Új privát üzeneted érkezett!

@jules15:
Üdv itt!

Sajnos ezt így nem lehet megmondani, volt olyan közöttünk, akinek 1 hétre rá lett csak pozitív, úgyhogy bármi lehet. Szerintem várj még a teszttel. Ha addig nem jön meg, kedden csinálj még egyet. Amíg nincs mensi van remény :-) Drukkolok! :-)

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Köszönöm szépen! :)
Kicsit visszaolvastam, nagy gratula mindenkinek, akinek sikerült!! 
Egyébként 1 hete folyamatosan olyan érzésem van, mintha meg akarna jönni, görcsöl a hasam, fáj a derekam, így 1 hete tamponnal indítom a napot, hogy ha megjönne ne legyen gáz, de semmi...   
Tudtok ajánlani megbízható tesztet? Vagy ez is mindenkinél más? Tegnap Gólyahírt vettem 2-t,mert az ügyeletes patikában csak ez volt.
 
 


Kedves Topiklakók!

2014. januárjától próbálkozunk a párommal a kisbaba ügyében, sajnos semmi eredménnyel. 2015. januárjában felkerestem nőgyógyászom, aki hormonvizsgálattal kezdte. Nem volt rendes peteérésem, ezért Clostibegyt kúrán vettem részt, amitől lett peteérés csak sajnos teherbeesés nem.
Párom szeptember végén spermavizsgálaton volt, minden eredménye jó.
2015.10.22.-én megtörtént a HSG-vizsgálatom (pár napja), és sajnos mindkét petevezetékem el van záródva! 2 hét múlva kell mennem a nőgyógyászhoz kontrollra és a további kezelések megbeszélése végett!
Kérdés: Mire számolhatok? Mire készüljek? Mármint milyen kezelések jöhetnek ezután szóba?!
cagatha
Barcs
 
 

 
 

Úgy néz ki megjött. :cry: szomorúság :cry:
 
 


@jules15:


Sajnálom :( Én még izgulok, én mára nem vártam, de még nem jött. Ne keseredj  el, új hónap új esély!



Sajnos nagyon a szivemre tudom venni a dolgot, férjem nem is érti, hogy 2 hónap próbálkozás után mi a fene bajom van, de én már előbb meddőségi klinikákat nézegettem. :cry: Neked megy a drukk, majd írj ha van fejlemény! ;-)
 
 


@jules15:


Köszönöm, ha megjön én is ki leszek az tuti... 



Cagatha üdv.közöttünk!Hát nem túl jó hír hogy el van záródva mind a két petevezetéked!Elvileg így csak lombik jöhet szóba!Érdemes lenne felkeresni egy meddőségi centrumot!De ne csüggedj van megoldás!Kitartás és sikerülni fog!

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


@bocika13:Mégis csak itt vagyok.....gondoltam benézek, és nem bántam meg. Jól esett h te is, moncsika 79  és ecsibe is gondolt ránk. Ezt így utólag is köszönöm! Nagyon faramuci helyzet ez. Nem tudjuk feltétel nélkül elfogadni ezt a helyzetet. Magyarul, nap mint nap elhangzik mindkettőnk szájából azóta is , hogy én ezt nem hiszem el! Hiszem azt h velem nem lehet ekkora baj. Ezért vártam türelmesen, nem sürgettem a párom, mire tegnap kijelentette menni szeretne meddőségi szakrendelésre, Utána néztem már rég, h Békéscsabán van Meddőségi szakrendelés, nem kell beutaló, csak egy időpont egyeztetés telefononon keresztül. Így hétfőn hívom is őket. Bár még nem érzem magam elég erősnek , h egy ilyen tortúrába belefogjak. Lehet először vissza kellene mennem a nődokihoz, mert végül is ő kérte a férjem vizsgálatát. Nem tudom sajnos, h egy Meddőségi szakrendelésen hogy mennek a dolgok....ők küldenek orvostól orvosig?  mert akkor mindegy, ha ahhoz megyek vissza akinél voltam....uh bocsi.....nem állok a helyzet magaslatán....minden esetre a lényeg hogy nem adjuk fel. Ez tény. Ha valami lesz majd írok! És ti hogy álltok a babaprojektel?
 


Üdv az újaknak!!! Ne sokáig legyetek itt, legalább is azért amiért ide jöttetek :) tudjuk h pokoli érzés várni nem várttól nemvártig, és ha megjön kétszázzal ostromoznak a kérdések.....próbálod megérteni a megérthetetlent, de egyet mondhatok, minden menszesz egy új remény, és míg vártok olvasgassátok vissza a topikat itt, nagyon sok minden le van írva pontról pontra, részletesen....hátha talátok olyat ami hasonló a ti helyzetetekhez. Nagyon széleskörű tapasztalat megosztások történtek, olyanok is amit lehet nem tudtudtunk volna személyesn megbeszélni a nőgyógyászunkkal sem, nem h egy baráttal, vagy rokonnal.

Olvastam valakinél h 2 hónapja próbálkoznak, hát az nem nagy idő..... de! Kismama jelölteknek javaslom nagylabor , kispapa jelölteknek is, ha itt minden rendben, tessék figyelgetni mikor lehet Pé-tek....előtte utána akció :)

Várom a két csíkos teszteredményeket :)
 


@cagatha:


Szia! Na basszus, nálad se a legjobb a helyzet. Nem tudom, állítólag csinálnak ilyen olyan átfújásokat, lehet az elzáródáson segíteni, de azt is mondtak nekem h azért kell a párom vizsgálni , mert a nő vizsgálata nem egyszerű és nem is fájdalom mentes. De mint tudjuk, mindenért meg kell szenvedni. Ezért vannak a meddőségi központok. Ott segítenek, csak úgy tudom ki kell az ember lányának nyitni a pénztárcáját. Ettől félek én is :/

Na de kitrtást kívánok, sok erőt !!! Írj ha van valami, sokat segít az is ha kiírhatod, (tapasztalat)
 


@andrenoci:
Üdv újra itt! Örülök, hogy visszatértél.Biztos nehéz a döntés és az elhatározás, de szorítunk. Kitartás!!! Küldjük a sok-sok energiát.

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


@andrenoci:


Szia!

Köszi a bíztatást!! 2015. áprilisában voltam laboron, akkor nagyon alacsony volt a vasam, 2 hónapig szednem kellett  vasat, majd június végén ismételt vérvizsgálat, ott már minden szuper érték volt. :)
Érdemes még így is elmennem megint laborba? Vagy az évi 2 elegendő?
Köszi a választ előre is, bizony új hónap van, új reményekkel. :)

 
 


andrenoci úgy örülök hogy vissza tértél!Annyit gondoltam rád,még a páromnak is meséltem hogy mi a helyzet veletek!Tudod nálunk is apával van probléma!Nos!Mi most csütörtökön voltunk egy meddőségi dokinál magánrendelésen,megnézte a meglévő eredményeinket és mondta hogy valószínű velem nincs gáz de azért kér egy ciklus 3.naján vérvételt!A páromnak pedig 4 nap önmegtartóztatás után sperma vizsgálat!Azt mondta egy sperma vizsgálat az kevés,lehalább 2 kell!Hétfőn kérünk időpontot!15 000ft volt a konzultáció és az én vérvételem 5000ft lesz,a sperma vizsgálat ingyenes!Arra figyeljetek hogy tb támogatott legyen a meddőségi ahova mentek!Érdemes lenne a dokidhoz visszamenni és ő ajánljon dokit és hozzá elmenni először magánba mert egyébként fél év mire időpontot kaptok!Nekünk az első hívásnál egy hét múlva kaptunk időpontot!!Azért nem mindegy!Fönt vagy a face bookon?Akár megkereshetnénk egymást!Azérz ez nagy dolog hogy a te párod se zárkózik el a procedúrától!Szerencsére az enyém is benne van a dolgokba!Akár mennyire is szeretnénk mi nők egyedül kevesek vagyunk hozzá!Az anyagiak minket is go

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


Az anyagiak miatt mi is gondolkodóba estünk,de meglátjuk mit mond a doki az eredmények után hogy milyen megoldás létezik számunkra!Remélem inszemináció elég lesz!A párod eredménye milyen?Számokban értem!Hajrá fel a fejjel!Nekem most van pém, rajta vagyunk az ügyön persze hátha spontán összejön!Vannak csodák!Elég ha egy eljut a célhoz!

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


andrenoci jelentkez hogy sikerült e jelentkeznetek!Az andrológusnál nem is voltatok vissza az eredménnyel?
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


@andrenoci:


Örülök hogy visszanéztél! Fel a fejjel, lesz még tavasz!
Nálunk semmi még, várunk . Aztán majd meglátjuk...Én is pont ezektől félek, hogy olyan sok idő eltelt, és az emberi szervezet annyit változhat 7 év alatt, hogy ki tudja alkalmas-e még szülőnek :(

Most megyek majd az endokrinológiára, aztán nőgyogyi. Bár...mostanában annyi minden összejött, hitelen annyian elmentek a családomból hogy nem is tudok erre koncentrálni. De azt tartja a modás-egy elmegy, egy jön...


Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
manyinya
Miskolc
 
 
 
 
 


Sziasztok! Hezitálok. Még nem léptem. De ha teszek vmit,írok! Urológián voltunk, de majd csak telefonon hívom a dokit! Egyébként ami bánt,az az h most már óvszert kell használjunk,míg nem rendeződnek a dolgok. Ugyan is apa eredménye végett, beteg,izomgyenge , fogyatékos babát eredményezhet egy jól irányzott együttlét. Na majd megoldjuk! Nem rossz ötlet a facebook, de ha ráérek, itt vagyok.
 


@moncsika79:
Aranyos vagy :-)
 


@jules15: szia! Tsh? Milyen lett?cukor? Kicsit célirányos vagyok, mert nekünk ez tuti bajos volt. 2 hónapnak kötelezően el kell telnie 2 labor között.
 


@andrenoci:


Szia, na, előkerestem a 2. labort, amin már a vasam is tökéletes volt.
Szóval TSH: 1.17, vércukor 3.7 .
Ezek optimálisak teherbeesés szempontjából?
 
 


Sziastok!

Jules 15
Teherbeesni lehet 4-es TSH -val is, de a legoptimálisabb, ha 1 alatt van. A te eredményed szerintem nagyon szép még így is. Ha a vércukrod éhgyomori, akkor az is jó!
Lombik előtt vagyok, minden vizsgálatom kész, most van egy kis rálátásom az optimális eredményekre. 



Sziasztok!
Túl vagyok HSG-n, mindkét petevezeték elzáródva. Ma voltam nőgyógyásznál kontrollon, aki Pécsi Meddőségi központba küldött tovább, telcsin azt mondták valószínű lombikprogram lesz! Február 08 kaptuk az első konzultáció időpntját. Addig laborvizsgálat a mestruáció 3-ik, 12-ik és 21-ik napján pécsen. KÉRDÉS: mi van ha ezek a napok épp hétvégre esnek - elvileg nincs akkor orvos. Ilyenkor mi van? Áttolódik következő hónapra?
cagatha
Barcs
 
 


Cagathe +-1 nap ha hétvégére esne!
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


@jules15:
Igen!!! Abszolut! Vese ,májfunkciók?
 


@cagatha:
Szia! Azt szeretném kérdezni, hogy vizsgáltál és ki a petevez.átjárhatóságát?
 


@moncsika79:


köszönöm a választ
cagatha
Barcs
 
 


Sziasztok! Nem egyszerű ez az egész babaprojekt procedúra az egy biztos! Ma voltam vissza a nőgyógyon, ahol nagyon kedves, egyszerű doki volt, megvizsgált, hüvelyi ultrahangot is csinált, ill diagnosztizálta , hogy makk egészséges vagyok, viszont a párom eredményét nézve lombik baba gyanús a helyzet. Röviden tömören.....mondtam, hogy elég mostoha körülmények közént történt a mintavétel, ezért papíron is javasolt egy újjabb vizsgálatot, persze kiemelve, h az én kérésemre...kérdeztem, akkor most hova? ....tanácsolta, menjek a háziorvoshoz, neki tudnia kell hova tartozunk. Hát elmentem, tudatta velem, ő sem tudja hova kell menni. Beütötte a google-be, monja nekem Gyula, meddőségi szakrendelés....mondom neki, voltunk Gyulán, ha ilyen körülmények lesznek, nem megyek! Kérdezem, klinikára hova tartozunk? válasz : Messze vannak, utat nem fizet autóra, és különben is Gyula közelebb van és ez nem az a hely ahol mi voltunk, próbáljam meg holnap én fölhívni. Nekem a nőgyógy azért nem adott meddőségi beutalót, mert a páromnak van baja, őt pedig nem utalhatja be. Mondtam erre is , ez nagyon faca! Nagyon pipa vagyok....nincs elég baja az embernek , még ezek is! Kész vagyok! Ismét.

Ja több érsben lévő tüszőt látott az orvos , egyik oldalt egy 17 mm- es, 6 nap múlva kellene megjönni, a másik oldalt pedig több kicsit....nem számolta meg :) szóval, nálam minden okés, ill . volt cytológiai vizsgálat is....akkor értesítenek ki, ha baj van. Nem fáj semmim. Azt érzem , ha pém van, de azt nagyon....volt időm kitanulmányozni :)

Úgyhogy holnap teló ismét, nagyon várom már....remélem nem kell előlről kezdenem az egészet....
 


@andrenoci:


Örülök, hogy haladtok. Nagyon bosszantó, hogy a háziorvos így áll hozzá. De legalább a nőgyógyász rendesnek tűnik. És külön jó hír, hogy nálad minden oké. Lehet apánál sem annyira rossz a helyzet, hiszen a körülmények sem voltak túl ideálisak. 
Ne add fel. Holnap telefon, aztán már megint egy lépéssel előrébb vagytok és többet tudsz. Légy erős. Lehet Gyulán sem lesznek kedvesebbek, mint a háziorvos. De ez ne tántorítson el.

Írj, hogy mit beszéltél velük!

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


andrenoci nem tudom miért nem ad a nőgyógyász javaslatot,beutalót a meddőségibe!Nekünk ő adta 3s még orvost is ajánlott+tel számot is megkaptuk a magánrendelésre!Az andrológus is adhat !Úgy örülök hogy erőre kaptatok!Lesz3. banánk és kész!Kapunk segítséget!
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


@ecsibe:
@moncsika79:
Sziasztok! A fonalat nem nehéz elveszíteni a mi helyzetünkbe, és akkor nagyon rossz. Nem szeretnék magánrendelőbe menni.
De ez nem eredményezheti azt,h ellátás nélkül kell maradjak! Ha ez természetessé válik, felköthetjük a gatyánkat! Andrológus? Hát akinél voltunk,az urológus biztos!h andrológus,azt nem tudom....a vizsgálatot meg kell ismételni,normális körülmények között.Ez is bizti. De lombikba tuti nem megyek bele . Úgy lesz e 3.babóca azt még nem tudom.
Ti hogy vagytok?
 


Sziasztok! Nagyon bevagyok parázva! 25.re van időpontunk, lesz újabb ondológiai viszgálat, de azt mondta az aszisztens, h nem valami gusztusos a hely amit erre kialakítottak. Hát nem őrület! Páromnak 7.45 re,nekem 11 kell menni. Meddőségi szakrendelés ,Gyula. Hát már mehettem volnap ma is, csak a páromnak nem tudtak időpontot adni. De merre vagytok? Tegnap senki sem volt.....
 


Andrenoci miért az előző sperma vizsgálatnál mi volt a probléma?mik voltak a nem normális körülmények!Az hogy a szobácska nem annyira bizalom gerjesztő ne tántorítson el!Nekem pl.kérte a párom hogy mennjek

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


El vele!Bocsi csak telórol írok és félre nyomtam!Nekem jövőhét kedden kell megjönni és 3. napon vérvételre kell mennem!Petsze ügyködünk a párommal hátha sikerül spontán!Nagy lenne a boldogság!Kitartás csajok!

Móni
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


Sziasztok!

Ma voltam a leleltekért .Az áprilisi 0,8 as TSHm lesett 0,42 re. Szépen elkezdett túltermelni, és a göbök is szaporodtak. 2 hét múlva doki, nem tudom mit fog mondani...Gondolom további vizsgálatokra küld majd. Állítólag ez a 0,42 még semmi, de lehet ezért jutok én a + tesztig, aztán meg megjön. Elkenődtem rendesen, de hátha...

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
manyinya
Miskolc
 
 
 
 
 


@andrenoci:


Én bízom benne hogy lesz még baba - csak a várakozás....

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
manyinya
Miskolc
 
 
 
 
 


@andrenoci:Vagyunk, vagyunk.
Legalább lesz szoba, múltkor az sem volt. Elég messze van még 25-e. És nálad mit néznek?

Én most 20-ra nem várom. Annyi változás van, hogy elkezdtem szedni a barátcserjét. Lehet bebeszélem csak magamnak, de már érzem annak is a hatását. Mindig megfogadom, hogy nem figyelem és találgatom a jeleket, de egy-egy nyilalás, görcs, émelygés stb. után azért agyalok rajta. Nagyon reménykedek benne, hogy ez a hónap sikeres lesz. Ha meg nem, akkor majd karácsonykor lesz a kezemben egy pozitív teszt!


Lilypie Pregnancy tickers
 
 


@ecsibe:
Nőgyógyászatilag, endrokrinológiailag vagyok rendben....nálatok is régóta nem jön össze a baba ugye? Hát nagyon szorítok,h ne csak fantom érzéseid legyenek! Hamar itt lesz 25. Hidd el! :-)
 


@manyinya: nem rossz az a 0.42 tsh! Nekem is annyi!! Ezt mondta az orvos is . Nyugodj meg :-)
 


@moncsika79:
Előzőekben szerintem részletesen leírtam. Én is megyek vele már kikért magának a párom is. De majd látjuk.....
 


@andrenoci:Ez lesz a 6. hónap. Ha most sincs baba, akkor részletesebb kivizsgálás, az tuti. Nem szeretném megvárni az egy évet.
Moncsika, Manyinya nálatok mi a helyzet?


Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Sziasztok!Elsősorban olyanok segítségét kérném akik már babásak, de érdekel minden vélemény. Szóval ugye hivatalosan hétfőn volt ovum ami szerintem inkább vasárnap volt de mindegy. szóval, ma 10 nappal a nem vár elött, valami kis 1-2 csepp vér távozott, de nem tiszta vér  piros, de nyákkal együtt, és semmi több ez beágyazódás lehet?



Fúha, ahhoz nem igazán tudom miket kéne nézni a vérképen, de minden a megadott tartományban van, kicsit a limfocita volt egyedul magas, mert valami virus bujkalt bennem akkor épp. Szóval jövő hét végére nem várom. :)
 
 


Egyébként ebben a hónapban a ciklus első napjatol a 14. Napig ittam napi egy csésze cickafarkfű teat, es a 15.napon brutal szúrt a bal oldali petefészkem, szóval eddig az ovulációval baj nincs. :) Még januárban voltam nőgyógyásznál a szokásos éves citón, ahol a doki jól lecseszett, hogy mi az hogy én már 10 éve gyógyszert szedek és nem tartottam szünetet, idézek: "a maga méhe már tetszhalott", tartsak 3 hónap szünetet és ne éljem bele magam, hogy magától be fog indulni a dolog, de ne aggódjak, majd hormonokkal beindul... Hát ehhez képest abbahagyás utan első hónapra 37, második hónapban 28.napra jött meg magától. És nem is akkor hagytam abba a bogyót mikor ő "javasolta" hanem fél évvel később amikor úgy gondoltuk, hogy itt az ideje.
 
 


*bocsi javítok: első hónapban 27 napra jött meg (elirtam a 37-et)
 
 


Sziasztok! Mi ebben a hónapban védekeztünk, és gondoltam ,megosztom a tapasztalataimat.... 3 napja jött meg, este, és alig van. Máskor annyi van,h szinte ömlik. Egyáltalán nem görcsöltem, görcsölök. Nem puffadtam. Pont azon a napon jött meg, ahogy a naptáram jósolta. Szóval érdekes dolgok ezek......
 


@szandra0408:


Szia! Bármi lehet :) nekem semmi beágyazódás jel nem volt. Sőt az első babámnál rendesen megjött, de sajnos Ő nem maradt meg...A 2. nál semmi, a kicsinél meg barnáztam 2 napig egy picit. De mindenki más és más...És minden terhesség is más és más.

@andernoci:
Az emberi elme mindent képes befolyásolni-mindent. Az egyik atnárom mesélte hogy ő pl. tudta hogy nem fog teherbe esni, de a lombikkal elsőre sikerül. És tényleg úgy lett! Hármasikrei vannak :) A te petefészked is tudta hogy most stop van, erre beállt a normál ritmusra.

Nekem most van ovum, vagy legalábbis a napokban. No hőmérő, no LH teszt, no para. A derekam majd leszakadt délelőtt, meg görcsöltem is, de csak a jobb oldalon. Legszivesebbek nkitéptem volna a lábam tövestül úgy fájt. Hát meglátjuk. Ez végülis még csak a 4. hónap próbálkozásunk. Orvosi szaklapokban azt olvastam az IUD után 9 hónap az átlag. Tudom ez csak statisztika, de reménykedem hogy nem kell ennyi idő....És hogy 38 évesen is simán teherbe lehet esni :D


Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
manyinya
Miskolc
 
 
 
 
 


Nekem ma megjött! :oops: Csütörtökön megyek vérvételre a BMC-be!Kezdjük a vizsgálatokat!Sebaj legalább közeledünk a cél felé!
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


Sziasztok! Lassan megint eltelik egy hónap, vasárnapra nem várom. Megfogadtam, higy nem tesztelek idő előtt, nem keresem a tüneteket. Viszont azt észrevettem, hogy máskor mensi előtt kb 1 héttel már kicsit görcsölgetni szoktam, viszont most semmi, viszont 2 napja ilyen szurkálásokat érek a hüvelyem tájékán és kicsit feszül is alul a hasam. Nem tudom, hogy ez most csak sima mensi tünet vagy esetleg valami jó jel. Aki tapasztalt már ilyet örülnék ha megosztaná velem. :) :oops:
 
 


Jules: Én holnapra nem várom. Peteérés után rögtön mensis tüneteim voltak, majd egy hete elmúltak, és egyáltalán vagy csak éppenhogy van valami. Tegnap petefészek környékén szurkálás. Foglalmam sincs, hogy mit jelent. De remélem Nálad és nálam is baba lesz a dologban

Lilypie Pregnancy tickers
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: