha :lol:
Vendég
 


Cic:
Igaz, nem engem kérdeztél, de remélem, nem veszed rossz néven, ha válaszolok.
Mióta csinálod az óránkénti fejést?
Ha csak ma kezdted, akkor teljesen rendben van a mennyiség. Ha holnap is így csinálod, illetve este az utolsó szopi után még beveted a szaporító fejést, akkor elméletileg több tejcinek kellene lennie. Ezt az óránkénti és az esti szaporító fejést mindaddig csináld, míg úgy nem érzed, hogy elég a tej a babádnak. Saját tapasztalatom írtam le, nekem 3 nap kellett hozzá, hogy beálljon kicsi fiam megnövekedett igényeihez.

Fogyás:
Én tudom, hogy fogynak a modellek... zsírleszívással meg mindenféle orvosi beavatkozással.
Rajtam még mindig van 5 kg plusz az összes 17-ből. De nem görcsölök rajta, hiszen azt mondtam magamnak, hogy a szülés után 6 hónappal lemennek a plusz kilók... és addig még van 3 hónapom :D :D

Jenny:
Nati nagyon csini. A második képen azokkal a huncut szemekkel egy igazi mókamiki.

Nanetto:
Passz... én nem tudok ebben segíteni. Talán a többiek.
Vendég
 


szerintem kozeli LLLessel kene probalkozni :)

faaaajnak az ulogumoim :) na es zsibbad a karom... a minap nem birtam mozgatni az ujjaimat, kezfejemet, egesz ijeszto volt :)

luna6
 
 


Detti10:
Azt hiszem te kérdezted, hogy mennyit nyom most Gergő... Hát, hogy őszinte legyek, nem tudom. Annyi biztos, hogy 2 hónaposan volt 6400 g és 61 cm. Majd elsején kiderül, hogy hozta-e továbbra is a hízási formáját, mert akkor megyünk a 3 hós oltásra és persze lesz "mázsálás" is. :D :D
Vendég
 


Nanetto, egy barátnőm adta meg az elérhetőséget még tegnap, neki és a sógornőjének segített rengeteget, bár nem olcsó, de állítólag tutti: 10e a házhozmenetel!
http://www.iboly.hu/
De lehet telón is. Nekem nagyon soksoksok, de ha sógornődnek nem számít akkor hajrá!
Mondjuk ha egyáltalán nem tudnék szoptatni, bizti beneveznék egy alkalomra! Megéri.

Voltunk az egyik legtutibb fülorrgégésznél, Péterem el tudott szakadni. Kaptunk 3 hét türelmi időt és ha nem változik a bénázás akkor vágni kell. :cry: De jófej hogy kivár!

Ez a kicsilány egy tünemény és mennyire édesen vigyorog. Mi még csak most kezdjük a mosolygást!!!!!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Most megint csak gyorsan... majd egyszer jövök normálisan is :D:D

Nanetto!
Szoptanít kell a sógornődnek
http://www.neobaby.hu/index.php?PHPSESS ... e8d40dde3b

neked meg:
www.bababolt.com

Megyek Alex új ecsetelőéért... Dokinő édes volt, még nem akart másikat adni.. de nekem 3 hét után bőőven elég volt a szájpenészből...

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Vok nem nyilik meg a vásárlás menünél a kendőknél semmi --- vagy valamit bénázok????

KÖSZÖNÖM LÁNYOK KÖSZÖNÖM KÖSZÖNÖM a sogórnőmnek küldött linkeket már mind kiirtam nekik! majd ha lesz fejlemény irok
bár ne tudjátok meg ma majd kipukkantam a röhögéstől hogy szoptatott - tényleg ha az ember eltökélt tud úgyis szoptatni hogy nem tud :-)

(fogta a mellét - jó nagyok vannak neki - megszivta ... kutyaállásba állt (tőlem tanulta) és becsurgatta a szájába ...)bassszus!!!
Vendég
 


Cic!
Heni pontosan jól írta le a dolgot :D Folytassad, és akkor fog nőni a mennyiség. Az inger a lényeg. KITATÁS!!!

Nanetto!
Jó volt látni titeket :D Eszi olyan kis ééédes! :D És tökre örülök, hogy bejött a kendő. :D
http://www.bababolt.com/index.php?/hord ... sztek.html

Itten vannak a színek :D

Sogornőnek: Iboly is nagyon szupi!!!!! Ő is LLL-es, csak méreg drága, de nagyon profi! A szoptanít meg egy zseniális találmány. :) Drukkolok nekik,h ogy sikerüljön megtanítani a kicsit szopizni!
Amit mindenképp nézzen meg: nyúljon be mutatóujjal felfele a szájába és keresse meg a szájpadlás végét, majd hagyja, hogy a kicsir észívjon az ujjára, majd fordítsa meg az ujját és hagyja megint rászívni.Ha puklit csinál ott a nyelvével a gyerek, akkor azt le kell nyomni (ez volt a baj Geoéknál is). Ha puklit csinál, akkor ezt napjában többször csinálja meg, hogy lenyomja a nyelvét. Sokat segít!

Zsó!
Hááá, ha vágni kell, minél hamarabb vágass, mert beszédhibát is okoz.. A párom ezért raccsol... Baromi xar, de kicsinek gyorsabban is gyógyulnak a sebek. De ha most jobban szívott, akkor az nekem inkább sztrájknak hangzik, mint lenövésnek. De ugye nem látom, így nem akarok okosat mondani :D

Heni!
Csatlakozom :D Alex már lassan 1 hónapja 68as rugikat hord :D Annyira kíváncsi vagyok mekkora lesz. Szerintem már 7 kiló körül jár :D:D jó kis súlya van cipelni :D:D

Mi holnap megyünk a dévényes nőcihez. Nála 4000 a vizsgálat (megjegyzem ő az első, akinél fizetni kell, de legalább hamar volt időpont. De lehet, hogy azóta, amióta Hanna született már mindenki pénzt kér... tudja fene :D)
Tegnap meg unokatesó találkozón voltunk a nagynénéméknél. Értem jött a bátyám a nőjével és voltak olyan aranyosak,hogy elvittek minket Baracskáig. A gáz az ott volt, hogy az 5ösre mentünk rá, hogy megyünk a nulláson, de a felhajtótól álltunk, mert a sok aranyos kamion, aki fel akart hajtani a nullásra és nem tudott, olyan dugót csinált, hogy ihajjj. Alexet ki kellett kötni és úgy ringattam... ha egyedül vagyok a srácokkal, tuti idegbajt kaptam volna, mivel se megfordulni, se kikerülni nem tudtuk... Hazafele még mindig állt a sor.. lövésem sincs mi lehetett... Szóval grilleztünk, dumáltunk... nagyon jó volt. Az egyik unicstesómnak április 18án született a fia, így a két törpe egymás mellett nyomta, a nagyok meg rohangásztak :D 9re értünk haza. Mind a két gyerekem kidőlve :D Hanna is időben elaludt, Alex meg szinte fel se kelt :D
Ma dokiztunk, meg fagyiztunk, holnap gyógytornász, csütörtökön meg vagy állatkert, vagy ikea lesz, időjárástól függően. :D
A csütörtöki porgi nyitott, akinek van kedve//lehetősége, csatlakozzon :D:D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?