Új privát üzeneted érkezett!

Panda
Ha megjön akkor kell hívnom a dokit magánrendelésre időpontért! Ott megbeszéljük milyen protokol és mikor kezdhetünk! Sajnos csökkentette a TB a kvótát úgyhogy akik most kapnak időpontot azok október végére kapják a lombikra! Eléggé elkeserítő!

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


Móni:
Értem.. drukkolok... Tényleg elkeserítő, hogy milyen sokára adnak időpontot... Én is 10 hónapra kaptam, mert 2016.08.10-én kértük az időpontot lombikra, és úgy kaptuk idén júniusra...

De ha be is írnak lombikra, addig lehet még próbálkozni inszemmel... azt hiszem, hogy azt kb 5 alkalommal megpróbálják...

Fel a fejjel és kitartást!
 


Lányok, lenne egy kérdésem.

Én a 3 inszemináció alatt, ahányszor vizsgálatra megyek, táppénzre mentem azokon a napokon...
Viszont egy ismerősöm tegnap azt mondta, hogy ő 2 éve volt lombikon, és akkor volt arra lehetőség, hogy ne irassa ki magát, hanem a munkáltatónak kötelessége elengedni a vizsgálatokra... így a vizsgálatokról hazaérve bement az ismerősöm fél-műszakokat dolgozni...

Nekem is kezd egy kicsit sok lenni a táppénzem, és tudják a munkahelyemen hogy mi a helyzet, drukkolnak és nem szólnak egy szót se a táppénz miatt... csak hát kevés így a fizu...

Tudja esetleg valamelyikőtök, hogy ez munkatörvénykönyv-beli szabályozás, vagy a munkáltató jófejségén múlik-e?

Köszi! :)
 

 
 

@panda888:
Bár nem ugyanaz a sztori, de nekem mondták, hogy pl ha kötelező uh-ra megyek, mint most a 13. Héten , akkor a kórházba kellett kérnem egy igazolást, hogy a kötelező orvosi vizsgálaton a kórházban megjelentem, es ezt a cégnek igazolt, FIZETETT, távollétnek kell tekinteni.
Érdemes a munkaugyon rakerdezni.
(Labor meg ilyenek elvileg nem)

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Dinyus:

Köszi szépen az infót! Holnap már lesz főnököm, megkérdezem majd tőle, hogy melyik osztályon, kinek firtassam a témát, illetve hogy egyáltalán feszegessem-e...
A neten nem sok friss infót találtam... de kiderítem.. :)
 


@panda888:
Nekem egy adminisztrátor kolléganőm/barátnőm mondta, egyébként fogalmam sem volt róla.
Aztán mentem a fonokomhoz, nem tudott róla, utána meg mentem a HR-re.
A helyzet/munkaügyi/berelszamolas ezt meg tudja mondani Neked, vagy utána tud járni.
Ne hagyd, ami jár, az jár :);)

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


@panda888:
Nekem egy adminisztrátor kolléganőm/barátnőm mondta, egyébként fogalmam sem volt róla.
Aztán mentem a fonokomhoz, nem tudott róla, utána meg mentem a HR-re.
A helyzet/munkaügyi/berelszamolas ezt meg tudja mondani Neked, vagy utána tud járni.
Ne hagyd, ami jár, az jár :);)

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Dinyus:

Ezt találtam a neten: "

Emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés


Ez a rendelkezés 2005. július 3-tól kezdődően azokat a gyermeket vállaló személyeket támogatja, akik az orvostudomány segítségét veszik igénybe a gyermekvállalás elősegítése érdekében. Indokolt ugyanis, hogy ne csak a terhesség bekövetkeztétől, hanem az annak érdekében végrehajtott kezelések megkezdésétől illesse meg munkajogi védelem, illetve munkaidő-kedvezmény az érintett munkavállalókat. Értelemszerűen a mentesülés csak az egészségügyi intézményben történt kezelés idejére vonatkozik. A felek együttműködési kötelezettségéből levezethetően a munkaidő-kedvezményben való részesülés feltétele a lombikbébi programban való részvétellel összefüggő orvosi vizsgálat igazolása a munkavállaló részéről. Ha a lombikbébi programban való részvételét a munkavállaló nem kívánja a munkáltató tudomására hozni, a távollétet más módon, pl. szabadság kivételével oldhatja meg."

Dátumot nem találtam hozzá, meg nem vettem a nyakamba a munkatörvénykönyvet, de ezt megmutattam a főnökömnek, ő meg továbbította a HR-re, úgyhogy utánanéznek.. :)

Nem hagyom magam, ez nagyon nem mindegy.. :) De szerencsére biztos nem kell harcolnom, jófejek a munkahelyemen.. :)

 


@panda888:


ez szuper hír :)

SZerencsére nekem sem kukacoskodtak, leigazolták a teéjes napot (jó, ott is voltam kb egész nap  :D), aztán kész :)

Ilyenkor azért elmondhatom, hogy szerencsém van a munkahelyemmel meg a főnökömmel :)

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Caroline
Mi újság veled?

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


Kértem időpontot, juni 22-re kaptam konzultációra! Nagyon durva és ez a magánrendelésre szól!

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


@moncsika79:


hát nem kapkodnak el semmit, az tuti :S :(


@caroline4:


mi volt a dokinál?


Lilypie Pregnancy tickers
 
 


@caroline4:
Minden rendben? Mi volt a dokinál? Nagyon eltűntél.

Lilypie First Birthday tickers
 


Caroline
Ugye nincs baj?jelentkezz!!!

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


Már én is aggódok, remélem nincs baj Caroline!
 


Dinyus:

Hát én is elmondhatom, hogy szerencsém van a munkahelyemmel.. örülök, hogy Nálad is így van.. azért az nagyon nem mindegy, hogy nem stresszel rajta az ember, hogy elmegy pár vizsgálatra, és nehogy kirúgják...

Közben utánajárt a HR... jelenleg is érvényben van, hogy ha lombikprogramban vesz részt az ember, akkor nem kell táppénz azokra a napokra, amikor vizsgálat van, és be tud menni aznap dolgozni, pár órára. Igazolt, fizetett távollétnek minősül, csak minden ilyen alkalommal kell igazolás a dokitól, ami bizonyítja hogy hol voltál és miért.
Csak azokra a napokra kell a táppénz, amikor egyáltalán nem mész be dolgozni, mert pl. otthon kell feküdni.
Illetve ebben az időszakban nem rúghatnak ki (akkor sem, ha akarnak).

Nem tudom, hogy ez mennyire munkahelyfüggő, de szerintem ez törvényileg van szabályozva.
 


@moncsika79:


Sziasztok Lányok!

Ne haragudjatok, hogy eltűntem. Tényleg nem nagyon jöttem netre. Annyira hányingerem van, hogy csuda. Az a bizonyos szerdai uh- teljesen rendben volt. Volt szívpulzálás és nőtt is a picike, akkor volt 12,6 mm. Mostanra már még nagyobb lehet. 

Sajnos nagyon fáj a gyomrom, akármit eszek, és egész nap tartó hányingerrel küzdök. Ez eddig még nem nagyon engedte élvezni a babavárást. Várom, hogy vége legyen ennek az időszaknak és akkor már végre én is élvezhetem.

Nektek pedig szorítok, hogy sikerüljön.!

Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 
 


@caroline4:
Örülök hogy minden rendben a pocaklakóval! Vigyázz magadra! Próbálj meg sűrűn picikét enni! Fűszeres dolgokat kerüld!
Mi Béla adtunk apait -anyait, múlthét péntek óta minden nap együtt voltunk szerdáig bezárólag, hátha meg lesz az eredménye! :lol:

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


@moncsika79:


szorítok én is nektek! Vigyázzatok magatokra! Jövök néha megnézni mi újság, úgyhogy írjatok csak nyugodtan, ha csak egy-két sort az is jó, hogy tudjuk mi kivel mi van. :)



Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 
 


Caroline
December 27- re kaptunk lombikra időpontot!
Veled mizu? Hanyadik hétben vagy?

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


@moncsika79:
Szia! Minden rendben velünk. A 31. Hétben vagyok. Nagyon várjuk az új kis családtagot.

Neked jó egészséget! Mostmár sínen vagytok. Hamarosan ott a két csík.

Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 
 


Van itt még valaki?
Caroline hogy vagytok? Baba?
Nekünk előrébb hozták a lombikot, múlthét csütörtöktől szúrom magam! Pénteken kell újra mennem újra+VV. -re! Ha minden jó akkor hétfőn leszívás! Altatás nélkül lesz!

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


Sikerült! ET 11 napon 197 a hcg! Valószínű mind a két baba beköltözött a pociba! Boldogság vvn!

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


Gratulálok Moncsika! Sok egészséget és boldogságot nektek! Majd mesélj mizujs veletek!

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Krystin Köszönöm, egy baba maradt velünk végül! Dec. 23.- án voltam uhn, dobogott a szivecskéje a babócának! Jan. 2.- án megyek újra a saját nőgyógyászomhoz! A nagy fiaim nagyon örülnek hogy lesz kistesó!

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


Gratulálok! Ez igazán szuper hír! Boldog, problémamentes babavárást! Aztán majd néha jelentkezz be :)

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Megszületett a kislányunk. 3690 g és 53 cm. Épp a kiírt napon, 12.22-én. Spontán jött a világra 7 órás vajúdás után.

Gratulálok moncsika! Mindkettőnknek szuper szép lett a karácsonyunk.

Boldog Új Évet mindenkinek!

Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 
 


@caroline4:
Gratulálok Caroline! Jó egészséget és sok boldogságot kívánok az egész családnak! Na meg persze sok-sok tejcsit! :-D

Lilypie Pregnancy tickers
 


Gratulálok Caroline! Sok boldogságot,egészséget és tejet! Vigyázzatok egymásra!
Ha tudsz rakj képet a kicsiről :)

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Caroline gratulálok a babához! Sok boldogságot nektek!

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


Köszönöm mindenkinek. Nektek is jó egészsèget.


Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 
 


Gyönyörűséges kicsilány! Igazi kis hercegnő, nagyon szép baba! :-)

Lilypie Pregnancy tickers
 


Nagy szép hercegnő! Még egydzer gratulálok, sok egészséget, boldogságot! A többiek is jelentkezzenek :)

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Caroline
Gyönyörű a kislányod! Sok boldogságot!

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


Hogy tudok ide kepet toltenk ?
 
 


.. most ez negativ vagy pozitiv ?
 
 


Nem a legjobban tudtam lefotozni
 
 


Szia! Én ezt a képet sajnos negatívnak látom :(
Mikor kellene megjönnie?

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Hat ez az h mesze van meg h megjojon de alig volt meg szinte meg se volt nem ertem doki mondta h jovohteig tesztelgessek
 
 


Ezt most csinaltam kb1 oraja. Utana mar ez sem latszodott csak halvanyan
 
 


Mert nem tudtam ma elmenni mer barna folyasom van:/ nem tolti fel a kepet
 
 


 
 


Azt javaslom, hogy vegyel digitális tesztet, azon egyértelműen látszik, hogy + vagy -
Lehet, hogy a ciklus végén fogant meg a pici, bár azért a folyamatos barnázás nem túl jó, nekem is volt anno :(
Mindenképp menj majd vissza a dokihoz, illetve ha felerősödik a barnazas, vérzés, esetleg görcs, azonnal doki.

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


24.en volt peteeresem . Mi fenkepp megyek csak jovoheten tud fogadni . Tegnap volt reggel egy kis barnazasom .. azotta nem . Sajnos nem tudom hogy most mivan. :/
 
 


Ha 24én volt PE-d, akkor 28 napos ciklussal számolva kb 8a körül már menstrualnod kellett volna.
Most vagy az van, hogy volt a ciklus előtt egy plusz PE-d, ahol megfogant baba, ahogy előrébb írtam is.
Ha viszon ez így volt, akkor ez lehetett akár beágyazodási pecsételés is.
Ha fennáll a terhesség gyanúja, én is azt javaslom, higy jövő hétig tesztelgess, de ha most volt a beagyazodas, akkor meg azért kell egy kis idő, hogy kimutassa a teszt.
Ez sajnos ilyen türelem játék :( :)

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Koszonom higy probaldz segiteni. 8.an elvileg negjott de nem ugy 2 napig volt meg elsonap eros volt utana oilyen atlatszos volt es elis mult masnap sajnos bem ertem
 
 


Légy türelmes, és jövő héten mindenképp menj vissza a dokihoz.

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Mindenkepp igy lesz koszonom
 
 


És reggeli elsőkből teszelj egyelőre :)
Sok sikert :)

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Szia!

Miujsag???

Lilypie Pregnancy tickers
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: