Új privát üzeneted érkezett!

Niki!

Én sem tudtam más névre gondolni,annyira tetszik az Emma.
A terheléses cukor eredménye már másnap megvan,úgy,mint a normál vétvételé.

Mona
monaszisza
 
 


Köszönöm szépen:)

Kép
niki30
 
 


Elizabethel mi lehet? Itt izgulok miatta. Legalább a párja írna valamit!

Kép
horpika
 
 

 
 

Sziasztok!

Nekem a legelejétől sokat fájdogált a hasam. A dokim szerint ez természetes, egészen addig, míg a méh ki nem emelkedik a kismedencéből. Aztán pedig a méhszalagok nyúlása miatt. Nekem a Magne B6 nagyon bejött.

Az Emma tényleg szép név. Ami még nagyon tetszik, az a Dóra. De most nem kell ilyeneken gondolkodni, hiszen fiunk lesz.

Kép
anido
 
 


anido,
és a kisfiatoknak mi lesz a neve?
tegnap nekem is ezt mondta a dokim h a szalagok nyúlása miatt lehet a fájdalom. én Panangint szedek és az is jót tett h ne igen keményedjen a pocim :)

Dóra
Vendég
 


Elizabethről még nem tudunk semmit. Most próbálom vele msn-en felvenni a kapcsolatot. Ha tudok valamit, írom!!!!

Kép
niki30
 
 


Sziasztok lányok!

Csak jöttem hírt adni a feleségemről :), tegnap du-tán hazaengedték a kórházból, Érden van most anyujáéknál, de a baba meg ő is már jól vannak, hála! :) Vasárnap este fog jönni, vagy hétfőn reggel...és biztos jelentkezik!

Mindenkit puszil és kellemes hétvégét kíván!

Tamás

Kép
elizabeth25
 
 


sziasztok,

örülök, hogy Elizabeth és a babó is jól van :D

szerencsére eddig csak egyszer-kétszer keményedett a hasam, viszont nekem is elég sokszor fájdogál (főleg tüsszentéskor tud rémes lenni) :(

nektek már van előtejetek? néhány napja vettem észre, hogy esténként ott vigyorog a hálóingemen :)

Legi

Legi

Kép
leglesscat
 
 


Sziasztok,

na kellett az ördögöt a falra festenem... tegnap este nagyon csúnyán beállt a hasam. Olyan kemény volt egész este, hogy csak feküdtem, és még a másik oldalamra fordulni sem esett jól... igazából nem görcsöltem, csak olyan kellemetlenül merev volt a hasam. Zsófinak sem tetszett, mert nagyon próbált kijönni... szerencsére ma reggelre elmúlt. Lehet hogy azzal is összefüggésben lehet, hogy sok borsót ettem, meg bűnöztem egy kis kukoricával, és nagyon felpuffadhattam... Ti hallottatok esetleg ilyesmiről? Nekem még a védőnő mondta régebben hogy ezeknek a héját nehéz megemészteni és terhesség allatt nem kéne nagyon erőltetni... hát most jó leckét kaptam.. Ezentúl jobban odafigyelek (erre is)
Azt hiszem csuklott is a picuri... ti éreztetek már ilyet? Teljesen ütemesen vagy 10-12 másodpercenként összerándult a hasam egy ponton, gyengébben mint amikor rúg, az ütemességére figyeltem fel, abból gondolom csuklás lehetett...

Előtej??? Még nem volt szerencsém, de nem is nagyon bánom :D Ha lesz is remélem én veszem észre előre és nem a munkatársaim:-)
pici76
 
 


Doo:

A baba nevét illetően még vannak vitáink. Én hajlanék a kompromisszumra, viszont a férjem mindenképpen a saját nevét adná a manónak.

Kép
anido
 
 


sziasztok,
én is csatlakozhatom? igaz, nem tudok gyakran jönni, 2 srác már van itthon, a harmadik meg május 28-ra igérte magát.
Én a sztimrében fogok szülni, dokim nincs...
én is keményedem rendesen, de ez valszeg már igy is marad... :roll:

fog még vki a sztimrében szülni??? jó lenne bandázni... :wink:

további szép napot!!!

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


anido,
és hogy hívják a férjedet? :)
az én férjem meg azt akarta h az én nevemet kapja a baba (uis lányt várunk), de nem hagytam :) legyen csak szépen saját neve, ami még nincs a családban.
Vendég
 


Sziasztok!

Kedves Tamástól (Elizabeth párjától), hogy jelez Elizabeth hogyléte felől. Szerencsére akkor jól vannak mindketten:)

Pici, a minap én is nyomtam magamba a bablevest, lehet hogy meg is lesz a következménye, de olyan jóóól esett.
Szerintem néha ezek is beleférnek...persze sosem jó túlzásba esni semmivel.
Csuklást már én is éreztem, vagy legalábbis én is arra tippelek. Hasonlóképpen, mint Te.
Úgy tetszett, h. írtad, hogy nehogy a munkatársaid vegyék észre először az előtejet:) Hát jah, de előfordul az ilyen. Egyébként ez mitől függ, h. már ilyen korán megjelenik? Ebből lehet baj?

Niki

Kép
niki30
 
 


Doo:
A férjemet Lajosnak hívják. Náluk ez már többgenerációs név.

Üdv zsancikant!

Kép
anido
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatom hozzátok vagy már nem tudnék bekapcsolódni? Sok helyen ez a baj. :( Már nagyon összeszokott a társaság.
Én május 4-re várom az első babámat, akit Johanna Elizának fognak hívni. :)
jjudith
 
 


Látom, van ismerős is:)

Juci
KépKép
KépKép
jjudith
 
 


Szia Judit!

Szerintem bármikor be tudsz kapcsolódni. Gratula a babához, nagyon szép neve van.

Kép
anido
 
 


jjudith,
nekem is van ilyen érzésem időnként egyes topicokban-fórumokon. itt most sztem egyszerre viszonylag több "új arc" is felbukkant (többek között Te is és én is :)), ha jól látom.

anido,
nekem a Lajosról gyerekkorom egyik meséje jut eszembe, amiben Tündér Lala szerepelt. hát, sztem az aranyos volt! :)
nálunk a mi generációnkban szakadt meg a sor: apukám József, apja és nagyapja is az volt. ráadásul a dédpapám elég hosszú életet élt, így egyszerre három József volt a családban - anyukám az öcsémet már nem akarta 4. Józsefnek :lol: de utólag azt mondja h azért megérti h talán örült volna ennek a család, hiszen, senki sem örök életű - mostanra már csak apukám van József. a hagyományoknak is megvan a maguk szépsége.


Dóra
Vendég
 


Szia Judit, üdv közöttünk!

Örülünk, hogy egyre többen vagyunk, és lehet bármennyire összeszokott a társaság, ez nem jelenti azt, hogy ne örülnénk az újaknak. Először mindannyian újak voltunk. És különben is, ez a fórum pont erről szól. :D Szóval gyere csak!
Ja, egyébként én azt tapasztaltam a topicocban, hogy mindenki nagyon szívélyes.

Niki

Kép
niki30
 
 


Sziasztok lanyok!

Csak jeleznem, hogy mar itthon vagyok, most mar fogok jonni. Babucika es en is jol vagyunk, meggyogyultam, igaz meg nem vagyok 100 %/os, de azert jo uton haladok! :) Domcsi hihetetlenul sokat rugdos mar....foleg reggel, felkeles utan, es estefele. :)

Mindenkinek millio puszi!

Elizabeth

Kép
elizabeth25
 
 


Szia Melinda!

Örülünk, hogy jól vagy és újra "látunk"!
Vigyázz magadra, pihenj sokat!

Niki

Kép
niki30
 
 


Sziasztok,

A haskeményedéssel kapcsolatban az a kérdésem, hogy csak azóta szeditek a Magne B6-ot mióta keményedik a hasatok, és az orvos javasolta vagy már a terhesség elejétől? Nekem most 2 hete keményedik..dokimat viszont csak jövő csütörtökön látom....magamtól meg nem akarom elkezdeni szedni.
Ez nem nagy gond, ugye? Vagy hívjam föl..vagy vegyek es kezdjem el szedni?
Mennyi a normális keményedés egy nap? Nekem kb. 5-ször biztos bekeményedik egy nap, pár percre.

Köszi,
Lorcika

Kép

Kép
lorcika
 
 


Lorcika, hát ezügyben én nem tudok nyilatkozni, mivel eddig bevallom őszintén, hogy nem nagyon figyeltem!
(Tök jó, hogy egyszerre haladunk! :) )

Kép
elizabeth25
 
 


sziasztok,

külön szia Zsancinak és Juditnak :D ez a fórum szerintem nem az a belterjes társaság, amibe ne tudnátok bármikor bekapcsolódni :lol:

Elizabeth - örülök, hogy végül minden rendben van :D

Na igen, a névadás elég kényes tud lenni... :? főleg, ha az egész család úgy gondolja, hogy ebbe bele kell folynia

Ez az előtej dolog meg igazából nem jelent semmit - alkati kérdés: Van, akinél már korábban megjelenik, és van, akinél csak a szülés környékén. :)

Legi

Kép
leglesscat
 
 


Sziasztok!

szerintem is elég nyitott a csapat minden újonnan érkezőre:-) tök jó hogy egyre többen vagyunk, több tapasztalat, több élmény:-)

Elizabeth, örülök hogy gyógyulgatsz, vigyázz magadra nagyon, ebben a hülye tavaszi -téli időben olyan könnyű minden nyavalyát összeszedni...

Lorcika,
nekem már akkor mondta a dokim hogy szedjek Magne B6-ot amikor még nem igen éreztem haskeményedést, igaz csak 2*1-et szedek, és állítólag az ajánlott 2*2 vagy 2*3 naponta... úgyhogy gondolom ez inkább olyan elővigyázatosság. Én pénteken megyek a dokimhoz, lehet hogy majd most megemeli az adagom..

Azt olvastam, hogy az a vészes ha egy órán belül 4-8 szor keményedik a poc, de azért én a helyedben felhívnám a dokit, nem kerül semmibe, és lehet hogy a MAgne B6 segítene a pockeményedéseden.
pici76
 
 


sziasztok

Üdv az "újaknak".

Haskeményedés:hála,én nem tudom még mi az.Én nem gyógyszerként szedem,hanem a béresnek a boltban kaphatóját,ehhez veszek néha béres csonterőt.AJÁNLOM mindenkinek!Napi 1-et kell szedni belőle.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok,

A legnagyobb problémám most az, hogy egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy nőtt-e most megint Babóca azért ilyen "állagú" a pocakom...vagy keményedik. :):)
Na azért a dokit felhívom a Magne B-vel kapcsolatban.

Elisabeth örülök, hogy jobban vagy, nagyon rosszul hangzott ez a tüdőgyulladás.

Lorcika

Kép

Kép
lorcika
 
 


lorcika írta:Sziasztok,

A legnagyobb problémám most az, hogy egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy nőtt-e most megint Babóca azért ilyen "állagú" a pocakom...vagy keményedik. :):)
Na azért a dokit felhívom a Magne B-vel kapcsolatban.

Elisabeth örülök, hogy jobban vagy, nagyon rosszul hangzott ez a tüdőgyulladás.

Lorcika


Nekem eddig nagyon ritkán keményedett a hasam (2x vagy 3x), de az biztos, hogy azonnal tudtam, hogy "ez az, amiről úgy beszéltek, hogy haskeményedés", szóval szerintem nem lehet eltéveszteni. De kétségtelen, hogy az a legbiztosabb, ha beszélsz a dokiddal :D

Legi

Legi

Kép
leglesscat
 
 


Beszéltem a dokival, azt mondta napi 5-6 keményedés nem probléma, az a baj, ha egy órán belül ennyiszer keményedik. Úgyhogy megnyugodtam, jövő héten úgyis megyek hozzá, addig meg látom, hogy hogy alakul.

Lorcika

Kép

Kép
lorcika
 
 


Lorcika!

Nyugodtan szedheted a magnéziumot,hiszen egyáltalán nem árt a babának.Ha jól emlékszem napi 2x1-et írt elő nekem a doki,pedig nem is keményedett a hasam.
Holnap megyek ultrahangra,már nagyon kíváncsi vagyok!Remélem minden rendben van a babával.Jó lenne ,ha megmutatná magát,és kiderülne a neme!És kíváncsi vagyok mi a helyzet a miómámmal,remélem nem nőtt tovább.

Mona
monaszisza
 
 


Sziasztok!

A magnéziumról: én már a 12.hét óta szedem. Sokat fájdogált a hasam, azért írta elő a doki. Azóta a fájdalom gyakoriságának függvényében változik a napi adag. Volt már napi 4x2 is.
A dokim szerint szedhető nyugodtan.

Milyen amikor keményedik a hasatok?

Kép
anido
 
 


Sziasztok!

Én kb. a 19 hét óta szedtem a Magne b6-ot az orvos javaslatára. Viszont egy hete voltam nála és akkor felírt egy bizonyos Magnézium citricit nevű tablettát, ami nagyon olcsó és azt mondta, hogy azért ezt szedjem mostmár, mivel több benne a magnézium. Ebből is ugyanúgy 2x1-et szedek, de jóval olcsóbb mint a Magne B6 pedig már az áremelések után váltottam ki:-)))
stella2007
 
 


Stella, szerinted ezt a háziorvossal is fellehet íratni?

Kép
elizabeth25
 
 


Én Panangint szedek asszem a 10-11. héttől - az is magnézium és kálium is. nekem a vérzéskor javasolta a dokim h jó lazán tartja a méh izomzatát és egészen a 35. hét végéig szedjem is. (most vagyunk 29. hetesek:)) nem is nagyon tudom h mi az a haskeményedés ;) - szerencsére. múlt hét végén volt egy kicsi, de akkor tudom h picit túl sokat rohangáltam - 2 órát a Brendonban és a Kikában, úgyh nem csoda h kifáradt a pocakom.

Dóra
Vendég
 


ja, és ez is recept nélküli. de Elizabeth, Lorcika, sztem mindenképpen bmit szedtek, előtte egyeztessétek a dokival! ráadásul én nem rég olvastam a neten h pl a vas felszívódását gátolja a magnézium - nemcsoda, ha szar a vérképem, mert mindig egyszerre vettem be, de azóta elcsúsztatom. szal érdemes a gyógyszerkölcsönhatásokra is odafigyelni.
ja és még a magnézium jótékony hatásáról (nem mintha most szükség lenne rá, de majd később, ugye): állítólag mindenféle izomgörcsre, így a menstruációs görcsökre is jó! - gondolom tartósan szedve.
Vendég
 


Sziasztok,

monaszisza: Mioma van a méhedben? Nővéremnek volt ez, ami nőtt a babával, de aztán szerencsére a babának semmi baja nem esett. Császárral fogsz szülni? Remélem minden rendben lesz.

Arra gondoltam, hogy esetleg magnézium pezsgőtablettát kezdek szedni....aztán kiváncsi vagyok a doki javasol-e valamit.

Most kismama jógát keresek, de csak a belvárosban találok, és Szigetszentmiklóson lakom. Ha esetleg tudtok valahol Csepelen vagy Pesterzsébeten legyszives szóljatok.

Ma nem nagyon aktív a babócám....remélem jól van. :( Megszoktam már, hogy egész délelőtt rugdos.

Kép

Kép
lorcika
 
 


sziasztok

lorcika - kismamajógát nálunk is nehéz utolérni, mert én még dolgozok, és 5 óra után szinte semmi nincs itt Pécsen :? szóval egyszerűen vettem 1 dvd-t, persze ez nem egészen ugyanaz, mintha lenne saját oktatóm, aki kívülről látná, hogy jól csinálom-e. De egyelőre megteszi. :)

Vmi időjárási izé lehet, mert ugyanazt vettem észre én is: a babszi alig-alig moccant meg ma délelőtt. De biztos jól van :D ne aggódjunk!

Legi

Kép
leglesscat
 
 


Szia Leglesscat,

De jó, hogy Pécsett laksz. Unokatesóim laknak ott, sokat nyaraltam ott régen, nagyon szeretem Pécst. :)
Én is még dolgozom februárig...leginkább utána lesz időm eljárni tornára..addig csak otthon csinálom, amikor nem vagyok épp hulla.

Babóca most tiszteletből rúgott kettőt....nem viszi túlzásba..remélem tényleg csak szunyál egész nap! :)

Kép

Kép
lorcika
 
 


Képzeljétek megyünk majd február 14.én 4D-s uh-ra, Valentín napon , 19.20-ra...... (ma jelentkeztem be) akkor leszek a 26. hét elején! Kiv. vagyok milyen lesz a baba! :)

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok,

érdekes hogy pont most írtátok hogy nem olyan aktív a babócátok, én is azt vettem észre hogy jóval kevesebbet rugdos 1-2 napja. Persze azért mozog, és bár kevesebbet de egyre nagyobbakat rúg... a csúcs tegnap volt, amikor a két lábával két irányba rúgott egyszerre, és az egyikkel befele a másikkal kifele... nem volt kellemes és nagyon meglepődtem hogy ilyet is tud:-)
Nekem gyakran rugdos befele, érdekes hogy erre nem is gondoltam azelőtt, mindig azt hittem hogy csak a külvilág fele izeg mozog. És mostanában egyre gyakrabban odaszorítja valamijét a pocakomhoz, hogy kívülről is jól körülhatárolható:-) Nem igazán tudom megállapítani hogy a feje vagy a popója az, de elég muris:-) Ha megsimogatom, egy idő után viszahúzódik lassan:-)

Én is szeretnék kismamajógára menni, de itt Fehérváron csak egy csajszi tart, és most ő is otthon van a babájával, bár ha minden igaz február 1-től újra kezdődnek az órák. Alig várom:-)
pici76
 
 


Sziasztok,

En jovo heten megyek 4d-re...bar lehet kicsit korai, de mar nagyon kivancsi vagyok!! :)

Nekem is szokott befele rugni a baba, meg lefele...az nekem is meglepo. Nem szeretem, hogy ilyen csondes ma a baba..tessek rugdosni!!!!!!!!! :roll:

Kép

Kép
lorcika
 
 


Lorcika, az enyém is nagyon csöndes ma! :(

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok!
Nekem azt mondta a doki az elsö babámmal,hogy amikor ilyen esös az idő,akár 2 napot is átaludhat a baba.Amikor én ezt még nem tudtam,rohantam a védőnőhöz,hogy hallgassunk egy szivhangot,ma már picit nyugodtabb vagyok.Ha megmozgatom 2 oldalról a pocim,sokat ugyan nem,de 1-2-t rúg,megnyugtat.Próbizzátok ki ti is.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Elizabeth!

Vény nélkül is kapható. Szerintem úgy sem drága.
stella2007
 
 


Sziasztok,

Lehetséges, hogy tényleg az idő miatt alszanak most a babócák!! Nekem hajnalban rugdosott egy kicsit...jó babuci, valószinűleg csak azért, hogy megnyugtassa kicsit anyukáját! :)

Ma megyek szülés felkészítőre az István kórházba, azt mondják hasznos nagyon. Ti jártok?

Kép

Kép
lorcika
 
 


Lorci én is akartam menni, de ahol elvileg én fogok szülni, ott úgy tudom, hogy nincs! :( Az Istvánban kinél fogsz szülni?

Kép
elizabeth25
 
 


Elizabeth:
Dr. Siklós Pálnál fogok szülni. Azt mondják jó orvos. Nekem a stílusa kicsit nem jön be, de ez legyen a legkevesebb, ha majd jól teszi a dolgát!! :)
Ahogy látom, egy napon fogunk szülni...legalábbis ugyanarra a napra vagyun kiírva! :)
Te melyik kórházban szülsz?

Kép

Kép
lorcika
 
 


Sziasztok!

Elizabeth: mi is febr. 14.-én megyünk 4D-re. Már nagyon várom.
Ami rossz, hogy az azt követő héten a férjem egy hétre elutazik.
Biztosan rossz lesz itthon egyedül.

Lorcika: nálunk a kórházban ha apás szülést tervezünk, akkor mindkettőnknek részt kell venni egy tanfolyamon. Különben apát nem engedik be.
Szerintem is jó, hiszen így előre lehet valami elképzelésünk arról, hogy mi történik és hova kerülünk.

Az én babócám is nagyon keveset mozog. Bár ő egyébként sem szokta túlzásba vinni.
Tegnap nagyon megijesztett bennünket. A barátnőm kislánya délután véletlenül megütötte a hasamat. Az én kis manóm pedig annyira megsértődött, hogy hajnalig meg sem mozdult. Alig aludtam.

Kép
anido
 
 


Lorcika, úgy nézett ki, hogy a Kútvölgyiben, de most lehet, hogy új doki után kell néznem...hát nem tudom...majd kiderül! :(

Kép
elizabeth25
 
 


Anido:
Apu is jön velem az előkészítőre, mert apás szülést szeretnénk. Ez lesz az első alkalom, minden szerdán van és különböző témak vannak.

Ezek a babák nem is tudják mit aggódunk, ha ők csak szunyálnak egész nap. :) Nekem azért szokatlan, mert amúgy igazi kis karate bajnok az én kicsikém, és rugdosott örökké...ezt a csendet nem szeretem, de azért néha megbök, megnyugtatásként, de szeretném ha visszatérne a rendes napi karate edzéséhez! :) :)

Kép

Kép
lorcika
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: