Új privát üzeneted érkezett!

Lombikbaba Jót nevettem ezen a „gyorsan és sokat” megállapításon :lol:. Na ja, te már három helyett eszel, ahogy a mondás tartja :wink:.

Meli Na mi lett a reggeli teszttel? Vagy vársz inkább a vérvételig?

Babucikám Egy idősek vagyunk :wink:. Jó sokáig váratnak még! Miért akarnak még kettő inszemet? Engem 4 után küldött a dokim a Kaáliba. Mi tavaly augusztus végén kaptuk a februári időpontot, szóval ott is van ám fél év várakozás :?. Babátlanság mindig depis dolog, ez normális. De – mint látod – az utóbbi időben itt nagyon sokunknak összejött. Van, kinek az első baba, van ahol a tesó(k) érkeznek hamarosan :wink:. Te is beállsz majd a sorba :wink:.
Találtak valami okot, hogy mi a gond?

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Reku:) Nézd meg az előző bejegyzésemet :?
Nem olvastad?

Kép
 


Bocsi, tényleg nem frissítettem :oops:. Sztem még ne add fel, mondom, nekem Mesó 10. napon volt gyenge halvány csík. Szóval lehet, hogy a hétfői még a szuritól volt, most meg pont nem látszik. Én pénteken azért elmennék arra a vérvételre. Tudod, a negatívat is jobb biztosan tudni :wink:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 

 
 

rekuja@ a legszebb kor ;D

A Forgácsban a 4. inszem után lehetett feliratkozni a listára, ezt egyből megtettem, így kaptam 2013. márciusi időpontot. Úgy gondoltam, hogy gyorsan eltelik majd a várakozási idő, de mostanság mindenki babásodik körülöttem és elkapott a türelmetlenség.

Kezdetben a kiskatonák voltak lustácskák, aztán mire ők felpörögtek, addigra az én petéim úgy döntöttek, hogy inkább sokasodnak, mint nőnek... a stimu hatására lett kb. 5-6 közepes tüszőm, de egyik sem vállalta magára a vezető szerepet. Na de majd augusztusban :)

Hogy viseled a várandósságot? Bevallom őszintén, hogy nem olvastam egészen végig a topicot :oops:
a kinti baba spontán sikerült vagy Ő is lombikos? A kép alapján nagyon jókedvű lehet a leányzó :)
babucikam
Budapest XXI. kerületet
 
 


Babucikám Szaffi is lombikbaba, ő a harmadik stimu-beültiből lett, Mesó a 4-ből van. Nálunk nem sok okot találtak, valószínű velem lehet valami gond, de ezt papírra még egy orvos se írta le :roll:.
A 4 inszem után nekem is kb. fél évet kellett várnom (márc-aug) a Kaáliban az első lombikra. Mi az alatt nem inszemeztünk, egy kicsit rápihentem lelkileg. Nekem jól esett, hogy kivételesen nem kellett azon aggódnom, hogy na, tuti azért nem tapad meg, mert épp bicózom/túrázunk stb. Akkor jó volt az 5 hónap kíméletlenség, már tök elegem volt abból, hogy ezt nem tehetem, azt szedjem be stb. Aztán persze a lombikokkal minden kezdődött előröl, aug-április közt volt 3 stimu/beülti, aztán utána meg a terhesség Szaffival és januárig megint kímélő életmód. Szülés után is olyan jó volt, hogy végre nyugodtan lefáraszthatom magam a nap végére 8). Úgyhogy használd ki ezt a fél évet, bicózz nagyokat (ha már én nem mehetek most), kirándulj jó meredek hegyekre hosszan, járj úszni meg ilyenek, mert aztán megint jön a kímélő életmód :lol:. Az se utsó szempont, hogy egy ideig nem kapsz semmi hormont!
Ha nincs kánikula, remek dolog terhesnek lenni :lol:. Kánikulában iszonyúan elfáradok, mintha fojtogatnának.
Én nagyon utáltam, mikor még nem jött össze Szaffi és mindenki bebabásodott körülöttem, olyanok is, akiknek becsúszott és néhányan olyan idétlenül tudtak ezen poénkodni :evil:. Persze nem tudták, hogy mi évek óta próbálkozunk, mért is lettek volna tapintatosak?! :evil: Sok mindent megtudsz a barátaidról egy ilyen során :roll:. Kicsit újraértékelődnek a kapcsolataid :roll:.

Ébredezik a nagylány…

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Rossz hírekkel jövök.....sajna nincs semmi, ráadásul reggelre megjött.. :shock: úgy volt, hogy el sem megyek.De azért elmentem, hogy vizsgáljon meg. Szóval valami elindult bennem is, csak félúton megállt...doki szerint.Talán a rossz minőségű sperma miatt. Csak nem értem, mondta,hogy a sperma ellen nem lehet mit tenni,és 3 hónap múlva újra menjünk! Csak nekem már dolgoznom is kéne kicsit, legalább fél-egy évet.Na, majd meglátjuk.

Tegnap ráadásul kinyílt a bicska a zsebemben: Szóval van itt a telepen egy csaj, van 3 gyereke (17, 12, és 4 évesek)és 3 különböző apától. :shock: Tegnap kérdi tőlem, nincs-e felesleges tesztem, mert szerinte ő terhes. Szerzett tesztet és terhes :evil: és totál ki van borulva miatta :evil: persze ez egy 4. apajelölttől.Tehát elveteti hétfőn :twisted: Egyébként ez lesz neki életében az 5. abortusza!!!!!!! :twisted: Mondjátok már, hogy a pics@ba lehet ennyi gyerek, ennyi abortusz után megint terhes és elveteti! Az ilyennek miért adatik meg mindig? Bár úgy látom, neki ez a keresztje. Totál kész vagyok, ha erre gondolok!! :twisted:

Kép
 


Meli
Sajnálom!
FER14-et szokták javasolni a spermiumkép javítására. Gyulladás kizárása?
Azt meg beszéld meg a doktorral őszintén, ha te most nem szeretnéd a folytatást...
A pihenő alatt meg ápolgassad a lelkedet! csinálj olyan dolgokat, amik jól esnek és amiket terhesen nem csinálhat meg az ember!

Babucikám
Volt nálatok alapos kivizsgálás?
Mi nem csináltuk végig a 6 inszemet... 4 után inkább lombikot javasolt a doktor... és az nem magán intézet volt... :?

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
 


Meli Őszintén sajnálom :(:(:(. Megértem, hogy dühös vagy és tehetetlen :(.
Szerintem se lesz semmi, ha nem 3 hanem 6 hónapot vársz a következővel, tényleg van, hogy kell az embernek – nem csak a munka, de a lelke miatt is. Akkor valahogy nagyobb elánnal tudsz újra belevágni. Én legalábbis így voltam :roll:. Ha meg átcsúsztatod januárra, már a jövő évi betegszabi-keretedet terheli :wink:.
Abortusz nehéz kérdés. Van, mikor vérzik a szívem az anyáért, aki ilyenre kényszerül, és igen, van, mikor legszívesebben felpofoznám, hogy gumiról még nem hallottál?! :evil: :evil:. Ez most az utóbbinak hangzik :evil: :evil:. Igazad van, az ő keresztje, biztos az ő lelke is sérül bele, még ha próbál is úgy tenni, mintha ez természetes lenne. Vagy legalábbis szeretném ezt hinni :roll:

Nekem magánintézetben javasoltak 4 inszem után lombikot az Istenhegyin, ráadásul lombikot ők nem csinálnak, szóval úgy küldött át a dokim, hogy több pénzt nem lát belőlem eztán. Ez sztem nagyon korrekt, Magyarországon nekem szokatlan hozzáállás. Vissza is mentem hozzá szülni, most is nála fogok :).

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Meli nagyon sajnálom :(
Nekünk a Fer14+C vitamin+omega3 nagyon sokat segített kb. 3szor jobbak lettek az eredmények, ha van rá lehetőségetek és van kedvetek, akkor próbáljátok ki. :)

Sajnos az én környezetemben is több ilyen eset van, amikor nem tervwzik, nem akarják és becsúszik... én is ki tudok akadni, és olyan igazságtalannak tartom. A legjobban az tetszett, amikor a meddőségi szakembert felhívta egy páciens, hogy elvállalja-e az abortuszt... szerintem a doki túl finom volt vele ;)

Lombikba :) már magam sem tudom, hogy mi az alapos... Volt hormon és átjárhatósági, ezek jók lettek, ja és apavizsgálat is több körben. Bár amikor feliratkoztam a várólistára, akkor mondták, hogy még a lombikos vizsgálatok nincsenek meg, de ezeket nem tudom, hogy mik. Ti tudjátok esetleg? Azt mondták, hogy az 5. után majd végigbeszéljük, de az ugye elmaradt, így majd augusztusban fogom konkrétan megtudni.

Lányok! A két hátralévő inszemen én is gondolkodtam, de valahogy úgy voltam vele, hogy akkor nem teszek meg mindent. És a lombiktól kicsit tartok is...

Üdv. B
babucikam
Budapest XXI. kerületet
 
 



In vitro fertilizáció indikációi:
– petevezető eredetű meddőség (mindkét petevezető hiánya, vagy elzáródása, kiterjedt kismedencei adhéziók, sikertelen
tuba plasztika, korábbi ismételt extrauterin graviditás)
– súlyos endometriózis, mely adhéziók révén a petevezetők funkcióját rontja
– enyhe endometriózis esetében sikertelen egyéb kezelést követően (stimuláció plusz inszemináció 3-4 alkalommal)
– súlyos férfi eredetű meddőség
– elégtelen petefészek működés, mely donor petesejt használatát igényli
– ovulációs zavar, melynek stimulációs kezelése inszeminációval kombinálva vagy nélküle nem vezetett terhességhez (3-6
ciklus)
– genetikai rendellenesség, mely preimplantációs genetikai vizsgálat elvégzését igényli
– idiopathiás meddőség, melynek stimulációs kezelése inszeminációval kombinálva vagy nélküle nem vezetett
terhességhez (3-4 próbálkozás)
– csökkent petefészek működés (idősebb reprodukciós kor [38 év felett], 35 év felett rossz ovárium működésre utaló
hormonális eredmények)
A. Első IVF előtt az alábbi vizsgálatok elvégzése szükséges
1. Az ováriumok funkcionális vizsgálata („ovarian reserve testing”) végzése a ciklus 2-4. napja között (FSH, LH ösztradiol,
prolaktin, TSH) és antralis folliculus szám ultrahanggal végzett meghatározása (AFC)
Poor responderek, 39 év felettiek esetében Anti-Müllerián Hormon (AMH), Inhibin-B meghatározása javasolt
2. Spermiumanalízis [lásd Meddőség kivizsgálás I/6]
3. Méhüreg alaki alkalmasságának vizsgálata [lásd Meddőség kivizsgálás I/8]
4. Hüvelyváladék vizsgálata (szűrés Chlamydia trachomatisra, klinikailag indokolt esetben a váladék bakteriológiai vizsgálata)
5. Cytológia:
– egy éven belüli negatív cytológia szükséges
– amennyiben korábbi cervix dysplasia gyakoribb szűrést tesz szükségessé, 6 hónapon belüli negatív eredmény szükséges
6. Szerológiai vizsgálat:
– a pár mindkét tagjánál egy éven belüli negatív hepatitis B, C ill. HIV szűrés
– bár a gyermekkori védőoltások eredményeként Rubeola védettségnek jelen kellene lenni, ilyen irányú szűrővizsgálat
elvégzése javasolt, mivel a nem védett páciens immunizálható
– vércsoport vizsgálat a pár nőtagjánál, amennyiben ő Rh(-) a férfinél is
7. Belgyógyászati kivizsgálás:
– amennyiben a páciens olyan krónikus belgyógyászati problémában szenved, mely a teherbeesést, vagy egy sikeres
terhesség kihordását befolyásolhatja, belgyógyász szakorvos véleményét a beavatkozás elvégezhetőségéről, ill.
terhesség kihordásáról ki kell kérni
– a petesejtleszíváshoz szükséges minimális kivizsgálást az intézeti protokolloknak megfelelően kell elvégezni. Javasolt hat
hónapnál nem régebbi vérkép, ill. májfunkciós vizsgálatok megléte


Ez a hivatalos protokoll!!!!

http://www.eum.hu/egeszsegpolitika/mino ... gyogyaszat
Innen meg lehet nézni a teljes protokollt!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
 


@Lombikbaba
köszi, ez nagyon részletes és pontos leírás :)

@Meli
Minden ok? Sikerült valamennyire túljutni a dolgon? Eldöntöttétek, hogy hogyan tovább?

@Kismamák
Ti hogy vagytok? Bírjátok a meleget?

Nekem lassan közeledik a ciklus 1. napja, már nagyon várom, hogy egy új, lehetőségekkel teli hónap kezdődjön, hogy valami történjen.


Üdv. B
babucikam
Budapest XXI. kerületet
 
 


Babucikám Minden hónap egy lehetőség, a gyerekre is, meg hogy egyéb tartalmas dolgok is történjenek veled :wink:. Én szülés után jöttem rá, hogy mennyi értelmes dolgot csináltunk a sok-sok meddő év alatt. Valahol örülök, hogy akkor lehetőség volt mindezekre, mert most egyáltalán nem érzem, hogy a gyerek(ek) miatt lemaradtam valamiről. Persze utólag egész más a dolog, csak leírom, hogy én így éltem meg :wink:. No meg ahogy apa megjegyezte, amilyen mértékben Szaffi amortizál minket fizikailag, már nem is lennénk képesek olyan aktív életet élni :lol: :lol: :lol:.

Pont ma voltam dokinál, Mesó babám 950 gramm odabent és mind a 4 végtagját megint begyűrte az arca elé, szóval semmi nem látszódott belőle :lol:. Pontosabban a doki meg az aszisztens állította, hogy folyamatosan ásítozik, de én csak sárga pacákat láttam, mintha tésztát dagasztanék :lol:. Amúgy minek ásít odabent egy baba? :roll:. Cuki kis szokásaik vannak :lol:.
Kinti babám hétfőn délután fél2kor úgy döntött, hogy ő többet nem vesz cumit a szájába. Még nem találta ki, hogy fog akkor ezentúl elaludni, de tartja magát a cumitlansághoz (meg az alvós peluskája sem kell). Elég keményen átalakult emiatt a napirendünk, még szoknom kell nekem is. No meg eleinte azt hittem valami baj van a „kellékekkel”, vagy a gyerekkel, eltartott egy ideig, amíg elhittem, hogy ez csak egy ilyen hóbortos de nagyon határozott döntés a részéről, és ne akarjak már mindent belelátni :roll: :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!:)

Babucikám!!! Indulnak a drukkok!!!
Köszi az ötletet, a FER14 nagyon drága, én a vitaminszigetről rendeltem egy brutál dózis multivitamint meg Omega3-at. Én most csak folsavat meg E-vitamint szedek.

Lombikbaba:) Gyulladás kizárva, nem is csináltak volna lombikot akkor, tenyésztés is volt meg minden andrológiai viztsgálat.

Egyébként ezeket a meddőségi intézeteket nem értem.... csak nyomatják, hogy menjünk, menjünk, de immunológiai, genetikai vizsgálatara nem küldenek, stb. Lehet, ennyi a kulcsa az egésznek. És a lombik sem fog összejönni, ha valami ilyesmi baj van.Most olvastam utána, Zalaegerszegre megyünk ilyen vizsgálatokra.meg nem ártana egy terheéléses cukor sem, Terhességem alatt nekem magas volt.

Reku:) édes a kislányod ezzel a cumi-dologgal, nagylányosodik a drága!:)
Marci meg még reggelente mindig cumisüvegből issza a tejet-kakaót, ő elhatározta, hogy ahogy 4 éves lesz, abbahagyja. Hát, én is ehhez tartom magam :lol:

Kép
 


Lányok, fent vagytok a fb.-on?

Kép
 


Meli fb-n elvből nem vagyok fent, olyan ciki, hogy folyton bejelölnek iwiwen is „ismerősök” akikről fogalmam sincs, kik, aztán meg jönnek, hogy mért nem jelöltem őket vissza :roll:. A volt diákjaimról ne is beszéljünk :roll:. Nekem van egy határ, amin belül zavar, ha mások nézegetnek. Így egyszerűbb ezt kikerülni, aki nagyon akar, megtalál, a többiek meg csámcsogjanak más magánéletén :wink:.
Akkor még 4 hónapig cumisüvegből kakaózik? :D Ez aranyos :). Kicsit irigyellek, hogy már legalább elmondja, mit vett a fejébe, Szaffi csak EEEE-zik kitartóan :lol:.
Terheléses cukrot csináltasd meg a háziorvossal! Nekem is ő csinálta a lombik előtt. Összeférhetetlenséget ha jól emlékszem a protokoll szerint csak a 3. lombik után néznek, de mivel nektek van már babátok, nem is valószínű, hogy kell, nem? Mi mondjuk a Kaáliban kifizettük az első előtt, egy vagyon volt (a legdrágább vérvétel, aszem 50e körül).

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Reku, úgy tudom, az összeférhetetlenség jöhet magától is, nem? szerzett immunológiai okok miatt. Zalaegerszegen van egy dokinő akik erre specializálódott, a kórházban rendel és ingyenes.
Én meg irigellek azért,hogy még csk EEEEEEE-zik, még olyan édes picike :)

Képzeld, reeengeteg gomba van itt most a lakótelepen (egyébként mi szó szerint erdőbe települt lakótelepen élünk.Éjjel nyestek, vadmalacok, sünik, őzek vannak, ha kinézünk az ablakon, télen meg rengeteg róka.)
Csak az a baj, hogy bizonytalanok a gombák. Ami tuti volt, egy darab molyhos tinóru. :D

Kép
 


Meli A gombák bizonytalanok, vagy te a gombák beazonosításában? :wink: Itt csak tintagombát (kertit) találtunk rengeteget, Szaffi lelkesen szedi le őket, meg hasonlítják össze, hogy a másik ház előtt növő is ugyanaz-e. Utána meg sikálhatom a kezéről a tintát :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Helló Lányok!

Kicsit eltűntem,sűrű volt a program a nyáron!:)Nyaraltunk egy jót és rengeteget csavarogtunk.Már most a következő évi nyaralásra gondolok!:)
Hogy vagytok????Kismamik veletek mizu?Hogy bírjátok ezt a nagy meleget??

Képzeljétek,lombikos lettem én is!Remélem szerencsésebb leszek,mint a 3 inszeminációval.Most kezdem majd a 3 hónapos GNRH depo injekciot ,hogy kicsit lecsillapodjanak az endometriozisaim,mert sajnos nagyon durván akítvak,közben sajna kell még 1 átjárhatóságit csináltatnom.Aztán kezdődhet a stimuláció.
efgk
Budapest
 
 


Kicsi hírek :)

Hétfőn, 2012.11.12-én megszületett második lombikbabánk, Emese Jázmin (Mesó) 3900 grammal és 55 cm-el (40 hét 5 nap után). A szülés másodjára se volt kevésbé fájdalmas de ha lehet, még csodálatosabb dolog. Leányzó nagyon szülőbarát, nővérke kezdi szokni a gondolatot :). Tegnap óta itthon szokjuk-élvezzük egymás társaságát.

Remélem, Mimilee nem bánja, ha elpletykálom, de hozzájuk is ugyanazon a napon érkezett meg a pici fiú :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja! Gratulálok Emese érkezéséhez! Egészséget és boldogságot kívánokÍ! :)

Mimilee, ugyanezt kívánom Neked is!

Képet tegyetek! :wink:
suegirl25
Veresegyház
 
 


Sziasztok lányok,

Bizony-bizony, ahogy Rekuja írja, egy napon szültünk :)

Hétfőn, 3kg-val és 49 cm-vel látta meg a napvilágot Iván, a mi kis lombikbébink.

Mindenkinek hasonló jókat, ez adjon erőt nektek is. Előbb utóbb mindenkinek sikerül, sikerülnie kell!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Rekuja, Mimilee, gratulálok a babák érkezéséhez! :D Jó egészséget és sok-sok boldogságot kívánok!

Mimilee, Ivánka nagyon szép kisfiú! :)

Kép

KépKép
 
 


Rekuja

Gratulalok, nektek, sopk tejcsit, es jo egeszseget!!

Mimille a facen akartam irni , de nem sikerult...
Neked is gratulalok!!
Nekem sajnos terhesseg mergezesem lett, igy par napja korhazban vagyok, a kisfiu jol van, de nekem magas a vernyomasom, es megduplazodott a feherje a vizeletemben, es vizesedek.
Ha maradok igy , akkor decedmber vegen beinditjak a szulest, ha szarabbul leszek, akkor barmikor csaszar.
Kaptam 2 napja tudoerlelot.
Ez van sajnos...

Puszi!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Köszi, Györgyi!

Drukkolok, hogy rendbe jöjjenek a dolgok és még bent maradhasson jó pár hétig a babád!!!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Anett, köszi :)

Györgyi - nagyon-nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen, és ne legyen szükség idő előtt beavatkozni...

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Sue, Anett nektek is köszi (naná, hogy nem mentem feljebb :lol:)!

Anett, nem ti gondolkoztatok a kistesón a tavasszal? :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja, Mimilee
Gratulálok!

20-án megszülettek a mi babáink is :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
 


Gratulálok Lombikbaba! Gyönyörűek a gyerekek, megnéztem a honlapod... És te is nagyon ügyes vagy :)
Sok-sok boldogságot az ötfős családnak!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Gratulálok Ircsi!!! De jó volt olvasni a szülésleírást is :) Ikrek gyönyörűek, és nagyon hasonlítanak is egymáshoz :). Jó nagy babák lettek, ez gondolom megnyugtató azért :roll:. Légzésfigyelős beszólás nagyon tetszett :D. Kb. ezért nincs nekünk se :wink:. Nekem is rettentően hiányzott már a nagylány :oops:. Tyű, hihetetlen, hogy nagycsalád lettetek végül :D:D:D:D:D:D:D:D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Vegul terhesseg mergezes miatt , kisfiunk Bikkes Robert megszuletett csaszarral 2012. november 23an 1100grammal

En ma kerultem ki az intenzivrol, mert nemtudtak leszedni a vernyomasomat, csak magnezium infuzioval, amitol forrott az egesz testem...
A kisfiunknak megvan mindene, egeszseges, a levegovel van gondd.
Ma megmutottek, mert a 2 tudo kozott viz volt, azt leszivtak, a mutettol, es a morfium fajdalomcsillapitotol legyengult, es ledugtak neki orran keresztul a csovet a tudobe, es igy lelegzik most.
Remelem minden rendbe jon.
Kivagyunk a Ferjemmel, a Virag tartja bennunk a lelket.

Puszi Mindenkinek!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Lombikbaba

Gratulalok!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Györgyi - gratulálok nektek a picihez és sok erőt és kitartást az első időkhöz. Biztos vagyok benne, hogy nemsokára egy nagy és erős kisfiatok lesz, csak az első pár hónap lesz nehéz...

A barátnőmnek ugyan ezért kellett idő előtt megindítani a szülést, az ő babája egy kilóval született. Ma már egy egészséges, eleven másfél éves kisfiú, kutya baja...

sokszor ölellek

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Mimilee

Koszi!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Gratulálok mindenkinek a megszületett babájához!

Györgyi
Drukkolok, hogy minél hamarabb megerősödjön a kisfiad és együtt lehessetek!

Kép
Kép Kép Kép Kép
 


Gigike

Koszi a drukkot nagyon jol esik :!: :!:

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Babában gazdak boldog új évet kívánok minden idetévedőnek!

Györgyi, remélem lassan hazamehettek a picúrral.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Mi is boldog uj evet kivanunk mindenkinek!!

Epp irni akartam, mert megszeretnenk koszonni a ferjemmel, mindenkinek aki olvasott, es irt nekunk privit, nagyon jol esett!!
Az elso heten a tudejerol lekellett szivni a vizet, es lelegezteto gepen volt 3 hetig a kisfiunk.
Aztan a masodik heten 5 fajta bakteriumot kapott el, azonnal hiztak az orvosok hajnalba, hogy menjunk be , mert halalos beteg a kisfiunk, igy azonnal megkereszteltettuk, a korhaz papjaval, borzaszto volt, az egesz drama aztan par napig stabil volt szoval nagyon beteg, antibiotikumra nem reagalt a szervezete, 2 orankent fotoztak a kisgyomrat, es telapo reggelen mentem hozza a korhazba , amikor 10orvos allt rajta korul, es kozoltek, hogy szoljak a ferjemnek jojjon be a korhazba, mert el kell bucsuznunk tole, viszik muteni, nagyon beteg, es nemtudjak kibirja e a 4 oras mutete, fel ebred e, es ha felvagjak a hasat, mit fognak latni.
Aneszteziologus , aztan a sebesz, aztan az orvosok beszeltek velunk mutet elott.
Mikor ezt elmeseltek sokkot kaptam, aztan mikor elbucsuztunk tole, meg se olelhettem, mindenhol kateter volt, mindd ketto lababa, 2 kezebe, es a fejeben is.
Az egyik infuzio sztroncsolta a kezet, es befeketedett a 4 ujja az egyik kiskezen.
4szer kapott vert, es egyfolytaban morfiumot.
A mutoig kiserhettuk be es utana vartunk 4 orat.
Maga a pokol volt!!!!!!!!!!!!!
De felebredt, es a sebesz mondta minden oke, muteten nem volt komplikacio, egy kisdarabot kivettek a belebol az volt kilyukadva.
Aztan naprol napra jobban lett, lassan levettek a lelegezteto geprol, 9 napig nemkaphatott kajat, csak infuziot.
Mar katetere sincs, es mar 1600gramm.
Tegnap szallitottak at az intenzivrol egy masik korhazba, ahol mar csak arra varunk hogy szepen gyarapodjon, es hazajohessen.
Meg a nyelest kell megtanulnia, de tudom menni fog.

Szoval a 2013as topikosak akik babat akarnak, a 2013as februari topikosok, es a 2011 majusi topikosok, es a Rekuja novemberi topikjabol is egy paran, es innen is ebbol a topikbol akik olvastatok ott, es a facebookon, es irtatok nekunk, es imatkoztatok, es gyertyat gyujtottatok a kisfiunkert, HALASAN KOSZONOM< MERT ORIASI SEGITSEG VOLT!!!!!!!!!!!!!!!
Haza meg korulbelul 6 het a korhazba, es utana.

Puszi!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Györgyi, szörnyen hangzik a történetetek és mégis egy csoda a kissrác! Drukkolok nektek továbbra is! Végül akortájt jut haza, amikor megszületett volna ezek szerint. Aztán ha megerősödik, tarthattok neki még egy keresztelőt a rokonokkal, és később elmondhatja majd, hogy ő az egyetlen ember aki kétszer lett megkeresztelve ugyanazon vallás szerint :wink:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok lányok!
Én is mindenkinek nagyon-nagyon boldog új évet kívánok, és hogy minden teljesüljön, amit szeretnétek...

Györgyi megkért, hogy tegyek fel pár képet a kisfiáról, akinek kívánom, hogy gyorsan erősödjön meg, hogy mielőbb hazamehessen a szüleihez és a nővéréhez.
Kép900 grammosan
Kép mikor megszületett
Kép műtét után Kép műtét után egy héttel
Kép Szilveszter este
Kép Szilveszter este

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Bocsánat a többiektől, csak gyönyörködni jöttem. :oops: :oops: :oops:
Írta Györgyi, hogy itt vannak fenn képek Robikáról.
Nagyon fess fiatalember lett ! :P A szivecskés ragtapaszt pedig bevezetném mindenhol !
Sok puszi Virágnak is!!!

Gigike!
Legkisebb hercegedet pedig Zselykém csókoltatja. :wink:

KépKép KépKép
KépKép
KépKép
 


Sziasztok. Új vagyok ezen az oldalon.Van aki lombikos?szívesen beszélgetnék olyanokkal,akiknek sajnos nem lehet természetes úton kisbabájuk.
Várom azoknak is a levelét,akiknek már sikerült:-)
 
 


Szia Vizsi!

Egyrészt jó látni, hogy megint van itt élet, másrészt sajnálom, hogy te is lombik-közelbe kerültél :(. (Bocsi a gépelési hibákért, tegnap Szaffi lemorzsázta a klaviatúrát :D). Mesélj magadról, mi ate történeted? Hova jársz? Inszemeken már túl vagy?

Nálunk mind2 lány lombikbaba szóval sajna van tapasztalatom, kérdezz csak!

Felkelt a kicsi…

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Szia rekuja!
olvastam, hogy van ket lombik babad, eloszor is gratulalok hozzájuk!
masodsorban kerdeznek pár dolgot.
mi a BMC-be lombikozunk, elméletileg oktober 3-an leszek 5 hetes.
szoval pénteken megyek UH-ra a HCG-m 87,5 lett (14nappal a megtermekenyites utan/alig 4 hetesen)
az orvos szerint ez eleg, vsznű 1-es terhesség lesz. te emlékszel neked mennyi volt?
a kérdésem az lenne, hogy te ilyenkor mar ereztel valamit?
mert en alig vagy egyáltalán nem érzek tüneteket, a barnazasom elmúlt, délutánonként álmos vagyok, a mellem feszül .... De ezek sem mindig. valamint néha szurkál a medencém kornyeken, de olyan mintha ez is alábbhagyott volna, olyan mintha minden elmúlt volna az izgalmat kivéve:-(
Nagyon izgulok, mar alig várom hogy péntek legyen!
remelem olvasod a levelem, természetesen mástól is szívesen várom a válaszokat.
udv: pp

ponipanna
Budapest VI. kerület
 
 


[b]Ponipanna[b] Szia itt! Mi van azóta? Ritkán járok erre, úgyhogy már tuti tudsz valami biztosat! Emlékeim szerint a koraterhesség tünetei nagyjából egyeznek a premenstruációsokkal, csak hogy legyen okod utálni a tested jelzéseit :evil: :lol:


Nekem a 14 napos vérvételeken általában 100 alatt volt a HcG-m a lányoknál, amire ugyanezt a választ kaptam, mint te. Volt egy korábbi eset, amikor a 21 nap körül volt a vérvétel, és akkor volt 100 körüli érték, arra mondták, hogy kevés és nem fog megmaradni :cry: el is vesztettük :cry:. No de azóta itt vannak a csajszi-bajszikák!


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Hátha még ideolvasnak a régiek néha :wink:


Most, hogy letelt a 12 hét és megvolt a genetikai uh is, már stabilan mondhatom, hogy Hármaska rácáfolt az eddigi papírjainkra, és fittyet hányva arra, hogy nincs peteérésem, egyszer csak beköltözött a pocakba 8). Pedig már megvolt, hogy november végén megyünk konzultációra és jövő március-áprilisban összerakatjuk a kistesót. Hát a Kaáli elesett egy kuncsafttól :D. Meg kell mondjam, most, hogy megéltem ezt a fajta teherbe esést is, azért rohadt sok macerát végig csináltunk mi (ti is) eddig a babákért! Persze, egyszerű volt mondani, hogy de hát, ha ez kell a gyerekhez, akkor ezt csináljuk. Sokkoló, mennyivel könnyebb megtudni, hogy 7 hetes terhes vagy. Felfoghatatlan, hogy egy gyerekre csak 8 hónapot várok, nem 12-t vagy esetleg négy évet… Az más kérdés, hogy így 1,5 év lesz csak a kicsik közt és 3,5 éven belül lesz a három, de hát amúgy is négy éven belülre terveztük. És most jön a korábban elképzelhetetlen dilemma: tényleg téma lesz a családban ezentúl a védekezés??? NÁLUNK??? Röhejes :lol: :lol: :lol:


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rakuja!

Egy par hettel ezelott lattam az uj vonalzodat, de nem akartalak zaklatni vele
Tiszta szivembol GRATULALOK es latod, minden sikerulhet, mert vannak CSODAK!!
Nekem is az elso lombikbol sikerult Virag es akkor volt 6 fagyasztottunk, es Robi a fagyasztottbol sikerult!!
Most volt 23an 1eves, Megmaradt, es egeszseges!! Mert ugye 3 honapig volt korhazban!!
Hatalmas Gratula meg egyszer, es jo egeszseget nektek!!
BAZSA is ugyanezt uzeni!!

Puszi!!
Georgia Robi Robi Robi
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Köszönöm! Puszilom Bazsát is! Nagyon jó látni, milyen szép nagy fiatok lett a sok izgulás és borzalom után, köszi az életjelet! :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Bazsa

Igen 3szor bucsuztunk tole, akkor sok baj volt.
Ami maradando szegenynek elszurtak az infuziot, es a kozepso 3 ujjaban megszunt a verkeringes, es befeketedett neki, es leszaradtak az ujjacskai, es leestek, es En vegig neztem borzaszto volt!!
De amugy egeszseges!!

Vigyazz magatokra!!
Puszi!

Georgia
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Rekuja ezt neked akartam irni, nem Bazsanak!!

Szia!
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Rájöttem :D 

Sajnálom az ujjacskákat :( Viszont ha választanom kéne a gyerekem élete és 3 ujja közt, nekem egyértelmű, mi vesszen :roll:. Persze akar a fene ilyen döntési helyzetbe kerülni :roll:. Volt diákom, akinek a ball kezén nem volt csak hüvelykujj és általában fel se tűnt senkinek, de tényleg nem. Egyetlen hátránya gépírásból volt. Ő folyton zsebrevágta lezseren a ball kezét :roll: és vidáman élte az átlagos életét :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron