Új privát üzeneted érkezett!

Hú,Csajok!Sok rövidítést nem értek,de kérdezni nem merek... :oops:

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


:) Az IR-t én sem. :oops:

Üdv az újaknak! Gratulálok a babákhoz! Egyre többen vagyunk. :)

Nekem még mindig 1 hét az első dokilátogatás, izgulok. Egyik este nagyon rosszat álmodtam, egész nap a hatása alatt voltam. Elmentem a dokihoz, és azt mondta, hogy nincs baba a hasamban, nem érti a tüneteket meg a pozitív tesztet. Jaj! Nagyon rossz volt! Rémálom...

Mrsleo, hogy élted meg a pozitív tesztet? Nekem még meg sem jött, amikor 7 hónapos volt Samu. :? Biztos kisebb sokkot kaptam volna, pedig ő könnyű gyerek. De biztos vagyok benne, hogy így kellett lennie, és a második baba már nem lesz 3 emberes! Nagyon sok előnye van az ilyen kis korkülönbségnek, de talán ezt majd csak később fogjátok igazán érezni.

Ibi, 5 év után? Ez csodálatos! Nagyon vigyázz magatokra! ;)

Erika, a Lilypie-n is lehet vonalzót csinálni, és ott tudsz elé fényképet is tenni, ha már van UH-os. :) Ha rámész valamelyinkünkére, akkor bejön az oldal, csak regisztrálni kell, és követni az instrukciókat. A legvégén az url kódot (vagy mi?!) kell kiválasztani, és azt a rövid linket bemásolni az aláírásodba.

Mágnes, mi a baj a pajzsmirigyeddel? Nekem elvileg alulműködik, és szedek rá bogyót, de azt mondta a doki, hogy majd akkor menjek csak vissza, ha megszültem az összes gyereket (hmm), és akkor megpróbálkozhatunk diétával leállni a gyógyszerről.

Maumackó, hányás? Jaj, szegény! :( Minden nap?

Witch, 160g-os diéta? Miért? Mármint mi az az IR? :) Nagyon nehéz lehet. :(

Manooka, drukkolok, minden rendben lesz, pihenj sokat! ;)

Jó, hogy így leírtátok, mert már azt hittem, én vagyok hülye, de én is minden folyásérzésnél rohanok a wc-re. Azért jóval nyugodtabb vagyok, mint Samunál. (Közvetlenül előtte volt egy vetélésem, ami nagyon megviselt, így végigrettegtem a terhességet.)
Szerencsére én nem hányok, csak baromi hányingerem tud lenni, ha pl éhes vagyok, vagy éhgyomorra iszom pár kortyot. Az undorodással ugyanúgy vagyok, mint ti, ezért nem is főzök előre, csak max 20 perccel ebéd előtt. :) Ami a legdurvább, hogy a frissen sült kenyér illatától hányingerem van (én szoktam sütni), és az ízét sem bírom most. Még a kávéval vagyok így. Nektek van olyan, amit eddig szerettetek, és most rá sem tudtok nézni?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


barbazso:
Nekem is alulműködik a pajzsmirigyem. Szedek rá gyógyszert.
Te nem szedsz? Érdekes a dokid, mert a pajszmirigy ,azaz a TSH érték terhesség alatt romlik, és ezért kismamáknak fokozottan oda kell figyelni a pajzsmirigy értékre. Ez azt jelenti, hogy míg normál állapotban fél évente kellett kontrollra járnom, most, és minden terhességemnél 4 hetente kell kontrollálni az értékeimet. De nem csak nekem, minden pajzsmirigyes kismamának.90%,hogy emelni kell a gyógyszer dózison, mert ilyenkor változik a leggyorsabban, és legdrasztikusabban a TSH.

Az IR inzluin rezisztenciát jelent :)

Undorodás még nincs, olyan viszont van, amit nem szerettem, és most pedig kívánom. :) Ez pedig a narancs. :) Sosem szerettem, és az 5-6 . héten megvesztem érte, és faltam :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 

 
 

IR=Inzulin rezisztencia, sok az inzulinom, a cukrom meg lezuhan sokszor... :)

örülök lányok, hogy nem csak én küzdök ezzel a folyás dologgal :)

Barbazso!

A lányommal is voltak ilyen álmaim, sőt vetélést álmodtam meg meg ilyenek, és már most is volt, szerintem a tudatalattink dolgozik rendesen... a félelmek erősek, de ezek a manók akkor is meg fognak születni :lol:
Milyen gyógyszert szedsz a pajzsmirigyedre? Elvileg várandósan csak az euthyrox-ot lehet szedni... én is azt szedem... Sajnos...
A diéta azért van mert az inzulinháztartásom nem működik jól... de nem igazán tudom mostanában tartani... De szerencsére eddig csak 1 kg-ot híztam és ebben a karácsony is benne van :)
Éhesen nekem is hányingerem van :)
Én úgy tudom, hogy kávét nem nagyon szabad inni.. én le is tettem, bár néhány napja kellett innom néha, mert 91/70 és 98/89 között mozgott a vérnyomsáom :shock:
Én a vajat sose szerettem, de az illatával nem volt bajom, viszont most hányingerem van tőle...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!
Milyen fura én is IR-es vagyok,nekem is 160-as ch diétát kellene tartanom.szerencsére most nem kivánom az édességet.Azt hitték h az IR okozza a vetéléseket.de hiába diétáztam szedtem metet novemberben elvetéltem...
Ágnes.Mi is bezerédi,lakás még megvan így néha meg járok arra,plusz Hegely dokit nagyon szeretem ő maradt a haziorvosom.
Barnázás most 2 napja nincs,én arra gyanakszom h az UH miatt bolt,lenhet h van egy pici méhszájsebem es az vérezget

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Witch:
Nekem most azt mondta a belgyógyász, hogy napi 2 kávét lehet inni, egyre ügyeljek, az Euthyroxot ne azzal vegyem be, sőt, teljen el a gyógyszer és a kávé között legalább 20 perc.
Alapból nem kávézom rendszeresen, de most nem tudnám megállni nélküle, pocakosan alacsony a vérnyomásom. Ma is alig bírtam magamhoz térni...

mannoka:
Akkor közel laktunk egymáshoz:) Az én dokim Magyar,de Hégely sokat helyettesíti, úgyhogy volt hozzá is szerencsém, nekem is szimpatikus.

Méhszájsebbel kapcsolatban is kezet foghatunk, bár nekem lefagyasztották, remélem, rendben is marad.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ki mennyire hisz a horoszkopokban?szűz gyerkőcökről tudtok vmit?nekem a párom szűz de sokat tudunk balhézni :oops:
kicsi fiam oroszlán és imádom.
Fiú vagy lány a vágy?vagy mindegy gondolom :wink:
Én magamat fiús anyának tartom,párom szerint ez marketing bull shit és a lányt is imádnám.egyelőre még nem tudom elképzelni h hello kitty cuccokat veszek :lol:

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Szűz még nincs a családban, mindkét gyerek bak, a párom pedig skorpió. :)

Vágy? 2 különböző gyerek után már azt mondom, mindegy, csak ikrek ne legyenek :lol:
Annánál csak fiút tudtam elképzelni magunknak, és jött ő...Aztán annyira belejöttem a lányos Anya szerepbe, hogy másodjára nagyon lányt akartunk. Ekkor jött Bence. :)
Most, ha a lányom kívánságát nézem, akkor jó lenne egy kislány, ő azt szeretne, mondván, Öccse már van...Ráadásul, ha kislány lenne, akkor a fiam megmaradna egyeduralomban, és talán enyhülne a szendvicsgyerek szindróma....
Mindezek ellenére, és szinte biztos vagyok benne, hogy kisfiú lapul a pocakban :wink:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Barbazsó:én Lilivel voltam így,hogy a friss kenyér illatától megundorodtam,meg attól a sütött kenyértől.Lehet,hogy az élesztős cuccok voltak,mert az általam sütött pizzával is úgy jártam anno.A kávét sem kívántam,de miután 3 napig fájt a fejem,és utána ittam 3 kortyot,letenni nem tudtam.Pedig nagyon piciket iszom.Én is jövő héten megyek dokihoz! :)

éhség nálam is hányingerrel jár.

nekem régen volt méhszájsebem,szintén fagyasztották...

Manoka:az sem rossz (mármint csajos dolgokat venni)... :) Nekem is szűz a Férjem.

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


ERIKA:

a nagyonbaba oldalán ,a vonalzó alatt van olyan, hogy BBC kód. Azt a kódot kell bemásolnod a profilodnál az aláírás rovatba.

Köszi! végre sikerült.

Kép
Kép
*erika*
 
 


Én L-thyroxin 50 Henning-et szedek, és kb könyörögnöm kellett a háziorvosnak, hogy negyedévente a tsh-mat is nézesse meg, legyen szíves... :? Amúgy rendben volt végig az érték, pedig kb 6 hónapos terhes voltam, amikor szembesültem azzal, hogy végig rosszul szedtem, mert a többi gyógyszerrel együtt szedtem be, pedig éhgyomorra és csak magában szabadott volna.
Ezen kívül epilepsziás vagyok, és bakter, az a dokim egyszer sem kért gyógyszerszint vizsgálatot a terhesség alatt, pedig a hízással együtt ugye az is valószínűleg hígult bennem, még szerencse, hogy nem volt rohamom! Átmegyek egy másik epilepsziadokihoz, mert ez elég felelőtlen volt több dologban is. :?

Én is úgy tudom, hogy 1-2 tejeskávé belefér naponta még terhesen is. Ettől függetlenül egyelőre a hátam közepére kívánom. :)

Sissy, te nem izgulsz? Melyik nap mész? Bakter, én eleve paráztam attól, hogy mi van, ha rossz helyen tapadt, erre elolvastam ezt: http://picibaba.hu/pocakkal/ultrahang/8 ... felvetelek (Első bekezdés vége.) Na, ettől nem lettem jobban... És még szerdáig várnom kell!!! Addigra megkezdem a 9. hetet.

Manooka, és te milyen csillagjegyű vagy? Lehet, hogy pont "üti" egymást a kettő, azért tudtok veszekedni. :) Amúgy szerintem jobb a vita, mint ha valaki gyűjti magában a sok sérelmet.
Pont ma beszéltem nővéremmel erről, hogy el sem tudom képzelni, hogy most lányom szülessen. Később persze szeretnék, de most tökre fiú él a képzeletemben. :)
Hello Kitty. :lol:

Régen nekem is iszonyat alacsony volt a vérnyomásom, mostanra azért rendeződött, de ha guggolásból felállok, akkor tudok szédelegni rendesen.
Tegnap meg tök ijesztő volt, még sosem láttam magamon ilyet! Kicsit fáztam, miközben néztem a tv-t (kezem, lábam általában jéghideg), ránéztem e kezemre, és félig lilák voltak a körmeim (vagyis alatta az ujjaim). :shock:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Neveken gondolkoztatok már? :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Lányok, nem semmi milyen gondokkal kell megküzdenetek, pajzsmirigy epilepszia IR...mindenki előtt le a kalappal!!!

Én sajna dupla kos vagyok, ezért kapok agybajt sokszor a páromtól. Teljesen ütjük egymást horoszkópilag :?
De valamiért a kémia 150%-on működik köztünk. Illetve működne, de sajna erről is le vagyunk tiltva :oops:

Nevek? Hát én majd márciusban, amikor töltöm a 12. hetet.

Noelt amikor vártam megfogadtam h nem veszek utónévkönyvet, akkor is babonából, aztán 3x megálmodtam h pasi,mégis vettem egyet, a könyv itt nyílt ki, és egyből beleszerettem ebbe a névbe. Így gyakorlatilag a 6. héttől így hívtam. Szerencsére a 12. heti UH-n én már láttam a fütyit, hamarabb mint az akkori doki nénim. :lol:
Lánynevek akkor se voltak. Nagyon egyik sem tetszik...

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


És én is letettem a kávét amikor Nonót vártam, de annyira fájt a fejem, annyira alacsony volt akkor is a vérnyomásom h a védőnő mondta h napi 2 simán belefér. Most is iszom, napi 2-3 nagyon lájtosat. Vérnyomásom nem tudom mennyi de nagyon alacsony az tuti mert folyton szédelgek.
Mondjuk enni is kevesebbet eszem, nem kívánom a kajákat, ami a cukromnak se tesz jót.

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Nevek:
Mi mindig a lánynevekkel vagyunk egyetértésben. Anno mi 5 évig küzdöttünk Annáért, és így nagyon régen megvolt a lánynevünk, tudtuk, ha lányunk lesz, Anna lesz. Aztán Bencét is lánynak vártuk, ő Dorottya lett volna. Ez a név aztán már kiesett a pixisből, mert a szomszédéknak megtetszett, és lenyúlták.. :twisted:
Most, ha lány lenne, akkor Emma lenne. A fiú neveken vitázunk, a párom bele van zsongva az Andrásba, de azt én nem engedem. Nekem a Soma tetszik, azért harcolok.
Egyébként Bence a 25. hétig Áron volt, aztán egyszer a férjem bejött este, hogy szerinte ez a gyerek nem Áron...és én is ezen agyaltam folyton, hogy p nem egy nyugodt gyerek, és az Áronok szerintem azok. Így átneveztük Bencére , és miot mondjak, nagyon találó..:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Horoszkóp: Nem ismerem a szüzeket, viszont a lányom Bak szűz aszcendenssel :) Elég, hogy úgy mondjam nehezen kezelhető, makacs gyerek, de mind amellett szófogadó ha úgy tartja kedve :)

Azzal poénkodtam, hogy majd kapok egy szüzet bak aszcendensel és röhöghetek magamon :)

Ágnes!

Két bakkal nem irigyellek, az öcsém és az unokahugom is az... kő kemény menet őket nevelni, és nem túl jó a természetük sem sajnos...

Nevek:
Ha lány Adelina Léna, ha fiú akkor két variáció van Dorinán Balázs, vagy Dorián Zoltán... ez még nem eldöntött :) (ne röhögjetek, a lányom is többek között azért Jamina Viktória, mert Nagy a vezetéknevünk, ehhez kellet valami különleges :))

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Én kb 4 gyerekre előre kitaláltam a neveket. :D Samu teljes neve Bence Sámuel. Fordított sorrendben nehezebb kimondani, így dallamosabb, viszont aki nem ismeri, mindenki Bencének hívja. Néha én is, hogy szokjon hozzá, hátha nem mer majd az oviban szólni. :) Szoktam Bencesamunak is szólítani. A következő baba Boróka Léda lesz (Borcsa) vagy Zsombor Bendegúz (Zsömi). A Bendegúz még nem biztos. A Léda anyósom után, aki Adél. Anyu Katalin, így jó volna még 2 lány, hogy az ő neve is öröklődjön. Régen Kata Napsugárt szerettem volna, de már nem vagyok biztos benne, hogy jó ötlet, bár szerintem még mindig nagyon aranyos, hogy Napsi. Én nagyon fiút gondolok, így tök nehéz megállni, hogy ne Zsöminek szólítsam a babát. :? Van rá okom, hogy annak gondoljam, megjósolták. :D Képzeljétek, nővérem felnevelt egy Down-szindrómás kisfiút, aki most már 20 éves, és megjósolta húgomnak a nagyobbik fiát akkor, amikor még nem tudtak róla. Nekünk ez a baba december 21-én fogant, és 25-én Ádi rám nézett, és közölte, hogy baba van a hasamban, egy baba, fiú!!! :D Nagyon durva! (Én csak két héttel később tudtam meg biztosra.)
Vagy ezt meséltem már? :oops:

Én is kos vagyok, volt szűz barátom. Engem pont azzal kergetett a halálba, hogy nem veszekedett, hanem besértődött, és akkor nem szólt hozzám, nehogy túlzásba vigye, és nagyon megbántson. Ha lehiggadt, utána olyan volt, mintha misem történt volna. Áááá! Ami még zavart, hogy nagyon erősen ragaszkodott az elméleteihez, amik sokszor egyáltalán nem állták meg a helyüket. :D Amúgy egy angyal, azóta is jóban vagyunk. De lehet, hogy ezek nem is szűz tulajdonságok. :? :)

Manooka, tök jó, hogy már akkor láttad, hogy fiú! Samu folyton összezárta a lábait. Talán a 18. hetin tudtuk meg biztosra.

Witch, szerintem tök jók ezek a különleges nevek! Hogy fogod becézni, ha Dorián?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


barbazso:
A Boróka nekem is nagy kedvencem, de Apa nem megy bele. :) Én még a Lénát is szerettem volna, de az elől is elzárkózik :)

Fiú nevek terén tegnap viszont meglepően kompromisszumkész volt, megkérdeztem, hogy vezetéknévvel együtt a Zalán, vagy Soma tetszik-e neki jobban. Azt mondta, kérdezzem Annát. Na akkor már tudtam, hogy nyert ügyem lesz, mert az ovistársa is Soma, és nagyon szereti, így a lányom a Somára voksolt, és Apa fejet hajtott :)
Egyébként a lányom Anna Sára, a fiam pedig Bence József. Ő azért, mert Apum halála után 1 héttel estem teherbe, és elvileg nem is lehetett volna spontán babánk. Meg vagyunk győződve arról,hogy Apum küldte nekünk, és tény, hogy rengeteg hasonlóság van köztük. :)

Anna nálunk a 26. héten derült ki, tudtuk volna előbb is, de úgy indultunk neki, hogy nem akarjuk a nemét tudni. Hát eddig bírtuk...:)
Bencét a 20. héten tudtuk meg,én elképzeltem, hogy megnézik,hogy egészséges-e,majd a végén közlik a nemét. Ehhez képest, ahogy bekapcsolták a gépet, kapásból ott volt a fiam beterpesztve :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok lányok!
Ne haragudjatok,hogy csak 1 gyors helyzet jelentésre jövök.Délután ígérem olvasok és reagálok is.

Tegnap este voltam dokinál :D Van 1 élő embrióm 2,9mm jó szívműködéssel :D :D Nagyon örülök,kevésbé a reggeleknek kb2-3 óra mire magamhoz térek egyre rosszabbul vagyok sajna,de nem bánom,majd enyhül bízok benne.

Később jövök addig is vigyázzatok magatokra!Aki tud enni annak jó étvágyat az ebédhez :D :shock:

Kép
Kép
a.ibici
 
 


barbazso!
köszönöm szépen!Gondolkodtunk-e a neveken,hát sajnos nekem volt rá időm.Nekem nagyon tetszik a Zsófia és a Balázs.

manooka!
Igen a szeptember első fele szűz a vége pedig mérleg!
Nem ismerem a rájuk jellemzőt a családba a barátok közt sincs ilyen horoszkópú emberke,na de most majd LESZ :lol: :lol:

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Ti szedtek valamilyen terhességi vitamint?

Kép
Kép
a.ibici
 
 


ibici:
gratulálok a babához :)

Én Magenrottot szedek, és Gravidát.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Halihó!

Én csak folsavat szedek.Lilivel is azt szedtem.

Barbazso:én is várom,és szeretném már látni őt.

Múltkor semmi ilyesmi nem volt,de most néha olyan vagyok,mint,akit agyonvertek.És émelygek szinte egész nap.Szörnyű!

Néven mi mindig sokáig gondolkozunk.A Lilianna Mandola is későn dőlt el. :) A Bence tetszik nagyon,és talán Luca Viktória,de a Rozi is lehet.Hát,idő van még...A lányom mérleg,ő október 9.

Ibici:gratula!

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Köszönöm szépen!!

Ágnes!
A Magenrott az mire jó?Én is Gravidát szedek a héten kezdtem el.

Épp azt néztem,ha jól láttam én vagyok a kisebb kismami :D :D
Jövő héten megy valaki dokihoz?Védőnőhöz mikor illik jelentkezni?

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Ibici:
A magnerot magnézium tabletta, terhesség alatt nagyon javasolt a szedése, a 36. hétig. Görcsoldó és keményedés gátló hatású.

Én szerdán megyek orvoshoz, már nagyon várom :)
Védőnőhöz jövő héten megyek, ha minden rendben lesz, de a 12. hétig nem késel le semmiről.
Bár az is igaz, hogy emlékszem, alig vártam ,hogy mehessek a kiskönyvemért, és hivatalosan is kismama legyek :wink:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Idáig csak olvastak Benneteket, nem mertem elkiabálni, de pénteken voltam dokinál, és hát az a kis szívecske bizony ott dobog! :D

Azért sem mertem örülni, mert közben a rákszűrésem nem lett túl jó, P3, szóval lesz még egy majd márciusban, remélem, akkor már jó lesz. A doki nyugtat, hogy ezzel nem lesz gond. Hát remélem így is lesz.

Örülök, hogy már jópáran vagyunk, az előző terhességem alatt is fórumoztam itt, jó együtt örülni és aggódni.

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 


Ágnes!
Megy a drukk neked szerdára!Hozol majd sztár fotót?Igen védőnő ügyben én is így vagyok,hogy valójában ott regisztrálnak kismaminak és már én is alig várom.

rizsmike!
Üdv.köztünk!Szorítok,hogy márciusban minden oké legyen,bízz a dokiban!

Nekem a következő doki látogatás még 2 hét :?

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Sziasztok!

Kicsit elvesztem. Üdv az újjaknak :) Gratulálok! Jó hogy ennyien össze jöttünk :)

Én Jamival Elevtet szedtem, de híztam tőle, most Femibiont, folsavat, magnerotot, és egyéb vitaminokat szedek...

Csütörtökön megyek dokihoz, legkésőbb akkor jelentkezek ...

Védőnő: Hozzám hétfőn jön :) Nálunk ő is nagyon várja már, tudja min mentem át, és Jamival is végig segített és szurkolt :) Neki nincs gyereke, nem tudom miért sose kérdeztem, de látom rajta, hogy velem együtt örül :) Pedig nem fiatal, az öcsém védőnője volt:)

Sissy!

én ha nem alszok minden délután félórát, vagy egy órát, használhatatlan vagyok, és el is ájulnék...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Én reggel hívom a dokit,remélem,minél előbb mehetek hozzá.A Védőnő tud róla,Lilivel járunk,talán az is jövő hét.

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sziasztok!

Régen jártam erre... mármint a babaneten...
Először is gratulálok minden csíkhoz!
Én nem csatlakoznék még, de szeretném kiírni magamból a dolgokat... Nem gondoltam, hogy van peteérésem, nem voltak tünetei... szerettem volna még egy babát, de úgy fél év múlva kezdtem, volna próbálkozni, a férjem viszont nem akar többet... aztán elmaradt a vérzésem. Először azt hittem, hogy az elmúlt 4 havi csúszás ismét, illetve no pete érés, no vérzés... aztán egy hét után csináltam egy tesztet, mikor is időn túl jött ki az extra halovány csík. mondom oké, akkor nem vagyok terhes. de rá 5 napra ismét csináltam és ekkor észlelhető halvány csíkom volt... na megrogytam. most indítanám a kertészeti vállalkozásom (nem egy kismama meló a kapálás, palántázás, piacozás) mi lesz. férjemnek nem mondtam még. már betábláztam, hogy ha úgy döntene,hogy -nem is akarok rá gondolni- mikor hova mit... holnap megyek dokihoz, utána kiderül minden-hisz még lehet bármi is ez- mert mikor terhes voltam nálam azonnal két erős csík volt, most meg 5+1 semmi, illetve időn túl, majd 5+5ön halvány csík. ma már elvileg 6+3 vagyok, tehát holnap már szívhang is kell legyen. mint írtam először megrogytam, de ma már akarom, mert érzem, hogy ő az én rosszcsont kislányom! de félek nagyon, hogy a férjem mit határoz. nem merek belegondolni. régen még huszon éves koromban volt már terhességmegszakításom, őt nem szerettem volna, de utána mégis kifeküdtem lelkileg- most mi lenne így, bele se tudok gondolni. azért bízom, és kérek mindenkit hogy szorítson értünk! remélem, hogy addig egy uh kép, a családvédelmis, a védőnő, anyósom... talán segítenek lágyítani a férjem szívét! ha nagyon ellene lesz muszáj leszek elengedni, de nem szeretném!
kérlek szorítsatok értünk!
holnap minden kiderül...legalábbis hogy baba van e a dolgok mögött
egyéb iránt gyeden vagyok még a 2. fiunkkal, minden tök happy, boldogok vagyunk, szeretjük egymást... ház adott... férjemnek van munkája jelenleg... nekem ugye gyed+ azért bárhogy lesz csak elindítom a vállalkozást, max félgőzzel...
egyébként a férjem indokai a 3.gyerek ellen- "kettő elég", illetve "ilyen világra..." -bár nem értem, hogy a kettő aki megvan, az ezek szerint szívni fog??? ja és megjegyzem, hogy az első kettő érkezésekor is voltak ellenkezések- az elsőnél kicsi mosolyszünet volt, a 2ért pedig könyörögni kellett, pedig akart még egyet...

szóval ennyi. bocsánat hogy így rátok zúdítottam egy eddig szomorú történetet, de kérlek szorítsatok, hogy veletek maradhassunk, és 3. babásként tanácsokkal segíthesselek titeket!

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri!

A vállalkozás menni fog baba mellett is hidd el... A férjedet nem minősíteném... Amúgy nálunk apukám volt ellene, ehhez tudni kell velük élek. Én anyagilag segítem őket, ők engem fizikailag, mert egyedül nevelem a lányom és kistesó is így jön. Aztán amikor bele vágtam a kistesó lombikba, apu nem tudta. Amikor elmondtam, hogy szeretnék kistesót, azt mondta, akkor költözzek el. Mondtam rendben ezen ne múljon... Majd megint szóba hoztam, de addig (aki hisz benne hisz, aki nem nem) kértem apu angyalkáit erősen, hogy mosolyogva fogadja a lombikot. A beülti előtt néhány nappal mondtam megint, hogy nincs mese, beültetésem lesz. Mosolygott, és azt mondta, csak ne legyenek ketten :) Majd mikor mondtam, hogy egy barátom visz és hoz, másnap közlte, hogy hívjam fel a barátomat, szabit vett ki, és ő fog engem vinni és hozni :) Csak azért írtam le, hogy erőt adjak. Kérd a férjed angyalkáit, hogy "mosolyogva boldogan fogadja a kistesó érkezését, és veled együtt örüljön". Egyet tudni kell, nem szabad a mondatodba a nem és az akarom szót használni :) Bocsi annak aki nem hisz benne, de nekem ez a módszer sokat segített :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


köszi Witch! tényleg nagyon bátor vagy! de megértem az elszántságod! én is ilyen vagyok és én hiszek- hiszem, hogy van valami ami tud segíteni. az biztos hogy a férjem nem fog örülni, mert mikor még féltem, hogy miért nem jött meg, szóba jött a betegség és a terhesség és mondta, hogy az baj, annak nem örülne, de remélem, hogy ugyan úgy ahogy én is, idővel átértékelné. mondjuk anno még azt mondta nekem, hogy nem kérné, hogy vetessem el... úgy tervezem,hogy ha hazajövök a dokitól megmondom, hogy mi van, esetleg lesz kép, vagy a leleten rajta a szívhang- erről van fogalma és emlékei, amúgy nagyon jó apa és jó vele szülni,csak negatív típus... utána úgy is megy éjszakai műszakba, gondolkodhat... szóval úgy tervezem, hogy holnap a tényeket közlöm... aztán majd alakul tovább. és bár mint anya, kéne hogy anyatigris legyek, de a terveim között nem szerepel hogy a "csak azért is" szöveget bevessem. igen igazad van az akarom szót illetően, mert a jó szó a szeretném! szeretném őt!
én hiszem azt hogy én is és a férjem is "tartozunk" egy babával a sorsnak- neki is volt egy abortusza- mármint nem konkrétan neki, de még apósom is emlegette,hogy már lehetne egy x korú unokája... hát remélem, hogy most nem így lesz... hogy velünk maradhat.
lelkileg próbálok a b verzióra is felkészülni- lenne menekülésem a munka... de most koncentrálok arra a képre, hogy magam előtt látom a családi képet- egy 5 tagú családot!

amúgy az elsőt terveztük 3-ra összejött, a 2-ra sikerült rábeszélnem de 9 hónapba telt-de nekem ez is kínlódás volt, de mint kiderült sorsbeli okai voltak- férjem munkája és barátnőm vetélése miatt pont így volt jó! ő pedig most... meglepetés...
mint írtam a kertészet miatt pont nem ideális, de fejben már kész az új ütemterv... és képzeld ráadásul a 2. után azt mondtam, ha az első 01.11-én a második 06.16-án született, akkor a harmadik 09.19-én fog születni- hát ez akár még össze is jöhet :)

néha szoktam imádkozni, már régen kértem, utóbbi időben köszöntem, most ismét kérni fogok! mindenkit akit lehet! egyedül anyu tudja, ő örült először, majd mikor vázoltam megsajnált... most kérlek titeket, az angyalokat, Istent! ha lehetne a férjem álljon mellém - a lelkem mellé.

Witch: és elmesélnéd, hogy hogy megy az egyedüli lombik program? nagyon érdekelne. már ha nem gáz, hogy megkérdezem. csak filmekben láttam ilyet, de találkozni, olvasni sose volt módom és nem is tudom így elképzelni a dolgokat, mármint jogilag, vagy orvosilag... nehéz procedúra?

Mágnes, bocs hogy ezt mondom, de most te adsz egy vigaszt! Pihenjetek sokat! és jó fej a főnököd!

Egyéb iránt ne féljetek a barnázástól! nem lesz semmi baj!

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Mágnes: a barátnőmnek is alul működik a pajzsmirigye- ez akkor lehet kifogás a terhesség alól? azt mondja hogy addig akar várni míg rendbe jön... akkor lehet hogy ilyen nincs is?

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri:
Kicsit hasonló cipőben járunk, hiszen nekem is harmadik baba, és én sem gondoltam, hogy teherbe eshetek. Egyrészt Anna mesterségesen sikerült, Bence igazi csoda baba, most pedig a petefészkem alvó fázisban volt, gondolhatod, mekkora döbbenet volt az első reakcióm a teszt láttán.
Nem tagadom, én sírtam, mert sem az anyagi körülményeink, sem az időzítés nem a legjobb volt. A páromtól tartottam én is, mert hol szeretett volna még egy babát, hol nem, legutóbb a nem fázisban volt. Mégis, amikor meglátta a tesztet, nagyon örült, és azóta nagyon várjuk őt!
Mi hisszük, hogy semmi sem történik véletlenül, ez a baba nagyon jönni akart hozzánk, ha mindezek ellenére beköltözött.
Bízom benne, hogy a párod jól fogadjam majd a hírt, én azt mondom, mindent meg lehet oldani, nehezen ugyan, és agyon szervezve, de nincs lehetetlen.
Egyébként pedig a halvány csík is csík :) A lányomnál nem is jött ki csík, kidobtam a tesztet a kukába, majd valamiért 10 perc után kiguberáltam, és ott volt rajta egy nagyon halvány csík..A halvány csíkom már 5 éves múlt
:lol: :lol: :wink:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Konkri:
Pajzsmirigy alulműködés akkor lehet kifogás, ha nincs kezelve. Addig nem is sikerülhet a teherbe esés, amíg a pajzsmirigy érték nincs beállítva. Ha viszont rendszeresen jár kontrollra,é s az értékei megfelelőek, (márpedig gyógyszer mellett annak kell lennie) ,akkor semmi akadálya a teherbe esésnek.
Várandósság alatt fokozott kontrollt igényel, de ezen kívül nem lehet akadály.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Konkri!

az egyedüli lombik nem egy leányálom... 2006-ban modta az orvosom, hoy olyan meddőségi betegségeim vannak, hogy gyorsan kéne szülnöm... Köszi, de az akkori párom nem akart babát, vége lett a kapcsolatunknak, ami amúgy sem volt stabil... Volt egy évem anyagilag és lelkileg felkészülni, és mivel volt olyan meddőségi betegségem ami indikolja az egyedüli lombikot, a törvény erre lehetőséget ad, csak sokan nem merik vállalni... Szóval elmentem a spermabankba, válsztottam apukát :) Aztán minden ment a maga útján, mint a pároknál, csak én egyedül csináltam... :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch:le a kalappal!!De tényleg!És,hogy még egyet így,nem semmi.

Konkri:higyjél benne,hogy a Férjed is akarni fogja a Babát!Én nagyon drukkolok,és várunk az eredményekkel.Szerintem nyugodtan,a lelkére hatva,talán egy képpel,szívhanggal meg tudod győzni,hogy egy pici élőlényről beszélsz,aki már nem csak fogalom.Sikerülni fog!!

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Köszi Witch, hogy megosztottad! Valahogy így gondoltam én is. Gondolom, hogy akkor a két lurkó teljes testvér... Apukáról ilyenkor mit lehet tudni? Csak általánosságot? Név hogy kerül az anyakönyvibe- képzelt apáról már hallottam... A második baba fagyi baba, vagy most volt minden újra? Egyébként én nagy kérdező vagyok :)

köszi Mágnes az infót, én is ezt gondoltam.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri,
szoritok holnapra, meg ahhoz is, hogy a ferjeddel ne legyenek gondok! Meg visszanezek, hogy mi az abra! Nagyon drukkolok!
Gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Rizsmike, Konkri, gratulálok!

Rizsmike, reméljük, minden rendben van, és ezt a márciusi vizsgálat is bebizonyítja! ;)

Konkri, én is nagyon drukkolok! Remélem, a férjed meglágyul az UH-os képre! Biztos vagyok benne. ;)
Itt laktok Bicskén? Hol szültél?

Witch, jó olvasni, amiket írsz, tetszik a hozzáállásod. :)

Magnerotról még nem is hallottam. Már én is gondoltam rá, hogy kéne szedni magnéziumot, mert múlt héten többször is begörcsöltek az izmaim (lábamban, kezemben), ilyen az előző terhességnél csak félidő után volt.
Én Femibiont, c vitamint és d vitamint szedek. Samunál még szedtem a Femibion mellé folsavat is, most azt mondta a doki, hogy nem kell, de tökre izgulok emiatt is. Ilyenkor már késő elkezdeni szedni? Mikor dől el, hogy nyitott gerince lesz-e a babának? Fú, én nagyon parás vagyok, és Samunál még ennél százszor parásabb voltam. :)

Sissy, mikorra kaptál időpontot?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Ibi, nagyon örülök a jó hírnek! Már nekem is csak 2 nap... (mármint a doki)

Nálam ma volt az első olyan nap hosszú idő után, hogy nem a kisfiamra ébredtem reggel (arra gondolva, hogy jaj, csak még negyed órát adj nekem!), na, így is 9-kor keltem (ő 10 perccel később). Ezek után alig vártam, hogy ebéd után elaludjon, tök rendes volt, 2 órát hagyott nekem pihenésre, bármennyit tudnék aludni... :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


barbazso:
Nekem azt mondta a folsavra a dokim, hogy,ha szedek terhesvitamint, akkor nem kell külön folsav, mert a lényeg, hogy folsav tartalmú dolgot vigyek be naponta,és a terhesvitaminban van.

Te is szerdán mégy dokihoz?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Barbazso!

Én úgy tudom hogy várandósság alatt nem lehet D vitamint szedni... nekem a fogaimnak nagyon kéne, de leállíttatták velem még a lombik előtt, mert nem szabad, pedig az IR miatt is kéne...

Köszi lányok, de ez nálam természetes :) Anyukám ilyen pozitív, és engem is így nevelt, csodás anya és legalább annyira szeretnék jó anya lenni mint ő :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


konkri!

Apukáról ezer dolgot lehet tudni, csak a nevét nem és fényképet nem látok, de sok szempontot lehet nézni. Nekem egy Dán fiatalember a donorom (nem mintha magyar ellenes lennék, de ő volt a legszinpatikusabb :))
Apa neve az anyakönyvben képzelt apa :)
Igen, édes testvérek lesznek. Jami is fagyi baba, és kistesó is :) Anno 6 babát termékenyítettek meg, és a tulstimu miatt le fagyasztották mindet, az első nem sikerült, a másodikból, ami ikerterhességnek indult lett Jami, és most kistesó :) Már több esélyem nincs, de boldog vagyok, hogy ilyen szerencsés vagyok, hogy lehet két gyermekem :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch:nem hallottam ilyet,hogy van olyan meddőségi betegség,ami miatt mindenképpen azt tanácsolják,hogy szüljél. :oops: Érdekes nagyon a történeted!

Barbazso:szerdára... :) akkor szerda este remélem sokan jövünk jó hírekkel!!!

Konkri?

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sziasztok!

Ma teszteltem, kb. 5-6hetes vagyok, szeptember legvége. Csatlakozhatok? :D

Írok pár sort magunkról. Pár nap és belépek a 3.x-be. Van két lányom egy 3éves és egy 23hónaposom. 3-aka meglepi baba pont egy év múlvára terveztük. :lol: Valószínű 3hete fogant, mikor Apával elutaztuk több év után kettesben. Nagyon szeretném, ha kisfiú lenne, de számításaim szerint kislány. Apa rettenetesen boldog, én is jobban örülnék, ha rendezettebbek lennénk, de a gyerekek szemszögéből nézve jobb így.

Remélem beférek a csapatba, még pont szeptember vége vagyok, valószínű az utolsó leszek. :)
sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


köszönöm a drukkot mindenkinek!
este derül ki minden.
Barbazso- ha minden jó lesz akkor felvehetjük a kapcsolatot... tbányán szültem.

Witch: köszi a válaszokat! nagyon bátor vagy! le a kalappal előtted! ha jövök még és remélem jövök sokat, akkor tuti sokat beszélgetünk még :)

Üdv Gem! Köszönöm a drukkot Neked is! én is drukkolok Nektek! Fiú lesz most? Apa mit szól? Minden okés amúgy?

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sissy:
Szerintem Witchnél azért javasolták a szülést, mert olyan meddőségi betegsége van, amitől esetleg pár év múlva már esélye sem lehet teherbe esni.

sti:
Üdv köztünk!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sissy!

Pedig van ilyen. Pco, és a főok, az endometriozis. A kistesó előtt, és Jami után sok műtétem volt az endo miatt. 2010 ben kivették az egyik petefészkem ( addig bírta, addigra teljesen elhalt )mert tönkretette az endo... , és már klimaxoltam tesóka előtt, és most leszek idén 30... Mivel a PCO miatt nincs a másikban peteérés...
Ezért mondta a dokim, max 1-2 év amíg szülni tudok. Ezt kicsit kitolta a Jamival való várandósságom :) Ugyanis addig nem működött a rossz petefészkem... (bár így is endo volt a baba mellett)...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


sti82!

Üdv itt :)

Konkri!

Remélem minden rendben lesz...


Ma voltam kardiológusnál az alacsony vérnyomásommal, és kapok 24 órák EKG-t 6.án... izgi lesz... :roll:

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: