Új privát üzeneted érkezett!

Ha jol látom, nem tudtam feltölteni, de azt írja,hogy alkalmazható enyhe hasmenés esetén. :)
 
 


@felho1:
Öööö...mi a kérdés? :-)
 
 


Nem befolyásolta érezhetően az emésztésemet, ha erre gondoltál :-D
Annyi "mellékhatást" érzek, hogy nem feszülnek most annyira a cicijeim mint ilyentájt szoktak. Fájdogálnak,de csak kicsit. Ezt olvastam is, hogy okoz ilyet.Ja és ami még érdekes, hogy szinte semmilyen folyásom nem volt, ill nincs egész ciklus alatt. Na ezt nem igazán értem és nem tudom jó-e vagy rossz...
 
 

 
 

Nem befolyásolta érezhetően az emésztésemet, ha erre gondoltál :-D
Annyi "mellékhatást" érzek, hogy nem feszülnek most annyira a cicijeim mint ilyentájt szoktak. Fájdogálnak,de csak kicsit. Ezt olvastam is, hogy okoz ilyet.Ja és ami még érdekes, hogy szinte semmilyen folyásom nem volt, ill nincs egész ciklus alatt. Na ezt nem igazán értem és nem tudom jó-e vagy rossz...
 
 


Uhh...behülyült ez a vacak megint
 
 


@felho1:


Én a fastest.hu-ról rendeltem az LH (ovulációs) tesztcsíkot. Kb 110-120 Ft db-ja. Jóval olcsóbb mint ha drogériában vagy patikában vennéd. Én most rendeltem 20-as érzékenységűt, mert a 25-ös nekem nem mutatta a pé-t (a kék színű). Más fórumon olvastam, h ez másnál is gond volt, és a zöld állítólag jobb. Na majd most kiderül, elkezdtem használni ma. És igen, a halvány csíkkal nem szabad foglalkozni, az lh elméletileg végig jelen van a ciklusban. Le van írva a tájékoztatóban, de úgy kell tesztelni h ha pl 28 napos a ciklusod, akkor a 11. napon elkezdeni, és figyelni, ahogy erősödik a második csík a napok folyamán. Na most nekem elkezdődött egy halvány csíkkal a 11. napon, és a 14.-en meg konkrétan hómező volt (amikor elvileg kb az LH csúcsnak lenni kéne). Szóval ezért gondolom h valami nem stimmelt a teszttel. A hőm szerint volt peteérés.  

nevermind2:
Igen, ez a kedvencem, hogy "véletlen" volt. A férjed beszólásán meg jót röhögtem. Totál igaza van...

Palástfüvet egyébként hol lehet kapni? DM? Rossmann?
 


@mangomuci:
Én gyógyszertárban vettem a palástfüvet. Állítólag lehet drogériában is, de az nem tuti. Néztem rossmann webshopban, ott nem volt.
 
 


Amikor teszteltek peteérést a ciklus melyik részen van általában? A nagykönyv szerint a közepén, vagy előtte esetleg utána. Kiváncsi vagyok nektek mikor van.
andi12
Lajosmizse
 
 
 


Palastfűt én is megprobalom ,hátha...
andi12
Lajosmizse
 
 
 


Nekem a közepén. Amúgy talán 1 nap eltéréssel volt, mint ahogy a női alkalmazás írja. Letöltöttem egy ilyet. Én ajánlom, ha nektek még nincs. Automatikusan kiszámítja az előző menstruaciokbol a ciklushosszt. Így jött ki nekem a 27 nap. Bár én már egy éve vezetem kb.
Andi12 te is normál ciklus mellett használnád a palástfüvet?
 


@szabina86:
Megvettem en is a teát, aztán gondolkodni kezdtem, hogy jót vettem-e, mert az van ráírva, hogy enyhe hasmenés esetén alkalmazható. :) Ezért is érdekelt, hogy rád milyen hatással lehetett...
:lol:
 
 


@szabina86:
Amúgy hogy-hogy nem volt folyás? Az ovuláció előtti nyákos nap volt azért?
 
 


@mangomuci:
Köszönöm a tippedet, én is rendeltem a weboldalon tesztet. Meg két terhesséfi tesztet is, hátha az is kell hamarosan. :) ;)
Nem ismertem az oldalt, jó, hogy írtad, nagyon köszi! :)
 
 


@mangomuci:
A palástfű teát én is gyógyszertárban vettem.
 
 


@andi12:
Nekem a peteérés kb 12.napon van. Viszont a ciklusom most csak 25 napos, ezért ez így nem jó, 12.napon a peteérés kb 28napos ciklusnál lenne csak jó. De most akkor mangomuci javaslatára LH tesztet is csinálok, a nyák alapján eddig 12.napon volt.
 
 


@felho1:
Hogy őszinte legyek egész hónapban nem tapasztaltam semmi komolyabb folyást. Ilyen szempontból egyformának tűntek a napok. 14. napon görcsöltem nagyon 1-2 órán keresztül, p.é akkor lehetett, illetve azt feltételeztem, mert lh tesztet nem használtam. Viszont ha ez stimmel, akkor már meg kellett volna jönnie... Kicsit elbizonytalanodtam most. Amúgy egészségileg velem minden rendben, peteérésem is mindig volt, sose használtam semmi "segédeszközt" teherbeesés céljából, úgyhogy lehet, hogy leállok a teázással és a természetre bízom magam :-)
 
 


Lanyok most nezem, hogy 110-120 Ft az LH teszt darabja otthon? En 30 darabot veszek 4.5 fontert, az kb 52 Ft / db... Szoljatok, ha kuldjek valakinek, meg postakoltseggel is joval olcsobbra jon ki..
 


Jobbat mondok, DM-ben 3000ft körül van 5 db. :) :) :) Nna az kemény...

Ezért rendeltem most meg a fastest oldalról, de köszi, talán másnak, vagy majd máskor. :)
 
 


@szabina86:
Megértem. Kislányom minden hőmérőzés meg tezgatás nélkül is sikerült.
Most meg hiszek én bármiben, beszerzek bármit, csak sikerüljön... :) Valószínűleg a kevesebb néha itt is több. :)
 
 


@felho1:


nagyon szívesen :) én is rendeltem 3 különböző terhességi tesztet, remélem hamarosan szükség is lesz rá :)
 


A ciklusom régebben 24 25 nap volt. Most kb egy éve váltakozik 25 és 28 nap között... úgyhogy lehet nekem is mérni kellene a hőt.
andi12
Lajosmizse
 
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék énis. igaz mi már tavaly óta próbálkozunk.
 
 


@titikee:


Sziaaa :) Most irtam neked a masik forumon is 
 


Sziasztok, nekünk most nem sikerült :(
De nem adjuk fel, van még 5 fagyikànk ;)

Sok sikert lànyok!

Egy jó tanàcs: ne akard görcsösen!!!

Lilypie Fifth Birthday tickers
 


Nekem is megjött. Egész normális időben. Viszont egyáltalán nem bánom a dolgot. Egyrészt már egy hete biztos vagyok abban, hogy nincs baba, másrészt a kínai naptár februártól jó néhány hónapon keresztül lányt jósol nekünk és azt szeretnénk most :-D
Amúgy nekem mindkét gyerekem második, harma
 
 


Folyt. Köv.
:-D
Harmadik próbálkozásra jött össze, amikor már nem görcsöltem rá a dologra. Fő a nyugodtság és, hogy élvezzük is a babagyártást ;-)
Szóval, ha jól látom egyikünk hónapja sem volt a január, de majd talán a február ;-)
Továbbra is nagy DRUKK mindenkinek :-)
 
 


@szabina86:


Rakukkantottam en is kinai naptarra, nekunk is kislanyt mutat erre a honapra. Kivancsi vagyok  Baratnom ket gyerkocet kivancsisagbol megneztem, es ott stimmelt  Erdekes.. 



 


Sziasztok! Örülök, hogy rábukkantam erre a fórumra, mert nekünk is ebben az évben indul a babaprojekt (illetve már 2017 október óta próbálkozunk, sajnos eddig sikertelenül). Eddig próbáltam a természetre bízni, de lehet, érdemes lenne megtámogatni a dolgot, főleg, mert kicsit össze-vissza jön meg két-három hónapja, egyszer 26 napra, máskor 31-re, pedig eddig szabályos volt. Kicsit tanácstalan vagyok, olvastam hogy közületek próbálkoztak sokan teákkal, de félek, hogy esetleg még jobban felborítják a menstruációt, meg hát nem vagyok egy nagy teázó. Nekem ajánlották még a ligetszépe olajat, meg a méhmempőn is gondolkodom, bár állítólag annak nagyon keserű az íze. Nektek van, ami bevált? Köszi :) és sok sikert!
adeeel86
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok. :)
Mi most hétvégén kezdtük a projektet.
Első baba, egy petefészek, kis izgalom.

Csak pozitívan! :)
 


A kínai horoszkóp nekünk mind a 2x bejött. Sőt én megnéztem több családtagot is és náluk is minden esetben. Lehet hogy csak véletlen de minden esetre érdekes. Szerintem nekem is meg fog jönni... minden előjel arra mutat. De fel a fejjel, új hónap új remény
andi12
Lajosmizse
 
 
 


Sziasztok! Csatlakozhatok? 
Mi tavaly szeptember óta próbálkozunk, sajnos eddig nem sok sikerrel. A 3. gyerkőc lenne. Most gyógynövényeket vetünk be, remélem ezek segítenek a cél elérésében... :D
Szép napot Mindenkinek!
 


Udv Amerika1 es Lyrandei! Megy a drukk Nektek is! 

Muszaj kiirnom a duhomet. Ma voltam a korzeti orvosnal a multkori negativ progreszteron verteszt miatt. Elhataroztam, hogy nem mondom el, hogy otthon voltam nogyogyasznal es epp holnap kezdem a clostit, hogy ne zarjak le az itteni ugyemet, es legyen mar vegre vmi fejlemeny es utaljanak vegre be nogyogyaszhoz vagy a termekenysegi klinikara. (biztonsag kedveert nyitva akarom hagyni ezt a kaput is). 

Nah, es egy helyettesito doki volt, ferfi. Mondom neki, hogy nincs peteeresem, ezzel kellene kezdeni vmit. Erre o: attol hogy ez az egy vereredmeny negativ lett, meg nem biztos, hogy nincs peteeresem. Elmondtam neki, hogy otthoni nogyogyasz gyanitja a pcos-t, minden tunetem megvan, gyakorlatilag november vege ota ovu tesztelek es semmi. Erre kozolte, hogy manapsag minden no azt hiszi, hogy pcos-e van, es ugyan mondjam mar meg, hogy mitol lenne jobb, ha megerositenek, hogy pcos-em van? 

Na itt elszakadt a cerna, es kozoltem vele, hogy nezze doktor ur, ezt on nem ertheti, de talan el tudja kepzelni, milyen stresszes 50 meg 70 naponta menstrualni, peteeres nelkul ugy, hogy egy babanal semmire se vagyok jobban??? Plusz anniyban lenne jobb, ha tudnam, hogy tutire pcos-em van, merthogy KEZELHETO gyogyszerekkel. 

Erre mar kicsit engedekenyebb lett, azt mondja, na jo, akkor beutal a klinikara, de hogy csak marciusban lesz egy eve hogy probalkozunk, es ahhoz legalabb egy ev kell. 

Megint elpattant az agyam, es megkerdeztem, hogy akkor most komolyan azt akarja-e, hogy visszamenjek 3 het mulva, amikor mar MARCIUS lesz, vagy hajlando megirni a beutalot most, annak ellenere, hogy koztudott teny, hogy ezeken a klinikakon tobb honapos varolistak vannak? 

Hajlando volt. En meg koszones nelkul eljottem. 




 


@lyrandei:


szia! Milyen gyógynövényekkel próbálkoztok? Mi is ősszel kezdtük a projektet 
adeeel86
Budapest XI. kerület
 
 


@nevermind2:


szia, hát ez szép, de irigyellek, hogy így ki tudsz állni magadért. ez külföldön történt?Úgy tűnik, ott sem jobb akkor a hozzáállás. Itthon is azt tapasztalom, hogy muszáj neked kijárnod mindent, ha azt szeretnéd, hogy normálisan ellássanak. Kicsit félek is ettől, ha majd terhes leszek, mert én leblokkolok a dokik előtt, annyira orvosfóbiás vagyok.  Én úgy tudom, hogy egyébként itthon is egy év után ajánlják a meddőségi kivizsgálást, legalábbis az én dokim azt mondta, hogy ez a protokoll. De hogy ennyire ragaszkodnak hozzá, nem értem, végülis nekik csak alá kell írniuk egy papírt...
adeeel86
Budapest XI. kerület
 
 


@adeeel86:


Szia, hat balhet azt tudok csapni barmikor!   Igen, kulfoldon elunk. Volt mar rossz tapasztalatom, akkor egy nover szolt be, hogy ertsem meg, hogy itt nem ugy mennek a dolgok, mint otthon Lengyelorszagban! Ugy, hogy 1 perccel elotte emlitettem, hogy magyar vagyok. Rosszul tud az ilyen esni. Azt hiszik, hogy amiert kulfoldi vagyok, nem ertem a dolgokat. Nem szamitanak ra, hogy nem okoz problemat, hogy angolul osszam ki oket  

Valoszinuleg magan uton gyorsabban menne a dolog, csakugy mint otthon, de az nagyon draga. 

Szerintem ne parazz elore, biztos neked is volt valami kellemetlen elmenyed, de tisztelet a kivetelnek, azert meg van sok emberseges orvos! Remeljuk olyat fogsz ki majd. 


 


@nevermind2:
Huhh, nagyon sajnálom, hogy ilyeneket kellett átélned! A nőgyógyászok kissé túl fentről néznek már minket, darab-darab alapon kezelnek, olyan, mintha emberséget már nem tanítanának az egyetemeken. Felfoghatatlan... örülök, hogy ilyen klasszul kezelted a helyzetet. :)
 
 


@nevermind2:
Ja,és jó, hogy kiírtad a dühödet! ;)
 
 


Én ugye rbben a hónapban elkezdtem a hőmérőzést. Sajnos pár dolgot nem értek a jelöléseknél, de próbálom különböző fórumokon elsajátítani...
Most úgy láttam, volt egy peteérés, a teszt is 1 nappal ezelőtt volt majdnem 2 csíkos,aztán csak fakó, plusz ma voltam nődokinál, ő meg is erősítette ezt. Szóval mostantól ezerrel megy itthon a drukk. :)

Azt mondta amúgy a nődoki, hogy 25 napos ciklusokkal is lehet terhesnek lenni, és van idő a beágyazódásra is. A sárgatest hormonom szép, nem tudjuk most,mitől barnázhatok. Azt mondta, barnázgassak csak () majd ha jön a baba, akkor nem fogok. (???) Nekem gyanus az is, hogy a hőm 36 fok körül mozog csak, esett le 35.9re is, állítólag ez sem nagy probléma (de olvastam,hogy ez okozhat barbázást is, meg pajzsmirigyes bajt is, ez utóbbi elvileg rendben van)

Így jártam...
 
 


@adeeel86:
Igen, 1 év próbálkozás után van vizsgálat, akkor egyből mindkét félnek.
 
 


@felho1:


Koszi, hat felprogettem magam mar elore, hogy biztos megint bunkozni fognak, ugyhogy igy azert jobban ment. 
Hu, homerozeshez nem ertek, de a facebookon a Gyenged fogamzasgatlas es termekenysegtudat csoportban nagyon nyomatjak, ha gondolod nezd meg. 


 


@adeeel86:


Szia! Én a következő gyógynövényeket, termékeket használom:


  • ciklus első felében PÉ-ig cickafark tea és málnalevél tea; ciklus második felében, PÉ után palástfű tea

  • egész ciklusban ezeken felül: barátcserje kapszula, méhpempő, tőzegáfonyás aloe vera ital


A gyógynövényeken felül még szedek E vitamint és folsavat is.
Amiket még olvastam, hogy segíthet: MagneB6, Aspirin protect, napi 1 dl vörösbor. 
 


@nevermind2:


A PCOS-t UH vizsgálaton nem látták? Lehet érdemes lenne egy profi radiológussal megnézetni! 
 


@lyrandei:


De, otthon Magyarorszagon a nogyogyasz megerositette UH alapjan a PCOS-t. Csak ezt nem akartam elarulni az itteni korzeti orvosnak, mert akkor tuti nem kuld tovabb sehova. Ultrahangot pl szeptember ota nem tudtam itt kikonyorogni...
 


@nevermind2:
Köszi, ismerem a csoportot, tagja vagyok és nagyon szeretem. Pont ott látok olyan plusz funkciokat a Kindara programmal, amikhrz úgy érzem, hogy nagyon nem értek. Pont most kezdődött egy tanfolyamuk, arról viszont sajna lekéstem. Szóval a hőgörbét kb értem, de az ottani plusz jelöléseket már kevésbé. :)
De azért köszi!
 
 


@felho1:


Jaj ertem, igen, az valoban eleg bonyolultnak tunik... En hozza sem kezdtem homerozni, maradok az ovu tesztnel.
 


@nevermind2:


:) köszi. Sajnos a dokipara nálam pszichés, valami gyerekkori rossz élményből eredm,már attól felmegy a pulzusom, ha rám néznek... :) próbálok dolgozni rajta, mert így a várandóság nem lenne túl jó élmény számomra a gyakori orvoslátogatások miatt....
adeeel86
Budapest XI. kerület
 
 


@felho1:


remélem nem kerül rá sor, és előbb beköltözik a pici :) <3 még "csak" az 5. hónapja próbálkozunk, de nekem már ez sok. iszonyat türelmetlen típus vagyok. Ti mióta próbálkoztok?
adeeel86
Budapest XI. kerület
 
 


@lyrandei:


köszi nagyon, ez aztán kimerítő válasz! Csak meghozza az egyik a várva várt eredményt. A vörösbor jól hangzik, egy barátnőmnek ezt maga a doki ajánlotta, mert szerinte fontos, hogy a beágyazódáskor el legyen lazulva a nő :) persze nyilván csak módjával. 
És neked van esetleg valamiféle problémád, amire jók ezek, vagy csak simán megsegíted velük a dolgokat? csak azért kérdem, mert én a méhmempővel kacérkodtam, aztán rákerestem a neten, és egy csomó olyan véleményt olvastam, ahol arra panaszkodtak, hogy az amúgy rendben lévő ciklusukat meghosszabbította, mióta szedik. Vettem is belőle egy tégellyel, aztán inkább az arcomra kentem emiatt. Mondjuk nekem pár hónapja kicsit meg van zavarodva a ciklusom, szóval lehet nem ártana megenni sem...
adeeel86
Budapest XI. kerület
 
 


@adeeel86:


Problémám elvileg nincs, csak besegítek ezekkel. Igazándiból már nagyon türelmetlen vagyok, mivel az első 2 gyerkőc rögtön az első próbálkozásra sikerült, most meg már hónapok óta nem jön össze. Tudom, hogy ez teljesen normális, de gondoltam nem árt egy kis rásegítés. 
 


@adeeel86: nagyon megértelek, nekünk is ez volt az 5. hónap, és tudom hogy van, aki ennél már sokkal több ideje vár, de engem lelkileg ez is megvisel kicsit. én folyton már olyanokon gondolkodom, hogy biztos valami bajom van, remélem nem fogok idő előtt becsavarodni :D Méhpempőt egyébként én is szedek egy ideje, nekem egyáltalán nem kavarta meg a ciklusomat ;) az átlagosnál kicsit vékonyabb volt a méhnyálkahártyám, de ez segített neki, szóval én egyelőre pozitív véleménnyel vagyok róla. Ha félsz tőle, hogy megkavar valamit, szerintem akkor se az arcodra kend, hanem add inkább a férjednek, neki is nagyon hatásos lehet! A palástfű teát szintén tudom javasolni, nekem az sem okozott semmi gondot. A dokim javasolt Inofolicot, arról esetleg van valakinek tapasztalata?
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron