Új privát üzeneted érkezett!

Krisy!!

Kerepesen szültél?

Én az első kettőt a Mávban,aztán a dokim átment a SOTE II-re és Olikát már ott.A negyegdiket is ott fogom.

Nekem sincs nagyon más tünetem a mellfeszülés mellett.
Én se megyek csak jövő hét után doklihoz és pont azért mert te,hogy akkora már legyen szívhang is :wink:

Most építkeztek?Nem írígyellek...ismerős a szitu mert pont amikor a második fiammal voltam terhes mi is akkor építkeztünk és én voltam az anyagbeszerző...én rohangáltam a nagy hassal meg a 2,5 éves fiammal a tüzépre,hatóságokhoz stb...ja és még egyetemre is jártam mellette :shock: :shock: de megérte a kertes ház :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok,

A szombati lagzi nagyon jól sikerült, jókat táncoltam, egész jól bírtam, mondjuk alkohol nélkül kicsit nehezebb volt elviselni a rokonság egy részét, de azért összejött :)

Tegnap meg babanézőben voltam - az unokatesóm második kislánya 6 hetes körül van, és benne gyönyörködtünk, meg nálunk is megvolt a bejelentés, ha már együtt volt a család - remélem nem kapkodtam el, csak nem akartam már titkolózni, meg magyarázkodni, hogy miért nem koccintok, meg hova hízok :)

Judit! köszi az infóket, írtam is vissz Neked!

boruska
boruska
 
 


Sziasztok!

Honey, felszívódott. A gyerekek szerint Blanka ette meg a testvérét :)

Panny, Honey jó eséllyel hall ma szívhangot, hisz hozzám hasonlóan mens. szerint 6+5 felé jár. Én is szerdán megyek.
Melyik kh-al voltál jobban megelégedve, a MÁV-val vagy a Sote-val?

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 

 
 

Márti, hogy vagy??Nem válaszoltál az emilre sem :(
Sikerült a háziorvost elintézni?

Kriemhild, Nálad is monden ok?
Raksz fel képet Damjánról?

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


judit,
jaj... (ikertesó) :?
Bocsi, de jót mosolyogtam azon, amit a gyerekeid mondtak

A naptár szerint 6+4 vagyok, de én tudom, hogy csak 6+1. Mind1... legfeljebb lesz még 1 köröm a dokinál.
Ma már elég erősen megérkeztek a tünetek is. Annyira éhes vagyok, de kb már 10x néztem be a hűtőbe és semmi fogamra valót nem találtam. Éhes vagyok, de nincs kedvem enni. Szokot nektek ilyen lenni?

boruska,
örülök, hogy jól sikerült a buli! :D
Amúgy rokonság mit szólt a babához?

Szült valaki az Imrében?

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Lányok, hogy van ez a számolás, mert én már totál el vagyok akadva. Lehet, hogy ciki, de én nem vágom a 6+ izéket - Ti mi szerint számoltok?
Amúgy nekem tök rendszertelen a mensim, úgyhogy az előzőhöz nem számolom, ami május 3-án volt, mert alig egy hónapja még effektív negatív volt a teszt.
Mit mondjak a dokinak?

Honey!
A rokonság örült (anyukám már tudta, neki külön elmondtam, amikor láttam a két csíkot :)), de még nem mertek nagyon, mert mondtam, hogy az elején vagyok, és ne kiabáljuk el. Vicces volt, hogy kb. akkor fogant, amikor az unokatesója született :)
Csak azt kérdezgette mindenki, hogy jól vagyok-e. Kicsit rontotta a hitelességemet az, hogy nem hányok egyáltalán :)
boruska
 
 


Boruska, a dokit elsősorban mindenképp az uccsó mensi 1. napja fogja érdekelni, a többit meg bízd rá. Valószínűleg majd az uh lesz a támpont ez esetben.
A számolás az utolsó menzesz első napjától kezdődik, az orvosok ez alapján számolnak, dehát eltérések így is vannak.
A Te esetedben pl. az uh alapján tudja megmondani hányadik hétben vagy kb.

Honey, az egész napos öklendezés és émelygés mellett nekem ugyanez van!!!Annnyira de annnyira korog a gyomrom hogy még. és egyszerűen nem kívánok semmit!

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Márti Csabiját és minden Csabát Isten éltessen!

Enyém Péter ma 11 éves! :) :(

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Sziasztok!

Judit isten éltesse a nagy fiadat! :lol:

Panny: Én a MÁV-ban szültem és nekem nagyon tetszet az a kórház Kerepesen nem akartam, mert nem sok jót hallottam róla és nekem tetszett, hogy a Mávban csak 3 anyuka volt egy szobába és külön fürdő volt a szobákhoz. Sajnálom, hogy elment a dokibácsim.
Hát igen a kertes ház mindennél többet ér. :lol: Hát nálunk érdekes lesz, mert idén biztos nem fogjuk tudni befejezni talán jövő nyáron és akkor két kicsi gyerekkel költözni már előre félek tőle. :shock: Tényleg Te hogy bírtad a második illetve harmadik gyereknél, hogy ott volt a kicsi akit emelgetni kellett ide-oda neked meg a nagy pocak? Az én fiam már 16kg és mindig félek amikor felemelem, hogy nehogy baj legyen. :?

Nálunk még senki nem tudja még a férjemnek sem mondtam el, mert most vizsgázik és ilyenkor nem nagyon lehet vele komunikálni és a vizsgák miatt jövőhéten ünnepeljük a házassági évfordulonkat és gondoltam majd akkor meglepem.
Ki hogy mondta el a párjának?
Valami jó meglepi ötlet?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Hát, én rögtön elmondtam a férjemnek, eszembe sem jutott, hogy titkoljam.
Egyik nap hazamentünk, és másnapra be voltam jelentkezve a nőgyihez, hogy nézzen meg, mert megint akadozik a ciklusom. Mivel tudtam, hogy rákérdez, csináltam egy tesztet, és tök váratlanul két csíkos lett. Ott ültem a vécén lehúzott bugyival, és kikiabáltam, hogy Csabiiiiiiii!!! Szaladt, hogy mi a baj, én meg mondtam, hogy terhes vagyok. Örültünk, de még egy pár napnak el kellett telnie, hogy fel is fogjuk :)
boruska
 
 


Krisy!

Én dettó így voltam hogy nem bírom a Kerepsi kórházat és semmiképp nem akartam ott szülni..negyon nem tetszik a mentalitásuk meg úgy minden együtt :? Persz innen Gödöllőről majdnem mindenki ott szül és sokan úgy néznek rám mint a csaodabogárra hogy én meg miért nem :?
Én is bírtam a MÁV-ot,de sajna mentem a dokim után.Ki volt a dokid?

Judit!

A Máv annyiban volt jobb amit Krisy is írt hogy csak 3 anyuka volt egy szobában,a SOTE II-n meg 6.Mindkét helyen volt külön fürdőszoba,ez jó volt.Tisztaság szempontjából a Máv jobb volt.A szülőszobák mindkét helyen szépek,felszereltek,alternatívak,szuperek.Inkább csak a gyermekágyas részlegen voltak különbségek a Máv javára.A csecsemősök a SOTE-n nem voltak a helyzet magaslatán de nekem ez már nem számított mert rutinos lévén nem nagyon tudtak "parancsolni"és ezt csináltam ,úgy szoptattam és akkor amikor én akartam :wink: Nem igazán hagytam beleszólni őket és ezért kicsit "utáltak "de nem érdekelt.Nekem már megvoltak a bejáratott,kipróbált,kitapasztalt dolgaim és erre ők meg megpróbáltak nekem okoskodni....na erről enniyt.

Én is egyből megmondtam a férjemnek a poz tesztet.Felhívtam telefonon(mert ő már melózott reggel) és újjongtunk együtt :wink:

Boldog Csabi napot a illteékesekenk és Boldog Szülinapot a 11.évesnek:):):)

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Lányok, egy kicsit aggódom, mert éppen nincsen semmi bajom, semmim nem fáj,nem émelygek, semmi
Remélem, megvan még a baba.
Most szöget ütött a fejembe ez a felszívódás - van olyan, hogy egy ilyan korú embrió felszívódik?
boruska
 
 


Boruska, nyugi!!Ilyen ha elő is fordul, inkább iker-illetve ikernek induló terhességnél!!
Csak egy rosszullétmentes napszak van!
Jót mosolyogtam a teszteléses-sztorin, vizuális-típus vagyok :)
Kértél időpontot?

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Judit, igen, kértem, írtam is priviben, de sajnos csak júli 27-re kaptam - gondolom, a szabadság miatt - úgyhogy addig még muszáj lesz visszamennem az eredeti dokihoz, hogy állapítsa meg a terhességet, vagy cáfolja, vagy mittomén.
De még addig is több, mint egy hetet várnom kell....:(
boruska
 
 


Sziasztok!
Gratulálok mindenkinek!

Remélem nem rossz ómen, de szeretnék csatlakozni: wink:
Van egy majdnem 5 éves kisfiam, és már több mint 3 éve próbálkozunk a kistesóval. Május elején volt egy spontán vetélésem:(
De most úgy tűnik sikerült: wink: Május 29.-én volt az utolsó mensim, és június25.-én kellett volna megjönnie, de nem jött. Azóta több tonna pozitív tesztem van. Csütörtökön megyek, dokihoz akkor leszek kb 6 hetes. Remélem fog látszódni már.

Láttam van aki csömöri, gödöllői :wink: Én is a közelben lakom, és Én a Kerepesiben szültem. Nekem nem voltak rossz tapasztalataim, sőt :wink:

málna2162
 
 


Szia Málna!Üdv itt nálunk!Gratulálok a kétcsíkodhoz! :)

Honey, hoool vagy már???

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Húúúú!!!

Panny, mit látok?!!! :D
Nagyon sok szeretettel gratulálok Nektek!
Kívánom hogy minden úgy alakuljon ahogyan megálmodtátok!
Majd be-be nézek megnézni hol tartasz.

Sajnos nálunk már tesó nem lehet.
Ha pár évvel fiatalabb lennék még bevállalnám, de tényleg fel is kell nevelni....

Persze minden márciusi kismamának gratula, szorítok értetek!

Minden jót Mindenkinek!

Ágica
agica1027
 
 


Szoasztok!

Üdv az újaknak!

Sajna nem volt még szívhang. Viszont a jó hír, hogy jó helyen van megtapadva és már látszik a szikhólyag is erősen.
2 hét múlva kell visszamennem.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Honey!

Ez szuper!!!

Ágica!

Igen,jól látsz :wink: :wink:

Málna!

Üdv itt és gratula a poz teszthez!!

Merre van az a közel Gödöllőhöz?Ha nem akard nyilvánosan akkor megírod priviben?

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Hahó mindenki

De kihalt ez a hely, mi újság veletek?
Nálam kezdődik az émelygés - azt hittem megúszom :(
Bár lehet, hogy csak a meleg meg az éhség

boruska
boruska
 
 


Sziasztok,

azt hiszem nälam is több ez mär szokäsos nem kivänok semmitnel, egyenesen le tudnek okädni mindent, pedig a kisfiamnäl ezt megusztam, ket kellemetlen napom volt össze vissza.

A 7vegen egy közeli kis tonal pancsizott a kis csalad, ime: Kép Trebgast

Kép
kriemhild
 
 


Én is nagyon szomorú vagyok, teljesen kihaltunk :(
Hol vagytok Többiek??

Honey, remélem csak kicsit vagy csalódott!Csupa jó híreket kaptál, többit meg majd nemsokára :)

Boruska, akkor most legalább tudod, hogy minden rendben :)
Én csak vegetálok...nagyon rosszul vagyok és el kell még látnom a 4 gyereket is...
Holnap reggel megyek dokihoz, némi bátorítást várok ettől. :(

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


De szép helyen jártatok, bárcsak errefelé is volna egy ilyen tó!
Sajnálom a hányingert!-hátha kislány lesz!! :)

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Csajok dehogy haltunk ki!

Én is jövök majd, de most napokig dögróváson voltam. Én is belázasodtam. Vasárnap kora délutántól hajnalig 37,6 és 38,6 között ugrált a lázam. De általában 38 felett volt. Ment a hűtőfürdő, hűtőzuhany. Gyógyszereket nem nagyon mertem bevenni. Csak nagyobb láz esetén 1-1 szem (összesen 2-t szedtem be) Aspirint.
Tegnap óta kegyetlenül fáj a torkom. De mintha minden nyelésre, vagy nyelvmozdításra kést forgatnának benne.
Édesanyám idejött hozzánk segíteni kicsit.

Most már ő is tudja a nagy hírt... Hát, kicsit elsápadt, hogy "Jaj, akkor kezdődik minden előlről?".

Szóval én még kúrálgatom magam, meg dolgoznom is kell. Luca pöttyei már majdnem eltűntek. De ő meg 1 órával korábban kel mostanában, mint szokott. Én meg hajnali 5-ig nem tudam vmiért elaludni csak vergődtem. Persze nagy meleg, kegyetlen torokfájás...

Szóval majd jövök, és talán megpróbálok reagálni is.

Kitartást a rosszullétekhez! Nekem semmi tünetem... :roll:
Lassan érkezik újabb teszt, hát leellenőrzöm, hogy tovább erősödött-e a 2. csíkocskám...

biribon
 
 


Szerintem nincs alapja a hányinger és nem (fiú-lány) találgatásának.
Nekem sem volt soha hányingerem és lányom lett. Édesanyámnak sem volt egyik terhességénél sem és egyik fiú, másik lány lett. :)

biribon
 
 


Hú, Biribon, gyors gyógyulást Neked!!Luca már meggyógyult?

Nálam eddig mindannyiszor bejött, intenzív rosszullét-lány, enyhe vagy semmilyen-fiú. Ha jól emlékszem, Mártinál is hasonlóan volt. De persze általánosítani nem lehet.

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Én is vagyok csak most dolgozom és elég sok a munka. :?

Nekem továbbra sincs semmi jel a mellfeszülésen kívül, de nekem Dávidnál is csak a 8 héten kezdödött az émelygés és a 16 hétig kitartott, de róka kóma nem volt. :roll:

Én pénteken tesztelek újra, hogy erősödött-e a csíkocskák majd szoritsatok. :lol:

Judit drukk a holnapi dokihoz és várjuk a híreket. :)

Honey ezek szerintem azért jó hírek és kapsz egy újabb lehetőséget a babakukra 2 hét múlva :lol:

Kriemhild úgy irigyellek titeket én már úgy csobbannék ebben a nagy melegben valahol. Mondjuk a Balcsiban akár. :lol:

Biribon jobbulást neked és egyél sok sok mézet szopogatva az jó a toroknak. A lázra vigyázz mert az nem tesz jót a babának.

Na most megyek mert mennem kell fogorvoshoz. :(

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Krisy!

Hát, szerintem ne bánd, már nem az a kórház, ami volt. Én sokmindenben csalódtam tavaly! Nekem az első 2 fiú született a MÁV-ban, aztán mentem a 3. manóval a dokim után a Rókusba ( a legjobb szülésélményem volt), aztán, hogy a Rókus szülészetét bezárták, a dokim ismét a MÁV-ból lett ÁEK-be ment, így Kamilla ott született. Hááát nagyon sok dolog negatív irányba változott!Csak a dokim miatt szültem ott, de az enyém is elment onnan, úgyhogy, ha minden igaz, akkor Kútvölgyi lesz most a kórház (már, ha nem privatizálják addig valamilyen rémséges feltételekkel)!

Biribon!

Aspirint ne!!! Van egy szakgyógyszerész barátnőm, Ő azt mondta nagyon nem jó az Aspirin a magzatnak! Ha kell, akkor paracetamol-tartalmút vegyél be-pl. a kifejezetten kismamáknak is szánt Paramax-ot vagy, ha ez nem használ, akkor Algopyrint!
És jobbulást!

Judit!

Bocsi-bocsi! Csak nagyon húzós hétvégénk volt, nem volt 1 perc időm sem, tegnap pedid Csabi napot ünnepeltünk az Aquaparkban! Előszőr voltunk ott, hatalmas élmény volt!
Írok majd, ha hagyják a gyerekek!
Ayukámnak-nővéremnek elmondtam...most emésztik a hírt, anyukám az első 2 percben koakadt, aztán közölte, hogy csak engem félt. hogzy fogom bírni! De a babát imádni fogja és közölte, hogy akkor most már tuti leszázalékoltatja magát! Nővéremben nem csalódtam. Ő tudja, hogy vannak dolgok, amiket nem épp mi irányítunk. Csak azt láttam rajta, sajnálja, hogy Ő nem jelenthet be ilyen hírt...


Honey!

Azért jók a hírek! Ne aggódj, szépen verni fog a picikéd szíve hamarosan! Flóra milyen ma? Kamilla irtó nyűgös, képtelenség volt elaltatni órákon keresztül ordított, semmire nem mentem mellette a dolgaimmal! Végül a diófa alatt több mint félóra ringatással sikerült elaltanom!

Köszöntéseket köszönjük szépen!

Hányás-nem téma:

Hát én meg vagyok győződv róla, hogy fiam lesz! Hányingernek-rosszullétnek nyoma sincs! Pedig Kamillánál, az egyetlen kislányomnál ez már a 4.(!) héten keményen elkezdődött! A fiúknál is hánytam, de csak a 7. héttől és azért nem 10-12-szer/nap, hanem 2-8 között valahol... Igaz, a fiúknál a szagokra már a 4-5. héten érzékeny voltam, most meg még az sem...
Ez a dolog egyénen belül működik. Ha valaki abszolút nem reagál hányingerrel-hányással a terhességre,annál természetesen nem lesz különbség ebben, ha fia, ha lánya születik. Aki viszont hajlamos rá, ott bizony általában intenzívebb a rosszullét, ha lányka van a pocakban!
Még nekem is van 1 hetem a dokiig, majd meglátjuk, mit mond! Remélem 6+2-nél lesz dibi-dobi már....

Ja, sikerült házidokit váltanom, abszolút jó döntés volt. Teljesen egyetértett, hogy fontos a toxoplazma-szűrés nekem most és szó nélkül írta a beutalót! Ki is kérdezett az előéletemről, vérnyomást mért stb. Szóval alaposnak tűnik nagyon! Holnap hajnalban megyek vérvételre!

Márti
borossné becz márta
 
 


Szegény Biribon!

Gyógyulj meg hamar!

Tegnap este nekem is veszettül fájt a fejem, de nem mertem beveni semmit nyilván, úgyhogy maradt a vizes borodatás meg a ventillátor.

Én is mutatok hétvégi élménybeszámolós képet: a szertartáson én voltam a 'versmondólány' - a fekete-fehér ruhás a kidugott hassal :)


Kép boruska verset olvas Hajniék esküvőjén
boruska
 
 


Na jol van akkor tisztära meg vagyoknyugodva, hogy nem csak az en anyukäm fogja nem eppen pillekönnyen venni a hirt. jelenleg mär ott tartunk a ferjemmel, hogy csak oktoberben mondjuk meg, mikor a szülinapjära hazamegyünk, ami szinten meglepi lesz. Es azelött csak akkor megyünk, amikor 10-12 hetes leszek, tehät jo esellyel meg nem lätszik majd. Utäna meg mär felidös, mire szülinapozunk, jo kis meglepi lenne azt hiszem...szoval elvälik mennyire megy majd a titkolozäs, mert szivem szerint a barätnämnek is elmeselnem, aki most fog szülni, sztem egyböl megszülne annyira meglepödne, de hat nem merem, mert felek, hogy veletlen elkotyogja a szüleinek azok meg az enyemnek...bocsi, ha tul reszletes voltam....

Ä, ezt a tavat ne irigyeljetek, nincs miert...vegig a balcsit sirattuk, hogy az bezzeg homokos part, nem ien vacak szuros-köves. Most mär ertem miert mennek szivesen a nemetek a balatonra, mert egy szar normälis tavuk sincs. Föleg erefele :O

A ramatyul levöknek jobbuläst, es aspirint sztem se, en is ugy tudom, hogy nem szabad!

Na kiväncsi leszek mikor lesz ennek a hänyosdinak vege, most mär kezdek türelmetlen lenni. Neha egy korty hideg viz segit ugyan, de hä na....

Szoval innkäbb kislänyt jelez a mutato....hääät nem is tudom...

Kép
kriemhild
 
 


Én meg egyáltalán nem hányok (mondjuk néha kicsit émelygek, de az semmi ahhoz képest, amit másoktól hallok), szóval ez fiúra utal.
Sajnos én meg nagyon kislányt szeretnék - bajban is vagyok, hogy fogom viselni, ha fiú :(
boruska
 
 


Sziasztok!

Picit bepofátlankodnék egy mondat erejéig.
Boruska: Egyszer sem hánytam, nem émelyegtem, csak sokszor voltam éhes, és gyönyörű kislányom van, szóval nem utal ez semmire!

Jó pocakoskodást mindenkinek.
Vendég
 


Beagle, köszi a bíztatást :)
boruska
 
 


Boruska!

Mint írtam is, ez csak egyazon emberen belül jelez valamit! Ha te nem vagy hányós típus, se fiúval-se lánnyal nem leszel rosszul! Én hányós vagyok, de a fiúkkal jobban voltam mint a lánykával. Csabival-Ő az 1. csak napi 2 hányással megúsztam a dolgot. Kamillánál napi 12 sem volt ritka és hozzá az egész napos émelygés mindez a 16. hétig! Dokim már jelezte, hogy most már ideje jobban lennem!
:lol:

Honey?

Panny?

Többiek?

Márti
borossné becz márta
 
 


boruska,
szerintem se aggódj! Én sem hánytam egy felet sem anno, mégis lányom van! :wink:
Nekem most is ugyan az a tünetem: torokban gombóc, éhség, de semmi sem fogamra való.
Ma 1 tál húslevest sikerült lenyomnom a torkomon.

Ha te vagy a fekete-fehér ruhás, akkor a dokik elmehetnek a sunyiba a súlyodat illetően!!!!! :evil:

márti,
mintha a saját anyumat hallottam volna! Pedig nekem még csak a 2. gyerkőc. :lol: ( köztem és tesóm között 8 év van, és anyu szerint ez így pont jó.... ezért döbbenet számár a 1,5 év! )

kriemhild,
húúú-.... jó kis meglepi! :lol: :lol: Nagyon cuki a kisfiad!! Imádom a barna "pasikat" :D

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


krisy,
drukkolunk az újabb teszthez! De tuti minden okés lesz!

judit,
persze... megnyugodtam az uh-tól. Meg most alapjáraton is nyugodtabb vagyok mint az elsőnél. Nincs is időm agyalni egy 9 hónapos mellett. :lol:
Most kezdem érteni, miért mondták a barátnőim, hogy mindenkinek a 2. babával kellene kezdeni egyből! :lol: :lol:

Tényleg, aki már a 3.-4.-5. gyerkőcöt várja: kiskukis vagy kislány a vágy tárgya?

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Csak kalózkodom köztetek.
Krisy Pár hétig és sem mondtam el a páromnak se a 3., se a mostani 4. babát. Van itt valahol egy topik, Vmi olyasmi a címe "Te hogyan mondtad el?" No, abban vannak jó kis romantikus ötletek.
pammut
 
 


Képzeljétek apa milyen cuki volt!!!
Tegnap ledobtam az uh képet a konyhapultra, miután megmutattam neki, hogy mit kell látni rajta.
Erre reggel a polcon találtam meg, szépen kitámasztva , az eddigi közös (apa+anya+Flóra ) képek mellé téve, mint az új családtag fotóját! :D :D :D

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Honey!

Nagyon jófej a férjed! Olyan igazi romantikus alkat, nem? Mi meg már a neveken agyalunk. De úgy tűnik nagy vita nem lesz!

Tényleg! Ki az, aki tudja már, mi lesz a neve a pocaklakónak?

Panny!

Hú, téged nagyon lefoglalhatnak a srácok! Mondjuk értem én! Ismerős!

Márti
borossné becz márta
 
 


igen, nagyon romantikus alkat!
Ha elmesélném az első csókunk körülményeit vagy a lánykérést, dobnál egy hátast!!! :D :D
Ilyen pasi csak a filmekben van! :D

Háát nálunk kemény menet lesz a név kérdés.
Ha lány, akkor valószínűleg Nóra (de nekem az Adél is nagyon tetszik)
És nagyjából itt meg is rekedt a tudományunk! :D

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Honey!

És mindezt úgy, hogy kisfiút szeretnétek! :lol:
A Nóra nagyon passzol a Flóra mellé. Egy ismerősömnek Dóra-Flóra nevű lányai vannak!
Az Adél is nagyon szép, bár mostanában nagyon felkapott lett!

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok! Még mindig nagy-nagy lemaradásban...
Csak ide-oda belekapok.

Hát ez nagyon jó, hogy mindenki mást mond a gyógyszerekkel kapcsolatban...
Egyébként a jóhírű dokim mondta, hogy elsősorban Aspirin, másodsorban Rubophen. A körzeti az Algopyrint mondta.
A gyógyszerész a gyógyszertárban azt mondta, hogy mostanában a paracetamol tartalmút tartják jobbnak, az Algopyrint nem annyira.
Az Aspirinről nagyon jókat lehet olvasni (Amerikában szinte úgy szedik, mint a C vitamint) és a betegtájékoztatóban is az van, hogy a terhesség utolsó 3 hónapjában nem lehet szedni. Ami gondolom a vérhígító hatása miatt lehet.
Az Algopyrinre az van írva, hogy az első 3 hónapban nem szedhető, a Rubophenre az van írva, hogy a magzat károsodásának a lehetősége nem zárható ki.

Csoda, hogy inkább az Aspirint választottam?

A neten is ellentmondásos dolgok vannak. A dokik vagy azt mondják, hogy Algopyrint igen és paracetamol tartalmút ne, hol pont fordítva...
Pl. ilyeneket találok:
Terhesség kilencedik hónapjában megjelenő nátha és torokfájásra milyen gyógyszer vagy készítmény szedhető. A Neocitrán káros lehet e?
Válasz:
A Neocitrán paracetamol tartalmú és ezeket a gyógyszereket nem javasoljuk terhességben. Jóval ártalmatlanabb a klasszikus aspyrin, amelynek AspyrinC változata is kapható. A lényeg: a paracetamol hatóanyagot felejtse el, aszpirin hatóanyag jöhet. Torokfájásra sokszor egy fertőtlenítős toroköblögetés is jó, pl. Phlogosam. A náthára gond nélkül szedhető pl. a Ca-Sandoz + 1000 mg C-vitamin pezsgőtabletta.
Dr. Nagy László "


Ez az én nagy dilemmám is:
A gondom az, hogy a terhességi honlapokon az áll, hogy metamizolt, (Algopyrint) illetve acetilszalicilsavat (Aspirint) lehet szedni a terhesség alatt, paracetamolt pedig nem,de a nőgyógyászom és a Pharmindex szerint ez pont fordítva van, a paracetamol szedhető, az Algopyrin és az Aspirin nem. Azt kérdezném, Ti ezt az értesülést honnan vettétek? (mert a szakmában úgy gondolom, a Pharmindex az irányadó.)
Mert ugyanis nem mindegy…
üdvözlettel:
ubi

Válasz: Én is többféle dolgot olvastam már ezügyben. A jelenlegi álláspont az, hogy 1-1 adag minden szerből szedhető, ha magas láza van a kismamának, mert a láz rosszabb a babának, mint 1-1 adag gyógyszer, de rendszeresen egyiket sem jó szedni. Valójában senki nem tudhatja biztosan, melyiknek milyen hatásai vannak, mert nem végeztek ezirányú kutatásokat terhes anyákon.


Meg ilyet :? :
Sajnos terhességem 5 hetében bevettem egy aspirint fejfájásra. utólag megtudtam, hogy talán ez volt a legrosszabb gyógyszer, amit bevehettem.
Van valaki, aki ilyesmit tett babavárás alatt?
Jó lenne, ha meg tudnátok nyugtatni... :( :(


És ilyen cikkekett :shock: : Az Aspirin hatása a beágyazódásra és Aszpirin a terhesség időszakában
(Ez utóbbiban az van, hogy a herpesz vírus átmegy a magzatba. És azt olvastam, hogy a 3 napos lázat is egy fajta herpesz vírus okozza. Na, most emiatt is lehet aggódni... :? )

Szóval összesen 2 szem Aspirint szedtem be, 1-et 1-et, bő 4-5 óra eltetlével, remélem az nincs semmilyen hatással a babára... Szerintem ez kimeríti az óvatos alkalmazást.

(Elnézést, hogy nagyon túl bőlére eresztettem, de borzasztó, hogy mindneki mást mond... Igazodjon ki az ember. :S Sajna ezzel én is csak jó kavarodást okozok itt. De lehet, másokat is érdekel.)
De köszi a másik terhesség alatt szedhető gyógyszertippet. A leírását megnéztem és ott tényleg az van, hogy szedhető. Majd észben tartom.


Egyébként édesanyám ugyanúgy reagált nálunk is, csak az a különbség, hogy itt még csak a 2. gyerekről van szó...
Lassan azért szerintem kezdi beleélni magát. Édesapám még nem tudja, külföldön van még.

Boruska! Látszólag tényleg nincs gond a súlyoddal. Jó, nem az a nagyon vékony típus vagy, de az sem szokott jó lenni. Szerintem ez még teljesen normális, egészséges testalkat.

Bocsánat, hogy másra nem reagálok most. Luca gyakorlatilag meggyógyult, most viszont a 15 hós MMR oltás mellékhatásaira számíthatunk. Én is egy fokkal jobban vagyok már. Ma és tegnap nem volt lázam. A torokfájás kegyetlen, de az is múlóban.

biribon
 
 


Hali!

Gyors bekukk...

Én mindháromszor émelyegtem és hánytam is és fiaim vannak.Most semmi hányinger szal reménykedek :lol: ..ebből ki is derül hogy lányka lenne a vágyunk de hansúlyozom hogy fiúcskával is ugyanolyan boldogok leszünk....amit Isten ad!!!!!

Nálunk a név:Viola és Roland,már megegyeztünk.

Nerkem anyu az egyedüli szinte aki feltétel nélkül és felhőtlenül örült az újabb jövevénynek.A nővéremen én is láttam kicsit hogy keserűség van benne...most vált el,40 éves..szal nem valószínű hogy lesz még gyereke(már van kettő).

Nálam továbbra is csak mellfeszülés a tünet.
Én pénteken megyek dokihoz,de még csak 5+5 leszek..szal csak petezsákra számítok,de az is jó lesz :lol:

Sári!

Jobbulást és nem lesz semmi baj,ne aggódj!!!

Márti!

Örülök hogy tetszett az Aquapark!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Mindenkinek tiszteletem, aki az x-edik babát várja!
Asszem kb. egyedül vagyok itt első babás, nem?

Mi még marhára nem gondolkodtunk neveket, ill. még régebben, teoretikus jelleggel, de amit én ajánlottam, azt a férjem vetette el, ami nekem tetszett, azt meg én.
Mondjuk csak lánynevekről volt szó eddig :)
Azt is figyelembe kell venni, hogy nagyon hétköznapi lesz a vezetékneve, és én mindenképpen valami különlegesebb keresztnevet adnék neki, de az is szempont, hogy ne röhögjék ki, meg ne kérdezzenek vissza minden alkalommal, amikor bemutatkozik.
Sztem erre még jócskán réárünk, de biztos nagy csörte lesz :)
boruska
 
 


Jó reggelt!

Pammut köszönöm a segítséget utána nézek. :lol:

Biribon: Szerintem egy aspirintől még nem lesz semmi probléma úgyhogy nyugi. :)

Neveknél ha lány lesz akkor biztos, hogy Anna ha fiú akkor még nem tudjuk.

Boruska rád mondta a doki, hogy túlsúlyos vagy? :shock: Akkor még nem volt túlsúlyos betege :?

Panny drukkolok neked péntekre kiváncsi vagyok mit látt a doki mert akkor kb nálam is az lehet én pénteken leszek 5+3. Várom majd a beszámolot. :lol:

Márta ezeket a híreket szomorúan hallom, de egyébként a doki is azt mondta, hogy teljesen leamortizálták a régi MÁV-ot ezért is jött el onnan mert már nem bírta a sok hülyeséget. Én még fogalmam sincs hol fogok szülni és kinél. :(

Most megyek dolgozni majd még jövök.......

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Sziasztok!

Először is mindenkinek nagyon sok szeretettel gratulálok a pocaklakókhoz!

Szép kis csapat gyűlt össze ahogy látom és sokaknál egész kis korkülönbség lesz a tesók között, és sok a nagycsalád is szerencsére.

Én még csak nézelődöm és álmodozom és bocsánat, hogy bepofátlankodtam de hátha közétek fogok tartozni.
kaviar
 
 


Szia Kaviar drukkolunk neked mikor tesztelsz?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Hú az még odébb van! Talán jövőhét szerda, csütörtök!
kaviar
 
 


Szia Kaviár!

Drukk neked!!!

Krisy!

Ki volt a dokid??Annyi dokinál megfordultam a MÁV-ban anno kisebb nagyobb ügyes bajaimmal az ügyeleten :wink: hátha ismerem.

Boruska!

Még hogy te túlsúlyos???Ez a doki kicsit ketyós!!!!! :x

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


s.o.s
Honey, írd meg nekem légyszíves hogy mikor volt az utolsó mensid első napja!!
Köszönöm

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: