Új privát üzeneted érkezett!

Bocsi 2X ment , látszik hogy még kezdő vagyok

KépKép
eszterke80
 
 


Kamilla!

Bocsi, hogy belekontárkodok, de láttam a másik topicban, hogy a Szent Imrében akarsz szülni. Én is ott szültem, és ha végre terhes leszek, akkor megint ott fogok.
Ha dobsz egy email címet, kb 12 orvos telcsiszámát el tudom neked küldeni, onnan aztán csemegézhetnél.

Tücsök

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Szia Tücsök.
Köszi a segítséget.
Várom a telcsi számokat. kamilla306@freemail.hu

Köszi

Kamilla

Kép

Kép
kamilla306
 
 

 
 

Sziasztok!!

Gyors bekuk,alig van idöm képzeljétek ma reggel csináltam még egy tetszet (de a 2.csikot alig lehet látni:-()csak a fénynél.De valahogy hétföig kibirom már (de ugy félek attól ha mégse vagyok terhes!!!
Nem fotoztam le mert ugy se lehet látni a 2.csikot"azért nem teszem fel" nektek!!
Hétvégére elutazunk rokonokhoz ,kicsit elterelem a figyelmemet!!
Sziasztok!!
Majd hétfön irok ,h mi volt a dokinál!!!
Puszika!!


Mi történt a topical??Kép
Látszik ,hogy régen jártam ittKép!!
Vendég
 


kedi az alata levo topik el.ott vagyunkKép

Kép
monyoka
 
 


Monyo !

Köszi!!Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Én is szeretnék letölteni hómérő diagrammot, de nem megy pedig regisztráltam magamat.
Valaki küldjön egyet!!!!
Köszi
anettgy
 
 


Szia Anettgy!
www.fertilityfriend.com
Ezen az oldalon regiszraltal?

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Szia Ancsa!
Igen,de még tegnap. Azt írta, hogy új felhasználó még nem hozzáférhető. 10 perce sem engedte.
anettgy
 
 


Amit kaptal e-mailt toluk,azon van egy resz amire rakattintasz es ugy aktivalodik elvileg!Ugy is megprobaltad mar?

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Itt vagytok?Én meg alul írogatok!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Szia Kriszti!
Anettgynek probalok segiteni,de mivel en nem tudok angolul igy szerintem nem is tudok tobbet segiteni!
Veletek mi ujsag??

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Lanyok!
En mara elkoszonok!
JO EJSZAKAT!!!
Kép

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Anett
Üdv!
Tontica leírta vmelyik nap lépésről-lépésre,hogyan lehet a fertyn regisztrálni!Az alattunk lévő topikban van a megoldás!Kép

Ancsa
Hát nem vagyok túl jól.Kép Reggel iszonyú görcseim voltak megint.Vmi biztosan nem jól működik,mert nem vagyok én az a fájdogálós tipus !
Te jól vagy?Marci alszik már?

KépKép

KépKép
okr
 
 


Na meg vagyok kicsit!
Ma volt az elso gyogyszered!!!!!!!Mennek a drukkjaim hozza+++++++++++++++++++++++++++!
Lehet hogy pont ez jelzi azt hogy kezdesz rendbe jonni!
Nekem kis szurkalasok vannak,de ezt betudom a gyogyszernek!KépMarci mar alszik szerencsere!A deli alvas kimaradt,mert vendegsegben voltunk aztan kifaradt!Megneztuk ma a medve napot az Orson!Ugy tetszett neki,pedig nem sokat latott belole!
Ada jol van?

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Köszi a drukkot!De nem nagyon bízom ebben a hónapban.Sztem még az adagot kell előbb beállítani,aztán lehet reménykedni!

A szurkálások biztosan jót jelentenek!Drukk++++++.Mikor fogsz tesztelni?Kinézted már a naptárban?

Ada jól van,már szundizik régen!
Lassan én is megyek,mert egész nap annyi mindent csináltam,hogy kész vagyok!Tanulni akartam még,de már nem fogok,mert nincs értelme!
Holnap megint ezer felé kell menjek.Este leszek csak sztem!Majd gyere!!!!!!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Ezt meg megvalaszolom aztan megyek en is!
Igen,mar kineztem a datumot!Persze csak ha kibirom addig!Kép
14-en Valentin napon kene hogy ne jojjon meg!Elozo nap megveszem a tesztet,ugy hogy kedden(14-en) reggel megcsinalom!Aztan az eredmenytol fuggoen veszek ajandekot Apanak!
Remelem azt vehetem meg neki amit mar 2.5eve szeretnek+!
Mostmar tenyleg megyek!
JO EJSZAKAT!

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Sziasztok!
Köszi megvan.
Szoktatok kivenni peteéréskor szabit? Mert Mi most azt tesszük a héten.
Sok sikertmindenkinek!!!!!
anettgy
 
 


Anettgy!
Akkor mindent beleKép!!!!
Viszont mennek a drukkok!!!

Kép
Kép
ancsa81
 
 


hi

Kép
monyoka
 
 


Homerozes szabalyai Afonya-tol;o):

"Nem tudom ismered-e a hőmérőzés szabályait, nem hosszú, leírom neked:
-nem mérünk hónaljban! Hüvely, vagy ha az nem szimpi jó a száj is, nyelv alatt
-nem kelünk fel mérés elött, pisilni se
-mérés elött legalább 3 (van aki szerint 5) órát kell aludni
-minden nap kb ugyanabban az időpontban mérünk (nem szerencsés hétköznap 6kor, hétvégén 9kor mérni)
-ugyanazzal a hőmérővel mérünk
asszem ennyi, ha kihagytam valamit majd pótolnak a többiek. "

Kép
melcsi6
 
 


Hogorbe beszuras by Athiz;):

először meg kell nézned a méretét, ha nagyobb, mint 600x600 pixel és 250 kB, akkor előbb lekicsinyíted és berakod JPG-be, azután melléklet feltöltése itt a babaneten, és feltöltöd ide a képet, ennyi.

Kép
melcsi6
 
 


Átkonvertálás PNGből JPG formátumba:

fogod a total commanderben és katt rá egyszer majd mégegyszer (nem duplakatt!!!) ekkor elkékül az egész. Utána mégegy katt mögé hogy ne legyen kék csak villogjon mögötte a kurzor. Kitörlöd a PNG betűket és helyére írod hogy JPG majd enter.

ha így nem megy (én mindig így csinálom, működni szokott) akkor a képet kicsinyítéskor a paint-tel mentés másként és ott egy legördülő menüben ki tudod választani a fájl típusát, válaszd a JPG-t.
Vendég
 


Kommentár nélkül, csak találtam és elcsórtam magunknak.

"Hőmérőzni ébredés után kell, a hődet mérheted a hüvelyben vagy a végbélben az tuti pontos.(Nincs olyan, hogy vmennyinek lennie kell. Egy ovulációs ciklusban a ciklus első felében a hőd jóval alacsonyabb mint a 2. felében. A hőemelkedés a peteérés után 1 max 2 nappal következik be amiatt, hogy megemelkedik a progeszteron szinted. Az emelkedés után a ciklus végéig fenn marad a hő, csak közvetlenül a nyálkahártya leválása előtt megy le. Ha terhes vagy nem megy le.Termékeny napok leginkább a hőemelkedés előtti napok.A hőemelkedés után a teherbeesés lehetőségének mértéke a nullával egyenértékű. (Kivéve persze a csodákat.) "
Vendég
 


Hőgörbe szerkesztő oldalak, melyek beváltak:

www.wunschkinder.net (német nyelvű)
www.fertilityfriend.com (angol nyelvű)
www.fertilitycircle.com (angol nyelvű)

Magyar nyelvű variánsról sajnos nincs információnk!


1. Elsőnek regisztrálnod kell magadat, ezt könnyű megtalálni, felhasználónév, általában amit itt, a babaneten is használsz, és egy jelszó szükséges hozzá, ill. érvényes e-mail cím, de nekem a sima otthonit vagy freemail-est nem fogadta el, ezért csináltam egy yahoo.com-os mail fiókot.
Ha ez megvan, akkor máris szerkesztheted a görbéket.

A ferticircle lapnál a member login gombra fent kell rákatt, ha már regisztráltál, és ott kell megadni az email címedet és jelszavadat, így tudsz belépni.

2. Egyszerűbbé teszi a dolgot, ha már beléptél valahova, és beírtad mondjuk az első napi adataidat (hőmérséklet, időpont, stb.), akkor a képernyőd felső részén találsz egy olyan gombot csillaggal jelölve, hogy Kedvencek. Itt el tudod menteni a lapot, és nem kell állandóan újra jelszóval belépkedni (kivéve a fertilitycircle-t) az oldalra, mert megjegyzi a géped!

3. A német oldalon a belépés a következő:
Interaktiv: Temperaturkurve szóra rákatt.
Aztán a szöveg alján Zur Ihrer Temperaturkurve rákatt

Ha van már hőgörbéd itt tárolva, akkor kiválasztod a megfelelőt az Ihre angelegten felirat alatt, és a ceruzás-papíros ikonra kattintasz, itt pedig már írhatod az adatokat!

Ha nincs még tárolt görbéd, vagy új görbét szeretnél szerkeszteni, akkor a Neue zykluskurve... felirat alatt megadod a kezdő dátumot, és máris szerkesztheted a görbuszt.

Amennyiben a Kedvenceid közé felvetted az oldalt, ahol szerkeszted a görbédet, de új ciklust szeretnél kezdeni, akkor a fenti kék sávban, az online T-kurve gombra kattintasz, Neue zykluskurve, stb. lásd feljebb!

A fertilityfrienden My Chart-tal belépsz, és máris ott vagy, ahol adatolhatsz! :D

4. Minden programban ott a lehetőség, hogy olyanokat is rögzíthess, mint pl. mikor volt szexuális aktus, mikor milyen gyógyszert szedsz, volt-e középidős fájdalom ill. a cervixnél megjelölheted volt-e "tojásfehérjéd" (ez peteéréskor van, olyan nyúlós-nyákos valami, ami onnan jön ki, ahonnan a gyereknek kell majd kibújni szüléskor :shock: :lol: ). Sőt, a tesztek ereményét is feljegyezheted (LH-teszt, törpemikroszkóp, terhességi teszt).

Az angol oldalaknál az Intercourse/Insemination feliratnál kell megjelölni, ha volt együttlét, ezt egyszerű yes-szel, vagy AM ill. PM (délelőtt/délután) gombbal tudod memorizálni.

A német oldalnál a Geschlechtsverkehr szó jelenti a huncutkodást, itt tudod bejelölni, volt-e.

Angolul a vérzést a Menses/spotting szónál keresd, németül pedig a Blutung szónál jelölheted.

Remélem, segítettem eligazodni egy picit, és nem volt bonyolult!
Vendég
 


Ticker, azaz vonalzószerkesztő helyek a neten, amelyek beváltak:

www.lilypie.com
www.tickerfactory.com
www.snugglepie.com
www.babafalva.hu (ez ugye magyar verziós)

Aki babával próbálkozik (tehát babagyártáson van), annak a Trying to conceive szóra kell kattintani, és itt meg kell adni, hogy mikor volt az utsó mensije, hány naposak a ciklusai, és valahol választani is lehet, hogy mit jelezzen, a terhességi teszt napját, vagy hogy mikor van ovulációja. Innen pedig már variálhatsz a jobbnál jobb figurák és csíkok közül, melyik összeállítás tetszik.

Amennyiben a már meglévő gyermekednek szeretnél választani tickert, akkor a Baby/Kids birthday ill. Baby/child age gombbal választhatsz. Fényképet csak a lilypie és babafalva oldalakon tölthetsz fel a babádról!

Ha pedig éppen most vársz babát, akkor az Expecting a baby ill. a Pregnancy gombra kattints.

Mindegy melyiket választod, az adatokat meg kell adni, és máris szerkeszthedet az időmérő csíkokat. :lol:
Vendég
 


1.lecke

A termékeny időszak
Tartalom:
• A termékeny időszak meghatározása
• A leginkább termékeny napok megállapítása
• Nézzük, hogyan segitheti a hőgörbe a termékeny napok megállapításában és a fogamzás esélyének növelésében

A lecke főbb pontjai:
• Minden ciklusban csak pár nap van, amikor teherbe eshetünk.
• Azt az időszakot amikor az együttlét fogamzásra esélyes “termékenységi ablaknak” – “termékeny időszaknak” hívjuk.
• A termékeny időszak maximális hossza 6 nap.
• A legesélyesebb napok, amikor az együttlétek fogamzást eredményezhetnek az ovuláció előtti két nap és az azt követő nap.
• A görbéd egyedi, lehetséges, hogy nem az előírások szerinti.
• A ciklusod nyomonkövetése segíteni fog a legtermékenyebb napjaid és az ovulációd napjanak meghatározáséban.
• A leginkább előforduló tényező ami a párok többségénél problémát okoz az együttlétek rossz időzítése.
• Azok a párok akik az együttléteket a termékeny időszakokra összpontosítják számottevően nagyobb eséllyel járnak sikerrel.
Néha “természetes családtervezésnek” is hívják azt, hogy lehetőségünk van a termékeny időszakunk meghatározására a termékenységi jelek segítségével. Minden hónapban csak pár nap esélyes a fogamzásra.
A hőgörbe vezetése beleértve a termékenységi jelek folyamatos feljegyzését segitséget nyújtanak a napi termékenységi állapot felismeréséhez és a legtermékenyebb időszak meghatározásához.
Az elsődleges termékenységi jelek a hőmérséklet, ami a peteérés után megemelkedik és a hüvelyváladék, ami egyre nagyobb mennyiségűvé, átlátszóvá és nyúlóssá válik peteérés közeledtével. (A következő leckék során részletesen is bemutatjuk, hogyan állapithatók meg ezek a jelek)
Azok a napok, amikor a fogamzás szempontjából leginkább esélyesek:a peteérés napja illetve az azt közvetlenül megelőző. A spermiumok és a peték maximális élettertamát tekintve (5 nap a spermiumok és egy nap a peték esetében) a termékeny időszak maximum 6 nap. Ez az időszak a peteérést megelőző 5 napot és az utána következő egy napot jelentik.
A terherbe esés esélyét a peteérést megelőző két napban és az azt követő egy napon történt együttlétekkel növelhetjük.
Ezzel praktikusan három napra csökkentjuk minden ciklusban a termékeny időszakot:A peteérés előtti két nappal illetve magával a peteérés napjával.
A hőgörbe vezetése segítséget nyújt annak az időszaknak a meghatározásában amikor az együttlétek a legesélyesebbek fogamzás szempontjából. Azok a párok akik tudatosan követik a termékenységi jeleket és ezek alapján időzitik az együttléteket sokkal magasabb százalékban számolhatnak be sikeres fogamzásról, mint azok a párok, akik ezeket nem veszi figyelembe.
Valószínüleg már olvastad, hogy a peteérés általában a ciklus 14. napján történik meg, vagy a menstruációs ciklus megkezdése előtti 14. napon. Ezt széleskörú statisztikák támasztják alá, persze nem biztos, hogy a Te esetedben is helytálló, meg akkor sem hogyha a ciklusod rendszeres.
A termékenységi előjeleid sajátosak és a hőmérsékleted vezetésével segitséget kapsz, hogy a számodra legesélyesebb napokat nagy valószínűséggel meghatározd.
Ahhoz, hogy a fogamzás lehetőségét minél inkább elősegítsd érdemes a termékeny időszakodban minden nap együttlenni a pároddal, de legalább minden másnap addig amig a hod emelkedese ketsegkivul kimuatható.
A lenti ábra megmutatja, hogyan történik a hőmérséklet ábrázolása és azt, hogyan jelenik meg a termékeny időszak illetve a peteérés napja.
Kép abra

Kép
melcsi6
 
 


2. lecke

A hőgörbevezetés alapjai

Tartalom:
• A hőgörbe vezetésének alap szempontjai
• A hőgörbe vezetéséhez szükséges tudnivalók

A lecke főbb témái:
• A menstruációs ciklus és a hőgörbe elkezdése a menstruáció első napján. Ez a ciklus első napja (CD1 – cycle day 1- ciklus nap 1).
• Az elsődleges termékenyégi jelek – a hőmérséklet (Basal Body Temperature – BBT) és a hüvelyváladék (Cervical Fluid – CF vagy CM).
• A hőgörbe vezetéséhez szükséges a hőmérséklet folyamatos feljegyzése illetve a hüvelyváladék elemzése a hőmérés időpontjában illetve az együttlétek és menstruáció esetén is.
• Ezen adatok rögzítése csak néhány percet vesz igénybe.

A hőgörbe vezetéséhez a következőkre van szükséged:
1. Hőmérő: ezt a helyi gyógyszertárban vagy drogériában beszerezheted.
Amennyiben nincs vagy nem találsz hagyományos hőmérőt megfelel a digitalis hőmérő is (nem a fülben használható típus!)
2. Tudatosság és a test jeleid folyamatos megfigyelése.

Kezdés: A hőgörbéd a menstrúációs ciklusod első napjan kezdődik, ez az első ciklusnap (CN – CD1), teljes vérzéssel (nem pecsételés).
Amennyiben a görbét a ciklusod közepén kezded érdemes várni a következő ciklusod kezdetéig vagy (sokan ezt nem tudjak kivárni) bizonyosodj meg róla, hogy a görbéd első napja az utolsó menstruációd első napja (LMP) legyen.
A következő linkek segitenek a különböző jelek és adatfelvitel bemutatásában a Fertilityfriend.com-on:
• Basic Setup and Navigation
• Data Entry Tutorial
Az elsődleges termékenységi jelek ellenőrzése csak roved időt vesz igénybe naponta.
Amit mindenkeppen ellenőrizned kell::
• A hüvelyváladékod jellegét
• Az ébredési hőmérsékletedet
• Az időpontot amikor a hődet mérted
• Mikor volt együttlét a pároddal
• A menstruációs napokat
Elsődleges és másodlagos jelek: A hüvelyváladék és az alap hőmérsékleted az elsődleges termékenységre utaló jelek. Ezek elengedhetetlenek a megbizható következtetések levonásához.
A másodlagos jelek, úgymint a méhszáj elhelyezkedése, állaga, egyéni észrevételek szintén alapját adják az eredmények értelmezésének.
A legfontosabb és elsődleges adat azonban a testhőmérsékleted és a hüvelyváladékod. A hőmérsékletedet rögtön ébredés után szükséges mérni a hagyományos hőmérővel, amit bármelyik patikában beszerezhetsz. A hüvelyváladékodat könnyedén elemezheted, amikor a mosdóba mész:)..
A hőmérsékleted ovuláció után megemelkedik a véráramlatban megemelkedő progreszteron szint miatt. A hüvelyváladékot a méhnyak termeli amikor a peteérés közeledik, a hüvelyen kivül észleled. Ez a váladék (CM) folyamatosan változik a ciklusod alatt attól függöen, hogy a periódus melyik szakaszában vagy. Vizessé és nyúlóssá válik, valamint tojás fehérje színűvé közvetlenül az ovuláció előtt.
Ezeknek az előjeleknek a figyelembe vételével könnyen megtervezhető az együttlétek időpontja a sikeres teherbe eséshez. A másodlagos jelek pedig többlet információt nyújthatnak és ellenörizhetővé teszik a feltételezéseket.
A másodlagos jelek amit igény szerint szintén megfigyelhetsz a méhnyak elhelyezkedése, állapota (mennyire nyitott), teszteredmények, egyéni megfigyelések a ciklus folyamán.
Ezen jelek megfigyelésével és rögzítésével elkészítheted a hőgörbédet. Az eredmények elemezhetők és visszajelzést adnak a peteérés időpontjáról, a következő menstruáció időpontjáról, arról, mikor érdemes a terhességi tesztet elvégzezni beleértve az egyéb jeleket is amik segítenek feltérképezni a sajátos ciklus jeleket.
A FertilityFriend.com hőgörbéjének vezetésével naponta vezetni fogod az általad tapasztalt jeleket az áltlunk biztositott, könnyen kezelhető adatrögzítő rendszerben. Az előrejelzéseket automatikusan megkapod.
Az elemzés segiteni fog neked az együttlétek megtervezéséhez és maximális esélyt biztosit az adott ciklusban. Megjeleníti a peteérés időpontját és a termékelten időszakokat valamint a várható menstruáció időpontját, valamint azt, hogy mikortól érdemes a terhességi tesztet elvégezni a biztos eredményhez.

Kép
melcsi6
 
 


Talán most


[url]url=http://www.TickerFactory.com/]
Kép
[/url]
vivin
 
 


3. Lecke
A ciklusod fázisai
Tartalom:
• Hogyan lehet meghatározni a főbb történéseket és a ciklus különböző fázisait?
• Alap tudás megszerzése a menstruációs ciklusról a hőgörbe vezetéséhez.
A lecke fő témái:
• A menstruációs ciklus a következő szakaszokra bontható:menstruáció, a tüszős fázis (a peteérés előtti szakasz), peteérés, a peteérés utáni időszak.
• A peteérés választja szét a tüszős és az pé. utáni időszakot.
• A tüszős időszak hossza minenkinél más és más lehet. A tüszős időszak hossza határozza meg a teljes ciklus hosszát és a ciklus hosszának váltakozását.
• A peteérés utáni időszak maximum egy vagy két nappal lehet hosszabb vagy rövidebb személytől függően.
• A peteérés utáni időszak általában 12-14 napig tart, de ritkán 10-16 napos is előfordulhat
• A legtermékenyebb időszak a peteérés előtti pár nap.
Ez a lecke valószinüleg bonyolultabb, mint a többi de hasznos információkat tartalmaz a ciklus termékenységi jeleinek, a hőgörbenek és hormonális folyamatoknak együttes értelmezéséhez.
A ciklus fázisai:
A ciklusod a következő szakaszokra osztható:
• Menstruáció (M): Általában ez az időszak nem termékeny.
• Tüszős szakasz: A tüszős fazes a ciklus kezdetétől a peteérésig tart. Ebben az időszakban a tüszők kifejlődek és a tested felkészül a peteérésre. A tüszők egyike domináns lesz a fazes előrehaladtával. Ezen ciklus hossza más és másnál különböző lehet. Ebben az időszakban vagy a legtermékenyebb főként közvetlenül a peteérés előtti pár napban. Az esztrogén hormon kap fő szerepet ebben a terminusban.
• Ovuláció: A peteérés megtörténik, a pete kiszabadul.
• A peteérés utáni időszak (LP): Ez a peteéréstől a ciklus végéig tartó szakasz. Amennyiben megfogant a beágyazódás ebben az időszakban a 7-10 napig történik meg. Ha nem termékenyült meg ez a szakasz 12-14 napig tart, de maximum 10-16 nap között váltakozhat. Ez a fazis általában azonos hosszúságú mindenkinel. A progreszteron hormon a domináns ebben a szakaszban.

A következő ábra mutatja a különböző szakaszokat:


Mi történik a ciklusunk folyamán?
A menstruációs ciklusunkat a hormonok szabályozzák. A hormonok biokémiai összetevők megtalálhtók a véráramban és jeleket küld a tested másik felének. A hormonok amik szerepet játszanak a termékenységi jelek megjelenésében a következő helyeken termelődnek:
• Az agyban
• Az agy hátsó részében
• Petefészekben
• Mellékvesében
A hormonok sorozata felelős a menstruációs ciklusban előforduló eseményekért:
1. A ciklus elejen az agy GnRH hormont termel ami atáramlik a véren keresztül az agyból az agyalapi mirigyhez és minden 60-90.percben beáramlik a menstruációtól a peteérésig. A GnRH jelez a mellékvesének az FSH hormon kiválasztására és a kesőbbiekben az LH-éra. Ez történik a menstruáció esetén és a peteérés előtti napokon.
2. Az FHS felelős a tüszők fejlődéséért a petefészekben. A tüszők egyike domináns lesz és magába foglalja a petét ami a peteérésnél kilökődik. A tüszők fejlődési szakaszában esztrogén hormon termelődik.
3. Az esztrogén a tüszők fejlődésével termelődik és későbbiekben a domináns tüsző által kapcsolatot biztosit a méhhel, hogy előkészítse a megtermékenyült pete beágyazódását.
4. Átlagosan (lehet ettől eltérő is) a ciklus 7. napján a domináns tüsző átjut. A peték a többi tüszőkön belül elvesztik a kapcsolatot és elpusztulnak.
5. A domináns tüsző az esztrogén szintben jelentős emelkedését okoz. (ezen szakaszát a ciklusodnak a hüvelyváladék vizsgálatával tudod megállapitani). Az esztrogen szint a peteérés előtt egy vagy két nappal éri el a tetőpontját..
6. Ez az esztrogen roham jelzi az LH megjelenését (Luteinizing Hormone). Ez a hormon mérhető a peteérést előrejelző LH tesztekkel. Az LH a véráramon keresztül jut el a méhbe ami ezáltal olyan enzimeket termel amik lyukat képeynek a domináns tüszőn. Ezután a tüsző megreped és a pete elindul a petevezetékben, ahol a megtermékenyülés történik. Ez a peteérés. Ezért szükséges az LH áramlása a peteéréshez. Az LH áramlása (az LH magas szintű koncentrációja) a peteérés előtt 12-24 órával történik, de az LH szint kb. a peteérés előtt 36 órával kezd el emelkedni.
7. Az esztrogen szintje jelentősen leesik a peteérés után.
8. A domináns tüsző az LH segitségével corpus luteum (bocsi, ezt nem tudom mi) lesz a peteérés után. Ezt a szakaszt nevezzük az ovuláció utáni fázisnak. A corpus luteum folytatja az esztrogén termelést, igaz csak kis mértékben de egyúttal progreszteron-t is . Ebben a szakaszban a progreszteron a domináns hormon. Ahogy az esztrogén a progreszteron is szükséges ahhoz, hogy a megtermékenyült pete beágyazódjon és életben maradjon. A hőmérsékleted a progreszteronnak köszönhetően emelkedik meg ebben a szakaszban.
9. Ha a pete megtermékenyült és a beágyazódás is sikeres volt a corpus luteum élete folytatódik. Terhesség esetén a corpus luteum továbbra is termeli a progreszteront és valamennyi esztrogent és az endometrium fejlődése folytatódik. A terhességi hormon a, hCG termelés akkor kezdődik amikor a megtermékenyült pete beágyazódik kb. 7-10 napon a peteérést követően. Amint a teherbeeses megtörtént a hormontermelést a méhlepény veszi át.
10. Amennyiben nincs terhesség a corpus luteum elpusztul, a progreszteron szint leesik és új ciklus kezdődik.

Kép
melcsi6
 
 


Melcsi!

Szerintem a corpus luteum az a sárgatest, legalábbis az előzetes biológiai tanulmányaim alapján.

miniliza
 
 
 


ULTRAHANGOS INFOK Ancsa-tol

Az ultrahangos leleten a műszertől és a programtól függően angol vagy német rövidítések olvashatók, melyek jelentése röviden a következő:

AC (abdominal circumference) vagy AU (Abdomenumfang) haskörfogat:
A késői terhesség idején mérendő legfontosabb érték, mely nem a magzat korára, sokkal inkább hosszára és súlyára, azaz egészséges növekedésére vonatkozó információval szolgál.

APD/AD (abdomen anterior-posterior diameter). A has (abdomen) mérete, a gerinctől a hasfalig mért távolság.

ATD, TAD (Abdomen transversaler Durchmesser, diameter) a has szélessége has, a has két oldala közötti távolság.

BPD (Biparietaler Durchmesser, biparietal diameter) vagy bip-s a fej szélessége, a két halánték közötti távolság. A 13. hét után mérhető, ekkor mintegy 2,4 cm, a terhesség végén 9,5 cm körüli értéket ad. A babák alkati különbözősége miatt azonos súlyú babáknál a BPD értéke eltérő lehet. Méretéből (az AC és FL értékekkel együtt) 10%-os közelítéssel megadható a magzat súlya.

FS (Fruchtsackdurchmesser) A petezsák átmérője, mely az ötödik terhességi héttől látható, a terhesség korai bizonyítéka.

FL (Femur Länge, femur length) a combcsont hossza: A magzat leghosszabb csontja, mérete a baba hosszanti növekedéséről ad információt. Jelentősége a BPD-értékhez hasonló. A 14. héten 1,5 cm körüli csont a várandósság végére 7,8 centi körülire nő.

Gest. hét, gesztációs azaz terhességi hét.

HL vagy HUM (Humerus Länge, humerus length) a felkarcsont hossza.

SSL (Scheitel-Steiss-Länge) vagy CRL (Crown-Rump Length), azaz ülőmagasság:
Nyújtott testhelyzetben lehet a legpontosabban mérni a baba feje tetejétől a farkcsontjáig húzódó ülőmagasságot. Segítségével lehet a legpontosabban meghatározni a magzat korát a 7. és 13. terhességi hét között, a 20. hétig mérik.

TTD (Transverse Thoracic Diameter) vagy thq (thorax-quer) mellkasi átmérő.

HC (head circumference), HU (Hauptumfang), KU (Kopfumfang) fejkörfogat.

OFD vagy FOD (Fronto-occipitaler Durchmesser, fronto-occipital diameter), a homlok és tarkó közötti távolság, azaz a fej hosszanti mérete

Kép
melcsi6
 
 


Hőmérősök versikéi (1. felvonás)
Coca:
Jó a reggel!

Coca tesztel...
...de csak egy jel!
Fel a fejjel!

Fáj a hasam,
de hőm még magas.
Nagyon bújik
a kispasas!

Holnap aztán előbújj ám,
legyen nekem is egy zebrám!

Pusszantok én mindenkit!
(de most hót komolyan)
Amilyennek szeretnéd,
legyen napod olyan!!!

Nemrégiben hazamásztam,
ám de fáradt nem vagyok,
hamarjában nekilátok,
s mindent jól elolvasok.

Előre csak annyit mondok,
Miki nyergel Finnhonban,
kitekerem én a nyakát
ha ideér titokban!!!

Athiz:
Édes drága Mazsolám,
Nem szeretném látni,
S ha Miklós bácsi meglátogat,
Virgáccsal kell várni!

Coca:
Ha gonosz a Mikulás,
gólyát kerget Afrikáig,
jobban tenné pedig ő
ha nem jönnne most jó sokáig.

Melcsi:
Kedves Zöldi drága
a mikulás ma nagyon kába,
azt vette a fejébe
nem jön feléd egy évre.
Tiszta szívből kívánom, hogy
holnap valóra váljon egy álom.

Athiz:
A gólya viszont lerobbant,
szerelőjét várja,
Helyette ment Mikulás,
Ám de nem találta.
Mert a gólya ravasz volt,
S Repülőre szállva
Visszaindul még ma éjjel
Babanet országba!

Enikő:
Gólya lejött Szegedre, -nagyon remélem-,
De postafordultával Pestre visszaküldöm
Eléri még ma a 20:20-as IC-ét,
Helyjeggyel robog majd Coca hozzád ismét

De ha nem megy összekötjük csőrünk
És belőle jó nagy adag Gólyalevest főzünk
Kinevezünk helyére egy élterős Verebet
Mely meghozza mindenkinek + teszteket!

Áfi:
Csak a gólya ne olvassa,
ijedtében elinal,
hálisten analfabéta,
s célba ér az ebihal!

Coca:
Hiába neveltem nagyra szép petémet
méhem mélyén a farkincás már megint eltévedt.
Veszek neki legközelebb egy térképet, hátha
találkoznak, s lát egy csodát a méhnyálkahártya.

Nem vagyok bánatos, bár padlón már a hőm,
örömöm oka, hogy most lész esküvőm!
Szerelmetes párom már a jövő héten,
mint drága hites uram pajzánkodik vélem.

Aztán előbb utóbb az lesz ám a vége,
gömbölyödik coca, növekedik méhe.
Felteszem a görbém többek intelmére,
lányok, figyeljetek, na ezt így nem kéne!!!

Erika:
Kedves Drága Coca!
Hőd leesése egy nagyon rossz tréfa!
Csak meg akar viccelni az élet,
De 8 hónap múlva fogod majd a Csemetédet!

Sonjus:
Szeretném, ha a hőtök az egekbe szállna
Szeretném, ha mindenki babázhatna nyárra!
Kívánom, hogy teljesüljön mindenkinek álma,
Zavarjátok Mikibá't mihamarabb Svájcba

Áfi:
Idejövök reggel s mit látok?
Már korán verseket találok.
És egy rossz hírt. De ne búsulj Coca,
Lesz mindünknek babás karácsonya!

Én ma reggelre pirkadóra
alig ütött hetet a toronyóra
ömlő vérre ébredtem, iszonyú sokra,
lehet hogy mégis tud olvasni a gólya...
Vendég
 


Ez nagyon klassz!!! :D
Vendég
 


Sziasztok lányok asszonyok!

Csatlakozhatok hozzátok?
Bár ennyi hozzászólást nem tudtam vissza olvasni, nagyon érdekel a témátok.
Magamról annyit, hogy kislányom születését követően 11 évet kellett várnunk a következő babára.
Mindenféle módszert kipróbáltunk, mivel semmi szervi problémát, elváltozást nem találtak az orvosok egyikünknél sem. Folyamatosan jártunk uh-ra, vérvételre, hogy pontosan meglehessen állapítani a peteérést, ami sem nekem sem a pénztárcámnak nem tett jót, mivel magán dokihoz jártam.
De sajnos ez sem hozott segítséget. Kezdtünk bele nyugodni, hogy nekünk csak egy gyermeket szánt a sors, utolsó szalmaszálként kipróbáltunk egy ismerősöm által javasolt dolgot,amivel kapcsolatban kikértem az orvosom véleményét nagyon rendes volt, mert mikor megkérdeztem a véleményét, mondhatta volna, hogy nagy hülyeség, de nem tette. Azt mondta 99% megbízhatóságú. Amivel otthon nyugodt körülmények között tudod megállapítani, hogy van-e peteérésed, tüszőrepedésed, fogamzó képes vagy, vagy sem. Segítségével egy hónapon belül kismama lettem. ", ráadásul kisfiú, amit szerettünk volna az első kislány után. A baba nemét is valamilyen szinten befolyásolni lehet vele, a biológiát alapul véve. Ez elég rég volt, mert a baba most töltötte az első évét, azóta is fogi gátlóként használom minden gond nélkül.

Ha valakit érdekel, szívesen írok róla bővebben, csak nem akartalak benneteket untatni, bár így is hosszura sikerült.

Sziasztok
Stöpszli
stöpszli
 
 


Kedves Stöpszli!

Kérlek szépen, oszd meg velem, mi az a módszer, amivel egy hónapon belül kismama lettél, nagyon felkeltetted az érdeklődésemet!
Köszönöm!!!
sanangel

De sajnos ez sem hozott segítséget. Kezdtünk bele nyugodni, hogy nekünk csak egy gyermeket szánt a sors, utolsó szalmaszálként kipróbáltunk egy ismerősöm által javasolt dolgot,amivel kapcsolatban kikértem az orvosom véleményét nagyon rendes volt, mert mikor megkérdeztem a véleményét, mondhatta volna, hogy nagy hülyeség, de nem tette. Azt mondta 99% megbízhatóságú. Amivel otthon nyugodt körülmények között tudod megállapítani, hogy van-e peteérésed, tüszőrepedésed, fogamzó képes vagy, vagy sem. Segítségével egy hónapon belül kismama lettem. ", ráadásul kisfiú, amit szerettünk volna az első kislány után. A baba nemét is valamilyen szinten befolyásolni lehet vele, a biológiát alapul véve. Ez elég rég volt, mert a baba most töltötte az első évét, azóta is fogi gátlóként használom minden gond nélkül.

Ha valakit érdekel, szívesen írok róla bővebben, csak nem akartalak benneteket untatni, bár így is hosszura sikerült.

Sziasztok
Stöpszli[/quote]
sanangel
 
 


Én nemtudok beregisztrálni a fertire. Nekem a regisztrálásnál nem kér jelszót, csak email cimet, és nick nevet. De az email címemre sem küldött jelszót. Valaki leírná a pontos regisztrálást is.
Köszönöm
mona76
 
 


Mona, akkor van egy olyan, hogy logout fent a jobb felső sarokban. Kattints rá, és kijön, hogy Login a jobb oldalon. Alatta pedig, hogy Register now for free. Ott tudsz regisztrálni, de lehet, hogy egy másik email címet kéne beírnod, ha ezt esetleg megint nem fogadja el. Ha nem sikerül, akkor majd szólj, és megpróbálom neked a regisztrációt, jó? Sok sikert!
Vendég
 


Szia Athiz!

Útólag szeretném megköszönni a segítséged. Egy másik email címmel sikerült.
Mégegyszer köszönöm.
Mona
mona76
 
 


Mona, szívesen! :D
Vendég
 


Sziasztok!!!!



Tudnátok mnekem segíteni, hogy mit szedhetek megfázásra? 12 hetes kismami vagyok!!!! Rengeteg gyógyszert elolvastam, de mindegyikre az volt írva, hogy terhesség esetén nem ajánlott. Tudtok valami jót????

Előre is nagyon köszönöm: Judit
judithappy
 
 


Szia Judit!

Szerintem a legjobb a napi 200 mg C vitamin bevitele, jól öltözz fel, feküdj ágyikóba, és izzadj sokat. Ha netán ezek még nem válnának be, akkor próbáld ki a homeopátiás szerek egyikét, ha jól tudom, akkor az Oscillococcinum nevűt szedheti kismami is, és tényleg gyorsan használ. Gyógyszertárban kaphatsz ilyet, ha nem, akkor talán rendelnek, vagy megmondják, honnan lehet beszerezni.
Az sem árt, ha orrspray-t vagy orrcseppet használsz, hamarabb gyógyulsz, én a gyereknek valót használtam, amikor meg voltam fázva, illetve ebből is van homeopátiás.
Forró gőz fölé hajolhatsz, mondjuk kamillatea kivitelben, de azért ilyenekkel óvatosan! Utána meg is ihatod, az is használ!

Remélem, használnak majd! A legbiztosabb, ha kialszod magadat! :wink:

Gyógyulj meg hamar, és majd jelentkezz! Pusz
Vendég
 


Szia Athiz!!!!



Köszike a sok hasznos, jó tanácsot!!!!
Próbálkozom velük.
Holnap viszont 12 hetes UH-ra megyünk Zsebikével (így hívom a kis drágámat), így a pihenés csupán erre a két napra korlátozódott. Ráadásul a munkahelyen sem igen tudnának nélkülözni. Amúgy már egész jól vagyok!!!(na mondjuk ez egy kicsit túlzás volt) :D

Most viszont egyedül vagyok, mert apa 24 órás szolgálatban van, majd csak reggel jön haza, amikor mi meg már az UH-ra fogunk Debrecenben várakozni!!
Már nagyon várom, számolgattam magamban visszafele a napokat, mint a gyerekek, amikor várják a Mikulást, hogy még hányat kell aludnom, hogy megint találkozhassak Zsebivel.

Remélem minden OK lesz!!!Nem tudod, hogy ilyenkor (nem magánrendelésen) automatikusan adnak képet a drágáról, vagy kérni kell, s fizetni érte??? Amúgy tök mindegy ha fizetni kell, mert szerintem ilyenre mindenki áldoz!!! :D :D :D

Így most már majd én is tudok képet feltenni nektek!!!

Köszönök szépen mindent, puszika, jó pihenést!!!!
judithappy
 
 


Judit, biztosan minden okés lesz Zsebikével! Szerintem amikor bemész az UH-ra, akkor előre szólj, hogy szeretnél képet róla, mert sajna gyakran nem magánrendelőben "elfelejtenek" adni.
Fizetni úgy tudom, nem kell érte. Amúgy hogy vagy a megfázáson felül?
Nekem iszonyú hányingerem van még mindig, igaz, még csak a 10. héten vagyok. De már abbahagyhatná ez a rosszullétes dolog, mert kileveledzek!
Figyu, a másik Hőmérős topic ám az élő, ide többnyire csak infokat teszünk fel, de én a Hőmérősök babásaiba írok, oda is jöhetnél! Szívesen látunk, és nagyon várom a babád képecskéjét!

Jobbulást, puszi
Vendég
 


Szia Mindenkinek!


Jelenleg új vagyok itt, de szorgalmasan olvasgatom a fórumot. Kiváltképpen akkor mikor össze kellene jönnie a dolognak. Úgy néz ki sikerült!! Késik az aktuális mensi, tegnap minden előjel nélkül, hirtelen felindulásból hatalmasat hánytam (kiugorva az autóból), szédültem, álomkóros vagyok, érzem a hasam hol tompán fáj, hol egész erősen, vagy csak úgy érzem. Sok a savam, azelőtt soha nem volt.

3 napja teszteltem egyet, de elég furcsán viselkedett a teszt, nevezetesen eltűnt a csík! Hőm viszont elég érdekeseket produkál. Ha stabil 37 és a felett voltam, (28 napos ciklus) de ma reggelre 36,7 - 36,8-ra lement, akkor nem kellene örülnöm? :? Valaki aki ebben jártas, tudna segíteni? Nagyon megköszönném! :oops:
judith schloemer
 
 


Szia Judit!

A másik Hőmérőzés topic az, ami "élő", ott biztosan szívesen válaszolgatnak neked a lányok!
Szerintem mindenképpen bizakodhatsz, de jó lenne tudni, mikor is kellene pontosan megjönnie. Vagy pl. hogy mikor volt peteérésed, ha tudod.

Drukkolok neked, puszi
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Áfonyaaa ajánlotta, hogy hátha ti tudtok nekem segíteni - már aki volt hsg-n, hogy mi a különbség a röntgenes és az UH-os vizsgálat között, engem a röntgenessel nem tudnak megvizsgálni, mert allergiás vagyok a jódra, így a kontrasztanyagra is. Az UH-os megoldásnál más a kontrasztanyag, de nem tudom, hogy valójában egyik is másik is ugyanannyira fájdalmas-e. Szóval, tudom, mindenkinek más a fájdalom tűrőkéje, de még is mihez lehetne hasonlítani azt amikor fáj, illetve az egész vizsgálat maga milyen? Jaj, nagyon össze-vissza írtam most, ne haragudjatok, ha csak erre a vizsgálatra gondolok nagyon félek! :shock:
Előre is köszönöm a válaszaitokat! :)

Minden jót nektek,
Dió
dió79
 
 


Szia Dió!

A másik hőmérőzős topikban van forgalom... :lol:

Különben nekem volt HSG-m, röntgenes, de 2 mensiszerű görcsön kívül semmit nem éreztem. De ez alkat kérdése is.
Végülis a fájdalmas rész az ,amikor feltöltik a kontrasztanyagot, és az UH-snál is fel kell valahogy tölteni, úgyhogylehet, hogy ebben nincs különbség.
Nekem az volt a szerencsém, hogy nem tágítottak méhszájat, hanem egyszerűen felvezettek egy vékony gumicsövet, amin át felnyomták a kontrasztanyagot. Ezt éreztem, meg amikor kifolyt a hasüregbe. De nem volt vészes, összesen 15 perc volt, aztán lepattantam a röntgenasztalról és hazamentem.
Van, akinél kell méhszájat tágítani, mert nem tudják fevezetni a csövet, az fájdalmasabb. Nekem ez volt az alternatíva, ha nem tudta volna a doki felrakni a csövet.

Szóval igazából nem tudom, mire lehet UH-nál számítani.
Sok szerencsét hozzá!

Szezso

SzezsoKép
KépKép
szezso
 
 


Gorbek egymasra masolasa:


"nem sok időm van, mert dolgozóban vagyok és sajna nekem már nem él a ferty tagságom, de az overlay chart-al tudod őket egymásra tenni.

Ha jól emlékszem a rendes görbéd alatt van ez a gombocska. Írj, ha bármit kiír, vagy nem műkszik írj.

http://www.fertilityfriend.com/TechFaqs ... erlay.html
a link, hogyan kell, lefordítom neked a lényeget:

A görbék összemásolásához a következő menübe lépj be:Analysis/Overlay Charts.
Ezután kiválaszthatod, hogy melyik ciklusokat szeretnéd egymásra tenni.

A következő tényezők szerint választhatod ki őket:

Ovuláció/pé (ovulation): a kiválasztott ciklusokat horizontálisan rendezi el a ferty, így a pé napok nem fognak egyezni pontosan. Azok a görbéid, amiben nem volt pé nem fognak megjelenni ezzel a kiválasztással.

a második ue (ovulation and coverline), csak vonalakat is tesz bele.

1.ciklusnaptól (start of cycle). Ez a ciklusaidat az első ciklusnaptól hasonlítja össze.

A ciklus vége (end of cycle): a kiválasztott ciklusok horizontálisan lesznek összemásolva az utolsó adatok összehasonlításával.

A "Show On Home Page"/"Update Home Page" gombokkal be tudod tenni az összemásolt görbédet a te saját lapodra, így a későbbiekben meg tudod mutatni a barátaidnak és az adatok a napi felvitelével frissülnek a saját lapodon is.

Pussz.
Melcsi

Kép
melcsi6
 
 


Gorbek egymasra masolasa:


"nem sok időm van, mert dolgozóban vagyok és sajna nekem már nem él a ferty tagságom, de az overlay chart-al tudod őket egymásra tenni.

Ha jól emlékszem a rendes görbéd alatt van ez a gombocska. Írj, ha bármit kiír, vagy nem műkszik írj.

http://www.fertilityfriend.com/TechFaqs ... erlay.html
a link, hogyan kell, lefordítom neked a lényeget:

A görbék összemásolásához a következő menübe lépj be:Analysis/Overlay Charts.
Ezután kiválaszthatod, hogy melyik ciklusokat szeretnéd egymásra tenni.

A következő tényezők szerint választhatod ki őket:

Ovuláció/pé (ovulation): a kiválasztott ciklusokat horizontálisan rendezi el a ferty, így a pé napok nem fognak egyezni pontosan. Azok a görbéid, amiben nem volt pé nem fognak megjelenni ezzel a kiválasztással.

a második ue (ovulation and coverline), csak vonalakat is tesz bele.

1.ciklusnaptól (start of cycle). Ez a ciklusaidat az első ciklusnaptól hasonlítja össze.

A ciklus vége (end of cycle): a kiválasztott ciklusok horizontálisan lesznek összemásolva az utolsó adatok összehasonlításával.

A "Show On Home Page"/"Update Home Page" gombokkal be tudod tenni az összemásolt görbédet a te saját lapodra, így a későbbiekben meg tudod mutatni a barátaidnak és az adatok a napi felvitelével frissülnek a saját lapodon is.

Pussz.
Melcsi

Kép
melcsi6
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: