Új privát üzeneted érkezett!


Sziaszok!
Fiam oviba, így most végig tudtam olvasni a fórumot. :)
Nekem is hasonló gondom van, mint Nektek.
4 éves fiam van :D és egy 2 éves pánikom is. :/
Én Frontin szedek sajnos az elhagyással nekem is bajom van.
A 0,25-ösből reggel 1/2-et, este pedig egészet szedek, amit most próbálok csak félre vissza venni, de nem tudom sikere lesz e, mert pár naőja kezdtem, de csak úgy mertem, hogy minden másnap este fél, közte egész.
A gyógyszert eddig nem mertem elhagyni, mert félek egy újabb pániktől, de a kistesó már anniyra hiányzik.....így lehet gyógyszerestől kell majd a babaprojektbe belevágnunk.
Ti, akik gyógyszeresen már nagy pocakosok vagytok,mit gondoltok? Okozhat ez gondod? Nekem a dili dokim nem javasolta ( hozzáteszem: 3 havonta 3 perc a találkozásunk) hogy ne akarjak babát. Elkeserített, így megkerestem egy neves genetikust, aki azt mondta, hogy nyugodtan szüljek, és ez a mennyiség, amit szedek nagyon kevés.
Puszi minden fórumosnak, remélem jó kis csevegésbe kezdtem. ((:
mazsics
Pécs
 
 


szia mazsics!
csak frontint szedsz,antidepresszánst nem?
Az én dilidokim azt moondta nekem,hogy ssri-t nyugodtan szedhetek,de szorongásoldót (xanax,frontin rivotril) ne szedjek ha lehet,mert nem tesz jót a babának.
Azt mondta,hogy tartós nagy gondot nem okoz,de átmenetileg csökkent izomtónus,légzési nehézség,elvonási tünetek lehetnek tőle.
A Czeizelnél voltál?Ő nagyon gyógyszerpárti azt tudom...
libaba
kamcstka
 
 


helló!

igen, "szerencsére" csak frontint. mondjuk ez is bőven elég. le is tenném szívesen, de nem merem. olyan szörnyű érzés a pánik, hogy rettegek, hogy ismét lesz.
igen, ő volt az, csak nem akartam nevesíteni. :)
szerinted érdemesebb lenne gyót cserélni? vagy mivel próbálkozzak? kineziológusnál voltam, de ebben nem segített.
mazsics
Pécs
 
 

 
 

Sziasztok!

Mazsics: akkor a frontin az olyasmi lehet,mint a rivoril??? Én rivotrilt szedek.Nagyon nehéz csökkenetni az adagot,már negyed szemet is megérzek. Voltam magán nögyogyésznál,aki azt mondta,h nem veszélyesek ezek,mert a dilidoki ugyis beállitja a mértéket.
Na,jo de mindenkinél más a mérték.
sszandra
Szolnok
 
 


Mazsics:
Én nem vagyok orvos,szerintem menj el egy pszihiáterhez,aki nem gyógyszerellenes.Én a netről néztem ki az enyémet a honlapján találhatók alapján,és nem bántam meg,nagyon normális.
libaba
kamcstka
 
 


Mazsics:
Én nem vagyok orvos,szerintem menj el egy pszihiáterhez,aki nem gyógyszerellenes.Én a netről néztem ki az enyémet a honlapján találhatók alapján,és nem bántam meg,nagyon normális.
ungeszbungesz
Budapest
 
 


Mazsics:
Én nem vagyok orvos,szerintem menj el egy pszihiáterhez,aki nem gyógyszerellenes.Én a netről néztem ki az enyémet a honlapján találhatók alapján,és nem bántam meg,nagyon normális.

Sziasztok!
Szia Libaba!
Mire vagy kiírva?
Drukkolok!
Bízzunk benne, hogy minden oké lesz.

Mazsics!
Nekem is azt mondta a pszichiáterem, hogy sem a Rivotril, sem a Xanax, sem a Frontin nem szedhető nagy mennyiségben, a 0,25 az minimális. Ez ne legyen kizáró ok, csak emelni nem szabad....
Én Cipralexet szedek és Frontint, de a Cipralexre azt mondta, hogy az nem probléma.
ungeszbungesz
Budapest
 
 


Helló!

Libaba! Gyógyszeres nagyon doki, amikor mondtam neki, hogy nem szeretném szedni, találjunk ki mást ( kogn. vis. terápia) azt mondta, hogy ez csak gyógyszerrel gyógyítható. Felvetettem, hogy áttérek homeopátiásra, akkor azt mondta abba ő nem hisz, maradjunk a Frontinnál. :(
És mivel a közelbe nem sok lehetőség van másik orvosra, így be kell érjem vele.
Átküldenéd a honlapot, hogy bele tudja olvasni?
Babócád? Szedsz valamit, így pocakosan?

sszandra: szerintem hasonló lehet, bár annyit tudok róla, hogy az első rosszullétemnél, amikor még nem tudtuk mi is ez, egy 2 MG!!!-os rivotrilt nyomott belém az ügyeletes doki, ( 0,25 felet és egy egészet szedek 1 nap) és 2 nap a világról nem tudtam, úgy kifektetett. Azt sem tudtam, hogy ki fürdette, etette a gyerekem 2 nap.

ungeszbungesz: nálam az a minimál egy féllel több. Mert ugye reggel egy fél 0.25, este pedig egy 0,25. ????
Jájjjj! :roll:
mazsics
Pécs
 
 


mazsics,kültem pü-t

Ha én csak frontint kapnék,már felkötöttem volna magam,nekem az nem használ a pánikra,csak az antidepresszáns.Paroxatot szedek,mást nem.

ungeszbungesz:harántfekvésben van a baba,úgyhogy császár lesz,hacsak az uccsó pillanatban nem fordul be,de ez már egyre kevésbé valószínű. Kb két hét múlva :?

az anesztes azt mondta,hogy lehet,hogy jobb is így,ha pánikbeteg vagyok.
libaba
kamcstka
 
 


Nekem ez jól bevállt. Ahhoz képest, hogy a max adagom 3x1 volt, és magamtól eddig jutottam... (: azért ez már teljesítmény! :)
Húha, haránt?? Nem feszíti szét a pocakod? Nekem anno azt mondta a doki, sétáljak sokat, meg úgy aludjak, hogy háton, és a térdhajlatomat "béleljem ki" paplannal, hogy ne vízszintbe legyen.
...és olvasom a privit.
mazsics
Pécs
 
 


vagyis nem, mert nem jött semmi! :((
mazsics
Pécs
 
 


mazsics,kültem pü-t

Ha én csak frontint kapnék,már felkötöttem volna magam,nekem az nem használ a pánikra,csak az antidepresszáns.Paroxatot szedek,mást nem.

ungeszbungesz:harántfekvésben van a baba,úgyhogy császár lesz,hacsak az uccsó pillanatban nem fordul be,de ez már egyre kevésbé valószínű. Kb két hét múlva :?

az anesztes azt mondta,hogy lehet,hogy jobb is így,ha pánikbeteg vagyok.


Libaba! Tényleg azt mondta, hogy inkább császár legyen, ha pánik beteg vagy? Nekem ráadásul -9 és -7,5 szemüvegem/kontaklencsém van, a nyomás miatt érdekes ez, viszont a pszichiáter meg azt mondta, hogy ugye én 40 leszek jan.ba ez értékes szülésnek, váradóságnak mondják a szakemberek, és egyáltalán nem mernek kockáztatni.

Mazsics!
Én egyszer hagytam el az antidepit szakember együttműködésével, de olyan rosszul lettem hogy majdnem kórházba kötöttem ki, 2 hétig szinte nem aludtam semmit. Tolál készen voltam....a frontin, altató sem segített. állítólag a szerotonin szintem felborult nagyon. Már a végén vigyáztak rám...igaz csak 3-4 napig de az jó volt, hogy nem voltam egyedül. Ez inkább figyelemelterelés volt, hogy volt kivel beszélgetnem stb, nem magamra vagy másra lettem veszélyes, hanem a bizonytalanságérzésem hatalmasodott el rajtam és biztonságban éreztem maga, ha nem voltam egyedül, mivel a párom látástól mikulásig dolgozott.

Lányok!
Tud valaki inzulin rezisztenciához hozzászólni, illetve terheléses cukorméréshez, nem a terhesség alattihoz, hanem így szimplán....
Felmerült a gyanu, hogy a gátam és a végbél nyilásomnál a viszketés abból eredhet, (bár én kontakt allergiára gyanakszom), viszont ha inzulin rezisztenciám van, attól lehet hogy nem esek teherbe/nem leszek várandós...Na ugye értitek, kicsit zavarosan írtam le....
A viszketéssel 5 orvosnál voltam, semmit nem látnak, a proktológus már belém nyomott mindent amit lehetett.....
Egy másik téma:
Aki rendszerint szed szorongásoldót, annak elő szokott fordulni menstruáció előtt pár nappal, hogy szimlán görcsöl, és elhatalmasodik rajta a pánik roham? Lehet hogy beindulnak a hormonjaim és attól van? Ez már a sokadik alkalom, hogy alig élek, mint például ma is. Reggel a felüljárón mentem fel, aztán le a lépcsőn, a 20 perces buszt végigálltam, a metróhoz érve már nagyon görcsöltem, leültem, a görcs csökkent, de azótan állandóan úgy érzem, hogy a torkomnál annyira szorít, mintha meg akarnak fojtani, borzalmas, közben már görcsölök is, Frontin, Vortalen Dolót már bevettem de ez minden hónapban majdnem így megy,ez tuti nem normális....Nektek erről mi a véleményetek? El kellene mennem endikronológushoz mi?
Várom észrevételeteket....puszi mindenkinek
ungeszbungesz
Budapest
 
 


Szia Ungeszbungesz!
Sz.tem a terheléses cukor mérés az olyan, hogy levesznek egy éhgyomrit, majd csinálnak egy, azt hiszem 75 gramm cukor-ból, cukros vizet,egy kis citromot lehet bele tenni, de nem sokat segít, majd 2 óra múlva megmérik.7.8 a határérték, ha azon felül vagy az nem jó.Én terhességi cukorbeteg voltam a fiammal, ezt onnan tudom.Havonta csinálták,és általában azoknál csinálják, akiknél a 1 pohár tej +1 zsemlés vércukorszint , nem jó.A lányomnál már a 7. héten így kezdtük.Nála nem jött elő, pedig volt olyan doki akinek szent meggyőződése volt, hogy elő fog jönni.Hát a depiről ezt nem mondhatom el.
Remélem segítettem.Puszi

PHPBB kód:
Kép
reni33
 
 


Libaba! Tényleg azt mondta, hogy inkább császár legyen, ha pánik beteg vagy? Nekem ráadásul -9 és -7,5 szemüvegem/kontaklencsém van, a nyomás miatt érdekes ez, viszont a pszichiáter meg azt mondta, hogy ugye én 40 leszek jan.ba ez értékes szülésnek, váradóságnak mondják a szakemberek, és egyáltalán nem mernek kockáztatni.


azt nem mondta,hogy a pánik miatt legyen császár,hanem,hogy a harántfekvés miatt császár lesz,erre mondta,hogy lehet,hogy jobb is,ha már pánikbeteg is vagyok.
Te inkább császárt szeretnél?

Mazsics elküldöm megint,nem tudom,miért nem ment át...
libaba
kamcstka
 
 


vannak ir-es fórumok,pl.ez:

http://www.hoxa.hu/?p1=forum_tema&p2=26217

itt meg tudják válaszolni a kérdéseidet,csak regisztrálni kell
:idea:
libaba
kamcstka
 
 


Sziasztik csajok!!!
Ungeszbugesz: Megnyugtato,amit irtál. Tehát akkor te Cipralexet meg fronting szedsz? A frontint adagod 25mg naponta? Az jo!!!

Libaba: Napi hány mg amit szedsz? 2 hét az már nem sok..... izgi:)
Drukkolok!!
Reni33: na,van már kedved a 3. babához?:) mizujs?

puszika
sszandra
Szolnok
 
 


sszandra:köszi a drukkot! 15 mg-ot szedek :roll:
libaba
kamcstka
 
 


Sziasztik csajok!!!
Ungeszbugesz: Megnyugtato,amit irtál. Tehát akkor te Cipralexet meg fronting szedsz? A frontint adagod 25mg naponta? Az jo!!!

Libaba: Napi hány mg amit szedsz? 2 hét az már nem sok..... izgi:)
Drukkolok!!
Reni33: na,van már kedved a 3. babához?:) mizujs?

puszika

Szia!
Sajna nem mindig 0,25 mg, mert ez szokott változni, ennyi "elmegy" a pszichiáter szerint, de én most is többet szedek. Este 0,5-öt és napközben 0,25-öt, de volt már hogy csak este vettem be 0,25-öt. Utálom ezeket a gyógyszereket...

reni33
Írtam pü-t.
ungeszbungesz
Budapest
 
 


libaba, nem tudom, én vagyok ilyen béna, vagy a rendszer, de ki be lépek, jelszó, és semmi privi.
elküldöd ide: mazsics.k@freemail.hu? itt bizti megkapom.
a 15 mg melyikből?


szörnyű ez a nap. mint aki indul a depi felé.... jövő 7en dili doki, nem tudom mi lesz. lehet csak a front, de mint akit 3x kimostak.

ungeszbungesz: én is az elején voltam így, mikor kiderült. nem mertem egyedül maradni a gyerekkel, mert attól féltem, hogy meghalok, és valamit csinál majd ami neki rossz, amíg valaki ránk nem nyitja az ajtót. nagyon szar volt. és emiatt is félek letenni a gyógyszert. pedig már jártam ott, hogy 2x fél 0,25-öt szedtem. :(
mazsics
Pécs
 
 


Szia Libaba?
Hogy vagy/tok? Hogy szeded jelenleg a gyógyszeredet?
Van már fejlemény?
ungeszbungesz
Budapest
 
 


Sziasztok!!
Mazsics jobban vagy már?

Libaba egyben vagy még?:)
sszandra
Szolnok
 
 


Szia SSzandra!
Hogy megy a gyógyszer csökkentése? Én a frontinnal küzdök....Mi van Veled? Rég adtál magadról hírt :-)
ungeszbungesz
Budapest
 
 


sszandra, köszi a kérdésed, de sajna egyáltalán nem. aznap este, mikor írtam, hogy mosottnak érzem magam, bepánikoltam. kitört belőlem a sírá, meg a félelem, aztán neki ugrottam másfél frontinnak. :S
azóta nem százas a dolog, nem vagyok valami happy, de próbálom magam tartani, bár nagyon nehéz. már azt hittem idegösszeroppanást kapok.
pedig aztán semmi okom nem lenne rá, no para, no stressz, igazából semmi olyan, ami kihozhatná. Grrr...

libaba 2 napja nincs, lehet kibújt a bébi? :)

és veletek mi a helyzet kedves többiek? :)
mazsics
Pécs
 
 


sziasztok,itt vagyok! :D
Bocsi,hogy csak most,de rengeteg volt a dolgom,nem is voltam netközelben. A baba még bent van,már 3 kiló fölött van,ma megyünk ctg-re.Még mindig keresztben :roll:

ungeszbungesz:a gyógyszert úgy szedem,hogy egyik nap 20, másik nap 10. De tegnap rámjöttn egy kisebb pararoham,úgyhogy nem merem csökkenteni,pedig úgy terveztem :(


Mazsics:lehet,hogy én vagyok a béna,rányomtam a pü-re a bejegyzésed alján,meg is jelent egy ablak,abba írtam,majd elküldtem.Nem így kell???
libaba
kamcstka
 
 


Ezek szerint mindenkinél most jelentkeznek a para rohamok??
Komolyan mondom, nálam minden évben ilyenkor és karácsony elött pár nappal jelemóntkezik. 2 éve ilyenkor kezdtem el dokikhoz járni miatta.

Antidepsek!!!! Amikor ti elkezdtétek szedni, milyen volt?
Mert azt olvastam, van akinél akár 1 hónapra is rosszabodhat az állapot.
Ezt könnyebb elhagyni, mint a nyugtatót?
Nem érzem magam pöpecül, ezért attól félek, hogy valami ilyesmivel támad meg a dili doki holnap. Őszintén, megírva, én félek elfogadni. :?
mazsics
Pécs
 
 


hát pedig szerintem össze se lehet hasonlítani a nyugtatót az antidepivel,annyival hatásosabb. Én nem,hogy nem félnék elfogadni,de rimánkodnék,hogy írja fel.A nyugtató csak kiegészítésnek van,nem az gyógyítja a betegséget,de biztos a többiek is írnak neked erről,mert aki szedi,az tudja.
Nekem nem rosszabbodott az első hónapban z állapotom,csak nem javult.Ezeknek a bogyóknak kell 3-4 hét,hogy kialakuljon a hatásuk.De ha rosszabbodott volna átmenetileg,azt is bevállaltam volna,a hosszabb távon való javulásért :roll:
libaba
kamcstka
 
 


Sziasztok!!!!
Ungeszbugesz:Köszi,megvagyok! Ezt a rivotrilt nagyon nehéz csökkenetni. Negyed szem is érezhetö. Szombat este nem vettem be az adagomat,mert ittunk. Másnap éreztem is. Annyira nem volt vészes. Amikor alkoholt iszol akkor kihagyod az adagot,vagy ugyanugy beveszed? Nekem volt olyan,h bevettem,utána meg buliba mentünk,nem volt semmi,csak jobban hat a pia.

Mazsics: Volt régebben,h vettem be xanaxot,de tompit,elálmosit. Kell egy idö,amig beáll a hatása. Ez oda hat,ahová kell a nyugtato meg csak nyugtat. Nekem ez a véleményem. Majd irsz,h mit mondott a doki!
sszandra
Szolnok
 
 


köszi a tanácsokat!

libaba, nagyon megnyugtattál, pusza érte.
igazából azzal van bajom, hogy most jött elő a baj megint, amikor a babaprojekt 2 igenes lett. bíztam benne, hogy az újévet úgy fogom kezdeni, hogy nem váltom ki a következő 3 adagos fogamzásgátlót. Bár addig még van 3 hónapom...
Az én fiam meglépett a papájával, az idő elég szar, így semmi kedvem kimenni és "téliesíteni" az udvart. Pedig ráférne....

sszandra: nekem is ez a bajom a fél frontinnal. elég gáz letenni, pár nap kóma, meg stb....
mazsics
Pécs
 
 


Mazsics!Holnap mész a dokihoz? Mondod neki,h babát szeretnél? Én most jöttem be a kertböl. Fözni kéne,de nincs kedvem.:) Holnap melo..... Majd irj,mit mondott a doki. Én majd csak decemberben megyek legközelebb.


puszika
sszandra
Szolnok
 
 


sszandra, igen, holnap doki. mondom neki, a béjjjbi dolgot, kíváncsi vagyok mit mond.
főzés...na ne is említsd. már nem tudom mit főzzek. ha megkérdezem párom, azt mondja, amit szernék. jah, ha tudnám, nem kérdezném. tegnap reggel a gyerkőc már az ágyba közölte pizzát szertne. megvolt. :)
hogy holnap mi legyen????áááá :shock:
az udvar dolog megoldódott. homokozó elrakva, játékok bepakolva, kis rend csinálás és elmúlt a délután.
holnap reggel ovi, doki, jól jönne egy kis tesco, aztán pedig ablakpuci.
na majd írok mi volt.

libaba: babócád? én nem tudom milyen ilyen idős babásnak lenni, enyém a 37. héten született 3190 grammal. irigyellek, hogy te hamarosan szülhetsz.
ha tehetném, még 4et is szülnék, nekem olyan jó volt. :wink:
mazsics
Pécs
 
 


te simán szültél? És az volt jó? a szülés? :? ez biztató,mert eléggé be vagyok tojva...nekem kb. most 3100 gr a béjbike.
De pár napja már minden bajom van,fáj itt,fáj ott.
Jövő héten császároznak. :roll:
libaba
kamcstka
 
 


Mazsics!
Szia!
Én a Cipralexet szedem régebb őta, arra emlékszem, amikor 1 hónapra elhagytam és utána újra kezdtem szedni, akkor szinte 3-4 nap múlva jobban 1 hét után meg már sokkal jobban voltam. Hozzá kell tennem, hogy az attól is függ, hogy mennyit pihensz, legalábbis nálam úgy működik a dolog, hogy ha minél pihentebb, kialudt állapotban vagy, annál gyorsabban hat...
Megtennéd, hogy priviben megírnád a Czeizel elérhetőségét? Előre is köszi.
ungeszbungesz
Budapest
 
 


LIBABA: simán szültem, mondjuk eda-val, de szerintem az élmény ugyan az, a fájdalmat leszámítva. nagyjon jó vol! :)
37.héten, gondoltam én okos, nagytakarítok, merthát jön a baba, jah és a kőműves...és hát por lesz, meg stb...de tomboltam az energiától, így neki álltam. :)
albakpuci, függönyök föl-le, a nap végére koszosnak véltem a fehér fugát a fürdőszobába. na, akkor még azt is. meg is csináltam, négykézláb körömkefével-hozzáteszem, akkora hasan volt, hogy a 28 hetes 4d uh-on megkérdezte a doki, akihez mentem: ikrekhez van szerencsém? :lol:
este 8kor kicsit lepihiztem, hogy majd aztán fürdés. aha, ahogy felálltam úgy öntött el a magzatvíz, hogy a zoknim nem maradt szárazon. felkeltettem párom, hogy mi van, aki alig engedett a fürdőbe, mert indulni akart, aztán 10 mp-ként rámnyitott, hogy kés vagyok már? na a lényeg, hogy elindultunk, hívtam doki bácsim, hogy ez van, azt mondta, majd hajnal fele találkozunk. ez volt 9 után. nem hangzott valami bíztatóan. kórház, ügyeletes szülésznő. vizsgálat, beöntés ( ettől jobban féltem, mint a szüléstől, mert attól soha egy pillanatig nem izgultam) aztén szülő szoba. egy darabig séta, labda, bordásfal, aztán hajnali 1 körül már feladtam, kértem egy érzéstelenítőt, de akkor még csak egy fenék szuri volt. aztán mikor elkezdtem kicsit tágulni, jött a dokim. ééés akkor kértem az eda-t. az anesztes úgy lebökött, hogy semmit nem éreztem belőle, olyan ügyes volt, szülésznő fogta a kezem, apa nézte mit csinálnak. aztán kicsivel késöbb jött a doki, hogy akkor anyuka, szüljünk.
elötte apa nem akart bent lenni, de akkor azt mondta marad, de akkor meg már én küldtem ki. amit azóta is bánok, majd írom miért. jobbról szülésznő, balról dokim, és nyomás! azt mondta szerencsés vagyok , mert éreztem, mikor jöttek a fájások. nyomtunk. egyszer azt mondta, ha a következőnél nem jö ki, megyünk a műtőbe. nem jött ki, de mondtam neki, hogy még várjunk egyet. na ki is bújt a babóca, szerencsére. kis szutyis volt, ragadt...nagyon jó volt. aztán elvitték, és apja hozta vissza pólyásan. aztán a doki vart, mert belém kellet vágjon, kaptam 2 öltést. apa meg a lábam végénél gyerekkel a kezébe telefonálgatott, hogy megszületett a fia. éshát amit nem szerettem volna, hogy lásson, azt végig nézte, frissen szült női altest, más pasi motoszgál ott....akkor már tudtam, hogy bent is maradhatott volna. jah, és ez reggel 6.10kor volt. a szülésznő, akinek lejárt a műszakja, és könyörgott a babának, hogy bújjon ki, mert kíváncsi rá, de megy a busza ott maradt, és amikor végeztek velem, a dokim haza vitte, annak ellenére, hogy 8kor kezdődött a szakrendelése a nőgyógyászaton.
kapunk majd képet a picúrról?

ungeszbungesz:
megírtam, remélem megkapod, én a privikkel nem vagyok jóba, nem kaptam meg a múltkor sem. majd írd ide ki, ha megkaptad!

a dokinál semmi extra nem volt, elmondtam neki mi van, azt mondta, ha ne megy a terhesség gyógyszer nélkül, nem a világ vége, persze jobb lenne anélkül, de: született már fogyatákos, beteg gyerek olyan anyukánál, aki semmit nem szedett, és olyannál is, aki igen. ilyen a világ.
a rossz napjaimra meg kiderült a megoldás: szedek egy gyógyszert a fejfájásomra kúra szerűen, és a 3 szemből már csak kettőt. és akkor volt a rossz nap, amikor erre átálltam. mint kiderült, abba is van egy kis szorongásoldó, így azt érezhettem meg. nem kellett másik gyó, de majd decemberbe kell visszamenjek, hogy mi van.

ez most hosszú bejegytzésnek sikerült, de meg kell írjam ezt is:
kicsit belebújtam a egy portálba, több témába is beleolvastam, és az egyikben az depiről, pánikról volt szó. egy okos posztoló azt írta, hogy milyen dolog gyógyszer mellett terhességet
vállalni, és különben is, minek kell a depisnek meg a pánikosnak, gyerek? azért, hogy a depijébe ne tudja ellátni, vagy hogy végignézzen egy pánikrohamot a gyereke, meg ilyenek.... basszus tök kiakadtam rajta. nagy bunkó lehetett aki írta, nem registráltam magam, így nem tudtam írni hozzá.
jah! és ha depis, és fél a pániktól, akkor hogy mer szexelni, mert ugye a terhességhez ez kell. ááááá :x

na oké, ennyi, mert a székelykápsoztá már lassan odakozmál, a tiramisum meg nem áll össze magától. :)) még jó, hogy a leves már megfőtt.

pusziiiii mindenkinek!
mazsics
Pécs
 
 


sziasztok!
szia mazsics , megkaptam a priviben küldött üzidet, köszönöm szépen....:-)
mikor valaki azt mondja, hogy nem fél vagy félt a szüléstől, akkor erre mindig rácsodálkozok. Hogy-hogy nem féltél? Számomra ez felfoghatatlan, ez egy új dolog...egy tök nagy dolog...(mondjuk én szinte minden kihívástól egy kicsit féltem/félek...köszi, hogy beavattál bennünket a szülés részleteibe... :-)
ungeszbungesz
Budapest
 
 


egy okos posztoló azt írta, hogy milyen dolog gyógyszer mellett terhességet
vállalni, és különben is, minek kell a depisnek meg a pánikosnak, gyerek? azért, hogy a depijébe ne tudja ellátni, vagy hogy végignézzen egy pánikrohamot a gyereke,


az ilyeneken ne akadj ki,látszik,hogy fogalma sincs,miről beszél,fölösleges rajta idegeskedni.Sok ilyen okos van ám... :twisted:



örülök,hogy ilyen jól sikerült a szülésed,mert mostanában annyi rémsztorit mesélnek ,hogy felüdülés ilyet hallani.
libaba
kamcstka
 
 


Mazsics!! Nem vagy semmi.. pörös csaj lehetsz:)))
a Czeizel akiröl beszéltek az Czeizel Endre?

Én tegnap szarul voltam. Munkahelyen kezdödött,este mikor hazajöttem,mondom lefekszek,de nem birtam aludni nagyon dobogott a szivem,ürességet éreztem a mellkasomban,talán még gyomoridegem is volt. Este is ez volt.Hu mondom mi lesz 1ig birtam,bevettem egy adagot.azota még most se vettem be.mert ugye reggelkellett volna de mivel éjjel bevettem semmi bajom nem volt egész nap!!!
Na,de ne panaszkodjak....
A fáradsággal én is egyetértek,könnyebb,ha az ember kipiheni magát.
na pusza csajok
sszandra
Szolnok
 
 


Mazsics! Nem mondott a doki semmit,h mennyire kellene csökkeneteni vagy valami. Azért nem valami biztatao volt a hozzáállása.
Tetsztt a szülésröl a sztorid!!! Jo lenne.ha mindenkinek ilyen könnyü lenne:))))))))))))))
sszandra
Szolnok
 
 


Reni33 el vagy tünve!!!!!!!!!
sszandra
Szolnok
 
 


Sziasztok!
Hihetetlen milyen élet van a fórumon.Őszintén nagyon örülök. :D
Szia Mazsics, látom bővült a csapat!
Libaba:irigyellek, hogy már csak pár nap és kezedben tarthatod a kisbabádat, izgulok értetek.
SSzandra:Nem lesz 3. gyerkőc, mostanság az ovival kínlódunk a picinél, egy agyrém.Reggel 7-től gyakorlatilag fél 9-ig monoton azt hallgatom:"nem akarok oviba menni"némi sírással fűszerezve.Olyan jól indult az ovizás, most meg az oviban is csak sírdogál.Az eszem azt mondja-majd megszokja-, a szívem azt mondja-vegyem ki az oviból, 1 év múlva újra megpróbáljuk.Úgyhogy, minimálisra redukáltuk az oviban eltöltött időt.9-fél 12 -ig.Na, szóval egy rohanás minden napom, ez idő alatt bevásárolok, és megfőzök, mert csak fizetem a 6400 Forintot, az ebédre, de drága lányom azt is elutasítja az oviban.Közben itthon van a 11 éves fiam, már 1 hete,mert a nyári szünet úgy látszik nem volt elég hosszú kazáncserére, úgyhogy nálunk két hét az őszi szünet.És jövő héten ovi sem lesz.Na most jól kipanaszkodtam magam.
Mazsics:szerintem egy jól beállított antidepi, sokkal többet ér mint a nyugtató, szorongásoldó szedése.Nem lehet összehasonlítani a kettőt szerintem.Én másfél évig szedtem, csak Xanaxot, így indultunk, 3x0.25 mg.Aztán szép lassan magamtól lecsökkentettem napi 1x0.25 mg-ra vagy annak a felére.Igazából semmit nem ért, folyamatosan azon kattogott az agyam, hogy mi van ha rám jön egy pánikroham,persze nem jött rám, de az állandó szorongás az akkor is ott volt mellette.Az antidepi, meg valahogy elmulasztja ezt az érzést,persze amig beáll, kell szedni mellé általában nyugtatót, de utána szépen el lehet hagyni.Nálam most azért kellene váltani,mert újra visszajött mellé a Xanax.
Libaba:még mindig nem kezdtem el a Paroxatot.Most már a gyógyszertáros barátnőm azt mondta, több Zoloftot nem ad ki.Még van 7 szem,tiszta para.
Ungeszbungesz: megígérem, jövő héten összehozzuk a talit, ha elolvasod a hozzászólásom remélem megérted,addig is tarts ki, azon leszek,hogy olyan csütörtök magasságában megvalósuljon.Majd még pontosítom.
Na most mennem kell, szép napot mindenkinek.
Puszi:Reni

PHPBB kód:
Kép
reni33
 
 


Reni33:még mindig nem kezdtem el a Paroxatot.Most már a gyógyszertáros barátnőm azt mondta, több Zoloftot nem ad ki.Még van 7 szem,tiszta para.

totál megértelek,ha nekem kéne változtatnom a jól bevált bogyóimon,én is paráznék.A barátnőm zolofttal tök jól van,de ha nekem kéne elkezdenem a paroxát helyett,hát félnék,hogy nekem nem lesz olyan jó.De miért kell váltanod egyáltalán? Miért nem jó a zoloft?
Bár én csak jókat tudok róla írni,ha ez megnyugtat. :wink:


a Czeizelről: igen róla volt szó,amúgy itt rendel:

http://www.terhesseg.hu/kapcsolat/rolunk.php

bár személy szerint nekem nem túl szimpi,de egy ismerősöm is szedett antidepresszánst a terhessége alatt,és elment előtte a Czeizelhez, aki ÍRÁSBELI SZAKVÉLEMÉNYT adott ki arról,hogy szedhető a gyógyszer,ami szerintem azért fontos,mert ha mégis lenne valami gáz,akkor perelhető a szakvéleményt kiadó doki.
Szóval,csak nem adna ki ilyen szakvéleményt,ha bajt okozna a bogyó,mert ki akar pert,ugye?
libaba
kamcstka
 
 


Szia Libaba!
Hát, sokáig nem kellett mellé szedjek Xanaxot, de az utóbbi pár hónapban sajnos kell.Kb. 4 éve szedem, és lehet, hogy már nem olyan hatásos.A barátnőd szed mellé valamit, és mennyit szed belőle.Én először azt szerettem volna, ha megpróbáljuk emelni az adagot olyan 75 mg-ra(50-200 mg között van a terápiás dózisa),de nem támogat benne a doktor nénim,meg azért sem támogatja mert nincs rá semmilyen kedvezmény(1 doboz olyan 2600 Ft),és drágállja.Amúgy én is jónak tartom,és nem vagyok benne biztos, hogy a Paroxatból 1 tabl. elég lesz, mert kényszerbetegségnél mindig magasabb egy kicsit a dózis, a Paroxatnál 40 mg-ot ír a betegtájékoztató.
Na, puszi Reni

PHPBB kód:
Kép
reni33
 
 


A 40 mg brutál sok,szerintem annyit nagyon kevesen szednek,általában 20mg a terápiás adag,ha nagyon carul van valaki,akkor 30mg. Nem hiszem,hogy 40-el kéne kezdened,de persze nem ismerem a betegségedet,csak én a 15 év alatt,amióta szedem,meg járok dokihoz,egy olyan csajról hallottam,aki 40-et szedett,de ő is csak átmenetileg,és a dokija lejjebb akarta vele vetetni,csak ő nem merte.

Nekem 20 a normál adagom,de a 15-el is tök jól vagyok,és amikor már szedem egy ideje,akkor le szoktam vinni 10-re,és úgy is jó szokott lenni.
A barátnőm egy kevés xanaxot szed a zoloft mellé egyébként
libaba
kamcstka
 
 


UNGESZBUNGESZ: én sem veszem könnyen a nagyobb változásokat, de ez nekem olyan természetes volt...mások a szobába folyton aggódtak, hívták a csecsemőst, hogy nem tudják fogni, ciciztetni a bábájukat, meg ez a baj, az a baj, éjszaka bevitették a csecsemőre....nekem semmi bajom nem volt. ahogy a gyerekágyon megkaptam, szoptattam, pelusoltam, mértem, fürdettem és nem adtam még éjszaka sem. második éjjel egy ágyba aludtunk, nem tettem még a rácsos baba ágyba sem. úgy voltam vele, hogyha haza megyünk, akkor is egymásra leszünk utalva, nem oldja meg a "bajunk" senki. így is volt. nem kértem se anyós, se anyu segítségét, nem kellett főzzenek, takarítsanak ránk. második otthoni napunkon spagettit csináltam, mert azt kívántam. aztán előkerült a fagyóból az előre elkészített kaja adag, amit még pocakosan csináltam és csak melegíteni kellett, vagy tésztát bele főzni.
aztán amikor 3 napot kórházba, 3at otthon töltöttünk, párom elutazott, és ketten maradtunk a babával. minden félelem nélkül.

LIBABA: hááát, én nagyon felpörögtam rajta. olyan kommantel, aki azt sem tudja mi az alaphelyzet, és nagy pofál kritizál olyat, aki mindint megtenne egy babáért. és a te babód? mikor lesz a nagy nap? majd drukkolok neked, hogy minden oké legyen!

SSZANDRA: pörös??? :D ezt hogy érted?
nem mondott az adagra semmit. szerinte amit szedek elég kicsi adag, és ha a frontin helyett c vitamint vennék be, akkor sem lenne bajom, mert a mozdulat hiányzik, ahogy reggel és este beveszem, nem maga a gyógyszer.
hát nem tudom, de nem merem megpróbálni. :(
igen, az czeizel volt.
kipihentség: na azzal semmi baj. mi nagy alvók vagyunk. korán fekszünk, későn kelünk. (:

RENI33: igen, szerencsére bővült, ----> idetaláltam. :))
nálunk is most kezdődött az óvoda. totál értem, amit érzel, én is így voltam. mondjuk enyém 4 éves, de az első hét az oviban....szörnyű volt.
az első 3 nap, szó szerint bef.sott a gatyóba, mert olyan gyomorideg gyötörte, hogy nem tudott elszaladni a wc-re. sírt reggel, sírt délbe mikor mentem érte...és én is szívesen ki vettem volna, de nem lehetett, neki már meg van a kora hozzá. azóta beszokott, volt evés baj, nem evett, de már 3. napja az is megoldódott. kitartás!!!!

sziasztok!
mazsics
Pécs
 
 


Libaba:köszi a választ!!!Megnézem a Czeizel oldalát.

Mazsics pörgöst akartam irni:) olyan pörgös csaj vagy nem?C vitamint?? Jol lenne ha az ugy menne..... vagyis csak az agyunkat csapjuk be,h bevettük..... majd kiprobálom.... de az a baj,h tudom h nem azt veszem be akkor nemj o......

Reni33: elvagy a kicsikkel. majd megszokja az ovit.

na megyek ma melo votl,meg még kajálni is megyünk... nem voltam valami böbeszédü most

puazika
sszandra
Szolnok
 
 


Szia Libaba!
10 mg-al kéne kezdenem,majd 3 nap után 20mg-ra kéne emelni,igazából még szünetet sem kéne tartani a két gyógyszer között, de azért félek.Lehet, hogy holnap elkezdem, majd megírom.
Mazsics: az a baj, hogy nálunk teljesen problémamentesen indult az ovizás, és valahogy inkább visszafejlődik az egész.Nem nyit a gyerekek felé egyáltalán,mindig az óvónénik közelében van, vagy inkább az ölükben ücsörög, és szinte folyamatosan sír.Bemegy szépen a csoportba meg minden, de gyakorlatilag sírással telik a napja. A fiamnál is nagyon nehéz volt,de Ő az a fajta volt akit szó szerint le kellett feszíteni rólam,de amikor kiléptem az ajtón akkor abbahagyta, és viszonylag jól volt. Pénteken beszéltem az óvónénikkel, elmondtam nekik, hogy nincs szívem ezt csinálni vele,főleg, hogy itthon is vagyok,és jobbnak látom, ha még 1 évig otthon tartom.Teljesen megértik, persze nagyon meg vagyok elégedve a csoporttal, úgyhogy mindenféleképpen ide kérném jövőre is.Most úgyis szünet van egy hétig, és a szünet után úgy döntöttem még adok magunknak pár napot, de ha nem változik inkább elleszünk valahogy még egy évig.Nagyon hosszú a köldökzsinór úgy látom.
Na puszi mindenkinek!
Libaba:mikor érkezik a gólya?

PHPBB kód:
Kép
reni33
 
 


Ja, képzeljétek, másfél éve spirálom van, és már vagy 5 napja vérezgetek, de nem jön meg rendesen.Remélem nálunk nem akar kopogtatni a gólya.Totál para, és még a fejem is fáj, kisebb nagyobb kihagyásokkal már 2 napja, meg émelygek is.Szóval most egy kicsit félek.
Na puszi

PHPBB kód:
Kép
reni33
 
 


reni33: na mi helyzet gólya és ovi fronton?
az én fiam talán rájön, hogy nem egy veszélyes hely ahol van.
reggel sírna, de olyan gyorsan spurizok kifelé, hogy nincs rá idő. aztán már semmi baj vele. SZERENCSÉRE már eszik is. másik asztalhoz ültették. pár napja megeszi a tízórait és az ebédet is. tegnap annyira bejött neki a grízes tészta, hogy most is azt enne. :)
nekünk az első héten azt mondta az óvónéni, hogy ne izguljak a sírás miatt, mert van olyan gyerek, aki a második hónapba kezd el sírni, meg durcázni.
amúgy az enyém is olyan, hogy folyton a kedvenc óvónéni kell neki. vele játszik, sétál, megy ide-oda. de javul, azt mondják napról napra ügyesebb.

sszandra: a pörgés csak olyan szintem jellemző rám, hogy szeretem ha minden dolgom rendbe megvan. gyerek, kaja, takarítás, mosás-vasalás...ha ezek megvannak, higgadok. :)

libaba: veled vajon mi van?.....majd amint a baba és a heged engedi, jelentkezz! és egy mellékelt kép neked. béjbim pár percesen.

puszi!
mazsics
Pécs
 
 


Kép
mazsics
Pécs
 
 


Mazsics!!!!! Jajj de szép baba!!!! Istenem de jo lenne, ha már én is itt tartanék!!!!!!!!!!!!!!!! :)
Én is olyan tipusu vagyok,mint te:) amig nincs kész pörgés 1000rel,aztán pihi.
sszandra
Szolnok
 
 


Sziasztok!
Nálam nem köszönt be a gólya,de szerintem Libabánál beköszöntött, mert nagyon eltűnt, biztos ír majd nekünk,ha jobban van.Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de én tiszta zizi vagyok napok óta, olyan mintha nem használna az antidepim.:(
Mazsics:nálunk most szünet van, majd jövő héten kezdjük újra.Majd megírom mi a helyzet,lehet, hogy időre van még szükség.Nagyon szép a babócád.
Na pusza Reni

PHPBB kód:
Kép
reni33
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: