Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ne felejtsük el, hogy a mostani megfázásos idõben mástól is fölmehet az ember hõje... És az sem mindegy, hol és hány órakor méri az ember.
Na nem károgni akarok, nekem is némi besegítéssel lett pocaklakóm (mindig találok is valamit, hogy miért aggódjam), és kívánom, hogy minél hamarabb összejöjjön mindenkinek.

Mónika
adgj
 


Sziasztok! Anasztázia vagyok,nekem olyan próblémám van,hogy tavaj augusztusba abba hagytam a tabletta szedését,és nem jött meg a mensim.Most hogy kaptam egy hormonkezelést 8hónap után megjött,de nekem is fent maradt a hömérsékletem.Mi a véleményetek róla?
Névtelen
 


Szia Anasztázia!
A magas hö lehet egy esetleges kisebb gyulladás miatt is, de ha egyéb tüneteid is vannak érdemes elvégezni egy tesztet.
Ha babát szeretnétek, és persze hacsak nem vagy máris terhes javaslom, hogy nézz be a már megint megjött topicba. Ott igen sok hasznos infóhoz juthatsz és egy igen kedves csapat tartja egymásban a lelket a várakozás nehéz idöszakában.

Üdv:
Orsi
Orsi
 

 
 

Sziasztok. Gabi vagyok. Volt egy vetélésem a múlt héten, elkezdtem vérezni, kikapartak, pedig negyon szerettük volna. Mi a teendo ilyenkor?
gabi
 


Szia Gabi!kitartás!!!!!! nekem is volt 2 vetélésem és ma boldog 2gyerköcös anya-banya vagyok!!!!!!!Türelem igen nekem könnyö ezt mondanom de hidd el meg lesz a türelmed (szerelmetek) gyümölcse.Ha bármilyen tanácsra segitségre lenne szükséged csak nyugodtan irj amint van 1 kis szuszanyásni idöm és hasznos tanácsal tudlak segiteni azonnal segitek.Különben mennyi idös babás voltál?HOova és kihez jársz v jártál?Nehezen maradtál babás?Na most ennyi mert mennem kell a pindur oandurt etettnem.
Szia 1 veled igazán együtt érzö lény
Névtelen
 


Szia! A neved sajnos nem tudom.
Köszi soraidat. A sztori a következo. Azonnal teherbe estem. Mielott akartuk volna tetotol talpig kivizsgáltattam magam. Hormonszint rendben, rubeolám volt, peteértés a 18. napon, ciklus 30-31 napos. Namost mi sem a peteérés elott néhány nappal, se utána nem voltunk együtt. Ennek ellenére terhes lettem. Nagy vigadalom, mindenkinek elmondtuk persze.Aztán kezdodött a hercehurca. Túl kicsi, nincs szívhang, várjunk. Aztán indult a barnás folyás, ekkor már befektettek a Jahn Ferenc-be(Budapest).Néhány nap huza-vona, nem tudták eldönteni, hogy él-e a pici, szívhang még továbbra sem volt, aztán kikapartak. Az orvosom egyébként Dr. Horváth Miklós, családi ismeros, nagyon rendes ember.
Sajnos volt már egy abortuszom 97-ben, persze mindent ennek tudtam be, letargikus lettem, elkeseredtem. Görcsölni nem görcsöltem, hányingerem sem volt, székrekedésem sem, úgyhogy lehet, hogy már ezek is into jelek.1 hónap múlva kell visszamenni. akkor állítólag mindent elmondanak.Mit kell ilyenkor megelozésként tenni? Neked mi a tapasztalatod? Egyébként nem dohányzom, vékony vagyok, ha tudok futok, vagy aerobicozom.
Írj.
Gabi
gabi
 


Szia Gabi!
Az én esetsm teljessen más én intenziv szeretkezések tömkellege után sem maradtam terhes eggyik gyerköccel sem.Tehát irány valami szupi orvos keresni .1992-ben megis találtuk.93-ban megszületett a fiunk ÓRIÁSI HIPP HIPP HURRÁ!!Telt mult az idö a gyerek cseperedett a vágyam egyre nagyob teso sehol!!!!!
A férjemet az örületbe kergettem az állandó nyávogással tehet megint csak az orvos keresés maradt(ja akinél szültem a kisfiut megbetegedett tehát itt maradtam orvos és kistesvér nélkül)
1999-ben rátaláltam arra az orvosra aki elkezdett kivizsgálni és rájött hgy nincs rendes peteérésem (azt kifelejtettem hogy a fiam is gyogyszer segitségével sikerült) Terhes is maradtam de mind a két szülésem elött volt1-1 vetélésem.Amikor 99-ben elment a baba azt mondtam én nem csinálom ezt igy tovább van egy gyönyörü fiunk majd ö potolja a kistesot ., erre 2000 01-ben terhes maradtam igy most van egy 6hó lányunk is.Ennit magamrol már ez is sok
Szerintem várd meg az orvost mit kell ilyenkor csinálni de attol még ellehetnekezdeni a terhes vitamintv.
Addig is szeressétek egymást nagyin-nagyon és vigyáz magadra
Irj
Névtelen
Névtelen
 


Kedves Gabi! Épp most olvasgatom Czeizel könyvét, és szerintem érdekelne Téged egy (szerintem érdekes) megállapítása. Czeizel szerint - és az Optimális Családtervezési Intézet tapasztalatai szerint akkor, ha a petesejt már elöregedett állapotában termékenyül meg, sokkal érzékenyebbé válik, és már az osztódásnál észrevehető hiányosságokat mutat. A beágyazódásnál is gondot okoz ez, sőt, sokszor vetéléshez is vezet.

A megoldás: ha babát akartok, érdemes - persze a józan határok betartásával - figyelni a peteérés napját (erre rengeteg tanácsot találsz a Megint megjött topicban). A legideálisabb a peteérés előtti nap, ill. közvetlenül a tüszőrepedés napja. Ebben a rövid időszakban igazán életképes és viruló a petesejt.

Nem tudom, hogy ez igaz-e, de ha abból indulunk ki, hogy a petesejt csak 24 óráig él, én elképzelhetőnek tartom, hogy a 23. órában már "öreglány". És a fiatal, életerős, izgató kis sejtecske nagyobb eséllyel veszi az akadályokat, nem? Kép
Sok puszi: Viráganya
Viráganya
 


Viráganya, Névtelen,

Viraganya,
Koszi a tanacsot.En is gondoltam erre, az az igazsag. Valami nem stimmelhetett, mert ez a kis magzat a 23 napon fogant, vagy az utan, ha jol szamoltam.
Nevtelen.Milyen gyogyszert kaptal a kisfiad elott
HOgyan jöttek rá, hogy nincs peteérésed
Lányok, a férjem notebook-járol levelezek, és nem nagyon találom a kérdőjeleket stb.
irjatok várni fogom.
Szerintetek szedhetek terhesvitamint és aloe vera készitményeket együtt, vagy az mar sok
sziasztok és köszönöm.
Gabi
gabi
 


Szia Gabi!

Remélem már sokkal joobban vagy mint pár nappal ezelött!
Na szoval én mind a két gyereknél Clostylbegitet szedtem ez a peteérést segiti elö, mivel nekem nem volt rendes peteérésem .Ezzel segiteték a peteérést!A hárránya ikerterhesség, vetélés.
Erre ugy jöttek rá hogy csináltak hormon vizsgálatot és a nöi hormonjaim nagyon alacsony értéket mutattak.Ez után állando vérvétel soroat na meg hüvely UH.tömkellege következet.
Szerintem nálad nincs is nagy baj ,de nem okoskodunk megvárjuk a dr. véleményét.

Aterhes vit. srerintem már ellehet kezdeni szedni ugy is azt mondják az okosok hogy a tervezett terh. elött már lehet .
Az aloe verarol nem tudok véleményt mondani nem ismerem.

Várom a válaszod és a fejleményeket az állapotodrol

Üdv Névtelen
Névtelen
 


Szia Névtelen!

A hétvégén nem jutottam géphez, ezért most a munkahelyemrol írok.
Kicsit jobban vagyok. Nem fáj semmim és tulajdonképpen alig véreztem.Minden iszonyatosan távolinak tunik és el sem hiszem, hogy ez velem megtörtént.
Inkább a félelem, amit érzek, hogy a következonél is lesz-e baj, hogy nem lesz-e méhen kívüli terhességem (ettol szabályosan rettegek). Egyébként vigyázok magamra, nem ülök idegen helyen WC-n, sot ha lehet, teljes egészében kerülöm, otthon, munkahelyemen is fertotlenítek állandóan, lehet, hogy ez már túlzás.Állítólag, most különösen nem szabad összeszedni semmit és vigyázni kell.Te mennyire véreztél a vetélések után? Egyébként szerinted már lehet menni aerobicra, vagy otthon lehet egy kicsit tornázni?
Írj magadról, szia, puszillak:
Gabi
gabi
 


Szia Gabi!

Pedig már aszt hittem nem vagyok érdekes számodra, de most hogy irtál örülük!

Véleményem szerint is vigyi magadra de azért ne essél át a ló tuloldalára!!OKÉ!!
Tök jo hogy már sokkal jobban vagy!(mikor is történt ez a csuf baj)Ha rettegsz bele fogsz teljessen betegedni és csak butaságok tömkellege fog a szemed elött lebegni.Én rettentöen véreztem és nagyon nagyon fájt(mind a 2)mert sajna 2 volt de 2élö babocám van most.
Magamrol:32é vagyok bp élünk a kiscaládommal most gyesen vagyok a 6ho kislányunkal
Ti merre laktok? Bp-en? ? éves vagy? Mivel foglalkozol?
Az aerobickal még szerintem várj ne hagyd el magad de ne is eröltes a pocit

Na megyek mert a nagy fiamnal alvás elötti hajcihö van

Szia Irj Várom

Névtelen
Névtelen
 


Szia Névtelen!

Budapesten lakunk a XX. kerületben. 29 éves leszek, egy saját kis vállalkozásunk van a férjemmel közösen. Májusban lesz 1 éve hogy házasok vagyunk és azt hiszem nagyon jó a házasságom.A férjem egyébként 39 és nagyon jó és rendes ember.
És TE? Tudnál írni magadról? Jól éltek a férjeddel?Írj a szülésekről és a gyermekeidről is? Milyen a kislányod? (Én kislányt szeretnék, nagyon!)
Ez a szörnyű baleset most pénteken (húsvét) lesz 2 hete.
Egyébként hogyhogy erre a témakörre érkeztél??áshova is szoktál írni, vagy nem?
Írj mindenképpen!
SZia:Gabi
ui: nem tűnök el, csak hétvége volt és problémás volt géphez jutnom.
gabi
 


MÉg egy kérdés, Névtelen!

Hol szültél? Jó a dokid? És, aki a peteérés-elősegítő dolgokat intézte, ugyanaz a doki volt, mint akinél szültél? Jó tapasztalataid vannak?
Gabi
gabi
 


Szia Gabi!

Bocsi de ma csak este felé érek rá akkor dumcsizunk. Addig is minden jot vigyázz magadra

Szia Névtelen!

UI.Hány fele vagy a gép körül? Ird meg hátha össze tudjuk eggyeztetni az idöt és akkor jobban tudunk trécselni
Névtelen
 


Szia névtelen! én most ülök a gépnél kb. fél 6-ig ,azután pedig csak holnapután, mert holnap szabin vagyok. De azért írj, amint tudok, írok. Te otthonról írsz?
Gabi
gabi
 


Egyébként miért vagy Névtelen?
Ha nem akarsz, ne válaszolj.
Szia.Gabi
gabi
 


Szia Gabi!

Bocsi de most érek rá!
Erre a tömakörre azért néztem be mert kiváncsi voltam ,ezek szerint nem csak engem áldott meg az élet ilyen bajokkal.

Az én házzaságom már elég ˝öreg˝˝a tidhez kéoest10˝éve házasodtunk őssze és még mindig joól müködik. Ezt azért irom hogy még mindig mert sajna vannak olyanok akik már régen elváltak nem is tudják mi van a másikkal. Na de nem ez a témánk!
Milyen vallálkozásotok van ?
Miota müködik?
Jol meggy?
Na a szuléseim nagyon külömbözöek voltak! 93-ban mmikor a fiam született 9-órát vajudtam és szana szerte repedtem .Utána hónapokig alig birtam még ülni is nem hogy mást!!
A lányom pedig aránylag gyorsan megvolt!Ö most 6hó.Jó mondjuk oltári nagy gyorsitókat kaptam!Lehet hogy ezért ,de viszont szuper jó szülésznőt fogtunk ki .Teljessen véletlenül de mindenkinek ilyet kiván ok.
Látom egész rugalmas vagy a gondokkal szemben.IGY KELL CSINÁLNI!Ugye jól vagy? Nem emelsz nehezet? A férjed szeretget és sokaat segit!
A lányokrol meg csak annyit a fiamat nem is tudtam hogy a világon van olyen jo kisfiu volt a lányom meg állandoan sir ha nem ő van a központba. (szörnyü terhességböl született egézséges kislány Nagy katasztrofa ért minket a terhességen 5-6 hónapja körül Auto balesetünk volt Nyitott méhszájjal a fiamat érte a legnagyob baj)Tul vagyunk rajta ÉLÜNK és ez a legfontossab .A
gyerekek egézsége!!!!!
Messze mentem az eredeti témánktól ,bocsi de még én a hatása alatt álok.

A II-es női klnikán szültem és az orvos kezdettől fogva ugyen az .Megelégedve meg vagyok tehát csak ajánlani tudom!!

Felébredtek a gyerekek megyek reggeliztetni(szünet 1 napja van miért nem alszik még a fiam? nem tudom)

Ja a névtelenségröl majd még beszélgetünk.

Ja ja ja!Én itthonrol irok! Te nem ?

Irj
Szia Névtelen
Névtelen
 


Szia Névtelen!

Úr Isten! mármint az autóbalesetre gondolok.Nem is merek részleteket kérdezni!Iszonyúan kell vigyázni az autóval.A férjem édesapja, aki egyébként egy imádott családapa volt, a férjem 11 éves korában egy autóbalesetben hunyt el. A mai napig gyászolják és hiányzik mindenkinek. A történet hallatán rettegek az autóktól, a balesetektol, bár vezetek, de óvatosan.
Én a cégünkbol levelezek Veled, ami egy kis kommunikációs és reklámügynökség, nem rég alakultunk, kezdeti stádiumban van és sokat kell még alakítani rajta, hogy életben maradjuk és hasznot hozzon. Egyébként a férjem már régesrég én 2 éve vagyok az úgymond reklámszakmában, de úgy érzem megtaláltam azt, amivel szeretnék foglalkozni.
Képzeld, egy kicsit olyan érzésem van, mintha meg akarna jönni a menstr-óm, vagy mintha peteérésem lenne(én szoktam érezni), egyébként nem vérzek egy csöppet sem. Kicsit fura.
Írj magadról! Mi a foglalkozásotok?A férjed hány éves?

szia. pusz.gabi
A névtelenséged miértjét megosztod velem?
Ha akarod e-mail-ezhetünk is!
gabi
 


SZIA gABI!


Nem tüntem el csak a tavaszi szünet miatt más a naoirend de ha több idöm lesz azonnal válaszolok rendessen .Vigyi magadra


Adig is cupppppp!!!!!
Névtelen
 


Szisztok!
Nagy szuksegem van ratok. Erika vagyok, es sterilitas a fo bajom. Szoval most a dokim DOSTINEX nevu gyogyit rendelt, es szeretnem tudni ,hogy hasznalt-e valamelyikotok?Eddig a clostibegyt hasznaltam eredmeny nelkul.
Megadom az email cimem is: conico@cosys.ro
Amit tudtok errol a gyogyszerrol szivesen elolvasom, nagyon fontos nekem.
Ha nem tudtok emailbe irni, akkor elolvasom itt, holnap.
Koszi, erika
Erika
 


Kedves Erika

Nem tudom itt fognak e tudni segiteni neked, gyogyszer ugyben , de van az indexen egy topic ahol nagyon sokan vannak akik hasonlo problemaval kuzdenek mint te. Ott szerintem nagyobb esellyel tudnak valaszolni neked. Ha gondolod nezd meg oket es kerdezd meg toluk , ok mit tudnak.

[url=http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9006100&uq=10082" TARGET="_top]http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9006100&uq=10082[/url]

Az is lehet , ha nem nemzetkozi a gyogyszer, hogy Magyarorszagon mas neven forgalmazzak.

Napocska
napocska (napocska)
 


Erika!-szomorúan olvasom a soraid ezen a helyen, szerintem még nem olyan drasztikus a dolog, mint ahogy kinéz...nem hiszem, hogy a topic címe Rád is vonatkozna.

Ne keseregj, szorítok és gondolok Rád, igyekszem írni, ha lesz kicsit több idöm...

kinga
kinga
 


Kinga,
Kosz a batoritas. Azert jobban bizom, mint amilyen a topic cime, csak szeretnek olyan lannyal beszelgetni, ako hasznalta ezt a gyogyszert. Keresgeltem agyogyszer utan. csak angolul irja az utasitasst es csak kovetkeztetek. Holnap ismet megyek a dokihoz, mehnyaknyak savassagot vizsgal.Remelem jo eredmenyekkel.
Varom aleveled, irj ha lesz idod.
Szia,
Erika
Erika
 


Sziasztok!

Erika! Nyugodtan gyere a fórum Meddőség-Lombikbébi topicjába! Nagyon kedves és aranyos ott mindenki! Amikor én rájuk találtam az 5. sikertelen inszemen voltam túl. Nagyon sokat segítettek, hogy túl legyek az egészen. Nem csak olyanok vannak ott akik már a lombiknál vagy inszemnél tartanak. Sokan vannak különböző hormonális gondokkal is. És a mostani helyzetem? 1. lombikból fogant Manócskánkkal ma vagyunk 10 hetesek! Úgyhogy gyere nyugodtan, hátha tudnak segíteni!!

Szia
Katus
Katus27
 


Sziasztok!

Szeretném felhívni a figyelmeteket két érdekes és fontos cikkre a témával kapcsolatban:

Az első az ismeretlen eredetű meddőségről szól:
[url=http://www.hazipatika.com/services/articles?f=show&aid=20001102150150" TARGET="_top]http://www.hazipatika.com/services/articles?f=show&aid=20001102150150[/url]

A második pedig a pszichésről:
[url=http://www.hazipatika.com/services/articles?f=show&aid=19991124201211" TARGET="_top]http://www.hazipatika.com/services/articles?f=show&aid=19991124201211[/url]

Kinga
Névtelen
 


Sziasztok!
Én teljesen új vagyok ebben a társalgásban, de hasonló cipõben járok én is. Nekem 04-én volt az 1. inszeminációm, és azt hiszem, sikertelen. Hivatalosan pont ma kellene megbetegednem. Eddig még nem jött meg, de az elõjeleket már sajnos érzem. fáj a derekam, görcsöl a hasam. Sajna jöhet a következõ próbálkozás. Már lassan 1 éve kísérletezgetünk Gyõrben a Kaáli Intézetben, de én már kezdek beleunni. Csak a párom kitartása segít. Õ neki könnyû, hiszen õ "tökéletes". Még 2 inszeminációt enged az orvos, utána már csak a lombik marad. Elkeserítõ.
Na sziasztok! VEdina
 
 


VEdina
Kihez jársz Gyõrbe? Én is oda járok.
Nyuszi
Névtelen
 


Sziasztok,

ismeri közületek valaki a I.sz. Nõi Klinika Akkreditált Reprodukciós Osztályát, illetve onnan Dr. Szendeit, nagyon kivancsi lennék, mi a vélemlényetek róla, jó és rossz is érdekel. Köszi.
Timici
Timici
 


Sziasztok!
Mi három éve vagyunk házasok, két éve próbálkozunk babával,másfél éve járok orvoshoz, a férjemmel semmi baj, az biztos. Most váltottam orvost, mert nem mondott semmit a másik. Bár lehet, hogy én voltam türelmetlen.
Egy pár évvel ezelõtt volt egy komoly felfázásom, lehet, hogy az a baj. Kicsit tanácstalan vagyok.
Az aradi vértanúk napján, Anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Anna Kép Nem válaszolt senki neked? Elég baj, én sem nagyon járok erre, bár hasonló nálunk is a probléma.
Mi a kérdésed?
Nikie
 
 


Kedves Anna,
Nem tudom, hova jarsz orvoshoz, talan egy Asszisztalt Reprodukcios Osztalyt kene megprobalnod. Ott erre vannak raallva, gyorsan kideritik, ha van valami gond. En egyik ev novembereben kerultem hozzajuk, masik ev marciusaban megvolt a teljes diagnozis. Sok szerencset es kitartast
Molnarka
 


Anna! Volt laparoszkópos és hiszteroszkopos mütéted? Szerintem ez mindenképpen javasolt lenne, mert lehet hogy nálad van valami baj. Altatásban megy az egész, utána is alig van fájdalom. Ha komoly baj van, akkor elöfordulhat, hogy a laparoszkopos mütétböl nagyobb hasmetszést kell csinálni, de akkor is ez a gyógyulás érdekében történik.

Karmen
karmen
 


Sziasztok!
Nem tudom olvassa-e még valaki ezt a topicot, de lenne pár kérdésem.
Mi most keztük annak a vizsgálatnak a kérését, hogy meddőek vagyunk-e. A nőgyógyász E vitamint írt fel, és még egy gyógyszert, amit a menstruáció 5. napjától a 10. napjáig kell szednem. 2 menstruáción át. Utána mondta, hogy csinálnak egy átjárhatósági vizsgálatot. Ennek ez a menete? Mire számíthatok még?
A férjemet elküldte az orvos andrológushoz. Jó sokan lehetnek ilyen cipőben mert több mint egy hónapra rá kapott időpontot. Na mindegy. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem. Lehet, hogy hülyén hangzik a kérdés, de most vagyunk elősször ilyen helyzetben. A férjemnek mondták, hogy mielőtt a vizsgálatra megy 5 napig ne szeretkezzünk. Az orvosnál kell neki megtölteni egy kis üveget spermával???? Van ott olyan hely ahol ezt meg tudja tenni??? Vagy netalán vinni kellene??? Kérek valakit válaszoljon. Köszi.

Ági
Ági
 


Szia Agi!

Mi is voltunk ilyen vizsgalaton, mert nekunk is ilyen problemaink vannak. Engem is vizsgaltak, de a ferjem kulon volt a vizsgalatan, mert en nem voltam itthon akkor, de elvileg lehet vinni az anyagot, de ugy hogy elotte azt hiszem max. egy oraval csinalta a ferjed. Szoval a ferjem vitte es o reggel csinalta, mert nem tudta, hogy annyira frissnek kell lennie, es az orvos teljesen el volt ajulva, hogy milyen jo, es kerdezte, hogy biztos hogy reggel csinalta mert o meg ilyet nem latott.
Aztan nekunk volt meg mindenfele hormonvizsgalat, mert ez az atjarhatosagi is, ami nekem nagyon fajt, de at kell esni rajta. A gyogyszer amit adott neked az orvos, igazabol nem ismerem, en olyat nem kaptam. Udv: Dodo
Dodo
 


Ági! Az én férjem ott adta le az anyagot, adnak üveget.
Nekem altatásban volt HSG, ez az egyetlen vizsgálat amit én nem mertem vállalni. E vitamint gondolom a férjed szedi, növeli a spermaszámot. A férjemnek csak 1-2 millio volt akkor kapta ö is. Igazából ha növelte is, akkor is kevés volt, lombik kellett. Amikor terhes lettem, spontán (elzárodott petevezetövel, most 32. hetes vagyok) akkor éppen Maca Vibét szedte, E vitamin helyett.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen!
Először is neked gratulálok a babádhoz ha erre jársz ! A régi Kaális oldalakat olvasva követtem a történeted.Nagyon sok boldogságot és örömet a picihez!
Ági!
Mi évekig próbálkoztunk de mivel 30 voltam akkor "szorított az idő" ,bejelentkeztünk a Kaáliba.Alapos kivizsgálás következett.Eredmény:magas prolactin,a férjemnek here "visszér"?.Ezt megoldotta műtéttel,azt mondta nehogy rajta múljon a dolog.Gyógyszerek,hsg következett/OKTÓBER22/.Nov
5.-én kellett menni /akció utáni/vizsgálatra.Itt
azt vizsgálják,hogy a méhszáj átengedi e a matyikat.Kész Vaterloo,mondta a főorvos,annyira erős a méhszájon a váladék,hogy így sose leszek terhes-mondta.A szép érett tüszőmről azért odaadta az UH felvételt.Sírva mentünk haza!
Azóta bekereteztettem ezt a felvételt,ugyanis a most 3.5 éves kislányom látható rajta Kb.fél napos zigóta formában!A vizsgálat utáni 10.napon pozitív volt a teszt,és problémamentes terhesség után született kicsit váratlanul de ez egy másik történet.Utólag elemezgetve a doki szerint a hsg -nél felszakadhatott az esetleges letapadás a petevezetőben,vagy a férjem sp. pont végre elérte a norm.t/fél évvel a műtétje után.
A sikersztori folytatódott ezután is, a 2.baba észrevétlenül fogant,minden beav nélkül.
Azóta eltelt 1.5 év és én idelátogattam,mert "megint megjött".
Bízzam a természetre? Most vagyok 36.......
Remélem ha segíteni nem is ,de reményt adni tudtam!
Melyik városban laktok,hány évesek vagytok?
Üdv:Judit


Szia Judit! Köszi a gratuláciot. Kivánom a köv. baba nálatok már ne sokat városson magára!

Ági! mi van veletek? hol tartotok most?

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Hát, sziasztok!
Megint idetévedtem... Két éve írtam utoljára, azóta sok minden történt, baba azóta sincs. Lapar volt, prolaktin magas (bromo), 3. inszem volt. Lassan négy éve próbálkozunk... és semmi!
Mindenkinek sok sikert!! Kép
Majd benézek, Anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Anna! Nekem a 4. év lett szerencsés, remélem nektek is!!

csak remélem a többiek is babásak már azért nem irnak ide.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Szia Karmen!
Gratulálok! Kép

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Madaran! Köszönöm!!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Kedves Érdeklődők!

Számos tapasztalat erősíti a gyógyvíz fogamzásra gyakorolt pozitív hatását (nem beszélve a megszületett gyermekekről). A Somogyi Hírlap pár hete közölt érdekes és meggyőző cikket egy orvosilag meddőnek diagnosztizált hölgyről, akinek a csokonyavisontai gyógyvizes kúráját nem egy esetben koronázta siker és gyermekáldás. A közös fürdőtől viszont sokan tartanak, nem véletlenül. De Csokonyavisontán már arra is van lehetőség, hogy a gyógyvizes kúrát ki-ki a saját fürdőkádjában élvezze. Részletek a http://www.termaludulo.hu honlapon vagy e-mailben: info@termaludulo.hu.
Mindenkinek sok szerencsét!


Sziasztok! Egy érdekeset olvastam, bemásolom ide... hátha valakinek ez is egy pici segítség... úgy érzem ennek messze nem a reklám a lényege...


NŐI MEDDŐSÉG

•életkori szempontok.
Nyilván nem szerencsés, ha egy harminc év feletti nőnél derül ki, hogy gondok vannak a gyermekvállalás körül.Természetesen nem szabad kétségbe esni. Fontos, hogy legyen egy jó nőgyógyász, aki elvégzi a szükséges vizsgálatokat, a hormonszintek ellenőrzését, inzulinrezisztencia-szűrést stb.

•anatómiai okok - a nőgyógyász ezt igyekszik a legoptimálisabban rendezni.
•Egyre gyakoribb, hogy a vizsgálatok semmi kórosat nem igazolnak, azonban kiderül egy hagyományos kínai orvoslással foglalkozó orvos számára, hogy pl. komoly életmódbeli változtatásokra van szükség.
Ilyenkor sem kell rögtön kétségbe esni! Hatékony segítség lehet ilyenkor az akupunktúra és néhány megszívlelendő életmód-tanács, . Ezekkel adott esetben rendezni lehet egy rendszertelen menzeszt, menstruációs cikluszavarhoz kötődő visszatérő panaszt stb.

Amikor már szinte mindenen túl van a pár, akkor még mindig ott van az inszemináció lehetősége.

Akkor esnek kétségbe a legtöbben, amikor a többedik beültetés után sem jön létre a terhesség.

A menstruációs problémák rendezése szinte elkerülhetetlen a gyermekáldás eléréséhez.
Tanultam és az évek során meg is figyeltem, hogy a rendszertelen menstruáció ill. PMS, valamint akár meddőség kísérő jelensége az un. „hideg láb”. Ha valakinek rendszeresen hidegek a lábfejei, valószínűsíthető un. hideg méh típusú meddőség.

Hideg méh típusú meddőség
Ez azt jelenti, hogy a lehűlt talpunkon keresztül akadálytalanul eljut a hideg a kismedencébe. A hideg tulajdonsága, hogy összehúz. Összehúzza a kismedencei szervek ereit, így pl. a méh nyálkahártya ereket, nem lesz jó a nyálkahártya tápláltsága, elvékonyodik és alkalmatlan lesz a megtermékenyített petesejt befogadására, megtartására, táplálására.

Figyeljünk oda, hogy ne legyen hideg a lábunk! A lábaink melegítésével a közérzetünk is sokkal jobb lesz!

A hideg lábak okozhatnak többek között aranyerességet, rendszeres felfázásokat, ha a hideg a kismedencében marad. Ha fölfelé halad, megfigyelhetjük, hogy akár rendszeres légúti panaszokat is okozhat (évente 5-10 megfázásos időszak) A hideg láb okozta hideg méh típusú meddőség nagyon gyakori.

Gyermekvállalás előtt fontos megismernünk és kezelnünk saját szervezetünket, hogy egészséges gyermekünk szülessen.
Ebben hatékony kiegészítő lehet az akupunktúrás kezelés. Több eredménytelen, akupunktúra nélküli inszemináció után, az akupunktúrás kezelés mellett sikeres terhességek jöhetnek létre.

innen tettem: http://www.akupunkturahko.hu/meddseg.html
babus66
Budapest
 
 


Kedves Gabi! Épp most olvasgatom Czeizel könyvét, és szerintem érdekelne Téged egy (szerintem érdekes) megállapítása. Czeizel szerint - és az Optimális Családtervezési Intézet tapasztalatai szerint akkor, ha a petesejt már elöregedett állapotában termékenyül meg, sokkal érzékenyebbé válik, és már az osztódásnál észrevehető hiányosságokat mutat. A beágyazódásnál is gondot okoz ez, sőt, sokszor vetéléshez is vezet.

A megoldás: ha babát akartok, érdemes - persze a józan határok betartásával - figyelni a peteérés napját (erre rengeteg tanácsot találsz a Megint megjött topicban). A legideálisabb a peteérés előtti nap, ill. közvetlenül a tüszőrepedés napja. Ebben a rövid időszakban igazán életképes és viruló a petesejt.

Nem tudom, hogy ez igaz-e, de ha abból indulunk ki, hogy a petesejt csak 24 óráig él, én elképzelhetőnek tartom, hogy a 23. órában már "öreglány". És a fiatal, életerős, izgató kis sejtecske nagyobb eséllyel veszi az akadályokat, nem? Kép
Sok puszi: Viráganya

Szia Viráganya.
Teljesen igazad van. Nekem is volt fél éve vetélésem. Mivel hőmérőztem magam könnyű volt pontos napot mondanom mikor fogant meg és bizony már nagyon a vége volt.
cuca76
Békéscsaba
 
 



Sziasztok!


Nem könnyű az én esetem, nehezen is találtam olyan topikot, ahova "beleférek". Végül azért ide írok, mert úgy érzem, fontos, hogy lombikosok, meddőséggel küzdők is tudjanak erről.


Nem is sajnáltatni szeretném magam, ez fontos, hanem akkor, mikor babát szeretnék, amikor lesz rá lehetőségem, sikerüljön..


Nálam tavaly állapítottak meg melldaganatot (32 éves vagyok), a szokásos éves kivizsgálásomon, amit mindig fontosnak éreztem elvégeztetni. Valahol mindig tartottam a ráktól, mert nagymamámnál és Anyunál is előjött, és most nálam..mivel ennek most már fele sem tréfa és nem is képzelgés, ezért csak egy emberben tudtam gondolkodni, mikor megkaptam a diagnózist. A barátnőimtől mást sem hallgatok évek óta, mint hogy nekem is az ő nőgyógyászukhoz kellene járnom, egyik barátnőmnek nála lett lombikból babája a Versysben, a másik barátnőm szerencsére spontán esett teherbe, de végig ugyanehhez az orvoshoz járt terhessége alatt Zsuzsi tanácsára (lombikos barátnőm).


Mivel annyit már tudtam, hogy  nem csak nőgyógyász, hanem meddőségi specialista is, aki név a szakmában, adott volt, hogy hozzá fogok fordulni a továbbiakban.Öröm az ürömben, hogy pont az én helyzetemben van most náluk kutatási fázisban egy olyan eljárás, amely segíthet a daganatom leküzdése után nekem is teherbe esni. Ez az ún. petefészek-szövet fagyasztás, amit őszinte leszek, nem is nagyon értek, hogyan csinálnak. Viszont annak már sajnos utánajártam, hogy kemoterápiát követően sokkal kisebb az esélye, hogy természetes úton teherbe tudjak majd esni, mert roncsolódnak a petesejtjeim..Ti hallottatok már ilyenről??


Miért nem mondják el ezt egy szakrendelésen is, miért nem világosítanak fel?


És ha nem vagyok abban a szerencsés helyzetben, hogy a barátnőimen keresztül hallok erről a helyről, akkor elvesztem azt a pici esélyt is? Persze gondolhatjátok, mennyire vacillálok, hogy kipróbáljam-e..mondjuk ingyenes lenne, a kutatási fázis miatt, csak a kemot is most kezdem, szóval nagyon nem egyszerű.. Viszont ezt látom egyetlen esélyemnek a későbbiekben, amikor kb. 5 év múlva tünetmentesnek nyilvánítanak, és bízom benne, a mostani párom addig kitart mellettem, amikor már babával próbálkozhatunk..Drukkoljatok.


petrus81
Budapest IX. kerület
 
 


Én is éveken át próbálkoztam, de nem sikerült teherbe esnem. Aztán elmentem a Mens Mentisbe, ahol nagyon alaposan kivizsgáltak és sikerült kideríteniük a problémát. Nagyon kedvesek és segítőkészek voltak. Most 2 éves a kislányom! Ajánlom mindenkinek!
 
 



Kedves Mindenki!


 


Elnézést kérek, hogy nem a témához szólok hozzá, de szeretném a segítségüket kérni. Végzős szülésznő hallgató vagyok a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Karán és szakdolgozatom témája a "meddőség megelőzésének lehetőségei és a prevenció színterei". Ezen belül a meddőség és a vele járó stressz hatásait vizsgálom a mindennapi életre. Nagyon megköszönném, ha kitöltenék az itt megosztott kérdőívemet, amely teljesen anonim és 10 percnél több időt nem vesz igénybe. Ezzel nagyban hozzájárulnának szakdolgozatom sikerességéhez!


 


Előre is köszönök mindent!


 


itt érhető el: https://docs.google.com/forms/d/1ty1k1z ... I/viewform


 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron