Új privát üzeneted érkezett!

Nálunk nagyon komoly "apabajt" állapítottak meg. Mindösszesen 1-2 Millió/ml spermium, amelynek csupán 12%-a élénken mozgó. Sajnos a viszérműtétet követően sem lett jobb az eredmény. Ajánlották a FER14 nevű készítményt. Ez sem csodaszer és nem is olcsó, mivel hónapokig kellene szedni, figyelembe véve a spermiumok érési idejét.
Bármilyen tapasztalatnak nagyon örülnék. Elsősorban olyan eseteknél, ahol hasonlóan alacsony érték mellett használta valaki akár a FER14-et, akár más egyéb készítményt.
 


Szia Daisy :!:

Nálunk szinte ugyanez a gond, párom kapott már clostilbegyt kúrát, 1 hónapig kellett szednie, és 30 millával megemelte a spermiumszámot, DE ez csak pillanatnyi javulás volt, mert utána ugyanolyan szar lett az eredmény. Aztán utána jött egy maca vibe nevű készítmény, mert sokan dícsérték, de ez sem segített...
Próbáltuk még a ferulant kapszulát, ez szinte olyan mint a FER14, de sajna nagyon drága, és ugyanaz a helyzet, mint az előbbivel, hogy csak pillanatnyi javulást mutat.
Mi azóta lombikozunk, és most E vitamint szedetek vele, meg Koenzim Q10 kapszulát, mert már így a mennyiség nem számít, viszont a minőség igen, és ezek a készítmények a sejtek egészségére, fejlődésére nagy hatással vannak.
Mióta próbálkoztok :?: Veled minden rendben :?:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
 


Szia Betty!

Örülök, hogy válaszoltál! Azért az a 30 millió nagyon nagy ugrás!!! Még ha pillanatnyi is.

Így utólag visszagondolva, volt egy vizsgálat, amikor kicsit jobbak lettek apa eredményei. Azt nem tudom mi okozta. Akkoriban szedte a biokalciumot és a bűzafű-kapszulát (E-vitamin helyett), valamint néhány hétig szabadságon volt. Nem tudom melyik volt ilyen hatással rá. A szabadság biztosan!

Mi már sajnos több, mint 4 éve várjuk a kiscsodánkat.

Sajnos nálam sincs minden rendben. Az orvosok tulajdonképpen már több mint 2 éve azt mondják, hogy nincs mire várni, nekünk csak a lombik maradt, ebből is csak az ICSI-féle eljárás.

A ferulantnál betartottátok az előírt mennyiséget vagy csak a napi 1-et szedte a párod? Meg lehet kérdezni, hogy milyen értékei voltak a párodnak és mi az oka, ha kiderült?

„Ahhoz, hogy meglásd a tavaszt...előbb túl kell élned a telet.”
Kép
"a valószínűtlenről való álmodozásra létezik egy szó, mégpedig az, hogy remény"
 

 
 

Nálunk is ICSI van lombiknál.
Ferulantból 3x1-et szedett anno, de nálunk nem sokat ért megmondom őszintén, csak a pénz ment el rá...
Nem mondom, hogy nem ér semmit, de gondolom azoknál, mint mi, akiknél nem kicsi a baj, nem sokat ér.
Nálunk is egyébként volt olyan, hogy teljesen változó volt az eredmény....függ ez mindentől: Kaja, stressz, gatya, melegvíz....stb....stb..
Ha a dokik azt mondják, akkor miért nem kezdtek bele a lombikba :?:

Az ok nálunk, hogy kiderült a párom eredménye, ugyanígy próbálkoztunk, én túl voltam már minden vizsgálaton, és nem találtak sehol semmt.
Aztán jött a párom, nála kibukott a vélhető probléma.
Az első vizsgálatnál 6 milla volt a szám, azóta már voltunk jópár spermatogramon is, genetikán (az hál isten negatív lett)
A legjobb eredmény a closti utáni hónapban volt, ez volt a 36 millió össz.
Azóta 5...10 millió körül mozgott, de mikor decemberben volt a lombikom, akkor pl. !1! millió volt az össz. szám...

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
 


Bocsi, hogy csak ilyen sokára írtam, de csak itthonról tudok írni és nagyon összejött minden.

Miért nem kezdünk még a lombikba?

Sajnos még mindig nem sikerült lezárni a kivizsgálást velem kapcsolatban és amíg én nem vagyok rendben (vagy legalábbis nem tudjuk, hogy konkrétan mivel állunk szemben), addig nem akarom elkezdeni.

Csak az a baj, hogy ahány féle probléma lép fel, mindhez más szakorvos kell és nagyon nehéz olyan orvost találni, aki érti a dolgát, hát még ha többre is szükség van.

A párod milyen "kezelést" kapott lombik alatt?

„Ahhoz, hogy meglásd a tavaszt...előbb túl kell élned a telet.”
Kép
"a valószínűtlenről való álmodozásra létezik egy szó, mégpedig az, hogy remény"
 


Párom lombik alatt semmilyen kezelést sem kapott, mivel ICSI volt, és ott ugye elég pár db spermium is. És volt is azért...
Most azért szedetek vele koenzim Q10-et és E vitamint, hogy az a kevéske is, ami van, legyen bika életerős :wink: , nehogy most meg az legyen a gond, hogy gyengusok...

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
 


Betty, ilyen koenzim Q10et hol lehet beszerezni? :roll: én is szeretném apát a nagy pillanatra kicsit feltuningolni :lol:

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
 
 


Szia Jeanner :!: :wink:

Én a rossmannban vettem, kb. 2500 ft, 30db. van benne, és napi 2 darabot adok neki belőle.
De a patikákban is lehet kapni, így néz ki:

Kép

De egyébként van 4-6- vagy akár 8 ezerért is, de azok valami másfajták (nekünk egyenlőre jó lesz ez is tuningolásra :lol: )

A vonalzódat nézem. Hogyhogy még majdnem másfél évet kell várni :?: Akkor kezdődik a lombik nálatok :?:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
 


Szió!

Egyelőre nem lombikolunk, csak költöznénk és suliba is járok még (levelező), ki szeretnénk várni, hogy csak félbiztos háttér legyen, az sajna még másfél év... annál hamarabb próbálkozni sem tudunk/akarunk, mert ha most összejönne a babó, valszeg ugrana a lakás... meg azért akarok ilyesmit adni a drágának, mert nagy bagós, hátha lehet még valamit erősíteni a spermákon... az e-vitamin, meg a q10 nem kerül 20.000-ekbe, és lehet máson is segít... jó lenne kicsit felkészülni...

Köszönöm szépen a segítséget!!!!!! :D

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
 
 


Szívesen :!:

Akkor ha jól értelmezem még nem is próbálkoztok igaz :?:
Lehet, hogy egy-két hónap, és sikerül is (így legyen), lehet, hogy akkor nem is kell szednie semmit, amíg nincs vizsgálat, és nem tudtok eredményt.....de lényegében ártani nem árt, ezek csak vitaminok :lol: :lol:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
 


Igen, így gondoltam én is... de aztán azt mondta, nem kér, köszöni, vegyünk búzacsírát, azt szereti, meg eszik majd sok diót, meg tojást... :? a nyers tojás mondjuk állítólag am is jót tesz, szóval hajrá :D nektek meg nagyon drukkolok!!!!!!

(Am nem, még nem is próbálkoztunk, de egyszer már volt egy vetélésem, és sokan letorkolnak, h attól még lehet gyerekem, ezt én is tudom, de ez azért nyomot hagy az emberben és igyekszik mindent megtenni, h ne élje át még egyszer...)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Van 2 doboz (120 szem) feleslegessé vált Fer 14-em. Ha érdekel valakit, szóljon.

jaya
jaya
Budapest
 
 


Sziasztok!
Nálunk működött a FER14.
2mióról 5mióra ment fel a spermaszám.
Ráadásul létezik egy hasonló összetételű étrendkiegészítő, ami kedvezőbb árban van.
További információkért kérlek írj privátban.
kkolos
Dunakeszi
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron