Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Joli vagyok! 26 éves, Tomi a férjem 29 lesz. 3 hónapja vagyunk házasok. Baján élünk és úgy érezzük itt az ideje a gyermekáldásnak.
A már aktív fórumozóktól elnézést kérek, hogy egy újabb témát nyitottam, ahelyett hogy pl. a 2009-esekhez csatlakoztam volna.
Kérlek értsétek meg, hogy bennünk ez az elhatározás nagyon friss és szeretnék olyanokkal beszélgetni, akik szintén hasonló cipőben járnak, mint mi. Jó lenne, ha kialakulna itt is egy közösség, ahol támogatjuk egymást, akkor is, ha a második csík nem színeződik el olyan hamar, mint szeretnénk. Vagy éppen ellenkezőleg, együtt örülni és izgulni másokkal. Okulni a többiek tapasztalataiból.
Szóval mindenkit szeretettel várok!

Joli
Kép
Kép
 
 


Akkor elkezdem én a történetemet. Remélem később csatlakoznak mások is.
Férjemmel 2007 novemberében ismerkedtünk meg a neten. Ő Baján, és Pest mellett Taksonyban laktam. A távolság mégsem volt akadály. 2 és fél hónap után megkérte a kezem. Tavaly júniusban felmondtam a munkahelyemen, hogy leköltözzek hozzá. Hát azóta kissé keserédes az élet. Sajnos két hónap kivételével azóta is munkanélküli vagyok. Nagyon kevés itt a munkalehetőség. Hiába küldöm mindenhová az önéletrajzom, legtöbbször nem is válaszolnak, vagy ha végre interjúig jutok, ott meg közlik velem, hogy igen, én lennék az ideális jelölt csak azért nem vesznek fel, mert úgyis elmegyek szülni. Hiába tagadom a dolgot, ők ezzel elhajtanak.
Páromnak van melóhelye. Így az ő fizujából, meg az én kevéske munkanélkülimből élünk.
Itt érkeztünk el a lényeghez, amiért indult ez a téma.
Férjem nővére januárban adott életet a kislányának. Mi is mindig lányra vágytunk, és ahogy telt az idő kezdtek feltámadni az ösztöneim.
De.
Mit is akarok én a munkanélküli? Mire akarok gyereket? Igaz van saját lakásunk, és nincs adósságunk, de akkor is.
Tomi már régóta szeretne babát, de mindig lehűtöttem, hogy még éljünk egy kicsit előtte, majd jövőre, ha talán lesz melóm stb., majd akkor ráérünk, pedig a szívem mélyén már én is szerettem volna.
Aztán eljött ez a hónap és egy másik fórumon egyszerre több lány is bejelentette, hogy babája lesz. Én úgy befordultam. Tomi hazajött a munkából és látta, hogy van valami. Nálam eltört a mécses és előjöttem a farbával. Ő nagyon örült, hogy elhatároztam magam. Mondta, hogy ne aggódjak! A családja is segít, ha arról van szó, de meg fogjuk tudni oldani.
Így múlt csütörtökön szedtem be az utolsó gyógyszert, aztán jövőhéten ráállunk a témára. Remélem hamar zebrás lesz a teszt, habár kissé megijeszt a sok ellenpélda. De én azért reménykedem..

Joli
Kép
Kép
 
 


Szia!
Örülök, hogy nyitottál egy fórumot.
Igazából már régóta gondolkodtam, hogy belátogassak egy fórumra, csak vannak olyan helyek, ahol már legalább 2 éve működik a topik és oda igazából nem akartam menni.
Zsu vagyok, szegeden dolgozom és mi a férjemmel már 2005 óta rajta vagyunk a babás dolgokon, de az igazi "projekt" csak egy éve kezdődött intenzíven nem túl sok sikerrel!
Röviden a lényeg:2005-ben megállapította az orvosom, hogy PCO-m van és azt kezdtük el gyógyszeresen kezelni. 2 évig szedtem PCO-ra gyógyszert, mert kb.addig kellett és egy kicsit jobban is alakultak tőle a dolgok, ugyanis már nem 2 havonta menseseltem, hanem 38-40 napokra, és ez ,már jónak számított akkor és az uh-on is jobban alakultak a dolgok!!!
Folyamatosan mentem orvoshoz, szinte 2 havonta és néztük uh-on a változást.
Tavaly voltam hormonprofil vizsgálaton és megállapították, hogy az egyik hormon szintem nagyon alacsony (progeszteron), amitől nincs peteérésem vagyis kezelni kell!
Elkezdtük a kezelést egy újabb gyógyszerrel (Clostilbegyt). 3 hónapig kellett szednem és hatása volt a petefészkeimre, mert mutatott az uh is peteérést és még éreztem is, nem volt kellemes érzés, de örültem, hogy reagált a szervezetem!
3 havi adag gyógyszer kevés volt, mert nem lettem babás, így egy újabb lépcsőfokkal mentünk felfelé, meg kellett csinálni a petevezeték átjárhatósági vizsgálatot (HSG). Nekem nem volt rossz élményem róla, mert nem fájt annyira ki lehett bírni, nekem a menses sokkal jobban szokott fájni!
Túl voltam ezen is itt minden rendben volt, átjárható mindkét kürt, a köv. lépés az volt, hogy csinálni kellett egy együttlét utáni teszet, amivel megnézték, hogy a méh nyak nyák átengedi-e a spermát vagy nem. Ez volt múlt héten és sajnos rossz lett az eredményem, mert nagyon sűrű a nyák vagyis nem tudja átengedni a spermát. Azt mondja az orvosom és sokan mások, hogy ne legyek elkeseredve, mert ez jó, végre kiderült a baj, tudjuk, hogy hogyan tovább, sőt már nemsokára mehetek is az első inseminációra, amitől egy kicsit tartok, de várom is, hogy legyen egyszer nekem is 2 csíkos tesztem!

Ennyit röviden rólam, akkor most már ketten várjuk a topik beindulását!

Sok sikert kívánok, és szép napot!

zsu
 
 

 
 

Szia Zsu! :D

Nagyon örülök, hogy csatlakozol hozzám.
Hát nem lehetett könnyű ezeken végigmenned. Hogy viselted ezeket a megpróbáltatásokat? És a párod? Ő, hogy viszonyul a dologhoz?
Az, hogy a méhnyaknyák nem átjárható, erre nincs valamilyen gyógyszer? Próbáltál esetleg gyógynövényeket?
Én múlt csütörtökön szedtem be az utolsó bogyót. Jelenleg 4 napja megvan. Aztán jövőhéttől nekilátunk a dolognak. Sokan mondják, hogy várni kell 3 hónapig, de én nem szeretnék. Meg az új gyógyszerek mellett nem is kell, mivel akkor sem lesz beteg a baba, ha bogyó mellett marad terhes az ember.
Bevallom azért félek...
Sokan álltak pozitívan a kérdéshez az elején, aztán csak nem sikerül.
Bátyáméknak 3 éve nem jön össze, pedig fizikailag rendben vannak.
Azért reménykedem...
Én itt leszek melletted, így kissé ismeretlenül is, és szorítok érted!
Örülök, hogy írtál. Remélem rendszeresen visszajársz majd!

Joli
Kép
Kép
 
 


Szia Joli!
Örülök Én is, hogy írtál és ha más nem ketten is jól el levelezünk majd!
Nem volt könnyű eddig sem, de nem adjuk fel és Én nagyon erős vagyok azt hiszem, megtanított az élet egy s más dolgokra!!!
A párom előtt le a kalappal, Ő szinte mást nem is csinál minden nap csak erősít és bátorít engem. Mi mindenben együtt vagyunk, orvoshoz is mindig eljön velem, pedig elég sokat kell mennem, amikor volt a HSG-m akkor is ott ült szinte egész nap a folyóson és várt, azt hiszem nagyon szerencsém van, hogy Ő a párom :)

Kaptam egy gyógynövényt (GYNEX) csepp, ez segít a teherbeeséshez (állítólag), de nálam nem volt eredményes, csak jókat hallottam rólam és főleg azért is próbáltam ki, mert nem gyógyszer, hanem gyógynövény!Csak ajánlani tudom majd Neked is!

Én is azt tanácsolnám, hogy várj 3 hónapot, annyi kellene, hogy a gyógyszer kiürüljön a szervezetedből, nehogy baj legyen!

Igaz, hogy ezek a mai gyógyszerek nem tartalmaznak olyan nagy mennyiségben hormonokat, de vannak kockázatai a magzatra nézve

Ne aggódj annyira, fel a fejjel és nagyon drukkolok, hogy ne jöjjön közbe semmi, simán menjenek a dolgok!

Várom jelentkezésedet.
Én most még a munkahelyemen vagyok, de nem sokára lelépek és otthonról folytatom az ismerkedést és a hasznos eszmecserét!!! :)

További szép napot!

zsu
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára suzy78 2009.09.20 18:30-kor.
 
 


Szia! :D

Tényleg szerencsés vagy akkor a pároddal. Én is hálát adhatok az égnek a férjemért. Nem vagyok egy egyszerű eset, ő pedig maga a türelem. Ez az én szerencsém.
A kivárással kapcsolatban, sokkal több helyen olvastam, hogy nem kell várni a próbálkozással. Mert éppen ilyenkor a legtermékenyebb a legtöbb nő.
Genetikai rendellenesség..., persze isten mentsen tőle, de nem hinném, hogy ezek kapcsolatba hozhatók a bogyókkal, kivéve persze, ha valamilyen lórúgás szerűt szedett az ember. Teljesen egészséges embereknél is előfordul, hogy beteg lesz a baba, ezek többnyire elvetélnek a terhesség elején, de a mai vizsgálatok mellett már viszonylag jól ki tudják szűrni ezeket.
Meg nyugodtan kövezzenek meg, de ha valami csoda folytán sikerülne az első hónapban, akkor még a régi rendszer szerint kapnám a járulékokat. Ha ez nem jönne össze, akkor már az új szerint és mivel már csak novemberig kapok pénzt a munkanélküli központból, ha visszaszámolok, akkor még ebben az évben terhesnek kéne lennem, ahhoz, hogy kapjak GYEDet is, ne csak GyESt.
Tudom ez roppant anyagias szemlélet, de sajnos nem állunk úgy, hogy ezt figyelmen kívül hagyhatnánk. Magyarán ez is közre játszik abban, hogy nem tartunk szünetet. Nagyon sok pozitív dolgot olvastam ezzel kapcsolatban. Mármint, hogy sokaknak egyből összejött és egészséges kisbabájuk is született. Reménykedem...
Az egymásnak írásról annyit, hogy a párom gépén van csak net, így nem tudok mindig itt lenni.
Leginkább nekem hétfő-szerda között reggel 9-16 között, és csüt.-péntek 9-12-ig vagyok többnyire folyamatosan gépközelben.
De ezen kívül is néha idejutok. Ezért bocsi, ha nem tudok mindig olyan gyorsan válaszolni.
Persze, ha más nem jön, legalább mi ketten itt leszünk, hogy biztassuk egymást, de talán majd idővel mások is csatlakoznak, akik szintén nem akarnak már kialakult nagy közösségekbe befurakodni.

Joli
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

A párommal mi is Augusztustól leszünk rajta a próbálkozáson, de mi már kistesót szeretnénk. Nem tudom miért idegenkedtek olyan topicoktól, amik már bejáratottabbak, hiszen ha valaki csatlakozik hozzánk mindig nagyon örülünk neki.
De se baj! Ha ti nem akartok, akkor csatlakozom én ide, ha megengeditek. :)
Rólunk: Maglódon lakunk saját kis házacskánkban a férjemmel és a másfél éves kisfiunkkal. Júniusban átestem egy petefészek ciszta műtéten, sajnos az egyik petefészkem oda lett, így egy petefészekkel látunk neki a kistesónak. A dokitól Augusztustól kapunk zöld utat, ami már itt kopogtat a kertek alatt. :)

Joli
Milyen ellenpéldákra gondolsz az első hozzáaszólásodban?

Kívánom mindenkinek, hogy mihamarább 2 csíkos legyen a tesztje.

Kép
Kép
 


Sziasztok!
Én is másik topic(ok)ban "lakom", de ha ti nem jöttök, hát majd én jövök ide is, ha lehet...
Igaz, hogy mi nem augusztusban kezdünk, hanem 2007 januárjától próbálkozunk, de legalább jártas vagyok már a témában :wink:
Velem egyébként semmi gond, Apinak kevés a spermiumszáma, így szeptembertől nálunk már lombikprojekt indul előreláthatólag.
Mindenfajta vizsgálaton túl vagyunk már.

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
 


Sziasztok!

Susytunder:Igazából Én nagyon örülök, hogy már 4-en vagyunk és tényleg jó az, ha minél több látogatója van egy topiknak, csak nem akartam zavarni sehol, vannak olyan helyek, amelyek már régóta működnek egy jól összeszokott csapat van, szerintem nem olyan könnyű oda csatlakozni, de lehet, hogy Én gondolom rosszul, igaz nem voltam még topik látogató soha!
Sajnálom a műtétedet ez nagyon megviselhetett, de mi történt, hogy el kellett távolítani az egyiket?
Sok sikert :)

Betty:
Persze, hogy lehet örülök, hogy csatlakoztál hozzánk!!! :)
Akkor Te sokat tudsz Nekem mesélni az inszeminációról..., várom mindenféle tapasztalatodat jót és rosszat egyaránt!

Sok erőt és kitartást a lombikprojekthez, melyik intézetbe mentek?

Szép estét!
Zsu
 
 


Betty
Sajnálom, hogy ilyen régtől próbálkoztok eredménytelenül. Olyan elkeserítő, hogy egyes nők megölik a gyereküket, míg mások az életüket adnák egy babáért. Valahogy nem jól van ez így. :(

Zsu
A cisztát idén Márciusban vette észre a dokim akinél szültem. Azt mondta várjunk, mert hátha felszívódik. 3 hónap után ugyanott volt, és azt mondta nem sima ciszta, hanem sűrű folyadékkal telt és meg kell műteni, de nem annyira sürgős, mert el van az ott, csak a kistesó miatt kellene. Császármetszéssel született a kisfiam, és annak mentén akart operálni, de nekem ez nem tetszett, így orvost váltottam, és ezzel együtt kórházat is. Laparoszkópiával műtöttek, és a műtét során derült ki, hogy a ciszta jó alma nagyságú és "megette" a petefészkemet, gyakorlatilag nem volt ép szövete, így el kellett távolítani. Ez a ciszta, hogy ekkorára megnőtt, több éve ott kellett hogy legyen és a doki nem vette észre, sőt még simán várt volna. A műtét után, amikor magamhoz tértem azt kérdeztem apától, hogy vágtak e, mert végül is nem volt biztos, hogy sikerül alparoszkópiával, azt mondta nem. Nagy kő esett le a szivemről, de amikor jött a doki, és beszélgetett apával, már egészen magamnál voltam, csak csukva volt a szemem. Akkor hallottam, hogy az egyik petefészkem oda lett. Nagyon rossz volt, mint ha kiszakítottak volna belőlem valamit, mint ha hiányzott volna belőlem valami. Mai napig sokat van eszembe, kicsit nehéz elfogadni, és remélem a kistesó majd kárpótol mindenért. Néha még sírok, de muszáj leszek elfogadni.
Esélyem van rá, hogy a másik petefészken is kialakul, ezért szeretnénk mielőbb kistesót. Aztán már nem bánom mi történik velem, mármint ha nem lehet több gyermek.

Kép
Kép
 


susytunder

Igaz, van olyan ciszta, amelyik felszívódik vagy eltűnik vagy kifakad, de nem mindegy, hogy mekkora és hol helyezkedik el!Nekem is volt egy kicsi, és az két hét alatt teljesen felszívódott nem kellett hozzányúlni szerencsére
Nagyon sajnálom, hogy így alakult a műtét, de hidd el, hogy egy petefészekkel is sikerülni fog, Én nagyon drukkolok Nektek :)

Nálam, amikor bebizonyosodott, hogy PCO-m van, akkor azt mondta a dokinéni, hogy jó lenne meggyorsítani a babaprojektes dolgot, mert általában az a vége, hogy teljesen el kell távolítani mindent. Nagyon meg vagyok ijedve azóta, hogy nehogy most történjen valami, mert azt nem fogok túl élni azt hiszem!

Én bízom benne és az nagyon sokat jelent (azt mondják), hogy nemsokára Nekem is sikerül két csíkos tesztet "produkálni" :)

Szép napot!

zsu
 
 


Sziasztok Lányok!

Örülök, hogy végül gyarapodik a csapat. Ahogy Zsu írta fentebb, azért indítottam el ezt a topicot. Nem szerettem volna kialakult közösségekhez csapódni, inkább egy újat indítani.
Suzytunder, ellenpélda alatt ezt értettem, hogy olyan sokan ezeken a fórumokon, szintén olyan nagy lelkesedéssel és naivitással vágott bele a projektbe, aztán múlnak a hónapok és sehol semmi.
Én ettől félek. Lehet alaptalanul. Ma végre elmúlt, így végre nekiláthatunk a dolognak. :D
Zsu, akartam tőled kérdezni, hogy írtad, hogy nem átjárható a méhnyak nyákod. Ezt nem lehet valamilyen gyógyszerrel kezelni?
Betty, te szedtél fogigátlót előtte? Kíváncsi lennék a tapasztalatokra.
Mondjuk ezt mindenkitől kérdezném. Éreztetek valami különbséget utána? Hogy jött meg a későbbiekben, tényleg nagyon fájt utána a mensi? Szerintetek volt-e peteérésetek utána?

Joli
Kép
Kép
 
 


Zsu
A pozitív hozzá állás nagyon fontos!
Én is drukkolok nektek!

Joli
Amíg meg sem próbáljátok a babát, ne görcsölj rajta! A baba tudja mikor kell érkeznie, és ha most első hónapokban nem is sikerül, ne keseredj el, mert Magyarországon 1 év próbálkozás normálisnak számít, másrészt, ha te fogamzásgátlót szedsz, és most hagyod abba, 3 hónap várakozási időt szoktak javasolni a dokik. Lehet nem is lennél az első 3 hónapban terhes, mivel fel van gyűlve a fogigátló a szervezetedben, és attól, hogy nem szeded, amíg az nem ürül ki, nem is lehetsz babás. Az hogy a mensi mennyire fog fájni, mindenkinél más.

Kép
Kép
 


Suzytunder

Ezekkel én is tisztában vagyok. Csak még olyan izgatott vagyok, hiszen nagy dolog előtt állok. Anya leszek. Remélem a babám is érzi, és mihamarabb fészket rak a pocimban. Nézzétek el nekem, ha türelmetlen vagyok!
A mensi tudom, hogy mindenkinél más, csak az érdekelne, hogy nektek mik voltak a tapasztalataitok ezzel kapcsolatban.
Két éve egy hónapig nem szedtem, mert sajna nem volt pénzem kiváltani. Akkor annyira görcsöltem négy napig, hogy menni is alig bírtam. Azóta már túl vagyok másik két fajta fogigátlón. Gondolom ettől is függ, hogy később miként is tér magához a szervezet.

Joli
Kép
Kép
 
 


Joli

Látod már is gyarapodott a kis közösség, ugye milyen jó? :D
A méhnyak nyák nem engedi át a spermát, ez azt jelenti, hogy semmilyen más megoldás nincs, csak az inszemináció, amivel most már kezdek megbékélni, és örülni, hogy van ilyen megoldás is a lombik előtt!
A lényege, hogy nem jut át a sperma a nyákon és így nem tud a megfelelő helyre eljutni, egyszóval oda kell pontosan "rakni"!
Ezt az orvos egy vékony katéteren keresztül juttatja be!
Én nagyon bízom benne, hogy sikerülni fog :)

Mindenképpen várjatok legalább 3 hónapot, Én azt mondom továbbra is!

31 éves vagyok és 3 évig szedtem fogamzásgátlót, még jó, hogy csak addig, mert így sem volt semmi értelme, hogy szedtem, mert nem is lettem volna terhes soha, mert gyógyszer nélkül nekem nincs peteérésem :(

Susytunder

Most Te otthon vagy?Mit dolgozol, hogy egy kicsit ismerkedjünk is?
:)

További szép napot!

zsu
 
 


Zsu!

Igen örülök, hogy gyarapodunk. A kivárással pedig még mindig, úgy vagyok, ha akar jönni a baba, akkor jön, ha nem, akkor nem.
Azért manapság már nagyon ritka, hogy a fogigátló miatt lesz valami baja a babának. Meg szerencsére nagyon jól tudják már szűrni ezeket. Lehet most felelőtlennek tűnhetek, de igazán alapos indokot már nem látok a várakozásra. Meg hát ki tudja, hogy egyáltalán lesz-e peteérésem stb. Most olvasgattam egy másik topicot, abban is írták, hogy fogigátló utáni hónapban lett terhes, és egészséges baba született belőle.
Sajnálom, hogy ezt az átjárhatósági problémát nem lehet egyszerűbben megoldani, de nagyon drukkolok nektek, hogy sikerüljön az inszem. Mikor mentek majd rá? Van már időpontotok?

Joli
Kép
Kép
 
 


Joli

Van kockázata hidd el a fogigátló gyógyszereknek sajnos, ezt nem elrettentésnek akarom írni, csak furcsa számomra, hogy az orvosod ezt nem mondta!



Az inszemináció előtt még nagyon sok gyógyszert (hormont) be kell kapkodnom ill. szúrnom, már előre félek is tőle, hogy hogy fog reagálni a szervezetem erre a sok mindenre.
Most mensit kell várni és a 3.napon kell mennem és megbeszéljük a dolgokat és már kapom is a hormonokat, először legyen peteérés, utána tüszőrepesztés és mehet az inszem:-)

Én minden fogitól híztam, pontos volt akkor a mensim,amikor szedtem, de előtte és utána is mindig görcsösen fájt a hasam.

Mindent megírok, ha már megjött és tudok valami pontosabbat!

Betty hol vagy?


zsu

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára suzy78 2009.09.20 18:31-kor.
 
 


Szerintem sem véletlenül mondják azt a 3 hónapot várakozásnak! Más topicokban alig várják a lányok, hogy leteljen.
Abban igazad van Joli, hogy vannak szűrések, de miért nem kíméled meg magad egy olyantól, ha ne adj isten baj lesz. Persze ti dolgotok!
Én nem szedtem fogigátlót sosem, mindig görcsölt a hasam, volt egy nagyon jó orvosság, amit sajnos már nem lehet kapni, így én 1 algopirint 2 nospát beveszek, attól tuti elmúlik, és nem is nagyon fáj utána sem.

Zsu
30 éves vagyok, családi vállalkozásban dolgoztam (ingatlan szakma) most főállású anya vagyok. A párom informatikus, próbálunk több lábon állni, a mai világban nem könnyű az élet. Német nyelven korrepetálok, a párom weboldalakat készít, házakat kezelünk, ilyesmi...
Sajnos a kicsi fiam most lebetegedett, de a 18 hónap alatt ez a második szerencsére. 8- án megyünk nyaralni Zalakarosra, már nagyon várjuk.

Kép
Kép
 


Susytunder

Jobbulást kívánok a kisfiadnak, gyógyuljon meg minél hamarabb.Mi lett vele?
Azt elhiszem, hogy nagyon várjátok már a jövőhetet, Én is megyek egy pár napra szabira csak mi sajnos nem megyünk sehova nyaralni!
De egyszer Én is végre otthon leszek remélem nemsokára:)
Hasznos nyelvoktatást!

Szép napot!
zsu
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára suzy78 2009.09.20 18:32-kor.
 
 


Sziasztok Lányok!

Bemásolok néhány linket! Kérlek olvassátok el őket!

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekval ... sni-hany-h

http://terhesseg.blogspot.com/2008/10/t ... elett.html

http://terhesseg.blogspot.com/2008/09/t ... e-utn.html

http://www.nlcafe.hu/szakertoi_oldalak/ ... age=1#4460

Én ezek alapján döntöttem. Persze még sok 100 ilyen cikk van, de azért mégsem untatlak titeket olyan hosszadalmasan ezzel a témával.
Mondjuk ma reggel történt valami...
Csomót találtam a mellemben és fáj. A hónalj felőli oldalon van a mellkasomhoz közel, nem annyira a mellszövetben, inkább alatta.
Tapintásra érzékeny. Mit csináljak? Még sosem volt ilyenem. Habár egyszer a hónaljamban nőtt egy ilyen fájdalmas kis csomó, de az kb. egy hét alatt magától felszívódott. Most egy kissé megijedtem... :(

Joli
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Joli
Hát én így még nem olvastam utána, csak amit mástól hallok, hogy várakozási idő van. Én kívánom, hogy minden úgy legyen, ahogy szeretnétek, és minden a legnagyobb rendben lesz!!! Ne legyen, hanem lesz!!! :)
Terhességi vitamin szedésén gondolkodtál? Van pár dolog ami segíti a teherbeesést is. Most hirtelen nem jut eszembe, de rákérdezek majd a lányoktól. Úgy is nekem is aktuális, bár én vitamínt nem szedek, nem is szedtem.
Tavaly ilyenkor én is találtam egy csomót a bal mellemnél, inkább hónalj felé, és fájt. Gyorsan hívtam a dokit, és azt mondta több mindentől lehet, nyirokcsomó duzzanattól is, de ha fáj nem lehet nagy gond, mert a daganat nem fáj. Úgy hogy ne ijedj meg, de elmehetsz dokihoz.

Zsu
Te mit dolgozol? Bocsi, ha már írtad. :oops:
Sajnálom, hogy a kolléganőkkel baj van, nem irigyellek.
Kisfiam jobban van, de nagyon nehéz éjszakán vagyunk túl, keveset aludtunk, de végül behoztuk, mert fél 10- kor keltünk. Ez egy kivételes eset. nem tudom hol szedte össze, de a doki azt mondta, hogy most mindenkinek torok gyulladása van.

Szép napot lányok!

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Joli

Ne aggódj már nekem is volt ilyen, de mindenképpen menj el orvoshoz és mutasd meg magad!
Nekem a bal mellemben volt egy valami, de amikor elküldött a nőgyógyászom emlő uh-ra akkor azt mondta a doki, hogy minek jöttem Én ide?Mondom, mert az orvosom is meg Én is találtunk valamit és meg kellene talán nézni. Azt mondta, hogy semmi csak elég kötöttek a mirigyek és néha önvizsgálattal masszírozzam!
Azóta is van egy kis csomó bizonyos napok előtt, most is pl csomó van benne érzem és ki is tudom tapintani, de aztán megjön és elmúlik!Úgyhogy gondolom, hogy meg fog nekem jönni, csak már haladjunk és mehetek a hormonokért!
Vigyázz magadra és menj el dokihoz mindenképpen!

Susytunder



Hál'istennek, hogy jobban van a kisfiad :D örülök, pihenjetek ebben a jó időben
:)

Még Jolinak annyit szeretnék írni, hogy -Susytunder Te is írtad-el kellene kezdeni szedned vitamint először is a tervezés előtt 3 hónappal érdemes elkezdeni a Folsavat, 3mg recept nélkül lehet kapni, napi egy szem elég!
Én már több, mint 1,5 éve szedem.


Pusszatás..... :) olyan jó, hogy írtok:)))))))))))))))))))))))))))))))

zsu
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára suzy78 2009.09.20 18:34-kor.
 
 


Lányok!

Most azért megnyugodtam kicsit. Én is sejtem, hogy csak valami nyirokduzzanat lesz. Szerintem várok pár napot, ha nem változik vagy rosszabb lesz, akkor irány a doki. Remélem tényleg csak olyan, ami egyszer a hónaljamban volt. Emlékszem úgy fájt, hogy zuhanyozásnál alig bírtam hozzáérni.
Igen szedek vitamint! Primum multivitamint már január óta, abban van folsav is. Folsavat pedig már majdnem egy hónapja. Valamint Walurinalt szedek (vörös áfonya kivonat), hogy ne jöjjön ki a felfázásom, de ezt lehet szedni terhesség alatt is.
Szóval vitaminnal el vagyok látva rendesen. Meg hati egy-két alkalommal bedobok egy Clacium Sandoz pezsgőtabit is, mert múlthéten csináltattam teljes labort és abban az volt, hogy egy nagyon kicsit kevesebb a kálcium a szervezetemben, mint a minimális határérték.

Zsu

Hát nem lehet könnyű ilyen helyen dolgozni, különösen, hogy érintett vagy a dologban. Le a kalappal!

Suzytunder

Remélem hamar felgyógyul a kisfiad!

Joli
Kép
Kép
 
 


Zsu
Nem semmi munkád van! Szép szakma! :)

Joli
A műtétkor nekem is kevesebb volt a véremben a calcium, de azt mondták, hogy csak picivel kevesebb így nem kell vele foglalkozni. De én is bekapok egy calciumot időnként.

http://babatervezok.otthona.net/ Ismeritek ezt az oldalt? Egy nagyon kedves ismerősöm küldte a linket nekem!

Kép
Kép
 


Suzytunder

Igen! Ismerem az oldalt! Szerintem nagyon jól össze vannak foglalva benne a dolgok a termékenységről. Már alaposán áttanulmányoztam.
Te méred a hődet, vagy mérted?
Ha jól értem akkor most várod, hogy megjöjjön, aztán ti is beszálltok a projektbe.
Mikorra várod a mensit? Csak, hogy utána tudjunk majd drukkolni.
Van peteérésed? Mit gondolsz? Szoktál középidőben érezni valamit?

Joli
Kép
Kép
 
 


A málnalevél teát én 36. héttől ittam, méhizomlazítónak. Fogamzáshoz is jó? :roll:

Joli
Nekem még új az oldal, most tanulmányozom. Nem mértem a hőmet, igazából Kristóf váratlanul jött, most pedig még előtte állunk. :)
Igazából múlt héten csütörtökön múlt el a mensim, de még nem volt főpróba. Apa nagyon sokat dolgozik, én sokszor már alszom. Holnap megyek dokihoz kontrollra. De ennek már nincs jelentősége e téren.
Úgyhogy mostantól drukkolhatsz! :)
Peteérésem van, nálam van ez a tojásfehérjeszerű valami, fájdalmam nincs, úgyhogy én csak ebből tudom.

Kép
Kép
 


Susytunder



Nem ismerem ezt a linket, de hamarosan belátogatok oda is :)

Megy a drukk részemről is ezerrel:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Joli

Amikor volt peteérésem gyógyszer által, akkor tankönyvbe illő volt a görbém és nem tudtam, hogy mi a bajom, mert annyira szurkált az egyik oldalam, hogy azt hittem megőrülök egészen a tüsző repedésig. Még a combomba is kisugárzott a fájdalom egy általán nem volt kellemes a dolog, de legalább már éreztem ilyet :)

Azt mondják, hogy változó nem mindenkinél jelentkeznek tünetek, de Én a hőmérőzést jónak tartom.Kicsit macerás a dolog, de szerintem ez is egy információ és még pénzbe sem kerül nem úgy, mint az ovulációs teszt! :)

Szép napot Nektek!
:)

pusszantás...

zsu

Kép[color=green]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára suzy78 2009.09.20 18:35-kor.
 
 


Suzytunder

Akkor drukkolunk mindketten Zsuval együtt. Azért remélem lesz időtök egy kis romantikázásra, hogy összejöjjön a baba.
A málnalevélről nem tudok sokat. Én azt olvastam pé-ig cickafark, aztán mensiig palástfű.

Zsu

Hát nem lennék a helyedben! Tudom, hogy milyen áskálódó nők között dolgozni. Kitartást neked. Nagyon remélem, hogy sikerül majd az inszemed. Komolyan csajok már lassan jobban izgulok értetek, mint magamért.:)


Elvégre ez még csak az első hónapunk.
Nekem igazán tegnap múlt el. A ciklus.hu jövő keddre írja a peteérést. Hát kíváncsi leszek. Régen, amikor nem szedtem a bogyót nekem is fájt félidőben a hasam egyik oldala és néhány napig jött valami rózsaszínes is. Gondolom akkor volt.

Én ettől a ciklustól mérem a hőmet, igaz hónaljban és nem mindig ugyanabban az időben, hanem amikor felébredek. Tudom ez így nem olyan pontos, de azt olvastam így is lehet mérni, csak akkor mindig hónaljban kell pl.
Meg hát azért csinálom, hogy lássam egyáltalán van-e pé.
Mondjuk eddig nagyon furán alakul. A mensi kezdetén 36.9 volt, aztán hirtelen lement 36-ra, majd két nap alatt ismét fel majdnem 37-ig és azóta 36.5-36.7 között ingázom.
Hát ez közel sem olyan, mint a nagykönyvben. Mondjuk a gyógyszer még tutira bezavar a dologba, de ha így nézegetem a görbét olyan, mintha a mensi 4. napján lett volna pé, mert azóta majdnem egyenletesen magasabban van.
Ha így volt akkor ez a hónap nem jött össze, mert éppen aznap nagyon megvolt, így nem voltunk együtt.
De, ha letelik az egy hónap akkor kíváncsi leszek, hogy mégis mi lesz a vége.

Joli
Kép
Kép
 
 


Sziasztok lányok! :)

Zsu
Kitartás neked, én nagyon drukkolok, hogy mihamarább táppénzre mehess. :wink:

Joli
Ha nem is sikerül elsőre, arra mindenképp jó ez a hónap is, hogy okosodsz, tapasztalatot gyűjtesz.

Nekem még mensi előtt 1 jó héttel a mellem szokott nagyon fájni. Ezt szivesen oda adnám valakinek, aki kéri. :)

Ez a másért izgulás is olyan jó, én is izgulok értetek. Minél jobban megismerjük majd egymást annál jobban, és remélem mihamarább csatlakoznak mások is.

Szép napot lányok! :)

Kép
Kép
 


Joli

A lényeg, hogy mindig azonos időben és ugyanazon a helyen mérd a hődet!
Azért ilyen ingadozó, mert még tart a hormon hatása a szervezetedben, látod Te is írtad, hogy y góygszer még lehet, hogy bezavar, nem véletlenül mondjuk Susy-val azt a 3 hónapot?! :)
Sikeres hőmérőzést és ne add fel, ha véletlen az elsőre nem sikerülne!!! :)

Susy

Nekem is fáj a mellem, de csak a bal és úgy meg is van duzzadva, szoktam is mindani a páromnak, hogy még ez a kicsi is hogy tud fájni :D

Kristóf hogy van, az éjszakátok milyen volt?

Olyan jó, hogy minden nap írunk és gondolunk egymásra ez sok erőt ad :)

Szép napot !

zsu


Kép
 
 


Hát Lányok most már örülök, hogy elindítottam ez a topicot. Az elején féltem, hogy senki nem áll majd szóba velem, de így már nagyon örülök.
A hőmmel kapcsolatban, nem tudom, hogy igazából milyen lenne alapból. Ezért is várom a hónap végét, mert abból már tudunk következtetni, hogy mi történhetett időközben.

Joli
Kép
Kép
 
 


Én is örülök, hogy csatlakoztam és megoszthatom a bajaimat a "sorstársakkal" :)

Kitartást...........lesz eredmény :)

zsu
 
 


Baján milyen az idő?és Maglódon?
Itt nagyon meleg van és azt is mond a hétvégére is, ami persze nem baj, csak a nagy meleget már nem bírom Én sem!
Így mensi előtt meg főleg jobban megvisel!

pusszantás

zsu
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára suzy78 2009.09.20 18:36-kor.
 
 


Itt Baján is nagyon meleg van. 35 fok. Mi egy 4 emeletes panel 4. emeletén lakunk. Most 27 fok van, de amikor nagyon meleg volt, akkor volt 29-30 is. kegyetlen. Én is utálom a meleget. Meg a nyarat is. Sosem szerettem. Szerintem előző életemben Skóciában élhettem. Szeretem a hűvös, borongós időt. Valahogy jobban illik hozzám. Már úgy várom az őszt, mint a messiást.

Joli
Kép
Kép
 
 


Akkor ti sem fáztok azt hiszem. :)

Én nagyon szeretem a nyarat, de a telet is, ha van hó és lehet élvezni és nem kell annyira fázni. Én a nagyon borús, esős időt nem szeretem, hatással van mindenemre, teljesen be tudok fordulni, nem szeretnék pl Angliában lakni!

Mi magánházban lakunk, és itt is meleg van már teljesen át melegedtek a falak igaz most csak 24 fok van. Zoli a párom nagyon szeretne egy klímát, de Én annyira tiltakozom ellene, hogy nagyon. Nem bírom elviselni a klímát azonnal felfázom tőle, amúgy is érzékeny vagyok,felfázom könnyen és utána alig bírok kikeveredni belőle, nem hiányzik egyáltalán.
A munkahelyen muszáj a klíma a gépek és a vérek miatt, nem lehet 26 foknál többe dolgozni.

Csütörtökön és pénteken nem dolgozom, azt hiszem elég volt a hétből odabent de attól itthon foglak benneteket olvasni és írok is majd!

Nem tudom megjön-e, igazából várom, hogy tudjunk előre lépni és haladjunk. Utálok várni már nem olyan vagyok, mint régen, fogy a türelem sajnos :(

Ritka, hogy ha valaki nem szereti a nyarat főleg ilyen fiatalon :)

zsu
 
 


Zsu

Én kicsi korom óta nem szeretem a nyarat. Én rosszul vagyok, émelygek, szédelgek, volt, hogy elájultam a buszon. Szóval én fizikailag nem bírom a meleget. Ráadásul nagyon verejtékezem, ha meleg van. Csíkokban folyik le az arcomon, nyakamon. Olyan ciki így bárhová is menni. Biztos rájátszik az is, hogy túlsúlyos vagyok. 164 cm-hez 70 kg. Fogyni kéne, de úgy imádok főzni meg enni...:(
Akkor legalább most négy napra megszabadulsz a munkahelyedtől.
Használd ki! Pihenj sokat! Szeressétek egymást a férjeddel.
Egy jó szex néha meghozza a mensit.:)
Elhiszem, hogy türelmetlen vagy! Most kb. úgy érezheted magad, mintha most kezdenétek bele a projektbe, mert tudod, hogy így már kivitelezhető lesz a terhesség. Mikor kell megjönnie?

Joli
Kép
Kép
 
 


Joli

Azért rossz lehet Neked így átvészelni a nyarat ilyen melegben és még pláne rosszul is viseled, nem irigyellek.

Az nem baj, ha szeretsz enni, de mellette egy kicsit mozogni is kellene!

Azt hiszem rám fér egy pár nap, hogy egy kicsit kizökkenjek a mindennapokból és mással foglalkozzak. :)

Szombaton buli lesz nálunk és arra akarok egy kicsit összpontosítani, várom már nagyon :)

Elvileg vasárnap, vagy hétfő, de ezt nem lehet tudni, mert ebben a hónapban nem volt gyógyszer, most volt az átjárhatósági, azóta még nem jött meg!

Várakozás van... :(

jó éjt!

zsu
 
 


Sziasztok lányok!

Dokinál voltam ma, aztán pedig kicsit leragadtunk anyósoméknál, ők vigyáztak Kristófra.
Köszönöm kérdéseteket, ma már jobban van, még nem az igazi, de már ismét bele bújt a kis ördög. :) Már nincs láza, csak hőemelkedése.
Doki azt mondta minden ok, lehet gyűrni a lepedőt. :lol:

Joli
Én minden évszakot szeretek, még a nyarat is, annak ellenére, hogy a meleget én sem nagyon bírom. A te súlyod még nem vészes, nem vagy te túlsúlyos. Nagyon szép vagy a képen, és a bőröd is szép. :)

Zsu
Akkor jó pihit nektek, és drukkolok neked, hogy megjöjjön. Én is türelmetlen vagyok minden téren. :)


Mi családi házban lakunk, nálunk 27 fok van bent, bár ilyenkor este nyitva van minden ablak, mégis mintha állna a levegő.

Ha nem bánjátok hoztam nektek egy képet a kisfiamról.

Kép

Kép
Kép
 


Zsu

Remélem jól sikerül a szombati buli. Nagy megpróbáltatások előtt állsz, jó lesz, ha kicsit kikapcsolódsz előtte.

Suzytunder

Nagyon szép a kisfiad! Komolyan. Én teljesen lány párti vagyok, de most megingattál.:)
Akartam tőled kérdezni, hogy amikor a terhes lettél, neked voltak valamilyen tüneteid? Mondjuk már azelőtt, hogy nem jött meg? És azután?

Képzeljétek, tegnap is meg ma is bejelentette két csaj, hogy terhes egy másik fórumon.
Lassan egyesével tépkedem ki a hajszálaimat a várakozástól. A hőm még mindig magas. Szeretnék már látni egy zuhanást benne.
Remélem tényleg nem a mensi 4. napján volt pé....
Mondjuk olyan rosszul éreztem magam reggel, amikor felkeltem.
Jobban mondva alig bírtam felébredni, fáradt voltam, aztán majdnem elhánytam magam a hajfestékem szagától.(tegnap este festettük be), pedig sosem volt ezzel gondom.
Szerintem megint kezd kijönni rajtam, hogy mindent bebeszélek magamnak. Pedig jelen helyzetben még szemernyi esély sincs, hogy már lenne valami, hiszen két napja múlt el.
Tudom, tiszta hülye vagyok. Sajnos hajlamos vagyok erre. Mármint a létező össze tünetet produkálni, aztán persze semmi.
Múlt hónapban is letettem volna a nagy esküt, de hát közben még szedtem a tabit, szóval tudtam, hogy nem lehetek az, de azért két tesztet is elpocsékoltam. Persze megjött.
Tudom, hogy nem kéne ennyire ezzel foglalkozni, de így, hogy itthon vagyok sajnos, van időm rá.
Mondjátok, hogy ezzel nem csak én vagyok így!

Joli
Kép
Kép
 
 


Szia Joli!

Zsu ma nem járt itt, biztos pihizett!
Ma itt volt Kristóf keresztanyja, van egy 3 éves kislánya, és most 14 hetes terhes. Olyan jót beszélgettünk. A gyerkőcök is nagyon jól elvoltak :)
Köszönöm szépen a dícséretet Kristóf nevében is. Majd teszek fel még képet, hogy milyen volt amikor kisebb volt, van egy nagy kedvencem.
Én is nagyon kislányos vagyok, amikor a keresztlányom született azt mondtam, ha fiú lesz akkor nem leszek a keresztanyja. :oops:

Amikor Kristóf megfogant, érdekes volt. Apával 2006 július 8- án ismerkedtünk meg, még az évben Októberben megkérte a kezem Esztergomban a Bazilikában. Attól kezdve nem védekeztünk. 2007 Februárjában eldöntöttük, hogy összeházasodunk, és Kristóf Májusban megfogant. Akkor költöztem ide Maglódra, cipekedés, izgalom, pakolás. Akkor ballagott a keresztlányom oviból, ott nem volt lepedő gyűrés, aztán beteg lettem, majd apa...szóval elképzelésünk sincs, hogy mikor hoztuk össze. :roll:
Tünetek nem voltak, egyedül azon csodálkoztam, hogy mi a fenéért dagad a lábam, amikor soha nem szokott. A nagy melegre fogtam. Aztán késett, de előtte is előfordult, így apa noszogtatott, hogy csináljunk egy tesztet. Én nem akartam, mert már sok negatív volt, de amikor megcsináltam abban a pillanatban ott volt a 2 csík! :)
Apa azt mondta sosem látott még olyan boldognak! :)
Nagyon kislányra vágytunk, Julianna nevet választottuk. Háromszor mondták hogy kislány. Aztán 27 hetes terhes voltam ,amikor elmentünk 4D- re, és ott azt mondták, hogy nem lesz babamozi, mert harántfekvésű a gyerek, de egy biztos, hogy kisfiú. :shock: Hát kicsit ledöbbentünk, mert egészen odáig Juliskáztuk a kisfiúnkat! Nagyon csalódottak voltunk, napokig nem tudtam róla beszélni, aztán egy reggel elővettem a ruhákat, átválogattam, és eltettem. Elfogadtam, és iszonyú bűntudatom volt, amiért nem örülök, hogy egészséges. Most úgy vagyok vele, hogy 10 lányért sem adnám. Annyira kis ragaszkodó, bújós, édes!
Azért szeretnénk, ha a kistesó majd lány lenne, de ha fiú lesz, annak is örülünk majd ugyanúgy, csak ne biztassanak arra, hogy lány, ha nem biztosak benne. :)
Tegnap azt kérdezte tőlem apa, hogy mit szólnék ha a pöttöm Zsuzsanna lenne, én meg megkérdeztem tőle, hogy ő mit szólna, ha Dániel lenne? :) Ezzel be is fejeztük a témát!

Lányok milyen Baján és Szegeden lakni?

Kép
Kép
 


Szia Susytunder!

Én már kicsivel több, mint egy éve élek itt. Hogy milyen? Magányos.
Mivel nincs munkahelyem sajnos, így barátokat se tudtam nagyon szerezni. Meg eléggé nehezen is barátkozom. Az összes fent maradt Pesten.
Egyébként jó! Kisváros. Szeretek itt élni. Már csak meló kéne, meg néhány barát és teljes lenne az öröm.
Mondjuk utálom, hogy itt mindig legalább 5 fokkal melegebb van, mint máshol az országban és csak nagyon ritkán esik.
A maglódi élet milyen?
Egyébként, hogy viselted a terhességet? Hányinger?

Joli
Kép
Kép
 
 


Szia Joli!

Az nem lehet egyszerű, ha nincsenek barátaid. Itt a fórumon nekem nem úgy tűnt, mintha nehezen ismerkednél. :)
Maglód csendes kisváros, én szeretek itt élni. Pest közel van, de utálok oda menni, pedig ott laktam 6 évig, de nem hiányzik.

A terhességet eleinte jól viseltem, reggelente volt minimális hányingerem a 12. hétig. Viszont annyit aludtam, mint 3 ember. Egyszerűen nem bírtam abbahagyni az alvást. Ez vele jár, de ez is mindenkinél másképp jelentkezik.
Mikor már nagy volt a pocakom akkor nehéz volt mozogni, folyton pisilni kellett, nem tudtam csak oldalt fekve aludni, de úgy meg a csípőm zsibbadt el folyton, szóval ezer bajom volt, még is olyan jó volt, és annyira várom megint. Akkor azt mondtam többet sose, de ilyen az anyai szív. :)

Kép
Kép
 


Susytunder!

Tudod neten sokkal könnyebb ismerkedni, mint a való életben. Például a férjemmel is a neten jöttem össze.:)
Meg hát egyedül nincs kedvem elmászkálni sehová. Szeptembertől mondjuk megyek végre suliba, aztán újra emberek között lehetek.
Jó, hogy könnyen viselted a terhességet! Nekem az az érzésem, hogy nálam nem így lesz. Alapból hányingeres vagyok meg ájuldozós.
Anyám pl. végig veszélyeztetett terhes volt mindkettőnkkel, mert nem tudott pl. sorba állni, mert két perc után elájult, pedig ő még nem is volt hajlamos rá.
Tudom ez még nem garancia, hogy nálam is így lesz. Ez csak megérzés.
Nálad is most jön a termékeny időszak? Mintha úgy emlékeznék.
Te szoktad figyelni a nyák állapotát? Én eddig nem figyeltem, de mintha most kezdene olyan lenni, mint a tojásfehérje. A ciklus.hu keddre írja a peteérést Hát kíváncsi leszek.
Mondjuk aznap pont nem tudunk együtt lenni, mert fotózásra megyünk a Balatonra, így hétfő kedden nem leszek majd. Azért remélem majd valamikor bele tudunk szorítani egy kis romantikázást.:)
Jó hétvégét! Remélem Zsu is kikapcsolódik végre az esti buliban!:)

Joli
Kép
Kép
 
 


Sziasztok, bocsi csajszik csak nyaralni voltunk, és ma jöttünk meg.
Mindjárt visszaolvasok!

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
 


Suzy
Pécsre megyünk a POTE-ra.
Inszemünk nekünk nem volt.

Joli
fogigátlót egész életemben talán 3 hónapot szedtem...de ez már nagyon régen volt...


Susytündér
nagyon édi a kisfiad!!!

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
 


Sziasztok!
Joli! Mi nem is lakunk messze egymástól :wink:
A szomszéd faluban lakom :). Lehet már a tescoban is láttál a pult mögött :lol:
Akkor röviden bemutatkozom én is:
Férjemmel 5,5éve vagyunk eggyütt és nemsokára 5 éve lesz hogy házasok vagyunk..
Van egy lánykánk Kíra aki márciusban volt 4 éves :) Szeretnénk már neki kistesót!!!!

Január elején hagytam abba a fogigátló szedést...és mindjárt terhes is maradtam...ami rosszul végzödött mert a 6.héten elhalt az embrió(megmütöttek).. :(
Elvileg augusztustól lehetne probálkoznunk..de mi már rég megszegtük...most ott tartok hogy tegnap kellett volna megjönni, ma csináltam tesztet és halvány a második csík :)...Most vagy korán csináltam vagy megint baj van(februárban is halvány csík volt :( )
Annyira félek :cry: :cry:

Joli! Melyik utcában laktok?

Suzytunder!
Nagyon édi a kisfiad!!!! Mi is ilyen öcsköst szeretnénk ám!!!!!!!!! :D
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Gyarapodunk! De örülök neki! :lol:
Én ma ribizli lekvárt főztem, még sosem főztem semmilyet, és büszke vagyok magamra, mert nagyon finom lett, és az állaga is olyan, amilyennek lennie kell.

Joli
Megkérdezhetem hol ismerkedtetek meg a neten? Párkereső?
Igen nincs rá garancia, hogy te is úgy leszel mint anyukád, de elképzelhető. Azt is mondják hogy a lányok úgy szülnek, mint az anyukájuk. Hát nálunk nem jött be. Én egy jó óra alatt megszülettem, én meg nem bírtam megszülni Kristófot.

Betty
Merre voltatok nyaralni? Mi egy hét múlva megyünk Zalakarosra.

Kírus
Üdv köztünk!Sajnálom, hogy elvesztettétek a kistesót. A halvány csíktól ne félj, nem hiszem, hogy van jelentősége. Nagyon drukkolok nektek! Szép neve van a kislányodnak!


És akkor itt a kedvenc képem Kristófról.

Kép

Kép
Kép
 


Betty

Örülök, hogy újra itt vagy! Remélem jó volt a nyaralás! Hol voltatok?

Kirus

Jó, hogy Te is csatlakozol hozzánk. Egyre jobban örülök, hogy elindítottam ezt a topicot.:)
A Bara utcában lakom. Melyik pultban dolgozol a Tescoban?
Én is most hagytam abba a fogigátlót. Remélem nem lesz baj, ha egyből összejön a baba. Habár erre azért kis esély van, mindjárt elsőre. Miért kellett ilyen sokat várnotok a próbálkozással?
Van valamilyen tüneted egyébként? Szerintem két nap múlva tesztelj megint. Akkor már erősödnie kell a csíknak. Mindenképp menj dokihoz! Nehogy valami gond legyen.
Mivel te is nemrég hagytad abba a tablettát, neked milyen volt utána? Úgy értem érezted-e a peteérést, nézted a hődet, vagy a nyálkát?
Az első gyermekeddel milyen tüneteid voltak az elején?
Bocs, hogy mindenkitől ezt kérdem, de jelenleg én ez előtt állok még és kíváncsi vagyok mások tapasztalataira.

Susytunder

Nem kifejezetten párkeresőn ismerkedtünk meg, hanem a Hotdogon. Ott is a sógornőm egyik cicás képéhez írt valamit és a sógornőm hívta fel rá a figyelmem, hogy esetleg nekem jó lenne ez a pasi. Hát én meg írtam neki, ő vissza, most pedig házasok vagyunk. :D
A ribizli lekvárt imádom!!!!!! Nagyon ügyi vagy. Én még sosem főztem lekvárt. Biztos finom lett!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára joli83 2009.08.02 12:36-kor.

Joli
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!:)

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok:) MI éppen ebben a ciklusban kezdtük el a Kistesó projektet.

Sajnos nálam sem épp simán mennek a várandósságok.
2004 júliusában házasodtunk össze a férjemmel, és nagyon könnyen teherbe estem. Sajnos kétszer elvetéltem, utáno orvost váltottam. Kiderült alacsony a progi szintem, emiatt történhettek a vetélések. Jött az első Clostys ciklus, és akkor fogant a lányunk, Zsóka, aki minden gond nélkül megszületett 2006 januárjában.
2008-ban úgy gondoltuk jöhet a kistesó, újra elkezdtem szedni a clostyt, teherbe is estem, de sajnos ez a várandósságom sem sikerült.

Most kellett egy nagyobb szünet, de most újra bizakodó vagyok, remélem ha újra sikerül teherbe esnem velünk marad a Kistesó.

Joli:)
Minket is húz a szívünk Bajához, a férjem szülei ott élnek:)
 
 


Sziasztok!

Joli! Akkor mindjárt alvégen laktok igaz??
Tök jó hogy ilyen közel lakunk egymáshoz,tán 8-10km :)
A grill-pizza pultban dolgozom...de most mától 11 napig itthon vagyok szabin!!! Az ami tuti,hogy utána mi lesz az majd kiderül!
Hát aki mütött(Nagy László) azt mondta 3-4 hónap...akkor az osztályos orvos (Karasz) fél évet mondott és mikor mentem a 6 hetes kontrollra akkor a Küttel volt ö is fél évet mondott és utána hozzá tette hogy max. 4-5 hónapot várjunk legalább..
Most 1 hete fájnak a cicieim amugy semmi más bajom...
Mikor Kírával voltam terhes semmi tünetem nem volt :)..
Mikor abba hagytam a gyógyszert nem volt idöm figyelni magam mert szinte napok alatt teherbe eshettem,aztán mütét után meg kellett várni, azért nem figyeltem ezeket..
Különben azt hallottam ha abba hagyod a gyógyszert akkor mindjárt utána nagyobb az esély a teherbe eséshez.. Na nálam be is jött :(..
És nálam azt mondták hogy nem a gyógyszer miatt történt(holott mi arra gyanakodtunk) mert alacsony a hormon tartalmuk a mai gyógyiknak..

Szoktatok amugy a tescoba járni?
Párod merre dolizik?
Melyik hónapban születtél?
Én is 83-as vagyok ám :wink:

Üdv köztünk Réka!!!
Sajnálom a történteket!!! :cry:
Szorítok hogy sikerüljön a kistesó!!!!!
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: