Új privát üzeneted érkezett!

Ma Becét orvoshoz kellett vinnem, mert már kb 10 napja minden este nagyon híg a széklete. HAsmenésnek nem nevezném a dolgot, mert a szokásos esti nagy dolga lett egyik naprül a másikra híg. Kaptunk székletgyűjtő edénykéket amiket most 3 napon keresztül minden nap vihetek be az ÁNTSZ-hez, hogy megvizsgálják van-e valamilyen kórokozó Bence szervezetében. Ha negatív lesz, akkor gasztroenterológiára kell mennünk.
Még csak ez hiányzott nekünk hogy most Bencussal is valamilyen gond legyen...

Kép

Kép


Sziasztok!

Esélyem sincs visszaolvasni, rettenet... Az utolsó oldalt olvastam.

Kati: Nálunk fogzásra a BABY ORAJEL nevű gél vált be, amit ebay-en rendeltem külföldről. Semmi más nem enyhítette a csajok fájdalmát. Van most itthon egy új cucc, GENGIGEL BABY a neve. Talán ez jobb, mint a többi, itthon kapható kenőcs. Kérdezz rá esetleg.

Csillag: Hááát, nem irigyellek a gyógytornász miatt, jó messze találtatok. De abban biztos vagyok én is, hogy nem idegrendszeri eredetű Gergőci "problémája". Azt nem értem, hogy látatlanban minek mond ilyet egy szakember. Olyan felháborító!!! :(( Remélem, minden rendben lesz. Sőt, tudom!

Nálunk nagyon sok volt a betegeskedés, valakit mindig ápolnom kellett. Én még nem dőltem ki, de nem tudom, meddig lesz ez így. Zsófi most van túl egy víruson... Egyébként 60 cm és 7 kiló volt az utolsó mérésen, ami kb 3 hete volt. Hozzátáplálásban nem vagyunk valami nagyok, de ami késik, nem múlik.... Nemrég sikerült átfordulnia hasról hátra is. Nagyon örültem neki, mert egy ideig semmit sem csinált a játszószőnyegen...
Na, szóval élünk... Ne haragudjatok, hogy csak így néha benézek, de egyszerűen többre nincs időm. :(
Puszi mindenkinek!



CSAK EGY CIKKET HOZTAM A SZOPI MIATT AGGÓDÓ MAMIKNAK:

# A gyerek tudja, mennyit és mit kell ennie. Nagy általánosságban szintén igaz. Egészséges gyereket ne méricskéljünk óránként (naponként se!), ne próbáljunk beleügyeskedni még tíz grammot. De hogy ne megint a sárgaságra hivatkozzam, gondoljunk azért arra, hogy valamitől mégis léteznek táplálkozási zavarok, rosszul gyarapodó babák, egész nyáron túró rudin élő kétévesek. Pedig általában az anyukájuk szintén lelkesen főzi a zöldséglevest.

# A gyereknek naponta, testsúly-kilogrammonként

* 100 ml-t kell szopnia, hogy ne száradjon ki,
* 120 ml-t kell szopnia, hogy ne veszítsen a súlyából,
* 150 ml-t kell szopnia, hogy gyarapodjon.

Egyrészt a gyerek nem gép, másrészt meg mi sem vagyunk egyformák, mitől lennének a babáink azok? Ugyanakkor kétségtelenül van egy bizonyos, egyénként változó mennyiség, amire a babának szüksége van, ezt egy (hangsúly!) egészséges gyermek ki is követeli magának. De hogyan tudhatnánk kéthetes babánkról teljes bizonyossággal, hogy makkegészséges? Persze sehogy, ám az alábbi jelek segítenek eldönteni, hogy elég táplálékot fogyaszt-e. Az egészséges gyerek

* hozzávetőleg egyenletesen gyarapszik (tehát nem mindennap, dekára pontosan)
* éberen felfigyel a külvilág ingereire
* nedves a nyelve
* tiszta a tekintete
* kutacsa nem beesett
* bőre rugalmas, csippentés után azonnal helyreáll
* rendszeresen pisil (napi 4-6 pisis pelenka, nem szúrós, nem sötét vizelettel).

KépKépKépKép
Kép
majga
Dabas
 
 

 
 

Csillag! 21 db pelenkám van. de jó h Gergő végig aludta az éjszakát! remélem nem lesz semmi gond Bence székletével! gratulálok a fogyásodhoz, nagyon ügyi vagy! rokonok nagyon bunkón viselkedtek tényleg, sajnálom.

Beze! köszi jól vagyunk! nem sokára teszek pociképet!tök jó h átalussza az éjszakát!:)

Kati! tüneményes Bogika!

Majga! hogy vagyol?:)))vedd meg a kocsink:)

KépKép
 
 


Sziasztok!!!!!!

Beze köszi:))

Virág nagyon ügyi vagy a fogyással!!!!!!!
nekem is egyre többen mondják hogy már látszik hogy halad a sukyom lefele......két hete kezdtem el....már csak tornázni kéééééééééne:)

biztosnem lesz semi komoly Bencénél...

Kati olyan széééééééééééééééééép Bogica:)))))

Zsuzsi de örülök hogy jöttél......én olvasom a blogd:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


DIKE DRÁGÁM:
1:NME BÍRNÉK MEGFIZETNI EGY MERCIT
2:HA NEKED AZ EGY BABÁDRA KICSIKE,AKKOR NEKEM A 3????
3:NINCS JOGSIM
4:NEM SZEJETEM A MERCIKET :D

KépKépKépKép
Kép
majga
Dabas
 
 


sziasztok!

Voltunk státuszon és megkaptuk a szurikat. Bogi 57 cm és 4710g.
Evésre a gyerekorvos annyit mondott, hogy még bekkeljük ki az előttünk lévő 3 hetet és elkezdhetünk hozzátáplálni egy kis gyümit, hátha akkor megjön Bogi kedve az evésre. Botrányosan(Csillag szavait idézve) keveset evett ma is Bogi. Olyan 300g, de nagyon maximum. Fél2 óta egy falatot sem. Most aludt el. Előtte megkínáltam, de hiszti volt ezerrel. Tegnap megkóstoltattam vele a tápit is, de az sem kell.
Szurit az elsőt jól viselte. A reakciója egy hangos, szívből jövő HEEEEE volt, majd a másodiknál kijött minden sírás, de amikor felvettem el is múlt. Majd a hordozóban kezdett hüppögni a kis mimózám. :)

Kép

Kép
 
 


Kati puszilom a kis hümmögő mimózádat:))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Kati
Fogzásra rágóka, valamint 3 hós kortól vannak rágcsálni való „fogkefék”. És Chamomilla, ha nyugtalan a fogzás miatt.
3 hós kor alatt, csak germicidet lehet adni, és abból is csak felet (hosszában). Nálunk csak ha lázas, vagy hőemelkedése van, és nyügös.
Sosem mértem, hogy mennyit eszik. Jól gyarapszik, két hetente méretem a védőnővel. És ha elég neki, akkor egyszerűen eltolja a nyelvéve a cicit, szóval ő diktál.

Csillagvirág
Ez még csak álom, de azért fogok minden nap futni. Ha másoknak megy 50 évesen, nekem is sikerülhet, csak sok-sok erő, és kitartás kell. Futás régebben jól ment, most kell néhány év mire visszarázódok.
Én is elkezdek majd tornázni, most talán lesz majd időm rá.
Ma a védőnőnél néztem a listát, hogy mikor mit kell már tudnia a babának. És az átfordulás 5-7 hós kor között. Szóval tényleg ne aggódj! De szemétség, hogy ide oda küldözgetnek. Szerintem sem idegrendszeri probléma, hiszen nem volt koraszülött (inkább azokra a babákra jellemző) Egyébként a védőnő engem is beparáztatott, hogy Zalán nem nézegeti a kezét, és nem fogja meg a játékokat. Hiába próbálgatom neki, nem foglalkozik vele, csak a kezét eszi.
Egyébként nálunk is ügyesebb volt Regi, ő is tudott már egy irányba fordulni, és a játékokat is fogta 2 hósan.

Dike
Nekem is esedékes a fogkőszedés/polirozás. Évente megcsináltatom, bár nem nagyon van rajta, de a polirozástól világosabbak lesznek a fogaim. Most Regit is elviszem, és megnézetem a fogait.

Pedi
Hát nem tudom….de Zalán már 1 hósan volt 5 kiló, mégis a 2 hós oltás után kihangsúlyozta a védőnő, hogy csak felet szabad a kúpból, és adott egy táblázatot is, hogy hány hós kortól milyen kupot, és abból mennyit lehet. A germicid erős, de az első 3 hónapban csak azt lehet, és csak felet.

Zalán most 6700 gramm. Kezd visszavenni a hízásból. Most csak két hét alatt 400 g-ot hízott. Kb 3 hósan lesz 7 kiló. Már a 3-6 hós rucik nagy részét is ki kellett szelektálni, most már előszedtem a 6-9 hósakat.
Vendég
 


Jó reggelt!

rita: Zalán baba tényleg hatalmas! De hát ő fiú!
Most ennyire futotta, Bogi ébredt.

Kép

Kép
 
 


Írtam, de elszállt! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ Most nem tudom újraírni...

Kép

Kép


újra itt. Bogi evett (70ml-t, de fél6-kor szerintem tök sokat szopott, mert abból a ciciből nem tudtam fejni, a másikból pedig 240ml jött ki.
Már arra is gondoltam, hogy ő inkább éjszaka és hajnalban eszi meg a szükségleteinek nagy részét, mert éjszaka sem tudok fejni utána szinte semmit. Egyszer rászánom magamat és megmérem éjszaka, csak sajnálom, mert ott szokott elaludni és teszem az ágyába.

rita: Zalán szokik már a kiságyába, vagy még együtt alszotok?
Ja! Bogi sem fogja még meg a játékokat! És nem is kell még nekik. Figyelniük kell a színes játékokra és akaratot kifejezni, hogy elérjék, de még nem is tudnak koordináltan mozogni, amíg le nem épül nekik a fogóreflexük.
Bogi tegnap reggel a lábfejére figyelt a hintában. Csomót nevettünk rajta, mert olyan pofákat vágott hozzá.

nita: gratulálok a fogyáshoz! Kérünk mi is képet. Várjuk Barnit a fehér lovon. De ha ő nem jön, akkor majd mi nyáron a fekete fiestámmal lehet, hogy meglátogatunk. OK?

csillag: mikor mentek a tornás nénihez? Egyébként nem tudom elképzelni, hogy egész Győrben nincsen egy szakember. Ez emberfeletti, hogy 80km+5000!!!
Bencusnál nem tudom, hogy mi lehet. Remélem "csak" valami bacija van. Evett valami olyat, amit előtte nem?Vagy hirtelen nem eszik, iszik több tejet, tejterméket?

majga: Hogy vagytok? Fiúk? lackó?

dike: kicsi a merci???? :shock: :shock: :shock:
A 21 pelus sztem elég lesz. Mondjuk meglátod, hogy mennyire lesz bukós Ármin. Bogi egyáltalán nem az és nekünk is kb annyi van és van, hogy 1-2 db van csak kivasalva. 1-2 van mindig a pelenkázótáskában, meg van a mi szobánkban, meg van a nappaliban, babakocsiban, hordozóban, pihiszékben, meg a vasalatlanban, szóval nálunk mindenhol textilpelus van. 2-3 naponta szedem össze, ha egyébként nem "koszolódik" és rakom mosni.


Féltem az éjszakától, de nem volt rossz. Elaludt a nappaliban 6-kor, majd 3/8 8-ig szunyált. Aztán etettem, fürdettük és aludt az ágyában fél3-ig. Ekkor éreztem, hogy meleg. Civire tettem, mert tudtam, hogy még egy fosti előttünk van. Menetrend szerint jött is. Ekkor pelus, kúp, másik cici és már aludt is tovább. Kicsit nyüszi volt, hosszúra is sikerült a procedúra. Majdnem egy órát fent voltam, pedig nem fejtem. Aztán fél6-ig aludt. Ekkor átvittem magunkhoz és bedugtam a cicit a szájába és aludtunk tovább. Amikor ő elaludt én kijöttem fejni, majd visszabújtam melléjük. Zsolti felkelt 7 után, mi pedig még 9-ig szunyáltunk. vagyis csak én, mert Bogi még fél10-ig.
Most itt szunyizik a nappaliban.

Kép

Kép
 
 


pedi: Bálintnak boldog 2. hófordulót kívánunk!!!

Kép

Kép
 
 


képzeljétek! A gyerekem tv-t néz és hatalmaskat röhög! :lol:

Kép

Kép
 
 


Rita! de szép súlya van már Zalánnak!!:)

Kati! kicsi igen, A200 van, az új fajta(a régi kisebb), és nem belülről kicsi, csak a csomagtartója.

mai éjszakám is olyan volt mint a tegnap...4kor visszajöttem pisilésből(előtte is voltam) és nem tudtam a világért sem visszaaludni, és fél 6ig-6ig szenvedtem. és pontban ugyan így tegnap előtt is, remélem ebből nem lesz rendszer. és Ármin az alatt az idő alatt végig fent volt, rugdosott, csuklott.

KépKép
 
 


Csillagvirág, Bencének jobbulást!!!!

Brita, Zalán szép nagy baba már :)

Dike, miért kell eladni a kocsitokat?

Mi jól vagyunk, tegnap voltam dokinéninél, megbeszéltük, hogy itt vége a közös pályafutásunknak szülés téren... sajnáltam nagyon a dolgot, de sajna ez van...

Elég sokat görcsölök a hét vége felé, szerintetek lehet a kimerültségtől? :(

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Jeanner, igen, igen, igen, a kimerültségtől lehet a görcsölgetés. Így jelez a szervezeted, hogy lassíts! Nem kismamának való az a rengeteg zötykölődés meg korán kelés amit csinálsz. Nem tudsz táppénzre menni???????
A dokinénid miért nem vállalta a szülést?

Kati, egyre inkább úgy tűnik nekem, hogy Bogi szopisztrájkol. Éjszaka azért fogadhatja el, mert nincs teljesen magánál és félálomban cuppan rá a cicire. De én azt mondom, örülj neki, hogy legalább ilyenkor elfogadja. Gondolom Neked is egyszerűbbek így az éjszakák.
Győrben két dévényes gyógytornász van, az egyik az a néni akihez járunk a kórházban. először Tőle kérdeztem, hogy elvállalna-e bennünket magánban heti egyszer a kórházi torna mellett, de nagyon hárított, kitérő választ adott. Most született unokája és gondolom, hogy a szabadideje nagy részét nála tölti.
A másik győri dévényest hívtam, de fullon van, mi vagyunk az 5. várólistás babája. Nem hiszem, hogy egyhamar bejutnánk hozzá.
Legközelebb a mosonmagyaróvári gyógytornász lenne, de ő sem vállalt, mert nem férünk bele az idejébe, így ő írányított bennünket Máriakálnokra, ahová végül is mehetünk jövő héten csütörtökön.
Ez sincs messzebb, mint Mosonmagyaróvár, de megnéztem egy útvonaltervezőben és sajna nem 40 km, ahogy én gondolta, hanem 50. szóval 100 km lesz oda-vissza. Az óradíj viszont "csak" 3000 Ft, úgyhogy a benzinnel együtt kb 6000 Ft-ból úszunk meg egy alkalmat. Sok, de nincs más választásom ha egy kicsit fel szeretném pörgetni a dolgokat. a kórházban hetente 1x kapunk kb 30 percnyi dévényt, ezek a magán kezelések viszont kb 1 órásak. Bízom benne, hogy hamar lesz látszatja, hisz ha belegondolunk, 2 hét terápiáját kapjuk meg pluszban majd hetente.

Rita, Gergő sem nézegette a kezét 2,5 hónaposan. ezt onnét tudom pontosan, hogy akkor kaptuk a beutalót a neurológiára. a védőnő ekkor sutyiban kitöltötte a 3. hós vizsgálat papírjait és bejelölte, hogy Gergő nem nézegeti a kezét. :twisted: Hiába mondtam és mutattam neki 2 héttel később, hogy már csinálja, nem javította ki a papírt és a kiskönyvünkbe is azt írta be, hogy nem csinálja. :twisted:

Dike, a 21 textilpelus szerintem is elég lesz, kb mi is annyit használunk.

Zsuzsi, örülök, hogy bekukkantottál! Zsófinak is szép súlya van, nem panaszkodhatsz! A hozzátápi meg majd csak beindul szépen!

Ma reggel bevittem Bencus székletét az ÁNTSZ-be, szerencsére tegnap 2x produkált a bilibe, így rögtön 2 "adagot" tudtam elvinni. Ha ma is sikerül neki, akkor holnap reggel vihetem a 3. mintát. Eredményt jövő hét elején küldik ki a háziorvosnak.

Ma délután megyek óvodás szülői értekezletre. most már biztos, hogy Bence abba az oviba fog járni, ahol én tanítok. Fura lesz csücsülni a szülők között miközben egy kolléganő mondja majd el a tudnivalókat.

Talán említettem, hogy a héten először foglakozott a dévényes tornászunk Gergő lábaival és már látszik a dolog! Eddig az volt a baj, hogy hiába próbálta, nem tudta megfogni a lábujjait, most viszont simán eléri és játszik velük.
Jól esett, hogy írtátok, hogy szerintetek nem idegrendszeri eredetű problémája van Gergőnek. Én is így gondolom, hisz (ahogy Kati is írta) tényleg igaz, hogy a forgáson kívül mindent csinál, amit egy ennyi idős babának kell. Gyönyörűen használja mind a 4 végtagját, fogja a játékokat, átveszi egyik kezéből a másikba, a szájához emeli, vizsgálgatja, forgatja, nézegeti őket, mosolyog, kacag, "beszélget", imádja a kukucs játékot és még sorolhatnám.

Kép

Kép


Csillagvirág, vállalta volna, csak én nem akartam kimenni a kettesbe...

Szerintem a korán kelés sok neki, így jövőhéten későbbre járok, tehát később is kelek... az nyamvaszt ki engem is... :( meg leadtam a vizsgákat, vagyis fel sem veszem őket, így is kegyetlen későn érek haza mindig, nem ha még tanulok is... :(

Látod, tudtam én, hogy Gergővel is minden rendben lesz :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
 
 


Jeanner! azért adjuk el,mert kicsi a csomagtartója!

Csillag! okés akkor nem veszek több pelust!ügyes Gergő!!!

KépKép
 
 


Így már értem... vesztek egy nagyobbat? :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
 
 


SZiasztok!!!!!

Rita Zalán tényleg jó sulyban van:)

Kati rendben.nagyon nagyon szivesen látunk szerény otthonunkban:)))))

Virág nagyon ügyi Gergő:)látod haladtok ti szépen lassan:))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Jeanner! igen szeretnénk, ha ezt el tudjuk adni, vagy be tudjuk számíttatni.

KépKép
 
 


Sziasztok!

Megint csak pár sorra van időm.

Kati! Köszönjük a "köszöntést"! Tegnap találkoztam egy anyukával, akinek a gyereke szintén szopi sztrájkol. :( Náluk is esélyes a fogzás. Bár nem hallottam még róla, hogy amiatt nem akarna szopni egy gyerek, de szerintem van benne vmi! Nektek azóta nem jött újabb?
A másik, Bálint nem eszik ám sokat, sőt, szerintem tegnap sem evett annyit, amennyit kellene egy nap, de nem érdekel. Ő kevésszer eszik, és egyszerre eszik sokat. Ha Bogi hízott 700g-ot úgy, hogy egy hétig nem hízott, akkor nincs okod aggódni, hiszen az bőven több mint a minimum egy hónapra! :wink:

Csillag! Sajnálom, hogy most Bencus miatt is aggódhatsz, és drukkolok, hogy jó legyen a székleteredmény! Gergő pedig nagyon ügyes!!!! Szép lassan minden menni fog neki, meglátod!

Dike! Szerintem bőven elég lesz a pelus, nagyon ügyes vagy, hogy már most minden ruha készen áll Ármin érkezéséhez. Én ilyenkor még semmit sem mostam ki. :oops: Hihetetlen, hogy már ennyire a végénél jársz!

Jeanner! Pihenj, amennyit csak tudsz!

Rita! Szépen növöget Zalán. Sikerült már az ágyába szoktatni, vagy még Veletek alszik?

Nika! Nagyon szép család vagytok! Szuper jók lettek a képek.

Mi tegnap voltunk oltáson. Vísított Bálint, de csak fáziskéséssel. Aztán ahogy felvettem, még hüppögött, de aztán szunyált egy nagyot, és nagyon jó kedve volt. Láza nem lett, csak ment egy kicsit a hasa. feküdt a pelenkázón, dumált, vigyorgott a tesómnak, és közben csak úgy ömlött belőle a kaki. Este felé már elég nyügös volt szegénykém, de még a babakocsiban aludt egyet.
4945g, szóval, megnyugodtam, bőven meghízta, amit "kell"!
Képzeljétek! Tegnap reggel 8kor kelt Bálint, ma reggel meg fél7kor. Egész éjszaka aludt. Tegnap szopi után egyből indultunk a tanácsadásra, és végig aludt akkor is. Meg ma reggel is vissza is aludt, most az ágyában.
Na, lépek, mert még nem is ettem!
Igyekszem majd jönni még ma.

pedi
Kalocsa
 
 


Pedi, Kati
A fogzástól is lehet szopisztrájk. Mert ha nagyon fáj az ínye, akkor az evés is fájdalmas neki, csak annyit eszik amennyit muszály. A legjobb megoldás a hűtős rágóka.

Pedi
Még velem alszik, légzésfigyelőt akarok beszerezni, csak akkor teszem a kiságyba. Állítólag 3 hós koráig jó, ha az anya mellett alszik, szóval majd májusban lesz esedékes az átszoktatás. :wink: Szerintem nem lesz gond, Regi is aludt a kiságyban is.

Most megyek tortarecepteket vadászni a neten. 8)
Vendég
 


Brita, ötlet tortára? :) Milyet szeretnél? Vagy amelyik szimpi lesz?

Pedi, pihennék én, csak sokan nincsenek tisztában azzal, hogy bár a terhesség nem betegség, azért kímélő életmód lenne javasolt... (nem a munkahelyemre gondolok, spec itt agyonkímélnek...)

Dike, akkor drukkolok :)

Én tegnap befestetettem a hajam, egy színű, állati jó, most már lenőhet :) ha fakul is, olyan színű lesz, mint ez eredeti :) Örülök :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
 
 


csak egy gyorsra, mert Bogi a hordozóban szunyál, ami nem tart nála sokáig.

pedi: gratulálok az átaludt éjszakáknak!!! Bogi szerencsére felébred és szopik jó sokat olyankor. De csak 20 perc az egész, mert már nem is fejek utána. Aztán 6-7ig nyomja ő is és délelőtt is vissza szokott aludni. Most piacon voltunk, így csak a hordiban szunyál.

sajnos nem szopisztrájkról beszélünk Bogi esetében a gyerekorvos szerint. Ő egy olyan gyerek, aki nem szeret enni. Vszínű, hogy a rossz élményei miatt. Hányás, hasfájás...
És még pluszban jól is emészt, így elégf neki minimális kaja.
Azért próbálkozok Nála. Hátha visszaszokna, mert kényelmesebb lenne az biztos. De már belenyugodtam és inkább arra törekszem, hogy minél tovább tudjak neki tejcsikét adni és ne menjen rá a kapcsolatunkra, hogy bennem csak azt látja, aki már megint tömni akar.
Eszik amennyit eszik, amikor eszik...

Kép

Kép
 
 


Jeanner
A torta egyszerű lesz, kakaós piskóta, vaníliakrémmel, még a krémbe lehet keverek valamit. Ezekhez van saját receptem (fejben :)). A diszítésre kerestem valamit. Most eddig úgy néz ki fehércsokis lesz a teteje, és diszítésnek színes csoki drazsék. De majd meglátom mit találok a boltban. Lehet hogy fehér csokit nem, szóval akkor majd valami más színes máz kerül a tetejére.
Pille cukorból, meg keményítőből lehet olyan valamit készíteni, amit a cukrászok is használnak bevonásnak, de most nem lesz annyi időm pancsolni. Majd csak hétfőre kell, szóval akkor délelőtt fogom elkészíteni. A hétvégén nem sütök tortát, mert lesz 3 vasárnap, egy meg hétfőn, amit az oviba viszünk.

Kati
Ha nem kell neki sok nem baj, ha jól gyarapszik, ez nem lehet akadálya annak, hogy sokáig szoptathass. Nekem is hol többet, hol kevesebbet szopizott, mégis mindig elég volt neki a tejem egészen 19 hós koráig. És majd meglátod milyen nehéz lesz elapasztani a tejet, amikor már nem szopizik. Na, de ez még odébb van. :wink:

Zalán meg a hintában szunyál, úgyhogy megyek egy kicsit rendet rakni, mert már másfél órája alszik, gondolom nemsokára felkel.

JÓ HÉTVÉGÉT! Talán még holnap benézek....de vasárnap meg hétfőn biztos nem jövök.
Vendég
 


Brita, itt a fondü receptje, amit írtál:

http://www.tortaimado.hu/2009/03/fondan ... allow.html

Sok sikert, képet majd hozz, hogy milyen lett :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
 
 


Kati, sajnálom Bogit :( nem lehet, hogy akkor ezek után célszerűbb lenne cumisüvegből? Esetleg... és csak este szopi?

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
 
 


Kati, nagyon jól látod a dolgokat! Tényleg nincs értelme tömni Bogicát! Biztos vagyok benne, hogy ezek a kellemetlen élmények hozzájárulnak a későbbi rossz evésnek. A bizonyíték pedig itt csücsül nálunk a fotelben és úgy hívják, hogy Bence. 8) Amikor 6 hónapos lett, el kellett kezdeni a hozzátápit, ezt sulykolta a gyerekorvos a védőnő, Anyukám, a Húgom (akinek 2 héttel fiatalabb a lánya Bencénél és már régóta hamiztak ekkor). Én, mint kezdő Anyuka, meg akartam felelni a külső elvárásoknak és nem a saját gyerekem igényeit tartottam szem előtt. Majdnem egy hónapos keresztül próbáltam tömni a gyerekemet, de még odáig se jutottunk el, hogy kinyissa a száját. Annyira nem volt még kész a dologra. Persze minél jobban próbáltam erőltetni, Bence annál jobban ellenállt. Remegtem az idegtől, ami rossz érzést keltett Bencusban és még tovább rontotta a helyzetet. Végül úgy tudtuk elkezdeni az egész etetést, hogy Anyukám kezdte el csinálni a dolgot. Tőle szép lassan elfogadta az ételeket. Ez az ellenállás, későn érés mindvégig megmaradt Bencénél, pl még 10 hónapos korában is csak olyan ételt volt hajlandó megenni, ami teljesen pépesítve volt...
Így utólag visszagondolva, egész egyszerűen magamnak köszönhetem, hogy a mai napig szenvedünk az evéssel, de most már tudom, hogy soha nem fogom ezt a hibát még egyszer elkövetni. Senki és semmi nem állhat Gergő és közém, csak azt fogom nézni, ami neki jó.

Pedi, nagyon ügyes Bálintka, hogy ilyen szépen alszik! A súlya pedig tökéletes, úgyhogy megnyugodhatsz, elég neki a tejed!

Jeanner, hmmmmmmmmm.... ez a tortás oldal!!!!!!!!!! el is mentettem magamnak...

Ritam jó készülődést!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Nálunk Gergő is már harmadszor aludta át a héten az éjszakát. Este 7-től reggel fél 7-ig szunyált. :shock: Én persze kökemény cicikkel ébredtem. 8)
Gergő emellett napközben, így ebéd után is szunyál az ágyában hétfő óta kb 1,5-2 órát. ez annyira jóóóóóóóóóóó!!!!!!!!

Az óvodás szülői is szuper volt. Teljesen kezdő ovisok közé kerül Bence, 25-en lesznek egy csoportban, ebből 7 gyerek lesz az Ő korosztályából (akik csak 3 évig lesznek ovisok), a többiek kisebbek ők 4 évig járnak majd. Jó volt üldögélni a folyosón a szülői előtt és hallgatni azoknak az Anyukáknak a beszélgetéseit, akiknek már ide jár a gyerekük. Nem győzték dicsérni az óvónéniket meg mindent. Ja, és holdacska lesz Bence jele. :D :D :D

Kép

Kép


Jujj, Bence is ovis lesz már :) Holdacska, de jó :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Gyors közérdekű infó mindenkinek: mostantól lehetőség van ZÁRT TOPIKOK indítására a Babanet Társalgójában! Ha szeretnétek zárt topikot indítani, írjatok nekünk levelet a szerkeszto@babanet.hu a tárgyba mindenképp írjátok bele, hogy ZÁRT TOPIK!

Fontos: már meglévő topikot nem tudunk zárttá tenni!

Továbbá: még mindig van kommentelős nyereményjátékunk. Ha hozzászóltok a cikkekhez, jövő héten egy csodaszép memóriajátékot nyerhettek a Nami felajánlásával.

Kép

Meséljétek el, Ti milyen első Anyák Napjákra emlékeztek.

Vagy egészítsétek ki: mit vennétek fel feltétlen a játszótéri illemkódexbe?

És tegye fel a kezét, akinek a haja is hullani kezd, ha a rokonság rákezdi: Mikor jön a baba, vagy a kistestvér?

Szép napot mindenkinek:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Bárcsak ne mentem volna el :cry:

szóval... ma elmenetem anyummal, és húgommal Balatonvilágosra Hernádi Mária bőrgyógyászhoz(tényleg egy profi az év dokija versenyben döntős volt). 3 éve leszedettem vele, azaz a sebészével 2 anyajegyet, és akkor a mellem alattira is mondta h hamarosan azt is le kell(számítógépes vizsgálattal állapították meg, h narancssárga stádiumban van,piros a legveszélyesebb...narancs a második) szedni. nem mentem vissza azóta se. aztán anyum most ment hozzá,gondoltam elmegyek, megmutatom...gondoltam ránéz mond vmit...erre jövő hét hétfőn sebészeti beavatkozás, h le kell szedni,mert h sérül anyajegy....stb...hát össze is szartam magam...mondom én erre nem vok felkészülve, meg terhesen????azt mondja de hatással lehet a tejre meg nem szabad ott hagyni...hozzáteszem 3 éve ugyan úgy néz ki. hát beszarok...én nem akarom leszedetni...és ha előbb szülök, és ha nem gyógyul be úgy és nem tudok szoptatni, vagy fájni fog stb????megkérdezzem a szülésznőm véleményét?

ti mit mondotok? keresgéltem neten is válaszokat...vhol azt írják h terhesen nem ajánlott a leszedésük...de a szoptatás már nem kizáró ok....akkor ezek szerint simán lehet szoptatni? mellem alsó részén van amúgy!

KépKép
 
 


Hello!

Hú, Dike, ez nem egyszerű dolog. Szerintem kérdezd meg a szülésznődet, dokidat is... Több vélemény mégis nagyobb bizonyosság...

Csillag: Képzeld, addig-addig vártam a hozzátápival, amíg úgy néz ki, hogy elindultunk. Olyan klassz. Én Pankával is megvártam, amíg ő akarta, mert nem akartam erőltetni én sem. Most is ez volt a helyzet. Ma is meg tegnap is "ebédelt" Zsófi :)

Kati: Szerintem is jól csinálod Bogival ezt az etetés dolgot. Nem erőlteted, eszik ő, amennyi kell neki. Szuper mami vagy :)

Nita: Köszi, hogy így örültél nekem :) A blogot sem tudom rendszeresen írni. Sajnos.



Zsuzsi, ez tök jóóóóóó! Nagyon ügyik vagytok! Mit adtál Zsófinak????? Én pont a napokban mondtam, hogy kivárom a 6 hónapot (lustaságból :oops: ) meg hogy most pont jó mennyiségű a tejem, erre mi történt???? MA délutánra épphogy elég volt Gergőnek. Lehet, hogy jön a köv. mensi. Úgy számoltam, hogy április vége-május eleje felé várható. Ha holnap is ilyen lesz a helyzet, akkor én is belekezdtek a hozzátápiba.
Almát már kóstoltattam a Fiatalúrral, pofákat vágott hozzá, de szépen evett belőle és nem lökte ki a nyelvével, úgyhogy szerintem megérett a dologra. Amikor eszünk és ott ül velünk az etetőszékben vagy a pihiszékében, szinte csorgatja a nyálát, annyira lesi, követi a szemével a villánkat. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Dike, szerintem is kérd ki több ember véleményét. Azt mondjuk nem tudom, hogy egy anyajegy milyen hatással lehet a tejre, azt viszont el tudom képzelni, hogy ha kiáll egy kicsit, akkor Ármin könnyen belekaphat miközben szopizik. (Ez csak most az esti etetésnél villant az agyamba amikor Gergő markolászta a mellemet.)

Kép

Kép


sziasztok!

dike: sztem is több ember...

zsuzsi: engem is érdekel, hogy miket eszik Zsófi.
Annyira aranyos vagy, hogy megdicsértél. Jól esik.

csillag: Almát, hogy készíted el? Olyan merülő turmixal kell? Pér hét és mi is elkezdjük, de nekem semmi "szerszámom" nincs. Vagy sima gyümölcsturmix? Vagy reszelő?

Ma szuper napunk volt! Mivel eldöntöttem, hogy nem érdekel, hogy mennyit eszik, erre reggel evett 60-at, majd délben és délután pedig 140-eket. :shock: Volt 2 nagy alvás és egy rajtam szendergés, ami már kb egy hónapja nem volt. Annyira jó volt.
Most fürödtünk és alszik. Ilyenkor soha nem eszik. majd felébred 8 után és akkor vacsizik.

Kép

Kép
 
 


Pedi nagyon ügyes BÁlint hogy már ilyen nagyokat alszik!!!!!
a szuri miatt meg egy nagy puszi megy neki!!!!!:))

Jeanner ezt a tortaimádós oldalt én is elmentettem:))))

Virág azért jobb hogy alszik éjjel Gergő még ha a cicik beton kemények is lesznek..elvégre a kipihent anyuka sokkal többet ér-:))))

Dike szerintem is a szülésznőd dokid szava legyen a mérv adó....

Zsuzsi majd később lesz időd rendszeresen írni amint nagyobb lesz Zsófika is:))

Kati a legjobb a sima mezei rwszelő......lédús és finom lesz a baba hami:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Kati, én is sima reszelőt használok az almához, nem kell ehhez semmi extra "szerszám". A későbbi kajákat (ha én főzöm), akkor egy egyszerű botmixerrel szoktam összeturmixolni. De bevallom őszintén, hogy nagyon hajazok arra, hogy üveges bébiételt fog kapni Gergő. Bencének is csak pár hétig főztem. :oops: Utána már fintorgott rá és nem ette meg, az üvegeseket viszont igen. Most hogy itthon van velem a két gyerek, sokat járunk a kórházba meg gyógytornára + itt vannak még az itthoni tornák is, egyszerűen kedvem/időm sincs főzni meg piacra járni. Ma voltam a Műllerben és nagyon jó bio bébiételeket lehet kapni egész jó áron. Olcsóbb, mint a Hipp.

Nita, Anyák napi műsor lesz az oviban Mátééknál? Gondolom tanítottak nekik verset az óvónénik.
Való igaz, hogy jobb éjszaka aludni, mint szoptatni járni (bár én imádok szoptatni 8) ), de azért még abban a "stádiumban" vagyok, hogy felébredek a szokásos etetési időpontban és csendben fülelek, hogy jön-e a nyösszentés Gergő szobájából. Hajnali 3 körül egyszer oda is mentem az ágyához és megnéztem, hogy mit csinál. 8) Na, mit gondoltok????? Mit csinált??????? Édesen aludt!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép


Virág igen lesz...de sajnos tartok attól hogy Máté meg se fog nyikkanni:(((((

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi! Tényleg jó, hogy jelentkeztél, és megértem, hogy a két gyerek mellett nincs időd folyamatosan jönni. Egyébként, hogy telnek a napjaitok? Pankakirálylány jár oviba? Szereti? Zsófi továbbra is jó kisbaba?

Kati! Nagyon örülök a szuper napnak! Lehet, hogy Bogi is megérezte, hogy anyucija megnyugodott! :wink:

Csillag! Akartam már írni Neked, hogy hihetetlen, hogy pár nap és Gergő féléves. Annyira előttem vannak azok a napok, amikor szurkoltunk érte, hogy kibújjon. És látod? Hányszor aggódtál a tejcsi miatt ezalatt a fél év alatt?! Most pedig itt van egy fél éves kizárólag anyatejcsis babócád! Gratula hozzá!

Nita! Jaj, de aranyos vagy, fogadtuk a puszikat!
Én azt mondom, hogy próbáld meg sorolni magadban, hogy Máté márpedig el fogja mondani a verset, és akkor úgy is lesz! :wink:

Dike! Én is azt mondom, hogy doki+szülésznő vélemény!

Rita! Hogy sikerült a torta? Hozol majd róla képeket?

Nekünk ma mondhatnám, hogy nagyon jó napunk volt, de minden nap az! Tesóméknál lettünk volna eredetileg egész nap. Viszont az én fiam ma szó szerint egész nap aludt. Délután fél5kor mégcsak 3szorra evett. Ettől viszont én voltam sík ideg. Aztán lenyugodtam, és megfogadtam, hogy nem fogok azzal foglalkozni, hogy megeszi-e a napi adagot. Szerintem rajta ma jött ki a szuritól az aluszékonyság, mert tényleg úgy higgyétek el, reggel ugye fél7kor kelt, megetettem 7kor, már a cicin bealudt, legközelebb negyed12kor ébredt, majd dél előtt egy kicsivel kezdtük a szopit, szintén bealudt a cicin. Akkor megébredt egy órára, majd aludt 14órától majdnem 5ig. Akkor már tiszta ideg voltam, hogy lassan 5óra és az én két hós gyerekem csak 2szer evett addig! :( És ma nem is evett olyan sokakat. Egyszer 130, majd 140, tesóméknál nem tudom mennyit, aztán itthon benyomott 170-et. Viszont fürdés előtt már nem szokott aludni, és most meg muszáj volt leraknom, mert követelte(kézben már nyafizott, ahogy letettük aludt), és azóta is alszik. Szerintem ki fogom venni még egy szopira, és ma elmarad a fürdés. :evil:

Szóval, Kati, nyugi! Attól hogy Bálint egyszerre sokat eszik, még nem jelenti, hogy megeszi az egy napra előirtat, és már nem fogok vele foglalkozni. Úgyhogy az én gyerekem ugyanolyan mint Bogi, csak pepitában. Ebből is látszik, hogy nem szabad szakkönyvekkel foglalkozni, meg a "Kell" szócskával, mert majd a gyerek irányít minket, és Ők jól tudják mi kell nekik! :D

pedi
Kalocsa
 
 


Pedi, remélem tényleg sikerül átprogramoznod az agyadat és nem foglalkozni minden egyes etetésnél azzal, hogy Bálintka épp mennyi tejcsit juttatott a pocakjába. Csodálattal nézek Rád és Katira is, hogy képesek vagytok minden szopit leméricskélni. Én tutira megőrülnék... szerintem már tejem se lenne, ha ezt csinálnám. :roll:
Köszönöm a kedves szavakat Gergővel kapcsolatban, most, hogy tényleg sikerült fél évig kizárólag anyatejjel táplálnom, érzek egy fajta büszkeséget magamban. De most ne értsetek félre, nem nézem le a tápira kényszerülőket. Tudom, hogy sokan mindent megtesznek azért, hogy tudják szoptatni a gyereküknek, de nem sikerül. Én csak azért érzem ezt a büszkeséget, mert a sok tejcsappanásnál simán feladhattam volna a dolgot, de nem tettem. Voltak olyan napjaink, hogy szinte óránként cicin lógott Gergő és 4-5 nap alatt rendeződtek csak a dolgok. Így leírva nem tűnik soknak ez a 4-5 nap, de átélni bizony nem volt könnyű. Na, de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy SIKERÜLT! (És remélem még legalább ennyi ideig folytatni is tudom az anyatejes táplálást.)

Gergő csak úgy pörög mindkét oldalára, nagyon aktívan teszi ezt, de sajna a lábát nem akarja átlendíteni, hogy az átfordulás is megtörténjen. Helyette a felül lévő lábával kitámasztja magát, a fejét pedig teljesen hátrafeszíti (majdnem a háta közepéig), így tökéletesen, 360 fokban belátja a terepet, úgyhogy a megfordulásra a motivációja a nullával egyenlő. :twisted:
Pedig képzeljétek, félig ülő helyzetből kapaszkodás nélkül simán felül. :shock: Megülni még nem tud egyedül (nem is engedem neki), de rendszeresen ezzel próbálkozik.

Kép

Kép


Sziasztok!!!!!!!!!!!

Pedi remélem is hogy mond legalább pár sort vagy egy szót .........

néha elő fordul az ilyen hogy a babák keveset esznek mint szoktak.....de ne idegeskedj mert azzal ártasz a tejcsi mennyiségének!
szóval nyugi..Bálint jelez ha üres a pocija:))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita, mikor lesz a műsor???? Neked otthon elmondja Máté a verset? VAgy otthon sem szeretné?

Kép

Kép


Virág majd csütörtökön lesz délután fél 5-kor.......itthon se mond semmit....... :cry:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Csillag, Marcus ugyanezt csinálja már hetek óta, én se örülök neki, de ha egyszer felhúzza magát, hasizomból, mit csináljak?
Méricskéléssel kapcsolatban teljesen egyetértünk. Fogalmam sincs, mennyit eszik a fiam, de jól néz ki, 1 hete 74-es bodykat hordunk, mert szűkek a 68-asok. Lexinél elég volt ez a méret féléves koráig. Szemmel láthatóan nő.

Pedi, olyan jó volt látni benneteket! Az almalé isteni, köszönjük, a kajcsi miatt pedig próbálj nem aggódni, nagyon szépen fejlődik a pici fiad!

kati, nem korai 3,5 hónaposan a hozzátápi? Te döntesz, de szerintem még éretlen az emésztőrendszere. De ez csak az én véleményem. :wink:

Dike, kérdezz rá több embernél, az a biztos!

Nita, hogy vagytok?

Fáj a hasam, szerintem készülget piri. :? Lexivel szépen haladunk a szobatisztaság útján, tegnap 1 baleset volt, de 2 kakai s a wc-be ment, és csak 1 pelenka kellett éjszakára! :D Szűkítőt jobban szereti, de bilibe is pisil, meg néha szőnyegre is...
Marcus 23-án volt 6880 gramm, végre dupláztunk, és tegnapelőtt hasra fordult 2x is, persze azóta nem hajlandó. Hiába, férfi. :lol: A keze nem szorult be, rögtön kihúzta, a hátára pedig már nagyon szépen fordul.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


sziasztok!

csaillag: Ne akarj sokat Gergőtől!!! Ez is nagy dolog, hogy ennyire sikerül neki oldalra fordulni. És az, hogy így is meg tudja oldani azt, hogy megszerzi a kellő információt számára-ez is egyfajta agyi érési szint! :wink: Szóval menni fognak a dolgok!
Én is gratulálok, hogy ennyi ideig sikerült Gergőcit szopitatni! És még biztos, hogy maradni fog a tejcsikéd és sokáig kaphatja majd.
Én nem mérem már Bogit, csak reggelente. De ma sem mértem, mert a tegnapi kivasalt ruhája volt rápakolva a mérlegre és lusta voltam még betenni a szekrényébe.

pedi: Bogi is pár napja elég sokat alszik. Én azt találtam ki, hogy vagy elmentek ezek a szörnyű frontok, vagy pedig "lenyugodtak" és már ismerik a megszokott környezetüket, ezért tud jókat aludni már. De lehet, hogy ez hülyeség! :lol:

beze: Régebben már simán hozzátápláltak ilyen korban. Én is csak, ha már nem lesz elég Boginak a tej és sokat fog balhézni, akkor kezdem el. Most mondjuk úgy tűnik, hogy ő is és én is lenyugodtam, így nem balhézik.
Lexinek gratulálok, csak így tovább!
Marcusnak is, hogy megduplázta a súlyát! Ti már tápláltok hozzá?

Most ennyi, mert ebédelünk!

Kép

Kép
 
 


Beze köszönjük szépen jól vagyunk!!!!!!!
örülök hogy Lexi szépen halad a szobatisztasággal,csak így tovább!!!!!!!!

Kati jó étvágyat nektek!:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Visszatértem!

nita: köszi, jól laktam. Mátéval mikor mentek a pszichológushoz?

Képzeljétek! Tegnap megbeszéltem az anyósommal, hogy átmegyünk ma Hozzájuk és sürök fánkor(szalagosat), ha ő addig Bogizik. Persze szívesen elvállalta.
9 után át is mentünk. Mire autóval átértünk(1perc) Bogi már aludt a hordiban. Ki is tudtam venni, levetköztetni és lefektetni, ahol aludni szokott a mamánál. Én elszaladtam bevásárolni, majd nekiálltam fánkot sütni és egy kis leves csináltam csirkemellből. Bogi egészen fél1-ig aludt, amíg én az utolsó adag fánkot betettem az olajb. :shock:
Anyósom járt a legjobban. :lol: :lol: :lol:
Én főztem, Bogi aludt.
ÉÉÉÉÉÉÉS!!!!!!!!
Mikor felébrdet, gondoltam cicire teszem! ÉÉÉÉÉÉÉS!!! Cicin ebédelt! Üvegből már nem is kellett Neki. Most hazajöttünk és itthon alszik.
Ha felébred elmegyünk Szolnokra a Brendonba, mert rendeltem neki a babakocsihoz napernyőt, mert nagyon besüt a nap a mózesbe és nem lehet a tolókart átfordítani. :twisted:
És ha bírja még, akkor kiszaladunk a praktikerbe és veszek neki játékos ládát. Olyan rattant néztem ki, aminek plüss van a tetején. Mert itt a nappaliban vannak szanaszét a játékai. Este szívesen összedobálnám egy helyre.
Apa sajnos dolgozik. De holnap egész nap itthon lesz.

Kép

Kép
 
 


csillag: Még Neked akartam írni, hogy én átérzem, hogy iszonyú meló lehetett visszahozni a tejet, mivel én napjában dupla annyiszor fejek, mint ahányszo Bogi eszik, csak, hogy minél tovább megmaradjon a tejcsim, mert Bogitól már sztem elment volna. A doki kérdzete a múlt héten, hogy írjon-e tápszert, de mondtam, hogy inkább fejek.
Másik:
Azt a cuki elefántos szőnyeget, amin Gergőci szokott feküdni, azt honnan szerezted? Nekem az annyira tetszik.

MONA?????????????????????????????

Kép

Kép
 
 


Nita, kati, köszönjük szépen!

kati, én megvárom a 6hónapot, előtte kb 1 héttel fog először kapni almalevet. Tudom, hogy régen már bőven ment ilyenkor a hozzátáplálás, de tapasztalatból mondom, még félévesen sincs teljesen kifejlődve az emésztőrendszerük. Lexi hetekig emésztetlenül kakilta ki az almát, pedig ízlett neki, szívesen ette.
Nem akarlak lebeszélni, ez csak az én álláspontom. :wink:
Gratula Bogicának, hogy ilyen jól evett és aludt!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron