Új privát üzeneted érkezett!

...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szheni 2009.05.06 20:43-kor.

Heni

Kép
szheni
 
 


Hát remélem, hogy nem jön meg. De eddig minden hónapban így volt. :roll: tegnap viszont eszembe jutott, hogy minden eredménytelen próbálkozással egyre közelebb kerülök a babámhoz. :D Na? :lol:

Barátok közt...ne is mondd!!! Nálunk olyan a kerület, mint egy kis falu. Mindenki ismer mindenkit, és pletykálnak össze- vissza. :lol:

Ja, hogy a kiskönyvet a védőnő adja...? :oops: És hogy van ez? Védőnőt is lehet választani, mint dokit? Vagy ki van jelölve, mint a postás? :lol: Bocsi, csak először azt akartam írni, hogy kerületenként, de aztán eszembe jutott, hogy egy védőnő egy kerületre sok lenne, és akkor eszembe jutottak a postások, akik területeket kapnak. :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


:lol: Mi egy kertvárosban lakunk, itt 2 védőnő van, de be van osztva, hogy melyik utca kihez tartozik. Én az aranyosabbikhoz kerültem, de sztem ő sem 100-as... azt mondta, látszik rajtam, hogy nem szociálisan vagyok veszélyeztetett terhes :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Na, ennek azért örülök:):):):):):) Ja, és képzeld, kb két hét múlva kijön megnézni, hol lakunk. Jó, mi? :):):) Úúúúúgy izgulok... :lol: :lol: :lol:

A védőnő állítja ki a kiskönyvet, megméri a vérnyomást, súlyt, elvileg kifaggat a betegségekről, amit rögzít a könyvecskében, és ezzel kell menned minden vizsgálatra, orvoshoz... stb. Mintha a személyid lenne, úgy kell hordanod Magaddal. Viszont akkor csinálhatták volna vmi emberi méretre, mert így egy kisebb bőröndöt kell cincálnod Magaddal, bárhová mész... Akkora, mint az alsósok ellenőrzője... persze semmi kemény borítás... simán össze tud gyűrődni. Szóval nem túl praktikus.

Heni

Kép
szheni
 
 

 
 

Na, akkor a kiskönyvvel nem lesz semmi gondom, mert én amúgy is mindig egy kisebb bőröndöt hordok magamnál. :lol:

Ez a családlátogatás meg elég zavarbaejtő, nem is értem minek van rá szükség... :roll: Nem mintha nem szívesen látnék vendégeket, de ez olyan ellenőrzésfélének hangzik, hogy lássák jó helyre jön e a baba... Ilyenkor én mindig őrült takarításba fognék tuti, hogy egy porszemet se lásson. Anyósommal az élen. Tudod ő még abba a korosztályba tartozik, hogy egy pár váltás alsónemű félre van rakva, azt nem lehet sosem felvenni, mert ha hirtelen kórházba kell menni, akkor legyen új. :lol: Páromnak a régi félrerakott alsógatyáit mostanság dobtam ki, mert egyrészt már nem az ő mérete (gondolom kamaszkorában lett félrerakva :lol: ) másrészt besárgult és a gumi is elengedte magát. :lol: Úgyhogy érdemes volt félrerakni. :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Ez jóóóóó:) Mi kertes házban lakunk, de sajna nem tudom azt mondani, hogy nálunk is ragyogna minden... ha épp nem a lakásban kell tenni-venni, akkor a kertben. A kutyák- mától ketten vannak- gondoskodnak arról, hogy ne unatkozzak itthon... :) De nem bánom. Mázlinak ma kellett egy társ, mert tiszta depis lett, most 10 hónapos, és kapott egy 4 hónapos "kistesót". Majdnem egyforma a két kutya...olyan édesek, és talán így Mázli sem fog annyit ásni, és talán a növényeim is megmenekülnek...

Na, mizu? Tudsz már vmit?

Heni

Kép
szheni
 
 


Hát nem mondom, hogy nálunk mindig minden ragyog, hisz mi is kertes házban lakunk, szóval tudom milyen az. Nyáron nyitva a teraszajtó, jön be a por, meg minden. Azt szoktam mondani, hogy jön be a kert a házba. :lol: A teraszunk közepén van egy diófa, ami nyáron szuper, meg karácsonyra is mindig van dió a bejglibe, még a legtávolabbi rokonoknak is, de ilyenkor amikor potyognak a levelek is, hiába sepregetek, amikor a végére érek, kezdhetném előlről. Aztán meg nálunk is van két kutyi. :D Sajnos eléggé el vannak kényeztetve (apósom által) és sokat bejönnek az előtérbe, szóval ott takarítani...mert ugye ki-be, ki-be, még esős időben, meg hóban is.
De tényleg édesek, imádom őket, és olyan jó, hogy ketten vannak, majd meglátod, hogy fogják imádni egymást. Nekünk egy 4 éves, meg egy 2 éves van. KÉt teljesen különböző egyéniség. Az idősebbik sunyi, ha nem néz a szemedbe már tudod, hogy valami rosszban sántikál, és ő nem annyira ragaszkodó. A "pici" meg annyira érzékeny és nagyon őszinte a tekintete. Sosem kapja el a tekintetét még ha sokáig szemezel is vele. Egyszer a nagynak valami baja volt, el kellett vinni állatorvoshoz. Úgy kellett a kicsi figyelmét elterelni, mert általában ketten mennek mindenhova, sétálni is csak pában visszük őket. Aztán amikor észrevette, hogy nincs ott a társa, fél órán keresztül kereste, rohangált a kertkapu meg a ház között, keservesen sírt. Nem tudtuk megnyugtatni. Annyira sajnáltam.

Ma még nem jött meg, de meg sem lepődöm, mert a régi pontos 28as ciklusom a méhenkívüli után picit megváltozott. Nem gáz, csak annyi, hogy manapság szinte biztos, hogy nem jön meg 28 napra (csak megszokásból állítom mindig erre a vonalzómat, meg reménykedésből, hátha egyszer visszaáll) általában 29-30ra szokott. Azért is várok szombatig a teszteléssel. Bár egyszer már olyan is volt, hogy egy hetet váratott magára, jól megviccelt, mert én már biztos voltam benne, hogy sikerült a baba, annak ellenére, hogy sorra negatívokat teszteltem. Férjem úgy állított le, hogy nem kéne már az ötödik tesztet megvennem, inkább menjek dokihoz. Aki megállapította, hogy vastag a méhnyálkahártya, vagy korai terhesség, vagy a napokban meg fog jönni. Persze akkor is a korai terhességbe kapaszkodtam bele, és megcsináltam mégegy tesztet, ami persze negatív lett. Már a kórházi dokimat is felhívtam, aki jól le is szúrt, hogy miért az utolsó pillanatban jelentkezem be (este hívtam, hogy másnap mennék) Szóval másnap reggel megjött. És nem elég, hogy amiatt rosszul éreztem magam, a lehető legrosszabbul, mert teljesen bebeszéltem magamnak, hogy babás vagyok, még hívhattam fel a dokit, hogy lemondjam a sebtiben összeszervezett vizsgálatot, mert megjött. Naggggyon égett a fejem. :oops: Pedig biztosan találkozott már ennél extrémebb esettel is, a nők sok mindenre képesek a babáért.

Még annyiból változott meg a mensim, hogy régen a 28. nap egyből megjött, mostanság meg szép lassan jön. Először még kevés, majd másnap jön a niagara, meg a fájdalom.

Kép
Kép
tabati
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szheni 2009.05.06 20:44-kor.

Heni

Kép
szheni
 
 


Hát én meg nem bírtam ki mégsem... :oops: :oops: :oops: Nem is tudom mi ütött belém, eddig mindig kibírtam, de most valami isteni sugallatra a délután kellős közepén csináltam egy tesztet, és OTT VOLT A MÁSODIK CSÍK!!!!!! :shock: Most attól félek, hogy biztos későn néztem meg, mert rá van írva a tesztre, hogy öt perc után kell megnézni, aztán el kell dobni, mert tévesen pozitívat mutathat. Hát én meg csak kb-re néztem meg, nem másodpercre pontosan. Viszont amikor régebben teszteltem negatívat, akkor sem dobtam el, órákig ott állt és nem jelent meg második csík. Mások is ezt mondták nekem itt a babaneten, úgyhogy egy picit reménykedem, hogy nem én szúrtam el. Az van még, hogy ez volt az egyetlen tesztem, holnap meg ünnep, úgyhogy ha szombatig tényleg nem jön meg, akkor aznap reggel csinálok még egyet. De addig én meg fogok őrűlni!!! :?

Az orvosokról annyit, hogy ha nem magánkórház, akkor nemhogy kiírni, de még szóba sem mondhat olyat, hogy ő akár 1 ft-ot is kér a szülésért. Nem teheti, mert lecsukhatják érte, nem is értem hogy merik. Férjem ügyvéd, azért tudom ennyire. persze ő sosem jár a ferde úton, még annyira sem, hogy pl. filmet sem hajlandó letölteni a netről, nehogy lebukjunk, pedig mindenki ezt csinálja. No mindegy, csak hogy tudd, ez tényleg így van. De ez tényleg egy ördögi kör, mert ugye nem sok ellenőr jár nőgyógyászhoz, hogy lebuktassa az ilyeneket, de pl. szlovákiában beszéltem egy dokival, akkor ismertem meg egy ismerősöm rokona, nála laktunk amikor kinn voltunk. Na, ő teljesen ki volt akadva és őszintén láttam rajta, hogy nem érti, nálunk a nők hogyan választhatják a császármetszést. Mondtam neki, hogy lefizetik a dokit. Erre még nagyobb szemeket meresztgetett, hogy ezt náluk olyan komolyan veszik, hogy akár örökre el is búcsúzhatna a gyógyítástól. Szóval nagy gáz van nálunk az biztos.
De ne félj az úttól, nyugtasd meg a férjed is, mert egy barátnőm Siófokon lakott és ott a kórházban meg is mondták, hogy ikreket nem szülhet ott, mert nincsenek rá felkészülve. benn feküdt és amikor megindult a szülés (sajnos komplikáció adódott, szerencsétlen eset, meghalt az egyik baba, mert nem vették észre, hogy a méhszájseb elfertőződött és vérmérgezést kapott az anya. A másik baba is azért maradt meg, mert a testvére volt alul és megvédte őt.) Szóval rögtön felszállították őket mentővel. De ha nem lett volna komplikáció, akkor is a szülés beindulása után indultak volna Pestre, mert csak ott tudnak koraszülötteket fogadni. Márpedig ikreknél ez szinte biztos volt.

Kérlek drukkolj nagyon!!! Jó lenne, képzeld csak pár hónap lenne a várandósságunk között!! Kár hogy nem Pest környékén laksz, mert akkor babázhatnánk együtt! Remélem ez nem csak egy rossz tréfa és tényleg beköltözött valaki a pocakomba! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Drága Tabati, nagyon sajnálom, hogy nem tudtam itt lenni tegnap és tegnapelőtt!!! Elléptünk egy kicsit barátokkal Zakopane-ba, és csak most jöttünk vissza. Annyira örülnék neki, ha tényleg babád lenne!!!!!!!!!!:):):):):) Nagyon-nagyon szorítok! Amint tudsz valamit, írj, légyszi, hogy mi a helyzet, jó??? Nagyon várom!
Egyébként nekem sem rögtön elsőre jött a csík, kb 3-4 perc után, de a laborban azt mondták, ezek a tesztek csak 10 perc után megbízhatatlanok. Úgyhogy az 5 perc még bőven belefér. Remélem, így is lesz... majd imádkozom egy picit Értetek...:):):):)

Sok-sok sikert és sok puszi!
Heni

Heni

Kép
szheni
 
 


Ja, és még egy: reggel csináld, mert a délutáni teszt előtt pisiltél már párat. Abban is van HCG, de a reggeliben van a legtöbb. Az a legjobb, mert ha az pozitív, akkor biztosan babát vársz.:)

Úúúúúúúúúúúúúúgy örülnék Neked... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Heni

Kép
szheni
 
 


Húú, annyira izgatott lettem a hírtől, hogy elfelejtettem reagálni az orvosos dologra.
Hát itt nem nagyon törődnek a törvénnyel sztem... ha legközelebb bent járok Esztergomban, és meglátom a feliratot, lefotózom Neked, hogy lásd, itt tényleg ilyenek. Innen azért "menekül" mindenki Pestre, vagy ahova tud... igaz, a városvezetés is ugyanilyen pénzsóvár. Aki egy kicsit is rendet szeretne, azzal váratlanul vmilyen baleset történik, mint egy maffia. És persze az esztergomi emberek félelemből megválasztják a polgármestert... szabályosan megfenyegeti az embereket. Itt kertvárosban kijelentette, hogy ha nem rá szavazunk, hanem a másik jelöltre, elbúcsúzhatunk mindenféle fejlesztéstől, és pénztől. Mi nem rá szavaztunk, nem is jutott be a parlamentbe, igaz, hogy semmiféle pénzt nem kap Esztergom- kertváros, és most már ezerféle adóval többet fizetünk, mint az esztergomiak... van egy kis tó előttünk, ahol nyáron az emberek hűsölnek, és eddig bérbe adták egy vállalkozónak a működtetést, nagyon klassz volt. Emberi árak, viszont tele volt örökké. Az idei évben felbontották a szerződést vmi mondvacsinált indokkal, az önkormányzat kezdte működtetni, rögtön parkolódíj, a kajáldák bérleti díját annyira felemelték, hogy egy lángos most a 3x-osába kerül, mint régen... szóval nem tolnak ki velünk. És teljesen törvényesen, mert végülis csak annyi változott, hogy önko-s működtetésű lett az egész. Papíron... a szóbeli fenyegetés persze nincs leírva... de legközelebb sem választjuk meg. :):):):):):)

Úgyhogy még azt is el tudom képzelni, hogy az orvosoknak van erre engedélye, és a lóvéból kap a polgármester is.:):):)


Az is nagyon klassz, hogy van egy Szent Miklós Alapítványunk, ami arról szól, hogy minden Esztergomban született gyerek kap egy 500 000 Ft-os betétszámlát. Ami persze tökéletesen hangzik, de csak nemrég tudtam meg, hogy ahhoz, hogy a gyerek 21éves korában ezt megkapja, esztergomi lakosnak kell lennie- ami ugye még nem gond-, de az összes iskoláját- beleértve a főiskolát is Esztergomban kell, hogy végezze. Tehát ha gyerekem úgy dönt, hogy ő pl orvos, ügyvéd, esetleg tanár akar lenni, vagy hegedűművész, akkor már nem jut a pénzéhez, mert Esztergomban egyetlen tanítóképző főiskola van, ami a magyar főiskolák között sincs túl jó színvonalon... szóval nem biztos, hogy oda küldeném tanulni a gyereket.

Holnap reggel írj rögtön... megyek is gyorsan aludni, hogy reggel legyen minél hamarabb! :)

Heni

Kép
szheni
 
 


Na, hamar jöttem, már 4kor kidobott az ágy! :D A reggeli teszt is pozitív és bitang erős lett (legalábbis a szerdai délutánihoz képest) Apuka jelölt nézte az órát és már 3 perc előtt megjelent, aztán még erősödött!! Már kezdem elhinni, hogy valóra vált az álmom!! :D :D :D Nagyon köszönöm, hogy drukkoltál, meg imádkoztál értem!! Már csütörtökön megyek dokihoz, mert szeretném tudni, hogy jó helyen van e. (tudod, én egy méhen kívüli után már óvatosabb vagyok :roll: )

Annyira jó, akkor csak egy hónap lesz a babáink között!!! :D :D
Gyertek, meneküljetek ti is Pestre, vagy legalábbis Pest környékére (mi is 9 kmre vagyunk Pesttől) és babázzunk együtt!!! :D :D

A többire majd később reagálok, mert kigúvad a szemem, férjem még visszafeküdt és sötét van alig látom a billentyűket. :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


TUDTAM!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Olyan boldog vagyok, hogy sikerült!!! Biztosan jó helyen van, és nem lesz semmi gond. Az nem lehet, hogy két méhen kívüli legyen egymás után, ki van zárva. :) Csak pozitívan állj hozzá, és akkor semmi baj nem lesz. Mi pénteken megyünk orvoshoz, majd írok, hogy mi volt, de most már a csütörtököt is tök várom... :oops: :oops:

Na, pihenj sokat és vigyázz Magatokra... :)
Sok-sok puszi!

Heni

Kép
szheni
 
 


Szió!

No, nekem is sikerült még utána visszaaludnom, nemrég keltünk... :oops:

Meséltem férjemnek amit írtál Esztergomról és mondta, hogy ez a maffiás dolog teljesen így van, ő is tudja, mert már volt velük dolga, valamelyik régi ügyfele odavalósi. Főleg a műszaki osztályvezetőt szidta nagyon.

Keresek én is magunknak egy csinos vonalzót! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Jajj, de örülök!:) Ügyik vagytok! :D:D:D:D

Heni

Kép
szheni
 
 


Csak gondoltam még nem rakok be babásat, majd ha a doki is látott. Addig ez nagyon megfelel! :wink: :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Nagyon jó ez is. Örülök, hogy jól vagy... nekem még mindig nincs semmi tünetem... Azt mondta az orvos, hogy mázlista vagyok, bár vszínű azért nem vagyok rosszul, mert nem eszek semmi olyat, ami veszélyeztetné a babát. Nem undorodom semmitől, nem is kívánok semmit jobban, mint régebben, még csak egy kósza hangulatingadozás sincs. Néha fájdogál a pocim egy picit, de a méhszalagok nyúlása miatt ez állítólag természetes. Olyan jó lenne már, ha csütörtök lenne! Akkor már tudnék Rólad is valamit, és már csak egyet kellene aludnom a következő vizsgálatig...

Heni

Kép
szheni
 
 


Neked is fáj a hasad? Nekem is, de csak pár másodpercig tart, viszont akkor nagyon meg tud fájdulni. Remélem akkor ez nálam is természetes és semmi rossz előjel vagy ilyesmi... :roll: Más nekem sincs, talán többször vagyok éhes, de akkor inkább valami keveset eszem, nem akarok elhízni. Inkább többször kevesebbet.

Kép
Kép
tabati
 
 


Az nem kifejezés, hogy fáj... volt olyan éjjel, hogy arra ébredtem, hogy most tuti megjött... de nem. Állítólag erre van a Magne B6, de nem merem elkezdeni szedni, amíg az Utrogestant kell... ez segíti a megtapadást, és a 12. hétig kell szednem. Kérdezz rá a dokinál tekintettel az előzményekre, hogy nem kell-e ilyesmit szedned. (De ha lehet, a hüvelytablettát írasd fel, mert az orális állítólag nem ér sokat.) Én is meg voltam ijedve, de a lányok másik fórumokról megnyugtattak- aztán az orvos is-, hogy ez csak azért van, mert első gyerek, és még nem elég lazák a méhszalagok. Állítólag a másodiknál már jobb lesz...:)

A kajánál tényleg érdemes figyelni, mert ha egészségeseket eszel, tényleg nem leszel rosszul. Én már egy fél éve csak teljes kiőrlésű kenyeret eszek, és a búzalisztet lecseréltem teljes kiőrlésűre. Furább íze van, de meg lehet szokni, és tele van rostokkal, kalciummal meg mindenféle vitaminnal. Ráadásul nem is hízlal annyira, mert nincs benne annyi szénhidrát, mint a búzalisztben. Tészta csak durumtészta, szinte mindenhol lehet már kapni, húst meg csak csirkét, pulykát és halat. Na, jó, mondjuk 2 hétben egyszer azért jól esik egy kis sertéspöri...:) És persze rengeteg zöldség különböző módon elkészítve. Párolva, grillezve, sütve, töltve...
A gyümölcsöt csak akkor javasolta az orvos, ha kívánom,(ez nálam úgy egy hónapban 2-3 alkalom), mert nagyon sok cukor van némelyikben. Kiwit, ananászt bármikor ehetek, de a körte, a szőlő, és a banán tiltólistán van. Almát a vas miatt néha kell...

Ha van kérdésed, szívesen elmondok bármit, vagy ha tudok segíteni bármiben, csak szólj!
Puszi!

Heni

Kép
szheni
 
 


Akkor megnyugodtam, mert néha nekem is annyira megfájdul, hogy rendesen le kell állítanom a mozdulatot amit addig csináltam.

A megtapadás az a beágyazódás? :oops: Csak azért, mert nekem azt mondták, hogy az már nálam is rég lezajlott, mert a hcg csak akkor kezd el termelődni. Vagy ez egy hosszabb folyamat?

Evés

Majd odafigyelek, fokozatosan áttérek majd az egészségesebb dolgokra.

Kép
Kép
tabati
 
 


Nézd, ezt most találtam Neked:

Többen kérdeztétek mostanában, mikor kezd el termelődni a HCG a szervezetben, és mikor van az a legkorábbi időpont, amikor ki lehet már mutatni a HCG-termelődést, ezért gondoltam, szánok ennek a témának is egy cikket.

A HCG (humán gonatropin hormon) a beágyazódás után kezd el termelődni az anya szervezetében. De nézzük csak a dolgokat sorjában!

1. Először is a spermiumok bejutnak a szervezetedbe és ott várják, hogy találkozzanak a petesejttel. Előfordulhat, hogy akár 2-3 napig is várnak rá, mert éppen nincsen peteérés. Ha félidőben történt az “akció” akkor jó eséllyel 1 napon belül összetalálkoznak a spermiumok és a petesejt és megtörténik a fogantatás.

2. Ezt követően 7 napig vándorol a megtermékenyült petesejt, és a fogantatástól számított 7 nap múlva megkezdődik a beágyazódás. Innentől kezdve már lehet HCG a véredben. Ha a ciklus kezdetétől fogva mérted a testhőmérsékletedet, akkor most azt tapasztalhatod, hogy megemelkedik a testhőmérséklet.

3. A beágyazódás 5 napig tart, tehát a 12. napon fejeződik be, innentől kezdve rohamosan nő a HCG mennyisége és a 14. napon már kimutatható a vizeletből is (ha rövidebb a ciklusod, akkor már 1-2 nappal hamarabb is). A baba ekkor már 0,5 mm-es.

4. Innentől kezdve rohamos hormonváltozások indulnak meg a szervezetben, tehát innentől kezdve érződnek az első igazi terhességi tünetek: mellfeszülés, álmosság, szédülés, émelygés, hányinger stb. A baba szíve a 16-22. nap körül alakul ki, innentől kezdve már nemcsak terhességi teszttel, hanem ultrahanggal is biztosan ki lehet mutatni a terhességet. A szív kialakulása előtt csak a petezsákot látja az orvos, ezért korábban nem érdemes elmenni hozzá.

Fontos, hogy a fenti értékek (napok száma) a fogantatástól számítva értendő, tehát a ciklus félidejétől, ugyanez az előző menstruációtól számítva +14 nap (attól függ, milyen a ciklusod), ez adja meg a terhesség korát. Tehát a fogantatás időpontjában a terhesség már 2 hetes, a beágyazódáskor 3 hetes, mire beágyazódott a petesejt, 26 napos a terhesség, azaz már csaknem túl vagy az első hónapon a 9-ből.


A megtapadás ezek szerint csak az, amíg a Picike megtalálja a helyét.

Heni

Kép
szheni
 
 


Igen én is így tudtam! De akkor neked miért kell még használni azt a hüvelytablettát, ami a beágyazódást segíti? :shock:

Viszont annak örülök, hogy már a 16. naptól lehet szívhang, mert esetleg már látszódhat nálunk is, amikor csütörtökön megyek.

Na, majd rákérdezek a dokinál, hogy szedhetek e magnéziumot, és kell e valami az előzmények miatt, de szerintem nem kell, mert nem vérezgetek, szóval eddig még szerencsére semmi probléma. A méhen kívülire meg anno még azt mondta, hogy ez csak szerencsétlenség, attól még lehet, hogy mindketten teljesen egészségesek vagyunk. Nekem előtte volt egy gombás fertőzésem, és én arra gondolok, hogy az nem lett kikúrálva rendesen. Hiába kérdeztem (egy másik doki volt), hogy a páromnak nem kéne szednie valamit, mert ugye mindenhol hallani, meg logikus is, hogy hiába kúrálnak ki engem, ha tőle visszakapom. Csak annyit mondott rá a doki, hogy ha nincs tünete, akkor nincs baja. :evil:

Kép
Kép
tabati
 
 


Hát... ez nem csak a beágyazódásnál segít, hanem progeszteron tabletta, ami a sárgatestet is támogatja. Azt írták a betegtájékoztatón, hogy lombik esetén vagy korábbi vetélés során írják fel, de a férjem unokabátyjának a felesége is ezt kapta a méhen kívülije után. Ezért mondtam, hogy feltétlenül meg kell kérdezni az orvost erről.

Hogy vagy ma? Remélem, minden rendben, nem vagy rosszul...

Heni

Kép
szheni
 
 


köszi, hogy aggódsz! :) Teljesen jól vagyok. Néha még fájogat a hasam, de mintha ritkábban tenné, vagy már hozzászoktam... :?:

Akkor mindenképpen mondom a dokinak, kár hogy a leleteim nincsenek nálam, mert az otthon van és mi most ugyebár nem ott vagyunk, de majd megpróbálok mindent elmondani neki. Tulajdonképpen nekem méhen kívüli meg vetélés is volt egyben, de ebben az esetben jó volt a vetélés, mert így legalább nem kellett műtét. Egy gyógyszertáros mondta nekem (és milyen igaza volt), hogy csodálatos az emberi test, tudta, hogy rendellenes helyen van és nem is maradt életben.

Jó az új vonalzód!! Csak nem lányra vágytok titkon? :wink: Csak a színekből gondolom... :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


:):):) Nem is tudom, mire vágyunk jobban...:) Szerintem minden apuka kislányt szeretne, így az én párom is (de sztem csak azért, mertazt beszéltük meg, hogy ha kislány lesz, ő adhatja a nevét )Ezt a vonalzót Miki választotta. Nálam meg mindig a fiúk voltak a befutók, mert a családban csupa nyafogós lány van... persze tudom, hogy ha kislányunk lesz, ő nem lesz nyafka, mert úgysem hagyom, hogy olyan legyen... szóval nekem most mindegy. A következő lombiknál meg úgyis ikreink lesznek, egy fiú és egy lány... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mondtam, hogy le kellett foglalnom a következő időpontot, és már csak 2010 októberére tudtam? Hihetetlen, milyen sok problémás nő van ma Magyarországon... bár sokan jönnek külföldről is, mert ott nincs erre Tb támogatás, és olcsóbban jönnek ki, ha inkább Magyarországon csináltatják- persze itt is Tb támogatás nélkül. Rendes volt az orvos, mert felírta, hogy nekem márciustól bmikor jó, így ha valaki visszamondja, fog szólni.

Örülök, hogy jól vagy, így biztosan nincs semmi baj. Az előzőnél érezted, hogy baj van? Vagy csak akkor, amikor tényleg baj volt? Ne haragudj, hogy megkérdezem, ha nem akarsz, persze, nem kell válaszolnod.

Heni

Kép
szheni
 
 


Nem baj, hogy megkérdezted, ez a dolog már akkor sem érintett meg úgy, mintha egy babát vesztettem volna el. Azért, mert nem is tudtam, hogy babás lehetek, meg azért sem, mert utána meg tudtam, hogy nagyon pici, zigóta állapotban volt még csak amikor elvetéltem.
Csak azért mentem dokihoz, mert megjött a mensim, de nem akart abbamaradni. Nem volt vészes a vérzés, csak a wc papíron láttam mindig egy picit, tisztasági betét elég volt, de furának találtam. Mivel épp meg voltam fázva, gondoltam hátha valami felfázásféle. Az sztkban a doki rögtön mondta, hogy irány a kórház, mert folyadék van a hasamban, valószínűleg vér, de az is lehet, hogy valami ciszta kidurrant és csak víz. Bementünk, ott hcg vérvétel, és onnantól már tudtam. Nagyon féltem, mert azt mondták, hogy valószínűleg elvetéltem azért vérzek, de még akkor is lehet baj, úgyhogy bent tartottak. Jó sokáig, úgyhogy a végée már teljesen kiürültem, elvékonyodott a nyálkahártya, így még egészségügyi kaparást sem kellett csinálni. Aztán a kontrollon már menstruáltam. :D Ahogy hazamentem a kórházból, abbamaradt a vetélés miatti vérzésem, s rá pár napra megjött. Olyan jó volt, mert egyáltalán nem fájt a hasam és alig mensiztem, gondolom jól kiürültem előtte. A doki is örült neki, hisz akkor ment tovább minden a maga útján, miközben zajlott a vetélésem, addig a bal petefészkem elkezdett egy új ciklust. Ezért is csak még egy mensit kellett várnunk utána, s elkezdhettük újra a projektet. :D
A lényeg az, hogy mivel elvetéltem, szerencsére nem kezdte el feszíteni a petevezetőm, így semmi fájdalom nem volt. Egyébként most amikor fáj, teljesen középen érzem a fájdalmat, úgyhogy egyáltalán nem félek, hogy bármi baj lenne. Persze azért jobb ha minél hamarabb lát az orvos.

Az nagggyon durva, hogy csak 2010 októberre kaptál időpontot!! tehát ha valaki most megy lombikra mondjuk első gyereket szeretne, akkor ennyit kéne várnia? Vagy gondolom azért van lefizethető doki, csak az embernek legyen pénze... :roll:
És miért pont a márciust határozta meg a doki? Mi szerintem ahogy tudunk újra belevágunk, tulajdonképpen azt beszéltük meg, hogy a 4. gyerekig nem védekezünk többé! :lol: Azért nagyon megnyugodtunk, hogy spontán sikerült a baba, minden elismerésem a tietek, hogy a lombikkal járó tortúrát kibírjátok. Idő, pénz, vizsgálatok stb. És még ti szerencsések voltatok, mert elsőre sikerült, de van akinek harmadikra sem.
Megkérdezhetem, hogy mennyibe került a lombik? (most én írom, hogy ha tabu téma, akkor ne válaszolj :oops: ) Tudom, hogy támogatja a tb., de a gyógyszerek, meg gondolom azért a dokinak is kell néha adni...

Nekünk teljesen mindegy, hogy fiú, vagy lány, de ha mindenképp meg kéne határozni, akkor lány lenne mindkettőnknek. Nekünk már van is 2 fiú és 2 lánynevünk az álom négy gyermekünkhöz. :lol: De ez titok, majd júliusban elárulom!! :D Ja! És eddig még úgy vagyunk vele, hogy szülésig nem szeretnénk tudni a nemét, de úgy érzem, ebben megingathatóak vagyunk már most! :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


:):) Ez aranyos... szerintem én is meg fogom nézni tök "véletlenül", hogy kisfiú lesz-e vagy kislány...:) Nálunk is vannak már befutó nevek...
Nem hiszem, hogy ha valaki lombikra kell, hogy menjen, ennyit kelljen várni. De én nem akartam más orvost, csak azt, aki eddig csinálta. Hozzá pedig ekkorra volt időpont. És vele beszéltem meg... azért mondta a márciust, mert ha június elején megszületik a babánk, akkor szerinte kb márciusig fogok szoptatni. Akkor elkezdhetjük megint a megelőző vizsgálatokat és kezeléseket, de 3 ciklust meg kell várnunk, hogy a beültetésre sor kerülhessen. Ez után meg csak október volt szabad...:)

Szerinted a mi kapcsolatunkban vannak még tabuk?:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Hát igen, pénzbe került, de tudod, amikor baj van, és ez az egyetlen lehetőséged, hogy saját babád legyen, nem igazán számolsz semmit. Nekem nagyon nagy szerencsém volt az orvossal, mert az első alkalommal, amikor találkoztunk, elmondta, hogy mi mennyibe kerül. A vizsgálatok nagy részét olyan helyen csináltuk, ahová beutalóval lehetett menni, így az nem került semmibe, de 3-4 olyan volt, amiért fizetni kellett. (Istenhegyi Klinika, Kaáli Intézet...) De nem bántam, mert így legalább kiderült az inzulinrezisztencia, a többivel végülis minden rendben volt.Ezek a vizsgálatok összesen szerintem max. 40 000-ből kijöttek. A hormoninjekcióknál meg 3 féle lehetőség közül választhattunk. Volt szűk 30 000-ért, volt 75 000-ért és volt 150 000-ért. Persze a legjobb a legdrágább, de sokkal nagyobb valószínűséggel lett tőle jobb eredmény, mint az olcsóbbaktól, és tekintettel arra, hogy a szervezetem bivalyerős- egy csomó erős gyógyszerre nem reagált semmit :)- az orvos azt mondta,próbáljuk meg, ha belefér a 150 ezrest. Mivel számítottunk rá, természetesen volt is pénzünk rá, így azt választottuk. De nem került ám annyiba, mert elárulta a doktorbácsi, hogy hol juthatok hozzá egy kicsit olcsóbban, így szinte féláron megúsztuk.:) Az orvos semmit nem fogadott el, mert állítólag aláírta a szerződésében, hogy hálapénzt nem fogadhat el, nem is tette, így a végén vettünk neki egy kis ajándékcsomagot 10 000 Ft-ért. Ja,igen... az Utrogestan doboza kb 2000 Ft, a 12 hét alatt összesen kb 10 doboz kell, az 20 000 Ft. Szóval összesen az egész buli kijött maximum 160 000 Ft-ból. De mivel az én drága férjemnek van egészségpénztári tagsága, ezért mindent, amiről számlát kértünk, visszautaltak, így nem volt annyira sok. Talán egy 40 000Ft-ot nem számoltak el. Ennyit meg igazán megért...:):):):)
De legalább ha azt mondom a gyereknek, hogy "drága gyermekem", legalább érthetem szó szerint...:)
Viszont az is igaz, hogy ha nem jött volna össze elsőre, csak talán harmadikra, nem tudom, mit csináltam volna... sztem feladtuk volna, amíg nem jön össze megint egy kis pénz... de akkor meg már sokkal idegesebb vagy, sokkal jobban akarod, hogy sikerüljön esetleg a pénz miatt is, feszültebb vagy, és lehet, hogy akkor azért nem sikerül. Szóval tényleg jó mindenféle szempontból, hogy összejött.:):):)

Heni

Kép
szheni
 
 


Akkor nem is volt "annyira" drága. Mármint relatív, de én többre gondoltam. Azt meg megértem, hogy maradnál a dokidnál, én sem szeretek váltani bizonyos dolgokban.
Mi is megbeszéltük a férjemmel, hogy pénz nem számít, ha kell inkább több ideig építkezünk (amúgy mi arra sem vettünk fel hitelt, mindenki hülyének is nézett minket, mert akkor sokkal hamarabb elkészült volna, de mi inkább biztosra mentünk, hogy ha 3 évig épül, akkor 3 évig épül. Féltünk a hiteltől, és lám, most hogy jött ez a gazdasági válság, már másképp néznek ránk, hogy milyen szerencsések vagyunk, hogy mi nem vettünk fel hitelt.

Kép
Kép
tabati
 
 


Hát tényleg szerencsések vagytok. Mi kénytelenek voltunk hitelt felvenni úgy 6 éve, másképp nem tudtunk volna eljönni otthonról... De nem bántam meg... egy kicsit többet kell dolgozni, de így is tudunk egymásra elég időt szánni, és mióta itthon vagyok, sokkal több magántanítvánnyal tudok foglalkozni. Az ovit sajnálom, hogy az már kimarad, de örülök is, hogy így alakult.

Igen, így nem került sokba a lombik. Ha megint mennem kellett volna, akkor az egészségpénztárban már nem lett volna keret a gyógyszerekre, így nekünk kellett volna megvenni. És 5 lombikot csinálnak Tb támogatással, ez után minden alkalom kb 600-800 ezer Ft-ba kerül. + a gyógyszerek. Úgyhogy minden elismerésem azé, aki megpróbálja hatodszor, vagy sokadszor...

Jól vagy ma is? Nekem ma egy picit megint fájdogál a pocim, nem sokat, de néhe érzem, hogy reklamál a pici, hogy elfáradt...

Heni

Kép
szheni
 
 


Szió!

Csak gyorsan írok híreket, mert még mennem kell kaját venni.

4 mm-es képletet láttunk MÉHEN BELÜL!! :D :D És semmi szabad hasi folyadék, vagy ilyesmi!! :D Ja! És egy kis folyásom van, amiből én semmit nem vettem észre, ezért azt mondta a doki, hogy ha viszketne, akkor használjak Pevarylt, de ha nincs tünet akkor nem kell. Meg valami számomra teljesen ismeretlen kismamavitamint mondott és ragaszkodott hozzá, mert az állítólag uniósan elismert. :shock: Szerintem ez már szőrszálhasogatás. Mindegy, megyek majd még írok!! :D

Kép
Kép
tabati
 
 


No, megjöttem!

Szóval jövő héten kell visszamennem, de egy másik dokihoz fogok menni, mert nem jó a délután. Ja! Még neked nem is írtam. :oops: Felhívtam a kórházat és csak nov. végére van időpont. Úgyhogy most már a lombik időpontokon nem is csodálkozom, ha egy sima kis vizsgálatra ennyit kell várni. Így aztán az sztk-ba mentem, de még összeül a családi kupaktanács, hogy mi legyen doki ügyben.

A lényeg az, hogy megnyugodtam, minden rendben, és mondta a magne b6-ot a hasfájásra, de nekem már egyre kevésbé fáj, úgyhogy amíg így marad, nem szedem. El tudtam vinni neki a kórházi zárójelentést, látta, de nem írt fel magzattámogató gyógyszert, gondolom nincs rá szükség, végtére is semmi bajom, nem vérzek.

Kép
Kép
tabati
 
 


De örülök!!!! :lol: :lol: Szuper, hogy méhen belül van, legalább már nem kell izgulnod tovább. Miért kellett volna a kórházba menned?

A vitaminokról: állítólag jók, bár nekem a folsavon kívül nem ajánlottak mást, talán a lombik miatt. Azt mondta az orvos, hogy egyek sok zöldséget, lehetőleg nyersen, mert annál jobb vitamin nem kell... én azért nem így gondolom, mert ki tudja, mivel vannak kezelve... viszont imádom a kínai kaját, amibe köztudottan rengeteg zöldség van félig megpárolva, így inkább azt csinálok magamnak, vagy grillezem a zöldségeket. Isteni. Tudod,milyen finomak a gyümölcsök is grillezve? Hm......

Egyébként az egyik barátnőm Elevitet szedett egy ideig, majd az első vizsgálaton, amikor kiderült, hogy 5 hetes babája van, azt mondta az orvos, hogy inkább a Gravidát szedje, mert az Elevit amerikai és az amerikai kismamák szervezetére van beállítva, az ottani körülményekhez, míg a Gravida európai, és az európai kismamákhoz alkalmazkodik. Így aztán szedte azt.

Az Utrogestant nem feltétlenül kellett felírnia, sztem látta, hogy minden rendben, és gondolta, hogy azért fölöslegesen nem kell terhelni a májadat és a babát is ezzel... :)

Vigyázz Magadra, aludj jól!
Puszi!

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni!

Azért akartam kórházba menni, mert ott rendel az a doki, akihez járni szerettem volna. A magánrendelése meg nagggyon messze van tőlünk. De most megbeszéltük férjemmel, hogy holnap mégis kérek egy novemberi időpontot, hátha az első alkalom után amikor már a saját betegének tekint, könnyebb lesz időpontot egyeztetni. De hétfőn azért visszamegyek az sztk rendelőbe.

Én is imádom a kínai kaját :D , de vigyázz most vele, mert nagyon fűszeres és engem most óva intettek a fűszeres, meg sós kajáktól. A gyümi meg zöldség jöhet ezerrel, én még a joghurtot imádom, szerintem abban is sok vitamin van.

Kép
Kép
tabati
 
 


:):):) Ok, így már értem...:)

Vigyázok a kínaival, olyan sokat nem eszem,hogy gond legyen belőle... Meg tudod, ha én készítem el, azért figyelek a fűszerezésre. Ja, és amúgy sem lehet nagyon fűszeresen ennem, mert az epehólyagomat ki kellett operálni úgy két éve... volt egy szép 3 cm-es epekövem. Így azóta diéta, és az inzulinrezisztencia miatt meg amúgy is diéta...

Érdekes, hogy én is szerettem a joghurtot, sokat is ettem, de mostanában valahogy nem veszek. Nem is jutott eszembe, hogy kellene...

Heni

Kép
szheni
 
 


Ja, én csak gondoltam, hogy a joghurtban is sok minden van, ami még jól jöhet, de én amúgy is imádom, a natúrt is. :wink:

Testvéremnek is kivették az epehólyagját pár éve, szegény nagyon szenvedett abban az időszakban. Állandóan epegörcse volt, ment mindig az ügyeletre, kapta a fájdalomcsillapítókat. Egyszer már hiába kapta, mondta is, hogy nem ezt szokta kapni, biztos erősebbet, mert nem használ. megnézték és ugyanazt adták, csak már nem volt hatása, annyira erős görcsei voltak. Szegényt úgy sajnáltam, nagyon le is fogyott, alig ehetett valamit, mindetől rosszul volt már a végén. Egyszer a kórházba is elkísértem, ahol rengetegen voltak, de látták mekkora fájdalmai vannak és addig is bekötöttek neki egy fájdalomcsillapító infúziót. Szegénykémnek annyira jól esett, hogy ott aludt ülve a váróban. Aztán szerencsére megműtötték, és most már a régi, felszedte a leadott kilókat, de neki is diétáznia kell.

Felhívtam megint a kórházat és kaptam nov. 20ára időpontot. :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Nálatok hogy működik ez a védőnős dolog? Ebben sem vagyok képben. Szerintem még 20a előtt elmegyek újra az sztkba, hogy lássak , halljak szívhangot. Akkor kérdezzek rá? Vagy szerinted ráér majd 20a után? Akkor már 9 hetes eszek..., de hallottam olyanról, hogy van akit eleve csak a 12. hét után küldenek csak el.

Kép
Kép
tabati
 
 


Hááát... én felhívtam a védőnőt és megkérdeztem, hogy mikor kell elmennem hozzá, mert valaki ezt mondott, valaki azt. Azt is hallottam, hogy a 12. hét után már csúnyán néznek az emberre, de anyukám csak 20 hetesen vette észre, hogy várja az öcsémet, addig mensizett, de nála sem volt gond. Azt mondta, inkább menjek most, elég volt egy uh kép, meg a papír, amit kaptam a lombikról. Általában ha van már egy konkrét "korod" a terhességről, ha kaptál valamit az orvostól, amin rajta van, hogy mennyi idős várandós vagy, már mehetsz és csinálják. Kb 45 perc az első alkalom, utána már jóval kevesebb idő alatt megvan. Minden alkalommal, ha orvosnál voltál, a következő napokban fel kell keresned,elmondani neki, mi volt, ő lekönyveli, és minden alkalommal a reggeli első vizeletből kell mintát venni, hogy megnézze a fehérjét meg még egy pár dolgot. Jövő héten jön hozzám, így nekem nem kell mennem a pénteki orvos után, ha volt, írom majd,mit beszéltünk.
Nem volt jó éjszakám... megint sokat fájt a hasam, igaz, nem egyfolytában, de megint ébredtem arra, hogy görcsöl... remélem, minden rendben van... :? :?
Ráadásul ma fel kellett mennem a Kaáliba, mert csak holnap estig volt itthon Utrogestan, és más nem írhatja fel, csak a kezelőorvos... ha kibírta volna péntekig, akkor már a másik doktorbácsi is felírhatta volna... Szegény Miki éjszakás volt, így ő is kipurcant egy kicsit. Iszonyú forgalom volt... Ahogy hazaértünk, tanítottam még itthon két órát, de már nem bírtam tovább, muszáj volt lefeküdnöm. Úgyhogy van még kb egy órám Vili bácsiig, aztán 5-től megint tanítok, de ma tényleg nagyon lekvár vagyok. Remélem, Te jobban érzed Magad!
Puszi!

Heni

Kép
szheni
 
 


Én teljesen jól vagyok, de éjjel én is egy nagy fájdalomra ébredtem. :shock: Aztán rájöttem, hogy ha háton fekszem, akkor sűrűbben fáj, húzódhat, vagy valami ilyesmi. Azóta kerülöm ezt a pózt. Ne aggódj, én sem teszem! :wink:

Köszi a védőnős választ, akkor majd lenyomozom, hogy ki lehet a védőnőm és felhívom a következő vizsgálat után. Nekem még csak az van a papíromon, hogy terhesség gyanúja. Szerintem a szívhang után adnak majd olyan papírt, hogy baba van.

Kép
Kép
tabati
 
 


B@sszus... én nem is gondoltam arra, hogy talán azért fájhat, mert háton alszom... :) De másképp szinte nem is tudok. :twisted: :twisted: Ok, nem aggódom. :) Köszi, hogy megnyugtattál. Ha Te sem aggódsz............. :lol: :lol: :lol:

Heni

Kép
szheni
 
 


Látod-látod! :lol: Mikre nem jövünk rá így együtt! :lol: Szerintem pedig jobb ha hozzászoksz az oldaladon alvásra, mert úgy olvastam, hogy a baba sem szereti majd ha háton fekszel, amikor már nagyobb lesz, úgy gondolom.

Kép
Kép
tabati
 
 


Igen, és azt is olvastam, hogy az viszont kifejezetten rossz, ha a jobb oldaladon fekszel, mert elnyomhatsz valami eret, és nem kap elégoxigént vagy vért a baba... hűűűű, nem emlékszem már, hol olvastam, de megkeresem... nem igaz, hogy megint ilyen "lyukas" a fejem. De sztem az van, hogy egy csomó infót olvastam most egyszerre ebben a témában, és egy kicsit kezd telítődni az agyam ezzel...:):) Nem baj...

Holnap "hétforduló"! :lol: :lol: :lol: :lol:
Jó éjt és szép álmokat!

Heni

Kép
szheni
 
 


Ja, és szinte egész délután aludtam... :oops:

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni!

Én is egész délután aludtam!!! :shock: :lol: És egyszerre van mindig a fordulónk!! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szheni 2009.05.06 20:45-kor.

Heni

Kép
szheni
 
 


Nekem meg mindig éjszaka fáj a hasam, hiába nem háton alszom... :( Napközben meg szinte semmi. Az álomkór meg nappal teljesen elkap, át tudnám aludni az egész napot. Most is ki kell mozduljak, de alig bírtam összekaparni magam. :lol:

Viszont te érzel már valamt, hogy nőtt a hasad? Szűkek már a gatyáid, vagy még nincs változás? Én állandóan a pocimat lesem, pedig nekem még nagyon messze van, hogy egyáltalán elinduljon a látványosabb növekedés. :lol: Meg tulajdonképpen nem is lenne jó, ha most már látszódna, mert a munkahelyemen még nem szeretném, hogy tudják, majd a téli szünet után.

Kép
Kép
tabati
 
 


Nem hiszem, hogy nőtt volna, igazából csak akkor érzem, hogy van valami, amikor ülök. Akkor muszáj minden nacit kigombolnom, mert nem kényelmes. Persze itthonra jól bevált a melegítőnaci... :) Viszont van egy kedvenc farmerom, amit nagyon sokat hordtam a -20 kg után, most az is egy kicsit szűk a pocimnál, pedig a mérleg szerint még mindig 67kg vagyok... Viszont nagyon örülök, hogy a 46-os nadrágjaim közül megmaradt 2, hát... nem mondom, hogy jól áll, mert nagyon bő a combomnál, de a pocimnak az a kényelmes. Úgyhogy azt hiszem, felkeresem az egyik tanítványom anyukáját, aki varrónő, hogy szabja át egy kicsit...:)
Viszont estére úgy nézek ki, mint a barátnőm az 5. hónapban.:) Persze, olvastam, hogy felpuffad az ember estére, mert most a bélműködés sem olyan, mint eddig... na de ennyire?:):):):):):)

Egy kicsit nem vagyok most képben... mész holnap orvoshoz? Álomkór nálam is van... és általában nincs semmi bajom, de szó szerint. Mondjuk ma reggel nem reggeliztem semmit, mert nem kívántam semmit. De nem volt hányingerem, nem undorodtam semmitől, csak egyszerűen nem voltam éhes. Ettem egy joghurtot, és az elég volt. Viszont ma pizzát sütök ebédre, teljes kiőrlésű liszttel, isteni lesz!:)

A hasfájás most elmúlt, de ha előjön, akkor sem tart soká... egy kicsit olyan érzés, mintha izomlázad lenne... de semmiképp nem mensiszerű- szerintem...tényleg csak néhány percig tart. Előfordult olyan is, hogy naponta többször, és még csak az okát sem tudom, mert gondol egyet, mindegy, hogy ülök, állok, fekszem, vagy nyújtózkodom... Ma még csak egyszer éreztem...

Neked sincs hányingered?

Heni

Kép
szheni
 
 


Én az ég-világon semmit nem érzek azon kívül, hogy néha megfájdul a hasam. Se hányinger, se mellfeszülés, kajától sem undorodom, nem kívámok semmit jobban, mint eddig. Egy nap volt olyan, hogy farkaséhes voltam egész nap, félóránként ennem kellett, mert szinte rosszul voltam az éhségtől. Na, akkor megijedtem, hogy végig kell majd faljam a várandósságomat, de szerencsére ez csak egy napig tartott.

Valakivel összekeversz (mondjuk nem csodálom, én is alig bírom fejben tartani, hogy kivel mi van, ki mikor megy dokihoz :lol: ), én úgy tervezem, hogy a 7. héten megyek el megint az sztkba, mert úgyis kell a rákszűrés eredményét kikérnem (igaz, hogy jövő hétre vagyok visszarendelve, de szerintem felesleges menni, meg akkor már nem is lesz jó a délutáni időpont, szóval úgyis másik dokihoz kéne mennem, mert akinél voltam az csak délután van.) meg akkorra talán hallom, látom a kis szívecskéjét. :D Aztán a kórházi dokihoz nov. 20ára kaptam időpontot, és utána mindig hozzá fogok majd járni.

Szóval akkor azért már nyomják a nadrágok a pocid! :wink: Lehet kapni kismama övet, és akkor úgy tudod hordani a régi nadrágjaidat, hogy nem csak ülve, hanem amúgy is ki tudod gombolni, mert az öv eltakarja, s megtartja a nadrágot.

Kép
Kép
tabati
 
 


:)Téged nem lehet összekeverni senkivel Drága! :):)
Amikor pozitív lett a teszted szombaton, akkor írtad, hogy már csütörtökön akarsz menni orvoshoz, hogy tudd, jó helyen van-e a baba... aztán hétfőn írtad, hogy minden ok, és ezért nem tudtam, hogy holnap mész-e vagy sem... :):) Én pénteken negyed 4-re megyek, gondolj majd rám, ha nem felejted el...

Köszönöm a tippet a kismamaövről. Valószínűleg kell vennem egyet. :)

A tünetek: nekem sem volt az ég világon semmi bajom, de a melleim néha le akarnak szakadni. Mintha két erős súly húzná őket lefelé... persze melltartóban semmi bajom, de ha nincs rajtam, pl fürdésnél, megőrülök.:) És ma vettem észre, hogy kicsik lettek a régiek. Az egyikből itt "buggyanok ki", a másikból ott... és ha hozzáér bármi is a mellbimbómhoz, üvölteni tudnék. Ezeken kívül semmi... ja,meg ugye az álomkór...:D:D:D

Heni

Kép
szheni
 
 


Ja! :oops: Bocsi! :oops: :lol: Szóval csütörtökön akartam a kórházba menni, jól emlékszel, mert nagy naívan azt hittem, hogy ha hétfőn telefonálok, akkor már csütörtökre kapok időpontot. De így akkor marad a 20-ka, előtte viszont még meglátogatom az sztks dokit is még egyszer, ha már elmegyek a szűrés eredményéért, akkor kukkantsunk már be a szívhang végett! :lol:

Én itthon nem is hordok melltartót (még), olyanok a melleim, mint mensi előtt. Picit nagyobbak, meg picit jobban feszülnek csak.
Viszont a sportmelltartóról írtak jókat a lányok, ha már nagyon nem bírod a többit elviselni! :wink:

A méhen kívülim után elkezdtem olvasgatni az augusztusi topicot (akkor szültem volna) és minden hasznos dolgot felírtam, hogy még majd egyszer jó lesz. :wink: Mindenféle krémeket, mit lehet, mit nem fejfájásra, aranyérre praktikák stb. Egészen a szülésig. Üzleteket, hol mi jó, olcsó. Mondjuk az üzletek Pesten vannak, de ha jöttök fel úgyis vizsgálatokra, akkor hátha meg tudtok nézni egyet kettőt. Úgyhogy ilyenekben én is tudok segíteni. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Te fogsz vezetni naplót a várandósságodról? Én tervezem, mert visszaolvasva nagyon érdekes lehet, akár a következő babánál is, hogy mi hogy lesz másképp stb.

Kép
Kép
tabati
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: