Új privát üzeneted érkezett!

Eszter
:cry: :cry: nehéz ilyenkor bármit is írni. mindenesetre drukk-drukk-drukk a következőre!!!

Fleur
jaj, tényleg, pedig emlékeztem a CSANÁ-ra. tényleg, miért nem tetszik annyira? szorítok, hogy találj mielőbb klassz munkahelyet. hát igen, ez a fránya válság nehezen akar lecsengeni... :twisted: kérdéses, hogy én is visszamehetek majd a munkahelyemre?! (jövő szeptemberre tervezem.) Máténál szerencsém volt, épp két kolléganő is elment az én munkakörömben, így kapóra jöttem nekik. de ez jövő szeptemberre nem garantált. no majd meglátjuk.

Kancellár
a betegséget sajnálom. olyan kis elsettek ilyenkor, meg hát a láz sose jó. mesefilmek nálunk is mennek ilyenkor. nyáron elő se vesszük őket. olyankor megy a kertezés, meg biciklizés Apával a dunaparton. de várom már!! márc 12-e körül már 14 fok lesz napközben. (az előrejelzés szerint.)

Kép

Kép
 
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Halihó!

Én is az olvasók táborát gyarapítom, írni ritkán jut időm. :?
Nézegettem a farsangos képeket, nagyon jók! Olyan gyorsan megnőttek ezek a törpék.
Jól vagyunk, ma voltunk mázsán. Bálint 5980 gr és 63 cm. Kapott szurit, volt sírás, de a nyűgösségen túl semmi más gond nem volt. Már békésen alszik.

Eszter
Nagyon sajnálom, hogy nem tudtál jó hírekkel jönni, de sebaj, majd legközelebb. Annyira szorítok, hogy sikerüljön!!!
...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2011.03.28 23:47-kor.
Vendég
 

 
 

Maci
Nagyon helyes Bálint. Kár, hogy ilyen kicsi a kép :D Levi is lómániás?

Eszter
Remélem nem haragszol, hogy megírtam....Nagyon sajnálom :( én azt hittem most már tuti tuti minden rendben lesz. Továbbra is nagyon nagyon szorítok neked és én is a blogon szoktam követni mi újság veletek. Majd írj, ha időd engedi.

Niki Sajnálom a betegséget...

CSANA
Csak annyi, hogy elég sokba kerül és a kajáért külön kell fizetni, ami 560/nap és a gyerek alig eszik belőle. Teljesen feleslegesnek tartom, hogy ovis méretű kajákat kapnak. Simán 2 gyereknek elég lenne 1 adag amennyit esznek.
Amúgy nagyon kedvesek, csak a kevés létszámon kívül nem érzek semmi pluszt. Erzsi néninél volt minden nap valami speciális foglalkozás (tészta gyúrás, zenesziget, néptánc-és nem kellett érte külön fizetni) Jó ők még egy kicsit kisebbek,de gyurmázást és zeneszigetet szerintem ők is élveznék már. Persze az is meglehet, hogy a bölcsiben sem csinálnak ilyesmit.
Meg annyi, hogy a múltkor kakisan hoztam haza a Danit, mert nem cserélték ki a pelusát és mivel fogzik és megy a hasa kicsit így kicsípte a fenekét (mondjuk ez is csak egyszer fordult elő eddig)

Amúgy a héten már nem megy mert nagyon kis nyűgös. Úgy érzem most rám van szüksége. Meg is jegyezték (szerdán volt) hogy nem ilyen szokott lenni. Nem hiszem, hogy beteg, csak a foga (szemfog jön és még a rágók is nőnek) meg a front eléggé megviseli.

KépKép
KépKép
 
 


Fleur!
Az állami bölcsikben elő van írva hogy foglalkozást kell tartani a gyerekeknek, persze úgy hogy rákényszeríteni nem lehet, hgy beálljon ha nem akar, de ha akar akkor van. Nálunk ki is volt írva, hogy melyik nap mit csinálnak és mindig úgy volt felépítve, hogy egy héten belül volt egy nap tornázás, egy nap finommotorika fejlesztés egy nap gyümi nap egy nap éneklős meg nem tudom mi volt az ötödik.
Ez egyébként azért vicces, mert az oviban meg a kiscsoportosoknak meg nem kötelező. Pont emiatt (is) most a fiamék évvesztes csoportjában azt mondták, hogy a kiscsoport van duplán. (most nálunk két csoportot indítanak mindig az oviban az egyikbe az évveszteseke a másikba a nem évveszteseket rakják, ami azért nekem tetszik)

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
 


Nálunk úgy épülnek fel a csoportok, hogy adott év jan-tól dec-ig születettek vannak egy csoportban és 1 csoport 4 évfolyamra van berendezkedve, tehát 4. évre aki marad (mert ugye ma már nem olyan egyértelmű, hogy csak az évvesztes marad) az marad ugyanabban a csoportban, ugyanazzal az óvónővel, ugyanolyan korú társaival. Úgyhogy mi pl. nem is beszélünk kis + középső + nagy csoportról, hanem csak évfolyamokról. :)

 
 


Maci!

Édesek a fiaid! :)

 
 


Lányok!

Lenne egy kérdésem!
Nem gondoltatok még zárt topicra??? (én a http://www.anyatanya.hu -n nyomulok, teljesen zárt, ugyanúgy van vonalzó, stb., én nagyon kedvelem azt az oldalt, nagyon felhasználó barát és áttekinthető)
Azért is kérdezem, mert lennének most is olyan képeim (farsangos) amiken van más gyereke is és így nyílt fórumba én nem teszem fel, de oda szívesen felraknám + néha vannak infók, ami rátok tartozik, de a net többi népére nem (pl. vki. mikor van oda nyaralni) ...
Gondoljátok át és írjatok már válaszokat! Én szívesen csinálok ott egy topic-ot, ha van rá igény. A régi "zugolvasók" jöhetnek oda is ugyanúgy, nem velük van a gond, hanem a tök vadidegenekkel ...

 
 


Sziasztok!

Kacsa!

Egyszer ezt én is felvetettem egy emlékezetes botrány után, de senkit nem érdekelt :roll: Amúgy én benne lennék.

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok!

Aki ezen a héten kommentel a Babanet valamelyik cikkéhez, az egy cuki Figurka álommanót nyerhet!

Kép

Úgyhogy mondjatok véleményt bátran: mi az, amit feleslegesnek tartotok megvenni a babának? Mit szóltok az új, otthonszülést szabályozó rendelethez? Vagy pl. szerintetek milyen praktikákkal lehet ránevelni egy gyereket az olvasásra?

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Kacsa!

A Galériában tudsz úgy képgalériát csinálni, hogy csak azok lássák, akiknek hozzáférést biztosítasz, mások ne.

Üdv:

Dia, a Babanet felelős szerkesztője
dia
Budapest
 
 
 


jó, de videót nem tudok feltenni és infórmációt se írni és a többség, aki csak zugolvas, épphogy benéz, nem fog ezer felé kattingatni ... priviben is küldhetném, de tudom, hogy aki csak épp bekukkant nem fog időzni vele ...

 
 


Évi!

Melyik botrányra gondolsz? A hegységesre? :)

 
 


tanyán pl. tudok videót beágyazni, megjelenik a fórum oldalon és katt rá ..


zárt : maradjunk = 2 : 0

 
 


Igen, a hegységesre :twisted: gondoltam.

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Pankával beszéltem skype-on, ezt írta:
nekem8
majd küldjetek meghívót :)


úgyhogy akkor Anyatanya : Babanet - 3 : 0

 
 


múltkor olvastam vhol, hogy egy nő (?) beszállt egy babavárós fórumba, azt írva, hogy 3as ikreket vár, képeket, mindent közölt, aztán megtalálták egy évekkel korábbi blog-ban vki. másnál az "ő" terhes fotóit ... sajnos vannak még beteg emberek ... meg az Isten állatkertje is kicsi és még a kerítése is alacsony ...

 
 


És még a kapuja is tárva-nyitva :twisted:

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Ha marad egyben a banda akkor nekem mind1. Újak mostanában úgysenem nagyon esnek be ide :)

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
 


AT : Bnet - 4 : 0

tegnap este Timónak 39,0 láz, semmi más baja, ill. a hasát fájlalta, de azt szokta máskor is mondogatni ...
hajnali 5kor is még 38,5 volt ...

 
 


Na, csináltam a Tanyán egy fórumot, aztán meglátjuk, hogy mennyire sikerül áttelepülni vagy kinek hogy tetszik ...

Regizzetek be, csapatnév: Bnet - Babaprojekt, kacsa414 hozta létre, meghívót azt hiszem, tudok küldeni, de csak mail címre, úgyhogy ha kér vki, akkor írjon címet vagy egyéb kérdéssel is segítek.

 
 


évi, panka beeresztve

 
 


macika, norwell is

 
 


Fleur!
Az, hogy melyik csana mit vállal be, teljesen emberfüggő. Én ezért (is) érzem egy kicsit megalázónak és kevésnek azt, hogy a csana-tanfolyamhoz elég a nyolc általános, mert azért valljuk be, vannak különbségek. Mi is fontosnak tartjuk a kolléganőmmel, hogy a gyerekekkel "fogalkozzunk", ahogy írtad: gyurmázás, rajzolás, festés stb, de ez nem mindennapos tevékenység.
A bölcsiben nincs foglalkozás, maximum kezdeményezés, az is max. 5 perc/gyerek, mert egy ekkora (még szinte baba) kicsi nem tud olyan sok figyelmet fordítani egy tevékenységre. Ha megnézel akármilyen bölcsis módszertant, mindenhol a szabad játék fontosságát hangsúlyozzák. Emellett kell a gondozónőnek (akit most már nem is így hívnak, hanem kisgyermeknevelő - legalábbis hivatalosan) ott lenni, néha segíteni, közbelépni. Tulajdonképpen ezeknek a gyerekeknek a mozgás is lételemük, így ismerik meg a világot, ehhez még külön "foglalkozás" sem kell.
Érdemes ezt egyébként átolvasgatni, mármint a módszertant, hogy az ember ne olyat várjon el, ami majd igazából az óvoda dolga lesz.

Maci!
Nagyon édes Bálint, tényleg kár, hogy nem nagyobb a kép! :D

Kacsaaaaaaaaaaa!
Engedj beeeeeee! :lol: (Mire elküldtem, már be is engedtél... :) )

No mennem kell, ennyi volt a pihenő... :twisted:

Kép
Kép
 
 


Nem lehet, hogy Fleur azt a pluszt hiányolja a CSANA-ban, amiért egy valag pénzt kifizet havi szinten? Már úgy értem, hogy annyi lóvéért már én is azt várnám el, hogy csúcs teljesítményt nyújtsanak ...

Nálunk nov-ben a szülőin beszéltük át a napirendet, mi hogy zajlik és nekem nagyon tetszik az, ami alapján az ovi nevel. Ki is fejlesztettek vmi. Kerekerdő módszertant, amit tán le is védettek és ebből is szereznek pénzt, hogy más oviknak ezt eladják.

Persze összehasonlítási alapom nincs, de én elégedett vagyok azzal, amit "adnak" a nevelés/oktatás/fejlesztés terén.

Múlt héten pl. babot ültettek tejfölös poharakba :)

 
 


Közhírré tétetik, hogy a fórum áttelepült a http://www.anyatanya.hu oldalra, "Bnet - Babaprojekt" név alatt fut a csapat, mindenki be tud minden régi-új tagot engedni, nagyjából ugyanazon a néven van mindenki, mint itt, én kacsa414. Ha vki-nek nem sikerül bejutni, írjon nyugodtan nekem privit, akár itt, akár a tanyán!

 
 


Na csajok akkor ide már nem is? Jajj neee. Az a gáz, hogy eddig én azért szavaztam le az áttelepüléseket, mert nincs erőm két fórumban jelen lenni, így csak bnet és írok a más más topikokba.

Norwell
Persze maximálisan igazad van. Azt hiszem a valag pénz miatt vártam volna valami extrát ahogy Kacsa írta. Meg oké ők még kicsik, de a két éves lányom is bölcsis lett volna még, de már simán élvezte a foglalkozásokat. Természetesen nem kell hosszúnak lenni.

Kacsa
Timi? Remélem már jobban. Jó lesz ha ezt más senki nem olvassa....

Nálunk ismét tüdő porondon. Felkerestünk egy ismert tüdőgyógyászt, szerinte idegentest van a hörgőben (morzsa, félrenyelt innivaló) és ez okoz irritációt...hát jó kis kálvária vár ránk és addig agyon izgulom magam.
Hörgőtükrözést javasoltak, ami altatásban tört +1-2 nap kórház

KépKép
KépKép
 
 


Fleur! Amoda írok :)

 
 


Fleur!
Az itteni régi csapat lesz ott is, csak más helyen:)
Egyből tükrözés?? Hm... Állandóan köhécsel?? Vagy csak amikor effektíve beteg? Nem inkább egy kis asztma?? Kinél voltatok? na ezt inkább írd a másikba:)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
 
 


Kacsa
én is kértem bebocsájtást. kicsit sajnálom a bnetet. én jól éreztem itt magam, bár érzelmi szálak is kötnek ide. azért 5,5 éve vagyok itt tag, sok élménnyel, várakozással. (nemrég vettem észre, hogy 2005.11.14-én iratkoztam fel és 2010.11.14 született Luca. pont 5 évre rá, ugyanazon a napon.)

így kisebb az esélye, hogy új tagok jönnek? nem? bár itt se tolongtak. :cry:

fleur
ez a hörgőtükrözés nem hangzik jól. biztos hogy ez a megoldás?

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Én esetleg akkor most itt tolonganék, ha lehet...
3 éve regisztráltam itt, az egyik vetélős fórumba írogattam akkoriban. Pár hete - szinte véletlenül - visszataláltam a babanetre, de most szerencsére nem a vetélés apropóján... Esetleg csatlakoznék Hozzátok...
Rólam: Két gyerekem van, 4 és 2 évesek, egy Pest megyei faluban lakunk, tanár vagyok, de már lassan 5 éve nem voltam még suli közelében sem és - mivel olvastam az utóbbi hsz-okat és tényleg jobb tartani az említett fiktív szereplőktől - ez az igazság, a színtiszta igazság. :)

Kép
Kép
 
 


Sziasztok Topiklakó!

Ha még ma kommentelsz, holnap a Tiéd lehet a Figurka Design álommanója a Babanet kommentelős játékán!

Kép

Például bakiparádét tartunk szülőségből itt! Ha Neked is van mókás bénázás a tarsolyodban, oszd meg velünk!

Folytatódik a Születésnapló is! K. immár a 30. héten jár, és cseppet sem unatkozik.

Talán végre tényleg szabályozva lesz az otthonszülés! Te kipróbálnád? Szerinted milyen alapvetéseket kellene belevenni a törvénybe?

Egyre több az olyan gyerek, aki nem szeret olvasni. Íme, néhány tipp, hogyan neveld olvasóvá a kicsit! Ha vannak további ötleteitek, mi kíváncsiak lennénk rá!

És továbbra is várunk Facebook csoportunkban mindenkit, aki még nem csatlakozott!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


hahó!

Lányok nekem már nincs érkezésem At-ra is! Itt is lehet zárt fórum!!!

Kép
Kép
 
 


Hello Csajszikák!
Én sem vesztem el ám, csak eddig nem volt gépünk, tegnap kaptam laptopot, és mobilról nem megy a kapcsolattartás. A napjaink sem voltak egyszerűek, Zsombika rendesen osztja a feladatokat, de már jobb, egyre jobb, minden nappal. De majd akkor tovább a AT-n. Egyébként én is sajnálom, hogy innen elmegyünk. Egyik legrégibb forum vagyunk, és nekem is nehezemre esik két helyre írogatni (mert itt is van két másik fórum, ahova szoktam írni). De majd belejövök! A beteg babával anno csatlakoztam itt egy fórumhoz, akik átköltöztek a AT-re, és én is mentem velük, de mivel az a babó nem születhetett meg, így abbamaradt az anyatanyás forumozásom. Régi nevemmel beengedett, így majd kérek ajtónyitást :D

Kinga!
Hogy lehet itt zárt forumot csinálni? Ez valami új lehetőség itt a BBneten?

Angie

Kép
Kép
 


APának kell írni és ő nyit egyet,pontosn nem tudom a módot,de meg tudom kérdezni, a másik topikkal zártba költöztünk,pont a fent említett okok miatt,mert egy idióta bekóstolt minket folyamatosan,feltörte a jelszavainkat, a nevünkben irogatott,stb...

Kép
Kép
 
 


Kinga!

Sajnálom, ha nem akarsz átjönni, de őszintén megmondom, hogy amióta a Tanyát ismerem (talán 3 éve), én azt tartom a legfelhasználóbarátabbnak és legsokrétűbb oldalnak. Szóval a zártság tényétől függetlenül is, nekem mindenképpen a Tanya a favorit.

Az meg, hogy ha már 2-3-4-5 fórumot néz vki., nem mindegy, hogy azt a www.babanet.hu alatt teszi vagy 2-t itt, 2-t meg máshol???

A mai böngészők (Mozilla, Explorer) már több ablakosak, elég egy programot megnyitni és akárhány ablakot lehet benne nyitni, kezdőoldalnak is akárhányat be lehet állítani. Szóval részemről az, hogyha az ember már több darab fórumba ír, akkor az, hogy azt 1 web oldalon belül teszi vagy ahány fórum, annyi félén, gyakorlatilag már jelentéktelen ... Nekem 10 db kezdőoldal van beállítva, minden reggel azzal nyit, úgyhogy még egyszerűbb is, mintha mindig a fórumok közt kell ugrálni, csak 1 kattintás és máris másik fórumban vagyok ...

Ja és a Tanya 1 nagy előnye: kiírja, ha új hsz. van, én mivel sokat vagyok gép előtt, egyfolytában csak kattogtam itt a Bneten, hogy van-e új hsz. vagy nincs, ott meg egyértelmű.

Na, de ez csak egy vélemény, bár én indítottam a kezdeményezést, de nem én vagyok a nagyfőnök. Jelenleg az biztos, hogy az aktív tagok zöme a tanyán van és sokkal-sokkal jobban pörög, mint itt az utóbbi 1 évben bármikor is ...

 
 


Irkáltam egy másik fórumba is, de ott egy pedofil kezdett zaklatni egy csajt, aztán átköltöztünk zárt fórumba. Nem hiányoznak az ilyen perverz alakok.
Vendég
 


Mi közben múlt héten kórházban voltunk, ATre még nem engedett be de mindjárt újra próbálom és akkor ott írom...

KépKép
KépKép
 
 


Üdv Gica :D

KépKép
KépKép
 
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!Remélem emlékeztek még Rám......:)!
Jól látom,el pályázik innen az egész csapat??Ne má'!!:(
Későn jöttem?????????Pfffffffffffffff! :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép
 
 


Sziasztok!

Van itt meg valaki onlany? Jol jonne egy kis segitseg, tudas A dokinom a ciklus 15. napjatol rendelte el az utro szedeset, addig, mig meg nem jon. Azzal a hivatkozassal, hogy ez a babasodast is, es a jobb petefeszkemben letaborozott cisztatol valo megszabadulast is segiti egyuttal. Ha megjon a mensi, szerinte akkor kell abbahagynom a szedeset.
16-an lett pozi a pe tesztem, 17-en voltunk egyutt, 20-an kezdtem az utrot. Ma, a 2. Napon szedulgettem, alhasamban neha gorcsolos erzest tapasztalottam vala. Mivel tobb helyen azt olvastam, hogy beagyazodast segit, es nem kne egy jo dbig abbahagyni, kicsit feszult vagyok.
Jo esetben 28-29-en "fejezodhetne be" a beagyazodas es tesztelhetnek, de epp akkor fogy el a gyongyocske. Ez nem okozhat problemat? Nema szedes befejezese utan jon meg a havi agybaj? Ha vabasodunk, akkor a gyogyszer ellenere is elmarad?
Elore is nagyon koszi a segitseget! Mindenkinek jo pocisodast!
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: