Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én arra volnék kíváncsi, kinek milyen indokokkal ajánlották az ICSI technikát?

velociraptor


szia :)

nálunk oligozoospermia max (azoospermia határán) - 10 látótérben 2 nem mozgó sejt...
a megnevezéseket emlékezetből írom, remélem, azért érted :)

Kép
Kép


igen én is azt olvastam mindenütt, hogy rossz spermakép esetén ajánlották, nekem viszont a korom miatt vetették fel.
A párod spermaképén próbáltak javítani?

velociraptor

 
 

én úgy olvastam a forgács intézet honlapján, hogy az alábbi esetekben ajánlják:

- a rendelkezésre álló himivarsejtek száma alacsony (kevesebb, mint 10 mill/ml), vagy azok mozgásképessége gyenge,

- ha spermiumot csak hereszövetből lehetséges kinyerni,

- a tüszőpunkció során csak kevés (4-nél kevesebb), vagy nem megfelelő petesejtet nyerünk.

- a korábbi hagyományos IVF kezelés(ek) során kedvezőtlen volt a megtermékenyülések aránya

- a páciens életkora több mint 35 év.


próbáld a jó oldalát nézni, hogy a korod miatt ezt javasolták, nem akarnak feleslegesen kudarcoknak kitenni, hiszen az életkorunk növekedésével fordítottan arányos a termékenység...

az emberemmel szedetek szelénes-cinkes bogyeszt, illetve fer14et. orvosilag nem sokat tudnak tenni, a hormonjai rendben vannak. most az a cél, hogy a biológusok minél több sejtből tudjanak nála válogatni. meglátjuk, javulnak-e az eredményei egy pár hónap múlva (fer14ből is 3 adagot javasolnak, most kezdte az elsőt 1-2 hete).

Kép
Kép


Szia!

Ne értsd félre nem rosszallom a javaslatot, csak kíváncsi voltam másoknál mi a tapasztalat. Egyébként nekem azt magyarázták, hogy az életkorral vastagodik a petesejt fal és ezért jobb.
Nem okoskodni akarok, de párodnál a here visszér és a prosztata problémát kizárták?
Biztos sikeretek lesz...


Üdv.

velociraptor


helló :)

hát én kicsit 'tartok' ám az icsitől a természetes szelekció hiánya miatt... azért igyekszem bizakodni :)
prosztata vizsgálat nem volt, visszér sem szerintem. szerinted megnézetik majd az intézetben, vagy intézzük mi?

Kép
Kép


Szia!

Nem tudom a férjem külön volt urológusnál-persze nem volt Tőle boldog...
Kapott trentalt , mert a sejtek mozgásával volt gáz, semmi tünete nem volt, de az urológus talált egy kis prosztata gyulladást, erre is szedett bogyót, és mostanra tökéletes a spermakép.
Nem tuti, hogy Nálatok is ez van, de ki tudja....
Érdekes ez a természetes szelekció dolog nekem is eszembe jutott.

velociraptor


Sziasztok!

Sajnos mi is érintettek vagyunk a témában, a férjem spermaképe miatt, 9 millió 1 ml-ben, viszont csak 2 százalék gyorsan mozgó...

Úgy tudom hogy ICSInél elkapják a többszázszoros nagyításban legszebbnek ítélt spermiumot - rácsapnak a spermium farkára - a fejben van a génállomány, a farok csak mozgásra szolgál -, ettől megbénul és átszúrva a petesejtet beleteszik ezt a petesejt magjába.

Azért bennem is felmerült kérdés ezzel kapcsolatban, vagyis hogy bár nagyon jó arányban termékenyül így meg a petesejt és alakul ki embrió, mégis ezek gyengébbek mint a sima lombikkal termékenyült társaik.

Szerintetek ez azért van mint amit írtatok hogy nincs természetes szelekció hanem a biológus szelektál és esetleg nem jó a spermium - vagy azért mert átszúrják a petesejtet?

Nekem az nem tiszta hogy én úgy tudtam még gimiből hogy minden egyes spermium ugyanazt a génállományt - azt a fél szál dns-t hordozza (kivéve hogy x vagy y) és hogy amikor megtermékenyül, akkor a petesejtben lévő másik fél szállal "összekapaszkodik" és cserélődnek ki a gének, és így alakul ki hogy milyen lesz a gyerek - tehát azért lesz mindegyik más merthogy más-más gének cserélődnek ki. Szóval akkor lehet hogy valamelyik spermiumban valamiért sérült ez a génállomány (ami egyébként ugyanaz mint a többiben)?

Bocsi, kicsit zavaros lett :lol: lehet, hogy tök nem így van :lol: . Ti ehhez értetek? Ha igen megírnátok? KÖSZI

(Ja én most készülök a 4. beültimre, eddig 2 ICSI-m volt, összesen 12 nagyon jó minőségű embrióval, amit 3-mas részletekben kaptam vissza, most még 3 van fagyasztóban.)
Vendég
 


Nem értettem pontosan,nem tök azonos a génállomány, hisz akkor egy apa összes gyereke egyen lenne.

Hová jársz?Nagyon klassz, hogy ennyi babócád lett.......nem tapadtak meg?

Szerintem most sikerülni fog.....

velociraptor


Velo
Nekem is ICSI-t valasztottak....3.csoportba tartozom.
1.lombik (ICSI-vel) 2pete 1erett 1lett visszaultetve
2.lombik (ICSI nelkul) 3pete eleg rossz minoseguek ezert nem szurtak oket tobbet artottak volna allitolag :? mind3 megtermekenyult de nem osztodtak semmit 3nap alatt :(
3.lombik (ICSI-vel) 7pete :shock: 5erett abbol mind az 5osztodott 3beultire kerult a masik kettot megprobaltak elvini az 5.napig de nem sikerult....
4.lombik (ICSI-vel) 5pete 3megtermekenyult 3vissza a pociba es most ugy nez ki sikerrel jartunk bar en meg varok a 12.hetig mert voltak verezgetesek kalamajka :oops: 2baba volt ugy nez ki egy marad meg

Nekem a magas FSH miatt azaz mivel korai petefeszek kimerulesem van 30eves koromban fedeztek fel :? igy mar eleg keves es rossz minosegu tuszim vannak allitolag ezert minden ami van azt megtermekenyitk nem ahgyjak a veletlenre mert minden tuszo ugymond szamit :!:

Sok sikert mindenkinek!!! :)

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Szia Briget!

Gratulálok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!meg is érdemled, ennyi kínlódás után.....
Ne szomorkodj, az természetsen létrejött terhességben is gyakori, hogy két babából egy marad.....
Végül is akkor az ICSI-s jött be.
Nekem a korom miatt javasolták. A hormonjaim jók,nálam már a genetikával van gond.
Melyik intézetben jártál sikerrel?


Üdv.

velociraptor


Velo
Koszonom 8) Nem szomorkodom csak azert sajnalom a masik babat ennyi... :roll: En egynek is ngyon orulok :)

Igen nekunk az ICSI jott be mivel keves petim van ezert nem hagylak kiserletezni oket hogy vgy megtermekenyulnek vgy nem...ezt olyankor szoktak ha sok peti van...bar akkor is felet megtermekenyitik felet osszeengedik.

Pesti Kaali-ba jartam K.Ferenchez :P

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Szia!

A legjobb kezekben Voltál Krizsa Dokinál.......persze az ember mindenképp sajnálja a másik babát(én is átéltem,igaz spontánból, nagyon rossz volt).
Most már nem lesz gond!!!!!!!!!!!!!!!!!Majd adj hírt,jó?

Nálam tuti ICSI és AHA lesz.

velociraptor


sziasztok,

örülök, hogy ennyit írtatok, és nem csak 2en vagyunk :) gyertek-gyertek :)

csoki-vanília, mikor lesz a következő beültid? sokan fogunk Rátok gondolni, és küldjük a pozitív enerdzsiket :)

bridget, gratula :) további problémamentes babavárást, és bő 30 hét múlva gyors és könnyű szülést kívánok!

ági, Ti meg mindjárt kezdtek :) drukk itt is :)

Kép
Kép


Sziasztok!

Segitsetek! Lombikra készülök. Márciusra tervezem. Addig össze kell gyűjtsem a pénzt rá. És szeretném tudni, hogy hogyan készüljek rá? Esetleg szedjek vmi vitamint, vmit ami segithet?
Hogyan készültetek? Segitsetek!
Esetleg ha van megmaradt gyógyszeretek, kérlek irjatok!
Még nem tudom pontosan mit fog kelleni szedjek mert csak márciusban megyek vissza a debreceni Kaaliba, de szeretnék felkészülni.
Előre is köszönöm segitségeteket!

Moncsi
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: