Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, segítség kérés! Szóval pár évvel ezelőtt a házi orvosom elküldött endokrin orvoshoz, mivel enyhén szőrös az arcom, nem vészes, de elküldött. Szóval, az endokrin orvos kért labor eredményt, koponya rtg-t és hasi UH-t. A koponya rtg negatív lett, a hasi UH úgyszintén. A labor eredmények pedig, FSH:2,0 LH:3,2 Tiroxin:102 TSH:2,89 DHEA:6,72 Testosteron:1,89.
Az eredményekkel visszamentem az endokrin dokihoz és ő azt mondta, hogy nincs szükség endokrin kezelésre, egészséges vagyok, nem írt fel semmilyen gyógyszert.
A kérdésem az lenne hogy ezen eredmények mellett lehet-e babám, mert nagyon szeretnék!
 


Sziasztok!
Azt még elfelejtettem megírni, hogy ami az alakomat illeti, amiatt nem kell aggódnom, 45 kg vagyok, bár szeretnék egy pár kilót felszedni. :) Szóval aki tud az segítsen, vagy adjon vmi tanácsot. Várom írásaitokat!
 


Szia kicsilány!
Szerintem menj el nőgyógyászhoz is,ő is megvizsgálna! Ultrahang után többet tudnál. Lehet PCOd van,azért van a szőrrel problémád,nem feltétlen erős hölgyeknél van csak! A vérzéseddel sosem volt gond? Mindig időben megvan,minden hónapban? Mert,ha igen,akkor nem PCO,mert az felnőtt korban nem alakul ki!
 

 
 

misszike!

A vérzéssel nincsen gond! Néha 1-2 napot szokott késni, de ez a max., egyébként mindig időben megvan!
 


Akkor nem PCOd van! Hát,én akkor is elmennék másik dokihoz is! Persze,ha a hormonjaid rendbe vannak,ahogy a doki mondta,akkor lehet,hogy egyszerűen nálad kicsit erősebb mint másnál!
Ez nem gond,kozmetikus tud rajtad segíteni! Ameddig nem zavar,addig ne is piszkáld sztem!
 


Sziasztok

Kicsilány nézz fel a www.pco-szindroma.hu honlapra, olvasgass, sok infot találsz ott és egy tesztet is ami elég jó.
Az eredményed nem írtad hanyadik napi, de a pco nagyon összetett betegség, és az orvosok sem minden esetben tájékozottak igazán róla.
Terheléses vérvétellel többet tudhatnál. A súlyod sem igazán mérvadó, mert vannak kifejezetten soványak is.


Misszike a pco bármikor kialakulhat!!!!!
Nekem is van szabályos vérzésem minden hónapban, és sajnos mégis pcos vagyok.

"Ha az élet citromot ad................csinálj limonádét!
 
 


árnika!

A tesztet hol találom, melyik részén?
 


Ha megnyitod a főoldalt, a jobb szélén van olyan hogy Teszteld magad.
De ahogy írtam, erről biztosat a vérvétel mondana.
A TSH-d is, bár ref. tartományon belül van, a babásodáshoz azt mondják a 1,5 körüli érték az ideális.

De nagyon-nagyon sok minden közrejátszhat még, sajnos ezen kivül is.

"Ha az élet citromot ad................csinálj limonádét!
 
 


árnika!

Köszi az útmutatást, megcsináltam a tesztet. Egy kicsit be vagyok tojva. A teszt szerint a PCO szindróma gyanúja nem erős, de megvan. Hiába vok betojva, azért remélem, hogy mégis lehet hamarosan babám! :)
 


Ne izgulj, persze hogy lehet babád!!!!!!! Nyugi

ÉN a helyedben ( a mai eszemmel :oops: ) bár nem írtad, mióta szeretnétek babát, első körben egy terheléses vérvételre mennék, a pco gyógyszerrel kordában tartható. De inkább ne legyen.

Fel a fejjel, sikerülni fog nekünk is. :)
Írj nyugodtan amiben tudok szivesen segítek.

"Ha az élet citromot ad................csinálj limonádét!
 
 


sziasztok!
egy olyan kérdésem lenne ha a menstruáció utolsó napján voltam együtt a férjemmel , mennyi az esélye h teherbe eshetek?

edit33
 
 


Sziasztok! Lenne egy kérdésem aki tud az legyen szives segítsen nekünk!3 éve vagyunk együtt a barátnőmmel, és kb. 2-3 hónapja próbálkozunk a babával, de nem jön össze...!Félünk, hogy nem lehet terhes...!Mi lehet ennek az oka?Segítségetek előre is köszönjük!
motya19
Nagyhajmás
 
 


Sziasztok! Lenne egy kérdésem aki tud az legyen szives segítsen nekünk!3 éve vagyunk együtt a barátnőmmel, és kb. 2-3 hónapja próbálkozunk a babával, de nem jön össze...!Félünk, hogy nem lehet terhes...!Mi lehet ennek az oka?Segítségetek előre is köszönjük!
motya19
Nagyhajmás
 
 


Motya, egy egészséges párnak átlag 3 hónap, de inkább fél év, mire sikerül a baba. Hőmérőzzön a barátnőd, vagy használjon ovulációs tesztet, azzal növelhetők az esélyek, és tessék ne rá görcsölni, mert a stresszes akarástól úgyszintén nem nagyon jön össze a baba... :) aztán hajrá!!!! :D ja, hőmérőzést azért ajánlják az orvosok, mert ha mégis baj van, az általában kiderül 3-4 hőgörbéből :) (egy nem elég!!!) Remélem, tudtam segíteni :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy nekem sosem volt rendszeres a ciklusom. 28-40 nap között változik a hossza (a mens. 1 napjától a következő mens. 1 napjáig), teljességgel kiszámíthatatlanul, nincs egymást követő közel azonos hosszúságú hónap.
Kb. fél éve hőmérőzök, de az is olyan hullámzó mint az ökör h... pisilés. Természetesen a hőmérséklet egy változó dolog, de nem igazán leolvasható róla egy esetleges ovuláció, vagy előhírnöke. Feltételezett ovulációs napok után néhány nappal jellemzően magasabb az alaphőmérséklet, de ez sem minden esetben van így, szóval, teljes képzavar, ha le akar róla olvasni bármit is a halandó. Probléma sosem volt megállapítható.

Volt, vagy van köztetek olyan, aki hasonló tüneteket tapasztalt és sikerrel járt? Segítségeteket előre is nagyon köszönöm! :)


Üdvözlettel: Nitta


Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Sziasztok!

Nitta!
Mi is készülünk a babára. Mi márciustól készülünk a babára. Januártól hagytam abba a gyógyszert.
Az én ciklusom 28-31 nap között van.
Eddig nem sikerült a baba, én a héten rendeltem a vateráról ovulációs tesztet, most azzal próbálkozom hátha sikerülne behatárolni a termékeny napokat.

"Ha az élet citromlé, csinálj limonádét belőle"!

Daisypath Anniversary tickers
 
 


Sziasztok !
Egy kis segitsegre lenne szuksegem Csinaltam egy nagy butasagot , fogamzasgatlot szedek(yasmint ) mar tobb mint 1 eve es szerettem volna ha a mult honapba (Augusztus 4-en ) ne legyek beteg. En erre nem hagytam szunetet a levelek kozott es nem is volt eleinte problemam vele csak majd Augusztus 8-an kozteni verzesem es alhasai fajdalmam volt. Megijjedtem es erre abbahagytam a gyogyszer szedeset,megis jott a menstruaciom (2 napig tartott). Aztan Szeptemberbe vartam a masik havi verzest gyogyszer szedese  nelkul es nem jelentkezik mar tobb mint 7 napja. Hadd mondjam meg el h kozben volt nemi eletem es egy kis baleset is Miota nem jott a varva vart verzes azota hanyinger ,fejfajas ,derekfajas es a legrosszabb h mindig ugy erzem hogy megjott a menstruaciom de megse semmi.
Kerdesem az lenne h fenn all a lehetoseg h terhes vagyok ?
Elore is koszonom a segitsegeteket


Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni? A párommal nagyon szeretnénk kisbabát de valahogy nem akar összejönni! :( Voltam nőgyógyásznál és 10,5mm es volt az endometrimom elvileg az elég a megtermékenyítéshez! Már pár hónapja próbálkozunk a páromnak már van egy gyereke ezért nem  értjük hogy mi lehet a gond!  ha tud valaki valam jó tanácsot hogyan jöhetne össze akkor létszives segítsetek nekem Köszönöm!
 


Cintia!
Akkor legyetek együtt minnél többet, ha megnyugtat először próbálkozz lh teszttel hogy tudjad mikor van PÉ.
Protokoll szerint a nőgyogyi nem foglalkozik veled csak akkor ha egy év után nem jön össze a baba, ha megnyugodnál akkor mondd h egy éve nem jön össze, és kérj vizsgálatot. 
Remélem segítettem.

"Ha az élet citromlé, csinálj limonádét belőle"!

Daisypath Anniversary tickers
 
 


Köszi a tanácsokat! :)
 


Kedves csajok!
Kisbabát szeretnék.Szerintetek jók a laborértékeim?Ciklus 6.napján nézték.
tesztoszteron totál 1,62 nmol/l
progeszteron 2,3 nmol/l
összprolaktin 483,50 mU/l
LH 6,1 U/l
FSH 9,3 U/l
SHBG 143,5 nmol/l
 
 


Fogalmam sincs hogy lehet de a fenti kép és a profilomban megjelenő hozzászólások nem hozzám tartoznak.Valószínű másnak is ez a címe vagy felhasználóneve...nem értem.Elnézést,akinek a képe így hozzám került fel...azért várom válaszaitokat az előző kérdésre.
 
 


Sziasztok! Párommal úgy döntöttünk hogy babát szeretnénk! Szerintetek minden esetben menjek előtte nőgyógyászhoz vizsgálatra vagy elég ha sokadik sikertelenség után megyek? Nőgyógyaszati problémám nem volt nagyon sosem hál istennek, gyógyszert pedig január óta nem szedek mert sajnos ülő munka mellett csak hiztam tőle! Érdemes azért egy vizsgálatot kérni vagy várjunk szerintetek? :wink: köszönöm előre is :)

Daisypath Anniversary tickers

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron